PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی جهت خرید گیرنده های دیجیتال تلویزیونی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

M0HAMAD_K
18-11-2010, 15:13
سلام
خسته نباشید
من هم میخواستم یه آنتن دیجیتال بگیرم،چند تا سوال داشتم
1:بهترین مارک برای قیمت حداکثر 100 تومن چیه{ مثله اینکه بلوسنس خوب از آب در اومده }{ اگه بهتر هم میشناختید بگید،کلا یه بار میخوایم بگیریم یه خوبش رو بگیریم}
2:ترجیحا مدیاپلیر قوی داشته باشه مخصوصا برای پخش فیلمهای Full HD و فرمتهای MKV , AVI , و....
3:ما آنتن مرکزی داریم+دیش مرکزی....باید از آنتن استفاده کرد دیگه؟
4:همسایه پایینی گرفته میگه نگرفته{نمیدونم بلد نبوده یا مشکل از آنتنه}...قضیه چیه؟ دیجیتال که دیگه نباید همچین مشکلی داشته باشه{ما انتهای اتوبان همت...شهرک باقری هستیم...نمیدونم ربط داره یا نه ولی تصاویر آنالوگ رو خیلی بد میگیره}
اگه بخوام یه آنتن قوی رومیزی بگیریم اون چقدر میشه؟
5:زیر نویس فارسی هم که یه چیز واجبه تقریبا
ممنون میشم کمک کنید

mrm1375
18-11-2010, 15:34
سوال من را جدی بگیرید!

fanoos1
18-11-2010, 16:19
راستی کسی تاکنون مدل me885 ،محصول مارشال رو دیده و تست کرده؟
با توجه به قیمت نازلی که داره نسیت به دیگر مدل ها کیفیت خوبی داره؟

SONY-SHOP
18-11-2010, 16:51
مدل ال سی دی ex400 از سری klv هستش

در ضمن این رو هم اضافه کنم برا ی این تلویزیون جهت شبکه های استانی رو دارم از دیش استفاده میکنم و مشکلی ندارم اما چون تلویزیون قبلی ام شهاب 21 اینچ و تو اتاق خواب هست وهیچ گونه آنتنی نداره خواستم ببینم با این پرو ويژن T7 و یه آنتن پورتابل می تونم مشکل رو حل کنم ضمن این مدل پرو ويژن T7 با ایکش ویژن فرق داره یا همونه تو بعضی پست ها خوندم دوستان از انتن هائی که بهخ شیشه می چسبه استفاده کردن وراضی هم بودن
با همه اینا می خوام اگه اینقدر هزینه کنم مدلی رو بخرم که فردا پشیمون نشم یا یکی نگه اون مدل رو میگرفتی بهتر بود چون واقعا در این زمینه هیچ شناختی ندارم و می خوام از تجربیات شما دوستان خوب استفاده کنم
با تشکر از توجه جنابعالی

مدل هایی از سونی گیرنده دیجیتال داخلی دارن که مدل اونها با KDL شروع بشه . KLV ها انالوگند

پروویژن T7 Plus دارای تیونر قوی هستش و امکان اینکه با انتن رومیزی جوا بده زیاده (به شرطی که اتاقتون پنجره داشته باشه) در کل فکر کنم از ایکس ویژن بهتره

ak313
18-11-2010, 19:14
با سلام
بنده بک عدد گیرنده دیجیتال مارشال مدل me885 خریدم،از کیفیت صدا و تصویر راضی هستم
فقط میخواستم بدونم حداکثر میشه باهاش 14 تا شبکه تصویری رو گرفت؟!!
یعنی قادر نیست شبکه های استانی بیشتری رو بگیره؟(اصفهان،خوزستان،و...)
با تشکر
منم این مدل رو دارم به نظر من که دستگاه خوبیه فقط عیبش اینه که نه می تونید فیلمهای ضبط شده رو توی کامپیوتر ببینید و نه می تونی هیچ فرمتی رو توی دستگاه ببینید و این واقعا آزار دهنده هستش من که قبلا زنگ زدم خدماتشون و گلایه کردم طرف می گفت قرار مشکل رو با آپدیت حل کنن. شما تست کن ببین مشکل حل شده یا نه. به نظر من ارزش پیگیری داره. اگه این مشکل حل بشه واقعا جزء بهترین هاست.
تایم شیفت داره و ضمنا می تونی یک شبکه رو ببینی و شبکه دیگری رو هم ضبط کنی اگه خواستی شما هم نقشی داشته باشی با 02188828455 تماس بگیر و مشکل رو در میان بزار

rafiep30world
19-11-2010, 10:07
سلام دوستان من اين مشكلات را با --- برايت دارم اگه كسي راه حلي داره

لطفا رهنمايي كنه
1- فايلهايي كه از كامپيوتر روي فلش ريختم (فيلم عكس موزيك)چه جوري توي برايت پاكشون كنم چون مثل حالت پخش برنامه هاي ضبط شده كه با دكمه زرد ريموت مي شه فايلها رو پاكشون كرد توي حالت پخش (فيلم عكس موزيك) دكمه زرد غير فعاله
2- زيرنويسهاي Sub/idx همچنين Xsub هايي كه اتيچ شده رو نشون نمي ده فقط Srt نشون مي ده؟ اگه بتونه Sub/idx هم نشون بده خيلي خوبه
3- وقتي به دستگاه برنامه مي دم مثلا از ساعت 7 تا 8 يه شبكه اي رو ضبط كنه بعد وسط ضبط مثلا ساعت 7/30 ضبط رو بصورت دستي كنسل مي كنم و شروع مي كنم يه چيز ديگه اي ضبط كنم سر ساعت 8 كه اتمام برنامه ريزي قبلي بوده پيغام ميده و ضبط فعلي رو خود به خود كنسل مي كنه
فعلا همين سه تا مشكل رو دارم اگه راه حلي هم نداره آقاي SONY-SHOP كه دست اندر كار فروش هستن به اطلاع سازندگان برسونن تا در آپديت بعدي اين مشكلات رو رفع كنن
ممنون

talarha
19-11-2010, 14:27
با سلام
من روز پیش دستگاه بلوسنس T14 را خریدم ولی متاسفانه تنها کانالهای پرس تی وی، العالم، جام جم و مستند را دارد و سایر شبکه ها را پیدا نمی کند. ایراد از کجاست؟ آنتن هم از این آنتن های شاخه ایی VHF است. لطفا کسی من را راهنمایی کند.

SONY-SHOP
19-11-2010, 18:49
سلام دوستان من اين مشكلات را با --- برايت دارم اگه كسي راه حلي داره

لطفا رهنمايي كنه
1- فايلهايي كه از كامپيوتر روي فلش ريختم (فيلم عكس موزيك)چه جوري توي برايت پاكشون كنم چون مثل حالت پخش برنامه هاي ضبط شده كه با دكمه زرد ريموت مي شه فايلها رو پاكشون كرد توي حالت پخش (فيلم عكس موزيك) دكمه زرد غير فعاله
2- زيرنويسهاي Sub/idx همچنين Xsub هايي كه اتيچ شده رو نشون نمي ده فقط Srt نشون مي ده؟ اگه بتونه Sub/idx هم نشون بده خيلي خوبه
3- وقتي به دستگاه برنامه مي دم مثلا از ساعت 7 تا 8 يه شبكه اي رو ضبط كنه بعد وسط ضبط مثلا ساعت 7/30 ضبط رو بصورت دستي كنسل مي كنم و شروع مي كنم يه چيز ديگه اي ضبط كنم سر ساعت 8 كه اتمام برنامه ريزي قبلي بوده پيغام ميده و ضبط فعلي رو خود به خود كنسل مي كنه
فعلا همين سه تا مشكل رو دارم اگه راه حلي هم نداره آقاي SONY-SHOP كه دست اندر كار فروش هستن به اطلاع سازندگان برسونن تا در آپديت بعدي اين مشكلات رو رفع كنن
ممنون

2 تا مورد اول (پاک کردن و زیر نویس sub , idx) رو که فکر نمی کنیم هیچکدوم از گیرنده ها انجام بدن و نمیشه به عنوان عیب برایت مطرح کرد - مورد بعدی رو هم چک می کنیم و به شرکت ارجاع می دیم
خودتون هم می تونید با برایت تماس بگیرید و پیگیر موضوع باشید ، حتما بررسی میشه
021-66461570

pclove
19-11-2010, 23:20
با سلام
لطفا گيرنده ديجيتال معرفي كنيد كه :

1- از همه مهمتر توانايي ضبط برنامه ها با تنظيم ساعت و تاريخ در هر زمان دلخواه را داشته باشه. فقط بصورت يكبار در روز و روزانه و هفتگي نباشه بلكه مثلا در طول يك روز در چند ساعت مختلف روشن شه و ضبط كنه و خاموش. مثلا از 7 تا 8 صبح شبكه يك و بعد از 12 تا 2 ظهر شبكه 2 و .... يعني توانايي ضبط اتوماتيك در هر ساعت و تاريخي داشته باشه.

2- با كيفيت بالا و حجم كم ضبط كنه. مثلا با فرمت دايويكس ضبط كنه. يا با هر فرمت ديگري كه ضبط ميكنه براي هر ساعت ضبط كردن چند صد مگابايت جا ميگيره؟

3-توانايي پخش اغلب فرمتهاي صوتي و تصويري (موسيقي -فيلم-عكس)را داشته باشه.
bmp-jpg-wav-mp3-mpg-mov-mkv-divx-avi-wmv

4- قدرت گيرندگي زيادي داشته باشه و تصوير فريز يا شطرنجي نشه.

5- برد كنترل از راه دورش زياد باشه.

6- hdmi و كامپوننت و كامپوزيت داشته باشه.

7- قيمتش مناسب باشه

8- گارانتي نداشت مهم نيست.

مرســـي

regedit021
19-11-2010, 23:54
به نظر من 131ماديران رو بگيريد!

Soroush-S
20-11-2010, 00:12
کسی در مورد مشخصات و قیمت گیرنده دیجیتال سیماران اطلاعات داره؟:46:

morteza-44
20-11-2010, 09:03
کسی اطلاع داره انتن های مخصوص این فرستنده که تقویت داشته باشند چیه من از انتن سیماران استفاده می کنم و فقط 7 شبکه دریافت می کنم

Artam01
20-11-2010, 09:53
سرانجام من این آنتن ها رو یک جا دیدم به قیمت 18 تومن.
ولی نمی دونم جواب میدهد یا خیر.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

fanoos1
20-11-2010, 15:12
منم این مدل رو دارم به نظر من که دستگاه خوبیه فقط عیبش اینه که نه می تونید فیلمهای ضبط شده رو توی کامپیوتر ببینید و نه می تونی هیچ فرمتی رو توی دستگاه ببینید و این واقعا آزار دهنده هستش من که قبلا زنگ زدم خدماتشون و گلایه کردم طرف می گفت قرار مشکل رو با آپدیت حل کنن. شما تست کن ببین مشکل حل شده یا نه. به نظر من ارزش پیگیری داره. اگه این مشکل حل بشه واقعا جزء بهترین هاست.
تایم شیفت داره و ضمنا می تونی یک شبکه رو ببینی و شبکه دیگری رو هم ضبط کنی اگه خواستی شما هم نقشی داشته باشی با 02188828455 تماس بگیر و مشکل رو در میان بزار
بله حق با شماست ولی شما امتحان کردید که با نرم افزار های کانورتر هم امکان مشاهده فیلم ها در کامپیوتر ها نیست؟:18::41:

ak313
20-11-2010, 18:20
بله حق با شماست ولی شما امتحان کردید که با نرم افزار های کانورتر هم امکان مشاهده فیلم ها در کامپیوتر ها نیست؟:18::41:
بله با همه نرم افزارها امتحان کردم. و جواب نداد/ پشتیبانی هم میگه فایلها کد گذاری شده اند. اگر من و شما و دیگران پیگیری کنند امید است که این نقیصه با آپدیت حل بشه که اونوقت عالیه

talarha
20-11-2010, 20:39
با سلام
من روز پیش دستگاه بلوسنس T14 را خریدم ولی متاسفانه تنها کانالهای پرس تی وی، العالم، جام جم و مستند را دارد و سایر شبکه ها را پیدا نمی کند. ایراد از کجاست؟ آنتن هم از این آنتن های شاخه ایی VHF است. لطفا کسی من را راهنمایی کند.

گويا منطقه ما با توجه به ساختمانهاي بلند مشكل دريافت دارد و بايد به همان سيستم آنالوگ اكتفا كرد.
آف تاپيك: اگر كسي نياز به اين مدل داره با تخفيف تقديم مي شود (تاريخ خريد 8/26)(امكان ارسال پیام ندارم 9361388486 SMS)

SONY-SHOP
20-11-2010, 20:41
با سلام
لطفا گيرنده ديجيتال معرفي كنيد كه :

1- از همه مهمتر توانايي ضبط برنامه ها با تنظيم ساعت و تاريخ در هر زمان دلخواه را داشته باشه. فقط بصورت يكبار در روز و روزانه و هفتگي نباشه بلكه مثلا در طول يك روز در چند ساعت مختلف روشن شه و ضبط كنه و خاموش. مثلا از 7 تا 8 صبح شبكه يك و بعد از 12 تا 2 ظهر شبكه 2 و .... يعني توانايي ضبط اتوماتيك در هر ساعت و تاريخي داشته باشه.

2- با كيفيت بالا و حجم كم ضبط كنه. مثلا با فرمت دايويكس ضبط كنه. يا با هر فرمت ديگري كه ضبط ميكنه براي هر ساعت ضبط كردن چند صد مگابايت جا ميگيره؟

3-توانايي پخش اغلب فرمتهاي صوتي و تصويري (موسيقي -فيلم-عكس)را داشته باشه.
bmp-jpg-wav-mp3-mpg-mov-mkv-divx-avi-wmv

4- قدرت گيرندگي زيادي داشته باشه و تصوير فريز يا شطرنجي نشه.

5- برد كنترل از راه دورش زياد باشه.

6- hdmi و كامپوننت و كامپوزيت داشته باشه.

7- قيمتش مناسب باشه

8- گارانتي نداشت مهم نيست.

مرســـي

مارک های : برایت ، پروویژن ، بلوسنس خوبن

دیگه اینا چیزی نیستن که قیمت گارانتی دار و غیر گارانتیش فرق داشته باشه ، انقدر رقابت شدیده که از نظر قیمتی ارزش قاچاق شدن هم ندارن !!!

ایکس ویژن هارد اکسترنال رو فقط در صورتی ساپورت میکنه که خودش آداپتور داشته باشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسایت ف
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدروش گیرنده های دیجیتال
com.گیرنده.www

amahdavi2004
20-11-2010, 21:06
نظرتان در مورد اين چيست؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

روي كاغذ كه مشخصات خوبي دارد و از برند با پدر و مادري است.

majidpromix
20-11-2010, 22:07
من امروز X.VISION XDVB-131 خریدم!
تا الان که فریز ندیدم، یه نظرم خوبه!
اما در مورد پخش فیلم از فلش مموری:
چنتا کلیپ HD با رزولوشن 1080P ریختم توش راحت پخش کرد، فقط تو بعضی از صحنه ها یه ذره گیر میکرد که اونم بخاطر سرعت پایین فلش مموری نسبت به bitrate اون کلیپا بود. البته کلیپ های HD-Rip رو راحت پخش می کنه! فیلم های MKV با کیفیت 720p رو هم راحت پخش میکنه، اما یه مشکلی وجود داره! فیلمای با حجم بیشتر از 700-800 مگابایت رو نمیتونه از فلش مموری پخش کنه! نمی دونم دستگاه های دیگه هم این مشکل رو دارن یا نه!
راستی زیرنویس با پسوند SRT رو هم خیلی ریز اونم با رنگ قرمز نشون میده! :41: زیرنویس sub رو هم ساپورت نمیکنه!
کسی سوالی راجع به این مدل داشت در خدمتم.

S A M S U N G
20-11-2010, 22:51
سلام .

آقا این دستگاه ها قابلیت دریافت چندتا کانال رو دارن ؟ همه کانالهای استانی رو میگیره ؟

مخلصیم.

regedit021
20-11-2010, 23:48
نظرتان در مورد اين چيست؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدروي كاغذ كه مشخصات خوبي دارد و از برند با پدر و مادري است.
فابليت پخش فيلم رونداره!:41:

HOPE666
21-11-2010, 00:01
ممنون میشم بگید کار این دستگاه چی است ؟ و میشه باهاش شبکه گرفت مثل ----- ؟

ایا این مدل خودش این برد داخلش داره
Sony Bravia KDL-46EX700
من اهواز زندگی میکنم ایا اصلا میشه گیرنده دیجیتالی استفاده کرد؟

DIKT
21-11-2010, 08:46
با سلام خدمت دوستان عزیز

من تو اینترنت که سرچ میکردم یه سری از این گیرنده های دیجیتالی دیدم که کول دیسک بود که می گفت برای کامپیوتر ساخته شده میخواستم بدونم آیا اینا رو میشه واسه تلویزیون استفاده کرد یا خیر ؟ و یا مدلی برا ی تی وی ساخته شده چون کسی در این مورد صحبتی نکرده

hitv
21-11-2010, 10:08
سلام می خواستم بدانم نمایندگی برایت توی رشت کجاست ویا اینکه دوستانی که از رشت هستن برایت رو از کجا خریدن به من هم آدرس بدین منم بخرم با تشکر

aquaquest
21-11-2010, 10:20
با سلام خدمت دوستان عزیز

من تو اینترنت که سرچ میکردم یه سری از این گیرنده های دیجیتالی دیدم که کول دیسک بود که می گفت برای کامپیوتر ساخته شده میخواستم بدونم آیا اینا رو میشه واسه تلویزیون استفاده کرد یا خیر ؟ و یا مدلی برا ی تی وی ساخته شده چون کسی در این مورد صحبتی نکرده
سلام
به اینا می گن usb --- که فکر کنم فقط بشه برای کامپیوتر استفاده کرد و احتمالاً درایور مخصوص خودش را داره ، نمونش را هم ایکس ویژن زده که تو تلویزیون هم تبلیغشو می کنه و فکر کنم اگه سایت مادیران را ببینی اطلاعات کافی در موردش وجود داشته باشه . قیمتش هم 29 هزار تومانه .

S A M S U N G
21-11-2010, 10:29
سلام .

آقا این دستگاه ها قابلیت دریافت چندتا کانال رو دارن ؟ همه کانالهای استانی رو میگیره ؟

مخلصیم.
سلام .

کسی نبود ؟ :دی

مخلصیم .

hitv
21-11-2010, 10:50
سلام .

کسی نبود ؟ :دی

مخلصیم .
دوست عزیز فعلا در حال حاضر فقط 14شبکه تلویزیونی و 10 شبکه رادیویی رو میتونین بگیرین ولی در آینده به شبکه ها اضافه میشه

hitv
21-11-2010, 10:54
دوستان اگه ممکنه بگین که ایکس ویژن 131 رو از کجا میتونم تهیه کنم من از 2تا فروشنده پرسیدم همه گفتن مدل 121 رو دارن و 131 رو نداشتن من ساکن رشت هستم

DIKT
21-11-2010, 11:00
ممنون میشم بگید کار این دستگاه چی است ؟ و میشه باهاش شبکه گرفت مثل ----- ؟

ایا این مدل خودش این برد داخلش داره
Sony Bravia KDL-46EX700
من اهواز زندگی میکنم ایا اصلا میشه گیرنده دیجیتالی استفاده کرد؟

دوست عزیز فعلا چند تا استان این سیستم رو دارن و به زودی کل استا نها ی کشور این قابلیت رو خواهند داشت
فعلا تهران -کرج - قم و قزوین و رشت این قابلیت رو دارن

tiren
21-11-2010, 12:22
سلام .

مخلصیم.

سلام

هر تعداد شبکه دیجیتالی که صدا و سیما بفرسته ، این گیرنده ها هم دریافت میکنن .

مثل اینکه تو تهرات فعلا 14 تا شبکه تلویزیونی و 10تا شبکه رادیویی قابل دریافته که این تعداد تو شهرها ی دیگه بنا به دلیل بالا متفاوته .

همون جور که گفتم تعداد شبکه ها محدوده و کانال های استانی رو نمیشه گرفت .( البته اطلاع دقیق ندارم . شاید بشه چند تاش رو گرفت اما انگشت شمار ) ولی به زودی قراره همه شبکه های استانی هم به صورت دیجیتالی قابل دریافت بشن .

SONY-SHOP
21-11-2010, 16:13
نظرتان در مورد اين چيست؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدروي كاغذ كه مشخصات خوبي دارد و از برند با پدر و مادري است.

آره برند خیلی خوبیه ، ولی متاسفانه واردکننده های ایران هر برندی رو بخوان روی اجناسشون میزنن

بعید میدونم این واقعل فیلیپس باشه . البیه فیلیپس از این نوع دستگاه ها داره اما من این مدل و شکل رو در لیست محصولات فیلیپس ندیدم !!!!

mrm1375
21-11-2010, 16:59
اینم اطلاعات درباره ی آنتن

DIKT
21-11-2010, 17:05
سلام
به اینا می گن usb --- که فکر کنم فقط بشه برای کامپیوتر استفاده کرد و احتمالاً درایور مخصوص خودش را داره ، نمونش را هم ایکس ویژن زده که تو تلویزیون هم تبلیغشو می کنه و فکر کنم اگه سایت مادیران را ببینی اطلاعات کافی در موردش وجود داشته باشه . قیمتش هم 29 هزار تومانه .

ضمن تشکر از توجه شما اما بیشتر منظورم این بود که در پورت یو اس بی ال سی دی کار آئی داره یعنی میشه به جای کامپیوتر به ال سی د ی وصلش کرد و شبکه های استانی رو گرفت ؟ اگه بشه خیلی عالیه هم دیگه دستگاهی مثل ست باکس نمی خرم که فضا اشغال کنه هم از نظر هزینه رزونتره و هم قابل انتقاله

minamaleky
21-11-2010, 17:12
گويا منطقه ما با توجه به ساختمانهاي بلند مشكل دريافت دارد و بايد به همان سيستم آنالوگ اكتفا كرد.
آف تاپيك: اگر كسي نياز به اين مدل داره با تخفيف تقديم مي شود (تاريخ خريد 8/26)(امكان ارسال پیام ندارم 9361388486 SMS)
چند قیمت میدیش
انتنتو عوض کن انتن uhf بذار شاید بگیره

hitv
21-11-2010, 17:23
سلام می خواستم بدانم نمایندگی برایت توی رشت کجاست ویا اینکه دوستانی که از رشت هستن برایت رو از کجا خریدن به من هم آدرس بدین منم بخرم با تشکر و اگه ممکنه بگین که ایکس ویژن 131 رو از کجا میتونم تهیه کنم من از 2تا فروشنده پرسیدم همه گفتن مدل 121 رو دارن و 131 رو نداشتن من ساکن رشت هستم

mahdimmj
21-11-2010, 19:53
سلام دوستان
من یه چند روزیه دنبال خرید گیرنده دیجیتالم یه چند تا سوال واسم پیش اومده می خواستم دوستان لطف کنن کمکم کنن
1- اول اینکه دوستان که بین گیرنده های مختلف مقایسه داشتن کدوم رو پیشنهاد میکنن ؟
2- برایت نرم افزارش از طریق کدوم شرکت یا سایت پشتیبانی میشه ؟
3- آدرس سایت اصلی شرکت برایت رو می خواستم چون وارداتیه ؟
4- پروویژن t7+ گیرندگیش بهتره یا برایت ؟
5- واقعا همه فرمت هایی که لیست شده بدون مشکل پخش میکنن؟
از دوستان ممنون میشم کمکم کنن

mahdimmj
21-11-2010, 19:54
سلام دوستان
من یه چند روزیه دنبال خرید گیرنده دیجیتالم یه چند تا سوال واسم پیش اومده می خواستم دوستان لطف کنن کمکم کنن
1- اول اینکه دوستان که بین گیرنده های مختلف مقایسه داشتن کدوم رو پیشنهاد میکنن ؟
2- برایت نرم افزارش از طریق کدوم شرکت یا سایت پشتیبانی میشه ؟
3- آدرس سایت اصلی شرکت برایت رو می خواستم چون وارداتیه ؟
4- پروویژن t7+ گیرندگیش بهتره یا برایت ؟
5- واقعا همه فرمت هایی که لیست شده بدون مشکل پخش میکنن؟
از دوستان ممنون میشم کمکم کنن

aquaquest
21-11-2010, 20:14
ضمن تشکر از توجه شما اما بیشتر منظورم این بود که در پورت یو اس بی ال سی دی کار آئی داره یعنی میشه به جای کامپیوتر به ال سی د ی وصلش کرد و شبکه های استانی رو گرفت ؟ اگه بشه خیلی عالیه هم دیگه دستگاهی مثل ست باکس نمی خرم که فضا اشغال کنه هم از نظر هزینه رزونتره و هم قابل انتقاله
سلام
من اطلاعاتی در این زمینه ندارم ، ولی وبلاگ زیر برای یکی از کارمندان مادیرانه که تا به حال هرچی سوال پرسیدم جواب داده ، شما هم سوالتون را اونجا مطرح کنید تا به پاسختون برسید :

behrouz2
21-11-2010, 20:55
بهره برداري از نخستين خط توليد تلويزيون هاي ديجيتال کشور در ساوجبلاغ

led-lcd
32-52 اينچ

منبع

al asghari
21-11-2010, 21:09
کدامیک از گیرنده های دیجیتالی که دارای پورت hdmi است را می توان با کنترل تلوزیون کنترل کرد و از کنترل خود دستگاه استفاده نکرد؟
چون من یک دوربین فیلم برداری سونی دارم که با hdmi به تلوزیون وصل می کنم با کنترل تلوزیون قابل کنترل است

amahdavi2004
21-11-2010, 21:21
فابليت پخش فيلم رونداره!:41:

گيرنده دیجیتال تلويزيون فیلیپس

HDT - 2661N

ويژگی های محصول:

گيرنده تلويزيون ديجيتال با كيفيت اچ دی HD

دارای خروجی HDMI

ضبط برنامه های در حال پخش بر روی حافظه فلش

قابلیت پخش فیلم با فرمت AVI و MPEG

پخش فایل های صوتی و عکس

پخش برنامه های ضبط شده از حافظه فلش

حرکت زمانی بر روی برنامه تلویزیونی در حال پخش

برنامه ریزی ضبط دستی یا از طریق راهنمای الکترونیکی

راهنمای الکترونیکی پخش برنامه

تله تکست فارسی

مئجئددرايران

قيمت70000تومان

يعني ساير فرمتها را پخش نمي كند؟

regedit021
21-11-2010, 22:56
يعني ساير فرمتها را پخش نمي كند؟
اما توي اون عكس آگهي چيزي در مورد پخش فيلم ننوشته بود!:13:

najafiinfo
22-11-2010, 08:40
با سلام
دوستان این گیرنده مارک دیویژن هست که ادعا می کند که نحت لیسانی فیلیپس کار میکند
اینم سایتش

amahdavi2004
22-11-2010, 10:05
با سلام
دوستان این گیرنده مارک دیویژن هست که ادعا می کند که نحت لیسانی فیلیپس کار میکند
اینم سایتش

خوب با مراجعه به اين سايت و تصاويرش معلوم مي شود كه مارك فيليپس الكي است:
Technology founded by PHILIPS
خوب معمولاً خيلي از شركت‌ها خصوصاً از نوع چيني برد را از بردهاي يك مارك معروف كپي مي كنند و حتي ممكن است بنويسند Design in Japan يا ‍Components of SONY و ....

mahdimmj
22-11-2010, 17:52
سلام دوستان
برایت نرم افزارش از طریق کدوم شرکت یا سایت پشتیبانی میشه و برای آپدیت قرار داده میشه؟

mahdimmj
22-11-2010, 17:57
سلام
دوستان کسی آدرس سایت اصلی شرکت برایت رو می دونه به من بگه ؟؟؟

mahdimmj
22-11-2010, 18:05
برایت درصد دریافت سیگنالم نشوم میده ؟؟

mahdimmj
22-11-2010, 18:43
این یک سایته که برایت رو تبلیغ کرده

majidpromix
22-11-2010, 18:53
دوستان اگه ممکنه بگین که ایکس ویژن 131 رو از کجا میتونم تهیه کنم من از 2تا فروشنده پرسیدم همه گفتن مدل 121 رو دارن و 131 رو نداشتن من ساکن رشت هستم

من مدل 131 رو از پاساژ بزرگمهر تو خیابون بیستون خریدم 79 تومن.

amahdavi2004
22-11-2010, 19:30
برایت درصد دریافت سیگنالم نشوم میده ؟؟

دو بار دكمه INFO را بزن.

hitv
22-11-2010, 19:50
سلام دوستان من یه xvision121 خریدم از خروجی y/pb/pr به تلویزیون وصلش کردم تصویر نشون میده ولی یه خط سیاه وسط تصویره و تصویرو دوتایی نشون میده آیا باید کابل مخصوصی بگیرم یا مشکلم چیز دیگست

SONY-SHOP
22-11-2010, 20:02
این یک سایته که برایت رو تبلیغ کرده

این همون سایت اصلی برایت هستش و از همین طریق هم پشتیبانی میشه
نمایندگی فروش و خدمات برایت هم سایت پی ام پی فور هستش

regedit021
23-11-2010, 02:01
سوني شاپ جان خبري از فريمور جديد پرو ويژن t7كليد نقره اي نشد؟

morteza-44
23-11-2010, 09:20
من اموج دیجیتال را در قم ضعیف دریافن می کنم به دنبال آنتنی هستم که تقویت دار باشه کسی در این مورد اطلاعی داره

talarha
23-11-2010, 11:06
چند قیمت میدیش
انتنتو عوض کن انتن uhf بذار شاید بگیره

ممنون از شما، آنتن UHF گذاشتم كه همان 4 كانال را هم ديگر نمي گيرد!!
83 تومان مي فروشم

SONY-SHOP
23-11-2010, 17:31
سوني شاپ جان خبري از فريمور جديد پرو ويژن t7كليد نقره اي نشد؟

والا ما هم مثل شما منتظریم - فردا پیگیری می کنیم

ولی اگه به خود فولاد رایانه هم زنگ بزنید فکر کنم زودتر نتیجه بگبریم - وقتی شرکتی ببینه و خریدارش فعال و پیگیر هستن ، مطمئنا به خدماتش سرعت میده و جدی تر میشه

behrouz2
23-11-2010, 19:21
سلام دوستان من یه xvision121 خریدم از خروجی y/pb/pr به تلویزیون وصلش کردم تصویر نشون میده ولی یه خط سیاه وسط تصویره و تصویرو دوتایی نشون میده آیا باید کابل مخصوصی بگیرم یا مشکلم چیز دیگست
دوست عزيز بايد از كابل كامپوننت استفاده كني

Artam01
23-11-2010, 22:42
من اموج دیجیتال را در قم ضعیف دریافن می کنم به دنبال آنتنی هستم که تقویت دار باشه کسی در این مورد اطلاعی داره

من تو صفحه قبلی یه عکس زده بودم، شایدم دو صفحه قبل.

---------- Post added at 10:42 PM ---------- Previous post was at 10:40 PM ----------

دوست عزيز بايد از كابل كامپوننت استفاده كني

اگه خروجی HDMI داره با همین کابل وصل کن.

acc
24-11-2010, 00:44
دوستان مشهدی کسی این دستگاهو واسه کامپیوتر داره ؟
چند تا شبکه رو تو مشهد میگیره ؟

بهترین مدل واسه کامپیوتر چیه ؟ تو رنج 30 تل 50 تومن مشکل قیمت ندارم

pclove
25-11-2010, 01:00
با سلام
از دوستان كسي اطلاع داره كه تلويزيونهاي ديجيتال otaدارند يا نه؟ شنيدم stb منوي ota داره ولي تلويزيونهايي كه خودشان ديجيتالند چطور؟ ota دارن؟
مرسي

ebrahim1110
25-11-2010, 17:09
سلام
یه برنامه هست به اسم Handbrake ، رایگان هم هست و می تونه فایل هات را تبدیل کنه ، ولی فرمت های خروجیش محدوده ، لینک دانلودش را هم با یه سرچ می تونی بدست بیاری ، یکی دو مگ هم بیش تر نیست .
سلام
غير از برنامه handbrake و tmpgenc برنامه ديگه ايي براي تبديل فرمت trp نيست؟
چون اولي خيلي كنده و دومي هم بين صدا و تصوير فغاصله ميندازه

soheilsh
25-11-2010, 22:00
اقایون در حال حاضر ارزون ترین ----t قیمتش چنده ؟

Artam01
25-11-2010, 23:35
والاو، ارزون ترین که من دیدم Xvision بود با قیمت 42.

rouhallah
26-11-2010, 00:20
به نام خدا
سلام
میخواستم بدونم مبدل Xvision مدل111 از چه فرمتهای ویدئویی دیگه ای به جز trp پشتیبانی میکنه ؟ یعنی میتونیم بریزیم تو فلش و با این دستگاه ببینیم؟

soheilsh
26-11-2010, 00:30
والاو، ارزون ترین که من دیدم Xvision بود با قیمت 42.

کدوم مدل ؟

Artam01
26-11-2010, 10:31
مدلش رو نمی دونم، پشت شهرداری دیدم.

payam110313
26-11-2010, 10:37
سلام پیام هستم از نصف جهان

من یک ----t مارشال خریدم و نصب کردم ولی فقط شبکه های

1و2و3و4و5(تهران)وشبکه اصفهان و جام جم 3 و قرآن و پرس تی وی و خبر را دارم

در صورتی که دوستان میگن باید شبکه العالم و الکوثر رو هم داشته باشم

پس چرا من ندارم آیا تنظیمات خاصی داره؟

سوال دوم اینکه چرا نمیتونم شبکه استانی قم که دیجیتال هم شده را دریافت کنم

ولی شبکه تهران که از اصفهان دورتر نسبت به قم را میتونم دریافت کنم؟

kahat
26-11-2010, 13:10
سلام
من blusens دارم، ولی مشکل ضبط از روی برنامه رو دار(روی تایم میذارم تو اون تایم هیچ اتفاقی نمیوفته)
من شنیدم به خاطر تنظیم نبودن ساعت فرستنده (صدا و سیما) است، و اینکه باید فریور نسخه قبلی رو نصب کنم، درسته؟ خب باید چی کار کنم و کجا برم؟
سؤال دیگه اینکه نمیدونم چرا زیر نویس ها نمایش داده نمیشه، قبلا میشد ولی الآن نمیشه؛ توضیح بدم که فرمتشون srt هست و اسم زیرنویس و فایل تصویری هم دقیقا یکیه و توی یه فولدر هم ریخته شده(یعنی علی القاعده نباید مشکلی باشه) ؛ ولی فقط زیر نویس انگلیسی(که روی خود فایل mkv) بود رو نمایش میده
ممنون میشم راهنمایی کنید

kahat
26-11-2010, 13:10
سلام
من blusens دارم، ولی مشکل ضبط از روی برنامه رو دار(روی تایم میذارم تو اون تایم هیچ اتفاقی نمیوفته)
من شنیدم به خاطر تنظیم نبودن ساعت فرستنده (صدا و سیما) است، و اینکه باید فریور نسخه قبلی رو نصب کنم، درسته؟ خب باید چی کار کنم و کجا برم؟
سؤال دیگه اینکه نمیدونم چرا زیر نویس ها نمایش داده نمیشه، قبلا میشد ولی الآن نمیشه؛ توضیح بدم که فرمتشون srt هست و اسم زیرنویس و فایل تصویری هم دقیقا یکیه و توی یه فولدر هم ریخته شده(یعنی علی القاعده نباید مشکلی باشه) ؛ ولی فقط زیر نویس انگلیسی(که روی خود فایل mkv) بود رو نمایش میده
ممنون میشم راهنمایی کنید

mahdimmj
26-11-2010, 13:37
با سلام
در حال حاضر از نظر کارایی (گیرندگی و سرعت تعویض کانال ها و ... ) کدوم گیرنده از همه بهتره و پیشنهاد میکنیید ؟؟؟

acc
26-11-2010, 16:48
سلام .
ظاهرا این دستگاه تو مشهد بخوبی کار می کنه .
من مدل Xvision واسه کامپیوترو میخوام بخرم . کسایی که اینو داشتن خوبه ؟
پورت آنتن Xvision از این قدیمی هاست یا ریز تره ؟ ( آخه یه مدلی رو دیدم کلی تبلیغ کرده لود که آنتنش تمام دیجیتاله و با بقیه فرق داره . کوچیکتره )

اصلاخ میشه . امروز 89/9/6 هیچ شبکه ای پیدا نشد

payam110313
26-11-2010, 23:25

اینجا کسی پاسخگو نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟:41::41::41::41:

ahmad2l
27-11-2010, 00:19
سلام
ممنون میشم راهنمایی کنید

متاسفانه برای من هم همینطوره زیرنویس فایلهای mkv که خودشون زیرنویس دارن را پخش نمی کنه. ضمنا آیا ساعت را در حالت معمولی درست نشون میده یا نه؟ اگر فقط موقع ضبط و برنامه ریزی مشکل دارید مربوط به ایرادیه که توی ورژن 2.8 است در ورژن 2.5 این مشکل وجود نداره

najafiinfo
27-11-2010, 09:20
با سلام
من آخرین ورژن آپگرید پروویژن مدل تی سون پلاسprovisen t7+ را از شرکت گرفتم اگر کسی از دوستان نیاز داشت بگه که بزارم برای دانلود

golagha
27-11-2010, 13:47
با سلام
من آخرین ورژن آپگرید پروویژن مدل تی سون پلاسprovisen t7+ را از شرکت گرفتم اگر کسی از دوستان نیاز داشت بگه که بزارم برای دانلود

لطفا آپلود بفرمایید تا ما هم بتوانیم دریافت کنیم یا آدرس دریافت را ارایه فرمایید.
ممنون از لطف شما

Javad-ht
27-11-2010, 15:36
این سیستم OTA چی شد؟
همین که آزمایشی راه انداخته بودن.
جمع اش کردن؟

SONY-SHOP
27-11-2010, 18:26
لطفا آپلود بفرمایید تا ما هم بتوانیم دریافت کنیم یا آدرس دریافت را ارایه فرمایید.
ممنون از لطف شما

می تونید از سایت زیر دانلود کنید

---------- Post added at 08:26 PM ---------- Previous post was at 08:24 PM ----------

شما فقط شبکه هایی رو می تونید دریافت کنید که توی شهرتون دیجیتال پخش میشه
توی اصفهان فعلا 11 شبکه دیجیتال پخش میشه

golagha
27-11-2010, 18:41

---------- Post added at 08:26 PM ---------- Previous post was at 08:24 PM ----------

سلام
ممنون از لطف شما
من قبلا هم به خاطر همین راهنمایی شما موفق شده بودم دانلود کنم این فریمویر را
فقط فکر می کردم چیزی که دوستمون گرفتن جدیدتر است.
البته شاید هم باشد.

جالبه که وقتی در مورد کاهش کیفیت ضبط صحبت کردم گفتند بیارید برای تعمیر!!
به نظرم مشکل فقط نرم افزاری است نه سخت افزاری

acc
27-11-2010, 20:32
دوستان کسی میدونه پخش دیجیتال الان تو مشهد فعاله یا نه ؟
من طبق اخلار همین سایت فکر کردم فعاله . ( البته به طور رسمی 4 روز دیگه ) افتتاح میشه .
الان که یه ----t خریدم هیچ شبکه ای رو پیدا نمیکنه .
حالا نمی دونم این خرایه یا اون !

behrouz2
27-11-2010, 21:57
دوستان کسی میدونه پخش دیجیتال الان تو مشهد فعاله یا نه ؟
من طبق اخلار همین سایت فکر کردم فعاله . ( البته به طور رسمی 4 روز دیگه ) افتتاح میشه .
الان که یه ----t خریدم هیچ شبکه ای رو پیدا نمیکنه .
حالا نمی دونم این خرایه یا اون !

درمشهد در حال حاضر بصورت آزمايشي درحال پخش است بدين معني كه ممكن است در بعضي از ساعات شبانه روز قطع ويا وصل باشد البته بد هم نيست كه يكبار ديگر آنتن خودرا برسي نماييد ودوباره جستجو كنيد.
14 شبكه تلوزيوني و10 شبكه راديويي.قطعي شده
5 شبكه تلوزيوني و7 شبكه راديويي.آزمايشي
منبع

amahdavi2004
27-11-2010, 22:02
درمشهد در حال حاضر بصورت آزمايشي درحال پخش است بدين معني كه ممكن است در بعضي از ساعات شبانه روز قطع ويا وصل باشد البته بد هم نيست كه يكبار ديگر آنتن خودرا برسي نماييد ودوباره جستجو كنيد.
14 شبكه تلوزيوني و10 شبكه راديويي.قطعي شده
5 شبكه تلوزيوني و7 شبكه راديويي.آزمايشي
منبع

شبكه تلوزيوني و7 شبكه راديويي.آزمايشي يعني چه؟

behrouz2
27-11-2010, 23:32
شبكه تلوزيوني و7 شبكه راديويي.آزمايشي يعني چه؟
يعني تعداد شبكها درزمان پخش آزمايشي

sht1987
28-11-2010, 00:51
سلام
ممنون میشم راهنمایی کنید

از این برنامه استفاده کنید:

این هم آموزش استفاده ازش:

payam110313
28-11-2010, 06:55

سلام

میشه اون 11 شبکه را بگید تا ببینیم همه را دریافت میکنم یا نه؟

راستی بقیه شبکه ها کی دیجیتال میشه؟

من یه تلویزیون آنالوگ هم دارم که تلویزیون دیجیتال با دستگاه ----t هفت ثانیه تاخیر داره نسبت به آنالوگ چرا؟

morteza-44
28-11-2010, 09:36
من از قم هستم شهرک دستجرد حدود 60 کیلو متر با شهر قم فاصله دارم من برای یکی از بستگانمون یه دستگاه مارشال خریدم روز ها 8 شبکه رو کانال 594 میگیره ولی شب که میشه کیفیت سیگنال کیفیت کم (25)میشه و هیچ شبکه ای را نمی گیره کسی می تونه راهنمایی کنه که ایراد از دستگاه مبدل هست یا فاصله زیاده

samira_googleOne
28-11-2010, 10:41
بچه ها ، خبر تلويزيون هاي ديجيتال كه --- روي خود تلويزيون نصب هست رو شنيديد؟
ديگه لازم نيست براي تلويزيون هزينه جدا كنيد
اين تلويزيون ها روشون --- داره خودشون

اين دو تا مدل روشون --- نصبه

lord69
28-11-2010, 11:08
برایت اگه یه هارد با فرمت NTFS رو بهش وصل کنیم میتونه روش ضبط کنه؟

xvision 131 چطور؟

این دو تا میتونند یک شبکه رو در حین دیدن یک شبکه دیگه ضبط کنند؟

amahdavi2004
28-11-2010, 11:12
بچه ها ، خبر تلويزيون هاي ديجيتال كه --- روي خود تلويزيون نصب هست رو شنيديد؟
ديگه لازم نيست براي تلويزيون هزينه جدا كنيد
اين تلويزيون ها روشون --- داره خودشون

اين دو تا مدل روشون --- نصبه

تلويزيونهاي توليد 2010 اكثراً دارند؛ قبل از خريد تحقيق كنيد؛ مثلاً مدل....LCD660-560-470 و ال اي دي هاي شركت ال جي دارند (من LCD660 دارم و فعال كردم) گفته مي شود سري 6 سامسونگ و سري KDL سوني هم دارند.

samira_googleOne
28-11-2010, 11:33
اين ايكس ويژن هم داره كم كم مياد تو كار
گيرنده ديجيتال هاي HD رو داره به بازار ارائه مي كنه - پورت USB اين گيرنده ها ميتونه فيلم هم پخش كنه
اين هم مشخصات:

كيفيت تصوير HD
داراي خروجي HDMI
داراي قابليت PVRبا USB2.0-ضبط برنامه ها برروي فلش مموري USB يا هارد اکسترنال با منبع تغذيه جداگانه
پشتيباني از فرمت عكس:BMP,JPG,PNG
پشتيباني از فرمت صدا:MP3,AAC,WMA
پشتيباني از فرمت تصوير:mp,mkv,divx, avi, dat, mpg, mpeg, ts, trp, tp, m2ts, vob

بقيشو در منبع بخونيد

regedit021
28-11-2010, 12:43
گيرنده ديجيتال هاي HD رو داره به بازار ارائه مي كنه - پورت USB اين گيرنده ها ميتونه فيلم هم پخش كنه
اين هم مشخصات:

كيفيت تصوير HD
داراي خروجي HDMI
داراي قابليت PVRبا USB2.0-ضبط برنامه ها برروي فلش مموري USB يا هارد اکسترنال با منبع تغذيه جداگانه

بقيشو در منبع بخونيد
دوست عزيز خبر شما تكراري بود!
اگر صفحات قبل رو مرور كنيد متوجه مي شويد!

behrouz2
28-11-2010, 13:49
اين هم مشخصات:

كيفيت تصوير HD
داراي خروجي HDMI

بقيشو در منبع بخونيد

كجايي عمو
اينكه همون مدل 131هستش خودتو مسخره كردي ..!!!!!؟؟؟
اين سايت بروز است اين خبري كه دادي براي چند هفته پيش است
حالا جالبتر اومدي يه تايپك جدا هم براش توسايت زدي!!!

Artam01
28-11-2010, 14:43
این دوستمون مدام در حال کپی پیست و تبلیغ است.

DIKT
28-11-2010, 17:10
با سلام خدمت دوستان عزیز من یک عدد USB---- ایکس ویژن خریدم که الان وقتی آنتن هوائی هم بهش وصل می کنم تنها کانالهای رادیوئی رو میگیره و از کانالهای تی وی خبری نیست ایراد از چیه ؟ نکنه این یو اس بی ها الکی هستن خواهشا راهنمائی بفرمائید

acc
28-11-2010, 17:50
اینجا زیاد پاسخگو نیستن
منم همین مدل و مارکو خریدم . ماله من که آنتن خودشو نصب کردم هیچی نگرفت . البته ما توی مشهدیم و بطور آزمایشی داره برنامه پخش میشه . 4 روز دیگه رسما افتتاح میشه .
حالا من نمیدونم دستگاه خرابه یا اصلا پخش برنامه ها اشکال داره:41:

papalook
28-11-2010, 19:24
سلام
من یه گیرنده دیجیتال کامپیوتر مدل ProVision SkyTV UT-2 خریدم.
ویدیوهایی که با این گیرنده ضبط می‌کنم فقط تصویرش پخش میشه و کلاً کانورت هم نمیشه (آخرین ورژن K-Lite نصبه). با برنامه های مختلف رکورد رو انجام دادم؛ BlazeDTV (که همراه خود گیرنده بود و به غیر از خودش هیچ برنامه‌ای ویدیوهاش رو پخش نمیکرد)، Windows Media Center، CyberLink PowerCinema و ...
با اکثر نرم‌افزارها سعی کردم کانورتش کنم اما نشد و به ندرت فقط تونستم تصویر بگیرم.
ویدیوهای رکورد شده MPEG هست اما نمیدونم چرا اینجوریه!
مشخصات فایل یکی از برنامه‌های ضبط شده با برنامه CyberLink PowerCinema رو این پایین میذارم. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید با چه برنامه ای میتونم تصاویر تلویزیونی رو به صورت استاندارد ضبط کنم تا به راحتی با تمام پلیرها اجرا بشه.

عزیز جان اگر میخواهی فقط پخشش کنی و صدا داشته باشی روی دستگاه که قابل پخشه ولی روی کامپیوتر VLC مدیا پلیر را دانلود و نصب کن مشکل حل میشه. آدرس دانلود:

اگر میخواهی تبدیل کنی فقط با برنامه handbrake درست و باکیفیت و صدا و تصویر سینک میتونی تبدیل کنی. آدرس دانلود:

که البته برای نصب باید دات نت فریم ورک 2.5 به بالا داشته باشی. البته اگر از سون و ویستا استفاده میکنی که حله چون بصورت پیش فرض نصبه. من سه روز تمام نت را گشتم بیشتر از 15 برنامه دانلود و امتحان کردم و فقط تعداد محدودی میتوانستند صدا را همراه تصویر در فایل خروجی داشته باشند که تمامشون هم بجز همین برنامه که معرفی کردم بقیه تصویر و صداش سینک نبود.
تنها مشکل برنامه اینه که خروجی اش یا mkv است یا mp4 که اگر فرمت دیگه ای بخوای باید دوباره تبدیلشون کنی ولی خوب توی تبدیل دوم قطعاً مشکل نخواهی داشت. یک مقدار هم باید با تنظیماتش کار کنی و تنظیم خوب مخصوصاً برای کدک تبدیل را بدست آوری. توصیه من اینه که یک تکه سمپل مثلاً 10 ثانیه ظبط کنی و تنظیمات را روی آن امتحان کنی تا به نتیجه برسی. این دقیقاً همون کاریه که خودمم هم انجام دادم تا به نتیجه رسیدم. دلیل این هم که برنامه میتونه صدا را همراه تصویر نبدیل کنه اینه که از کدک داخل برنامه استفاده میکنه (بیلت این).

M0HAMAD_K
29-11-2010, 02:33
سلام
خسته نباشید
1:بهترین مارک برای قیمت حداکثر 100 تومن چیه{ مثله اینکه بلوسنس خوب از آب در اومده }{ اگه بهتر هم میشناختید بگید،کلا یه بار میخوایم بگیریم یه خوبش رو بگیریم}
2:ترجیحا مدیاپلیر قوی داشته باشه مخصوصا برای پخش فیلمهای Full HD و فرمتهای MKV , AVI , و....
4:همسایه پایینی گرفته میگه نگرفته{نمیدونم بلد نبوده یا مشکل از آنتنه}...قضیه چیه؟ دیجیتال که دیگه نباید همچین مشکلی داشته باشه{ما انتهای اتوبان همت...شهرک باقری هستیم...نمیدونم ربط داره یا نه ولی تصاویر آنالوگ رو خیلی بد میگیره}
ممنون میشم کمک کنید
اگه کسی کمک کنه و مدیران هم زودتر نوشته مارو تایید کنن{این دیگه چه حرکت چرتیه!!!(مدیران ناراحت نشن,انتقاد پذیر باشن) که دوباره سوالمون بعد از چند صفحه تایید نشه} واقعا ممنون میشم

lord69
29-11-2010, 08:38
برایت اگه یه هارد با فرمت NTFS رو بهش وصل کنیم میتونه روش ضبط کنه؟

xvision 131 چطور؟

این دو تا میتونند یک شبکه رو در حین دیدن یک شبکه دیگه ضبط کنند؟

ممنون میشم جواب این سوالم بدید.

DIKT
29-11-2010, 12:11
اگه کسی کمک کنه و مدیران هم زودتر نوشته مارو تایید کنن{این دیگه چه حرکت چرتیه!!!(مدیران ناراحت نشن,انتقاد پذیر باشن) که دوباره سوالمون بعد از چند صفحه تایید نشه} واقعا ممنون میشم
دوست عزیز برای اینکه از این گرفتاری نجات پیدا کنی باید یه تعداد پست ارسال کنید فکر کنم حدود 10 تا باید باشه تا اونوقت از این شرایط خارج بشی البته به نظرم قانون خوبی نیست اما چار ها ینیست و شما چند تا پست ارسال کنید

BraveKnight
29-11-2010, 16:46
با سلام خدمت دوستان عزیز من یک عدد USB---- ایکس ویژن خریدم که الان وقتی آنتن هوائی هم بهش وصل می کنم تنها کانالهای رادیوئی رو میگیره و از کانالهای تی وی خبری نیست ایراد از چیه ؟ نکنه این یو اس بی ها الکی هستن خواهشا راهنمائی بفرمائید
من که یه مدل پروویژنش رو دارم تمام کانالها رو به خوبی میگیره با آنتن هوایی. البته حوالی توپخونه تهران با آنتن خودش هم به خوبی کانالها رو دریافت میکنه.

ak313
29-11-2010, 16:48
اگر می خواهید با فلش یا هارد روی دستگاه دیجیتال فیلم نگاه کنید مارک مارشال رو نخرید این قابلیت رو نداره و هیچ فرمتی رو ساپرت نمی کنه. marshal 885 , 884
بالعکس هم ممکن نیست یعنی فیلم ضبط شده توی دستگاه رو با کامپیوتر هم نمی شه دید با هیچ نرم افزاری ممکن نیست کد گذاری شده.

SONY-SHOP
29-11-2010, 16:56
ممنون میشم جواب این سوالم بدید.
برایت هر نوع هاردی رو ساپورت میکنه و برق اونا رو هم تامین میکنه - موقع ضبط یک کانال میتونید کانال دیگه رو ببینید

BraveKnight
29-11-2010, 17:08
عزیز جان اگر میخواهی فقط پخشش کنی و صدا داشته باشی روی دستگاه که قابل پخشه ولی روی کامپیوتر VLC مدیا پلیر را دانلود و نصب کن مشکل حل میشه. آدرس دانلود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگر میخواهی تبدیل کنی فقط با برنامه handbrake درست و باکیفیت و صدا و تصویر سینک میتونی تبدیل کنی. آدرس دانلود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکه البته برای نصب باید دات نت فریم ورک 2.5 به بالا داشته باشی. البته اگر از سون و ویستا استفاده میکنی که حله چون بصورت پیش فرض نصبه. من سه روز تمام نت را گشتم بیشتر از 15 برنامه دانلود و امتحان کردم و فقط تعداد محدودی میتوانستند صدا را همراه تصویر در فایل خروجی داشته باشند که تمامشون هم بجز همین برنامه که معرفی کردم بقیه تصویر و صداش سینک نبود.
تنها مشکل برنامه اینه که خروجی اش یا mkv است یا mp4 که اگر فرمت دیگه ای بخوای باید دوباره تبدیلشون کنی ولی خوب توی تبدیل دوم قطعاً مشکل نخواهی داشت. یک مقدار هم باید با تنظیماتش کار کنی و تنظیم خوب مخصوصاً برای کدک تبدیل را بدست آوری. توصیه من اینه که یک تکه سمپل مثلاً 10 ثانیه ظبط کنی و تنظیمات را روی آن امتحان کنی تا به نتیجه برسی. این دقیقاً همون کاریه که خودمم هم انجام دادم تا به نتیجه رسیدم. دلیل این هم که برنامه میتونه صدا را همراه تصویر نبدیل کنه اینه که از کدک داخل برنامه استفاده میکنه (بیلت این).
ممنون بابت معرفی برنامه، اما بازم ویدیوهای رکورد شده با Blaze، تبدیل نشدن!
موقع Add کردن ویدیو این ارور رو میده:

lord69
29-11-2010, 18:07
برایت هر نوع هاردی رو ساپورت میکنه و برق اونا رو هم تامین میکنه - موقع ضبط یک کانال میتونید کانال دیگه رو ببینید

برایت پشتیبانیش چطوره؟

آپدیت براش میاد؟تو چه سایتی میزارن؟

از کجا میشه تهیش کرد؟قیمتش چنده؟

DVB-S-XBOX360
29-11-2010, 22:33
من از قم هستم شهرک دستجرد حدود 60 کیلو متر با شهر قم فاصله دارم من برای یکی از بستگانمون یه دستگاه مارشال خریدم روز ها 8 شبکه رو کانال 594 میگیره ولی شب که میشه کیفیت سیگنال کیفیت کم (25)میشه و هیچ شبکه ای را نمی گیره کسی می تونه راهنمایی کنه که ایراد از دستگاه مبدل هست یا فاصله زیاده

دستگاه مبدل ایرادی نداره دوست عزیز

شما باید وقتی تصویر دستگاه خوب هست (روزها) آنتن هوایی را بچرخانی (به دقت) تا جایی که سیگنال دستگاه بالاتر از اینی که هست بره!

شهر قم جوری هست که مثل تهران شیب دار نیست و بنابراین تا فواصل بسیار زیادی رو میتونه به صورت دیجیتال به خانه ها سیگنال رسانی دیجیتال کنه. بنابراین اگر شما آنتن هوایی رو به درستی تنظیم کنین نه تنها در شب ها سیگنالتون قطع نمیشه بلکه میتونین علاوه بر 8 تا کانال، کانالهای جام جم، استانی (هر شب یک استان)، مستند، پرس تی وی به زبان انگلیسی، الکوثر و العالم به زبان عربی رو دریافت کنین. علاوه بر این ها، هم می تونین شبکه استانی قم یعنی نور رو دریافت کنین. تمام رادیوهای تهران+قم نیز قابل دریافت هستند.

یعنی حدود 15 کانال تلویزیونی
همچنین 11 کانال رادیویی

با کیفیت شیشه ای DVD و بدون کوچکترین سایه یا برفک

شما باید ببینین در کجای دستگاه میتونین مقدار سیگنال رو لحظه به لحظه ببینین. همونجا و روی فرکانس 594 مگاهرتز یکی رو بفرستین پشت بام تا آنتن رو بچرخونه (با دقت) و جایی که سیگنال بالاتر میره جای آنتن رو محکم کنین.

در قم بادهای تند میتونه آنتن رو در صورت محکم نبودن از تنظیم خارج کنه.

DVB-S-XBOX360
29-11-2010, 22:39

شما حتما کار کردن با نرم افزار مربوطه رو به درستی بلد نیستین وگرنه روی همون فرکانسی که رادیوها رو میگیره میشه کانالهای اصلی رو دریافت کرد یعنی 1 تا 4 + تهران، خبر، آموزش، قرآن. (در تهران به این شکله!)

شما از چه نرم افزاری استفاده میکنین؟
ویندوز شما چی هست؟
آیا کدک ها و گراف های لازم برای نمایش تصاویر MPEG-4 AVC رو نصب کرده این؟

من خودم از همین USBهای مادیران استفاده میکنم و به درستی همه کانالها رو با تنظیم خوب آنتن دارم.

USBهای مادیران وقتی سیگنال کانال رو دریافت کنه، SMD LEDهای روی برد الکترونیکیش که قرمز رنگ هست روشن میشه.

BraveKnight
29-11-2010, 22:55
شما حتما کار کردن با نرم افزار مربوطه رو به درستی بلد نیستین وگرنه روی همون فرکانسی که رادیوها رو میگیره میشه کانالهای اصلی رو دریافت کرد یعنی 1 تا 4 + تهران، خبر، آموزش، قرآن. (در تهران به این شکله!)

شما از چه نرم افزاری استفاده میکنین؟
ویندوز شما چی هست؟
آیا کدک ها و گراف های لازم برای نمایش تصاویر MPEG-4 AVC رو نصب کرده این؟

من خودم از همین USBهای مادیران استفاده میکنم و به درستی همه کانالها رو با تنظیم خوب آنتن دارم.

USBهای مادیران وقتی سیگنال کانال رو دریافت کنه، SMD LEDهای روی برد الکترونیکیش که قرمز رنگ هست روشن میشه.
شما با اجرا و کانورت ویدیوهای رکورد شده با گیرنده‌تون مشکلی ندارید؟
مثلاً تو ویندوز مدیا پلیر با صدا پلی میشه؟
نرم‌افزار همراه گیرنده شما چیه؟

DVB-S-XBOX360
29-11-2010, 23:02
سلام
خسته نباشید
ممنون میشم کمک کنید

1. بله دوست عزیز بلوسنس مارک خوبیه، مدیا پلیر قوی ای داره و اکثر فایلهای ویدیویی رو ساپورت میکنه و میشه بهش هارد یا یو اس بی زد و هم روشون برنامه کانالها رو ضبط کرد و هم فیلم های روی هارد رو باهاشون مشاهده کرد. ضمنا داخل کارتونش یه کابل مجانی HDMI هم هست که حدودا 13 هزار تومان قیمتشه!

2. در بین مارکهای موجود، بلوسنس بهترین پخش فایلهای ویدیویی رو داره و از مدلهای پروویژن به مراتب بهتره.

3. آنتن مرکزی اگر به وسیله برق کار میکنه بهتره ازش استفاده نکنین چون اون جور آنتنهای مرکزی برای سیستم های آنالوگ هست و روی سیگنال دیجیتال به درستی کار نمیکنه! یه آنتن شاخکی خوب زیر 10 هزار تومان قیمتشه و اگر آنتن مرکزی خونه تون جواب نداد یه آنتن معمولی شاخه ای باند UHF براش بگیرین. (مارک آنتن هوایی ما --آنتن کار-- هست و خیلی خوب جواب میده). دیش مرکزی هم که ربطی به ماجرای ما نداره.

4. همسایه شما حتما بلد نبوده. ببینین در تهران یه نکته کنکوری هست که اگر اون رو اجرا کنین بدون شک کارتون گیر نمی کنه. (این فقط در تهران صادقه و بقیه شهرها باید خودشون کشف کنند) نکته از این قراره که اگر شما بتونین به وسیله آنتن هوایی که مستقیم به دستگاه مبدل دیجیتال وصل میشه، شبکه خبر رو به صورت آنالوگ و با کیفیت بالا دریافت کنین پس مشکلی در دریافت دیجیتال نیز نخواهید داشت!
یعنی اینکه شما موقع تنظیم آنتن، فیش رو به تلویزیون معمولی خودتون وصل کنین و سعی کنین شبکه خبر رو بدون سایه و برفک (صاف) دریافت کنین و بعد آنتن رو محکم کنین. حالا فیش رو از تلویزیون جدا کنید و به ستاپ باکس وصل کنین. حالا اگر فرکانسهای 602 مگاهرتز و 650 مگاهرتز رو بر روی پهنای باند 8 سرچ کنین می بینین که به ترتیب کانالهای 1 تا 8 و سپس مستند، جام جم 1، استانی، پرس تی وی، الکوثر و العالم در دستگاه دریافت میشن.

اگر آنتن هوایی بگیرین بهتره چون که منطقه شما سیگنال ضعیفه و ممکنه آنتن رومیزی جواب نده. یه آنتن شاخه ای 10 هزار تومانی کار تون رو راه میندازه!

5. زیر نویس فارسی بر روی اکثر گیرنده های دیجیتال در مرحله تست آزمون و خطا هست و با گذشت زمان و آمدن نرم افزارهای آپدیت برای دستگاه به مرور حل میشه. الان بعضی دستگاهها حروف فارسی رو جدا جدا نمایش میدن که با آمدن نرم افزارهای جدید قراره این مشکل حل بشه. پس مشکلی نیست و تقریبا همه مارکها این مشکلات اولیه رو دارن (چون پدیده گیرنده دیجیتال در ایران خیلی جدید و نوپا هست مثل موبایلهای نسل اول نوکیا که اندازه بیسیم جنگ جهانی بودند و به مرور پیشرفته شدند.)

شما بلوسنس بگیر به نظر من.
قیمتش حدود 90 هزار تومانه.

مزیت این سیستم مخصوصا برای فوتبال دوستان اینه که تصویر مسابقات فوتبال از شبکه 3 رو بدون کوچکترین برفک، سایه، لرزش و شطرنجی شدن میشه دریافت کرد. ضمنا بر خلاف ماهواره، اگر بارون بباره، تصویر دستگاه قطع نمیشه.

مزیت دیگرش اینه که بر خلاف ماهواره، موقع پخش فوتبالهای خارجی، شبکه 3 تصویرش کد نمیشه و خللی در مشاهده مسابقه به وجود نخواهد آمد!

DVB-S-XBOX360
29-11-2010, 23:15
شما با اجرا و کانورت ویدیوهای رکورد شده با گیرنده‌تون مشکلی ندارید؟
مثلاً تو ویندوز مدیا پلیر با صدا پلی میشه؟
نرم‌افزار همراه گیرنده شما چیه؟

اون آموزشی که من عرض کردم برای اون دوستی بود که USB مادیران رو گرفته بود.
USB که مشکلی برای پخش و تبدیل نداره. بهترین برنامه ها مثل --- Viewer یا ProgDVB رو آدم نصب میکنه و با خیال راحت با فرمت های MPEG یا TS ضبط میکنه و به هر فرمت دیگری که بخواد تبدیل میکنه. مخصوصا الان که ورژن 4.5.0.0 نرم افزار عالی --- Viewer اومده خیلی عالی میشه ازش لذت برد.

مشکل اکثر ما در پخش فایلهایی هست که گیرنده های مبدل ستاپ باکس (متصل به تلویزیون) ظبطشون میکنند.

ویندوز مدیا پلیر ویندوز محدودیت پخش فرمت داره. شما از اون نرم افزار انتظار زیادی نداشته باشین. باید کدکهای مختلف رو نصب کنین و بعد ببینین برنامه Media Player Classic از پسش بر میآد یا نه؟ یا مثلا برنامه VLC که خدای برنامه های پخش صوت و تصویر هست.

قبلا یه پست در مورد نرم افزارهای مورد نیاز زده بودم. اگر تا به حال به چشمتون نخورده بد نیست یه نگاهی بهش بندازین.

لینک پست نرم افزارهای لازم

DIKT
30-11-2010, 08:04
دوستان بعد این همه بحث کسی نفرمود این یو اس بی دی وی بی ها چطورند من که تو رشت یکی گرفتم برا ینوت بوک اما جوا بنداد و فقط رادیو رو دریافت میکنه

mhr54
30-11-2010, 09:09
با سلام
جناب مهندس سونی شاپ کارت درسته
من یک برایت گرفتم کارش عالیه فقط ساعت و تاریخش هر بار که خاموش روشن میشه برمیگرده به 3 و نیم
و من نمیتونم زمانبندی اجرا کنم برای ضبط
چکار کنم؟؟؟

amahdavi2004
30-11-2010, 10:03
با سلام
جناب مهندس سونی شاپ کارت درسته
من یک برایت گرفتم کارش عالیه فقط ساعت و تاریخش هر بار که خاموش روشن میشه برمیگرده به 3 و نیم
و من نمیتونم زمانبندی اجرا کنم برای ضبط
چکار کنم؟؟؟
دستگاه برايت عالي است و تنها مشكلي كه دارد همين موردي است كه ايشان مي فرمايند كه ساعت و تقويم آن نادرست است؛ ممكن است ايراد نرم افزاري باشد؟ فيرموير آپديت نشده است؟
گرچه من ديگر از برايت استفاده نمي كنم و خود ال سي دي ام گيرنده ديجيتال داخلي دارد؛ و كاربرد دستگاه برايت فقط براي ال سي دي مانيتور كامپيور و ضبط برنامه هاي تلويزيون است ولي همين تنظيم نبودن ساعت و تقويم مايه دردسر است.

Nikonian
30-11-2010, 14:34
دستگاه برايت عالي است و تنها مشكلي كه دارد همين موردي است كه ايشان مي فرمايند كه ساعت و تقويم آن نادرست است؛ ممكن است ايراد نرم افزاري باشد؟ فيرموير آپديت نشده است؟
گرچه من ديگر از برايت استفاده نمي كنم و خود ال سي دي ام گيرنده ديجيتال داخلي دارد؛ و كاربرد دستگاه برايت فقط براي ال سي دي مانيتور كامپيور و ضبط برنامه هاي تلويزيون است ولي همين تنظيم نبودن ساعت و تقويم مايه دردسر است.

دوست عزیز میشه بفرمائید آیا گیرنده دیجیتال خودتلویزیون کیفیت بالاتری داره وهمینطور آیا گیرندگی قویتری داره نسبت به ست تاپ باکس های جداگانه ؟

amahdavi2004
30-11-2010, 16:53
دوست عزیز میشه بفرمائید آیا گیرنده دیجیتال خودتلویزیون کیفیت بالاتری داره وهمینطور آیا گیرندگی قویتری داره نسبت به ست تاپ باکس های جداگانه ؟

گرچه گيرنده برايت بسيار خوب است و معايبي كه دارندگان ساير برندها در اينجا مطرح كرده اند را ندارد ولي گيرنده تلويزيون نسبت به گيرنده جداگانه بسيار بهتر و با كيفيت تر است.

j-f
30-11-2010, 20:47
بالعکس هم ممکن نیست یعنی فیلم ضبط شده توی دستگاه رو با کامپیوتر هم نمی شه دید با هیچ نرم افزاری ممکن نیست کد گذاری شده.
برای اینکه بشه فیلم های ضبط شده توسط گیرنده ی مارشال رو با کامپیوتر دید، برو به:
منو -> ضبط و مدیا -> پیکربندی DVR -> فرمت ضبط؛ و آنرا روی PS قرار بده.

pclove
01-12-2010, 05:22
با سلام
دناي 270 چه فرمتهاي صوتي تصويري پخش ميكنه؟
اگر برايت از برق جدا نشه بازم تايمر ضبطش مشكل داره؟
با تشكر

iceweek
01-12-2010, 06:57
اصفهان کار میده؟شنیدم کار میده

mefmef
01-12-2010, 08:30
دوستان سلام
کدوم شهرها این امکان رو دارن ؟

behrouz2
01-12-2010, 12:19
دوستان سلام
کدوم شهرها این امکان رو دارن ؟

مشهد دهم آذر افتتاح خواهد شد

براي اطلاعات بيشتر با شمارهاي صدا وسيماي استان خود تماس بگيريد

اطلاعات بيشتر به آدرس زير برويد

BraveKnight
01-12-2010, 13:13
اون آموزشی که من عرض کردم برای اون دوستی بود که USB مادیران رو گرفته بود.
USB که مشکلی برای پخش و تبدیل نداره. بهترین برنامه ها مثل --- Viewer یا ProgDVB رو آدم نصب میکنه و با خیال راحت با فرمت های MPEG یا TS ضبط میکنه و به هر فرمت دیگری که بخواد تبدیل میکنه. مخصوصا الان که ورژن 4.5.0.0 نرم افزار عالی --- Viewer اومده خیلی عالی میشه ازش لذت برد.

مشکل اکثر ما در پخش فایلهایی هست که گیرنده های مبدل ستاپ باکس (متصل به تلویزیون) ظبطشون میکنند.

ویندوز مدیا پلیر ویندوز محدودیت پخش فرمت داره. شما از اون نرم افزار انتظار زیادی نداشته باشین. باید کدکهای مختلف رو نصب کنین و بعد ببینین برنامه Media Player Classic از پسش بر میآد یا نه؟ یا مثلا برنامه VLC که خدای برنامه های پخش صوت و تصویر هست.

قبلا یه پست در مورد نرم افزارهای مورد نیاز زده بودم. اگر تا به حال به چشمتون نخورده بد نیست یه نگاهی بهش بندازین.

لینک پست نرم افزارهای لازم

ممنون
--- Viewer رو دانلود کردم. فوق‌العاده است.
اما ProgDVB کانالها رو پخش نمیکنه و یه پیغام میده که کدک های لازم یا نصب نشدن و یا انتخاب نشدن. اما من K-lite و تعدادی کدک دیگه رو نصب کردم و از بابت کدک فکر نکنم مشکلی باشه. ولی تو تنظیمات کدک ProgDVB نمیدونم باید چه گزینه‌هایی رو انتخاب کنم. شما میتونید راهنمایی کنید؟

pclove
01-12-2010, 15:36
با سلام
دناي 270 تو مشخصاتش زده
پشتیبانی از تمامی فرمت های صدا و تصویر
يعني دقيقا چه فرمتهايي؟
دنا مربوط به سوني يا ...
مرسي

papalook
01-12-2010, 16:16
ممنون بابت معرفی برنامه، اما بازم ویدیوهای رکورد شده با Blaze، تبدیل نشدن!
موقع Add کردن ویدیو این ارور رو میده:

من فایل های ظبط شده ست تاپ باکس معمولی که فرمتشان تی اس است را تبدیل کردم. شما از ست تاپ باکسی که به یو اس بی وصل میشه استفاده میکنی. اولاً من نمیدونم فرمت فتیل های ظبط شده چیه. بعد هم اگر ممکنه یک فایل ده دوازده مگابایتی که درحدود چند ثانیه باشه ظیط کن و روی یک سرور مجانی مثل فورشیرد یا مدیافایر آپلود کن و لینک بده ببینم میتونم تبدیل کنم تا برنامه تبدیل کننده مناسب معرفی کنم.
پاینده باشید

DVB-S-XBOX360
01-12-2010, 18:46
خب، دوستان ساکن استان خراسان رضوی، به میمنت و مبارکی و طی یک مراسم رسمی، لحظاتی پیش پخش دیجیتال شبکه های صدا و سیما در استان افتتاح شد.

دوستان ساکن مشهد مقدس، فریمان، سرخس و چناران اولین دریافت کننده های سیگنال دیجیتال زمینی هستند.

کانالهای قابل دریافت به شرح زیر هستند:

شبکه یک
شبکه دو
شبکه سه
شبکه چهار
شبکه خراسان رضوی
شبکه خبر
شبکه آموزش
شبکه قرآن
شبکه مستند
شبکه استانی (پخش هر روز یک مرکز استان)
شبکه جام جم 1
شبکه الکوثر (عربی)
شبکه Press TV (خبری-انگلیسی)
شبکه العالم (خبری-عربی)
+
حدود 10 شبکه رادیویی به صورت دیجیتال

برای دریافت این کانالها با سیستم پخش دیجیتال ----T MPEG-4 H.264 AAC باید:

- یا تلویزیون شما گیرنده ----T را درون خود داشته باشد (تلویزیون های جدید LCD و LED و سه بعدی سالهای اخیر ممکن است گیرنده دیجیتال داشته باشند!)

- یا برای تلویزیون فاقد گیرنده دیجیتال خود باید یک دستگاه مبدل آنالوگ به دیجیتال تهیه بفرمایید. نام دیگر این دستگاه Set-Top-Box است که با مارک ها و برندهای مختلف از 50 هزار تومان تا 100 هزار تومان قابل تهیه است (بسته به امکانات دستگاه)

- یا برای مشاهده دیجیتال کانالها در کامپیوتر خود از گیرنده های USB دیجیتال استفاده کنید که به اندازه یک حافظه کول دیسک سایز دارد و در انتهای آن محل اتصال فیش آنتن هوایی معمولی موجود است. قیمت این گیرنده 30 هزار تومان است. (مارکها و برندهای مختلف)
اگر بخواهید میتوانید این گیرنده دیجیتال را مثل کارت گرافیکی و مودم داخل کیس کامپیوتر خود نصب کنید. در اینصورت باید کارت های دیجیتال که به شکاف های PCI و PCI Express بر روی مادربرد کامپیوتر سوار میشوند را تهیه بفرمایید که این کارت ها مزیت های بیشتری نسبت به نوع USBشان دارند. یعنی اینکه علاوه بر قابلیت دریافت دیجیتال کانالها شما قادر خواهید بود به صورت آنالوگ (سیستم قدیمی تر) نیز کانالها را دریافت کنید و همچنین این کارتها اکثرا دارای ورودی هستند و با استفاده از این قابلیت شما میتوانید از منابع دیگر کپچر نیز بکنید. به عنوان مثال تبدیل فیلم قدیمی VHS ویدیوی خود به یک فایل دیجیتال در کامپیوتر و تبدیل آن به یک دیسک DVD ویدیویی.

Artam01
01-12-2010, 18:46
من هم از ظاهر مدل های جدید دنای خوشم آمده، منتها انگار کسی دنای نداره تا کمی رویو برامون بنویسد.

DVB-S-XBOX360
01-12-2010, 19:17
سلام دوست عزیز . برنامه ای رو که آموزشش رو داده بودید نصب کردم و تمام تنظیمات رو درست انجام دادم ولی تلویزیون صدا نداره . ممنون می شم کمک کنید، واقعا برنامه معرکه ایه چون هم فرمت ظبط قابل تبدیل هست هم می شه هر 8 تا کانال رو با هم ضبط کرد .

سلام دوست گرامی

اگر منظورتون --- Viewer هست، این اشکال شما مربوط میشه به کدک ها و گراف های مربوطه که باید با نصب همون برنامه هایی که عرض کردم به برنامه --- Viewer قابلیت پخش صدا رو هم بدین.

الان تنظیمات برنامه من به این شکله و تصاویر رو با صدا و تصویر روان و با کیفیت دارم:

تنظیمات قسمت تصویر:

تنظیمات قسمت صدا:

DVB-S-XBOX360
01-12-2010, 19:54
ممنون
--- Viewer رو دانلود کردم. فوق‌العاده است.
اما ProgDVB کانالها رو پخش نمیکنه و یه پیغام میده که کدک های لازم یا نصب نشدن و یا انتخاب نشدن. اما من K-lite و تعدادی کدک دیگه رو نصب کردم و از بابت کدک فکر نکنم مشکلی باشه. ولی تو تنظیمات کدک ProgDVB نمیدونم باید چه گزینه‌هایی رو انتخاب کنم. شما میتونید راهنمایی کنید؟

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\//\/\/\/\/\/\/\/\

دوست عزیز مشکل شما مربوط به تنظیمات همون کدک هاست که خدمتتون عرض کردم.

الان من با تنظیم درست کدکهای برنامه ProgDVB (آخرین نسخه Professional) تمام کانالها رو با -=تصویر=- روان و بدون گیر و همچنین با -=صدای=- شفاف و بدون قطعی در کامپیوترم دارم:

تنظیمات قسمت تصویر برنامه ProgDVB Professional:

تنظیمات قسمت صدای برنامه ProgDVB Professional:

موفق باشید.

moslem47
01-12-2010, 19:56
خب، دوستان ساکن استان خراسان رضوی، به میمنت و مبارکی و طی یک مراسم رسمی، لحظاتی پیش پخش دیجیتال شبکه های صدا و سیما در استان افتتاح شد.

دوستان ساکن مشهد مقدس، فریمان، سرخس و چناران اولین دریافت کننده های سیگنال دیجیتال زمینی هستند.

کانالهای قابل دریافت به شرح زیر هستند:

شبکه یک
شبکه دو
شبکه سه
شبکه چهار
شبکه خراسان رضوی
شبکه خبر
شبکه آموزش
شبکه قرآن
شبکه مستند
شبکه استانی (پخش هر روز یک مرکز استان)
شبکه جام جم 1
شبکه الکوثر (عربی)
شبکه Press TV (خبری-انگلیسی)
شبکه العالم (خبری-عربی)
+
حدود 10 شبکه رادیویی به صورت دیجیتال

برای دریافت این کانالها با سیستم پخش دیجیتال ----T MPEG-4 H.264 AAC باید:

- یا تلویزیون شما گیرنده ----T را درون خود داشته باشد (تلویزیون های جدید LCD و LED و سه بعدی سالهای اخیر ممکن است گیرنده دیجیتال داشته باشند!)

- یا برای تلویزیون فاقد گیرنده دیجیتال خود باید یک دستگاه مبدل آنالوگ به دیجیتال تهیه بفرمایید. نام دیگر این دستگاه Set-Top-Box است که با مارک ها و برندهای مختلف از 50 هزار تومان تا 100 هزار تومان قابل تهیه است (بسته به امکانات دستگاه)

- یا برای مشاهده دیجیتال کانالها در کامپیوتر خود از گیرنده های USB دیجیتال استفاده کنید که به اندازه یک حافظه کول دیسک سایز دارد و در انتهای آن محل اتصال فیش آنتن هوایی معمولی موجود است. قیمت این گیرنده 30 هزار تومان است. (مارکها و برندهای مختلف)
اگر بخواهید میتوانید این گیرنده دیجیتال را مثل کارت گرافیکی و مودم داخل کیس کامپیوتر خود نصب کنید. در اینصورت باید کارت های دیجیتال که به شکاف های PCI و PCI Express بر روی مادربرد کامپیوتر سوار میشوند را تهیه بفرمایید که این کارت ها مزیت های بیشتری نسبت به نوع USBشان دارند. یعنی اینکه علاوه بر قابلیت دریافت دیجیتال کانالها شما قادر خواهید بود به صورت آنالوگ (سیستم قدیمی تر) نیز کانالها را دریافت کنید و همچنین این کارتها اکثرا دارای ورودی هستند و با استفاده از این قابلیت شما میتوانید از منابع دیگر کپچر نیز بکنید. به عنوان مثال تبدیل فیلم قدیمی VHS ویدیوی خود به یک فایل دیجیتال در کامپیوتر و تبدیل آن به یک دیسک DVD ویدیویی.
فقط این شهرهایی که اعلام کردید الان می تونند از این فناوری استفاده کنند؟
الان بهترین دستگاه گیرنده چیه؟ قیمت؟

DVB-S-XBOX360
01-12-2010, 20:14
فقط این شهرهایی که اعلام کردید الان می تونند از این فناوری استفاده کنند؟
الان بهترین دستگاه گیرنده چیه؟ قیمت؟

دوست عزیز شهرهای زیادی هستند که این فن آوری نوین در اونها فعال شده. اما در استان خراسان رضوی فعلا همونهایی که عرض کردم فعال شده اند و در صورتی که صدا و سیمایی ها به کارشون تسریع ببخشند الباقی شهرها هم به زودی می تونن از تصاویر شیشه ای دیجیتال استفاده کنند.

شهرهای اصلی دیگر که دیجیتال در اونها فعال شده:

قیمت حدودی انواع و اقسام مارک های مختلف مبدل گیرنده دیجیتال:
__________________________________________________ _

منبع:
digitaltv.vov.ir

اگر تلویزیون شما LCD هست و دارای ورودی HDMI هست میتونین مارک اکس ویژن 131 و بلوسنس و برایت و پروویژن تهیه کنید. بین 70 تا 100 هزار تومان (این مدلها میتونند فیلم های HD و DivX و XviD و غیره روی هارد یا کول دیسک رو هم پخش کنند!)
اگر تلویزیون شما لامپی CRT هست و دارای ورودی های 3 فیشه زرد، سفید، قرمز هست از مارکهای ارزان تر و ساده مثل اکس ویژن 111 و 121 و یا مدل های مشابه استفاده کنید.

در این تاپیک بارهای بار این دستگاه ها معرفی و بررسی شده اند.
اگر وقت دارین یه نگاهی به پست های 4 ماه گذشته بندازین.

موفق باشید.

ak313
01-12-2010, 22:11
برای اینکه بشه فیلم های ضبط شده توسط گیرنده ی مارشال رو با کامپیوتر دید، برو به:
منو -> ضبط و مدیا -> پیکربندی DVR -> فرمت ضبط؛ و آنرا روی PS قرار بده.
دوست عزیز آیا شما این کار رو تست کردید و می گید یا همینطوری حرف می زنید. قابل توجه شما که من با هر دو فرمت تست کردم اما با هیچ برنامه ای پخش نمی شه جهت اطلاع شما برخی از برنامه های تست شده رو می گم. اگر واقعا این طور و شما این دستگاه رو دارین 5 ثانیه از فیلم ضبط شده را آپ کنید.
1-kmplayer
2- vlc player
3- jet audio]
4- w media centre
5- انواع دیکودرها مثل video convet master- xilisoft- tmpg
هر كس مي خواد با فلش تو دستگاه دیجیتال فیلم نگاه کنه اصلا مارشال نخره هیچ فرمتی ساپرت نمی شه

lord69
01-12-2010, 22:24
این برایت رو از کجا میشه خرید با گارانتی؟

گارانتیش چیه؟

ak313
01-12-2010, 22:28
این برایت رو از کجا میشه خرید با گارانتی؟

گارانتیش چیه؟
برو سایته --------
یا اینترنتی بخر یا برو تهرانپارس

moslem47
01-12-2010, 23:04
کسی گیرنده دیجیتال برایت خریده؟
کارش چطوره؟

acc
01-12-2010, 23:24
آقا مشهد که تعطیله کلا .
من چند هفته هستش که یه گیرنده واسه کامپوتر گرفتم هر روز دارم تستش می کنم کار نمی کنه . حتی با آنتن هوایی

moslem47
02-12-2010, 00:37
آقا مشهد که تعطیله کلا .
من چند هفته هستش که یه گیرنده واسه کامپوتر گرفتم هر روز دارم تستش می کنم کار نمی کنه . حتی با آنتن هوایی
شاید تنظیمات خاصی می خواد.....
با تلویزیون امتحان کردید؟

BraveKnight
02-12-2010, 02:38
/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\//\/\/\/\/\/\/\/\

دوست عزیز مشکل شما مربوط به تنظیمات همون کدک هاست که خدمتتون عرض کردم.

الان من با تنظیم درست کدکهای برنامه ProgDVB (آخرین نسخه Professional) تمام کانالها رو با -=تصویر=- روان و بدون گیر و همچنین با -=صدای=- شفاف و بدون قطعی در کامپیوترم دارم:

تنظیمات قسمت تصویر برنامه ProgDVB Professional:

تنظیمات قسمت صدای برنامه ProgDVB Professional:

موفق باشید.
بسیار ممنون بابت تصاویر!
اما شما چطور HD Pack 2.5 رو نصب کردید؟ چون سریال میخواد و تا اونجایی که سرچ کردم و دستگیرم شد، سریالش هنوز نیومده.
کرک ProgDVB هم برای من کار نکرد.
آخرین ورژن Pro رو از سایتش دانلود کردم (x64)
اگه بتونید سریال یا کرک این دو برنامه رو در اختیارم بذارید ممنون میشم. :20:

DVB-S-XBOX360
02-12-2010, 06:46
آقا مشهد که تعطیله کلا .

عزیزم هیچ مشکلی در فرستنده دیجیتال نیست. مشکل از سمت شماست. شاید اصلا درایور گیرنده کامپیوتر توسط ویندوز شما شناسایی نشده و هزاران شاید دیگه! مثل قطعی داشتن کابل و یا مرغوب نبودن آنتن (باید آنتن هوایی شاخه ای باند UHF بگیرین که بهترینش حداکثر 10 هزار تومانه!) از آنتنهای گردان برقی و امثال اینها استفاده نکنید چون اونا مال سیستم قدیمی آنالوگه و به گیرنده دیجیتال آسیب میزنه و کارایی هم نداره!

دوست قدیمی من تو بلوار احمد آباد مشهد هست، همین دیروز که افتتاح رسمی در خراسان رضوی بود، بهش زنگ زدم گفت الان کانالهای دیجیتال تلویزیون رو داره میگیره! با ستاپ باکس در پیت مارشال! عزیزم شایعه چرا درست می کنی؟

شما فکر میکنی چون آنتن هوایی هست باید بدون هیچ مشکل و استثنایی بگیره؟!
نه عزیزم.
شاید منطقه شما سیگنال درش ضعیفه بنابراین باید برای تنظیم آنتن وقت بگذاری! من هم الان برم 45 درجه آنتن هوایی خونه مون رو بچرخونم سیگنالم به کلی میپره چون تو منطقه ما به دلیل ساختمانهای بلند و کوتاه و همچنین دید نداشتن به شمال تهران خیلی سیگنال دیجیتال، ضعیف بهمون میرسه!

بنابراین حوصله کن و فرکانس رو روی ستاپ باکس تنظیم کن و برو پشت بوم آنتن رو بچرخون تا خط سیگنال فرکانس مربوطه پر بشه و به بالای 70 درصد بره!

بعدش میتونی از فوتبالهای پخش زنده اروپا نهایت لذت رو ببری. کیفیت شیشه ای بدون کوچکترین برفک و سایه و لرزش و شطرنجی شدن.

DVB-S-XBOX360
02-12-2010, 07:03
بسیار ممنون بابت تصاویر!
اما شما چطور HD Pack 2.5 رو نصب کردید؟ چون سریال میخواد و تا اونجایی که سرچ کردم و دستگیرم شد، سریالش هنوز نیومده.
کرک ProgDVB هم برای من کار نکرد.
آخرین ورژن Pro رو از سایتش دانلود کردم (x64)
اگه بتونید سریال یا کرک این دو برنامه رو در اختیارم بذارید ممنون میشم. :20:

سلام ^ ^ قابلی نداشت دوست من.

ورژن های جدید HD Pack مشکل رجیستر شدن دارند پس شما هم مثل من از نسخه های قدیمی تر که مجانی هستند استفاده کنید.

ProgDVB توسط یه برنامه نویس روس نوشته شده و این سالهای اخیر خیلی سر این نرم افزار مته به خشخاش گذاشته که حتما خریده بشه. ما هم که در ایران نمیتونیم این کار رو بکنیم.

تا به حال چندین و چند کرک برای این برنامه بیرون داده شده که اکثرا بعد از مدتی از کار می افتند. بهترین راه رجیستر برنامه ای هست که باید در فولدر برنامه کپی کنینش و ازش روی دسکتاپ یه ShortCut درست کنید. این برنامه کارش اینه که مدت زمان استفاده مجانی که 21 روز هست رو دوباره ری ست میکنه! یعنی اگر فقط مثلا 3 روز به استفاده مجانی وقت باقی مونده باشه این برنامه مجددا به 21 روز ریستش میکنه!

فقط یادتون باشه نباید بگذارین 21 روز تموم بشه و قبل از اتمام اون دوباره روزها رو ریست کنین.

این برنامه قبل از اجرای ProgDVB باید اجرا بشه.

دیگه نکته خاص دیگری نداره... بفرمایید:

shifter
02-12-2010, 07:53
آقا مشهد که تعطیله کلا .
از همين usb دانگل ها خريدي؟!
منم تو يزد گرفتم اما روي كامپيوتر هيچ كانالي رو پيدا نكرد...رفتم از يه مغازه پرسيدم گفت كه بعضي از اين usb ها امواجشون با اوني كه صدا وسيما ميفرسته فرق داره:18: و بيشتر تو تهران كار ميكنن نه شهرستان ها!
البته اين درحاليه كه با ست تاپ باكس مشكلي ندارم و راحت كانال ها رو ميگيره...
راستي كسي خبر نداره كي كانال هاش تو يزد اضافه ميشه؟؟من 6 تا كانال بيشتر ندارم!

acc
02-12-2010, 07:55
عزیزم هیچ مشکلی در فرستنده دیجیتال نیست. مشکل از سمت شماست. شاید اصلا درایور گیرنده کامپیوتر توسط ویندوز شما شناسایی نشده و هزاران شاید دیگه! مثل قطعی داشتن کابل و یا مرغوب نبودن آنتن (باید آنتن هوایی شاخه ای باند UHF بگیرین که بهترینش حداکثر 10 هزار تومانه!) از آنتنهای گردان برقی و امثال اینها استفاده نکنید چون اونا مال سیستم قدیمی آنالوگه و به گیرنده دیجیتال آسیب میزنه و کارایی هم نداره!

دوست قدیمی من تو بلوار احمد آباد مشهد هست، همین دیروز که افتتاح رسمی در خراسان رضوی بود، بهش زنگ زدم گفت الان کانالهای دیجیتال تلویزیون رو داره میگیره! با ستاپ باکس در پیت مارشال! عزیزم شایعه چرا درست می کنی؟
.

ممنون از راهنماییتون .
گیرنده من ایکس ویژن هستش که واسه کامپیوتر گرفتم .
توی بحث های دوستان دیدم بعضی ها گفتن اگه آنتن خودشو کنار پشت پنجره بذاریم خوب میگیره ولی واسه من نگرفت !
با آنتن خودش روی پشت بوم هم نگرفت !
با آنتن تلویزیون خونه هم امتحان کردم نگرفت !
توی احمد آباد و قاسم آباد امتحان کردم هیچ کدوم جواب نداد .
ولی دیگه نرفتم آنتنو بچرخونم . گفتم خیر سرش دیجیتاله
اگه قراره باز برم پشت بوم یکی رو بذارم پایین من بچرخونم اونم هی گرا بده که خیلی خنده دار میشه . عین همون آنالوگ میشه .
با برنامه های TotalMedia 3.5 ، BlazeDTV 3.5 ، CyberLink PowerCinema امتحانش کردم ولی iهیچ شبکه ای پیدا نشد .
ProgDVB رو هم الان امتحان کردم بازم شبکه ای پیدا نشد . گرچه فکر نمی کنم تنظیمات خاصی لازم باشه ولی تنظیماتشو انجام دادم ( طبق راهنمایی که دوستمون داشتن )

اصلا از کجا میتونم بفهمم خود دستگاه سالمه ؟
اسمش اینه
x-vision PCDVB-2100
وقتی به کامپیوتر وصل میکنم میشناستش .
چراغی چیزی نداره که روشن شه ؟

DVB-S-XBOX360
02-12-2010, 08:25
از همين usb دانگل ها خريدي؟!
منم تو يزد گرفتم اما روي كامپيوتر هيچ كانالي رو پيدا نكرد...رفتم از يه مغازه پرسيدم گفت كه بعضي از اين usb ها امواجشون با اوني كه صدا وسيما ميفرسته فرق داره:18: و بيشتر تو تهران كار ميكنن نه شهرستان ها!
البته اين درحاليه كه با ست تاپ باكس مشكلي ندارم و راحت كانال ها رو ميگيره...
راستي كسي خبر نداره كي كانال هاش تو يزد اضافه ميشه؟؟من 6 تا كانال بيشتر ندارم!

عزیزم این حرفها رو باور نکن! حرف مغازه دار سنده؟ یا تجربه چندین ساله کاربران اینجا در مورد پخش دیجیتال؟
شما لطف کن مارک و مدل اونی که خریدی رو اینجا بنویس. اگر هم تونستی ازش با موبایل عکس بگیر و بگذار اینجا.

اگر شما تو یزد با مبدل دیجیتال تونستی کانالها رو بگیری با اون USB هم میتونی! فقط باید درایورش رو به ویندوز بشناسونی و بعد نرم افزار پخش کننده کانالهای دیجیتال رو نصب کنی و شبکه ها رو اسکن و بعدش از تماشا و در صورت دلخواه، ضبط همزمان همه کانالها بر روی کامپیوترتون لذت ببری!

مثلا جمعه شب ها برنامه سینمایی -=هفت=- رو به صورت زنده از شبکه سوم میشه تماشا کرد و -=ورزش از نگاه دو=- رو در پس زمینه از شبکه دوم ضبط کرد...

سیستم پخش DIGITAL در همه جای ایران مبتنی بر یک استاندارده: ----T MPEG-4 H.264/AVC
اگر جایی در ایران سیستم دیجیتال درش فعال بشه، هر گیرنده ای که با سیستم بالا سازگار باشه هم صدا و هم تصویر رو به راحتی به صورت دیجیتال زمینی ----T دریافت و پخش میکنه.

در مورد تعداد کانالهای دیجیتال در یزد متاسفانه من اطلاعی ندارم اما با یه تماس ساده با 162 روابط عمومی صدا و سیمای مرکز یزد میشه به جواب این سوال دست پیدا کرد.

j-f
02-12-2010, 08:42
دوست عزیز آیا شما این کار رو تست کردید و می گید یا همینطوری حرف می زنید. قابل توجه شما که من با هر دو فرمت تست کردم اما با هیچ برنامه ای پخش نمی شه جهت اطلاع شما برخی از برنامه های تست شده رو می گم. اگر واقعا این طور و شما این دستگاه رو دارین 5 ثانیه از فیلم ضبط شده را آپ کنید.
1-kmplayer
2- vlc player
3- jet audio]
4- w media centre
5- انواع دیکودرها مثل video convet master- xilisoft- tmpg
هر كس مي خواد با فلش تو دستگاه دیجیتال فیلم نگاه کنه اصلا مارشال نخره هیچ فرمتی ساپرت نمی شه
این گیرنده ظاهرا نمی تونه زیر 15 ثانیه فیلم ضبط کنه یعنی اگه ضبط رو زیر 15 ثانیه متوقف کنی هیچ فایلی ذخیره نمیشه.
پس فایل هایی که من ضبط کردم حداقل 15 ثانیه است که حجمش 7.4MB میشه.
ولی یه چیزی که من متوجه شدم اینه که وقتی کانال رو عوض کنی و بعد از چند ثانیه (مثلا 5 ثانیه) منو رو بزنی و خروج USB رو انتخاب کنی فایلی روی فلش مموری میمونه که حاوی آخرین چیزیه که دیدی (مثلا همون 5 ثانیه ) ؛ یعنی با این کار میشه کمتر از 15 ثانیه هم ضبط کرد.
این روش زمانی مفید هست که شما یه برنامه رو داری می بینی ولی بعد از مدتی میبینی برنامه جالبی بوده و ایکاش ضبطش میکردی.
(حالت عادی میتونی اونو به عقب ببری ولی نمیتونی از عقب شروع به ضبط کنی و اگه دکمه ضبط رو بزنی از جایی که بطور زنده در حال پخش است شروع به ضبط میکنه و اون قسمت تایم شیفتی که ضبط شده بود پاک میشه.
(بطور خلاصه اگر از منو خروج USb رو بزنی محتوای تایم شیفت روی فلش میمونه)
پس با این روش من یه فایل 3 ثانیه ای ضبط کردم که اونو آپلود میکنم(به همراه یه عکس از منوی مارشال شاید ورژنش با مال شما متفاوت باشه).
در ضمن من مدل 885 رو دارم و فایل های ضبط شده رو با KMplayer میبینم (بدون نصب هر گونه کدک اضافی) و بدون مشکل اونا رو پخش میکنه.

آدرس فایل(1.91 مگا بایت):

DVB-S-XBOX360
02-12-2010, 08:57
ممنون از راهنماییتون .
گیرنده من ایکس ویژن هستش که واسه کامپیوتر گرفتم .
توی بحث های دوستان دیدم بعضی ها گفتن اگه آنتن خودشو کنار پشت پنجره بذاریم خوب میگیره ولی واسه من نگرفت !
با آنتن خودش روی پشت بوم هم نگرفت !
با آنتن تلویزیون خونه هم امتحان کردم نگرفت !
توی احمد آباد و قاسم آباد امتحان کردم هیچ کدوم جواب نداد .
ولی دیگه نرفتم آنتنو بچرخونم . گفتم خیر سرش دیجیتاله
اگه قراره باز برم پشت بوم یکی رو بذارم پایین من بچرخونم اونم هی گرا بده که خیلی خنده دار میشه . عین همون آنالوگ میشه .
با برنامه های TotalMedia 3.5 ، BlazeDTV 3.5 ، CyberLink PowerCinema امتحانش کردم ولی iهیچ شبکه ای پیدا نشد .
ProgDVB رو هم الان امتحان کردم بازم شبکه ای پیدا نشد . گرچه فکر نمی کنم تنظیمات خاصی لازم باشه ولی تنظیماتشو انجام دادم ( طبق راهنمایی که دوستمون داشتن )

اصلا از کجا میتونم بفهمم خود دستگاه سالمه ؟
اسمش اینه
x-vision PCDVB-2100
وقتی به کامپیوتر وصل میکنم میشناستش .
چراغی چیزی نداره که روشن شه ؟

احتمال خراب بودن اون گیرنده تقریبا -=صفر=- هست البته.

دوست عزیز من هم دقیقا همین مدل رو دارم.

اون آنتن کوچولوی رومیزی فقط جاهایی که سیگنال قوی دارند جواب میده. خواهرم خونه شون طبقه 6 آپارتمان هست و از این آنتن ها کنار پنجره کنار لپ تاپش گذاشته و داره استفاده میکنه. اما خونه ما یه 2 طبقه هست و فقط با آنتن هوایی میتونیم سیگنال رو دریافت کنیم.
دقیقا مثل قضیه آنتن دادن موبایل در اکثر جاها و کوربودن پوشش در بعضی محلات دیگه! اینم همونجوریه.

برای تنظیم انتن شما یه بار آنتن هوایی رو اوکی بکنش و جاش رو محکم کن دیگه مزاحم وقتت نمیشه.

اگر مطمئن هستی که درایور گیرنده توسط ویندوز شناسایی شده اون رو به درگاه یو اس بی وصل کن
توی ویندوز یه صدا میشنوی که نشانگر اینه که یه یو اس بی وصل شده.
- حالا فیش آنتن رو به انتهای گیرنده بزن.
- حالا یکی از برنامه های خوب رو اجرا کن. مثل ProgDVB Professional و --- Viewer
- مطمئن شو که در تنظیمات Hardware برنامه این گیرنده با نام BDA AF9015 به نرم افزار شناساسونده شده.
- حالا به قسمت اسکن دستی یا Manual Search/Scan Transponder برنامه برو و یکی از دو فرکانس فعال در مشهد رو بده:

در مشهد گویا فرکانس 482000 کیلوهرتز معادل 482 مگاهرتز در Bandwidth (پهنای باند) 8، حاوی کانالهای اصلی هست و فرکانس 506000 کیلوهرتز معادل 506 مگاهرتز در Bandwidth (پهنای باند) 8، کانالهای مستند و جام جم و استانی و پرس تی وی و العالم و الکوثر.

وقتی یکی از این دو فرکانس رو دادی با دکمه Lock به نرم افزار بگو که روی این فرکانس خاص ثابت بمونه.

حالا اگر کسی بره بالا و آنتن رو بچرخونه میبینی که ناگهان نور قرمز رنگی از LED داخل گیرنده USB مادیران دیده میشه به منزله ی اینکه این فرکانس درش کانال دیجیتال وجود داره! و بر روی مانیتور میبینی که درصد گیرندگی اون فرکانس در نرم افزار ProgDVB Professional میره بالا! در بهترین جا بگو آنتن رو ثابت کنند و از این به بعد اگر حتی بارون هم بباره تصویر دیجیتال قطع نمیشه! (بر خلاف ماهواره که در زمان بارندگی شطرنجی و قطع میشه)

موفق باشید.

shifter
02-12-2010, 10:38
عزیزم این حرفها رو باور نکن! حرف مغازه دار سنده؟ یا تجربه چندین ساله کاربران اینجا در مورد پخش دیجیتال؟
شما لطف کن مارک و مدل اونی که خریدی رو اینجا بنویس. اگر هم تونستی ازش با موبایل عکس بگیر و بگذار اینجا.
سیستم پخش DIGITAL در همه جای ایران مبتنی بر یک استاندارده: ----T MPEG-4 H.264/AVC
اگر جایی در ایران سیستم دیجیتال درش فعال بشه، هر گیرنده ای که با سیستم بالا سازگار باشه هم صدا و هم تصویر رو به راحتی به صورت دیجیتال زمینی ----T دریافت و پخش میکنه..
مدلشو يادم رفته...چون همون روز رفتم پسش دادم...البته زياد معروف نبود....بعدش با مدال ايكس ويژن ماديران هم همين مشكلو دارم!

اگر شما تو یزد با مبدل دیجیتال تونستی کانالها رو بگیری با اون USB هم میتونی! فقط باید درایورش رو به ویندوز بشناسونی و بعد نرم افزار پخش کننده کانالهای دیجیتال رو نصب کنی و شبکه ها رو اسکن و بعدش از تماشا و در صورت دلخواه، ضبط همزمان همه کانالها بر روی کامپیوترتون لذت ببری!
من دقيقا همين كارها رو كردم...اول درايورشو نصب كردم بعد نرم افزارشو...اما وقتي اسكن ميكردم هيچي پيدا نميكرد!!

مثلا جمعه شب ها برنامه سینمایی -=هفت=- رو به صورت زنده از شبکه سوم میشه تماشا کرد و -=ورزش از نگاه دو=- رو در پس زمینه از شبکه دوم ضبط کرد...
حالا مثلا ورزش از نگاه دو چه تحفه اي هست كه ضبطش كنيم؟!:31:
ولي اين كار(تماشاي يه كانال و ضبط يه كانال ديگه در پس زمينه) رو ال سي دي ماشين زمان ال جي هم انجام ميده:46:

DIKT
02-12-2010, 10:56
دوستان بلاخره موفق شدم با گیرنده usb --- تی وی دیجیتال رو بگیرم فقط می خوام یه مدل دیگه بگیرم که زبان فارسی رو پشتیبانی کنه و می خوام بدونم کدوم مدلش خوبه مرسی

amahdavi2004
02-12-2010, 11:46
کسی گیرنده دیجیتال برایت خریده؟
کارش چطوره؟

چند صفحه اخير را بخوانيد متوجه مي شويد.
به نظر من فعلاً اگر از همه بهتر نباشد جزو بهترين هاست.

payam110313
02-12-2010, 13:28
سلام دوستان

از اصفهان هستم و 11 شبکه بصورت آزمایشی در حال پخش

بعضی مواقع قطع میشه میخاستم بدونم مشکل از چیه؟

بخاطر آزمایشی بودن شبکه دیجیتال اصفهان؟

تو این سایت تبلیغ usb ----t را دیدم میشه یه نگاهی بندازین

واقعا بدون آنتن هوایی دریافت میکنه؟

SONY-SHOP
02-12-2010, 13:56
دوستان بلاخره موفق شدم با گیرنده usb --- تی وی دیجیتال رو بگیرم فقط می خوام یه مدل دیگه بگیرم که زبان فارسی رو پشتیبانی کنه و می خوام بدونم کدوم مدلش خوبه مرسی

دوست عزیز
من خودم دنبال سند و حقیقت این حرفی که الان میگم نرفتم اما از یک نفر درباره پشتیبانی زیان و تلتکست فارسی این گیرنده های یو اس بی پرسیدم و گفت :

صداوسیما باید یک لایسنس از مایکروسافت خریداری کنه و مبلغی پرداخت کنه بابت اینکه گیرنده های دیجیتال یو اس بی بتوتنن زیان فارسی رو پشتیبانی کنن و اینکار رو انجام نداده

پس هیچ گیرنده دیجیتال یو اس بی در بازار نیست که بتونه زیان و تلتکست فارسی رو پشتیبانی کنه

سایر دوستان نظر خودشون بگن ، استفاده کنیم

ak313
02-12-2010, 18:31
این گیرنده ظاهرا نمی تونه زیر 15 ثانیه فیلم ضبط کنه یعنی اگه ضبط رو زیر 15 ثانیه متوقف کنی هیچ فایلی ذخیره نمیشه.
پس فایل هایی که من ضبط کردم حداقل 15 ثانیه است که حجمش 7.4MB میشه.
ولی یه چیزی که من متوجه شدم اینه که وقتی کانال رو عوض کنی و بعد از چند ثانیه (مثلا 5 ثانیه) منو رو بزنی و خروج USB رو انتخاب کنی فایلی روی فلش مموری میمونه که حاوی آخرین چیزیه که دیدی (مثلا همون 5 ثانیه ) ؛ یعنی با این کار میشه کمتر از 15 ثانیه هم ضبط کرد.
این روش زمانی مفید هست که شما یه برنامه رو داری می بینی ولی بعد از مدتی میبینی برنامه جالبی بوده و ایکاش ضبطش میکردی.
(حالت عادی میتونی اونو به عقب ببری ولی نمیتونی از عقب شروع به ضبط کنی و اگه دکمه ضبط رو بزنی از جایی که بطور زنده در حال پخش است شروع به ضبط میکنه و اون قسمت تایم شیفتی که ضبط شده بود پاک میشه.
(بطور خلاصه اگر از منو خروج USb رو بزنی محتوای تایم شیفت روی فلش میمونه)
پس با این روش من یه فایل 3 ثانیه ای ضبط کردم که اونو آپلود میکنم(به همراه یه عکس از منوی مارشال شاید ورژنش با مال شما متفاوت باشه).
در ضمن من مدل 885 رو دارم و فایل های ضبط شده رو با KMplayer میبینم (بدون نصب هر گونه کدک اضافی) و بدون مشکل اونا رو پخش میکنه.

آدرس فایل(1.91 مگا بایت):

کلا فیلمهایی که برای من ضبط می شه با فرمت dvr نه mpeg حتی روی حالت ps باز هم dvr ضبط می کنه و قابل پخش نیست. ضمنا شما آیا می تونید از کامپیوتر فیلم بریزید تو فلش و نگاه کنید با هر فرمتی مهم نیست.

moslem47
02-12-2010, 18:52
می دونم راجع بهش زیاد بحث کردید ولی می خوام بدونم الان بهترین گیرنده دیجیتال کدومه؟

Greedy
02-12-2010, 20:47
سلام
احتمالا سوالم تکراریه ولی خوب تعداد صفحات خیلی زیاد بود نمیشه دید
چجوری میشه فرمت trp رو تبدیل به فرمت های دیگه مثه dat کرد که بشه vcd هم نشون داد با جت ادیو و Xilisoft Video Converter Ultimate 6 هم تست کردم نشد تبدیل شه
بعدش راهی نداره بشه از اول فرومت خروجی رو تنظیم کرد که با فرمت trp ضبط نکنه خیلی حجمش بالاست
ممنون

lord69
02-12-2010, 22:14
يه سوال كلي دارم.
موقع ضبط يك شبكه با اين گيرنده ها تلويزيون حتما بايد روشن باشه؟

acc
02-12-2010, 22:31
احتمال خراب بودن اون گیرنده تقریبا -=صفر=- هست البته.

.

سلام . ممنون
این احتمال صفر واسه من صد در صد شد .
گیرنده خراب بود . من با یه دستگاه دیگه امتحان کردم روی پشت بوم با آنتن خودش گرفت ولی X-VISION نگرفت
ولی جدا از خرابیش X-VISION گیرنگیش خیلی ضعیفه . در حد افتضاحه .
همین امروز مدل NANO گرفتم ( البته 35 تومن ) گذاشتم کنار یه X-VISION امتحانش کردم .
NANO تمام کانالا رو با سیگنال پر می گرفت ولی X-VISION با سیگنال نصفه . تازه DELAY هم داشت .
منم به این نتیجه رسیدم که دیگه گول نخورم جنس ایرانی بخرم .
NANO که من گرفتم ساخت آلمانه . بارکدشم چک کردم درست بود .

BraveKnight
03-12-2010, 01:54
سلام . ممنون
این احتمال صفر واسه من صد در صد شد .
گیرنده خراب بود . من با یه دستگاه دیگه امتحان کردم روی پشت بوم با آنتن خودش گرفت ولی X-VISION نگرفت
ولی جدا از خرابیش X-VISION گیرنگیش خیلی ضعیفه . در حد افتضاحه .
همین امروز مدل NANO گرفتم ( البته 35 تومن ) گذاشتم کنار یه X-VISION امتحانش کردم .
NANO تمام کانالا رو با سیگنال پر می گرفت ولی X-VISION با سیگنال نصفه . تازه DELAY هم داشت .
منم به این نتیجه رسیدم که دیگه گول نخورم جنس ایرانی بخرم .
NANO که من گرفتم ساخت آلمانه . بارکدشم چک کردم درست بود .

دوست عزیز، آیا nano کیفیت تصویرش هم با x.vision تفاوت داره، یا فقط حساسیتش بالاتره؟

acc
03-12-2010, 07:26
دوست عزیز، آیا nano کیفیت تصویرش هم با x.vision تفاوت داره، یا فقط حساسیتش بالاتره؟

فکرکنم فقط حساسیتش . کلا اینا همشون مثل با یه کیفیت میگیرن .
نانو چون قوی تر بود بدون تاخیر میگرفت ولی ایکس ویژن با تاخیر ( تکه تکه ) می گرفت .
البته من این تست رو با آنتن خودشون گرفت . اگه انتن هوایی باشه هر دو به خوبی میگیرن .

شکل آنتن نانو مثل ایکس ویژن هستش فقط ورودی آنتن از این سوزنی هاست در صورتی که بقیه --- ها مثل آنتن های قدیمی دارن .
البته تبدیل هم داره

payam110313
03-12-2010, 09:10
سلام دوستان

آخه ایم مسخره بازیا چیه که من هر وقت پست میدم سه روز بعد اینجا ثبت میشه؟

یکی جواب پست بالایی بده

r-k
03-12-2010, 11:57
يه سوال كلي دارم.
موقع ضبط يك شبكه با اين گيرنده ها تلويزيون حتما بايد روشن باشه؟

با سلام
دوست عزیز صبط شبکه های تلویزیون دیجیتال ربطی به تلویزیون ندارد و اگر تلویزیون هم خاموش باشد ضبط می کند.

a.a1371
03-12-2010, 12:42
سلام
میشه این کارت ها رو به دیش هم وصل کرد و کانال های خارجی رو هم باهاش دید ؟ و یا دانلود آفلاین ؟
ممنون

DIKT
03-12-2010, 12:52
فکرکنم فقط حساسیتش . کلا اینا همشون مثل با یه کیفیت میگیرن .
نانو چون قوی تر بود بدون تاخیر میگرفت ولی ایکس ویژن با تاخیر ( تکه تکه ) می گرفت .
البته من این تست رو با آنتن خودشون گرفت . اگه انتن هوایی باشه هر دو به خوبی میگیرن .

شکل آنتن نانو مثل ایکس ویژن هستش فقط ورودی آنتن از این سوزنی هاست در صورتی که بقیه --- ها مثل آنتن های قدیمی دارن .
البته تبدیل هم داره
من فکر میکنم همین که فیش خور انتنش تبدیلی هست یه نقص محسوب میشه
در ضمن یکی از دوستان یه مدلش رو گرفته 25 تومن که خیلی هم خوبه فقط منوی فارسی نداره اما نانو فکر میکنم منوی فارسی داشته باشه

payam110313
03-12-2010, 13:16
سلام دوستان

کسی جواب ما را نمیده؟:21::21:

moslem47
03-12-2010, 13:51
سلام
میشه این کارت ها رو به دیش هم وصل کرد و کانال های خارجی رو هم باهاش دید ؟ و یا دانلود آفلاین ؟
ممنون
سوال من هم همینه.......... یا ر س ی و ری است که بشه به عنوان ----t هم ازش استفاده کرد؟

SONY-SHOP
03-12-2010, 17:00
کسی جواب ما را نمیده؟:21::21:

دوست عزیز
اصفهان رسما راه اندازی شده و دیگه قطعی نداره
دلیل قطع بودن اینه که یا مدیر مرکز حال کرده قطع کنه یا پیمانکار پولشو نگرفته بوده !!!!

اینکه با آنتن خودش جواب بده ، بستگی به قدرت سیگنال توی منطقه شما داره ، ولی اکثر جاها با آنتن خودش میگیره.
کیفیتش تصاویر هم بسیار بالا هستش
مدل های زیادی داره که می تونید توی سایت با آدرس فارسی com.گیرنده.www ببینید

behrouz2
03-12-2010, 17:58
سوال من هم همینه.......... یا ر س ی و ری است که بشه به عنوان ----t هم ازش استفاده کرد؟

بله رسيور اكلونيك كومبو قيمت210000واستارست كومبو 115000تومان داراي دوتيونر ميباشد كه يك تيونر مخصوص ماهواره وتيونر دوم هم مخصوص شبكهاي ديجيتالي ميباشد

SONY-SHOP
03-12-2010, 18:08
بله رسيور اكلونيك كومبو قيمت210000واستارست كومبو 115000تومان داراي دوتيونر ميباشد كه يك تيونر مخصوص ماهواره وتيونر دوم هم مخصوص شبكهاي ديجيتالي ميباشد

اما فکر کنم خروجی hd این دستگاه ها واقعی نیست و مدیا پلیر هم نسیتن

payam110313
03-12-2010, 18:13
دوست عزیز
اصفهان رسما راه اندازی شده و دیگه قطعی نداره
دلیل قطع بودن اینه که یا مدیر مرکز حال کرده قطع کنه یا پیمانکار پولشو نگرفته بوده !!!!

اینکه با آنتن خودش جواب بده ، بستگی به قدرت سیگنال توی منطقه شما داره ، ولی اکثر جاها با آنتن خودش میگیره.
کیفیتش تصاویر هم بسیار بالا هستش
مدل های زیادی داره که می تونید توی سایت با آدرس فارسی com.گیرنده.www ببینید

دوست عزیز

اگه اصفهان راه اندازی رسمی شده چرا 11 شبکه دریافت میشه؟

شما دوباره فکر کن:41::41:

behrouz2
03-12-2010, 18:26
اما فکر کنم خروجی hd این دستگاه ها واقعی نیست و مدیا پلیر هم نسیتن

بله HD نيستن
وهيچكدام مدياپلير هم ندارند.
فرمت ضبط كردن TS
وفقط قابليت خواندن فايلهاي MP3وعكس رادارند.
داراي تيونر ضعيفي ميباشند
اشكال در به هم ريختگي و يا پاك شدن تمام شبكها بعد از خاموش وروشن كردن دارد
در 70% موارد ديده شده بعد از آپگريد فلاش داخلي دستگاه ميسوزد

behrouz2
03-12-2010, 18:47
دوست عزیز

اگه اصفهان راه اندازی رسمی شده چرا 11 شبکه دریافت میشه؟

شما دوباره فکر کن:41::41:

اصفهان راهاندازي رسمي نشده است
ولي راه اندازي رسمي به معني تعداد شبكهاي در حال پخش نيست .
مانند مشهد كه راهاندازي رسمي شد كه در فاز اول با 8 شبكه تلوزيوني
فاز دوم با 14 شبكه تلوزيوني و11 شبكه راديويي
فاز سوم 16 شبكه تلوزيوني و13 شبكه راديويي ميباشد كه همانطور كه قبلا اعلام شده به ترتيب بيشتر خواهد شد.

payam110313
03-12-2010, 18:57
فاز سوم 16 شبكه تلوزيوني و13 شبكه راديويي ميباشد كه همانطور كه قبلا اعلام شده به ترتيب بيشتر خواهد شد.

شما میدونی اصفهان کی راه اندازی رسمی میشه؟

راستی فاز دوم اصفهان کی افتتاح میشه؟:40:

Javad-ht
03-12-2010, 19:11
به گیرنده خوب دیجیتال برای کامپیوتر که ایرانی هم نباشه معرفی کنید!
مرسی:31:

acc
03-12-2010, 21:59

مشهد 14 تا شبکه تلویزیون و 10 تا رادیو میگیره

behrouz2
03-12-2010, 23:03
شما میدونی اصفهان کی راه اندازی رسمی میشه؟

راستی فاز دوم اصفهان کی افتتاح میشه؟:40:

هنوز فاز يك افتتاح رسمي نشده است.
منم مثل شما خبر ندارم البته ميتونيد با صداوسيماي مركز اصفهان تماس بگيريد اونها بهتر ميدونند.
اين هم سايت صدا وسيماي اصفهان است

behrouz2
03-12-2010, 23:13
مشهد 14 تا شبکه تلویزیون و 10 تا رادیو میگیره
عجله نكن همانطور كه رئيس سازمان مركز خراسان رضوي اعلام كرده در مرحله بعدي به 16 شبكه تلوزيوني خواهد رسيد ودر مراحل بعد بيشتر ميشود.

behrouz2
03-12-2010, 23:18
اين هم نوبت پخش شبكهاي استاني از شبكهIRIB OSTANI

بر اساس اعلام معاونت مجلس و استانهای سازمان صدا و سیما، نوبت پخش شبکه های استانی سیما از طریق فرستنده دیجیتال جماران (که در حال حاضر علاوه بر این فرستنده در برخی از فرستنده های دیجیتال مانند مشهد و اصفهان هم پخش می شود) تا دهم دی ماه ۸۹ به شرح زیر می باشد:
- ۸ آذر ماه ۸۹: شبکه استانی اشراق (زنجان)
- ۹ آذر ماه ۸۹: شبکه استانی اصفهان
- ۱۰ آذر ماه ۸۹: شبکه استانی خراسان رضوی (مشهد)
- ۱۱ آذر ماه ۸۹: شبکه استانی تابان (یزد)
- ۱۲ آذر ماه ۸۹: شبکه استانی آذربایجان غربی (ارومیه)
- ۱۳ آذر ماه ۸۹: شبکه استانی هامون (سیستان و بلوچستان، زاهدان)
- ۱۴ آذر ماه ۸۹: شبکه استانی آفتاب (مرکزی، اراک)
- ۱۵ آذر ماه ۸۹: شبکه استانی سینا (همدان)
- ۱۶ آذر ماه ۸۹: شبکه استانی زاگرس (کرمانشاه)
- ۱۷ آذر ماه ۸۹: شبکه استانی قزوین
- ۱۸ آذر ماه ۸۹: شبکه استانی خوزستان (اهواز)
- ۱۹ آذر ماه ۸۹: شبکه استانی تابان (یزد)
- ۲۰ آذر ماه ۸۹: شبکه استانی فارس (شیراز)
- ۲۱ آذر ماه ۸۹: شبکه استانی خراسان رضوی (مشهد)
- ۲۲ آذر ماه ۸۹: شبکه استانی کردستان (سنندج)
- ۲۳ آذر ماه ۸۹: شبکه استانی باران (گیلان، رشت)
- ۲۴ آذر ماه ۸۹: شبکه استانی سبلان (اردبیل)
- ۲۵ آذر ماه ۸۹: شبکه استانی اشراق (زنجان)
- ۲۶ آذر ماه ۸۹: شبکه استانی بوشهر
- ۲۷ آذر ماه ۸۹: شبکه استانی سهند (آذربایجان شرقی، تبریز)
- ۲۸ آذر ماه ۸۹: شبکه استانی افلاک (لرستان، خرم آباد)
- ۲۹ آذر ماه ۸۹: شبکه استانی جهان بین (چهارمحال و بختیاری)
- ۳۰ آذر ماه ۸۹: شبکه استانی هامون (سیستان و بلوچستان، زاهدان)
- ۱ دی ماه ۸۹: شبکه استانی دنا (کهگیلویه و بویر احمد، یاسوج)
- ۲ دی ماه ۸۹: شبکه استانی سبز (گلستان، گرگان)
- ۳ دی ماه ۸۹: شبکه استانی طبرستان (مازندران، ساری)
- ۴ دی ماه ۸۹: شبکه استانی آذربایجان غربی (ارومیه)
- ۵ دی ماه ۸۹: شبکه استانی کرمان
- ۶ دی ماه ۸۹: شبکه استانی ایلام
- ۷ دی ماه ۸۹: شبکه استانی نور (قم)
- ۸ دی ماه ۸۹: شبکه استانی خلیج فارس (هرمزگان، بندر عباس)
- ۹ دی ماه ۸۹: شبکه استانی آفتاب (مرکزی، اراک)
- ۱۰ دی ماه ۸۹: شبکه استانی اصفهان

گفتنی است برنامه های هر یک از شبکه های استانی فوق در نوبت پخش دیجیتالشان، از ساعت ۸:۰۰ بامداد شروع می شود.

منبع:

payam110313
04-12-2010, 01:02
هنوز فاز يك افتتاح رسمي نشده است.
منم مثل شما خبر ندارم البته ميتونيد با صداوسيماي مركز اصفهان تماس بگيريد اونها بهتر ميدونند.
اين هم سايت صدا وسيماي اصفهان است

با کدوم بخشش تماس بگیرم؟:31::31:

behrouz2
04-12-2010, 10:04
با کدوم بخشش تماس بگیرم؟:31::31:

تلفن ارتباطات مردمی برای شهر اصفهان 162

تلفن ارتباطات مردمی برای شهرستانهای استان 2658080

شماره پيام کوتاه روابط عمومي صداوسيماي استان اصفهان30000311

ايميل روابط عمومي صداوسيماي استان اصفهان:162-esf@irib.ir

moslem47
04-12-2010, 18:48
عجله نكن همانطور كه رئيس سازمان مركز خراسان رضوي اعلام كرده در مرحله بعدي به 16 شبكه تلوزيوني خواهد رسيد ودر مراحل بعد بيشتر ميشود.
مرحله بعد کی است؟.............

behrouz2
04-12-2010, 23:09
مرحله بعد کی است؟.............

مدير کل صدا و سيماي مرکز خراسان رضوي آقاي حجت‌الاسلام نهاوندي در مراسم افتتاح فرستنده ديجيتال بيان كردند:
حجت‌الاسلام علي نهاوندي در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس تلويزيون و راديو خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه خراسان با بيان اين که افتتاح شبکه‌هاي ديجيتال در استان خراسان رضوي در روز مباهله(دهم آذر ماه) انجام خواهد شد، اعلام كرد:
در مرحله اول بهره‌برداري، 8 شبکه توسط گيرنده‌هاي ديجيتال قابل دريافت خواهد بود.
مرحله دوم 14 شبكه تلوزيوني
درمرحله سوم 16 شبكه تلوزيوني خواهد رسيد، افزود: در اين زمينه بناست تجهيزات مکملي نصب شود. سيستم تقويت‌هايي نياز دارد تا بتوانيم تعداد شبکه‌ها را افزايش دهيم و در اين خصوص شبکه مستند نيز از اولويت‌هاي ماست. بستري در حال انجام است تا بتوانيم در يک سپهر رسانه‌اي از تمام توليدات شبکه‌هاي خودمان که شبکه‌هايي سالم و پاک هستند با قوميت‌ها و زبان‌هاي مختلف استفاده کنيم.
مرحله چهارم 34 شبكه تلوزيوني و15 شبكه راديويي
وبه بيشتر شدن شبكها در مراحل بعدي اشاره كردند.
وي از تقويت فرستنده‌هاي ديجيتال استاني در آينده خبر داد و يادآور شد: در مرحله‌ي اول، سيستم ديجيتال در برخي نقاط استان راه اندازي خواهد شد، اما در مرحله تست شبکه، شهر مشهد به طور کامل پوشش داده خواهد شد و اميدواريم تا پايان سال بتوانيم براي سراسر استان پوشش متناسبي صورت دهيم تا مردم شبکه‌هاي مختلف را با کيفيت مطلوبي دريافت کنند.
مديرکل صدا و سيماي خراسان رضوي درباره شيوه دريافت سيگنال‌هاي ديجيتال نيز بيان كرد: مردم با استفاده از دستگاههای ست تاپ باکس که از نظر هزينه نيز قيمت بالايي ندارند، مي‌توانند به راحتي اين شبکه‌ها را دريافت کنند. شايد در ابتداي امر براي تبديل آنالوگ به ديجيتال مردم نياز به آموزش داشته باشند که به اين منظور بسته‌هاي آموزشي تهيه شده و در اين هفته و هفته‌هاي پيش رو از شبکه استاني سيماي خراسان رضوي پخش خواهد شد.
وي با اشاره به تامين هزينه‌هاي مورد نياز براي سيستم ديجيتال با همکاري استانداري خراسان رضوي گفت: در اين هفته استانداري خراسان رضوي، مکمل بودجه درنظر گرفته شده از سوي سازمان صدا و سيما را در اختيارمان قرار خواهد داد تا کار را آغاز کنيم. اين هزينه از بودجه فرهنگي استان تامين نشده است اما ما تمام بسترهاي لازم براي راه‌اندازي سامانه ديجيتال را فراهم کرده‌ايم.
حجت‌الاسلام نهاوندي در خصوص تصميم براي تغيير آرم شبکه استاني سيماي خراسان رضوي نيز بيان كرد: آرم کنوني از گذشته طراحي شده و تا حدودي جاي گنبد به لحاظ هنري و گرافيکي خالي است، به اين دليل که اين شبکه، شبکه تمام مردم استان است، از کليه افرادي که دستي در هنر گرافيک و طراحي لوگو دارند براي مشارکت و ارائه ايده‌ها دعوت کرديم.
وي خاطرنشان کرد: با توجه به فراخوان داده شده، تاکنون حدود 100 اثر را دريافت کرده‌ايم که هم‌اکنون توسط کميته انتخاب درحال بررسي است و اميدواريم تا ماه‌هاي آينده اين کار را به نتيجه برسانيم و در 22 بهمن لوگوي جديد را که متناسب با هنر استان خواهد بود، تقديم کنيم.

payam110313
05-12-2010, 01:46
مدير کل صدا و سيماي مرکز خراسان رضوي آقاي حجت‌الاسلام نهاوندي در مراسم افتتاح فرستنده ديجيتال بيان كردند:
حجت‌الاسلام علي نهاوندي در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس تلويزيون و راديو خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه خراسان با بيان اين که افتتاح شبکه‌هاي ديجيتال در استان خراسان رضوي در روز مباهله(دهم آذر ماه) انجام خواهد شد، اعلام كرد:
در مرحله اول بهره‌برداري، 8 شبکه توسط گيرنده‌هاي ديجيتال قابل دريافت خواهد بود.
مرحله دوم 14 شبكه تلوزيوني
درمرحله سوم 16 شبكه تلوزيوني خواهد رسيد، افزود: در اين زمينه بناست تجهيزات مکملي نصب شود. سيستم تقويت‌هايي نياز دارد تا بتوانيم تعداد شبکه‌ها را افزايش دهيم و در اين خصوص شبکه مستند نيز از اولويت‌هاي ماست. بستري در حال انجام است تا بتوانيم در يک سپهر رسانه‌اي از تمام توليدات شبکه‌هاي خودمان که شبکه‌هايي سالم و پاک هستند با قوميت‌ها و زبان‌هاي مختلف استفاده کنيم.
مرحله چهارم 34 شبكه تلوزيوني و15 شبكه راديويي
وبه بيشتر شدن شبكها در مراحل بعدي اشاره كردند.
وي از تقويت فرستنده‌هاي ديجيتال استاني در آينده خبر داد و يادآور شد: در مرحله‌ي اول، سيستم ديجيتال در برخي نقاط استان راه اندازي خواهد شد، اما در مرحله تست شبکه، شهر مشهد به طور کامل پوشش داده خواهد شد و اميدواريم تا پايان سال بتوانيم براي سراسر استان پوشش متناسبي صورت دهيم تا مردم شبکه‌هاي مختلف را با کيفيت مطلوبي دريافت کنند.
مديرکل صدا و سيماي خراسان رضوي درباره شيوه دريافت سيگنال‌هاي ديجيتال نيز بيان كرد: مردم با استفاده از دستگاههای ست تاپ باکس که از نظر هزينه نيز قيمت بالايي ندارند، مي‌توانند به راحتي اين شبکه‌ها را دريافت کنند. شايد در ابتداي امر براي تبديل آنالوگ به ديجيتال مردم نياز به آموزش داشته باشند که به اين منظور بسته‌هاي آموزشي تهيه شده و در اين هفته و هفته‌هاي پيش رو از شبکه استاني سيماي خراسان رضوي پخش خواهد شد.
وي با اشاره به تامين هزينه‌هاي مورد نياز براي سيستم ديجيتال با همکاري استانداري خراسان رضوي گفت: در اين هفته استانداري خراسان رضوي، مکمل بودجه درنظر گرفته شده از سوي سازمان صدا و سيما را در اختيارمان قرار خواهد داد تا کار را آغاز کنيم. اين هزينه از بودجه فرهنگي استان تامين نشده است اما ما تمام بسترهاي لازم براي راه‌اندازي سامانه ديجيتال را فراهم کرده‌ايم.
حجت‌الاسلام نهاوندي در خصوص تصميم براي تغيير آرم شبکه استاني سيماي خراسان رضوي نيز بيان كرد: آرم کنوني از گذشته طراحي شده و تا حدودي جاي گنبد به لحاظ هنري و گرافيکي خالي است، به اين دليل که اين شبکه، شبکه تمام مردم استان است، از کليه افرادي که دستي در هنر گرافيک و طراحي لوگو دارند براي مشارکت و ارائه ايده‌ها دعوت کرديم.
وي خاطرنشان کرد: با توجه به فراخوان داده شده، تاکنون حدود 100 اثر را دريافت کرده‌ايم که هم‌اکنون توسط کميته انتخاب درحال بررسي است و اميدواريم تا ماه‌هاي آينده اين کار را به نتيجه برسانيم و در 22 بهمن لوگوي جديد را که متناسب با هنر استان خواهد بود، تقديم کنيم.

36 شبکه !!!! :18::18::18: مگه ایران چنتا شبکه داره روی هم رفته؟؟؟؟

searcher123
05-12-2010, 01:49
مشکلاتی که من در مواجهه با مبدل دیجیتال X.VISION مادیران دیدم:

- خروجی کامپوننت DVD اگر به ورودی های DVD تلویزیون CRT لامپی متصل شود تصویر ندارد !!!!!

- صدای کانال هایی که اکثراً موسیقی های با تفکیک استریو پخش می کنند مثل رادیو جوان، پیام و ایران، به جای اینکه به صورت تفکیک شده و استریو پخش شوند، بلندگوی سمت چپ صدایش بلندتر از بلندگوی دست راست است اما وقتی با تلویزیون LED سامسونگ دارای گیرنده ی دیجیتال داخلی تست کردم دیدم صدا به صورت استریو و تفکیک شده پخش می شود.

- خروجی TO TV اگر چه می بایست به صورت Coaxial روی باندهای UHF خروجی صدا و تصویری آنتنی بدهد، متاسفانه فقط برای فریب دادن است و در واقع این یک خروجی Loop Out همان ورودی آنتن است که فقط به جای مادگی، فیش نری است!

- تصویر تلویزیون گاهی کند و سکته دار می شود و به صورت پالس تصویر فریز می شود (خیلی جزئی اما مشخص!) که با خاموش و روشن کردن مجدد ستاپ باکس رفع می شود اما هر از چندگاهی به صورت آزاردهنده ای خودش را نشان می دهد مخصوصا در نوار اخبار زیر صفحه تلویزیون مثل نوار اخبار شبکه خبر که مطالب در حین عبور، گاهاً با فریز رد می شود!

حالا باید دید آیا مادیران این مشکلات جدی را با ارتقای نرم افزار اصلی دستگاه یعنی آپدیت Firmware می تواند حل کند یا خیر!

الباقی دوستان لطف کنند تجربیات خودشون در استفاده از مبدل های دیجیتالی که تهیه می کنند اعلام کنند تا دوستانی که هنوز خرید نکرده اند متضرر نشوند.

ضمناً اگر ستاپ باکسی می شناسید که خروجی مستقیم آنتنی برای تلویزیون های قدیمی داشته باشد ممنون می شم معرفی کنید چون تلویزیون ما فقط ورودی آنتن دارد و هیچ فیش دیگری برای اتصال در پشت تلویزیون موجود نیست.

اینم عکس تنها فیش پشت تلویزیون ما:

سلام
من جم و مارشال مدل ٨٨٥ را شخصا آزمايش كردم. جم خروجي RF داشت و به خوبي جواب داد. ولي مارشال فيش پشتي كه نوشته RF Out كاملا الكيه و همان آنتن است كه براي وقتي كه بخواهيد يك ويديوي تيونر دار را تغذيه كنيد به درد مي‌خورد.

DVB-S-XBOX360
05-12-2010, 06:30

دوست عزیز منظور شما اگر قابلیت نمایش تله تکست به زبان فارسی هست باید خدمتتون عرض کنم که این ارتباطی به نوع کارت و سخت افزار اون نداره. بلکه همه مشکل سر نرم افزاره. یعنی اگر برنامه ای باشه که تله تکست فارسی رو ساپورت کنه به راحتی میشه این مشکل رو حل کرد.

البته باید طوری باشه که همه بدون نرم افزار جانبی بتونن تله تکست فارسی رو داشته باشن اما تا اون موقع من یک پلاگین (افزونه) برای برنامه ProgDVB یا --- Viewer یا امثال اینها پیدا کردم که باید در فولدر پلاگین نرم افزار کپی بشن. بعد از اون باید برنامه پروگ دی وی بی رو اجرا کرد و از منوی پلاگین این افزونه رو اجرا و پس از مشاهده تله تکست به شکل به هم ریخته، با کلیک راست بر روی پنجره مشکی، زبان فارسی و عربی را انتخاب کرده و سپس میبینید که همان نوشته های به هم ریخته به شکل درست دیده میشوند.

البته برای تله تکست باید روی یکی از کانالهای سه یا دو باشید چون فقط این دو کانال در پخش دیجیتال حاوی اطلاعات تله تکست هستند.

به عکسی که من از این افزونه در حال اجرا گرفتم توجه بفرمایید:

نام این افزونه Golden Teletext است که با جستجوی در گوگل به راحتی بدان دست پیدا خواهید کرد.

DVB-S-XBOX360
05-12-2010, 06:40
سلام دوستان

مهمترین مشکل قطعی تنظیم نبودن آنتن در مناطقی است که پوشش سیگنال خوبی ندارند. دقیقا مثل موبایل که بعضی جاها خوب آنتن نمیدهند. بهترین راه برای شما تنظیم دقیق یک بار برای همیشه آنتن هوایی منزلتان است. تا سیگنال این کانال به حداکثر اندازه خود در محل شما برسد.

گاهی هم قطعی در مناطقی که به صورت آزمایشی هستند توسط خود صدا و سیما پدید میآید!

در مورد اون مارکی که سایت محل فروشش را اعلام کردید باید عرض کنم که اولا این محصول زیر 30 هزار تومان قیمت داره و قیمت سر گردنه ای این آقا که نوشته 45 هزار واقعا برای اون گیرنده چینی قلابی که مارک درست و حسابی هم نداره زیاده. پس قیمتش خیلی بالاست این مد نظرتون باشه.

دوما هیچ کدوم از این گیرنده ها در صورتی که پوشش سیگنال دیجیتال در منطقه شما ضعیف باشه قادر نیست بدون آنتن هوایی کار کنه و اون آنتن کوچک رومیزی تزئینی فقط در مناطقی که از سیگنال دهی بسیار خوبی برخوردار هستند به کار میآید.

الان خانه ما به دلیل وجود ساختمان های متعدد کوتاه و بلند در مجاورتش فقط با آنتن هوایی شاخه ای UHF بر روی کانالهای دیجیتال تصویر داره. اما در منزل خواهرم که در یک آپارتمان مرتفع 10 طبقه سکونت داره، همین آنتنهای رومیزی کوچک نزدیک پنجره اتاق پاسخگو هست.

پس اون آنتن ها هیچ معجزه ای نمیکنند. همه چیز به میزان سیگنال دیجیتال در منطقه مد نظر شما بستگی داره.

DVB-S-XBOX360
05-12-2010, 06:50
سلام
ممنون

نه دوست عزیز

به دلیل اینکه این سیستم فقط برای پخش دیجیتال زمینی اختراع شده یعنی فرستنده این کانالها قادر است بر روی زمین تا شعاع محدودی سیگنال رسانی کند و فرکانسهای این سیستم همه با فرکانس در حد مگاهرتس پخش میشوند. نام این سیستم ----T است.

اما سیستم پخش ماهواره ای که نامش ----S است (S مخفف ستلایت به معنای ماه!واره)، از مکانی در خارج از کره زمین و با قدرت گیگاهرتس کانالها را پخش میکند و دارای پهنه پوششی بسیار گسترده تری است. ضمن اینکه برای دریافت سیگنال در حد گیگاهرتز باید آن ها را توسط یک دیش مقعر بر روی یک نقطه کانونی متمرکز کرد و سپس با ورود به النبی مرکز دیش، آن ها را به گیرنده ----S برای رمزگشایی ارسال نمود.

پس میبینید که اصلا این سیستم ----T هیچ ارتباطی به ماهواره و یا دانلود آفلاین فایلها از ماهواره ندارد.

سیستم مورد بحث ما با آنتن های شاخه ای معمولی کار میکنه و ماه!واره با دیش و النبی!

DVB-S-XBOX360
05-12-2010, 07:03
مدلشو يادم رفته...چون همون روز رفتم پسش دادم...البته زياد معروف نبود....بعدش با مدال ايكس ويژن ماديران هم همين مشكلو دارم!

من دقيقا همين كارها رو كردم...اول درايورشو نصب كردم بعد نرم افزارشو...اما وقتي اسكن ميكردم هيچي پيدا نميكرد!!

خب پس اگر گیرنده USB اکس ویژن مادیران گرفتین، پس هیچ بهانه ای برای عدم راه اندازی ندارین چون همه بچه ها اینجا با همین مدل کار کرده اند. به غیر از یه سری آموزش تصویری که قبلا ارائه کردم شما باید مثلا در برنامه ProgDVB چنین تنظیماتی رو انجام بدین و با قفل کردن فرکانس محل زندگیتون اونقدر آنتن رو بچرخونین تا سیگنال پر بشه و چراغ قرمز گیرنده که داخلش تعبیه شده روشن بشه. این فرکانس در شهرهای مختلف فرق میکنه.

شما اول باید سخت افزار یعنی گیرنده رو به برنامه معرفی کنین و سپس بروید به سراغ اسکن کردن کانال:

گیرنده ای که من در آموزش ازش استفاده کردم همین مادیران 29 هزار تومانی است.

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --

موفق باشید

DVB-S-XBOX360
05-12-2010, 07:19
سلام
احتمالا سوالم تکراریه ولی خوب تعداد صفحات خیلی زیاد بود نمیشه دید
چجوری میشه فرمت trp رو تبدیل به فرمت های دیگه مثه dat کرد که بشه vcd هم نشون داد با جت ادیو و Xilisoft Video Converter Ultimate 6 هم تست کردم نشد تبدیل شه
بعدش راهی نداره بشه از اول فرومت خروجی رو تنظیم کرد که با فرمت trp ضبط نکنه خیلی حجمش بالاست
ممنون

شما باید اول TRP رو به TS تبدیل کنین. بعدش TS رو به MPEG 2 و در آخر MPEG 2 رو به DAT برای VideoCD تبدیل کنین. متاسفانه این trp یا ts ستاپ باکس ها از نوع استاندارد نیستند مخصوصا ts که پروویژن ضبط میکنه اسم ts رو داره اما پلیرهای تخصصی که کارشون ts و mkv و wmvhd هست به دلیل به هم ریختگی یکپارچگی فایل قادر به پخش درست و حسابیش نیستند و فقط در کامپیوتر با vlc اکثرشون رو میشه دید ولی شاید نشه تبدیلش کرد.

باید چندین نرم افزار مختلف باید با هم مورد استفاده قرار بگیرند که من زیاد دنبالش نرفتم و از خیر تبدیل ویدیوهای ضبط شده کانالهای دیجیتال صدا و سیما توسط ستاپ باکسهای مبدل موجود، گذشتم.

اما میشه. ولی باید خیلی وقت روش گذاشت.

در مورد سوال دوم هم جواب شما 100 درصد منفی هست چون ما نمیتونیم به ستاپ باکس بگیم با این فرمت ضبط نکن چون این عملیات در آیسی دستگاه برنامه ریزی شده و فقط سازنده قادر به ایجاد تغییرات در نوع فرمت ضبطی هست.

حجم استریم ویدیویی کانالها در همه جا همینه. حتی بهترین گیرنده ها که با فرمت استاندارد TS کانالها را ضبط میکنند همین حجم را دارند و مسلما این حجم با حجم DivX یا VCD قابل قیاس نیست. برای کم شدن حجم فقط میشه بعد از ضبط اونا رو تبدیل کرد.

چون ستاپ باکس نمیتونه با پردازش محدود سخت افزاریش در آن واحد هم تصاویر کانالها و صداشون رو ضبط کنه و در همان حال بتونه اون رو فشرده سازی و سپس روی حافظه ذخیره کنه!
غیر ممکنه دستگاهی برنامه های تلویزیون رو مستقیم به شکل کم حجم مثلا DivX یا XviD یا DAT VCD ضبط کنه!

DVB-S-XBOX360
05-12-2010, 07:24
36 شبکه !!!! :18::18::18: مگه ایران چنتا شبکه داره روی هم رفته؟؟؟؟

حدود 60 شبکه تلویزیونی و 60 شبکه رادیویی:

1. شبکه اول
2. شبکه دوم
3. شبکه سوم
4. شبکه چهارم
5. شبکه تهران
6. شبکه خبر
7. شبکه آموزش
8. شبکه قرآن
9. شبکه مستند (پخش آزمایشی)
10. شبکه Press TV پرس تی وی (خبری-انگلیسی)
11. شبکه جام جم 1
12. شبکه جام جم 2
13. شبکه جام جم 3
14. شبکه سحر 1
15. شبکه سحر 2
16. شبکه الکوثر
17. شبکه العالم (خبری-عربی)
18. شبکه iFilm آی فیلم (پخش 24 ساعته فیلم برای کشورهای عربی)
19. شبکه به زبان اسپانیولی که در امریکای مرکزی و جنوبی پخش میشه.
20 تا 50. سی (30) شبکه تلویزیونی مراکز استانی که در هر روز معمولا حدود 6 ساعت برنامه بیشتر ندارند.

تلویزیون های ماهواره ای زیر نیز توسط دولت ایران تغذیه مالی میشوند (برنامه سازی، اجاره پخش بر روی ماهواره های مختلف و تامین هزینه های جنبی سخت افزاری) اما در ظاهر و به اصطلاح توسط خود گردانندگان تلویزیون اداره میشوند:

51. شبکه المنار اختصاصی حزب ا... لبنان
52. شبکه ثامن { امام رضا (ع) }
53. شبکه مذهبی سلام
54. شبکه مذهبی ولایت
55. شبکه مذهبی امام حسین (ع)
56. شبکه مذهبی کربلاء
57. شبکه مذهبی اهل البیت
58. شبکه RTA افغانستان

ضمنا قرار است در آینده ای نامعلوم کانال ورزشی برای داخل ایران (این کانال قرار بود تیر ماه گذشته افتتاح شود اما گویا هیچ خبری از زمان دقیق افتتاح چنین شبکه ای در دست نیست) و همچنین دومین کانال به زبان اسپانیولی برای منطقه امریکای مرکزی و جنوبی نیز راه اندازی شود.

کانالهای رادیوهای مجموعه صدا و سیما:
24 کانال فعلی رادیو
+
30 کانال رادیویی استانی
لیست کامل رادیوها در لینک زیر موجود است:
live.irib.ir

.

DIKT
05-12-2010, 13:07
خب پس اگر گیرنده USB اکس ویژن مادیران گرفتین، پس هیچ بهانه ای برای عدم راه اندازی ندارین چون همه بچه ها اینجا با همین مدل کار کرده اند. به غیر از یه سری آموزش تصویری که قبلا ارائه کردم شما باید مثلا در برنامه ProgDVB چنین تنظیماتی رو انجام بدین و با قفل کردن فرکانس محل زندگیتون اونقدر آنتن رو بچرخونین تا سیگنال پر بشه و چراغ قرمز گیرنده که داخلش تعبیه شده روشن بشه. این فرکانس در شهرهای مختلف فرق میکنه.

شما اول باید سخت افزار یعنی گیرنده رو به برنامه معرفی کنین و سپس بروید به سراغ اسکن کردن کانال:

موفق باشید

با تشکر از توجه شما خواستم بدونم الان این تصویری که گذاشتین مربوط به نرم افزار همین USB ایکس ویژن هستش یا خیر و اگه یه توضیح بدین که تو این مدلهای مختلف کدومش از همه بهتر یا اینکه فرقی با هم ندارن ممنون میشم چون واقعا تو خریدش موندم

lord69
05-12-2010, 14:30
این گیرنده دیجیتال denay STB-236HD ----T چطوره؟من فقط واسه گیرندگیش میخوام نه مدیا پلیر.

گویا denay مدل های گرونترم داره.فرق خاصی با این دارن؟

راستی این مدل میتونه یک کانال رو در حین دیدن کانال دیگه ضبط کنه؟

payam110313
05-12-2010, 17:25
حدود 60 شبکه تلویزیونی و 60 شبکه رادیویی:

1. شبکه اول
2. شبکه دوم
3. شبکه سوم
4. شبکه چهارم
5. شبکه تهران
6. شبکه خبر
7. شبکه آموزش
8. شبکه قرآن
9. شبکه مستند (پخش آزمایشی)
10. شبکه Press TV پرس تی وی (خبری-انگلیسی)
11. شبکه جام جم 1
12. شبکه جام جم 2
13. شبکه جام جم 3
14. شبکه سحر 1
15. شبکه سحر 2
16. شبکه الکوثر
17. شبکه العالم (خبری-عربی)
18. شبکه iFilm آی فیلم (پخش 24 ساعته فیلم برای کشورهای عربی)
19. شبکه به زبان اسپانیولی که در امریکای مرکزی و جنوبی پخش میشه.
20 تا 50. سی (30) شبکه تلویزیونی مراکز استانی که در هر روز معمولا حدود 6 ساعت برنامه بیشتر ندارند.

تلویزیون های ماهواره ای زیر نیز توسط دولت ایران تغذیه مالی میشوند (برنامه سازی، اجاره پخش بر روی ماهواره های مختلف و تامین هزینه های جنبی سخت افزاری) اما در ظاهر و به اصطلاح توسط خود گردانندگان تلویزیون اداره میشوند:

51. شبکه المنار اختصاصی حزب ا... لبنان
52. شبکه ثامن { امام رضا (ع) }
53. شبکه مذهبی سلام
54. شبکه مذهبی ولایت
55. شبکه مذهبی امام حسین (ع)
56. شبکه مذهبی کربلاء
57. شبکه مذهبی اهل البیت
58. شبکه RTA افغانستان

ضمنا قرار است در آینده ای نامعلوم کانال ورزشی برای داخل ایران (این کانال قرار بود تیر ماه گذشته افتتاح شود اما گویا هیچ خبری از زمان دقیق افتتاح چنین شبکه ای در دست نیست) و همچنین دومین کانال به زبان اسپانیولی برای منطقه امریکای مرکزی و جنوبی نیز راه اندازی شود.

کانالهای رادیوهای مجموعه صدا و سیما:
24 کانال فعلی رادیو
+
30 کانال رادیویی استانی
لیست کامل رادیوها در لینک زیر موجود است:
live.irib.ir

.

خوب این شبکه ها گه میگین طی چه مدت اضافه میشن؟

یعنی در آینده میشه همه شبکه استانها را هم زمان باهم داشت؟

ahmad2l
05-12-2010, 22:45
آیا دستگاهی وجود داره که خروجی ریسیور را به ورودی گیرنده دیجیتال وصل کرد تا بشه برنامه ها ی ریسیور را هم ضبط کرد لطفا اگر کسی اطلاع داره توضیح بده

DVB-S-XBOX360
05-12-2010, 23:03
با تشکر از توجه شما خواستم بدونم الان این تصویری که گذاشتین مربوط به نرم افزار همین USB ایکس ویژن هستش یا خیر و اگه یه توضیح بدین که تو این مدلهای مختلف کدومش از همه بهتر یا اینکه فرقی با هم ندارن ممنون میشم چون واقعا تو خریدش موندم

دوست عزیز

این نرم افزاره و با هر گیرنده ای که در کامپیوتر نصب بشه کار میکنه. حالا میخواد گیرنده دیجیتالی USB مادیران باشه یا گیرنده ماهواره ای SKY Star HD2 ! این برنامه ها همه جور سخت افزار رو ساپورت میکنند.

برنامه نرم افزاری که به همراه این گیرنده های دیجیتال چینی به ما میدهند خیلی امکانات ندارند و بهتره از اونا استفاده نکرد و به جاش از امثال برنامه های جامع و کامل ProgDVB (عکس های بالا) و یا --- Viewer (عکسهای چند پست گذشته) که کاملا حرفه ای هستند استفاده کرد!

مثلا یکی از امکانات این نرم افزارهای حرفه ای اینه که میشه همزمان تمام کانالهای موجود در یک فرکانس رو با هم روی کامپیوتر ضبط کرد یا همه کانالها رو با هم و به صورت همزمان اونها رو تماشا کرد. (به شرطی که CPU و RAM و گرافیک کامپیوتر شما قدرتش رو داشته باشه)

در مورد خرید گیرنده برای کامپیوتر من توصیه میکنم ارزانترین رو بخرین چون تمام این ها چینی هستند و فقط ظاهرشون با هم فرق دارند و در واقع چیپست خیلی قدرتمندی ندارند که با هم تفاوت زیادی داشته باشند.

الان همین گیرنده مادیران اکس ویژن قیمتش 29 هزار تومان هست و در هر جای تهران که باشید با پیک موتوری (به صورت مجانی) و با همان قیمت 29 هزار تومان براتون میفرستند درب منزل. یک سال هم گارانتی داره و این مزیتی هست که اکثر این گیرنده های متفرقه ندارند. به دلیل این مسائل من خودم اکس ویژن مادیران گرفتم.

برای اینکار باید شماره خودتون رو به سارا خانم در وبلاگ مادیران اعلام کنید تا ایشون ترتیب ارسال رو براتون فراهم کنند:
maadiran.mihanblog.com

.

DVB-S-XBOX360
05-12-2010, 23:10
خوب این شبکه ها گه میگین طی چه مدت اضافه میشن؟

یعنی در آینده میشه همه شبکه استانها را هم زمان باهم داشت؟

دوست عزیز من اون کانالها رو در جواب دوستی نوشتم که پرسیده بود ایران چند کانال داره.
این بدین معنی نیست که صدا و سیما میخواد همه اینا رو برای ما به صورت دیجیتال زمینی پخش کنه!

من اطلاع دقیق ندارم اما بعید میدونم تمام کانالهای استانی روزی به صورت همزمان روی دیجیتال بیان!
چون الان مثلا در مشهد به جای شبکه تهران، دارند شبکه خراسان رضوی رو پخش میکنند در حالی که کانال تهران به مراتب بهتره (24 ساعته هست و همه برنامه هاش از شهرستان ها به روزتر و با کیفیت تره) اما به خاطر مسائل بومی جغرافیایی فعلا جایی در بین شبکه های قابل دریافت در مشهد نداره.

من هم امیدوارم یه روزی صدا و سیمایی ها دست به کار بشن و همه کانالهای فارسی زبان خودشون رو روی این سیستم پخش کنند.

DVB-S-XBOX360
05-12-2010, 23:18
آیا دستگاهی وجود داره که خروجی ریسیور را به ورودی گیرنده دیجیتال وصل کرد تا بشه برنامه ها ی ریسیور را هم ضبط کرد لطفا اگر کسی اطلاع داره توضیح بده

خیر دوست عزیز

گیرنده دیجیتال ورودی نداره که بتونه چنین کاری انجام بده.

برای ضبط برنامه های ----- ماه!واره باید خود ----- شما امکان ضبط داشته باشه. الان خیلی از مدلهای حتی معمولی این قابلیت رو دارند مثلا استارست 95-97-99 USB یا مثلا iClass یا امثال اینها.

هر گیرنده ای فقط میتونه برنامه هایی که خودش پخش میکنه رو ضبط کنه.

payam110313
06-12-2010, 01:25
دوست عزیز من اون کانالها رو در جواب دوستی نوشتم که پرسیده بود ایران چند کانال داره.
این بدین معنی نیست که صدا و سیما میخواد همه اینا رو برای ما به صورت دیجیتال زمینی پخش کنه!

من اطلاع دقیق ندارم اما بعید میدونم تمام کانالهای استانی روزی به صورت همزمان روی دیجیتال بیان!
چون الان مثلا در مشهد به جای شبکه تهران، دارند شبکه خراسان رضوی رو پخش میکنند در حالی که کانال تهران به مراتب بهتره (24 ساعته هست و همه برنامه هاش از شهرستان ها به روزتر و با کیفیت تره) اما به خاطر مسائل بومی جغرافیایی فعلا جایی در بین شبکه های قابل دریافت در مشهد نداره.

من هم امیدوارم یه روزی صدا و سیمایی ها دست به کار بشن و همه کانالهای فارسی زبان خودشون رو روی این سیستم پخش کنند.

سلام دوست عزیز

سوال راجع به تعداد شبکه های ایران را خودم کردم:31::31::31:

یه سوال دارم صدا و سیمای دیجیتال آزمایشی چه فرقی با رسمی داره؟

DVB-S-XBOX360
06-12-2010, 02:38
یه سوال دارم صدا و سیمای دیجیتال آزمایشی چه فرقی با رسمی داره؟

فرق خاصی نداره دوست بزرگوار من.

در پخش آزمایشی دیجیتال امکان داره بدون اطلاع قبلی تصویر کانالها قطع بشن و یا تعداد کانالها زیاد و کم بشن، یا کانالها گاهی بدون صدا پخش بشن.

درحالی که پخش رسمی دیجیتال به صورت 24 ساعته و بدون قطعی هستش.

ak313
06-12-2010, 09:22
این گیرنده دیجیتال denay STB-236HD ----T چطوره؟من فقط واسه گیرندگیش میخوام نه مدیا پلیر.

گویا denay مدل های گرونترم داره.فرق خاصی با این دارن؟

راستی این مدل میتونه یک کانال رو در حین دیدن کانال دیگه ضبط کنه؟
بله چیپ گرونتر nec ژاپنه ضمنا 236 اچ دی فقط یه شبکه در حال پخش رو ضبط می کنه

asstubirs
06-12-2010, 14:15
با سلام به دوستان
یه مار ک درست وحسابی برای پی سی ولپ تاپ که خوب باشه معرفی کنید .من از سایت یه چند مدلی گرفتم ولی نمیدونم کدومشون رو بخرم.
اینم اون چند مدل:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] PROVISION Miracle TV - گیرنده آنالوگ و کپچر پروویژن

- گيرنده تلويزيون آنالوگ در اندازه كوچك براي تماشا وضبط برنامه هاي تلويزيوني جهت استفاده در كامپيوترهای رومیزی و نوت بوک
- داراي ورودي هاي S-Video , AV از طريق كابل جهت ضبط تصاوير از منابع مختلف و RF-TV به صورت مستقيم
- امكان ضبط صدا و تصوير به فرمت ها ي MPEG 1/2/4, WMA,MP3 ,WMV
- امكان ضبط با فرمت هاي استاندارد SVCD,DVD,VCD با كيفيت بالا
- سازگار با صداي Onboard High Definition
- داراي راديو FM
- گيرندگي فوق العاده بالا با امكان در يافت واضح تصاوير كانالهاي تلويزيوني
- امكان ضبط و پخش تصاوير با كيفيت بي نظير
- پشتيباني از تكنولوژي Time -shift جهت از دست ندادن تماشاي زنده لحظه اي از تصاوير تلويزيوني
- امكان برنامه ريزي ضبط كانالهاي تلويزيوني از قبل Schedule Recording
- امكان پخش تصاوير زنده تلويزيوني به صورت تصوير در تصوير تا 16 تصوير (PIP )
- امكان گرفتن عكس از روي تصاوير ورودي (Snapshot )
- امكان مشاهده تصاوير كانال ها ي تلويزيوني و ويدئويي به صورت تمام صفحه Full Screen

- به همراه كنترل از را ه دور كوچك و آنتن مجزاي رايگان
- گارانتی تعویض
متعلقات :
کنترل از راه دور، کابل های ورودی AV و Svideo ، آنتن رومیزی ، دفترچه راهنما ، سی دی نصب

USB ----T گیرنده دیجیتال برای کامپیوتر Nano PC

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
- گیرنده 14 کانال داخلی و ماهواره ای ایران و 10 شبکه رادیویی
- مشاهده شبکه های تلویریونی با کیفیت DVD به صورت دیجیتال
- قابلیت اسکن دستی و اتوماتیک
- امکان ضبط و آرشیو برنامه ها با فرمت4 mpeg
- قابلیت نمایش EPG (جدول زمانبندی برنامه ها)
- امکان ضبط برنامه در ساعت برنامه ریزی شده
- تامین برق مورد نیاز از پورت usb، بدون نیاز به آداپتور خارجی
- امکان تهیه عکس از برنامه های در حال نمایش
- بزرگنمایی تصویر در هر نقطه و به میزان دلخواه
- اعمال افکت های دلخواه صدا بر روی برنامه های در حال پخش
- اتصال آسان از طریق پورت usb
- امکان تهیه لیست کانال های مورد علاقه
- دارای ریموت کنترل
- نصب آسان
- کوچکترین گیرنده دیجیتال برای کامپیوتر ( 4 * 2 سانتی متر)
- گارانتی تعویض
- ساخت آلمان

مدل ایکس ویژن هم هست .
کدومشون بهتره یا اینکه مارک های دیگری رو پیشنهاد می کنید.

najafiinfo
06-12-2010, 15:55
سلام
به نظر من مارک pinavid هم خوبه

acc
06-12-2010, 16:45

سلام دوست عزیز .
من مدل نانو و ایکس ویژن رو امتحان کردم داشتم . نانو گیرنگیش بهتر بود ( یا شاید برای من بهتر بود )
الان به آنتن خیلی معمولی رو از پنجره اتاق دادم روی پشت بوم 24 تا کانالو خیلی خوب با سیگنال پر میگیره . ( توی مشهدم )
آنتن رو همین جوری یه سیم برق ! وصل کردم گذاشتم روی پشت بوم .:31: بدون پایه و اینا . ( امکانات نداریم دیگه )

asstubirs
06-12-2010, 17:30
با سلام به دوستان
مگه اینها با آنتن خودشون کار نمی کنند که مجبورید سیم کشی کنید.

DVB-S-XBOX360
06-12-2010, 17:44
با سلام به دوستان

دوست عزیز این آنتن های کوچک بیشتر جنبه تزئینی دارند و داخلشون چیز خاصی نداره که بتونه معجزه کنه!

اگر در منطقه ای که مد نظر هست، سیگنال دیجیتال قوی پخش بشه، این آنتهای کوچک هم برای دریافت تصاویر جواب میده. اما اگر منطقه کور باشه از لحاظ سیگنال، باید از آنتن هوایی شاخه ای UHF برای دریافت استفاده کرد. که خوشبختانه در 99 درصد منازل این گونه آنتن (هوایی) وجود داره!

موفق باشید

.

acc
06-12-2010, 18:39
با سلام به دوستان

من با آنتن خودش فقط تونستم روی پشت بوم شبکه ها رو دریافت کنم . با سیگنال پر .
البته اگه کنار پنجره باشی و دیوار بتنی تو مسیر نباشه آنتن خودش میگیره

sht1987
06-12-2010, 23:36
با سلام به دوستان
یه مار ک درست وحسابی برای پی سی ولپ تاپ که خوب باشه معرفی کنید .من از سایت یه چند مدلی گرفتم ولی نمیدونم کدومشون رو بخرم.
اینم اون چند مدل:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] PROVISION Miracle TV - گیرنده آنالوگ و کپچر پروویژن

- گيرنده تلويزيون آنالوگ در اندازه كوچك براي تماشا وضبط برنامه هاي تلويزيوني جهت استفاده در كامپيوترهای رومیزی و نوت بوک
- داراي ورودي هاي S-Video , AV از طريق كابل جهت ضبط تصاوير از منابع مختلف و RF-TV به صورت مستقيم
- امكان ضبط صدا و تصوير به فرمت ها ي MPEG 1/2/4, WMA,MP3 ,WMV
- امكان ضبط با فرمت هاي استاندارد SVCD,DVD,VCD با كيفيت بالا
- سازگار با صداي Onboard High Definition
- داراي راديو FM
- گيرندگي فوق العاده بالا با امكان در يافت واضح تصاوير كانالهاي تلويزيوني
- امكان ضبط و پخش تصاوير با كيفيت بي نظير
- پشتيباني از تكنولوژي Time -shift جهت از دست ندادن تماشاي زنده لحظه اي از تصاوير تلويزيوني
- امكان برنامه ريزي ضبط كانالهاي تلويزيوني از قبل Schedule Recording
- امكان پخش تصاوير زنده تلويزيوني به صورت تصوير در تصوير تا 16 تصوير (PIP )
- امكان گرفتن عكس از روي تصاوير ورودي (Snapshot )
- امكان مشاهده تصاوير كانال ها ي تلويزيوني و ويدئويي به صورت تمام صفحه Full Screen

- به همراه كنترل از را ه دور كوچك و آنتن مجزاي رايگان
- گارانتی تعویض
متعلقات :
کنترل از راه دور، کابل های ورودی AV و Svideo ، آنتن رومیزی ، دفترچه راهنما ، سی دی نصب

-
-
-

مدل ایکس ویژن هم هست .

دوست عزیز Provision Miracle TV گیرنده آنالوگ هست و در ویندوز 7 کار نمی کند.

DALIR
07-12-2010, 12:01
دوستان سلام
آيا گيرنده ديجيتال براي تلويزيون داخل ماشين هست؟
چه ماركي وقيمت ان چنده.
با تشكر

Artam01
07-12-2010, 13:06
سلام دوست عزیز .
من مدل نانو و ایکس ویژن رو امتحان کردم داشتم . نانو گیرنگیش بهتر بود ( یا شاید برای من بهتر بود )
الان به آنتن خیلی معمولی رو از پنجره اتاق دادم روی پشت بوم 24 تا کانالو خیلی خوب با سیگنال پر میگیره . ( توی مشهدم )
آنتن رو همین جوری یه سیم برق ! وصل کردم گذاشتم روی پشت بوم .:31: بدون پایه و اینا . ( امکانات نداریم دیگه )

به سیم برق وصل کردی؟ :18:
بدون پایه ممکنه باد بزنه بیافته پایین.

sound.vision
07-12-2010, 15:08
دوستان سلام
چه ماركي وقيمت ان چنده.
با تشكر

بودنش که هست
والا مارکشو نمی دونم چون اون چیزی که من دیدم اینجوری بود که پنل ال سی دی نصب می کردن رو ماشین که این پنله خودش گیرنده دیجیتال TV داشت قیمتش بیشتر بستگی داره که رو چه ماشینی بخوای نصب کنی (منظورم پنلهای فابریک هست نه اون ها که همینجور یه گوشه ی ماشین وصل می کنن).... من 150 تا 200 هزار تومن به بالا دیدم رو اینچ های پایین البته مدل های ارزون تر هم هست ولی خوب باید یه گشتی بزنی چون قیمتاش خیلی متفاوته.

DVB-S-XBOX360
07-12-2010, 18:27
دوستان سلام
چه ماركي وقيمت ان چنده.
با تشكر

در مورد قیمت و مارک که اطلاعی ندارم اما یه مزیتی این گیرنده های دیجیتال برای خودرو دارند که خیلی جالبه!

اونم اینه که میشه تصویر دیجیتال رو در ماشین، تا سرعت های خیلی بالا مثل 120 کیلومتر در ساعت رو بدون قطعی و شطرنجی شدن داشته باشید. کیفیتشم که محشره! خلاصه هر کسی که از این گیرنده های آنالوگ برفکی و خش خشی داره تو ماشینش الان میتونه با تعویض گیرنده اش به دیجیتال از تصویر شفاف و بدون برفک و لرزش و سایه ----T لذت ببره.

bahar5358
08-12-2010, 08:53
سلام دوستان من يه lcd مدل jvc گرفتم كه خودش گيرنده ---_T داره و موقع سرچ هم 16 تا كانال ديجيتال پيدا مي كنه و مقدار آنت رو هم عالي نشون ميده ولي نه صدا دارم و نه تصوير و يه پيغام ميده "سرويس در دسترس نيست" توي دفترچه هم قيد كرده كه سيگنال ----T رو ساپورت ميكنه خواستم كمكم كنيد شايد جايي رو درست تنظيم نكردم ممنون

acc
08-12-2010, 08:57
به سیم برق وصل کردی؟ :18:
بدون پایه ممکنه باد بزنه بیافته پایین.

به سیم برق نه ! با سیم برق
سیم آنتن دم دستم نبود گفتم الان با این امتحان کنم ببینم چجوریه . که خیلی خوب جواب داد
واسه اینکه باد نزنه هم یه آجر گذاشتم روش :27:

راستی من وقتی از گیرنده کامپیوتر استفاده می کنم بعد حدود یک ساعت قطع و وصل میشه . باید بکشم و دوباره وصلش کنم تا کامپیوتر بشناسش !
اشکال از چی میتونه باشه ؟

sound.vision
08-12-2010, 15:23
سلام دوستان من يه lcd مدل jvc گرفتم كه خودش گيرنده ---_T داره و موقع سرچ هم 16 تا كانال ديجيتال پيدا مي كنه و مقدار آنت رو هم عالي نشون ميده ولي نه صدا دارم و نه تصوير و يه پيغام ميده "سرويس در دسترس نيست" توي دفترچه هم قيد كرده كه سيگنال ----T رو ساپورت ميكنه خواستم كمكم كنيد شايد جايي رو درست تنظيم نكردم ممنون

سلام... فکر نمی کنم احتیاج به تنظیم خاصی باشه چون خود دستگاه با تنظیمات پیش فرض می تونه کانال ها رو بگیره فقط یه سرچ لازم داره و تمام... این دستگاه شما رو نمی دونم اما منم چندبار با یه مشکل شبیه همینی که شما می گی مواجه شدم منتها دستگاه من برای TV خونه هست که این مشکل رو پیدا کرد اونم به این خاطر بود که قبل از اینکه دستگاه رو به آنتن وصل کنم روشنش کردم و سرچ زدم ... بعدش این مشکل پیدا شد که متوجه شدم فیش آنتن رو نزدم...خلاصه وقتی فیش آنتن رو هم وصل کردم افاقه نکرد و باز همون پیام رو می داد تا اینکه کلا دستگاه رو از برق جدا کردم و بعد از چند دقیقه اول فیش آنتن رو وصل کردم و بعدش دستگاه رو روشن و سرچ رو زدم و درست شد... اول گفتم شاید همین جوری درست شده اما باز هم همین راه و روش رو امتحان کردم که دیدم بله! علی الظاهر مشکل همین بوده.... حالا شما هم دستگاه رو از سورس برق قطع کن و مطمئن شو که کاملا قطع شده و اول اتصال آنتن رو چک کن و بعدش هم دستگاه رو به برق ماشین وصل کن ببین شاید این راه مشکل رو حل کرد در غیر این صورت می تونی با شرکت خدمات دهنده گارانتیش تماس بگیری.

mahdimmj
08-12-2010, 17:43
سلام به دوستان عامل فروش یا نمایندگی برایت در قزوین کسی می دونه کجاست؟؟؟؟؟

DVB-S-XBOX360
08-12-2010, 19:13

به احتمال بسیار زیاد دلیلش اینه که مدل ال سی دی شما، استاندارد MPEG-4 H.264 رو ساپورت نمیکنه!

ببینید تلویزیون دیجیتال ----T دو استاندارد تصویری برای فشرده سازی داره. یکی MPEG-2 هست که همه ----T ها این سیستم پایه رو ساپورت میکنند. و دیگری استاندارد جدیدتر MPEG-4 هست که تنها مدلهای چند سال اخیر به اون سیستم مجهز هستند.

از اونجایی که صدا و سیما استاندارد جدیدتر ----T MPEG-4 H.264 رو برای پخش دیجیتال انتخاب کرده، موقع خرید مخصوصا ال سی دی یا گیرنده دیجیتال باید به این نکته بسیار حساس توجه کرد.

شما برای اطمینان از کار دفترچه راهنمای ال سی دی خود رو نگاه کنید و در قسمت مشخصات فنی یا Specification ببینید آیا MPEG-4 نیز ساپورت میشه یا نه. اگر نتونستید اون قسمت رو پیدا کنید لطف کنید مدل دقیق تلویزیون ال سی دی خودتون رو اینجا بنویسید تا خدمتتون عرض کنم.

البته گاهی اوقات سازنده های ال سی دی، با ارائه نرم افزار آپدیت که به تلویزیون تزریق میشه، امکان ارتقای استاندارد امپگ2 به امپگ4 رو فراهم میکنند. در صورت بسته بودن تمام درها برای ساپورت کردن امپگ4، این ارتقای نرم افزاری آخرین راه باقی مانده خواهد بود.

اگر هیچ کدام از این راه ها جواب نده شما میتونین یا تلویزیون رو پس بدین و مدلی تهیه کنید که امپگ4 رو ساپورت کنه یا اینکه از مبدلهای دیجیتال که HD Media Player هم هستند برای پورت HDMI ال سی دی تون استفاده کنید تا هم تلویزیون دیجیتال رو با شفاف ترین کیفیت داشته باشید، هم همه جور فیلم و ویدیو با فرمتهای مختلف رو بتونین به وسیله گیرنده دیجیتال یا همان ستاپ باکس تماشا کنید.

اینا همه احتمالاته اما تا اون موقع مدل دقیق تلویزیون فراموش نشه.

موفق باشید.

.

BraveKnight
08-12-2010, 20:10
دوستان توضیح میدن که H.264 چی هست؟

asstubirs
09-12-2010, 00:14
با سلام به دوستان
من بالاخره یه ایکس ویژن برای کامپیوترم گرفتم .آنتن رو هم پشت پنجره گذاشتم که خوب جواب داد.
در کل دستگاه خوبی و ازش راضی هستم.

DVB-S-XBOX360
09-12-2010, 01:57
دوستان توضیح میدن که H.264 چی هست؟

نام کامل این استاندارد MPEG-4 H.264/AVC هست. این استاندارد بین المللی کاربردهای مختلفی در زمینه فشرده سازی ویدیوهای دیجیتال داره. یکی از کاربردهاش استفاده از اون برای کاهش سایز ویدیوهاست به نحوی که کیفیت بالا حفظ بشه و شاهد افت کیفی آنچنانی نباشیم. نمونه: تبدیل فیلم های DVD-Video با حجمهای حدود 4.5 گیگابایت و فشرده سازی و تبدیل آن به حدود 0.7 گیگابایت معادل هفتصد مگابایت. یکی دیگر از کاربردهاش فشرده سازی تصاویر دیجیتال تلویزیونی ----T است که به اون وسیله هم کیفیت بالای تصاویر حفظ میشه و هم میشه در فرکانس تعداد بیشتری کانال رو جا داد و بنابراین هم از لحاظ فنی و هم از نظر اقتصادی برای فرستنده، توجیه مناسب داره.

اطلاعات بیشتر در مورد این استاندارد به زبان فارسی:

اطلاعات تخصصی در مورد این استاندارد به زبان انگلیسی:

دوستانی که قصد تهیه ستاپ باکس و یا تلویزیونهای مجهز به تیونر و گیرنده داخلی دیجیتال دارند، حتما توجه کنند که وسیله (گیرنده) مد نظر شما، حتما حتما حتما از استاندارد MPEG-4 H.264/AVC پشتیبانی کامل رو داشته باشه. اگر گیرنده ای که شما آن را خریداری میکنید، این استاندارد جدیدتر از MPEG-2 را درون خود نداشته باشد شما قادر به مشاهده کانالهای دیجیتال نخواهید بود به این شکل که گیرنده شما نام کانالها را پیدا میکند مثلا IRIB-TV3 یا مثلا IRIB Mostanad اما به دلیل عدم وجود رمزگشای استاندارد MPEG-4، تصویر دستگاه سیاه و بدون صدا باقی میماند. گاهی این نقیصه توسط ارتقای نرم افزاری موسوم به UPDATE قابل رفع است و گاهی این امکان وجود ندارد (بستگی به سازنده گیرنده یا تلویزیون دارد که خواسته شما را اجابت کند یا خیر).

موفق باشید.

.

BraveKnight
09-12-2010, 02:28
نام کامل این استاندارد MPEG-4 H.264/AVC هست. این استاندارد بین المللی کاربردهای مختلفی در زمینه فشرده سازی ویدیوهای دیجیتال داره. یکی از کاربردهاش استفاده از اون برای کاهش سایز ویدیوهاست به نحوی که کیفیت بالا حفظ بشه و شاهد افت کیفی آنچنانی نباشیم. نمونه: تبدیل فیلم های DVD-Video با حجمهای حدود 4.5 گیگابایت و فشرده سازی و تبدیل آن به حدود 0.7 گیگابایت معادل هفتصد مگابایت. یکی دیگر از کاربردهاش فشرده سازی تصاویر دیجیتال تلویزیونی ----T است که به اون وسیله هم کیفیت بالای تصاویر حفظ میشه و هم میشه در فرکانس تعداد بیشتری کانال رو جا داد و بنابراین هم از لحاظ فنی و هم از نظر اقتصادی برای فرستنده، توجیه مناسب داره...
.
ممنون از توضیحات بسیار مفیدتون و همچنین لینک‌ها.
امکان داره یه برنامه خوب برای تبدیل به H.264 معرفی کنید؟

DIKT
09-12-2010, 15:26
خدمت دوستان عرض کنم من الان دو مدل گرفتم هم ایکس ویژن و هم پین ا وید که پیناوید رو 23 تومن وایمکس وی
زن رو 28 تومن توی رشت خریدم به نظرم پین آوید خیلی جذابتر و بهتره و هم ارزونتر و کلا هیچ فرقی هم با هم ندارن و بی جهت پول اضافی ندین از نظر نرم افزار هم هر دوتا مثل هم هستن
اما یه سوال دارم ن آنت بوستر دار وصل کردم و یکیشون رو سوزوندم و نشون می ده که نباید انتن بوستر دار بهشون وصل کرد اما موندم تو شهر رشت خیلی جالب با آنت خودش میگیره اما به فاصله 10 کیلومتری شهر خیلی سخت م یگیره پیشنهاد دوستان چیه چطور می تونم یه مقدار سیگنالش رو بیشتر کنم هرچه ارتفاع بره بالاتر بهتر و یا بلعکس

behrouz2
09-12-2010, 15:57
گيرنده ديجيتال مخصوص اتومبيل با نام SVCوماركهاي ديگر وارد بازار شده
اين دستگاه رو هم ميشه توخونه استفاده وهم توماشين
قيمتشهم از 90000 تومن هستش تا165000 تومن
هم DVD پلير داره وهم راديوي آنالوگ وديجيتال
كيفيت رنگ وتصويرشم بد نيست
البته چندتا مدل پشت ويترين مغازه فروشنده بود مدلهاي شارژي كوچك داشت تا مدل ضبط خانگي
همه مدلاش هم داراي LCD وتيونر داخلي ديجيتال بودند.

براي اطلاعات بيشتر ميتونيد يه سري توپخونه بزنيد ويا به آدرس زير برويد

amahdavi2004
09-12-2010, 18:22
گيرنده ديجيتال مخصوص اتومبيل با نام SVCوماركهاي ديگر وارد بازار شده
اين دستگاه رو هم ميشه توخونه استفاده وهم توماشين
قيمتشهم از 90000 تومن هستش تا165000 تومن
هم DVD پلير داره وهم راديوي آنالوگ وديجيتال
كيفيت رنگ وتصويرشم بد نيست
البته چندتا مدل پشت ويترين مغازه فروشنده بود مدلهاي شارژي كوچك داشت تا مدل ضبط خانگي
همه مدلاش هم داراي LCD وتيونر داخلي ديجيتال بودند.

براي اطلاعات بيشتر ميتونيد يه سري توپخونه بزنيد ويا به آدرس زير برويد

فكر مي كنم استاندارد ديجيتال براي اتومبيل هماني است كه براي موبايل است يعني ----H كه مي تواند تا سرعت 120 كيلومتر را پشتيباني كند؛ ولي من هر چه در مشخصات اين مدل خواندم فقط ----T است؛ فكر مي كنم تنها دليلي كه نوشته براي اتومبيل است امكان استفاده از باتري است و از قيافه و هيكلش معلوم است بيشتر به درد اتوبوس مي خورد و امكان نصب آن در سواري كمي دشوار است.
دوستان كسي مدل ----H سراغ ندارد؟

salambarto
09-12-2010, 19:39
شبکه های استانی که ازطریق ----- دریافت میشن دیجیتال هستند؟

ak313
09-12-2010, 20:09
خیر گیرنده شما باید گیرنده دیجیتال زمینی باشه نه ماهواره ای

behrouz2
09-12-2010, 20:58
فكر مي كنم استاندارد ديجيتال براي اتومبيل هماني است كه براي موبايل است يعني ----H كه مي تواند تا سرعت 120 كيلومتر را پشتيباني كند؛ ولي من هر چه در مشخصات اين مدل خواندم فقط ----T است؛ فكر مي كنم تنها دليلي كه نوشته براي اتومبيل است امكان استفاده از باتري است و از قيافه و هيكلش معلوم است بيشتر به درد اتوبوس مي خورد و امكان نصب آن در سواري كمي دشوار است.
دوستان كسي مدل ----H سراغ ندارد؟

دوست عزيز ----h مخصوص موبايل تا صفحه lcd 3.5 اينچي طراحي شده است و اگر بخواهيم بايك تلوزيون ويا lcd بزرگتر تصاوير ----h را ببينيم تصوير به نمايش در نخواهد آمد واين بستگي مستقيم به نرخ بيتها ودادها دارد كه اگر در همين دستگاهاي ستاباكس قسمتهاي تنظيم نرخ بيت گنجانده شده بود وبا تعقير fec نرخ لول از 2/3 كنوني به 5/6 وهمچنين گزينه QP وجودداشت با تعغيير اين گزينها قادر بوديم در تهران در كانال 31 كه مخصوص ----H است 24 شبكه تلوزيوني از جمله 11 شبكه مستقل استاني را با همين دستگاهاي ستاباكس دريافت كنيم ولي به دلين كنوانسون بين المللي امواج راديويي IEEE اين امكان وجود ندارد.
دوست گرامي ----H مخصوص موبايل طراحي شده وDVB-T براي ساير گيرندها از جمله گيرندهاي داخل خودرو كه طبق آزمايشي كه در جاده قم صورت گرفته گيرنده ----T باسرعت 120 كيلومتر درساعت . تصاوير به خوبي دريافت شده است.

DVB-S-XBOX360
09-12-2010, 21:19
اما یه سوال دارم ن آنت بوستر دار وصل کردم و یکیشون رو سوزوندم و نشون می ده که نباید انتن بوستر دار بهشون وصل کرد اما موندم تو شهر رشت خیلی جالب با آنت خودش میگیره اما به فاصله 10 کیلومتری شهر خیلی سخت م یگیره پیشنهاد دوستان چیه چطور می تونم یه مقدار سیگنالش رو بیشتر کنم هرچه ارتفاع بره بالاتر بهتر و یا بلعکس

بله دوست عزیز. همانطور که قبلا عرض کردم برای سیگنال دیجیتال نباید از آنتنهای بوستر دار و یا آنتنهای گردان برقی استفاده کرد. این جور آنتنها برای سیگنال آنالوگ کاربرد دارد و در گیرنده دیجیتال به دلیل آسیب رسیدن به دستگاه نباید مورد استفاده قرار گیرند.

برای مسافتهای دور اگر شما در ارتفاع یکسانی با فرستنده باشید (آنتن هوایی شما به فرستنده دید مستقیم داشته باشد) میتوان تا 150 کیلومتر را بدون مشکل سیگنال رسانی کرد اما اگر موانعی بر سر راه باشد این امر مشکل تر میشود. به این خاطر شما سعی کنید از آنتنهای مرغوب باند UHF شاخه ای که حدود یک متر و خورده ای طول دارند استفاده کنید.
نوک انتن را طوری تنظیم کنید که مستقیما روبروی فرستنده شهر باشد. هر چه ارتفاع آنتن بالاتر باشد و کمتر در هنگام باد، تکان بخورد و هر چه قدر کابل آنتن کوآکسیال مصرفی مرغوب تر باشد (شیلد منظم متراکم و خوبی داشته باشد و مغزی کابل از نوع تک سیمه مسی باشد (مغزی سیم افشان نباشد)) بهتر است.

.

DVB-S-XBOX360
09-12-2010, 21:24

جواب سوال شما دوست عزیز خیلی ساده ست!

تمام کانالهای موجود بر روی ماهواره های مورد استفاده ما به صورت دیجیتال هستند. عبارت --- مخفف Digital Video Broadcasting است به این معنا که ارسال ویدیو به صورت دیجیتالی.

پس نه تنها کانالهای استانی بلکه تمام کانالهای خارجی دیگر که روی ماهواره ها هستند چه معمولی باشند و چه HD به صورت دیجیتال پخش میشوند.

احتمالا سوال شما چیز دیگری است ولی آن را به درستی مطرح نکرده اید. لطفا این دفعه واضح تر سوال خود را مطرح بفرمایید.

regedit021
10-12-2010, 01:55

DVB-S-XBOX360
10-12-2010, 04:04
ممنون از توضیحات بسیار مفیدتون و همچنین لینک‌ها.
امکان داره یه برنامه خوب برای تبدیل به H.264 معرفی کنید؟

خواهش میکنم.

ببینین دوست عزیز H.264 زیر مجموعه MPEG-4 هست و درستش اینه که شما بفرمایید برای MPEG-4 با کدک H.264 به مبدل نیاز دارید. این از این.

اما در مورد مبدل. شما قصد تبدیل چی رو دارید؟
اگر قصد تبدیل فایلهای ضبط شده از تلویزیون دیجیتال رو دارید باید بدونین که خود فایلهای ضبط شده از کانالهای دیجیتال صدا و سیما با فرمت MPEG-4 H.264 هستند و بدین ترتیب تبدیل فرمت به خودش! کار عبث و بیهوده ای هست.

اگر به دنبال تبدیل فایلهای ضبط شده با گیرنده دیجیتال برای کامپیوتر، به فرمتهای دیگر هستید باید نام فرمت مقصد را بدانید! فرمت مقصد شما چیزی باید غیر از MPEG-4 H.264/AVC باشد!

اما اگر DVD-Video فیلم دارید و میخواهید آنرا به MPEG-4 H.264 تبدیل کنید، به قسمت لینک داده شده سایت زیر مراجعه کنید که حدود 35 برنامه مختلف برای این کار معرفی کرده. این سایت هزاران برنامه تبدیل فرمتهای مختلف به یکدیگر را دارد.

payam110313
10-12-2010, 09:59
بله دوست عزیز. همانطور که قبلا عرض کردم برای سیگنال دیجیتال نباید از آنتنهای بوستر دار و یا آنتنهای گردان برقی استفاده کرد. این جور آنتنها برای سیگنال آنالوگ کاربرد دارد و در گیرنده دیجیتال به دلیل آسیب رسیدن به دستگاه نباید مورد استفاده قرار گیرند.

برای مسافتهای دور اگر شما در ارتفاع یکسانی با فرستنده باشید (آنتن هوایی شما به فرستنده دید مستقیم داشته باشد) میتوان تا 150 کیلومتر را بدون مشکل سیگنال رسانی کرد اما اگر موانعی بر سر راه باشد این امر مشکل تر میشود. به این خاطر شما سعی کنید از آنتنهای مرغوب باند UHF شاخه ای که حدود یک متر و خورده ای طول دارند استفاده کنید.
نوک انتن را طوری تنظیم کنید که مستقیما روبروی فرستنده شهر باشد. هر چه ارتفاع آنتن بالاتر باشد و کمتر در هنگام باد، تکان بخورد و هر چه قدر کابل آنتن کوآکسیال مصرفی مرغوب تر باشد (شیلد منظم متراکم و خوبی داشته باشد و مغزی کابل از نوع تک سیمه مسی باشد (مغزی سیم افشان نباشد)) بهتر است.

.
اسم این آنتن ها چیه و قیمتشون چقدره؟

behrouz2
10-12-2010, 10:19
خدمت دوستان عرض کنم من الان دو مدل گرفتم هم ایکس ویژن و هم پین ا وید که پیناوید رو 23 تومن وایمکس وی
زن رو 28 تومن توی رشت خریدم به نظرم پین آوید خیلی جذابتر و بهتره و هم ارزونتر و کلا هیچ فرقی هم با هم ندارن و بی جهت پول اضافی ندین از نظر نرم افزار هم هر دوتا مثل هم هستن

دوست عزيز اگر در منطقه اي دوراز فرستنده زندگي ميكنيد نياز به آنتن ياگي ويا آنتن بوستردارداريد كه البته بدون منبع تغذيه زيرا در منوي داخلي دستگاه قسمتي به نام قدرت آنتن وجوددارد كه با روشن كردن آن مي توانيد آنتن بوستر دار خودرا بدون منبع تغذيه به آن وصل كنيد.
1- روشن كردن گزينه قدرت آنتن
2-وصل كردن كابل آنتن بوستردار مستقيم از آنتن به پشت دستگاه والبته به تغذيه ئ آنتن بوستر دار نيازي نداريم.

---------- Post added at 11:19 AM ---------- Previous post was at 11:16 AM ----------

اسم این آنتن ها چیه و قیمتشون چقدره؟

اسم اين آنتنها از نوع آنتنهاي شاخكي وبه نام آنتن ياگي مشهورهستند. در باند UHF

amahdavi2004
10-12-2010, 13:06
دوست عزيز ----h مخصوص موبايل تا صفحه lcd 3.5 اينچي طراحي شده است و اگر بخواهيم بايك تلوزيون ويا lcd بزرگتر تصاوير ----h را ببينيم تصوير به نمايش در نخواهد آمد واين بستگي مستقيم به نرخ بيتها ودادها دارد كه اگر در همين دستگاهاي ستاباكس قسمتهاي تنظيم نرخ بيت گنجانده شده بود وبا تعقير fec نرخ لول از 2/3 كنوني به 5/6 وهمچنين گزينه QP وجودداشت با تعغيير اين گزينها قادر بوديم در تهران در كانال 31 كه مخصوص ----H است 24 شبكه تلوزيوني از جمله 11 شبكه مستقل استاني را با همين دستگاهاي ستاباكس دريافت كنيم ولي به دلين كنوانسون بين المللي امواج راديويي IEEE اين امكان وجود ندارد.
دوست گرامي ----H مخصوص موبايل طراحي شده وDVB-T براي ساير گيرندها از جمله گيرندهاي داخل خودرو كه طبق آزمايشي كه در جاده قم صورت گرفته گيرنده ----T باسرعت 120 كيلومتر درساعت . تصاوير به خوبي دريافت شده است.

اونی که نمایندگی فارکو در پارکینک هایپر استار ارائه می کند چی هست؟

behrouz2
10-12-2010, 14:29
اونی که نمایندگی فارکو در پارکینک هایپر استار ارائه می کند چی هست؟

عجب چيز تميزيه كاملا فوله يعني همه چي داره كم مونده بره سر كوچه نون هم بگيره
از يه سايتي درخواست مشخصاتشو دادم برام فرستاد
داراي صفحه
6.2 Inch

DVD Player System

كيفيت تصوير عالي
GPS

داراي تيونر داخلي تلوزيون ديجيتال
----T

وقابليت خواندن فلاش

ساخت چين هستش
قيمت 210000 تومان

payam110313
10-12-2010, 17:17
داراي صفحه
6.2 Inch

DVD Player System

كيفيت تصوير عالي
GPS

----T

وقابليت خواندن فلاش

ساخت چين هستش
قيمت 210000 تومان

چقدر گرون؟:40:

DIKT
11-12-2010, 08:19

موفق باشید

دوست عزیز با تشکر از جنابعالی من این برنامه رو دان کردم ProgDVB 6 اما ن میدونم چه جوری باید باهاش کار کنم وقتی میرم روی ایران هیچ کانالی رو پیدا نم یکنه د رحالی که با نرم افزار خودش من کانالها رو دارم
ممنون میشم یه توضیحی بفرمائید

---------- Post added at 10:19 AM ---------- Previous post was at 10:17 AM ----------

دوست عزيز اگر در منطقه اي دوراز فرستنده زندگي ميكنيد نياز به آنتن ياگي ويا آنتن بوستردارداريد كه البته بدون منبع تغذيه زيرا در منوي داخلي دستگاه قسمتي به نام قدرت آنتن وجوددارد كه با روشن كردن آن مي توانيد آنتن بوستر دار خودرا بدون منبع تغذيه به آن وصل كنيد.
1- روشن كردن گزينه قدرت آنتن
2-وصل كردن كابل آنتن بوستردار مستقيم از آنتن به پشت دستگاه والبته به تغذيه ئ آنتن بوستر دار نيازي نداريم.

---------- Post added at 11:19 AM ---------- Previous post was at 11:16 AM ----------

UHF
با تشکر از توجه شما دوست عزیز یعنی می فرمائید انتن بوستر دار از این مدل سیماران که معمولا اتوبوسها استفاده می کنن بدون بوسترش وصل کنم قدرت گیرندگیش میره بالا چون الان با یه انتن معمولی 2500تومنی می گیرم اما سه تا از نشانگر آنت نرم افزار پرمیشه و دوتاش خالیه ضمنا بفرمائید که این منو مربوط به منبع تغذیه کجای نرم افزار هستش که فعالش کنم بازم مرسی

amahdavi2004
11-12-2010, 08:36
داراي صفحه
6.2 Inch

DVD Player System

كيفيت تصوير عالي
GPS

----T

وقابليت خواندن فلاش

ساخت چين هستش
قيمت 210000 تومان

210 هزار قيمت نصب با آنتن است؟ چون دو تا آنتن دارد عقب و جلوي ماشين نصب مي شود و آنها گرون است.

madopak
11-12-2010, 11:58
ایکس ویژن یه مدل جدید می خواد بده بازار که مشخصاتش مبهمه.

SONY-SHOP
11-12-2010, 13:57

شما قبلا هم این "آگاهی قیمت" را در سایت خود گذاشته بودید ، البته با قیمت خیلی کمتر ، اما نمی دانیم چرا برداشتید !
همکاران ما در جم سرویس با شما تماس گرفتند اما گویا برای خرید تعداد با انها تماس نگرفتید !

شما قیمت پروویژن تی 7 را 64000 تومان اعلام کردید ، لطفا از همان "منبع" قیمت خود سئوال فرمایئد که 13 کارتن (104) عدد را با په قیمتی به ما می دهد و پیغام دهید !!!!

قبلا افرادی در این فروم بودند و قبل از اینکه گیرنده های دیجیتال گسترش یابد ، قیمت های خیلی پایینی ارائه می کردند مثلا 30 هزار تومان !!! اما وقتی خیلی ها سفارش دادند آخرش گفتند که ما از صداوسیما بودیم و می خواستم نگذاریم واردکننده ها قیمت بالایی ارائه دهند ، اما مجبور شدند این فروم را ترک کنند - امیدواریم شما با آنها نسبتی نداشته باشید !!!!

در صورتی که دوستان لازم دانستند ، قیمت های پخش (نه مصرف کننده) مارکهای مختلف را با ذکر منبع در اینجا قرار می دهیم

moslem47
11-12-2010, 14:19
الان در مشهد دقیقا چند تا کانال می گیره؟از بچه های مشهد کسی است جواب بده؟

regedit021
11-12-2010, 15:57
شما قبلا هم این "آگاهی قیمت" را در سایت خود گذاشته بودید ، البته با قیمت خیلی کمتر ، اما نمی دانیم چرا برداشتید !
همکاران ما در جم سرویس با شما تماس گرفتند اما گویا برای خرید تعداد با انها تماس نگرفتید !

شما قیمت پروویژن تی 7 را 64000 تومان اعلام کردید ، لطفا از همان "منبع" قیمت خود سئوال فرمایئد که 13 کارتن (104) عدد را با په قیمتی به ما می دهد و پیغام دهید !!!!

قبلا افرادی در این فروم بودند و قبل از اینکه گیرنده های دیجیتال گسترش یابد ، قیمت های خیلی پایینی ارائه می کردند مثلا 30 هزار تومان !!! اما وقتی خیلی ها سفارش دادند آخرش گفتند که ما از صداوسیما بودیم و می خواستم نگذاریم واردکننده ها قیمت بالایی ارائه دهند ، اما مجبور شدند این فروم را ترک کنند - امیدواریم شما با آنها نسبتی نداشته باشید !!!!

در صورتی که دوستان لازم دانستند ، قیمت های پخش (نه مصرف کننده) مارکهای مختلف را با ذکر منبع در اینجا قرار می دهیم
سوني شاپ جان اون سايت من نيست!!:41:
اين ليست قيمت رو هم من كه ديدم تعجب كردم!:18:
فقط جهت اينكه دوستان نظراتشون رو بدم گذاشتم توي فروم!:27:
فكر كنم مدير اون سايت كاربرbehrouz2باشه!

DIKT
11-12-2010, 17:07
دوستان یکی لطف کنه و بفراید که چگونه میتوان درصد سیگنال رو بالا برد الان توی شهر رشت این یو اس بی دی وی بی با انت سر خودش کل سیگنالها رو پر می کنه اما به فاصله 10 کیلومتر یعنی توی شهرک صنعتی با آنتن هوائی با چه بدبختی سیگنال میده وهمش تصویر فریز میشه کسی م یتونه کمک کنه که چطور سیگنالش رو ارتقا بدم

avator20002000
11-12-2010, 18:20
کسی تو اراک (اشتیان) زندگی می کنه؟اونجا می شه از این دستگاها استقاده کرد؟

behrouz2
11-12-2010, 19:37
سوني شاپ جان اون سايت من نيست!!:41:
اين ليست قيمت رو هم من كه ديدم تعجب كردم!:18:
فقط جهت اينكه دوستان نظراتشون رو بدم گذاشتم توي فروم!:27:
فكر كنم مدير اون سايت كاربرbehrouz2باشه!

متعلق به آقاي مهندس مجتبي موسوي .مهندس فني صداوسيما در حوضه توسعه وفناوري ميباشد.

در مورد قيمت پروويژن هفته پيش من به توپخونه پاساژ فتوت رفته بودم قيمتش رو زده بود 62000 تومان از مغازه دار تعداد پرسيدم گفت فرقي نداره .ولي گفت گارانتي نداره و جز دستگاهاي عرضه شده در نمايندگيها نيست وبصورت قاچاق وارد بازار شده البته بقيه دستگاها هم گفت بدون گارانتي هستنديعني از در مغازه بردي خونه تو جعبه بجاي دستگاه آجر بود ما پس نميگيريم گرچه سوخته هم باشه. ولي با فاكتور وگارانتي دار هم موجوده و با همون قيمتي است كه نمايندگي ها عرضه ميكنند مانند سايت PMP4 وغيره...
البته تو اون ليست هم ذكر شده كه قيمت بازار هستند يعني ممكنه معتبر وداراي گارانتي باشه ويا غير معتبر باشه يعني بدون گارانتي وبدون پشتيباني

acc
11-12-2010, 20:16

سلام
من توی مشهدم 8 تا کانال اصلی رو خوب میگیره ( با آنتن )
6 تای دیگه رو سیگنالش کمه .
من با یه آنتن معمولی دارم استفاده می کنم . توی قاسم آباد .

راستی من یکی اضافه دارم اگه خواستی ارزون تر میدم . ( ایکس ویژنه )

SONY-SHOP
11-12-2010, 20:35
پس حدس ما که نشان میداد فردی از صداوسیما صاحب امتیاز آن سایت است ، درست بود

اطلاع رسانی خیلی خوب است ، به شرطی که صحیح باشد و هدفشان بر هم زدن بازار نباشد . فکر کنم سازمانی با عنوان "تعزیرات" مرجعی بهتر برای رسیدگی به گرانفروشی و... باشد و دادن قیمت های پایین و نادرست در سایت با بازدید کم ، تاثیری در بازار ندارد مخصوصا اینکه با شخصیت و حرمت افردای که در زمینه فروش این نوع دستگاه ها کار می کنند و قیمتی بالاتر از آن جدول (یعنی اجناس را با قیمت واقعی ارائه می کنند) ارائه می کنند ، بازی می شود !:41:

راستی مدل های جدیدی از گیرنده های دیجیتال در سایت PMP4 قرار گرفته :

behrouz2
11-12-2010, 20:51
کسی تو اراک (اشتیان) زندگی می کنه؟اونجا می شه از این دستگاها استقاده کرد؟
فكر نكنم توشهرهاي اراك بگيره چون هنوز توخود شهر اراك هم فعال نيست

---------- Post added at 09:51 PM ---------- Previous post was at 09:48 PM ----------

behrouz2
11-12-2010, 20:59
دوستان یکی لطف کنه و بفراید که چگونه میتوان درصد سیگنال رو بالا برد الان توی شهر رشت این یو اس بی دی وی بی با انت سر خودش کل سیگنالها رو پر می کنه اما به فاصله 10 کیلومتر یعنی توی شهرک صنعتی با آنتن هوائی با چه بدبختی سیگنال میده وهمش تصویر فریز میشه کسی م یتونه کمک کنه که چطور سیگنالش رو ارتقا بدم
كابل آنتنتو چك كن
از آنتن هوايي استفاده كن
آنتن هوايت بايد از نوع UHF باشه
جهت آنتن را تنظيم كن

---------- Post added at 09:59 PM ---------- Previous post was at 09:56 PM ----------

آناليز شبكهاي ديجيتال

nancy joon
11-12-2010, 21:13
قابل توجه شما بايد گفت كه :

فرستنده دیجیتال اراک در آبان ماه ۸۹ برنامه های پنج شبکه تلویزیونی و دو شبکه رادیویی ( به صورت آزمايشي تا حالا كه حدود 5 ماه هست كه استفاده ميكنم اصلا قطعي نداشته ) را از طریق فرکانس 482 مگاهرتز (کانال 22) به این شرح پخش می کند:
شبکه های تلویزیونی یک، دو، سه، خبر و استانی آفتاب (مرکزی، اراک).
شبکه های رادیویی پیام و استانی مرکزی.

moslem47
11-12-2010, 21:45
پس حدس ما که نشان میداد فردی از صداوسیما صاحب امتیاز آن سایت است ، درست بود

اطلاع رسانی خیلی خوب است ، به شرطی که صحیح باشد و هدفشان بر هم زدن بازار نباشد . فکر کنم سازمانی با عنوان "تعزیرات" مرجعی بهتر برای رسیدگی به گرانفروشی و... باشد و دادن قیمت های پایین و نادرست در سایت با بازدید کم ، تاثیری در بازار ندارد مخصوصا اینکه با شخصیت و حرمت افردای که در زمینه فروش این نوع دستگاه ها کار می کنند و قیمتی بالاتر از آن جدول (یعنی اجناس را با قیمت واقعی ارائه می کنند) ارائه می کنند ، بازی می شود !:41:

راستی مدل های جدیدی از گیرنده های دیجیتال در سایت PMP4 قرار گرفته :

تو این سایتی که فرمودید چرا اسامی شهرستان های خراسان رضوی نیست؟
در ضمن بین مدل هایی که برای فروش است مدلی است که علاوه بر ----T دارای ----S هم باشه؟
شما کدام مدل را پیشنهاد می کنید چرا؟

DVB-S-XBOX360
11-12-2010, 21:54

جم سرویس عزیز لطفا این کار رو بکنید تا همه با آگاهی کامل از قیمتها اقدام به خرید کنند. ثواب میکنین به خدا

DVB-S-XBOX360
11-12-2010, 22:27
تو این سایتی که فرمودید چرا اسامی شهرستان های خراسان رضوی نیست؟
در ضمن بین مدل هایی که برای فروش است مدلی است که علاوه بر ----T دارای ----S هم باشه؟
شما کدام مدل را پیشنهاد می کنید چرا؟

مدلهای کمی در ایران هستند که هم ----S باشند و هم ----T.
یه مدل گرون قیمت Strong هست که HD هم هست.
یه مدل استارست 200 هزار تومنی هست که زیاد تعریفی نداره.
یه مدل اکس کروزر هم هست.

مدلهای HD دریم باکس هم هستند که قیمتشون بالای 500 هزار تومنه و گیرنده جدا شدنی ----T رو باید به کسی از خارج بسپرین تا براتون بخره بعدش میتونین داخل دریم باکس نصبش کنین.

اگر به من باشه میرم اون مدل Strong رو پیدا میکنم چون توی این دوره زمونه باید کانالهای HD رو دید! تصویر عقب مانده معمولی در برابر کیفیت بی نظیر HD حرفی برای گفتن نداره.

برای نمونه 5 دقیقه از مستند زیبای Planet Earth که با کیفیت 720p هست رو بر روی ال سی دی های بزرگ تماشا کنین تا محو لذت بردن از طبیعت و حیات وحش زیبای جهان شوید.

DVB-S-XBOX360
11-12-2010, 23:58
ایکس ویژن یه مدل جدید می خواد بده بازار که مشخصاتش مبهمه.

دوست عزیز مشخصاتش مبهم نیست. مدلش که XDVB-131 هست و کاملا در سایت مادیران توضیح داده شده. این مدل میتونه فایلهای متعدد ویدیویی بر روی حافظه های قابل حمل رو که با پورت یو اس بی بهش متصل میکنین رو پخش کنه و خروجی HDMI برای تلویزیون LCD داره. ضمنا گارانتی یکساله مادیران هم داره.

اینم مشخصات کاملش:

asstubirs
12-12-2010, 00:19
با سلام به دوستان
من نمی دونم چرا تلتکس این ایکس ویژن های کامپیوتر فارسی نمیشه .اصلا به هم ریخته است.معلوم نیست لاتین یا یه زبون دیگه است.ویندوزم اکسپی سرویس پک 3 است .کسی می تونه راهنمایی بکنه.
یه سوال دیگه کدوم برنامه کانونتور با ایکس ویژن خوب عمل می کنه تا فایل ها رو تبدیل کنیم.

moslem47
12-12-2010, 00:24
مدلهای کمی در ایران هستند که هم ----S باشند و هم ----T.
یه مدل گرون قیمت Strong هست که HD هم هست.
یه مدل استارست 200 هزار تومنی هست که زیاد تعریفی نداره.
یه مدل اکس کروزر هم هست.

مدلهای HD دریم باکس هم هستند که قیمتشون بالای 500 هزار تومنه و گیرنده جدا شدنی ----T رو باید به کسی از خارج بسپرین تا براتون بخره بعدش میتونین داخل دریم باکس نصبش کنین.

اگر به من باشه میرم اون مدل Strong رو پیدا میکنم چون توی این دوره زمونه باید کانالهای HD رو دید! تصویر عقب مانده معمولی در برابر کیفیت بی نظیر HD حرفی برای گفتن نداره.

برای نمونه 5 دقیقه از مستند زیبای Planet Earth که با کیفیت 720p هست رو بر روی ال سی دی های بزرگ تماشا کنین تا محو لذت بردن از طبیعت و حیات وحش زیبای جهان شوید.
بابت توضیح کامل و جامع ممنون
فقط من از سوال اخرم این بود که از بین دستگاه های دیجیتال شما کدوم را پیشنهاد میکنید؟
دستگاهی که زیاد داغ نکنه- ضبط بدون نقص و با امکاناتی از قبیل ضبط خودکار در ساعت معین و....

DVB-S-XBOX360
12-12-2010, 00:44

تو مشهد مقدس، فریمان، سرخس و چناران در حال حاضر 14 تا کانال رو میگیره. عین تهران. منتها در تهران شبکه استانی تهران رو میگیره اما در مشهد شبکه خراسان رضوی رو میگیره.

DVB-S-XBOX360
12-12-2010, 01:02
/
دوست عزیز با تشکر از جنابعالی من این برنامه رو دان کردم ProgDVB 6 اما ن میدونم چه جوری باید باهاش کار کنم وقتی میرم روی ایران هیچ کانالی رو پیدا نم یکنه د رحالی که با نرم افزار خودش من کانالها رو دارم
ممنون میشم یه توضیحی بفرمائید

دوست عزیزم اگر شما تمام پست های من رو به دقت بخونین مشکلی نحواهید داشت.
در پست های قبلی آموزش کامل تصویری برای استفاده از این برنامه رو داده ام + قانونی کردن برنامه

برای استفاده باید قبل از اجرای پروگ دی وی بی، از برنامه خود گیرنده کاملا خارج بشین تا گیرنده آزاد بشه برای برنامه پروگ.

این برنامه رو که راه بندازین یا برنامه --- Viewer رو، دیگه برنامه خود گیرنده رو میندازین دور!

.