PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تجربیاتی که داشتید و می تونه به بقیه توی زندگی کمک کنه اینجا بیان کنید(نقل قول ممنوع)

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-04-2013, 05:56
سلام
وقتی چیزی میخرید که کاتالوگ داره حتماً با دقت و حوصله بخونینش
اطلاعاتی هست که اگر کاتالوگ رو نخونین بهش پی نمیبرین و نحوه ی استفاده ی صحیح از اون چیز رو یاد نمیگیرین
مثال :
بنده 5 سال پیش یه DVD RECORDER خریدم که عجله کردم و کاتالوگ رو کامل نخوندم .
سه سال بعدش یه روز بیکار بودم گفتم بذار بخونیم ببینیم چی توش نوشته .
فهمیدم که ریموت کنترلش رو میشه برنامه ریزی کرد تا هم دستگاه رو کنترل کنه هم تلوزیون رو .
دو سه تا کار جالب دیگه هم انجام میداد که بنده تا اون موقع ازش خبر نداشتم .
ده سال پیش هم ماکروفر خریدم عجله کردم بدون خوندنِ کاتالوگ تخم مرغ گذاشتم توش آب پز بشه !!!!!
به جای آب پز شدن منفجر شد تخم مرغها و گند زد به ماکروفر صفر کیلومتر .
بعدش کاتالوگ رو خوندم دیدم نوشته تخم مرغ درسته , سیب زمینی درسته و خیلی چیزهای دیگه تو ماکروفر منفجر میشه .
===============================
5 سال پیش هم یه لیوان آب گوجه فرنگی گذاشتم توش یه کم گرم بشه چون تو یخچال بود و خیلی سرد شده بود .
چشمتون روز بد نبینه ظرف 30 ثانیه منفجر شد .
کلاً مایعاتِ سنگین مثل ربِّ انار , عسل , آب میوه ها , ماست و غیره خیلی سریع داغ میشه تو ماکروفر و گرمای زباد حبس میشه تو قسمتهای پائینی و یک دفعه منفجر میشه .
نحوه ی استفاده ی صحیح , مراقب و نگهداری و امکاناتِ کالا در کاتالوگ نوشته شده که نخوندنش به شما ضرر میزنه و چه بسا کاری انجام بدین که گارانتی رو هم باطل کنه .

ehsan_iace
14-04-2013, 09:10
3 تا تجربه :

در محیط فروم‌ها به جای نوشتن جملات تشکرآمیز روی جمله " تشکر از کاربر" که زیر هر پست دیده می‌شود کلیک کنید!

قبل از ارسال هر مطلبی در محیط فروم‌ها و یا ارسال ایمیل حتماً 2 یا 3 بار آنرا بخوانید تا اشکال املایی نداشته باشد!

اگر فیلمی را ندیده‌اید آنرا به دیگری پیشنهاد نکنید حتی اگر بازیگر یا کارگردان بزرگی داشته باشد!
(چون بازیگران و کارگردانان بزرگ هم فیلم‌های بد زیاد دارند!)

mohammadi_4u
14-04-2013, 12:08
دوستان هرگز به احدی پول نقدتون رو به وعده وعید ندید!
یه سیستم رو سه ماه پیش فروختم به یکی ار اشناهای دوستم به 600 که الان شده 1200 بهم چک داد من گفتم چک نمیخام دوستم ضمانت کرد اگه پاس نشد اون جواب چک رو بده!"
21 سر رسید چکم بود هیچکدوم جواب ندادن هیچ ازم قهر هم کردن!!!!!!!
سیستمم به ارزونی دادم%چکم پول نشد%جدایی با دوستم پیش اومد% از خیر پولش گذشتم. اما داغ شدم تا زنده ام به هیچکس جنس نقدم رو ندم به نسیه!!!
یادتون باشه هاا...
الان خودش میاد پیستم میبینه شانس که ندارم باز همین هم یه بحث میشه که تو نت ابرومو بردی!!!! هی خدا جان:confused:

Sent from my iPad using Tapatalk HD

pouyapor
14-04-2013, 12:11
همیشه باید در مسائل مادی، از هیچ کسی خحالت نکشید، از اول کار، بدون تارف نداشته باشه و با طرفش حساب کتاب کامل کنه، من از این موضوع چندین بار ضربه خوردم

ehsan_iace
14-04-2013, 12:57
دوستان اگر در این چهار زمینه تجربه‌ایی دارند لطفاً در راهنمایی کنند :
خرید خانه
خرید زمین
خرید میز و صندلی و چراغ مطالعه
اصلاح صورت

ha789di
14-04-2013, 14:13
حرف دلتون رو همیشه تو هر زمینه ای بگید البته کاملا محترمانه تا طرف فکر نکنه حالیتون نیست
من تا حالا چندین بار ضربه خوردم بابت این ولی از این به بعد میخوام حرفم رو بزنم گرچه طرف ناراحت بشه

masoud8
14-04-2013, 15:59
متاسفانه ریشه 80% مشکلات ما ایرانی ها: :n03:
1- سوء تفاهم (و برداشت بد)
2- غرور بیجا (و گذشت نکردن)
3- لج و لج بازی (و تلافی کردن)

شروعش هم از همون بالاست

راه حلش هم گذشت کردن هست، دوستان گذشت گنید، به خدا گذشت کردن آدمی رو کوچیک نمیکنه، چه بسا موارد زیادی که آدمی گذشت میکنه و بعد از مدتی که طرف مقابلش متوجه میشه بسیار ناراحت و پشیمون میشه از کرده خودش.

:» گذشت کنید تا موندگار بشید :»

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-04-2013, 16:51
سلام
همیشه چند تا شماره موبایلِ کَفیِ مخصوص حملِ ماشین سواری رو توی موبایلتون ذخیره کنین .
بالاخره یه روز یا به درد خودتون میخوره یا دیگران .
هر وقت جائی دیدینشون شماره ی موبایلشون رو که روش نوشته بزنین تو موبایلتون .

منظورم این ماشینها هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b2/Bergingstruck_(tow_truck).jpg
نمیدونم به فارسی اسمش چیه اما شاید بهش کفی میگن .
حُسنش اینه که ماشین رو روی زمین نمیکشه دنبال خودش بلکه حملش میکنه میبردش و به جلوبندی و بدنه ی ماشین هم صدمه نمیزنه .
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#@@@@
از این جرثقیلها استفاده نکنین چون ممکنه ماشین رو داغون کنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]*site/scaled-images/web/QT_towtruck2-jpg-400x203.jpg?nxg_versionuid=published

اگه جائی که شما زندگی میکنید از اون مدل بالائی ( کفی ) پیدا نمیشه , شماره ی چند تا از این جرثقیلها رو ذخیره کنین .

rafaelmehraban
14-04-2013, 21:31
دوستان اگر در این چهار زمینه تجربه‌ایی دارند لطفاً در راهنمایی کنند :
خرید خانه
خرید زمین
خرید میز و صندلی و چراغ مطالعه
اصلاح صورت
برای خرید خونه و زمین من یه سری مطلب مفید دارم ولی تو این هفته وقت ندارم بگم ولی حتما بهتون میگم.

برای اصلاح صورت هم من اصلا ماشین ریش تراش رو پیشنهاد نمیکنم بهترین چیز تیغ یا خود تراش هست به همراه کف.البته تازگی ها علاقه مند شده بودم که یه دونه از این فیلیپس جدیدا بخرم ولی نسبت به قیمتشون ارزش ندارن.

در مورد میز و صندلی مطالعه مهم ترین چیز ارتفاع اونه هاست که با توجه به قد هر فرد یه میزان ارتفاع مناسبه.البته تو ایران شما باید سفارش بدید براتون بسازن که خیلی گرون میشه و بهتره برید یه جایی که تعداد زیادی فروشنده هست و همه میز ها رو امتحان کنید ببینید کدوم راحت تره براتون.
من اولین بار این مساله(همین بحث ارتفاع) رو تو یه کشور اروپایی که برای سفر رفته بودم فهمیدم، رفته بودم کتابخونه دیدم یه سری میز ها برای آقایان و یه سری برای خانوم هاست اولش خیلی تعجب کردم که مگه اونجا هم زنونه مردونه داره؟ بعد دیدم ارتفاع این میز ها با هم متفاوته! وقتی از مسئولش پرسیدم گفت که با توجه به میزان قد متوسط خانوما و آقایون این میز ها طراحی شده و برای همین زنونه مردونه داره ولی اگر احساس ناراحتی کردید می تونید سر هر میزی که خواستید بنشینید و بیشتر جنبه راحتی و راهنمایی داره و فقط یه پیشنهاده.

Mehran-King
14-04-2013, 23:51
محبت کردن به کسی که لیاقت محبت کردن رو نداره اسراف محبته!!! اینو من واقعا به همگی تاکید میکنم!!!:n14:

hamid_diablo
15-04-2013, 15:03
این یکی از تجربیات یکی از دختران فامیله...با نامزدتون همونطور رفتار کنید که با غریبه ها رفتار میکنید...منظورش این بود که تا وقتی با طرف نامزد هستید هیچی مشخص نیست...پس سعی کنید همه موارد شرعی و عرفی و اخلاقی رو رعایت کنید..حتی از بازگو کردن مسائل خانوادگی و شخصی تا حدودی بپرهیزید

caca_caca888
15-04-2013, 17:42
موقع خوندن کتاب ازین گیره ها استفاده کنین تا خیالتون راحت شه.
سر هر صفحه ای که دوست دارین کتاب باز میمونه و هی ورق نمیخوره:|

ehsan_iace
15-04-2013, 18:42
منظورتان کدام گیره کاغذهاست؟
اگر منظورتان گیره کاغذهای معمولی است که بیشتر به درد ثابت کردن برگه کلاسور می‌خورد تا یک کتاب 200 - 300 صفحه‌ایی!

One Minute
16-04-2013, 00:29
این یکی از تجربیات یکی از دختران فامیله...با نامزدتون همونطور رفتار کنید که با غریبه ها رفتار میکنید...منظورش این بود که تا وقتی با طرف نامزد هستید هیچی مشخص نیست...پس سعی کنید همه موارد شرعی و عرفی و اخلاقی رو رعایت کنید..حتی از بازگو کردن مسائل خانوادگی و شخصی تا حدودی بپرهیزید

همین بازگو نکردن مسائل خانوادگی و شخصی در دوران نامزدی باعث طلاق در سال های آتی میشه ، منابع فارسی رو که قبول ندارید ، این از منابع خارجی :

fiancée or fiancé, respectively (from the French word fiancer). The duration of the courtship varies vastly

معنی کلیش یعنی دوران نامزدی یه دوران عاشقانه ی متفاوت هست ، حالا نمیخوایم با این ذهن های بسته مثل خارجیا عاشقانه باشه !! اما همه ی مسائل باید در دوران نامزدی بیان بشه ، به شخصه شاهد رابطه هایی بودم که به خاطر بیان نشدن همه چیز از هم پاشید
اصلا کلمه ی نامزد یعنی به نام طرف زده شدی ! باید صادق باشی !

دوستان لطفا سعی کنید تجربیاتی رو بیان کنید که محدود به اقلیت جامعه نباشه و جز موارد نادر نباشه !

پ ن : نقل قول نکنید جواب نمیدم

Layken
16-04-2013, 00:47
سلام
یک تجربه ای که من زیاد باهاش برخورد کردم اینه که سعی کنید کمتر به راز های اطرافتون گوش کنید

مثلا یکی از دوستان صمیمی و نزدیک شما میاد یک حرفی بهتون بزنه قبلش میگه این یک رازه و هیچ کس نباید بدونه و شما هم میگی باشه و بگو
اینجا وقتی شما این موضوع رو میدونید خب قول دادید به کسی نگید و این کار رو هم می کنید ولی فردا دوستتون میاد میگه ازت انتظار نداشتم با فلانی بودم و حرف میزدیم دیدم از اون راز مطلع هستش
و رفتی گذاشتی کف دستش.

در حالی که اصلا شما هیچ حرفی به کسی نگفتید اما حالا هی بیا بگو یارو رو قانع کن که چیزی نگفتی مگه قبول می کنه.
بنابراین یکی از روش هایی که من خودم هم تصمیم گرفتم از این به بعد برای این موراد اجرا کنم اینه که سعی کنم خیلی خیلی کم به این موارد گوش کنم و وقتی دوستم یا پسرخاله پسرعمو از فامیل هر کی اومد و خواست حرفی بزنه و قبلش بگه یک رازه یا یک حرفیه که کسی نباید بدونه بین خودمون بمونه ، سریع بهش میگم اقا به من نگو این حرف رو به من نزن
اگه رازه و اگه خصوصیه تو دل خودت نگه دارش ، رک هم باید بگیم و احتمالا فرد ناراحت شد توضیح بدیم چون این حرکت باعث جلوگیری از ناراحتی های بعدی میشه
البته هستن دوستانی که به ادم اعتماد دارن و قبول میکنن که که ادم چیزی نگفته ولی خب ته دل ادم یک جوری احساس خاصی به وجود میاد که انگار فرد از ته دل راضی نیست و اون ذهنیت ادم رو اذیت میکنه
شاید این یک مورد کوچیک به نظر برسه ولی برخی اوقات رعایت کردنش خیلی بهمون در ارامش زندگی کردن کمک میکنه

ملا نصرالدین
16-04-2013, 07:56
توی این فصل که هوا مشخص نیست اگر برای سفرهای یک روزه بیرون شهری میروید حتما چادر ضد اب همراهتون ببرید.
ما رفتیم دماوند توی 1 روز 3 دفعه تگرگ شدید گرفت 3 دفعه هم افتاب شدید شد.(اگر چادر نبرده بودیم نرفته باید برمیگشتیم)

ehsan_iace
16-04-2013, 23:12
از دیگر کمک بخواه اما آویزون‌‌شان نشو!

(روی کمک دیگران همیشه حساب نکن!)

Alinho
16-04-2013, 23:51
اگر مشغول قدم زدن در پیاده روی خیابانی هستید که ناگهان یک موتوری از پشت سرتان بوق زد و به نحوه راه رفتنتان ایراد گرفت، تعجب نکنید/ اینجا ایران است!:jealous:

ehsan_iace
18-04-2013, 11:02
اگر می‌خواهید ماشین‌تان را بفروشید آنرا در روزنامه آگهی نکنید بلکه در بنگاه بگذارید!

افرادی که به تازگی با آن‌ها آشنا شده‌اید را به خانه راه ندهید (فقط افراد شناخته شده و کاملاً مورد اعتماد را به خانه راه بدهید)

(ماه قبل یک خلبان و همسرش در تهران به خاطر این‌که خودروی مدل بالای‌شان را در روزنامه آگهی کرده بودند و مشتری را به خانه خودشان راه داده بودند به دست مشتری به قتل رسیدند) (طرف به قصد سرقت و به بهانه خرید خودرو وارد خانه آن ها شده بود اما دست به قتل زده بود)
منبع خبر : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Iloveu-ALL
18-04-2013, 13:20
همیشه سعی کنید درس هایی که معلم یا استاد میگه رو در یک ورق یادداشت نکنید و هرجور که شده در یک دفتر بنویسید، چون ممکنه اون ورق گم بشه

Atghia
18-04-2013, 13:32
هروقت که قراره وسیله ای رو بهمراه خودتون جایی ببرید (فرضا فلش یا کلید یا ...) همون لحظه که یادتون هست اون رو بردارید و توی کیف یا جیبتون بگذارید تجربه نشون میده به تعویق انداختن اینکار حتی در حد چند دقیقه مساوی شده با فراموش کردن انجام اینکار :n03::n06:

ziba12
18-04-2013, 13:44
:n12::n16:دوستان هیچ وقت هیچ وقت از زندگی نامید نشید نگید من زشتم قدم کوتاست چاقم ...همیشه امیدی به زندگی داتشه باشین

Iloveu-ALL
18-04-2013, 14:14
هروقت که قراره وسیله ای رو بهمراه خودتون جایی ببرید (فرضا فلش یا کلید یا ...) همون لحظه که یادتون هست اون رو بردارید و توی کیف یا جیبتون بگذارید تجربه نشون میده به تعویق انداختن اینکار حتی در حد چند دقیقه مساوی شده با فراموش کردن انجام اینکار :n03::n06:

یه نکته ای دیگه هم هست. اخیرا برام چنین اتفاقی افتاده بود که دو نفر همزمان به من کلید دادن و من هر دو توی دستم گذاشتم. بعد یکیش رو دادم به مغازه دار بغل فامیلمون که در رو ببنده بعد اون هم کلید رو داد به من. بعد من رفتم خونه این کلید رو گذاشتم خونه. من یه کلید دیگه داشتم که باید می رفتم در خونه ی فامیلمون رو باز می کردم بعد دیدم هیچ کدوم از کلید ها در رو باز نمی کنه بعد فکر کردم که اون یکی کلید بوده حتما رفتم و اون رو هم آوردم و اون هم کار نکرد و من فکر کردم بعد 1 ساعت که دوباره رفتم خونه ی فامیلم همون کلید های قبلی رو تک تک خوب امتحان کردم که یکیشون درست بود و شانس آوردم!!

یه بار هم رفته بودم سوپری که وسایل بخرم یهو دیدم پول همرام نیست بعد رفتم خونه که پول بگیرم بهم گفتن که پول رو بهم داده بعد تو جیب هام گشتم دیدم جیب پشتیم پوله :n02:

در کل باید حواس رو خوب جمع کرد

Iloveu-ALL
18-04-2013, 14:17
وقتی توی سوپر مارکت یا جایی خرید کردین پول رو آخر حساب کنید چون ممکنه فروشنده یادش بره و شما تو دردسر بیوفتین. البته بعضی جاها اینطوری نیستن مثلا بعضی رستوران ها هستن که باید حساب رو همون اول تصویه کنی

ehsan_iace
18-04-2013, 14:21
اگر فلش‌تان کوچک است یک بند موبایل کوتاه بخرید و به انتهای‌اش وصل کنید تا آنرا راحت‌تر پیدا کنید

در فلش، راحت گم می‌شود اگر فلش‌تان را به دیگری قرض می‌دهید درش را پیش خودتان نگه دارید

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-04-2013, 15:19
سلام
قبل از استفاده از جارو برقی حتماً مطمئن بشید که چیزی مثل فلاش مموری , گوشواره , انگشتر یا کلید روی زمین یا فرش نیست .
بارها دیدم که متوجه نبودند خصوصاً کسانی که چشمشون هم ضعیفه و اشیاء به درد بخور رو فرستادند توی جارو برقی و بعدش هر چی دنبالش گشتند پیداش نکردند و حتی کار به شک و سوء ظن به این و اون هم کشیده .
@@@@@@@@@@@@#@@@@#@@@@@@@@@#@@@@@

در بیشتر خونه ها از برس گِردِ جارو برقی اصلاً استفاده نمیشه !

این برس خیلی هنر داره و خیلی به درد بخور هست خصوصاً در جاهائی که گرد و خاک زیاده .
با این برس میشه گردگیری کرد .
خصوصاً تمیز کردن ریلِ پنجره های آلمینیومی که بعد از مدتی پر از خاک و شن میشه , گردگیری مجسمه های کوچیک زینتی , برگهای بزرگ گیاهان زینتی , سطوح ناهموار مثل دیواره های شومینه و باربیکیو , گردگیری زیر کمدها و گوشه های دیوارها

, گردگیری چمدانهای پارچه ای , گردگیری داخل ماشین از جمله سقف , درها , زیر صندلیها , زیرپائی ها و زیر زیرپائی ها و صندوق عقب و حتی تمیز کردن فیلتر هوا و جای فیلتر هوا .
گردگیری کیبورد و لپ تاپ , اشیاء زینتی , مبلمان , سقف یخچال و فریزر و کمدها که پر از گرد و خاک میشه و خیلی کارهای دیگه
===============================================

اگر بتونین شیلنگ اضافه بخرید برای جارو برقی تا اون رو همیشه در جلوی حمام یا دستشوئی بذارین تا گرد و غبارش توی خونه پخش نشه خیلی بهتره چون همه ی جارو برقی ها خصوصاً اونهائی که کیسه ی دائمی داره گرد و خاک زیادی تولید میکنه که برای سلامتی مضر هست .
اگر خروجی هوای جاروبرقی به سمت دستشوئی و حمام باشه و هواکش هم روشن باشه بیشتر گرد و خاک از منزل خارج میشه فوراً .

============================================
آشغالهای بزرگ رو با دست بردارین تا نره تو لوله ی جاروبرقی

هرگز مواد غذائی آبدار و چرب و فاسد شدنی رو با جاروبرقی تمیز نکنید وگرنه خیلی سریع فاسد میشه و تولید باکتریهای خطرناک میکنه و با روشن کردن جاروبرقی این باکتریهای خطرناک در محیط پخش میشه .
اگر موقع کار کردن جاروبرقی بوی بد به مشام میرسه حتماً کیسه رو عوض کنید و اگر دائمی هست خوب بشورینش و خشکش کنین .

برای تمیز کردنِ کیسه ی دائمی , اون رو با دست بگیرین و دستتون رو توی یک کیسه زباله بکنید , کیسه رو دور دستتون ببندین تا گرد و خاک ازش خارج نشه .
بعدش با شدت دستتون رو تکون بدین و کیسه رو خوب بتکونین .
بعدش آروم کیسه رو خارج کنین و در کیسه زباله رو محکم ببندین .
بعدش کیسه ی جاروبرقی رو تو طشت آب و تاید بشورید و آبکشی کنید و بذارید خشک بشه .

hamid_diablo
18-04-2013, 15:31
دوستان اشاره کردن که برای خرید پول رو اخر سر حساب کنید...نکته ای هست که شاید به دردتون بخوره...وقتی که میخواید پول رو حساب کنید سعی کنید پول رو به دست فروشنده بدید...! خیلی ها هستند که پول رو روی جنسا یا رو وزنه و جاهایی میزارن که شاید فروشنده حواسش نباشه برش داره و براتون دردسر بشه

Atghia
21-04-2013, 18:18
تجربه به من ثابت کرد که وقتی کارایی که باید در طول یک هفته انجام بدم رو در یک لیست نوشتم خیلی عالی از پس انجامشون براومدم! پس بهتره از کارهایی که باید انجام بدیم یک رونوشت تهیه کنیم که بتونیم برنامه ریزی برای زمان انجامشون داشته باشیم و چیزی رو هم فراموش نکنیم
:n06:

ba maram
22-04-2013, 17:18
همیشه وقتی دیدی کسی توی خیابون یا جایی نیاز به کمک داشت (مثلا ماشینش پنچر شده یا ماشین کسی تصادف کرده و یا کسی کور هست و نمیتونه عرض خیابون رو رد شه و و و و ....) حتما اینارو کمک کنید و نترسید.کلی بعدش احساس آرامش می کنید و کلی از خودتون بیشتر خوشتون میاد.

Atghia
22-04-2013, 20:23
خواهش میکنم از همه دوستان خصوصا اقایون تو رو خدا وقتی توی تاکسی کنار یک خانوم میشنید بیشتر مراعات کنید!:n03:
خیلی جای تاسف داره واقعا که اینقدر بی ملاحظه رفتار میشه...
نکته جالبتر اینکه اگر فرضا یک خانم وسط بشینه اون خانومی که گوشه نشسته هم بهتر نمیشینه که حداقل منی که وسط نشستم به اون اقای کناری برخورد نداشته باشم! واقعا غیرقابل تحمله!
تجربه نشون میده بهتره همون بین راه پیدا بشید تا اینکه اینقدر اذیت بشید:n06:

banii
23-04-2013, 02:03
از نامردا چیزی درخواست نکن

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-04-2013, 02:14
سلام .
وقتی میرید جائی برای خرید یا انجام کاری , هرگز موبایل یا کیفتون رو روی میز یا پیشخوان یا روی جنسها نذارید برای دیدن یا امتحان کردنِ یک جنس یا انجام کارتون .

کنار گذاشتنِ موبایل یا کیفتون همانا , فراموش کردنش هم همانا , دزدیده شدنش هم همانا .
اگر تو جیبتون جا میشه بذارینش تویِ جیبتون . اگر بزرگه بذارینش زیر بغلتون و محکم نگهش دارین .
اگر دسته داره بندازینش سر شونه .
خلاصه جائی نذارینش .
متاسفانه عده ای از مردم فقط منتظر یک لحظه فرصت هستند تا بزنند و ببرند .
شما با رها نکردنِ اشیاء شخصیتون هم مال و اموالتون رو حفظ میکنید هم اینکه به کسی فرصت نمیدید که دزد بشه .
چون بیشتر مردم به نیّتِ دزدی از خونه بیرون نمیان اما اگر فرصت دزدی براشون به وجود بیاد ردش نمیکنند چون وجدانِ درستی ندارند .

====================================
وقتی زدند و بردند اونوقت به همه شک میکنید اما دیگه کار از کار گذشته .
پس مال و اموالتون رو بپایید و همسایتون رو دزد نکنید

کاربر شماره ی یک
23-04-2013, 03:26
دی وی دی princo بی کیفیت ترین dvd ، اینجور که فهمیدم ! بعد از پنج سال از این دی وی دی فقط الان اینجوری شدم که این رو شنیدم :n04:

یعنی یه عالمه دی وی دی خوب توی بازار وجود داشته و من فقط همین یه مارک رو میشناختم !!!

راجع به هر جنسی ، به مارکهای دیگه هم سر بزنید و مقایسه کنید و کیفیت سنجی کنید !:n26:

Alinho
23-04-2013, 07:37
20سال دیگه ایران پره از میانسال‌هایی که همگی چشماشون ضعیفه و مشکلات جدی‌ تو ناحیه‌ی کمر و باسن دارن. همش هم به خاطر اینترنته!:n30:

Iloveu-ALL
23-04-2013, 12:53
20سال دیگه ایران پره از میانسال‌هایی که همگی چشماشون ضعیفه و مشکلات جدی‌ تو ناحیه‌ی کمر و باسن دارن. همش هم به خاطر اینترنته!:n30:

مگه تو خارج نیست؟
تو خارج هم اگه باشه چندین سال دیگه نتیجش معلوم میشه

sms11
24-04-2013, 14:49
آقایون خانم ها اگه میبینید هوا بارونیه و شما ماشین سوارید و ملت زیر بارون دارن خیس میشن،سر جدتون کمکشون کنید.والا جای دوری نمیره.اونام هموطن شمان.اینقدر به زمین و زمان بدبین نباشید.
من محض تعریف نمیگم اما باور کنید چند بار مردم رو سوار کردم و دعام کردن.
چند روز پیش بود که نزدیک بود یه تصادف داشته باشم که اون لحظه دست خدارو دیدم که کمکم کرد.دلیلشم فکر میکنم دعای همون آدم هایی بود که یه روزی من کمکشون کردم و یه روزی هم خدا به من کمک کرد.اینو نگفتم که بگید فلانی مغروره و از خودش تعریف میکنه.نه!من قصدم تعریف نبود چون آدم تعریفی نیستم اما اینو گفتم که باورتون بشه خودم قبل از اینکه به شما بگم دارم اینکارو انجام میدم

Honor27
25-04-2013, 09:30
دیروز برای خرید لوازم عکاسی رفتم ناصر خسرو . از علافی توی مغازه که تا صاحب مغازه بخواد چیزهایی که میخواستم رو جور کنه بگذریم ( نزدیک 1 ساعت ) ، رفتن و برگشتنم با مترو واقعا اعصاب خورد کن بود تو اون ساعت ( 6 تا 9 شب ) واقعا خرید اینترنتی به شرطی که بشه تمام جزییات محصول رو دید و بشه با قیمت مناسب خرید کرد بهترین راهه به نظرم.

Rhodes
25-04-2013, 09:35
وقتی میرید خرید حواستون باشه چند به صاحب مغازه میدی.پول رو باز کنید تا اون هم ببینه چقدره.بعد مشکلی پیش نیاد...
رفتم خرید من مطئن بودم چند بهش دادم ولی طرف گفت نه کمتر دادی و بقیه پول رو بهم نداد.... منم گفتم حلال نیست و زدم بیرون.......

ehsan_iace
25-04-2013, 12:16
دوستان اگر تجربه ایی درباره خواستگاری و ازدواج و طلاق دارند لطفاً با بقیه در میان بگذارید

mojtaba2321
25-04-2013, 15:07
آقایون خانم ها اگه میبینید هوا بارونیه و شما ماشین سوارید و ملت زیر بارون دارن خیس میشن،سر جدتون کمکشون کنید.والا جای دوری نمیره.اونام هموطن شمان.اینقدر به زمین و زمان بدبین نباشید.

باور کنید اگه ماشینتون غیر پراید و پژو و پیکان باشه توی ایران اعتماد نمیکنن سوار ماشینتون بشن.
من وقتی بارون میاد یا توی تابستونا که هوا خیلی گرم بود میخواستم مردم رو سوار کنم چند بار ایستادم دیدم چپ چپ نگاه میکنن و سوار نمیشن دیگه این کارو نکردم.

M A S 0 U D
25-04-2013, 16:09
سکوت سکوت
همیشه برای هر چیزی خود تو کوچیک نکن و سعی کن با صبر و ایمان خودت و با عزت و با شرف و با شخصیت نگه داری - بزار بگن فلانی ادم خوبیه

hamid_diablo
25-04-2013, 16:23
اگر احساس میکنی چیزی بلدی که شاید در نظر دیگران کمی مزخرف بیاد هیچوقت به دیگران نگید که جزئ تمسخر چیز دیگه ای نصیبتون نمیشه

یکی از دوستان کردم کمی طالع بینی بلده...این موضوع رو به یکی از دوستام گفت و الانم شده سوژه برای مسخره شدن

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-04-2013, 20:31
سلام
برایِ اینکه بتونید بیشترین مدتِ ممکن رو زیر آب بمونید یا زیر آب شنا کنید , همه ی مردم یک نفس عمیق میکشند و حبسش میکنند و میرند زیر آب .
اما اگر قبل از حبسِ نفس , مدتی رو نفس عمیق بکشید این کار میتونه مدتِ زیر آب بودنتون رو حتی دو برابر کنه .
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
اطلاعاتِ بیشتر برایِ علاقمندان :
وقتی با یک نفس عمیق و حبسش میرید زیر آب شما مقداری هوا یا در حقیقت اکسیژن رو در ریه هاتون ذخیره میکنید .
اما شما میتونین توی رگهاتون هم کلی اکسیژن ذخیره کنین ( در گلبولهای قرمز خون ) .
اگر مدتی نفس عمیق بکشید خون شما از اکسیژن اشباع میشه و کار به جائی میکشه که نفس عمیق مشکل و امکان ناپذیر میشه .
کسی که هم مدتی نفس عمیق میکشه و هم آخرین نفس عمیق رو در سینه حبس میکنه , دو منبع اکسیژن رو با خودش میبره زیر آب بنابراین مدتِ بیشتری میتونه زیر آب بمونه .

Leon-117
25-04-2013, 20:58
همیشه وقتی میخواید چیزی بخرید(مهم نیست چی باشه)به جزئیات جنس مورد نظرتون دقت کنید.
بعدا که جنس رو خریدید و دیر شده بود ممکنه قسمتی از کالاتون رو ببینید که از خریدش پشیمونتون کنه..............

Iloveu-ALL
25-04-2013, 21:19
همیشه وقتی میخواید چیزی بخرید(مهم نیست چی باشه)به جزئیات جنس مورد نظرتون دقت کنید.
بعدا که جنس رو خریدید و دیر شده بود ممکنه قسمتی از کالاتون رو ببینید که از خریدش پشیمونتون کنه..............

چه جور جزئیاتی ؟ میشه یه مثال بزنید!؟

shahinfarasystem
25-04-2013, 21:26
یه چیزی رو که میخوای بررسی کنی (برای خرید یا انتخاب یا هر چیزی) در حد معقول و معمول بررسی کن و در موردش تصمیم بگیر
دو سه تا منبع رو خوب بررسی کن و تصمیم بگیر
اگه بیشتر بشه منبعتون گیج میکنه ادمو
نمیدونم چه حکمتیه من هر وقت چیزی رو خیلی بیش از اندازه پیش از انتخاب یا اقدامش روش سرمایه گذاری کردم نتیجه برعکس گرفتم

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-04-2013, 06:27
سلام .
نمیدونم ایران هم اینجوری هست یا نه .
اینجا اگر کسی موبایل , کامپیوتر , تلوزیون یا هر وسیله ی برقی یا الکترونیکی بخره و ببینه مشکلی داره , تا سه روز پس از خرید حق داره اون رو پس بده و به جاش یکی دیگه بگیره .
اما اگر از سه روز گذشت دیگه تعویض نمیشه بلکه فقط میفرستندش تعمیرگاهِ نمایندگی تا تعمیر بشه البته به شرطی که علتِ اون مشکل , بد استفاده کردن از دستگاه نباشه .
وقتی چیزی میخرید سوال کنید تا چه مدت گارانتیِ تعویض داره ؟

Leon-117
26-04-2013, 08:21
چه جور جزئیاتی ؟ میشه یه مثال بزنید!؟
مثلا وقتی یه کت میخوای بخری،به قسمت های مختلفش(جنسش،جیب هاش و ........!)دقت کنید.بعدا که میاید خونه ممکنه مثل ااز یه قسمت اون کت خوشتون نیاد.
یا مثلا کفش که میخواید بخرید عجله نکنید. موقع خرید کفش رو خوب بررسی کنید و از اون مهم تر وقتی کفش رو پاتون کردید یکم باهاش راه برید تا مطمئن بشید 100% اندازتون هست و در اینده مشکلی ایجاد نمیکنه.............

M A S 0 U D
26-04-2013, 09:25
همیشه سعی کن چیزی میخوای بخری نوش و بخری ، دست دو نگیر که گرفتار نشی مثال خودرو

ol.mansoor
26-04-2013, 09:53
کاری که واقعا ایمان داری درسته رو انجام بده و کاری به حرف دیگران نداشته باش و طوری نشه که با حرف اون ها از انجامش نا امید بشی

Samba
26-04-2013, 09:54
وقتی برا خرید میرید، چندین و چندتا مغازه برید و مقایسه کنید جنسا رو، من خودم موافق نبودم و معمولا دوسه تا مغازه اولی میخریدم جنسو
و اینکه جنسیو که انتخاب کردید کاملا بررسی کنید چون بعدش اگه مشکلی داشته باشه و برش گردونید فوقش اگه شانس داشته باشید براتون تعویض کنن که شاید اون جنسیو که میخواید نداشته باشه و ضرر کنید

و اینکه هیچ وقت هیچ وقت به کسی اعتماد نکنین!(در حدی اعتماد کنین که اگه طرف دشمنتون شد نتونه زیاد بهتون ضرر بزنه :) )

SIMON137
27-04-2013, 03:55
همین الان که سیستمتون رو فرم و سر حاله ازش یه چک پوینت برای ریستور کردن تهیه کنید.
به داخل System Restore برید بقیش مشخصه.
اتفاق یه لحظه است هر چی شد بتونید راحت برگردونید به زمانی که سیستمتون سلامت بوده

hamid_diablo
27-04-2013, 10:07
اگر با اعضای خانوادتون مثلا پدر مشکل دارید سعی کنید این از این اختلاف کسی بویی نبره و اینکه از اعضای خانوادتون هیچ جا بد نگید حتی پیش اقوام درجه 1

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-04-2013, 10:31
سلام .
یکی از معیارها در اندازه گیریِ مقدار هوش و ذکاوتِ انسان این هست که آیا به اشتباهاتش توجه داره ؟
آیا میگه من اینجا اشتباه کردم ؟
آیا در تشخیص اشتباهاتش موفق هست ؟ یعنی درست تشخیص میده کجا واقعاً اشتباه کرده ؟
و اینکه چقدر موفق هست در درس گرفتن از اشتباهاتش و تکرار نکردنِ اونها ,
کسی که خیلی کم میگه من اشتباه کردم و اشتباهاتش رو هی فراموش میکنه و دوباره تکرارش میکنه هوش ذکاوتِ زیادی نداره .
حتی حیوانات هم بعد از چند بار تکرار اشتباه یاد میگیرند که تکرارش نکنند چه برسه به انسان .
===================================
یادداشت کردن اشتباهات روش خوبی برای به خاطر داشتنش و تکرار نکردنِ اون هست اما هرگز اجازه ندین کسی اون یادداشت ها رو ببینه .

Переклад не
27-04-2013, 11:22
یه تجربه ی تلخ میخوام بگم اولش عذر میخوام چون ممکنه بی ادبی باشه اما بسیار مهمه و آبروی آدم دست اینچنین اتفاقاته

دیروز وقتی پشت فرمون نشستم شلوارم پاره شد اونم فاق تا فاق :دی (مثله اینکه وقتی سر میبررن میگن گوش تا گوش).
حالا فک کن شما دانشجویی اونم تو یه شهر دیگه.صب پامیشی میری ترمینال و خلاصه میری شهر مورد نظر و بعد برگشتنی تو جاده یه سواری میگیری و نشستنی شلوارت پاره میشه.خب چیکار میکنی؟ وقتی رسیدی مقصد ، ادامه ی مسیر رو چیکار میخوای بکنی؟:n19:
من یادم میمونه که همیشه یه نخ سوزن بذارم تو کیفم تا بازم از هیچی بهتره دیگه .مثلا اقلا میریم دسشویی دانشگاه یا ترمینال و یا تو جاده پشت درختی کوهی جایی تا شلوارمو بدوزم
و یا تو شهر انقدر صبر میکنم که شب بشه بعد ادامه ی مسیرو برم:دی

Rhodes
27-04-2013, 11:40
یه تجربه ی تلخ میخوام بگم اولش عذر میخوام چون ممکنه بی ادبی باشه اما بسیار مهمه و آبروی آدم دست اینچنین اتفاقاته

دیروز وقتی پشت فرمون نشستم شلوارم پاره شد اونم فاق تا فاق :دی (مثله اینکه وقتی سر میبررن میگن گوش تا گوش).
حالا فک کن شما دانشجویی اونم تو یه شهر دیگه.صب پامیشی میری ترمینال و خلاصه میری شهر مورد نظر و بعد برگشتنی تو جاده یه سواری میگیری و نشستنی شلوارت پاره میشه.خب چیکار میکنی؟ وقتی رسیدی مقصد ، ادامه ی مسیر رو چیکار میخوای بکنی؟:n19:
من یادم میمونه که همیشه یه نخ سوزن بذارم تو کیفم تا بازم از هیچی بهتره دیگه .مثلا اقلا میریم دسشویی دانشگاه یا ترمینال و یا تو جاده پشت درختی کوهی جایی تا شلوارمو بدوزم
و یا تو شهر انقدر صبر میکنم که شب بشه بعد ادامه ی مسیرو برم:دی

اوه اوه...
میشه یه پیراهن هم دور کمر ببندیم تا حدی خوبه.....

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-04-2013, 11:55
سلام .
تا جائی که امکان داره پولی رو که میخواین به آدم و فقیر و نیازمند بدین , به حساب بانکی موسسه های خیریه واریز نکنین و در صندوقها نندارین .
خودتون پول رو برسونین به دستِ کسی که مستحق هست .
توی اینجور کارها زیاد دزدی میشه و همه ی پولها به دست آدمهای فقیر نمیرسه .
به فقیرِ معتاد هم پول نقد ندین هرگز .
براش لباس یا کفش یا غذا بخرین .

اگه قبول نکرد گفت پول میخواد بهش هیچ پولی ندید و ولش کنید و برید .

==========+======================================= =
به فقیر یا کمک نکنین یا اگه کمک میکنید دیگه سرش منت نذارین و غُر نزنین سرش و چیزی رو که میخواین بهش بدین با ادب و احترام بهش بدین .

smfazel
27-04-2013, 13:46
بعضی از مشکلات با گذر زمان، یا با سکوت کردن و بی تفاوتی خیلی راحتتر و سریعتر حل میشن، اکثر ماها تا اسم مشکل رو میشنویم هل میکنیم و تو باتلاق مشکلات شیرجه میزنیم و دست و پا میزنیم

Sent from XPERIA TX using Tapatalk 2

TLSD
28-04-2013, 07:46
دل رو یک بار برای همیشه بکنید و با خیال راحت به زندگیتون ادامه بدید !

sms11
28-04-2013, 23:49
قبل از خرید هر جنسی اول قیمتشو بپرسید مخصوصا اگه لباس باشه

TLSD
29-04-2013, 11:19
هرجایی تمام دانش و مهارتها و داشته هاتونو رو نکنید !

هرجا هستید به اندازه ی ظرفیت و نیاز همون جا مابه بذارید.

hamid_diablo
29-04-2013, 16:42
یه تجربه داغ

دیروز یکی از همسایه هامون اومد گفت که کلید در خونشون رو جا گذاشته و کسی هم خونه نیست و اگر بشه از پشت بوم خونه ما بره در خونشون رو باز کنه ! ما هم بی تجربگی کردیم و ان اجازه رو بهش دادیم...وقتی که قرار بود از پشت بوم خونه ما وارد پشت بوم خوه خودشون بشه پاهاش پیچ میخوره و کبود میشه....شب همون روز پدرش اومد جلوی در ما و گفت شما حقی نداشتید که به بچشون همچین اجازه ای بدید و خلاصه اینکه کلی خجالت زده شدیم

بهتره تو این جور مواقع به طرف بگید که همچین اجازه ای رو بهشون نمیدید

mortezam222
29-04-2013, 17:03
تجربه میگه هیچ وقت به عزیزترین دوستت هم یه چیزاییرو نگو
یهو میبینی بعد 6سال رفاقت دیگه گوشیشو جواب نداد

mohammd1
29-04-2013, 17:44
تجربه این که هیچ وقت کتاب رو به کسی قرض ندید. اگه یه کتاب دارید بهتره کسی ندونه من اینطوری یه کتابخونه رو از دست دادم هنوزم این عادت زشت رو ترک نکردم:n02:

ha789di
29-04-2013, 20:03
همیشه پولی رو از هرکی میگیرید حداقل 2بار بشمارید یه موقع تو بار اول اشتباه میکنید

caca_caca888
29-04-2013, 20:20
به کمرتون به هیچ وجه فشار وارد نکنید.
طوری نشه که یه روزی نتونین یه مدادم از رو زمین بردارین...

Mehran-King
29-04-2013, 20:27
زندگی زیبا خواهد شد، اگه تفکرمون رو زیبا کنیم!!!:n16:

Iloveu-ALL
29-04-2013, 21:33
تجربه این که هیچ وقت کتاب رو به کسی قرض ندید. اگه یه کتاب دارید بهتره کسی ندونه من اینطوری یه کتابخونه رو از دست دادم هنوزم این عادت زشت رو ترک نکردم:n02:

در مورد کتاب درسی و جزوات هم، اگه شخص دوست شما و مورد اعتماد است بهش بدید!
من یه هم کلاسی دارم که کتاب و جزواتش رو به من میده و منم هر موقع بخواد بهش میدم. رفیقم از این لحاظ مورد اعتماد است :n01:

Master Root
30-04-2013, 12:46
تجربه میگه برای رفیقت اندازه که اون برات مایع میذاره مایع بذار و بیشتر از خانوادت دوستش نداشته باش.
موقعی میشه که نارفیقی میکنه و تو دستت جایی بند نیست...

smfazel
30-04-2013, 14:17
وقتی جنس مورد نظرتون رو تو یه مغازه پیدا کردید نباید با عجله برید سمتش و بگید آقا من اینو میخوام، قیمتش چنده؟
اینجوری فروشنده میفهمه شما حتما خریدار این جنسی و چه بسا نیاز فوری داشته باشی بهش و تخفیف که هیچ، ممکنه دولا پهنا باهات حساب کنه
با آرامش وارد مغازه بشید، اجناس رو یکم برانداز کنید، با مغازه دار درمورد چیزی که دنبالشید صحبت کنید، در اینصورت فروشنده سعی در جلب کردن نظر شما و وعده تخفیف دادن هم خواهد داشت، بعد سراغ جنس مورد نظر برید و خرید کنید.

ehsan_iace
30-04-2013, 16:50
کتاب خوب را بخرید حتی اگر فرصت خواندن‌اش را حالا نداشته باشید

چون با این تیراژ پایین کتاب، ممکن است دیگر آنرا گیر نیاورید

چون با این افزایش سالانه چاپ کتاب در چاپ بعدی حتماً گران‌تر خواهد بود

Behroooz
30-04-2013, 17:14
در زندگی زناشویی به کسی اجازه دخالت در زندگیتان را ندهید . و دیگر هیچ ...

a6543210
30-04-2013, 18:18
ما هم یه تجربه:!
با داداش تون هم اگه کار می کنید فردین بازی رو بزارین کنار! طبق حساب کتاب با هم کار کنید.در آخر اگه دیدین تو مواقعی کمک لازم داره می تونین بهش کمک کنید البته همین که خودش می فهمه از دلسوزی مثلا 500 تومن پول حقتونو ازش نگرفتین خودش لطفیه که ازتون قبول می کنه و یه روز برمی گردونه.همین که کمکش کردین برادریتونمو نشون می ده و اونم به طبع راضیه.:n12:

milad_gta
01-05-2013, 21:24
همیشه قبل خروج از دانشگاه بورد رو چک کنید تا حالا 5 - 6 بار شده اطلاعیه زدن فلان استاد نمیاد من متوجه نشدم و کلی راه و ...؛ جدا از اطلاعیه های مهمی که ممکنه از دست بدید.

Ghaioom
01-05-2013, 21:42
همیشه قبل خروج از دانشگاه بورد رو چک کنید تا حالا 5 - 6 بار شده اطلاعیه زدن فلان استاد نمیاد من متوجه نشدم و کلی راه و ...؛ جدا از اطلاعیه های مهمی که ممکنه از دست بدید.

ببخشید نقل میزنم ولی من همیشه چک میکنم. تو سایت که نمیزنن! یه بار که تو ماشین بودم تازه حرکت کرده بود دوستم بهم گفت فلان استاد نمیاد . چون همون روز زده بودن. من راهم هم دوره. تو سایت دانشگاه نمیزنن نمیدونم چرا!! باید اعتراض کنم دی/ همون روز رفتم کتاب خریدم کتاب هم لازم داشتم خوب هم شد. :n02:

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-05-2013, 23:23
سلام .
یه آشنا دارم تو خونشون کاسکو داره .
الان پنچ ساله این کاسکوی بدبخت توی یه قفس 50x50 سانت داره زندگی میکنه اون هم توی آشپزخونه ای که یه دریچه ی کوچیک هم نداره .
امروز هوا خیلی خوب و خنک بود .
بردمش تو حیاط . قفسش رو آویزون کردم به درخت تا گربه ها نتونند برند سراغش .
بدبختِ بینوا بعد از پنج سال برایِ اولین بار آسمون و درخت و آفتاب رو میدید .
اگه بدونین چقدر سرحال بود .
به دوستم گفتم خدا رو خوش میاد تو این بسته زبون رو حبس کردی تو این قفس نیم وجبی تو آشپزخونه ی بی پنجره ؟
شما که حیاط دارین الحمدلله . روزی چند ساعت بذارش تو هوای آزاد تا یه هوائی بخوره دلش وا شه .
میخنده میگه بابا کی وقتِ این کارا رو داره ؟
بهش گفتم خودت رو اگه حبس کنند تو آشپزخونه یه هفته نشده دیوونه میشی یا دق میکنی اونوقت تو این حیوون زبون بسته رو پنج سال زندانی کردی واسه چی ؟
اگه حوصله نداری بهش برسی ببر بفروشش یا بدش به یکی که همونقدر که فکر خودشه فکر حیوونی هم که تو قفس نگهداری میکنه باشه .
خدا از سرت نمیگذره ها .

Farhad
03-05-2013, 01:58
اینایی که توی خیابون میگن پول نداریم تاکسی سوار شیم رو پول ندید اگر خواستید کمک کنید بگید بیا سوار تاکسی کنمت و کرایه شو حساب کنم اگه کلکی در کار باشه معلوم میشه ... :n01:

a6543210
03-05-2013, 10:37
دوستان یه کلام از ما داشته باشین!
با زن جماعت وقتی صحبت می کنید خیلی تو حرف زدنتون مراقب باشین(البته سعی کنید کم باهاشون صحبت کنید)
زنا همیشه حرفای دیگران رو بیش از حد تو فکرشون تفسیر می کنند و البته بیتشر مواقع هم با بدبینی تفسیر می شه!
حتما قبل از حرف زدن باهاشون بیشتر رو حرفی که می خواین بزنین فکر کنید!

Mehran-King
03-05-2013, 10:42
وقتی تو زندگی در چند راهی قرار گرفتیم ، حتما حتما با یکی (حالا دوستامون ، خانوادمون و...) مشورت کنیم... و اگر نه همین چند راهی هاست که فکر آدمو زیاد مشغول میکنه...و وقت های گران بهامونو از بین می بره!

کار امروز را نگذاریم به فردا! و کار فردا رو به پس فردا ... میخوای کاری رو به موقع انجام بدی؟ همون موقع انجامش بده! همه آدما با توجه به افکارشون زندگی می کنن... پس سعی کنیم افکارمون رو درست سازماندهی کنیم و به دنبال چیزای بد نریم...و زندگی ساده و پاکی داشته باشیم:n18::n16:

ملا نصرالدین
03-05-2013, 10:47
سلام . یه آشنا دارم تو خونشون کاسکو داره . الان پنچ ساله این کاسکوی بدبخت توی یه قفس 50x50 سانت داره زندگی میکنه اون هم توی آشپزخونه ای که یه دریچه ی کوچیک هم نداره . امروز هوا خیلی خوب و خنک بود . بردمش تو حیاط . قفسش رو آویزون کردم به درخت تا گربه ها نتونند برند سراغش . بدبختِ بینوا بعد از پنج سال برایِ اولین بار آسمون و درخت و آفتاب رو میدید . اگه بدونین چقدر سرحال بود . به دوستم گفتم خدا رو خوش میاد تو این بسته زبون رو حبس کردی تو این قفس نیم وجبی تو آشپزخونه ی بی پنجره ؟ شما که حیاط دارین الحمدلله . روزی چند ساعت بذارش تو هوای آزاد تا یه هوائی بخوره دلش وا شه . میخنده میگه بابا کی وقتِ این کارا رو داره ؟ بهش گفتم خودت رو اگه حبس کنند تو آشپزخونه یه هفته نشده دیوونه میشی یا دق میکنی اونوقت تو این حیوون زبون بسته رو پنج سال زندانی کردی واسه چی ؟ اگه حوصله نداری بهش برسی ببر بفروشش یا بدش به یکی که همونقدر که فکر خودشه فکر حیوونی هم که تو قفس نگهداری میکنه باشه . خدا از سرت نمیگذره ها . اقای اسمانی ممنون که این تذکر رو دادید البته میدونم که نقل قول گرفتن تجربیات ممنوعه ولی چند نکته رو باید اینجا متذکر بشم اولا تا جایی که میشه نباید کاسکو رو توی اشپزخانه یا حتی نزدیکش نگه داری کرد...چون بخار ناشی از ظروف تفلون و... سمی هست و باعث مسمومیت پرنده میشه نکته ی بعد اینه که زیستگاه کاسکو ها افریقاست...همه هم میدونیم که افریقا اب و هوای گرم و مرطوب داره...کاسکو ها مثل مرغ عشق و قناری نیستند که اگر بیرون باشند مشکلی براشون پیش نیاد کاسکوها توی هوای ایران مخصوصا زمانی که حتی یک نسیم کوچک بیاد میلرزند و احتمال سرماخوردنشون بالا میره...همچنین احتمال گرفتن بیماری از پرنده های دیگه خیلی بیشتره...بیماری هایی مثل نیوکاسل خیلی راحت و سریع منتقل میشوند و چون کاسکو پرنده ی نسبتا گرانی هست با توجه به توضیحات بالا اصلا پیشنهاد نمیشه که کاسکو رو توی هوای ازاد اون هم چند ساعت قرار بدید

Reza31001
03-05-2013, 18:27
موقع رانندگی اگه چشماتون خسته بودن و خواستین ماسازشون بدین یکی یکی ماساژ بدین طوری که همیشه یه چشمتون حواسش به جاده باشه

hamid_diablo
03-05-2013, 19:22
یه تجربه سوزنده

سعی کنید همیشه از دستگیره هایی استفاده کنید که سالم هستند و پارگی ندارند...امروز وقتی که میخواستم ماهی تابه رو از روی اجاق بردارم درست از جایی که دستگیره سوراخ بود و منم اطلاعی نداشتم دستم سوخت

smfazel
03-05-2013, 21:07
بیکار که باشی افکار منفی مثل مگس دورت جمع میشه، اونوقته که خودتو بدبدخت ترین، بد شانس ترین، تنها ترین، فقیر ترین و... حساب میکنی و تو باتلاق افکار منفی غرق میشی
خودتو مشغول کن حتی اگه شده با بیرون رفتن و صحبت کردن با دیگران

skyzare
03-05-2013, 21:14
با سلام .

وقتی برای خرید میوه میرید سعی کنید که میوه های خیلی بزرگ رو نگیرد علتش هم ناشی از این هست که این میوه هایی که بیش از حد معمولش بزرگ شدن بیشتر مواد شیمیایی که کشاورزان به زمین دادند رو گرفتند و این مواد می تونه برای بدن مضر باشه . و این که سبزیجات رو هم خودتون توی خونه بکارید و مصرف کنید .

و این لینک هم نگاهش بد نیست :

فلج حنجره در اثر مصرف سم تجزیه نشده در صیفی جات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Erfan.
03-05-2013, 22:38
با سلام .

وقتی برای خرید میوه میرید سعی کنید که میوه های خیلی بزرگ رو نگیرد علتش هم ناشی از این هست که این میوه هایی که بیش از حد معمولش بزرگ شدن بیشتر مواد شیمیایی که کشاورزان به زمین دادند رو گرفتند و این مواد می تونه برای بدن مضر باشه . و این که سبزیجات رو هم خودتون توی خونه بکارید و مصرف کنید .

و این لینک هم نگاهش بد نیست :

فلج حنجره در اثر مصرف سم تجزیه نشده در صیفی جات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

البته نظر این سایت چیز دیگه ای هست:

و ممکنه این نظر درست باشه، به هر حال تا بررسی دقیقی نباشه نمیشه مطمئن بود.

smfazel
03-05-2013, 23:04
هرروز یه مقدار وقت بذارید، مثلا یک ربع، نیم ساعت، فقط و فقط بشینید و فکر کنید، فارغ از هرکار دیگه ای
به راهی که انتخاب کردید، به شخصیت خودتون، به آینده ای که در انتظار شمات، به کارهایی که باید انجام بدید، کارهایی که زندگی شمارو بهتر خواهد کرد و...
به اینا فکر کنید

r00t
04-05-2013, 01:07
اینم یه تجربه است که از دیدن زندگی چند تا از دوستان کسب کردم .
تو سنین نوجوانی و اوایل جوانی دور عاشق شدن و ازدواج و اینجور چیزا رو خط بکشید . تو این سنین هم رشد فکری به اون حدی که باید برسه نرسیده و هم باعث درگیری شدید ذهنی برای فرد میشه . چند تا از دوستای من الان با این که 20-19 سالشون بیشتر نیست از نظر فکری خیلی سر این قضایا داغونن . در ضمن راهیه که اگر پا توش بذارین برگشتن ازش خیلی سخت و گاهی غیر ممکنه .

malkemid
04-05-2013, 02:02
برید پدر و مادرتون رو بغل کنید٬ ببوسید٬ بی هبچ دلیلی٬ همینطوری٬ نگید من بزرگ شدم٬ خجالت نکشید. برید. تا وقت هست برید. قبل اینکه دیر بشه برید.

ehsan_iace
04-05-2013, 08:39
نگذارید اینترنت جایگزین بودن در دنیای واقعی و ارتباط با دیگران برای شما شود

(اگر مدت زمانی که در اینترنت هستید بیشتر از زمانی هست که در بیرون خانه هستید احساس خطر کنید!)

Alinho
04-05-2013, 08:50
اگه همیشه مثل وقتهایی که میخوام برم پیش دندونپزشکم به دندونهام میرسیدم، دیگه کلا لازم نبود برم دندونپزشکی!:n13:

A.M.D.D.E.V.I.L
04-05-2013, 08:55
هیچ وقت به کسی نگید قراره برید آمریکا ها اروپا بمونید ، تا وقتی که ویزاتون رو میگیرید باباتونو در میارن که پس چرا هنوز نرفتی

ziba12
04-05-2013, 15:02
اینو امام علی (ع) هم فرمودن . هیچ وقت هیچ وقت یادتون نره قبل از حرف زدن فکر کنید که ایا این حرف شما عاقلانست ؟ ایا اگه این حرف رو بزنید کسی از دستتون ناراحت میشه ؟ ایا این حرفتون باعث رنجش کسی میشه یا نه ؟

بعد حرف رو به زبون بیارید . به خدا خودم خیلی میخواستم سوتی بدم اما با این فرموده امام علی (ع) از سوتی دادن و رنجش کسی خودداری کردم .

توصیه بعدی اینه که بیشتر گوش بدید تا حرف بزنید . اینجوری هم شخصیتتون بزرگ تر میشه و هم میگن ادم عاقلی هستید .

واسلام ....

ehsan_iace
04-05-2013, 15:11
به رک‌گویی عادت کنید و نقش آدم خوبه را بازی نکنید! (رک گویی به معنی بی‌ادبی و فحاشی و مسخره کردن دیگران نیست! )

اگر طرف مقابل قصد فریب شما را داره یا دارد تو چشمان تان نگاه می کند و دروغ می‌گوید و یا پشت سر دیگری بدگویی می‌کند فحش می‌دهد یا او را مسخره می‌کند یا شما را به ناحق زیرسئوال می‌برد باید منطقی و بارعایت ادب همان موقع جواب‌اش را بدهید (حرف‌تان را بزنید حتی اگر طرف مقابل ناراحت بشه!)

veg7
04-05-2013, 15:12
از آدمایی که تو دنیای مجازی(فیسبوک و ... ) خیلی با آدم صمیمی هستن ولی وقتی آدم رو بیرون میبینن حتی سلام هم نمی کنن دوری کنین:n02:

Iloveu-ALL
04-05-2013, 15:35
اگه همیشه مثل وقتهایی که میخوام برم پیش دندونپزشکم به دندونهام میرسیدم، دیگه کلا لازم نبود برم دندونپزشکی!:n13:

ولی سالی 2 بار برای چک آپ بهتره رفت دندون پزشکی!

hamid_diablo
04-05-2013, 16:31
سعی کنید تو دانشگاه تخصص خودتون رو پنهان کنید!

یکی از دوستام تقریبا خدای کامپیوتره...تا استادا برای درساشون پروژه میخوان هم میرن سراغ ایشون و ازش پروژه تحقیق میخوام...چون با اکثر بچه ها صمیمی هست نمیتونه پول بگیره و فقط براش دردسر درست میشه

mohammd1
04-05-2013, 17:48
حتما شنیدین که میگین کسی که عیب دیگران رو پیش تو میاره عیب تو رو پیش دیگران میبره. راحت از کنارش بترسید از این آدما

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-05-2013, 23:33
سلام

مشکلاتتون رو به کسی نگین مگر اینکه بدونین راه حلی براش داره

اطلاعاتِ بیشتر :
یکی از همکاران بنده ده روز پیش تصادف کرد و ماشینش داغون شد و دستش هم شکست .
چند ساعت بعدش زنگ زده به مادرش تو لبنان و بهش گفته تصادف کردم دستم شکست , ماشین داغون شده !!!!!
از اون روز مادر بیچاره روزی دو سه بار زنگ میزنه و کلی گریه میکنه و شب و روزش شده غصه و گریه و نگرانی .
به همکارم گفتم آخه تو آزار داری ؟ سادیسم داری ؟ عقلت کم شده ؟ یا چه بلائی سرت اومده که یه همچین کاری کردی ؟
چرا بیخودی مادرت رو انداختی تو غم و غصه و نگرانی و گریه ؟
آخه چه کاری از دست اون بنده خدا برمیومد برات انجام بده که بهش جریان رو گفتی ؟
میگه گفتم مامانم خبر داشته باشه بهتره .
گفتم چی چیش بهتره مثلاً .
مادر بدبخت رو از خواب و خوراک و زندگی انداختی و شب و روزش شده گریه . چی چیش بهتره این ؟؟؟
عزیز من آدم مشکلش رو به کسی میگه که کاری ازش بربیاد نه اینکه به غم و غصه و مشکلات مردم اضافه کنه اون هم مادر آدم .
یه بار هم یکی از همکاران تو شرکت بد جوری دعواش شد . بزن بزن حسابی .
بردمش بیمارستان صورتش رو پانسمان کردند بعدش رفتیم خونشون .
بچه هاش خوشحال و شاد اومدند پیشمون نشستند . چقدر شاد و خوشحال بودند که باباشون اومده خونه چون خیلی دوستش دارند .
یهو در اومد گفت من امروز دعوا کردم کتک خوردم حوصله ندارم !!!!
طفلک بچه هاش یهو شدند عین گل پژمرده .
خیلی غمگین شدند .
بهشون گفتم باباتون شوخی میکنه . طوری نشده .
بعد که رفتند تو اتاق بهش گفتم خدا رو خوش میاد تو شادی بچه ها رو با گفتن این حرفها به غم تبدیل کردی ؟ چرا بهشون گفتی ؟
گفت خب حوصله ندارم .
گفتم حوصله نداری بگو من خسته هستم یا چند دقیقه بی خیالِ مشکلت بشو و باهاشون خوش و بش کن .
آخه گفتن مشکلت به بچه هات چه دردی رو درمون میکنه ؟
==========================================
بعضیها هم میگن اگه به کسی نگم خودم دق میکنم !!!
اگه اینجوری هستین لااقل با کسی درد دل کنین که تحمل شنیدنش رو داشته باشه و بیخودی نیافته تو غم و غصه و دلشوره و گریه.
=========================================
آدمهائی هم هستند که خوب یاد گرفته اند با مشکلات کنار بیان .
به خودشون میگن دنیا بدون مشکل نمیشه . هر مشکلی هم یه راه حلی داره . میگردم پیداش میکنم .
اگر هم پیدا نشد , نه غصه میخورم نه به کسی که کاری از دستش برنمیاد چیزی میگم . درست میشه و میگذره .
این افراد خوب درک کرده اند که غصه خوردن و دلشوره ئ نگرانی در مشکلات فقط باعث بیشتر شدنِ مشکلات میشه و دلشون هم بسیار قوی هست و با حفظ مشکلات در دلشون روحیشون ضعیف نمیشه .

Mehran-King
04-05-2013, 23:46
وقتی میخواین به دوستتون اس ام اس بفرستین ، قبلش خودتونو جای دوستتون قرار بدین و اس ام اسی که نوشتین رو بخونین ... تا مبادا سخن اشتباهی تو پیامتون نوشته باشین که طرفتون ناراحت بشه...:n16:(یا اینکه اصلا مخاطبت درسته یا نه ؟!)

ziba12
05-05-2013, 12:32
همیشه قبل از خرید هر چیز خوردنی و ... قبلش یه نگاهی به تاریخ و محتویاتش بندازید . من میخوستم یه ماع شعیر بخرم رفتم خونه دیدم بدون شکر هست و مزش عین مزه زهر میمونه ....در صورتی که من شکر دارشو میخواستم.:n14:

Mehran-King
05-05-2013, 12:38
وقتی جنگل میرین همیشه جارو با خودتون ببرین آخه خیلی لازم میشه!!!!!
+
بهتره باخودتون غذای پخته به جنگل نبرین!!! و سعی کنین تو جنگل خودتون غذا درست کنین (خیلی حال میده) :دی

Saeed System
05-05-2013, 12:55
اگر مغازه دارید به این قفلها اعتماد نکنید و مغازرو به قفل نسپارید ..حتی بهترین قفلها ی کامپیوتری ایتالیایی گرون قیمت هم سر 3 سوت باز میتونن بکنن دزدها...حتما برای مغازه دزدگیر بزارید و دوربین و به هیچ عنوان پول نقد زیاد تو مغازه نگه ندارید و جنساتونم انبار نکنید جنسای اضافرو بیارید خونه یا به یکجای مطمئن منتقل کنید....ما اینکارو نکرده بودیم دیشب دزدها قفلهارو باز کردن و حدود 5 میلیون از جنسای مغازمون رو بردن ..نه دزدیگیر داشتیم نه دوربین پول نقد هم تو کشو بود همرو برداشتن + 5 میلیون جنس

r00t
05-05-2013, 21:48
اطلاعات شخصیتون ( عکس ، فیلم و ... ) رو به هیچ وجه تو گوشیتون نگه ندارید . اگر به هر دلیلی گوشیتون مورد سرقت قرار گرفت و یا گم شد اگر دست آدم ناجوری بیفته احتمال اینکه از عکسها شما سو استفاده بکنه زیاده . من حتی به دوستان توصیه می کنم که عکسهای شخصی خودشون رو تو کامپیوتر تو پوشه هایی که دم دست هست نزارن . گاهی به خاطر اشتباه سهوی ( و بعضی اوقات عمدی ) ممکنه این اطلاعات توسط افراد کم سن و سال با فایلهای دیگه روی فلش یا سایر وسایل ذخیره سازی ریخته بشه و دست کسی بیفته که نباید بیفته . ( حتی اگر امکانش رو دارین اطلاعات شخصیتون رو رمزنگاری کنید ) و در نهایت وقتی می خواین فلش خودتون رو به کسی بدین حتما چک کنید ببینید فایلی توش نداشته باشید که براتون مهم باشه .
پ .ن : اینها رو نوشتم چون دیدم اطرافیانم علیرغم تمام این توصیه هایی که بهشون کردم باز هم امنیت اطلاعات شخصیشون رو رعایت نمی کنن . خود من تا به حال ده ها بار می تونستم به راحتی از کامپیوتر و یا گوشیشون اطلاعات شخصیشون رو بیرون بکشم .

saye
05-05-2013, 21:55
پیرو صحبتهای root عزیز
بهتره به کل فایل های مهم و یا فایلهای شخصی تو گوشی هارد و یا لبتاب و کامپیوتر نباشه و روی دی وی دی رایت بشن
و توی کمد نگهداری بشن
هم بخاطر امنیتش که دوستمون گفتن و هم بخاطر اینکه مثل من هاردتون که خراب بشه کل زندگی و کار ها و اطلاعات و عکس هاتو رو هوا نمیره

Atghia
05-05-2013, 21:59
سعی کنید رفتارتون با همه یکسان نباشه! درسته که خوب رفتار کردن در شان هرشخصی هست اما متاسفانه بعضی ها به هیچ وجه لیاقتش رو ندارن! بنابراین برای آسایش روح و روان خودتون هم که شده برای روابطتون حد و مرز بگذارید

smfazel
05-05-2013, 22:09
- به قیافه طرف نگا نکن مثل بدبخت بیچاره هاست
- نگو طرف از قیافش پیداست آدم بدرد نخور و پپه ای هست
- نگو طرف معلومه خودش و هفت پشتش خلافکارن

هیچوقت درمورد انسان ها زود قضاوت نکنیم، گاهی مهربان ترین قلبها در پس چهرهایی به ظاهر خشن وجود داره، گاهی در پس ظاهری زمخت و یاغی مودب ترین انسانها وجود داره

گاهی اونکه با نگاه اول برچسب تنفر و دشمنی بهش میزنی، بهترین دوستت میشه!

عجله نکنیم، در دشمنی و حسادت و مقابله و قضاوت در مورد دیگران عجله نکنیم.

Йeda
05-05-2013, 23:06
_ دوستان لازم نیست درباره کارهایی که انجام می دهید و قصد و نیتتون به بقیه توضیح بدین و
لازم نیست مدام بی گناهی خودتونو ثابت کنید ،چون دیگران همیشه یک راهی بری مقصر جلوه دادنتون انجام می دهند و
سعی کنید همه ی جوانب رو برای قضاوت در نظر بگیرید چون هیچوقت تر و خشک نباید با هم بسوزند... .

Rhodes
05-05-2013, 23:17
- به قیافه طرف نگا نکن مثل بدبخت بیچاره هاست
- نگو طرف از قیافش پیداست آدم بدرد نخور و پپه ای هست
- نگو طرف معلومه خودش و هفت پشتش خلافکارن

هیچوقت درمورد انسان ها زود قضاوت نکنیم، گاهی مهربان ترین قلبها در پس چهرهایی به ظاهر خشن وجود داره، گاهی در پس ظاهری زمخت و یاغی مودب ترین انسانها وجود داره

گاهی اونکه با نگاه اول برچسب تنفر و دشمنی بهش میزنی، بهترین دوستت میشه!

عجله نکنیم، در دشمنی و حسادت و مقابله و قضاوت در مورد دیگران عجله نکنیم.

ی گفتی !!! بد جور موافقم !!

دوستان هیچ وقت هیچ وقت کسی رو مسخره نکنید چه جلوی روش چه پشت سرش حتی توی ذهن خودتون.....
که ممکنه روزی خودتون مثل اون بشید !!!
برای خودم اتفاق افتاده و پشیمونم.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

hamed29
06-05-2013, 12:53
# اگه کسی ازتون خواست براش کاری انجام بدید، اولا هیچ لزومی نداره حتما قبول کنید، ثانیاً اگه میخواید قبول کنید همون موقع بگید من سعی خودم رو میکنم ولی به دلیل ... قول نمیدم حتما انجام بشه.
بعضی وقت ها پیش میاد به کسی قول میدید ولی بعد می بینید که شرایط انجام دادنش رو ندارید و یا اصلا حالش رو ندارید!
به نظرم این حالت بهتره تا اینکه با بدقولی اعتبار خودتون رو زیر سوال ببرید.

# کابینت های آشپزخونه رو بهتره برای زیبایی و جلوگیری از پوسیدگی روکش کنید.

# اگه فریزرتون آب سرد کن داره، یه ظرف روش بذارید تا بدنه ی فریزر خیش نشه. در غیر این صورت در بلند مدت ممکنه یه خورده پوسیده بشه.
البته اگه برچسب پلاستیکی داشته باشه بهتره.

# سعی کنید هر چی که دارید خوب ازش مراقبت کنید و درست ازش استفاده کنید؛ (با توجه به گرانی و ...) در صورت خرابی شاید دیگه نتونید اون کالا و ... رو بخرید.

smfazel
06-05-2013, 13:33
سعی کنید تجربتون رو در زمینه های مختلف زیاد کنید، کتابهای مختلف بخونید، جاهای مختلف برید، با آدم های مختلف مراوده داشته باشید، از علوم و فنون مختلف حداقل آگاهی داشته باشید، خلاصه به هرگوشه ای سرکی بکشید، البته نه تاحدی که مزاحم کار اصلیتون بشه
اینجوری دامنه اطلاعاتتون گسترده میشه و همیشه در هر موقعیتی حرفی برای گفتن دارید و چه بسا کشف ها و اتفاقات تازه و جالبی براتون پیش بیاد که اصلا انتظارش رو نداشته باشید و زندگی شمارو متحول کنه

حتما این جملات رو بارها از زبان برخی آدمای موفق در باره علل موفقیتشون شنیدید:

- یک روز کاملا اتفاقی...
- بصورت اتفاقی با فلان شخص آشنا شدم...
- بصورت اتفاقی فلان کتابو دیدم...
- یه نفر بهم گفت تو فلان استعداد رو داری...
- و...

Alireza_SA
06-05-2013, 13:59
مطمئن باش هر تصمیمی بگیری غلطه (درجاتی از غلط بودن و درست بودن رو با هم داره )

پس هیچ وقت به خاطر چند تا دلیل که آورده میشه از کاری که میخوای بکنی پس نزن

چه بسا اگه یه کم فکر کنی دو برابر دلیل در جهت عکس پیدا کنی

پس همیشه جامع و از بالا نگاه کن تا مهم ترین سخن ها و دلایل رو پیدا کنی...

و بقیه رو دور بریز ...

Alireza_SA
06-05-2013, 14:04
دوستان یه کلام از ما داشته باشین!
با زن جماعت وقتی...

خانوم ها در واقع Sensor قوی دارند
که منظورها و جنبه های مختلف هر حرف رو خیلی خوب احساس میکنه

و جالب اینجاس سنسورشون برخلاف آقایون ضریب داره که این ضریب در خانومای مختلف بین 10 تا 100 متفاوته ...

پس اگه قراره جلوشون از کسی بد بگید بدونید ممکنه 10 برابر بد برداشت کنه و همه چی به هم بریزه

یا قراره از کسی یا چیزی تعریف کنید بدونید ممکنه بهش بربخوره چون علاقه شما به اون چیز رو بیش از حد فرض میکنه : دی :|

Mehran-King
06-05-2013, 14:10
وقتی احساس میکنین دارین سرما میخورین ، تا حد امکان (حتی بیش از حد) مایعات مصرف کنین! بعدش سرما خوردگیتون برطرف میشه
و یادتون باشه آب بهترین دوا برای همه است!!! بخاطر چی ما همیشه آب می نوشیم ؟؟؟ تا حالا فکر کردین؟! :n16:

ehsan_iace
06-05-2013, 14:11
دوستان اگر تجربه‌ایی در خرید خانه دارند لطفاً در این تاپیک با بقیه به اشتراک بگذارند

D3vil_A
06-05-2013, 14:57
سلام.
خوب با بالا رفتن قیمت قطعات کامپیوتر و الکترونیکی چندتا توصیه برای دوستانی که میخوان سیستم جدید تهیه کنند دارم :

1-همیشه زمانی که قصد دارید برای خودتون سیستم تهیه کنید ، همیشه سعی کنید یک سری از قطعات رو دسته دوم سالم بخرید ، چون بعضی از قطعات کامپیوتری مثل CPU / Ram و در بعضی اوقات VGA در صورت سالم کار کردن ، خرابی نخواهد داشت. مثلا پردازنده ای که سالمه و بدون مشکل کار میکنه با آکبندش هیچ تفاوتی نداره ( برای تست سالم بودن هم میتونید 1-به دما پردازنده توجه کنید ، + با یکی از نرم افزار های موجود یک تست پایداری بگیرید) ! و اگه شما برای تهیه سیستم از این قطعات دسته دوم استفاده کنید شاید از لحاظ مالی خیلی بیشتر از اون چیزی که فکر میکنید به نفعتون بشه و چه بسا بتونید سیستم قوی تری تهیه کنید.

2-همیشه قطعات جدید به منظور بهتر بودن اونها نیست ! هر 6 ماه یک نسل جدید از پردازنده و گرافیک ها داره توسط شرکت ها وارد بازار میشه ، ولی اصلا به این منظور نیست که این مدل ها برای سیستم ها متوسط رو به قوی بهتر از قطعات قدیمی هستند ، مثلا نسل های جدید که وارد بازار میشن معمولا قیمت بالاتری دارند در صورتی که شما با همون مبلغ میتونید یک نسل قدیمی تر تهیه کنید با قدرت بالاتر نسبت به نسل جدید ....به این مسائل خیلی توجه اشته باشید مصخوصا تو این آشفته بازار ایران....

ویرایش: برای تهیه این قطعات دسته دوم همیشه از انجمن هایی مثل PT یا لیون یا شهر سخت افزار ....استفاده کنید و این قطعات رو حدالمقدور از افراد عادی خریداری نمایید مثلا شخص مورد نظر گرافیک خودش رو برای ارتقاع میفروشه...
موفق باشید.:n12:

rafaelmehraban
07-05-2013, 09:57
دوستان اگر تجربه‌ایی در خرید خانه دارند لطفاً در این تاپیک با بقیه به اشتراک بگذارند

سلام احسان جان .ببخشید که فرصت نکردم زود تر جوابتو بدم.

در مورد خرید خونه.
1)همیشه بدونید قیمتی که برای خرید بهتون می گن معمولا درسته و بالاتر و یا پایین تر نمی تونن بگن چون قیمت نه دست من و شماست نه دست فروشنده یه سری دلال تو هر منطقه هست که اونا قیمت رو تعیین می کنن پس شما اگر مالک یا خریدار باشی مطمئن باش نه می تونی گرون تر بفروشی نه ارزونتر بخری.
اگر یه کسی خونه ش رو ارزونتر بزاره برای فروش برای احتیاج یا سفر یا هر دلیل دیگه خود اون دلال ها می خرنش اصلا کس دیگه ای فرصت خرید پیدا نمی کنه.
اگر یه کسی خونه ش رو گرونتر بزاره برای فروش به هر دلیل همین دلال ها نمی زارن فروش بره.
پس از بابت قیمت خیالت راحته راحت.

اما یه نکته خیلی مهم این که مثلا(دقیقا تجربه خرید خونه توسط عموی خودم.) می رید تو یه محل با توجه به پولی که دارید و متراژ مورد نظر مثلا همه خونه ها با اون متراژ اونجا 800 میلیونه.یهو می بینید یه خونه رو 700 گذاشتن برای فروش همونجا یه خونه رو هم 850 .سریع ذوق زده نشید برید اون 700 تومنی رو بخرید همون طور که گفتم اگر خونه ای واقعا زیر قیمت باشه شک نکنید که دلال زود تر از من و شما می خردش .عموی این کار رو کرد و اون 700 تومنی رو خرید ولی الان بیچاره شده جرا؟چون دقیقا طبقه پارکینگ و طبقه همکف اون ساختمان یه چاپخونه هست و یه کارخونه ضرب پیچ و میخ و مهره و تازه 24 ساعته هم کار می کنه حالا حساب کن هرشب چه مصیبتی می کشن.دیگه هم کسی پیدا نمی شه ازشون خونه رو بخره از اون طرف کلی هم شکایت و دادگاه و..... ولی بعد 5 6 سال که هنوز هم چاپخونه و هم کارگاه ضرب دارن کار خودشونو انجام میدن.
نکته جالب اون خونه 850 تومنی الان قیمتش 3 برابر شده و اون 800 تومنی 2 برابر.چرا؟
چون 850 تومنیه یه سری امکانات خاص داشت و منظره فوق العاده و بی نهایت در طراحی زیبا و الان تو اون منطقه مثل نگین می مونه .تازه عموم با این که یه 50 تومنی کم داشت برای خریدش ولی همون موقع می تونست 850 تومنی رو قسطی هم بخره.
خونه 700 عموم رو الان هیچ کس نمی خره و عموم جدای از مزاحمت های این چنینی یه ضرر مالی بزرگ هم کرده.

نتیجه کلی 1 : اگر یه خونه ای یه مقدار نسبت به هم جواراش گرونتره آینده بهتری داره و بی جهت گرون تر نیست و من توصیه می کنم حتما گرون ترین تو رنج خودشو بخرید.(مثلا اگر تو یه منطقه همه جا متری 5 میلیونه و یه خونه تو همون منطقه متری 5.250 مطمئن باشید در دراز مدت 2 تا 3 برابر بیشتر ارزش داره.)

الان دیگه خسته شدم بقیه توصیه هام برای بعد.

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-05-2013, 11:58
اگر خراب و آلوده هستی , لااقل وجدان داشته باش و دیگران رو خراب نکن .

Йeda
07-05-2013, 12:50
- دوستان یک تجربه درباره دعا کردن:
قبل از اینکه بخواد اتفاقی بیافتد برای به خیر گذشتن و ... دعا کنید ،نه اینکه وقتی کار از کار گذشته، که بعد بگید خدایا ... .

- قبل از اینکه وارد کار جدید و یا مکان بشوید ،برای جایگاهتون بین همکاران و مدیر و... و حرف هایی که باید زد،رفتار هایی که باید داشته باشید،
محدودیت ها،حرمت ها،کارهایی که باید انجام بدید و .... یه لیست و برنامه قبلی آماده کنید تا با آمادگی کامل وارد شوید تا یه
وقت با حرف ها و یا رفتار هاتون سوء تفاهم پیش نیاد و همیشه وقتی کارها طبق برنامه خاصی پیش برود ،هم به هدفتون میرسید و
هم بقیه روتون حساب بیشتری باز می کنند.

Graham reaper
07-05-2013, 17:02
سلام به دوستان.خوب من تازه ایجارو پیدا کردم.دو تا تجربه ی خیلی بزرگ تو این مدت که زندگی کردم به دست آوردم.
1.هیچوقت خودتون رو از کس دیگه ای پایینتر ندونید،خودتون رو هیچوقت خودتون رو دست کم نگیرید.شما کارای بزرگی میتونید بکنید که حتی شاید خودتونم نمیدونید.
2.اگه از چیز خاصی میترسید قبل از اینکه اون شما رو له کنه شما اون رو له کنید.که هر دو صورت شامل دوتا نتیجه میشه.:1.اگه به هر قیمتی لهش کردید تا آخر عمر دیگه از اون نمیترسید.2.اگه اون شما رو له کرد تا آخر عمر با اومدن اسمش چهار ستون بدتن شما میلرزه و هر شب کابوسش رو میبینید.پس بهتر نیست ترسامون رو له کنیم.؟؟؟

Behroooz
07-05-2013, 18:05
گاهی اوقات با خودت خلوت کن .
فارغ از زن و بچه و کار و پول و .....

خودت و خدا ......

hamid_diablo
07-05-2013, 18:09
در برخورد با دوتانتون دنبال بازی برد برد باشید...یعنی هر کاری انجام میدید باعث این بشه که جفتتون احساس رضایت میکنید و نه فقط شما

خطاهای دوستان رو نشمارید..نگید فلانی 2 بار بدقولی کرد و منم 2 بار بدقولی کنم

ahmad0120
07-05-2013, 21:03
لپتاپیتون رو هیچوقت و به هیچ وجه روی فرش یا پتو و ... نگذارید چون پرز و گرد و غبار میره داخلش و دریچه هاش بسته میشه

اگر کار سنگین نمیکنید نیازی به کول پد هم نیست

بهترین چیز یک سطح صاف ماننده شیشه یا ام دی اف هست /

Йeda
07-05-2013, 21:05

من خودم تجربه نکردم ولی از دوستان شنیدم که می گن همیشه به مشاور املاک نگید دقیقا چه مقدار پول دارید و

همیشه از پولی که دارید یه مقدار کمتر اعلام موجودی کنید . برای مثال : اگر 500 تومان پول برای خرید خانه در نظر دارید بگید 400 تومان.

چون ممکنه در اوضاع فعلی برای خانه هایی با ارزش کمتر، مبلغ بالایی در حد و یا بیشتر از موجودی شما ، در نظر بگیرند.

( میشه گفت که مثلا من فقط 400 تومان می تونم تقبل کنم و بیشتر هم ندارم، در این صورت هر طور شده شما رو راضی نگه می دارند.)

( البته خودم به هیچ وجه راضی به اینکار نیستم ،ولی در شرایط موجود شاید مفید باشد... )

rafaelmehraban
07-05-2013, 21:58
من خودم تجربه نکردم ولی از دوستان شنیدم که می گن همیشه به مشاور املاک نگید دقیقا چه مقدار پول دارید و

همیشه از پولی که دارید یه مقدار کمتر اعلام موجودی کنید . برای مثال : اگر 500 تومان پول برای خرید خانه در نظر دارید بگید 400 تومان.

چون ممکنه در اوضاع فعلی برای خانه هایی با ارزش کمتر، مبلغ بالایی در حد و یا بیشتر از موجودی شما ، در نظر بگیرند.

( میشه گفت که مثلا من فقط 400 تومان می تونم تقبل کنم و بیشتر هم ندارم، در این صورت هر طور شده شما رو راضی نگه می دارند.)

( البته خودم به هیچ وجه راضی به اینکار نیستم ،ولی در شرایط موجود شاید مفید باشد... )

من نظر و طرز فکرتون رو درک می کنم ولی لطفا نظر من رو صفحه قبل بخونید.
به نظر من هم نباید گفت که چقدر پول دارید و بهتره اول مورد مناسب خودتون رو پیدا کنید و با توجه به قیمت حدودی منطقه و با بودجه ای که دارید بگید که مثلا من یه 200 متری می خوام با فلان مشخصات ولی این که مثلا اگر 500 دارید بگید نهایت 400 فکر خوبی نیست بهتره بگید که به قیمتش کار ندارم و برام متراژ و این مشخصات که مثلا نزدیک نانوایی یا مدرسه یا هر چی باشه برام مهمه .

SNOW PATROL
07-05-2013, 22:14
دوستان عزیز بار ها خدمت شما عرض شده که نقل قول نگیرید
اما متاسفانه دیده شده که رعایت نمیشه
بارها و بارها گفته شده که تجربیات شخصی هستند
اگر شما با نظر کسی مخالف هستید فقط نظر شخصی خودتون رو بفرمایید و نیاز به نقل قول گرفتن نیست
مورذ بعدی که مشاهده شده دوستان میان اینجا درخواست مشاوره و راهنمایی در مورد خرید ملک و .... میدن
بهتر برای چنین سوال ها و درخواست های که دارای موضوع خاص هستند تاپیک جدا ایجاد بشه

با تشکر از همکاری شما. ..

tapatalk

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-05-2013, 02:00
با سلام به مدیران و مسئولان و دیگر دوستان

بهتر نیست دکمه ی نقل قول در این تاپیک غیر فعال بشه ؟ البته اگر امکانش باشه .
تغییر نام تاپیک هم میتونه سودمند باشه

تجربیات مفید شما در زندگی ( نقل قول در این تاپیک ممنوع میباشد )

Йeda
08-05-2013, 22:09
- اگر احساس می کنید فردی رفتار بچه گانه و یا غیر منطقی از خودش نشان میده ، به هیچ وجه با اون شخص بحث نکنید که هیچ نتیجه ای نخواهید گرفت و
رفتار شما هم مورد نقد دیگران قرار می گیرد.

- یادتون باشه که وقتی با دوستتون درمورد چیز خاصی بحث می کنید و یا مشورت، در آخر این شمایید که باید تصمیم بگیرید و تنها به حرف های دیگران
گوش کنید ، کسی انتظار نداره که همه رفتار ها و نظرات دیگران را بی کم و کاست بپذیرید ، همیشه همه نظرات رو از تمامی جوانب مورد بررسی قرار بدید... .

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-05-2013, 10:47
سلام .

اگه چشمتون ضعیف هست و از عینک هم استفاده نمیکنین یا عینکتون دم دست نیست , گاهی براتون پیش میاد که چیزی روی صفحه ی تلوزیون نوشته و نمیتونین از جائی که نشستین بخونینش یا توی خیابون تابلوی مغازه ها یا یه منظره ی دور رو درست نمیبینین .
با استفاده از دستتون میتونین دیدتون رو تصحيح کنین و درست ببینینش .
انگشت شصتتون روی پائین انگشت اشاره ی همون دست .
بطوری که یک سوراخ بسیار کوچیک درست بشه .
روزنه ای به اندازه ی یک دانه ی کنجد .
حالا دستتون رو بچسبونین به چشمتون و از اون روزنه ی کوچیک به تلوزیون یا تابلو نگاه کنین .
همه چیز خوانا و واضح هست .
حتی برای کتاب خوندن هم میشه از همین روش استفاده کرد .
امتحان کنین :
موبایل رو اونقدر به چشمتون نزدیک کنین که نوشته ها رو تار ببینین . حالا با همین روش نوشته ها رو راحت بخونین . حتی از فاصله ی یک سانتیمتری !!!
حتی مربعهای بسیار ریز توی صحفه هم قابل مشاهده هست درست مثل اینکه با ذره بین دارین نگاه میکنین .

اما مراقب باشید چون اگه جلو کسانی که نمیدونند دارید چه کار میکنید این کار رو انجام بدین فکر میکنند عقلتون کمه و خل شدین .

Alinho
11-05-2013, 08:55
کاش بابا داشتم، بعضی وقتها آدم نیاز داره به یکی تکیه کنه، حتی تو 22سالگی...:44:

mjorh
11-05-2013, 09:07
سعی کنید با کسایی دوستی کنید که تو بازه سنی خودتون قرار دارن ، مثلا شما که 20 سالتون هست با افراد بین 18 تا 25 دوستی کنید ، حالا بیشتر باشه اشکالی نداره چون تجربیاتشون زیاد هست میتونن بهتون کمک کنن ، ولی اگه کمتر باشه ، خیلی مشکل براتون پیش میاد ، معمولا افرادی که سنشون پایین هست درکشون هم پایینه و هرچقدر هم بخواید درست و غلط رو نشونشون بدین فایده ای نداره و خودتون اذیت میشین .

hamid_diablo
11-05-2013, 10:04
سعی کنید برای چند لحظه شاد شدن هر چیزی رو برای کودکان نگید که تکرارش کنند...خیلی هارو دیدم حتی به بچه های کوچیک که تازه شروع به حرف زدن کردن چیزهای رو یاد میدن که مناسب نیست ...

مثلا چند روز پیش ما تو یک جمعی یه فحش ترکی به یکی از بچه های فامیل که تقریبا 4 سالشه یاد دادیم :n02: که اون تکرار کنه و ما بخندیم ! همین که دیده ما به اون فحشه میخندیم یاد گرفته و همش تکرارش میکنه...

ehsan_iace
11-05-2013, 12:47
اگر نمی‌خواهید و یا نمی‌توانید برای تربیت و رشد فرزندتان وقت بگذارید لطفاً بچه‌دار نشوید!

dvb595959
11-05-2013, 15:12
ساده بگم
اگه مجردی مجرد بمون... اگه متاهلی متاهل بمون.

Graham reaper
12-05-2013, 18:22
هیچوقت سعی نکنید مثل دوستاتون رفتار کنید...شاید دوستاتون به خاطر نوع خاصی از فرهنگی که دارن یه سری اخلاق خاص داشته باشن...اگه بخواید از رفتارای بدشون الگو بگیرید شاید اولش مورد مقبولیت اونا باشه ولی بعدا خودتون با دستای خودتون،خودتون رو نابود میکنید...پس بهتره به جای اینکه دوستامون باشیم،سعی کنیم خودمون باشیم....اینطوری بهتر نیست؟؟؟

banii
12-05-2013, 23:48
من در هر یک از این مکانها مدتی کار کرده ام :

فست فود ، کافی شاپ ، آبمیوه فروشی ، ساندویچی

الان حسی که نسبت به غذا و نوشیدنی های اینجا ها دارم : :n21:

در کل در ایران 90 درصد کارکنان (مقصر رییسشونه) این اصناف رعایت نظافتشون افتضاح هست

تا حد امکان بیرون چیزی نخورید .
بهتره چیزهای پاستوریزه بخورید .

البته به جز کافی شاپ که نام بردم . این یکی بسیار هم تمیز و شیک و با کلاس بود قسمت کافی شاپ یک هتل بسیار گران قیمت بود و البته مهمانهاش ایرانی نبودند.

از همه هم بدتر آب میوه فروشی (آب انار ، آب پرتقال و ... ،شیرموز و... ، شربت خاکشیر و .... بستنی قیفی و ... ) بوده .

Atghia
12-05-2013, 23:56
رفتار و منش دیگران رو از چشم خودتون نبینید! یعنی فرضا اگه توی پذیرایی از دوستتون وقتی مهمونتون هست همه جوره مایه میگذارید و خیلی چیزا براتون مهمه اگر اون فرد متقابلا دعوتتون کرد اما در حد شما تدارک ندید بهتون برنخوره شاید واقعا قصدی نداشته خب حدش همونقدر بوده!
در زمینه کادو گرفتن و کادو دادن هم به همچنین درصدد جبران نباشید فقط خودتون باشید...

Mohammad Hosseyn
13-05-2013, 07:20
- اگر دقت کنید تو زندگی ما همیشه یکسری اشتباهات هست که با اشتباهات دیگه ای میخوام رفعش کنیم ! . سعی کنید این موارد رو پیدا کنید و بجای اینکه دومینوی اشتباه راه بندازید ، از یک نقطه این دور باطل رو خرابش کنید حتی اگر ضرر زیادی رو در اون نقطه مجبور باشید تحمل کنید. چون اینجوری ضرر بسیار بزرگتری که در آینده ممکنه بهتون وارد بشه رو از بین بردید ...

مثلا اعصابت خورده ، بجای اینکه خشمت رو کنترل کنی سیگارتو روشن میکنی. یا درس رو نخوندی ، بجای اینکه تلاشت رو در حد چند دقیقه هم بکنی و اگر موفق نشدی دفعه ی بعد تلاش کنی میری و تقلب مینویسی تا پاسش کنی . بعد همین دانشجو میره یه جایی برای کار چون بلد نیست اونجا هم لایی میکشه، زیر میزی و رو میزی خلاصه ماله کشی میکنه . تو تمام زندگیت تبدیل به یک ماله کش میشی ...

تو عمرمون به هر چیز و ناچیزی فکر میکنیم جز اینکه این زمان رو که تو زندگیمون چجور خرج میکنیم و داریم کجا میریم ...

موفق باشید ...

dvb595959
13-05-2013, 07:34
لطفا قبل از حرف زدن و صحبت کردن چند لحظه هرچند کوتاه توی ذهن خودتون اون حرفها رو حلاجی کنید...خیلی از مشکلات ما بخاطر اینه که بدون فکر کردن حرف میزنیم... راستی از بکار بردن واژه های طلایی در جمله ها غافل نشین که خود شما بهتر از من میدونید چقدر تاثیر گذار....

a6543210
13-05-2013, 18:42
ممکنه پدر مادر آدم بعضی موقع تصمیم هایی رو برات بگیرن که به ضررت باشه!(مثلا تو بحث ازدواج بگن حتما با این دختر باید ازدواج کنی... در صورتی که خودت روحیات خودت رو خوب می شناسی و می دونی با اون نمی تونه زندگی خوبی داشته باشی) پس تو این طور مواقع سعی کن با احترام طوری که ناراحتی پیش نیاد قانعشون کنی و بگی که تو زندگی بعضی موقع باید خودم تصمیم بگیرم ...(البته این باعث نشه از تچربه اونا استفاده نکنی دیگه... )

Йeda
13-05-2013, 19:00
دوستان با تجربه ای که من داشتم،سعی کنید هر مشکلی دارید همیشه خودتون رو خوب و راضی نشون بدید ،چون گاهی با درد و دل کردن و یا
ابراز ناراحتی ممکنه بگن که،چقدر ضعیف ،ویا حتی دلایلتون رو خیلی قانع کننده ندونند و بیشتر با حرف هاشون شما رو مورد تمسخر قرار بدن.
پس اگه هر ناراحتی و یا مشکلی دارید یادتون باشه حتی خیلی از دوست های خوبتون نمیتونند بهتون کمک کنند و حواستون به این باشه که
دوباره قرار با دوستتون رو در رو بشید و خلاصه به نظرم دلیلی نداره که همه از آن چیزی که تو دلتون میگذره با خبر بشن... .

dourtarin
13-05-2013, 22:30
یه تجربه کوتاه

زود با بقیه صمیمی نشین، اینطوری فرصت شناخت اونا رو از دست میدین. تو شرایط های مختلف به رفتارشون دقت کنین، همیشه سرنخ های

هست که باطن آدما رو نشون میده.

dvb595959
14-05-2013, 06:45
دوستان من خواهش میکنم اینقدر از شکست نترسید... چرا که دلیل خیلی از شکست های ما دقیقا همین ترس از شکست است....همه این شکست ها هر چقدر هم که بد باشن یک خوبی بزرگ دارن و اونم اینه که از همشون میشه تجربه کسب کرد...یک ضرب المثل هم هست که میگه آنقدر شکست میخورم تا راه شکست دادن را بیاموزم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-05-2013, 07:58
لطفاً حذف شود ...............

banii
14-05-2013, 14:31
اگه همکلاسی و ... تون اسم روتون گذاشت ، مثلا خواست اذیتتون کنه و جلو در و همسایه (سایر همکلاسیا و ..) ضایعتون کنه ،بهتون گفت گوزن (:دی) یا هر چی که ناراحتتون میکنه، پیش دستی کنید و تو جمع همکلاسیاش با همون اسم صداش کنید :دی
در عرض ایکی ثانیه همه فکر میکنن لقب جدیدشه و با اون اسم صداش میکنن و توهم جیگرت حال میاد
البته کلا کار خوبی نیست ولی در هو صورت مقابله به مثله!
هزارتا لایک .... :n16:

......

تجربه : نزارید جلوی نامردا غرورتون شکسته بشه .

hamid_diablo
14-05-2013, 19:11
واقعا برخی از حرفها همیشه درسته و مکان و زمان عوضشون نمیکنه...

دیرگان رو باید از دوستانشون شناخت...امکان نداره انسانها با کسانی که از نظر اخلاقی و ایدئولوژِ تفاوات دارن رابطشون رو مستحکم کنند...خود من زمانی کسی رو نپسندم هرجوری شده ارتباطم رو باهاش کم میکنم...

دوستان صمیمی من تو خیلی از موارد خصوصیات مشترکی باهام دارن...پس میتونم به راحتی این حرف رو بزنم که دوستام شبیه من هستند...و دیگران میتونند با شناخت اونها به یه شناخت کلی از من برسند

Harvest_moon_majid
14-05-2013, 19:26
یه نصیحت...از یه جوونمرد...

مرد و نامرد یکیست!....طول می کشه تا بفهمی نامرد کیه.....

بعضی اوقات به خودت میای ...می بینی شدی یه نامرد به تمام عیار..اما حالا که به خودت اومدی....تمام پلای پشت سرت شکستن....رفیقات دورت خط قرمز کشیدن....دو روز دیگه به خودت میای میبینی مادر نداری..... اونوقته که می خوای مرد بشی ولی مادرت نیست که به خواهد مرد بودنتو ببینه.......

mohammd1
14-05-2013, 20:25
هیچ وقت حرفی رو که گفتنش ضرورتی نداره رو به زبون نیارید. چون تا نگفتید کسی کاری نداره بهتون ولی اگه گفتید...

Hatek
14-05-2013, 22:33
سلام
بعضی وقتا یه هندزفری بذارید گوشتون و به سال ها بعد فکر کنید
سال ها بعد که قراره خیلیا از بینمون برن چون دنیا در نهایت همش جداییه
وقتی هندزفری رو دربیارین هم قدر لحظاتی که درش هستیم رو میدونید و هم آدمایی که هر روز باهاشون هستیم ولی قدرشون رو نمیدونیم
جدا تاثیر داره

ziba12
15-05-2013, 07:43
هیچ وقت در مورد کسی زود قضاوت نکنید خیلی پیش اومده که گفتم ببینفلانی رو و ........اما خلافش اثبات شده ...دیدم ادم بسیار خوبی هست .

ziba12
15-05-2013, 17:00
دوستان یه نکته ای رو عرض کنم خدمتتون . همیشه وقتی دختری رو میبینید :

اگه دختر هستید اول شما سلام کنید .

اگر پسر هستید بزارید اول دختر سلام کنه . (خیلی از پسر ها ضایع میشن اگه دختری جواب سلامشون رو نده در اصل پسر کوچک و سبک فرض میشه )

همیشه بلند سلام کنید .

solo8
16-05-2013, 23:53
دوستان یه نکته ای رو عرض کنم خدمتتون . همیشه وقتی دختری رو میبینید :

اگه دختر هستید اول شما سلام کنید .

اگر پسر هستید بزارید اول دختر سلام کنه . (خیلی از پسر ها ضایع میشن اگه دختری جواب سلامشون رو نده در اصل پسر کوچک و سبک فرض میشه )

همیشه بلند سلام کنید .
یه حرکتی که هست که میشه واسه ضایع نشدن در این مواقع انجام داد:

مثلا بلند طوری که اطرافیان بشنون میگی اِه این دختره چرا سلام نمیکنه! یا اینکه میگید اِه چرا به پسرا سلام نمیکنه! یه همچین چیزایی.ولی به قصد ضایع کردن و اینا تو دفعه بعد نرید!

یا وقتی دستتونو دراز میکنید یهو یکی اون وسط دست نمیده بجای ضایع شدن خیلی عادی برخورد کنید و بگید خوب مث اینکه شما دست نمیدی(خیلی مودبانه،نه با طعنه و کنایه)

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-05-2013, 09:45
سلام .
خیلی از مادرها به خاطر مهربانیشون همه ی کارهای خونه رو خودشون انجام میدن وباوجودیکه سختی میکشند اما گله ای نمیکنند و صداشون درنمیاد .
حتی وقتی اصرار میکنید که من ظرفها رو میشورم , من جارو میرنم , من گردگیری میکنم , میگه نه قربونت برم خودم انجام میدم .

اینها همش تعارفه از روی مهربانی هست وگرنه داره سختی میکشه .

این تعارفها رو به هیچ وجه قبول نکنید . برید ظرفها رو بشورید , جارو بزنید و در کارهای خونه کمکشون کنید تا کمی استراحت کنند .

به جملات خسته نیستم , دوست دارم خودم انجام بدم , اگه بشینم حوصله ام سر میره , تعارف نمیکنم و اینها اصلاً توجه نکنید چون همش به خاطر مهربانی مادر هست که خستگیش رو پنهان میکنه .

اما انصاف داشته باشین کارهای خونه رو درست و تمیز انجام بدین نه اینکه مادرتون بعد از ظرف شستن شما ببینه ظرفها هنوز بو میده و درست شسته نشده بره دوباره خودش بشوره .

Graham reaper
17-05-2013, 10:27
اگه شما میخوایید برای اولین بار چیزی رو تجربه کنید سعی نکنید از همون دفعه ی اول تو انجام اون کار از نمره ی بیست،بیست بگیرید چون صد در صد یه جای کارتون اشتباه میشه...(البته قبول دارم که این تجربه شامل حال بعضی از موضوعات مثل ازدواج نمیشه)
برای اینکه تو انجام یه کار موفق باشید باید تو اون کار تجربه کسب کنید و اگه شکست خوردید،خسته نشید...وقتی برای اولین بار یه فعلی رو انجام میدید شاید خوب از آب در نیاد ولی سری بعدش دیگه حتما بهتر از سری قبل میشه...علم و تاریخ این گفته ی من رو ثابت کرده...شما با همون توانایی های ابتدایی خودتون در اون کار قدم اول رو بردارید،بعد به مرور زمان قلق کاری میخوایید انجامش بدید میاد دستتون...اون موقست که آدم یه تاجر خوب و یا هر چیز دیگه ای میتونه باشه،به بهترین نحو ممکنش...
سعی کنید از اشتباهاتی که توی انجام اون کار میکنید درس بگیرید که سری بعد اون اشتباه رو دوباره تکرارش نکنید.

meysamghaderi
17-05-2013, 13:41
هیچ وقت هیچ وقت حتی برای امتحان سراغ مواد و مشروب نرید....
اگه هم یه ادم اشنا بهتون تعارف کرد بازم بگید نه....
ادم هر چی سرش میاد از فامیل دست اوله!!!!!!!!!!
اگه هم که دست طرفو رد نکردید تا اخر عمرتون هم ابروشو میبرید و هم فوشش میدید!!!!!!!!!!

اینو خودم بهش پی بردم..... ابرومم کامل رفت!!!!!!!

kkain-blood
17-05-2013, 21:06
میدونم که هر کسی احتیاج به صحبت کردن و درد دل کردن داره اما تا حد امکان این کار رو انجام ندیدن حرفاتون هر چی بیشتر تو خودتون بمونه بعدا کمتر ضرر خواهید کرد حتی بهترین دوستتون هم میتونه تا سال دیگه تبدیل بشه به کسی که قصد آزارتون رو داره ! خلاصه بگم اطلاعات قدرته پس این قدرت رو در اختیار هیچ کس! تاکید میکنم هیچ کس! قرار ندید من بارها ضرر کردم امیدوارم شما ضرر نکنین!

dourtarin
17-05-2013, 23:01
مواظب جوگیر شدن باشین
وقت واسه نشون دادن احساس یا انجام دادن کاری هست ولی افراط رو نمیشه جمع و جورش کرد

Rerar
17-05-2013, 23:25
در مورد سرمایه و پول بهتون چند نکته رو کم کم میگم.

اولیش این که همه تخم مرغ هاتونو تو یه سبد نزارید....
مثلا هر چی پول دارید نرید یه جنس خاص رو بگیرید ...

ارسال از N70 s با کمک تپاتاک ۲

Khan gholi
17-05-2013, 23:37
هیچوقت مقدار واقعی حساب بانکی یا ذخیره پس انداز رو به هیچ کس نگید حتی فامیل درجه یکتون چون شما این پول برای کار های ضروری پس انداز کردید
وقتی دوستان بفهمند چقدر دارید ,سریع ازتون درخواست قرض می کنند.موقع قرض دادن پادشاه هستید ولی موقع گرفتن اون پول از صد تا گدا بدتر هستید در صورتی که اصلا بازگشتی در کار باشه
ولی اگر واقعا میبیند با پول پس انداز می تونید مشکل فامیل درجه یکتون رو باز کنید حتی در صورتی که بازگشتی نیست انجام بدید چون این مبالغ رو با خودتون به اون دنیا نمی تونید ببرید و این محبت هست که باقی میمونه

Rerar
17-05-2013, 23:42
همیشه پول نقد داشته باش و هیچوقت خودت رو ۰ صفر نکن

ارسال از N70 s با کمک تپاتاک ۲

Alinho
18-05-2013, 02:16
اگه کسی رو میشناسین که تو حرفاش زیاد میگه بیخیال، مطمئنا بیشتر از همه فکر و خیال داره فقط دیگه حال و حوصله‌ی بحث و صحبت نداره. هواشو داشته باشین خسته است!:n03:

milad_gta
18-05-2013, 10:34
پروژه هاتون رو نزارید دقیقه نود، من همیشه آماده سازی و تحویل پروژه هام لحظه آخر هست، استرس و کمبود وقت و هزار تا دردسر دیگه... یعنی چندبار به ملکوت میرم و بر میگردم تا به نتیجه ای که خیلی راحت میشد رسید، برسم.

dourtarin
18-05-2013, 12:41
همیشه بهترین حس رو به خودتون داشته باشین(خودتون رو دوس داشته باشین)
چه تو تنهایی چه تو جمع
فکر کنم حسابی غافلگیر میشین وقتی بفهمین
یکی دیگه حس خیلی مثبتی بهت داره و تو این حس رو از خودت دریغ کردی

CRIS Joon CR7
18-05-2013, 12:46
الان که فصل امتحاناته و اکثر امتحانا فشرده هستش ، بعد از امتحان سریعا به فکر امتحان بعدی باشید ، تجربه ثابت کرده ،
اونایی که وقت بیشتری دارند (مثلا یک روز یا دو روز) براشون وقت کم میاریم:n26: - تفریح بعد امتحان تعطیل :n02:

Йeda
18-05-2013, 13:20
دوستان یک تجربه درباره امتحانات:
برای برخی درس ها زمان زیادی داریم می توانیم از این فرصت برای خواندن درس هایی که فرصت ندارند استفاده کنیم و حتما
قبل از شروع برای خواندن امتحانات یک برنامه ریزی داشته باشید ،حتی خیلی اندک و کوتاهـ...

smfazel
18-05-2013, 16:54
بعضی جاها باید خودتون رو نشون بدید، شاید ویژگی ها و دانسته های شما برای خودتون عادی و تکراری باشن ولی برای خیلیا ممکنه اعجاب انگیز باشه

ehsan_iace
19-05-2013, 07:52
کارت‌های هدیه بانک‌ها، را بعنوان هدیه به دیگران ندهید!
(همان روش سنتی گذاشتن پول در پاکت نامه بهتر است!)

من تو این چند روز 3 تا کارت هدیه را از 3 بانک تجارت و پاسارگارد و سینا در خودپردازهای ملی و ملت امتحان کردم و فقط یکی از کارت‌های هدیه را توانستم از خودپرداز یک بانک دیگه پول‌اش را برداشت کنم چون موجودی‌ آن دو کارت دیگر را صفر اعلام می‌کرد! و برای آن 2 تا کارت دیگر مجبور شدم بروم بانک صادر کننده کارت و پول‌اش را برداشت کنم!

neda_traveler
19-05-2013, 13:43
برای هر مسیله ای خودتونو ناراحت نکنید (مخصوصا برای نمره و درس)
که زندگی بی ارزش تر از این حرفاست
و ثانیه ای که گذشت دیگه قابل برگشت نیست

sms11
19-05-2013, 23:13
سلام .خواهش میکنم این متن من رو تا آخر مطالعه کنید

من در طول هفته چند شب با ماشینم میرم کلاس زبان و آخر شب حدودای ساعت 10:30 دقیقه میام خونه.امشب هم مثه شبهای دیگه داشتم از کلاس برمیگشتم که یه تجربه تلخ/شیرین/خوب/بد اتفاق افتاد.نمیدونم کدومشو باید انتخاب کنم.حالا عرض میکنم چرا اینا با هم بود
من هر شبی که از کلاس برمیگردم برای خانواده هم از سر راهم نان میخرم.امشب هم رفتم و طبق معمول نان خریدم.سر راه من به خونه یه بیماستان بچه های معلول هست که تقریبا میشه گفت که از کنار در اون بیمارستان رد میشم.درب ورودی این بیمارستان هم داخل یه کوچه هست.همینکه از چهار راه نزدیک بیمارستان دور زدم دیدم که یه مرد و زن جوون به همراه بچشون سر کوچه بیمارستان نشستن رو زمین.به نظر میرسید که مشکلی دارن.من از اونجا رد شدم اما دلم طاقت نیاورد و نتونستم برم.دوباره دور زدم و رفتم پیششون و به مرد گفتم که چرا اینجا نشستن.مرده بنده خدا در عین حال که داشت مخفیانه اشک میریخت گفت که بچش مریضه و یه آدم بیشعوری بهش گفته که بشین همینجا تا برم برات پول بیارم.اما از ظهر طرف رفته که رفته و این بندگان خدا از ظهر تا حالا نشستن و منتظر این بنده خدا.
من یه پولی تو جیبم بود که میخواستم باهاش یه فلش بخرم.اما دیدم که وقتی هموطنم نیاز داره تو دلم گفتم گور بابای فلش.کل پولشو دادم بهش به علاوه یه نون داغ سنگک.بنده خدا زنش از بس نشسته بود رو زمین داشت از حال میرفت.نمیدونم چطوری باید بهتون بگم اما خودم هنوز هم تو شک هستم.بعضیا چقدر پست هستن که بنده خدارو اینطوری سر کار گذاشتن.این بنده خدا گفت که فقط لنگه 150 هزار تومنه.
من از اونجا اومدم خونه و به مادرم این قضیه رو گفتم.دیدم که مادرم رفت یه پولی آورد و بهم گفت که این پولو گذاشته بودم کنار که خرج مستمند بکنم.بگیر و ببر بهشون بده.منم با خوشحالی بردم به یارو دادم.نمیدونید طرف چقدر خوشحال شد.فکر میکنم نصف پول طرف آماده شد.
میدونم بعضی از شماها الان میگید که حالا یه پولی به اون بنده خدا کمک کردی.که چی؟میخوای پزشو بدی؟؟
من این حرفا نزدم که بگم وضعم خیلی خوبه و یا خیلی دست و دلبازم.هرکسی برای خودش مشکلاتی داره.من نمیگم به فکر مشکلات خودتون نباشید.گاهی اوقات به فکر مشکلات دیگران هم باشید.شاید فقط با یه مشاوره بتونید مشکلش رو حل کنید.من به این اعتقاد دارم که میگن از هر دستی بگیری از همون دست هم پس میگیری.
الان داره بارون میاد.یه لحظه خودتونو بزارید جای طرف.تو یه شهر غریب با زن و بچه تو این سرمای شب بدون سرپناه و زیر بارون رو آسفالت سرد بشینید.چه حالی بهتون دست میده؟

+ f.a.r.i
20-05-2013, 09:18
اینم یک تجربه در دانشگاه :

هر کی کی توی دانشگاه موقع درس خوندن و یا کوئیز داشتن و یا امتحان از این حرف ها میگه :

ولش کن بابا - بعدا میخونیم - بابا بی خیال - اصلا براری کوئیز نخوندم - موقع امتحان برسونی ها و از این حرف هایی که نشون میده اصلا نخونده شما باور نکنید :n26: اتفاقا این افراد از همه بیشتر خوندند و میخوان که روی شما تاثیر منفی بزارن که شما هم از درس خوندن غافل بشین و خودشون نمرشون بالاتر بره .

این تجربه رو همه دانشجو ها میدونند چی میگم .:n12:

موفق باشید .

neda_traveler
20-05-2013, 09:38
افرین بر شما دوست عزیز اقای sms11 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بسیار عالی
حتما جواب این کارتونو تو همین دنیا میبینید
...........
من یک صحبتی دارم با دوستانی که عاشق شدن
دوستان فکر نکنید اگر عاشق کسی هستید تا اخر این عشق همین طوری ادامه داره 
مسایل اقتصادی خیلی تو زندگی تاثیر میذاره و باعث کم رنگ شدن و حتی از بین رفتن عشق میشه 

و مسیله دوم اینکه فکر نکنید عشق فقط یک بار در زندگی به وجود می اید و اگر کسی از دست دادید پس تا اخر عمر مثل اونو نمی تونید بدست بیارید و تنها شدید
بلکه مطمین باشید کسی بهتر از اون نفر قبلی بدست میارید 
پس خودتونو بخاطر مسایل عشقی اذیت نکنید مخصوصا در دوران دبیرستان و دانشگاه

supermax15
20-05-2013, 09:45
وقتی به شب امتحان رسیدید و هیچی نخوندید شبش بگبرید بخوابید زور
به جاش صبح زود تر بلند شید بخونید خیلی بیشتر تاثیر داره

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-05-2013, 10:07
سلام
یه بار با یکی از همکارام که اهل یه کشور دیگه هست داشتم حرف میزدیم راجع به خصوصیتهای ملتهای مختلف .
گفت در امثال و حِکَمِ ما یه حکمتی هست که میگه :

ملتها به دولتهاست .

گفتم یعنی چی ؟
گفت یعنی اگر دیدی تویِ یه کشور مردم عادت کرده اند همدیگر رو میچاپند و سر هم کلاه میذارند , علتش اینه که دولتشون اونطوری هست .
و اگر دیدی ملت اینجوری نیستند علتش اینه که دولتشون اینجوری نیست .

a6543210
20-05-2013, 16:55
از آدم نادان دور شو! اگر هم نمی تونی یا مدارا کن یا اصلا به حرفاش اهمیت نده...:n15:

Йeda
20-05-2013, 17:01
دوستان وقتی می بینید دو نفر با هم درگیر شدند ( بیشتر از لحاظ لفظی ) سعی کنید خیلی دخالت نکنید و هیچوقت طرفتون رو مشخص نکنید و

مراقب باشید اون لحظه برای جدا کردنشون چی می گید ،چون دعوا ها اکثرا زود تموم میشه و دو نفر با هم آشتی می کنند و وقتی همه چیز آروم شد

شما باید بابت حرف هاتون و یا اینکه چرا طرفِ کسی دیگر رو گرفتید جواب پس بدید...و بهتره همیشه بی طرف باشید و حتی اگه مخالفید با یکی از طرفین

بعد از دعوا و در فرصتی مشخص و در آرامش مطرح کنید .. . و

در مسیرِ زندگیتون هیچ وقتِ هیچ وقت ، خودتون رو به باد و سرنوشت نسپارید به این فکر که زمان حلش میکنه.. چون ممکنه آخرین جا و مسیر باد به بی راهه

ختم بشه...و یادتون باشه شما نقش اول زندگیتون هستید و نقش آیندتون به عمل و تلاش امروزتون بستگی داره ... و در آخر اگر می خواهیم که کوه رو از سر

راهمون برداریم باید از همین سنگ ریزه ها شروع کنیم... .

یا علـــــــی ...

Behroooz
20-05-2013, 17:23
در هنگام اجاره دادن خانه به زوج های جوان بدون خجالت کشیدن شناسنامه هاشون رو بگیرید و از اینکه واقعا زن و شوهر هستند مطمعن شوید
دوست من خانه به زوجی اجاره داده که صیغه ای از اب در امدن . مرده گزاشته رفته
علی مانده و حوضش ....

Alinho
20-05-2013, 20:57
آدمهای ضعیف به جای مرتفع کردن ضعف خودشون، سعی میکنن نقاط ضعف دیگران رو پیدا کنند!

banii
20-05-2013, 22:13
در انجام هیچ کاری تاخیر نکنید ... امروز و فردا نکنید
از 4 5 ماه پیش تصمیم داشتم برم باشگاه بلاخره امروز شروع کردم....

soltan18
20-05-2013, 22:46
اگه دلتون خواست به کسی پول یا هر چیز دیگه قرض بدید
حتما رسید بگیرید و یا در قبال پول حتما ازش چک بگیرید
اگه بدش اومد بدونید که آدم درستی نیست

+ f.a.r.i
21-05-2013, 12:26
هیچ وقت تا زمانی که کار مناسب و استقلال مالی ندارید به ازدواج فکر نکنید :n12::n16:

mohammd1
21-05-2013, 12:28
هیچ وقت دنبال اسرار هم نباشید چون هممون کارهایی کردیم؛ حرفایی زدیم و اسراری داریم که اگه بقیه بدونن از ما متنفر میشن...

neda_traveler
21-05-2013, 12:52
یکی از اداب مهم اجتماعی احترام به حقوق دیگرانه
نمونش مثلا وقتی در مترو و اتوبوس یا تاکسی هستیم حواسمون باشه با گوشی بلند صحبت نکنیم  یا با دوستمون شروع به صحبت نکنیم
چون داریم به حقوق دیگران تجاوز می کنیم و خیلی ها از این صحبت ما دارن اذیت میشن اما چیزی نمی گن

Thor God
21-05-2013, 13:18
اینم یک تجربه در دانشگاه :

هر کی کی توی دانشگاه موقع درس خوندن و یا کوئیز داشتن و یا امتحان از این حرف ها میگه :

ولش کن بابا - بعدا میخونیم - بابا بی خیال - اصلا براری کوئیز نخوندم - موقع امتحان برسونی ها و از این حرف هایی که نشون میده اصلا نخونده شما باور نکنید :n26: اتفاقا این افراد از همه بیشتر خوندند و میخوان که روی شما تاثیر منفی بزارن که شما هم از درس خوندن غافل بشین و خودشون نمرشون بالاتر بره .

این تجربه رو همه دانشجو ها میدونند چی میگم .:n12:

موفق باشید .

الان تو مدارس راهنمايي و متوسطه هم همين جريان پيش اومده ! من يه رفيق داشتم اون موقع ها كه راهنمايي بودم نامرد مي گفت رياضي، خوندن نداره كه من اصلا نميخونم و هميشه هم نمره خوب مي گرفت منم رياضي خيلي خوب بود مثل خودش بودم اما بعد از مدتي گفتم اون كه نمي خونه پس منم نمي خونم حتما نمره ميارم من چون تو رياضي خيلي قوي بودم يه مدت كه درس نخوندم ديدم همچنين تغييري نكردم و رياضيم خوب مونده اين جريان به درساي ديگه من هم رفت و درس هاي ديگه رو هم نخوندم كه بعد از مدتي وقتم با كامپيوتر و اينترنت پر كردم و نابود شدن معدلم از ٢٠ تبديل شد به ١٧ البته خوش بختانه ١ سال بود و بعدا دوباره خوب شدم مثله يه بيماري ميمونه اين جريان يا مثلا اعتياد كه چند مدت اول خوبه اما بعد از مدتي ميبيني كه نابود شدي

نمي خوام ادعا كنم اما با اون درسي كه من داشتم ميتونستم تيزهوشان قبول شم اما سره همين جريان بد تست زدم و به نمونه دولتي راضي شدم اون نامرد هم رفت تيزهوشان
الان هم به هر كسي كه مي گم علاوه بر خوده دانش آموز خيلي چيزاي ديگه مثله خانواده و دوستان هم تأثير مستقيم دارن رو درس خوندن كسي قبول نمي كنه

اينها رو گفتم كه درس و عبري بشه براي ديگران

hamid_diablo
21-05-2013, 14:27
دوستان دانشجو یادشون باشه برای بعضی از مارا روی هم دانشگاهیاتون حساب باز نکنید

مثلا خیلی هارو دیدم که میگن فلانی من کلاس نمیام اما برای امتحان میان ترم بهم زنگ بزن و تاریخشو بگووووو...شاید طرف یادش بره به شما زنگ بزنه واونوقت....

یا اینکه خیلی از دوستان موقع پروژه میگن که من همه کارارو انجام میدن اما وقتی زمانش میرسه میبینید خبری نیست و این شما هستید که ضرر کردید

Alinho
22-05-2013, 07:58
رابطه‌ی یه طرفه مثه خیابون یه طرفه است، اگه واردش شدی هرچی زودتر دنده عقب بگیری بیای بیرون ضررش کمتره. هرچند به همون اندازه که رفتی باید جریمه‌اش رو بدی!:n27:

M O B I N
22-05-2013, 15:01
تا وقتی که مجبور نشدین تو زندگیتون محل زندگیتون رو از یک شهر به شهر دیگه تغییر ندین ، هجرت سخته :46:

Queen-1
22-05-2013, 17:37
آدم ها به 2 دسته تقسیم میشن . اونهایی که حرف می زنن و اونهایی که انجام میدن .
اونهایی که در عمل ضعف دارن سعی می کنن با حرف های زیبا ضعفشونو بپوشونن.مثلا اکه کسی کفت که تو زندگی پول براش مهم نیست بدون دقیقا خیلی براش مهمه...
مخصوصا موقع ازدواج خیلی باید به هماهنگی بین حرف و عمل طرف مقابل توجه کرد.

Hatek
22-05-2013, 18:48
اگه برای اولین بار میخواین جایی برین سعی کنید یه خورده سر زبون دار نشون بدید
نه که بی ادب باشین یا طوری رفتار کنید که بقیه ناراحت بشن ولی
مثلا اولین روز رفتن به دانشگاه کلاس مدرسه مهمونی یا هرجا حتی اگه ادم کم رو و کم صحبتی هستین بازم سعی کنید که یه جوری رفتار کنید که سوء تفاهم نشه
چون خیلی پیش میاد مثلا بعضیا فکر میکنن ادم کم رو هست و ممکنه سوء استفاده کنن یا همینطور پشت سر ادم حرف بزنن که طرف فلانه و فلان و خیلی حرفای دیگه که بهتر میدونید

+ f.a.r.i
23-05-2013, 12:22
همیشه قبل از خرید چیزی و یا انجام کاری قیمت تمام شده با طرف مقابل طی کنید . حتی اگه مبلغ پول بالای 100 تومن هست حتما رسید بگیرین .

بار ها شده که به خاطرش ضربه دیدم . :n12::n14:

Samba
23-05-2013, 13:09
تا میتونید به هیچ کی اعتماد نکنید به هیچ کی

تهش بیشتر آدما نامرد میشن

و اینکه بعضی وقتا هم دوستاتونو امتحان کنید ببینید واقغا دوست واقعی هستن یا مگس گرد شیرینین

amirmahmood moradi
23-05-2013, 14:49
بعضی آدما از یه سنی که بگذرند دیگه اصلاً تغییری پیدا نمیکنند پس سعی نکنیم اونها رو تغییر بدیم بهتره اگر تواناییش رو داریم خودمون رو در مواجه با اونا تغییر بدیم.:n01:

amirmahmood moradi
23-05-2013, 15:05
اگر فقط توی دوره ی سوم راهنمایی و اول و دوم و سوم دبیرستان درس بخونیم انگار که تمام عمر درس خوندیم چون توی اول جوانی و اول جوانی یعنی کل عمر .قبلش که بچه ایم و بعدش که دیگه بزرگ شدیم.

Йeda
23-05-2013, 15:41
سلام دوستان ... یک تجربه برای امتحانات:

اگر یک یا حتی دو امتحان رو خراب کردید ( مخصوصا اولین امتحان ها ) اصلا روحیه تون رو نبازید ،فکرش رو هم نکنید و با انرژی بهتر بخونید و

ببینید دلیل اینکه بد امتحان دادید چه بوده...بعضی ها ( امثال خودم ) وقتی اولین امتحان ها رو خراب می کنند و یا اونطور که باید خوب امتحان نمیدند،

انرژی و روحیه شون برای خوندن امتحان های بعدی به حداقل میرسه.. ولی یادتون باشه ( و یادم باشه :n02: ) که ممکنه در کارنامه ی بهترین شاگردان و

حتی معدلین الف و...کلاس یک نمره ی خیلی پایین وجود داشته باشه..( خودمو میگم :n02:) در هر صورت اگر سعی کنید انرژی تون رو تا آخر امتحانات حفظ کنید،

قطعا و انشاالله موفق خواهید شد...

باآرزوی موفقیت برای همگـــــی :n16:

Shadow-Man
23-05-2013, 18:00
در تایید صحبت های امیر محمد مرادی من هم تجربه ام رو میگم.
من دیگه اخرای زندگی تحصیلی خودم هستم. چیزی که همیشه بهش فکر میکنم و همیشه دلیل اصل کم شدن نمراتم هست اینه که عادت به درس خوندن ندارم.
کسایی که تو دوره راهنمایی هستن و درساشون سبکه نباید درس خودن رو کنار بذارن چون این طوری عادت میکنن و بعدا که درسا سنگین تر میشه دیگه سخت عادتشون رو عوض کنن.
من تو دوره راهنمایی درسم خوب بود طوری که بدون درس خوندن هم نمره خوبی میگیرفتم. برای همین دیگه درس نخوندم. تا اینکه درسام سنگین شد. ولی من دیگه عادت کرده بودم.

+ f.a.r.i
23-05-2013, 19:34
دوستان وقتی کسی مریض هست سرش درد میکنه و یا هر مشکل جسمی داره بهش قرص ندین مثلا استامینفون و یا .... یه بار یکی غریبه بود گفت سرم درد میکنه منم یه استامینیفون کدئین دادئم یک دفعه از شانس ما حالش بد شد ... گفتم خدا اگه یه طوریش بشه میگن تقصیر من بوده ...اخرش یکم که گذشت حالش بهتر شد ...از اون موقع دیگه همین جوری قرص رو به کسی نمیدم .:n19::n12:

شاهزاده خانوم
23-05-2013, 19:50
من دیگه اخرای زندگی تحصیلی خودم هستم. چیزی که همیشه بهش فکر میکنم و همیشه دلیل اصل کم شدن نمراتم هست اینه که عادت به درس خوندن ندارم.
کسایی که تو دوره راهنمایی هستن و درساشون سبکه نباید درس خودن رو کنار بذارن چون این طوری عادت میکنن و بعدا که درسا سنگین تر میشه دیگه سخت عادتشون رو عوض کنن.
من تو دوره راهنمایی درسم خوب بود طوری که بدون درس خوندن هم نمره خوبی میگیرفتم. برای همین دیگه درس نخوندم. تا اینکه درسام سنگین شد. ولی من دیگه عادت کرده بودم.

والا من هم دوره راهنمایی درسم خوب بود ولی تو دوره متوسطه اصلا درس نخوندم نمره هام در حد پاسی بود ولی کاردانی معدلم الف بود حتی ترم 3و4 معدلم بالای 19 بود این مسایل بیستر مربوط به هدف و هدف گذاری هستش هدف که داشته باشی درس میخونی به نظرم ربطی به عادت نداره تصمیم که بگیری درس بخونی درس میخونی

h-blade
23-05-2013, 20:02
سلام دوستان ... یک تجربه برای امتحانات:

اگر یک یا حتی دو امتحان رو خراب کردید ( مخصوصا اولین امتحان ها ) اصلا روحیه تون رو نبازید ،فکرش رو هم نکنید و با انرژی بهتر بخونید و

ببینید دلیل اینکه بد امتحان دادید چه بوده...بعضی ها ( امثال خودم ) وقتی اولین امتحان ها رو خراب می کنند و یا اونطور که باید خوب امتحان نمیدند،

انرژی و روحیه شون برای خوندن امتحان های بعدی به حداقل میرسه.. ولی یادتون باشه ( و یادم باشه :n02: ) که ممکنه در کارنامه ی بهترین شاگردان و

حتی معدلین الف و...کلاس یک نمره ی خیلی پایین وجود داشته باشه..( خودمو میگم :n02:) در هر صورت اگر سعی کنید انرژی تون رو تا آخر امتحانات حفظ کنید،

قطعا و انشاالله موفق خواهید شد...

باآرزوی موفقیت برای همگـــــی :n16:

این قضیه را میتوان کنترل کرد و راه حل آن هم این است که همیشه برای اولین و دومین امتحانتوتن بیشتر وقت بذارید چون روحیه که میده خیلی تاثیر داره..........

ehsan_iace
23-05-2013, 21:25
بین دکمه‌های کیبورد یک سری آت و آشغال جمع می‌شود!

کیبوردتان را برگردانید و چند ضربه محکم به پشت آن بزنید تا آت و آشغال‌های بین کلیدها بیرون بیفتد!

هفته‌ایی یکبار این کار را انجام بدهید

Javad-ht
23-05-2013, 21:54
سعی کنید قبل از اینکه راز هایی که دارید به کسی بگید قبلش خوب فکر کنید،به نظرم بعضی چیزها رو حتی به صمیمی ترین آدمهای زندگیمون هم نباید بگیم.
همین چندوقت پیش یه چیزی که ذهنم رو مشغول کرده بود به یکی از نزدیک ترین نزدیکانم(!) گفتم و الان بیشتر از اون موضوع اینکه رازم رو به یکی گفتم ذهنم رو مشغول کرده!
اینکه باعث برداشت بدش بشه یا بعدا یه وقت از دهنش بپره.
توصیه دوستانه هم اینکه تا جایی که میتونید رازهاتون رو با خانم ها درمیون نزارید که بعدا از زبون بقیه اونا رو بشنوید!
من اصلا آدم بدبینی نیستم ولی اینا تجربیات چند وقت اخیرم بود.

Sent from my GT-P6800 using Tapatalk 2

HGH 878
23-05-2013, 22:22
دوستان كوچيك همتونم.يه پيشنهاد : اگر اتفاقي افتاد كه حرفي زديد و دل كسي رو شكستيد يا كاري بر خلاف ميل بقيه انجام داديد، سعي كنيد اونو جبران كنيد و به روي طرف نياريد. چون طرف مقابل معمولا بهترين تصوير رو از ذهن شما داره و تصاوير بد زود يادشون ميره.

mb1372
24-05-2013, 22:49
اگه حوصله درس خوندن داريد بخونيد و از اينكه پيش بقيه به خرخون مشهور بشين نترسيد:n26:(مخصوصا توي محيط هاي عمومي مثل سالن مطالعه يا خوابگاه)
هر كسي كه نمره خوب مياره حتما درس رو خونده.چه به زبون بياره و چه انكارش كنه!

Alinho
25-05-2013, 09:16
با اونایی که به نظرشون ازدواج باعث آرامشه، ازدواج نکنین. اصولا در ناخودآگاهشون آدمهای مضطربی‌اند!:jealous:

mohammd1
25-05-2013, 10:56
وقتی تصادف میکنید ( خدا نکنه:n09: ) نرید به هر کی میشناسید قضیه روبگید چون وقتی خواستید ماشین رو به همونا بفروشید میزنن تو سرش...
سریع یه صافکار خوب گیر بیارید صداش رو هم در نیارید دیگه

hamid_diablo
25-05-2013, 11:56
تجربی خوب در زمان خرید جنس و چونه زدن

اگه با کسی برای خرید رفتید اصلا تو چونه زدن برای خرید دخالت نکنید بزارید خودش چونه بزنه...چند روز پیش با یکی از دوستام رفته بودیم برای خرید تی شرت...قیمت تی شرت 45 هزار تومان بود که دوستم 28 هزار تومان پول شمرد که بده به فروشنده...اما من به فروشنده گفتن 5 تومان تخفیف بده ..یعنی تی شرت رو 40 هزار تمان بده...وقتی فروشنده پولارو شمرد گفتش که دوستتون گفت 40 هزار تومان و دوستم مجبور شد 2 هزار تومان دیگه بده و بعدشم قاطی کنه و هر چی فحشه نثارم کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

banii
25-05-2013, 13:29
تجربی خوب در زمان خرید جنس و چونه زدن

اگه با کسی برای خرید رفتید اصلا تو چونه زدن برای خرید دخالت نکنید بزارید خودش چونه بزنه...چند روز پیش با یکی از دوستام رفته بودیم برای خرید تی شرت...قیمت تی شرت 45 هزار تومان بود که دوستم 28 هزار تومان پول شمرد که بده به فروشنده...اما من به فروشنده گفتن 5 تومان تخفیف بده ..یعنی تی شرت رو 40 هزار تمان بده...وقتی فروشنده پولارو شمرد گفتش که دوستتون گفت 40 هزار تومان و دوستم مجبور شد 2 هزار تومان دیگه بده و بعدشم قاطی کنه و هر چی فحشه نثارم کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منظورتون 38 بود؟

Йeda
25-05-2013, 18:39
سعـــی کنید هر کسی رو به حریم شخصیتون راه ندین...
اول طرفتون رو از همه لحاظ امتحان کنید و بدونید کسی که چند بار امتحانش رو بد پس داده
هیچوقت نمیتونه دوست خوبی براتون باشه..
و هیچ لزومی نداره شما تمــــام توقعات طرف مقابلتون رو برآورده کنید...و اینکه کسی که مدام برای باور کردن حرفاتون
مجبورید براش قسم بخورید خودش مطمنا انسان صادقی نیست... .و گول ظاهـــر آدم ها رو نخورید،معصوم ترین چهره ها ممکنه
پشتـــ نقابی وحشتناکــ مخفی شده باشند... بی جهت به کسی اعتماد نکنید و بدونید استثنایی هم وجود نداره... .

amirmahmood moradi
25-05-2013, 19:59
اگر کوچک ترین مورد غیر طبیعی توی بدنتون دیدید ، حتماً هرجور شده حتی با تلفن به یه پزشک اطلاع بدید.اصلاً نزارید حتی یک هفته دیر بشه.

من یه بار به خودم گفتم حالا مشکلی پیش نمیاد اگه نرم پیش دکتر درد هم که ندارم. کی حال دکتر رفتن داره. اما بعد از یک ماه رفتم دکتر گفت خیلی حاده و اگه یک ماه پیش اومده بودی مجبور نبودی این همه درد عمل رو تحمل کنی. بعد از اون ماجرا واقعاً فهمیدم کار از محکم کاری عیب نمیکنه.:n14:

urcu
26-05-2013, 17:19
با عرض سلام خدمت دوستان...
دوستان همه ما با اشخاصی برخورد کردیم که ناراحتی های زیادی رو توی دل دارن اما به رغم این ناراحتی های درونی همیشه خودشون رو شاد و بشاش نشون میدن ... شاید برخی پدر ها رو بتونیم در این دسته قرار بدیم.
در اصل این مصرع ::> گریه من حقیقی و خنده من دروغه ...
حکایت حالشون هست .
سعی کنیم عملی رو انجام ندیم که اسباب رنجیده شدن خاطر اون عزیزان رو فراهم کنیم.

شاهزاده خانوم
26-05-2013, 18:34
اگه کسی به شما کوچکترین علاقه ای داشته باشه اصلن ناراحتی شما رو طاقت نمیاره چه برسه به اینکه خودش باعث ناراحتی شما بشه

Alinho
27-05-2013, 08:49
خودکشی همیشه نشونه ضعیف بودن نیست، 90% مردم در طول عمرشون بارها به خودکشی فکر میکنن اما جسارتش رو ندارن. گاهی وقتی خودکشی نمیکنیم از ترس و ضعیف بودنه نه از شجاعت موندن!:n21:

hamed29
27-05-2013, 10:41
تاپیک تبدیل شده به اندرز نامه:n15:
دوستان لطفاً تجربیاتتون رو بنویسید نه فقط عقایدتون

ehsan_iace
27-05-2013, 14:20
برای بچه های فروشنده که در خیابان‌ها و پارک‌ها جلوی تان را می‌گیرند خوراکی بخرید (حداقل به خودش میرسه نه به اون به اصطلاح بزرگتری! که بچه 10 ساله را گذاشته تو خیابان تا آدامس و فال بفروشه!)

SaMsUnG
27-05-2013, 17:02
درساتون را همیشه در طول ترم بخونید تا شب امتحان به مشکل برنخورید

milad_gta
27-05-2013, 20:03
وقتی سوار تاکسی میشید همیشه یک بار دیگه مقصد رو با راننده چک کنید، خصوصا وقتی که سر خیابون ماشین میگیرید. بعضی راننده ها برا اینکه شما سوار بشید وقتی مقصد رو میگید، میگن بیا بالا بعد وسط راه میگن نشنیدم، از اینجا باید دور بزنم و ...

banii
27-05-2013, 21:22
وقتی سوار تاکسی میشید همیشه یک بار دیگه مقصد رو با راننده چک کنید، خصوصا وقتی که سر خیابون ماشین میگیرید. بعضی راننده ها برا اینکه شما سوار بشید وقتی مقصد رو میگید، میگن بیا بالا بعد وسط راه میگن نشنیدم، از اینجا باید دور بزنم و ...
حقشونه کرایه بهشون داده نشه تا بیشتر حواسشونو جمع کنند:n01:

a6543210
27-05-2013, 21:59
وقتی در مورد یه موضوع اطلاعات درست ندارین لطفا تو جمع اظهار نظر نکنید .ممکنه که یه آتو بدین دست کسی و تا اخر عمر انگشت اشاره مردم واسه خنده سمت شما بشه !
------------
این جمله حضرت علی(ع) رو فراموش نکنید:" ناتوانترین مردم آنست که از بدست آوردن دوستانی برای خود عاجز باشد،

و عاجزتر از او کسی است که دوستش را از دست بدهد." دارم بهش می رسم و عجیب سخته تحملش...

Behroooz
29-05-2013, 19:25
اگه دست خط زیبایی ندارید با خریدن کتاب های اموزش خط تحریری یا حتی کلاس رفتن سعی کنید زیبا تر بنویسید
دیدن دست خط بعضی ادم های تحصیل کرده باعث خجالت میشه .....

kasra_khan2003
29-05-2013, 19:33
تو دانشگاه، فقط دنبال نمره باشین! همین و بس.

esi222
30-05-2013, 11:26
الان اینایی که بچه ها میگن تجربه بوده یا نصیحت یا توصیه !؟:n24:

esi222
30-05-2013, 11:32
من یه تجربه داغ و تازه از خودم بگم:
آقا من سر یه کلاسی یه استادی رو که همش ادعای برجک زدنش میشد و همرو دوس داشت ضایه کنه و فکر میکرد که آخرشه،من همش ضایه ش میکردم جوری که بیشتر اوقات ساکت میشد و بقیه میخندیدن خودشم مجبور میشد بخنده که بگه مهم نبوده همه چی آرومه!
گذشتو گذشت چندین بار تو کلاس همینکارو میکردم تا اینکه وقت امتحان شد :n24:
امتحان رو خیلی خوب نوشتم جوری که عمرا زیر 16 میشدم (درس منابع تغذیه،کارشناسی الکترونیک) آقا همین دو روز پیش نمره م اومد،بهم دادش 11.5 کپ کردم نمرمو دیدم :n04::n14:
اما یخورده فکر کردم گفتم خودت کردی که لعنت بر خودت باد،اما اصلا فکر نمیکردم همچین آدمی باشه یعنی اصلا اینجوری نبود،اما منم جای استاد بودم شاید همینکارو میکردم.
درکل بعضی جاها لازمه آدم یه چیزایی رو تو خودش بریزه و رو نکنه...

Atghia
30-05-2013, 11:52
تجربه شخصی من میگه توی دانشگاه خیلی دنبال نمره نباشید! حالا نه دراین حد که به زور قبول بشید منتهی نمره aگرفتن و زجرکشیدن براش هیچ فایده ای نداره! :n22:
چرا که چه بسیار معدل های الف بیچاره که به دلیل نداشتن پارتی یا بیکارن یا در دوردست ها و مناطق بدی مشغول بکار و چه بسیار معدل داغون ها که بواسطه پارتی! خوشبخت عالم هستند و بهترین جاها مشغول کار!:n21:
اصلا هم نصیحت نیست واقعیت تلخیه که خودم کشیدم!:n15:
بجای درس خوندن ، دنبال جفت و جور کردن پارتی باشید:n29:

kasra_khan2003
30-05-2013, 12:17
از قدیم گفتن اگه قرار هست کاری بکنی، درست انجامش بده یا کلا انجام نده! تو تحصیل هم همینه. حالا که داری میخونی درست بخون.

البته حرف من، بیشتر با کسایی بود که دنبال ادامه تحصیل تا مدارج بالاتر هستند و به جای نمره دنبال مسائلی چون کار کردن میرن و در نهایت معدلشون جالب از آب در نمیاد. یه معدل خوب حتی از یه دانشگاه سطح پایین بهتر از یه معدل بد اما از دانشگاه سطح بالاست. این تجربه من هست.

Atghia
30-05-2013, 12:21
البته دوست گرامی فرمایش شما کاملا محترم هست اما اگر فکر کردید پست من در پاسخ و به نوعی انتقاد از پست شما بود بنظرم اشتباه برداشت کردید!
اتفاقا برداشت من از پست شما این بود که : توی دانشگاه فقط به فکر نمره باشید===>> برداشتم این بود که منظورتون اینه به دنبال مسائل حاشیه ای مثل تیپ زدن و دوستیابی و ...نباشید! که خیلی هم تایید میشه

من فقط تجربه خودم رو گفتم همین!

esi222
30-05-2013, 14:02
تو دانشگاه فقط باید سعی کرد که معدل حداقل بالای 14 باشه وگرنه به معدل هیچ اهمیتی داده نمیشه.فقط کف معدل رو باید درنظر بگیری.(از لحاظ آینده ی شغلی میگم)

hamid_diablo
30-05-2013, 19:48
مدرک مهم نیست تخصص مهمه

esi222
30-05-2013, 20:54
مدرک مهم نیست تخصص مهمه
اتفاقا کاملا برعکس!
الان فقط مدرک مهمهً
فرضا میری فلان جا میگی من فلان تخصصو دارم،میگه کو مدرکت ؟
چیزی نداری بگی.
پس اول مدرک بعد تخصص یا اگه تخصصی داری باید دنبال مدرکشم باشی...

Harvest_moon_majid
30-05-2013, 22:02
تخصص مهمه...

و همیشه شروع سخته...

و همیشه تو بازی روزگار نبایس بچه شدو و کم آورد!

تخصص مهمه =====>>چون>>>>>> معلم درس برنامه نویسی عمومی همیشه میگه : همیشه شروع سخته...نمره آوردن سخته...اما چیزی که خیلی آسونه حفظ کردن چنتا نکتست...

تو زندگی باید نکته هارو به یاد آورد!!!!!

(سر کلاس, درس مربوط به Assembly - زبان ماشینی ) (Assembly فک کنم سخت ترین زبان برنامه نویسیه)

تجربه به منم نشون داده شروع سخته....

.
.
.
و بعد از اون برخی از شکست ها..... که وقتی شکست می خوری می افتی زمین...و با تلاشت بلند می شی...

(اختراع = 99% عرق ریخت + 1 درصد نبوغ)
ادیسون

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-05-2013, 22:28
سلام .
تخصص هم با مدرک به دست میاد هم با تجربه .
ممکنه یه نفر مدرک دانشگاهی نداشته باشه اما متخصص باشه در یک شغل چون سالهای سال کار کرده در اون رشته و سابقه و تجربه ی زیادی داره .
یه نفر هم با درس خوندن در دانشگاه متخصصِ همون کار میشه اما سابقه ی کاری و تجربه ی عملی نداره یا بسیار کم هست اما باز هم متخصص هست .
هر دوتاشون خوبند البته اگر خوب تخصصشون رو درک کرده باشند .
حالا اگر کسی باشه که هم مدرکِ تحصیلی در اون شغل داشته باشه و هم تجربه ی کاریِ زیاد , دیگه نور علی نور هست .

esi222
31-05-2013, 12:54
تخصص مهمه...

و همیشه شروع سخته...

و همیشه تو بازی روزگار نبایس بچه شدو و کم آورد!

تخصص مهمه =====>>چون>>>>>> معلم درس برنامه نویسی عمومی همیشه میگه : همیشه شروع سخته...نمره آوردن سخته...اما چیزی که خیلی آسونه حفظ کردن چنتا نکتست...

تو زندگی باید نکته هارو به یاد آورد!!!!!

(سر کلاس, درس مربوط به Assembly - زبان ماشینی ) (Assembly فک کنم سخت ترین زبان برنامه نویسیه)

تجربه به منم نشون داده شروع سخته....

.
.
.
و بعد از اون برخی از شکست ها..... که وقتی شکست می خوری می افتی زمین...و با تلاشت بلند می شی...

(اختراع = 99% عرق ریخت + 1 درصد نبوغ)
ادیسون

مثالت خوب بود.اما من منکر تخصص که نشدم
حرف من اینه که درکنار تخصص باید مدرکش باشه که تحویلت بگیرن...

M A S 0 U D
31-05-2013, 13:11
همیشه وقتی پشت سر یه چیزی حرف در میارن سعی کنید یکبار هم شده تجربش کنید شاید شایعه و بی خود باشه (البته بعضی چیزا مشخصه ذاتا بده و نباید دنبالش رفت)
مثلا همین آزمونهای استخدامی که میگفتن آزمون الکیه ، اسم و خودشون تو لیست قبولی ها وارد میکنن
در حالی که خودم به شخصه شرکت کردم و البته خوندم و قبول هم شدم و مسیر زندگیم عوض شد.:11:

MOHAMMAD_ASEMOONI
31-05-2013, 14:48
سلام .
یکی از غیر ممکنهای این دنیا , قانع کردن کسی هست که نمیخواد قانع بشه .
حرفتون رو بهش بزنین و برید کنار . فقط همین .
اگر لازم شد باز هم بگین و بگین و بیشتر توضیح بدین اما این فکر رو از سرتون بیرون کنین که میتونین کسی رو که نمیخواد قانع بشه , قانع کنین .

جای عقیده , ایمان ( دستاوردِ عقیده ) و نیّت در بدنِ انسان نفوذ ناپذیر و دست نیافتنی هست و هیچ مخلوقی غیر از خودِ شخص نمیتونه این سه چیز رو تغییر بده .

ملا نصرالدین
31-05-2013, 16:23
اگر حیوان خانگی دارید و قصد مسافرت با اون رو دارید
حتما توی یه کیفی ساکی چیزی اب و دارو های ضروری اون حیوان را داخل ماشین داشته باشید....
گاهی بعضی حیوانات مثل طوطی ها به دلیل استرس یا بیماری توی ماشی یک دفعه اسهال میگیرند هوا هم گرمه تا بخوای یه جایی رو پیداکنی و نگه داری و اب بخری میبینی خدای نکرده حیوان تلف شد

Alinho
02-06-2013, 10:16
تا وقتی تو روزای عاشقانه‌ایم، به ازدواج فکر میکنیم/ وقتی ازدواج میکنیم، حسرتِ داشتن ِ یه روز از همون روزای عاشقانه رو میخوریم!:eh:

mb1372
02-06-2013, 22:13
به کسی که دوستش دارید زخم زبون نزنین
بعضی از حرف ها و برخورد ها ، تا اخر عمر هم فراموش نمیشه و رابطه تون هیچ وقت به حالت قبلی بر نمیگرده:n03:

microsof
03-06-2013, 06:32
وقتی کاری دارید سعی کنید خودتون پیگیرباشید نه اینکه بگید به فلانی گفتم برام انجام میده! ... بار ها پیش اومده که این فلانی اصلا یادش رفته قرار بوده یه کاری برامون انجام بده.

ehsan_iace
03-06-2013, 13:32
اگر روزهای اول تو محیط کاری جدیدتان دیدید که همکاری هست که مرتب دارد منفی صحبت می کنه و شما را دارد کم‌کم از بودن در این کار پشیمان می‌کند! 99٪ احتمال بدید که می‌‌خواهد به دست خودتان از اینجا بیرون‌تان کند!

بهش بگید اگر اینقدر اینجا بده تو چرا اینجا موندی؟ به نظر من که اینجا محیط خوبی برای کاره اگر تو ناراضی هستی دنبال یک کار دیگه باش!

شاهزاده خانوم
03-06-2013, 13:42
هیچ وقت با ادم هایی که سیاست پیشه میکنند صادق و روراست نباشید , با هرکس مثل خودش رفتار کنید

شاهزاده خانوم
03-06-2013, 13:45
اگه رشتتون ی رشته مهندسی مثل کامپیوتر هست هیچ وقت دنبال مدارک دانشگاهی نرید
اگه همون هزینه ای که برای دانشگاه ازاد میکنید رو برای گرفتن ی مدرک معتبر مثل مدارک ماکروسافت کنید بیشتر به نفعتون هست چون دانشگاه چیز خاصی یاد نمیده

Thor God
03-06-2013, 15:10
اگه رشتتون ی رشته مهندسی مثل کامپیوتر هست هیچ وقت دنبال مدارک دانشگاهی نرید
اگه همون هزینه ای که برای دانشگاه ازاد میکنید رو برای گرفتن ی مدرک معتبر مثل مدارک ماکروسافت کنید بیشتر به نفعتون هست چون دانشگاه چیز خاصی یاد نمیده

مهم ترین مسئله قبل از مدرک های دانشگاهی و مدرک بین المللی علاقه به کار گروهی و کنجکاوی زیاد برای یادگیری مباحث جدید و به روز هست.:n16:

banii
03-06-2013, 15:50
در نهایت همه چیز درست میشه ...
با کوشش ، صبر و اعتقاد .
آیمان داشته باشید.
:n12:

Йeda
03-06-2013, 16:26
تجربه ی خودم:

وقتی زمین خوردم همه ی اطرافیانم رو خیلی خوب شناختم

همان هایی که تمام کار ها و پیشرفت های من رو تحسین و من رو الگو قرار میدادند زمانی که

زمین خوردم،به جای کمک از پشت نقابشون بیرون آمدند و از پشت سر من رو به سمت پایین پرت کردند و

در آخر فقط با متلک هاشون به قول خودشون من رو نصیحت کردند ... پس خیلی رو مردم نمیشه حساب کرد چون...( البته نمیخوام اینو بگم ...)

می فرماینــد : این ها همه مگسانند به دور شیرینی...

microsof
03-06-2013, 16:43
دوست گرامی با عرض احترام تصحیح کنم این بیت :
این دغل دوستان که می بینی
مگسانند به دور شیرینی

جزو مواعظ سعدی هست نه مولا علی (ع).

a6543210
03-06-2013, 17:51
یادمون باشه کنار عروس یا داماد خانوادمون شوخی هایی که دوران قبل ازدواج با برادر یا خواهر بزرگتر خودمون داشتیم رو بزاریم کنار! حتی حرف زدنمون هم با برادر و خواهر مثل سابق نباشه... لپ کلام این که دوران کودکی و نوجوانی یه چیز دیگه بود وقتی کنار هم بودیم .:n12: ساده و بی آلایش و ...

skyzare
03-06-2013, 21:13
با سلام .

سعی کنید تا اون جایی که می تونید از پله ها بالا و پایین نرید این پله ها زانو های ادم رو داغون می کنه اثرش رو الان نمی فهمیم تاثیرش رو سال های بعد متوجه می شیم .

خیلی پشت کامیپوتر نشید . با برنامه بشیند اگر برای مدت زیادی می خواید اولا از صندلی و میز استاندار استفاده کنید ثانیا حتما هز از گاهی بلند بشید و زاحت روی زمین دراز بکشید . به فکر این مهر های کمرتون هم باشید که اگز بهش اسیبی برسه دیگه ادم رو بیچاره می کنه .

اعتقاد شخصی ام هست توی زندگی هیچ چیز نمی تونه جایگزین سلامتی بشه هر کاری که می تونید برای حفظ سلامتی خودتون انجام بدید حداقل اش این هست که روزانه 60 تا 30 دقیقه ورزش کنید .

========================

به عنوان کسی که چند روزی همراه مریض توی بیمارستان ها بودم می گم ادم صد هزار مرتبه هم شبانه روز خدا رو شکر کنه کم هست اون وقت ببییند ما ادم ها چه قدر بی معرفت باشیم که حتی نخوایم یه نماز رو در قبال تشکر کردن از نعمت های خدا بجا بیاریم .

mohammd1
03-06-2013, 21:55
دوستان اگر با کسی توی کافی شاپ و ... قرار دارید هر چقدر هم که مشتاق باشید چند دقیقه دیر تر بیاید وگر نه خودتون رو سبک کردید...

شاهزاده خانوم
04-06-2013, 00:33
مهم ترین مسئله قبل از مدرک های دانشگاهی و مدرک بین المللی علاقه به کار گروهی و کنجکاوی زیاد برای یادگیری مباحث جدید و به روز هست.

اون که صد البته مخصوصا برای رشته های مهندسی : )

شاهزاده خانوم
04-06-2013, 22:43
اگه قرار باشه بر مبنای نظرات مردم زندگی کنیم هیچ وقت زندگی نخواهیم کرد

felicita
05-06-2013, 16:59
.هیچوقت واسه دوستامون بیش از حد دل نسوزونیم اگرم سوزوندیم مراقب باشیم که ازمون سواستفاده نکنن.:n29:

a6543210
05-06-2013, 18:25
یه نتیجه که بهش رسیدم اینه:
مالی که از راه حلال بدست بیاد کمتر مورد خطر (از جمله دزدیه شدن مالت یا از بین رفتن ناگهانی یا ...)قرار می گیره تا مالی که از راه غیر مشروع بدست بیاد.حتی اگه مالت هم یه کم به حرام آغشته باشه به نسبت خطر تا حدودی کمتر از مال کاملا حرام تهدیدش می کنه.

باغبون
06-06-2013, 10:44
خیلی از آدم های دور بر مون اینطورین که وقتی اتفاق بدی برامون میافته یا شکست میخوریم ؛ برامون دل میسوزونن و سعی دارن کمکمون کنن ولی وقتی مشکل مون حل شد و بعد یه مدتی به یک موفقیتی رسیدیم ازمون فاصله میگیرن و چشم دیدنمون رو ندارن! چه خوبه که ما مثل اونا نباشیم

Thor God
06-06-2013, 14:22
یه نتیجه که بهش رسیدم اینه:
مالی که از راه حلال بدست بیاد کمتر مورد خطر (از جمله دزدیه شدن مالت یا از بین رفتن ناگهانی یا ...)قرار می گیره تا مالی که از راه غیر مشروع بدست بیاد.حتی اگه مالت هم یه کم به حرام آغشته باشه به نسبت خطر تا حدودی کمتر از مال کاملا حرام تهدیدش می کنه.

حالا من نظرم رو بگم
هیچ فرقی از نظر دزدی و نابود شدن مال حروم و حلال نیست ! هر دو به یک اندازه در خطر هستن تنها نکته اینه که اگه مال حلال دزدیده بشه می گن نگا کن خدا داره طرف رو امتحان می کنه اما اگه مال حروم دزده بشه می گن نگا کن این قدر مال مردمو خورد که آخر خدا بدبختش کرد.

در هر صورت پولتو بچسب که ارزشش از همه این حرف و حدیث ها بالاتره! نمیدونم از روی تجربه این حرف رو زدی یا از کسی شنیدی اما این حرف ها نشات گرفته از مکتب و تفکر اسلامیه که می گن مال حلال خوبه و مال حروم بده و موجب شده به مرور زمان این تفکرات تو جامعه رواج پیدا کرده البته چیزه بدی هم نیست و در واقع نوع تفکر یک جامعه رو نشون میده اما زیاد هم به این جور حرف ها حساس و پایبند نباش.:n06: بیشتر به شکل یک آژیر خطر نگاه کن که مبادا یک روز مال مردم رو هاپولی کنی.
فکر کنم تونستم منظورم رو بیان کنم و لحن دوستانه ای هم داشتم.:n16: