PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی جهت خرید گیرنده های دیجیتال تلویزیونی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25

amir 777
11-03-2013, 14:26
سلام
سایتشون راه افتاده ولی نه هنوز فروششون راه نیوفتاده
من که از حریدش پشیمون شدم قیمتش غیر منصفانه شده

NewDesigner
11-03-2013, 15:55
دوستان من می خوام یک گیرنده دیجیتال بگیرم و اطلاعاتم هم درباره اش صفره.
می خواستم بدونم چه مارکی معروف تره و آیا این X.VISION ها که مادیران هم داره خوبه یا نه و چه مدلیش بهتره مثلآ 353 داره یا 333 و ... کدوم بهتره؟ آیا تصاویر HD , FULL HD اصلآ پخش میشه که این گیرنده ها می نویسن می گیرند؟
برای خرید گیرنده دیجیتال فقط سراغ ایکس ویژن برو چون با وجود اینکه قیمتش توی رنج بقیه مدلهای بازاره ولی خدمات خیلی خوبی ارائه میده و اگه دستگاهت به مشکلی بر بخوره سریع براش آپدیت ارائه میدن . به خاطر همین پشتیبانی معتبری که داره بازار فروش dvbt دستشه .
من مدل 353 رو بهت پیشنهاد میدم چون کاملترین ویژگیها رو داره و یه کابل hdmi هم روی خود دستگاه میدن .
تصاویر ارسالی از صدا و سیما که حتی HD هم نیست ولی Full HD بودن این گیرنده ها برای پخش فیلم وتصویر از usb یه ویژگی خوب حساب میشه .

amir 777
12-03-2013, 09:42
گیرنده های انرژی سیستم چطوره ؟
به نظر من از روی مشخصاتش عیب بزرگش فقط ساپورت نکردن mkv بود ولی در عوض قیمت خیلی مناسبی داره وصدای ac3 را پشتیبانی میکنه

amir 777
12-03-2013, 09:49
من امروز سه تا گیرنده تست کردم
اینم بگم خودم اچدی پلیر وسترن دارم
اولی دنای 327 نیو بود
دومی مکسیدر
سومی انرژی سیستم
اولی و دومی به درد لای جرز میخوردن ولی سومی تمام کمال هر فایلی که اچدی پلیرم پخش کرده جواب داد
در صد گیرندگی تیونرشم عالی بود
قیمت هم 89
دنای و مکسیدر صدای 5+1 رو پخش نکردن ولی انرژی سیستم اوکی اوکی بود
البته زیر نویس همچنان ریز بودولی به نظر من با پولی که میدین پلیر خوبی هم گیرتون میاد
اصلا سعی نکنید سمت این گیرنده های در پیت برید چون چینی درجه چند هستن و اقایون وارد کننده با عوض کردن ظاهر و اسم و مدل در کل یک دستگاه تحویل میدن
انرزی سیستم به عنوان پلیر از دستگاه های موجود فعلا سر تره
لپ کلام از بسته بندی محصول میشه فهمید چی جلوته
دنای و مکسیدربرای کسی که با اچدی پلیر کار کرده اصلا قابل قبول نیست مطمئنم ویژنها هم همین شرایط رو دارن
چطور همه فایلی را پخش کرد؟ اخه تو مشخصاتش فقط divx و xdvi و و vob را نوشته ساپورت میکنه

hamidchi
12-03-2013, 10:59
مشکل اپدیت 353 با عوض کردن فلش حل شد و اپدیت شد
مرسی

سلام
میخاستم بپرسم شما که دستگاه رو اپدیت کردین چه فرقی با قبلش کرده ؟؟
من یه ایکس ویژن 232 خریدم لازمه آپدیتش کنم . با آپدیت چه چیزیش بهتر میشه ؟
دوستان دیگه هم اگه میدونن لطفا جواب بدین

irandvb-t
12-03-2013, 12:53
دوست عزیز عموما با آپدیت هایی که ارائه میشه یه فایل .txt هست که نوشته چه مواردی توش تغییر کرده شما موقع دانلود اونو بخونی حله چون همیشه آپدیت ها براساس مشکلاتی هست که رفع شده ارائه میشه

irandvb-t
12-03-2013, 12:56
دوست عزیزی که ایکس ویژن داشت و تصویر نشون نمیداد اگه با hdmi وصل کرده با کابل rca وصل کنه و یه بار بازگشت به تنظیمات کارخانه کنه چون احتمالا تلویزیونش از 1080p پشتیبانی نمیکنه و گیرنده رو این حالت تنظیم شده اگه هم بعد از بازگشت به تنظیمات کارخانه باز هم روی مد1080p بود دستی تنظیمش کنه مشکلش حل میشه

abbas-t
12-03-2013, 13:42
مگه قیمتش چند شده؟

amir 777
12-03-2013, 13:54
مگه قیمتش چند شده؟
با گارانتی 135 تومن

FlashGet
12-03-2013, 16:17
دوستان سلام

میشه لطفا یک گیرنده در حد عالی برای کامپیوتر معرفی کنید که قابلیت ضبط برنامه ها رو با کیفیت بالا داشته و البته با فرمت های رایج /

گیرنده دیجیتالی دارم که برای تی وی هستش اما ضبط برنامه هاش با فرمت مسخره ای که باید برای پخش شدن صداش تبدلیش کنم اونم با نرم افزار خاص که کلی طول میکشه تبدیل بشه و در اخر هم بیشتر اوقات یا تصویر خش داره یا صدا عق ب و جلو شده . دستگاهی که برای تی وی دارم و ازش ناراضی هستم ایکس ویژن هستش .

حالا میخوام یک گیرنده برای کامپیوتر بخرم اما نمیدونم چی بخرم که هم کیفیت بالایی داشته باشه و هم قابلیت ضبط کردن برنامه ها با فرمت رایج مثل mpg یا mpg4 یا avi داشته باشه .

منتظر راهنمایی دوستان هستم .

alilosting
12-03-2013, 16:53
دوست عزیز عموما با آپدیت هایی که ارائه میشه یه فایل .txt هست که نوشته چه مواردی توش تغییر کرده شما موقع دانلود اونو بخونی حله چون همیشه آپدیت ها براساس مشکلاتی هست که رفع شده ارائه میشه
ضمن تایید صحبتهای شما ..
خدمت hamidchi عزیز بگم که :
بله برای 232 و 353 آپدیت جدید اومده . حتما" آپدیت کن .
توی آپدیت 232 موارد زیر تغییر یافته :
- اضافه کردن گزینه جداسازی usb (برای جداسازی usb از دستگاه بدون آسیب رساندن به فلش )
- برطرف سازی هنگ های احتمالی دستگاه
- تغییز سایز و فونت زیرنویس
- اعمال عملکرد مکث تصویر
- ایجاد منوی عربی
- اعمال scan mode

آخرین ورژن آپدیت 232 و 353 ورژن 1.20 هست . اگه ورزن دستگاهت این نیست حتما" آپدیتش کن .

fight12
12-03-2013, 19:06
گیرندگیش چطوره ؟ واسه من فقط گیرندگیه دستگاه مهمه.
ممنون

fight12
12-03-2013, 19:10
دوست عزیزی که ایکس ویژن داشت و تصویر نشون نمیداد اگه با hdmi وصل کرده با کابل rca وصل کنه و یه بار بازگشت به تنظیمات کارخانه کنه چون احتمالا تلویزیونش از 1080p پشتیبانی نمیکنه و گیرنده رو این حالت تنظیم شده اگه هم بعد از بازگشت به تنظیمات کارخانه باز هم روی مد1080p بود دستی تنظیمش کنه مشکلش حل میشه
دوست عزیز گیرندگی ایستر چطوره من با دنای مشکل داشتم فروختمش,اما تو یه منطقه دیگه امتحان کردم پرش تصویر یا فریز شدن صدا و تصویر نداشت اصلا تازه با آنتن داغون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!

amir 777
12-03-2013, 21:11
ممنون
به نظر من همون ایکس ویژن بهتر از همه ست سراغ این مارک های متفرقه نرو

fight12
12-03-2013, 21:25
از دوستان کسی گیرنده پرو ویژن x-10 رو خریده .گیرندگیش چطوره؟
آقای irandvb-t گیرندگی این مدل رو نسبت به ایستر امتحان کردید؟

Sent from my MediaPad 10 FHD using Tapatalk 2

hamidchi
12-03-2013, 22:34
ممنون

من تا حالا با دوتا از این گیرنده ها سر و کار داشتم یکی سما یکی هم ایکس وِیژن 232
توی گیرندگی میشه گفت در یه حد هستند ولی خب یه مقدار کمی ایکس ویژن بهتر بود ولی نه خیلی به طوریکه با یه آنتن داغون ایکس کمتر شطرنجی میشد ول در کل این شطرنجی شدنه واسه هر دو رو اعصاب بود.
البته اینجا افراد با تجربه تو این زمینه زیاد هستند ولی به نظر من نمیشه از یه گیرنده انتظار معجزه داشت ! منظورم اینه که اگه اوضاع آنتن و سیم آنتن خراب بشه با وصل کردن گیرنده چیزی درست نمیشه و شاهد در هم ریختن تصویر خواهیم بود

hamidchi
12-03-2013, 22:48
راستی این منوی سما و ایکس ویژن اگه نخام بگم کاملا میشه گفت 99 درصد شبیه همن!! از لحاظ رنگ - گزینه ها - موقع پخش از روی فلش و ...
یه چند تا فایل رو که قبلا با سما واسه پخش امتحان کرده بودم با ایکس هم امتحان کردم مثل هم بودن هر چی اون پخش کرده بود رو این یکی هم پخش کرد و هر چی اون پخش نکرده بود رو این هم پخش نکرد

البته تو ضبط کردن ، فایل ها یی که با سما ضبط شده بود خیلی رون تر پخش شد هر دو رو با کا لایت کودک پک امتحان کردم( البته تو کاتالوگ ایکس نوشته با vlc باز کنین که من امتحان نکردم) و خب قبل از آپدیت دستگاه ضبط کردم شاید بعد از آپدیت مشکلی نداشته باشه

ولی این همه که تبلیغ سما میشه که یه پلیر خوبه و نسیت به بقیه از لحاظ پلیر سر تره من که تا اینجا چیزی ندیدم، البته ایکس رو تازه دیروز خریدم و اگه تفاوتی پیدا شد سعی میکنم اطلاع بدم

abbas-t
13-03-2013, 13:04
با گارانتی 135 تومن

غیر از بحث قیمت از نظر کارایی ایا واقعا نسبت به گیرنده های دیگه سرتره ،تو بحث گیرندگی ایا واقعا دریافت سیگنال روی 100 درصده ؟تصویر با صذا سینکه ،فریز نمیشه ،دستگاه هنگ نمیکنه؟

irandvb-t
13-03-2013, 18:05
دوستان سلام

میشه لطفا یک گیرنده در حد عالی برای کامپیوتر معرفی کنید که قابلیت ضبط برنامه ها رو با کیفیت بالا داشته و البته با فرمت های رایج /

گیرنده دیجیتالی دارم که برای تی وی هستش اما ضبط برنامه هاش با فرمت مسخره ای که باید برای پخش شدن صداش تبدلیش کنم اونم با نرم افزار خاص که کلی طول میکشه تبدیل بشه و در اخر هم بیشتر اوقات یا تصویر خش داره یا صدا عق ب و جلو شده . دستگاهی که برای تی وی دارم و ازش ناراضی هستم ایکس ویژن هستش .

حالا میخوام یک گیرنده برای کامپیوتر بخرم اما نمیدونم چی بخرم که هم کیفیت بالایی داشته باشه و هم قابلیت ضبط کردن برنامه ها با فرمت رایج مثل mpg یا mpg4 یا avi داشته باشه .

منتظر راهنمایی دوستان هستم .

سلام
عزیز اگه برای کامپیوتر میخوای کیفیت خوبی داشته باشه باید یه کارت اینترنال بگیری و بعدش هم یه آنتن بوستر دار بهش وصل کنی تا مشکل نداشته باشی ولی به هیچ وجه سراغ این usb ها نرو اگه کیفیت خیلی برات مهم هست

irandvb-t
13-03-2013, 18:19
دوست عزیز گیرندگی ایستر چطوره من با دنای مشکل داشتم فروختمش,اما تو یه منطقه دیگه امتحان کردم پرش تصویر یا فریز شدن صدا و تصویر نداشت اصلا تازه با آنتن داغون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!

ایستر تو این تمام دستگاه هایی که ما تست کردیم باید بگم قویترین تیونر رو داشت این رو تو قسمت مشخصاتش هم نوشته شما مقایسه کنی با مدل های دیگه خودت متوجه میشی البته ما بزرگترین مشکلمون این هست که شرکت ها اطلاعات دستگاه هاشون رو درست ارائه نمیدن وگرنه میشد مشخصات رو کنار هم به صورت مقایسه ای درست کرد اون وقت جالب تر میشد تازگیا هم چندتا شرکت مشخصات جزئی از محصولاتشون گفتن که کلی با خود محصول تفاوت داشت مثل دنای این مدل آخریاش که cpu 400mz رو به جای 650mhz میفروخت ولی اصولا شرکت ها مشخصاتشون رو خیلی برای خودشون محرمانه میدونن البته بیشتر مواقع خودشونم نمی دوننن چی آوردن برای همین نمیتونن جواب مشتری رو بدن و یا حتی اطلاعات درستی بدن بالاخره اینجا ایران هست و مشتری اخرین رده رو برای وارد کننده و تولید کننده داره اینم میشه آخر و عاقبتمون که باید همش ضرر بدیم شما الان با دنای مشکل پیدا کردی و فروختیش خوب مسلما ضرر کردی ولی برای اون شرکت اصلا فرقی نداره که شما چه بلایی سرت میاد اگه این شرکت حقوق مصرف کنندش رو رعایت میکرد و دستگاه خوب آورده بود و یا اطلاعات فنی درستی داشت اصلا نباید این دستگاه رو میخرید و وارد میکرد ولی واسه خودمون متاسفم که فقط پول واسمون مهم هست ببخشید من دلم خیلی از این شرکت ها و یا بهتر بگم از خودمون زیادی پر هست شرمنده از بحث خارج شدم اعصاب نداریم دیگه

amir 777
13-03-2013, 19:44
ایستر تو این تمام دستگاه هایی که ما تست کردیم باید بگم قویترین تیونر رو داشت این رو تو قسمت مشخصاتش هم نوشته شما مقایسه کنی با مدل های دیگه خودت متوجه میشی البته ما بزرگترین مشکلمون این هست که شرکت ها اطلاعات دستگاه هاشون رو درست ارائه نمیدن وگرنه میشد مشخصات رو کنار هم به صورت مقایسه ای درست کرد اون وقت جالب تر میشد تازگیا هم چندتا شرکت مشخصات جزئی از محصولاتشون گفتن که کلی با خود محصول تفاوت داشت مثل دنای این مدل آخریاش که cpu 400mz رو به جای 650mhz میفروخت ولی اصولا شرکت ها مشخصاتشون رو خیلی برای خودشون محرمانه میدونن البته بیشتر مواقع خودشونم نمی دوننن چی آوردن برای همین نمیتونن جواب مشتری رو بدن و یا حتی اطلاعات درستی بدن بالاخره اینجا ایران هست و مشتری اخرین رده رو برای وارد کننده و تولید کننده داره اینم میشه آخر و عاقبتمون که باید همش ضرر بدیم شما الان با دنای مشکل پیدا کردی و فروختیش خوب مسلما ضرر کردی ولی برای اون شرکت اصلا فرقی نداره که شما چه بلایی سرت میاد اگه این شرکت حقوق مصرف کنندش رو رعایت میکرد و دستگاه خوب آورده بود و یا اطلاعات فنی درستی داشت اصلا نباید این دستگاه رو میخرید و وارد میکرد ولی واسه خودمون متاسفم که فقط پول واسمون مهم هست ببخشید من دلم خیلی از این شرکت ها و یا بهتر بگم از خودمون زیادی پر هست شرمنده از بحث خارج شدم اعصاب نداریم دیگه
کسی نیست این جا جلوی تبلیغات این اقا را بگیره ماشالله داره تخته گاز تبلیغ میکنه
برام جالبه چطور دو هفته قبل از اغاز دوباره فروش ایستر ایشون دوباره سر و کلش پیدا شد
ولی یه تبریک بهتون بگم خیلی حرفه ای کار کردید خوب اومدید هایپ تو نت راه انداختید بعد هم که مردم مشتاق شدن به صورت خودجوش قیمت دستگاهتون از 110 رسید به 135 تومن

mehran_456
13-03-2013, 22:18
سلام
من یک ماه پیش یه دونه گیرنده کالیوز خریدم خیلی عالیه فعلا. ضبط کردنشم تا حالا چند تا فیلم 2 ساعته که حدود 2 گیگ بوده ضبط کردم باهاش بدون مشکل پخش کرده. گیرندگیشم خویه. خریدم 88 تومان. دوستان اگه اطلاعات دیگه خواستن بگن که براشون بذارم

حساام
13-03-2013, 22:54
واقعا دلم میسوزه بعضی سوال و جواب ها رو میبینم
ببینید دوستان عزیز اصلا دنبال خوب و بد این گیرنده ها نباشید چون همشون یه گوهن اگه با چندتاشون کار کنید خوب میفهمید من چی میگم
اگه شرکتی گرونتر میفروشه خیال نکنید چیز بهتری نسبت به مدلهای دیگه داره
برید خرید بکنید و با دید گیرنده برید جلو و برای پلیر هم توقع بی جا نداشته باشید

alilosting
14-03-2013, 08:57
من تا حالا با دوتا از این گیرنده ها سر و کار داشتم یکی سما یکی هم ایکس وِیژن 232
توی گیرندگی میشه گفت در یه حد هستند ولی خب یه مقدار کمی ایکس ویژن بهتر بود ولی نه خیلی به طوریکه با یه آنتن داغون ایکس کمتر شطرنجی میشد ول در کل این شطرنجی شدنه واسه هر دو رو اعصاب بود.
البته اینجا افراد با تجربه تو این زمینه زیاد هستند ولی به نظر من نمیشه از یه گیرنده انتظار معجزه داشت ! منظورم اینه که اگه اوضاع آنتن و سیم آنتن خراب بشه با وصل کردن گیرنده چیزی درست نمیشه و شاهد در هم ریختن تصویر خواهیم بود

درسته حمید جان سالم بودن آنتن و سیم آنتن برای پخش یه تصویر با کیفیت و بدون شطرنج یه شرط لازمه چون خراب بودن سیم آنتن حتی به خود دستگاه هم صدمه وارد میکنه .
از طرفی به نظر من خرید ایکس ویژن بخاطر آنتن دهی قوی تری که نسبت به بقیه داره و خدمات پس از فروش معتبر و آپدیتهایی که بر اساس درخواست مشتریها ارائه میده ، خرید منطقی تری هست وگرنه از نظر مشخصات کلی و امکانات جانبی تقریبا" الان همه برندها یه جورن ولی تفاوت در کیفیت این گیرنده هاس . به نظر من با توجه به اینکه ایکس ویژن نسبت به سایر دستگاههای مشابه گارانتی معتبرتری داره خرید مورد اعتمادتری هست .

hamidchi
14-03-2013, 11:53
واقعا دلم میسوزه بعضی سوال و جواب ها رو میبینم
ببینید دوستان عزیز اصلا دنبال خوب و بد این گیرنده ها نباشید چون همشون یه گوهن اگه با چندتاشون کار کنید خوب میفهمید من چی میگم
اگه شرکتی گرونتر میفروشه خیال نکنید چیز بهتری نسبت به مدلهای دیگه داره
برید خرید بکنید و با دید گیرنده برید جلو و برای پلیر هم توقع بی جا نداشته باشید

منم همین فکر رو میکنم همشون در یه حد هستند احتمالا . یادمه موقع خرید هم چند تا مغازه رفتم و فروشنده هاش همینو گفتن که چون همگی 95% شبیه به هم کارایی دارن بهتر سراغ مارک متفرقه نری و از یه شرکتی بگیری اگه به مشکلی خوردی سریع برطرف کنن

این که هی میگن ایستر نسبت به بقیه بهتره اونایی که باهاش کردن باید بگن ولی فکر کنم 135 یه مقدار زیاده واسه یه گیرنده دیجیتال!!

arash1368a
14-03-2013, 15:10
سلام .نمی دونم جاش اینجا هس این سوال. بپرسم یا نه؟ ولی من یه مشکلی دارم می خواستم ببینم می شه حلش کرد؟ا! من یه گیرنده دیجیتال shuttle tech 2700m دارم در 24 ساعت شبانه روز کارش عالیه اما به محض اینکه یه فوتبال اروپایی از شبکه 3 به طور مستقیم پخش میشه ، یهو قطع میشه!! کسی دیگه هم این مشکلو داره؟ آیا راه حلی براش هست ؟

arash1368a
14-03-2013, 15:23
سلام . من یه گیرنده دیجیتال shuttle tech 2700m دارم در 24 ساعت شبانه روز کارش عالیه اما به محض اینکه یه فوتبال اروپایی از شبکه 3 به طور مستقیم پخش میشه ، یهو قطع میشه!! کسی دیگه هم این مشکلو داره؟ آیا راه حلی براش هست ؟

hamidchi
14-03-2013, 23:11
سلام .نمی دونم جاش اینجا هس این سوال. بپرسم یا نه؟ ولی من یه مشکلی دارم می خواستم ببینم می شه حلش کرد؟ا! من یه گیرنده دیجیتال shuttle tech 2700m دارم در 24 ساعت شبانه روز کارش عالیه اما به محض اینکه یه فوتبال اروپایی از شبکه 3 به طور مستقیم پخش میشه ، یهو قطع میشه!! کسی دیگه هم این مشکلو داره؟ آیا راه حلی براش هست ؟

جدی !!! مشکل عجیبیه !! :n13::n13:

منظورتون از قطع شدن چیه ؟ دقیقا چه اتفاقی میفته ؟ دیگه سیگنال ندارید ؟ یا .... ؟؟؟
به تنظیمات صفحه نمایش مثل نسبت تصویر تا رزولوشن بستگی نداره ؟ امتحان کردین ؟

arash1368a
15-03-2013, 10:52
hamidchi جان آره عجیبه.در واقع فقط شبکه 3 یهو سیاه میشه و دیکه هیچ چیزی دریافت نمیکنه.ربطی هم به رزولوشن و اینا نداره.من سرچ کردم دیدم اینایی که ماهواره دارن این مشکلو بعضی وقتا دارن ولی برای گیرنده دیجیتال خیلی عجیبه.خلاصه وقتی فوتبال شروع میشه مجبورم آنالوگ ببینم :(

mr_rayan
15-03-2013, 12:48
hamidchi جان آره عجیبه.در واقع فقط شبکه 3 یهو سیاه میشه و دیکه هیچ چیزی دریافت نمیکنه.ربطی هم به رزولوشن و اینا نداره.من سرچ کردم دیدم اینایی که ماهواره دارن این مشکلو بعضی وقتا دارن ولی برای گیرنده دیجیتال خیلی عجیبه.خلاصه وقتی فوتبال شروع میشه مجبورم آنالوگ ببینم :(
با پشتیبانی محصولتون تماس بگیرید.باید پاسخگو باشند و یا دستگاه رو پس بگیرن.پیگیر باشید به نتیجه می رسید.

لنگرود1371
15-03-2013, 12:55
به نظر منم یه چیزی بگیرین که خدمات پس از فروش خوب داشته باشه و تعداد فرمتهای پخش خوبی داشته باشن زیر نویس راحت پخش کنن وگرنه گیرندگیشون خیلیِ کم باهم فرق دارن حتی منوهای مارکای متفاوت هم کپی همه:n08:
من دنای و ایکس ویژن رو پیشنهاد میکنم دنای تو پخش فرمت های سنگین و زیر نویس محرکه هست و ایکس ویژن تو خدمات پس از فروش

MILAD99
15-03-2013, 22:45
سلام دوستان آقا من میخوام گیرنده دیجیتال x-Vision رو بخرم و قصدم هم فقط استفاده از کانال های TV و گاها ضبط اون هاست و USB و ... استفاده ای ندارم.بنابراین بیشتر قدرت دریافت سیگنال و دریافت سریع کانال ها در هنگام تعویض برام مهمه.
شما چی مدلی پیشنهاد میدید؟
جدیدترین مدل 353 رو دیدم... نظر دوستان چی هست؟
hamidchi
16-03-2013, 13:34
سلام دوستان آقا من میخوام گیرنده دیجیتال x-Vision رو بخرم و قصدم هم فقط استفاده از کانال های TV و گاها ضبط اون هاست و USB و ... استفاده ای ندارم.بنابراین بیشتر قدرت دریافت سیگنال و دریافت سریع کانال ها در هنگام تعویض برام مهمه.
شما چی مدلی پیشنهاد میدید؟
جدیدترین مدل 353 رو دیدم... نظر دوستان چی هست؟
من خودم مدارم این مدلشو ، ولی فکر کنم با خدمات پس از فروش و گارانتی تعویضی که داره گزینه خوبی باشه
ضمن اینکه گیرندگی ایکس ویژن هم خوب هست
البته اونایی که دقیقا همین مدل رو دارن بهتر میتونن راهنمایی تون کنن

parvaz12369
16-03-2013, 15:12
سلام دستکا گیرنده دیجیتال قابلیت پخش
زیرنویس فارسی با فرمت SRT
زیرنویس فارسی با فرمت SUB/idx
پخش کند راهنماهی کند

parvaz12369
16-03-2013, 16:22
سلام X.Vision ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])سلام دستکا گیرنده دیجیتال قابلیت پخش
زیرنویس فارسی با فرمت SRT

پخش می کند راهنماهی کند
XDVC-555مودل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

abbas-t
19-03-2013, 13:42
غیر از بحث قیمت از نظر کارایی ایا واقعا نسبت به گیرنده های دیگه سرتره ،تو بحث گیرندگی ایا واقعا دریافت سیگنال روی 100 درصده ؟تصویر با صذا سینکه ،فریز نمیشه ،دستگاه هنگ نمیکنه؟

چی شد جواب ندادی جناب amir 777?!
راستی تو قسمت تنظیمات فرستنده گزینه قدرت انتن وجود داره که فعال یا غیر فعالش کنی؟

لطفا زودتر جواب بده

hamed malekpour
21-03-2013, 12:32
تا100هزار تومان چه مدلی پیشنهاد می کنید که می خواهم تو زیر زمین خونمون رو تلوزیون نصبش کنم چی پیشنهاد می کنید ؟

ariana18
21-03-2013, 12:40
سلام من یک دستگاه sama at200 خریدم حدود یک هفته و یک مشکل دارم لطفا کمک کنید
من ترتیب کانال ها رو همونجور که میخوام میچینم و بعد از چند ساعت که دوباره روشنش می کنم میبینم که ترتیبش ریخته به هم :n03:

من باید چیکار کنم ؟؟:n28::n28:

متشکر:n16:

hamidchi
21-03-2013, 16:12
سلام من یک دستگاه sama at200 خریدم حدود یک هفته و یک مشکل دارم لطفا کمک کنید
من ترتیب کانال ها رو همونجور که میخوام میچینم و بعد از چند ساعت که دوباره روشنش می کنم میبینم که ترتیبش ریخته به هم :n03:

من باید چیکار کنم ؟؟:n28::n28:

متشکر:n16:

با سلام

من هم سما دارم ولی خب به چینش کانال ها دست نمیزدم ولی هر بار که باد شدیدی میومد چون آنتن جاش خوب نبود یه سری شبکه ها جاشون تو لیست عوض میشد ، ولی از وقتی انتن و جاشو تغییر دادم مشکلی نداشتم
حالا نمیدونم از شما هم شاید ماله آنتنش باشه ، شاید هم با دستی چیدن کانال ها مشکل داره واقعا ،
البته من از یه نفر دیگه هم شنیدم اونم میگفت بعضی وقتا تو گیرنده ش ترتیب کانال ها عوض میشه سما هم نبود ازش :n29:

hamidchi
21-03-2013, 16:17
تا100هزار تومان چه مدلی پیشنهاد می کنید که می خواهم تو زیر زمین خونمون رو تلوزیون نصبش کنم چی پیشنهاد می کنید ؟

اومدم بگم چه امکاناتی رو انتظار دارین داشته باشه ، دیدم همه شون 95% مثله همن :n02:
فکر کنم ایکس ویژن مناسب باشه ، من 232 ش رو کمتر یک ماه پیش خریدم 94 ، گارانتی تعویضش و به روزرسانی نرم افزار از طرف ظرکت یه مزیتی هست که داره

Alireza_SA
23-03-2013, 20:00
ببخشید سوالم این هست

گیرنده دیجیتالمون شبکه ورزش نداره

چه تنظیماتی باید بکنم که ورزشش بیاد ...

الان خیلی از همسایه ها دارن ...
:n01:

Ghaioom
23-03-2013, 20:04
ببخشید سوالم این هست

گیرنده دیجیتالمون شبکه ورزش نداره

چه تنظیماتی باید بکنم که ورزشش بیاد ...

الان خیلی از همسایه ها دارن ...
:n01:
تو منو و قسمت جستجوی کانال باید جستجو کنی.

Alireza_SA
23-03-2013, 20:08
تو منو و قسمت جستجوی کانال باید جستجو کنی.

فرکانسش رو اگه میشه بگید ...

Alireza_SA
23-03-2013, 20:22
پیدا شد مرسی دوست گلم :n16::n12::n12:

axilbam
23-03-2013, 20:43
ببخشید یه مارک اومده جدید به نام مکسیدر Maxeeder من گرفتم ولی نمیدونم در مقایسه با بقیه چطوره، اگه میشه آمارشو در بیارین بدونم چطوریه...

Soroush-S
23-03-2013, 20:45
ببخشید یه مارک اومده جدید به نام مکسیدر Maxeeder من گرفتم ولی نمیدونم در مقایسه با بقیه چطوره، اگه میشه آمارشو در بیارین بدونم چطوریه...

آخه وقتی اینهمه برندهای داخلی دارن گیرنده دیجیتال میزنن نمیدونم چه علتی داره شما رفتین سراغ برندی مترقه:n15:

axilbam
23-03-2013, 21:20
آخه دوستم ازش تعریف میکرد،بعدشم تا حالا از هیچ برند داخلی خیری ندیدیم ،سابقه و خاطره خوبی نداشتم.حالا کسی رده بندی این مدلو نمیدونه؟

Ghaioom
23-03-2013, 21:37
فرکانسش رو اگه میشه بگید ...

فرکانس هر استان فرق میکنه بیشتر.
ولی راحت میتونید فرکانسش رو گیر بیارین. وقتی تو شبکه های مستند ،شما ، نمایش یا امثال اینها باشید و برید تو منو و بعد قسمت جستجو خودش فرکانس رو میزنه. یا میتونید جستجوی کلی بکنید.

در ضمن فکر کنم شبکه ورزش رو خونواده حذف کردن شاید شما زیاد تماشا میکردیش و نمیزاشتی خونواده بقیه کانالها رو ببینن؟! :n02::n09: شایدم اینطور نیست. :n02:

پیدا شد مرسی دوست گلم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خواهش میکنم.

hamidchi
24-03-2013, 11:56
این مارک های متفرقه رو همه جا نمیشه پیدا کرد ، البته شما هم چون دوستتون ازش راضی بوده میخاین یه چیز مطمئن بگیری ، من هم همین طور بودم از یه نفر که پرسیدم اونم یه مارکی رو گفت که ساخت تایوان بود و خب منوی فارسی نداشت و لی راضی بود ، که منم خواستم همون رو بگیرم ولی خیلی ها اصلا اسمشو نشنیده بودن ، اونایی هم که شنیده بودن گفتن خیلی باید بگردی تا پیدا کنی
حاله به نظرم شما از گارانتی اون اول مطمئن بشو بعد برو این برند رو بخر ، البته این گیرنده ها خرابی و برگشتی کم دارن ولی گارانتی معتبر میتونه خیال آدم و راحت کنه و این که سایتش آپدیت دستگاه رو متناسب با نیاز کاربرها و زود به زود بیرون بده

mehran_456
24-03-2013, 19:36
آخه وقتی اینهمه برندهای داخلی دارن گیرنده دیجیتال میزنن نمیدونم چه علتی داره شما رفتین سراغ برندی مترقه:n15:

سلام سروش جان . منم مثل خودت تا وقتی جنس ایرانی باشه سراغ جنسای چینی نمیرم. تو صفحات قبل دیده بودم که از گیرنده دیجیتال پارس تعریف میکردی. منم می خوام یه دونه پارس بخرم ولی اصفهان هر چی گشتم پیدا نکردم. نمی دونم تو شهر شما هست یا نه. خودم الان یه دونه calluse دارم خیلی راضیم ازش. به هر حال اگه تو شهر شما گیرنده پارس هست یه ندا بده. ممنون

Soroush-S
24-03-2013, 20:08
سلام سروش جان . منم مثل خودت تا وقتی جنس ایرانی باشه سراغ جنسای چینی نمیرم. تو صفحات قبل دیده بودم که از گیرنده دیجیتال پارس تعریف میکردی. منم می خوام یه دونه پارس بخرم ولی اصفهان هر چی گشتم پیدا نکردم. نمی دونم تو شهر شما هست یا نه. خودم الان یه دونه calluse دارم خیلی راضیم ازش. به هر حال اگه تو شهر شما گیرنده پارس هست یه ندا بده. ممنون

سلام - مراجعه کن به سایت psco.ir . مثل اینکه گیرنده پارس واسه فروش داره
ضمنا منظور من از جنس ایرانی برند خاصی نیست منظور من پشتیبانی بهتر برندهای داخلی نسبت به برندهای متفرقه هست.
اینجا هم پارس قیمت کرده بودم 75 تومن بود

amironline
27-03-2013, 17:33
دوستان چطوری میشه با گیرنده پروویژن بصورت زمانبندی شده ضبط کرد؟

Ghaioom
28-03-2013, 06:40
دوستان چطوری میشه با گیرنده پروویژن بصورت زمانبندی شده ضبط کرد؟
اینو نمیدونم ولی تو مارشال که تو قسمت زمان سنج فکر کنم بود.
یه گشتی تو منوها بزن پیدا میکنی. :n02:

ak313
28-03-2013, 11:08
احتمالا دکمه program داره پایین سمت راست آخرین دکمه:n19:
اگر نبود بر توی epg بعد از رزرو

POROMA2008
30-03-2013, 19:26
گیرنده دیجیتال ESTER T15 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قیمت :
در دسترس :
مدل :
135,000 تومان
موجود
ESTER T15

سازگاری با سیستم های پخش: MPEG-4 H.264/AVC , SD/HD MPEG-2 , ----T
کیفیت تصویر بالا FULL HD با رزولوشن: (۱۰۸۰P(60,50,30,25,24 HZ و ۱۰۸۰i
دارای خروجی های: USB،HDMI،AV،YUC
دارای خروجی صدای دیجیتال: SPDIF
ساخت کره جنوبی به همراه کابل HDMI
قیمت برای مصرف کننده(بدون گارانتی):۱۲۰,۰۰۰ تومان
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
قیمت برای مصرف کننده(با گارانتی):۱۳۵,۰۰۰ تومان
نحوه خرید به زودی تکمیل خواهد شد

ariana18
31-03-2013, 17:57
با سلام

من هم سما دارم ولی خب به چینش کانال ها دست نمیزدم ولی هر بار که باد شدیدی میومد چون آنتن جاش خوب نبود یه سری شبکه ها جاشون تو لیست عوض میشد ، ولی از وقتی انتن و جاشو تغییر دادم مشکلی نداشتم
حالا نمیدونم از شما هم شاید ماله آنتنش باشه ، شاید هم با دستی چیدن کانال ها مشکل داره واقعا ،
البته من از یه نفر دیگه هم شنیدم اونم میگفت بعضی وقتا تو گیرنده ش ترتیب کانال ها عوض میشه سما هم نبود ازش :n29:

منم فکر کنم از آنتن باشه ولی یعنی نمیشه مثل ماهواره ترتیب کانال هارو سیو کرد که همیشگی باشه؟؟

tiyam 01
31-03-2013, 22:53
خب ما هم گیرنده سما at-200 گرفتیم 105 تومان... ایکس ویژن هم بود 110 تومان (مدلش یادم نمیاد)

کیفیت پخش گیرنده خوب بود، فقط صداش انگار ضعیفه، ولوم تلویزیون رو باید بیشترش کرد (حالت معمولی (آنالوگ) ولوم روی 10 بود - با گیرنده دیجیتال 40) و به نظرم موقع تعویض کانالها زیاد مکث می کنه در حدود 3-4 ثانیه - بعضی وقتا هم تصویر شطرنجی میشه (مثل cd خش دار) که فکر کنم از فرستنده باشه

مدیاپلیرش هم چندتا کلیپ باهش پخش کردم خوب یود و روان پخش میکرد
یه فیلم سه بعدی (دموی سامسونگ) رو باهاش پخش کردم، (نه اینکه فیلم رو سه بعدی نشون بده)
مشخصات فیلم سه بعدی
Video: MPEG4 Video (H264) 1920x1080 23.976fps 5534kbps [Video]
Audio: AAC 44100Hz stereo 191kbps [Audio]

hamidchi
01-04-2013, 09:44
منم فکر کنم از آنتن باشه ولی یعنی نمیشه مثل ماهواره ترتیب کانال هارو سیو کرد که همیشگی باشه؟؟

بله میشه کانال ها رو حذف یا جابجا کرد و اگه وضعیت آنتن مناسب باشه دیگه به هم نمیریزه

tiyam 01
02-04-2013, 15:39
حافظه usb رو از ست تاپ باکس جدا میکنم به پی سی وصل میکنم فقط یه فایل USBC درونش هست یا نصف فایها و پوشه ها نیست ، چکار کنم اطلاعاتش از بین نره؟؟ گیرنده سما at-200

Ghaioom
03-04-2013, 06:15
حافظه usb رو از ست تاپ باکس جدا میکنم به پی سی وصل میکنم فقط یه فایل USBC درونش هست یا نصف فایها و پوشه ها نیست ، چکار کنم اطلاعاتش از بین نره؟؟ گیرنده سما at-200

شاید مخفی باشه؟!

hamidchi
03-04-2013, 09:37

احتملا مشکل از فلش یا پی سی شماست .با یه پی سی دیگه و یه فلش دیگه امتحان کنید ببینید فرقی میکنه
سیستم تون شاید ویروسی هست ؟ چون منم همین مدل رو دارم مشکلی باهاش ندارم . با ایکس ویژن هم مشکلی نداشتم

tiyam 01
03-04-2013, 10:16
شاید مخفی باشه؟!
نه مخفی نیست

احتملا مشکل از فلش یا پی سی شماست .با یه پی سی دیگه و یه فلش دیگه امتحان کنید ببینید فرقی میکنه
سیستم تون شاید ویروسی هست ؟ چون منم همین مدل رو دارم مشکلی باهاش ندارم . با ایکس ویژن هم مشکلی نداشتم
ویروسی فکر نکنم،
منویی چیزی برای جداسازی usb نداره؟؟
ایراد از پی سی چطور؟؟ به گیرنده وصل میکردم درست بود در می اوردم به پی سی وصل میکردم یا فایلها و فولدر نا مرتب میشد و نصف فایلها غیب میشد یا فقط یه فایل USBCداخلش بود

اما احتمالش هست از حافظه باشه

Ghaioom
03-04-2013, 16:12
نه مخفی نیست

ویروسی فکر نکنم،
منویی چیزی برای جداسازی usb نداره؟؟
ایراد از پی سی چطور؟؟ به گیرنده وصل میکردم درست بود در می اوردم به پی سی وصل میکردم یا فایلها و فولدر نا مرتب میشد و نصف فایلها غیب میشد یا فقط یه فایل USBCداخلش بود

اما احتمالش هست از حافظه باشه

تو مارشال که منوش تو یه قسمت گزینه جدا سازی حافظه رو داره اون گیرنده رو نمیدونم.
یه فلش دیگه تست نکید. انگار از گیرنده باشه.

mojtaba-67
05-04-2013, 01:25
سلام- چرا با وجود کابل یک تکه و آنتن خوب(سیماران) در جهت فرستنده و بالا بودن درصد قدرت و کیفیت سیگنال، دائماً تغییرات کمی در درصد کیفیت سیگنال بوجود می آید و باعث خراب شدن صدا و تصویر به صورت لحظه ای می شود...؟(بخصوص هنگام وزش باد):n03:
آیا ارتفاع آنتن در قدرت و کیفیت سیگنال دیجیتال تاثیر دارد؟

Ghaioom
05-04-2013, 06:01
سلام- چرا با وجود کابل یک تکه و آنتن خوب(سیماران) در جهت فرستنده و بالا بودن درصد قدرت و کیفیت سیگنال، دائماً تغییرات کمی در درصد کیفیت سیگنال بوجود می آید و باعث خراب شدن صدا و تصویر به صورت لحظه ای می شود...؟(بخصوص هنگام وزش باد):n03:
آیا ارتفاع آنتن در قدرت و کیفیت سیگنال دیجیتال تاثیر دارد؟
چند درصد میگیره؟ به نظرم رو 50 یا 60 یکم تصویر گیر میکنه.
آنتن سیماران از این بوستر دارها هست یا نه؟ اگه آره بوسترشو خاموش کن ببین.
ارتفاع آنتن هم ربط زیادی نداره. همون جلوش چیزی نباشه و به طرف فرستنده بگیری دریافت میکنه. حالا میخوای ببر بالاتر تست کن :n02:
هنگام وزش باد و خرابی هوا این امکان وجود داره که سیگنال کمتر بشه و تصویر درست نشون داده نشه. چون انتن هنگام وزش باد تکون میخوره.

vavi
05-04-2013, 06:24
سلام
دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید . من قصد فقط فیلم 1080P نگاه کردنه .و هنگ نکردن دستگاه

من اکثرا فیلمهای وضوح بالا 1080p دانلود و تماشا میکنم یه دستگاه میخوام بتونه حتی فیلمهای فول اچدی با کیفیت بالا بیت ریت بالا و حجم 7 گیگ با زیرنویس هماهنگ راحت پخش کنه CPU خوبی داشته باشه ..

فرمتهای M2TS -TS -MKV خیلی برام مهمه پخشش

میترسم بگیرم فیلم خوب جلو عقب نشه یا مثلا هنگی داشته باشه تنظیمات زیر نویس درست حسابی نداشته باشه .

الان ماداگاسکار 3 فول اچدی دو زبانه انگلیسی / دوبله فارسی دانلود کردم کیفیت بینظیره 5گیگ حجم فیلمشه کیفیت خداست ..

همش مجبورم لب تاپ بزنم به lcd فیلمی که دانلود کردمو ببینم خسته شدم

خودم ESTER T15 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) انتخاب کردم

خواهش میکنم راهنمایی کنید گزینه خوبیه ؟

ممنون

milad_takjoo
05-04-2013, 10:26
دوستان من دو سه تا گیرنده دیجیتال داشتم همه تقریبا عین هم بودن....گیرنده ای هست که قدرتمندتر از همه باشه با زیرنویس فارسی هم مشکلی نداشته باشه و با بقیه هم فرق بکنه؟

mojtaba-67
05-04-2013, 14:52
قدرت سیگنال 85-90% وکیفیت هم 80-90% /
هر کاری کردم کیفیت ثابت نشد...راستی بوستر رو هم کنار گذاشتم و گزینه 5 ولت بوستر رو تو ایکس ویژن 333 روشن کردم.
با این اوصاف بهتره آنتن رو بیارم پایین تا کمتر تکون بخوره و...:n13:

ممنونم از راهنماییت ...:n18:

Davood_titan
05-04-2013, 17:36
من گیرنده دیجیتال بوستر گرفتم ولی هیچ اپدیت واسش پیدا نکردم :( سایتش هم که بیخوده هیچی توش نداره حالا چکار کنم ؟

Ghaioom
05-04-2013, 20:45
من گیرنده دیجیتال بوستر گرفتم ولی هیچ اپدیت واسش پیدا نکردم :( سایتش هم که بیخوده هیچی توش نداره حالا چکار کنم ؟
مبارکه. دی
مگه مجبوری آپدیت کنی؟! :n02:
اگه سایت داره بهشون بگو یا بزنگ ببین چی میگن :n02:

hrezaei
06-04-2013, 07:56
با سلام به همه دوستان

می خواستم به همه دوستانی که می خوان گیرنده دیجیتال بخرن بگم که انگار توی چین یک مغازه گیرنده دیجیتال تولید میکنه و همه ایرانی ها میرن و از اون جا خرید می کنن و فقط به صاحب مغازه می کنن که یه مقدار تو منو و یا جای دیگش تغییرات بده که اختصاصی بشه ، وگرنه همه مثل هم هستن .
من به شخصه خودم گیرنده های ایرانتا - تک ویژن - پرویژن - دیجی باکس - ایکس ویژن - سما - نکست - دنای - زنکس - فراسو - چک کردم همشون جز در موارد جزئی مثل هم هستن مشکلاتشون هم مثل هم هست فقط مثلا فونت منو و یا زیرنویس بعضی با بقیه فرق میکنه و یا فرمت های بیشتری را میخونه ولی هیچ کدوم پیشرفت زیادی در قسمت گیرنده دیجیتال نداشته اند مثلا سرعت تعویض کانالها را زیاد کنن و یا حساسیت گیرنده را بالا ببرن و یا مشکل فریز شدن را حل کنن ( البته اینها مستلزم اینه که پول بیشتری بدن که خوب حتما نمی صرفه !!!!) --- لازم به توضیح است من مشکل انتن و یا سیم انتن و این چیزها ندارم که بعدا بعضی ها بخوان نظر بدن که برای مشکل فریز شدن انتن درست کن --- هیچ کس هم در داخل کشور با این همه ادعا نمی آد یه دستگاه خوب با نیاز استفاده کنندگان طراحی کنه و ما رو از شر این دستگاههای چینی خلاص کنه .
پس برای خرید دستگاه خیلی وسواس به خرج ندید و گول تبلیغات رو نخورید البته بعضی از دستگاه ها در حد 10 تا 20 درصد بهتر ولا غیر

vavi
06-04-2013, 08:25
سلام
دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید . من قصد فقط فیلم 1080P نگاه کردنه .و هنگ نکردن دستگاه

من اکثرا فیلمهای وضوح بالا 1080p دانلود و تماشا میکنم یه دستگاه میخوام بتونه حتی فیلمهای فول اچدی با کیفیت بالا بیت ریت بالا و حجم 7 گیگ با زیرنویس هماهنگ راحت پخش کنه CPU خوبی داشته باشه ..

فرمتهای M2TS -TS -MKV خیلی برام مهمه پخشش

میترسم بگیرم فیلم خوب جلو عقب نشه یا مثلا هنگی داشته باشه تنظیمات زیر نویس درست حسابی نداشته باشه .

الان ماداگاسکار 3 فول اچدی دو زبانه انگلیسی / دوبله فارسی دانلود کردم کیفیت بینظیره 5گیگ حجم فیلمشه کیفیت خداست ..

همش مجبورم لب تاپ بزنم به lcd فیلمی که دانلود کردمو ببینم خسته شدم

خودم ESTER T15 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) انتخاب کردم

خواهش میکنم راهنمایی کنید گزینه خوبیه ؟

ممنون

دوستان یک مدل معرفی کنید من امروز خریداری کنم

Ghaioom
07-04-2013, 06:43

مارشال 5021 هر سه تا فرمت رو پشتیبانی میکنه زیر نویس هم پشتیبانی میکنه ولی من زیاد فیلم نمیبینم باهاش. همین دیجیتالو میبینیم بس :n02: فول اچ دی هم هست.

hamidchi
07-04-2013, 10:30

من با سما فیلم hd امتحان کردم نشون میده سایز زیرنویس هم خوبه ، فیلم فول hd نداشتم امتحان کنم ، ولی دو تا موزیک ویدیو 1080p با بیت ریت بالا رو خیلی روون پخش کرد

با ایکس ویژن هم فیلم hd رو امتحان کردم بدون مشکل پخش کرد، فرصت نکردم فول hd امتحان کنم ولی بعید نیست پخش کنه ، چون همه چیزشون عینه هم بود !!! ولی زیر نویس سما بزرگتره ، به طوریکه سایز بزرگ زیرنویس توی ایکس اندازه مدیوم توی سما بود

amirkhan_0o0
07-04-2013, 12:36
من با سما فیلم hd امتحان کردم نشون میده سایز زیرنویس هم خوبه ، فیلم فول hd نداشتم امتحان کنم ، ولی دو تا موزیک ویدیو 1080p با بیت ریت بالا رو خیلی روون پخش کرد

با ایکس ویژن هم فیلم hd رو امتحان کردم بدون مشکل پخش کرد، فرصت نکردم فول hd امتحان کنم ولی بعید نیست پخش کنه ، چون همه چیزشون عینه هم بود !!! ولی زیر نویس سما بزرگتره ، به طوریکه سایز بزرگ زیرنویس توی ایکس اندازه مدیوم توی سما بود
من نمی دونم کدوم مدل ایکس ویژن رو می فرمائید. اما سما از نظر ساپورت کدک، رنج وسیعتری نسبت به ایکس ویژن رو پشتیبانی می کنه.
شاید مدلی که می فرمائید جدید باشه و با سما برابری کنه

hamidchi
07-04-2013, 15:53
من نمی دونم کدوم مدل ایکس ویژن رو می فرمائید. اما سما از نظر ساپورت کدک، رنج وسیعتری نسبت به ایکس ویژن رو پشتیبانی می کنه.
شاید مدلی که می فرمائید جدید باشه و با سما برابری کنه

نه چندان جدید هم نیست ، مدل 232

amirkhan_0o0
07-04-2013, 18:25
نه چندان جدید هم نیست ، مدل 232
پس اگه 232 رو می گید سما قطعا تعداد بیشتری را پشتیبانی می کنه. و هم چنین صدای 5 کاناله. فروم رو یه چکی بکنی تفاوت های سما و ایکس ویژن هست

farhadekonjkav
07-04-2013, 20:36

اقا من چند سؤال دارم اميدم فقط به خودته برادر:
1. آيا دستگاه ايستر امكان تغییر فونت زيرنويس رو داره؟
اگر بله: چه فونت‌هايی ارائه میده؟
اگر خیر: اسم فونت فعلی چیه؟ اگر اسمش رو نمی‌دونی یه عکس از زیرنویسِ پخش شده توسط دستگاه بذار، با بزرگترین اندازه و رنگ زرد.
2. چه رنگ‌هایی برای زیرنویس موجوده؟
سپاس فراوان

vavi
09-04-2013, 05:46
سلام
دوستان عزیزم مدل انتن کار aks2010/m خریدم خیلی هم راضی هستم تمام فرمتهای تصویری پخش کرد حتی فول اچدی

فقط یه مورد داره فونت ریزنویسش کوچیکه راهی وجود داره بزرگش کنیم ؟؟؟؟؟؟؟

سایت انتن کار پیدا نکردم .ممنون میشم اخرین اپدیتشو قرار بدید

پچ گیرنده سما بزنم به انتن کار چه اتفاقی میوفته ؟

vavi
09-04-2013, 13:54
سلام
دوستان عزیزم مدل انتن کار aks2010/m خریدم خیلی هم راضی هستم تمام فرمتهای تصویری پخش کرد حتی فول اچدی

فقط یه مورد داره فونت ریزنویسش کوچیکه راهی وجود داره بزرگش کنیم ؟؟؟؟؟؟؟

سایت انتن کار پیدا نکردم .ممنون میشم اخرین اپدیتشو قرار بدید

پچ گیرنده سما بزنم به انتن کار چه اتفاقی میوفته ؟
کسی نیست جواب بده ؟

hamidchi
09-04-2013, 14:38
کسی نیست جواب بده ؟

اگه در حالت فونت سایز بزرگ باز هم به اندازه کافی بزرگ نیست کاری از دست شما ساخته نیست مگر اینکه آپدیت واسش ارائه بشه که با اون میتونید سایز زیرنویس رو بزرگتر کنید (البته اگه تو آپدیت این نکته رو لحاظ کرده باشن)
تو یکی از سایتای گیرنده دیجیتال (فکر کنم دنای بود)خوندم که حتی آپدیت یه مدل رو نباید رو مدل دیگه استفاده کرد ، و در صورت وقوع چنین فاجعه ای!! باید دستگاه رو ببرین نمایندگی تا واستون از نو پروگرم کنن

hamidchi
09-04-2013, 14:44
پس اگه 232 رو می گید سما قطعا تعداد بیشتری را پشتیبانی می کنه. و هم چنین صدای 5 کاناله. فروم رو یه چکی بکنی تفاوت های سما و ایکس ویژن هست

من زیاد فرصت نکردم که فرمت های مختلف رو ، روی ایکس تست کنم ، و خب سما هم روی قسمت پلیرش تبلیغ زیاد کرده ، که اگه شما تفاوت هاش رو با ایکس تایید میکنین من از انتخابم راضی تر شدم

amirkhan_0o0
09-04-2013, 16:46
من زیاد فرصت نکردم که فرمت های مختلف رو ، روی ایکس تست کنم ، و خب سما هم روی قسمت پلیرش تبلیغ زیاد کرده ، که اگه شما تفاوت هاش رو با ایکس تایید میکنین من از انتخابم راضی تر شدم
بله
نقاط قوت سما: صدای 5 کاناله و زیرنویس و گستره بیشتر فرمت ریموت خوب
نقاط ضعف: صدای کم، نرم افزار خِنگ! در هنگام تعویض کانال، کد های مشترک ریموت با بعضی دستگاه های چینی و عدم پشتیبانی گچپژ در نامگذاری کانالها(در زیرنویس مشکلی ندارد)

hamidchi
09-04-2013, 17:44
بله
نقاط قوت سما: صدای 5 کاناله و زیرنویس و گستره بیشتر فرمت ریموت خوب
نقاط ضعف: صدای کم، نرم افزار خِنگ! در هنگام تعویض کانال، کد های مشترک ریموت با بعضی دستگاه های چینی و عدم پشتیبانی گچپژ در نامگذاری کانالها(در زیرنویس مشکلی ندارد)

بله از کنترلش که راضیم هم از لحااظ زاویه هم مسافت خوبه
صدایی کم رو شما میگید و دوستان دیگه هم گفتن و من هم تجربه کردم ، حالا نمیدونم اگه منظور کمی صدا نسبت به حالت انالوگ باشه واقعا خیلی کمتره
مثلا صدا اگه روی 8 باشه تو حالت تلویزیون آنالوگ خیلی خوب و بلنده ولی با دستگاه دیجیتال صدای 8 که واسه خود تی وی هست اصلا جواب گو نیست و خیلی بیشتر باید باشه
اگه منظور نسبت به دستگاه های دیگه ست ، گفتم ایکس رو هم امتحان کردم صداش نسبت به تی وی آنالوگ واقعا کم بود و مثه سما بود

در مورد کد مشترک ریموت میشه بگین با چه دستگاهی قاطی میشه ؟؟

Davood_titan
10-04-2013, 11:31
مبارکه. دی
مگه مجبوری آپدیت کنی؟! :n02:
اگه سایت داره بهشون بگو یا بزنگ ببین چی میگن :n02:

اخه زیر نویس رو خاموش زده
سایتش رفتم ولی جوابی نگرفتم

amirkhan_0o0
10-04-2013, 13:56
بله از کنترلش که راضیم هم از لحااظ زاویه هم مسافت خوبه
صدایی کم رو شما میگید و دوستان دیگه هم گفتن و من هم تجربه کردم ، حالا نمیدونم اگه منظور کمی صدا نسبت به حالت انالوگ باشه واقعا خیلی کمتره
مثلا صدا اگه روی 8 باشه تو حالت تلویزیون آنالوگ خیلی خوب و بلنده ولی با دستگاه دیجیتال صدای 8 که واسه خود تی وی هست اصلا جواب گو نیست و خیلی بیشتر باید باشه
اگه منظور نسبت به دستگاه های دیگه ست ، گفتم ایکس رو هم امتحان کردم صداش نسبت به تی وی آنالوگ واقعا کم بود و مثه سما بود

در مورد کد مشترک ریموت میشه بگین با چه دستگاهی قاطی میشه ؟؟
بعضی وی سی دی ها که با اسامی مختلف و شکل های یکسان تو بازار ریخته اند. مثل مارشال سونامی و ... که علی رغم چینی بودن ایرانی هم هستند.!(مثل همین سما ی خودمون)

اخه زیر نویس رو خاموش زده
سایتش رفتم ولی جوابی نگرفتم

vavi
10-04-2013, 18:32
اگه در حالت فونت سایز بزرگ باز هم به اندازه کافی بزرگ نیست کاری از دست شما ساخته نیست مگر اینکه آپدیت واسش ارائه بشه که با اون میتونید سایز زیرنویس رو بزرگتر کنید (البته اگه تو آپدیت این نکته رو لحاظ کرده باشن)
تو یکی از سایتای گیرنده دیجیتال (فکر کنم دنای بود)خوندم که حتی آپدیت یه مدل رو نباید رو مدل دیگه استفاده کرد ، و در صورت وقوع چنین فاجعه ای!! باید دستگاه رو ببرین نمایندگی تا واستون از نو پروگرم کنن

سلام

اقا این اواتارت منو کشته :n02::n16:

ممنون زیر نویس کوچک / نرمال / بزرگ داره که بزرگش بد نیست کوچکش که دیگه ذربین میخواد .. اما چیزی که برام مهم بود کرکو پرم ریخت کف خون قاطی کردم فیلم بلوری با فرمت اوریجینال m2ts با حجم 30 گیگ ریختم تو usb مثل هلو بدونه افکت کیفیت پخش میکنه .. اونایی که خداد تومن میدن پخش کننده بلوری میخرن دیوونن ؟؟ :n13:

سوال
اولش که رسیورو گرفته بودم ساعت اوکی بود

اما جدیدا
تو تنظیمات ساعت یه کم ور رفتم یه تنظیم محلی داره و هیچی دیگه نداره من چه خودکار میزارم چه محلی
اما الان وقتی استندبای میزارم مدت زمانی که دستگاه استندبای رو نشون میده هرکاری هم کردم ساعت نشون داده نمیشه

مثلا خاموش که میکنم 00:00 نشون میده و اگه دستگاه هرچقدر خاموش باشه طبق همین زمان میره جلو

اول اینجوری نبود تنظیم کارخانه ایی هم کردم نشد چیکار کنم بنظرتون ؟؟ :n13::n13::n13:

HamedTaleb
11-04-2013, 10:54
سلام
انرژی سیستم از نظر کیفیت،گارانتی،خدمات و آپدیت چطوره؟

hamidchi
11-04-2013, 12:02
سلاماقا این اواتارت منو کشته :n02::n16:ممنون زیر نویس کوچک / نرمال / بزرگ داره که بزرگش بد نیست کوچکش که دیگه ذربین میخواد .. اما چیزی که برام مهم بود کرکو پرم ریخت کف خون قاطی کردم فیلم بلوری با فرمت اوریجینال m2ts با حجم 30 گیگ ریختم تو usb مثل هلو بدونه افکت کیفیت پخش میکنه .. اونایی که خداد تومن میدن پخش کننده بلوری میخرن دیوونن ؟؟ :n13:سوالاولش که رسیورو گرفته بودم ساعت اوکی بود اما جدیداتو تنظیمات ساعت یه کم ور رفتم یه تنظیم محلی داره و هیچی دیگه نداره من چه خودکار میزارم چه محلی اما الان وقتی استندبای میزارم مدت زمانی که دستگاه استندبای رو نشون میده هرکاری هم کردم ساعت نشون داده نمیشهمثلا خاموش که میکنم 00:00 نشون میده و اگه دستگاه هرچقدر خاموش باشه طبق همین زمان میره جلواول اینجوری نبود تنظیم کارخانه ایی هم کردم نشد چیکار کنم بنظرتون ؟؟ :n13::n13::n13:روی حالت خودکار که بزارین مشکل حل میشه معمولا ، چون بعضی وقتا شده از برق در آوردمش بعد که دوبار وصل کردم بصفر نشون میداده و بعد از یه بار خاموش روشن ساعت تنظیم شدهاز من روی خودکار تنظیم شده و اختلاف ساعت هم که 3.5 هست دیگه اوکی میشه خودش یا هم خودتون تنظیم دستی کنین ساعت و تاریخ رو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pareparvaz77
16-04-2013, 12:35
من از گیرنده دیجیتال داخلی تلویزیون استفاده میکنم قدرت سیگنال هم هر دو رو 100% هستش اما نمیدونم چرا کانال 3 صداش خرابه همش خش داره و قطع و وصل میشه؟

Ghaioom
16-04-2013, 14:09
من از گیرنده دیجیتال داخلی تلویزیون استفاده میکنم قدرت سیگنال هم هر دو رو 100% هستش اما نمیدونم چرا کانال 3 صداش خرابه همش خش داره و قطع و وصل میشه؟

تو ایکس ویژن بود که نمیدونم چرا صداش میرفت همین شبکه 3 باید جستجوی دوباره میکردی تا صداش بیاد!
شما هم همینکارو بکن :n02:

Arash_3f
17-04-2013, 08:10
سلام دوستان
خسته نباشید...
من تقریبا کل مطالب رو مطالعه کردم
حالا میخوام یه گیرنده دیجیتال بگیرم که این ویژگی ها و مشخصات رو داشته باشه ممنون میشه اگه کمکم کنید...
1.تلویزیون ما samsung و قدیمی هستش یعنی led یا lcd نیستش از همون قدیمی ها که همه داشتن حالا سوالم اینه که آیا هر نوع گیرنده ای و با هر مشخصاتی باشه به این تلویزیون ما میخوره یا نه؟؟؟
2.آیا برای این گیرنده لازم هست که آنتن را هم تعویض کنیم؟؟؟(من تو یکی از پست ها خوندم که اگه آنتن خراب باشه یا هر مشکلی داشته باشه که باعث بشه سیگنال دریافتی ضعیف باشه از اونجایی که این گیرنده ها دیجیتال اگه سیگنالشون از یه حدی پایین تر باشن اصلا تصویر دریافت نمیکنن,)آیا با این ویژگی میشه فهمید که آنتن ما نیاز به تعویض داره یا نه؟؟؟مثلا الان تقریبا تمام شبکه ها رو برفکی نشون میده....واینکه آنتن نو درصورتیکه گیرنده تصویر دریافت کند باز هم تاثیری در بهبود کیفیت تصویر دارد یا خیر؟؟؟
3.بهترین نوع گیرنده برای این نوع تلویزیون های قدیمی چه نوع گیرنده ای هست و چه مشخصاتی باید داشته باشه؟؟؟(از همه نظر میخوام بهترین باشه)
4.مثلا hd یا full hd یا سایر ویژگی های این چنینی در این تلویزیون ها به کار میان اصلا؟؟؟کلا کدوم ویژگی های هستن که اصلا هیچ استفاده ای در این تلویزیون ها ندارن ...(و اینکه در مورد گیرنده برای این تلویزیون ها باید به چه نکات و ویژگی های توجه کرد تا پول بابت امکاناتی که اصلا در این تلویزیون ها قابل استفاده نیستن نپردازیم
ببخشید اگه طولانی شد و حوصلتون سر رفت
ممنووون از کمکتون:n18:

hamidchi
17-04-2013, 10:35
سلام دوستان
خسته نباشید...
من تقریبا کل مطالب رو مطالعه کردم
حالا میخوام یه گیرنده دیجیتال بگیرم که این ویژگی ها و مشخصات رو داشته باشه ممنون میشه اگه کمکم کنید...
1.تلویزیون ما samsung و قدیمی هستش یعنی led یا lcd نیستش از همون قدیمی ها که همه داشتن حالا سوالم اینه که آیا هر نوع گیرنده ای و با هر مشخصاتی باشه به این تلویزیون ما میخوره یا نه؟؟؟
2.آیا برای این گیرنده لازم هست که آنتن را هم تعویض کنیم؟؟؟(من تو یکی از پست ها خوندم که اگه آنتن خراب باشه یا هر مشکلی داشته باشه که باعث بشه سیگنال دریافتی ضعیف باشه از اونجایی که این گیرنده ها دیجیتال اگه سیگنالشون از یه حدی پایین تر باشن اصلا تصویر دریافت نمیکنن,)آیا با این ویژگی میشه فهمید که آنتن ما نیاز به تعویض داره یا نه؟؟؟مثلا الان تقریبا تمام شبکه ها رو برفکی نشون میده....واینکه آنتن نو درصورتیکه گیرنده تصویر دریافت کند باز هم تاثیری در بهبود کیفیت تصویر دارد یا خیر؟؟؟
3.بهترین نوع گیرنده برای این نوع تلویزیون های قدیمی چه نوع گیرنده ای هست و چه مشخصاتی باید داشته باشه؟؟؟(از همه نظر میخوام بهترین باشه)
4.مثلا hd یا full hd یا سایر ویژگی های این چنینی در این تلویزیون ها به کار میان اصلا؟؟؟کلا کدوم ویژگی های هستن که اصلا هیچ استفاده ای در این تلویزیون ها ندارن ...(و اینکه در مورد گیرنده برای این تلویزیون ها باید به چه نکات و ویژگی های توجه کرد تا پول بابت امکاناتی که اصلا در این تلویزیون ها قابل استفاده نیستن نپردازیم
ببخشید اگه طولانی شد و حوصلتون سر رفت
ممنووون از کمکتون:n18:

سلام

1- تلویزیون شما که CRT هست مشکلی با گیرنده های دیجیتال نخواهد داشت ، فقط یه مورد رو در نظر داشته باش . باید ببینی که وروری AV داره یا نه (ورودی 3 رنگ قرمز زرد سفید) اگه داره که هیچ ، ولی اگه نداره و فقط یه ورودی آنتن داره باید علاوه بر گیرنده دیجیتال یه تبدیل AV به RF هم نیاز داری ( که ورودی 3 تایی صدا و تصویر رو به خروجی آنتن تبدیل میکنه)

2- اولش که نیازی به تعویض آنتن نداری ، اول گیرنده رو بخر وصل کن به تی وی ، ولی چون میگی تمام شبکه ها برفکی هست ، احتمالا نیاز هست آنتن رو جابجا کنی تا سیگنال بالای 90 درصد دریافت کنی ، از من هم با همون آنتن قبلی داره کار میکنه منتها جای آنتن رو یکم جابجا کردم خوب شد
آنتن وقتی طوری تنظیم باشه که کیفیت دریافت سیگنال بالاتر از 90 باشه ( حدودا ) دیگه فرقی نمیکنه آنتن نو باشه یا قدیمی ، و کیفیت یکسان خواهد بود ، البته شاید در شرایطی که باد شدید بیاد آنتن نو بتونه بهتر عمل کنه (شاید) و تصویر شطرنجی نشه

3- به نظرم بهترینی وجود نداره ، واسه این قدیمیا هم فرقی نمیکنه، من سما و ایکس وِیژن به همین قدیمیا وصل کردم مشکلی نداشته. گهگاه تو همین تاپیک میبینیم که بچه ها اومدن و از برند هایی که کمتر اسمش برده میشه حرف میزنن و میگن که کاملا راضی هستن . دیگه بستگی به شما دار که میخاین فقط از تی وی استفاده کنید یا قصد فیلم دیدن زیاد هم باهاش دارین ( که البته چندان تفاوتی هم بین دستگاه های مختلف نیست)

4- بله همون طور که گفتین hd یا full hd بودن فرقی به حال شما نداره ،مخصوصا در پخش تصاویر تلویزیونی ، ولی اکثر گیرنده ها در حال حاضر حداقل hd هستند ، مثلا اگه گیرنده شما یه فایل full hd رو از طریق فلش بتونه پخش کنه واسه شما کیفیت اون فایل مشخص نمیشه و اگه همون فایل رو با کیفیت 576p هم پخش کنید تفاوتی احساس نمیکنید
مورد دیگه واسه تی وی شما کابل hdmi هست که به درد شما نمیخوره ، پس اگه میتونید مدلی رو بگیرید که فقط پورت hdmi داره و کابل همراهش نیست ، واگه بعدها خواستید به تی وی جدید تری وصلش کنید میتونید کابل رو به صورت جدا از بازار تهیه کنید

باز هم اگه سوالی بود در خدمتیم

farhadekonjkav
17-04-2013, 12:19
دوستان در مورد زیرنویس در گیرنده‌های دیجیتال یه تاپیک جداگانه ایجاد کردم، بی‌زحمت نگاهی بندازین و اگه اطلاعاتی داشتین به اشتراک بگذارین.
سپاس.

Arash_3f
17-04-2013, 19:47
دوست عزیز/جناب hamidchi ،ممنونم از جواب کامل و به موقع شما/خیلی کمکم کرد
واقعا ممنووووون
فقط چند تا سوال و نکته ریز دیگه دارم که برم و دیگه گیرنده رو بخرم...
1.این ورودی 3 تایی یه ردیف جلو تلویزیون داره و 2 ردیف پشت تلویزیون/همین کافیه دیگه؟؟؟
2.در مورد آنتن چه نوع آنتنی مناسب گیرنده های دیجیتال هست و خیلی خوب با اون ها سازگاری داره؟؟؟ این آنتن های دو شاخه (خفاشی)خوبه یا همون آنتن های رایج رو بگیرم؟؟؟؟
3.من یه مدل میخوام که به بهترین شکل شبکه ها رو دریافت کنه و بهترین و بیشترین قدرت گیرندگی رو داشته باشه اصلا نیازی به hd و full hd بودن و کامل hdmi و dvd player ندارم و فقط میخوام که فلش بخوره و این قابلیت رو داشته باشه که بتونیم دستگاه رو تنظیم کنیم تا در ساعت خاصی مثلا شبکه خاصی رو ضبط کنه و اینکه فیلم های داخل usb رو پخش کنه!!! و یا در حین ضبط بتونیم یه شبکه دیگه رو ببینیم و همچنین ریموتش در حد عالی باشه نه این ریموت ها که باید تشونه گیری کنیم...(خودم فعلا ایکس ویژن مد نظرم هست ولی اگه شما گیرنده ای با این مشخصات میشناسید که کیفیت و کارایی خوبی داره و همچنین گارانتی و خدمات پس از فروش و بروزرسانی خوبی داره خواهشا نام و مدلشو معرفی کنید)
بازم ممنووون

Ghaioom
17-04-2013, 20:09
واقعا ممنووووون
1.این ورودی 3 تایی یه ردیف جلو تلویزیون داره و 2 ردیف پشت تلویزیون/همین کافیه دیگه؟؟؟
2.در مورد آنتن چه نوع آنتنی مناسب گیرنده های دیجیتال هست و خیلی خوب با اون ها سازگاری داره؟؟؟ این آنتن های دو شاخه (خفاشی)خوبه یا همون آنتن های رایج رو بگیرم؟؟؟؟
3.من یه مدل میخوام که به بهترین شکل شبکه ها رو دریافت کنه و بهترین و بیشترین قدرت گیرندگی رو داشته باشه اصلا نیازی به hd و full hd بودن و کامل hdmi و dvd player ندارم و فقط میخوام که فلش بخوره و این قابلیت رو داشته باشه که بتونیم دستگاه رو تنظیم کنیم تا در ساعت خاصی مثلا شبکه خاصی رو ضبط کنه و اینکه فیلم های داخل usb رو پخش کنه!!! و یا در حین ضبط بتونیم یه شبکه دیگه رو ببینیم و همچنین ریموتش در حد عالی باشه نه این ریموت ها که باید تشونه گیری کنیم...(خودم فعلا ایکس ویژن مد نظرم هست ولی اگه شما گیرنده ای با این مشخصات میشناسید که کیفیت و کارایی خوبی داره و همچنین گارانتی و خدمات پس از فروش و بروزرسانی خوبی داره خواهشا نام و مدلشو معرفی کنید)
بازم ممنووون
1- آره.
2- آنتن دو شاخه ای ما به گیرنده دیجیتال مارشال وصل کردم یه فرکانس رو دریافت کردیم ولی اون یکی رو نه. یه انتن دیگه شبیه به لوله هست اونو زدیم عالی گرفت. قیمتش 3 تومنه :n02:در کل آنتن انچنانی نمیخواد. اگه از مرکز استان خیلی دورین آنتن بهتر بگیرین وگرنه همین آنتن هم بسه. ما فک کنم 40 - 50 - 60 کیلومتر هستیم از مرکز :n02:
3- شما برای پشتیبانی خوب همین ایکس ویژن رو بگیر. مارشال هم خوبه فقط به روزرسانی انگار نمیده بیرون . :n23: گیردنگیش که خوبه.
در ضمن تی وی خودمون از این قدیمیاست :n02:پشت دار.

hamidchi
18-04-2013, 12:46
واقعا ممنووووون
بازم ممنووون

خواهش میکنم

1- بله همون کافیه ، و دیگه نیازی به مبدل ندارید
2- آنتنی که من استفاده میکنم همین دو شاخه ای های قدیمیه ، شما هم بهتره اول گیرنده رو تهیه کنید و با همون آنتنی که الان دارید امتحان کنید ، و اگه سیگنال با کیفیت دریافت نکردین اون موقع یه آنتن جدید بگیرین ، هر چند همون طور که دوستمون هم گفتن مکانی که شما زندگی میکنید هم مهمه و این که فضای اطراف آنتن باز باشه یا نه
3- این نظر شخصی منه که کلا این گیرنده ها همشون یکی ان !! البته نه 100 درصد ولی 95 درصد شبیه همن از نظر کارایی ، و همون طور که گقتم اکثرا از گیرنده ای که دارن راضی ان ، مثلا دوستمون ghaioom گفتن مارشال دارن و خوبه ، من سما دارم راضی ام ، ایکس ویژن هم امتحان کردم خوب بود
اگه به مغازه های بیرون مراجعه کنید اونا تبلیغ مدل هایی که دارن رو میکنن و میگن بهترینه ش همونه که اونا دارن ، و احتمالا اونی رو به شما معرفی میکنن که سود بشتری واسشون داره ، من هم فقط با سما و یه مدل از ایکس کار کردم و بقیه برند ها و مدل ها رو ندیدم که بخام بگم کدوم بهتره
من اگه بخام یکی دیگه بگیرم احتمالا ایکس ویژن رو انتخاب میکنم . ( البته یه موقع اگه ایکس گرفتین مشکلی پیش اومد نگین من گفتم :n02:)
چون گارانتی تعویض داره و سایت مادیران هم سایت فعال و به روزی هست که از لحاظ آپدیت نسبت به بقیه برند ها بهتره به نظرم
البته هر فرمتی رو نباید انتظار داشته باشین پخش کنه ( کلا واسه هر مارکی میگم ) ولی اغلب برند ها فرمت های رایج مثل avi و mkv و mp4 رو راحت پخش میکنن (البته فرمت های بیشتری رو ساپورت میکنن)
راجع به فرمت هایی که با سما و ایکس پخش کردم تو صفحه های قبل توضیح دادم ، ولی زیاد وقت نکردم ایکس رو با فرمت های بیشتری امتحان کنم
در حین ضبط یه شبکه فقط میتونید شبکه های هم فرکانس با اون رو مشاهده کنید نه هر شبکه ای
من از ریموت سما راضی ام و ایکس همون یکمی که باهاش کار کردم خوب بود
قابلیت تنظیم واسه پخش هم فکر کنم دیگه همشون داشته باشن
به نظرم همون ایکس ویژن که خودتونهم انتخاب کردین خوبه ، من مدل 232 گرفتم واسه کسی ،خواه ناخواه full hd بود :n02: کابل hdmi نداشت روش ولی پورتشو داشت ، مدل های جدیدتر بدون کابل نمیدونم هست یا نه ، اسفند 91 گرفتم کارت گارنتی هم تا شهریور 92 انقضا داشت ، شما اگه ایکس گرفتین سعی کنید تاریخ انقضای گارانتی ش دیر تر باشه
مدل های قدیمی ترش (سری 100 ) من شنیدم داغ میکنه نمیدونم تا چه حد درسته

Arash_3f
18-04-2013, 14:52
واقعا ممنونم/خیلی بهم کمک کرد
امروز یا شنبه میرم بخرم
فقط 2 تا سوال دیگه؟؟؟!!!
اولیش اینکه من ایکس ویژن رو انتخاب کردم میخواستم ببینم بین مدل های مختلف,فقط امکانات جانبیشون تغییر میکنه؟؟؟(یعنی قدرت گیرنده یا مثلا کیفیت تصویر یا کاراییشون (مثلا همین که گفتین داغ میکنه) تغییری نمیکنه؟؟؟)
دومیشم اینکه این انجمن دکمه ای واسه تشکر نداره؟؟؟!!!هر چی گشتم پیداش نکردم
آخه واقعا جوابتون عالی و جامع بودن
ممنووون

7221
19-04-2013, 16:13
لینک دنلود آپدیت پرو ویژن x5 رو میخواستم دوستان:n18:

YGhorbani
19-04-2013, 17:29
من بین دو گیرنده ایکس ویژن 353 و انرژی سیستم گیر کردم.
به نظر شما کدوم بهتره؟
البته من خودم از محصولات انرژی سیستم خریدم و خیلی راضیم و به اطلاع دوستانی که این برند رو نمیشناسن میرسونم که این برند یکی از برندهای معروف، مخصوصا در زمینه پلیرها و تبلت ها و ... هست و ساخت کشور اسپانیا هست ولی مثلا جایی ندیدم واسه گیرنده دیجیتالش آپدیت داده باشه.
حالا میخوام بدونم بین این دو برند، کدوم بهتره؟

Energy Sistem TDT HD3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نوآوران پاپیون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amirkhan_0o0
19-04-2013, 19:10
من بین دو گیرنده ایکس ویژن 353 و انرژی سیستم گیر کردم.
به نظر شما کدوم بهتره؟
البته من خودم از محصولات انرژی سیستم خریدم و خیلی راضیم و به اطلاع دوستانی که این برند رو نمیشناسن میرسونم که این برند یکی از برندهای معروف، مخصوصا در زمینه پلیرها و تبلت ها و ... هست و ساخت کشور اسپانیا هست ولی مثلا جایی ندیدم واسه گیرنده دیجیتالش آپدیت داده باشه.
حالا میخوام بدونم بین این دو برند، کدوم بهتره؟

Energy Sistem TDT HD3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نوآوران پاپیون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ایم مسأله کاملا شخصیه
که کیفیت براتون مهم باشه و یا این که پشتیبانی ایکس ویژن
البته گمان کنم انرژی سیستم موجود در ایران تولید چین باشه. حالا دوستان مطلع تر بایستی نظر بدهند!(البته 1080i هست کیفیتش):

گیرنده دیجیتال ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

YGhorbani
19-04-2013, 20:28
ایم مسأله کاملا شخصیه
که کیفیت براتون مهم باشه و یا این که پشتیبانی ایکس ویژن
البته گمان کنم انرژی سیستم موجود در ایران تولید چین باشه. حالا دوستان مطلع تر بایستی نظر بدهند!(البته 1080i هست کیفیتش):

گیرنده دیجیتال ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون از راهنماییتون.
از بابت اینکه محصولات انرژی سیستم در ایران تولید چین هیتن، حرفتون درسته چون خودم یه تبلت از این برند دارم که ساخت چین هست ولی فکر کنم از چینی های خوب بازار هست.

حالا با اینکه تقریبا هر دو از برندهای خوب بازار هستن، کدوم رو ترجیح میدید؟ (البته با اینکه میدونم انرژی سیستم برند خیلی خوبیه ولی چون اطلاعی از بابت پشتیبانی خوب مثل ارائه ی آپدیت جدید از طرف شرکت ندارم، در خریدش شک دارم)

راستی یه سوال دیگه. محلی که من زندگی میکنم بین دو شهر هست که با یکی 40 کیلومتر و با یکی حدود 20 کیلومتر فاصله داره. به نظر شما اصولا امواج دیجیتال رو میتونم دریافت کنم؟

hamidchi
19-04-2013, 20:53
واقعا ممنونم/خیلی بهم کمک کرد
امروز یا شنبه میرم بخرم
فقط 2 تا سوال دیگه؟؟؟!!!
اولیش اینکه من ایکس ویژن رو انتخاب کردم میخواستم ببینم بین مدل های مختلف,فقط امکانات جانبیشون تغییر میکنه؟؟؟(یعنی قدرت گیرنده یا مثلا کیفیت تصویر یا کاراییشون (مثلا همین که گفتین داغ میکنه) تغییری نمیکنه؟؟؟)
دومیشم اینکه این انجمن دکمه ای واسه تشکر نداره؟؟؟!!!هر چی گشتم پیداش نکردم
آخه واقعا جوابتون عالی و جامع بودن
ممنووون

در مورد مدل های مختلف ایکس و تفاوت هاشون اطلاعی ندارم، احتمالا تو سایت مادیران بتونید جزئیات هر مدل رو ببینید و خودتون مقایسه کنید
و یا از دوستانی که ایکس دارن بپرسین ولی یادمه خودم که میخاستم بگیرم فروشنده بهم مدل 343 ایکس رو پیشنهاد کرد و مدل 232 که گفتم فرقش چیه ، گفت هیچی اون کابل داره اون یکی نداره. حالا نمیدونم شاید فرق دیگه ای هم داشته ولی فروشنده نمیدونسته
واسه تشکر هم زیر هر پست یه نوار هست که سمت چپ گزینه جواب و گزینه جواب به صورت نقل قول هست و سمت راست گزینه تشکر از کاربر :n02:

amirkhan_0o0
19-04-2013, 22:33
ممنون از راهنماییتون.
از بابت اینکه محصولات انرژی سیستم در ایران تولید چین هیتن، حرفتون درسته چون خودم یه تبلت از این برند دارم که ساخت چین هست ولی فکر کنم از چینی های خوب بازار هست.

حالا با اینکه تقریبا هر دو از برندهای خوب بازار هستن، کدوم رو ترجیح میدید؟ (البته با اینکه میدونم انرژی سیستم برند خیلی خوبیه ولی چون اطلاعی از بابت پشتیبانی خوب مثل ارائه ی آپدیت جدید از طرف شرکت ندارم، در خریدش شک دارم)

راستی یه سوال دیگه. محلی که من زندگی میکنم بین دو شهر هست که با یکی 40 کیلومتر و با یکی حدود 20 کیلومتر فاصله داره. به نظر شما اصولا امواج دیجیتال رو میتونم دریافت کنم؟
این کاملا بستگی به محل قرار گیری دکل ها داره که دکل های دوشهر در چه نقطه ای قرار داشته باشند.من اکیدا پیشنهاد می کنم از تجربیات همسایگان و هم محله ای ها استفاده کنید. توجه داشته باشید که دریافت سیگنال برای مناطق با آنتن ضعیف تنها با استفاده از آنتن هوایی میسر است.
در رابطه با نوع مد من علیرغم اینکه از سما استفاده می کنم و بسیار راضی هستم. اما مدل های جدید ایکس ویژن را برای کاربران عادی (به دلیل همان بحث پشتیبانی)توصیه می کنم.

چپ گزینه جواب و گزینه جواب به صورت نقل قول هست و سمت راست گزینه تشکر از کاربر :n02:
دگمه تشکر برای دوستانی که تعداد پست پائینی دارند فعال نمی شود. پس از کمی فعالیت، این امکان به خودی خود فعال می شود.

hamidchi
22-04-2013, 11:56
با سلام
من گیرنده دیجیتال سما رو به ورژن جدید آپدیت کردم ( آپدیتی که یه هفته پیش ریلیز شده )، البته تغییری که خودش نوشته بود واسه این نسخه از آپدیتش فقط این بود که فایل های mp4 که حجمشون بیشتر از 2 گیگ هست و قبلا برای پخش مشکل داشت ، برطرف شده حالا
ولی غیر از اون وقتی آپدیتش کردم میزان رنگ و نور تصویر به میزان قابل توجهی افزایش یافت ، یعنی قبلش معمولا نور تی وی رو تقریبا تا آخر زیاد میکردم (چند تا مونده به آخر) ولی حالا روشن تره و درجه کمتری در حالت معمول نیاز هست و به طور کل گستره وسیع تری رو واسه نور و رنگ ارائه میده
آیا کسانی که سما دارن و آپدیت جدید رو نصب کردن این مورد رو تایید میکنن ؟

amirkhan_0o0
22-04-2013, 12:58
با سلام
من گیرنده دیجیتال سما رو به ورژن جدید آپدیت کردم ( آپدیتی که یه هفته پیش ریلیز شده )، البته تغییری که خودش نوشته بود واسه این نسخه از آپدیتش فقط این بود که فایل های mp4 که حجمشون بیشتر از 2 گیگ هست و قبلا برای پخش مشکل داشت ، برطرف شده حالا
ولی غیر از اون وقتی آپدیتش کردم میزان رنگ و نور تصویر به میزان قابل توجهی افزایش یافت ، یعنی قبلش معمولا نور تی وی رو تقریبا تا آخر زیاد میکردم (چند تا مونده به آخر) ولی حالا روشن تره و درجه کمتری در حالت معمول نیاز هست و به طور کل گستره وسیع تری رو واسه نور و رنگ ارائه میده
آیا کسانی که سما دارن و آپدیت جدید رو نصب کردن این مورد رو تایید میکنن ؟
سلام این لینک رو هم بخونین!! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
راستی شما توی ECA هم فعالیت می کنین گویا.
اوجا من هم با همین id هستم!:n01:

amiriano
23-04-2013, 01:32
سلام دوستان:n18:.وقت بخیر.من یه دستگاه گیرنده دیجیتال مارشال دارم و یه مشکلی باهاش داشتم که تاپیک هم زدم و کارش به گارانتی و اینا کشید در کل راضی نیستم ازش:n24:.میخوام یه دستگاه دیگه بگیرم.پیشنهادتون چیه؟:n20:ایکس ویژن مد نظرمه فقط میخوام درست کار کنه و تو دریافت تصویر مشکلی نداشته باشه.چی پیشنهاد میکنید؟اگه ایکس ویژن خوبه چه مدلش؟:n05:

amirkhan_0o0
23-04-2013, 01:49
سلام دوستان:n18:.وقت بخیر.من یه دستگاه گیرنده دیجیتال مارشال دارم و یه مشکلی باهاش داشتم که تاپیک هم زدم و کارش به گارانتی و اینا کشید در کل راضی نیستم ازش:n24:.میخوام یه دستگاه دیگه بگیرم.پیشنهادتون چیه؟:n20:ایکس ویژن مد نظرمه فقط میخوام درست کار کنه و تو دریافت تصویر مشکلی نداشته باشه.چی پیشنهاد میکنید؟اگه ایکس ویژن خوبه چه مدلش؟:n05:
سلام 232 یا 353
گویا اخیرا یه مدل 333 هم اومده.
همه این مدل ها خوبند. و محصولات ایکس وییژن برای یه کسی که دنبال یه دستگاه بی دردسر می گرده بسیار مناسبه

amiriano
23-04-2013, 02:02
سلام 232 یا 353
گویا اخیرا یه مدل 333 هم اومده.
همه این مدل ها خوبند. و محصولات ایکس وییژن برای یه کسی که دنبال یه دستگاه بی دردسر می گرده بسیار مناسبه

عه جدی خوبه پس؟مرسی آقا از راهنماییت:n16:.مارشال خستم کرد والا.:n28:میرم سراغش.با تشکر:n06:

amirkhan_0o0
23-04-2013, 03:49
عه جدی خوبه پس؟مرسی آقا از راهنماییت:n16:.مارشال خستم کرد والا.:n28:میرم سراغش.با تشکر:n06:
برای کسی که به پلیرش کاری نداره و یه دستگاه کم دردسر و کم هنگ با گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر می خواد، از بهترین گزینه هاست

hamidchi
23-04-2013, 11:08
سلام این لینک رو هم بخونین!! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
راستی شما توی ECA هم فعالیت می کنین گویا.
اوجا من هم با همین id هستم!:n01:

ممنون از لینکی که دادین
بله اونجا هم در خدمتتتون هستیم :n01:

کلا گیرنده ها رو میشه دان گرید کرد و برگردوند به ورژن های قبلی یا نه مثه کنسول های بازی و بعضی دیگه از وسایل الکترونیکی دردسر داره برگردوندنش ؟؟

amirkhan_0o0
23-04-2013, 18:42
ممنون از لینکی که دادین
بله اونجا هم در خدمتتتون هستیم :n01:

کلا گیرنده ها رو میشه دان گرید کرد و برگردوند به ورژن های قبلی یا نه مثه کنسول های بازی و بعضی دیگه از وسایل الکترونیکی دردسر داره برگردوندنش ؟؟
نمی دونم والا!
ولی فایل های آپدیت قبلیش هم توی سایت سما هست! ازشون یه سوال بکنید(تلفنی) که می شه با استفاده از آپدیت های قبلی داون گرید کرد و یا این که به طور کلی فیرم ور جدید می خواد!؟

hamidchi
24-04-2013, 11:05
نمی دونم والا!
ولی فایل های آپدیت قبلیش هم توی سایت سما هست! ازشون یه سوال بکنید(تلفنی) که می شه با استفاده از آپدیت های قبلی داون گرید کرد و یا این که به طور کلی فیرم ور جدید می خواد!؟

بله به ورژن قبلی داون کردم ، دوباره رنگش به حالت اول برگشت ، به نظرم از لحاظ نور خوب شده بود ولی رنگش یه مقدار بیش از حد شدید شده بود واسه همین ترجیح دادم برگردونم به حال قبل

amirkhan_0o0
24-04-2013, 14:10
بله به ورژن قبلی داون کردم ، دوباره رنگش به حالت اول برگشت ، به نظرم از لحاظ نور خوب شده بود ولی رنگش یه مقدار بیش از حد شدید شده بود واسه همین ترجیح دادم برگردونم به حال قبل
باید زنگ بزنیم به شرکت اعتراض کنیم!
خودشون که فروشنده ای بیش نیستند! حداقل به چینی ها اعلام کنن

persiantoolsbaz
24-04-2013, 15:26

منم پیشنهاد amirkhan رو دارم و به نظرم 353 یا 232 بگیر که playerشون هم full hd باشه .
ولی یه چیزو به صحبتهای amirkhan اضافه میکنم و اون اینکه مدل 333 جدید نیومده و مدلهای 343 و 353 از اون جدیدترن .
یکی از مزایای گیرنده های ایکس ویژن اینه که سایت رسمی داره و راحت به آپدیت دستگاهاشون دسترسی داری و به مشکلاتت رسیدگی میکنن و برای حلش زود به زود آپدیت ارائه میدن .

vahid*
25-04-2013, 15:03
سلام
یه گیرنده میخوام بگیرم که قدرت گیرندگی وسرعت تعویض کانال بالایی داشته باشه،و یه پلیره معمولی که فرمتهای اصلی رو پخش کنه . یکی از دوستان دنای 327 نیو رو معرفی کرد و گفت سی پیو 630 داره اما وقتی پیش فروشنده رفتم گفت خوب نیست و یه چیز دیگه بگیر و خودش تک ویژن رو پیشنهاد داد . پیش یه فروشنده دیگه رفتم اونم گفت 327 خوب نیست و مکسیدر بگیر که بهترینه و سی پی یو 700 داره . خودم تو محل کارم از یکی از مدلهای قدیمی تر دنای استفاده میکنم که پلیرش خوبه ولی سرعت تعویض کانال خیلی زیاده و برد کنترلش هم کمه و باید حتما جلوش بگیری. خلاصه راهنمایی کنید:n13:

حساام
25-04-2013, 15:55
قدرت سیپیو هر دو مدل یکیه
شعر گفتن
من با هر دوتاش کار کردم عمرا سرعتشون بالاتر از مدلهای قبلی باشه
عدد سیپیو رو برای فروش بیشتر به دروغ بالاتر میزنن روی جعبه

YGhorbani
26-04-2013, 16:31
یه سوال.
دوستانی که X.Vision 353 دارند، آیا گزینه ای واسه فعال کردن تقویت کننده هست که دیگه نیاز به تقویت کننده آنتن نباشه؟

abbas-t
26-04-2013, 19:50
با سلام
از کجا میشه ایسترو خرید؟

YGhorbani
26-04-2013, 21:45
با سلام
از کجا میشه ایسترو خرید؟

من هم میخواستم ایستر بخرم ولی دوستان گفتند که فعلا مثل اینکه وارد نمیشه. توی فروشگاه سایتشون هم موجود نبود. به همین دلیل X.Vision 353 گرفتم که فردا دستم میرسه.

YGhorbani
26-04-2013, 21:46
یه سوال.
دوستانی که X.Vision 353 دارند، آیا گزینه ای واسه فعال کردن تقویت کننده هست که دیگه نیاز به تقویت کننده آنتن نباشه؟

کسی نیست جواب سوال من رو بده؟

abbas-t
27-04-2013, 07:59
با سلام
دوستانی که سما خریدن و مدتیه استفاده میکنن،من تصمیم به خریدش دارم ودوتا سوال دارم که برام
در خریش مهمه لطف کنید جواب بدین چون میخوام اگاهانه بخرمش
اول اینکه غیر از پایین بودن صداش ،ایا گیرندگیش قابل قبول هست ،منظورم اینه که سیگنال دریافتی روی 90 هست
گیرندگی کانالها برای من در اولویته و ایا مشکل خاصی نداره؟
دوم اینکه چون از انتن اکتیو استفاده میکنم وبوستر انتنو جدا کردم میخوام بدونم در منوی تنظیمات سما
گزینه فعال کردن (تقویت) انتن وجود داره یا نه ؟چون اگه نداشته باشه باید برای انتن هم هزینه کنم وچون در شهرستانم مجبورم انتن گرون قیمت بخرم.خواهشا دوستان جواب بدن

abbas-t
27-04-2013, 08:03
یه سوال.
سلام
در مورد 353 نمیدونم ولی ازونجا که مدلای سری 100 این گزینه رو داره (خودم 111) دارم بعید میدونم سری 300 نداشته باشه !انشااله دوستانی که 353 دارن کمکت کنن

vahid*
27-04-2013, 08:21
قدرت سیپیو هر دو مدل یکیه
شعر گفتن
من با هر دوتاش کار کردم عمرا سرعتشون بالاتر از مدلهای قبلی باشه
عدد سیپیو رو برای فروش بیشتر به دروغ بالاتر میزنن روی جعبه
شما که استفاده کردی میشه بگی اون خصوصیاتی که من گفتم تو اینا هست یا نه و چندتا از ویژگیهاشونو بگی و اینکه کلا برای خرید پیشنهاد میدی یا نه

hamidchi
27-04-2013, 09:44
با سلام
دوستانی که سما خریدن و مدتیه استفاده میکنن،من تصمیم به خریدش دارم ودوتا سوال دارم که برام
اول اینکه غیر از پایین بودن صداش ،ایا گیرندگیش قابل قبول هست ،منظورم اینه که سیگنال دریافتی روی 90 هست
دوم اینکه چون از انتن اکتیو استفاده میکنم وبوستر انتنو جدا کردم میخوام بدونم در منوی تنظیمات سما
گزینه فعال کردن (تقویت) انتن وجود داره یا نه ؟چون اگه نداشته باشه باید برای انتن هم هزینه کنم وچون در شهرستانم مجبورم انتن گرون قیمت بخرم.خواهشا دوستان جواب بدن

سلام

بله کیفیت دریافت سیگنال در حالتی که آنتن جای خوبی باشه و مشکلی نداشته باشه رو 91 درصد هست که تصاویر بدون اشکال پخش میشه
من مشکلی باهاش نداشتم ، بعضی اوقات که باد و بارون شدید میاد تصویر شطرنجی میشه که اونم به خاطر موقعیت آنتن ما هست که چندان مناسب نیست
در مورد کیفیت دوستان دیگه هم اگه نظرشون رو بیان کنن بیشتر مطمئن خواهید شد ، من به شخصه راضیم

گزینه تقویت آنتن هم داره که میشه روشنش کرد ، البته من از آنتن های قدیمی استفاده میکنم و تا حالا امتحانش نکردم

amiriano
27-04-2013, 11:22
منم پیشنهاد amirkhan رو دارم و به نظرم 353 یا 232 بگیر که playerشون هم full hd باشه .
ولی یه چیزو به صحبتهای amirkhan اضافه میکنم و اون اینکه مدل 333 جدید نیومده و مدلهای 343 و 353 از اون جدیدترن .
یکی از مزایای گیرنده های ایکس ویژن اینه که سایت رسمی داره و راحت به آپدیت دستگاهاشون دسترسی داری و به مشکلاتت رسیدگی میکنن و برای حلش زود به زود آپدیت ارائه میدن .
مرسی از توصیه شما.مدل 353 رو این هفته میخرم.فروشگاه چاره با هفت!هزار تومن تخفیف داره میفروشه:n01: امیدوارم با این یکی به مشکل بر نخورم.از نظر ساپورت فایلهای تصویری توی سایتش که کامله ببینیم موقع کار کردن هم همینجوریه یا نه.:n05:

hrezaei
27-04-2013, 17:07
نوشته شده توسط abbas-t مشاهده تاپيک
با سلام

سلام

بله کیفیت دریافت سیگنال در حالتی که آنتن جای خوبی باشه و مشکلی نداشته باشه رو 91 درصد هست که تصاویر بدون اشکال پخش میشه
من مشکلی باهاش نداشتم ، بعضی اوقات که باد و بارون شدید میاد تصویر شطرنجی میشه که اونم به خاطر موقعیت آنتن ما هست که چندان مناسب نیست
در مورد کیفیت دوستان دیگه هم اگه نظرشون رو بیان کنن بیشتر مطمئن خواهید شد ، من به شخصه راضیم
گزینه تقویت آنتن هم داره که میشه روشنش کرد ، البته من از آنتن های قدیمی استفاده میکنم و تا حالا امتحانش نکردم

با سلام
گیرندگی خیلی خوبی نداره وقتی یه کم باد می اد تصویر شطرنجی میشه ما انتن مون خوب است دستگاههای دیگه گیرندگی بهتری داره . ولی از لحاظ مدیا پلیر فوق العاده هست .
یک مورد را دوستان چک کنن وقتی رزولوشن تصویر را روی 1080p می ذاری کانال های مثلا پویا و نمایش و پرس تی وی شطرنجی میشه ولی کانالهای یک تا شش و تماشا که روی فرکانس اولی هستن اینجوری نمیشه !!!!
جدیدا برای من در موقع ضبط خود به خود متوقف میشه و کلا دستگاه هنگ می کنه و باید از پشت دستگاه را خاموش و روشن کنی تا درست بشه که زنگ زدم به نمایندگی گفتن بیار ببینیم و چک کنیم .

amirkhan_0o0
27-04-2013, 21:04
با سلام
گیرندگی خیلی خوبی نداره وقتی یه کم باد می اد تصویر شطرنجی میشه ما انتن مون خوب است دستگاههای دیگه گیرندگی بهتری داره . ولی از لحاظ مدیا پلیر فوق العاده هست .
یک مورد را دوستان چک کنن وقتی رزولوشن تصویر را روی 1080p می ذاری کانال های مثلا پویا و نمایش و پرس تی وی شطرنجی میشه ولی کانالهای یک تا شش و تماشا که روی فرکانس اولی هستن اینجوری نمیشه !!!!
جدیدا برای من در موقع ضبط خود به خود متوقف میشه و کلا دستگاه هنگ می کنه و باید از پشت دستگاه را خاموش و روشن کنی تا درست بشه که زنگ زدم به نمایندگی گفتن بیار ببینیم و چک کنیم .
بله اینجور دستگاه ها توی فرکانس بالا و مخصوصا زمانی که جزیان زیادی از اون کشیده بشه(اتصال هارد یا فلش پر مصرف) قاط می زنه.:n21: به نظر من اگه فیلم هاتون 720 هست بیخود روی 1080 نرید.
البته من جایی که ایکس ویژن و دنای آنتن کیفیت نداشتند با آنتن اتوبوسی و سما کیفیت عالی داشتم.

abbas-t
27-04-2013, 21:17
سلام

کسی هست از مکسیدر اطلاعاتی بده؟

hrezaei
28-04-2013, 08:07
بله اینجور دستگاه ها توی فرکانس بالا و مخصوصا زمانی که جزیان زیادی از اون کشیده بشه(اتصال هارد یا فلش پر مصرف) قاط می زنه.:n21: به نظر من اگه فیلم هاتون 720 هست بیخود روی 1080 نرید.
البته من جایی که ایکس ویژن و دنای آنتن کیفیت نداشتند با آنتن اتوبوسی و سما کیفیت عالی داشتم.

با سلام
منظورم تماشای فیلم از روی فلش نبود من میگم چرا وقتی رزولوشن را بالا می بری کانال های یک تا هشت شطرنجی نمی شه ولی کانال های بعدی اینجوری میشه اگه نمی تونه ساپورت کنه باید برای همه کانال ها اینجوری باشه . در هر صورت من فردا می برمش گارانتی ببینم چی میگن مخصوصا برای متوقف شدن ضبط .

amirkhan_0o0
28-04-2013, 17:47
با سلام
منظورم تماشای فیلم از روی فلش نبود من میگم چرا وقتی رزولوشن را بالا می بری کانال های یک تا هشت شطرنجی نمی شه ولی کانال های بعدی اینجوری میشه اگه نمی تونه ساپورت کنه باید برای همه کانال ها اینجوری باشه . در هر صورت من فردا می برمش گارانتی ببینم چی میگن مخصوصا برای متوقف شدن ضبط .
به خاطر این که کانال ها با دو فرکانس مختلف و از دو آنتن مختلف دریافت می شن.
که یکی از سیگنال های دریافتی از یکی از آنتن ها قوی تر هست و به اصطلاح SNR سیگنال (Signal to Noise Ratio) در یکی قوی تر و در یکی ضعیف تر هست. که با توجه به نوع کدینگ، برای کاهش نویز بایستی یک سری محاسبات انجام شه. که رزولوشن بالا مزید بر علت می شه تا کار زیادی از دستگاه کشیده بشه و تصویر شطرنجی بشه و سرعت تعویض کانال زیاد بشه.

abbas-t
28-04-2013, 22:18
سلام
در مورد 353 نمیدونم ولی ازونجا که مدلای سری 100 این گزینه رو داره (خودم 111) دارم بعید میدونم سری 300 نداشته باشه !انشااله دوستانی که 353 دارن کمکت کنن
با سلام

گیرنده 353 بدستت رسید ؟مبارکه :n16:،گزینه تقویت انتن داره؟راستش ار بس تو گیرنده ها چرخیدم خسته شدم

میخوام همین مدل شما رو بخرم ،چه جور دستگاهیه ،سیگنال دریافتی چند درصده؟پلیرش چطوره ؟چند خریدیش؟

حساام
29-04-2013, 00:32
من موندم این تاپیک چرا اینقدر پیچیده شده
چرا یه نفر نمیاد بگه همشون یه اشغال هستن
دوستانی حرف من رو میفهمن که با چندتاش کار کنن
بچه ها زیاد سخت نگیرین این گیرنده های موجود از درجه سه چهارم رد کرده
خدا لعنت کنه وارد کننده رو که فقط به فکر منفعت خودشه

amirkhan_0o0
29-04-2013, 06:04
شما احتمالا توی ایران زندگی نمی کنید!
توی ایران زندگی اکثر اوقات، انتخاب یعنی تصمیمی که بعد از مقایسه بد و بدتر گرفته می شه.
موفق باشید!

hrezaei
29-04-2013, 06:49

با سلام دوست عزیز
من تو چند تا پست قبل هم گفتم که همشون در یک رده هستن با اندکی تفاوت
من با خیلی از اینا کار کردم ، انگار تو چین یه کارگاه هست و همه میرن اونجا خرید میکنن
خیلی خوب میشد که تو ایران یه مدل خوب طراحی و ساخته میشد و پول مملکت هم به جیب چینی ها نمی رفت .
من مطمئن هستم که اینجا توانایی ساخت محصول خیلی بهتر و با سلیقه مشتریان ایرانی وجود داره .
به امید اون روز .

alilosting
29-04-2013, 14:03
با سلام

گیرنده 353 بدستت رسید ؟مبارکه :n16:،گزینه تقویت انتن داره؟راستش ار بس تو گیرنده ها چرخیدم خسته شدم

میخوام همین مدل شما رو بخرم ،چه جور دستگاهیه ،سیگنال دریافتی چند درصده؟پلیرش چطوره ؟چند خریدیش؟

ببین منظورت از گزینه تقویت آنتن رو متوجه نمیشم ولی اینو میدونم که این دستگاه یه گزینه قدرت آنتن داره که اگه از آنتن بوستر دار استفاده کنی این گزینه باید فعال باشه تا تصویر نمایش داده بشه وگرنه مینویسه : بار اضافی روی دستگاه هست ...
مدل 353 سخت افزار قوی تری نسبت به بقیشون داره و دیرتر داغ میشه و اینکه سیگنال دریافتیش بهتره . از نظر پلیر انواع فرمتها رو هم پخش میکنه دیگه .

abbas-t
29-04-2013, 22:08
ببین منظورت از گزینه تقویت آنتن رو متوجه نمیشم ولی اینو میدونم که این دستگاه یه گزینه قدرت آنتن داره که اگه از آنتن بوستر دار استفاده کنی این گزینه باید فعال باشه تا تصویر نمایش داده بشه وگرنه مینویسه : بار اضافی روی دستگاه هست ...
مدل 353 سخت افزار قوی تری نسبت به بقیشون داره و دیرتر داغ میشه و اینکه سیگنال دریافتیش بهتره . از نظر پلیر انواع فرمتها رو هم پخش میکنه دیگه .

متشکرم ،منظورمو درست متوجه شدی دوست عزیز

hamidchi
30-04-2013, 10:19
به خاطر این که کانال ها با دو فرکانس مختلف و از دو آنتن مختلف دریافت می شن.
که یکی از سیگنال های دریافتی از یکی از آنتن ها قوی تر هست و به اصطلاح SNR سیگنال (Signal to Noise Ratio) در یکی قوی تر و در یکی ضعیف تر هست. که با توجه به نوع کدینگ، برای کاهش نویز بایستی یک سری محاسبات انجام شه. که رزولوشن بالا مزید بر علت می شه تا کار زیادی از دستگاه کشیده بشه و تصویر شطرنجی بشه و سرعت تعویض کانال زیاد بشه.

امیر خان قبلا گفته بودی گویا ولی با این پست و اصطلاحاتی که به کار بردی مشخص میشه برقی هستیا :n02:

راستی یه مورد مشابهی هم من دارم
معمولا بازی های فوتبال که پخش میشه حالت شطرنجی رو میشه به طور واضح در قسمت زمین چمن مشاهده کرد ، در حالیکه دیگر برنامه ها یا همون فوتبال مثلا اول یا آخرش که آمار رو نشون میده خیلی هم با کیفیته
شما هم این مشکلو دارین ؟ چیکار باید کرد تا برطرف بشه ؟

hamidchi
30-04-2013, 10:36

منم گفتم که اینا بسیار شبیه هم هستن یعنی در حد 90 - 95 درصد و اکثرا بی کیفیت
ولی این که بگیم خدا وارد کننده ش رو لعنت کنه که آخه درست نیست
درسته اونا به فکر جیب خودشون هستن ، ولی اگه بخان از جنسای با کیفیت بیارن اون موقع قیمتی دو سه برابر قیمت فعلی در میاد
شرکت هایی معتبری که ریسیور ماهواره تولید میکنن معمولا از گیرنده ها هم دارن با امکاناتی بیشتر از گیرنده های موجود در بازار ما ، ولی خب مردم کمتر زیر بار اون قیمت خواهند رفت

با سلام دوست عزیز
من تو چند تا پست قبل هم گفتم که همشون در یک رده هستن با اندکی تفاوت
من با خیلی از اینا کار کردم ، انگار تو چین یه کارگاه هست و همه میرن اونجا خرید میکنن
خیلی خوب میشد که تو ایران یه مدل خوب طراحی و ساخته میشد و پول مملکت هم به جیب چینی ها نمی رفت .
من مطمئن هستم که اینجا توانایی ساخت محصول خیلی بهتر و با سلیقه مشتریان ایرانی وجود داره .
به امید اون روز .

ولی ما ساده ترین قطعات الکترونیکی رو هم داریم وارد میکنیم چه برسه به ساختن این دستگاه ها که پردازنده هم داخلشون دارن
البته نه این که نتونیم ، ولی اگه تو این زمینه ها به فکر ساخت باشیم و به جای واردات تو این زمینه سرمایه گذاری بشه قطعا وضع بهتری خواهیم داشت

a6543210
30-04-2013, 18:45
سلام
دوستان می خوام واسه خونه یه گیرنده دیجیتال بگیرم! به نظرتون چه مدلی بگیرم؟خودم موندم؟
ممنون می شم یکی بگه و یکم راهنمایی کنه در مورد ویژگیهاش!:n01::n12:

amirkhan_0o0
30-04-2013, 19:42
امیر خان قبلا گفته بودی گویا ولی با این پست و اصطلاحاتی که به کار بردی مشخص میشه برقی هستیا :n02:

راستی یه مورد مشابهی هم من دارم
معمولا بازی های فوتبال که پخش میشه حالت شطرنجی رو میشه به طور واضح در قسمت زمین چمن مشاهده کرد ، در حالیکه دیگر برنامه ها یا همون فوتبال مثلا اول یا آخرش که آمار رو نشون میده خیلی هم با کیفیته
شما هم این مشکلو دارین ؟ چیکار باید کرد تا برطرف بشه ؟
من نمی دونم منظورتون رو درست متوجه شده ام یا نه.
اگه سوالتون اینه که وقتی دوربین تراولینگ داره( مثلا داره پن می شه یا به عبارت ساده تر دوربین داره حرکت می کنه!!) شطرنجی می شه اما وقتی دوربین روی سوژه ثابته این مشکل کمتره مشکل ربطی به گیرنده نداره و ارتباط اون به سیگنال های ارسالیه! این مسأله توی فوتبال های داخلی به وفور، توی فوتبال های خارجی 10 سال پیش به نسبت و در فوتبال های خارجی روز به ندرت دیده می شه.
بحث سر روش فشرده سازی mpeg هست. در روش mpeg تصویر به دو بخش بک گراند و فورگراند(بر اساس میزان تغییر رنگ و روشنایی در زمان) تقسیم می شه. و خلاصه اش اینه که بک گراند، بیت بر پیکسل کمتری رو اشغال می کنه و فورگراند، بیت بر پیکسل بیشتر. حالا بر اساس دستگاه هایی که استفاده می شه و نرخی که برای فشرده سازی توسط سخت افزار به کار گرفته می شه بک گراند شطرنجی یا شفاف و خوب می شه

سلام
دوستان می خوام واسه خونه یه گیرنده دیجیتال بگیرم! به نظرتون چه مدلی بگیرم؟خودم موندم؟
ممنون می شم یکی بگه و یکم راهنمایی کنه در مورد ویژگیهاش!:n01::n12:
سلام
همون طور که در مورد آشغال بودن اکثر نمونه ها صحبت شده،شما اگر پلیر براتون مهمه از نظر من سما رو بخرید و اگه گارنتی و این حرف ها ایکس ویژن. سراغ این نمونه های پر سود برای مغازه دارها مثل مکسیدر و اینا نرید! البته اینا نظر منه و هر کسی نظری داره!!

ali_12
30-04-2013, 20:04
سلام دوستان
من یک دونه دستگاه ایکس ویژن 555 آکبند میخوام.میشه راهنمایی بفرمایید از کجا بخرم(فروشگاه اینترنتی) با قیمت مناسب؟
ممنونم

hamidchi
01-05-2013, 09:38
من نمی دونم منظورتون رو درست متوجه شده ام یا نه.
اگه سوالتون اینه که وقتی دوربین تراولینگ داره( مثلا داره پن می شه یا به عبارت ساده تر دوربین داره حرکت می کنه!!) شطرنجی می شه اما وقتی دوربین روی سوژه ثابته این مشکل کمتره مشکل ربطی به گیرنده نداره و ارتباط اون به سیگنال های ارسالیه! این مسأله توی فوتبال های داخلی به وفور، توی فوتبال های خارجی 10 سال پیش به نسبت و در فوتبال های خارجی روز به ندرت دیده می شه.
بحث سر روش فشرده سازی mpeg هست. در روش mpeg تصویر به دو بخش بک گراند و فورگراند(بر اساس میزان تغییر رنگ و روشنایی در زمان) تقسیم می شه. و خلاصه اش اینه که بک گراند، بیت بر پیکسل کمتری رو اشغال می کنه و فورگراند، بیت بر پیکسل بیشتر. حالا بر اساس دستگاه هایی که استفاده می شه و نرخی که برای فشرده سازی توسط سخت افزار به کار گرفته می شه بک گراند شطرنجی یا شفاف و خوب می شه

بله اون موقع هایی که دوربین حرکت نسبتا سریع داره که شطرنجی میشه، یادمه در حالت آنالوگ هم این قضیه مشخص بود ولی وقتی دوربین از نمای دور ( حالت wide ) هم داره بازی رو نشون میده بازم با کمترین حرکت قسمت های شطرنجی کوچکی در زمین مشخص میشه ،که با توجه به توضیحات شما اشکال از گیرنده من نیست و همون طور که گفتین در فوتبال های داخلی محسوس تره

Hamid2545
01-05-2013, 23:12
ديروز 92/2/10 برای خرید دستگاه دجیتال رفتم میدان امام خمینی که مدل های مختلف را دیدم که از همه بيشتر Maxeeder توی بورس بود نامی که در اين در اين مقاله اسمی از ان به ميان نيامده ( ولی يکی از فروشندگان اجازه داد تا تست کنم و توقعات من را برآورده کرد ) همچنين مدل های مانند شاتل ( که ان را هم تست کردم ) و .... به هرحال هدف من به طور خلاصه شامل اين موارد می شود :
دستگاه علاوه بر ويژگی های خوب عمومی مانند کارکرد عالی سخت افزار و نرم افزار و... گارانتی ( Maxeeder پنج سال گارانتی دارد ) پخش کامل و بدون عيب فرمت های فيلم بخصوص فرمت Mkv همراه با صدای بدون عيب و نقص و زير نويس ( بخصوص زير نويس Srt ) به طوری که ريز نبوده و قابل تنظيم نيز باشد همچنين پخش فرمت صدای Mp4 که برای من اين موارد از همه مهمتر است . داشتن تايمر و امکان ديدن يک کانال و ضبط کانال ديگر و... هم در درجه دوم اهميت البته مهم است حال سوالی که دارم :
در مورد Maxeeder , شاتل هم توضيح دهيد و آيا ايستر و سما که به عنوان بهترين از آن نام می بريد ايا توقعات من را برآورده می کنند و مشکلی ندارند با توجه به اين که اين مقاله حدود يک سال پيش نوشته شده ایا مطالب ان هنوز هم به قوت خود باقی است يا نه لطما مرا راهنمائی کنيد .

hamidchi
02-05-2013, 11:02
ديروز 92/2/10 برای خرید دستگاه دجیتال رفتم میدان امام خمینی که مدل های مختلف را دیدم که از همه بيشتر Maxeeder توی بورس بود نامی که در اين در اين مقاله اسمی از ان به ميان نيامده ( ولی يکی از فروشندگان اجازه داد تا تست کنم و توقعات من را برآورده کرد ) همچنين مدل های مانند شاتل ( که ان را هم تست کردم ) و .... به هرحال هدف من به طور خلاصه شامل اين موارد می شود :
دستگاه علاوه بر ويژگی های خوب عمومی مانند کارکرد عالی سخت افزار و نرم افزار و... گارانتی ( Maxeeder پنج سال گارانتی دارد ) پخش کامل و بدون عيب فرمت های فيلم بخصوص فرمت Mkv همراه با صدای بدون عيب و نقص و زير نويس ( بخصوص زير نويس Srt ) به طوری که ريز نبوده و قابل تنظيم نيز باشد همچنين پخش فرمت صدای Mp4 که برای من اين موارد از همه مهمتر است . داشتن تايمر و امکان ديدن يک کانال و ضبط کانال ديگر و... هم در درجه دوم اهميت البته مهم است حال سوالی که دارم :
در مورد Maxeeder , شاتل هم توضيح دهيد و آيا ايستر و سما که به عنوان بهترين از آن نام می بريد ايا توقعات من را برآورده می کنند و مشکلی ندارند با توجه به اين که اين مقاله حدود يک سال پيش نوشته شده ایا مطالب ان هنوز هم به قوت خود باقی است يا نه لطما مرا راهنمائی کنيد .

در مورد مکسیدر و شاتل و غیره و ذلک اطلاعی ندارم ، فرمت MKV و MP4 که شما میخای رو فکر کنم همه بلا استثنا پخش کنن و تفاوت ها در موارد جزئی تر و فرمت های دیگر هست
تاریخ شروع تاپیک مال یک سال پیش هست ولی حداقل 20 -10 صفحه آخرش شما رو در مورد برخی گیرنده های دیجیتال موجود راهنمایی میکنه

در مورد سما میتونم بهتون بگم که یک سال گارانتی تعمیر داره ، من چند تا فایل که با فرمت های مختلف امتحان کردم با wmv ها بیشتر از همه مشکل داشت ، ولی mkv رو با هر رزولوشن و کیفیتی پخش کرد زیر نویس هم که در حال معمولی کفایت میکنه و فونت بزرگش بیش از اندازه بزرگه ( srt رر میاره ولی sub رو نمیدونم)
زیر نویس فقط قابلیت تنظیم رنگ خودش و پس زمینش و اندازه رو داره و عقب جلو نمیره
صداش این طور که دوستان میگن یکم کمه
تایمر و ضبط و مشاهده کانال دیگه رو هم داره
mp4 هم مشکلی نداشت گویا با هیچ کدومش

ایستر هم که خیلی وقت تو بازار عرضه نمیشد الان رو نمیدونم ، در مورد اون هم دوستانی که دارن راهنمایی کنن

hosseinhb11
02-05-2013, 16:56
سلام دوستان . ماشاالله تاپیک خیلی کامله و همه رقم اطلاعات میشه از توش استخراج کرد. من 4-5 ماه پیش Maxeeder Mx1 خریدم از توپخونه.
سرعت تعویض کانالش خوب نیست که ظاهراً توی مدل MX2 این مشکل برطرف شده . ولی مشکل من با لود کردن زیرنویس SRT هست. شانسی جواب میده . بعضی وقتها پخش میکنه . سایز فونتش هم خیلی کوچیکه . کلاً از پخش کننده اش راضی نیستم . الان یک دستگاه خوب میخوام که پخش کننده قوی داشته باشه. حتماً MKV پخش کنه حتی حجم بالا. زیر نویس SRT و sub/Idx هم پخش کنه با سایز قابل قبول. قیمتش مهم نیست. خواهشاً دوستانی که تجربه عملی دارن جواب بدن . چون از روی مشخصات نمیشه نظر داد.

pershiran
04-05-2013, 07:29
سلام دوستان
سوالی که داشتم اینه که قویترین تیونر رو کدوم دستگاه داره.
با توجه به اینکه دستگاهو برای یکی از دهاتای وسط کویر و یک تلویزیون crt میخوام بخرم زیاد کیفیت خروجیش مهم نیست (البته نه اینکه افتضاح باشه مثلا hd هم نبود نبود)
فقط گیرندگی بالایی داشته باشه.
و کارکردن باهاش برای یک پیرمرد 60 ساله راحت باشه.
ممنون از راهنماییتون.

hosseinhb11
04-05-2013, 09:28
کسی Xvision 353 داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

farhadekonjkav
05-05-2013, 10:09
درود بر همه
از اونجایی که تقریباً همه‌ی شرکت‌های عرضه‌کننده‌ی گیرنده‌ی دیجیتال فقط به ذکر عبارت «پشتیبانی از زیرنویس فارسی با فرمت ...» بسنده می‌کنن و اطلاعات دقیق‌تری در این باره ارائه نمی‌کنن، و حتی یک Screenshot از نحوه‌ی نمایش زیرنویس توسط این گیرنده‌ها ارائه نمی‌شه، تصمیم گرفتم این سؤال رو اینجا مطرح کنم، شاید به درد کسانی که اهل فیلم دیدن هستن و به کیفیت زیرنویس فیلم‌ها اهمیت میدن بخوره.

من از همه‌ی دوستانی که اطلاعات دقیق در مورد گیرنده‌های دیجیتال موجود در بازار دارن یا تجربه‌ای در این باره دارن درخواست می‌کنم نظرشون رو به طور خاص در مورد نحوه‌ی پشتیبانیِ این گیرنده‌ها از زیرنویس‌های فارسی مطرح کنن:

1. فرمت‌هایی که (واقعاً و در عمل) پشتیبانی می‌شوند. (srt ،sub/idx، ...)

2. امکان تغییر فونت. (Arial ،Nazanin ،Mitra، ...)
اگر این امکان وجود نداره، لطفاً نام فونتی که دستگاه ازش استفاده می‌کنه رو ذکر کنید. (مثلاً Arial که معمولاً استفاده می‌شه -نمونه‌ی این فونت- یا فونت‌های استاندارد فارسی مثل نازنین، میترا و...، اگر هم اسمش رو نمی‌دونین لطفاً تصویرش رو بگذارین)

3. امکان تغییر (واقعیِ) اندازه‌ی فونت. (کوچک، متوسط، بزرگ، یا به صورت عددی)
توضیح این‌که ظاهراً در بعضی از گیرنده‌ها تغییر اندازه‌ی زیرنویس در عمل هیچ تآثیری نداره و همچنان زیرنویس‌ها ریز نمایش داده می‌شن.

4. امکان تغییر رنگ زمینه و رنگ خودِ فونت. (با ذکر رنگ‌های موجود)

در نهایت بسیار ممنون می‌شم اگه هر کدام از دوستان یک تصویر (Screenshot) از زیرنویسِ پخش شده توسط گیرنده یا گیرنده‌های مورد نظرش بگذاره (با دوربین موبایل یا هر روش دیگه‌ای)، تا دیگه در خلأ حرف نزده باشیم و نمونه‌های عملی جلوی چشممون باشه.
بی‌صبرانه منتظرم.

vahid*
07-05-2013, 13:33
من بالاخره بعد از خوندن اکثر صفحات و با وجود چنین بازار نا مشخصی ترجیح دادم چیزی رو بگیرم ک امتحانشوتاحدی پس داده باشه.اطلاعاتی هم ک میذارم فقط جنبه راهنمایی دوستانو داره و هیچگونه جنبه تبلیغاتی نداره و من اصلا خرید این مدل رو به کسی پیشنهاد نمیدم
اول اینکه برای من بالا بودن قدرت گیرندگی و بالا بودن سرعت سیستم و بدنبال آن تعویض کانال و همینطور قدرت گیرندگی کنترل در زوایای مختلف مهم و ملاک اصلی انتخاب بوده و موارد دیگر مثل فرمتهای پخش و زیرنویس و... در رده های بعد قرارداشت . قبلا مدل 422 دنای رو تو محل کارم استفاده کرده بودم ولی تو مواردی ک گفتم ضعف داشت . تو مدل 327new ک من خریداری کردم سی پی یو به 630 ارتقا داده شده . البته من به اطلاعات که خود شرکت رو سایت گذاشته بود اعتماد کردم و الان که با دستگاه کار کردم تغییر این مدل با مدل 422 دنای کاملا محسوسه و عبارتند از :
افزایش سرعت تعویض کانال از حدود 4ثانیه به 2تا3 ثانیه و همینطور بالارفتن قدرت گیرندگی کنترل در زوایای مختلف(نسبت به قبل خیلی بهتر شده) ، سرعت شناختن و خوندن فلش بالاتر رفته ، یک گزینه برای قطع ارتیاط فلش درمنوها اضافه شده . درمورد قدرت گیرندگی هم با یک سیم آنتن دو تکه با طول بیش از 10متر و یک آنتن معمولی که شبکه های آنالوگ رو خوب نمیگرفت فعلا 8کانال اول رو خوب میگیره و تو بعضی از بقیه شبکه ها مقداری شطرنجی میشه و بعضی وقتها هم خوبه. منو ها ش هم بنظر من بد نیست. توپخش فرمتها هم تا حالا یه فایل mp4 وflv و دو فایل mkv رو تست کردم ک پخش کرد و یه فایل wmv پخش نکرد و یک فایل vob رو بدون صدا پخش کرد. درمورد قیمت هم چندروز پیش 87تومن باکابل خریداری کردم. ضمنا بنده با کابل av و در تی وی معمولی تصویر گرفتم . امیدوارم این اطلاعات بدردتون بخوره و من کلا باتوجه به انتظاراتم فعلا راضیم. شماهم سخت نگیرید و سراغ متفرقه نرید و انتظار درحدپلیرهای قوی نداشته باشید .

mjabarzare
07-05-2013, 18:26
درود بر همه
از اونجایی که تقریباً همه‌ی شرکت‌های عرضه‌کننده‌ی گیرنده‌ی دیجیتال فقط به ذکر عبارت «پشتیبانی از زیرنویس فارسی با فرمت ...» بسنده می‌کنن و اطلاعات دقیق‌تری در این باره ارائه نمی‌کنن، و حتی یک Screenshot از نحوه‌ی نمایش زیرنویس توسط این گیرنده‌ها ارائه نمی‌شه، تصمیم گرفتم این سؤال رو اینجا مطرح کنم، شاید به درد کسانی که اهل فیلم دیدن هستن و به کیفیت زیرنویس فیلم‌ها اهمیت میدن بخوره.

من از همه‌ی دوستانی که اطلاعات دقیق در مورد گیرنده‌های دیجیتال موجود در بازار دارن یا تجربه‌ای در این باره دارن درخواست می‌کنم نظرشون رو به طور خاص در مورد نحوه‌ی پشتیبانیِ این گیرنده‌ها از زیرنویس‌های فارسی مطرح کنن:

1. فرمت‌هایی که (واقعاً و در عمل) پشتیبانی می‌شوند. (srt ،sub/idx، ...)

2. امکان تغییر فونت. (Arial ،Nazanin ،Mitra، ...)
اگر این امکان وجود نداره، لطفاً نام فونتی که دستگاه ازش استفاده می‌کنه رو ذکر کنید. (مثلاً Arial که معمولاً استفاده می‌شه -نمونه‌ی این فونت- یا فونت‌های استاندارد فارسی مثل نازنین، میترا و...، اگر هم اسمش رو نمی‌دونین لطفاً تصویرش رو بگذارین)

3. امکان تغییر (واقعیِ) اندازه‌ی فونت. (کوچک، متوسط، بزرگ، یا به صورت عددی)
توضیح این‌که ظاهراً در بعضی از گیرنده‌ها تغییر اندازه‌ی زیرنویس در عمل هیچ تآثیری نداره و همچنان زیرنویس‌ها ریز نمایش داده می‌شن.

4. امکان تغییر رنگ زمینه و رنگ خودِ فونت. (با ذکر رنگ‌های موجود)

در نهایت بسیار ممنون می‌شم اگه هر کدام از دوستان یک تصویر (Screenshot) از زیرنویسِ پخش شده توسط گیرنده یا گیرنده‌های مورد نظرش بگذاره (با دوربین موبایل یا هر روش دیگه‌ای)، تا دیگه در خلأ حرف نزده باشیم و نمونه‌های عملی جلوی چشممون باشه.
بی‌صبرانه منتظرم.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
با سلام به همه دوستان.
من حدودا 9 ماه پيش گيرنده ديجيتال ProVision X10 (به مدلش دقت كنيدX10 ) خريدم ، به نظر من از همه لحاظ خوبه ، فرمت هاي (MKV - AVI - MP4 - MPEG - FLV - DAT - MPEG2 - VOB) با هر اندازه و سايزي را باهاش تست كردم خيلي راحت جواب ميده ، فرمت WMV فقط ورژن 9 را جواب ميده - تا حالا بيش از 100 فيلم باهاش ديدم ولي خدا را شكر يك بار هم هنگ نكرده ، كنترلش خوبه از لحاظ برد تا 5 متر مستقيم و 4 متر 45 درجه را راحت جواب ميده ، قدرت گيرنده شم به نظرم خوبه چون با سيم دو تيكه و يه آنت هوايي از جنس لوله پليكا هر 21 كانال را آينه ميگيره و قدرت سيگنالش بين 90-100 تغيير ميكنه ،

زير نويس فارسي SRT كه به صورت ANSI ذخيره شده باشه را بدون هيچ مشكلي ميخونه ، البته حتما منوي دستگاه بايد فارسي باشه و الا زيرنويس فارسي نميخونه
فونت زير نويس Titr هست و سايز آن به كوچك ، متوسط و بزرگ ميتونه تغيير كنه
رنگ فونت ميتونه سفيد ، سياه ، قرمز ، سبز باشه و رنگ پس زمينه ميتونه سفيد ، سياه ، قرمز ، سبز و Transparent باشه

به نظرم قابليت خيلي خوبش ، پخش صداي AC3 - شش كاناله هست كه خيلي از دستگاهها باهاش مشكل دارند

هارد اكسترنال بدون پاور را تا ظرفيت 1T باهاش تست كردم خيلي راحت پشتيباني ميكنه

فقط به نظرم يه عيب نرم افزاري كوچيك داره ، اونم اينه كه بعضي وقتا ، هنگام اتصال هارد يا فلش به دستگاه ، بعد از پيغام شناسايي كه ميخوام يه فيلم ببينم تو منوي زيرنويس ، زيرنويس اون فيلم را نمياره و حتما بايد يه بار هارد را جدا كنم دوباره وصل كنم يا دستگاه را خاموش روشن كنم

يه نكته خيلي خوب ديگه كه داره اينه كه حتما نياز نيست زيرنويس هم نام فيلم باشه ، مثلا من تو يه شاخه يه فيلم ميزارم ، يه زيرنويس فارسي و يه زيرنويس انگليسي ، اسم فارسي و انگلسي را با حروف P , E به انتهاي نام زيرنويس مشخص ميكنم و هنگام پخش خيلي رلحت بين هر دوتا سوييچ ميكنم

زير نويس هاي Embeded شده تو فايلهاي MKV را نشون نميده ولي زيرنويس Embeded DVD را نشون ميده با قابليت انتخاب زيرنويس

از فايلهاي MKV كه هم زمان دو صدا (مثلا زبان انگليسي و فارسي) (مثل فيلم Tore) داشته باشند پشتيباني ميكنه و حتي وسط نمايش فيلم ميتونيد صدا را انگليسي يا فارسي كنيد.

اين كليه چيزايي بود كه تو اين مدت باهاش تست كردم.

حساام
07-05-2013, 22:38
327 پلیرش با مکسیدر و هم قیمتهاش هیچ فرقی نداره در کل ضعیفه

farhadekonjkav
08-05-2013, 09:59
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
با سلام به همه دوستان.
من حدودا 9 ماه پيش گيرنده ديجيتال ProVision X10 (به مدلش دقت كنيدX10 ) خريدم ، به نظر من از همه لحاظ خوبه ، فرمت هاي (MKV - AVI - MP4 - MPEG - FLV - DAT - MPEG2 - VOB) با هر اندازه و سايزي را باهاش تست كردم خيلي راحت جواب ميده ، فرمت WMV فقط ورژن 9 را جواب ميده - تا حالا بيش از 100 فيلم باهاش ديدم ولي خدا را شكر يك بار هم هنگ نكرده ، كنترلش خوبه از لحاظ برد تا 5 متر مستقيم و 4 متر 45 درجه را راحت جواب ميده ، قدرت گيرنده شم به نظرم خوبه چون با سيم دو تيكه و يه آنت هوايي از جنس لوله پليكا هر 21 كانال را آينه ميگيره و قدرت سيگنالش بين 90-100 تغيير ميكنه ،

زير نويس فارسي SRT كه به صورت ANSI ذخيره شده باشه را بدون هيچ مشكلي ميخونه ، البته حتما منوي دستگاه بايد فارسي باشه و الا زيرنويس فارسي نميخونه
فونت زير نويس Titr هست و سايز آن به كوچك ، متوسط و بزرگ ميتونه تغيير كنه
رنگ فونت ميتونه سفيد ، سياه ، قرمز ، سبز باشه و رنگ پس زمينه ميتونه سفيد ، سياه ، قرمز ، سبز و Transparent باشه

به نظرم قابليت خيلي خوبش ، پخش صداي AC3 - شش كاناله هست كه خيلي از دستگاهها باهاش مشكل دارند

هارد اكسترنال بدون پاور را تا ظرفيت 1T باهاش تست كردم خيلي راحت پشتيباني ميكنه

فقط به نظرم يه عيب نرم افزاري كوچيك داره ، اونم اينه كه بعضي وقتا ، هنگام اتصال هارد يا فلش به دستگاه ، بعد از پيغام شناسايي كه ميخوام يه فيلم ببينم تو منوي زيرنويس ، زيرنويس اون فيلم را نمياره و حتما بايد يه بار هارد را جدا كنم دوباره وصل كنم يا دستگاه را خاموش روشن كنم

يه نكته خيلي خوب ديگه كه داره اينه كه حتما نياز نيست زيرنويس هم نام فيلم باشه ، مثلا من تو يه شاخه يه فيلم ميزارم ، يه زيرنويس فارسي و يه زيرنويس انگليسي ، اسم فارسي و انگلسي را با حروف P , E به انتهاي نام زيرنويس مشخص ميكنم و هنگام پخش خيلي رلحت بين هر دوتا سوييچ ميكنم

زير نويس هاي Embeded شده تو فايلهاي MKV را نشون نميده ولي زيرنويس Embeded DVD را نشون ميده با قابليت انتخاب زيرنويس

از فايلهاي MKV كه هم زمان دو صدا (مثلا زبان انگليسي و فارسي) (مثل فيلم Tore) داشته باشند پشتيباني ميكنه و حتي وسط نمايش فيلم ميتونيد صدا را انگليسي يا فارسي كنيد.

اين كليه چيزايي بود كه تو اين مدت باهاش تست كردم.

بسیار ممنون از توجهت
بالأخره یه نفر پیدا شد تشخیص بده اسم فونت زیرنویس دستگاهش چیه؟!
هرچند من بیشتر مایلم بدونم فونت زیرنویس دستگاه سما و ایستر چیه؟
اگه کسی اطلاع داره یا تصویری ازش داره ما رو هم در جریان بذاره.

cheshayer
09-05-2013, 01:49
دوستان مایه خبطی کردیم maxeeder-mx2 خریدیم موقع پخش بعضی از فایلا تصویر نشون میده اما صدا رو پخش نمی کنه
حالا نمی دونم با کدک صدا مشکل داره یا با تعداد کانال
زیرنویس هم که یه خط در میون نشون میده یعنی برای بعضی فیلما نشون میده برا بعضی نشون نمیده
انگلیسی و فارسی هم فرقی نداره، من زیر نویس ها رو تو فولدر فیلم می زارم و هم اسم فایل فیلم. آخر زیرنویس انگلیسی en. و آخر فارسی fa. می نویسم فرمتشم که srt
خلاصه سرتونو درد نیارم گفتم شاید اگه آپدیت بشه درس شه اما هر چی گشتم فایلی برای آپدیت پیدا نکردم، سایتشم که مفت نمی ارزه.
ظاهرا قبلنا فایل اپدیتش بوده اما الان که هیچی نیست. اگه کسی داره یا آدرسی براش داره لطفا بزاره ما هم استفاده شو ببریم
ممنون

abbas-t
10-05-2013, 14:32
سلام دوستان
برای کامپیوتر چه گیرنده ای را پیشنهاد میدین؟

Ghaioom
10-05-2013, 15:25
سلام دوستان
برای کامپیوتر چه گیرنده ای را پیشنهاد میدین؟

همین pcdvb-3100 :n01:
گارانتی معتبر . شرکت معتبر.

Setareh 2006
12-05-2013, 07:44
سلام
دستگاه ما دنای 513 هست
چند روزه روی فرکانس 602 که مربوط به کانال های شبکه 3 و اینا هست سیگنال نیست . داشتیم برنامه شبکه 3 رو نگاه می کردیم که یک مرتبه دستگاه پیغام داد که سیگنالی وجود نداره .
آنتنمون هم آنتن کار و کابلش هم کرمان هست اگر مشکل از خود آنتن بود که اصلا از روز اول نباید سیگنال می داشتیم .
به خدمات زنگ زدیم گفتن اگر کانکتور که از پشت دستگاه سیم آنتن رو متصل میکنه از جنس پلاستیک هست عوضش کنین و یکی که کاملا از جنس فلزیه بگیرین . همین کار رو کردیم ولی هنوز روی فرکانس 602 سیگنالی نیست .
فکر می کنم ایراد از همون پشت دستگاه باشه ، یعنی قسمتی که سیم آنتن به دستگاه وصل میشه ولی دقیقا نمی دونم چطوری میشه این مشکل رو برطرف کرد ؟
یک نکته ی دیگه تا قبل از این وقتی دستگاه روی فرکانس 650 بود موقع روشن شدن ، سریع سیگنال داشت ولی وقتی روی 602 بود موقعی که دستگاه رو روشن می کردیم با تاخیر سیگنال داشتیم .

BEHZAD2007
12-05-2013, 07:53
سلام دوستان من چند روز پیش xvison 535 گرفتم وقتی یارو بازش کرد روش خط و خش بود گفتم چرا این اینطوریه گفتش تو کارخانه اینطوری شده جعبه دستگاه پلمب بود و همه چی نو بودش امکان داره دست دوم به من انداخته باشه؟
راستی دوستان وقتی روی یه کانال دگه میره برای چند لحظه فریز میشه ایا با اپدیت مشکل حل میشه؟
با تشکر

Tech-man
12-05-2013, 15:53
سلام دوستان من چند روز پیش xvison 535 گرفتم وقتی یارو بازش کرد روش خط و خش بود گفتم چرا این اینطوریه گفتش تو کارخانه اینطوری شده جعبه دستگاه پلمب بود و همه چی نو بودش امکان داره دست دوم به من انداخته باشه؟
راستی دوستان وقتی روی یه کانال دگه میره برای چند لحظه فریز میشه ایا با اپدیت مشکل حل میشه؟
با تشکر

بهزاد جان
اولا- روش خط و خش نیست. یه لایه بسیار بسیار نازک پلاستیک روی دستگاه هست که اگر اونو بکنی خطاش میره
ولی در کل خط و خشی نداره برای من. منم اون پلاستیک رو ندیده بودم که بکنم

ضمنا اون فریز شدن نیست که اول میبینی. اطلاعات از فرستنده ارسال میشه و کمی طول میکشه که در دستگاه شما لود بشه. برای همین اولش فقط ه تصویر ثابت نشون میده بعد لود میشه

من هم قبلا این سئوالو از وبلاگ مادیران پرسیدم همینو گفتن:
maadiran.mihanblog.com
قبل از این یه تصویر مشکی میومد بعد با آپدیت کردنش عکس اول صحنه

alirezajigar69
16-05-2013, 14:18
سلام دوستان
بنده 4 ماه پیش یه دستگاه دیجیتال سما خریدم و دستگاه خوبی بود یعنی هست !! الان میخوام یکی دیگه بخرم که دیگه این دستگاه موجود نیست !! و تا اخر شهریور نمیارن!!:n04: نمیدونم چرا !!!
اگر میشه یه دستگاه دیجیتال بهتر از سما بهم معرفی کنید ممنون میشم
پلیر خوبی داسته باشه و شبکه های رو هم خوب بگیره با کیفیت و راحت ضبط کنه و فایل های FHD رو پخش کنه و دستگاه FHD هم باشه
ممنون از سما بهتر باشه
:n16:

amirkhan_0o0
16-05-2013, 16:20
سلام دوستان
بنده 4 ماه پیش یه دستگاه دیجیتال سما خریدم و دستگاه خوبی بود یعنی هست !! الان میخوام یکی دیگه بخرم که دیگه این دستگاه موجود نیست !! و تا اخر شهریور نمیارن!!:n04: نمیدونم چرا !!!
پلیر خوبی داسته باشه و شبکه های رو هم خوب بگیره با کیفیت و راحت ضبط کنه و فایل های FHD رو پخش کنه و دستگاه FHD هم باشه
ممنون از سما بهتر باشه
elcomax همون سما هست که با نام دیگه عرضه می شه

alirezajigar69
17-05-2013, 10:45
elcomax همون سما هست که با نام دیگه عرضه می شه
داداش ممنون که جواب دادی !! داداش شما مطمئن هستید ؟ گزینه ی بهتر هم هست ؟:n16:

amirkhan_0o0
17-05-2013, 11:03
داداش ممنون که جواب دادی !! داداش شما مطمئن هستید ؟ گزینه ی بهتر هم هست ؟:n16:
نمی دونم. ولی اینجــــــــا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سما رو هنوز داره.

lucifer67
17-05-2013, 22:02
سلام
من یه دی وی بی usb مارک suntech دارم
متاسفانه سی دی درایور و نرم افزار پخشش رو گم گردم
کسی میتونه درایور و نرم افزار پخش این دی وی بی رو برای ویندوز 8 بهم یده؟یا ویندوز 7
ممنون

amirkhan_0o0
18-05-2013, 14:13
سلام
من یه دی وی بی usb مارک suntech دارم
متاسفانه سی دی درایور و نرم افزار پخشش رو گم گردم
کسی میتونه درایور و نرم افزار پخش این دی وی بی رو برای ویندوز 8 بهم یده؟یا ویندوز 7
ممنون

شما اگه خواستی می تونی از چین سفارش بدی یه تعدادی رو با برند lucifer67 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) براتون تولید کنند(لیبل بزنند!). خیلی در گیر این قضایا نشید. و درایور یه مدل مشابهش (با نام متفاوت) رو نصب کنید.
احتمالا یکی از این درایور ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کار شما رو راه بیندازند!

dj_666b
18-05-2013, 20:09
[QUOTE=diegoforlan;7126633]خواهش میکنم کسانی که اطلاع دارند یه جواب کامل بدهند
این تا حدودی سوال منم هست
با سپاس[/QUOTE

سلام دوست عزيز من istar x15000 دارم تمام فرمتهاي موجود رو نشون ميده زير نويس srt رو امتحان كردن جواب ميده mkv.mp4.avi.mpeg vob همه فرمتها رو

amir189
19-05-2013, 11:41
اکثر رسیورهای جدید بازار مثل فورست 9200 معمولی و 9200 پلاس و کلیه ایکس کروزهای اچ دی سری 400 و 420 و 600 و استارست های 2000 آیس و استار ایکس 42000 و ای استارها سری 20000 تا 50000 و استرانگ ها مدل 4902 و 4922 و از این قبیل دستگاه ها با قیمت زیر 400 هزار توانایی خواند فایل های mkv-hd 1080p رو با زیرنویس فرمت srt رو دارند .

man2347
19-05-2013, 14:34
سلام دوستان بنده 6 صفحه اول رو خوندم و فهمیدم بهترین نوع ایستر ester هست امروز زنگ زدم به نمایندگی اون در ایران (اصفهان) اون گفت الان دیگه وارد نمی کنیم چون همه ایکس ویژن می خرن الن من چی بخرم چی مشابه ایستر هست و فراوون هم هست آیا سما بخرم ؟ یا مدل دیگه ای هم هست که تو بازار مثلا مشهد به راحتی پیدا بشه ؟ ممنون

mahmood2020
20-05-2013, 22:21
starmax 110 full hd fekr konam dadasham dareh khodamam dastam bodeh 3 sal shering havayi dareh 1 sal interneti man 1080 ham bahash didam srt va sub ro ham saport mikoneh sharmande farsi nevis nadashtam

Tech-man
21-05-2013, 13:52
سلام دوستان
ممنون از سما بهتر باشه

بچه ها
چرا تحت تاثیر تبلیغات این فروما قرار می گیرید.
الان هر نمایندگی زنگ میزنی همه فقط میگن ایکس ویژن داریم چون مردم دستگاه دیگه ای رو می خرن
به نظر من چیزی که االان بازار رو گرفته موفق تره
حتی تو وبلاگ خود گیرنده های اکس ویژن کلی مکشلت مردم را حل کرده و کلی نرم افزار معرفی کرده
وقتی چنین پشتیبانی هست چرا مردم نخرن

Tech-man
21-05-2013, 14:04
سلام دوستان
من یک دونه دستگاه ایکس ویژن 555 آکبند میخوام.میشه راهنمایی بفرمایید از کجا بخرم(فروشگاه اینترنتی) با قیمت مناسب؟
ممنونم

زنگ بزن 82191919 تهران بگو فروش مستقیم وصل کننت
بدون هزینه پیک میفرسته

amirkhan_0o0
21-05-2013, 15:46
بچه ها
چرا تحت تاثیر تبلیغات این فروما قرار می گیرید.
الان هر نمایندگی زنگ میزنی همه فقط میگن ایکس ویژن داریم چون مردم دستگاه دیگه ای رو می خرن
به نظر من چیزی که االان بازار رو گرفته موفق تره
حتی تو وبلاگ خود گیرنده های اکس ویژن کلی مکشلت مردم را حل کرده و کلی نرم افزار معرفی کرده
وقتی چنین پشتیبانی هست چرا مردم نخرن
دوست من به نظر شما احترام می گذارم. و تا جایی که من می دونم الکومکس و سما در حال حاضر توی این فروم تبلیغات نمی کنند. و بچه ها اینجا تجربیات شخصیشون رو از کار با دستگاه های مختلف مطرح می کنند. ایکس ویژن پلیر چندان مناسبی نداره و حتی از لحاظ گیرندگی در جاهایی که انتن ضعیف هست چندان خوب عمل نمی کنه.
در مورد فروشندگان محترم هم بایستی عرض کنم که غالباً فروشنده ها طرفدار دستگاهی هستند که سود بیشتری رو براشون به همراه داشته باشه. (فراوانی مکسیدر در بازار براتون عجیب نیست؟) و تفاوت گیرنده های مختلف انقدر زیاد نیست که فروشندگان رو وادار به وفاداری به برندی خاص بکنه!

Ghaioom
24-05-2013, 13:01
همه گیرنده ها وقتی برق قطع بشه و بیاد خود به خود روشن میشن؟ خیلی مسخرس!

Tech-man
25-05-2013, 15:56
همه گیرنده ها وقتی برق قطع بشه و بیاد خود به خود روشن میشن؟ خیلی مسخرس!

تا جایی که من بررسی کردم، این دستگاه ها یه حافظه ندارن که اصلاعات رو ذخیره کنه
یعنی نمی تونه تشخیص بده در چه حالتی بوده
و اینکه ظاهرا حافظه گذاشتن براشون دستگاه را گران می کند

rasool_ff
25-05-2013, 22:28
با سلام
من دنای مدل 521 دارم زیرنویس فیلمها رو جدا جدا و برعکس یعنی از چپ به راست نشون میده ، چجوری میتونم حلش کنم یا چجوری میتونم مثل این دوستمون با شرکتش تماس بگیرم و ببینم آپدیت براش اومده یا نه؟

Tech-man
27-05-2013, 13:10
ایکس ویزن هم یه مدت تقلبی اش با اسم ایکس ویزن اومد
ولی سریع جمعش کردن
شرکتا باید انقدر قوی باشن که سریع متقلب ها رو از دور خارج کنن

Soroush-S
28-05-2013, 13:17
دوستان شما شبکه جام جم میگیرید ؟

Ghaioom
28-05-2013, 14:14
دوستان شما شبکه جام جم میگیرید ؟

نه. تو همه استانها فعال نیست! به جاش شبکه دیگه میفرستن. فک کنم العالم رو.

mr.dengo
31-05-2013, 14:34
سلام بچه ها خسته نباشيد
بچه ها من بعد دوسال انتن تلوزيون رو دوباره راه انداختم ولي كيفيت سابقو نداره چون پشت سرمون خونه ساختن و انتنم عوض كردم قبلا ازون ميله ايا بود الان ازين ديجيتالاي دنا گذاشتم خلاصه كيفيت قبلو ندارم الان كيفيت كانالامون يه جوريه بدون دستگاه ديجيتال خواستم ببينم اگه گيرنده رو بذارم كيفيت خوب ميشه يا نه؟ چندتا عكس ميذارم كه كيفيت كانالارو ببينيد
كانال 1 2 خوبن نسبتا 3 داغونه 5 عكسشو گذاشتم

کانال 5 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کانال 3 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ghaioom
31-05-2013, 14:48
سلام بچه ها خسته نباشيد
بچه ها من بعد دوسال انتن تلوزيون رو دوباره راه انداختم ولي كيفيت سابقو نداره چون پشت سرمون خونه ساختن و انتنم عوض كردم قبلا ازون ميله ايا بود الان ازين ديجيتالاي دنا گذاشتم خلاصه كيفيت قبلو ندارم الان كيفيت كانالامون يه جوريه بدون دستگاه ديجيتال خواستم ببينم اگه گيرنده رو بذارم كيفيت خوب ميشه يا نه؟ چندتا عكس ميذارم كه كيفيت كانالارو ببينيد
كانال 1 2 خوبن نسبتا 3 داغونه 5 عكسشو گذاشتم

کانال 5 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کانال 3 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این الان آنالوگه یا دیجیتال؟! دی

تلویزیونتون گیرنده داخلی دیجیتال داره آیا؟
دیجیتال که برفکی نمیکنه!

اگه بفهمم این دیجیتاله یا آنالوگ بهتر میشه راهنمایی کرد :دی

mr.dengo
31-05-2013, 14:59
سلام دادا ممنون نه داداش رو تلوزیونه و دیجیتال نیست پشت خونمون دارن یه ساختمون میسازن ساختمون پشتیمونم ازین انتن های ایرانسل وصله بهش فک کنم دیگه این ته ته کیفیت باشه که بتونم بگیرمش
میخوام ببینم اگه برم براش یه دستگاه دیجیتال ایکس ویژن بگیرم تصویر درست میشه یا همینجوری نافرم میمونه :n02::n12:

Ghaioom
31-05-2013, 20:09
سلام دادا ممنون نه داداش رو تلوزیونه و دیجیتال نیست پشت خونمون دارن یه ساختمون میسازن ساختمون پشتیمونم ازین انتن های ایرانسل وصله بهش فک کنم دیگه این ته ته کیفیت باشه که بتونم بگیرمش
میخوام ببینم اگه برم براش یه دستگاه دیجیتال ایکس ویژن بگیرم تصویر درست میشه یا همینجوری نافرم میمونه :n02::n12:

تصویر که به احتمال زیاد باید درست شه. آنتن هوایی بزن سعی کن به سمت فرستنده که بیشتر سمت مرکز هست بگیری تا سیگنال خوب داشته باشی.
حال گرفتی درست نشد نیای مارو بزنی ! :دی

dashali_eastwood
31-05-2013, 21:17
سلام
مدتیه قصد دارم گیرنده برای خونه بگیرم. با کمک بچه های فروم و جستجو تو بازار بین سه گزینه موندم. اگه دوستان بتونن راهنمایی کنن زودتر تا قبل انتخابات برم بخرم.
من نتایج بررسی هامو میگم دوستان نظر بدن

قبل هر چیز بگم که چون فکر میکنم بلوسنس تو بازار نباشه اونو از لیست حذف کردم وگرنه انتخابم همون بود(اگه کسی جایی رو سراغ داره که هنوز T14+ بفروشن، بگه)
و استر هم چون مطمئنا از صدای AC3 ساپورت نمیکنه گذاشتمش کنار

گزینه اول: سما (قیمت: 110 هزار تومن)
- سما که همون الکومکس ـه با ساپورت و گارانتی عرشیان و شاید کمی ارتقای نرم افزاری
- گیرندگی خوب
- پلیر خوب با پشتیبانی اکثر فرمت ها
- پشتیبانی واقعی (Full HD (1080P
- پشتیبانی صدای دالبی دیجیتال
- پشتیبانی صدای DTS (دو کاناله)

- به طور کلی صدای 5.1 کاناله رو ساپورت نمیکنه (این فرمت صدا در MKVهای حجیم و برخی DVD-VOBها هست)

- نمیدونم فرمت صدای AC3 (لااقل دوکاناله) رو ساپورت میکنه یا نه (چون بیشتر DVDها، AVIها این فرمت صدا رو دارن به صورت دوکاناله) (خواهشا دوستانی که این دستگاه رو دارن نظرشون رو بگن)

- و مورد آخر سایز زیرنویسه که آیا درشت هست یا نه؟ (خواهشا دوستانی که این دستگاه رو دارن نظرشون رو بگن)

------------------------------------------------------------------------------------
گزینه دوم: لومکسی 1009 (قیمت: بین 85 تا 101 هزار تومن)
- گیرندگی خوب
- پلیر خوب با پشتیبانی اکثر فرمت ها
- پشتیبانی صدای 5 کاناله و دالبی دیجیتال ؛ اینو فقط توی سایت مشهدشاپ من دیدم. مطمئن نیستم بتونه 5 کاناله رو ساپورت کنه (خواهشا دوستانی که این دستگاه رو دارن نظرشون رو بگن)

- ظاهرا عدم پشتیبانی صدای DTS

- دستگاه لومکسی 1007 رو که بچه های فروم گفتن صدای AC3 رو ساپورت نمیکنه. در مورد 1009 نمیدونم (خواهشا دوستانی که این دستگاه رو دارن نظرشون رو بگن)

- و مورد آخر گفتن سایز زیرنویسش کوچیکه؟ (خواهشا دوستانی که این دستگاه رو دارن نظرشون رو بگن)

-------------------------------------------------------------------------------------
گزینه سوم: پروویژن (قیمت: حدود 100 هزار تومن)
- اول از همه کدوم مدلش جدیدترین و بهترینشه؟ X10؟؟؟
- پلیر خوب با پشتیبانی اکثر فرمت ها (به قول یکی از دوستان در اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
- در مورد مدل X5 گفته شده که زیرنویس SRT فارسی رو جدا جدا نشون میده ولی در عوض sub/idx رو ساپورت میکنه. در مورد X10 چی؟ آیا sub/idx ساپورت میشه؟ (خواهشا دوستانی که این دستگاه رو دارن نظرشون رو بگن)

- توی سایت provision.ir گفته پشتیبانی از AC3-dolby درسته؟ اون دوستمون هم در مورد X10 گفته صدای 5 کاناله پشتیبانی میشه؛ ولی یه دوست دیگه در مورد X5 گفته AC3 ساپورت نمیشه و VOB بدون صدا پخش میشه؟ (خواهشا دوستانی که این دستگاه رو دارن نظرشون رو بگن)

- ظاهرا عدم پشتیبانی صدای DTS

- و مورد آخر سایز زیرنویسه که آیا درشت هست یا نه؟ (خواهشا دوستانی که این دستگاه رو دارن نظرشون رو بگن)

---------------------------------------------------------
اینایی که به ذهنم رسید رو گفتم اگه موردی جا مونده لطف کنین بگین

mr.dengo
01-06-2013, 14:17
تصویر که به احتمال زیاد باید درست شه. آنتن هوایی بزن سعی کن به سمت فرستنده که بیشتر سمت مرکز هست بگیری تا سیگنال خوب داشته باشی.
حال گرفتی درست نشد نیای مارو بزنی ! :دی

سلام داداش خوبی ؟:n02:
داداش قربونه دستت رفتم امروز یه ایکس ویژن 353 گرفتم 105 خوبه؟:n02:
دادا اخرین ابدیتیم که سایت گذاشته بود دانلود کردم نسخه ی 1.22
فقط داداش یه سوال دارم تصویر صافه صافه یه دفعه خراب میشه
قدرت الان روی 100 هستش
کیفیت تو همه ی کانالا متغیره از 92 شروع میشه تا 50 هی میره بالا و پایین :n28:
بعدش کانال 1.2.3 یکم داغونه
مشکل انتنه؟ خواستم ببینم به پارازیتو افتابو اینا مربوط میشه یا نه؟ چون الان دم انتخاباته و پارازیت فراوان
بازم ممنون از راهنماییت دادا

majideblis
01-06-2013, 21:54
سلام دوستان من سوالمو تقریبا همه جا پرسیدم ولی جواب درستو حسابی نگرفتم
اینکه ایا در حال حاضر دستگاه ستاب باکس با همون دستگاه دیجیتالی هست که تمامی فرمت های فیلم (با کیفیت خیلی بالا) رو ساپرت کنه و بتونه تمامی زیرنویس هارو شناسایی کنه و بتونه زیرنویسهای فارسی رو هم ساپرت کنه؟اگه هست اگه میشه بگید اسمشو و اگه قیمتی که خریدین رو هم بگید و بگید چه سالی خریدین و اگه قیمت الانشو هم دارین ذکر کنید ممنون میشم
بیشتر فرمت های مختلف و شناسایی زیرنویس واسم خیلی مهمه ممنون میشم جوابمو بدین.

amirkhan_0o0
01-06-2013, 22:03
سلام دوستان من سوالمو تقریبا همه جا پرسیدم ولی جواب درستو حسابی نگرفتم
اینکه ایا در حال حاضر دستگاه ستاب باکس با همون دستگاه دیجیتالی هست که تمامی فرمت های فیلم (با کیفیت خیلی بالا) رو ساپرت کنه و بتونه تمامی زیرنویس هارو شناسایی کنه و بتونه زیرنویسهای فارسی رو هم ساپرت کنه؟اگه هست اگه میشه بگید اسمشو و اگه قیمتی که خریدین رو هم بگید و بگید چه سالی خریدین و اگه قیمت الانشو هم دارین ذکر کنید ممنون میشم
بیشتر فرمت های مختلف و شناسایی زیرنویس واسم خیلی مهمه ممنون میشم جوابمو بدین.
من در مورد گیرنده دیجیتال سما تجربه دارم flv رو درست و حسابی ساپورت نمی کنه اما اگه کاربردتون فیلم هست mkv با صدای 5 کاناله رو به خوبی ساپورت می کنه فروشگاه های لاوان 110 می فروشند
البته کمی هیستوگرام رنگ فیلم رو دستکاری می کنه که خیلی قابل توجه نیست
البته اگر صرفا دنبال پلیر هستید من خرید بک مینی پی سی اندرویدی 200 تومنی رو به شما پیشنهاد می کنم

geysar
01-06-2013, 22:21
یا دستگاهایی که هم دی وی دی پلیر هستند وهم گیرنده ی دیجیتال زود خراب می شوند ؟

majideblis
01-06-2013, 22:21
من در مورد گیرنده دیجیتال سما تجربه دارم flv رو درست و حسابی ساپورت نمی کنه اما اگه کاربردتون فیلم هست mkv با صدای 5 کاناله رو به خوبی ساپورت می کنه فروشگاه های لاوان 110 می فروشند
البته اگر صرفا دنبال پلیر هستید من خرید بک مینی پی سی اندرویدی 200 تومنی رو به شما پیشنهاد می کنم
من میخوام با یه تیر دو تا نشون بزنم هم دستگاه دیجیتال بگیرم هم از یه پلیر فیلم های با کیفیت(منظروم از پلیر فقط فلشه نه سی دی و دی وی دی)
پس گفتین فقط flv رو پشتیبانی نمیکنه؟
در مورد زیرنویس چطور تمامی فرمتهای زیرنویس رو میشناسه؟
و اینکه میشه یه جوری زیرنویسو با این دستگاه تنظیم کرد؟ منظورم جلو یا عقب بردن زیر نویسه مخصوصا زیرنویس فارسی
ممنون

Ghaioom
02-06-2013, 04:43
سلام داداش خوبی ؟:n02:
داداش قربونه دستت رفتم امروز یه ایکس ویژن 353 گرفتم 105 خوبه؟:n02:
دادا اخرین ابدیتیم که سایت گذاشته بود دانلود کردم نسخه ی 1.22
فقط داداش یه سوال دارم تصویر صافه صافه یه دفعه خراب میشه
قدرت الان روی 100 هستش
کیفیت تو همه ی کانالا متغیره از 92 شروع میشه تا 50 هی میره بالا و پایین :n28:
بعدش کانال 1.2.3 یکم داغونه
مشکل انتنه؟ خواستم ببینم به پارازیتو افتابو اینا مربوط میشه یا نه؟ چون الان دم انتخاباته و پارازیت فراوان
بازم ممنون از راهنماییت دادا
دیشب میخواستم جوابتو بدم که این نت هی قطع میشد نزاشت! نمیدونم از چیه از سیمشه که کنار پریز برقه یا از اونور و... !!! دی

سلام اخوی ممنون شما چطوری؟ :دی

آره خوبه.

خراب شدن تصویر از ضعیف بودن سیگنال هست. یعنی سیگنال یه جا وای نسه اینجوری یهو خراب میشه.
شما باید قدرت آنتن رو جوری بزاری که زیاد بالا پایین نشه.
الان برو جوری تنظیم کن که کم جا به جا بشه.

کانال خود ایران چه به پارازیت؟ ! چیزایی میگیا ! :n02:

Ghaioom
02-06-2013, 05:12
یا دستگاهایی که هم دی وی دی پلیر هستند وهم گیرنده ی دیجیتال زود خراب می شوند ؟

ما که مارشال داریم چند ماهه مشکلی نداشته!

mr.dengo
02-06-2013, 08:46
نميدونم والا ديگه خودم هنگ كردم صبحا و شبا خوبه تصوير خيلي كم فريز ميشه ولي ظهرا بد جور رو اعصابه :دي
دادا دمت گرم حال دادي اساسي

Sent from my iPhone using Tapatalk

amirkhan_0o0
02-06-2013, 10:23
من میخوام با یه تیر دو تا نشون بزنم هم دستگاه دیجیتال بگیرم هم از یه پلیر فیلم های با کیفیت(منظروم از پلیر فقط فلشه نه سی دی و دی وی دی)
و اینکه میشه یه جوری زیرنویسو با این دستگاه تنظیم کرد؟ منظورم جلو یا عقب بردن زیر نویسه مخصوصا زیرنویس فارسی
ممنون
در مورد زیر نویس چون من خودم از اینترنت می گیرم و فقط زیرنویس های srt رو از subscene می گیرم مشکلی ندارم(چند کیلوبایت که بیشتر نیست!). فونت سایز و رنگ زمینه زیرنویس قابل تنظیم هست اما زمان زیرنویس خیر

amirkhan_0o0
02-06-2013, 10:33
نميدونم والا ديگه خودم هنگ كردم صبحا و شبا خوبه تصوير خيلي كم فريز ميشه ولي ظهرا بد جور رو اعصابه :دي
دادا دمت گرم حال دادي اساسي

Sent from my iPhone using Tapatalk
سلام با توجه به این که فرمودید آنتن ایرانسل در همسایگی شماست، ممکنه سیگنال های ارسالی از آنتن برای گیرنده شما نویز یا پارازیت محسوب شوند. پیشنهاد می کنم که 1- از آنتن بوستر دار یا اتوبوسی برای دریافت سیگنال های تلویزیونی استفاده کنید 2- در صورت اتوبوسی بودن آنتن بوستر را قطع کنید و گزینه قدرت آنتن را از گیرنده دیجیتال (در صورت وجود) روشن کنید 3- آنتن ر ا حتی الامکان در بالاترین نقطه نصب کنید.

dashali_eastwood
02-06-2013, 19:09
نبود؟؟؟؟؟؟

geysar
03-06-2013, 00:22
ما که مارشال داریم چند ماهه مشکلی نداشته!
نظرتون درموردش چیه ارزش خریدن داراه درکل چطوریه ؟من رفتم مارشال بخرم گفتند خوب نیست وهمچنین گفتند بهتره جدا بخرید یعنی یک دی وی دی پلیر ویک گیرنده ی دیجیتال چون هردو باهم شاد مشکل پیدا بکنه درسته ؟

enriquefk2
03-06-2013, 03:59
ممنون

گیرنده سما یا همان الکومکس سابق کاملا FLV رو ساپورت می کنه

Ghaioom
03-06-2013, 05:30
نظرتون درموردش چیه ارزش خریدن داراه درکل چطوریه ؟من رفتم مارشال بخرم گفتند خوب نیست وهمچنین گفتند بهتره جدا بخرید یعنی یک دی وی دی پلیر ویک گیرنده ی دیجیتال چون هردو باهم شاد مشکل پیدا بکنه درسته ؟

گیرنده گیش که قویه. ما که تا حالا مشکلی نداشتیم بیشتر هم دیجیتال میبینیم تا دی وی دی پلیر! :n02:
مشکل هم که پیدا بکنه گارانتی که داری :دی

Tech-man
03-06-2013, 09:22
ممنون

ایکس ویژنا برعکس FLV را ساپورت می کنه ولی صدای دالبی را نه یعنی MKV را درست پخش می کنه با هر کیفیتی فقط اگر صداش دالبی باشه باید کانورت کنی
در مورد زیرنویس هیچ دستگاهی فکر نمی کنم باشه که بشه زیرنویس را جلو عقب برد. چون توشون زمان را مشخص کرده که مثلا فلان ثانیه فیلم فلان تکست را بنویس و شما نمی توننی جلو و عقب کنید
فرکت ها هم معروف ترینشون که srt هست را همه میشناسه و فراوون هم هست

ضمنا آقا قیصر
خیر عمر دستگاه کوتاه نمیشه اگر هم پلیر باشه هم گیرنده

2MS
03-06-2013, 10:24
سلام به دوستان عزیز
دنبال گیرنده ای میگردم که قابلیت گیرندگی قوی و سرعت خویب باشه هزینه گیرنده مهم نیست
من معمولا با گیرنده خیلی زیاد ضبط میکنم و تبدیل به dvd میکنم برای همین قابلیت ها ضبط کردنش مثلا کیفیت ضبط فیلم و برنامه دهی برای ضبط خیلی مهمه
گیرنده ای میخوام که مثلا اکثر گیرنده به هنگام ضبط دایره قرمزی روی صفحه تلویزیون ظاهر میشه که نشانگر ضبط است چون این اعصاب خردکنه در بعضی گیرنده ها بعد از زدن دکمه ضبط میشه مثلا با زدن EXIT این دایره قرمزی را از صفحه پنهان کرد
بعضی گیرنده ها بعد از هر 20 - 30 دقیقه یه لگ میزنن یه لحظه صدا و تصویر قفل میکنه که این خیلی بده
پشتیبانی و ساپورت خوب که خیلی مهمه مثلا اگر کنترل دستگاه خراب شد بتونی یکی دیگه بخری

amirkhan_0o0
03-06-2013, 12:37

گیرنده سما یا همان الکومکس سابق کاملا FLV رو ساپورت می کنه
من گفتم که درست و حسابی ساپورت نمی کنه یعنی یکی رو می کنه یکی رو نه

dashali_eastwood
04-06-2013, 14:46
میشه در این مورد هم یه کمکی بکنید؟ چون زیاد بود تاپیک جداگانه زدم
لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Soroush-S
04-06-2013, 22:19
من وقتی از تلویزیون ضبط میکنم میبینم روی کامپیوتر کیفیت روی 720*576 نشون میده . یعنی تلویزیون HD ضبط میکنه ؟

Ghaioom
04-06-2013, 22:39
من وقتی از تلویزیون ضبط میکنم میبینم روی کامپیوتر کیفیت روی 720*576 نشون میده . یعنی تلویزیون HD ضبط میکنه ؟

اصلا hd ارسال نمیشه که hd ضبط کنه!
همون 576*720 ضبط میشه دیگه. کیفیت sd
اون بالاترین کیفیتشه که نزدیک به hd هست.
جالبه که خود تی وی قدیمیها که کانال دیجیتال تماشا میکنی انگار HD در حال پخشه! تو LCD یا LED ببینی اینطوری نیست کیفیتش پایینتره! :n02::n13:

soheilt.1369
06-06-2013, 09:01
دوستان ما یه انتن شاخه ای داریم و در دو اتاق مجزا تلویزیون داریم و میخوایم از این آنتن استفاده کنیم آیا امکانش هست یعنی از یه آنتن دوتا سیم گرفت و برد تو دوتا اتاق جداگونه

goldenpopillon
10-06-2013, 12:46
صدای AC3 رو چه گیرنده ای میتونی پخش کنه؟

amirkhan_0o0
11-06-2013, 18:01
[QUOTE=goldenpopillon;7686763]صدای AC3 رو چه گیرنده ای میتونی پخش کنه؟[/QUOTE
گیرنده هایی که داش علی معرفی کرده اند رو نگاه کنید:
لینــــــــــــــــــک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mk367
12-06-2013, 13:41
سلام
ما یه 353 ایکس ویزن گرفتیم اندازه و رنگ فونت رو میشه عوض کرد . این رو توی یه فیلمی که سر خود زیر نویس انگلیس داشت امتحان کردم منتها هر کاری کردم زیرنویس فارسی که باهاش بود رو اجرا نکرد؟ فرمتش srt بود و اسمش رو هم به اسم فیلم تغییر دادم باز هم اجرا نکرد اگه کسی راه حلی به ذهنش میرسه بهم بگه لطفا

pooladi
13-06-2013, 20:47
سلام دوستان.من دنبال گیرنده دیجیتال هستم
لطفا سریعترینش رو معرفی کنید،کمتر از ثانیه عوض کنه لگ نزنه،سکته نزنه.....
فول اچ دی باشه(باش شبکه داغون زیر اچ دی ایران ببینیم خخخ)
پخش کننده فیلمش مهم نیس
فقط سریع باشه.و قوی
دارم از دست اینی ک دارم دیونه میشم.انگار داره ویندوز لود میکنه 3 ثانیه طول میده
amirkhan_0o0
13-06-2013, 22:42
سلام دوستان.من دنبال گیرنده دیجیتال هستم
لطفا سریعترینش رو معرفی کنید،کمتر از ثانیه عوض کنه لگ نزنه،سکته نزنه.....
فول اچ دی باشه(باش شبکه داغون زیر اچ دی ایران ببینیم خخخ)
پخش کننده فیلمش مهم نیس
فقط سریع باشه.و قوی
دارم از دست اینی ک دارم دیونه میشم.انگار داره ویندوز لود میکنه 3 ثانیه طول میده

NewDesigner
16-06-2013, 13:16
سلام به دوستان عزیز
دنبال گیرنده ای میگردم که قابلیت گیرندگی قوی و سرعت خویب باشه هزینه گیرنده مهم نیست
من معمولا با گیرنده خیلی زیاد ضبط میکنم و تبدیل به dvd میکنم برای همین قابلیت ها ضبط کردنش مثلا کیفیت ضبط فیلم و برنامه دهی برای ضبط خیلی مهمه
گیرنده ای میخوام که مثلا اکثر گیرنده به هنگام ضبط دایره قرمزی روی صفحه تلویزیون ظاهر میشه که نشانگر ضبط است چون این اعصاب خردکنه در بعضی گیرنده ها بعد از زدن دکمه ضبط میشه مثلا با زدن EXIT این دایره قرمزی را از صفحه پنهان کرد
بعضی گیرنده ها بعد از هر 20 - 30 دقیقه یه لگ میزنن یه لحظه صدا و تصویر قفل میکنه که این خیلی بده
پشتیبانی و ساپورت خوب که خیلی مهمه مثلا اگر کنترل دستگاه خراب شد بتونی یکی دیگه بخری

من ایکس ویژن دارم اینجوری نمیشه . دکمه ضبط رو که میزنم اون دایره قرمزه میاد ولی بعد از چند دقیقه محو میشه . از طرفی خیالتم بابت پشتیبانی دستگاه راحته چون یکی از معتبرترین خدمات پس از فروشو داره . یه وبلاگ هم دارن که در صورت بروز مشکل سریع توش update جدید میذارن .

ms.pc
18-06-2013, 18:13
دوستان كسي آخرين دستگاه اكس ويزن XDVB-242‎ رو تست كرده؟ اينو بگيرم يا 353
ممنون ميشم زودتر جواب بديد
راستي جام جهاني هم مبارك 

ms.pc
21-06-2013, 17:33

mr_rayan
22-06-2013, 11:49
سلام
ما یه 353 ایکس ویزن گرفتیم اندازه و رنگ فونت رو میشه عوض کرد . این رو توی یه فیلمی که سر خود زیر نویس انگلیس داشت امتحان کردم منتها هر کاری کردم زیرنویس فارسی که باهاش بود رو اجرا نکرد؟ فرمتش srt بود و اسمش رو هم به اسم فیلم تغییر دادم باز هم اجرا نکرد اگه کسی راه حلی به ذهنش میرسه بهم بگه لطفا
سلام.
زیرنویس انگلیسی به فیلم چسبیده بوده و در نتیجه تو اولیت قرار داشته برای همین نمیتونسته زیرنویس همراه که فارسی بوده پخش کنه.شما از برنامه MKV merg استفاده کن(فکر کنم اسمش همین بود).
با این برنامه می تونید زبان انگلیسی از فیلم حذف کنید و یا زیرنویس خودتون رو هم به فیلم بچسبونید و اولویت براش تعیین کنید و .... تو چند ثانیه هم اینکارارو انجام میده.

mr_rayan
22-06-2013, 11:53
مدل 242 جدیدتره.از لحاظ امکانات فکر نکنم آنچنان تفاوتی داشته باشند ولی کلا شرکت ایکسویژن نشون داده که هر روز سعی در بهتر کردن گیرنده هاش و از بین بردن نواقص آنها با آپدیت نرم افزاری و یا سخت افزاری هستش.

Mohammad Yek110
22-06-2013, 12:40
متاسفم که با اینهمه درآمد یه شبکه HD نداریم ......

Ghaioom
22-06-2013, 15:01
متاسفم که با اینهمه درآمد یه شبکه HD نداریم ......
داش گلم الان شبکه HD تو برنامه صدا سیما نیست. الان دیجیتال رو دارن گسترش میدن و شبکه های جدید و این چیزا.

بعد کلی شد و همه چی حل شد میرن رو HD اینجوری نمیمونن که با SD:n06: اوکای؟ :n02:

Mohammad Yek110
22-06-2013, 19:03
داش گلم الان شبکه HD تو برنامه صدا سیما نیست. الان دیجیتال رو دارن گسترش میدن و شبکه های جدید و این چیزا.

بعد کلی شد و همه چی حل شد میرن رو HD اینجوری نمیمونن که با SD:n06: اوکای؟ :n02:

مشکل همین عقب موندگیه ، ترکیه رو ببینید چقد کانال اچ دی داره؟...

amirkhan_0o0
22-06-2013, 20:19
مدیریت دولتی و انحصار گرایانه همین هست.
خدا پدر دشمنا رو بیامرزه 4 تا شبکه فارسی زبان باعث شد حداقل این عزیزان یه تکونی به خودشون بدهند.

Ghaioom
23-06-2013, 09:08
شاید به اعتبار داشتن و نداشتن هم باشه. فکر کنم ترکیه زودتر از ما دیجیتال و راه انداخت!

مدیریت دولتی و انحصار گرایانه همین هست.
خدا پدر دشمنا رو بیامرزه 4 تا شبکه فارسی زبان باعث شد حداقل این عزیزان یه تکونی به خودشون بدهند.
کدوم شبکه ها و چرا؟!

amirkhan_0o0
23-06-2013, 10:19
کدوم شبکه ها و چرا؟!
جم پی ام سی فارسی وان ....

mahnaz1
23-06-2013, 20:23
سلام دوستان من دنبال یه گیرندهٔ دیجیتالم فقط فقط فقط فقط برای پخش فرمتmkv و زیرنویس با فرمتsrt شما چی‌ پیشنهاد میدین ممنون میشم راهنمایی‌ کنین

vivabarca
24-06-2013, 03:00
سلام دوستان من دنبال یه گیرندهٔ دیجیتالم فقط فقط فقط فقط برای پخش فرمتmkv و زیرنویس با فرمتsrt شما چی‌ پیشنهاد میدین ممنون میشم راهنمایی‌ کنین
این سوال شما مثل اینه یه نفر بگه من فقط و فقط میخوام با گوشی عکس بگیرم، کدوم گوشی رو پیشنهاد میکنید! خب طرف بره دوربین بخره که واسه عکاسی ساخته شده بیشتر به کارش میاد.
شما هم اچ دی پلیر بیشتر به کارتون میاد تا گیرنده دیجیتال

ms.pc
24-06-2013, 09:52
مدل 242 جدیدتره.از لحاظ امکانات فکر نکنم آنچنان تفاوتی داشته باشند ولی کلا شرکت ایکسویژن نشون داده که هر روز سعی در بهتر کردن گیرنده هاش و از بین بردن نواقص آنها با آپدیت نرم افزاری و یا سخت افزاری هستش.

من ميگم اين جديده يه وقت مشكلي نداشته باشه مثلا داغ كنه و ...
ميخوام ببينم كسي باش كار نكرده يه فيد بذاره؟

M A S 0 U D
24-06-2013, 15:49
سلام
من یه گیرنده دیجیتال فراسو مدل fdr-211 رو خریدم ولی هرکاری میکنم کانالهای ورزش و نمایش و مستند و نمیگیره و مثلا تماشا و سلامت و میگیره ...
این در حالیه که گیرنده دیجیتال دیگه با مارک دیگه در عین حال همه رو میگیره ...
کسی این مشکل و نداره؟

Ghaioom
24-06-2013, 22:29
سلام
من یه گیرنده دیجیتال فراسو مدل fdr-211 رو خریدم ولی هرکاری میکنم کانالهای ورزش و نمایش و مستند و نمیگیره و مثلا تماشا و سلامت و میگیره ...
این در حالیه که گیرنده دیجیتال دیگه با مارک دیگه در عین حال همه رو میگیره ...
کسی این مشکل و نداره؟

سلام

فکر نکنم از دستگاه باشه. شما باید انتن رو جابه جا کنی و جستجو کنی و سیگنال بگیری.

M A S 0 U D
24-06-2013, 22:57
سلام

فکر نکنم از دستگاه باشه. شما باید انتن رو جابه جا کنی و جستجو کنی و سیگنال بگیری.

درسته حق با شماست
اولش فکر میکردم مشکل از گیرندگی دستگاست ولی وقتی رفتم سروقت سیم آنتن و اتصالاتش و درست کردم یهو کانالها پیدا شدن ...:n01:

Tech-man
26-06-2013, 09:52
بچه ها چند مدل جدید ایکس ویژ ن هم معرفی شده
242

اینم مدل 110

اینم از 123

مشخصات همه را تو این لینک ببینید:

a6543210
28-06-2013, 22:46
سلام
دوستان تی وی مون یه کم برفک نشون می ده(گیرنده دیجیتال نداریم).البته 1 و 2 و 3 و 4 و شبکه خبر رو فقط با برفک نشون می ده و بقیه رو نشون نمی ده!
به نظرتون بخوام یه گیرنده دیجیتال بخرم همه کارنال هارو به خوبی می گیره و نشون می ده یا ممکنه بعضی هارو نشون بده؟
ممنون می شم یه گیرنده دیجیتال خوب البته نه زیاد گرون بهم معرفی کنید
مرسی:n12:

Ghaioom
28-06-2013, 22:52
سلام
دوستان تی وی مون یه کم برفک نشون می ده(گیرنده دیجیتال نداریم).البته 1 و 2 و 3 و 4 و شبکه خبر رو فقط با برفک نشون می ده و بقیه رو نشون نمی ده!
به نظرتون بخوام یه گیرنده دیجیتال بخرم همه کارنال هارو به خوبی می گیره و نشون می ده یا ممکنه بعضی هارو نشون بده؟
سام
دیجیتال نشون بده همه رو نشون میده. نشون نده هیچ کدوم رو نشون نمیده! :n02: مثل انالوگ نیست که یکی رو نشون بده یکی برفکی بشه! D:
عجیبه شبکه های سراسری 1 2 3 4 بیشتر صاف نشون میدن مال شما چشه؟! :n02:

a6543210
30-06-2013, 18:37
سام
دیجیتال نشون بده همه رو نشون میده. نشون نده هیچ کدوم رو نشون نمیده! :n02: مثل انالوگ نیست که یکی رو نشون بده یکی برفکی بشه! D:
عجیبه شبکه های سراسری 1 2 3 4 بیشتر صاف نشون میدن مال شما چشه؟! :n02:
اگه دقت کنید تو چند پست بالاتر دوستان هم گفتن به خاطر تنظیمات بد ممکنه از همه شبکه ها بعضی هارو نشون نده و نتونه سیگنال پیدا کنه!
و سوال های ما بی جواب موند!:n15:

mr_rayan
30-06-2013, 19:00
سلام
سلام.
پیشنهاد من محصولات ایکسویژن هستش.

Hamid2545
01-07-2013, 16:30
راهنمائی خرید بهترین دستگاه گیرنده دجیتال
مدت هاست دنبال خرید دستگاه دجیتالی می گردم که این خصوصیات را داشته باشه :
1- امکان کامل ضبط کردن را داشته باشد Usp بخورد ( البته بهتر است هارد داخلی هم داشته باشد )
2- برای ظبط برنامه ها تایمر داشته باشد .
3- دفترچه و منوی فارسی داشته باشد .
4- گیرندگی عالی و خوب داشته باشد .
5- سرعت تعویض کانال بالا و در حد قابل قبولی داشته باشد
6- کنترل آن هم عالی بوده و ضعیف نباشد و هیچ مشکل دیگری نداشته باشد .
7- اگر cd خور داشته باشد بهتر است( برای دیدن cd و DvD ) وگرنه گزینه مهمی نیست
8- همه فرمت های مختلف فیلم و صدا و زیر نویس مورد نظر را پخش کند مخصوصا ( ....وAvi , Mpg,Vob,Mkv,Srt)
9- مهمترین فرمتی که باید پخش کند در مورد فیلم Mkv - در مورد زیرنویس srt - در مورد صدا Mp4
10- برنامه های ضبط شده علاوه بر دیدن توسط دستگاه باید قابل انتقال به کامپیوتر نیز باشد .
11- زیر نویس نباید ریز باشد بلکه سایز آن قابل تنظیم نیز باشد ( همچنین رنگ و فونت و .... در صورت ضرورت )
12- باید قابلیت عقب و جلو بردن زیر نویس ها ( برای تنظیم زیر نویس فیلم هائی که تنظیم نیست ) را هم داشته باشد .
13- در این مورد نباید هیچ مشکلی ( که در بعضی دستگاه ها است ) مانند عدم پشتیبانی صدا و... را هم داشته باشد .
14- حداقل پورت های Hdmi و سه سوکته هم داشته باشد .
15- گارانتی آن کامل باشد ( گارانتی تعمیر و تعویض ) و از دفتر نمایندگی و خدمات پس از فروش و... هم بهره مند باشد
16- بهترین دستگاه هائی که خودم شخصا تست کردم و حداقل فایل Mkv و زیر نویس Srt را نشان می دهد از این قرارند :
Maxeeder Mx2 , Shuttle Pi Hdt2700M , Maxeeder Mx1
17- بهترین دستگاه هائی که فقط از اینترنت ( بخصوص این سایت ) تحقیق کردم که بهترین است همان سما و ایستر است
18- بهترین مارکی که دیدم همه می فروشند و اکثر فروشندگان آن را تبلیغ می کنند همان Maxeeder است .
19- در ضمت قیمت ( اگر خیلی گران نباشد ) هم برای من زیاد مهم نیست فقط بهترین دستگاه را می خواهم .
بنابراین از کلیه دوستان گرامی خواهش می کنم با دلیل بهترین دستگاه موجود در بازار را به من معرفی کنند خودم که قانع شدم سما بخرم فقط باید شخصا به نمایندگی بروم و تست کنم .

amirkhan_0o0
01-07-2013, 17:28
راهنمائی خرید بهترین دستگاه گیرنده دجیتال
مدت هاست دنبال خرید دستگاه دجیتالی می گردم که این خصوصیات را داشته باشه :
1- امکان کامل ضبط کردن را داشته باشد Usp بخورد ( البته بهتر است هارد داخلی هم داشته باشد )
2- برای ظبط برنامه ها تایمر داشته باشد .
3- دفترچه و منوی فارسی داشته باشد .
4- گیرندگی عالی و خوب داشته باشد .
5- سرعت تعویض کانال بالا و در حد قابل قبولی داشته باشد
6- کنترل آن هم عالی بوده و ضعیف نباشد و هیچ مشکل دیگری نداشته باشد .
7- اگر cd خور داشته باشد بهتر است( برای دیدن cd و DvD ) وگرنه گزینه مهمی نیست
8- همه فرمت های مختلف فیلم و صدا و زیر نویس مورد نظر را پخش کند مخصوصا ( ....وAvi , Mpg,Vob,Mkv,Srt)
9- مهمترین فرمتی که باید پخش کند در مورد فیلم Mkv - در مورد زیرنویس srt - در مورد صدا Mp4
10- برنامه های ضبط شده علاوه بر دیدن توسط دستگاه باید قابل انتقال به کامپیوتر نیز باشد .
11- زیر نویس نباید ریز باشد بلکه سایز آن قابل تنظیم نیز باشد ( همچنین رنگ و فونت و .... در صورت ضرورت )
12- باید قابلیت عقب و جلو بردن زیر نویس ها ( برای تنظیم زیر نویس فیلم هائی که تنظیم نیست ) را هم داشته باشد .
13- در این مورد نباید هیچ مشکلی ( که در بعضی دستگاه ها است ) مانند عدم پشتیبانی صدا و... را هم داشته باشد .
14- حداقل پورت های Hdmi و سه سوکته هم داشته باشد .
15- گارانتی آن کامل باشد ( گارانتی تعمیر و تعویض ) و از دفتر نمایندگی و خدمات پس از فروش و... هم بهره مند باشد
16- بهترین دستگاه هائی که خودم شخصا تست کردم و حداقل فایل Mkv و زیر نویس Srt را نشان می دهد از این قرارند :
Maxeeder Mx2 , Shuttle Pi Hdt2700M , Maxeeder Mx1
17- بهترین دستگاه هائی که فقط از اینترنت ( بخصوص این سایت ) تحقیق کردم که بهترین است همان سما و ایستر است
18- بهترین مارکی که دیدم همه می فروشند و اکثر فروشندگان آن را تبلیغ می کنند همان Maxeeder است .
19- در ضمت قیمت ( اگر خیلی گران نباشد ) هم برای من زیاد مهم نیست فقط بهترین دستگاه را می خواهم .
بنابراین از کلیه دوستان گرامی خواهش می کنم با دلیل بهترین دستگاه موجود در بازار را به من معرفی کنند خودم که قانع شدم سما بخرم فقط باید شخصا به نمایندگی بروم و تست کنم .

دوست عزیز تمامی امکانات و شرایطی که فرمودید تا جایی که بنده می دانم یکجا در هیچ گیرنده ای موجود نیست! الله اعلم.
اگر 7 و 12 رو بی خیال شید همون سما و ایستر گزینه های عالی ای هستند.
قیمت هر دو هم 130 هست

Hamid2545
01-07-2013, 22:30
دوست عزیز تمامی امکانات و شرایطی که فرمودید تا جایی که بنده می دانم یکجا در هیچ گیرنده ای موجود نیست! الله اعلم.
اگر 7 و 12 رو بی خیال شید همون سما و ایستر گزینه های عالی ای هستند.
قیمت هر دو هم 130 هست

خیلی خیلی ممنون من هم فکر می کنم همان سما بهترین باشد البته مورد (7) یعنی cD خور داشته باشد را می شود بی خیال شد ولی آیا دستگاهی پیدا نمی شود که زیر نویس را بشود جلو عقب برد اگر این خاصیت را هم داشته باشد نور علی نور است در غیر این صورت خب مجبورم از جلو عقب بردن زیر نویس هم صرف نظر کنم بالاخره آدم برای بدست اوردن بعضی چیزها مجبور است از بعضی دیگر صرف نظر کند .

tvv
02-07-2013, 16:58
مشکل در گیرنده دیجیتال Ester-T15

با سلام مدتی است که گیرنده دیجیتال استر را خریده ام در کل گیرنده بدی نیست اما این گیرنده مشکل بزرگی دارد و آن اسکن دائم و خودکار شبکه است ( مثلا اگر در حال تماشای تلویزیون باشید و کانالی از طرف فرستنده اضافه شود گیرنده استر سریعا آن کانال را بدون زدن دکمه جستجو و .. به لیست کانال ها اضافه میکند ) شاید بگید این که یک مزیت است نه عیب اما این مزیت یکی از بزرگترین معایب این دستگاه ست چون هر دو سه روز یکبار با کوچکترین تغییر یا پارازیت از طرف فرستنده دستگاه به کلی به هم ریخته و لیست کانال ها به هم می رزید مثلا با زدن کانال 1 شبکه خبر میاد یا مثلا با زدن دکمه 6 شبکه مستند میاد و ...
علاوه بر این اگر مثلا زمان بندی برای ضبط تعریف کرده باشید زمان بندی کاملا پاک میشود ( مثلا فرض کنید نمیتونید برنامه ای را ببینید به دستگاه زمان میدید که اونو ضبط کنه تا بعدا سر فرصت تماشا کنید اما بعدا میبینید که تمامی کانال ها به هم ریخته و هیچی ضبط نشده ) گاهی در یک روز تا دو - سه بار این اتفاق رخ میدهد و گاهی هفته ای یک بار که واقعا اعصاب خرد کن است مثلا در حال تماشا شبکه نمایش هستید یهو تصویر سیاه میشه و کانال دیگه ای میاد و حتی بعضی وقتها دستگاه در اثر این تغییرات هنگ کرده و باید چندین بار خاموش و روشن شود تا تصویر را نشان دهد از بس لیست کانال ها را درست کردم دیگه حالم از اینکار به هم میخوره
متاسفانه این قابلیت دستگاه را نمیشه غیرفعال کرد و نمایندگی استر هم پشتیبانی بسیار ضعیفی داره و تا حالا آپدیتی برای حل این مشکل نداده
آخرین آپدیت گیرنده استر ester-T15-VER3 است که نه تنها این مشکل را حل نکرده بلکه تلتکست فارسی هم در این آپدیت کار نمیدهد
من تا کنون دو سه مدل گیرنده داشتم و هیچکدوم این مشکلو نداشتن حالا نمیدونم آیا دستگاه های دیگه هم این مشکلو دارن یا نه ؟
از دیگر مشکلات این دستگاه به پخش کننده آن میتوان اشاره کرد که چندان قوی نیست و حتی یک فیلم 30 دقیقه معمولی را سریعتر از حالت عادی پخش میکند ( احساس میکنید فیلم در حالت تند است ) !! دستگاه نیز صدای دالبی را پشتیبانی نمیکند البته صدای دستگاه نسبتا بد نیست اما میتوانست بهتراز این باشد
از معایب این دستگاه که بگذریم دستگاه دارای گیرندگی قوی ست و حتی از فرستنده های بسیار دور هم کانال را میگیرد و کیفیت کیرندگی تصویر خوبه و دستگاه با کیفیت خوبی ضبط میکند و فرمت فیلم ضبط شده .mts است که براحتی قابل تبدیل و پخش در کامپیوتره
سرعت تعویض کانال این دستگاه هم نسبتا خوب است
دستگاه از زبان فارسی نیز به خوبی پشتیبانی می کند که البته در آخرین آپدیت تلتکست کار نمیدهد
کنترل دستگاه نیز خیلی خوب عمل میکند و در زوایا و فواصل مختلف کار میدهد
در کل گیرنده Ester T15 گیرنده بدی نیست البته به شرطی که مشکلات این دستگاه حل شود .

fabregasmm
03-07-2013, 08:50
من یه گیرنده پروویژن x1 دارم که کنترلش خراب شده !!! تو بازار کنترل جدا گیر میاد ؟؟؟ سایر کنترل ها بهش می خوره ؟؟؟ مثل این مدل کنترل گیرنده پرو ویژن IE-R1241؟؟؟ :n13:

kalmar
03-07-2013, 09:33
سلام من گیرنده دیجیتال زینکس z4 دارم که زیرنویس رو فقط در برخی موارد پخش میکنه

آیا راه حلی برای رفع این مشکل وجود داره ؟

SJDVampire
04-07-2013, 19:56
سلامی چو بو!:»

راستش رو بخواید تازگیا یه فرستنده دیجیتال اینورا راه افتاده، منم تصمیم گرفتم یه گیرنده بگیرم اما با این همه گزینه برای انتخاب گیج شدم:n13:. یه خورده مطلب خوندم و انتخابم رو محدود کردم اما بازم تعداد مدلهای ظاهرا مشابه خیلی زیاده (حداقل از دید من). اگه بتونید کمکم کنید خیلی ممنونتون میشم.
چند موردی که واسه من مهمتره:
اول اینکه وظیفه اصلیش که گیرنده بودنش هست رو به بهترین نحو انجام بده. گیرای الکی و اعصاب خوردکن نداشته باشه. مخصوصا ضبط برنامه هاش و برنامه ریزی برای ضبط.
بعد از اون سرعت تعویض کانال برام اهمیت داره. چندین مدلی که تو خونه ی دوست و آشنا دیدم از این نظر افتضاح بود. شبکه مورد نظرت رو که از درون لیست شبکه ها انتخاب میکردی تا لود کامل شبکه راحت میتونستی بری یه نوشدنی بخوری و برگردی.:n27: بنابراین این موضوع واسم خیلی اهمیت داره.
در ضمن امکاناتی مثل پخش صدای دالبی که بعضی از عزیزان ذکر کردن برای من چندان اهمیتی نداره.
پیشاپیش ممنون از راهنماییهای دوستان عزیز

Ghaioom
05-07-2013, 09:10
سلامی چو بو!:»

راستش رو بخواید تازگیا یه فرستنده دیجیتال اینورا راه افتاده، منم تصمیم گرفتم یه گیرنده بگیرم اما با این همه گزینه برای انتخاب گیج شدم:n13:. یه خورده مطلب خوندم و انتخابم رو محدود کردم اما بازم تعداد مدلهای ظاهرا مشابه خیلی زیاده (حداقل از دید من). اگه بتونید کمکم کنید خیلی ممنونتون میشم.
چند موردی که واسه من مهمتره:
اول اینکه وظیفه اصلیش که گیرنده بودنش هست رو به بهترین نحو انجام بده. گیرای الکی و اعصاب خوردکن نداشته باشه. مخصوصا ضبط برنامه هاش و برنامه ریزی برای ضبط.
بعد از اون سرعت تعویض کانال برام اهمیت داره. چندین مدلی که تو خونه ی دوست و آشنا دیدم از این نظر افتضاح بود. شبکه مورد نظرت رو که از درون لیست شبکه ها انتخاب میکردی تا لود کامل شبکه راحت میتونستی بری یه نوشدنی بخوری و برگردی.:n27: بنابراین این موضوع واسم خیلی اهمیت داره.
در ضمن امکاناتی مثل پخش صدای دالبی که بعضی از عزیزان ذکر کردن برای من چندان اهمیتی نداره.
پیشاپیش ممنون از راهنماییهای دوستان عزیز

سلام
شما مارشال 5021 رو یه نگاه بنداز ببین چطوریه. من که عالی میبینمش. داریم. تعوض کانالش خیلی خوبه.

SJDVampire
05-07-2013, 22:25
سلام
شما مارشال 5021 رو یه نگاه بنداز ببین چطوریه. من که عالی میبینمش. داریم. تعوض کانالش خیلی خوبه.

سلام
بابت پیشنهادتون ممنون:n01:
درسته که میگن ساعتش با قطعی برق از تنظیم خارج میشه؟ چون اگه اینجوری باشه واسه ضبط برنامه ها به مشکل برمیخورم.
فرمودین سرعتش تو تنظیم کانال خوبه، مثلا چند ثانیه؟
سایت معتبری داره برای پشتیبانی؟ مثلا آپدیتاش از چه سایتی عرضه میشه؟ اصلا تا بحال آپدیت شده؟

ممنون میشم اگه بتونید به این سوالها جواب بدین. در ضمن پیشنهاد دیگه ای ندارین؟ اگه فقط گیرنده باشه واسه من بهتره.
بابت وقتی که گذاشتین ممنون

Ghaioom
06-07-2013, 21:49
سلام
بابت پیشنهادتون ممنون:n01:
درسته که میگن ساعتش با قطعی برق از تنظیم خارج میشه؟ چون اگه اینجوری باشه واسه ضبط برنامه ها به مشکل برمیخورم.
فرمودین سرعتش تو تنظیم کانال خوبه، مثلا چند ثانیه؟
سایت معتبری داره برای پشتیبانی؟ مثلا آپدیتاش از چه سایتی عرضه میشه؟ اصلا تا بحال آپدیت شده؟

ممنون میشم اگه بتونید به این سوالها جواب بدین. در ضمن پیشنهاد دیگه ای ندارین؟ اگه فقط گیرنده باشه واسه من بهتره.
بابت وقتی که گذاشتین ممنون

ساعتش که برا ما که مشکلی نداره و از تنظیم خارج نمیشه. چون با تنظیم خود فرستنده فعال هست ساعت و تاریخش هم تغییر نمیکنه بعد قطع برق.
سرعتش سریع عوض میشه ولی همون اول یه ثانیه مکث تصویر داره که تو بقیه گیرنده ها هم این شکلی هست. فکر کنم در کل سه ثانیه باشه. الان حوصله ندارم برم تست کن :دی
سایت داره ولی آپدیت نمیشه فک کنم! دی :پی

پیشنهاد دیگه ایکس ویژنه که اپدیت هم میده. میتونید مشکل دستگاه رو هم بگید تا خودشون مشکلشو حل کنن و اپدیت بدن.

h5042
07-07-2013, 10:33
سلام بیزحمت من یه سوالی دارم تلویزیون من ال جی مدل 32lv37100 دارم به اینترنت هم وصل نکردم الان من نمیتونم به هارد یا فلش از تلویزیون ضبط کنم دکمه رکورد روی کنترل غیرفعال هستش توسایت ال جی رفتم مدل تلویزیون رو دادم برنامه زیپ شده حدود 150 مگابایت برای تلویزیون من گذاشته ولی من نمیدونم اون فایلو دانلود کنم چطوری در تلویزون نصب و بروزش کنم چون به همه قسمتهای تلویزیون سر زدم و همشون میگن به اینترنت وصل نیست منم خونه اینترنت ندارم راستی با یه نمایندگی ال جی حرف زدم گفت حدود 30 یا 40 هزار تومان میگیرم میام --- رو نصب میکنم حل میشه(من تمام کانالهای دیجیتال رو دریافت میکنم) ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

amirkhan_0o0
07-07-2013, 12:01
سلام بیزحمت من یه سوالی دارم تلویزیون من ال جی مدل 32lv37100 دارم به اینترنت هم وصل نکردم الان من نمیتونم به هارد یا فلش از تلویزیون ضبط کنم دکمه رکورد روی کنترل غیرفعال هستش توسایت ال جی رفتم مدل تلویزیون رو دادم برنامه زیپ شده حدود 150 مگابایت برای تلویزیون من گذاشته ولی من نمیدونم اون فایلو دانلود کنم چطوری در تلویزون نصب و بروزش کنم چون به همه قسمتهای تلویزیون سر زدم و همشون میگن به اینترنت وصل نیست منم خونه اینترنت ندارم راستی با یه نمایندگی ال جی حرف زدم گفت حدود 30 یا 40 هزار تومان میگیرم میام --- رو نصب میکنم حل میشه(من تمام کانالهای دیجیتال رو دریافت میکنم) ممنون میشم منو راهنمایی کنید.
سلام من راهنمای آپدیت تلویزیون شما رو از این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])گرفتم.
قبل از هرچیز برای این که مطمئن شید تی وی شما نیاز به گیرنده دیجیتال داره این کار ها رو بکنید:
دگمه Home از ریموت رو بزنید
SETUP رو انتخاب کنید
به بخش SUPPORT برید
Product/Service info رو انتخاب کنید
software version رو مشاهده کنید. اگر پائین تر از 04.04.03 بود، آپدیت لازمه وگرنه اگه که ورژن شما همین 04.04.03 بود دیگه آپدیت لازم نیست.
اگر مطمئن هستید که فایل رو دارید درست دانلود می کنید، فایل 152 مگی رو رو اکسترکت کنید
در فلش مموری که با فرمت FAT32 فلش شده، فلدری با نام LG_DTV بسازید
و محتویات اون رو روی اون فلش بریزید.
به محض این که فلش رو به دستگاه بزنید پیغامی روی تی وی میاد که یه آپدیت پیدا شد. START رو بزنید.
آپدیت شروع می شه! و این کار جند دقیقه طول می کشه تا تی وی کاملا آپدیت بشه

abbas-t
07-07-2013, 12:06
مشکل در گیرنده دیجیتال Ester-T15

با سلام مدتی است که گیرنده دیجیتال استر را خریده ام در کل گیرنده بدی نیست اما این گیرنده مشکل بزرگی دارد و آن اسکن دائم و خودکار شبکه است ( مثلا اگر در حال تماشای تلویزیون باشید و کانالی از طرف فرستنده اضافه شود گیرنده استر سریعا آن کانال را بدون زدن دکمه جستجو و .. به لیست کانال ها اضافه میکند ) شاید بگید این که یک مزیت است نه عیب اما این مزیت یکی از بزرگترین معایب این دستگاه ست چون هر دو سه روز یکبار با کوچکترین تغییر یا پارازیت از طرف فرستنده دستگاه به کلی به هم ریخته و لیست کانال ها به هم می رزید مثلا با زدن کانال 1 شبکه خبر میاد یا مثلا با زدن دکمه 6 شبکه مستند میاد و ...
علاوه بر این اگر مثلا زمان بندی برای ضبط تعریف کرده باشید زمان بندی کاملا پاک میشود ( مثلا فرض کنید نمیتونید برنامه ای را ببینید به دستگاه زمان میدید که اونو ضبط کنه تا بعدا سر فرصت تماشا کنید اما بعدا میبینید که تمامی کانال ها به هم ریخته و هیچی ضبط نشده ) گاهی در یک روز تا دو - سه بار این اتفاق رخ میدهد و گاهی هفته ای یک بار که واقعا اعصاب خرد کن است مثلا در حال تماشا شبکه نمایش هستید یهو تصویر سیاه میشه و کانال دیگه ای میاد و حتی بعضی وقتها دستگاه در اثر این تغییرات هنگ کرده و باید چندین بار خاموش و روشن شود تا تصویر را نشان دهد از بس لیست کانال ها را درست کردم دیگه حالم از اینکار به هم میخوره
متاسفانه این قابلیت دستگاه را نمیشه غیرفعال کرد و نمایندگی استر هم پشتیبانی بسیار ضعیفی داره و تا حالا آپدیتی برای حل این مشکل نداده
آخرین آپدیت گیرنده استر ester-T15-VER3 است که نه تنها این مشکل را حل نکرده بلکه تلتکست فارسی هم در این آپدیت کار نمیدهد
من تا کنون دو سه مدل گیرنده داشتم و هیچکدوم این مشکلو نداشتن حالا نمیدونم آیا دستگاه های دیگه هم این مشکلو دارن یا نه ؟
از دیگر مشکلات این دستگاه به پخش کننده آن میتوان اشاره کرد که چندان قوی نیست و حتی یک فیلم 30 دقیقه معمولی را سریعتر از حالت عادی پخش میکند ( احساس میکنید فیلم در حالت تند است ) !! دستگاه نیز صدای دالبی را پشتیبانی نمیکند البته صدای دستگاه نسبتا بد نیست اما میتوانست بهتراز این باشد
از معایب این دستگاه که بگذریم دستگاه دارای گیرندگی قوی ست و حتی از فرستنده های بسیار دور هم کانال را میگیرد و کیفیت کیرندگی تصویر خوبه و دستگاه با کیفیت خوبی ضبط میکند و فرمت فیلم ضبط شده .mts است که براحتی قابل تبدیل و پخش در کامپیوتره
سرعت تعویض کانال این دستگاه هم نسبتا خوب است
دستگاه از زبان فارسی نیز به خوبی پشتیبانی می کند که البته در آخرین آپدیت تلتکست کار نمیدهد
کنترل دستگاه نیز خیلی خوب عمل میکند و در زوایا و فواصل مختلف کار میدهد
در کل گیرنده Ester T15 گیرنده بدی نیست البته به شرطی که مشکلات این دستگاه حل شود .

سلام جناب irandvb-t
مدتیه در مباحث شرکت نمیکنید ،اصلا به تاپینگ سر میزنید یا نه ؟میخواستم در مورد مشکلی که دوستمون راجع به ایستر مطرح کردن ،نظرتونو بدونم ،ایا واقعا این مشکلات عمومیت داره یا در این مورد خواص اتفاق افتاده ؟

amirkhan_0o0
07-07-2013, 12:24
سلام جناب irandvb-t
مدتیه در مباحث شرکت نمیکنید ،اصلا به تاپینگ سر میزنید یا نه ؟میخواستم در مورد مشکلی که دوستمون راجع به ایستر مطرح کردن ،نظرتونو بدونم ،ایا واقعا این مشکلات عمومیت داره یا در این مورد خواص اتفاق افتاده ؟
سلام
بله ایشون کمتر میان
در مورد سما بنده هم این طور هست که اپراتور بازیگوش صدا و سیما گاهی اوقات ترتیب کانال ها را جابجا می کند و برای تعمیرات، بعضی وقت ها فرستنده ای رو خاموش می کنه.
فکر کنم در منوی ایستر هم گزینه به نام چیدمان کانال ها در فهرست وجود داشته باشد که اگه اشتباه نکنم می تونید روی با شناسه سرویس تنظیم کنید. البته در این حالت کانال ها ترتیبش به هم می ریزه که می تونید به صورت دستی تغیییرش بدین. در این حالت نباید چیدمان به هم بخوره.
البته امکان داره گزینه رو اشتباه گفته باشم چون هنوز تست نکردم خودم!

mohsen0000000000
07-07-2013, 23:18
سلام از بین لومکسی Lumexy Combo DVD-T3608 و X.VISION XDVB-353 کدوم بهتره؟بهتر از این 2 هم هست؟
(تو همین رنج قیمت)؟

h5042
08-07-2013, 07:33
سلام و باتشکر: چون منوی من فارسی بود اون مراحل نگاه کردن ورژن نرم افزار رو نتونستم نگاه کنم (بعداً فهمیدم) oخلاصه برنامه رو دانلود کرده و همانطوری که گفته بودین عمل کرده و نرم افزار رو آپدیت کردم حالا مشکل اصلی من این هستش که من نمیتونم ضبط کنم (اولاً این حرف درسته یا نه که میگن تلویزیون تو فقط به هارد ضبط میکنه؟) منو اگه در این مورد هم کمکم کنید خیلی ممنون میشم.

linkinpark20
08-07-2013, 11:01
با سلام خدمت دوستان عزیز بنده خودم یک گیرنده الکومکس پارسال تهیه کردم که بسیار راضی هستم گویا سما همان الکومکس هست که داخل تهیه میشه میخواستم بدونم چه گیرنده دیجیتالی رو پیشنهاد میکنید که برای دیدن فیلم با زیرنویس با کیفیت باشه همچنین گیرندگی خوبی هم داشته باشه؟

amirkhan_0o0
08-07-2013, 12:58
سلام و باتشکر: چون منوی من فارسی بود اون مراحل نگاه کردن ورژن نرم افزار رو نتونستم نگاه کنم (بعداً فهمیدم) oخلاصه برنامه رو دانلود کرده و همانطوری که گفته بودین عمل کرده و نرم افزار رو آپدیت کردم حالا مشکل اصلی من این هستش که من نمیتونم ضبط کنم (اولاً این حرف درسته یا نه که میگن تلویزیون تو فقط به هارد ضبط میکنه؟) منو اگه در این مورد هم کمکم کنید خیلی ممنون میشم.
بعید می دونم هارد و فلش فرقی داشته باشه. هارد اتفاقا سخت تره چون جریان بیشتری می کشه.
نکته اول اینه که فلش رو اگه گزینه ای داره که فلش رو فرمت کنه امتحان کن
بعد شما یکی از این دو تا کار بکن:
1- به این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نگاه کنید! شماره پشتیبانی ال جی 84733 هست. که خیلی خوب جوابتون رو می دهند. من خودم یه بار تماس گرفتم.
همچنین یه بار به خدمات پس از فروش ایمیل زدم که خودشون باهام تماس گرفتند.
2- راه دیگه اینه که بری یکی از فروشگاه ها روی یکی از تلویزیون های دیوار راهش بندازند و بهت یاد بدهند.
البته فراموش کردم بگم قبل از این دو کار، با مطرح کردن مشکلتون در این تاپیک (کلیک کنید: تاپیک خود ال جی هست) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می تونید کارتون رو راه بیندازید. بچه های اونجا بر خلاف من ال جی دارند و خیلی بهتر از مغازه دارها می تونند کمکتون کنند.
موفق باشید

8-1kel
08-07-2013, 14:15
سلام دوستان،بهترين مدل تا 110 تومن چيه؟نظرتون راجع به دناي
STB329 با پردازنده 633 و رم ddr3 چيه؟ممنون