PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود)

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31

محمد7966
16-01-2017, 00:47
اقا این خط تلفن ما مشکل داره خش خش شدید داره چندین بار به 20117 تماس گرفتم شمارمو انداختن تو لیست بعد مخابرات محلمون زنگیده گفت از سیم کشی داخلتونه هی گفتم اقا تست کردم مشکلی نداره سیم کشی خونه
گفت از اینترنتتتع میگم اقا مودمم 2 شبه خاموشه الان خاموشه قطع گرد 30 ثانیه بعد زنگ زد گفت چطوریه الان وضعیت صدا گفتم خوبه اوکی دادم قطع کرد باز همون وضعیته
باز زنگ زدم اینبار گفت از اینترنتتونه زنگ زدم صبانت گفتم اقا وضعیت هم خرابه ب بدبختی افتادم هی قطع وصل میشم پشتیبانش گفت ببین الان چیزی ک زیردست منه اینو داره نشون میده ارتباط با مرکز مخابراتی بطور نرمال هست از مخابرات تا خونتون خطتون نویز زیاد داره و snr پایین هست 7 هست
والا اینترنتمو ضعیف کردن که اصن قابل استفاده نیست هی قطع وصل میشه
تلفن هم ک خراب کردن نمیتونم زنگ بزنیم گوش ادم کر میشه اینقد خش خش داره ...
قبلانا هم یبار اینطوری شد ولی رو مخابرات بود اینترنت اومدن همون روز سیم کشی رو تا در خونه و جبعه تقسیم رو درست کرد تغیر دادن و کیفیت رو بیشتر کردن الان من موندم چیکار کنم هیچ گو هی نمیخوره این مخابرات صبانت هم میگه مشکل از ما نیست .
سیم کشی خونه هم کاملا درسته و از سر در خونه تست میکنم
195 جایی نداره شکایت کنم بیان این خط رو درست کنن خیلی بد جور رو اعصابه

مشکل خش خش گوشی حل بشه،احتمال قوی مشکل حل میشه

من خودم مشکل خش خش رو داشتم

اول مطمئن باش پریز مشکل نداره،دوشاخه هم مشکل نداشته باشه

اگر بتونی سر خط هم تست کنی که چه بهتر

اگر دیدی باز خش خش مشکلش حل نشد،باید زنگ بزنی 20117 بگی تلفن خش خش داره

و در آخر بگم خود تنظیمات شرکتها هم میتونه خش خش بندازه که من تجربه شو با پارس آنلاین چندین بار داشتم البته جوری نبود که نشه تلفن کرد ولی خب یک خش خشی تو تلفن گاهی اوقات می اومد و باعث نوسان snr میشد

v_a1900
16-01-2017, 10:33
اقا این خط تلفن ما مشکل داره خش خش شدید داره چندین بار به 20117 تماس گرفتم شمارمو انداختن تو لیست بعد مخابرات محلمون زنگیده گفت از سیم کشی داخلتونه هی گفتم اقا تست کردم مشکلی نداره سیم کشی خونه
گفت از اینترنتتتع میگم اقا مودمم 2 شبه خاموشه الان خاموشه قطع گرد 30 ثانیه بعد زنگ زد گفت چطوریه الان وضعیت صدا گفتم خوبه اوکی دادم قطع کرد باز همون وضعیته
باز زنگ زدم اینبار گفت از اینترنتتونه زنگ زدم صبانت گفتم اقا وضعیت هم خرابه ب بدبختی افتادم هی قطع وصل میشم پشتیبانش گفت ببین الان چیزی ک زیردست منه اینو داره نشون میده ارتباط با مرکز مخابراتی بطور نرمال هست از مخابرات تا خونتون خطتون نویز زیاد داره و snr پایین هست 7 هست
والا اینترنتمو ضعیف کردن که اصن قابل استفاده نیست هی قطع وصل میشه
تلفن هم ک خراب کردن نمیتونم زنگ بزنیم گوش ادم کر میشه اینقد خش خش داره ...
قبلانا هم یبار اینطوری شد ولی رو مخابرات بود اینترنت اومدن همون روز سیم کشی رو تا در خونه و جبعه تقسیم رو درست کرد تغیر دادن و کیفیت رو بیشتر کردن الان من موندم چیکار کنم هیچ گو هی نمیخوره این مخابرات صبانت هم میگه مشکل از ما نیست .
سیم کشی خونه هم کاملا درسته و از سر در خونه تست میکنم
195 جایی نداره شکایت کنم بیان این خط رو درست کنن خیلی بد جور رو اعصابه

سلام احتمالا به خاطر شرکتی که اینترنت میگیرید هست. منم قبلا روی مخابرات خیلی مشکل داشتم و شرکتمو عوض کردم. حالا برای اینکه مطمعن شی سیم کشی تا جعبه تقسیم سالمه:
برو رو جعبه تقسیم کنار خونه. سیمی که خط شماست و به خونتون میره رو جدا کن ک کلا سیم کشی منزل از سیستم قطع بشه. بعد یه تلفن با خودت داشته باش همونجا به جعبه تقسیم وصل کن و تست بگیر. اگه نویز نداشتی ک مشل از داخل خونه هست. اگه نویز داشتی و مطمعنی از مخابرات محله نیست. شرکت adsl رو عوض کن
موفق باشی

MMDFullHD
16-01-2017, 13:49
سلام احتمالا به خاطر شرکتی که اینترنت میگیرید هست. منم قبلا روی مخابرات خیلی مشکل داشتم و شرکتمو عوض کردم. حالا برای اینکه مطمعن شی سیم کشی تا جعبه تقسیم سالمه:
برو رو جعبه تقسیم کنار خونه. سیمی که خط شماست و به خونتون میره رو جدا کن ک کلا سیم کشی منزل از سیستم قطع بشه. بعد یه تلفن با خودت داشته باش همونجا به جعبه تقسیم وصل کن و تست بگیر. اگه نویز نداشتی ک مشل از داخل خونه هست. اگه نویز داشتی و مطمعنی از مخابرات محله نیست. شرکت adsl رو عوض کن
موفق باشی
شانس گندم از صبانت راضیم اینترنتش هم پینگش خوب شده بود بعد پیگیری سرعت هم عالی شده متاسفانه سر در خونه مودمو خاموش کردم تست کردم همینطوری بود
مشکل از مخابرات خودشون دستکاری میکنن .چون زنگ زدم قطع کردن نویزو واسه چن دیقه بعد دوباره برگردوندش اول صبانت هم میگه بستر اوکی هست مشکلی نداره
تخلیه کنم میترسم دیگه صبانت پورت ازاد نداشته باشه های وب هم مشکل داره تو محلمون مخابرات هم ک سرویس درست حسابی نداره
جالبه با این حرکتشون سرعت رو تا کیلوبیتی اوردن پایین

Aria.A97
19-01-2017, 13:56
دوستان خط من رو ۴ مگ بسته شده، اس ان آر هم بالای ۱۵ هست ولی هر ساعت حدود ۱۰۰۰ تا ارور CRC دارم!
کسی میدونه مشکل از چیه؟

Sent from my SM-G920I using Tapatalk

samannnn.hannibal
21-01-2017, 14:13
سلام به همگی
امروز اینترنت آسیاتک من وصل شد که اپراتور گفت کیفیت خطتتون عالیه و میزاره رو 16 مگ

این وضعیت خط من قبل روی 16 گذاشتن هست
snr margin : 28.6 25.5

Line Attenuation : 32.3 20

data rate : 6144 509
max rate : 15396 631

وضعیت خط من عالی بود ولی بعد از گذاشتن روی 16 مگ طبق اطلاعات زیر خط من افت پیدا کرد

SNR Margin : 6.2 18.3
Line Attenuation : 32.3 19.2
data rate : 16382 767
max rate : 18860 1164

دلیلش چیه؟

rahman0158
21-01-2017, 14:46
سلام به همگی
امروز اینترنت آسیاتک من وصل شد که اپراتور گفت کیفیت خطتتون عالیه و میزاره رو 16 مگ

این وضعیت خط من قبل روی 16 گذاشتن هست
snr margin : 28.6 25.5

Line Attenuation : 32.3 20

data rate : 6144 509
max rate : 15396 631

وضعیت خط من عالی بود ولی بعد از گذاشتن روی 16 مگ طبق اطلاعات زیر خط من افت پیدا کرد

SNR Margin : 6.2 18.3
Line Attenuation : 32.3 19.2
data rate : 16382 767
max rate : 18860 1164

دلیلش چیه؟

سلام دوست عزیز با افزایش پهنای باند نویز خط هم بیشتر میشه این یک امر طبیعی هستش . نویز دانلودت روی 6 هست اگه مشکل قطع و وصلی نداری بزار باشه وگرنه بگو برات رو 12 ببندن وضعیت خط بهتر میشه

virjinya
28-01-2017, 17:35
کمکککککک
دوستان مودم من زایکسل del1202-t10b/b هست منقل شدم ولی snr رو پیدا نمیکنم کمکم کنین

virjinya
28-01-2017, 17:39
کجا بوووووود منم نمیتونم پیدا کنم

soroushi
30-01-2017, 17:49
تو همین تاپیک نحوه دسترسی در مودم 1202 زاکسل توضیح داده شده بهر حال تصویری براتون میذارم
-وارد تنظیمات مودم میشن
بعد
uupload.ir/files/ykkn_asli.png
سپس
uupload.ir/files/ndba_dsl_line.png
بعد
uupload.ir/files/smo_dsl_status_.png
و در نهایت اینجا قابل مشاهده است
uupload.ir/files/4svl_view.png

soroushi
30-01-2017, 17:54
امکان ارسال تصویر نداشتم اینطوری گذاشتم تصاویر رو

alinice321
09-02-2017, 10:01
درود
اینم خط ما در روستا!! عملا سرعت بالای 2 مگ نمیشه گرفت! برید خدا رو شکر کنید میتونید سرعت بیشتری بگیرید!! :n02:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Le0nard0
17-02-2017, 19:48
اینم خط ما در روستا!! عملا سرعت بالای 2 مگ نمیشه گرفت! برید خدا رو شکر کنید میتونید سرعت بیشتری بگیرید!!

وضعیت بد خطوط مسی و فاصله از مرکز مخابراتی به شهرو روستا ربطی نداره .حتی توی تهران هم وضعیت بسیاری از خطوط از خطی که گذاشتی بدتر هست . توی همین تاپیک هم نمونه هاش هست.

meisam.dodanghe
27-02-2017, 17:23
با سلام..
این مشخصات adsl منه..از شرکت شاتل سرویس دارم..سرعت خوبه رو 750 دانلود دارم ولی میخوام بیشتر بشه زنگ زدم به پشتیبانی که میخوام تا 16 مگ آپ کنید خط رو میگن چون نویز دارید نمیشه...لطفا راهنمایی کنید که مشکل میتونه از کجا باشه..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

meisam.dodanghe
27-02-2017, 17:23
حذف شود لطفا

محمد7966
27-02-2017, 17:43
با سلام..
این مشخصات adsl منه..از شرکت شاتل سرویس دارم..سرعت خوبه رو 750 دانلود دارم ولی میخوام بیشتر بشه زنگ زدم به پشتیبانی که میخوام تا 16 مگ آپ کنید خط رو میگن چون نویز دارید نمیشه...لطفا راهنمایی کنید که مشکل میتونه از کجا باشه..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

مشکل از فاصله شما تا مرکز مخابراتی هست،نهایت طبق تخمین مودم تا 8 مگ کشش داره خطتون و تا 16 مگ اصلا کشش نداره

YAHYA-PRO
01-03-2017, 01:05
دوستان وضعیت سرویسم چطوره ؟
قطعی و وصلیش کلافم کرده . نگاه کنید شاید فهمیدید مشکل از کجاس :n16:

محمد7966
01-03-2017, 02:23
دوستان وضعیت سرویسم چطوره ؟
قطعی و وصلیش کلافم کرده . نگاه کنید شاید فهمیدید مشکل از کجاس :n16:

خط مشکلی نداره

وضعیت نویز خط خوبه

ممکنه مشکل از سمت شرکت باشه یا ممکنه مودم مشکل داشته باشه

karwan125
01-03-2017, 13:55
دوستان وضعیت سرویسم چطوره ؟ قطعی و وصلیش کلافم کرده . نگاه کنید شاید فهمیدید مشکل از کجاس :n16:

برو توی تنظیمات مودم ت توی قسمت Advanced Setup برو به قسمت ADSL بعد گزینه ADSL Typeرو بذار روی حالت ANNEX A قرار بده در اخر Save بزن

YAHYA-PRO
01-03-2017, 15:20
خط مشکلی نداره

وضعیت نویز خط خوبه

ممکنه مشکل از سمت شرکت باشه یا ممکنه مودم مشکل داشته باشه

مودمم اتفاقا متوجه شدم وقتی که نت میره کل چراغ ها با هم روشن میشه و بعد خاموش میشه و این کارو همینطوری تکرار میکنه
بیشتر مواقع هم همین که پی سی رو خاموش میکنم نت میپره :n04:
امکانش هست از مودم باشه مشکل ؟

برو توی تنظیمات مودم ت توی قسمت Advanced Setup برو به قسمت ADSL بعد گزینه ADSL Typeرو بذار روی حالت ANNEX A قرار بده در اخر Save بزن
ANNEX A کنم قطعی وصلیش کم میشه ؟
بعد از تنظیم annex :

karwan125
01-03-2017, 15:44
مودمم اتفاقا متوجه شدم وقتی که نت میره کل چراغ ها با هم روشن میشه و بعد خاموش میشه و این کارو همینطوری تکرار میکنه
بیشتر مواقع هم همین که پی سی رو خاموش میکنم نت میپره :n04:
امکانش هست از مودم باشه مشکل ؟

ANNEX A کنم قطعی وصلیش کم میشه ؟
بعد از تنظیم annex :

اگر دقت کرده باشید در حالت ANNEX Aکیفیت خط تون بالا رفته و نتیجاتا نباس قطع و وصلی داشته باشید ، برای حل این مشکل دو تا راه کار میدم که با این راه کار قطعا مشکل پیدا خواهد شد

اگر برات ممکن بود مودم رو ببر سر خط تلفن ت تست کن و اون جا به وسیله کابل LAN یا وایرلس وصل کن به سیستمی و باهاش کار کن و صفحه تنطیمات مودم ت رو هم نگاه کن ببین چه زمانی قطع و وصلی پیش میاد ؟ ( زمانی که تلفن زنگ میخوره ؟ )

راه کار بعدی با یک مودم دیگه تست کن یا همین مودم ت رو یه بار ریست سخت افزاری کن قبل ش توی سایت تی پی لینک ببین نسخه نرم افزاری جدید ی برای مودم ت گذاشته یا نه .. اگر اره اونو نصب کن بعد ریست سخت افزاری کن..

اگر با این دو تا راه حل مشکل ت حل نشد .. قطعا بدون مشکل ت از پورت مخابراتی هست که باید درخواست بدی برات عوض کنن .

rahman0158
05-03-2017, 11:17
خط جدید نویز خط چطوره دوستان

Le0nard0
05-03-2017, 11:21
خط جدید نویز خط چطوره دوستان

این خط فیبر نوریه( یا خونه چسبیده به مرکز مخابراتی) هیچ مشکل نویزی هم نداره . تا 26 مگ هم کشش داره . فقط snr آپلود پایینه که اگه روی 2 مگ ببندن حل میشه

hlsenator
06-03-2017, 15:56
سلام . من مودم رو به سر خط وصل کردم .سرعت خوبه ولی مشکلی هست زمانی که سیم تلفنی که از داخل سیم کشی داخل هست رو به سر خط دوباره وصل میکنم که تلفن هم وصل بشه سرعت افتضاح میشه . مشکل کجاست ؟

- - - Updated - - -

سلام . من مودم رو به سر خط وصل کردم .سرعت خوبه ولی مشکلی هست زمانی که سیم تلفنی که از داخل سیم کشی داخل هست رو به سر خط دوباره وصل میکنم که تلفن هم وصل بشه سرعت افتضاح میشه . مشکل کجاست ؟

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

hlsenator
06-03-2017, 15:59

Downstream
Upstream

SNR Margin

:

6.3
25.9
db

Line Attenuation

:

38.9
26.1
db

Data Rate

:

8093
511
kbps

Max Rate

:

9648
1157
kbps

CRC

:

44315
0

Le0nard0
07-03-2017, 00:22

Downstream
Upstream

SNR Margin

:

6.3
25.9
db

Line Attenuation

:

38.9
26.1
db

Data Rate

:

8093
511
kbps

Max Rate

:

9648
1157
kbps

CRC

:

44315
0

سیم کشی داخلیت مشکل داره . برای تلفن سیم روکار از سرخط بکش .

iman2919
11-03-2017, 08:42
دوستان این مشخصات خط من

الان روی 8 بسته شده! به نظرتون جواب میده بگم روی 12 بذارن؟

hrkhl
11-03-2017, 17:21
دوستان این مشخصات خط من

الان روی 8 بسته شده! به نظرتون جواب میده بگم روی 12 بذارن؟
بله بر اساس خود مودم

iman2919
13-03-2017, 14:48
درود
دوستان چرا نویز خط من شب ساعت 7 اینطوریه

و روز از ساعت 11 تا 7 شب اینطوریه؟

sima_6600
13-03-2017, 20:42
نظر دوستان چیه.

Le0nard0
13-03-2017, 20:46
نظر دوستان چیه.
خطت خوبه رو 12 مگ بسته شده با توجه به وضعیتش تا 16 مگ هم بدون مشکل جواب میده

محمد7966
13-03-2017, 20:56
درود
دوستان چرا نویز خط من شب ساعت 7 اینطوریه

و روز از ساعت 11 تا 7 شب اینطوریه؟

طبیعیه

شبها به خاطر تابش چراغ های برق و استفاده زیاد از تلویزیون و...نویز بیشتر میشه به خاطر همین شب های snr پایین میاد

تو سایتهای انگلسی زبان که این ها رو نوشته و به نظرم درست میگن

NIMA_AZX
18-03-2017, 12:13
سلام. دوستان من یه خط نامحدود ۲۵۶ قدیمی دارم. سرعتش که مالی نیست فقط نامحدودش بد نیست. با تغییر محل خونه نمیشه از این سرویس جای دیگه استفاده کرد ؟
چون الان این سرویس ها ارائه نمیشه.

karwan125
18-03-2017, 15:10
سلام. دوستان من یه خط نامحدود ۲۵۶ قدیمی دارم. سرعتش که مالی نیست فقط نامحدودش بد نیست. با تغییر محل خونه نمیشه از این سرویس جای دیگه استفاده کرد ؟
چون الان این سرویس ها ارائه نمیشه.

اگر تغییر مکان در یک شهر باشه میتونید درخواست تغییر مکان بدید .. پورت اینترنت رو روی خط جدید تون انتقال میدن.

bsireza
18-03-2017, 19:20
به نظرتون خط من چطوره و تا چند مگ کشش داره؟

من سرویس یک مگ دارم

Le0nard0
18-03-2017, 20:11
به نظرتون خط من چطوره و تا چند مگ کشش داره؟

من سرویس یک مگ دارم

تا 5 مگ کشش داره که مودم لب مرزی 5 مگ رو لینک گرفته. نویز و فاصلت از مرکز نسبتا زیاده . پرش لینک هم داری؟

bsireza
18-03-2017, 20:16
تا 5 مگ کشش داره که مودم لب مرزی 5 مگ رو لینک گرفته. نویز و فاصلت از مرکز نسبتا زیاده . پرش لینک هم داری؟
فاصله تامرکز حدود 4.5 کیلومتر هست
بعضی وقت ها پرش لینک دارم

Le0nard0
18-03-2017, 20:20
فاصله تامرکز حدود 4.5 کیلومتر هست
بعضی وقت ها پرش لینک دارم
اگه زیاد نیست پرش لینکت که کاری نداشته باش باهاش . ولی اگه دفعاتش زیاده و اذیت میکنه میتونی یه کم بهترش کنی .

N E X T
19-03-2017, 02:04
با سلام...
دوستان وضعیت سرویسم چطوره ؟ بعضی اوقات چراغ ADSL قطعو وصل میشه ممنون میشم جواب بدین:n12:

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

محمد7966
19-03-2017, 11:18
با سلام...
دوستان وضعیت سرویسم چطوره ؟ بعضی اوقات چراغ ADSL قطعو وصل میشه ممنون میشم جواب بدین:n12:

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام

وضعیت خط خوبه

نویز نداره،اگر از سالم بودن مودم مطمئنید احتمالش هست که از سمت خود شرکت باشه

NIMA_AZX
19-03-2017, 13:39
اگر تغییر مکان در یک شهر باشه میتونید درخواست تغییر مکان بدید .. پورت اینترنت رو روی خط جدید تون انتقال میدن.

به نظرتون طرح هم میشه انتقال داد ؟
چون این طرح دیگه ارائه نمیشه. خود ماهیت اینترنت مخابرات که اولویت اول نیست.

- - - Updated - - -

karwan125
19-03-2017, 18:27

- - - Updated - - -

سلام;
کلا همه چیز رو منتقل میکنن.

DIKT
21-03-2017, 11:01
دوستان من یه سوال دارم

shakhdar
02-04-2017, 11:29
سلام، چراغ dsl که مدام خاموش و روشن بشه و یا چشمک بزنه، ایراد از کجاست؟

Saysooka
02-04-2017, 12:13

وقتي تو يه بازع موتاه باشه داره به ابنترنت وصل ميشه ولي اگه بيشتر از دو ديقه بشه مشكل داره

iman2919
02-04-2017, 13:46

نویز خط شما بالا هست باید تماس بگیرین با شرکتی که اینترنت دارین سرعت بیاره پایین تا اندازه ای که نویز مناسب باشه و قطع نشه اینترنت.
راه دوم هم اینه که نویز گیری کنید که با یک سرچ تو اینترنت راههای اون هست.

shakhdar
02-04-2017, 16:04
نویز خط شما بالا هست باید تماس بگیرین با شرکتی که اینترنت دارین سرعت بیاره پایین تا اندازه ای که نویز مناسب باشه و قطع نشه اینترنت.
راه دوم هم اینه که نویز گیری کنید که با یک سرچ تو اینترنت راههای اون هست.

جالبه قبلا اینجور نبودا یهو 2-3 روزه اینجور شده (downstream و upstream مثل قبلن)! اما زنگ زدم گفت اگر پریز دیگه داری مودم رو بدون splitter با یک پریز دیگه امتحان کن من امتحان کردم از ظهری تا حالا (البته با splitter)، قطع نشده هنوز! یه سری راهنمایی هم راجع به قطع و وصلی کابل lan و دو شاخه تلفن کرد (کدومش خوبه) که من هنوز امتحان نکردم.

akharen
09-04-2017, 21:05
سلام دوستان وضعیت خط منو میگید کدوم قسمت تقویت باید بشه قبلا پینگ خوب بود الان هم سرعت هم پینگ خوب نیست وقتی هم دانلود میکنم مثل اینکه کل پهنای باند واسه دانلود میره اصلا دیگه پیج باز نمیشه
Snr 25.3
Attenua 40.5

akharen
09-04-2017, 21:21
Downstream Upstream

SNR Margin
:
27.2 32.6 db

Line Attenuation
:
40.5 28.4 db
Data Rate
:
2048 252 kbps

Max Rate

9140 947 kbps

CRC

:

Le0nard0
10-04-2017, 11:25
Downstream Upstream

SNR Margin
:
27.2 32.6 db

Line Attenuation
:
40.5 28.4 db
Data Rate
:
2048 252 kbps

Max Rate

9140 947 kbps

CRC

:

سرعت سرویسی که خریدی چقدر باید باشه؟ الان خطت روی 2 مگابیت بسته شده تا 9 مگابیت هم کشش داره خطت .

akharen
10-04-2017, 14:26
الان سرعت بین ۲۰۰تا۲۲۰ ولی پینگ بالایی دارم وقتی هم دانلود میکنم نمیتونم هیچ صفحه ای دیگه باز کنم الان ۱ مگ یک ماهه ۱۷ گیگ گرفتم

ham33d
22-04-2017, 12:49
سلام دوستان
من از مخابرات نت دارم خطم 12 مگ بسته شده مشکلی نداشتم یک هفته هست مرتب لینکم میپره ماموران مخابرات منطقه هم اومدن بررسی کردن گفتن مشکلی نیست
موندم حالا یقه کی رو بگیر م:n13::n13:
سیم توی خونه هم روکار هست
تمام شکم ب مودم میره که خراب نشده باشه:n35::n35:

rahman0158
22-04-2017, 14:37
سلام دوستان
من از مخابرات نت دارم خطم 12 مگ بسته شده مشکلی نداشتم یک هفته هست مرتب لینکم میپره ماموران مخابرات منطقه هم اومدن بررسی کردن گفتن مشکلی نیست
موندم حالا یقه کی رو بگیر م:n13::n13:
سیم توی خونه هم روکار هست
تمام شکم ب مودم میره که خراب نشده باشه:n35::n35:

یه عکس از استاتوس مودم بزار

ham33d
22-04-2017, 15:33
یه عکس از استاتوس مودم بزار

rahman0158
22-04-2017, 15:37
خط روی 7 مگ آپ شده و تا 15 مگ کشش داره .آپلود خط بالای 1 مگ هستش که نویز انداخته رو خط یا روی حالت annex M قرار بدید و یا بگین آپلود رو براتون پایین تر ببندند

ham33d
22-04-2017, 16:22
خط روی 7 مگ آپ شده و تا 15 مگ کشش داره .آپلود خط بالای 1 مگ هستش که نویز انداخته رو خط یا روی حالت annex M قرار بدید و یا بگین آپلود رو براتون پایین تر ببندند
بحث
همینه زنگ بزنم خطو میارن روی سه مگ میبندن مخابرات بی صاحب هست

ham33d
22-04-2017, 16:49
روی
این مد که گفتی واسه من چراغ نت نمیاد

rahman0158
22-04-2017, 17:53
پس تیکت بزارین پشتیبانی و بگین حالت annex M خط رو براتون فعال کنن. بعدش چراغ نت براتون روشن میشه

rahman0158
22-04-2017, 21:00
های وب دانلود ۱۶ مگابیت و آپلود ۲ مگابیت

ham33d
23-04-2017, 00:50
به پشتیبانی مخابرات اعتمادی نیست بدترش نکنه همین شکر

karwan125
24-04-2017, 08:54
های وب دانلود ۱۶ مگابیت و آپلود ۲ مگابیت

مودم تر رو بذار روی حالت ANNEX_A کیفیت خط ت از الان بهتر هم میشه ..

rahman0158
24-04-2017, 09:24
رو حالت annex A با محدود کردن آپلود کیفیت دانلود بهتر میشه چون آپلود بنده 2 مگ هست با گذاشت حالت annex A آپلود میاد روی 1.3 مگ دوست گرامی .برای داشتن آپلود 2 مگ کامل باید خط روی حالت annex M باشه

ham33d
24-04-2017, 10:56
رو حالت annex A با محدود کردن آپلود کیفیت دانلود بهتر میشه چون آپلود بنده 2 مگ هست با گذاشت حالت annex A آپلود میاد روی 1.3 مگ دوست گرامی .برای داشتن آپلود 2 مگ کامل باید خط روی حالت annex M باشه

واسه
من روی annexm اپ بهتره میشه ولی روی dmt.وadsl 2+دنلود بهتره میشه ولی مودم من مد annexa ندارم
ضمن چرا وختی روی مد annexm قرار میدم توی صحفه وضعیت میزنه adsl+:n13::n13::n13:

rahman0158
24-04-2017, 11:10
واسه
من روی annexm اپ بهتره میشه ولی روی dmt.وadsl 2+دنلود بهتره میشه ولی مودم من مد annexa ندارم
ضمن چرا وختی روی مد annexm قرار میدم توی صحفه وضعیت میزنه adsl+:n13::n13::n13:
طبیعی هستش چون روی حالت ام پهنای باند آپلود تا 3 مگ باز میشه و نویز آپلود بهتر میشه ولی کمی از اس ان آر دانلود کاسته میشه که بخاطر تخصیص پهنای باند بیشتر به آپلود هستش اگه رو مودم اینجوری نشون میده حتما حالت ام فعال نیست

ham33d
25-04-2017, 00:35
رفیق من خطمو روی هر مدی تست کردم لینکم میپره ماموران مخابرات هم بررسی کردن گفت مشکلی نیست اسپلیتر هم ندارم مستقیم به مودم وصله سیم مسی مخابرات همه مستقیم از جعبه توی خیابان گرفتم با فاصله بیست متر .دان استریم خط تلفن تا هفته پیش روی ده مگ جواب می‌داد از اون روز تا حالا لینک میپره فقط چشمک می‌زنند یا باید سیم تلفن را جدا کنم یا مودم رو خاموش روشن کنم تا درست پرش لینک هم به ساعت نمی‌کشه اعمال میشه.با پشتیبانی مخابرات هم بررسی کردیم حتی خطو روی دو مگ هم بست بازم لینک میپره بنده خدا کارشناس پشتیبانی میگه واسم خودمم عجیبه .تا بوده این چند ساله استفاده من از ADSL مشکلی نداشتم .آیا مودم مشکل داره تی پی لینک ۸۹۶۰ .اساتید راهنمایی کنید چاره چیست

rahman0158
25-04-2017, 00:48
رفیق من خطمو روی هر مدی تست کردم لینکم میپره ماموران مخابرات هم بررسی کردن گفت مشکلی نیست اسپلیتر هم ندارم مستقیم به مودم وصله سیم مسی مخابرات همه مستقیم از جعبه توی خیابان گرفتم با فاصله بیست متر .دان استریم خط تلفن تا هفته پیش روی ده مگ جواب می‌داد از اون روز تا حالا لینک میپره فقط چشمک می‌زنند یا باید سیم تلفن را جدا کنم یا مودم رو خاموش روشن کنم تا درست پرش لینک هم به ساعت نمی‌کشه اعمال میشه.با پشتیبانی مخابرات هم بررسی کردیم حتی خطو روی دو مگ هم بست بازم لینک میپره بنده خدا کارشناس پشتیبانی میگه واسم خودمم عجیبه .تا بوده این چند ساله استفاده من از ADSL مشکلی نداشتم .آیا مودم مشکل داره تی پی لینک ۸۹۶۰ .اساتید راهنمایی کنید چاره چیست

دوست گرامی تو صفحه قبل هم عرض کردم تو مشخصات مودم شما تنها قسمتی که می تونه مشکل ایجاد کنه آپلود شماست که بالاتر از ۱ مگ بستن و اس ان آر آپلود شما اومده روی ۶ و باعث پرش لینک میشه و در قسمت دیگه ای من مشکلی نمیبینم

rahman0158
25-04-2017, 01:05
دوست گرامی با مثال براتون نشون میدم وقتی آپلود رو بالای ۱ مگ بسته باشن وقتی رو حالت annex A قرار میگیره نویز آپلود میاد روی ۶ و باعث پرش لینک میشه اما وقتی حالت annex M فعال شه نویز میاد حدود ۱۵ که آپلود ۲ مگ کامل آپ میشه و پرش لینک از بین میره . برای شما دو حالت وجود داره در صفحه قبل هم گفتم یا آپلود رو بیارین پایین تر یا حالت annex M رو فعال کنید. موفق باشید

ham33d
25-04-2017, 02:20
دوست گرامی تو صفحه قبل هم عرض کردم تو مشخصات مودم شما تنها قسمتی که می تونه مشکل ایجاد کنه آپلود شماست که بالاتر از ۱ مگ بستن و اس ان آر آپلود شما اومده روی ۶ و باعث پرش لینک میشه و در قسمت دیگه ای من مشکلی نمیبینم
من آپلود رو برام گذاشتن ۵۱۲ .دان گذاشتن یک مگ لینک میپره فکر منظور منو متوجه نشدی

srx190d
25-04-2017, 02:26
مشكل شما احتمالا از جاي ديگس
يا مودم مشكل داره يا خط قطع و وصل و اتصال داره

from my iPhone 7 using Tapatalk by JAVAD

ham33d
25-04-2017, 02:38

ماموران مخابرات اومدن گفتن مشکلی نداره خطت .بوق هم قطع نمیشه
والا فقط مودم را تست نکردم .مودم هم نو هست از این خوبا

rahman0158
25-04-2017, 02:40
من آپلود رو برام گذاشتن ۵۱۲ .دان گذاشتن یک مگ لینک میپره فکر منظور منو متوجه نشدی

آیا الان میزان Attenuation با قبل تغییر محسوسی کرده؟ تیک sra رو فعال کنید و اس ان آر خط رو هر لحظه چک کنید ببینید افت سرعت مقطعی و کم کم اتفاق میوفته یا یهو میاد پایین و لینک میپره .

ham33d
25-04-2017, 02:49

آیا الان میزان Attenuation با قبل تغییر محسوسی کرده؟ تیک sra رو فعال کنید و اس ان آر خط رو هر لحظه چک کنید ببینید افت سرعت مقطعی و کم کم اتفاق میوفته یا یهو میاد پایین و لینک میپره .
بله ۵۱۲ شده نویزش ۱۷
قبلا دو مگ نویزش ۷
فقط مد DMT.adsl+برای من فعال هست
کم میشه ولی قطع نمیشه یه دفعه میپره لینک
آیا با تغییر پورت درست نمیشه ؟؟

alireza_asol
27-04-2017, 02:14

من دقیقا مشکل شما رو دارم اما به شدت بدتر!
همه چی درست بود تا این که یهو بوق تلفن قطع شد.
فرداش درست شد ولی snr به فنا رفت. بوق تلفن خرخر میکرد.
اسپیلیتر و مودم و سیمکشی رو تست کردم. سیم هم مستقیم از کابل مخابرات گرفتم و داخلی نیست.
رفتم مخابرات گفتن تست میکنیم. چند ساعت بعد یکی‌زنگ زد گفت از مخابراتم سر خیابون صداتون که واضحه پس مشکلی نداری! گفتم بوق تلفن رو که وصل میکنی خرخر میکنه و خطم نویز داره گفت مشکل از شرکت اینترنته!
فاصله هم از مرکز تلفن به صورت غیر مستقیم ۱/۵ کیلومتره
جالب ابنه که از ساعت ۶ عصر به بعد وضعیت به شدت بدتر میشه و میرسه به عکس زیر
فکر کنم چون ساعات پیک مصرفه! هر دقیقه دو بار لینک‌میپره
یه ترفندی هم کشف کردم! اگه تلفن رو مشغول بذارم snr میره بالا و لینک پایدار تر میشه!
من مطمئن هستم مشکل از تجهیزات مخابراته. نمیدونم چیکار کنم...

ham33d
28-04-2017, 18:32
من دقیقا مشکل شما رو دارم اما به شدت بدتر!
همه چی درست بود تا این که یهو بوق تلفن قطع شد.
فرداش درست شد ولی snr به فنا رفت. بوق تلفن خرخر میکرد.
اسپیلیتر و مودم و سیمکشی رو تست کردم. سیم هم مستقیم از کابل مخابرات گرفتم و داخلی نیست.
رفتم مخابرات گفتن تست میکنیم. چند ساعت بعد یکی‌زنگ زد گفت از مخابراتم سر خیابون صداتون که واضحه پس مشکلی نداری! گفتم بوق تلفن رو که وصل میکنی خرخر میکنه و خطم نویز داره گفت مشکل از شرکت اینترنته!
فاصله هم از مرکز تلفن به صورت غیر مستقیم ۱/۵ کیلومتره
جالب ابنه که از ساعت ۶ عصر به بعد وضعیت به شدت بدتر میشه و میرسه به عکس زیر
فکر کنم چون ساعات پیک مصرفه! هر دقیقه دو بار لینک‌میپره
یه ترفندی هم کشف کردم! اگه تلفن رو مشغول بذارم snr میره بالا و لینک پایدار تر میشه!
من مطمئن هستم مشکل از تجهیزات مخابراته. نمیدونم چیکار کنم...

درودها وختی لینک بپره مشکل از طرف مرکز مخابراتی هست من دوماه پیشم خطم قطع بود کلی دوندگی وصلش کردن حفاری کردن چن بار تا حالا ... مامور مخابرات هم اومد گفت بوق داری یعنی سالمه هرچند حالشیون نمیشه فعلا دو روزه لینک نمیپره ولی کیفیت خطم اوفت کرده

dolfi224
04-05-2017, 20:26
سلام
چند سال بود من یک مودم adsl لئوپارد داشتم که وایرلسش تازگیا اذیت می کرد رفتم یه مودم تی پی لینک 8968 گرفتم چیپستش هم بردکام باشه نویز کمتر باشه
یه مشکلی که هست snr دوتا مودم خیلی تفاوت داره
من هر دو را وصل کردم به سیم اصلی دم در مودم لئوپارد snr 25 نشون میده این مودم جدید snr 19 چند بارم امتحان کردم
تفاوتش خیلیه حالا نمی دونم مشکل از کجاست که مودم جدید نویز بیشتری نشون میده
چون بعضی وقت ها نویز خیلی میره بالا میترسم جدیده اذیت کنه

AmirH_7
05-05-2017, 21:17
سلام

دوستان یه سوال داشتم...

دیروز یهویی تلفن خونه 3 بار زنگ خورد هی خش خش میکرد بعد قطع میشد بلافاصله بعدش تلفن به کل قطع شد..

حالا ADSL وصله ولی به طور وحشتناکی نویز افتاده رو خط و خطم از 16 مگ افتاده رو 2 مگ snr خطم هم بشدت اومده پایین

یه راهنمایی میکنیم منو

به 117 هم زنگ زدم که هی میگه درخواست شما ثبت شد 2 ساعت بعدشم میگه تلفنه شما درست شد

محمد7966
05-05-2017, 21:46
سلام

دوستان یه سوال داشتم...

دیروز یهویی تلفن خونه 3 بار زنگ خورد هی خش خش میکرد بعد قطع میشد بلافاصله بعدش تلفن به کل قطع شد..

حالا ADSL وصله ولی به طور وحشتناکی نویز افتاده رو خط و خطم از 16 مگ افتاده رو 2 مگ snr خطم هم بشدت اومده پایین

یه راهنمایی میکنیم منو

به 117 هم زنگ زدم که هی میگه درخواست شما ثبت شد 2 ساعت بعدشم میگه تلفنه شما درست شد

سلام

اگر خط تلفن خش خش کنه احتمال زیاد به خاطر همین خش خشه است که پهنای باند کم شده

شما باید خش خش رو برطرف کنید

اینم بگم تجهیزات و تنظیمات خود شرکتها هم میتونه خش خش ایجاد کنه،من تجربه شو داشتم

شما اول از اتصالات تلفن و خط مطمئن بشید و اگر خش خش کنه هم 117 موظفه بیاد درست کنه

شما فقط یه راهی تست کنید ببینید اگر مودم خاموش باشه و از اسپلیتر جدا باشه تلفن باز خش خش میکنه یا نه؟اگر خش خش میکنه عیب از خط تلفنه

AmirH_7
05-05-2017, 22:12
سلام

اگر خط تلفن خش خش کنه احتمال زیاد به خاطر همین خش خشه است که پهنای باند کم شده

شما باید خش خش رو برطرف کنید

اینم بگم تجهیزات و تنظیمات خود شرکتها هم میتونه خش خش ایجاد کنه،من تجربه شو داشتم

شما اول از اتصالات تلفن و خط مطمئن بشید و اگر خش خش کنه هم 117 موظفه بیاد درست کنه

شما فقط یه راهی تست کنید ببینید اگر مودم خاموش باشه و از اسپلیتر جدا باشه تلفن باز خش خش میکنه یا نه؟اگر خش خش میکنه عیب از خط تلفنه

اصلا تلفن به کل قطعه...

منم تعجلم از اینه که تلفن کلا قطعه بوق نداره ولی ADSL وصله ولی خیلی خیلی نویز افتاده روش...

محمد7966
05-05-2017, 23:41
اصلا تلفن به کل قطعه...

منم تعجلم از اینه که تلفن کلا قطعه بوق نداره ولی ADSL وصله ولی خیلی خیلی نویز افتاده روش...

دیگه راهی به نظرم نمیرسه

یه بار برای ما هم این مشکل پیش اومده بود

تلفن بوق نداشت ولی اینترنت وصل بود که بعدا فهمیدم مشکل از سوکت تلفن بود

به هر حال بهتره به 20117 زنگ بزنید تا خودشون بیان درست کنند چون مسئول بوق تلفن مخابراته

البته وقتی زنگ میزنید 117 اول میگه که اگر از اتصالات داخل خونه مطمئن هستید شماره خود رو وارد کنید

شما هم اول اتصالات داخل خونه مثل پریز دوشاخه سوکت و...تست کنید ببینید سالمند

alireza_asol
06-05-2017, 12:15
سلام
چند سال بود من یک مودم adsl لئوپارد داشتم که وایرلسش تازگیا اذیت می کرد رفتم یه مودم تی پی لینک 8968 گرفتم چیپستش هم بردکام باشه نویز کمتر باشه
یه مشکلی که هست snr دوتا مودم خیلی تفاوت داره
من هر دو را وصل کردم به سیم اصلی دم در مودم لئوپارد snr 25 نشون میده این مودم جدید snr 19 چند بارم امتحان کردم
تفاوتش خیلیه حالا نمی دونم مشکل از کجاست که مودم جدید نویز بیشتری نشون میده
چون بعضی وقت ها نویز خیلی میره بالا میترسم جدیده اذیت کنه

احتمالا چیپست مودم قبلیتون با dslam سازگارتره

alireza_asol
06-05-2017, 12:22
سیم تلفن فقط کابل مخابراتی زمینی ( مشکی ) دو زوج 0.6 کرمان
۵۵ متر سیم‌کشیدم از دم در
با سیم قبلی snr از ۱۵ می‌رسید به ۶
با این همون ۱۵ می‌مونه

vahidreza2007
08-05-2017, 12:19
دوستان وضعیت این خط برای ساپورت 16 مگ چطوره بدون مشکل و قطعی و ... ساپورت میکنه ؟

Adsl Line Status

SHOWTIME.L0

Adsl Mode
G992.5 AnnexM

Channel Mode
Interleave

Up Stream
506 kbps

Down Stream
10239 kbps

Attenuation Down Stream
26

Attenuation Up Stream
24

SNR Margin Down Stream
19.3

SNR Margin Up Stream
30.1

CRC Errors

0

Up Stream BER
0e-7

Down Stream BER
0e-7

Up Output Power
14.5

Down Output Power
19

italodance
08-05-2017, 12:43
دوستان وضعیت این خط برای ساپورت 16 مگ چطوره بدون مشکل و قطعی و ... ساپورت میکنه ؟

Adsl Line Status

SHOWTIME.L0

Adsl Mode
G992.5 AnnexM

Channel Mode
Interleave

Up Stream
506 kbps

Down Stream
10239 kbps

Attenuation Down Stream
26

Attenuation Up Stream
24

SNR Margin Down Stream
19.3

SNR Margin Up Stream
30.1

CRC Errors

0

Up Stream BER
0e-7

Down Stream BER
0e-7

Up Output Power
14.5

Down Output Power
19

خطت 1 مگا بایته و 1.6 یا بیشتر نیست. نه خوب نیست از لحاظ سرعت

vahidreza2007
08-05-2017, 15:30
خطت 1 مگا بایته و 1.6 یا بیشتر نیست. نه خوب نیست از لحاظ سرعت

ممنونم داداش ولی خط به قول معروف الان روی 10 مگ بسته شده که سرعت دانلود 1.2 مگ در ثانیه میده در حال حاضر

میخوام ببینم به اصطلاح اگر 16 مگ بسته بشه با توجه به اس ان ار و لاین اتنشن خط میکشه و موردی پیش نمیاد مثل قطعی و ...

البته خودم تا 14 مگ خطم رو تست کردم و مشکلی نداشته و بخوبی کار داده و سرعتی در حدود 1و5 مگ در ثانیه هم دانلود داده بهم و خط مشکلی نداشته ولی 16 مگ رو نمیدونم میکشه یا نه

italodance
09-05-2017, 07:57
ممنونم داداش ولی خط به قول معروف الان روی 10 مگ بسته شده که سرعت دانلود 1.2 مگ در ثانیه میده در حال حاضر

میخوام ببینم به اصطلاح اگر 16 مگ بسته بشه با توجه به اس ان ار و لاین اتنشن خط میکشه و موردی پیش نمیاد مثل قطعی و ...

البته خودم تا 14 مگ خطم رو تست کردم و مشکلی نداشته و بخوبی کار داده و سرعتی در حدود 1و5 مگ در ثانیه هم دانلود داده بهم و خط مشکلی نداشته ولی 16 مگ رو نمیدونم میکشه یا نه

نه نباید به مشکلی بر بخوری البته سرعت (تک کانکشن منظور هست دیگه؟) رو حتما در ساعات صبح تست بگیرید و ببینید ایا از مواردی دیده شده سرعت تجاوز میکند یا نه.

ولی نه به مشکل قطعی بر نمیخوری (حتما Splitter ات تازه و جدید باشه و بیش از 8 ماه الی یک سال از عمرش نگذشته باشه)

سیم تلفن جداست و در کنار برق که نیست؟

abbasghaderi2010
12-05-2017, 05:34
سلام
شبها مشکل قطع شدن لحظه ای نت را دارم ، هر 5 دقیقه 1 بار
چراغ لینک مودم هم ثابت هست!
سرویس دهنده نت میگه مشکل نویز داری
روزها اکثرا مشکلی نیست و قطع شدن نت خیلی کم هستش
سرعت نت روی 21 مگ هست ولی روی 8 مگ سرعت دانلود دارم
مشکل از کجاست؟ مودم به نظرم سالمه چون فقط شبها مشکل روی اعصابه

محمد7966
12-05-2017, 12:01
سلام
شبها مشکل قطع شدن لحظه ای نت را دارم ، هر 5 دقیقه 1 بار
چراغ لینک مودم هم ثابت هست!
سرویس دهنده نت میگه مشکل نویز داری
روزها اکثرا مشکلی نیست و قطع شدن نت خیلی کم هستش
سرعت نت روی 21 مگ هست ولی روی 8 مگ سرعت دانلود دارم
مشکل از کجاست؟ مودم به نظرم سالمه چون فقط شبها مشکل روی اعصابه

سلام

وضعیت خط خوبه و ربطی به نویز نداره

مشکل از سمت خودشونه احتمالا

ham33d
14-05-2017, 00:01
سلام چرا دان استریم من روزا ۱۲ هست شبا میشه ۶ ؟؟؟؟لینک هم نمیپره

karwan125
14-05-2017, 08:43
سلام چرا دان استریم من روزا ۱۲ هست شبا میشه ۶ ؟؟؟؟لینک هم نمیپره

خیلی عوامل داره ..
یکیش اینکه شب ها تعداد کاربران مرکز مخابراتی زیاد میشه .. که این خودش یکی از عوامل اصلی هست.
مورد بعدی روشن کردن وسایل های الکتریکی در منزل که باعث ایجاد میادین مغناطیسی میشه..

ham33d
14-05-2017, 09:20
خیلی عوامل داره ..
یکیش اینکه شب ها تعداد کاربران مرکز مخابراتی زیاد میشه .. که این خودش یکی از عوامل اصلی هست.
مورد بعدی روشن کردن وسایل های الکتریکی در منزل که باعث ایجاد میادین مغناطیسی میشه..
مودم جای هست که هیچی پیشش نیست حتی لامپ.سیم مخابرات مستقیم از جعبه توی کوچه میاد پیشه مودم از تلفن هم استفاده نمیکنم

محمد7966
14-05-2017, 09:45
مودم جای هست که هیچی پیشش نیست حتی لامپ.سیم مخابرات مستقیم از جعبه توی کوچه میاد پیشه مودم از تلفن هم استفاده نمیکنم

شما هم روز و هم شب از استاتوس مودم عکس بگیرید و اینجا بذارید ببنیم وضعیت چطوره

ممکنه خود شرکت شما رو محدود کنه و پهنا رو روی 6 مگ بذاره

ham33d
14-05-2017, 11:43
شما هم روز و هم شب از استاتوس مودم عکس بگیرید و اینجا بذارید ببنیم وضعیت چطوره

ممکنه خود شرکت شما رو محدود کنه و پهنا رو روی 6 مگ بذاره
ریت تغییر نمی‌کنه فقط دان استریم تغییر می‌کنه

cartesiba
16-05-2017, 17:37
سلام دوستان من رفتم سرخط بررسی کردم اما جالبه روی 2 مگ نویز نداره چکار کنم 8 مگ سرعت اینترنت را داشته باشم

Antonio1991
17-05-2017, 08:15
سلام دوستان. من به حدی خطم نویز داره که سرویس بالاتر از ۱ مگابیت snr رو میازه زیر ۹ و کلا نت قطع میشه (چندبار امتحان کردم). سیم کشی تلفن رو روکار کردم از بهترین نوع مابل استفاده کردم و از سر خط هم تست گرفتم حتی پورتم رو هم از طرف مخابرات یک بار ریست کردن و یکبار هم تعویض شد (آشنا داشتم تو مخابرات). من تلفن و اسپلیتر روهم چک کردم. هیچ وسیله ی برقی هم تو خونه روشن نیست. حتی تلفن روهم جدا کردم ولی بازم بالاتر از یک مگابیت نمیتونم سرویس بگیرم. مشکل از کجاست؟

Sent from my K01Q using Tapatalk

iman2919
17-05-2017, 09:05
سلام دوستان. من به حدی خطم نویز داره که سرویس بالاتر از ۱ مگابیت snr رو میازه زیر ۹ و کلا نت قطع میشه (چندبار امتحان کردم). سیم کشی تلفن رو روکار کردم از بهترین نوع مابل استفاده کردم و از سر خط هم تست گرفتم حتی پورتم رو هم از طرف مخابرات یک بار ریست کردن و یکبار هم تعویض شد (آشنا داشتم تو مخابرات). من تلفن و اسپلیتر روهم چک کردم. هیچ وسیله ی برقی هم تو خونه روشن نیست. حتی تلفن روهم جدا کردم ولی بازم بالاتر از یک مگابیت نمیتونم سرویس بگیرم. مشکل از کجاست؟

منم همین مشکل شما را داشتم و چه از سر خط و چه از داخل منزل snr فرقی نمیکرد و مخابرات هم نتونست کاری بکنه خط من بیشتر از 256 کیلوبیت جواب نمیداد:n31:
بیخیال شدم
شما اگر انتن دهی 4g یا 3g دارین در منطقه که هستی یک مودم 4g یا 3g بگیر و راحت استفاده کن.
اگر انتن دهی td مبین نت یا ایرانسل دارین td هم خوبه! مخصوصا مبین نت که بسته های خیلی خوبی داره حتی از adsl هم بهتر!

sadegh571
17-05-2017, 12:40
سلام
چه نوع مودم هایی (ADSL) قابلیت تنظیم سرعت خط رو دارند؟
خط من صبح ها نویزش کمه ولی شب خیلی بد میشه.
میخوام صبح سرعت رو ببرم بالا و دم غروب کاهش بدم.
چه مودمی پیشنهاد میکنید؟

Antonio1991
17-05-2017, 17:00
منم همین مشکل شما را داشتم و چه از سر خط و چه از داخل منزل snr فرقی نمیکرد و مخابرات هم نتونست کاری بکنه خط من بیشتر از 256 کیلوبیت جواب نمیداد:n31:
بیخیال شدم
شما اگر انتن دهی 4g یا 3g دارین در منطقه که هستی یک مودم 4g یا 3g بگیر و راحت استفاده کن.
اگر انتن دهی td مبین نت یا ایرانسل دارین td هم خوبه! مخصوصا مبین نت که بسته های خیلی خوبی داره حتی از adsl هم بهتر!
ممنون از راهنماییت. باید همین کارو کرد. درسته تعرفه های 4G گرونتر از ADSL در میاد ولی دیگه چاره ای نیست. فقط تنها سوالی که برام هست اینه که چطور تو همون محل چند نفر رو میشناسم هیچکدوم همچین مشکلی ندارن فقط برای من اینطوریه؟

محمد7966
17-05-2017, 20:25
سلام
چه نوع مودم هایی (ADSL) قابلیت تنظیم سرعت خط رو دارند؟
خط من صبح ها نویزش کمه ولی شب خیلی بد میشه.
میخوام صبح سرعت رو ببرم بالا و دم غروب کاهش بدم.
چه مودمی پیشنهاد میکنید؟

سلام معمولا تمام مودم های جدید این قابلیت رو دارند

من فروشنده مودم نیستم ولی عکس هایی که بچه های انجمن میذارن بیشترشون این قابلیت رو داره

ممنون از راهنماییت. باید همین کارو کرد. درسته تعرفه های 4G گرونتر از ADSL در میاد ولی دیگه چاره ای نیست. فقط تنها سوالی که برام هست اینه که چطور تو همون محل چند نفر رو میشناسم هیچکدوم همچین مشکلی ندارن فقط برای من اینطوریه؟

شما یه عکس از استاتوس مودم جایی که snr رو زده بذارید ببینیم وضعیت چطوره؟شاید نویز خط بالاست

rahman0158
23-05-2017, 09:02
های وب . خط روی 24 مگ ست شده

rioman
23-05-2017, 10:34
سلام معمولا تمام مودم های جدید این قابلیت رو دارند

از کدوم قسمت سرعت کم و زیاد میشه؟

iman2919
23-05-2017, 10:59
های وب . خط روی 24 مگ ست شده

snr روی 6 هست که خوب نیست و احتمالا زیاد پرش لینک داشته باشی
16 مگابیت بذاری کیفیت بهتری داری و پرش لینک هم نداری!

rahman0158
23-05-2017, 11:06
snr روی 6 هست که خوب نیست و احتمالا زیاد پرش لینک داشته باشی
16 مگابیت بذاری کیفیت بهتری داری و پرش لینک هم نداری!
خیر دوست عزیز پرش لینک ندارم . فرق 16 و 24 مگابیت 1 مگابایت هست و چیز کمی نیست. :n02:

محمد7966
23-05-2017, 11:47
از کدوم قسمت سرعت کم و زیاد میشه؟

بستگی به مودم داره

باید بگردید جایی دنبال این نوشته ها،

نوشته هایی مثل

adsl

adsl2plus یا ++adsl2

یا g.dmt

و ببنید خط شما روی کدام مودلاسیون هست اگر روی adsl2plus هست یعنی ماکزیمم پهنا

و اگر روی g.dmt هست یعنی کمترین پهنای خط

alinikoyi
02-06-2017, 11:44
سلام خسته نباشین دوستان
دان استریم من رو ۲۱ بود حالا چند روز هست که خود به خود داره نیاد پایین و الان رو ۱۸ هست دلیلش چی میتونه باشه در ضمن هیچ تغییری تو وسایل برقی خونه هم ندادیم
یه سوال دیگه اگه از سر خط یک نویز گیر وصل کنم خوب میشه؟

Sent from my H60-L04 using Tapatalk

omid1994
02-06-2017, 18:40
سلام دوستان
این crc چیه؟ چند روزه یهو رفته بالا هربار که مودمو ریبوت میکنم صفر میشه دوبار میره بالا

Downstream
Upstream

SNR Margin

:

8.4
18.9
db

Line Attenuation

:

33.8
18.4
db

Data Rate

:

2976
508
kbps

Max Rate

:

3640
785
kbps

CRC

:

9278
0

shaahani
02-06-2017, 21:56
CRC مخفف Cyclic Redundancy Check هست
همراه هر بسته اطلاعاتی که در خط اینترنت شما یا هر ارتباط دیگه ای رد و بدل میشه یک داده خطا یابی وجود داره که ارسال کننده بر اساس داده اون رو بوجود میاره و دریافت کننده با استفاده از این داده بررسی میکنه که آیا اطلاعات درست به مقصد رسیده و یا خیر و در صورت از بین رفتن اطلاعات در پروتکل TCP مجدد از ارسال کننده اون بسته ناقص رسیده درخواست میشه.
این CRC همون کنتور داده های خراب هست و هرچی بیشتر باشه معلومه ترافیک شما داره بیشتر حروم میشه و اطلاعات بیشتری ارسال و دریافت میشن که سالم به مقصد نرسیدن.
مقدار کم اون در خطوط تلفن ایران طبیعی هست اما با توجه به جدولی که شما گذاشتین و SNR Margin بخش دانلود که 8.4 هست ؛ مشخصه خط شما دچار ضعف در ارتباط و نویز زیادی هست . عدد SNR مناسب باید بیشتر از 17 و 18 باشه وهرچی بیشتر باشه کیفیت خط بالاتره.

پیشنهاد میکنم ابتدا اسپلیتر و تلفن را از خط خودتون جدا کنید ؛ کیفیت خط رو مجدد چک کنید ؛ میتونین مودم رو ابتدا خط خونه چک کنید و سیسم کشی داخلی رو از مدار خارج کنید و مستفیم ارتباط رو از سیم ورودی مخابرات به ساختمان چک کنید.
سعی کنید خطوط تلفن رو از کابل های برق دورنگه دارید . دوشاخ تلفن ضدبرق اگه دارین از مدار تلفن خارج کنید و در صورت عدم نیاز بکلی در خط تلفن , از دستگاه تلفن و اسپلیتر استفاده نفرمایید.

بعضی از دستگاه های مودم در صورت بوجود آمدن خطا بطور خودکار و دائم سرعت خط شما رو کاهش میدن تا بتونن ارتباط رو حفظ کنن , بهتره این قابلیت خاموش بشه تا درصورت افت کیفیت با قطعی روبرو شده و متوجه مشکل شوید.
در نهایت اگر SNR شما افزایش نیافت با isp تماس بگیرید و سرعت خط خود را کاهش دهید تا به مقدار مناسب برسه که خط تلفن شما پاسخگوی سرعت مورد نظر باشد.

ms1ove
03-06-2017, 11:36
سلام
این خط حداکثر چقدر کشش داره و راه حل شما برای افزایش سرعت چیه ؟؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] B%B3%DB%B1%DB%B2%DB%B3%DB%B2%DB%B5%DB%B9%DB%B4%DB% B7%DB%B0.jpg

فرستاده شده از ALE-L21ِ من با Tapatalk

omid1994
03-06-2017, 12:16
CRC مخفف Cyclic Redundancy Check هست
همراه هر بسته اطلاعاتی که در خط اینترنت شما یا هر ارتباط دیگه ای رد و بدل میشه یک داده خطا یابی وجود داره که ارسال کننده بر اساس داده اون رو بوجود میاره و دریافت کننده با استفاده از این داده بررسی میکنه که آیا اطلاعات درست به مقصد رسیده و یا خیر و در صورت از بین رفتن اطلاعات در پروتکل TCP مجدد از ارسال کننده اون بسته ناقص رسیده درخواست میشه.
این CRC همون کنتور داده های خراب هست و هرچی بیشتر باشه معلومه ترافیک شما داره بیشتر حروم میشه و اطلاعات بیشتری ارسال و دریافت میشن که سالم به مقصد نرسیدن.
مقدار کم اون در خطوط تلفن ایران طبیعی هست اما با توجه به جدولی که شما گذاشتین و SNR Margin بخش دانلود که 8.4 هست ؛ مشخصه خط شما دچار ضعف در ارتباط و نویز زیادی هست . عدد SNR مناسب باید بیشتر از 17 و 18 باشه وهرچی بیشتر باشه کیفیت خط بالاتره.

پیشنهاد میکنم ابتدا اسپلیتر و تلفن را از خط خودتون جدا کنید ؛ کیفیت خط رو مجدد چک کنید ؛ میتونین مودم رو ابتدا خط خونه چک کنید و سیسم کشی داخلی رو از مدار خارج کنید و مستفیم ارتباط رو از سیم ورودی مخابرات به ساختمان چک کنید.
سعی کنید خطوط تلفن رو از کابل های برق دورنگه دارید . دوشاخ تلفن ضدبرق اگه دارین از مدار تلفن خارج کنید و در صورت عدم نیاز بکلی در خط تلفن , از دستگاه تلفن و اسپلیتر استفاده نفرمایید.

بعضی از دستگاه های مودم در صورت بوجود آمدن خطا بطور خودکار و دائم سرعت خط شما رو کاهش میدن تا بتونن ارتباط رو حفظ کنن , بهتره این قابلیت خاموش بشه تا درصورت افت کیفیت با قطعی روبرو شده و متوجه مشکل شوید.
در نهایت اگر SNR شما افزایش نیافت با isp تماس بگیرید و سرعت خط خود را کاهش دهید تا به مقدار مناسب برسه که خط تلفن شما پاسخگوی سرعت مورد نظر باشد.
ممنون که جواب دادین. تلفن قطع کردم ولی فرق نکرد احتمالا از خطه چون یه مسیر طولانی کنار سیم برقه باید از سر خط امتحان کنم ببینم چی میشه
فقط یه سوال دیگه هم داشتم نوسان snr بخاطر خط تلفنه یا مشکل از مخابرات هستش ( فقط snr دانلود نوسان داره آپلود تقریبا ثابته.)
آخه الان که دوباره نگاه کردم snr 14 بودش crc هم 5 بودش

shaahani
03-06-2017, 14:55
ممنون که جواب دادین. تلفن قطع کردم ولی فرق نکرد احتمالا از خطه چون یه مسیر طولانی کنار سیم برقه باید از سر خط امتحان کنم ببینم چی میشه
فقط یه سوال دیگه هم داشتم نوسان snr بخاطر خط تلفنه یا مشکل از مخابرات هستش ( فقط snr دانلود نوسان داره آپلود تقریبا ثابته.)
آخه الان که دوباره نگاه کردم snr 14 بودش crc هم 5 بودش

هرچی مودم بیشتر متصل باشه CRC شما به مرور زمان بیشتر میشه و با روشن و خاموش کردن اون این عدد صفر میشه و از اول شروع به شمارش میکنه.

دستگاه اسپلیتر - نویزگیر یا جداکننده خودش بسیار باعث افت کیفیت خط میشه و بعد از خرید در حدود 5 -6 ماه عملکرد مناسبی داره و پیشنهاد میکنم در صورت استفاده از اون بعد از این مدت این دستگاه رو تعویض کنید.
نویز و نوسان خط بیشتر بعد از ورود به ساختمان ایجاد میشه و مشکل 80 درصد کاربران سیم کشی داخل ساختمان هست ؛ اما احتمال اینم هست که نویز خارج از ساختمان باشه که اونوقت شرکت مخابرات وظیفه برطرف کردن اون رو با هزینه خودش داره ... تست اون هم با اتصال مودم به سرخط انجام میشه.

ببینید یک شیلنگ آب رو براتون مثال میزنم ؛ زمانی که درحال آبیاری باغچه هستین برای اینکه مسیر دورتری رو آب یاری کنید نیاز به زیاد کردن فشار آب دارین و این فشار آب با کاهش سطح مقطع خروجی شیلنگ ایجاد میشه و زمانی که شما دستتون رو جلوی شیلنگ میگیرین مقدار آب خروجی در هر لحظه کمتر میشه ؛ اما در عوض فشار اون زیاد میشه و میتونین آب رو به محلی دور تر از حالت اولیه برسونید .
SNR همون فشار آب هست که هرچی بیشتر باشه یعنی قدرت و کیفیت ارتباط شما بیشتر ، لطفا پست اول تاپیک را مطالعه کنید.
اما سرعت شما یا همون پهنای باند مقدار خروجی آب در هر لحظه هست .
بنابراین اینجا یک نسبت معکوس برقرار هست ؛ هرچی وضعیت خط بدتر باشه ؛ سیگنال باید قدرت بیشتری داشته باشه تا بتونه به سلامت به مقصد برسه و افزایش قدرت سیگنال تنها با کاهش سرعت و پهنای باند بوجود میاد .

وقتی قدرت سیگنال نهایی رسیده شده به شما زیر 17 هست خوب این نشون دهنده اینه که قدرت نهایی و فشار نهایی برای شما کم هست و این باعث خطا در تبادل اطلاعات و هدر رفتن ترافیک خریداری شده شما میشه .
شما میتونین انتخاب کنید کیفت ارتباط بالاتری داشته باشین و یا سرعت و پهنای باند بیشتری داشته باشید ، این دو باهم نسبت عکس دارند .
الان وضعیت ارسال شما مناسب هست ؛ داده ارسالی پهنای باند کمتری لازم داره پس درنتیجه بهمون نسبت SNR بیشتری هم دارید.

shaahani
03-06-2017, 15:05
سلام
ُSNR=9
Line Attenuation=41
Rate=9088kbps

بنظر من شما بیشتر از توانایی و کیفیت خطتون دارین ازش بهره برداری میکنید و یک اتصال پایدار و مناسب روی خط شما، حداکثر سرعت دانلودش 4096kbps یا 4M و سرعت آپلود 512kbps میتونه باشه. یعنی دقیقا نصف سرعت و پهنای باندی که در حال حاضر مشغول بهره برداری از اون هستین.
زمانی که SNR شما بالای عدد 17 و 18 بود اونوقت میشه گفت اتصال پایدار و خوبی دارید.

پیشنهاد میکنم سعی کنین کیفیت خطتتون رو بالا ببرین ؛ یک کابل طولانی بسیار با کیفیت تلفن و یا حتا کابل فشارقوی برق رو از ابتدای خط تا کنار مودم بکشید ؛ این کابل رو به هیچ عنوان در میان راه تیکه تیکه و جدا نکید ؛ در صورت امکان هیچ دستگاه تلفنی متصل نکنید و از اسپلیتر نیز استفاده نفرمایید.

ms1ove
03-06-2017, 17:00
بنظر من شما بیشتر از توانایی و کیفیت خطتون دارین ازش بهره برداری میکنید و یک اتصال پایدار و مناسب روی خط شما، حداکثر سرعت دانلودش 4096kbps یا 4M و سرعت آپلود 512kbps میتونه باشه. یعنی دقیقا نصف سرعت و پهنای باندی که در حال حاضر مشغول بهره برداری از اون هستین.
زمانی که SNR شما بالای عدد 17 و 18 بود اونوقت میشه گفت اتصال پایدار و خوبی دارید.

پیشنهاد میکنم سعی کنین کیفیت خطتتون رو بالا ببرین ؛ یک کابل طولانی بسیار با کیفیت تلفن و یا حتا کابل فشارقوی برق رو از ابتدای خط تا کنار مودم بکشید ؛ این کابل رو به هیچ عنوان در میان راه تیکه تیکه و جدا نکید ؛ در صورت امکان هیچ دستگاه تلفنی متصل نکنید و از اسپلیتر نیز استفاده نفرمایید.
سلام
الان سرعت دانلودم ۷.۳۳مگابیت هست
با این کارایی که شما گفتین امکان داره بیشتر بشه ؟

k1ozil
03-06-2017, 17:12
سلام
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] B%B3%DB%B1%DB%B2%DB%B3%DB%B2%DB%B5%DB%B9%DB%B4%DB% B7%DB%B0.jpg

مودلاسیون مودم چیه؟

ms1ove
03-06-2017, 17:14
مودلاسیون مودم چیه؟
چیه مودم [emoji15]
زیر دیپلم بگو ؛)

k1ozil
03-06-2017, 17:34
چیه مودم [emoji15]
زیر دیپلم بگو ؛)

همین عکسی ک دادی بالای annex.a
ی چیزی نوشته معمولن روی adsl2+ هس اینو بزار رو g.dmt یکم خط استیبل تر میشه 3 4 شماره نویز میره بالاتر (بیشتر مواقع )

shaahani
03-06-2017, 19:14
سلام
الان سرعت دانلودم ۷.۳۳مگابیت هست
با این کارایی که شما گفتین امکان داره بیشتر بشه ؟

بله اگه دقیقا اینکار هایی که گفتم انجام بدین کیفیت خطتون میره بالا، نویز کمتر میشه در نتیجه پهنای باند بیشتری هم میتونی بگیرین

ms1ove
03-06-2017, 19:21
همین عکسی ک دادی بالای annex.a
ی چیزی نوشته معمولن روی adsl2+ هس اینو بزار رو g.dmt یکم خط استیبل تر میشه 3 4 شماره نویز میره بالاتر (بیشتر مواقع )
روی G.DMT هست .

Xx Hossein xX
04-06-2017, 15:36
سلام.

دوستان من وقتی تلفن وصل میکنم به خطی که روش ADSL هست سرعتم حدود 5 مگابیت کمتر میشه.
بدون تلفن Down Stream تقریبا 11520 میشه و با تلفن حدود 7950 میشه.
پشت تلفن اسپلیتر میذارم ولی پشت مودم اسپلیتر نیست. لازمه که پشت مودم هم اسپلیتر بذارم؟

تلفن هم برندش زیمنس هستش که بی سیمیه و حتی یک تلفن با سیم معمولی هم تست کردم همینطوری میشه.

ممنون میشم راهنمایی کنید که چیکار کنم که تلفن و مودم روی خط باشه و Down Stream تغییر نکنه.

این تصویر برای زمانی هست که تلفن رو از خط جدا کردم

miladbird7
08-07-2017, 18:21
سلام .این وضعیت خطمه مشکل پینگ سرعت ندارم ولی وقتی تلفن زنگ می خوره بیشتر مواقع اینترنت قطع می شه. مودم مستقیم به پریز تلفن وصله و تلفن به یه پریز دیگه

shaahani
09-07-2017, 14:17
سلام .این وضعیت خطمه مشکل پینگ سرعت ندارم ولی وقتی تلفن زنگ می خوره بیشتر مواقع اینترنت قطع می شه. مودم مستقیم به پریز تلفن وصله و تلفن به یه پریز دیگه
برای استفاده همزمان از مودم و تلفن میبایست از اسپلیتر استفاده کنید
2 عدد اسپلیتر تهیه کنید و یکی را در مسیر تلفن منزل قرار دهید و دیگری را در مسیر مودمتون .
ویا تلفن و مودم را با استفاده از یک پریز و اسپلیتر به خط تلفن متصل بفرمایید.

rz21
10-07-2017, 12:47
مشکل خط عجیبی پیدا کردم.
سه چهار ساعت نویز خط قسمت Downstream میاد روی 10 که بدترین حالته؛ سه چهار ساعت هم نویز خط میاد روی 30 که بهترین حالته. مشکل از چی میتونه باشه؟ مودم خیلی نزدیک به ورودی خط تلفنه و تقریبا به جز کابل ماهواره چیزی سر راه سیم تلفن نیست. مدام نوسان داره اون هم تا 20 تا! مشکل می‌تونه از مودم یا اسپلیتر باشه؟

حیزون
12-07-2017, 09:53
روی G.DMT هست .

دوست گرامی ، تغییر مودلاسیون مودم از gdmt و annex a و annex b و برداشتن و گذاشتن این تیک ها ابدا هیچ تاثیری در هیچ جیزی نداره ! حتی به اندازه 200 - 300 کیلو بیت . اینها همش ترول و مسخره بازی هست و منشا این شایعه ها سایت هایی مثل آشیانه و گرداب و کوفت و مرض هستند که یه مشت از دانشگاه رونده نشستن با پکیج های آماده و خریداری شده وب سایت های عربستان و داعش رو هک میکنند ... و این 4 تا تاپیک را درباره کاهش نویز خط و پینگ هم میزنند که به ریش مردم بخندند ( اگر کاهش پینگ با ایجاد تغییر در رجیستری ویندوز ممکن بود ، این کار هم شاید تاثیر داشت ..)

یه سری بچه علاف ندار بدبخت که به کارهای خودشون میگن ترول ! مثل همین هایی که مرتب تبلیغ آنلاک و فلش مودم ها رو میکنند. شما وقتی یه دستگاه گرونی مثل zw101 ایرانسل رو با فریم ور غیر قانونی آپدیت کنید غیر از اینکه از شبکه ایرانسل خارج میشه و برای خودتون دردسر ایجاد کردید هیچ کار دیگه ای نکردید . پول کد آنلاک هم میره تو جیب یه سری هندی و ترک کلاه بردار که برای همین مقاصد سایت زدن !

فقط دو عامل رو نویز خط شما تاثیر داره .. فاصله شما با مرکز مخابراتی منطقه تون ، کیفیت مرکز مخابراتی و در نهایت کیفیت سیم کشی داخل ساختمان شما و بس

essien
16-07-2017, 23:53
با سلام.
دوستان من چند روزه اینترنت نا محدود یکی از ادوستانم رو تبدیل به حجمی کردم و سرعت از 512 کیلو اومد روی 16 مگابیت .
مودمم d-link 2750 u .
اینم یک سری پارامترها :

attainable rate : down.s 18000 , up.s 1200
attenuation = down.s 29, up.s 15

مورد دوم تقریبا ثابته ولی مورد اول با چند بار رفرش ممکنه رو 20000 بره یا بیاد رو 17000 و مقدار ثابتی نداره .
از نظر سرعت هم مشکلی نیست و عالی بود .

اما عصر تا شب مشکل قطعی سرویس و اختلال شدید داشتیم به حدی که بعد از قطعی به این سادگیا دوباره وصل نمیشد !
زنگ زدیم 2020 و نتیجه این شد که سیم های نو استفاده کردیم ، تلفن رو کلا قطع کردیم و ... ولی حل نشد.
بعد گفتن snr شما حدود 7 هستش و مناسب نیست . خطم که 16 مگ rate من بود رو محدود کردن به 12 مگ و snr اومد روی 15 .
ولی بازم متاسفانه تو بازه عصر تا شب همون اختلالات وجود داشت و چک کردم دیدم حوالی 8 شب یهو snr اومد روی 7 !
خلاصه باز تماس گرفتیم خط و این بار محدود کردن به 10 مگ . ولی snr همون 7 موند و کارشناس آخر میگه که این snr برای این سرعت مناسبه!

من خودم به شخصه فکر میکنم اگه بجای پایین آوردن سرعت دانلود بیان آپلود منو محدود کنن به نصف مقداری که هست یعنی از 1200 محدود کنن به 512 احتمالا مشکل حل میشه . ولی جالبه برام میگن امکانشو نداریم و دانلود و آپلود با هم میان پایین . در صورتیکه تا الان که 6 مگ از دانلودم کم شده آپلودم نرخش .ذره ای کمتر نشده !

نظر شما چیه با این تفاسیر ؟
البته اینکه مودم و ببریم با ورودی خط چک کنیم که آیا تو اون تایم شب پایین هم قطع میشه یا نه کار بدفرمیه
ضمن اینکه مقدار snr مناسب برای خط چقدره ؟

--------------- پ.ن
خط خودم و چک کردم snr 10 / attainable rate = downs 18000, up.s=900
rate = down.s 16000 , up.s 512
attenation = 25

و ذره ای نه مشکل سرعت نه کیفیت و ... دارم و همه چی عالیه .

rioman
17-07-2017, 11:19
چند روزی هست که مخابرات شبها دچار بی ثباتی میشه.
بنظر من یه مدت صبر کنین.
الان اگه قطعی ندارین استفاده کنین. اگر هم قطعی دارین مدولاسیون ADSL رو G.DMT بزارین
و دوباره تست کنین.
بنظر خطتون خوبه که تا 16 مگ سرعت داده. SNR 15 باید ثبات کافی رو بده.
الان من خودم SNR 6 هست! قطعی خیلی کم دارم. سرعت نتم 10-11 متغییر هست.
ولی تو این چند روز اخیر شبها زیاد قطع میشه.
دان استریم رو زیاد کم نکنین اینا موقع پایین آوردن زود عمل می کنن ولی موقع بالا بردن
به سختی راضی میشن. بزارین همین بمونه کارهایی که گفتم بکنین انشالله جواب می گیرین.
باز دوستان دیگر میان بیشتر و صحیح تر شما رو راهنمایی می کنن.

ansar72
17-07-2017, 20:52
سلام
ببخشید من مشکلات عجیبی دارم
یک من سرویس دو مگ ماهانه حجمی با حجم 10گیگ گرفتم از شرکت آسیا تک
بعدش سرعت دانلودم بالا و پایینی ک داره بین 400تا1200 هستش با آی دی ام
ولی همین سرویس همسایه بقل دست ما سرعت دانلودش بین 2800تا 3100 هستش( این اعداد منظورم همون اعدادیه که سرعت دانلود مینویسه تو آی دی ام)
بعدش این سرعتی که من دارم همیشگی نیس بعد گذشت چند ساعتی دانلودم با نرم افزار آی دی ام میاد رو 200 وقتی میرم سیم تلفن مودم رو از پریز جدا میکنم و دوباره وصل میکنم سرعتم میاد تا 1200 خیلی واسم جالبه میشه کمک کنید

بعد Operational Status G992.5
Upstream Speed 509 kbps
Downstream Speed 10239 kbps

وقتی سرعتم کم میشه دانلود استریم هم میاد پایین
ب نظر شما مشکل چیه
امروز غروب دادن ک فردا پورتمو عوض کنن:n27::n27:

از سایت های معتبرم تست سرعت زدم
دانلود رو 5.5 بهم میده آپلود رو 740
پینگم 58

ansar72
17-07-2017, 20:59
سلام یه سوال داشتم
چرا بعد ازچند ساعتی دانلود استریم من که رو 10239 هستش یهو میاد رو 2057 و وقتی مودم رو خاموش روشن میکنم دوباره برمیگرده رو 10239؟
سرویسم دو مگ حجمی با حجم 10گیگ در ماه گرفتم
شرکت آسیا تک

masood.ashoori789
18-07-2017, 15:56
سلام یه سوال داشتم
چرا بعد ازچند ساعتی دانلود استریم من که رو 10239 هستش یهو میاد رو 2057 و وقتی مودم رو خاموش روشن میکنم دوباره برمیگرده رو 10239؟
سرویسم دو مگ حجمی با حجم 10گیگ در ماه گرفتم
شرکت آسیا تک
روی ۱۰ مگ snr چقدره ؟
خود dslam متناسب با کیفیت خط برای پایداری لینک خودکار می‌تونه پهنای باند رو کم کنه تا نویز کاهش پیدا کنه . با ریست مودم شما این پروسه رو هم ریست میکنید و پورت به ۱۰ مگ بر میگرده .
اگر سیم و اسپلیتر و کلا مسیر مودم رو بررسی و بهبود ببخشید ، دیگه پایین نمیاد .

ansar72
19-07-2017, 00:31
سلام الان رو ده مگ SNR من 6.4 میزنه
پ این حال طبیعی هستش
ولی خدایی همسایه ما همینو داره سرعت دانلودش رو 3000 کیلو با آی دی ام ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!
من رو یه مگه :n27::n27:
مودمم ب سر خط وصله خدایی

k1ozil
19-07-2017, 00:36
سلام الان رو ده مگ SNR من 6.4 میزنه
پ این حال طبیعی هستش
ولی خدایی همسایه ما همینو داره سرعت دانلودش رو 3000 کیلو با آی دی ام ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!
من رو یه مگه :n27::n27:
مودمم ب سر خط وصله خدایی
ی شات از تنظیمات مودم بده
سرعت 3 مگابابت یعنی ریت بالای 24 مگابیت ک هیچ شرکتی این سرعت نمیده :/

masood.ashoori789
19-07-2017, 00:42
دوتا کار میتونید بکنید .
میتونید تماس بگیرید شرکت درخواست بررسی snr توی mdf رو بدید ، با اینکار از صحت پورت مطمئن می‌شید و اینکه ایراد از سیم‌کشی مخابرات تا منزل شماست .

مرحله بعد درخواست جابجایی پورت هست ، ممکنه یک روز قطعی نت داشته باشید برای این جابجایی ، و نتیجه اینه خط دیتای شما میوفته روی یک پورت دیگه ، ممکنه پورت مشکل داشته باشه .

برای مورد اول با نماینده شهر و برای مورد دوم میتونید با پشتیبانی مرکزی صحبت کنید

ansar72
19-07-2017, 01:21
ی شات از تنظیمات مودم بده
سرعت 3 مگابابت یعنی ریت بالای 24 مگابیت ک هیچ شرکتی این سرعت نمیده :/

فردا از همسایهه که 3000هزارتاس ی شات میزارم عکس مودمم میزارم

ansar72
19-07-2017, 01:23
دوتا کار میتونید بکنید .
میتونید تماس بگیرید شرکت درخواست بررسی snr توی mdf رو بدید ، با اینکار از صحت پورت مطمئن می‌شید و اینکه ایراد از سیم‌کشی مخابرات تا منزل شماست .

مرحله بعد درخواست جابجایی پورت هست ، ممکنه یک روز قطعی نت داشته باشید برای این جابجایی ، و نتیجه اینه خط دیتای شما میوفته روی یک پورت دیگه ، ممکنه پورت مشکل داشته باشه .

برای مورد اول با نماینده شهر و برای مورد دوم میتونید با پشتیبانی مرکزی صحبت کنید

درخواست دادم مورد اولو انجام دادن گفتن خوبه مورد دومی رو دیروز گفتن انجام میدیم صب میرم سراغشون
ولی حرصم میگیره از سرعت همسایه :n28::n28:

essien
23-07-2017, 19:50
دوتا کار میتونید بکنید .

سلام.
پشتیبان مرکزی چه شماره ای داره ؟
من شدیدا مشکل دارم هنوز چند پست بالاتر توضیح دادم . قراره یکی بیاد خط رو دم در چک کنه .
همچین چیزایی هم پشتیبانی 2020 نمیگه . عوض کردن پورت و چک کردن snr از mdf و ...

مشکل هم بابت قطعی های زیاد و اختلال دارم . ولی سرعت دانلودم نوسان هم نداره خیلی خوبه .

essien
23-07-2017, 19:56
دوتا کار میتونید بکنید .

سلام.
من شدیدا مشکل دارم هنوز چند پست بالاتر توضیح دادم . قراره یکی بیاد خط رو دم در چک کنه .

مشکل هم بابت قطعی های زیاد و اختلال دارم . ولی سرعت دانلودم نوسان هم نداره خیلی خوبه .

masood.ashoori789
23-07-2017, 20:09
سلام.

در مورد مخابرات موضوع فرق می‌کنه ، شرکت های خصوصی توی هر شهر یک نماینده دارند ، نماینده مرکزی منظور شرکت اصلی مستقل در تهران است بررسی سرخط کار دشواری نیست و شما به شخصه می‌توانید انجام دهید فقط کافیست مردم را به سیم ورودی مخابرات وصل کنید و قبل از آن سیم مخابرات را از سیم کشی داخلی جدا کنید در مورد بررسی ام دی اف در صورتی که سر خط ورودی منزل شما �اسب نبود می‌تواند بررسی شود و در صورت ادامه دار بودن مشکل می توانید درخواست جابجایی پورت دهید که توسط نماینده مقدور است

essien
23-07-2017, 23:33
در مورد مخابرات موضوع فرق می‌کنه ، شرکت های خصوصی توی هر شهر یک نماینده دارند ، نماینده مرکزی منظور شرکت اصلی مستقل در تهران است بررسی سرخط کار دشواری نیست و شما به شخصه می‌توانید انجام دهید فقط کافیست مردم را به سیم ورودی مخابرات وصل کنید و قبل از آن سیم مخابرات را از سیم کشی داخلی جدا کنید در مورد بررسی ام دی اف در صورتی که سر خط ورودی منزل شما �اسب نبود می‌تواند بررسی شود و در صورت ادامه دار بودن مشکل می توانید درخواست جابجایی پورت دهید که توسط نماینده مقدور است
شرمنده من حواسم نبود فک کردم تو تاپیک مخابرات دارم می نویسم !
بحث دشواری فقط نیست .
من الان یه خط دیگه دارم البته یه مکان دیگه با snr 7 مشکلی ندارم . سرعت هم تا 16 مگ میرسه .
ولی رو خطی که از مخابرات دارم مشکل قطعی وصلی هست snr 7 . این مشکل و چطوری از سر خط نتیجه بگیرم ؟ باید 2 ساعت با مودم بشینم ببینم کی قطع میشه ...
پشتیبانی شون که میگن مودم و بزنید به سر خط بعد تماس بگیرید ببینیم قطع میشه !؟ هر تماسش هم نهایت 10 دقیقه طول میکشه خودکار قطع میشه .

masood.ashoori789
23-07-2017, 23:48
خوب اسنار ۷ پایین هست و ایده آل نیست اینکه � مشترک می‌خواهیم سرخط مخابرات را چک کنند از این بابت هست که علت پایین بودن اس ام آر سیم کشی داخلی یا رد شدن سیم های داخلی تلفن از کنار سیمهای برق یا هر عامل نویز آور دیگر نباشد بعد از این مرحله بررسی ام دی اف و تغییر پورت می توانند راه حل باشد البته این موضوع را نیز در نظر بگیرید که کیفیت سیم های مخابراتی از مرکز مخابرات شما تا محل استفاده اینترنت نیز در این موضوع بسیار اهمیت داشت که راه حلی برای آن وجود ندارد و باید سراغ اینترنت های جایگزین بیسیم بروید

essien
24-07-2017, 08:25
خوب اسنار ۷ پایین هست و ایده آل نیست اینکه � مشترک می‌خواهیم سرخط مخابرات را چک کنند از این بابت هست که علت پایین بودن اس ام آر سیم کشی داخلی یا رد شدن سیم های داخلی تلفن از کنار سیمهای برق یا هر عامل نویز آور دیگر نباشد بعد از این مرحله بررسی ام دی اف و تغییر پورت می توانند راه حل باشد البته این موضوع را نیز در نظر بگیرید که کیفیت سیم های مخابراتی از مرکز مخابرات شما تا محل استفاده اینترنت نیز در این موضوع بسیار اهمیت داشت که راه حلی برای آن وجود ندارد و باید سراغ اینترنت های جایگزین بیسیم بروید
بله ممنون .
کلا قبل از برقراری سرویس باید این مراحل تحت عنوان امکانسنجی انجام بشه در صورت عدم مشکل سرویس برقرار بشه .
متاسفانه ما باید هزینه کنیم سرویس برقرار بشه بعد دو هفته با پشتیبانی سر و کله بزنیم و ...

masood.ashoori789
25-07-2017, 20:55
بله ممنون .
کلا قبل از برقراری سرویس باید این مراحل تحت عنوان امکانسنجی انجام بشه در صورت عدم مشکل سرویس برقرار بشه .
متاسفانه ما باید هزینه کنیم سرویس برقرار بشه بعد دو هفته با پشتیبانی سر و کله بزنیم و ...
حق با شماست ولی متاسفانه از نظر فنی چنین کاری ممکن نیست ، فرآیند های زیادی برای اینکه شما در منزل اینترنت داشته باشید باید انجام بشه

alireza_asol
28-07-2017, 17:10
سلام
من از خط تلفنی که اومده توی حیاط مستقیم سیم کشیدم برای مودم و از سیمکشی داخلی استفاده نمیکنم.
یکی دو روز بود که کیفیت خط اومده بود پایین. رفتم به سیم دست زدم و دیدم با یه تکون خوردن لینک میپره. چسب برقی که زده بودم رو باز کردم و دیدم یکی از سیم ها رنگش خیلی تیره شده و انگار سوخته!
10 سانتش رو بریدم تا رسیدم به رنگ طبیعی سیم یعنی مسی. یعنی تا 10 سانتش همون حالت سوختگی مانند رو داشت.
دوباره سیم ها رو به هم تابوندم و وضعیت نرمال شد.
به نظرتون علتش چیه؟

ardeshir n
28-07-2017, 21:36
درود بر همگی.
دوستان کسی پینگ خط با اسپلیتر رو با سیم کشی از سر خط مقایسه کرده؟

Sent from my ASUS using Tapatalk

ms1ove
02-08-2017, 12:19
سلام
مخابرات استان کرمان چند روز پیش دچار مشکل شد و همه سریس های ADSL شهر ما قطع شد .
بعدش دیروز صبح برای همه وصل شد ولی برای من وصل نشد و فقط چراغ ADSL ثابت بود و چراخ اینترنت روشن نمیشد .
صب مودم بردم خونه همسایه رو خط اونا گزاشتم وصل شد ، آوردم خونه زنگ زدم ۲۰۲۰ مشکلمو گفتم طرف شماره پورت گرفت از من و یه سری تغییرات داد و گفت روشن کن مودم درسته منم روشن کردم حالا مشکلات زیادی پیش اومده
۱ چراغ ADSL ثابت نمیمونه و همش خاموش روشن میشه
۲ روی خط صدای خش خش میاد
۳ سرعت من از ۷ مگ اومده رو ۰.۸۹ مگ
چیکار کنم به نظر شما پشتیبانی هم هرچی زنگ میزنم حل نمیشه میگن پروفایل رو روی کمترین مقدار گذاشتیم .

silverbios
02-08-2017, 12:57
من روی خطم چنین وضعیتی دارم
برای بهبودش توصیه اساتید چی هست؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون

mobile-1199
02-08-2017, 13:41
درود
خواستم ببینم اگه حداکثر ۱ کیلومتر با مرکز مخابراتی فاصله داشته باشم ، چه سرعتی میتونم بگیرم با در نظر گرفتن نویز خط ؟
ممنون میشم اگه عزیزان کمکم کنند .

Sent from my Nokia 6 using Tapatalk

ms1ove
02-08-2017, 14:03
درود
خواستم ببینم اگه حداکثر ۱ کیلومتر با مرکز مخابراتی فاصله داشته باشم ، چه سرعتی میتونم بگیرم با در نظر گرفتن نویز خط ؟
ممنون میشم اگه عزیزان کمکم کنند .

Sent from my Nokia 6 using Tapatalkمن فاصلم تا مرکز حدود ۲ کیلومتر میشه ( شایدم بیشتر ) سرعتم روی ۶-۷ مگابیت بود برای مخابرات نویز خطم هم متوسط بود و قعطی نداشت. منتها الان یه هفته میشه ریدن تو همه چیز

محمد7966
02-08-2017, 18:05
من روی خطم چنین وضعیتی دارم
برای بهبودش توصیه اساتید چی هست؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون

شما مشکل آپلود دارید

snr اپلود خیلی بده.زنگ بزنید و به پشتیبان بگید روی یک مگ بذارید

silverbios
02-08-2017, 18:33
شما مشکل آپلود دارید

snr اپلود خیلی بده.زنگ بزنید و به پشتیبان بگید روی یک مگ بذاریدSnr اپلود تو پنلشون جداگانه ست میشه؟
مخابرات دارم استان تهران

محمد7966
02-08-2017, 18:56
Snr اپلود تو پنلشون جداگانه ست میشه؟
مخابرات دارم استان تهران

نه همین عدد 6.8 یا هر عددی که خود مودم میزنه براشون ست میشه

شما یه راه دیگه هم هست و اون اینه که مودلاسیون مودم رو از adsl2 plus تغییر بدید و بذارید روی g.dmt

که به نظرم اینطوری دانلود خط هم از 9 مگ میاد پایین

شاید بهتره زنگ بزنید به خود پشتیبان و بگید پهنای آپلود رو بذاره روی 1 مگ بهتره

kamkar
14-08-2017, 10:59
سلام
من تو خونه ۲ تا خط دارم و روی جفتش اینترنت گرفتم.
وقتی یکی از مودم ها رو خاموش میکنم، کیفیت خط روی اون یکی مودم خیلی بهتر میشه و نویز میاد پایین.
اشکال از کجا میتونه باشه؟

ویرایش:
وقتی هر دو مودم با هم روشن باشه، snr میاد روی 9
وقتی یکی رو خاموش میکنم snr میره روی 23
اگر کمک کنید منشا مشکل رو پیدا کنم ممنون میشم، هیچ ایده ای ندارم چی کار باید کنم.

محمد7966
14-08-2017, 12:13
سلام
وقتی یکی از مودم ها رو خاموش میکنم، کیفیت خط روی اون یکی مودم خیلی بهتر میشه و نویز میاد پایین.

ویرایش:
اگر کمک کنید منشا مشکل رو پیدا کنم ممنون میشم، هیچ ایده ای ندارم چی کار باید کنم.

سلام

بهترین حالت اینه که سر خط تست کنید.اگر اونجا هم وضع به همین منوال بود پس مشکل از سمت سیم کشی خونه نیست ولی اگر سر خط این مشکل ظاهر نشد مشکل از سیم کشی خونه است

اگر هم حالشو ندارید سر خط تست کنید بهتر صبر کنید شاید کسی از دوستان راهنمایی بهتری کنه

qosmio
14-08-2017, 13:32
سلام. راهنمایی میخواستم ممنون میشم اساتید کمک یا نظری دارند بدهند .
من 2 تا خط دارم که روی اولی اینترنت مخابرات هست و روی دومی اینترنت پارس آنلاین . در ابتدا که پارس آنلاین گرفتم ، خط دوم بیشتر از 1مگ کشش نداشت و تا زیر 1مگ هم میومد ، برای همین سیم کشی داخل ساختمان عوض کردم و بعد اون تا 4مگ تونستم افزایش داشته باشم .
هفته گذشته در منطقه ما کابل برگردون بود و خطی که پارس آنلاین داشتم 1 روز و خطی که مخابرات داشتم 5روز قطع بود . اما نکته ای که پیش اومد این بود که خطی که مخابرات داشتم وقتی وصل شد کیفیت خط به شدت رفته بود بالا ولی پارس انلاین همونطور بود و اگر بخوام یکم وسواس هم داشته باشم ، باید بگم بدتر هم شد. چیزی که الان برام جای سوال هست اینه که چرا 2 خط با یک پیش شماره اینقدر تفاوت کیفیت دارند ؟ با توجه به این که سیمکشی داخلی مجدد انجام شده مشکل از کجا ها میتونه باشه ؟ ( در ضمن مودم ها همگی جدید هستند و مشکلی ندارند و همچنین اسپلیتر و تمام چیز های که مربوط به خونه میشه درست کار میکنند)
عکس های مربوط به مودم ها ، اساتید اگر نظری یا مشکلی میبینید بفرمایید.
همون طور که از عکس ها معلومه اختلاف کیفیت بسیار زیاد هست.
خط دوم و پارس آنلاین

خط اول و مخابرات

محمد7966
14-08-2017, 20:02
سلام. راهنمایی میخواستم ممنون میشم اساتید کمک یا نظری دارند بدهند .
من 2 تا خط دارم که روی اولی اینترنت مخابرات هست و روی دومی اینترنت پارس آنلاین . در ابتدا که پارس آنلاین گرفتم ، خط دوم بیشتر از 1مگ کشش نداشت و تا زیر 1مگ هم میومد ، برای همین سیم کشی داخل ساختمان عوض کردم و بعد اون تا 4مگ تونستم افزایش داشته باشم .
هفته گذشته در منطقه ما کابل برگردون بود و خطی که پارس آنلاین داشتم 1 روز و خطی که مخابرات داشتم 5روز قطع بود . اما نکته ای که پیش اومد این بود که خطی که مخابرات داشتم وقتی وصل شد کیفیت خط به شدت رفته بود بالا ولی پارس انلاین همونطور بود و اگر بخوام یکم وسواس هم داشته باشم ، باید بگم بدتر هم شد. چیزی که الان برام جای سوال هست اینه که چرا 2 خط با یک پیش شماره اینقدر تفاوت کیفیت دارند ؟ با توجه به این که سیمکشی داخلی مجدد انجام شده مشکل از کجا ها میتونه باشه ؟ ( در ضمن مودم ها همگی جدید هستند و مشکلی ندارند و همچنین اسپلیتر و تمام چیز های که مربوط به خونه میشه درست کار میکنند)
عکس های مربوط به مودم ها ، اساتید اگر نظری یا مشکلی میبینید بفرمایید.
همون طور که از عکس ها معلومه اختلاف کیفیت بسیار زیاد هست.

احتمال زیاد مخابرات برای شما از سمت کافو خط کشیده و گرنه اگر از سمت مرکز باشه بعید میدونم اینقدر تفاوت فاحش داشته باشه یا اینکه براتون فیبر کشیده باشه

qosmio
14-08-2017, 20:50
احتمال زیاد مخابرات برای شما از سمت کافو خط کشیده و گرنه اگر از سمت مرکز باشه بعید میدونم اینقدر تفاوت فاحش داشته باشه یا اینکه براتون فیبر کشیده باشه

هر دو خط یک پیش شماره دارند و با هم وارد ساختمان شدند ، یعنی اون یکی رو تا ساختمون جدا کردند ؟ من اگر بخوام پیگیری کنم که اون یکی خط هم مثل مخابرات بشه چیکار باید بکنم ؟ با پارس آنلاین باید مکاتبه کنم یا ... ؟

مگر اینطور نیست که از مخابرات تا کافو خط ها میاد ، و بعد تا منازل ، الان میگید که در واقع چه چیزی تغییر کرده؟

در ضمن مگه میشه یک خط فیبر بشه یهو و اون یکی نشه ؟

srx190d
14-08-2017, 21:15
شما کیفیت خط خیلی خرابی دارین بهتر به جای سر و کله زدن با مخابرات به فکر نت جایگزین باشین

qosmio
14-08-2017, 21:17
شما کیفیت خط خیلی خرابی دارین بهتر به جای سر و کله زدن با مخابرات به فکر نت جایگزین باشین

نت جایگزین منظورتون 4g و ... هست که نمیتونم چون برای گیم میخوام .

srx190d
14-08-2017, 21:20
نت جایگزین منظورتون 4g و ... هست که نمیتونم چون برای گیم میخوام .

آره هم سیم کارت و هم رادیو
رایتل برای گیم بد نیست
اگر مودم ها رو جا به جا کنین بازم نتایج یکسانی دارین ؟

qosmio
14-08-2017, 21:22
آره هم سیم کارت و هم رادیو
رایتل برای گیم بد نیست
اگر مودم ها رو جا به جا کنین بازم نتایج یکسانی دارین ؟

رادیو که 5تا شرکت تست کردم همه مشکل داشتند ، میگفتند منطقه نویز دارید و ... .( 1تومن هم پول رادیو دادم و ... )

رایتل و ایرانسل و همراه اول هم تست کردم 4g مشکل NAT TYPE و بالا پایین شدن پینگ دارند .

srx190d
14-08-2017, 21:25
خدا بهت صبر بده
همسایه ها در چه وضعیتی هستن
ی آشنا پیدا کنید مخابرات

qosmio
14-08-2017, 21:26
خدا بهت صبر بده
همسایه ها در چه وضعیتی هستن
ی آشنا پیدا کنید مخابرات

همسایه ها همه بالای 60-70 سال هستند و اکثرا اصلا اینترنت ندارند .

از مخابرات چه چیزی مطالبه کنم ؟
عکس هارو دیدید ؟ چرا 2 تا خط من اینقدر اختلاف کیفیت دارند به نظرتون ؟

srx190d
14-08-2017, 21:34
ممکن کیفیت تجهیزاتی که سر راه خط شما وصل شده فرق داشته باشه ممکن خط تلفن قدیم و جدید باشه ممکن چون از دو شرکت نت دارین کیفیت لوازم هم فرق میکنه ممکن اتصال یا نویز خاصی روی خط میوفته تازه اگر هم با هم فرق نمی‌کرد بازم کیفیت خرابی داره
اگر میتونی مودم ها رو جا به جا کنین ی اسکرین بدین مخصوصا روی ایسوس
مودم ها دقیقا چی
ما دوتا خط داریم با هم خریدیم روی یک شرکت هم نت داریم دقیقا کیفیت یکی

qosmio
14-08-2017, 21:41
ممکن کیفیت تجهیزاتی که سر راه خط شما وصل شده فرق داشته باشه ممکن خط تلفن قدیم و جدید باشه ممکن چون از دو شرکت نت دارین کیفیت لوازم هم فرق میکنه ممکن اتصال یا نویز خاصی روی خط میوفته تازه اگر هم با هم فرق نمی‌کرد بازم کیفیت خرابی داره
اگر میتونی مودم ها رو جا به جا کنین ی اسکرین بدین مخصوصا روی ایسوس
مودم ها دقیقا چی
ما دوتا خط داریم با هم خریدیم روی یک شرکت هم نت داریم دقیقا کیفیت یکی

یکی ایسوس ( پارس آنلاین - کیفیت خراب )
یکی آیپی لینک که فکر کنم از این چینی ها که فله ای میارند باشه ، از خود مخابرات گرفتم .( مخابرات - کیفیت عالی)

به نظر شما برای رفع این مشکل من باید با مخابرات مکاتبه کنم یا پارس آنلاین ؟( نکته ای که هست ، خطی که مخابرات دارم قبلا معمولی بود ولی بعد کابل برگردون عالی شده کیفیتش ولی اون یکی همونطور یا کمی حتی بدتر شده)

srx190d
14-08-2017, 21:46
یکی ایسوس ( پارس آنلاین - کیفیت خراب )
یکی آیپی لینک که فکر کنم از این چینی ها که فله ای میارند باشه ، از خود مخابرات گرفتم .( مخابرات - کیفیت عالی)

به نظر شما برای رفع این مشکل من باید با مخابرات مکاتبه کنم یا پارس آنلاین ؟( نکته ای که هست ، خطی که مخابرات دارم قبلا معمولی بود ولی بعد کابل برگردون عالی شده کیفیتش ولی اون یکی همونطور یا کمی حتی بدتر شده)

خط مخابرات مکس ریت چند میزنه
احتمالا داره مخابرات فیبر شده باشه
در اصل مربوط به مخابرات میشه ی سر مخابرات برین شاید خط دوم هم کم کم فیبر بشه

qosmio
14-08-2017, 21:54
خط مخابرات مکس ریت چند میزنه
احتمالا داره مخابرات فیبر شده باشه
در اصل مربوط به مخابرات میشه ی سر مخابرات برین شاید خط دوم هم کم کم فیبر بشه

والا هرجا گشتم پیدا نکردم کجا میزنه برای این مودم . برند IP LINK هست.

خط دوم فیبر بشه که دیگه نمیشه از پارس آنلاین سرویس گرفت ، درسته ؟
برای اینکه بفهمم فیبر شده یا نه باید زنگ بزنم مرکز درسته ؟

محمد7966
14-08-2017, 21:59
هر دو خط یک پیش شماره دارند و با هم وارد ساختمان شدند ، یعنی اون یکی رو تا ساختمون جدا کردند ؟ من اگر بخوام پیگیری کنم که اون یکی خط هم مثل مخابرات بشه چیکار باید بکنم ؟ با پارس آنلاین باید مکاتبه کنم یا ... ؟

مگر اینطور نیست که از مخابرات تا کافو خط ها میاد ، و بعد تا منازل ، الان میگید که در واقع چه چیزی تغییر کرده؟

در ضمن مگه میشه یک خط فیبر بشه یهو و اون یکی نشه ؟

شما گفتید که قبلا هر دو شبیه هم بودند.وقتی مخابرات کابل برگردون کرد کیفیت تغییر کرد

پس احتمالش هست مخابرات برای شما یه کاری کرده.حالا یا فیبر کشیده یا اومده از سمت کافو سر کوچه سیم کشیده

اون میرایی یا همون attenuation به فاصله،جنس سیم،قطر سیم بستگی داره یعنی فاصله خونه شما تا تجهیزات شرکت ها

مخابرات میراییش خیلی کمه یعنی یا فاصله مودم تا تجهیزات کمتر شده یا جنس سیم مخابرات تغییر کرده که من احتمال میدم فیبر کرده باشه براتون

بهتره برید مخابرات شهر و بهشون بگید چیگار کردند که اینقدر تغییر کرده

و بهشون بگید برای اون یکی خط میشه اینکارو کرد یا نه

فکر نکنم پارس بتونه کاری کنه.فیبر ظاهرا در انحصار مخابراته و آسیاتک هم هست

srx190d
14-08-2017, 22:00
والا هرجا گشتم پیدا نکردم کجا میزنه برای این مودم . برند IP LINK هست.

خط دوم فیبر بشه که دیگه نمیشه از پارس آنلاین سرویس گرفت ، درسته ؟
برای اینکه بفهمم فیبر شده یا نه باید زنگ بزنم مرکز درسته ؟

با ایسوس جا به جا کن تا بشه فهمید
معمولا آره مگر پارس منطقه شما فیبر جواب بده که بعید
آره مخابرات

qosmio
14-08-2017, 22:39
شما گفتید که قبلا هر دو شبیه هم بودند.وقتی مخابرات کابل برگردون کرد کیفیت تغییر کرد

پس احتمالش هست مخابرات برای شما یه کاری کرده.حالا یا فیبر کشیده یا اومده از سمت کافو سر کوچه سیم کشیده

اون میرایی یا همون attenuation به فاصله،جنس سیم،قطر سیم بستگی داره یعنی فاصله خونه شما تا تجهیزات شرکت ها

مخابرات میراییش خیلی کمه یعنی یا فاصله مودم تا تجهیزات کمتر شده یا جنس سیم مخابرات تغییر کرده که من احتمال میدم فیبر کرده باشه براتون

بهتره برید مخابرات شهر و بهشون بگید چیگار کردند که اینقدر تغییر کرده

و بهشون بگید برای اون یکی خط میشه اینکارو کرد یا نه

فکر نکنم پارس بتونه کاری کنه.فیبر ظاهرا در انحصار مخابراته و آسیاتک هم هست

تا حدودی شبیه به هم بودند ولی کمی باز بهتر بود . الان عکسی پیدا کردم که مربوط به قبل کابل برگردون و خط مخابرات هست و مقایسه که میکنید معلومه خیلی فرق کرده .

محمد7966
15-08-2017, 13:38
سلام

ویرایش:

پریز های مودم ها هر دوش یکی اند یا از هم جدا هستند؟اگر یکی باشه شاید به خاطر همین پریز اشتراکی

kamkar
15-08-2017, 13:46
پریز های مودم ها هر دوش یکی اند یا از هم جدا هستند؟اگر یکی باشه شاید به خاطر همین پریز اشتراکی

سلام
ممنون بابت جوابتون
پریزها جدا هستند. اصلا مودم ها نزدیک هم نیستند.

محمد7966
15-08-2017, 13:55
سلام
ممنون بابت جوابتون
پریزها جدا هستند. اصلا مودم ها نزدیک هم نیستند.

خونتون ویلایی یا آپارتمانی؟سیم ها تلفن روکارند یا تو کار؟

قبلا هم گفتم بهترین حالت برای اینکه خزج دستتون نیفته اینه که مودم ها رو سر خط تست کنید ببنید اونجا هم این مشکل هست یا نه؟؟

kamkar
15-08-2017, 14:02
خونتون ویلایی یا آپارتمانی؟سیم ها تلفن روکارند یا تو کار؟

قبلا هم گفتم بهترین حالت برای اینکه خزج دستتون نیفته اینه که مودم ها رو سر خط تست کنید ببنید اونجا هم این مشکل هست یا نه؟؟

آپارتمانی، ولی فقط ما ساکنیم و بقیه واحدها خالیه.
سیم ها توکاره.
راستش بلد نیستم از سر خط تست کنم :n35:

ahwazp30
16-08-2017, 20:19
سلام

من قبلا snr خطم 30 بود مرکز مخابراتیمون کابل برگردان کرد snr ما هم اومد روی 6 به نظر شما چه کار باید بکنم ؟ ایا راهی برای بازگشتش هست ؟

mostafa682
19-08-2017, 17:34
دوستان من یه مشکل عجیب دارم من اس ان ارم شبها افت شدیدی میکنه تاحالا سه بار کابلهارو عوض کردم حتی از سر پُست ولی بازم شبها نت اس ان ارش بدجور افت میکنه کسی از دوستان علاج کار رو میدونه"؟

mostafa682
19-08-2017, 17:39
دوستان من یه مشکل عجیب دارم من اس ان ارم شبها افت شدیدی میکنه تاحالا سه بار کابلهارو عوض کردم حتی از سر پُست ولی بازم شبها نت اس ان ارش بدجور افت میکنه کسی از دوستان علاج کار رو میدونه"؟

siamak5561
26-08-2017, 22:46
سلام راهی نیست Line Attenuation یا همون میرایی خط رو بهبود داد؟ الان من SNRام 23 هست ولی میرایی 45 که باعث شده خطم پرش زیاد داشته باشه، پورت هم عوض کردن برام ولی فایده نداشته.

forbidddden
09-09-2017, 13:50
سلام
لطفا بفرمایید مشکل خط من کجاست؟
و در کل چه وضعیتی داره؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ب د مشکل دیگه اینه که فقط در حالت اشغال بودن تلفن میتونم استفاده کنم

forbidddden
09-09-2017, 13:56
سلام
لطفا بفرمایید مشکل خط من کجاست؟
و در کل چه وضعیتی داره؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ب د مشکل دیگه اینه که فقط در حالت اشغال بودن تلفن میتونم استفاده کنم

kerminio
09-09-2017, 15:38
سیم کشی داخل ساختمان

forbidddden
09-09-2017, 23:03
سیم کشی داخل ساختمان

سیم کشی داخل رو قطع کزدم
مسقیم از خط مخابرات گرفتم

MMDFullHD
09-09-2017, 23:42
سیم کشی داخل رو قطع کزدم
مسقیم از خط مخابرات گرفتم

اسپلیتر رو بشکون
یه سیم دو زوج (با سیم تلفنی نازکه فرق داره) بگیر لحیم کن به لاین اسپلیتر همون سیم دو زوجرو مستقیم فقط همین سیم دوزوج رو وصل کن به سیم خود مخابرات
کیفیت خط ازین رو به اون رو میشه
خط من کشش نهایت 8 مگ بود تو حالت ثابت اما با این حرکت مکس ریت میشه 22 و رو ریت 16 مگ بدون مشکل خط سرویس دارم
البته مودمم هم عوض کردم ایسوس برندیه که از هر لحاظ من شخصا قبولش دارم کیفیت خط هم یخورده بهتر شده مودمو عوض کردم
کیفیت خط
بعد انجام این حرکت
قبل این حرکت

Pooya Rezaie
09-09-2017, 23:50
سلام دوستان.
وضعیت خط من عالیه . ولی مخابرات 2 مگ بیشتر بهم سرویس نمیده بعد از شکایت و پیگیری از 195 خط رو گذاشتن 6 مگ ولی باز محدودیت گزاشتن واسم چون بیشتر 2 مگ سرعت نمیره دانلودم بالاتره 250 نمیره.
میگن چون خط روی کافو نوری هست امکانش نیست سرعت بالاتر بدیم. 195 هم چند سری تماس گرفت گفتن فعلا شکایت رو انصراف بده ما پیگیری میکنیم تا مرکزتون تجهیزات ارتقا بدن و کاری کنن حل بشه موضوع.
الان 2 ماه میگذره هیچ کاری نکردن.
منطقه ما 7-8 ساله فیبرنوری شده یه سرویس اینترنت نمیتونیم بگیریم بعد این همه مدت تونستیم ثبت نام کنیم حالا هم وضعیت اینه.
راه حلی به نظرتون میرسه ؟

forbidddden
10-09-2017, 02:55
اسپلیتر رو بشکون
یه سیم دو زوج (با سیم تلفنی نازکه فرق داره) بگیر لحیم کن به لاین اسپلیتر همون سیم دو زوجرو مستقیم فقط همین سیم دوزوج رو وصل کن به سیم خود مخابرات
خط من کشش نهایت 8 مگ بود تو حالت ثابت اما با این حرکت مکس ریت میشه 22 و رو ریت 16 مگ بدون مشکل خط سرویس دارم
البته مودمم هم عوض کردم ایسوس برندیه که از هر لحاظ من شخصا قبولش دارم کیفیت خط هم یخورده بهتر شده مودمو عوض کردم
کیفیت خط
بعد انجام این حرکت
قبل این حرکت

من تا زمانی که خط رو اشغال نکنم نمیتونم از اینترنت استفاده کنم!
الان چند روزه که حتی تو این حالت هم سرعتم افت شدید پیدا کرده!
الان نمیدونم چکار کنم؟ این کار رو انجام بدم تاثیر داره؟
و یکم متوجه نشدم دقیقا باید چکار کنم!
و یک سوال دیگه: میشه عکس بگیرید از اتصال سیمی که واسه مودم بردید به خط اصلی مخابرات

...ALI...
10-09-2017, 06:20
مودم تر رو بذار روی حالت ANNEX_A کیفیت خط ت از الان بهتر هم میشه ..چطوری اپلودت ۲ مگابیت هست؟ زنگ زدی بشون گفتی؟ منم دانلودم ۱۶ مگابیته ولی ..

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

rioman
10-09-2017, 06:33
اسپلیتر رو بشکون
یفیت خط
بعد انجام این حرکت

قبل این حرکت

سلام

شما line Attenuation خوبی داشتین و فقط مشکل از سیم کشی داخل ساختمان
بوده و حالا که سیم مستقیم کشیدین عالی شده.
ولی برای ایشون 45.3 هست. سیگنال میرایی بالا داره تا برسه بدستشون.

منم هوس کردم مثل شما سیم بکشم ولی میرایی خط منم بالاست.
البته خط من 10-11 مگ میکشه.
گاهی نمیدونم چیکار می کنن که تا 13-14 مگ هم سرعت دارم.

MMDFullHD
10-09-2017, 11:58
من تا زمانی که خط رو اشغال نکنم نمیتونم از اینترنت استفاده کنم!
الان چند روزه که حتی تو این حالت هم سرعتم افت شدید پیدا کرده!
الان نمیدونم چکار کنم؟ این کار رو انجام بدم تاثیر داره؟
و یکم متوجه نشدم دقیقا باید چکار کنم!
و یک سوال دیگه: میشه عکس بگیرید از اتصال سیمی که واسه مودم بردید به خط اصلی مخابرات

سیمش متری 600 تومنه من سی متر خریدم با چن تا بست پلاستیکی
شد حدود 20 تومن
این از سر در هست که سیمی که پایننه ماله سیم کشی قدیم کنار سیم برق و پریز و تیکه تیکه شدن سیمه سیمی که وصل شده مستقیم اومده فقط به یه اسپلیتر

دقیقا از همین جا سیم خود مخابرات گرفته شده از تو پارکینگ بسته شده به لوله گاز مستقیم کشیده شده از سوراخ کنار پنجره اومده اتاق خودم و به یه اسپلیتر لحیم شده یه سر سیم به مودم با نیم متر سیم تلفن تک زوج وصل شده و تلفن هم اونور تر با 10 متر بازم سیم تلفن تک زوج واسش از زیر فرش سیم رفته
اسپلیتر رو هم عکسش تو اون پسته قبلیه معلوم بود شما برید الکتریکی بگید سیم دو زوج تلفن بده میده بهت فقط کافیه سیم کشی قبلیه خود مخابرات قطع کنی و بیارش تا خونه به اسپلیتر وصلش کنی

sasan.69
11-09-2017, 18:51
رفقا ی سوال: اگه تست از سر خط رو انجام بدم و اوکی بود یعنی سیم کشی تلفن مشکل داره درسته؟ بعد اگه بخوام سیم کشی کلی ساختمون رو عوض کنم چقدر هزینه داره؟

rioman
11-09-2017, 19:03
رفقا ی سوال: اگه تست از سر خط رو انجام بدم و اوکی بود یعنی سیم کشی تلفن مشکل داره درسته؟ بعد اگه بخوام سیم کشی کلی ساختمون رو عوض کنم چقدر هزینه داره؟

اگه سرخط اوکی باشه سیم مستقیم بکشین بهتره.

sasan.69
11-09-2017, 19:15
اگه سرخط اوکی باشه سیم مستقیم بکشین بهتره.

ممنون..

پس دگه نیازی ب سیم کشی ساختمونی نداره..خب مستقیم بکشم مث سیم انتن می شه بعد بارون و...تاثیر نمی زاره؟( ببخشید چون ناشی هستم نمی دونم )

rioman
11-09-2017, 19:22
ممنون..

پس دگه نیازی ب سیم کشی ساختمونی نداره..خب مستقیم بکشم مث سیم انتن می شه بعد بارون و...تاثیر نمی زاره؟( ببخشید چون ناشی هستم نمی دونم )

سیم تلفن تا خونه شما هم که اومده زیر بارون میمونه حالا یه چند متری تو حیاط خونه
فکر نمی کنم خیلی مهم باشه.
باز اگه حساسی میتونی تو خرطومی رد کنی که محافظ باشه.
یه چند تا پست بالاتر قشنگ توضیح داده شده.
پست های جناب MMDFullHD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو بخون. روش کار رو کاملا شرح دادن.

bardiam
24-09-2017, 19:13
سلام به همگی. من مدت ها اینترنت نامحدود پاس آنلاین داشتم اما این ماه اشتراک محدود 4 مگابیتی گرفتم. با توجه به این که تا 16 مگابیت افزایش سرعت ذکر شده تو قرارداد، اما سرعتم رو 4 مگابیتی بسته بودن که تماس گرفتم و تا 9 مگابیت افزایش دادن (آپلود ولی از 1 مگابیت اومد رو 512 کیلوبیت). پرسیدم بیشتر نمیشه ، گفتن که لب مرزه و ممکنه اذیتت کنه. حالا با توجه به اطلاعات خطم لطفا راهنمایی کنید که اصرار بیشتر به افزایش سرعت کنم و یا خیر. با تشکر

DSL Status: Showtime
DSL Mode: ADSL2+
DSL Channel: 64
DSL Upstream Rate: 508700
DSL Downstream Rate: 9212800

Down up
DSL Noise Margin: 26.5 dB 10.55 dB
DSL Attenuation: 24.0 dB 40.0 dB
DSL Transmit Power: 19.3 dBm 12.4 dBm

Mt.Shadow
03-10-2017, 12:36
با سلام خدمت همه دوستان
چند وقتی هست یه مشکلی دارم
پارامتر attenuation downstream تو مودم من بعضی وقت ها حدود 30 تا 33 هست و بعضی وفت ها میره بالا و 43 میشه
و مقدار noise margin downstream هم بعضی مواقع رو 23 تا 20 و برخی موارد میاد حتی زیر 10 میرسه
تغییرات هم باهم دیگه اتفاق میوفته ینی زمانی که attenuation میره بالا snr میاد پایین.
و به شدت مشکل پرش لینک دارم و قطعی
در حال حاضر خط برو روی 6 مگ بسته شده
تا دلتون بخواد هم زنگ زدم ISP (آسیاتک) ولی درست درمون جوابی ندادن.

یه شکی که خودم کردم اینه که این کابلای برق که افتاده رو کابل تلفن میتونه دلیلش باشه؟؟؟
فاصله دوتا کابل برق از همدیگه حدود 5 سانت و جفت کابل برقا افتادن روی کابل تلفن
سوالی که دارم اینه اگه مشکل ازینا باشه به نظرتون کدون شرکت باید زنگ بزنم تا مشکل رو حل کنن مخابرات یا برق ؟؟؟

YAHYA-PRO
03-10-2017, 23:39
پنج شیش روزی میشه اینترنتم داغون شده
امروز صبح از مشخصات عکس گرفتم

الانم عکس گرفتم

بیشتر مواقع مشخصات عکس اولی هست
زیاد سر در نمیارم ولی به گمانم ترکیده !!!! سرعت که خیلی داغون شده!!!
خط رو یکسالی هست فقط برای اینترنت گرفتم تلفن و .... روش نصب نیست

rioman
04-10-2017, 13:10
پنج شیش روزی میشه اینترنتم داغون شده
امروز صبح از مشخصات عکس گرفتم

الانم عکس گرفتم

بیشتر مواقع مشخصات عکس اولی هست
زیاد سر در نمیارم ولی به گمانم ترکیده !!!! سرعت که خیلی داغون شده!!!
خط رو یکسالی هست فقط برای اینترنت گرفتم تلفن و .... روش نصب نیست

دوست گرامی سرویستون چی هست؟
رو یه سرعت خاص بسته شده یا از این سرویسها ست که هر چقدر خطت بکشه؟
خطتون مشکل داره.
از سزخط چک کنین ببینین این مقادیر چطوری میشن؟
همیشه از یه پریز خاص استفاده می کنین؟

amiry1996
05-10-2017, 19:38
Upstream
Downstream

Current Rate(kbps)
1021
8192

Max Rate(kbps)
2293
15208

SNR Margin(dB)
25.1
12.4

Line Attenuation(dB)
25.1
27

Errors(pkts)
108
4439

ممنون میشم راهنمایم کنید . خطم رو روی 8 بستن خطم تا 12 میکشه ولی snr میاد روی 6 . اگر تلفن و جدا کنم خیلی تاثیر نداره میشه 6.1 پرش لینک هم ندارم با این snr ولی سرعتم هی کم و زیاد میشه

es4
06-10-2017, 18:05
Update Counter : 542
Modulation : 4
Annex Mode : Annex A
Line State : 3
Lan Tx : 34223
Lan Rx : 23280
ADSL Tx : 20821
ADSL Rx : 26015
CRC Down : 0
CRC Up : 5
FEC Down : 0
FEC Up : 1001
HEC Down : 26
HEC Up : 0
SNR Up : 16.6
SNR Down : 8.9
Line Attenuation Up : 22.6
Line Attenuation Down : 38.7
Data Rate Up : 767
Data Rate Down : 7222
سلام وضعیت خطم چه طوریه بیشتر از این نمیکشه ؟ نمیشه مودم بهتری خرید و با اسپیلیتر بهتر؟

mehrdad2
08-10-2017, 11:52
Upstream
Downstream

Current Rate(kbps)
1021
8192

Max Rate(kbps)
2293
15208

SNR Margin(dB)
25.1
12.4

Line Attenuation(dB)
25.1
27

Errors(pkts)
108
4439

ممنون میشم راهنمایم کنید . خطم رو روی 8 بستن خطم تا 12 میکشه ولی snr میاد روی 6 . اگر تلفن و جدا کنم خیلی تاثیر نداره میشه 6.1 پرش لینک هم ندارم با این snr ولی سرعتم هی کم و زیاد میشه

دوست عزیز خط شما راحت 15 مگ رو میکشه

es4
09-10-2017, 14:52
خوش به حالش
- - - Updated - - -

کسی اطلاعات خط من رو نمی دونم وضعیتش چه جوریه؟

rahman0158
09-10-2017, 15:31
Update Counter : 542
Modulation : 4
Annex Mode : Annex A
Line State : 3
Lan Tx : 34223
Lan Rx : 23280
ADSL Tx : 20821
ADSL Rx : 26015
CRC Down : 0
CRC Up : 5
FEC Down : 0
FEC Up : 1001
HEC Down : 26
HEC Up : 0
SNR Up : 16.6
SNR Down : 8.9
Line Attenuation Up : 22.6
Line Attenuation Down : 38.7
Data Rate Up : 767
Data Rate Down : 7222
سلام وضعیت خطم چه طوریه بیشتر از این نمیکشه ؟ نمیشه مودم بهتری خرید و با اسپیلیتر بهتر؟
خط شما کشش پهنای باند بسته شده برای شما رو نداره و به صورت ناقص 7222 آپ شده و نویز خط رو 8 هست . بگین خط رو روی 6 مگ ببندن و یا برید از سر خط چک بکنید و دوباره عکس بزارید تا بگم کشش خط شما نهایتش همینه یا مشکل داخلی دارید.

MMDFullHD
09-10-2017, 19:32
خط شما کشش پهنای باند بسته شده برای شما رو نداره و به صورت ناقص 7222 آپ شده و نویز خط رو 8 هست . بگین خط رو روی 6 مگ ببندن و یا برید از سر خط چک بکنید و دوباره عکس بزارید تا بگم کشش خط شما نهایتش همینه یا مشکل داخلی دارید.

خطش رو شاتل هست
و مشکل قطعی نداره
و اینکه مودمشون ایسوس هست برای همین میتونن با همین ریت استفاده کنن !

راحت استفاده کنید!
crc رو اگ دیده باشید 0 هست خطتشون استیبله
خط خودمم تا حدی شبیه به دوستمون هست snr تو روز به 10 میرسه شب به 7
ولی اصلا قطع نمیشه تو عکس زیر معلومه 2 روزه لینک استیبل هست

Mt.Shadow
09-10-2017, 19:50
با سلام خدمت همه دوستان
چند وقتی هست یه مشکلی دارم
پارامتر attenuation downstream تو مودم من بعضی وقت ها حدود 30 تا 33 هست و بعضی وفت ها میره بالا و 43 میشه
و مقدار noise margin downstream هم بعضی مواقع رو 23 تا 20 و برخی موارد میاد حتی زیر 10 میرسه
تغییرات هم باهم دیگه اتفاق میوفته ینی زمانی که attenuation میره بالا snr میاد پایین.
و به شدت مشکل پرش لینک دارم و قطعی
در حال حاضر خط برو روی 6 مگ بسته شده
تا دلتون بخواد هم زنگ زدم ISP (آسیاتک) ولی درست درمون جوابی ندادن.

یه شکی که خودم کردم اینه که این کابلای برق که افتاده رو کابل تلفن میتونه دلیلش باشه؟؟؟
فاصله دوتا کابل برق از همدیگه حدود 5 سانت و جفت کابل برقا افتادن روی کابل تلفن
سوالی که دارم اینه اگه مشکل ازینا باشه به نظرتون کدون شرکت باید زنگ بزنم تا مشکل رو حل کنن مخابرات یا برق ؟؟؟

دوستان و اساتید کسی نظری نداره ؟؟؟:n03:

rahman0158
09-10-2017, 19:52
خطش رو شاتل هست
و مشکل قطعی نداره

راحت استفاده کنید!

بله خط رو ضرایب ۱۰۲۴ و ۲۰۴۸ و تا برو بالا ۱۶۳۸۴ بسته میشه و پهنای باند ۷۲۲۲ نداریم اصلا. چون خط کشش لازم رو نداشته به اصطلاح کامل آپ نشده ولی مشکلی نیست . ولی بهتره یکم بیارن پایین تر خط رو تا کامل آپ بشه

rahman0158
09-10-2017, 19:58
دوستان و اساتید کسی نظری نداره ؟؟؟:n03: فکر نکنم چون کابل های بیرون شیلد زخیم دارن و کابل های برق اصلی که از ترانس برق به سمت کنتور میان ماله ما هم با سیم تلفن تو یه راستا و کنار هم میان پشت کنتور و ساختمون و مشکلی نداره خط بنده .به نظر میاد نوسان شدید دارید . دو حالت داره یا عامل محیطی باعث نویز میشه یا سیم کشی داخلی ایراد داره. برین سر خط چک کنید . اگه موارد نویز و مسافت خط ثابت بود پس مشکل داخلی دارید ولی بازم اگه همچنان نوسان داشت باید اعلام خرابی تلفن بکنید. این مورد رو هم مدنظر داشته باشید که هر چی مسافت از مخابرات دورتر باشه کیفیت خط پایین تر هست و دیگه جا نداره کشش خط بره بالاتر . موفق باشید دوست عزیز

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

es4
09-10-2017, 22:04
خطش رو شاتل هست
و مشکل قطعی نداره

راحت استفاده کنید!

از کجا فهمیدی شاتله ؟؟:n13::n02:
خب الان من بخوام سرعت بالاتری رو داشته باشم چی کار کنم ؟ بعد چرا میگید همین مودم خوبه ؟

rahman0158
10-10-2017, 00:02
خب الان من بخوام سرعت بالاتری رو داشته باشم چی کار کنم ؟ بعد چرا میگید همین مودم خوبه ؟

چون تنها شرکتی که آپلود رو ۷۶۸ میبنده شاتله.
برید سرخط تست کنید اگه ریت خط بالاتر نرفت دیگه کاری نمیشه کرد نهایت کشش خطتون همینقدره

Mt.Shadow
10-10-2017, 19:14
فکر نکنم چون کابل های بیرون شیلد زخیم دارن و کابل های برق اصلی که از ترانس برق به سمت کنتور میان ماله ما هم با سیم تلفن تو یه راستا و کنار هم میان پشت کنتور و ساختمون و مشکلی نداره خط بنده .به نظر میاد نوسان شدید دارید . دو حالت داره یا عامل محیطی باعث نویز میشه یا سیم کشی داخلی ایراد داره. برین سر خط چک کنید . اگه موارد نویز و مسافت خط ثابت بود پس مشکل داخلی دارید ولی بازم اگه همچنان نوسان داشت باید اعلام خرابی تلفن بکنید. این مورد رو هم مدنظر داشته باشید که هر چی مسافت از مخابرات دورتر باشه کیفیت خط پایین تر هست و دیگه جا نداره کشش خط بره بالاتر . موفق باشید دوست عزیز

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

ممنون دوست عزیز برای جواب
از لحاظ سیم کشی مطمئن هستم کلا یک سیم از دم در اومده به مودم بدون داخلی تلفن و اسپلیتر.
جالبه گزارش خرابی تلفن دادم مشکلم یکی دو روز بود حل بود باز دوباره ناجور شد و یکسره پرش لینک داشتم حتی زنگ زدم آسیاتک خط رو گذاشتم رو 2 مگ بازم فرقی نکرد.
رفتم یک گوشی تلفن پیدا کردم وصل کردم به پریز تلفن بوق داشت بعد دوباره مودم رو زدم همه چی درست شد و خطم رو بستم رو 12 مگ با آپلود 1.5 با snr حدود 15 بدون هیچ قطعی داشت کار میکرد باز دیشب یه دفه خراب شد و هی پرش لینک داشتم. باز الان درسته.
وقتی هم که خراب میشه یه دفه attenuation downstream میره بالای 45.
مسافت خونمون تا مخابرات زیر 2 کیلومتر هست البته از روی نقشه. سیم کشی رو نمیدونم
فکر میکنید امکانش هست مشکل از سمت مخابرات باشه ؟

وضعیت خط الان به این شکل هست.

ADSL link status: up

Opmode: ITU G.992.5(ADSL2PLUS_ANNEX M)

near-end interleaved channel bit rate: 12288 kbps
near-end fast channel bit rate: 0 kbps
far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
far-end fast channel bit rate: 1533 kbps

near-end FEC error fast: 0
near-end FEC error interleaved: 21881
near-end CRC error fast: 0
near-end CRC error interleaved: 8
near-end HEC error fast: 0
near-end HEC error interleaved: 83
far-end FEC error fast: 0
far-end FEC error interleaved: 0
far-end CRC error fast: 0
far-end CRC error interleaved: 0
far-end HEC error fast: 0
far-end HEC error interleaved: 0
ADSL uptime : 5:23, 29 secs
ADSL activetime :0 min, 13 secs

Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 13.1 dB
output power upstream: 12.7 dbm
attenuation downstream: 32.3 dB

Upstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 19.9 dB
output power downstream: 0.0 dbm
attenuation upstream: 24.4 dB

Bit table:
carrier load: number of bits per tone
tone 0- 31: 00 00 00 02 45 78 9a aa 9a 9a aa aa aa ab aa ba
tone 32- 63: aa a9 99 99 98 88 88 76 66 65 64 44 43 22 11 00
tone 64- 95: a9 aa cc cc dc de ee ed ee cf df ff ee ed ed d0
tone 96-127: ee ed ee ec ce ee ee 0d dd cc bd cb cb bc ab b0
tone 128-159: 81 55 98 ba 8a cc cb ac 6c bd ad cb 6a aa a8 50
tone 160-191: 68 a8 bb c9 cc cc da cc cd dc bb bb cc bc 0b c0
tone 192-223: bb 5c 9b cc ba 46 ab b9 97 cc b7 ca 94 cb bc c5
tone 224-255: b8 9b a8 6a ab 9b bb ab 8b b0 8b 9a 8a bb bb a8
tone 256-287: 84 ba bb b8 b8 b7 a9 a4 8a a8 99 8a aa aa 8a ab
tone 288-319: bb b0 8a 46 88 aa a9 96 99 a8 a7 a8 aa 9a a8 aa
tone 320-351: aa a8 aa 9a 5a 78 99 48 08 59 16 99 99 66 08 44
tone 352-383: 74 88 66 82 80 87 70 55 77 76 76 66 77 77 66 66
tone 384-415: 56 65 66 66 66 66 66 76 56 65 66 66 66 56 65 46
tone 416-447: 56 66 45 55 62 55 65 66 56 63 35 35 14 45 45 15
tone 448-479: 45 54 45 55 00 01 50 04 00 04 44 20 00 01 34 41
tone 480-511: 40 00 40 40 00 04 00 00 03 40 00 04 01 20 44 40

near end itu identification: 26005443544e0000
far end itu identification: b5004946544e71c4
attain upstream: 2564
attain downstream: 17952

ADSL activetime second: 13
ADSL total ativetime second: 26
ATURANSIRev: 0
ATUCANSIRev: 0
ATURANSIStd: 0
ATUCANSIStd: 0
Interleave Depth: 64

atur chan interleave delay: 10
atur chan prev tx rate: 1533 kbps
atur chan curr tx rate: 1533 kbps
atur chan crc block len: 24822
Adsl Standard: ADSL2 PLUS
Adsl Type: ANNEX_M

MMDFullHD
11-10-2017, 00:22

تجربه اس دیگه :))
مودمتم باید n10 ایسوس باشه :) درسته؟
مودمت چون کوالکام هست بخاطر همین میگم چیپش بهتره و اینکه هماهنگی خوبی با dslam شاتل یعنی کوالکام داره
از ریت اپلودت که رو 767 بسته شده تابلو هست رو شاتله

es4
11-10-2017, 13:46
تجربه اس دیگه :))
مودمتم باید n10 ایسوس باشه :) درسته؟
مودمت چون کوالکام هست بخاطر همین میگم چیپش بهتره و اینکه هماهنگی خوبی با dslam شاتل یعنی کوالکام داره
از ریت اپلودت که رو 767 بسته شده تابلو هست رو شاتله

اره مودمم n10 هست برای این که سرعت بالاتری دریافت کنم باید سیم کشی داخلی رو عوض کنم ؟

MMDFullHD
11-10-2017, 14:16
اره مودمم n10 هست برای این که سرعت بالاتری دریافت کنم باید سیم کشی داخلی رو عوض کنم ؟

از سر خط باید تست بگیری
سیمی که مخابرات تا خونتون اورده رو چک کن مستقیم سیم کشی که واس خونه رفته رو قطع کن از سیم مخابرات بگیر وصل کن به مودم ببین کیفیت چطوری میشه
اگ دیدی بهتر شد snr بالاتر رفت
سیم دو زوج باید بگیری مستقیم تا مودم بگیر بکش دور از هر سیم برقی جدا بگیر
بعد سیم دوزج رو به اسپلیتر وصل کن از اسپیلتیر برای تلفن سیم بکش و مودم هم وصل کن به اسپلیتر

فاصلتون از مرکز مخابراتی چقده؟

es4
11-10-2017, 14:51
از سر خط باید تست بگیری
سیمی که مخابرات تا خونتون اورده رو چک کن مستقیم سیم کشی که واس خونه رفته رو قطع کن از سیم مخابرات بگیر وصل کن به مودم ببین کیفیت چطوری میشه
اگ دیدی بهتر شد snr بالاتر رفت
سیم دو زوج باید بگیری مستقیم تا مودم بگیر بکش دور از هر سیم برقی جدا بگیر
بعد سیم دوزج رو به اسپلیتر وصل کن از اسپیلتیر برای تلفن سیم بکش و مودم هم وصل کن به اسپلیتر

فاصلتون از مرکز مخابراتی چقده؟

از کجا میشه فهمید ؟ باید از پشتیبانی بپرسم؟

MMDFullHD
11-10-2017, 21:58
از کجا میشه فهمید ؟ باید از پشتیبانی بپرسم؟

شما مرکز مخابراتی محلتون نمیدونید یعنی کجاس؟
با سرچ تو اینترنت هم میتونید بفهمید
فاصله هم تقریبی باشه موردی نیست

amiry1996
12-10-2017, 11:12
:n04::n04:
مطمئنی عزیز امکان داره مشکل isp باشه که خطم نمیکشه اگر اینجوره عوضش کنم :n19:

mehrdad2
12-10-2017, 19:51
بله خط شما 17 مگ رو هم میکشه مشخصات خط میگه.
مدلاسیون مودم رو
ADSL2+
بزار
:n04::n04:
مطمئنی عزیز امکان داره مشکل isp باشه که خطم نمیکشه اگر اینجوره عوضش کنم :n19:

es4
12-10-2017, 21:00
شما مرکز مخابراتی محلتون نمیدونید یعنی کجاس؟
با سرچ تو اینترنت هم میتونید بفهمید
فاصله هم تقریبی باشه موردی نیست
می دونم کجاست ما گوگل مپس دیستنس همین جوری 1.5 کیلومتر هست اما خط مخابراتی رو که مستقیم نمی فرستن که

Mehrdad092000
18-10-2017, 23:49
دوستان خط من مشکلی نداره برای دریافت سرعت بالا؟قبلا 10 بود سرعت دانلودم 1.2 بود امروز رفتم جمع کنم مخابرات گفت سرعت تو کخ 20 بسته شده منم چیزی نگفتم اومدم خونه دیده اینجوریه
مشکل نیوز هست؟ گاهی تلفن زنگ میخوره قعطع میشه
میخواستم اسیاتک یا شاتل بگیرم گفتن تا 16 اگه خططت بکشه میبندیم خواستم بینم مشکلی که نیست؟

SAeedBaa
25-10-2017, 23:02
دوستان خط من مشکلی نداره برای دریافت سرعت بالا؟قبلا 10 بود سرعت دانلودم 1.2 بود امروز رفتم جمع کنم مخابرات گفت سرعت تو کخ 20 بسته شده منم چیزی نگفتم اومدم خونه دیده اینجوریه
میخواستم اسیاتک یا شاتل بگیرم گفتن تا 16 اگه خططت بکشه میبندیم خواستم بینم مشکلی که نیست؟

نه مشکلی نداره، الانم روی 20 بستن.

ham33d
26-10-2017, 12:23

وضعیت خط عالیه

MOHAMMAD2010
28-10-2017, 12:55
دوستان من برای خطم یه مشکلی پیش اومده
من خطم روی 6 مگ هست با SNR حدود 15
همسایه دو طبقه بالای ما اومده یه سیم تلفن از خونه خودش کشیده به یه خونه رو به روش !
همین کار باعث شده خط من داغون شده یعنی خطم اومده روی حدود 4 مگ با SNR حدود 7 ! ( تازه من مودم با چیپ برودکام دارم اگه نداشتم که هر ساعت قطعی هم داشتم )
حالا نمیدونم باید چی کار کنم - مخابرات هم گفتیم میگه چون از خونه خودش این خط رو کشیده غیر قانونی نیست
سوال من اینجاس چرا یه سیم تلفن اونم دو طبقه بالای سر ما این همه تاثیر داشته !!؟
به نظرتون اگه سیمش جنسش خوب بود با عایق خوب بازم تاثیر داشت ؟ یا چون سیم خوبی نیست این جوری شده ؟
ممنون میشم کمک کنید

ham33d
28-10-2017, 14:23
همسایه دو طبقه بالای ما اومده یه سیم تلفن از خونه خودش کشیده به یه خونه رو به روش !
همین کار باعث شده خط من داغون شده یعنی خطم اومده روی حدود 4 مگ با SNR حدود 7 ! ( تازه من مودم با چیپ برودکام دارم اگه نداشتم که هر ساعت قطعی هم داشتم )
حالا نمیدونم باید چی کار کنم - مخابرات هم گفتیم میگه چون از خونه خودش این خط رو کشیده غیر قانونی نیست
به نظرتون اگه سیمش جنسش خوب بود با عایق خوب بازم تاثیر داشت ؟ یا چون سیم خوبی نیست این جوری شده ؟
ممنون میشم کمک کنید جعبه مخابراتی کجاست؟؟

MOHAMMAD2010
28-10-2017, 16:32
جعبه مخابراتی کجاست؟؟

جعبه مخابراتی پایین بلوک هست ولی همسایه کاری به اون نداشته از پریز خونه خودش این خط رو کشیده ! ( اونا طبقه 4 هستن ما 2 )

epaaeiz
28-10-2017, 18:33
درود.
من یه خط تلفن دارم. مدتی هست اینطور شده. از هر شرکتی اینترنت بگیرم همین مشکل رو داره: فرض کنید SNR روی 15 هست. یهو هفت هشت تا و حتی بیشتر افت پیدا میکنه و میاد زیرِ ده!!!
بیشتر هم شب ها این مشکل رو داره.
سیم کشی نو هست و از کنار هیچ کابل برقی رد نشده. با اسپلیتر و بدون اسپلیتر همین مشکل رو داره.
هر راهی بوده رو تست کردم.
کسی میدونه مشکل از چیه؟

fanoostalaei
28-10-2017, 19:43
درود.
من یه خط تلفن دارم. مدتی هست اینطور شده. از هر شرکتی اینترنت بگیرم همین مشکل رو داره: فرض کنید SNR روی 15 هست. یهو هفت هشت تا و حتی بیشتر افت پیدا میکنه و میاد زیرِ ده!!!
سیم کشی نو هست و از کنار هیچ کابل برقی رد نشده. با اسپلیتر و بدون اسپلیتر همین مشکل رو داره.
کسی میدونه مشکل از چیه؟
شما با پشتیبانی شرکتت تماس بگیر و جریان رو بگو
بهشون بگو که برات خرابی تلفن بزنن تا کارشناس مخابرات بیاد و بررسی کنه
کارشناس تائید کنه که مشکل از طرف شما نیس خودشون درستش میکنن

iman2919
28-10-2017, 20:16
درود.
کسی میدونه مشکل از چیه؟

منم دقیقا خطم همین مشکل داره از صبح تا 7 شب SNR روی 15 تا 18 هست که مودم تا 16 مگابیت جا داره ولی از 7 شب تا صبح ساعت 9 میاد روی 9 تا 10 که 10 مگابیت بیشتر کشش نداره:n27:
مشکل از سیم کشی هم نیست نمیدونم چه دلیلی داره :n13:

epaaeiz
28-10-2017, 22:02
شما با پشتیبانی شرکتت تماس بگیر و جریان رو بگو
بهشون بگو که برات خرابی تلفن بزنن تا کارشناس مخابرات بیاد و بررسی کنه
کارشناس تائید کنه که مشکل از طرف شما نیس خودشون درستش میکنن
آره گفتن باید وقتی اینطور شد زنگ بزنی که بررسی بشه. اگه مشکل خرابی پورت بود بگیم مخابرات.
ولی کی بشینه هی چشمش به مودم باشه ببینه کی خراب میشه؟ :n27:

epaaeiz
28-10-2017, 22:04
منم دقیقا خطم همین مشکل داره از صبح تا 7 شب SNR روی 15 تا 18 هست که مودم تا 16 مگابیت جا داره ولی از 7 شب تا صبح ساعت 9 میاد روی 9 تا 10 که 10 مگابیت بیشتر کشش نداره:n27:
امیدوارم منهدم بشن با این اینترنت درِ پیتی که دارن. درسته شب ها اینطور میشه. من خطم بیشتر از شش مگ کشش نداره. خوش به حال شما که ده و شونزده رو میکشه.:n03:

fanoostalaei
28-10-2017, 22:47
آره گفتن باید وقتی اینطور شد زنگ بزنی که بررسی بشه. اگه مشکل خرابی پورت بود بگیم مخابرات.
ولی کی بشینه هی چشمش به مودم باشه ببینه کی خراب میشه؟ :n27:
تنها راه اینکه پورت مخابراتی شما رو عوض کنن یا یه سری تغیرات تو مرکز مخابراتی روی خط شما بدن اینه که کارشناس مخابرات تائید کنه ! وگرنه هیچ کاری نمیکنن
شما میتونی فیلمم بگیری از مودمت و موقع اومدن کارشناس نشون بدی ، کلا باید کارشناس رو قانع کنی :n02:

MOHAMMAD2010
29-10-2017, 16:55
ممنون میشم کمک کنید

جعبه مخابراتی پایین بلوک هست ولی همسایه کاری به اون نداشته از پریز خونه خودش این خط رو کشیده ! ( اونا طبقه 4 هستن ما 2 )

کسی اطلاعی نداره ؟

fanoostalaei
29-10-2017, 18:22
کسی اطلاعی نداره ؟
من تنها موردی که شبیه شما دیدم : دوستم مشکل شبیه شما داشت و از جعله تقسیم مخابرات تو کوچه سیم مستقیم کشید برای مودم ! خطش استیبل تر شد و بهتر
شما هم ببین میتونی این کار رو بکنی؟

MOHAMMAD2010
29-10-2017, 18:41
من تنها موردی که شبیه شما دیدم : دوستم مشکل شبیه شما داشت و از جعله تقسیم مخابرات تو کوچه سیم مستقیم کشید برای مودم ! خطش استیبل تر شد و بهتر
شما هم ببین میتونی این کار رو بکنی؟

نه والا ما یه بار به مخابرات هم گفتیم گفت این کار غیر قانونیه !
من الان بیشتر تعجبم از اینه یه سیم تلفن اونم دو طبقه بالاتر چه جوری اینقدر نویز رو خط من انداخته !؟ نگاش که میکنم سیم بی کیفیته اگه سیمش کیفیتش خوب بود بازم نویز مینداخت ؟

fanoostalaei
29-10-2017, 22:45
نه والا ما یه بار به مخابرات هم گفتیم گفت این کار غیر قانونیه !
من الان بیشتر تعجبم از اینه یه سیم تلفن اونم دو طبقه بالاتر چه جوری اینقدر نویز رو خط من انداخته !؟ نگاش که میکنم سیم بی کیفیته اگه سیمش کیفیتش خوب بود بازم نویز مینداخت ؟
فکر کنم کیفیت سیم بالا باشه نویز نندازه !
به هر حال من تا این حد اطلاعات دارم ! شرمنده :n02:

kerminio
30-10-2017, 06:02
غیر قانونی نیست ، سیم اگه مخابراتی باشه ، مشکی ، و از گوشه پوزه دیوار رد بشه کسی بیخود گیر نمیده . فقط باید سیم بان مرکز مخابراتی تو پیدا کنی یه کم پول اخ کنی تا این کاررو بکنه برات . اگر هم نه باید صب کنی تا نوروز که فیبر نوری مخابرات کلید بخوره اون دیگه نویز مویز نداره به این راحتی ها ،طرح مهرگا

ham33d
02-11-2017, 12:53
غیر قانونی نیست ، سیم اگه مخابراتی باشه ، مشکی ، و از گوشه پوزه دیوار رد بشه کسی بیخود گیر نمیده . فقط باید سیم بان مرکز مخابراتی تو پیدا کنی یه کم پول اخ کنی تا این کاررو بکنه برات . اگر هم نه باید صب کنی تا نوروز که فیبر نوری مخابرات کلید بخوره اون دیگه نویز مویز نداره به این راحتی ها ،طرح مهرگا
ماموران مخابرات میخان خودشون پول بگیرن من واسه صد نفر کشیدم کسی حرفی نزد

- - - Updated - - -

esmigel
02-11-2017, 20:01
کسی اطلاعی نداره ؟

اخه خط و سیم طبقه بالا چه ربطی به خط شما داره...شاید سیمی که طرف بسته روش نویز شدید میندازه....فکرنکنم مشکلت از این باشه...
واسه سیم کشیدن...من روز اولی که اومدم تو خونه...طرف از دم در تا خونه تیکه تیکه با سیم برق خط تلفن رو کشیده بود....رفتم کابل مشکی مسی که ماله مخابراته خریدم و با کمال پررویی در حالیکه همسایه ها نگاه میکردن نردبون گذاشتم و جعبه تقسیم رو باز کردم...پر از زنگ و خاک بود سیمم داخل جعبه..گرفتم با اسپری خشک ناهید قشنگ تمیز کردم و از جعبه تا خونه یکسره کردم سیم رو...زیاد تاثیر نداشت!! به زحمتش نمی ارزید...
شما اگه میتونی جعبه رو باز کن ببین سیمت.. زنگی..رسوبی..چیزی نگرفته باشه..نگاه بندازی ضرر نداره...اگه بتونی حداقل از پایین سیم رو یکسره بکشی به مودم..یعنی از جائیکه سیم دو تیکه میشه و میاد داخل ساختمون... میتونی مودم روهم ببری پایین بزنی به سیم و اونجا تست کنی...

MOHAMMAD2010
02-11-2017, 20:09

- - - Updated - - -

والا ما به اون بنده خدایی که کارای مخابراتی این منطقه ما رو میکنه گفتیم ، گفت غیر قانونی هست بخوای از سر خط بکشی !

اخه خط و سیم طبقه بالا چه ربطی به خط شما داره...شاید سیمی که طرف بسته روش نویز شدید میندازه....فکرنکنم مشکلت از این باشه...
واسه سیم کشیدن...من روز اولی که اومدم تو خونه...طرف از دم در تا خونه تیکه تیکه با سیم برق خط تلفن رو کشیده بود....رفتم کابل مشکی مسی که ماله مخابراته خریدم و با کمال پررویی در حالیکه همسایه ها نگاه میکردن نردبون گذاشتم و جعبه تقسیم رو باز کردم...پر از زنگ و خاک بود سیمم داخل جعبه..گرفتم با اسپری خشک ناهید قشنگ تمیز کردم و از جعبه تا خونه یکسره کردم سیم رو...زیاد تاثیر نداشت!! به زحمتش نمی ارزید...
شما اگه میتونی جعبه رو باز کن ببین سیمت.. زنگی..رسوبی..چیزی نگرفته باشه..نگاه بندازی ضرر نداره...اگه بتونی حداقل از پایین سیم رو یکسره بکشی به مودم..یعنی از جائیکه سیم دو تیکه میشه و میاد داخل ساختمون... میتونی مودم روهم ببری پایین بزنی به سیم و اونجا تست کنی...

منم واقعا موندم سیم اون چه ربطی به ما داره ولی رفتیم بهش گفتیم بره سیمش رو قطع کنه ببینیم چی میشه - طرف تا سیمش رو از پریز جدا کرد وضعیت عالی شد و دقیقا مثل قبل شد !
هر چی هست مشکل به خاطر سیم ایشونه

NIMA_AZX
04-11-2017, 13:23
سلام. چند وقت پيش اينجا من سوالي كردم در مورد انتقال خط و اينترنت به خونه جديد.
گفتن ميشه طرح رو هم انتقال داد ولي من شك دارم.

روال انجام كار چطوريه ؟ من الان 256 نا محدود دارم كه ديگه ارائه نميشه. بايد از كجا شروع كنم باي گرفتنش تو خونه جديد و كجا برم.

fanoostalaei
04-11-2017, 14:44
سلام. چند وقت پيش اينجا من سوالي كردم در مورد انتقال خط و اينترنت به خونه جديد.
گفتن ميشه طرح رو هم انتقال داد ولي من شك دارم.

روال انجام كار چطوريه ؟ من الان 256 نا محدود دارم كه ديگه ارائه نميشه. بايد از كجا شروع كنم باي گرفتنش تو خونه جديد و كجا برم.
سلام
بهتره با پشتیبانی تماس بگیری و بپرسی

Mehrdad092000
06-11-2017, 02:17
نه مشکلی نداره، الانم روی 20 بستن.
خیلی ممنون
اره روی 20 بستن سرویسم 128 تا 16 میگ هست اما نهایتن 14 میگ میده

Mehrdad092000
06-11-2017, 02:19
وضعیت خط عالیه
پس نیاز نیست یه سیم جدا بکشم روکش دار؟
بعضی وقتا قبلا تلفن زنگ میخورد یه لحظه قطع میشد اسپلینترم درست حسابیه نمیدونم باز چشه
راستی ممکنه سوکت تلفن ناقص زده شه ؟یا کار میکنه یا کار نمیکنه کلا اره؟یه مشکلی دارم نمیدونم از چیه

esmigel
06-11-2017, 06:29
والا ما به اون بنده خدایی که کارای مخابراتی این منطقه ما رو میکنه گفتیم ، گفت غیر قانونی هست بخوای از سر خط بکشی !

منم واقعا موندم سیم اون چه ربطی به ما داره ولی رفتیم بهش گفتیم بره سیمش رو قطع کنه ببینیم چی میشه - طرف تا سیمش رو از پریز جدا کرد وضعیت عالی شد و دقیقا مثل قبل شد !
هر چی هست مشکل به خاطر سیم ایشونه

اصلا یه چیز غیر طبیعیه!!...ولی اگه من بودم هر جور بود ته و توشو در میاوردم..البته اگه اونجوری که میگی تا سیمو از پریز در میاره همه چی ردیف میشه...!
غیر از نویز خیلی قوی چیزی نمیتونه باشه...این سیمی که طرف از خونش کشیده واسه اون یکی..چجوریاست؟ یعنی سیمش کلا در رویته از اول تا اخرش؟؟داخل دیوار نمیره؟؟ اگه نویز گیر اضافه داری یه لحظه به همسایت که سیمو کشیده و داده به اون یکی بده..بگو اینو بزن به سیمت..(اصلا خودت با کمال پررویی برو خونش ببین چه خبره و با خط تلفن داره چکار میکنه..خودت نویز گیرو نصب کن و بگو زدی رید... به خطم با این کارت)...همسایه دومی واسه چه کاری خط رو از اولی گرفته؟ اینترنت؟؟
تو بیشتر خونه ها مخصوصا اپارتمانا موقع ساختن.. سیم تلفن رو همراه سیم برق داخل لوله خرطومی میکنن و کارو راحتر میکنن...یکی از دلایلی که تو اپارتمانها نویز زیاده همینه..

MOHAMMAD2010
06-11-2017, 12:51
اصلا یه چیز غیر طبیعیه!!...ولی اگه من بودم هر جور بود ته و توشو در میاوردم..البته اگه اونجوری که میگی تا سیمو از پریز در میاره همه چی ردیف میشه...!
غیر از نویز خیلی قوی چیزی نمیتونه باشه...این سیمی که طرف از خونش کشیده واسه اون یکی..چجوریاست؟ یعنی سیمش کلا در رویته از اول تا اخرش؟؟داخل دیوار نمیره؟؟ اگه نویز گیر اضافه داری یه لحظه به همسایت که سیمو کشیده و داده به اون یکی بده..بگو اینو بزن به سیمت..(اصلا خودت با کمال پررویی برو خونش ببین چه خبره و با خط تلفن داره چکار میکنه..خودت نویز گیرو نصب کن و بگو زدی رید... به خطم با این کارت)...همسایه دومی واسه چه کاری خط رو از اولی گرفته؟ اینترنت؟؟
تو بیشتر خونه ها مخصوصا اپارتمانا موقع ساختن.. سیم تلفن رو همراه سیم برق داخل لوله خرطومی میکنن و کارو راحتر میکنن...یکی از دلایلی که تو اپارتمانها نویز زیاده همینه..

اره درسته غیر طبیعیه ولی این مشکل وجود داره
نه تو دیوار نمیره سیمش ، کاملا مشخصه
همسایه دومی واسه دستگاه کارت خوان گرفته اینو ( یعنی یه حالت مغازه همچین چیزیه )
والا ما اصلا نمیشناسیم این همسایه رو ، جدید اومده - فکر نکنم بتونم نویز گیر رو ببرم تو خونش که وصل کنه :n03: تازه فایدش چیه ؟ به نظرت تاثیر داره ؟

esmigel
07-11-2017, 23:23
اره درسته غیر طبیعیه ولی این مشکل وجود داره
نه تو دیوار نمیره سیمش ، کاملا مشخصه
همسایه دومی واسه دستگاه کارت خوان گرفته اینو ( یعنی یه حالت مغازه همچین چیزیه )
والا ما اصلا نمیشناسیم این همسایه رو ، جدید اومده - فکر نکنم بتونم نویز گیر رو ببرم تو خونش که وصل کنه :n03: تازه فایدش چیه ؟ به نظرت تاثیر داره ؟

اگه این مشکل واسه من میوفتاد و مطمئن میشدم که مشکل از طبقه بالاست..نویز گیر که سهله..واسش سیمه مخابراتیم میگرفتم!! چون مجبور بودم...
وقتی یه تیکه سیم کشیدن همچین کاره فرا طبیعی انجام بده.. نویزگیرم شاید بتونه نویزشو بگیره!...
اگه از من بود یه سیم از پائینه اپارتمان (از جائیکه سیما تقسیم میشه واسه بقیه واحدا) یک راست یه سیم معمولیه تلفن میکشیدم واسه خودمو خیالمو راحت میکردم..

MOHAMMAD2010
12-11-2017, 15:58
اگه این مشکل واسه من میوفتاد و مطمئن میشدم که مشکل از طبقه بالاست..نویز گیر که سهله..واسش سیمه مخابراتیم میگرفتم!! چون مجبور بودم...
وقتی یه تیکه سیم کشیدن همچین کاره فرا طبیعی انجام بده.. نویزگیرم شاید بتونه نویزشو بگیره!...
اگه از من بود یه سیم از پائینه اپارتمان (از جائیکه سیما تقسیم میشه واسه بقیه واحدا) یک راست یه سیم معمولیه تلفن میکشیدم واسه خودمو خیالمو راحت میکردم..

همسایه زیر بار نمیره در نتیجه فکر نکنم حاضر باشه پول بابت یه سیم خوب بده
سیم جدا هم همنجور که گفتم نمیتونم بکشم چون اولا به اون یارو که مسئول این کارای مخابراتی هست گفتم گفت نمیشه و غیر قانونیه - جدا هم خودم بخوام بکشم صدای همسایه ها در میاد که چی کار به سیم های ما داری ! چون اینجا بلوک شلوغیه و 16 تا واحد داره

alijigari
14-11-2017, 11:49

منم همین مشکل را دارم اما یا snr 6
مشکل شما اخر حل شد ؟؟ یا هنوز داری ؟

esmigel
16-11-2017, 06:33
همسایه زیر بار نمیره در نتیجه فکر نکنم حاضر باشه پول بابت یه سیم خوب بده
سیم جدا هم همنجور که گفتم نمیتونم بکشم چون اولا به اون یارو که مسئول این کارای مخابراتی هست گفتم گفت نمیشه و غیر قانونیه - جدا هم خودم بخوام بکشم صدای همسایه ها در میاد که چی کار به سیم های ما داری ! چون اینجا بلوک شلوغیه و 16 تا واحد داره

منکه نگفتم از جعبه تقسیم تو کوچه که ماله مخابراته رو دستکاری کن..(تازه همونم میتونی یه نگاه بندازی اگه نزدیک اپارتمان باشه..من جعبه تقسیم نزدیک خونه ست..گرفتم با اسپری کل جعبه رو که پراز زنگ و سولفاته! بود تمیز کردم..اتفاقا یکی از همسایه ها پرسید چکار میکنی؟ گفتم تلفن خیلی خش خش میکنه اومدم یه نگاهی بندازم..که اتفاقا بعدش خش خش از بین رفت..)...از شمارو منظورم از داخل ساختمانه(از پائین)...برو نگاه کن..اختیارشو داری..بگو سیم خونمون میخوام ببینم کدومه و خش خش میکنه..از داخل مربوط به مخابرات نمیشه.....مخابرات..خط تلفن که بگیری سیمو برات تا در خونه میاره و میره..درست مثل اداره برق!..تا داخل که برات سیمکشی نمیکنه..یه وقت خواستی سیمتو پیدا کنی به خط تلفنت با موبایل زنگ بزن و بزار زنگ بخوره..بعد تک به تک دست به سیما بزن بعد خودت متوجه میشی کدوم سیم مربوط به واحدته..:n19:....من تو هر اپارتمانی که خونمو بردم سیم تلفن رو از پایین چک کردم..حالا چه با پررویی شده..چه با سرایدار...چون نویز نداشتن واسم خیلی مهمه!

iman2919
16-11-2017, 08:15
منم همین مشکل را دارم اما یا snr 6
مشکل شما اخر حل شد ؟؟ یا هنوز داری ؟

نه متاسفانه مشکل هنوز پابرجاست و احتمال زیاد از تجهیزات مرکز مخابراتی منطقه هست.

ham33d
21-11-2017, 15:36
نه متاسفانه مشکل هنوز پابرجاست و احتمال زیاد از تجهیزات مرکز مخابراتی منطقه هست.
کلا سیم کشی و تجهیزات مخابرانی ایران داغون هست همش پاس میده طرف سرویس دهنده

loyalboy1987
23-11-2017, 12:51
هر وقتم که زنگ بزنی میخوان از سر خودشون رفع کنن جواب سر بالا میدن

FAR FAR251
27-11-2017, 19:27
سلام
دوستان من یه مشکلی دارم
که اونم اینه وقتی مودم به تنهایی روشن باشه خط تا هشت مگابیت کشش داره
ولی وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم کشش خط مودم به سه الی چهار مگابیت میرسه . نمیدونم کجای کار اشکال داره
به هر کسی هم گفتم دهنش از تعجب باز موند:n02::n04:
الان موندم چکار کنم :n14:

ham33d
28-11-2017, 15:26
سلام
دوستان من یه مشکلی دارم
ولی وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم کشش خط مودم به سه الی چهار مگابیت میرسه . نمیدونم کجای کار اشکال داره
مودم را کامپیوتر دور کن
مدل مودم چیه؟؟؟؟؟؟

- - - Updated - - -

سلام
دوستان من یه مشکلی دارم
مودم را از کامپیوتر دور کن
مدل مودم چیه؟؟؟؟؟؟

FAR FAR251
29-11-2017, 00:44
[QUOTE=ham33d;9020132]مودم را کامپیوتر دور کن
مدل مودم چیه؟؟؟؟؟؟

یک متر دور کردم ولی تاثیری نداشت باید سیم بگیرم پنج شش متر ببرم عقب تر :n13:
مدل مودم دی لینک 2750

shaahani
29-11-2017, 02:35
سلام
دوستان من یه مشکلی دارم

شما وقتی مودمتون به دستگاه های isp متصل میشه و از اون استفاده نمیکنید مقدار پهنای باند تعریف شده رو دریافت میکنید
زمانی که شروع به استفاده میکنید و خط شما خراب است و نویز زیادی داره ، مودم بطور هوشمند سرعت رو کاهش میده تا اتصال قطع نشه .
اول تنظیم کاهش خودکار سرعت در بیشتر دستگاه ها قابل تغییر هست ؛ که اگه غیر فعال بشه تا نویز خط زیاد بشه بلافاصله اینترنت قطع میشه و هیچوقت سرعت کاهش پیدا نمیکنه .
برای اینکه امتحان کنید ، یکروز کامپیوتر رو روشن نکنید و بطور شبکه هوایی و موبایل از اینترنت استفاده کنید ، سپس با موبایل وارد مودم بشین و سرعت رو نگاه کنید که کاهش پیدا کرده و یا خیر .

دستگاه مودم رو مستقیم بدون اسپلیتر به خط تلفن وصل ؛ دستگاه تلفن و فکس و غیره رو از خط جدا کنید.
و بعد کامپیوتر رو روشن کنید و تغیرات سرعت رو نگاه کنید . مقدار SNR حداقل باید 18 باشه تا بدونین اتصال شما مشکلی نداره
مقدار Line Attenuation باید بسیار کم و نزدیک به صفر باشد ، اگر این مقدار زیاد باشه یعنی اینکه ارتباط شما به مرکز مخابراتی دچار مشکل هست
از صفحه Status مودم جایی که این اعداد ذکر شده ، عکس بگیرین و قرار بدین تا دوستان راهنمایی کنن.

FAR FAR251
29-11-2017, 19:00
شما وقتی مودمتون به دستگاه های isp متصل میشه و از اون استفاده نمیکنید مقدار پهنای باند تعریف شده رو دریافت میکنید
زمانی که شروع به استفاده میکنید و خط شما خراب است و نویز زیادی داره ، مودم بطور هوشمند سرعت رو کاهش میده تا اتصال قطع نشه .
اول تنظیم کاهش خودکار سرعت در بیشتر دستگاه ها قابل تغییر هست ؛ که اگه غیر فعال بشه تا نویز خط زیاد بشه بلافاصله اینترنت قطع میشه و هیچوقت سرعت کاهش پیدا نمیکنه .
برای اینکه امتحان کنید ، یکروز کامپیوتر رو روشن نکنید و بطور شبکه هوایی و موبایل از اینترنت استفاده کنید ، سپس با موبایل وارد مودم بشین و سرعت رو نگاه کنید که کاهش پیدا کرده و یا خیر .

دستگاه مودم رو مستقیم بدون اسپلیتر به خط تلفن وصل ؛ دستگاه تلفن و فکس و غیره رو از خط جدا کنید.
و بعد کامپیوتر رو روشن کنید و تغیرات سرعت رو نگاه کنید . مقدار SNR حداقل باید 18 باشه تا بدونین اتصال شما مشکلی نداره
مقدار Line Attenuation باید بسیار کم و نزدیک به صفر باشد ، اگر این مقدار زیاد باشه یعنی اینکه ارتباط شما به مرکز مخابراتی دچار مشکل هست
از صفحه Status مودم جایی که این اعداد ذکر شده ، عکس بگیرین و قرار بدین تا دوستان راهنمایی کنن.
این عکس از مودم
وقتی که کامپیوتر روشنه ولی وقتی خاموش میکنم بهتر میشه تا حد کشش 7 و 8 مگابیت

paveej
29-11-2017, 19:34
یک متر دور کردم ولی تاثیری نداشت باید سیم بگیرم پنج شش متر ببرم عقب تر :n13:
مدل مودم دی لینک 2750
مودم رو همون جای اولش بذار وسیم شبکه رو از مودم جدا کن.وقتی کامپیوتر روشنه و مودم بش وصل نیست ببین کشش چقدر شده.اگه کشش با حالت خاموش بودن کامپیوتر فرق نکنه معلوم میشه با اتصال به کامپیوتر کشش کم میشه ولی اگه بازم کشش کم بشه یعنی احتمالن نزدیک بودن به کامپیوتر باعث این اتفاق میشه.

Sent using Android ForumReader app

FAR FAR251
29-11-2017, 20:42
مودم رو همون جای اولش بذار وسیم شبکه رو از مودم جدا کن.وقتی کامپیوتر روشنه و مودم بش وصل نیست ببین کشش چقدر شده.اگه کشش با حالت خاموش بودن کامپیوتر فرق نکنه معلوم میشه با اتصال به کامپیوتر کشش کم میشه ولی اگه بازم کشش کم بشه یعنی احتمالن نزدیک بودن به کامپیوتر باعث این اتفاق میشه.

Sent using Android ForumReader app
انجام دادم و سیم شبکه را از مودم به کامپیوتر قطع کردم .
الان با گوشی نگا کردم تنظیمات مودم رو . تغییری پیدا نکرده بود . و همون حرف شما شد نزدیک بودن به کامپیوتر باعث نویز میشه