PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود)

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31

AVAVA
08-03-2018, 01:25
انجام این کار واقعا سخته
اگه بخوام بیارم اون سمت در،ممکنه با مشکل کوتاهی سیم اصلی مواجه بشم و دو تکه کردن معضل بزرگتری هست بعد حتی اگه با کوتاهی سیم مواجه نشم که میشم باز هم با نزدیکی کابل برق مواجه ام ،چون برق از بالا اومده و بعد وارد شده از کنار در ،اگه بخوام بالا ببرم که از کنار برق رد نشه باید تا پشته بام ببرمش بالا
اگه بخوام بیارمش پایین 50 سانت نسبت به سیم برق و بعد ببرمش سمت مقابل در،به حدی میاد پایین که سر آدمها بهش گیر میکنه
اما نکته:همون طور که وارد شده سیم اصلی تلفن ،چون نویز بالای خطوط باعث قطعی تلفنها شده بود مجبور شدم سیم کشی داخلی تلفن رو دوباره کنم و اینبار سیم کشی داخلی رفته تو کوچه و بعد از اتاق من وارد خونه شده یعنی دوباره سیم از کنار همین کابلها رد شده یه 2-3 سانت پایینتر،تو عکس معلوم نیست احتمالا
اما وقتی تست از سر خط میگیرم که یکبار از کنار برقها رد شده با وقتی که از مودم میگیرم که سیمش دو بار رد شده تفاوتی نداره.
برا همین میگم نکنه ،اینکارم بکنم تفاوتی ایجاد نکنه.
چون انتظارم این بود که اوضاع سر خط که یکبار رد شده باید بهتر باشه
به هر حال گفتنی ها رو قبلا گفتیم دیگه از اینجا شماخودتون میدونید...

rahyarpaul
08-03-2018, 12:06
به هر حال گفتنی ها رو قبلا گفتیم دیگه از اینجا شماخودتون میدونید...
یه سوال
برای همسایه های ما هم برق و تلفن ورودی خونشون نزدیک همه (یعنی این سیم تلفن که در راستای کوچه کشیده شده وقتی به محلی میرسه که باید وارد خونه بشه در کنار سیم برقی قرار میگیره که از تیر برق میاد پایین تا بره تو خونه)
من میخوام بدونم سیم ما هم قاطی همون سیمها از پست بزرگ و اصلی سر کوچه داره میاد که اگه اینجوری باشه سیم ما از کنار چندین سیم برق رد میشه و کار من فایده ای نداره
یا اینکه سیم ما از این پست کوچک که کنار در حیاطه میاد ،اینو بدونم سیم تلفن رو میبرم تو حیاط
برا اینکه بارون روش نیاد یه باکس جعبه ای روش درست میکنم،قبلش هم از خونه میارمش بیرون یه تستی ازش میگیرم اگه جواب داد این کار رو میکنم.
اگه سوالم ابتداییه چون از الکتریکی و مخابراتی سر رشته ندارم چون رشتم پزشکیه.

AVAVA
08-03-2018, 13:13
یه سوال
برای همسایه های ما هم برق و تلفن ورودی خونشون نزدیک همه (یعنی این سیم تلفن که در راستای کوچه کشیده شده وقتی به محلی میرسه که باید وارد خونه بشه در کنار سیم برقی قرار میگیره که از تیر برق میاد پایین تا بره تو خونه)
من میخوام بدونم سیم ما هم قاطی همون سیمها از پست بزرگ و اصلی سر کوچه داره میاد که اگه اینجوری باشه سیم ما از کنار چندین سیم برق رد میشه و کار من فایده ای نداره
یا اینکه سیم ما از این پست کوچک که کنار در حیاطه میاد ،اینو بدونم سیم تلفن رو میبرم تو حیاط
برا اینکه بارون روش نیاد یه باکس جعبه ای روش درست میکنم،قبلش هم از خونه میارمش بیرون یه تستی ازش میگیرم اگه جواب داد این کار رو میکنم.
اگه سوالم ابتداییه چون از الکتریکی و مخابراتی سر رشته ندارم چون رشتم پزشکیه.
مسیر کابلت رو دنبال کن ببین از کجا ها رد میشه اگر بتونی از مسیر دیگه ای ردش کنی ریتت خیلی بالا میره
از تیر برق میاد پایین! منظورت علمک برقه؟ اگر اونه که یه راه حل ساده داره اگرم منظورت این نیست که باید توضیح بدی چطوری رد شده میتونی مسیر تلفنت از جای که کابل از زیر زمین میاد وصل میشه به باکس مخابراتی بگیری تا برسی به ورودی خونه...

rahyarpaul
08-03-2018, 14:26
مسیر کابلت رو دنبال کن ببین از کجا ها رد میشه اگر بتونی از مسیر دیگه ای ردش کنی ریتت خیلی بالا میره
از تیر برق میاد پایین! منظورت علمک برقه؟ اگر اونه که یه راه حل ساده داره اگرم منظورت این نیست که باید توضیح بدی چطوری رد شده میتونی مسیر تلفنت از جای که کابل از زیر زمین میاد وصل میشه به باکس مخابراتی بگیری تا برسی به ورودی خونه...
منظورمو نگرفتی
خط تلفن من از پست کوچیکی که دم خونه هست شروع میشه یعنی اینی که تو عکس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یا از کافو شروع میشه به اومدن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] PQt6QS1uQwoK98wrGYY
اگه از کافو بشه که قبلش اینقدر از کنار برق رفته که نمیشه کاریش کرد،و نمیتونن کل خطوط کوچه رو بهم بریزم
اگه فقط از پست دم خونه باشه میشه کاریش کرد

AVAVA
08-03-2018, 15:15
منظورمو نگرفتی
خط تلفن من از پست کوچیکی که دم خونه هست شروع میشه یعنی اینی که تو عکس
یا از کافو شروع میشه به اومدن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] PQt6QS1uQwoK98wrGYY
اگه از کافو بشه که قبلش اینقدر از کنار برق رفته که نمیشه کاریش کرد،و نمیتونن کل خطوط کوچه رو بهم بریزم
اگه فقط از پست دم خونه باشه میشه کاریش کرد
در هر صورت یه مسیر پیدا کن و یا یک مسیر ایجاد کن! علت پایین بودن سرعتت بخاطر همینه که از کنار برق رد شده میتونی از کارشناس خوده شرکت بخوای بیاد ببینه ، بلاخره راه هست اینجوری نیست که نشه کاری کرد...
مثلا من برای فاصله انداختن بین کابل برق و تلفن اینکارو کردم که تنها راه ممکن بود ، با یک میله و سه بست فلزی یک فاصله ۵۰ سانتی ایجاد کردم

rahyarpaul
09-03-2018, 22:57
در هر صورت یه مسیر پیدا کن و یا یک مسیر ایجاد کن! علت پایین بودن سرعتت بخاطر همینه که از کنار برق رد شده میتونی از کارشناس خوده شرکت بخوای بیاد ببینه ، بلاخره راه هست اینجوری نیست که نشه کاری کرد...
مثلا من برای فاصله انداختن بین کابل برق و تلفن اینکارو کردم که تنها راه ممکن بود ، با یک میله و سه بست فلزی یک فاصله ۵۰ سانتی ایجاد کردم
رفتم از پست اصلی گرفتم
دریغ از 1 دونه افزایش snr یا datarate
هیچ تغییری نکرد

AVAVA
09-03-2018, 23:06
رفتم از پست اصلی گرفتم
دریغ از 1 دونه افزایش snr یا datarate
هیچ تغییری نکرد
سیم رو جدا کردی و گرفتی؟
اگر هیچ تغییری نکرده که خطت خرابه ولی حداقل باید چند مگی بیشتر نشون میداد به هر حال ظاهرا مشکلت از کابل های زیر زمینی و کابل کشی غلط کنار برقه ، میتونی روی وایرلس هم حساب باز کنی

rahyarpaul
10-03-2018, 01:18
سیم رو جدا کردی و گرفتی؟
اگر هیچ تغییری نکرده که خطت خرابه ولی حداقل باید چند مگی بیشتر نشون میداد به هر حال ظاهرا مشکلت از کابل های زیر زمینی و کابل کشی غلط کنار برقه ، میتونی روی وایرلس هم حساب باز کنی
آره دیگه
هیچی تغییر نکرد.یه 0.5 تا snr یا یه 0.1 مگ دیتاریت تغییری نکرد
به نظرم مشکل میره رو مخابرات
چون سیمای تلفنهای منطقه ما شیلد داره
و این برقا تاثیر چندانی نداره روشون

AVAVA
10-03-2018, 01:53
آره دیگه
هیچی تغییر نکرد.یه 0.5 تا snr یا یه 0.1 مگ دیتاریت تغییری نکرد
به نظرم مشکل میره رو مخابرات
چون سیمای تلفنهای منطقه ما شیلد داره
و این برقا تاثیر چندانی نداره روشون
علاوه بر حدست ممکنه از شرکتی که خدمات میگیری هم باشه ، مثلا میگم من از مخابرات لینک دارم و هم از شاتل ! با شاتل تا ۸ مگ کشش دارم ولی با مخابرات تا ۵ مگ ، اینم در نظر بگیری بد نیست...
کابل شیلددار میتونه تاثیر رو کم کنه نه کامل دفع کنه...

SiavElClassico
10-03-2018, 06:27
سلام من خونم کمتر از 800 متر با مخابرات فاصله داره ولی مثل این که خطم به شدت نویز داره:

قبلا خطم راحت 12 مگ رو میداد ولی خطم بوق تلفن نداشت برای همین به 117 زنگ زدم بعد از اون بوق وصل شد ولی نتم کلا قطع شد. بعد از کلی پیگیری پورتم رو عوض کردن ولی الان تلفن نه بوق داره و نه حتی ولتاژ(قبلا چراغ تلفن روشن میشد). وضع نویز خطم هم که میبینید همینه. تست سر خط گرفتم فرقی نکرد. میخوام تست سر جعبه تقسیم هم بگیرم ولی نمیدونم باید چطوری اینکار رو بکنم. کلا خطمم نو هست و 2 ماه نشده که گرفتم.

به نظرتون ممکنه مشکل از کجای کار باشه؟ چه چیزایی رو امتحان کنم شاید جواب بگیرم؟

rahyarpaul
10-03-2018, 10:51
علاوه بر حدست ممکنه از شرکتی که خدمات میگیری هم باشه ، مثلا میگم من از مخابرات لینک دارم و هم از شاتل ! با شاتل تا ۸ مگ کشش دارم ولی با مخابرات تا ۵ مگ ، اینم در نظر بگیری بد نیست...
تست گرفتم دریغ از ذره ای تغییر

سلام من خونم کمتر از 800 متر با مخابرات فاصله داره ولی مثل این که خطم به شدت نویز داره:

قبلا خطم راحت 12 مگ رو میداد ولی خطم بوق تلفن نداشت برای همین به 117 زنگ زدم بعد از اون بوق وصل شد ولی نتم کلا قطع شد. بعد از کلی پیگیری پورتم رو عوض کردن ولی الان تلفن نه بوق داره و نه حتی ولتاژ(قبلا چراغ تلفن روشن میشد). وضع نویز خطم هم که میبینید همینه. تست سر خط گرفتم فرقی نکرد. میخوام تست سر جعبه تقسیم هم بگیرم ولی نمیدونم باید چطوری اینکار رو بکنم. کلا خطمم نو هست و 2 ماه نشده که گرفتم.

سر خط ورودی به خونه دو تا سیم اومده که برا تلفنت هست ،ببین چه رنگین.
بعد میری سر پست نزدیک خونتون ،دو تا رو پیدا میکنی در میاری
یه سیم کوچیک تلفن با خودت ببر،یه طرف رو لخت کن بدون سر سوکت
اونا رو وصل کن به پست تو کوچه ،بعد وصل کن به مودم.تستو بگیر ،ببین چجوریه
با موبایل برو همونجا تو تنظیمات مودم یا با یه لپ تاپ.

misam5526
10-03-2018, 11:07

کاری با پست مخابراتی نداشته باشید. هر چیزی رو که خوندید سریع انجام ندید. سیم کشی طرف مشترک وضعیت ثابتی داره و اگه شما قبلا 12 مگ رو تجربه کردید چیزی به اسم اضافه شدن نویز از پست مخابراتی تا خونه متوجه شما نیست.

بوق نداشتن خودش یک ایراد فنی محسوب میشه که به ارتباط بین mdf و سالن سوئیچ بر میگرده. هر تغییری یا استفاده از یه پورت نامناسب یا کابل بد در این حوزه نویز ایجاد میکنه که از دست شما کاری بر نمیاد.

rahyarpaul
10-03-2018, 13:48
از مخابرات شما پیگیری کردی
من چون قبلش شکایت کردم آسیاتک شماره مستقیم داد بهم
الان زنگ زدم سرعت رو آورد رو 4 از 3.7 بعد snr از 13.5 اومده رو 10
البته snr متغیره از 10 تا 11
مشکل به نظر میاد از مخابراته،کسی تا حالا سراغش رفته جواب بگیره

soroushpayne
12-03-2018, 20:02
سلام دوستان راهی هست که خودم بفهمم خط تلفن چقدر کشش داره ؟‌

SiavElClassico
12-03-2018, 21:39
کاری با پست مخابراتی نداشته باشید. هر چیزی رو که خوندید سریع انجام ندید. سیم کشی طرف مشترک وضعیت ثابتی داره و اگه شما قبلا 12 مگ رو تجربه کردید چیزی به اسم اضافه شدن نویز از پست مخابراتی تا خونه متوجه شما نیست.

بوق نداشتن خودش یک ایراد فنی محسوب میشه که به ارتباط بین mdf و سالن سوئیچ بر میگرده. هر تغییری یا استفاده از یه پورت نامناسب یا کابل بد در این حوزه نویز ایجاد میکنه که از دست شما کاری بر نمیاد.

خوشبختانه بعد زنگ زدن به 117 هم بوقم وصل شد هم کیفیت خط خیلی بهتر شد و کشش اومده رو 19 مگ. اون قسمت اضافه شدن نویز از پست تا خونه رو نمیشه امکانشو رد کرد. شما ببینی وضعیت جعبه تقسیم رو و اونهمه کابل برقی که از رو و کنار کابل تلفن رد میشن میفهمی چی میگم :n02: اتصال منم رفته تو جعبه پی سی ام ولی رو هوا آویزونش کردن و همونجا سیم وصله کردن که از پی سی ام در بیاد. خوراک اینه که یه نم بزنه نصف محله خط رو خط بشن
تقریبا مطمئنم که اگه بتونم سیم کشی رو از اون همه کابل برق دور کنم راحت بالا 24 مگ رو هم میده، هرچند که فعلا سرویسی بالا 16 در دسترسم نیست و ارزشش رو نداره

irmacfa
14-03-2018, 16:51
دوستان ببخشید جریان ACS چی هست؟
تو تنظیمات شاتل باید انجامش بدیم !!

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

essien
14-03-2018, 18:10
..........................................

AVAVA
14-03-2018, 23:17
دوستان ببخشید جریان ACS چی هست؟
تو تنظیمات شاتل باید انجامش بدیم !!

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
درود برتو دوست عزیز
خوب acs در واقع پیکربندی خودکار مودم هست که از راه دور شرکت روی مودم تنظیمات دلخواه اعمال میکنه نیازی به فعال کردنش نیست به عنوان مثال در مودم های ایسوس این گزینه به نام Share PVC هست ... موفق باشی :n16:

Amirrobin76
17-03-2018, 12:58
سلام
2مگ شاتل خریدم نهایت سرعتی که بمن میده 70 ه اونم در بهترین حالت
زنگ زدم گفتن خطت نویز داره
از کافو پایین ساختمان سیم مستقیم کشیدم به مودم بهتر که هیچ سرعت بدترم شد
چارم چیه؟ میخوام جمع اوری بزنم برم یه جا دیگه

AVAVA
17-03-2018, 16:30
سلام
2مگ شاتل خریدم نهایت سرعتی که بمن میده 70 ه اونم در بهترین حالت
زنگ زدم گفتن خطت نویز داره
از کافو پایین ساختمان سیم مستقیم کشیدم به مودم بهتر که هیچ سرعت بدترم شد
چارم چیه؟ میخوام جمع اوری بزنم برم یه جا دیگه
سلام اگر باقی همسایه ها هم مثل شما مشکل دارند که میشه گفت مشکل از کابل های زیرزمینیه و قابل حل نیست ولی اگر فقط خودتون این مشکل رو دارید که شبکه داخلیتون مشکل داره یا جعبه تقسیم توی خیابان فرسوده شده ، گوشی ور برمیداری خش خش نمیکنه خط؟
مشخصات خطت رو بزار ببنیم وضعیتت چطوریه

x3lmorgan
18-03-2018, 14:23
سلام
snr خط من همیشه بین 6.5 تا 6.9 هست (یک نفر از مخابرات هم اومد نتونست کاری بکنه). این باعث میشه قطعی زیاد داشته باشم که یکم رو اعصابه. یه سوال دارم، مودم الانم dlink 2730u هست که شنیدم نسبت به نویز حساسه به نظرتون اگه مودم asus بگیرم میتونه کمکی بکنه؟

AVAVA
18-03-2018, 17:58
سلام
snr خط من همیشه بین 6.5 تا 6.9 هست (یک نفر از مخابرات هم اومد نتونست کاری بکنه). این باعث میشه قطعی زیاد داشته باشم که یکم رو اعصابه. یه سوال دارم، مودم الانم dlink 2730u هست که شنیدم نسبت به نویز حساسه به نظرتون اگه مودم asus بگیرم میتونه کمکی بکنه؟
سلام ، هیچ تضمینی وجود نداره که با خرید مودم مشکلت کمی بهتر بشه
بهتره اول مشخصات خطت رو بزاری ببینیم کیفیت خطت چطوریه
خرید مودم اخرین گزینه هست پس الان زوده که اقدام به خرید مودم کنی

x3lmorgan
18-03-2018, 18:21
تکراری لطفا حذف شود...

x3lmorgan
18-03-2018, 18:22
سلام ، هیچ تضمینی وجود نداره که با خرید مودم مشکلت کمی بهتر بشه
بهتره اول مشخصات خطت رو بزاری ببینیم کیفیت خطت چطوریه
خرید مودم اخرین گزینه هست پس الان زوده که اقدام به خرید مودم کنی

سلام
حدود 1 ماه پیش هم عکس از سرویسم گذاشته بودم اما مجدد قرار میدم
بعد از کلی پیگیری یه نفر از مخابرات اومد بعد از اینکه دید سر خط هم snr تغییر نکرد گفت snr 6.5 خوبه!! البته سرعت هم واقعی نیست و خیلی خوب باشه 800KB هست (برای سرویس 8 مگ). با سرعت خیلی مشکلی نیست ولی قطعی یکم اذیت می کنه. یه جایی خونده بودم مودم های asus در مقابل نویز پایدارترن به همین خاطر تو فکر این افتادم که مودم عوض کنم.
crc error خط هم بیشتر مواقع خیلی زیاد میشه علتش چی میتونه باشه؟
داخل پرانتزم بگم که firmware مودمم هم آپدیته.

محمد7966
18-03-2018, 19:24
سلام
بعد از کلی پیگیری یه نفر از مخابرات اومد بعد از اینکه دید سر خط هم snr تغییر نکرد گفت snr 6.5 خوبه!! البته سرعت هم واقعی نیست و خیلی خوب باشه 800KB هست (برای سرویس 8 مگ). با سرعت خیلی مشکلی نیست ولی قطعی یکم اذیت می کنه. یه جایی خونده بودم مودم های asus در مقابل نویز پایدارترن به همین خاطر تو فکر این افتادم که مودم عوض کنم.

از کدوم شرکت اشتراک دارید؟چقدر شبیه وضعیت مودم منه وقتی پارس آنلاین خراب میشه

من از پارس دارم .گاهی که خراب میشه وضعیتش شبیه اطلاعات مودم شما میشه

در نهایت اینو بگم خود شرکت هم میتونه وضعیت اسفناکی مثل وضعیت الان شما ایجاد کنه و بهتره به جای خرید مودم به فکر تعویض شرکت باشید

smk1981
18-03-2018, 19:37
سلام

در تنظیمات مودم adsl mode را به g.dmt تغییر بدین امکان بهتر شدن قطعی ها هست

ahwazp30
18-03-2018, 22:07
در تنظیمات مودم adsl mode را به g.dmt تغییر بدین امکان بهتر شدن قطعی ها هست

ولی پیشنهاد میشه به جای g.dmt از adsl2 annex a استفاده بشه چون پایدارتره .gdmt برای بعضی ها پرش لینک ایجاد میکنه .در هر صورت برای هر کس متفاوته و باید مدولاسیون های مختلف تست بشن تا ببینه کدوم پایدارتره و در این بین به محدودیت پهنای باند هر مدولاسیون هم توجه بشه.

x3lmorgan
18-03-2018, 22:14
از کدوم شرکت اشتراک دارید؟چقدر شبیه وضعیت مودم منه وقتی پارس آنلاین خراب میشه

من از پارس دارم .گاهی که خراب میشه وضعیتش شبیه اطلاعات مودم شما میشه

در نهایت اینو بگم خود شرکت هم میتونه وضعیت اسفناکی مثل وضعیت الان شما ایجاد کنه و بهتره به جای خرید مودم به فکر تعویض شرکت باشید

مخبرات
اخه وقتی پای یه شرکت دیگه میاد وسط قضیه پیچیده تر میشه. حالا میگن مشکل از مخابراته. در کل هیچ شرکتی درست پیگیری نمیکنه. کارشناساشونم که همشون دانشمندن

radarz
18-03-2018, 22:19
سلام

نه هزینه نکن //// این تنها خط شماست ؟ اگر خط دیگه ای دارین سرویس رو جا ب جا کنید

Homayun Khan
18-03-2018, 23:02
سلام این وضعیت خط منه. الان از پارس آنلاین 3 مگ دارم. تا چه سرعتی میتونم ارتقا بدم؟ کلاً وضعیتش چطوره؟

AVAVA
18-03-2018, 23:22
سلام

خوب مدولاسیون مودم رو بزار روی adsl2 مقداری میرابی خط بهتر میشه و از اونجای که مقدار SNR شما پایین هست این طبیعیه که CRC مودم بالا بره البته بگم! با این مقدار میرابی که ۳۲ هست باید سرعت ۱۲ مگ رو بتونی بگیری احتمالا یه جای از خطتت خرابه ، یه بررسی کن ببین جای خراب نیست یا سولفاته نشده
مودم ایسوس یه قسمت داره که بشه ریت رو بالا برد ولی خوب بازم میگم اخرین اقدام ممکنه خریده مودمه تا جای که میتونی سعی کن مشکل خط رو پیدا کنی...

AVAVA
18-03-2018, 23:27
سلام این وضعیت خط منه. الان از پارس آنلاین 3 مگ دارم. تا چه سرعتی میتونم ارتقا بدم؟ کلاً وضعیتش چطوره؟

دوست عزیز پیشنهاد میکنم روی همین سرعت ۸ مگ باقی بمونید با این حال تا ۱۲ مگ کشش داره
افزایش پهنای باند باعث میشه که خطتون وضعش از اینی که هست بدتر بشه الان توی این عکس SNR شما روی ۶ هست که پایین هست و افزایش سرعت باعث میشه که نتها سرعت مد نظرتون رو نگیرید بلکه باعث میشه دیسی های زیادی رو هم تجربه کنید

Homayun Khan
18-03-2018, 23:52
دوست عزیز پیشنهاد میکنم روی همین سرعت ۸ مگ باقی بمونید با این حال تا ۱۲ مگ کشش داره
افزایش پهنای باند باعث میشه که خطتون وضعش از اینی که هست بدتر بشه الان توی این عکس SNR شما روی ۶ هست که پایین هست و افزایش سرعت باعث میشه که نتها سرعت مد نظرتون رو نگیرید بلکه باعث میشه دیسی های زیادی رو هم تجربه کنید

الان سرویس 3 مگ دارم. پس به نظرتون برای تمدید اگه 4 مگ یا 8 مگ بگیرم قطعی ها زیاد میشه؟

AVAVA
19-03-2018, 06:21
الان سرویس 3 مگ دارم. پس به نظرتون برای تمدید اگه 4 مگ یا 8 مگ بگیرم قطعی ها زیاد میشه؟
دوست عزیز مودم روی 8 مگ اپ میشه پس تا 8 مگ میتوانید سرویس بگیرید و دیسی نداشته باشید اگرم کار خاصی نمیکنید با اینترنت صرفا برای چک کردن و شبکه های اجتماعی 4 مگ هم بگیری کفایت میکنه با این حال تا 8 مگ میتونید سرویس بگیرید
اینم میزارم که متوجه بشی ، مودمه خودتونه اون عدد 9216 رو ببین یعنی مودم روی 8 مگ اپ شده

Reza_brj
27-03-2018, 16:51
سلام به همه دوستان
اصل موضوع و مشکل رو میگم ایشالا ک دوستان کمک کنن بنده رو
حدود 7 سالی میشه ADSL داشتم
پارس انلاین_های وب_اسیا تک

و الان پیشگامان
شاید این بدترین وضعیتی بوده ک داشتم
تمام شرکت هایی ک داشتم قبلا سر خط متغیر بین 12.15 مگ بهم مکس ریت مییدادن این چند سال
حالا میرسیم به پشگامان
من از وضعیت عکس ضمیمه میکنم براتون
ولی پیشگامان مرغش یه پا داره ک خط بیشتر 10 مگ کشش نداره
دیشبم ی کار یواشکی کردم رفتم تو کوچه از علمک تلفت خط تلفنو پیدا کردم و وصل کردم ولی هیچ فرقی نکرد اصم واسم

حدود 2 هفته بود خط رو کشش روی 6 مگ ج میداد بعد دیگه کلی زنگ زدم تغییرات دادن یهو خط کشش شد 10 مگ
امروزم زنگ زدم گفتم درخواست تغییر پورت دارم گفتن بررسی میکنن و اگه مشکلی باشه تغییر مییدم یارو. هم میگفت من قول میدم ک وضعییتون همینه
قاصله تا مخبرات حدود 2500 متر هست
از مودم تا اتاقمم سیم جدا کشیدم از نوع کت 6 عملا هیچ تفاوتی نداره با سر خط
دوستان چی پیشنهاد میدن واسه اینکه ببینم خطم واقعا همینه کشش یا میخوان کللک بزنن....

AVAVA
28-03-2018, 00:27
سلام به همه دوستان
اصل موضوع و مشکل رو میگم ایشالا ک دوستان کمک کنن بنده رو
حدود 7 سالی میشه ADSL داشتم
پارس انلاین_های وب_اسیا تک

و الان پیشگامان
شاید این بدترین وضعیتی بوده ک داشتم
تمام شرکت هایی ک داشتم قبلا سر خط متغیر بین 12.15 مگ بهم مکس ریت مییدادن این چند سال
حالا میرسیم به پشگامان
من از وضعیت عکس ضمیمه میکنم براتون
ولی پیشگامان مرغش یه پا داره ک خط بیشتر 10 مگ کشش نداره
دیشبم ی کار یواشکی کردم رفتم تو کوچه از علمک تلفت خط تلفنو پیدا کردم و وصل کردم ولی هیچ فرقی نکرد اصم واسم

حدود 2 هفته بود خط رو کشش روی 6 مگ ج میداد بعد دیگه کلی زنگ زدم تغییرات دادن یهو خط کشش شد 10 مگ
امروزم زنگ زدم گفتم درخواست تغییر پورت دارم گفتن بررسی میکنن و اگه مشکلی باشه تغییر مییدم یارو. هم میگفت من قول میدم ک وضعییتون همینه
قاصله تا مخبرات حدود 2500 متر هست
از مودم تا اتاقمم سیم جدا کشیدم از نوع کت 6 عملا هیچ تفاوتی نداره با سر خط
دوستان چی پیشنهاد میدن واسه اینکه ببینم خطم واقعا همینه کشش یا میخوان کللک بزنن....

درود برتو دوست عزیز ، سال نو مبارک
با توجه به این عکس کشش خطتون روی 10 مگ هست و از اونجای که میرابی شما روی 42 هست پس کشش نهایی خطتون همینه ، شما میتونانید مدولاسیون خط رو بزارید روی ADSL2 تا کمی وضعییتون بهتر بشه
با این همه ننتتون رو روی یه عدد فیکس کنید مثلا بگید بزارند روی 8 مگ
اما اگر مطمئنید که پیشگامان تا 10 مگ براتون میبندن میتونید از شرکت های دیگه بگیرید البته ببنید همسایه ها وضعیتشون چطوره بعد اقدام کنید چند نفر که DSL دارند سوال کنید ببنید وضعیتشون چطوره به نتیجه میرسی...

DJMOKHTAR
29-03-2018, 11:31
با سلام

دوستان من یه سرویس 8 مگ از پارس انلاین گرفتم ولی نمیدونم چرا با وجو اینکه خطم 10 مگ رو هم راحت میکشه پهنای باند دانلود روی 7872 هست و 8192 نیست ! البته این مشکل در حالت G.DMT و T1.413 و ... وجود داره و مودم رو که در حالت ADSL2+ قرار میدم پهنای باند دانلود به 8192 میرسه ولی SNR به 6.0 کاهش پیدا میکنه !

AVAVA
29-03-2018, 12:40
با سلام

دوستان من یه سرویس 8 مگ از پارس انلاین گرفتم ولی نمیدونم چرا با وجو اینکه خطم 10 مگ رو هم راحت میکشه پهنای باند دانلود روی 7872 هست و 8192 نیست ! البته این مشکل در حالت G.DMT و T1.413 و ... وجود داره و مودم رو که در حالت ADSL2+ قرار میدم پهنای باند دانلود به 8192 میرسه ولی SNR به 6.0 کاهش پیدا میکنه !

درود بر شما
مدل مودم چیه؟ مودم اپدیته؟
شما روی ADSL2 بزارید ببنید نتیجه اش چطور میشه میرابی شما بالاست در ضمن لطفا از صفحه Administration=>DSL Setting یک عکس بزارید تا راهنمایتان کنیم

i!i!i!
29-03-2018, 13:29
دوستان از لحاظ عملی امکانش هست درخواست بدیم که لاین تلفن از خط برداشته بشه و خط فقط واسه لاین دیتا استفاده بشه ؟ اصلا تاثیری این کارتو سرعت و کیفیت خط ایجاد میکنه ؟
من به پشتیبانی گفتم بهم جواب منفی دادن ، حالا میخوام ببینم واقعا گفتن یا فقط میخواستن از سر خودشون باز کنن !

hamed.0098
29-03-2018, 13:30
دوستان از لحاظ عملی امکانش هست درخواست بدیم که لاین تلفن از خط برداشته بشه و خط فقط واسه لاین دیتا استفاده بشه ؟ اصلا تاثیری این کارتو سرعت و کیفیت خط ایجاد میکنه ؟
من به پشتیبانی گفتم بهم جواب منفی دادن ، حالا میخوام ببینم واقعا گفتن یا فقط میخواستن از سر خودشون باز کنن !
حضوری برو مخابرات پیگیری کن

AVAVA
29-03-2018, 14:19
اگر اشتباه نکنم باید بری مخابرات درخواست بدی ، حالا چرا میخوای بوق تلفن رو برادری؟ اینجوری اگر مشکل پیش بیاد نمیتونی بعدش بفهمی مشکل از چیه!

i!i!i!
29-03-2018, 15:39
اگر اشتباه نکنم باید بری مخابرات درخواست بدی ، حالا چرا میخوای بوق تلفن رو برادری؟ اینجوری اگر مشکل پیش بیاد نمیتونی بعدش بفهمی مشکل از چیه!

از این خط فقط واسه نت استفاده میکنم ، اگه اشتباه نکنم حدود 20% دیتاریت رو بالا میبره

- - - Updated - - -

از این خط فقط واسه نت استفاده میکنم ، اگه اشتباه نکنم حدود 20% دیتاریت رو بالا میبره

DJMOKHTAR
29-03-2018, 18:11
درود بر شما
مدل مودم چیه؟ مودم اپدیته؟
شما روی ADSL2 بزارید ببنید نتیجه اش چطور میشه میرابی شما بالاست در ضمن لطفا از صفحه Administration=>DSL Setting یک عکس بزارید تا راهنمایتان کنیم

Asus DSL N55 U

با آخرین آپدیت رسمی ایسوس بروز شده . عکس از صفحه DSL Setting :

DJMOKHTAR
29-03-2018, 19:15
برخی از دوستان میگن با مودم تی پی لینک D9 که از چیپ برادکام استفاده میکنه SNR بهتر میشه ! آیا واقعا اینطوره و مودم در کاهش نویز خط موثره ؟

این مودمی که من دارم از چیپ Ralink-A استفاده میکنه اگه تعویضش کنم و یه D9 بگیرم مشکل نویز حل میشه ؟

AVAVA
29-03-2018, 19:43
Asus DSL N55 U

با آخرین آپدیت رسمی ایسوس بروز شده . عکس از صفحه DSL Setting :

دوست عزیز گزینه Stability Adjustment رو یک دونه یک دونه مثبت بده ببین ریتت چطور میشه ، توی مودم های ایسوس با این ابزار میشه کمی ریت رو بهبود بخشید
مدولاسیون رو بزار روی adsl2 میرابی بهتر میشه

AVAVA
29-03-2018, 19:46
برخی از دوستان میگن با مودم تی پی لینک D9 که از چیپ برادکام استفاده میکنه SNR بهتر میشه ! آیا واقعا اینطوره و مودم در کاهش نویز خط موثره ؟

این مودمی که من دارم از چیپ Ralink-A استفاده میکنه اگه تعویضش کنم و یه D9 بگیرم مشکل نویز حل میشه ؟
چیپ برادکام امریکایست و برای خط های که نویز دارند بهتر است

DJMOKHTAR
29-03-2018, 20:56
دوست عزیز گزینه Stability Adjustment رو یک دونه یک دونه مثبت بده ببین ریتت چطور میشه ، توی مودم های ایسوس با این ابزار میشه کمی ریت رو بهبود بخشید
مدولاسیون رو بزار روی adsl2 میرابی بهتر میشه

افزایش Stability Adjustment در حالت +ADSL2 موجب بهتر شدن پهنای باند و افزایش نویز خط میشه و در حالت G.DMT ظاهرا برعکسه و موجب کاهش پهنای باند و بهتر شدن نویز میشه !
در حالتی که Stability Adjustment روی 4+ قرار میدم SNR روی 6 و پهنای باند 8192 میشه و در حالت G.DMT باید Stability Adjustment روی 4- قرار بدم تا پهنای باند به 7872 برسه و نویز خط هم 10 !
فعلا دارم از حالت G.DMT استفاده میکنم با اینکه پینگ از 4.2.2.4 حدود 103 هست ولی یه تاخیر موقع بازشدن صفحات وب دارم نمیدونم G.DMT روی باز شدن صفحات وب تاثیری داره یا این مشکل از خود پارس انلاین هست

AVAVA
29-03-2018, 21:31
افزایش Stability Adjustment در حالت +ADSL2 موجب بهتر شدن پهنای باند و افزایش نویز خط میشه و در حالت G.DMT ظاهرا برعکسه و موجب کاهش پهنای باند و بهتر شدن نویز میشه !
در حالتی که Stability Adjustment روی 4+ قرار میدم SNR روی 6 و پهنای باند 8192 میشه و در حالت G.DMT باید Stability Adjustment روی 4- قرار بدم تا پهنای باند به 7872 برسه و نویز خط هم 10 !
فعلا دارم از حالت G.DMT استفاده میکنم با اینکه پینگ از 4.2.2.4 حدود 103 هست ولی یه تاخیر موقع بازشدن صفحات وب دارم نمیدونم G.DMT روی باز شدن صفحات وب تاثیری داره یا این مشکل از خود پارس انلاین هست
G.DMT برای خطهای نویز دار مناسبه حداکثر کشش G.DMT تا سرعت ۸ مگ هست
به طور کلی Stability Adjustment وقتی روی اعداد مثبت قرار بدی باعث افزایش پهنا باند و snr و وقتی روی منفی قرار بدی باعث کاهش سرعت و ثبات روی سرویس میشه
تا جای که خبر دارم پارس مشکل پهنا باند داره...

ahwazp30
29-03-2018, 22:18
دوستان این زوج های تلفن که برای هر خانه میاد ایا هر دو سیم اختصاصی هست یا یکی از انها مشترکه ؟ من فکر میکنم از دو رشته سیم یکی باید در پست مشترک باشه چون الان سیم تلفن ما کنار برق نیست ولی مال همسایه ها از کنار کابل برق رد شده و توی خط من نویز انداخته ، حالا شایدم از اینجا نباشه ولی با تست هایی که من انجام دادم حدس میزنم از مال همسایه ها باشه چون همشون از پست ما هستند اینایی که از کنار برق عبور کردن .به نظر شما ممکنه یکی از سیم ها مشترک باشه و باعث بشه روی بقیه خط ها نویز بیفته ؟

AVAVA
29-03-2018, 23:27
دوستان این زوج های تلفن که برای هر خانه میاد ایا هر دو سیم اختصاصی هست یا یکی از انها مشترکه ؟ من فکر میکنم از دو رشته سیم یکی باید در پست مشترک باشه چون الان سیم تلفن ما کنار برق نیست ولی مال همسایه ها از کنار کابل برق رد شده و توی خط من نویز انداخته ، حالا شایدم از اینجا نباشه ولی با تست هایی که من انجام دادم حدس میزنم از مال همسایه ها باشه چون همشون از پست ما هستند اینایی که از کنار برق عبور کردن .به نظر شما ممکنه یکی از سیم ها مشترک باشه و باعث بشه روی بقیه خط ها نویز بیفته ؟
اختصاصی هستن این چیزی که میگی بعیده اگر کابلی اومده از پست اومده چند زوج باشه و بعد به یک جعبه تقسیم برسه و هر کابل به هر خانه بره ، اگر اون کابلی که از پست اومده از کنار برق رد شده باشه بله اختلال ایجاد میکنه اما اگر از پست سیم یک تیکه کشیدی دیگه نه اختلال از این نظر نباید ایجاد بشه
من دوتا خط دارم‌ ، با اینکه از کنار برق رد نشدن ولی روی هم اختلال ایجاد میکردن خوب حالا ماجرا چی بود روی خط اولم فقط یک تلفن پاناسونیک بود و روی خط دوم فقط مودم adsl وقتی تلفن رو به خط اولم وصل میکردم مقداری از snr خط دومم رو کم میکرد خوب راه حلی که پیدا کردم این بود که روی خط اولم یک میکروفیلتر قرار دادم و مشکل اختلال رفع شد...

SHAHAB-P30
30-03-2018, 00:42
سلام به دوستان
من از های وب سرویس 16 مگ گرفتم
خیلی نوسان داره و پینگ بالا و سرعت پایین تر از 16 مگ
snr خط تلفنم روی 6 هست
میخواستم بدونم اگه از شرکت دیگه ای هم بگیرم بازم این نویز را دارم؟
نویز به isp هم ربط داره؟

Sent from my MI 5s using Tapatalk

AVAVA
30-03-2018, 02:20
سلام به دوستان
من از های وب سرویس 16 مگ گرفتم
خیلی نوسان داره و پینگ بالا و سرعت پایین تر از 16 مگ
snr خط تلفنم روی 6 هست
میخواستم بدونم اگه از شرکت دیگه ای هم بگیرم بازم این نویز را دارم؟
نویز به isp هم ربط داره؟

Sent from my MI 5s using Tapatalk
به تجهیزات تا حدودی ربط داره اما بیشتر به کیفیت خط و مسافت از مرکز و همچنین شبکه داخلیتون مربوط میشه ، تعویض سرویس دهنده ممکنه که جواب بده ممکنه هم بری شرکت دیگه وضعیتت بدتر شه
شما میتوانید درخواست بدید که کمی از سرعتتون رو بیارن پایین...

renfield
30-03-2018, 04:23

بله نوع تجاری بهش میگن : Gsh DSL

و نوع خانگی میگن DSL خشک که مثلا در کشور ترکیه از سال 2003 ارایه میشده ولی الان فیبر نوری آمده آنجاها همه اینها را در جیبش میکند .

renfield
30-03-2018, 04:26

یرق تنها در صورتی نویز میندازه که فاصله شما تا مرکز مخایراتی نسبتا زیاد باشد ، مگه اینکه برق 3 فاز آسانسور باشه . اگر فاصله شما تا مرکز مخابراتی معقول یاشه برق هم تاثیری نداره ..

AVAVA
30-03-2018, 05:00
بله نوع تجاری بهش میگن : Gsh DSL

و نوع خانگی میگن DSL خشک که مثلا در کشور ترکیه از سال 2003 ارایه میشده ولی الان فیبر نوری آمده آنجاها همه اینها را در جیبش میکند .
مطمئنی؟ تا جای که میدونم نوع gshdsl از ترکیب چند کابل دو زوج و ترکیب انها برای استفاده از سرعت بالاتر به کار گرفته میشه ... یا من اشتباه میکنم؟:n36:

renfield
30-03-2018, 05:09
مطمئنی؟ تا جای که میدونم نوع gshdsl از ترکیب چند کابل دو زوج و ترکیب انها برای استفاده از سرعت بالاتر به کار گرفته میشه ... یا من اشتباه میکنم؟:n36:

اونی که شاتل تو سایتش نوشته ؛ gsh dsl با تخلیه خط از بوق انجام میشه . تا 8 مگ سرعت داره با ip ثابت .. خودم نداشتم که بدونم .. کاربر تجاری ه نه خانگی

dsl خشک هم ویکی پدیا نوشته ، از سال 2003 ترکیه و امریکا و غیره میدادن و لی اون موقع فیبر نوری نبود ....

renfield
30-03-2018, 05:17
Main ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) » TERM ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) » G ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) »G.SHDSL

Tweet ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Related Terms

DDL ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
software-defined servers ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
MIDL ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Software-Defined Everything - SDE ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
SDS - software-defined storage ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
XML Schema Definition - XSD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
SDE - software defined environment ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
SDN - software defined networking ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
HDMI - High-Definition Multimedia Interface ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
SDDC - software-defined data center ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] s)

Also known as G.991.2, G.SHDSL is an international standard for symmetric DSL ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) developed by the ITU ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). G.SHDSL provides for sending and receiving high-speed symmetrical data streams over a single pair of copper wires at rates between 192 kbps and 2.31 Mbps. G.SHDSL was developed to incorporate the features of other DSL technologies, such as ADSL ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) and SDSL and will transport T1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]),E1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), ISDN ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), ATM ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) and IP ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])signals. This is the first DSL technology to be developed from the ground up as an international standard.
G.SHDSL was ratified by the ITU in February 2001.

- - - Updated - - -

single pair یعنی یک زوج

renfield
30-03-2018, 05:22
یرق تنها در صورتی نویز میندازه که فاصله شما تا مرکز مخایراتی نسبتا زیاد باشد ، مگه اینکه برق 3 فاز آسانسور باشه . اگر فاصله شما تا مرکز مخابراتی معقول یاشه برق هم تاثیری نداره ..

قانون ساده الکترو مغناطیس هست . هر چه قدر جریان برق تو سیم کمتر باشه ، الغا پذیری مغناطیسی آن بیشتر

ahwazp30
30-03-2018, 09:46
اختصاصی هستن این چیزی که میگی بعیده اگر کابلی اومده از پست اومده چند زوج باشه و بعد به یک جعبه تقسیم برسه و هر کابل به هر خانه بره ، اگر اون کابلی که از پست اومده از کنار برق رد شده باشه بله اختلال ایجاد میکنه اما اگر از پست سیم یک تیکه کشیدی دیگه نه اختلال از این نظر نباید ایجاد بشه
من دوتا خط دارم‌ ، با اینکه از کنار برق رد نشدن ولی روی هم اختلال ایجاد میکردن خوب حالا ماجرا چی بود روی خط اولم فقط یک تلفن پاناسونیک بود و روی خط دوم فقط مودم adsl وقتی تلفن رو به خط اولم وصل میکردم مقداری از snr خط دومم رو کم میکرد خوب راه حلی که پیدا کردم این بود که روی خط اولم یک میکروفیلتر قرار دادم و مشکل اختلال رفع شد...

فاصله که حدودا 2 تا 2.5 کیلومتره .سیم های تلفن همسایه ها از کنار ورودی کابل برق به خانه عبور میکنن که همگی سه فاز هستند .اتفاقا برق نویز زیادی انداخته چون وقتی برق قطع میشه snr من از 10 میره روی 19 و کشش خط من هم که 2حدود 2 مگ هست میره تا 5 مگ .من اول فکر میکردم از توی مسیر مرکز تا پست شاید جایی نزدیک برق باشه ولی دیروز جهت تعمیر روشنایی خیابان فقط برق خیابان ما رو قطع کردن که باز دیدم snr و max rate رفتن بالا که مطمئن شدم به خاطر همین سیم همسایه هاست .فقط مال من در جوار برق نیست چون پست کنار درب منزل خودم هست .حالا چه جوریه که نویز خط همسایه ها اومده روی خط من نمیدونم و دنبال دلیلش میگردم که اگر حل بشه میتونم از ریت بالاتری استفاده کنم .برای همین میگم شاید یکی از سیم ها مشترک باشه که روی بقیه هم نویز میندازه.

AVAVA
30-03-2018, 13:24
فاصله که حدودا 2 تا 2.5 کیلومتره .سیم های تلفن همسایه ها از کنار ورودی کابل برق به خانه عبور میکنن که همگی سه فاز هستند .اتفاقا برق نویز زیادی انداخته چون وقتی برق قطع میشه snr من از 10 میره روی 19 و کشش خط من هم که 2حدود 2 مگ هست میره تا 5 مگ .من اول فکر میکردم از توی مسیر مرکز تا پست شاید جایی نزدیک برق باشه ولی دیروز جهت تعمیر روشنایی خیابان فقط برق خیابان ما رو قطع کردن که باز دیدم snr و max rate رفتن بالا که مطمئن شدم به خاطر همین سیم همسایه هاست .فقط مال من در جوار برق نیست چون پست کنار درب منزل خودم هست .حالا چه جوریه که نویز خط همسایه ها اومده روی خط من نمیدونم و دنبال دلیلش میگردم که اگر حل بشه میتونم از ریت بالاتری استفاده کنم .برای همین میگم شاید یکی از سیم ها مشترک باشه که روی بقیه هم نویز میندازه.
خوب شما نمیتونید با یک کابل جدید از یک مسیر دیگه خطتت رو برسونی به پریز ؟ اگر راه داره چرا انجام نمیدی؟!

a1_star1
30-03-2018, 14:53
سلام من ظرفیت حطم 3 مگ هست میخاستم سرویس 8 مگ بگیرم. میحاستم بپرسم ایا ممکن هست باعث نویز و پایین اومدن سرعت بشه؟ این پشتیبانی صبانت گفت سرعتت میاد پایین .ولی حرفش غیر منطقیه؟
دلیل کارم حجم بالای سرویس 8 مگ هست که یک ماهش حدود 200 گیگ هست ولی 3 مگ 50 گیگ
قیمت اولی 50 دومس 35. درنتیجه منطقیه 8 مگ بگیرم.
مرسی.

AVAVA
30-03-2018, 15:11
سلام من ظرفیت حطم 3 مگ هست میخاستم سرویس 8 مگ بگیرم. میحاستم بپرسم ایا ممکن هست باعث نویز و پایین اومدن سرعت بشه؟ این پشتیبانی صبانت گفت سرعتت میاد پایین .ولی حرفش غیر منطقیه؟
دلیل کارم حجم بالای سرویس 8 مگ هست که یک ماهش حدود 200 گیگ هست ولی 3 مگ 50 گیگ
قیمت اولی 50 دومس 35. درنتیجه منطقیه 8 مگ بگیرم.
مرسی.
شما ابتدا باید ببینید خطتون کشش داره یا نه بعد به فکر افزایش سرعت باشید
مشخصات خطتتون رو بزارید تا بگیم تا چند مگ کشش دارید

a1_star1
30-03-2018, 15:14
شما ابتدا باید ببینید خطتون کشش داره یا نه بعد به فکر افزایش سرعت باشید
مشخصات خطتتون رو بزارید تا بگیم تا چند مگ کشش دارید
گقتن 3.2 یا 3.9 دقیق نگرفتم.ولی پهنای باند حطم همون حرف سه بود. حالا حط کشش نداشته باشه چی میشه؟
مرسی

مطمینن ظرفیت 8 رو نداره. ولی من میگم سرعت 3-4 مگ رو بده ولی با گیگ بالاتر بنفعمه.
ولی اینا میگن بگیری ضرر میکن. حلاصه من نفهمیدم منظور اینا چیه.
هر چی سرویس بالاتر میره قیمت حجم پایین میاد من بیشتر هدفم اینه.

AVAVA
30-03-2018, 16:10
گقتن 3.2 یا 3.9 دقیق نگرفتم.ولی پهنای باند حطم همون حرف سه بود. حالا حط کشش نداشته باشه چی میشه؟
مرسی

مطمینن ظرفیت 8 رو نداره. ولی من میگم سرعت 3-4 مگ رو بده ولی با گیگ بالاتر بنفعمه.
ولی اینا میگن بگیری ضرر میکن. حلاصه من نفهمیدم منظور اینا چیه.
هر چی سرویس بالاتر میره قیمت حجم پایین میاد من بیشتر هدفم اینه.
عزیز شما از داخل مودم باید مشخصات خطتتون رو ببنید و یک عکس بگیرید تا راهنمایی کنیم اینجوری نمیشه اگر اون و قدر گفتن که نه نمیکشه و باعث قطعی اینترنتتون میشه
بله شما میتوانید سرعت بالاتر بخرید ولی درخواست بدید روی سرعت پایین تر ببندن

ahwazp30
30-03-2018, 18:55
خوب شما نمیتونید با یک کابل جدید از یک مسیر دیگه خطتت رو برسونی به پریز ؟ اگر راه داره چرا انجام نمیدی؟!

نیازی به کابل نیست که ، کابل مستقیم از پست اومده تا مودم فقط بقیه کابل ها که مال همسایه ها هست از کنار سیم های برقشون رد شده مال ما چون پست کنار درب خونس از کنار برق نمیگزره و از بالای دیوار اومده داخل .

shayan10-10
06-04-2018, 13:01
سلام
من چند وقتی هست پرش لینک دارم
زنگ زدم گفتن مشکل سیم دارید
ولی چیزی که برام عجیب بود این بود که توی این 15 روز عید همچین مشکلی نداشتم ولی الان دوباره مشکل دارم
البته نمیخوام اگه طول میکشه حل مشکلش برم سمتش چون قرار نقل مکان کنیم
ولی میخواستم دلیلش رو بدونم که چرا تو عید این مشکل رفع شده بود

albertxx
10-04-2018, 13:56
دوستان سلام

من چند وقتی هست مشکل پرش لینک دارم
خطم هم نویز نداره

در واقع خط من روی 16 مگ بسته شده بود و کشش خط هم تا 20 و بعضی موارد تا 22 مگ نشون میداد
هرکاری کردم مشکل حل نشد و همچنان مشکل پرش لینک داشتم
تا اینکه زنگ زدم شرکت و گفت نویز دارید و من ریت خط رو پایین میارم تا شاید مشکل حل بشه و گذاشت رو 15 مگ :n29:
این در حالی هست که خط تا 22 مگ کشش داره و اصلا مشکلی نیست

مگه اگه نویز زیاد باشه کشش حداکثری خط کم نمیشه ؟؟
چطوره که میگه نویز داره ولی خط تا 22 مگ کشش داره ؟؟

مزخرف داره میگه یا واقعا راست میگه ؟؟
نمیدونم چه کنم !
تو این فکر بودم سیم کشی رو عوض کنم ولی آخه میبینم اصلا نویزی رو خط نیست و خط راحت کشش داره !!!!!

سپاس

shinjiono
16-04-2018, 00:19
سلام.
لطفا راهنمایی کنین با این مشخصات ، می تونم 16 مگ بگیرم؟ الان 8 مگ ، صبانت دارم.
ممنون.

SNR Margin
18.2 12.5 db

Line Attenuation
19.7 12.5 db

Data Rate
14336 976 kbps

Max Rate
19984 991 kbps

POWER
17.4 12.2 dbm

CRC:
10 0

albertxx
16-04-2018, 06:31
سلام.
لطفا راهنمایی کنین با این مشخصات ، می تونم 16 مگ بگیرم؟ الان 8 مگ ، صبانت دارم.
ممنون.

SNR Margin
18.2 12.5 db

Line Attenuation
19.7 12.5 db

Data Rate
14336 976 kbps

Max Rate
19984 991 kbps

POWER
17.4 12.2 dbm

CRC:
10 0

8 مگ دارید ؟؟ سرعت که روی 14 مگ بسته شده ! :n02:
سرعت تو دانلود منیجر چنده ؟؟

شما راحت تا 16 مگ میتونید سرویس بگیرید :n01: (( کشش خط نزدیکه 20 هست ))

shinjiono
16-04-2018, 10:47
ممنون که جواب دادین.
الان موقع شروع با ۱ونیم مگابایت شروع می کنه ولی بعد یکی دوثانیه میاد روی ۱ مگابایت.با ۱ مگ دانلود می کنه.

pesar_tanha
18-04-2018, 23:23
سلام
من 8 مگ میخواستم بگیرم های وب نمیده میگه نویز داری گفتم حداقل 6 بزار ریت من نشون میده 6 جواب میده بازم میگه نویز داری
فعلا رو 4 گذاشته میگه رو همین 4 هم نویز دارید

ناگفته نماند من مودم n10 ایسوس دارم رو اون خیلی اذیت هستم کلا نویز خالیه 10 دقیقه هیچ نویز نیست 10 دقیقه بعدش ریت میاد رو 200

pesar_tanha
18-04-2018, 23:25
هاست اسپوت ( قی لتر شکن تو عکس بالا روشن بود الان خاموش کردم مکس ریت خیلی رفت بالا

با توجه به عکس بالا و این که بدون قی لتر شکن است چند مگ میتونم بگیرم ؟؟؟

iman2919
19-04-2018, 07:27
سلام
من 8 مگ میخواستم بگیرم های وب نمیده میگه نویز داری گفتم حداقل 6 بزار ریت من نشون میده 6 جواب میده بازم میگه نویز داری
فعلا رو 4 گذاشته میگه رو همین 4 هم نویز دارید

ناگفته نماند من مودم n10 ایسوس دارم رو اون خیلی اذیت هستم کلا نویز خالیه 10 دقیقه هیچ نویز نیست 10 دقیقه بعدش ریت میاد رو 200

هاست اسپوت ( قی لتر شکن تو عکس بالا روشن بود الان خاموش کردم مکس ریت خیلی رفت بالا

با این نویزی که خط شما داره همون 4 مگابیت هم اگر در طول شبانه روز ثابت باشه عالیه و شانس اوردی:n31:!
یک تست هم از سر خط بگیر شاید سیم کشی ساختمان باعث این نویز بالا باشه

karwan125
19-04-2018, 09:38

برو توی تنظیمات مودم ت ، قسمت Advanced Setup بعد ADSL رو انتخاب کن
در این صفحه گزینه ADSL Type رو بذار روی Annex A . اون رو Save بزن
بعد یه تست بگیر ببینم کیفیت خط ت چه طور شده !

pesar_tanha
19-04-2018, 09:39
چند روز قبل با مودم ASUS N10 C سر خط رفتم کارشناس های وب گفت الان تا 8 مگ میکشه و مشکلی نیست منم مودم گذاشتم همون پایین بمونه سر 50 دقیقه یگ مگ هم جواب نمیداد
جالب بود چراغ ADSL روشن بود اما اینترنت خاموش هرچند بار هم مودم خاموش روشن کردم اینترنت برقرار نشد تا 2 ساعت بعدش وصل شد
کارشناس های وب میگه مشکل از ما نیست از طرف شماست مودم شما خرابه

حقیقت فکر کنم راست میگفت
با مودم ایسوس سر یک ساعت حتی سرعت یک مگ قطع میشد
الان با TP LINK قدیمی که از کسی قرض گرفتم حداقل قطع نمیشه و 4 مگ بقول شما بزور میکشه

یه خواهش عصر میرم مودم بخرم چی مارک بخرم TP LINK یا D-LINK

pesar_tanha
19-04-2018, 10:19
برو توی تنظیمات مودم ت ، قسمت Advanced Setup بعد ADSL رو انتخاب کن
در این صفحه گزینه ADSL Type رو بذار روی Annex A . اون رو Save بزن
بعد یه تست بگیر ببینم کیفیت خط ت چه طور شده !

انگار خیلی بهتر شد

karwan125
19-04-2018, 10:51
یه خواهش عصر میرم مودم بخرم چی مارک بخرم TP LINK یا D-LINK

من چند ساله با TP-Link کار میکنم ، راضی م ازش .. پنل کاربری اسونی داره و میتونی راحت باهاش کار بکنی اما D-link یکمی دردسر های خودش رو داره.
من پیشنهادم اینکه مودم TP-Link TD-W8961ND ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو بخری .. دو آنتن هست و برد خوبی داره ...

انگار خیلی بهتر شد

مشکل خط شما اینکه فاصله تون تا مرکز مخابراتی خیلی زیاده .. الان با اون تغییراتی که گفتم انجام دادید یکمی بهتر شد .. اما اگر بخوای بیشتر از این خط تون کشش داشته باشه ، باید مستقیما از سر سیم ی که مخابرات اورده تو خونه تون اونجا یه سیم فویل دار ، ( نویز گیر ) خریداری کنید و روکار وصل کنید ..
که با این کارم امکان اینکه خط تا 12 یا 14 مگ کشش داشته باشه هست ..

پیشنهاد دیگه م اینکه اگر براتون مقدور بود از اینترنت 4G ایرانسل استفاده بکنید دیگه این مشکلات رو نخواهید داشت .. یه سیمکارت اعتباری اگر داشتید اون رو به دائمی تبدیل کنید هزینه ش 15 تومنه ، بعد اون ایرانسل یک ماه اول بهتون 20 گیگ میده ... بعد از اون هر ماه 1 گیگ ..
علاوه بر این خودت هم میتونی بسته های نامحدود شبانه که از از 900 تومن تا 2000 تومن هست خریداری کنی و دانلود های شبانه ت رو انجام بدی ..

واسه مودم ش هم از مودم های پرتابل ش استفاده کنید ( مدل e3372 ) توی شهرتون بگردید پیدا میشه قیمت ش هم حدودا 110 تا 130 تومنه ...

pesar_tanha
19-04-2018, 10:57
تشکر از رهنمای

بله فاصله مخابرات نسبتا زیاد است
سیم فویل دار خوب میرم امروز پیدا میکنم مارک یا اسم خاص نداره ؟
بابت سیم ایرانسل درست می فرمائید اما متاسفانه منزل ما تو نقطه کور دوتا ساختمان کناری قرار گرفته از منزل میام بیرون انتن دهی عالیه تو ساختمان چون طبقه اول هستیم 4g انتن نمیده :n24:

karwan125
19-04-2018, 14:53
تشکر از رهنمای

بله فاصله مخابرات نسبتا زیاد است
سیم فویل دار خوب میرم امروز پیدا میکنم مارک یا اسم خاص نداره ؟
بابت سیم ایرانسل درست می فرمائید اما متاسفانه منزل ما تو نقطه کور دوتا ساختمان کناری قرار گرفته از منزل میام بیرون انتن دهی عالیه تو ساختمان چون طبقه اول هستیم 4g انتن نمیده :n24:

نه اسم خاصی نداره ، برید مغازه هایی که وسایل برقی میفروشند بگید که سیم تلفن فویل دار ( ضد نویز ) به مقداری که از اول سیم خط مخابرات که وارد خونه شده تا پشت مودم رو باید سیم کشی کنید ..

اینم یه نمونه از سیم فویل دار ..

pesar_tanha
19-04-2018, 17:46
سلام
خریدم عالیه پسر
نویز ببین چه خوب شده
سرعت از 4 گفتم 6 بزاره الان میگم رو 8 بزاره فکر کنم بکشه :n02::n02::n02:

pesar_tanha
19-04-2018, 17:57
این سرعت دانلود منه
های وب میگه از 8 مگ 7 تا میکشه خط شما
ولی بنطر من 8 تا رو کامل میده

karwan125
19-04-2018, 21:26
سلام
خریدم عالیه پسر
نویز ببین چه خوب شده
سرعت از 4 گفتم 6 بزاره الان میگم رو 8 بزاره فکر کنم بکشه :n02::n02::n02:

این سرعت دانلود منه
های وب میگه از 8 مگ 7 تا میکشه خط شما
ولی بنطر من 8 تا رو کامل میده

به نظر م رو همین 6 مگ خوبه ... و سرعت دانلود ت بد نیست ..
روی 8 مگ امکان اینکه شبا قطع و وصلی داشته باشی زیاد هست ... هر وقت احساس کردی کیفیت خط ت پایین اومده همون مراحل ی که در چند پست گذشته گفتم رو انجام بده روی گزینه Annex A قرار بده ...

pesar_tanha
19-04-2018, 21:29
به نظر م رو همین 6 مگ خوبه ... و سرعت دانلود ت بد نیست ..
روی 8 مگ امکان اینکه شبا قطع و وصلی داشته باشی زیاد هست ... هر وقت احساس کردی کیفیت خط ت پایین اومده همون مراحل ی که در چند پست گذشته گفتم رو انجام بده روی گزینه Annex A قرار بده ...

ممنون همینکارو الانم کرد وضعیتش بهتر شد

یع کار دیگه هم انجام دادم
اسپیلیتر دوتاش کردم از خروجی dsl دومی به مودم زدم وضعیتش بهتر شد
Max Rate
:
10692

بهتر شد

crash00
28-04-2018, 00:45
دوستان بهترین کاری که میتونین انجام بدین اینه که مودماونو بزارید سرخط بعد cat5 بکشید تا یه روتری چیزی ..
من یهه سرویس داشتم 7-8 مگ زوری میداد گزاشتم سرخط الان راحت 16 مگ sync میشه...
هرچی طول سیم کشی تلفن کمتر بشه بهتره...

crash00
28-04-2018, 00:51
دوستان بهترین کاری که میتونین انجام بدین اینه که مودماتونو بزارید سرخط بعد cat5 بکشید تا یه روتری چیزی ..
من یه سرویس داشتم 7-8 مگ زوری میداد گزاشتم سرخط الان راحت 16 مگ sync میشه...
هرچی طول سیم کشی تلفن کمتر بشه بهتره...

Tourang
29-04-2018, 14:20
درود
این مشخصات بنده هست...واسه گیم میخوام...به نظرتون خوبه...رو annex a تنظیم شده به دیده بان نت هم میگم عوضش کن بزار رو m انجام نمیده.....پینگ گوگل 150 پینگ بازیم 290 هستش

SNR Margin (0.1dB):
357
124

Attenuation (0.1dB):
225
130

Output Power (dBm):
18.0
12.0

Attainable Rate (Kbps):
24040
1239

Rate (Kbps):
4095
1023

crash00
30-04-2018, 16:48
درود
این مشخصات بنده هست...واسه گیم میخوام...به نظرتون خوبه...رو annex a تنظیم شده به دیده بان نت هم میگم عوضش کن بزار رو m انجام نمیده.....پینگ گوگل 150 پینگ بازیم 290 هستش

SNR Margin (0.1dB):
357
124

Attenuation (0.1dB):
225
130

Output Power (dBm):
18.0
12.0

Attainable Rate (Kbps):
24040
1239

Rate (Kbps):
4095
1023

پینگت که خیلی بالاست ببین میتونی بهش بفهمونی خططو بزاره روی fast یا نه ...
annex هم خودت احتمال زیاد بتونی از داخل مودم دستی تنظیم کنی که روی a باشه یا m ....
(کلا دیده بان خیلی داغونه پیشنهاد می کنم isp عوض کنی...)

kamivh1
01-05-2018, 16:19
سلام من مخابرات 8 مگ دارم ولی از وقتی اون یکی خط تلفن دیگه رو سرعتشو بردم بالا این دیگه بیشتر از 4 مگ نمیکشه؟
ماله همینه یا اشکال از جای دیگست؟

S M Λ S Ħ
01-05-2018, 17:33
سلام
ببخشید من حواسم نبود این تاپیک هست، یک پست دیگه توی تاپیک آسیاتک هم گذاشتم
دوستان شرایط خط من اینجوریه الان

تقریبا 2-3 هفته ای میشه که این مشکل برام پیش اومده که چراغ لینک هی میپره و دوباره میاد بالا
نویزگیز تلفن رو عوض کردم، کابل های تلفن مودم و تلفن رو عوض کردم اما بازم تغییری نکرد
جای مودم رو توی خونه عوض کردم اما بازم تغییری نکرد
پیشنهادتون چیه؟ چون من قبلا همچین مشکلی نداشتم و الان خیلی داره اذیت میکنه

crash00
07-05-2018, 19:35
دوستان امروز تلفن ما قطع شد و بعد از یه مدت که وصلش کردن کیفیت خط اومده پایین...
الان کدوم بخش 195 باید شکایت کرد؟

crash00
07-05-2018, 19:41
دوستان امروز تلفن ما قطع شد و بعد از یه مدت که وصلش کردن کیفیت خط اومده پایین...
الان کدوم بخش 195 باید شکایت کرد؟

mahy007
10-05-2018, 22:13
سلام دوستان، این کیفییت خط منه ( که تا 18 مگ هم جواب میده)
سرعت دانلود خوبه ولی بعد از 10 ثانیه دانلود میشه 200 کیلوبایت
مشکلش چیه ؟

misam5526
10-05-2018, 22:26
سلام دوستان، این کیفییت خط منه ( که تا 18 مگ هم جواب میده)
سرعت دانلود خوبه ولی بعد از 10 ثانیه دانلود میشه 200 کیلوبایت
مشکلش چیه ؟

خظ که مشکلی نداره. کاهش سرعت از طرف شرکتیه که نت دارید.

mahy007
11-05-2018, 09:44
خظ که مشکلی نداره. کاهش سرعت از طرف شرکتیه که نت دارید.

از مخابرات سرویس دارم
پشتیبانی گفت مشکلی از سمت ما نیست

albertxx
13-05-2018, 17:04
دوستان سلام
راستش یه سوال دارم تاپیک مناسبی ندیدم بجز این تاپیک که نزدیک به سوالمه ! :n02:

من 2 تا مودم دارم یکی TP-Link که سال 93 خریدم و اون یکی D-Link که 90 خریدم

و از شرکت مخابرات نت دارم
موقعی که سرویس رو دی لینک هست سرعت 12 مگ میده ولی روی تی پی لینک وقتی میزنم کشش خط میشه 19 مگ ! :n29:
اول فکر کردم از سیم کشی هست ولی دیدم با تعویض مودم داستان حل شد !!!

دلیل این مشکل چیه و چطور میشه حلش کرد ؟؟؟
نرم افزاری هست یا سخت افزار مودم بعد این 7 سال مشکل پیدا کرده ؟؟

سپاس:n01:

crash00
14-05-2018, 18:19
دوستان سلام
راستش یه سوال دارم تاپیک مناسبی ندیدم بجز این تاپیک که نزدیک به سوالمه ! :n02:

من 2 تا مودم دارم یکی TP-Link که سال 93 خریدم و اون یکی D-Link که 90 خریدم

و از شرکت مخابرات نت دارم
موقعی که سرویس رو دی لینک هست سرعت 12 مگ میده ولی روی تی پی لینک وقتی میزنم کشش خط میشه 19 مگ ! :n29:
اول فکر کردم از سیم کشی هست ولی دیدم با تعویض مودم داستان حل شد !!!

دلیل این مشکل چیه و چطور میشه حلش کرد ؟؟؟
نرم افزاری هست یا سخت افزار مودم بعد این 7 سال مشکل پیدا کرده ؟؟

سپاس:n01:
اون مودم مشکلی نداره نکته اینه که چیپست tp link بهتر هست و سرعت بالاتر میتونه سینک بشه...(با پیشفرض اینکه هردو تنظیماتشون یکی باشه -annex مثلا-)...

pori20
17-05-2018, 02:36
سلام
دوستان isp ها سرعت بالاتر از 16 هم ارائه میدن ؟
کسی تا به حال بالاتر از این ریت گرفته ؟

albertxx
17-05-2018, 18:19
سلام
دوستان isp ها سرعت بالاتر از 16 هم ارائه میدن ؟
کسی تا به حال بالاتر از این ریت گرفته ؟

از این بالاتر که میشه VDSL که سرعت 20 و 30 و 50 مگ هست
که اونم تعداد اندکی مناطق و شهرستان ها به طور کامل ساپورت میکنن

albertxx
19-05-2018, 17:00
دوستان عزیز یه سوال

در صورتی که اسپلیتر فقط بین تلفن و خط باشه
و مودم بدون اسپلیتر به خط وصل بشه

مشکلی داره ؟؟؟

pori20
21-05-2018, 00:46
از این بالاتر که میشه VDSL که سرعت 20 و 30 و 50 مگ هست
که اونم تعداد اندکی مناطق و شهرستان ها به طور کامل ساپورت میکنن
ADSL 2 Plus تا 24 مگابیت جا داره !

albertxx
21-05-2018, 02:57
ADSL 2 Plus تا 24 مگابیت جا داره !

بله ولی در حالت ایده حال
اینقدر مشکل هست که اصلا نزدیک به این مقدار هم نمیشه گرفت

اول اینکه کمترین فاصله رو با مرکز مخابراتی داشته باشید
دوم کل مسیر شما از مخابرات تا منزل سیم مسی هست که به دلیل مقاوت مس افت دارید
سوم سیم کشی و تجهیزات بسیار ضعیف مخابرات
همه اینا در صورتی هست که سیم کشی داخل منزل هم بدون مشکل باشه

اگه همه این شرایط رو در نظر بگیرید شاید تعداد انگشت شماری از کاربران باشن که بتونن سرعت بالاتر بگیرن
واسه همین آخرین پلن مربوط به ADSL همون 16 مگ تعریف شده

pori20
23-05-2018, 12:53
دوستان عزیز یه سوال

در صورتی که اسپلیتر فقط بین تلفن و خط باشه
و مودم بدون اسپلیتر به خط وصل بشه

مشکلی داره ؟؟؟

خیر برای من که هیچ مشکلی نداشته

pori20
23-05-2018, 12:57
بله ولی در حالت ایده حال
اینقدر مشکل هست که اصلا نزدیک به این مقدار هم نمیشه گرفت

اول اینکه کمترین فاصله رو با مرکز مخابراتی داشته باشید
دوم کل مسیر شما از مخابرات تا منزل سیم مسی هست که به دلیل مقاوت مس افت دارید
سوم سیم کشی و تجهیزات بسیار ضعیف مخابرات
همه اینا در صورتی هست که سیم کشی داخل منزل هم بدون مشکل باشه

اگه همه این شرایط رو در نظر بگیرید شاید تعداد انگشت شماری از کاربران باشن که بتونن سرعت بالاتر بگیرن
واسه همین آخرین پلن مربوط به ADSL همون 16 مگ تعریف شده
شاخص ها :
yon.ir/vvjPR
فکر میکنم خط من تا 20 مگ رو بکشه. به هر حال وقتی بیشتر از 16 ارائه نمیدن فایده ای نداره!

ps2005
26-05-2018, 18:41
سلام دوستان
یک سرویس 8 مگ گرفتم لطفا راهنمایی کنید کیفیت خط من به چه صورت هست؟ ایا سرویس 16 مگ میتونم بگیریم؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ps2005
27-05-2018, 14:26
سلام دوستان
یک سرویس 8 مگ گرفتم لطفا راهنمایی کنید کیفیت خط من به چه صورت هست؟ ایا سرویس 16 مگ میتونم بگیریم؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آقا کسی نبود جواب ما رو بده...

misam5526
27-05-2018, 14:33
آقا کسی نبود جواب ما رو بده...

اگه خط رو 8مگ ست شده و این وضعیت نویزه.... به احتمال قوی تا 12 مگ بتونه بکشه.

ps2005
27-05-2018, 15:02
اگه خط رو 8مگ ست شده و این وضعیت نویزه.... به احتمال قوی تا 12 مگ بتونه بکشه.

ممنون دوست عزیز از پاسخ گویی بله خط روی هشت مگ ست شده و تو دانلود بدون قطعی تا ۹۳۰ کیلوبات میره تو نرم افزار اینترنت دانلود منیجر.

black sabbath
29-05-2018, 14:11
سلام
من از شاتل Fair16384nfg-1 رو گرفتم
وضعیت خط هم در عکس مشخصه

اما حداکثر سرعت دانلود توسط IDM عدد 1.4 MB/sec هست
زنگ زدم شاتل میگه فاصله شما 1800 متر هست و بیشتر از این خطتتون جواب نمیده
درسته؟اگه نه راه پیگیری داره؟
ممنون

ZeroNetizen
29-05-2018, 14:15
سلام
من از شاتل Fair16384nfg-1 رو گرفتم
وضعیت خط هم در عکس مشخصه

اما حداکثر سرعت دانلود توسط IDM عدد 1.4 MB/sec هست
زنگ زدم شاتل میگه فاصله شما 1800 متر هست و بیشتر از این خطتتون جواب نمیده
درسته؟اگه نه راه پیگیری داره؟
ممنون

سلام
با این نویزی که خط شما داره همین سرعت خوبه برات چون اگه بیشترش کنند ممکنه دچار قطعی بشی
اما برای اطمینان مودم رو ببر سر خط بزار و تمام تلفن ها رو هم جدا کن ببین بهتر میشه یا نه
خیلی وقت ها مشکل نویز از داخل خونه و سیم کشی ها هست

ps2005
29-05-2018, 21:32
سلام دوستان

دوستان عذر میخوام من یک مودم دیگه داشتم اون رو وصل کردم نتیجه این شد.جریان چیه.مودم ها مقدار نویز هاش فرق میکنه؟مشکل مودم دارم؟گیج شدم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

ZeroNetizen
30-05-2018, 01:35
دوستان عذر میخوام من یک مودم دیگه داشتم اون رو وصل کردم نتیجه این شد.جریان چیه.مودم ها مقدار نویز هاش فرق میکنه؟مشکل مودم دارم؟گیج شدم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

الان این مودم دوم شما با snr 4.9 به اینترنت وصل هست و قطعی نداره؟
به طور کلی بله مودم ها هم در کیفیت خط تاثیر گذار هستند

ps2005
30-05-2018, 09:05
الان این مودم دوم شما با snr 4.9 به اینترنت وصل هست و قطعی نداره؟
به طور کلی بله مودم ها هم در کیفیت خط تاثیر گذار هستند

سلام.بله این مودم دوم وصل هست قطعی نداره و سرعت دانلود خوبه ولی تو مودم اولی snr up پایین بود که قطعی داشتم.من مشکلم الان تو قطع شدن بازیهای انلاین هست که وسط بازی قطع میشم.لود صفحات هم کمی طول میکشه.این دو مودم هر دو استفاده شده هست.به نظرتون یک مودم نو بخرم؟

FXPRO
31-05-2018, 19:45
سلام

دوستان راهی هست بتونم دستی سرعت خط رو تعیین کنم ؟ مثلا شرکت رو 8مگ آپ میکنه من بذاارمش رو 6 ؟ یجوری که برا مودم محدودیت تعیین کنم

shaahani
31-05-2018, 23:23
سلام

دوستان راهی هست بتونم دستی سرعت خط رو تعیین کنم ؟ مثلا شرکت رو 8مگ آپ میکنه من بذاارمش رو 6 ؟ یجوری که برا مودم محدودیت تعیین کنم

اگه مودم شما قابلیت bandwidth control داشته باشه چنین کاری امکان پذیر هست .
با اینکه مودم شما روی سرعت بالاتر تنظیم شده میتونید از مقدار کمتری پهنای باند استفاده کنید .
هرچند اگر بطور دائمی میخواین پهنای باند رو کم کنید بهتره از سمت isp این تنظیم براتون اعمال بشه اما اگه دستگاه مودم شما قابلیت bandwidth control نداشته باشه .
شما میتونید یک دستگاه روتر خریداری کنید و به مودم متصل کنید که قابلیتbandwidth control داشته باشه ، از روتر های خانگی گرفته تا روترهای حرفه ای و مخابراتی میکروتیک و سیسکو چنین قابلیتی رو دارن .
روش دیگه این هست که برای دستگاه های مصرف کننده خودتون محدودیت سقف حداکثر استفاده پهنای باند با نرم افزار روی آنها قرار دهید ، برای ویندوز میتونید از برنامه NetLimiter استفاده نماید.

FXPRO
01-06-2018, 00:44
ممنون از شما .... بنده میخوام مودمم رو سرعت کمتر از سرعت شرکت آپ بشه... مشکل شرکت اینه کلا پروفایل خاصی فعال میکنند...مثلا 4 6 8... مثلا من میخوام 7 باشه... یادمه یه برنامه ای بود مودهای با چیپ برادکام میشد همچین کاری کرد

FXPRO
01-06-2018, 00:45
اگه مودم شما قابلیت bandwidth control داشته باشه چنین کاری امکان پذیر هست .
با اینکه مودم شما روی سرعت بالاتر تنظیم شده میتونید از مقدار کمتری پهنای باند استفاده کنید .
هرچند اگر بطور دائمی میخواین پهنای باند رو کم کنید بهتره از سمت isp این تنظیم براتون اعمال بشه اما اگه دستگاه مودم شما قابلیت bandwidth control نداشته باشه .
شما میتونید یک دستگاه روتر خریداری کنید و به مودم متصل کنید که قابلیتbandwidth control داشته باشه ، از روتر های خانگی گرفته تا روترهای حرفه ای و مخابراتی میکروتیک و سیسکو چنین قابلیتی رو دارن .
روش دیگه این هست که برای دستگاه های مصرف کننده خودتون محدودیت سقف حداکثر استفاده پهنای باند با نرم افزار روی آنها قرار دهید ، برای ویندوز میتونید از برنامه NetLimiter استفاده نماید.

من نمیخخوام محدودیت استفاده بذارم.... میخوام کلا خطم از یه حدی بیشتر آپ نشه

ZeroNetizen
01-06-2018, 14:57
سلام.بله این مودم دوم وصل هست قطعی نداره و سرعت دانلود خوبه ولی تو مودم اولی snr up پایین بود که قطعی داشتم.من مشکلم الان تو قطع شدن بازیهای انلاین هست که وسط بازی قطع میشم.لود صفحات هم کمی طول میکشه.این دو مودم هر دو استفاده شده هست.به نظرتون یک مودم نو بخرم؟

آخه الان مودم دوم شما هم تعریفی نداره و کلا SNR زیر 6 خوب نیست
من پیشنهاد میکنم قبل از خریدن مودم جدید همین مودم های فعلی رو ببرید سر خط و همه سیم های دیگه خانه رو جدا کنید و مودم رو مستقیم وصل کنید به سیمی که مخابرات داخل خانه کشیده و اونجوری وضعیت خطتون رو چک کنید
من الان یه مودم دارم بعد از 8 سال مثل روز اولش خوب و مطمئن هست
برند و مدل مودم های شما چیه؟

راستی از کی این مشکل برای شما ایجاد شده؟
ISP خودتون رو عوض کردید اخیرا؟

shaahani
01-06-2018, 17:45
من نمیخخوام محدودیت استفاده بذارم.... میخوام کلا خطم از یه حدی بیشتر آپ نشه

هز دو نوع عمل یک نتیجه رو برای شما داره ، تفاوتی نداره .
تنها راه ها اینه که یا isp براتون انجام بده و یا اینکه به شیوه هایی که گفتم خودتون انجام بدین.

ps2005
01-06-2018, 20:34
آخه الان مودم دوم شما هم تعریفی نداره و کلا SNR زیر 6 خوب نیست
من پیشنهاد میکنم قبل از خریدن مودم جدید همین مودم های فعلی رو ببرید سر خط و همه سیم های دیگه خانه رو جدا کنید و مودم رو مستقیم وصل کنید به سیمی که مخابرات داخل خانه کشیده و اونجوری وضعیت خطتون رو چک کنید
من الان یه مودم دارم بعد از 8 سال مثل روز اولش خوب و مطمئن هست
برند و مدل مودم های شما چیه؟

راستی از کی این مشکل برای شما ایجاد شده؟
ISP خودتون رو عوض کردید اخیرا؟

سلام
برند مودم اول linksis هست مودم دوم symphony هست.این خط تلفن جدید هست و من تازه روی این خط اینترنت گرفتم قبلا از ایرانسل و همراه اول استفاده میکردم که متاسفانه انتن دهی خوبی نداشت و هی باید شارژ میکردم که adsl گرفتم. دوسال بود که adsl نگرفته بودم.باید همین کاری که شما فرمودین انجام بدم.برم سر خط ببینم چه خبره.

mehrdad3x
07-06-2018, 12:09
سلام
دوستان یک سوال داشتم
ایا امکان این هست که سرویس دهنده یا مخابرات Max Rate خط رو کنترل کنه؟
من یه مشکل عجیبی دارم در بعضی از ساعات Max Rate خطم تا 3 مگ میره بعضی دیگه از ساعات افت میکنه زیر یک مگ
سیم کشی هم هیچ مشکلی نداره از این نظر مطمعنم تا پست تلفن هم مودم بردم تست کردم
مثلا من 2 سال پیش سرعت 512 داشتم Max Rate خطم زده بود 1 مگ
سال بعدش سرعت یک مگ کردم Max Rate شد 2 مگ
یعنی هرچی من سرعت بیشتر گرفتم Max Rate خط بیشتر شد
تا الان بعد طرح های جدید شاتل سرعت 4 مگ گرفتم Max Rate برخی ساعات میره تا 3000 بعضی ساعات میاد یک مگ
سرویس از شاتل دارم واسم سواله ایا همچین امکانی واسشون وجود داره Max Rate خط رو در ساعاتی که خودشون میخوان محدود کنن یا نه مشکل جای دیگست
چون اگه خطم مشکل داشته باشه قاعدتا نباید مثلا 11 تا 2 شب سرعتم بره روی 3 مگ پینگ 120 بدن هیچ تایم اوتی . اگه خط مشکل داره باید در تمام ساعات این مشکل باشه نه در ساعات افزایش مصرف سرعت من کم شه !!!

misam5526
07-06-2018, 15:59
سلام
دوستان یک سوال داشتم
ایا امکان این هست که سرویس دهنده یا مخابرات Max Rate خط رو کنترل کنه؟
من یه مشکل عجیبی دارم در بعضی از ساعات Max Rate خطم تا 3 مگ میره بعضی دیگه از ساعات افت میکنه زیر یک مگ
سیم کشی هم هیچ مشکلی نداره از این نظر مطمعنم تا پست تلفن هم مودم بردم تست کردم
مثلا من 2 سال پیش سرعت 512 داشتم Max Rate خطم زده بود 1 مگ
سال بعدش سرعت یک مگ کردم Max Rate شد 2 مگ
یعنی هرچی من سرعت بیشتر گرفتم Max Rate خط بیشتر شد
تا الان بعد طرح های جدید شاتل سرعت 4 مگ گرفتم Max Rate برخی ساعات میره تا 3000 بعضی ساعات میاد یک مگ
سرویس از شاتل دارم واسم سواله ایا همچین امکانی واسشون وجود داره Max Rate خط رو در ساعاتی که خودشون میخوان محدود کنن یا نه مشکل جای دیگست
چون اگه خطم مشکل داشته باشه قاعدتا نباید مثلا 11 تا 2 شب سرعتم بره روی 3 مگ پینگ 120 بدن هیچ تایم اوتی . اگه خط مشکل داره باید در تمام ساعات این مشکل باشه نه در ساعات افزایش مصرف سرعت من کم شه !!!

اون عددی که در موردم میبینید با عنوان max rate تنها براورد و تخمینی احتمالی از طرف مودم بر اساس پارامترهای دریافت شدست و مطلقا عدد ثابت و قطعی نمیتونه باشه. اگه خط نویزش افزایش پیدا کنه مودم کمتر براورد میده max rate و اگه در یحظه بازدید از وضعیت مودم همه چیز خوب بوده باشه عددی بالاتر رو خواهید دید. کلا قابل اطمینان نیست.

کشش خط شما با شرکتی که تحت قرارداد هستید بیشترین سرعتیه که در اون سرعت وضعیت خط استیبل میمونه (بدون قطع وصلی) و با ازمون و خطا بدست میاد معمولا محدودش.

mr1987
08-06-2018, 09:42
سلام
دوستان حدود یکماهه رو خطم مشکل پیدا کردم.به طوریکه یا باید تلفن وصل باشه یا مودم(با اسپلیتر یا بدون اون فرقی نمیکنه)هردو اگه وصل کنم فقط اینترنت دارم(اسپلیتر رو تست کردم مشکل نداره)سیم هم از دم در تست کردم وهمونجا هردورو وصل میکنم سیم مخابرات رو هم تا جعبه تقسیم دنبال کردم ومشکلی نداره
الان من چیکار کنم که هردو رو همزمان داشته باشم؟
بیش از5ساله از مخابرات سرویس دارم وهیچ مشکلی تا بحال نداشتم.
مودمم تی پی لینکw8951nd

misam5526
08-06-2018, 11:02
سلام
دوستان حدود یکماهه رو خطم مشکل پیدا کردم.به طوریکه یا باید تلفن وصل باشه یا مودم(با اسپلیتر یا بدون اون فرقی نمیکنه)هردو اگه وصل کنم فقط اینترنت دارم(اسپلیتر رو تست کردم مشکل نداره)سیم هم از دم در تست کردم وهمونجا هردورو وصل میکنم سیم مخابرات رو هم تا جعبه تقسیم دنبال کردم ومشکلی نداره
الان من چیکار کنم که هردو رو همزمان داشته باشم؟
بیش از5ساله از مخابرات سرویس دارم وهیچ مشکلی تا بحال نداشتم.
مودمم تی پی لینکw8951nd

تناقض بین فرکانسهای صوت و دیتا بوجود اومده.

کاری که از طرف شما میتونید انجام بدید و نتیجه رو ببنید استفاده از اسپلیتر و استفاده از دو پریز جداگانه (با اسپلیتر) هست که چون قبلا این مشکل رو نداشتید نمیشه خیلی مصر بود که از طرف شما بشه حل کرد مشکل رو

از طرف شرکت اینترنتی کاری که میشه انجام بدن تعویض اسپلیتر طرف خودشونه که با همکاری مخابرات میتونن انجام بدن.

در نهایت اعلام خرابی تلفن و کاریه که مخابرات باید انجام بده؛ تغییر ولتاژ خط و انجام دوباره تنظیمات برای عدم تداخل کاناالهای الکترومغناطیسی درون خط مسی.

EHSANRF
08-06-2018, 14:18
درود
بعد از طوفان و بارون های هفته‌ی پیش خط بنده افت شدیدی داشت و الان هم داره، به حدی که هر 30 ثانیه قطع‌ و وصل میشه...
snr داون و آپ هر دو زیر 5 میان، در مواردی حتی منفی میشن!!!
تماس گرفتیم با 20117 و نماینده‌ی اینترنت...، نماینده‌ی مخابرات که اومد و گفت شما بوق دارین و مشکلی نداره دیگه!!!
نماینده شرکت اینترنتی هم اومد و مودم خودش رو از روی تقسیم جلوی درِ منزل تست کرد وضعیت بحرانی بود، برد از روی پست محله هم همینطور تست کرد باز دید وضعیت همینطوره، گفت یه بار دیگه درخواست بدین نماینده مخابرات بیاد احتمالا از کافوی محل‌تون باشه (همون کافوهایی که دخترام انقلاب بالاشون میرفتن)...
خلاصه بازم نماینده مخابرات اومد و بدون چک کردن اون مورد گفت خطتون سالمه و دیگه حق ندارین درخواست توی 20117 بزنین و دیگه برای خط شما مراجعه‌ی حضوری نخواهد شد!!!
راهکار چیه!؟

ahwazp30
08-06-2018, 21:37
درود
بعد از طوفان و بارون های هفته‌ی پیش خط بنده افت شدیدی داشت و الان هم داره، به حدی که هر 30 ثانیه قطع‌ و وصل میشه...
تماس گرفتیم با 20117 و نماینده‌ی اینترنت...، نماینده‌ی مخابرات که اومد و گفت شما بوق دارین و مشکلی نداره دیگه!!!
نماینده شرکت اینترنتی هم اومد و مودم خودش رو از روی تقسیم جلوی درِ منزل تست کرد وضعیت بحرانی بود، برد از روی پست محله هم همینطور تست کرد باز دید وضعیت همینطوره، گفت یه بار دیگه درخواست بدین نماینده مخابرات بیاد احتمالا از کافوی محل‌تون باشه (همون کافوهایی که دخترام انقلاب بالاشون میرفتن)...
خلاصه بازم نماینده مخابرات اومد و بدون چک کردن اون مورد گفت خطتون سالمه و دیگه حق ندارین درخواست توی 20117 بزنین و دیگه برای خط شما مراجعه‌ی حضوری نخواهد شد!!!
راهکار چیه!؟

سلام
دوست عزیز تقریبا همه ی دوستان قبلا این مشکلات رو تجربه کردند و برای همه معمولا اتفاق میفته و نتیجش میشه سفید شدن موها ، خدمت شما عارضم که مخابرات قانونا وظیفش فقط تحویل بوق و عدم نویز روی بوق تلفن هست و باقی مسائل بهش مربوط نمیشه حتی اگر شکایت هم کنید از بازرسی مخابرات به مرکز ممکنه ایراد هم بگیرند که چرا برای نویز adsl پیگیری میکنند ، چیزی که دقیقا برای خودم اتفاق افتاد .اپراتور هم که نهایتا میاد و حرف خودت رو به خودت پس میده و کار خاصی ازش برنمیاد مگر اینکه مشکل از پورت و سایر تجهیزات داخل مرکز باشه که از طریق خود اپراتو باید پیگیری شه.مشکل شما هم به احتمال زیاد از سیم ها ، کله پست و یا کافو هست اما معلوم نیست از کدوم ،امکان داره سیم ها در مسیر پوسیده باشند و باعث نویز بشن .الانم من میخام ساده ترین راه رو به شما پیشنهاد بدم که به احتمال قوی مشکلتون خیلی راحت و بی دردسر حل میشه .شما تشریف ببرید مرکز و به همون افرادی که اومدن براتون پست و ... رو چک کردن یه دونه از اون خوش اخلاق هاش رو پیدا کنید و به صورت غیر رسمی و شخصی یه هزینه ای بهش بدید تا اول از توی mdf وضعیت رو چک کنه با مودم اگر خوب بود که معلوم میشه از خود اپراتور نیست و بعدش هم میاد دونه دونه کافو و پست و سیم های مسیر رو چک میکنه تا مشکل پیدا بشه .غیر از این دیگه راهی نداره و اگرم باشه وقت گیر ، اعصاب خوردکن و ... هست .مگر اینکه به حال خودش بگزارید تا درست بشه .نتیجه رو هم اینجا اعلام کنید.
موفق باشید.

rahman0158
08-06-2018, 22:09
درود
راهکار چیه!؟

راه کار جالبی نیست ولی آخرین راهتون اینه اگه همکاری نمیکنن از مخابرات موقت سرویس بگیرین و شکایت ببرین امور مشترکین adsl منطقه تون می بینید رفتارشون مثبت میشه . موفق باشید.

EHSANRF
08-06-2018, 23:56
سلام
دوست عزیز تقریبا همه ی دوستان قبلا این مشکلات رو تجربه کردند و برای همه معمولا اتفاق میفته و نتیجش میشه سفید شدن موها ، خدمت شما عارضم که مخابرات قانونا وظیفش فقط تحویل بوق و عدم نویز روی بوق تلفن هست و باقی مسائل بهش مربوط نمیشه حتی اگر شکایت هم کنید از بازرسی مخابرات به مرکز ممکنه ایراد هم بگیرند که چرا برای نویز adsl پیگیری میکنند ، چیزی که دقیقا برای خودم اتفاق افتاد .اپراتور هم که نهایتا میاد و حرف خودت رو به خودت پس میده و کار خاصی ازش برنمیاد مگر اینکه مشکل از پورت و سایر تجهیزات داخل مرکز باشه که از طریق خود اپراتو باید پیگیری شه.مشکل شما هم به احتمال زیاد از سیم ها ، کله پست و یا کافو هست اما معلوم نیست از کدوم ،امکان داره سیم ها در مسیر پوسیده باشند و باعث نویز بشن .الانم من میخام ساده ترین راه رو به شما پیشنهاد بدم که به احتمال قوی مشکلتون خیلی راحت و بی دردسر حل میشه .شما تشریف ببرید مرکز و به همون افرادی که اومدن براتون پست و ... رو چک کردن یه دونه از اون خوش اخلاق هاش رو پیدا کنید و به صورت غیر رسمی و شخصی یه هزینه ای بهش بدید تا اول از توی mdf وضعیت رو چک کنه با مودم اگر خوب بود که معلوم میشه از خود اپراتور نیست و بعدش هم میاد دونه دونه کافو و پست و سیم های مسیر رو چک میکنه تا مشکل پیدا بشه .غیر از این دیگه راهی نداره و اگرم باشه وقت گیر ، اعصاب خوردکن و ... هست .مگر اینکه به حال خودش بگزارید تا درست بشه .نتیجه رو هم اینجا اعلام کنید.
موفق باشید.
درود و سپاس
خط رو از توی مرکز چک کردن، مودم نصب کردن و مشکلی نداشته... پس قطعا مشکل از ارتباط بین مرکز و منزل ماست.
دور و بر منزل رو هم چک کردیم، هم از تقسیم و هم از پست سر خیابون، اونها هم مشکل داشتن، در نتیجه مشکل هر چیزی که هست بین مرکز و کافوهای فلزی یا اتصالات داخل خود این کافوها هست
مشکل اینجاست مخابرات چون بوق هست دیگه پیگیری نمی‌کنه و میزنه خط رو سالم تحویل دادیم در صورتیکه ...

راه کار جالبی نیست ولی آخرین راهتون اینه اگه همکاری نمیکنن از مخابرات موقت سرویس بگیرین و شکایت ببرین امور مشترکین adsl منطقه تون می بینید رفتارشون مثبت میشه . موفق باشید.
اتفاقا همش یک‌ماهی نمیشه که از مخابرات رفتیم روی یه سرویس دهنده‌ی دیگه (پارس آنلاین)

ahwazp30
09-06-2018, 21:38
درود و سپاس
خط رو از توی مرکز چک کردن، مودم نصب کردن و مشکلی نداشته... پس قطعا مشکل از ارتباط بین مرکز و منزل ماست.
دور و بر منزل رو هم چک کردیم، هم از تقسیم و هم از پست سر خیابون، اونها هم مشکل داشتن، در نتیجه مشکل هر چیزی که هست بین مرکز و کافوهای فلزی یا اتصالات داخل خود این کافوها هست
مشکل اینجاست مخابرات چون بوق هست دیگه پیگیری نمی‌کنه و میزنه خط رو سالم تحویل دادیم در صورتیکه ...

شما مثل اینکه پست من رو به دقت نخوندید ، به سه خط اخرش توجه کنید.:n16:

EHSANRF
09-06-2018, 22:20
شما مثل اینکه پست من رو به دقت نخوندید ، به سه خط اخرش توجه کنید.:n16:

تمام راه‌ها رو رفتم... اون روشی که فرمودین رو هم سری قبل خوندم ولی به دلایلی اجرایی نیست!
مشکل قطعا همونطور که عرض کردم یا از زیر زمین هست یا از اتصالات کافو و ... (بین مرکز و کافوی محل)
توی خود مرکز هم مشکل نداره...

kamivh1
11-06-2018, 13:40

سلام الان 4 مگ دارم تا چند جواب میده این خط؟ و راه بر طرف کردن نویز چیه چون از سر خط هم چک کردیم همین بود!

misam5526
11-06-2018, 13:46

سلام الان 4 مگ دارم تا چند جواب میده این خط؟ و راه بر طرف کردن نویز چیه چون از سر خط هم چک کردیم همین بود!

همینی که دارید بیشتر جواب نمیده.

franchescaolsonEqP
12-06-2018, 15:57
وضعیت خط من چجوره؟
512 نامحدود مخابرات رو دارم میخوام برم 4 مگ های وب بگیرم بنظرتون خطم میکشه؟قطعی نخواهد داشت؟

Adsl Line Status
SHOWTIME.L0

Adsl Mode
G992.5 AnnexM

Channel Mode
FAST

Up Stream
159 kbps

Down Stream
575 kbps

Attenuation Down Stream
60

Attenuation Up Stream
37

SNR Margin Down Stream
11.9

SNR Margin Up Stream
25.8

Vendor ID
RETK

Firmware Version
4926d722

CRC Errors
186

Up Stream BER
0e-7

Down Stream BER
1e-7

Up Output Power
11.5

Down Output Power
15.5

ES
173

SES
0

UAS
0

misam5526
12-06-2018, 16:04
وضعیت خط من چجوره؟
512 نامحدود مخابرات رو دارم میخوام برم 4 مگ های وب بگیرم بنظرتون خطم میکشه؟قطعی نخواهد داشت؟

Adsl Line Status
SHOWTIME.L0

Adsl Mode
G992.5 AnnexM

Channel Mode
FAST

Up Stream
159 kbps

Down Stream
575 kbps

Attenuation Down Stream
60

Attenuation Up Stream
37

SNR Margin Down Stream
11.9

SNR Margin Up Stream
25.8

Vendor ID
RETK

Firmware Version
4926d722

CRC Errors
186

Up Stream BER
0e-7

Down Stream BER
1e-7

Up Output Power
11.5

Down Output Power
15.5

ES
173

SES
0

UAS
0

رو پروفایل fast که الان تنظیمه قطعا 4 مگ رو نخواهد کشید (درواقع 2 مگم نمیکشه) باید رو inteleaved قرار داده بشه اونوقت بین 2 مگ و4 مگ میشه بحث کرد.

franchescaolsonEqP
12-06-2018, 16:29
رو پروفایل fast که الان تنظیمه قطعا 4 مگ رو نخواهد کشید (درواقع 2 مگم نمیکشه) باید رو inteleaved قرار داده بشه اونوقت بین 2 مگ و4 مگ میشه بحث کرد.
چجوری باید پروفایل رو عوض کنم؟ تو تنظیمات چیزی نتوستم پیدا کنم...
به نظرتون امکانش هس که مشکل از خط باشه ولی من قطعی نداشتم تا حالا.
مودمم dlink 2740u

misam5526
12-06-2018, 19:32
چجوری باید پروفایل رو عوض کنم؟ تو تنظیمات چیزی نتوستم پیدا کنم...
به نظرتون امکانش هس که مشکل از خط باشه ولی من قطعی نداشتم تا حالا.
مودمم dlink 2740u

1-پروفایل ذکر شده رو شرکتی که ازش نت دارید (فعلی یا اینده) میتونه تغییر بده و در اختیار شما نیست

2- الان قطعی ندارید جون روی 512 کیلو هست خط. قطعی وقتی گیدا میشه که خطی که نویز داره رو سرعتهای بالاتر می بندن.

3- هرچند تغییر شرکت میتونه تاثیر بزاره روی وضعیت ولی شما 4 مگ رو بعید میدونم بتونید بگیرید. روی 2 مگ هم باید امیدوار باشید مشکلی پیش نیاد.

dr_data_13
13-06-2018, 22:57
سلام
امروز نت پارس انلاین روی خطم وصل شد ولی برای ست کردن تنظیمات که زنگ زدم کفت خط نویز داره و بالاتر از ۲ مگ نمیده و سرویس من ۸ مگه
پریزای مختلفم تست کردم فرقی نداشت گفت باید کارشناس بیاد
اینوضعیتشه
سلام
امروز نت پارس انلاین روی خطم وصل شد ولی برای ست کردن تنظیمات که زنگ زدم کفت خط نویز داره و بالاتر از ۲ مگ نمیده و سرویس من ۸ مگه
پریزای مختلفم تست کردم فرقی نداشت گفت باید کارشناس بیاد بررسی کنه و برام درخواست گذاشت
این وضعیتشه
امیدوارم مشکلش حل شه و اساسی نباشه
وضعیتش وخیمه؟
قبلا ۱ ‌مگ‌مخابرات داشتم برای همین نمیدونم تو سرعت بالا خطم چجوریه

rahman0158
13-06-2018, 23:17
سلام
پریزای مختلفم تست کردم فرقی نداشت گفت باید کارشناس بیاد
اینوضعیتشه
سلام
پریزای مختلفم تست کردم فرقی نداشت گفت باید کارشناس بیاد بررسی کنه و برام درخواست گذاشت
این وضعیتشه
امیدوارم مشکلش حل شه و اساسی نباشه
وضعیتش وخیمه؟
قبلا ۱ ‌مگ‌مخابرات داشتم برای همین نمیدونم تو سرعت بالا خطم چجوریهخط روی حالت g.dmt هست و بزارید روی حالت adsl2+ .مشکل نویز ندارید دوست عزیز شرایط خط خوب هستش و پهنای باند مورد نیاز رو به راحتی (۸مگ) خواهید گرفت.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

dr_data_13
14-06-2018, 00:25
ممنون
از کجا باید تغییر بدمش
اینجا کاری باید بکنم؟
اون تیک g.dmt رو برداشتم ولی دیگه مودم وصل نمیشه و‌چراغ اینترنت ثابت نمیشه
تیکو که میزنم درست میشه
کلا از اینا کدوما باید تیک داشته باشه

rahman0158
14-06-2018, 01:59
ممنون
از کجا باید تغییر بدمش
اینجا کاری باید بکنم؟
اون تیک g.dmt رو برداشتم ولی دیگه مودم وصل نمیشه و‌چراغ اینترنت ثابت نمیشه
تیکو که میزنم درست میشه
کلا از اینا کدوما باید تیک داشته باشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اینجور که پیداست از سمت شرکت براتون گذاشتن رو g.dmt بگین براتون بزارن رو adsl2+.به تنظیمات مودم دست نزنید

dr_data_13
14-06-2018, 12:30
زنگ زدم یارو‌گفت اینارو به کارشناس که میاد بگو
حالا شما با توجه به پارامترای خطم به نظرت مشکل از نویز نیست پس؟

rahman0158
14-06-2018, 12:34
زنگ زدم یارو‌گفت اینارو به کارشناس که میاد بگو
حالا شما با توجه به پارامترای خطم به نظرت مشکل از نویز نیست پس؟خیر با توجه به عکسی که از وضعیت خط و مودم گذاشتید مشکل نویز ندارید

nobody2000
22-06-2018, 12:27
راهنمایی :

دوستانی که مشکل نویز خط رو خط ADSL دارند بهشون پیشنهاد میکنم حتما از مودمهای ASUS استفاده کنند .این مودم ها برخلاف سایر مودم ها (تا اونجا که من چند مدل دیگه را داشتم و دیدم) تنظیمات دقیق برای خط ADSL و تنظیم میزان نویز و پایداری خط دارند .

این تنظیمات کمک بسیار زیادی میکنند که شما بتونید قطعی را کم کنید و از طرفی به حداکثر سرعتی که خطتون اجازه میده دست پیدا کنید .من خودم تو شمال سمت چالوس خطم شدید نویز داره و رو اکثر مودم ها اصلا ADSl وصل نمیشه یا با سرعت زیر 700 800 کیلوبایت ولی با دستکاری این تنظیمات خطم رو 4 مگ بالا میاد و قطعی هم ندارم .

عکس زیر را ببینید :
البته این عکس مربوط به نت تهرانم هست که نویز خود خط کمی بهتره و سرعتم بالاتر .منظور نشان دادم صفحه خود تنظیمات هست .

kamivh1
23-06-2018, 16:05
سلام سیم کشی خونه رو عوض کردم نویز کمتر شده
الان بیشتر از 8 مگ بازم جواب نمیده؟؟

nobody2000
23-06-2018, 17:22
فاصلتون تا مرکز چطوره ؟ کم یا زیاد ؟

nobody2000
23-06-2018, 17:33
دوستان لطفا راهنمایی کنند .

از سر خیابون تا خونه یه کابل 5 زوج تلفن کشیدم که فقط یه زوجش را استفاده میکنم . ( 600 متر سیم )
نویز خط کمی بالا هست .بنظرتون اگر از سر سیم یعنی سر خیابون کل این 5 زوج را بهم وصل کنم (کلا 10 تا سیم هست که من میخوام هر 5 تا رو یکی کنم کلا بشه 2 تا سیم ) اینجوری امکان داره نویز خطم کمتر بشه ؟ از نظر تئوری قطر سیم بیشتر میشه (هر 5 تا سیم میشه یکی) ولی میخوام بدونم اینکه سیم ها کنار هم هستند یا مثلا پیچش سیم ها دور هم در طول مسیر امکان داره رو نویز تاثیر منفی بزاره ؟

سوال دوم اینکه میخوم سر سیمها را کلا در تمام اتصالات کاری کنم که خیالم راحت بشه نویز از اتصالات کمترین حد هست .بنظرتون اتصالات را لحیم کنم و بعد لنت برق بپیچم دورشون برا آببندی خوبه که اکسید نشند ؟یا کمتر اکسید بشند ؟

سوال سوم : کابلم از نوع فول دار هست ولی سر و ته فویل خط به جایی وصل نیست .میخواستم ببینم برای تخلیه نویز یا بار الکتریکی یا .... نباید سر و ته این فویل به جایی وصل بشه ؟

peyman_omnia2
24-06-2018, 12:28
سلام دوستان من مودم تندا d151 دارم تا چند وقت پیش سرعت اینترنتم رو 12 مگ به راحتی بدون نویز قرار داشت اما چند روزه مودم بیشتر از 2 مک رو نمیکشه میگم احتمال داره مودم خراب شده باشه؟
سرویسم 8 مک آسیا تک هست

misam5526
24-06-2018, 13:43
سلام سیم کشی خونه رو عوض کردم نویز کمتر شده
الان بیشتر از 8 مگ بازم جواب نمیده؟؟

در صورتی که از پروفایل گیم خارج کنید، احتمالا تا 12 مگ بکشه ولی در شرایط فعلی که روی پروفایل گیم بستید همین وصعیت حالت مطلوبشه.

peyman_omnia2
25-06-2018, 19:28
سلام دوستان من مودم تندا d151 دارم تا چند وقت پیش سرعت اینترنتم رو 12 مگ به راحتی بدون نویز قرار داشت اما چند روزه مودم بیشتر از 2 مک رو نمیکشه میگم احتمال داره مودم خراب شده باشه؟
سرویسم 8 مک آسیا تک هست

دوستان کسی نیست کمک ما کنه؟ چطور از سلامت مودم تندا میتونم اطمینان حاصل کنم؟

shaahani
26-06-2018, 12:53
دوستان کسی نیست کمک ما کنه؟ چطور از سلامت مودم تندا میتونم اطمینان حاصل کنم؟

احتمالش وجود داره اما کمه
برای بررسی این موضوع شما باید یک مودم دیگه رو بیارید و با اون وصل بشین ، ببینید کشش خطتتون چقدر میشه .
البته تمام این آزمایش ها بدون استثنا باید از درب منزل انجام بشه و بعد از قطع سیم کشی داخل منزل از روی خط تلفن ، مودم را بطور کاملا مستقیم به ورودی خط تلفن به منزل متصل کنید و تست سرعت رو با مودم قدیمی و یک یا دو مودم جدید که برای آزمایش گرفتین انجام بدین .

معمولا مشکل نویز و کاهش پهنای باند به علت خرابی خط و مخصوصا سیم کشی داخل منزل رخ میدهد .
در بعضی موارد مشکل از سمت آی اس پی نیز میتواند باشد ، به عنوان مثال من در شرکت پارس آنلاین ، زمانی که خطم رو روی چهارده مگابیت تنظیم میکردن ، دائم قطعی داشت و کشش خط رو 12 مگ اعلام کرده بودن به من ،
بعد از تغییر آی اس پی ، پهنای باند من بطور ثابت 16 مگابیت شد و در طی ماه ها حتی شاهد یک قطعی خط نیز نبودم و قادر هستم از تمام پهنای باند خودم استفاده کنم.

اما خرابی مودم در اتصال به اینترنت یک اشکال بسیار بسیار نادر هست ،
مودم ها سیستمی دارند که در صورت نویز بالا برای برقراری ارتباط سرعت خودشون رو در مرور زمان و با افزایش پاکت های داده ناموفق ارسال/دریافت شده کاهش میدهند و در مجموع همیشه برای حفظ کیفیت بالا در اتصال همیشه میبایست هر دو روز یک بار ، اتصال مودم به اینترنت را قطع و وصل کرد و یا آنرا روشن و خاموش نمود.

nobody2000
26-06-2018, 13:03

از سر خیابون تا خونه یه کابل 5 زوج تلفن کشیدم که فقط یه زوجش را استفاده میکنم . ( 600 متر سیم )
نویز خط کمی بالا هست .بنظرتون اگر از سر سیم یعنی سر خیابون کل این 5 زوج را بهم وصل کنم (کلا 10 تا سیم هست که من میخوام هر 5 تا رو یکی کنم کلا بشه 2 تا سیم ) اینجوری امکان داره نویز خطم کمتر بشه ؟ از نظر تئوری قطر سیم بیشتر میشه (هر 5 تا سیم میشه یکی) ولی میخوام بدونم اینکه سیم ها کنار هم هستند یا مثلا پیچش سیم ها دور هم در طول مسیر امکان داره رو نویز تاثیر منفی بزاره ؟

سوال دوم اینکه میخوم سر سیمها را کلا در تمام اتصالات کاری کنم که خیالم راحت بشه نویز از اتصالات کمترین حد هست .بنظرتون اتصالات را لحیم کنم و بعد لنت برق بپیچم دورشون برا آببندی خوبه که اکسید نشند ؟یا کمتر اکسید بشند ؟

سوال سوم : کابلم از نوع فول دار هست ولی سر و ته فویل خط به جایی وصل نیست .میخواستم ببینم برای تخلیه نویز یا بار الکتریکی یا .... نباید سر و ته این فویل به جایی وصل بشه ؟

دوستان لطفا یکی هم جواب این پست من را بده چند روزه این سیم بان مخابرات منتظره باهاش تماس بگیرم .

peyman_omnia2
26-06-2018, 13:51
احتمالش وجود داره اما کمه
برای بررسی این موضوع شما باید یک مودم دیگه رو بیارید و با اون وصل بشین ، ببینید کشش خطتتون چقدر میشه .
البته تمام این آزمایش ها بدون استثنا باید از درب منزل انجام بشه و بعد از قطع سیم کشی داخل منزل از روی خط تلفن ، مودم را بطور کاملا مستقیم به ورودی خط تلفن به منزل متصل کنید و تست سرعت رو با مودم قدیمی و یک یا دو مودم جدید که برای آزمایش گرفتین انجام بدین .

معمولا مشکل نویز و کاهش پهنای باند به علت خرابی خط و مخصوصا سیم کشی داخل منزل رخ میدهد .
در بعضی موارد مشکل از سمت آی اس پی نیز میتواند باشد ، به عنوان مثال من در شرکت پارس آنلاین ، زمانی که خطم رو روی چهارده مگابیت تنظیم میکردن ، دائم قطعی داشت و کشش خط رو 12 مگ اعلام کرده بودن به من ،
بعد از تغییر آی اس پی ، پهنای باند من بطور ثابت 16 مگابیت شد و در طی ماه ها حتی شاهد یک قطعی خط نیز نبودم و قادر هستم از تمام پهنای باند خودم استفاده کنم.

اما خرابی مودم در اتصال به اینترنت یک اشکال بسیار بسیار نادر هست ،
مودم ها سیستمی دارند که در صورت نویز بالا برای برقراری ارتباط سرعت خودشون رو در مرور زمان و با افزایش پاکت های داده ناموفق ارسال/دریافت شده کاهش میدهند و در مجموع همیشه برای حفظ کیفیت بالا در اتصال همیشه میبایست هر دو روز یک بار ، اتصال مودم به اینترنت را قطع و وصل کرد و یا آنرا روشن و خاموش نمود.

ممنون مشکل از ورودی بود فک کنم سیمش شل شده بود مخابرات امد با باز کردن چسب سیم کشی ورودی و چسب زدن دوباره سیم تلفن نویز بر طرف شده و فعلا بدون مشکل داره کار میکنه

amirniack
27-06-2018, 15:18
دوستان به نظرتون خطم کشش 8 مگ رو داره؟(پروفایل گیم هم فعال بمونه)

misam5526
27-06-2018, 15:40
دوستان به نظرتون خطم کشش 8 مگ رو داره؟(پروفایل گیم هم فعال بمونه)

خیر. این حالت خوب و متعادلشه اگه کمی بیشتر بشه شاید مشکلی پیش نیاد ولی چند مگ بیشتر رو نمیکشه.

nobody2000
27-06-2018, 18:32

کسی جوابی نداره ؟

hamid3369
27-06-2018, 22:42
دوستان خط تلفن ما نویز زیادی داره کلا مفصل توضیح داره 3 تا اسپلیتر گزاشتم مسیر مودم تا پریز ایرادی نداره ؟؟؟

hamid3369
27-06-2018, 22:55
درود
راهکار چیه!؟

منم یک داستان دارم
شهرداری یک حفاری انجام داد کابل 150 زوج زیر خاک رو قطع کرد یک هفته رفتم اومدم هیچ دست اخر رییس مخابرات از دستم کلافه شد پرونده رو داد پیمکانکار پروژه های انتقال و اخراج کابل ..ا.مد توی کوچه رو بوسی احوال پرسی نرم و گرم :n33:
گفتم دانشجو هستم و از این حرفا درس میخونم ...ساعت 2 بعد از ظهر تو گرما گوشیم زنگ خورد دیدم همون مهندس مخابرات هست گفت داش حمید اب خنک بیار بیا پیشم دیدم بنده خدا با کت شلوار رفته تو چاله 2 متری تنگ با یه عالمه ابزار 150 رشته سیم رو با کانکتور عدسی متصل کرد گفت من برای داشنجو ارزش قائلم 2 ساعت کار کرد و تا مطمئن شد وصل شده خطم ..بعد 2 روز تعمیرکار تلفن میاد پست رو باز میکنه داغونش میکنه و الفرار :n19: خلاصه مهندس اومد از 9 صبح تا 3 ظهر توی این کافو او کافو و پست چاله خطمو دوباره وصل کرد فکر کنم معجزه خدا بود فرشته بود دمش گرم :n16:

Http://Admin
29-06-2018, 11:36
سلام دوستان
سرویس بنده 2 مگ پارس آنلاین هست
اینم وضعیت لاین ریت و snr خط منه
قطع و وصل سرویسم خیلی زیاده
آیا راهی هست برای بهبود کیفیت خط؟
وضعیت سرخط هم همینطوره
با این فرض که همسایه جفتیمون کیفیت خطش عالیه
باکس سیمای تلفن کوچه هم در خونه ماس

smk1369
29-06-2018, 19:30
سلام دوستان
سرویس بنده 2 مگ پارس آنلاین هست
اینم وضعیت لاین ریت و snr خط منه
قطع و وصل سرویسم خیلی زیاده
آیا راهی هست برای بهبود کیفیت خط؟
وضعیت سرخط هم همینطوره
با این فرض که همسایه جفتیمون کیفیت خطش عالیه
باکس سیمای تلفن کوچه هم در خونه ماس

اگه وضعیت سر خط همینه (ابل نکش مودمو ببر همونجا تست کن) پیشنهادم اینه یا کلا adsl بزار کنار برو سراغ lte چون وضعیت خط داغونه یا یکی رو از مخابرات بیار سیم کشی بیرون و کافو رو برات چک کنه

abbbbbba
01-07-2018, 15:43
سلام دوستان
خط من در بهترین حالت حدود ۴ مگ کشش داره مشکلی که دارم اینه که اگه دو سه ساعت اتصال برقرار باشه کم کم نویز زیاد میشه وهی قطع و وصل تا جایی که ریت میاد زیر ۲۰۰-۳۰۰ و عملا نت غیر قابل استفاده میشه تنها راه حل که پیدا کردم اینه که دو سر سیم یه بار با هم اتصال بدم تا ۲-۳ ساعت درست میشه ، غروب و شب اذیت کردنش دو برابر میشه از مخابرات هم پیگیری کردم حل نشد و شرکت اینترنت هم میگه از طرف ما نیست این مشکل،سیم هم از سر خط کشیدم با دو مودم هم تست کردم و سر خط هم تست کردم همین مشکلو داره

abbbbbba
01-07-2018, 15:44
حذف شود-------

nobody2000
02-07-2018, 12:26

دوستان واقعا کسی نیست بتونه به این سوالات پاسخ بده ؟؟

MMDFullHD
02-07-2018, 21:22

سلام
سوال اولتون 5 تا یکی هیچ تفاوتی براتون نخواهد داشت پیج هم همینطور ....نه نویز کمتر ن تاثیری سوالایی پرسیدید که خدایش به مغز های کارگردان فیلم های تخیلی هم نمیرسه واسه همینه کسی پاسخ گو نبوده :n02:

سوال دومتون هم همینطور تاثیر خاصی نداره ولی ضرر خاصی هم نخواهد داشت و خیالتون راحت خواهد بود من هم سر در خونه رو لحیم کاری و چسپ برق زدم واسه اطمنیان توصیه میشه

سوال سومتون خیر نیازی نیست به جایی وصل باشه این فویلا و اینا اگه اشتباه نکنم برای جلوگیری از خورش حیواناتی مثل موش و افزایش استقامت کابل هست

اگه واقعا به فکر نویز هستید بهتره تو طول مسیر کابل از برق جدا باشه نویز بیشتر بخاطر نزدیکی با سیم برق هست
اسپیلیتر مرقوب استفاده کنید سیم تیکه تیکه نباشه و بصورت مستقیم ته سیم به اسپیلیتر لحیم و وصل کن و از اسپلیتر مستقیم به مودم و تلفن وصل کن
فاصله تو نویز تاثیر گذاره مسافت رو هم کوتاه کنید
600 متر خیلیه:n31:

nobody2000
02-07-2018, 21:33
ممنون از پاسختون
در مورد سوال سوم اون نوع کابل که شما میفرمایید نوع شیلد دار هست که بیشتر برای جلوگیری از جویدن موش و همانطور که فرمودید افزایش مقاومت استفاده میشه (جالبه من این جویدن کابل توسط موش هم زیاد دیدم )

shaahani
03-07-2018, 03:55
برای اینکه نویز کمتری ایجاد بشه سیم ها به دور همدیگه تابیده میشن ، شما باید از یک زوج سیم بهم تابیده شده استفاده کنید در اون کابل.
کابل استفاده شده شما حتما باید کابل مشکی باشه (تو بازار به اسم هوایی به اشتباه گفته میشه) کابل های رنگ خاکستری برای سیم کشی داخل منزل هستند و اصلا مناسب با محیط بیرون و کوچه نیستند.

لحیم کاری سرسیم بسیار ایده خوبی هست و حتما اینکار رو انجام بدین.

فویل نباید به جایی وصل باشه ، اون فویل برای اینه که محیط خارج و به عنوان مثال یک کابل برق در مجاورت کابل مخابراتی شما ؛ کمترین اثر رو روی سیم های تلفن شما بگذارد و در برابر نویز مقاومت بخرج دهد ، بعضی کابل ها دارای فویل دو لایه هستند که اثرات نویز رو کمتر میکنند.

abbbbbba
04-07-2018, 01:18
سلام دوستان
خط من در بهترین حالت حدود ۴ مگ کشش داره مشکلی که دارم اینه که اگه دو سه ساعت اتصال برقرار باشه کم کم نویز زیاد میشه وهی قطع و وصل تا جایی که ریت میاد زیر ۲۰۰-۳۰۰ و عملا نت غیر قابل استفاده میشه تنها راه حل که پیدا کردم اینه که دو سر سیم یه بار با هم اتصال بدم تا ۲-۳ ساعت درست میشه ، غروب و شب اذیت کردنش دو برابر میشه از مخابرات هم پیگیری کردم حل نشد و شرکت اینترنت هم میگه از طرف ما نیست این مشکل،سیم هم از سر خط کشیدم با دو مودم هم تست کردم و سر خط هم تست کردم همین مشکلو داره
کسی نظری نداره؟

m_sport
04-07-2018, 02:25
سلام
خریدن خط تلفن دوم روی خط تلفن اول نویز میندازه ؟!! یا فقط سیم برق هست که روی خطوط تلفن نویز میندازه؟
الان یه خط تلفن داریم که روش ADSL هست...میخوام یه خط جدا بخرم برای ADSL که موقع بازی آنلاین راحت باشم (که بقیه همزمان با بازی من دانلود نکنن !!!!! )
1- این دو تا خط تلفن روی هم اثر منفی دارند یا خیر؟
2- اگه خط دوم رو بگیرم نیاز به نصب فیزیکی داره؟ یا فقط باید زوج سیم مربوط به خط جدید وصل پریز تلفن بشه؟
با تشکر

misam5526
04-07-2018, 08:46
سلام
خریدن خط تلفن دوم روی خط تلفن اول نویز میندازه ؟!! یا فقط سیم برق هست که روی خطوط تلفن نویز میندازه؟
الان یه خط تلفن داریم که روش ADSL هست...میخوام یه خط جدا بخرم برای ADSL که موقع بازی آنلاین راحت باشم (که بقیه همزمان با بازی من دانلود نکنن !!!!! )
1- این دو تا خط تلفن روی هم اثر منفی دارند یا خیر؟
2- اگه خط دوم رو بگیرم نیاز به نصب فیزیکی داره؟ یا فقط باید زوج سیم مربوط به خط جدید وصل پریز تلفن بشه؟
با تشکر

1- خط تلفن دوم نویزی برای خط اول نداره
2- برای اینترنت روی خط دوم همون مراحلی که برای خط اول طی شده باید کامل انجام بشه.

misam5526
04-07-2018, 08:50
کسی نظری نداره؟

مودم رو عوض کنیدو از مودم های قابل تنظیم که تحمل ریت پایین رو دارند استفاده کنید.. خط بخاطر نویز زیاد مودم رو محافظه کار میکنه و ریت پایین میاد.
دوم شرکت رو عوض کنید. دستگاه های dslam مستعمل یا عدم دانش فنی کافی نمایندگی ها کار رو سخت میکنه.

misam5526
04-07-2018, 08:57

مواردی که مطرح کردید هیچ کدوم یا کاربردی هست و یا نیازی هست انجام بشه. سیم استاندارد مخابرات از مبدا مورد استفاده قرار گرفته و اینکه در ادامه حتی با کابلهای مسی کلفت تر (نه پیچوندن چند رشته به هم) تعویض بشه در ظرفیت انتقال و شرایط افت سیگنال تغییر محسوسی نداره.

m_sport
04-07-2018, 12:46
2- برای اینترنت روی خط دوم همون مراحلی که برای خط اول طی شده باید کامل انجام بشه.
برای اینترنت میدونم....سیم کشی اضافه که نداره؟
سیم تلفنی که وارد منزل میشه که تک زوج نیست؟ احتمالا چند تا زوجه برای چند تا خط تلفن .... درسته؟

misam5526
04-07-2018, 13:23
برای اینترنت میدونم....سیم کشی اضافه که نداره؟
سیم تلفنی که وارد منزل میشه که تک زوج نیست؟ احتمالا چند تا زوجه برای چند تا خط تلفن .... درسته؟

معمولا تک زوجه و برای یک خط. سیم کشی مجدد بر عهده مخابراته و شما پولش رو میدید در هر صورت (چه با سیم کشی و چه بدون اون)

nobody2000
04-07-2018, 15:17

سلام دوست عزیز
ولتاژ جریان تلفن روی سیم نسبت به سیم برق خیلی خیلی کمتر هست و نویز رو خط کناری نمیندازه .

Http://Admin
13-07-2018, 17:50
اگه وضعیت سر خط همینه (ابل نکش مودمو ببر همونجا تست کن) پیشنهادم اینه یا کلا adsl بزار کنار برو سراغ lte چون وضعیت خط داغونه یا یکی رو از مخابرات بیار سیم کشی بیرون و کافو رو برات چک کنه

ینی یکی ازمخابرات بیارم امکانش هست بتونه درستش کنه؟

QSEVEN
13-07-2018, 22:31
سلام

یک مودم TD-W9970 خریدم چیکار کنم تا اونجای که ممکنه کیفیت خط بره بالاتر پارس انلاین 8 مگ دارم الان SNR بین 5 تا 6 هستش ایا روشی هستش توی تنظیمات مثل مودم ایسوس ؟؟؟:n13:

QSEVEN
14-07-2018, 08:41
سلام این کیفیتوخط من هستش به نظرتون چیکار کنم بهتر بشه از دم درم تست کردم تقریبا همین بوده از سر خط دم در

البته اون snr بعضی وقتها ۶ یا ۵ هم میشه

سرویس ۸ مگ پارس انلاین

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۱۸۰۷۱۴_۰۹۳۹۱۸.png

crash00
14-07-2018, 11:15
سلام این کیفیتوخط من هستش به نظرتون چیکار کنم بهتر بشه از دم درم تست کردم تقریبا همین بوده از سر خط دم در

البته اون snr بعضی وقتها ۶ یا ۵ هم میشه

سرویس ۸ مگ پارس انلاین

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۱۸۰۷۱۴_۰۹۳۹۱۸.png

فاصلت با dslam خیلی زیاده دیگه بیشتر از این روش حساب نکن خصوصا که ابن مودمم داری ...(اون stability adjustment ایسوس هم به هیچ دردی نمیخوره الان تو روی این خط استفاده کنی همش adsl sync میپره... شما الان بهترین مودمی که توی بازار هستو خریدی مودم دیگه بود شاید سرعتت یکی دو مگ کمتر هم می شد.)

rioman
14-07-2018, 11:28
سلام

یک مودم TD-W9970 خریدم چیکار کنم تا اونجای که ممکنه کیفیت خط بره بالاتر پارس انلاین 8 مگ دارم الان SNR بین 5 تا 6 هستش ایا روشی هستش توی تنظیمات مثل مودم ایسوس ؟؟؟:n13:

این مودم VDSL رو هم ساپورت می کنه؟

hamid3369
14-07-2018, 12:04

چطوره این خط تا چند مگ پوشش میده

QSEVEN
14-07-2018, 12:36
این مودم VDSL رو هم ساپورت می کنه؟

سلام بله:n27::n27:

SAeedBaa
14-07-2018, 19:56

چطوره این خط تا چند مگ پوشش میده

مکس تا 15 مگابیت رو پشتیبانی میکنه و الان روی 3 مگ بسته شده. 8 مگابیت با snr خوب جواب میده و هر چه بالاتر بره snr بدتر میشه.

hamid3369
15-07-2018, 10:22
مکس تا 15 مگابیت رو پشتیبانی میکنه و الان روی 3 مگ بسته شده. 8 مگابیت با snr خوب جواب میده و هر چه بالاتر بره snr بدتر میشه.

snrبالا خوبه یا پاین من نفهمیدم

shaahani
15-07-2018, 11:52
snrبالا خوبه یا پاین من نفهمیدم

snr مثل فشار آب تو شیلنگ میمونه
وقتی مسیر دور میشه باید پهنای خروجی شیلنگ رو کمتر کرد تا سرعت آب بیشتر بشه و به مکان دورتر برسه .
وقتی کیفیت خط کم یا مسافت زیاد هست ، کاهش پهنای باند باعث میشه اتصال در مسافت های دورتر برقرار باشه ، اما وقتی مسافت کم باشه نیازی نیست دستمون رو جلوی شیلنگ آب بگیریم که با کاهش پهنای خروجی ، سرعت آب رو زیاد کنیم .
در نتیجه در مسافت کم بدون کاهش پهنای خروجی شیلنگ ، در هرلحظه آب بیشتری از شیلنگ خارج میشه اما این آب دیگه سرعت زیادی نداره .

SNR با پهنای باند نسبت عکس داره ؛ هرچی پهنای باند بیشتر بشه ، مقدار SNR کاهش پیدا میکنه
اهمیت SNR در بررسی توانایی اتصال خط هست ، اگه خطی کیفیت لازم رو نداشته باشه به مقداری پهنای باند را کم میکنن که SNR اتصال در حداقل حالت ممکن کمتر از 8 نباشه .
اگه مقدار SNR کمتر از این عدد بشه ، احتمال اینکه ارتباط قطع و وصل بشه و همینطور داده خیلی زیادی در میان راه هدر بره بسیار زیاد میشه .

بنابراین پهنای باند باید به مقداری زیاد بشه که این مقدار SNR خیلی کم نشه .
وقتی یک خط کیفیت بسیار بالایی داشته باشه و مثلا روی 4مگابیت SNR 35 باشه ، روی 8مگابیت SNR 28 و روی 16مگابیت SNR 20
این خط روی 16 مگابیت کیفیت بالایی خواهد داشت و استیبل خواهد بود
حالا اگر یک خطی نویز زیاد داشته باشه و کیفیت بد سیم کشی و مسافت طولانی باعث شده باشه که روی پهنای باند 8مگابیت SNR 6 داشته باشه ، این خط دیگه بهتره از سرعت 8مگابیت استفاده نکنه و مثلا سرعت خطش رو کاهش بده به 6 یا 4 تا دوام اتصال بالا بره و ارتباطش قطع نشه .
بعضی وقت ها در کیفیت بد ارتباط قطع نمیشه اما پاکت لاست زیاد و از دست رفتن داده ها در میان راه باعث ایجاد وضعیت اسف بار میشه .

m_sport
16-07-2018, 13:43
سلام..خسته نباشید..چند تا سوال
یک ) SNR با SNR margin فرق داره ؟!
من تو یه سایتی این مطلب رو دیدم :
SNR margin یا noise margin تفاوت بین SNR حقیقی و حداقل SNR است که برای همگام‌سازی سرعت به آن نیاز دارید. واحد آن نیز دسی‌بل است. SNR margin عموما به ‌اشتباه به جای SNR به کار گرفته می‌شود.
برای محاسبه SNR margin :
اگر SNR واقعی = 45 db
SNR به همگام‌سازی در 8 مگابیت بر ثانیه = 35 db
SNR margin = 45 – 35 = 10 db
حالا با این اوصاف اوضاع خط من خوبه یا بد؟!

دو) اینکه Line attenuation برای down و up اینقدر تفاوت داره دلیلش چیه؟
سه) اسپیلیتر خوب چه ویژگی باید داشته باشه؟ کدوم مارک بهترینه؟

sasan.69
16-07-2018, 21:47
رفقا میزان نویز خط در ساعات شب نسبت ب روز می تونه بیشتر باشه؟

hamid3369
17-07-2018, 00:00

نویز به نوع سیم کشی زیر خاک تا کافو تا پست و عمر پست و میزان خوردگی سیم ها در پست تا جایی که میتونه به منزل بیاد و همچنین از یک مهندس مخابرات که متخصص کابل های شبکه بوده گفت اگه سیم روکش داشته باشه فشار برق زیاد تاثیر نداره.‌خیر تاثیری نداره شب و روز.کلا اینترنتی که تو سیم مسی بیاد نویز داره و خوب نیست الی فیبر نوری

ahwazp30
17-07-2018, 10:32
سلام
بله شب ها ميتونه نويز بيشتر باشه معمولا و كشش خط هم كمتر ميشه .يه چيز عادي هست.

arminkoo
17-07-2018, 21:14
دوستان سلام . دنبال یه راه حل هستم ممنون میشم بعد خوندن مشکل راه حل رو بگید
واحد ما دو تا خط داره که یکی از خط ها 3 مگ شاتل هست که داخل کانفیگ مودم زده تا 3200 مگ بیشتر نمیشکه و اون یکی 4 مگ پارس انلاین که اونم زده نهایت کشش تا 4670 هست که در نوسانه
بعضی موقع ها لینک میپره یا نویز شدید میوفته رو خط و پینگ تایم و دان اسرتیم پارس انلاین میاد رو 1 مگ .(بیشتر در شبا که نویز به علت ازدحام زیاد خط)
تا موقعی که شاتل وصل هست max rate پارس انلاین رو 4670 ولی به محض این که مودم شاتل رو خاموش میکنم و از برق میشکم داخل کانفیگ میزنه تا 8 مگ میشه (8820) یعنی دو تا مودم وصل باشه کیفیت میشه 3 مگ و 4مگ
انگار مودم شاتل نمیزاره از نهایت کشش پارس انلاین هست استفاده کنم .پارس انلاین تو اتاق خودمه و شاتل برای حال .حالا نمیدونم از سیم اصلی که برای حال هست وشاتل روشه از اون اشتراک گرفتن واسه اتاق من یا یه سیم کشی جداس.ولی از دمه باکس اصلی خونه حداش کردم
ممنون میشم هر راه حلی که به فکرتون میرسه اظهار کنید

ahwazp30
18-07-2018, 09:34
واحد ما دو تا خط داره که یکی از خط ها 3 مگ شاتل هست که داخل کانفیگ مودم زده تا 3200 مگ بیشتر نمیشکه و اون یکی 4 مگ پارس انلاین که اونم زده نهایت کشش تا 4670 هست که در نوسانه
بعضی موقع ها لینک میپره یا نویز شدید میوفته رو خط و پینگ تایم و دان اسرتیم پارس انلاین میاد رو 1 مگ .(بیشتر در شبا که نویز به علت ازدحام زیاد خط)
تا موقعی که شاتل وصل هست max rate پارس انلاین رو 4670 ولی به محض این که مودم شاتل رو خاموش میکنم و از برق میشکم داخل کانفیگ میزنه تا 8 مگ میشه (8820) یعنی دو تا مودم وصل باشه کیفیت میشه 3 مگ و 4مگ
انگار مودم شاتل نمیزاره از نهایت کشش پارس انلاین هست استفاده کنم .پارس انلاین تو اتاق خودمه و شاتل برای حال .حالا نمیدونم از سیم اصلی که برای حال هست وشاتل روشه از اون اشتراک گرفتن واسه اتاق من یا یه سیم کشی جداس.ولی از دمه باکس اصلی خونه حداش کردم

درود
از سر خط که همزمان وصل میکنید وضعیت چطور هست ؟ از ورودی منزل هم همینطوریه ؟

sasan.69
19-07-2018, 16:50
چیپ برادکام امریکایست و برای خط های که نویز دارند بهتر است

یعنی با مودم تی پی لینک نویز روی 6.5هست میتونه تا 10بکشونه؟

tahan4868
19-07-2018, 19:36

سلام . وضعیت خط چطوره ؟ چطور میتونم سرعت دانلود رو بهبود بدم ؟ ( حالت و نوع مودم تغییر داده شده )
اینترنت مخابرات غیر حجمی

hamid3369
22-07-2018, 22:51

سلام . وضعیت خط چطوره ؟ چطور میتونم سرعت دانلود رو بهبود بدم ؟ ( حالت و نوع مودم تغییر داده شده )
اینترنت مخابرات غیر حجمی
قابل قبول نیست پارازیت و نویز داره از سر خط مودم چک کن اگه قدرتش بیشتر شد کابل مستقیم بکش ویلایی هستین یا اپارتمان

hadi.EST
23-07-2018, 16:36

جعبه تقسیم تلفن محلتون بعلت نبود ظرفیت روی pcm هست یعنی تا 8 خط روی یک زوج سیم مسی برقرار میشه ولی چون همه خطها اشغال نیست برای هر خط شما 4 مگ میرسه که در صورت قطع کردن یکی از مودمها پهنا تا 8 مگ بالا میره. از طرفی خط شما نویز بالا داره که باعث پایین رفتن snr تا 5 شده .نویز در قسمتهای superframe errors- uncorrectable errors- hec errors کاملا" مشخص هست.راه حل نهایی این مشکل درخواست از مخابرات برای کشیدن خط تلفن مجزا هست که pcm نباشه که احتمالا" باید محلتون کابل کشی بشه و هزینه خواهد داشت.

arminkoo
23-07-2018, 19:55
جعبه تقسیم تلفن محلتون بعلت نبود ظرفیت روی pcm هست یعنی تا 8 خط روی یک زوج سیم مسی برقرار میشه ولی چون همه خطها اشغال نیست برای هر خط شما 4 مگ میرسه که در صورت قطع کردن یکی از مودمها پهنا تا 8 مگ بالا میره. از طرفی خط شما نویز بالا داره که باعث پایین رفتن snr تا 5 شده .نویز در قسمتهای superframe errors- uncorrectable errors- hec errors کاملا" مشخص هست.راه حل نهایی این مشکل درخواست از مخابرات برای کشیدن خط تلفن مجزا هست که pcm نباشه که احتمالا" باید محلتون کابل کشی بشه و هزینه خواهد داشت.
خیلی ممنون یعنی من به سیمبان بگم بیاد به نظرتون چقدر هزینه داره ؟! و اگر درست کنه میتونه تا 16 مگ رو درست کنه برام ؟!

FXPRO
23-07-2018, 20:34

دوست عزیز رو pcm کلا نمیشه adsl داد

nobody2000
23-07-2018, 22:45
خوب امروز سیم بان مخابرات آمده بود پیشم یه فکری به حال این نویز خط کنیم یه چند تا مطلب یاد گرفتم خدمت دوستان میگم :

1- از سیم بان بخواید براتون مناطق اتصال مثل داخل کافه و جلو درب اتصال به سیم منزل را کانکتور مخصوص بزنه بهش میگند کانکتور عدسی که آچار پرچ مخصوص داره .اینا همون کانکتورهایی هست که مثلا وقتی کابلها در زیر زمین قطع میشه باهاش سیمها را وصل میکنند .ضد آب و اکسید شدن و ... هست .

2- خط رو سرعت بالا ست شده بود که تست بزنم (از سمت شبکه رو آپلود 512 و دانلود 10 مگ ست شده بود - برا این خط زیاد هم هست با این نویز - مودمهای معمولی بالا نمیان ولی رو مودم ایسوز چون تنظیمات اضافی برا نویز و استیبل کردن خط داره تونستم خط را بالا بیارم البته با سرعت 5 مگ قبلا 2 مگ بالا میامد )

3 - اگر خواستید جایی خارج منزل سیم بکشید حتما کابل فویل دار مشکی که بهش میگند کابل زمینی بگیرید .والا من از روز اول میدونستم داخل منزل هم یه مستقیم از همین میکشیدم .

اتصالات هم من لحیم کردم لنت پیچیدم کار از محکم کاری عیب نمیکنه .

هوا سیم بان منطقه را داشته باشید هواتون را داره .:n09:

hamid3369
24-07-2018, 12:20
خوب امروز سیم بان مخابرات آمده بود پیشم یه فکری به حال این نویز خط کنیم یه چند تا مطلب یاد گرفتم خدمت دوستان میگم :

1- از سیم بان بخواید براتون مناطق اتصال مثل داخل کافه و جلو درب اتصال به سیم منزل را کانکتور مخصوص بزنه بهش میگند کانکتور عدسی که آچار پرچ مخصوص داره .اینا همون کانکتورهایی هست که مثلا وقتی کابلها در زیر زمین قطع میشه باهاش سیمها را وصل میکنند .ضد آب و اکسید شدن و ... هست .

2- خط رو سرعت بالا ست شده بود که تست بزنم (از سمت شبکه رو آپلود 512 و دانلود 10 مگ ست شده بود - برا این خط زیاد هم هست با این نویز - مودمهای معمولی بالا نمیان ولی رو مودم ایسوز چون تنظیمات اضافی برا نویز و استیبل کردن خط داره تونستم خط را بالا بیارم البته با سرعت 5 مگ قبلا 2 مگ بالا میامد )

3 - اگر خواستید جایی خارج منزل سیم بکشید حتما کابل فویل دار مشکی که بهش میگند کابل زمینی بگیرید .والا من از روز اول میدونستم داخل منزل هم یه مستقیم از همین میکشیدم .

اتصالات هم من لحیم کردم لنت پیچیدم کار از محکم کاری عیب نمیکنه .

هوا سیم بان منطقه را داشته باشید هواتون را داره .:n09:
کابل های مخابراتی 200 زوج 150 زوج 100 الی پایین که کابل مادر شناخته میشن و چندین انشعاب ازشون میگرن که به گلو یا رزرو معروفه این کابل ها یک ماده ژلاتینی چسبناک دارن که وظیفه حفاظت رو بر عهده داره و کانکتور عدسی اعلا هم حاوی ژلاتین هست فقط در کابل زیر خاکی نصب میکنن در کافو و پست و ترمینال استفاده نمیشه ...معمولا قبل از نصب کابل های مخابراتی ژلاتین رو با گازویل میشورن اون قسمت لخت شده رو بعد اتصال میدن با کانکتور ژلاتین دار بعدش که همه دسته زوج ها به ترتیب رنگ ها طبقه بندی شد تایید شدند مرتب شدند مفصل بندی انجام میشه اون دسته کابل های لخت رو حفاظت میکنه شبیه یک تکه ایزوگام هست حرارتش میدن .....اگه میخوای snr خوبی داشته باشی باید اگه خونتون از سر خط 2 سیم کشی داره یکی رو حذف کنی کابل مستقیم رو وصل کنی اون وقت میبینی که میاد 40 db بهترین عملکر محسوب میشه مال 50 db هست چون کافوی ما فیبر نوری هست هر سوالی دارین دوستان تو همین تاپیک بگن تا راهنمایی کنم مشکلشون حل کنیم راهنمایی در مورد سیم کشی در خدمتیم
:n16:

ahwazp30
24-07-2018, 13:04
کابل های مخابراتی 200 زوج 150 زوج 100 الی پایین که کابل مادر شناخته میشن و چندین انشعاب ازشون میگرن که به گلو یا رزرو معروفه این کابل ها یک ماده ژلاتینی چسبناک دارن که وظیفه حفاظت رو بر عهده داره و کانکتور عدسی اعلا هم حاوی ژلاتین هست فقط در کابل زیر خاکی نصب میکنن در کافو و پست و ترمینال استفاده نمیشه ...معمولا قبل از نصب کابل های مخابراتی ژلاتین رو با گازویل میشورن اون قسمت لخت شده رو بعد اتصال میدن با کانکتور ژلاتین دار بعدش که همه دسته زوج ها به ترتیب رنگ ها طبقه بندی شد تایید شدند مرتب شدند مفصل بندی انجام میشه اون دسته کابل های لخت رو حفاظت میکنه شبیه یک تکه ایزوگام هست حرارتش میدن .....اگه میخوای snr خوبی داشته باشی باید اگه خونتون از سر خط 2 سیم کشی داره یکی رو حذف کنی کابل مستقیم رو وصل کنی اون وقت میبینی که میاد 40 db بهترین عملکر محسوب میشه مال 50 db هست چون کافوی ما فیبر نوری هست هر سوالی دارین دوستان تو همین تاپیک بگن تا راهنمایی کنم مشکلشون حل کنیم راهنمایی در مورد سیم کشی در خدمتیم
:n16:

از پست تا کافو حدودا 2 کیلومتره و از کافو تا مرکز هم 700 متر .الان مشکل مفصل بندی کابل زمینی هست .حالا چه جوری میشه مشکل رو حل کرد ؟:n02:

hamid3369
24-07-2018, 14:21
از پست تا کافو حدودا 2 کیلومتره و از کافو تا مرکز هم 700 متر .الان مشکل مفصل بندی کابل زمینی هست .حالا چه جوری میشه مشکل رو حل کرد ؟:n02:

کافو تا مرکز مناسبه ولی پست تا کافو خیلی ناجوره بنظرم باید برعکس میشد خیلی بهتر بود ...برای حل مشکل باید پیمانکار شبکه کابل و شرکاش که همون افرادی که میان خرابی رو رفع میکنن باید با دستگاه پاور متر و اهم متر خط شما رو از کافو چک کنن و سپس پست رو مقداری از سیم حذف کنن در صورتی که مشکل از کافو یا ترمینال مخابراتی نباشد باید زیر تیر پست حفاری بشه و مفصل رو پاره کنن کابل پست رو تعویض و یکی نو بندازن روش و کانکت و مفصل بندی کنن که 4 ماه وقت میبره راه حل دیگه اینه که پست رزرو داشته باشه و امیدوار باشین که انتقال به گلوی جدید یا همون رزرو مشکل رو مرتفع کنه
مفصل معیوب زمانیه که زوج های داخل پست مقاومت عایقی بالایی داشته باشند
در غیر این صورت باید به تعداد زوج های پست کابل هوایی بکشن که اونم پر هزینه درمیاد

hadi.EST
29-07-2018, 16:00
خیلی ممنون یعنی من به سیمبان بگم بیاد به نظرتون چقدر هزینه داره ؟! و اگر درست کنه میتونه تا 16 مگ رو درست کنه برام ؟!
اگر بخوایید خططتون از pcm (جعبه سفید یا زرد رنگ کنار پست اصلی تلفن که دو تا کابل 4 زوج ازش بیرون اومده) در بیاد هزینه بستگی به مخابرات داره. قطعا" باید تا 16 مگ بگیرید و اگر فاصله از مرکز مخابرات عالی باشه تا 20 مگ هم امکانش وجود داره. نویزی هم که روی خططتون میفته بخاطر تکه تکه بودن کابل از کافو تا خونتون هست و یا اکسید شده و...

اگر ظرفیت همه 8 تا خط پر نباشه بنظرم اگر مامور بخواد میتونه روی همون pcm چهار زوج رو فقط برای شما اختصاص بده تا بتونید پهنای کامل بگیرید.

hadi.EST
29-07-2018, 16:10
دوست عزیز رو pcm کلا نمیشه adsl داد
از لحاظ تئوری بله ولی بصورت عملی برقرار میشه ولی پهنای باند اینترنت بسیار پایین تا 2 مگ و گاها" دچار نویز میشه .خط یکی از دفاتر ما هنوز هم روی pcm هست ولی بعد از ثبت نام آنلاین اینترنت مخابرات برقرار شد.

hamid3369
31-07-2018, 14:57
اگر بخوایید خططتون از pcm (جعبه سفید یا زرد رنگ کنار پست اصلی تلفن که دو تا کابل 4 زوج ازش بیرون اومده) در بیاد هزینه بستگی به مخابرات داره. قطعا" باید تا 16 مگ بگیرید و اگر فاصله از مرکز مخابرات عالی باشه تا 20 مگ هم امکانش وجود داره. نویزی هم که روی خططتون میفته بخاطر تکه تکه بودن کابل از کافو تا خونتون هست و یا اکسید شده و...

اگر ظرفیت همه 8 تا خط پر نباشه بنظرم اگر مامور بخواد میتونه روی همون pcm چهار زوج رو فقط برای شما اختصاص بده تا بتونید پهنای کامل بگیرید.

شرکت مخابرات و پیمانکارانش در قبال تعویض سیم های پست و نواحی کافو تا سر خط منازل نباید هزینه ای اخذ کنن منضورم کابل های مخابراتی بیرون هست اگه داخل ساختمان منضورتونه بله خودتون باید لوازم رو تهیه کنید

Rahpooyan
01-08-2018, 15:28
قابل قبول نیست پارازیت و نویز داره از سر خط مودم چک کن اگه قدرتش بیشتر شد کابل مستقیم بکش ویلایی هستین یا اپارتمان
اینارو چطور میشه فهمید و مقدار مجاز برای هر کدام باید چقدر باشد؟

محمد7966
01-08-2018, 20:54
شرکت مخابرات و پیمانکارانش در قبال تعویض سیم های پست و نواحی کافو تا سر خط منازل نباید هزینه ای اخذ کنن منضورم کابل های مخابراتی بیرون هست اگه داخل ساختمان منضورتونه بله خودتون باید لوازم رو تهیه کنید

سلام قبض برامون اومده و تو بخش سایر خدمات زده 15000

تنها چیزی که تو این مدت اتفاق افتاده قطعی کابل های زیرزمینی بوده که 4 هفته اس هنوز درستش نکردن.یعنی به خاطر همین قطعی کابل های زیرزمینی اومدن 15 هزار گرفتن؟ چون ما اصلا از تلفن ثابت استفاده ای نمی کنیم که بخایم خدماتی داشته باشیم.

moji_2541
02-08-2018, 16:56
سلام
لطفا بگید نویز خط من چطوره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ahwazp30
02-08-2018, 21:05
سلام

سلام
وضعیت خط شما اصلا قابل قبول نیست .البته میرایی خط شما نشون میده فاصلتون تا مرکز کمه و باید بتونید تا 24 مگ رو بگیرید ولی یک جایی یه مشکلی هست که نویز افتاده روی خططتون مثلا نبودن اسپلیتر روی تلفن و یا مشکل در سیم کشی داخلی ، عبور سیم از کنار سیم های برق و ..
snr شما 4 هست در صورتی که میزان snr نرمال باید بالای 12 باشه ، ریت خط شما هم خیلی بالا بسته شده .بهتره بعد از چک کردن از سر خط و نبود مشکل در سیم کشی داخلی ،دیتا ریت رو به پشتیبانی بگید براتون کم کنه تا snr بیاد بالا .البته پایین بودن snr و میزان زیاد نویز روی خط به این معنی نیست که شما نمیتونید چنین پهنای باندی بگیرید ولی میتونه باعث بروز مشکلاتی مثل بالا رفتن پینگ ،افت سرعت ، پرش لینک و ... بشه و برای استیبل بودن دایم بهتره دیتاریت رو طوری تنظیم کنید که snr بالای 12 باشه که پیشنهاد من 15 هست.

moji_2541
03-08-2018, 00:36
ممنون از پاسخگویی
سرویسی که من دارم 8 مگ هستش همیشه هم سرعت دانلودم رو 1 هست خططمم فیبر نوریه برام تعجب بود که چرا snr انقدر پایینه درحالی که تو دانلود یا باز کردن سایت اصلا مشکلی نداشتم نه افت سرعت نه دیسکانکتی
اسپلیتر هست رو خط جدا هم کردم دستگاه فکس هم وصل بود اونم جدا کردم بازم همونه نمیدونم چرا اینجوریه snr اصلا تکون نمیخوره

hamid3369
03-08-2018, 10:35
سلام قبض برامون اومده و تو بخش سایر خدمات زده 15000

تنها چیزی که تو این مدت اتفاق افتاده قطعی کابل های زیرزمینی بوده که 4 هفته اس هنوز درستش نکردن.یعنی به خاطر همین قطعی کابل های زیرزمینی اومدن 15 هزار گرفتن؟ چون ما اصلا از تلفن ثابت استفاده ای نمی کنیم که بخایم خدماتی داشته باشیم.

فکر نکنم بخاطر تعویض کابل 15000 هزار از شما گرفته باشن احتمالش کلیه اون نواحی شامل این خدمات شدن و یا این احتمال هست که هزینه ها را مخابرات و شما مشترکین تقسیم کردن چون مخابرات خصوصی شده احتمال هر کاری هست

hamid3369
03-08-2018, 10:44
سلام

مشکل دوست عزیز ما نهایتا تعویض سیم کشی کنه 6 بره 9 تغیر انچنانی نمیکنه این مشکل به کافو تا پست و مفصل برمیگرده طبق تجربه میگم اگه پیمانکار مخابرات بیاد با اهمتر زوج های پست رو تست کنه همشون مقاومت عایقی بالایی دارن
با این حال شما از سر خط اصلی باید چک کنین اگه مشکلی نداشت سیم کشی رو تغیر بدین اما اگه تو سرخط برقرار بود واویلا نمیان درستش کنن خیالتون راحت کنین مگر اینکه شانس بیارین کل پست نابود بشه بیان نوسازی کنن طبق قانون شرکت مخابرات 5 سال یکبار وظیفه نوسازی پست و زوج های مشترکین رو دارن که پشت گوش انداخته شده شما میتونین از خط استفاده کنین مشکل زیادی بزرگی هم نیست ولی کیفیت انچنانی ندارین ..من خونمون رو 6 بود حفاری کردن کابل هارو عوض کردن بازم رو 6 چون مفصل پست همون جایی که انشعاب سیمی قرار داره خرابه پس از پست بالاتر به صورت هوایی کابل رزور رو متصل کردن اومده رو 50 البته کافوی ما فیبر نوریه کلی تاثیر داره تنها راه اینه که پست اسیب شدید طی حفاری یا هر چیز :n16:

aga hadi
09-08-2018, 15:44
سلام دوستان
این نویز خط من روی 8 مگابیت بسته شده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](71).png
مناسب گیمینگ هست ؟ یا باید سرعت کمتر شه؟

nobody2000
09-08-2018, 17:03
سلام دوستان
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](71).png

بنظر من باید پینگتون را چک کنید .

ahwazp30
09-08-2018, 20:14
سلام دوستان
سلام
اول از همه یه سوال :
شما که برای گیم میخواهید چرا سرویس گیمینگ فعال نکردید ؟

همونطور که دوستمون فرمودند شما پینگ رو چک کنید اگر تایم اوت نداشت مشکلی نداره ولی با توجه به اینکه snr شما مناسب گیم نیست و سرویستون هم 8 مگه بهتره که دیتاریت رو روی 8 مگ ببندید چون الان روی 9 مگه و اگر بیاد روی 8 snr کمی بالا میره یا اینکه اصلا میتونید بگید سرعت اپلود رو روی 512 ببندند اینطوری دیگه نیاز نیست پهنای باند دانلود رو کم کنید .

aga hadi
09-08-2018, 20:45
سلام
اول از همه یه سوال :
شما که برای گیم میخواهید چرا سرویس گیمینگ فعال نکردید ؟

همونطور که دوستمون فرمودند شما پینگ رو چک کنید اگر تایم اوت نداشت مشکلی نداره ولی با توجه به اینکه snr شما مناسب گیم نیست و سرویستون هم 8 مگه بهتره که دیتاریت رو روی 8 مگ ببندید چون الان روی 9 مگه و اگر بیاد روی 8 snr کمی بالا میره یا اینکه اصلا میتونید بگید سرعت اپلود رو روی 512 ببندند اینطوری دیگه نیاز نیست پهنای باند دانلود رو کم کنید .
بله تماس گرفتم سرویس گیم فعال کردم.پینگ تایم اومد روی 85 که خیلی عالیه. فقط یک سوال من چطوری میتونم دیتا ریت کم کنم؟

ahwazp30
10-08-2018, 00:26
بله تماس گرفتم سرویس گیم فعال کردم.پینگ تایم اومد روی 85 که خیلی عالیه. فقط یک سوال من چطوری میتونم دیتا ریت کم کنم؟
بايد با پشتيباني تماس بگيريد بگيد ديتا ريت رو با حفظ سرويس گيمينگ كم كنند ، ولي شما الان مشكل پينگ نداريد ديگه ، اگر پرش لينك و كندي سرعت نداريد لزومي نداره ديتاريت رو كم كنيد .

Rahpooyan
10-08-2018, 12:48
یه بازی اینترنتی انجام میدم ولی متاسفانه بازی قطع میشه و میگه سرعت شما پایینه. این تصویر بالا وضع اینترنت رو چجوری نشون میده؟

samanshayeste
10-08-2018, 15:09
خطم نویز داره پست تلفن تو کوچه است و میخوام مودم رو به پست وصل کنم تا ببینم دان استریم چنده و اگه بالا بود سیم جدید تا خونه بکشم حالا این کار رو فقط مخابرات باید کنه؟ یا برق کار و نماینده شرکت اینترنتی adsl هم میتونه این کار رو کنه؟

ahwazp30
10-08-2018, 17:06
خطم نویز داره پست تلفن تو کوچه است و میخوام مودم رو به پست وصل کنم تا ببینم دان استریم چنده و اگه بالا بود سیم جدید تا خونه بکشم حالا این کار رو فقط مخابرات باید کنه؟ یا برق کار و نماینده شرکت اینترنتی adsl هم میتونه این کار رو کنه؟
شما بايد از سر خط چك كنيد كه همون ورودي خط تلفن به منزل هست ، يعني كابلي كه از پست اومده داخل منزل بايد به اون وصل كنيد ، مگر اينكه كابل ورودي منزل هم پوسيده و خراب باشه ، پست رو هم فقط مامور مخابرات ميتونه باز كنه كه معمولا اينكار رو براي كسي انجام نميدن ، نماينده شركت هم از سر خط تست ميكنه البته شايد از توي پست هم چك كنه ولي من تا حالا نديدم كسي غير از مامور مخابرات پست رو باز كنه.به پست هم دست نزنيد چون وضعيت اشفته اي دارند و خرابكاري ميشه .

black sabbath
15-08-2018, 21:18
سلام
یه تغییراتی تو خط ساختمان دادم ببینید به نظرتون بهتر شده یا نه
عکس زیر برای قبل تغییرات هست:

این عکس هم بعد از تغییرات هست

ahwazp30
15-08-2018, 21:57
سلام
یه تغییراتی تو خط ساختمان دادم ببینید به نظرتون بهتر شده یا نه
عکس زیر برای قبل تغییرات هست:

این عکس هم بعد از تغییرات هست

بله الان خوبه ولی روی اپلود نویز هست که خیلی هم مهم نیست .مهم سرعت دانلود هست که اوکیه ، فقط توی شب ببینید SNR روی چند هست چون شب ها snr میاد پایین و نویز کمی بیشتر میشه ولی نه در حدی که مشکل ایجاد کنه.

Silent TR
16-08-2018, 00:46
دوستان عزیز من نت ۱۶ مگ مخابرات گرفتم ، اولش سرعت دانلود روی ۶۰۰kb/s بود الان اومده رو ۴۰۰kb/s زنگ هم میزنم مخابرات یه موقع هایی ریست میکنن باز میره رو ۶۰۰ ولی دوباره میاد پایین. میگن خطتمون نویز داره باید برید از سر خط تست کنید که اینک خوب کار من نیست واقعا . خودشونم که انجام نمیدن ، موندم واقعا چیکار کنم

Silent TR
16-08-2018, 01:04

ahwazp30
16-08-2018, 09:48
دوستان عزیز من نت ۱۶ مگ مخابرات گرفتم ، اولش سرعت دانلود روی ۶۰۰kb/s بود الان اومده رو ۴۰۰kb/s زنگ هم میزنم مخابرات یه موقع هایی ریست میکنن باز میره رو ۶۰۰ ولی دوباره میاد پایین. میگن خطتمون نویز داره باید برید از سر خط تست کنید که اینک خوب کار من نیست واقعا . خودشونم که انجام نمیدن ، موندم واقعا چیکار کنم

با توجه به عکسی که گذاشتید کشش خط شما کمتر از 6 مگابیت هست و نویز زیادی روی خطتون افتاده .برای چک کردن از سر خط شما خودتون باید مودم رو به سیم تلفنی که از توی خیابون اومده داخل منزل وصل کنید اگر اونجا داون استریمتون بالاتر رفت که با تعویض سیم کشی داخل ساختمان مشکل حل میشه در غیر اینصورت باید با این سرعت کنار بیاید و به جای 16 مگ 4 مگ بگیرید .ضمنا شما پروفایلتون روی fast هست که خودش کمی نویز ایجاد میکنه.فعلا از سر خط چک کنید یا کسی رو بیارید براتون این کار رو انجام بده.

shaahani
16-08-2018, 16:45

اضافه بر توضیحات کامل دوستمون
پیشنهاد میکنم در بخش Setup وضعیت ADSL Mode را روی یکی از حالت های ADSL2+ بگذارید که در این صورت در بخش Status بعد از اتصال مثلا با چنین عبارتی روبرو می شوید:
Adsl Mode : ADSL2+ M

علت این موضوع این هست که بعضی وقت ها مودم هایی که در حالت اتوماتیک یا مولتی مود تنظیم شده هستند ، با وجود اینکه میتوانند اتصال پرسرعت و بهتری با شبکه برقرار کنند اما از انواع قدیمی تر اتصال استفاده میکنند و این باعث کاهش پهنای باند شما می شود.

همچنین به عدد جلوی عبارت SNR Margin Down Stream توجه کنید
زمانی که مودم را در سر خط متصل کردین توجه کنید که اگه سرعت شما 16 مگابیت شده بود و همینطور این عدد بالاتر از 10 بود .
این نشانه خوبی خواهد بود که میتوانید نویز خط خود را برطرف کرده و سرعت بالا با پایداری مناسب بدست آورید.

misam5526
16-08-2018, 16:59

خط شما برای پروفایل گیم (FAST) مناسب نیست. تماس بگیرید که interleaving مناسب برای شما اعمال بشه . خصوصا اگه با عمق بالاتر اعمال بشه خط شما 10-12 مگ رو بدون مشکل احتمالا بکشه. بعد از اون خود شما هم سعی کنید موانع ایجاد نویز رو برطرف کنید.

Silent TR
20-08-2018, 12:44
خط شما برای پروفایل گیم (FAST) مناسب نیست. تماس بگیرید که interleaving مناسب برای شما اعمال بشه . خصوصا اگه با عمق بالاتر اعمال بشه خط شما 10-12 مگ رو بدون مشکل احتمالا بکشه. بعد از اون خود شما هم سعی کنید موانع ایجاد نویز رو برطرف کنید.
یعنی اگه دقیق تنظیمات رو انجام بدن تا همون 10 12 مگ هم میتونم استفاده کنم ؟

misam5526
20-08-2018, 12:57
یعنی اگه دقیق تنظیمات رو انجام بدن تا همون 10 12 مگ هم میتونم استفاده کنم ؟

اگه درست اعمال بشه، بله. به احتمال قوی کشش افزایش قابل توجهی پیدا میکنه. ولی نیازه که با عمق مناسب تنظیم بشه. (پشتیبانها خودشون بلدند)

rioman
21-08-2018, 17:56
بنظر شما خط من چطوره؟
میتونم 16 مگ بگیرم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alichelsa
27-08-2018, 12:37
من مودمم دیلینک 2770 هست راهنمایی کنید چون هیچ کدام اون پارامترها ندارد

hamid3369
27-08-2018, 13:18
بنظر شما خط من چطوره؟
میتونم 16 مگ بگیرم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میتونی بگیری ولی اوضاع خوبی نداره خط شما

- - - Updated - - -

من مودمم دیلینک 2770 هست راهنمایی کنید چون هیچ کدام اون پارامترها ندارد

یعنی چی مگه میشه وقتی وارد 192.168.1.1 نمیاد

hamid3369
27-08-2018, 13:25

دوست عزیز مشکل شما باید از سیم ورودی یا به اصطلاح سرخط چک کنید اگه اختلاف 4% داشت سیم کشی ایراد نداره اگه تغیر محسوس کرد و کلا ایده ال شد که بعید میدونم بشه ...تلفن شما وصله آیا بوق میخوره تماس میگیرید چطوریه ؟

rioman
27-08-2018, 13:31

من از سر خط تو راه پله جایی که کابل مخابرات وارد خونه میشه چک کردم
اوضاع خط کمی بهتر میشه. مثلا اون max rate میشه 18500
و SNR میشه 17.4 البته شب افت می کنه و نویز بیشتر میشه

کابل مخابرات از خیابون روی دیوار حیاط ما کشیده شده تا ورودی راه پله
از این قسمت یه سوراخ هست که کابل تلفن در کنار کابل برق وارد ساختمون
میشه که خوب نیست.
من میتونم روی دیوار حیاط کابل تلفن رو لخت کنم سیم های خط تلفن خونه رو پیدا کنم
و یه سیم بصورت انشعاب بهش وصل کنم و از اونجا بکشم برای مودم؟
بنظرتون اوضاع خطم خوب میشه؟

hamid3369
27-08-2018, 14:07

میشه که خوب نیست.

17 خوبه برو سیم فروشی کابل فویل دار درجه یک بگیر متری 1200 هست اگرم نخواستی ارزون هست 300 ولی کیفیت ارتباطی رو بد میکنه ..مستقیم کابل جدید رو وصل کن قشنگ بپیچ چسب مخصوص اعلا هم بخر عایق بندی کامل انجام بده از کنار سیم برق هم ردش نکن تا کنار مودمت سیم بکش انشالله درست میشه خیالت راحت فقط سیم قبلی رو از سر خط قطع کن پارازیت و نویز روی خط نیفته فقط یک سیم روی سر خط بزار ...:n16:نتیجه رو هم بهم بگو اگرم مشکلی داشتی بیا پیام خصوصی بده ای دی تلگرام میدم بهت راهنماییت کنم

alichelsa
27-08-2018, 17:06

- - - Updated - - -

یعنی چی مگه میشه وقتی وارد 192.168.1.1 نمیاد

چرا میاد اما اون پارامترها مهم که گفتید هیچ کدام نداره که ببینم اوضاع خطم چطوره

ir.warez
27-08-2018, 22:04
سلام دوستان.من جدیدا یه مودم دو انته وای فای tp link td-w8961n گرفتم.مشکلی که داریم اینه که وقتی مودم رو به خط وصل میکنم تا زمانی که دستگاه تلفن رو از خط جدا نکنم چراغ اینترنت مودم جدید روشن نمیشه.یه مودم قدیمی با سیم tp link 8811 دارم که با اون اصلا این مشکل رو ندارم و همزمان هم تلفن و هم اینترنت وصل میشن.با اسپلیتر و بدون اونم تست کردم.نتیجه ای نداشت .ممنون میشم راهنمایی کنن دوستان منو.خط ام هم 8 مگ هست و از اینترنت خود مخابرات استفاده میکنم و مشکلی در سرعت دانلود اینا ندارم.

hamid3369
28-08-2018, 08:37
سلام دوستان.من جدیدا یه مودم دو انته وای فای tp link td-w8961n گرفتم.مشکلی که داریم اینه که وقتی مودم رو به خط وصل میکنم تا زمانی که دستگاه تلفن رو از خط جدا نکنم چراغ اینترنت مودم جدید روشن نمیشه.یه مودم قدیمی با سیم tp link 8811 دارم که با اون اصلا این مشکل رو ندارم و همزمان هم تلفن و هم اینترنت وصل میشن.با اسپلیتر و بدون اونم تست کردم.نتیجه ای نداشت .ممنون میشم راهنمایی کنن دوستان منو.خط ام هم 8 مگ هست و از اینترنت خود مخابرات استفاده میکنم و مشکلی در سرعت دانلود اینا ندارم.

اسپلیتر مودم جدید رو تست کنید آیا چراغ adsl یا همون چراغ شماره دوم مودم کنار پاور مودم جدید روشن میشه هنگامی که تلفن وصله اگه روشنه با 2020 تماس بگیر بگو چراغ اینترنتم روشن نمیشه تا پورت شمارو از مرکز ریست کنن ..دوست عزیز اگه از مودم استفاده کنید پورت شما در مرکز به عنوان اسپم یا سرقتی تشخیص میدن

hamid3369
28-08-2018, 08:40

میشه که خوب نیست.

دوست عزیز من نمیدونم مخابرات چطور یک سرخط رو برای چند واحد در نظر گرفته ولی علت افت snr وصل بودن اون واحد هاست اگه اون ها از روی سیم خارج خارج بشن شما snr 30 پیدا میکنی ...تنها راه حل اینه بالاتر سیم رو با احتیاط لخت کنی سیم جدید رو متصل کنی

hamid3369
28-08-2018, 16:11
دوستان من متوجه نمیشم چطور ممکنه یک زوج سیم به عنوان سر خط دو واحد استفاده کنن یکی منو قانع کنه ؟؟

rioman
28-08-2018, 17:14
دوستان من متوجه نمیشم چطور ممکنه یک زوج سیم به عنوان سر خط دو واحد استفاده کنن یکی منو قانع کنه ؟؟

عرض بخدمتتون :

مخابرات کابل (مشکی) میکشه که داخل اون کابل چند زوج سیم وجود داره.

hamid3369
28-08-2018, 17:26
عرض بخدمتتون :

مخابرات کابل (مشکی) میکشه که داخل اون کابل چند زوج سیم وجود داره.

منضور شمارو بد متوجه شده بودم من از این کابلی که شما میگی 200 زوجش رو هم خریدم پس شما باید زوج خودتون رو پیدا کنید مسیر سیم کشی رو پیدا کنید که به زوج سر خط رفته به اون وصل کنید و کاری به بقیه نداشته باشید
من فکر کردم اون کابل مشی کلفت که برای انتقال تک خط استفاده میشه برای مسافت طولانی رو منضورتون بوده :n09: ...پس مشکلی نیست زوج رو پیدا کن و سیم جدید رو وصل کن اگرم بلد نبودی وصل کنی سر خط رو پیدا کنی دست به چیزی نزن زنگ بزن اعلام خرابی مخابرات هر وقت اومدن بگو اقای پیمانکار این سیم رو به سرخط اصلی برام وصل کن البته اگر شانس بیاری الان شما مسیر سیم کشی رو تعقیب کنی تا به زوج خوت برسی

crash00
28-08-2018, 19:23

میشه که خوب نیست.
فاصله از سر خط تا واحد شما چقدره؟
یه جعبه سر خط بزار مودمو بزار داخلش (بیرون خونه همونجایی که میگی سیم اومده تو ) یه اسپلیتر هم یزار توی همون جعبه بعد یه cat5e یا cat6 ترجیحا outdoor بکش تا داخل واحد , برای تلفن هم از بعد اسپلیتر یه سیم وصل کن به مسیر قبلی که سیم کشی شده تا داخل واحد...
این میشه بهترین حالت ...البته مودم چیپ broadcom هم کمک می تونه بکنه (بسته به شرایط)...

hamid3369
28-08-2018, 19:54
فاصله از سر خط تا واحد شما چقدره؟
یه جعبه سر خط بزار مودمو بزار داخلش (بیرون خونه همونجایی که میگی سیم اومده تو ) یه اسپلیتر هم یزار توی همون جعبه بعد یه cat5e یا cat6 ترجیحا outdoor بکش تا داخل واحد , برای تلفن هم از بعد اسپلیتر یه سیم وصل کن به مسیر قبلی که سیم کشی شده تا داخل واحد...
این میشه بهترین حالت ...البته مودم چیپ broadcom هم کمک می تونه بکنه (بسته به شرایط)...

روش خوبیه ولی هم دست و پاگیر میشه و هم شاید دشوار برسه برای دوستمون و هم باعث افت snr و upstream میشه باید مستقیم تا مودم کابل بکشه

crash00
29-08-2018, 09:09
روش خوبیه ولی هم دست و پاگیر میشه و هم شاید دشوار برسه برای دوستمون و هم باعث افت snr و upstream میشه باید مستقیم تا مودم کابل بکشه
کمترین افت snr با این روشه نمیدونم شما چجوری حساب می کنی...

zadis
29-08-2018, 09:50
دوستان من سرویس 4 مگ مخابرات گرفتم ولی سرعت دانلودم 200 هست زنگ زدم گفتم من 4 مگ گرفتم گفتن تلفن شما از سرعت 2 مگ بیشتر پشتیبانی نمیکنه آیا درسته یا چرت گفتن کسی اینجا 4 مگ گرفته از مخابرات که سرعتش واقعا 4 مگ باشه و 200 که دو مگ هست نباشه. چیکار کنم بتونم سرعت بیشتر بگیرم

hamid3369
29-08-2018, 10:19
کمترین افت snr با این روشه نمیدونم شما چجوری حساب می کنی...

بارها تجربه کردم هزاران کابل خاکی و هوایی کشیدم و اسپلیت بین پستی و کافو انجام دادم کوله باری تجربه ..ولی اگه خط سالم سالم باشه روش های شما خوب جواب میده خطوط معیوب باعث افت میشه

ahwazp30
29-08-2018, 10:49
دوستان من سرویس 4 مگ مخابرات گرفتم ولی سرعت دانلودم 200 هست زنگ زدم گفتم من 4 مگ گرفتم گفتن تلفن شما از سرعت 2 مگ بیشتر پشتیبانی نمیکنه آیا درسته یا چرت گفتن کسی اینجا 4 مگ گرفته از مخابرات که سرعتش واقعا 4 مگ باشه و 200 که دو مگ هست نباشه. چیکار کنم بتونم سرعت بیشتر بگیرم

سلام
شما اول یک عکس از استاتوس مودم قرار بدید تا وضعیت خط شما مشخص بشه و بهتر بشه نظر داد .تا مشخصات لینک رو اینجا نزارید نمیشه گفت مشکل از مخابراته یا از شما.

crash00
29-08-2018, 13:51
بارها تجربه کردم هزاران کابل خاکی و هوایی کشیدم و اسپلیت بین پستی و کافو انجام دادم کوله باری تجربه ..ولی اگه خط سالم سالم باشه روش های شما خوب جواب میده خطوط معیوب باعث افت میشه
شما مودمو میزاری سر خط میشه کمترین طول سیم تلفن اصلا حالتی نیست که با کم کردن طول سیم کشی تلفن شما ضرر بکنی... شاید تفاوتش کم باشه ولی کیفیت فقط میتونه بالا بره...

rioman
29-08-2018, 14:05
شما مودمو میزاری سر خط میشه کمترین طول سیم تلفن اصلا حالتی نیست که با کم کردن طول سیم کشی تلفن شما ضرر بکنی... شاید تفاوتش کم باشه ولی کیفیت فقط میتونه بالا بره...

البته شما استاد هستید حمل بر جسارت نشه
بعضی راه حل ها باید عملی باشه. فقط طول سیم نیست.
مودم رو دم در گذاشتن مشکلات خاص خودش رو داره.
مودم خاموش و روشن کردن داره - وایفای همینطور خاموش و روشن کردن داره
وایفای دم در یعنی دادن سیگنال حداکثری به بیرون از منزل
و مشکلات دیگر.
من خودم ترجیح میدم مودم رو میز کامپیوترم باشه کنار دست خودم.
نمیخوام برای هر کار کوچکی بلند شم برم راه پله.

یه نکته دیگه اینکه معمولا تو ورودی ساختمون یه سوراخ برای عبور سیم
میزارن که از اون سیم برق و تلفن و ... رو رد می کنن.
اصلا وجود سیم برق دردسر بزرگیه.
شما بهتر میدونین.

zadis
29-08-2018, 17:55
سلام
شما اول یک عکس از استاتوس مودم قرار بدید تا وضعیت خط شما مشخص بشه و بهتر بشه نظر داد .تا مشخصات لینک رو اینجا نزارید نمیشه گفت مشکل از مخابراته یا از شما.

hamid3369
29-08-2018, 18:19

۱۹۲.۱۶۸.۱.۱

hamid3369
29-08-2018, 18:22
البته شما استاد هستید حمل بر جسارت نشه
بعضی راه حل ها باید عملی باشه. فقط طول سیم نیست.
مودم رو دم در گذاشتن مشکلات خاص خودش رو داره.
مودم خاموش و روشن کردن داره - وایفای همینطور خاموش و روشن کردن داره
وایفای دم در یعنی دادن سیگنال حداکثری به بیرون از منزل
و مشکلات دیگر.
من خودم ترجیح میدم مودم رو میز کامپیوترم باشه کنار دست خودم.
نمیخوام برای هر کار کوچکی بلند شم برم راه پله.

یه نکته دیگه اینکه معمولا تو ورودی ساختمون یه سوراخ برای عبور سیم
میزارن که از اون سیم برق و تلفن و ... رو رد می کنن.
اصلا وجود سیم برق دردسر بزرگیه.
شما بهتر میدونین.

از کنار سیم برق رد کنی حدود 10snr dB. میاد پایین اگر کابل فویل دار عایقی بگیری خنثی میشه
فقط در طول سیم کشی از سرخط منزل تا مقصد یعنی کنار میز یا پریز دیوار نباید بریده گی پیش بیاد کابل یک دست لازمه من برای 2db_هم اهمیت میدم باید به بالاترین سطح برسونیم مثلا من یکی از دوستان مشکل شمارو داشت از snr6 به 40رسوندم
ناگفته نمونه اگه زیر زمین کابل در مفصل زیر پست خراب باشه کل پست مقاومت عایقی بالایی پیدا میکنه اون وقت میشه دردسر حتی از سر خطم چک کنی یا پست همون 6میمونه ولی اگه پست و مفصل و اتصال کافو نو باشه سیم کشی از منار برق 3فاز رد کنی بازم نهایتا از 50 بیاد 30
فقط اون قسمت پیوند بین سیم خودت و سیم زوج مخابرات باید نهایت عملکرد رو به خرج بدی سیم رو هر دو ۵ سانتی متر لخت کن شروع به پیچیدن اهسته کن که اسیبی رخ نده

zadis
29-08-2018, 18:27
۱۹۲.۱۶۸.۱.۱

پیداش کردم حالا استاتوس مومدم چطوره ؟ (من سرویس 4 مگ مخابرات گرفتم ولی سرعت دانلودم 200 هست زنگ زدم گفتم من 4 مگ گرفتم گفتن تلفن شما از سرعت 2 مگ بیشتر پشتیبانی نمیکنه آیا درسته یا چرت گفتن کسی اینجا 4 مگ گرفته از مخابرات که سرعتش واقعا 4 مگ باشه و 200 که دو مگ هست نباشه. چیکار کنم بتونم سرعت بیشتر بگیرم)