ورود

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک اختصاصی محصولات COMODO ← راهنمای تاپیک در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19

jimrako
12-11-2015, 18:15
دوستان بالاخره منم از NOD32 کشیدم بیرون و اومدم سمت کومودو
حالا چندتا راهنمایی میخوام از شما عزیزان

1- من از سایتِ اصلی کومودو، فقط کومودو آنتی ویروس رو دانلود کردم. نیازی هست کومودو فایروال هم دانلود شه یا نه ؟!
2- تنظیمات مربوط به آنتی ویروس رو تو چه حالتی بزارم تا بهترین کارکرد رو داشته باشه ؟!
3- میخوام از آپدیت خودکارِ آنتی ویروس جلوگیری کنم. یعنی اینکه قبل از آپدیت، ازم بپرسه که آیا مایلی برنامه آپدیت شه یا نه !!

البته اینا سوالات اولیه هست و اگه بعدا به مشکل برخوردم بازم مزاحمتون میشم :n16:

سلام . شما بهتر بود که نسخه ی internet security premieum رو دانلود کنید که هم رایگانه و هم همه چیز با هم هست .البته اگر اشتباه نکنم تمام نسخه هایی که شما دانلود میکنید حجمشون یکیه یعنی وقتی آنتی ویروس خالی گرفتین ممکنه بقیه ی چیزا هم باهاش باشه . شما موقع نصب هر جا گزینه ی custom رو دیدین روش کلیک کنید و ببینید چه مواردی قراره نصب بشه . اگر فقط آنتی ویروس بود و فایروال نبود . شما فایروال تنها رو دانلود کنید و نصب کنید خودش به صورت اتوماتیک با آنتی ویروس ترکیب میشه و میشه یک محصول امنیتی مشترک . البته پیشنهاد من به شما دانلود کردن internet security premium هست !!!
پیشنهاد دیگه ی من اینه که چون آپدیت اولیه ی آنتی ویروس حدود 200 و خوردی مگابایت هست اون رو جدا دانلود کنید و وارد آنتی ویروس کنین . چون اگر خود برنامه بخواد این مقدار آپدیت رو بگیره کمی طول میکشه و شاید اذیت بشین برای بار اول .
از این لینک آخرین آپدیت امضاهای ویروس برنامه رو دانلود کنید . صفحه رو پایین ببرید دو تا دکمه ی دانلود هست اونی که نوشته DOWNLOAD v5.8 DATABASE کلیک کنید .
این لینک :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد از دانلود در محیط کاربری برنامه ی comodo روی علامت سوال یا همون get help کلیک کنید و بعد روی about کلیک کنید . پنجره ای باز میشه . توی این پنجره روی import virus database کلیک کنید و فایلی رو که دانلود کرده بودین رو انتخاب کنید . برنامه خیلی راحت آپدیت میشه .
چند نکته . موقع نصب و راه اندازی برنامه هر کاری که برنامه گفت رو انجام بدین . مثلا حتما موقعی پیغام میاد که سیستم رو reboot یا همون ری استارت کنید حتما همینکار رو بکنید و نگید باشه حالا بعد انجامش میدم . اینجوری برنامه خیلی خوب روی سیستم جا میوفته .
سوال دوم شما :
بهترین کارکرد اگر منظورتون امنیت هست . اینه که شما توی محیط کاربری برنامه روی tasks کلیک کنید و بعد روی advanced task . پنجره ی تنظیمات باز میشه به قسمت configuration بروید و روی گزینه ی proactive security کلیک راست کنید و اکتیو رو انتخاب کنین . پیغامی به شما نشون داده میشه که سیستم ری استارت بشه . همینکار رو بکنید روی دکمه کلیک کنید تا ری استارت بشه و سیستم بالا بیاد . حالا تنظیمات خوبه .فقط زمانی که برای اولین بار به اینترنت کانکت میشین پیغامی مبنی بر شناسایی شبکه بالا میاد که این شبکه چه نوع شبکه ای هست شما روی public کلیک کنید تا تنظیمات امنیتی تری رو براتون اعمال کنه . البته گزینه ی home هم جوابتون رو میده چون ممکنه انتخاب public کمی براتون مشکل ساز بشه . برای من که نشده .
تنظیمات خاصی هم هست که به نظر من نیازی نمیشه خیابتون راحت همین تنظیمات برای حرفه ای ها پیش بینی شده . فقط یک مورد دیگه پیشنهاد من اینه که firewall رو روی حالت custom بزارین تا هر برنامه یا فایلی خواست به اینترنت کانکت بشه به شما پیغام بده و شما انتخاب کنین بشه یا نه ! . اگر توی اینکه به فایل خاصی اجازه بدین کانکت بشه یا نه شک دارین وقتی پیغام بالا اومد توضیحاتی که comodo برای شما نوشته رو بخونین . خیلی میتونه بهتون کمک کنه . اگر توضیحات نبود روی فلش کلیک کنین تا نوشته های راهنمایی رو ببینین . میتونین مسیر و فایل همه چیز اون رو هم توی پیغامی که کومودو برای اجازه گرفتن از شما بالا میاره ببینین . باهاش کار کنین متوجه میشین . اگر موردی بود من دوستان دیگه هستن .
3 . سوال سوم شما :
به بخش تنظیمات بروید یعنی tasks ===advanced tasks === open advanced settings===general settings ==== updates و وقتی پنجره باز شد تیک automatically program updates رو بردارید . تمام . به نظر من بهترین کار اینه که با برنامه کار کنید . برنامه راحت فارسی هم میشه . پس مشکل خاصی نیست .

ALI16437
12-11-2015, 18:27
با سلام ،
با عرض ادب و احترام خدمت همه دوستان و اساتید البته مشکل فوق همونطور که بیان کردهام در اتپوست و
فکر کنم کومودو به وضوح وجود داره حداقل در تنظیمات پیشفرض البته اگر بشه در کومودو با رول خاصی جلوی
اونو گرفت نمیدونم اساتید باید توضیح بدهند من چون مدت طولانی از اتپوست بصورت تخصصی استفاده کردهام
و حتی پی دی اف انگیسی اش رو هم بازحمت بسیار مطالعه کردهام این مشکل با بهترین تنظیمات هم وجود داشت
البته میشود با ایجاد رولهای خاص جلوی اتصال به سیستم رو روی پورت و پروتکل خاصی که مربوط به شیرینگ میشود
بست اگر دوستان خواستن شرح کاملشو میدارم اما به هر حال این یک نقص امنیتی است که یاید خودشون رفعش
کنند البته ایم مطلب رو به پشتیبانی هم اعلام کردهام و اونها هم این مورد رو تکذیب نکردند و راهکارهی در صفحه
معمول ماکروسافت ارائه دادند که خیلی هم مفید نیست اما یکی از دوستان در یکی از تستهای فایروالها این مورد رو
به وضوح قرار داده که مشکل اصلی من هم است

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

البته در بسیاری از پستها دوستان زحمت میکشند و نقاط قوت و تواناییهای فراوان سیستمهای
امنیتی رو بیان میکنند و ما هم هدفمون از بیان احتمالا اشکالات و نقاط ضعف انها این است که
به کمک دوستان راههای عملی برای رفع موارد فوق ارائه کنیم و انها را به شرکتها اعلام کنیم
تا در نسخههای جدید تلاش بررفع انها بکنند .

با تشکر ،

Public Enemy
12-11-2015, 20:51
با سلام ،
با عرض ادب و احترام خدمت همه دوستان و اساتید البته مشکل فوق همونطور که بیان کردهام در اتپوست و
فکر کنم کومودو به وضوح وجود داره حداقل در تنظیمات پیشفرض البته اگر بشه در کومودو با رول خاصی جلوی
اونو گرفت نمیدونم اساتید باید توضیح بدهند من چون مدت طولانی از اتپوست بصورت تخصصی استفاده کردهام
و حتی پی دی اف انگیسی اش رو هم بازحمت بسیار مطالعه کردهام این مشکل با بهترین تنظیمات هم وجود داشت
البته میشود با ایجاد رولهای خاص جلوی اتصال به سیستم رو روی پورت و پروتکل خاصی که مربوط به شیرینگ میشود
بست اگر دوستان خواستن شرح کاملشو میدارم اما به هر حال این یک نقص امنیتی است که یاید خودشون رفعش
کنند البته ایم مطلب رو به پشتیبانی هم اعلام کردهام و اونها هم این مورد رو تکذیب نکردند و راهکارهی در صفحه
معمول ماکروسافت ارائه دادند که خیلی هم مفید نیست اما یکی از دوستان در یکی از تستهای فایروالها این مورد رو
به وضوح قرار داده که مشکل اصلی من هم است

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

البته در بسیاری از پستها دوستان زحمت میکشند و نقاط قوت و تواناییهای فراوان سیستمهای
امنیتی رو بیان میکنند و ما هم هدفمون از بیان احتمالا اشکالات و نقاط ضعف انها این است که
به کمک دوستان راههای عملی برای رفع موارد فوق ارائه کنیم و انها را به شرکتها اعلام کنیم
تا در نسخههای جدید تلاش بررفع انها بکنند .

با تشکر ،

در ارتباط با مشکلتون با outpost : این مورد باید در پست مربوط به outpost بررسی بشه .
اما در ارتباط با تست ها و نتایجش : بهتره قبل از قرار دادن نتایج تست ها ، شرایط تست ها رو به دقت مطالعه بشه و سپس به نتایج تست ها استناد بشه . نمونش همین تست فایروال ها . در این تست ها تنظیمات پیش فرض محصول امنیتی در برابر سه تست مختلف بررسی شده ( اینکه چرا این سه تست انتخاب شده توضیح میدم ) و به طور کلی ، هیچ کدام از مواردی که بیان کرده به هیچ عنوان مورد امنیتی محصوب نمی شن ، بلکه می تونن نشون بدن که تنظیمات پیش فرض فایروال چقدر می تونه دست نفودگر رو در انجام حملات برای نفوذ و کنترل قربانی باز بزاره .

1 - در تست اول محصول امنیتی از طریق ping تست شدند و هدف اینه که بررسی بشه زمانی که نفوذگر قصد پیدا کردن قربانی هارو در شبکه داره ، آیا فایروال به پکت های ping ارسالی توسط نفودگر پاسخ میده یا خیر .

الف : تست ping فقط هاست های زنده ( live host ) هارو در شبکه مشخص می کنه و به هیچ عنوان ایراد امنیتی محسوب نمیشه . چونکه بدون تست پینگ هکر مجبوره تمامی ip های ممکن رو بررسی کنه ، و این یعنی اتلاف وقت . پس هکر بدون تست پینگ هم می تونه به شناسایی پورت های باز روی سیستم برای یپدا کردن ایراد امنیتی بپردازه

ب : تست پینگی که av-c انجام داده مربوط میشه به پروتکل imcp که یک پروتکل بسیار قدیمی هستش و ویندوز از این پروتکل برای پینگ استفاده می کنه ، برخی فایروال ها پکت های مربوط به این پروتکل رو فیلتر می کنند ، سیستم عامل های امروزی لینوکس و برخی نرم افزار ها این قابلیت رو دارند که از پروتکل جدیدتر arp برای تست پینگ استفاده کنند که هم دقیق تر هستش و هیچ فایروالی هم به طور پیش فرض پکت های arp رو فیلتر نمی کنه . مسلما هکر نمیاد تست پینگ رو با پروتکلی انجام بده که برخی فایروال ها اون رو فیلتر می کنند و به ما نتایج غلط میده

2 - در ارتباط با تست ریموت دسکتاپ یعنی تست سوم : توی این تست بررسی میشه که آیا در تنظیمات پیش فرض ، فایروال به شما اجازه ی کنترل دسکتاپ رو از طریق پروتکل rdp و سرویس ریموت دسکتاپ میده یا خیر . این مورد زمانی مهم هستش که مخربی وارد سیستم شده باشه و بخواد از طریق پروتکل rdp و سرویس ریموت دسکتاپ اجازه ی کنترل دسکتاپ کاربر رو به نفوذگر بده . پس این مورد هم در حالت عادی ایراد امنیتی به حساب نمیاد و زمانی مشکل ساز میشه که مخرب قصد کنترل دسکتاپ کاربر رو داشته باشه

ایراد کار اینجاست که : همون طور که گفتم فایروال از نظر تنظیمات پیش فرض بررسی شده ، یعنی فایروال یعنی پس از نصب و بدون اعمال تنظیمات کاربر ، دسترسی رو به سرویس ریموت دسکتاپ داده یا خیر . زمانی که خودتون قصد داشته باشین از این سرویس استفاده کنین ، مسلما قوانین رو طوری تعریف کردین که فایروال به پروتکل rdp و سرویس ریموت دسکتاپ اجازه ی دسترسی داده است و در نتیجه سرویس remote desktop برای هکر قابل دسترسی میشه .

3 - و در ارتباط با تست file sharing : و یا در واقع بهتر بگم پروتکل smb و سرویس فایل شیرینگ ، در این تست بررسی میشه که فایروال به صورت پیش فرض اجازه ی دسترسی به پروتکل smb و سرویس فایل شیرینگ رو داده یا خیر
از دو زاویه به این موضوع نگاه کرد :

الف : اینکه آیا تخریبگر می تونه فایل های به اشتراک گذاشته توسط سرویس اشتراک فایل رو ویرایش کنه یا خیر
ب : آیا نفوذگر می تونه از طریق پروتکل smb و سرویس فایل شیرینگ، در صورتی که اطلاعات ورود به سیستم کاربر ( یوزرنیم و پسورد لاگین ) رو داشته باشه ، وارد سیستم کاربر بشه و بدون مزاحمت آنتی ویروس اقدام به کنترل سیستم قربانی کنه

خوب ایراد این قضیه مانند جریان rdp هستش . صرفا قوانین پیش فرض فایروال رو در برابر پروتکل smb و سرویس فایل شیرینگ بررسی کرده و در شرایط واقعی ممکنه متفاوت باشه . در صورتی که شما سرویس smb رو فعال کرده باشین ، مسلما در فایروال قوانین مربوط به سرویس اشتراک فایل ثبت شده و نتایج تست ها برای زمانی که شما از این سرویس برای اشتراک فایل استفاده می کنین نامعتتبر هستش .

------------------------

طبق توضیحات خودتون فهمیدین که هیچ کدام از موارد تست های av-c مورد امنیتی به حساب نمیان . مورد 1 که کلا فقط به درد شناسایی سیستم های زنده برای عملیات بعدی می خورن و با توجه به استفاده از پروتکل arp ، کلا نتایج تست های این بخش کاملا نامعتبر میشه .

قسمت دوم و سوم هم در شرایطی دردسر ساز میشن که مخربی قبلا کنترل سیستم کاربر رو به دست گرفته و قصد داره کنترل سیستم رو در اختیار نفوذگر قرار بده ، و یا نفوذگر اطلاعات ورود به سیستم قربانی رو داشته باشه ، و در صورتی هم قابل قبول هستش که این سرویس ها و پروتکل های مربوط به اونها فعال باشند ( به طور پیش فرض در ویندوز غیر فعال هستند ) و کاربر از سرویس های مربوط به پروتکل های rdp و یا smb استفاده نکرده باشه که قوانینش در فایروال ثبت شده باشه

ALI16437
13-11-2015, 20:36
با تشکر از دوست خوبم Public Enemy ،

البته در حالت safe یا شرایط نرمال ازمایشگاهی و محیطهای ایزوله و امن که همه
چیز درست و مرتب است و هیچ مشکلی وجود ندارد گفته های استاد عزیز کاملا
درست و متین میباشد . ولی با توجه به طیف وسیع بدافزارهای ناشناخته که معمولا
هر از گاهی چند نمونه از انها بعد از چند مدتها که از تولیدشون گذشته پیدا میشوند
یا باگهای که سالهای متوالی امنیت کاربران رو به خطر می اندازند و کسی اونها رو پیدا
نمیکنه مگر بعد از سالیان دراز ، امروز تقریبا اکثر مخرب نویسان فهمیدهاند که دیگر مثل
گذشته نمیتوان به راحتی پس از نفوذ به سیستم کاربران با قرار دادن یک تروجان یا بک دور
یا هر چیز دیگر به راحتی به اطلاعات و اهداف خود دست یافت اونها نیز با توسعه فناوری های
امنیتی پیشرفت بسیاری کردهاند فهمیدند که باید سعی کنند از امکانات موجود در ویندوز برای
دستیابی به سیستمهای مورد نظر استفاده کنند که این فقط یکی از روشهای اونها می باشد
واقعیت اینه که دیگر بیشتر فایروالهای امروزی کنترل خوبی رو اطلاعات خروجی دارند در صورت
اطلاعات کاربری مناسب پس بهترین راه استفاده از برنامههای موجود در سیستم که نیاز به اینترنت
دارند یا سرویسهای موجود در سیستم که وجود دارند است چند وقت پیش یک پستی در این انجمن
گذاشتم که اثباتی براین مدعا است ، اما به نظر بنده کمترین ، این عکسی که از نورتون گذاشتم و تستهای
که کردهام نشون داد حتی اگر بدافزاری بتونه به سیستم نفوذ کنه نخواهد توانست از سرویسهای فوق
سوء استفاده کنه البته من تعصبی نسبت به هیچ محصولی ندارم و خودم علاقه مند محصولات اپن سورس
هستم (ولی کار خوب ارزش تعریف رو داره ).

با تشکر فراوان بابت نظرات دوستان ،

- - - Updated - - -

jimrako
14-11-2015, 02:59
همین الان نمونه ای از بزرگنمایی و اغراق در شرایط سیستم رو از کومودو دیدم که ایرادی هم نداره چون بالاخره باید بازاریابی کنن این محصول رو :
این عکس :

بخش پشتیبانی آنلاین به من پیغام داد که تعداد زیادی مشکلات رجیستری توی سیستم من هست و برای رفعش باید با راهنمای آنلاین ارتباط برقرار کنم . اون هم به صورت رایگان . نکته اینجاست که سیستم من تازه نصب شده و کاملا clean هست . تمام پارتیشن ها با فرمان clean پاک و از اول پارتشین بندی شده ، و در آخر ویندوز نصب شده . آخرین آپدیت های ویندوز با خود ویندوز گرفته شده و فقط برنامه های ی firefox و 7zip و و comodo به همراه درایور intel و geforce که اون ها هم دقیقا از سایت رسمی خودشون دانلود شدن رو روی سیستمم دارم . اغراق در شرایط سیستم و بحرانی نشون دادن اون فقط سیاست کومودو نیست . این سیست خیلی از شرکت ها هست و بوده . البته بهتره اینکار رو نکنن . البته این موارد ربطی به قدرت و توانمندی این برنامه نداره .

Public Enemy
14-11-2015, 11:00
همین الان نمونه ای از بزرگنمایی و اغراق در شرایط سیستم رو از کومودو دیدم که ایرادی هم نداره چون بالاخره باید بازاریابی کنن این محصول رو :
این عکس :

بخش پشتیبانی آنلاین به من پیغام داد که تعداد زیادی مشکلات رجیستری توی سیستم من هست و برای رفعش باید با راهنمای آنلاین ارتباط برقرار کنم . اون هم به صورت رایگان . نکته اینجاست که سیستم من تازه نصب شده و کاملا clean هست . تمام پارتیشن ها با فرمان clean پاک و از اول پارتشین بندی شده ، و در آخر ویندوز نصب شده . آخرین آپدیت های ویندوز با خود ویندوز گرفته شده و فقط برنامه های ی firefox و 7zip و و comodo به همراه درایور intel و geforce که اون ها هم دقیقا از سایت رسمی خودشون دانلود شدن رو روی سیستمم دارم . اغراق در شرایط سیستم و بحرانی نشون دادن اون فقط سیاست کومودو نیست . این سیست خیلی از شرکت ها هست و بوده . البته بهتره اینکار رو نکنن . البته این موارد ربطی به قدرت و توانمندی این برنامه نداره .

با سلام .

سیستم رو از نظر خطاهای رجیستری با ccleaner بررسی کنید . همیشه پیدا شدن خطا در رجیستری به معنای وجود اشکال نیست . ابزارهای شناسایی و تعمیر رجیستری مواردی مثل میانبر بلا استفاده و یا میانبر نا معتبر ، پسوند های بلا استفاده ( unused extensions ) و موارد مشابه رو به عنوان خطاهای رجیستری گزارش می کنند . به هر حال این موارد استاندارد های اون نرم افزار هستش و نیازی نیست حتما اون استاندارد ها رعایت بشه

jimrako
14-11-2015, 12:30
با سلام .

سیستم رو از نظر خطاهای رجیستری با ccleaner بررسی کنید . همیشه پیدا شدن خطا در رجیستری به معنای وجود اشکال نیست . ابزارهای شناسایی و تعمیر رجیستری مواردی مثل میانبر بلا استفاده و یا میانبر نا معتبر ، پسوند های بلا استفاده ( unused extensions ) و موارد مشابه رو به عنوان خطاهای رجیستری گزارش می کنند . به هر حال این موارد استاندارد های اون نرم افزار هستش و نیازی نیست حتما اون استاندارد ها رعایت بشه
سلام . من اعتقاد دارم که اصلا نباید به رجیستری دست زد . و علاوه بر اون نباید هی برنامه نصب و عزب کرد که بقایای اونها در رجیستری باقی بمونه ! اون هم بقایایی که به نظرم دلیلی نداره بمونن .کومودو بخش پشتیبانی آنلاینش قبل از این یک پیغام دیگه به من داده بود که 700 مورد junk files یا همون فایل های به درد نخور و بی استفاده توی سیستمم دارم . من چند سال پیش هم که از کومودو استفاده میکردم همینکار رو کرده بود . من هم چون اطلاع زیادی از سیستم نداشتم با live pc support صحبت کردم و اونها هم گفتن که یک پیغام برای ریموت شدن برای شما میاد اکی کنید تا به سیستم شما ریموت بشم و ببینم مشکل چیه . ریموت شد و کمی سیستم رو چک کرد و این حرفها رو نوشت "سیستم شما مشکلات زیادی داره . بعید نیست در آینده ی نزدیک سیستم شما پیغام صفحه ی آبی مرگ رو به شما نشون بده . و... و در آخر نوشت : میتونم مشکلات سیستمتون رو رفع کنم فقط قبل از هر چیز میشه بگید شما چه لایسنسی دارین ؟ منم گفتم free و اونموقع گفت برای رفع مشکلتون شما باید لایسنس بخرید تا مشکلتون رو رفع کنم . و آدرس صفحه ی خرید لایسنس کومودو رو داد و شروع کرد به نوشتن اینکه با فیمت فلان میتونید تهیش کنید برای یکسال و غیره ...
این سیاستی برای فروش محصول هست و نه غیر این !
اون موقع هم سیستم من مثل الان clean و تازه نصب شده بود بدون برنامه های خاص . ویندوز فعال سازی قانونی شده بود و فقط برنامه ی کومودو رو نصب کرده بودم . همون موقع این پیغام داده شد . من همیشه از ویندوز های دستکاری نشده و اورجینال استفاده میکنم !
همون زمان هم با ccleaner یه تست زدم . فقط 80 مورد در رجیستری پیدا کرد . حالا 700 و خورده ای کجا و 80 تا کجا !
شرکت symantec هم چنین سیاست هایی رو داشته . الان رو نمیدونم . جالبه هر دو شرکت هم توی ایالات متحده ی آمریکا ساکن هستن . بهتره بگم همه ی شرکت ها سیاست های خاص خودشون رو دارن ولی بهتره با کاربر رو راست تر باشن . الان بیشتر کاربرها از سطح دانایی و شعور کافی برخوردارن . به نظرم دیگه این سیاست ها جواب نمیده !

Jadda
14-11-2015, 19:46
عرض سلام خدمت دوستان عزیز،

بحث امنیت و فایروال مطرح شده و من خودم بارها و بارها نظر خودم را در این تاپیک و انجمن در رابطه با این موضوع قرار دادم ....

ولی در ادامه صحبتهای متینی که دوستان فرمودند باید عرض کنم که قدرت فایروالها بر مبنای Inbound Protection و Outbound Protection بررسی میشه.

در رابطه با Inbound Protection به هزار و یک دلیل نمیشه قدرت واقعی فایروال را بررسی کرد. و شرایط تستها در محیط آزمایشگاهی با دنیای واقعی حداقل در این زمینه بسیار متفاوت خواهد بود. و فراموش نکنیم این روزها همه از یک مودم استفاده میکنند و در واقع سیستم شما پشت یک موردم/روتر قرار داره و حتی اگر از سایتهای تست فایروال جهت بررسی قدرت Inbound Protection فایروال استفاه کنید باز هم به نتایج واقعی نمیرسید. این دلیلی است که عملا روی هیچ سایت معتبری چندان تست این نوع از حفاظت فایروال را شما مشاهده نمیکنید و یا اینکه همیشه این تستها با اما و اگر مواجه هستند. ضمن اینکه به اعتقاد من چیزی که کابران خانگی را تهدید میکنه Inbound Attack ها نیستند. و من این را به اطمینان میگم..... هر چند هر فایروالی روش خودشو در این حوزه داره و نسبتا فایروالها در این بخش اختلاف زیادی هم شاید نداشته باشند کما اینکه بدترین فایروالها را حتی میشه به نحوی تنظم کرد که بهترین حفاظت را از کاربر داشته باشه.

اما چیزی که کاربران را تهدید میکنه و دفع خطر این تهدیدات به دوش فایروال هست چیست؟

پاسخ: مخرب!

من حتی گاهی به دوستان که خیلی روی فایروال حساس هستند عرض میکنم که: شما سیستمت آلوده نباشه اصلا نیازی نیست که خیلی روی فایروال حساس باشی..... روی یک همچین ماشینی خیلی ساده میشه تمام درخواستهای ورودی را بلاک کرد و تمام درخواستهای خروجی را آزاد گذاشت (از این ساده تر دیگه نداریم) و امنیت هم برقراره!.... چون نشت اطلاعاتی در کار نیست..... یعنی هیچ مخربی نمیتونه اطلاعات شما را بدزده چرا؟ چون سیستم کاملا تمیز هست...

اما سناریوی دوم این هستش که سیستم الوده بشه و اینجاست که فایروال باید نقش بازی کنه و اتفاقا این موردی هست که کاربران خانگی را تهدید میکنه..... بیایید ببینیم که محصولات امنیتی در این حوزه چیکار کردند.....

1- جلوگیری از عدم آلودگی سیستم

خب، همینوطر که عرض کردم نشت اطلاعات با آلوده شدن سیستم به انواع و اقسام بدافزارها شکل میگره. بنابراین اینکه سیستم الوده نشه بهترین راهکار است. پس نقش اول را "تشخیص" بازی میکنه یعنی همین آنتی ویروس و آنتی ویرروسها و یا بهتر بگم انواع سیستمهای تشخیص در حال انجام وظیفه هستند...... اما این کافی نیست.... بارها شده ویرسها توسط سیستمهای تشخیص آنتی ویروس شناسایی نشدند. همین zero-day ها منظورم هست. بنابراین لایه های دیگر نیاز است.....

2- قوانین

فایروالها اومدن یکسری Policy ها درون خودشون قرار دادن جهیت فیلتر کردن ترافیک . packet ها، که بر مبنای اصول امنیت شبکه طراحی میشن و اتفاقا بسیار هم مفید هستند... مثالش این هست که ما یک مهمانی داریم و فقط کسانی میتوانند وارد شوند که از یک مبدا مشخص با یک لباس مشخص و آمده باشند مثل ایست بازرسی.....مثلا اول شهر قرار داشته باشه و هر کسی قصد ورود و خروج داشته باشه را ازش سوال میپرسه که شما از کجا اومدن کجا میرین.... بعد به لیست نگاه میکنه و اگرمجاز بود،اجازه میده..... این هم روش خوبی است.

3- IPS و IDS

که اولی فقط بر مبنای یکسری اصول شناخته شده شبکه و پروتکلها و طراخی میشه و هر ترافیکی که خارج از استاندار یک پروتکل باشه مسدود میکنه ضعفش این هست که بسیار انعطاف ناپدیر است و فاقد هر گونه هوش است کمااینکه میتونه خیلی از packet های استاندارد را مسدود کنه.... IDS اما سیستم تشخیص ترافیک مشکوک و در نهایت ترافیک مخرب، است که مشکلاتش عدم تکامل این ماژل هست که بسیار پیچیده بوده و تااکنون فایرالهای خانگی چندان ازش بهره نبردن و هر فایروال که قصد پیاده سازی گسترده این ماژول را داشته فالس گریبان گیرش شده و عطای کار به لقاش بخشیده شده.... کاربران خانگی که بعضا اگر تنها فقط ارتباط یک برنامه سالمشون به نت قطع بشه قید اون فایروال را میزنند....

4- HIPS

گفتم که مخرب باعث نشت اطلاعات میشه (توجه کنید که سیستم کابران خانگی مطرح است) انوقت اشاره کردم که اگر بتونیم از آلودگی و در واقع انسداد دسترسی مخرب به بخشهای مختلف سیستم جهت دستکاری در تنظیمات ویندوز/تنظیمات شبکه/تغیر DNS/ تغییرات در رجیستری و نصب انواع هوکها جهت شنود روی سیستم و غیره و غیره ..... جلوگیری کنیم عملا جلوی نشت را گرفتیم....و این مطمئن ترین راه و بی نقص ترین راه هست....مازلیست که سیستم تشخییص آنتی ویروسها باید جلوش زانو بزنند و IPS/IDS که بیشتر سر و صدا دارند تا بازده .....و قوانین فایروال هم دور زده میشن..... مخرب خیلی راحت میتونه پشت یک پروسه امن قایم بشه و از فایروال عبور کنه...... اون میتونه حتی مروگز شما باشه!!! بله مرورگر امن شما سوراخی میشه برای عبور ترافیک ارسالی یک مخرب..... چه چیزی میتونه جلوش را بگیره: HIPS

حالا شما بگو فایروال من فلان سرویس ، فلان پروتکل، فلان پورت را مسدود میکنه..... اکی! تا زمانیکه کلا مسدود هستند مشکلی نیست..... اما تا کی باید مسدود باشند؟ چند تا پورت و پروتکل و آدرس را میخواهید مسدود کنید؟.... tcp را مسدود میکنید؟ پورت 80 را مسدو میکنید که اینترنت بپپره؟ الان همه مخربها یاد گرفتن میره روی پورت هشتادی که تقریبا اکثر برنامهای امن ازش استفاده میکنند.... پس اون عکسهای مسدود سازی نورتون و حتی کومودو (چون به طریق دیگر مسدود میکنه) زمانی خوب هستند که کلا مسدود باشن.... ولی این سرویها برای استفاده طراحی شدن و شما فرضا قصد دارید ازشون استفاده کنید...... اینجا مشکل شروع میشه.....با نورتون قصد استفاده از ریموت دسکتاپ را دارید.....مخرب هم روی سیستم است و قصد سوء استفاده داره..... چه چیزی در کنارش به کمکتون میاد؟

بنابراین هر فایروال که فاقد HIPS هست را من فایروال نمیدونم!!!...... میخواهید تست قدرت Outbound Protection فایروالها (یعنی دقیقا چیزی که کابران خانگی بهش نیاز دارند) را ببینید... سری به تستهای "ماتوسک" بزنید....

mohsen0000000000
16-11-2015, 15:16
سلام.چرا نمیشه کومودو رو ویندوز سرور 2012 نصب کرد؟

ALI16437
16-11-2015, 19:22

دنبال نسخه شبکه ای باید بگردی که کلا گرون است
به نظر من بهترینش Symantec.Endpoint.Protection
است اگر نمیخوای هزینه کنی نسخه کومودو هم فکر
کنم برای شبکه اش Comodo Endpoint Protection
باشه ،

موفق باشی

- - - Updated - - -

دنبال نسخه شبکه ای باید بگردی که کلا گرون است
به نظر من بهترینش Symantec.Endpoint.Protection
است اگر نمیخوای هزینه کنی نسخه کومودو هم فکر
کنم برای شبکه اش Comodo Endpoint Protection
باشه ،

موفق باشی

jimrako
16-11-2015, 19:41
سوالی دارم اگر مثلا فقط فایروال کومودو روی سیستم نصب باشه و سندباکسش هم فعال باشه . و بعد آنتی ویروس جدایی نصب کنم و همون لحظه کومودو بزنه و برنامه ای رو سندباکس کنه آیا آنتی ویروس جدایی که من نصب کردم دسترسی به اون برنامه ی سندباکس شده داره تا مخرب بودن و با نبودن اون رو با دیتابیس و یا رفتار شناسی تشخیص بده ؟! میدونم برنامه ی سندباکس شده دسترسی به هارد و محیط خارج از سندباکس نداره ولی آیا برنامه ها و آنتی ویروس های خارج از سندباکس میتونن دسترسی به محیط سندباکس شده داشته باشن ؟ اونم آنتی ویروسی که جدا از اون برنامه ی سندباکس کننده باشه . ممنون میشم راهنمایی کنید .

Jadda
20-11-2015, 21:55
سوالی دارم اگر مثلا فقط فایروال کومودو روی سیستم نصب باشه و سندباکسش هم فعال باشه . و بعد آنتی ویروس جدایی نصب کنم و همون لحظه کومودو بزنه و برنامه ای رو سندباکس کنه آیا آنتی ویروس جدایی که من نصب کردم دسترسی به اون برنامه ی سندباکس شده داره تا مخرب بودن و با نبودن اون رو با دیتابیس و یا رفتار شناسی تشخیص بده ؟! میدونم برنامه ی سندباکس شده دسترسی به هارد و محیط خارج از سندباکس نداره ولی آیا برنامه ها و آنتی ویروس های خارج از سندباکس میتونن دسترسی به محیط سندباکس شده داشته باشن ؟ اونم آنتی ویروسی که جدا از اون برنامه ی سندباکس کننده باشه . ممنون میشم راهنمایی کنید .

سلام

به نظرم آنتی های دیگه اگر نصب باشن میتونن مخرب را درون سندباکس شناسایی کنن.

Jadda
20-11-2015, 23:05
Comodo Internet Security 8.2.0.4792 (Windows 10 Version1511 Hotfix) is released

آپدیت جدید برای محصولات کومودو ارائه شده که دوستان میتونند از طریق CIS دریافت کنند.

موفق باشید:n40:

behnamy01
21-11-2015, 09:25
Comodo Internet Security 8.2.0.4792 (Windows 10 Version1511 Hotfix) is released

آپدیت جدید برای محصولات کومودو ارائه شده که دوستان میتونند از طریق CIS دریافت کنند.

موفق باشید:n40:

من firewall ش رو نصب دارم، به جز دیتابیس ویروس ها اینا، سورس ورژن خود فایروال رو هم اتوماتیک آپدیت میکنه comodo ?

jimrako
21-11-2015, 12:24
من firewall ش رو نصب دارم، به جز دیتابیس ویروس ها اینا، سورس ورژن خود فایروال رو هم اتوماتیک آپدیت میکنه comodo ? بله وقتی رو آپدیت کلیک میکنین آپدیت برنامه هم تست میشه و در صورت بودن نسخه ی جدید اون نسخه ی جدید رو هم میگیره و جایگزین میکنه .
البته یک نکته ی مهم و جالب :
من دیشب مثل همیشه رفتم به سایت کومودو به این آدرس :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و در همون صفحه روی free Products کلیک کردم و بعد Comodo Firewall رو انتخاب کردم . نسخه ای که برای دانلود اومد این نسخه بود :cmd_fw_installer_6106_c6.exe در حالی که اگر در همون صفحه ی اول از پایین صفحه روی نوشته ی کوچیک firewall کلیک کنید صفحه ی جدیدی میاد که در اون با کلیک کردن روی continue download نسخه ای که برای دانلود میاره اینه :cmd_fw_installer_6113_c7.exe ! یعنی این نسخه ی جدیدتره ! یعنی سایت کومودو تمامی لینک های موجود در سایتش رو به روز نگه نمیداره ؟ حالا سوال اینجاست که آخرین نسخه ی فایرولی که ارائه شده چه نسخه ای هست ؟ همین دومی هست که من نوشتم یا اینکه جدیدتر هم اومده ؟

Jadda
21-11-2015, 21:23
سلام

آخرین نسخه همونی هست که در پست بالاییم ذکر کردم.

طبق تجریه میتونم بگم که سایت کومودو کمی از فردوم کومودو عقبتر هست مثلا حدود یک یا حداکثر دو روز...... علت رو نمیدوم. هر چند شاید همیشه هم اینجوری نباشه....

mrmmnb
21-11-2015, 22:35
لینک زیر همیشه اخرین ورژن سری 8 هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
من خودم همیشه این رو میزنم تو دانلود منیجر تا دانلود بشه
اینم لیست تغییرات نسخه 8 هست که اطلاعات کاملی میده:

K1lou
25-11-2015, 13:33
با سلاما
امروز سیستم من چنین پیامی رو هر چند وقت یکبار نمایش میده و با کلیک کردن به حالت secure ّبر میگرده - این پیام مربوط به چی هست ؟ من سندباکسم به صورت کامل disable هست

Jadda
25-11-2015, 23:32
با سلاما
امروز سیستم من چنین پیامی رو هر چند وقت یکبار نمایش میده و با کلیک کردن به حالت secure ّبر میگرده - این پیام مربوط به چی هست ؟ من سندباکسم به صورت کامل disable هست

سلام

غیر از کومودو محصولات امنیتی دیگری هم نصب هستند؟

شاید مجبور بشید کومودو را یکبار عزل و نصب کنید.

K1lou
26-11-2015, 08:42
سلام

غیر از کومودو محصولات امنیتی دیگری هم نصب هستند؟

شاید مجبور بشید کومودو را یکبار عزل و نصب کنید.

مرسی علی جان - من از مالوربایت و spybot به صورت غیر فعال استفاده می کنم یعنی هر چند وقت یکبار با این دو محصول هم سیستم رو یه اسکن می کنم - به نظرت مشکل از این می تونه باشه ؟ الان این ایرادی که کومودو نشون داده مربوط به قسمت hips هست ؟
اگه رفع نشد پاک کنم و دوباره نصب کنم ؟
با تشکر

tajrobenik
01-12-2015, 13:39
سلام بعد از مدت ها می‌خوام یکم تنظیمات کومودو رو شخصی سازی کنم.
در مورد قوانین کومودو مطلب یا پی دی اف کامل ی هست. اگه باشه لینک بدین عالیست.
....
چند مورد هست. لازم دارم.
اگه این موارد رو هم توضیح بدین خوبه:

۱- فقط و فقط یک نرم افزار می‌خوایم از اینترنت استفاده کنه با تنظیمات خاصی که براش تعریف کردیم.
مثلا دو آی پی خاص ( فرض کنید آی پی گوگل و آی پی : پی سی ورد) تبادل اطلاعات داشته باشه.

۲- یک نرم افزار دیگه هم هست.
چند آی پی براش تعریف شده باشه برای برقراری ارتباط.
و بتونیم آی پی جدید هم بهش اضافه کنیم.

سیستم به صورت مستقیم از اینترنت استفاده نمی‌کنه و گیوی هم داریم ( مودم ای دی اس ال : pppoe کانکت شدس)
تنظیمات شبکه:
گت وی مودم هست.
دی ان اس 8.8.8.8

Jadda
03-12-2015, 23:59
سلام
چند مورد هست. لازم دارم.
اگه این موارد رو هم توضیح بدین خوبه:

سلام

این تنظیمات رو میتونید در بخش فایروال و قوانین برنامه ها بسازید ، آدرس مقصد را برای برنامه وارد کنید و در یک قانون دیگر زیر مجموعه همان برنامه سایر ارتباطات را مسدود کنید.... فرصت شد فردا یک پست با تصایر قرار میدم.

ضمن اینکه دوستان پیشنهادی در مورد "ویجت" کومودو ندارند؟ حذف بشه ، باشه، چیزی کم و زیاد بشه؟.....:n01:

jimrako
04-12-2015, 00:42
سلام ضمن اینکه دوستان پیشنهادی در مورد "ویجت" کومودو ندارند؟ حذف بشه ، باشه، چیزی کم و زیاد بشه؟.....:n01: به نظر من که خیلی خوبه و نظری هم در مورد تغییرش ندارم . اگر دوستان نظری دارن حتما بگن .

Jadda
04-12-2015, 21:19
سلام دوستان،

نظرتون چیه توی تلگرام یک کانال برای کومودو بسازم؟؟

اصلا نیاز هست؟ بیشتر دارم روی نیازش فکر میکنم که اصلا نیاز هست یا نه؟ تهش میشه اخبار کومودو که میشه ماهی یک خبر:n02: ولی مزیتش این هست که الان همه رفتن سمت گوشی و تبلت و کانالهایی مثل تلگرام زودتر در دسترس هست و اگر کسی دل و دماغ این فرومها را نداشته باشه حداقل از طریق تلگرام در جریان نسخه هایی جدید و آپدیتها قرار میگیره......

Captain
04-12-2015, 21:33
سلام دوستان،

نظرتون چیه توی تلگرام یک کانال برای کومودو بسازم؟؟

اصلا نیاز هست؟ بیشتر دارم روی نیازش فکر میکنم که اصلا نیاز هست یا نه؟ تهش میشه اخبار کومودو که میشه ماهی یک خبر:n02: ولی مزیتش این هست که الان همه رفتن سمت گوشی و تبلت و کانالهایی مثل تلگرام زودتر در دسترس هست و اگر کسی دل و دماغ این فرومها را نداشته باشه حداقل از طریق تلگرام در جریان نسخه هایی جدید و آپدیتها قرار میگیره......

سلام
موافقت میشه

Jadda
05-12-2015, 00:07
سلام

از طریق آدرس بالا دوستان میتونند عضو بشن.

فعلا آزمایشی شروع میکنم تا بعد. به قول شاعر تا چه بازی رخ نماید بدقی خواهیم راند// عرصه شطرنج رندان را مجال شاه نیست.

نرم افزار تلگرام قابلیت ساخت گروه و کانال رو داره که من کانال را ترجیح میدم، چون اعضا قابل رویت برای هم نیستند و این خوبه، دلیلش این هست که به شدت به حریم خصوصی اعتقاد دارم.

نکته دوم اینکه کانال و این تاپیک در تعامل با هم هستند و اولویت اول برای من همین تاپیک کومودوی اینجاست.

دوستان اگر در انجمنهای دیگر عضو هستند میتونند لینک کانال را در فرومهای دیگر هم قرار بدهند که ممنون میشم

:n40:

Mt.Shadow
05-12-2015, 11:06
ضمن اینکه دوستان پیشنهادی در مورد "ویجت" کومودو ندارند؟ حذف بشه ، باشه، چیزی کم و زیاد بشه؟.....:n01:

سلام
قبلا هم گفتم اینو یه بار ولی بازم یه یادآوری کوچولو
باز شدن قسمتای دیگه به صورت مستقیم نه این طور که صفحه اصلی برنامه باز میشه و بعد اون قسمت مورد کلیک ما :n01:

aylar6888
05-12-2015, 11:29
سلام

از طریق آدرس بالا دوستان میتونند عضو بشن.

فعلا آزمایشی شروع میکنم تا بعد. به قول شاعر تا چه بازی رخ نماید بدقی خواهیم راند// عرصه شطرنج رندان را مجال شاه نیست.

نرم افزار تلگرام قابلیت ساخت گروه و کانال رو داره که من کانال را ترجیح میدم، چون اعضا قابل رویت برای هم نیستند و این خوبه، دلیلش این هست که به شدت به حریم خصوصی اعتقاد دارم.

نکته دوم اینکه کانال و این تاپیک در تعامل با هم هستند و اولویت اول برای من همین تاپیک کومودوی اینجاست.

دوستان اگر در انجمنهای دیگر عضو هستند میتونند لینک کانال را در فرومهای دیگر هم قرار بدهند که ممنون میشم

:n40:
درود :
تصمیم خیلی خوبی گرفتین علی جان...البته به نظر من چون در دسترس تره میشه برای سوال و جواب و رفع مشکل هم ازش استفاده کرد...نهایتاً میتونن دوستان سوالاتو اونجا بذارن و جوابو توی همین فروم بگیرن که استفاده بیشتری از سوال و جواب بشه

manuch
06-12-2015, 20:06
سلام. ممنون میشم کمک کنید منو.
اگر بخوام آپدیت های کومودو رو بردارم برای نصب در آینده بعد از نصب مجدد ویندوز چکار کنم؟
1-
فایل bases.cav من به این صورت هست:
فقط 9 مگ ولی چند تا فایل هست که 300 مگ بالاتره. حالا چکار کنم؟
2-
ویندوز من 7 هست ولی می خوام 10 رو نصب کنم. آیا این کار تاثیری داره؟ یعنی با تغییر نسخه ویندوز اتفاقی می افته؟ مثلا پوشه نصب و غیره؟
3-
ربطی نداره این سوال. کاسپرسکی هم دارم روی کامپیوتر دیگه. kis12.0.0.374en . نسخه های جدیدتر با کلید کار می کنند؟ ممنون

Jadda
07-12-2015, 19:41
سلام. ممنون میشم کمک کنید منو.
اگر بخوام آپدیت های کومودو رو بردارم برای نصب در آینده بعد از نصب مجدد ویندوز چکار کنم؟
1-
فایل bases.cav من به این صورت هست:
فقط 9 مگ ولی چند تا فایل هست که 300 مگ بالاتره. حالا چکار کنم؟
2-
ویندوز من 7 هست ولی می خوام 10 رو نصب کنم. آیا این کار تاثیری داره؟ یعنی با تغییر نسخه ویندوز اتفاقی می افته؟ مثلا پوشه نصب و غیره؟
3-
ربطی نداره این سوال. کاسپرسکی هم دارم روی کامپیوتر دیگه. kis12.0.0.374en . نسخه های جدیدتر با کلید کار می کنند؟ ممنون

سلام علیکم

1-پست دوم تاپیک حاوی مطالب مفیدی است، درباره آپدیت کومودو و تهیه بکاپ از فایل دیتابیس کومودو هم توضیح داده شده:

مورد 28 رو بخونید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2- مشکلی نداره

3- اینو نمیدونم، دوستان کسپری مطلع هستند

Captain
11-12-2015, 00:51
@Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام آقا علی عزیز
لطفا پیشنهاد بدین تا بخش کاربردی انتهای آنتی ویروس گزینه هاش رو بیشتر کنن

Captain
13-12-2015, 02:36
نسخه جدید سایت کومودو مبارک

کلیک کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

FarshadBandari
15-12-2015, 13:09
سلام
قبلا هم گفتم اینو یه بار ولی بازم یه یادآوری کوچولو
باز شدن قسمتای دیگه به صورت مستقیم نه این طور که صفحه اصلی برنامه باز میشه و بعد اون قسمت مورد کلیک ما :n01:

به نظر منم الان این بزرگترین مشکل کومووعه، اینو حلش کنن خیلی خوبه
یه مشکل دیگه هم داره اونم اینکه بعد از چند وقت که کومودو رو سیستم نصبه خود کومودو کند میشه، مثلا میرید تو تنظیماتش یه سری تغییرات میدید بعد که اوکی میکنید چند ثانیه طول میکشه تا اون صفحه بسته شه که واقعا آزار دهندست، یا مثلا وقتی الارمی میاد یکی 2ثانیه کومودو هنگ میکنه و باید صبر کنی و به هیچی دست نزنی بعدش میتونی اون آلارم رو allow یا deny کنی
کلا یکیم سرعت اینتفریسش پایینه، اگه بتونن سرعت کار با نرم افزار رو بالا ببرن عالی میشه

Jadda
15-12-2015, 20:02
به نظر منم الان این بزرگترین مشکل کومووعه، اینو حلش کنن خیلی خوبه
یه مشکل دیگه هم داره اونم اینکه بعد از چند وقت که کومودو رو سیستم نصبه خود کومودو کند میشه، مثلا میرید تو تنظیماتش یه سری تغییرات میدید بعد که اوکی میکنید چند ثانیه طول میکشه تا اون صفحه بسته شه که واقعا آزار دهندست، یا مثلا وقتی الارمی میاد یکی 2ثانیه کومودو هنگ میکنه و باید صبر کنی و به هیچی دست نزنی بعدش میتونی اون آلارم رو allow یا deny کنی
کلا یکیم سرعت اینتفریسش پایینه، اگه بتونن سرعت کار با نرم افزار رو بالا ببرن عالی میشه

سلام دوستان عزیز،

موضوع مطرح شده اول این هست که مثلا برای باز کردن یک پنجره از طریق ویجت اقدام میکنیم گاهی اوقات پنجره اصلی هم باز میشه که سعی میکنم با تیم کومودو صحبت کنم.....

و مورد بعدی سرعت اینترفیس کومودو هست که با نسخه جدیدی که قرار بیاد(نسخه 9) روی این مورد کار شده و کلا UI سریعتری را شاهد هستیم.

خیلی ممنون بابت نظرات :n40:

FarshadBandari
16-12-2015, 00:44
سلام دوستان عزیز،

موضوع مطرح شده اول این هست که مثلا برای باز کردن یک پنجره از طریق ویجت اقدام میکنیم گاهی اوقات پنجره اصلی هم باز میشه که سعی میکنم با تیم کومودو صحبت کنم.....

و مورد بعدی سرعت اینترفیس کومودو هست که با نسخه جدیدی که قرار بیاد(نسخه 9) روی این مورد کار شده و کلا UI سریعتری را شاهد هستیم.

خیلی ممنون بابت نظرات :n40:

ممنون از توجهتون
یه مشکل دیگه ای هم که یادم اومد بگم مشکل فایروال کومودو با اپ های مدرن ویندوز 10 هست،زمانی که فایروال رو حالت دستی باشه هر بار که اپ های مدرن ویندوز 10 مثل mail و weather آپدیت میشن، کومودو دوباره آلارم میده و اجازه دسترسی اون اپلیکیشن به اینترنت رو میخواد، در صورتیکه ما قبلا اجازه دسترسی بهش داده بودیم، هر بار که یه اپ آپدیت مشه این مشکل به وجود میاد، اگه بشه این مشکل رو حل کرد خیلی عالیه

Hidden-Hunter
17-12-2015, 12:27
سلام علی جان

اگر میشه در نسخه 9 گزینه web anti virus یا web protection را قرار بدید

ممنونم

Jadda
17-12-2015, 22:59
سلام علی جان

اگر میشه در نسخه 9 گزینه web anti virus یا web protection را قرار بدید

ممنونم

سلام

بخش "وب فیلتر" وجود داره توی فایروال، و همچنین Secure DNS که کاربران کومودو میتونند ازش استفاده کنند.

====

بحث امنیت آنلاین یک بحث گسترده است که نمیشه توی یک پست جمع بندیش کرد، ولی موضوع سایتهای ناامن در دو بخش "سایتهای آلوده" و "سایتهای جعلی" (حملات فیشینگ) دسته بندی میشه.

سایت های آلوده:

حفاظت در برابر سایتهای آلوده و سایتهایی که حاوی کدهای مخرب هستند، به نوعی تمام بخشهای کومودو درگیر میشن، از آنتی ویروس تا HIPS تا سندباکس تا فایروال و وب فیلتر و DNS و حتی بگارگیری دسکتاپ مجازی و غیره.

موردی که باید توجه کنیم این هست که هر مخربی تا اجرا نشه و وارد رم نشه نمیتونه اسیبی بزنه، در گام اول مسدود شدن اون سایت آلوده است که وب فیلتر و DNS کومودو میتونه کمک کنه اما اگر این دو لایه قادر به تشخیص نبودند در نهایت بحث آلوده شدن سیستم مطرح هست و حتی شما فرض کن که مخربی بخواهد فرضا مرورگر شما را تحت تاثیر قرار بده و کاربر کومودو اگر از سندباگس استفاده کرده باشه مشکلی نداره یا به جرات میتونم بگم کاربرانی که از HIPS کومودو استفاه میکنند هیچ مشکلی ندارند. موضوع دسترسی یک کد ناامن به یک پروسه فعال یا فایلی که قراره بعدا یک پروسه فعال بشه هست که حداقل کاربر کومودو از این موضوع نمیترسه.

صفحات جعلی ( حملات فیشینگ):

حملات فیشینک یک نوع کلاهبرداری از طریق گول زدن و فریب دادن کاربر هست. چون کد مخربی در کار نیست. در واقع فیشر میاد با ساخت یک صفحه جعلی که اینترفیش دقیقا کپی شده اینترنفیس سایت خاصی هست که کاربر ازش استفاده میکنه. میاد رمز عبور و نام کاربری یا اطلاعات کارت بانکی کاربر را میدزده...... و تنها کاری که محصولات امنیتی میتونند انجام بدن هشدار و مسدود سازی است. که در کومودو "وب فیلتر" و Secure DNS باید این کارو انجام بدهند.

اما همینطور که گفتم چون فیشیتگ با فریب کاربر انجام میشه،بنابراین اینکه کاربر اطلاعاتشو در رابطه با سایتهای فیشینگ و مسائل امنیتی در این باره و راههای شناسایی صفحات جعلی ارتقا بده، حائز اهمیت است. روش تشخیص صفحات جعلی هم سخت نیست.

حملات فیشینگ برای هر کاربری زمانی رخ میده که کاربر عضو یک سایت باشه (دارای یوزر و پسورد باشه) یا بخواهد اطلاعات کارت خرید خودشو از طریق یک درگاه وارد بکنه که اصل اول اطمینان از اصالت اون سایت هست. که معمولا کاربر باید اون سایتها را روی مرورگر خودش ذخیره بکنه ؛ مثلا نه اینکه از طریق یک ایمیل ناشناخته وارد یک صفحه خرید بشه که اصالت اون صفحه محل شبهه باشه.....

یکی از ترفندهایی که خودم انجام میدم این هست که اگر مشکوک شدم میام اول رمز و نام کاربری را عمدا اشتباه وارد میکنم:n02: اگر صفحه جعلی باشه پیغام "رمز وارد شده اشتباه است" ظاهر نمیشه. چون اصلا به دیتابیس دسترسی نداره که تشخیص بده رمز وارد شده درسته یا نه؛ و فقط رمز منو سیو میکنه و میگه: "فعلا دسترسی مقدور نیست" .... حالا صد بار دیگه هم اشتباه وارد کنم همینو میگه!!!

در کل اینکه کاربر خودش آگاه باشه بزرگترین عامل در دام فیشر ها نیفتادن هست..... چون برای فیشینگ، آنتی ویروسها خیلی نمیتونن کاری انجام بدند، چون کد مخربی در کار نیست، مگر اینکه در بلک لیستشون اون صفحه را داشته باشن و هشدار بدهند، که البته در کومودو وب فیلتر و DNS باید این کارو انجام بدهند.

Hidden-Hunter
18-12-2015, 15:03
سلام علی جان

اخوی در تنظیمات دیفنس یا همون hips رول explorer را تمام پروسه ها را روی ask بگذاریم اشکالی نداره؟

الان همشون روی allowهستن

Jadda
18-12-2015, 17:19
سلام علی جان

اخوی در تنظیمات دیفنس یا همون hips رول explorer را تمام پروسه ها را روی ask بگذاریم اشکالی نداره؟

الان همشون روی allowهستن

سلام

نه اشکالی نداره، فقط اینکه این رول فقط برای پروسه explorer هست،

در اون قسمت قوانین "همه برنامه ها" مهمتر است که من توی تنظیمات خودم ویرایشش میکنم.........

اگر دوستان نیاز داشتند میتونم سر فرصت یکسری توضیحات با عکس در مورد تنظیمات خودم بدم، یا اینکه فایل تنظیمات خودم را اینجا قرار بدم برای دانلود.

این تنظیمات خودم هست (مربوط به HIPS):

Hidden-Hunter
18-12-2015, 17:22
سلام

در اون قسمت قوانین "همه برنامه ها" مهمتر است که من توی تنظیمات خودم ویرایشش میکنم.........

اگر دوستان نیاز داشتند میتونم سر فرصت یکسری توضیحات با عکس در مورد تنظیمات خودم بدم، یا اینکه فایل تنظیمات خودم را اینجا قرار بدم برای دانلود.

سلام علی جان
اگر میشه از اون تنظیماتی ک خودت استفاده میکنی را برای ما قرار بدی.. هرچه بیشتر بهتر دادا
ممنون

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Hidden-Hunter
18-12-2015, 17:36
علی جان چطوری این فایل را در این عکس اوردی؟

Captain
18-12-2015, 17:58
سلام
آقا علی این قسمت های Inactive رو به همین حالت بزاریم یا به حالت Active دربیاریم؟

FarshadBandari
19-12-2015, 01:23
سلام

علی آقا این گزینه "همه برنامه ها" تو لیست قوانین hips من نبود، اینو خودتون دستی ساختید؟ اگه آره میشه لطف کنید روششو بگید؟ بعد این کلیدهای رجیستری رو چطور؟ اونا رو هم دستی ساختید؟ یه توضیحی بدید ممنون میشم

Captain
19-12-2015, 10:56
علی آقا این گزینه "همه برنامه ها" تو لیست قوانین hips من نبود، اینو خودتون دستی ساختید؟ اگه آره میشه لطف کنید روششو بگید؟ بعد این کلیدهای رجیستری رو چطور؟ اونا رو هم دستی ساختید؟ یه توضیحی بدید ممنون میشم

سلام
با عرض پوزش از علی آقا که بنده پاسخ میدم.

ویرایش All Applications

اضافه کردن کلیدهای ریجستری

FarshadBandari
19-12-2015, 12:49
سلام
با عرض پوزش از علی آقا که بنده پاسخ میدم.

ویرایش All Applications

اضافه کردن کلیدهای ریجستری

ممنون از توضیحات، فقط در مورد all application اون مرحله آخر که ادیت رو میزنیم میگه یه اسمی بزن اونو باید همین عبارت " /:? " وارد کنیم؟

Captain
19-12-2015, 13:51
ممنون از توضیحات، فقط در مورد all application اون مرحله آخر که ادیت رو میزنیم میگه یه اسمی بزن اونو باید همین عبارت " /:? " وارد کنیم؟

خواهش میکنم
بله
دقت کنید که / نزنید. باید \ بزنید
*\:?

Hidden-Hunter
19-12-2015, 17:19
سلام علی جان
دادا شب اگر امدی لطفا تنظیماتی ک خودت برای hips و فایروال استفاده میکنی بگذاری را من و بقیه بچه ها ممنونت میشیم

Jadda
19-12-2015, 19:19
سلام علی جان
دادا شب اگر امدی لطفا تنظیماتی ک خودت برای hips و فایروال استفاده میکنی بگذاری را من و بقیه بچه ها ممنونت میشیم

سلام امیر خان،

یک پست با توضیحات و عکس از تنظیمات خودم سرفرصت میزارم و سعی میکنم در پایان هم فایل تنظیمات خودم را اینجا قرار بدم تا دوستان دانلود و توی کومودوی خودشون وارد کنند...

Hidden-Hunter
19-12-2015, 19:24
سلام امیر خان،

یک پست با توضیحات و عکس از تنظیمات خودم سرفرصت میزارم و سعی میکنم در پایان هم فایل تنظیمات خودم را اینجا قرار بدم تا دوستان دانلود و توی کومودوی خودشون وارد کنند...
علی جان واقعا ممنونم

فقط اگر فردا شب باشه که عالی یک هدیه شب یلدایی هم نصیبمون میشه

فدات دادا

tajrobenik
29-12-2015, 07:29
سلام

این تنظیمات رو میتونید در بخش فایروال و قوانین برنامه ها بسازید ، آدرس مقصد را برای برنامه وارد کنید و در یک قانون دیگر زیر مجموعه همان برنامه سایر ارتباطات را مسدود کنید.... فرصت شد فردا یک پست با تصایر قرار میدم.

.....:n01:

سلام.
همچنان منتظرم.
یک سری تنظیمات اعمال کردم.
اما مشکلاتی داره احتمالا بخاطرم تنظیماتم باشه.
بخاطر همون این جا مطرح کردم../
مثلا:
این system کاربردش چیه و چه تنظیماتی باید اعمال بشه.؟
و windows system application کاربردش چیه؟
در کل آدرس مقصد های سفارشی این جا چی هست؟
شما چند پست قبلی رو هم چک کردم یک مورد دیگه بود توضیح داده بودین

xaxi
30-12-2015, 22:40
سلام .. من آخرین نسخه‌ی Comodo Firewall رو دان کردم منتنها تو ویندوزم نصب نمیشه!

وقتی اجرا میکنم فایلشو، ویندوز 10 پیغام میده که این برنامه نمیتونه نصب شه رو سیستم!

ویندوزم 10 .. آخرین بیلد!

GodFather009
02-01-2016, 00:29
انگار قرار نیست این اینتر فیس کومود:n34:و عوض شه.واقعا 4 تا طراح خوب توی این شرکت نیست واسه دیزایین کاربر پسند.محیط خشک و زمخت

Jadda
02-01-2016, 20:37
انگار قرار نیست این اینتر فیس کومود:n34:و عوض شه.واقعا 4 تا طراح خوب توی این شرکت نیست واسه دیزایین کاربر پسند.محیط خشک و زمخت

سلام

در رابطه با طراحی ابتدا باید نوع نگاهی که به محصول داریم را مشخص بکینم که با چه نرم افزاری روبرو هستیم. آنتی ویروس، مدیاپلیر، ادیت تصاویر، و .....

نگاه حرفه ای و انتظاری که از یک رابط کاربری اینترنت سکیوریتی باید داشته باشیم چیه؟

در واقع چند اصل از نظر من در یک GUI مناسب باید رعایت بشه.... اول دسترسی به تنظیمات و هر چیز دیگری، با کمترین کلیک است. دوم دریافت بیشترین اطلاعات و در واقع یک Summary کامل و مفید از وضعیت سیستم و امنیت و بخشهای مختلف اینترنت سکیوریتی است.

دسترسی سریع به تنظیمات به نظر من تو کومودو عالیه.... مثلا از طریق کلیک راست روی آیکون کومودو در system tray هم میشه تنظیمات را عوض کرد و هم از اون طریق به تنظیمات وارد شد.

این امکان از طریق کلیک راست روی ویجت کومودو هم قابل دسترس است. این یعنی شما هر جا را که کلیک کنی کومودو یکسری امکانات را به ما میده....یعنی دسترسی سریع.

حتی خود ویجت همیتونه مفید باشه واطلاعات خوبی از وضعیت امنیت سیستم به کاربر میده..... الان من با عکس میفهمم یک فایل ناشناخته دارم که باید برم ببینم پی هست.... و اطاعت دیگر

اما در رابطه با پنجره اصلی کومودو که یک بخش اصلی از GUI کومودو است، با وجود قابلیت "نمایش پیشرفته" به نظر من پنجره حرفه ای از یک محصول امنیتی را شاهد هستیم.... واقعا من عاشقش هستم.... محصول دیگری سراغ دارید که پنجره اصلیش بهتر از این باشه به من معرفی کنید..... در پنجره اصلی کاربر اطلاعات کلی از وضعیت سیستم و شبکه و بخشهای مختلف کومودو به دست میاره و هم از همونجا میتونه مثلا آنتی ویروس یا هر بخش دیگری را فعال/غیرفعال بکنه و هم میتونه با کلیک روی بخش مورد نظر وارد تنظیمات اون بخش بشه.... در نوار وظیفه پایین هم بخشهای مهم کومودو که شما ازش بیشتر استفاده میکنید میتونه قرار بگیره..... بنابراین من فکر میکنم این پنجره چقدر به پرفکت نزدیک شده!! عالیه.

در بخش تنظیمات هم، تنظیمات در دو گروه تنظیمات عمومی و تنظیمات امنیتی در سمت چپ پنجره به صورت آبشاری قرار گرفتن، که تنظیمات هر قسمت به سهولت قابل دسترسیی است و اصلا پراکنده نیستند.....خیلی راحت کاربر میتونه بین بخشهای مختلف کومودو در سمت چپ؛ بالا و پایین بره و تنظیمات هر بخش را مشاهده و ویراش بکنه.....

در هر صورت این نظر من بود، به عنوان کسی که سعی میکنه یک نگاه حرفه ای به اینترفیس کومودو داشته باشم.... اما اگر پیشنهاد خاصی جهت بهتر شدن اینترفیس دارید من دوست دارم بشنوم.:n16:

aylar6888
02-01-2016, 21:10
دقیقا یکی از گزینه هایی که توی کمتر آنتی هست و کومودو داره امکان انتخاب میانبر و عوض کردن اونهاست ...خیلی عالیه..چیزی که برای یورز حرفه ای واقعا کاربردیه.هم توی ویجت هم توی تسکبار و هم توی پنجره اصلی گزینه های زیادی رو کاربر برای انتخاب داره که توی هیچ آنتی من ندیدم...

Captain
03-01-2016, 01:01
با سلام
علی آقا کومودو Self Defense نداره؟
من برای آزمایش این گزینه، سیستم رو فریز کردم و فایل های داخل پوشه ی کومودو رو حذف کردم که متاسفانه بیش از نیمی از فایل ها حذف شد!!
در صورتی که نباید چنین امکانی وجود داشته باشه.
لطفا این مورد مهم و حیاتی رو متذکر شوید تا اضافه کنند.

FarshadBandari
03-01-2016, 14:46
علی آقا یه سوالی از خدمتتون داشتم، فرض کنید یه نفر یه فایل مخرب رو داخل یه فایل PDF میفرسته و ما هم میایم اون فایل پی دی اف رو باز میکنیم، در این حالت HIPS و سندباکس آیا میتونن جلوی مخرب رو بگیرن و بهمون آلارم بدن یا نه چون به صورت پیش فرض فایل PDF رو یه فایل امن میدونن دیگه جلوی دسترسی اون مخرب که با فایل PDF ادغام شده رو نمیگیره؟

Jadda
03-01-2016, 18:34
با سلام
علی آقا کومودو Self Defense نداره؟
من برای آزمایش این گزینه، سیستم رو فریز کردم و فایل های داخل پوشه ی کومودو رو حذف کردم که متاسفانه بیش از نیمی از فایل ها حذف شد!!
در صورتی که نباید چنین امکانی وجود داشته باشه.
لطفا این مورد مهم و حیاتی رو متذکر شوید تا اضافه کنند.

سلام

کومودو Self Defense داره..... برای تست میتونید مخربهایی را تست کنید تا به کومودو حمله کنند. کومودو به راحتی از خودش دفاع میکنه.....بهتون قول میدم کومودو یکی از قویترین سیستمهای دفاع از خود را داره. هیچ پروسه ناامنی نمیتونه به راحتی به کومودو حمله بکنه.....

اما اینکه اجازه داده میشه کاربر فایلهایی را حدف بکنه بحث دیگرست... کومودو میگه کاربر میتونه هر کاری بکنه.

Jadda
03-01-2016, 19:34
علی آقا یه سوالی از خدمتتون داشتم، فرض کنید یه نفر یه فایل مخرب رو داخل یه فایل PDF میفرسته و ما هم میایم اون فایل پی دی اف رو باز میکنیم، در این حالت HIPS و سندباکس آیا میتونن جلوی مخرب رو بگیرن و بهمون آلارم بدن یا نه چون به صورت پیش فرض فایل PDF رو یه فایل امن میدونن دیگه جلوی دسترسی اون مخرب که با فایل PDF ادغام شده رو نمیگیره؟

عرض سلام

حقیقتش توصیح و نوشتن در مورد این موضوع خودش یک مقاله مفصل هست....

اما چیزی که قابل بیان است این هست که یک فایل pdf میتونه حاوی کد مخرب باشه. وقتی در باره کدهای مخرب درون یک فایل pdf حرف میزنیم عموما موضوع اسکریپتهای جاسازی شده درون یک فایل pdf است. البته ظاهرا روشهایی کشف شده که یک مخرب اجرایی هم قادر به جاسازی و اجرا از درون یک فایل pdf هم هست.... در هر صورت کومودو قابلیت تجزیه و تحلیل برنامه هایی که قادر به اجرای این کدها هستند را داره.... مثلا اگر قرار باشه کد مخربی از دورن یک pdf به اینترنت دسترسی داشته باشه پیغام خواهیم داشت، کاری که احتمالا این کدها انجان میدن برای دانلود مخرب،

در رابطه با اجرای یک فایل اجرایی مخرب از درون pdf اون چیزی که انتظار میره این هست که گرفتار سندباکس و HIPS خواهد شد.

kasi58
03-01-2016, 21:41
من فلشم ویروسی شده، وقتی روش میزنم میزنهempty, با کومودو چطور اسکنش کنم، چون رایت کلیک که میکنم اسکن کنه، نمیکنه،

Sent From my Nexus 7 2013 using Tapatalk

GodFather009
04-01-2016, 02:38
سلام

در رابطه با طراحی ابتدا باید نوع نگاهی که به محصول داریم را مشخص بکینم که با چه نرم افزاری روبرو هستیم. آنتی ویروس، مدیاپلیر، ادیت تصاویر، و .....

نگاه حرفه ای و انتظاری که از یک رابط کاربری اینترنت سکیوریتی باید داشته باشیم چیه؟

در واقع چند اصل از نظر من در یک GUI مناسب باید رعایت بشه.... اول دسترسی به تنظیمات و هر چیز دیگری، با کمترین کلیک است. دوم دریافت بیشترین اطلاعات و در واقع یک Summary کامل و مفید از وضعیت سیستم و امنیت و بخشهای مختلف اینترنت سکیوریتی است.

دسترسی سریع به تنظیمات به نظر من تو کومودو عالیه.... مثلا از طریق کلیک راست روی آیکون کومودو در system tray هم میشه تنظیمات را عوض کرد و هم از اون طریق به تنظیمات وارد شد.

این امکان از طریق کلیک راست روی ویجت کومودو هم قابل دسترس است. این یعنی شما هر جا را که کلیک کنی کومودو یکسری امکانات را به ما میده....یعنی دسترسی سریع.

حتی خود ویجت همیتونه مفید باشه واطلاعات خوبی از وضعیت امنیت سیستم به کاربر میده..... الان من با عکس میفهمم یک فایل ناشناخته دارم که باید برم ببینم پی هست.... و اطاعت دیگر

اما در رابطه با پنجره اصلی کومودو که یک بخش اصلی از GUI کومودو است، با وجود قابلیت "نمایش پیشرفته" به نظر من پنجره حرفه ای از یک محصول امنیتی را شاهد هستیم.... واقعا من عاشقش هستم.... محصول دیگری سراغ دارید که پنجره اصلیش بهتر از این باشه به من معرفی کنید..... در پنجره اصلی کاربر اطلاعات کلی از وضعیت سیستم و شبکه و بخشهای مختلف کومودو به دست میاره و هم از همونجا میتونه مثلا آنتی ویروس یا هر بخش دیگری را فعال/غیرفعال بکنه و هم میتونه با کلیک روی بخش مورد نظر وارد تنظیمات اون بخش بشه.... در نوار وظیفه پایین هم بخشهای مهم کومودو که شما ازش بیشتر استفاده میکنید میتونه قرار بگیره..... بنابراین من فکر میکنم این پنجره چقدر به پرفکت نزدیک شده!! عالیه.

در بخش تنظیمات هم، تنظیمات در دو گروه تنظیمات عمومی و تنظیمات امنیتی در سمت چپ پنجره به صورت آبشاری قرار گرفتن، که تنظیمات هر قسمت به سهولت قابل دسترسیی است و اصلا پراکنده نیستند.....خیلی راحت کاربر میتونه بین بخشهای مختلف کومودو در سمت چپ؛ بالا و پایین بره و تنظیمات هر بخش را مشاهده و ویراش بکنه.....

در هر صورت این نظر من بود، به عنوان کسی که سعی میکنه یک نگاه حرفه ای به اینترفیس کومودو داشته باشم.... اما اگر پیشنهاد خاصی جهت بهتر شدن اینترفیس دارید من دوست دارم بشنوم.:n16:
ممنون داش واسه جواب.راستش اینترفیس ورژن قبل فک کنم ورژن 5 یا 6 که عوض شد و این شکل جدید به خودش گرفت خیلی بهتر و کامل تر بود
در از تنظیمات زیاد بیشتر لذت میبرم تا دسترسی سریع.نمیخوام مقایسه کنم ولی از اینترفیس کسپر یا اوت پوست یا انلاین ارمور بیشتر خوش میاد.این طاهر شبیه بیتدفندره یا اون شبیه این :n13:.بحث اینتر فیس بیشتر سلیقه ای هست و کمی هم کاربردی.حالا به هر حال یه خونه تکونی بد نیست براش فک کنم.
یا حق

GodFather009
04-01-2016, 02:41
دقیقا یکی از گزینه هایی که توی کمتر آنتی هست و کومودو داره امکان انتخاب میانبر و عوض کردن اونهاست ...خیلی عالیه..چیزی که برای یورز حرفه ای واقعا کاربردیه.هم توی ویجت هم توی تسکبار و هم توی پنجره اصلی گزینه های زیادی رو کاربر برای انتخاب داره که توی هیچ آنتی من ندیدم...
راستش به خاطر این ویژگی که شما فرمودین دوباره نصب کردم . این واقعا جالب بود که به خاطر نصب و پاک کردن سریه متوجه نشدم.واقعا کاربردی و جالبه.
فک کنم باید دیگه ویندوزو عوض کنم.تو این هفته 10 نوع سوییت و فایرال نصب کردم و پاک کردم:n31:
یا حق

FarshadBandari
06-01-2016, 13:40
علی آقا یه مشکلی که کومودو تو ویندوز 10 داره اینه که هر اپلیکیشن شخص ثالثی رو که از استور دانلود و میخوایم اجرا کنیم سندباکس و hips جلوشو میگیرن و به عنوان فایل نا امن میشناسنش، اگه میشه این مورد رو مطرح کنید که یا یه لیست امن از اپلیکیشن های استور داخل کومودو قرار بدن تا به هر اپی گیر نده یا اینکه کلا اپلیکیشن های استور رو به صورت پیش فرض امن بدونه

vooroojack1989
06-01-2016, 20:44
دوستان قدرت این آنتی ویروس برای شناسایی ویروس های فلش چطوریه ؟

Parseh38
06-01-2016, 23:29
سلام

سلام علی آقا
والا منم اینترفیس نسخه 5 رو بیشتر دوست داشتم حالا اگر بشه چند تا تم جدید هم اضافه بشه بد نیست
با نشکر از شما عزیزان:n16:

Jadda
07-01-2016, 20:13
دوستان قدرت این آنتی ویروس برای شناسایی ویروس های فلش چطوریه ؟

منظور از ویروسهای فلش همون ویروسهایی که از طریق فلش مموری وارد سیستم میشن؟ ..... هیچ فرقی نداره، اگه شناخت که هیچ، اگر نشناخت و خواستند وارد سیستم بشن بخش"حفاظت" کومودو جلوی آلوده شدن را میگره با اتوسندباکس و HIPS

سلام علی آقا
والا منم اینترفیس نسخه 5 رو بیشتر دوست داشتم حالا اگر بشه چند تا تم جدید هم اضافه بشه بد نیست
با نشکر از شما عزیزان:n16:

نسخه 9 تم اصلیش کاملا متفاوت هست.

Nico-SMY
14-01-2016, 12:59
یک مشکلی که جدیدا بهش برخوردم ابنه که حدود یک روزه که دیتا بیسش کومودو اپدیت نمیشه؟برای من نسخه دیتابیس 23966 هستش .گفتم حتما مشکل از سیستم منه.رفتم تو سایت کومودو هم دیدم همین نسخه هست.
واقعا چرا؟

Jadda
14-01-2016, 15:20
یک مشکلی که جدیدا بهش برخوردم ابنه که حدود یک روزه که دیتا بیسش کومودو اپدیت نمیشه؟برای من نسخه دیتابیس 23966 هستش .گفتم حتما مشکل از سیستم منه.رفتم تو سایت کومودو هم دیدم همین نسخه هست.
واقعا چرا؟

سلام

اونچه که از طریق تجربه دیدم، هر چند ماه این اتفاق میافته، و چند دلیل میتونه داشته باشه، از تغییر در زیرساختها و سرورهای دانلود و یا شایدم سیستم کاهش امضای دیتابیس (اخرین بار دیدم حجمش به 305 مگ رسیده بود الان با کاهش مواجه شده و حدود 294 مگ هست) که احتمال داره موقتا آپذیت را متوقف کنند. اما نکته اینجاست که در هر حال کومودو متکی بر دیتابیس نیست و همزمان ار کلود هم استفاده میکنه و حتی در صورت بروز اشکال در سرورهای کلود هم باز آپدیت نشدن موقتی هم خطری برای کاربر نداره، بخش دیفنس محافظت را انجام میده. عدم آپدیت موقتی محصولاتی را نگران میکنه که برای حفاظت از سیستم کاربر ، متکی بر دیتابیس هستند. این وضعیت برای کومودو متصور نیست..... در نهایت چیزی که مسلم است یا در حال بهبود سرورها/دیتابیس هستند یا رفع اشکال.

====

ویرایش:

الان کومودو برای دیتابیس آپدیت داده DB: 23971
حجم کل دیتابیس باز دو ، سه مگ کمتر شده، الان حدود 292 مگ هست.:V30:

===

ویرایش:

این هم پاسخ ایگور، مسئول بخش آنتی ویروس:

We are improving quality of generic signatures. This means better detection rate and reduced base size. There is no any error and reduced base size is expected

Thank you
Igor

kasi58
17-01-2016, 23:04
سلام من حدود ۱۰ روز هست که آپدیت میکنه ولی موقع نصب با مشکل روبرو میشه و خطا میده ،چی کا رکنم ؟ الان وضیت قرمز هست و هشدار میده ولی آپدیت رو هم نصب نمیکنه

Jadda
18-01-2016, 18:11
سلام من حدود ۱۰ روز هست که آپدیت میکنه ولی موقع نصب با مشکل روبرو میشه و خطا میده ،چی کا رکنم ؟ الان وضیت قرمز هست و هشدار میده ولی آپدیت رو هم نصب نمیکنه

به مسیر زیر برید:

ProgramData/Comodo/Cis/wpTemp

هرچی فایل در پوشه wpTemp میبیند را حذف کنید... بعد کومودو را آپدیت کنید.

kasi58
20-01-2016, 10:29
به مسیر زیر برید:

ProgramData/Comodo/Cis/wpTemp

هرچی فایل در پوشه wpTemp میبیند را حذف کنید... بعد کومودو را آپدیت کنید.

..
program data میرم ولی فایلی مربوط به comodo نیست ،فقط یک فایل catia هست که اونم به این ربطی نداره ،،،،چی کار کنم ؟

Jadda
23-01-2016, 18:24
..
program data میرم ولی فایلی مربوط به comodo نیست ،فقط یک فایل catia هست که اونم به این ربطی نداره ،،،،چی کار کنم ؟

سلام

مطمئنید مسیر را درست رفتید؟ تو مسیر ProgramData شما باید کلی فولدر داشته باشید که یکی مربوط به کومودو هست....

kasi58
01-02-2016, 13:03
سلام

مطمئنید مسیر را درست رفتید؟ تو مسیر ProgramData شما باید کلی فولدر داشته باشید که یکی مربوط به کومودو هست....

من program data تو c ندارم تو E دارم که عکسش را هم گذاشتم هیچی توش نیست

Jadda
01-02-2016, 17:49
سلام

البته اون پوشه پیشفرض مخفی هست.... باید از طریق کنترل پنل ، تنظیم نشان دادن فایل و و پوشه های مخفی را انتخاب کنید

راستی، الان چند وقت از مشکل شما میگذره، هنوز کومودو آپدیت نمیشه؟

kasi58
01-02-2016, 21:21
سلام

البته اون پوشه پیشفرض مخفی هست.... باید از طریق کنترل پنل ، تنظیم نشان دادن فایل و و پوشه های مخفی را انتخاب کنید

راستی، الان چند وقت از مشکل شما میگذره، هنوز کومودو آپدیت نمیشه؟

نه متاسفانه حل نشده ،هر روز هم کلی حجم اینترنتم میپره ولی نمیتونه نصب کنه
این مسیری که شما گفتی رفتم عکسش رو گذاشتم ولی باز تو program data هیچ فایلی نیست ..!

دیگه واقع نمیدونم چی کار کنم ،مشکلی نداشتم تا همین ۱ ماه پیش

kasi58
01-02-2016, 22:59
جالبه با اینکه program data هنوز خالی هست ولی comodo درست شد و فعلا امن نشون میده ..چی کار کنم که این مشکل پیش نیاد دوباره

M A M M U T
01-02-2016, 23:38
ببخشید همه ی نسخه های کومودو رایگانه؟ یا نسخه های پولی هم داره؟
آنتی ویروس + اینترنت سکیوریتی رایگانشو از کدوم لینک باید دانلود کنم ؟

●●●FDR●●●
02-02-2016, 07:35
ببخشید همه ی نسخه های کومودو رایگانه؟ یا نسخه های پولی هم داره؟
آنتی ویروس + اینترنت سکیوریتی رایگانشو از کدوم لینک باید دانلود کنم ؟

غیر رایگان هم داره. آنتی ویروس رو برای چه ویندوزی میخواین ؟

Vahid67
02-02-2016, 23:03
دوستان من از Choromodo استفاده میکنم ولی جدیدا توی بعضی سایت ها که میرم Crash میکنه !!!

Nine
15-02-2016, 23:14
Jadda عزیز با سلام
من هنوز به درک درستی از HIPS (تو ویدیو ESET، هیپس تلفظ میشد) نرسیدم شاید چون من از کومودو استفاده نکردم تا حالا. (ویرایش : الان نصبش کردم)
میشه این HIPS رو معادل APPLICATION CONTROL کسپرسکی در نظر گرفت؟
در واقع اگه بین HIPS و BEHAVIOR BLOCKER تمایز قائل بشیم، در مورد کارکرد رفتارشناسی خوب میشه فرض کرد آنتی ویروس با زیر نظر گرفتن عملکرد یه فایل میتونه اونو به عنوان مخرب شناسایی کنه. حالا این HIPS چطوری یه فایل رو به عنوان یه فایل مشکوک میخواد معرفی کنه؟ یعنی الگوریتم کلیش چطوریه؟ خوب اینکه فقط به کاربر اطلاع بده که یه فایل داره اجرا میشه که کافی نیست چون ممکنه اون فایل رو ما بدون اینکه بدونیم مخربه خودمون اجراش کنیم. اینکه میگید HIPS در نهایت به یه فایروال خوب منتهی میشه کمی مساله رو روشن میکنه (البته اینجوری به نظر میرسه HIPS به سمت فایروال بره تا به عنوان بخش از آنتی ویروس) اما اگه یه فایلی که ما فکر میکنیم سالمه رو اجرا کنیم و بهش اجازه دسترسی هم بدیم اون وقت HIPS قرار نیست کمکی بکنه. درسته؟
HIPS چه روشی رو در پیش میگیره که سوالاش از کاربر خیلی زیاد نشه؟ (فکر کنم امسی سافت هم به فکر حذف HIPS از محصولاتش است شاید به همین علت که کاربر عادی تحمل سوالات زیاد رو نداره، بیت دیفندر اتوپایلوت رو برا همین بی حوصلگی کاربرا گذاشته که آنتی ویروس کاملا خومختار بشه)
توضیحی که خود سایت کومودو در مورد Behavior Blocker داده کار رو خراب تر میکنه چون در توضیح اون HIPS رو ذکر کرده
و برای HIPS

ضمنا قرار بود تنظیمات بهینه کومودو رو بذارید که انگار مشغله زیاد نذاشته این امر اتفاق بیفته.
فکر میکنید رایگان بودن اینترنت سکیوریتی کومودو ادامه داشته باشه؟
راستی تو نسخه فارسی پرانتزها جابه جا نمایش داده میشه
ممنون

FarshadBandari
17-02-2016, 18:04
سلام

علی آقا عذر میخوام که به صورت نقل قول دارم ازتون سوال میپرسم
من یه مشکلی دارم که واقعا اعصابمو خورد کرده، ممنونم میشم اگه راهنماییم کنید تا حلش کنم
مشکل اینه که من به صورت همزمان از یه کانکشن وای فای و یه کانکشن LAN روی ویندوز استفاده میکنم، یعنی از 2تا مودم مجزا اینترنت میگیرم رو ویندوز، منتها زمانی که فایروال کومودو فعال هست فقط یکی از کانکشن ها اتصال اینترنتش برقرار میشه (اونی که زودتر وصل شده)، یعنی مثلا اگه به وای فای وصل باشم بعد که کابل LAN رو وصل میکنم اینترنت نمیاد و تو Network and sharing center جلوی کانکشن Lan مینویسه no network access، ولی زمانی که فایروال رو قطع میکنم سریع اتصال اینترنت برقرار میشه، یعنی هربار که بخوام از 2تا کانکشن استفاده کنم اول باید فایروال رو یه لحظه قطع کنم تا سیستم اینترنت بگیره بعد فایروال رو وصل کنم، فایروال تو حالت تنظیمات دستی هست، ممنون میشم راهنمایی کندی چجوری این مشکل رو حل کنم

Jadda
17-02-2016, 21:01
Jadda عزیز با سلام
من هنوز به درک درستی از HIPS نرسیدم.....

سلام علیکم

ابتدا اجازه بدید من بررسی HIPS را از نگاه یک تاپ یوزر خدمت شما ارائه بدم، چون دوست ندارم بررسی یک ماژول تحت تاثیر فقط یک بخشی از کاربران (مبتدی) قرار بگیره. چون در بخش HIPS منتقدین برای انتقاد از HIPS سریع کاربران ناوارد را مطرح میکنند و میفرمایند HIPS به درد اونها نمیخوره! اکی من قبول کردم، بعد وارد مرحله دوم میشم: فرضا من یک تاپ یوزر هستم. انوقت HIPS برای من از مهمترین بخشها محسوب میشه، چیزی که به من این امکان را می دهد تا هر پروسه ی مشکوک و ناشناخته ای را بلاک و قطع کنم، به من اجازه میده علاوه بر آنتی ویروسم ، خودم هم شخصا رفتار یک فایل را زیر نظر بگیرم، اینها برای یک کاربر حرفه ای طلاست!

خب داستان این هست که من کنترل مانیتورینگ و بلاک آنی یک پروسه را در اختیار دارم و یک فایل اجرا میشه اینجا سه سناریو وجود داره:
یک:

یا HIPS صراحتا هشدار میده که رفتار فایل مشکوک است و بلاک کنید ( به شرط اینکه HIPS دارای الگوریتمهای تشخیص رفتار مخرب باشه که کومودو داره)

دو:

یا اینکه از روی رفتار نمیتونه تشخیص بده و صرفا فعالیتهای فایل را در قالب پیغام نشون میده اینجا من دو تا گزینه در اختیار دارم، اول اینکه خودم از روی رفتار فایل بفهمم فایل مشکوک هست، دقیقا من مثل رفتارشناسی عمل میکنم و تعاریف تشخیص رفتار فایل مشکوک در ذهن کاربر وجود داره، همانطور که سیستمهای تشخیص از روی رفتارشناسی، با رصد رفتار یک فایل و مطابقت با تعاریف موجود در خودشون یک فایل را مشکوک و مخرب معرفی میکنند، کاربر حرفه ای هم میتونه همین کار را بکنه، دقیقا مثل این هست که کارشناسان ساخت امضا برای ماژول رفتارشناسی یکسری رفتارها را شناسایی و وارد دیتابیس میکنند کاربر حرفه ای هم دست کم با تست مخربهای متفاوت در گذشته رفتارهایی از مخربها در ذهنش نقش میبنده..... (این مورد را کاربرانی که تجربه دارند میفهمند چی میگم)..... و همینطور که هیچ رفتارشناسی ای نمیتونه همه مخربها را تشخیص بده، البته که هیچ کاربری هم نمیتونه همه مخربها را از روی رفتارشون تشخیص بده و همینطور که رفتارشناسی آنتی ویروسها میتونه فالس داشته باشه ، رفتارشناسی کاربر هم میتونه فالس داشته باشه. پس اشکالی در این مورد نمیشه به کاربر حرفه ای گرفت.

اما فرض کنیم نه رفتارشناسی محصول ما و نه رفتارشناسی کاربر نتوانند مخرب را تشخیص بدهند .... امکان سوم:

یک امکان دیگه مسدود فایل و بررسی دستی فایل است که هر کاربر حرفه ای خیلی راحت میتونه بفهمه فایل مخرب است یا نه (کمترین کار بلاک فایل و اسکن فایل در VT هست).... چند وقت پیش به یکی از دوستان (اقا امیر) میگفتم (حالا به شوخی و جدی) من ایکی ثانیه میفهمم فایل مخربه یا امن هست.... فقط یک محصول میخوام که اجازه مسدو کردن فایل را قبل از این ایکی ثانیه، به من بده:n02:

خب، جریان ساده است، محصولاتی که فط رفتارشناسی اتوماتیک دارند اون دو سناریوی بعدی را ندارند! یا محصول شما از روی رفتار فایل تشخیص میده یا نمیده.....کابر این وسط کاره ای نیست، سوال: این سیستم دفاعی تو امنیت الان قویترین مدل حفاظت هست؟؟ کدوم کاربر حرفه ای این مدل را میپسنده؟

تو بحث HIPS نمیدونم چرا یک عده نیمه خالی لیوان را میبینند؟ مگر رفتارشناسی فلان محصول میتونه همه مخربها را کشف کنه؟ خب کاربر هم از روی تعاریف ایجاد شده در ذهنش هم میتونه بخشی (حتی بخش کمی) از مخربها را شناسایی کنه، ولی مهم این هست که این امکان برای کاربر وجود داره...........
نکنه خیی واضحی اینجا وجود داره: اگر کاربری HIPS محصول خود را غیرفعال کند در برابر اون محصولی که اصلا HIPS ندارد هیچ چیزی را از دست نمیده....<==کسی با این نظر من مخالفه؟

بنابراین در بحث HIPS برای کاربران مبتدی نیمه پر لیوان را ببینید که محصول فاقد HIPS اون نیمه پر را نداره.... و برای کاربران حرفه ای این لیوان همیشه لبریز هست.

======

تو پست شما یکسری سوالات در مورد کومودو هست که سرفرصت نظر خودم را میگم.....

Nine
17-02-2016, 21:26
سلام علیکم

ابتدا اجازه بدید من بررسی HIPS را از نگاه یک تاپ یوزر خدمت شما ارائه بدم، .....

kasi58
17-02-2016, 23:31
سلام من یک برنامه hisuiteبرا کانکت موبایل میخوام وصر کنم ولی یعد از نصب میگه windows cant sepecific path or doesnt have permission میده که فکر کنم کومودوrestrictش کرده، چطور از sendboxدرش بیارم؟

Jadda
19-02-2016, 19:35
سلام من یک برنامه hisuiteبرا کانکت موبایل میخوام وصر کنم ولی یعد از نصب میگه windows cant sepecific path or doesnt have permission میده که فکر کنم کومودوrestrictش کرده، چطور از sendboxدرش بیارم؟

از این قسمت فایل را امن کنید: تنظیمات > اعتبارسنجی فایلها> لیست فایل

mohammad_203
26-02-2016, 11:31
سلام دوستان
از کومودو چه خبر
ورژن جدید تر اومده؟ بهتر شده؟ باگ خاصی نداره؟
چقدر تاپیک های آنتی ویروس بی روح شدن :(

saman1330
26-02-2016, 12:18
درود
من تازه ویندوز عوض کردم و میخام یه انتی ویروس روش نصب کنم(قبلن از نود 32 استفاده میکردم)
تو نوشته ها که گشتم بنظر یکی از بهترین انتی ویروس های رایگان کمودو هست
میخاستم بدونم کدوم محصولاتش رو نیاز دارم برای نصب؟(یه راهنمایی مختصر کنین چون دیدم که 7-8 تا مخصول داره!)
در ضمن ایا مکمل دیگری هم نیاز داره؟
سپاس:n16:

Jadda
26-02-2016, 19:57
سلام دوستان
از کومودو چه خبر
ورژن جدید تر اومده؟ بهتر شده؟ باگ خاصی نداره؟
چقدر تاپیک های آنتی ویروس بی روح شدن :(

سلام

فعلا در حال کار روی نسخه 9 هستند، ضمن اینکه انتشار نسخه اول کومودو کلود کمی باعث کندی کار روی نسخه اینترنت سکیوریتی شده ، در هر حال باید منتظر نسخه بتا 9 باشیم، زمانش را نمیدونم!

درود
من تازه ویندوز عوض کردم و میخام یه انتی ویروس روش نصب کنم(قبلن از نود 32 استفاده میکردم)
تو نوشته ها که گشتم بنظر یکی از بهترین انتی ویروس های رایگان کمودو هست
میخاستم بدونم کدوم محصولاتش رو نیاز دارم برای نصب؟(یه راهنمایی مختصر کنین چون دیدم که 7-8 تا مخصول داره!)
در ضمن ایا مکمل دیگری هم نیاز داره؟

نسخه اینترنت سکیوریتی را نصب کنید (آموزش نصب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))، و دیتابیس آنتی ویروس را هم دانلود و بعد آفلاین آپدیت کنید (آموزش آپدیت آفلاین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])).....تمام موارد آموزشی در باره نصب و استفاده در پست دوم آمده.

لینک دانلود CIS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لینک دانلود دیتابس آنتی ویروس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در کنارش میتونید Malwarebytes Anti-Malware ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را به صورت رایگان و گارد خاموش استفاده کنید.

xpz
27-02-2016, 00:40
سلام خدمت دوستان
من این برنامه رو دانلود کردم ولی موقع نصب این خطا رو میدهtthe aplication has failet to start because its side-by-side configuration is incorec

Jadda
27-02-2016, 19:58
سلام خدمت دوستان
من این برنامه رو دانلود کردم ولی موقع نصب این خطا رو میدهtthe aplication has failet to start because its side-by-side configuration is incorec

سلام

طبق 32 یا 64 بیت بودن سیستم در لینک زیر بسته مربوطه را دانلود و نصب کنید

لینک دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

xpz
27-02-2016, 23:10
دانلود و نصب کردم هیچ تاثیری نداشت.
اسم فایل نصبی انتی ویروس cav_installer هست و آیکنش صفحه خالی هست که عکس یه سپر روشه.

Comodo Antivirus 8.2.0.47092

از خود سایت کومودو دان کردم. شاید بد دانلود شده...

kasi58
28-02-2016, 00:13
سلام
من کماکان با مشکل آپدیت دست و پنجه نرممیکنم رفتم تو فلدر \ProgramData\Comodo\Cis\wpTemp کومدو پاک کردم ولی باز هم موقع‌ نصب به مشکل بر میخوره..

چی‌ کار کنم ؟

shahin666
29-02-2016, 04:10
سلام

این ویروس چی هست من هربار وقتی این ویروس شناسایی میشه و میره تو قرنطینه و از قرنطینه هم حذفش میکنم بازم از دوباره کمودو باز تو درایو C تو همون قسمت باز پیغام میده که پیداش کرده و میفرسته قرنطینه
حالا اول این که این ویروس چی هست ؟!! و چرا نمی تونه کاملش پاکش کنه

Jadda
29-02-2016, 22:33
سلام
من کماکان با مشکل آپدیت دست و پنجه نرممیکنم رفتم تو فلدر \ProgramData\Comodo\Cis\wpTemp کومدو پاک کردم ولی باز هم موقع‌ نصب به مشکل بر میخوره..

چی‌ کار کنم ؟

بالاخره شما اون مسیر را روی سیستم خودتون پیدا کردید!!

یکبار محتویات اون پوشه را حذف کنید و سیستم را ریستارت کنید و کومودو را دستی آپدیت کنید......تنظیمات آپدیت را روی اتوماتیک بزارید.

سلام

این ویروس چی هست من هربار وقتی این ویروس شناسایی میشه و میره تو قرنطینه و از قرنطینه هم حذفش میکنم بازم از دوباره کمودو باز تو درایو C تو همون قسمت باز پیغام میده که پیداش کرده و میفرسته قرنطینه
حالا اول این که این ویروس چی هست ؟!! و چرا نمی تونه کاملش پاکش کنه

اونچه که مشخصه کومودو فایل را به عنوان PUA میشناسه. دقیقترش احتمالا با این برچسب: ApplicUnwnt.Win64.HackTool.KMS.~A

خب این مربط به ابزار فعالسازی هست که برای ویندوزتون استفاده کردید. احتمالا از KMS-Pico استفاده کردید و اون فایل که کومودو میشناسه مربوط به این ابزار هست و هر بار هم بازتولید میشه. به سبب همین هر بار که کومودو قرنطینه میکنه مجدد در ریستارت بعدی ساخته میشه......

از نظر من میتونید فایل را در لیست استثنائات یا حتی لیست فایلهای امن کومودو قرار بدهید. هر چند درستر این هست که فایل را در virustotal یا در valkyrie ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) آپلود کنید و لینکش را اینجا بزارید تا بهتر نظر بدیم.

kasi58
04-03-2016, 16:12
az koja dasti update konam.?
sry my farsi keyboard has a problem

Jadda
04-03-2016, 19:28
az koja dasti update konam.?
sry my farsi keyboard has a problem

سلام

اینجا لینک های آموزش و لینک دانلود فایل دیتابیس آنتی ویروس هست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ali_ab
04-03-2016, 20:14
با سلام به دوستان عزیز
فایل patch مربوط به نرم افزاری رو به محض اینکه روش کلیک کردم کومودو به عنوان ویروس اون رو حذف کرد. از چه طریقی می تونم اون فایل رو برگردونم؟
از کمک و راهنمایی دوستان سپاسگزارم
موفق باشید

Jadda
04-03-2016, 21:59
با سلام به دوستان عزیز
فایل patch مربوط به نرم افزاری رو به محض اینکه روش کلیک کردم کومودو به عنوان ویروس اون رو حذف کرد. از چه طریقی می تونم اون فایل رو برگردونم؟
از کمک و راهنمایی دوستان سپاسگزارم
موفق باشید

سلام

از بخش قرنطینه فایل را برگردونید (حین بازگرداندن هم پیغامی ظاهر میشه که میتونید فایل را به لیست استثنائات آنتی ویروس هم اضافه کنید، البته باید به لیست امن هم اضافه کنید وگرنه بعد از اجرا وارد سندباکس میشه و کومودو یک مسیر مجازی را در اختیاز فایل قرار میده)

ضمنا توصیه میکنم کومودو را بزارید روی پرواکتیو

™ Hadi
06-03-2016, 14:54
سلام دوستان، يک سؤال در مورد تنظيمات فايروال :

فايل‌هاي سيستمي و ويندوز مثل svchost و اينا دسترسي‌شون رو ميشه فقط Outgoing تنظيم کرد و incoming رو مسدود کنيم مشکلي ايجاد نميکنه؟

saman1330
07-03-2016, 11:06
درود
من یه مشکل با کومودو دارم
IDM رو قرنطینه میکنه در صورتی که من توی لیست استثنا گذاشتم(اینجور که فهمیدم باید بزارمش توی لیست امن ولی همچین لیستی پیدا نمیکنم!)
مورد بعدی حالت بازی چی هست؟

™ Hadi
08-03-2016, 18:48
سلام دوستان و به ويژه مهندس علي آقاي گل

من اين تنظيمات بهينه رو نمي‌تونم إعمال کنم: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فکر کنم اين مال نسخه‌هاي قبلي هست و الآن به درد نمي‌خوره؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Jadda
08-03-2016, 20:19
درود
من یه مشکل با کومودو دارم
IDM رو قرنطینه میکنه در صورتی که من توی لیست استثنا گذاشتم(اینجور که فهمیدم باید بزارمش توی لیست امن ولی همچین لیستی پیدا نمیکنم!)
مورد بعدی حالت بازی چی هست؟

از قسمت تنظیمات پیشرفته > اعتبار سنجی فایلها > لیست فایل IDM را امن کن

حالت بازی همان حالت سایلنت است که کومودو کمتر پیغام میده و آپدیت نمیشه و غیره و مثلا حین بازی (یا هر کار دیگری) کمترین تاثیر و دخالت را انجام میده....

™ Hadi
08-03-2016, 22:07
به خاطر مشکل آپديتش صرفنظر کردم، زود زود کنسل ميشد از اوّل شروع مي‌کرد! :n04:

kasi58
09-03-2016, 21:45
سلام
برای نصب افلاین اپدیت بعد از اینکه فایل را دانلود کردم باید کامپیوتر رو را استارت کنم برم تو حالت safe mode؟
چیو موقع بوت بزنم بره تو حالت safe mode?

behnamy01
09-03-2016, 23:22
Jadda عزیز، اپلیکیشن موبایلی (کومـودو اندروید) که معرفی کردید امروز notification میداد واسه آپدیتش، منم آپدیت کردم. ولی مرحله آخر، smart manager خود گوشی که فکر میکنم مک-کـافی پشـت پـرده ساپـورت گوشی های سـامسونگ رو میکنه، میگفت این اپلیـکیـشن کومـودو ویـروس هستش و هشدار میداد. نظرتون چیه؟

Hidden-Hunter
10-03-2016, 08:40
@Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز، اپلیکیشن موبایلی (کومـودو اندروید) که معرفی کردید امروز notification میداد واسه آپدیتش، منم آپدیت کردم. ولی مرحله آخر، smart manager خود گوشی که فکر میکنم مک-کـافی پشـت پـرده ساپـورت گوشی های سـامسونگ رو میکنه، میگفت این اپلیـکیـشن کومـودو ویـروس هستش و هشدار میداد. نظرتون چیه؟
سلام
این اسمارت منیجر در اپدیت جدید برای منم امده من که قبولش ندارم، بنظرم فالس بوده و برنامه کومودو خودش سیف هست.:n23:

behnamy01
10-03-2016, 15:16
سلام
این اسمارت منیجر در اپدیت جدید برای منم امده من که قبولش ندارم، بنظرم فالس بوده و برنامه کومودو خودش سیف هست.:n23:

الان بر فرض من بخوام به این اسـمارت منیجر یا مک کـافی بگم که این کـومودو ویـروس نیست و مشکلی نداره باید چه کار کنم؟! قسمتی برای اطـلاع رسانی بهشون وجود نداره

Jadda
10-03-2016, 18:31
سلام
برای نصب افلاین اپدیت بعد از اینکه فایل را دانلود کردم باید کامپیوتر رو را استارت کنم برم تو حالت safe mode؟
چیو موقع بوت بزنم بره تو حالت safe mode?

سلام

نیازی به Safe mode نیست.

بعد از آپدیت دیتابیس اینترنت را قطع کنید و کومودو را باز کنید و آپدیت را وارد کنید.

Jadda
10-03-2016, 18:36
الان بر فرض من بخوام به این اسـمارت منیجر یا مک کـافی بگم که این کـومودو ویـروس نیست و مشکلی نداره باید چه کار کنم؟! قسمتی برای اطـلاع رسانی بهشون وجود نداره

گوشیم مارک دیگریست و از اسمارت منجر خبری ندارم، در هر حال فالس هست پیغامش و اگر قسمتی برای ارسال فالس ندارید، دست کم باید قسمتی به عنوان استثنا داشته باشه که میتونید کومودو را به لیست استثناش اضافه کنید.

kasi58
11-03-2016, 21:43
@Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز، اپلیکیشن موبایلی (کومـودو اندروید) که معرفی کردید امروز notification میداد واسه آپدیتش، منم آپدیت کردم. ولی مرحله آخر، smart manager خود گوشی که فکر میکنم مک-کـافی پشـت پـرده ساپـورت گوشی های سـامسونگ رو میکنه، میگفت این اپلیـکیـشن کومـودو ویـروس هستش و هشدار میداد. نظرتون چیه؟

How can I download the comoodo apllication for my android phone?
is it useful or not?
how much its capacity? in MB?

Jadda
12-03-2016, 20:00
How can I download the comoodo apllication for my android phone?
is it useful or not?
how much its capacity? in MB?

اینجا را نگاه بیندازید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، البته در گوکل پلی استور موجود هست. نصب کنید اگر مفید بود نگهش دارید و حدود 18 مگ فضا میگیره.

manuch
12-03-2016, 23:06
این هم حضرت کمودو علیه السلام !

Jadda
13-03-2016, 06:35
این هم حضرت کمودو علیه السلام !

سلام

مخربی که لینکش را قرار دادید را دانلود کردم و کومودو فایل را مخرب میشناسه، اگه رو سیستم شما مخرب تشخیص نمیده احتمالا شما این فایل را به لیست استثنائات یا لیست امن اضافه کردید.

ابتدا لیست استثنائات و همچنین از مسیر تنظظیمات > اعتبار سنجی فایل > لیست فایل؛؛ را کاملا خالی کنید. تمام فایلهای موجود را حذف کنید از لیست بعد سیستم را با کومودو اسکن کنید.

فرستادم به
که گفت تروجانه ولی راه حلش رو ندیدم! ظاهرا باید فایل پچی چیزی باشه واسه حذفش.

وقتی کومودو ویروسی را تشخیص میده دیگه راه حلی نیاز نیست ، شما کافیه سیستم را با کومودو اسکن و پاکسازی کنید.

javadlf
18-03-2016, 11:15
سلام

بعد از حذف eset برای اولین بار8.2 CIS رو از سایت خودش گرفتم نصب کردم. آپدیت آنلان هم کردم و اسکن کامل و سریع رو هردو انجام دادم که غیر کرک چنتا برنامه چیز دیگه ای پیدا نکرد خوشبختانه :n02:

فقط از همون اول اررور At Risk : the network firewall is not functioning properly میده. وقتی fix it رو میزنی هم نمیتونه مشکل رو حل کنه.

خوب چکار کنم حالا؟

manuch
18-03-2016, 18:31
سلام

بعد از حذف eset برای اولین بار8.2 CIS رو از سایت خودش گرفتم نصب کردم. آپدیت آنلان هم کردم و اسکن کامل و سریع رو هردو انجام دادم که غیر کرک چنتا برنامه چیز دیگه ای پیدا نکرد خوشبختانه :n02:

فقط از همون اول اررور At Risk : the network firewall is not functioning properly میده. وقتی fix it رو میزنی هم نمیتونه مشکل رو حل کنه.

خوب چکار کنم حالا؟
مثلا این کار که تنظیم هست یا نه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

javadlf
18-03-2016, 19:08
مثلا این کار که تنظیم هست یا نه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تنظیمات همه رو حالت پیشفرضه. فایروال هم روی safe mode هست.

جالبه هر بار کامپیوتر رو روشن میکنم دسترسی به اینترنت ندارم تا وقتی که fix it رو بزنم. انگار که network رو نشناخته باشه. با زدن fix it مشکل CIS حل نمیشه ولی اینترنت وصل میشه.

اگه کمکی میکنه report که CIS بعد از fix میده رو بزارم.

frankval
18-03-2016, 23:20
دوستان من یک مشکلی پیدا کردم:
از صبح تا حالا دنبال راهی هستم که بتونم ورژن قبلی کمودو رو که از سیستمم پاک کرده بودم کاملا حذف کنم تا بتونم رو ویندوز 7 مجدد کمودو رو نصب کنم بدون اینکه دوباره مجبور به نصب ویندوز بشم.صفحات اول رو هم خوندم ولی کمکی نکرد.
Uninstaller Tool مخصوص کمودو
CIS-Cleanup رو هم اجرا کردم
با سیف مو و بدون اون
unistaller pro
واقعا دیگه ذهنم به جایی نمیرسه
حتی تو کانکشن کارت شبکه کمودو رو دستی حذف کردم ولی نشد که نشد...
خواهشا اگه کسی می دونه چه کار کنم دریغ نکنه این شب عیدی که حوصله ویندوز مجدد رو ندارم

manuch
19-03-2016, 01:47
دوستان من یک مشکلی پیدا کردم:
از صبح تا حالا دنبال راهی هستم که بتونم ورژن قبلی کمودو رو که از سیستمم پاک کرده بودم کاملا حذف کنم تا بتونم رو ویندوز 7 مجدد کمودو رو نصب کنم بدون اینکه دوباره مجبور به نصب ویندوز بشم.صفحات اول رو هم خوندم ولی کمکی نکرد.
Uninstaller Tool مخصوص کمودو
CIS-Cleanup رو هم اجرا کردم
با سیف مو و بدون اون
unistaller pro
واقعا دیگه ذهنم به جایی نمیرسه
حتی تو کانکشن کارت شبکه کمودو رو دستی حذف کردم ولی نشد که نشد...
خواهشا اگه کسی می دونه چه کار کنم دریغ نکنه این شب عیدی که حوصله ویندوز مجدد رو ندارم
start
run
regedit
از اینجا بگرد توی رجیستری ویندوز و هرجا comodo بود بزن بترکونش! منتهی قبلش حتما حتما نسخه پشتیبان ازش گرفته باشی ها!!!
توی پوشه های program file و program data هم پوشه های کومودو رو حذف کن

frankval
19-03-2016, 09:53
start
run
regedit
از اینجا بگرد توی رجیستری ویندوز و هرجا comodo بود بزن بترکونش! منتهی قبلش حتما حتما نسخه پشتیبان ازش گرفته باشی ها!!!
توی پوشه های program file و program data هم پوشه های کومودو رو حذف کن

نشد که نشد!

dvb595959
27-03-2016, 09:56
درود
توی فایروال کومودو میشه فقط از یک قانون خاصی که تعریف کردیم بکاپ بگیریم؟نمیخوام از همه قوانین بکاپ گرفته بشه.

Jadda
28-03-2016, 21:38
درود
توی فایروال کومودو میشه فقط از یک قانون خاصی که تعریف کردیم بکاپ بگیریم؟نمیخوام از همه قوانین بکاپ گرفته بشه.

عرض سلام

این قابلیت وجود نداره.

mrmmnb
31-03-2016, 09:49
سلام
کومودو تازگی نسخه آبدیت داده؟
دیروز توی محل کارم پیغام داد ابدیت اومده توی همون پیغام یه گزینه هست که صفحه release notes رو باز میکنه صفحه رو باز کردم دیدم یه بادیت اومده و تغییرات رو هم نوشته
امروز توی خونه صفحه release notes رو باز میکنم اون ورژن جدید نیست!!!!!
کسی میدونه داستان چیه؟
این صفحه release notes

اخرینش رو زده 8.2.0.4792 در صورتی که یادمه عددش بالاتر بود همچنین تاریخش هم 2016 بود و البته تغییراتش هم زیاد بود
سایت سافت 98 هم چک کردم زده تازگی ابدیت اومده و ورژنش 8.2.0.4972 شده
با تشکر

Jadda
31-03-2016, 19:24
سلام
کومودو تازگی نسخه آبدیت داده؟

با تشکر

سلام

بله نسخه جدید داده، (تو کانال بهش اشاره کردم):
Version 8.2.0.4978

Release Notes

لینک دانلود نسخه جدید:

دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

البته از طریق آپدیت هم قابل دریافته.

amjad2
08-04-2016, 18:16
سلام
سیستم جدید گرفتم و کومودو رو نصب کردم.
اما رو این سیستم فقط همون قسمت کوچیک بالا صفحه نشون داده میشه و هرچی کلیک میکنم خود برنامه در دسکتاپ باز نمیشه!
اما اون قسمت کوچیک کار میکنه.
رو ایکون کومودو دبل کلیک میکنم رو خود همون کومودو کوچیک بالا صفحه کلیک میکنم رو ایکون کوچیک کنار ساعت کلیک میکنم اما اتفاقی نمی افته!
مشخصات سیستم
giga h170 gaming 3
giga gtx 950
intel i5 6500
win 7 64 bit

amjad2
09-04-2016, 15:53
ویندوز رو به sp1 تغییر دادم و مشکل برطرف شد.

Jadda
09-04-2016, 18:32
عرض سلام

نسخه جدید کومودو اینترنت سکیوریتی 8.2.0.5005

لینک دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نسخه جدید از طرق آپدیت داخلی هم قابل دریافت است.

K1lou
10-04-2016, 11:50
عرض سلام

نسخه جدید کومودو اینترنت سکیوریتی 8.2.0.5005

نسخه جدید از طرق آپدیت داخلی هم قابل دریافت است.

مرسی علی جان
تغییرات این نسخه در کدوم قسمتها بوده ؟
با تشکر

DIKT
10-04-2016, 15:17
نو کمودو تنظیماتی داره که پچ ها و کرک ها رو به عنوان ویروس پاک نکن ته اینکه هر بار بریم استثنا کنیم

Jadda
10-04-2016, 19:04
مرسی علی جان
تغییرات این نسخه در کدوم قسمتها بوده ؟
با تشکر

نو کمودو تنظیماتی داره که پچ ها و کرک ها رو به عنوان ویروس پاک نکن ته اینکه هر بار بریم استثنا کنیم

تنظیمی برای این مورد نداره چون امکان داره هر فایل/کرکی را به عنوان یک نوع خاص از مخرب تشخیص بده، ولی تظیمی هست که تشخیص PUA (نرم افزارهای خاکستری) را غیر فعال میکنه ولی باز هم برخی کرکها را تشخیص میده چون همه کرکها را در دسته PUA نمیزاره.... بنابراین بهترین راه همون استثنا کردن هست و بهتر از اون در این مسیر فایل کرک را امن کنید: اعتبار سنجی> لیست فایل

kasi58
12-04-2016, 22:20
سلام من ۲ تا مشکل دارم یکی اینکه هر فلشی که میزنم به لپتاپم ویروسی میشه جوری که یک شرکت رو خود فلاش درست میشه ولی تو خود کامپوتر و آنتی ویروس هیچی نشون نمیده ، و مشکلی هم تو ویندوز ندارم نمیدونم چه جوری با کومودو پاکش کنم ؟ دوم اینکه چند دفعه آپدیت میکنم بار سوم و چهارم موفق به آپدیت میشم ،دفعه های قبل میگه نصب ناموفق چرا ؟

S0R3N4
16-04-2016, 11:20
سلام دوستان
من رو ویندوز 8.1 به مدتی طولانی داشتم از ترکیب Avira Antivir Free + Windows 8 Firewall استفاده میکردم...
ولی دیشب Avira Antivir رو پاک کردمش و بجاش Comodo Internet Security (آخرین ورژن) رو دانلود و نصب کردم...

منتها کلا دسترسیم به اینترنت قطع شد ...

احساس میکنم که قبلا یه آنتی ویروس نصب بود و الان پاک کردمش و CIS ریختم با این مشکل مواجه شدم ! (آخه یک اخطار هم در همون صفحه ی اول CIS میومد مبنی بر اینکه فایروال بدرستی کار نمیکنه و وقتی در صدد رفع اشکال بود نرم افزار پیغام دیگری داد با این مضمون "که نرم افزار عیب یابی ، اشکالاتی رو پیدا کرده اما قادر به رفع خودکار آن نیست!)

میشه راهنماییم کنید که چطور از CIS براحتی استفاده کنم؟!

راستی دوستان؟!
در مورد فایروال COMODO که هیچ جای بحثی وجود نداره!
اما در مورد آنتی ویروسش خیلی مطمئن نیستم..
آیا پیشرفتی در زمینه شناسایی و افزایش قدرت دیتابیس داشته در ورژن های اخیر ؟!

چرا در تست های مشهور آنتی ویروس ها حضور نداره معمولا؟!
تست های مشهور و قابل استنادی چون Av-Comparatives و Av-Test و Virus Bulletin و .... حضور نداره تا بشه فهمید که آنتی ویروسش در چه وضعیتی قرار داره ؟!! :n37::n37::n36:

پ.ن:

Avira Antivir رو توسط نرم افزار Your Unin-staller! رو با کامل ترین نوع سرچش یعنی Super Mode پاک کردم و ریجستری ویندوز رو هم از بقایای آویرا آنتی ویروس هم کاملا پاک کرد....

سپس واسه مطمئن شدن از کامل بودن عمل پاکسازی آنتی ویروس قبلی،نرم افزار Avira Unistaller رو هم از وبسایت سازنده گرفتم و با اون هم یک دور ریجستری رو اسکن کردم و باقی مانده ای دیگه ازش بجا نمونده ظاهرا ... !!

ali_ab
25-04-2016, 13:57
با سلام به دوستان عزیز
موقع نصب نرم افزار jet audioکومودو به عنوان ویروس شناختش الان اجرا میشه ولی ایکونش به این صورت نمایش داده میشه . چه کار باید انجام بدم که به حالت عادی برگرده ؟
از راهنمایی دوستان عزیزم سپاسگزارم
پیروز وپاینده باشید

vazirdaftar
03-05-2016, 22:18
سلام، اساتید محترم
من بعد از نصب کومودو رو ویندوز 10 ،فایروال ویندوز کماکان فعاله و فایروال کومودو با اینکه تنظیم کردم ازم بابت هر اتصالی سوال بپرسه،عمل نمیکنه. فایروال ویندوز رو خاموش کردم ولی باز هم درست نشد.مشکل کجاست؟ قبلا رو ویندوز 8 مشکل نداشتم البته...

pedram_01
13-06-2016, 01:13
سلام هنو نسخه 9 نیامد ؟

manuch
13-06-2016, 04:50
نخوام این عکس بیاد باید چکار کنم؟
می خوام کامپیوترم بد کار کنه اصلا آقاجان!
هر وقت روشن میشه میاد کف پامو ببوسه!

pedram_01
13-06-2016, 17:20
نخوام این عکس بیاد باید چکار کنم؟
می خوام کامپیوترم بد کار کنه اصلا آقاجان!
هر وقت روشن میشه میاد کف پامو ببوسه!

سلام . کاری نداره این اصلا لازم نیست پاکش کن

J4ck
16-06-2016, 11:26
من از اکانت اشتراکی استفاده میکنم و باید از دسترسی origin از نت جلوگیری کنم، origin.exe رو بلاک کردم و تعدادی exe دیگه در داخل فولدر رو هم بلاک کردم ولی باز اکانتم بن شد و دوباره یوزر پسوورد رو گرفتم
حالا چیکار کنم این برنامه واقعا به نت وصل نشه؟
آیا امکان داره یک فولدر رو کامل به کومودو بشناسونیم که محتویات کل اون فولدر به نت وصل نشه؟

dvb595959
16-06-2016, 11:49
من از اکانت اشتراکی استفاده میکنم و باید از دسترسی origin از نت جلوگیری کنم، origin.exe رو بلاک کردم و تعدادی exe دیگه در داخل فولدر رو هم بلاک کردم ولی باز اکانتم بن شد و دوباره یوزر پسوورد رو گرفتم
حالا چیکار کنم این برنامه واقعا به نت وصل نشه؟
آیا امکان داره یک فولدر رو کامل به کومودو بشناسونیم که محتویات کل اون فولدر به نت وصل نشه؟

فرستاده شده از ALE-L21ِ من با Tapatalk

J4ck
16-06-2016, 14:31

فرستاده شده از ALE-L21ِ من با Tapatalk

لینک دانلود خراب بود

Jadda
16-06-2016, 17:29
لینک دانلود خراب بود

عرض سلام خدمت دوستان

ایـــــنـــجـــا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

manuch
16-06-2016, 20:31
سلام

حوصله توضیح نداشتم گفتم فیلم بزارم ببینید

دانلود آموزش تصویری نحوه معرفی یک پوشه به فایروال ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کار نمی کنه

بهتر نبود این لینک رو
همون پست ویرایش می کردید و می گذاشتید؟!
بهر حال مرسی

dvb595959
22-06-2016, 11:27
درود
امکانش هست این پست رو هم به صفحه اول تاپیک اضافه کنید؟ به نظرم کاربردیه.... خودم دوباره خیلی دنبالش گشتم تا پیدا شد.

Vahid67
22-06-2016, 12:47
دوستان امکانش هست از فایروال گزارش مصرف اینترنت رو بگیریم که مثلا هر نرم افزار در بازه زمانی خاص چقدر مصرف اینترنت داشته ؟

Jadda
26-06-2016, 20:58
دوستان امکانش هست از فایروال گزارش مصرف اینترنت رو بگیریم که مثلا هر نرم افزار در بازه زمانی خاص چقدر مصرف اینترنت داشته ؟

سلام

این قابلیت وجود نداره.

mrmmnb
11-07-2016, 22:06
سلام
امروز یه نسخه جدید اومده
Version 8.4.0.5076
Rrelease Notes

ظاهرا مشکلی با فایر فاکس داشته که بر طرف شده

لینک دانلود:

به طور معمول ابدیت رو میشه از خود برنامه هم دانلود و نصب کرد

pedram_01
17-07-2016, 01:54
مثل اینکه نسخه 10 بتا هم امده

لینک دانلود واس 64 بیتی ها

واسه 32 بیتی ها

alinikoyi
18-07-2016, 22:29
میزان حجم اپدیت روزانه کومودو چقدره؟

فرستاده شده از H60-L04ِ من با Tapatalk

Jadda
18-07-2016, 23:32

سلام

یکی دو مگابایت

manuch
19-07-2016, 00:02

نا محسوس!
(بیشتر از این توضیح نمی دم که بلایی سرم نیاد!)

alinikoyi
23-07-2016, 16:35
دوستان فایروال COMODO مانیتورینگ هم داره مثلا بگه که یک نرم افزار چند مگ اینترنت استفاده کرده؟
یا اینکه میزان استفاده از اینترنت رو بصورت روزانه و... نشون بده

" M e H r D a D "
25-07-2016, 17:43
سلام خدمت دوستان عزیز

من چندسالی هست که از Comodo Internet Security استفاده میکنم و با انجام تنظیمات همین تاپیک، مشکلی باهاش نداشتم،
تا اینکه چند روز پیش یه ویروس اتوران رو از فلش مموری شناسایی نکرد!!!
درصورتی که همون فلش مموری رو توی سیستم دیگه با nod32 اسکن کردم که ویروس رو شناسایی و پاسازی کرد.

امروز به فکر افزایش امنیت کومودو افتادم و تمام تنظیماتی که توی این تاپیک از چند سال پیش قرار داده شده بود رو دوباره چک کردم و با COMODO Leak tests ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) از کومودو تست گرفتم که نتیجه 60/340 بود!!! (یه چیز در حد افتضاح!)

کلیات تنظیمات هم آنتی ویروس: بهینه ، اتوسندباکس: فعال ، فایروال: حالت کاربر ، دیتابیس هم همیشه آپدیته
تنها موردی که هست تنظیمات این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو توی این ورژن نتونستم انجام بدم! و همچنین حالت پرگوی HIPS رو غیر فعال کردم! (چون این سیستم چندتا کاربر دیگه هم داره)

اگه دوستان راهنمایی کنن که چطور میتونم امنیت کومودو رو تا حد قابل قبول افزایش بدم ممنون میشم...

pedram_01
26-07-2016, 00:57
سلام خدمت دوستان عزیز

من چندسالی هست که از Comodo Internet Security استفاده میکنم و با انجام تنظیمات همین تاپیک، مشکلی باهاش نداشتم،
تا اینکه چند روز پیش یه ویروس اتوران رو از فلش مموری شناسایی نکرد!!!
درصورتی که همون فلش مموری رو توی سیستم دیگه با nod32 اسکن کردم که ویروس رو شناسایی و پاسازی کرد.

دوست عزیز این ویروس رو میتونید در یک فایل فشرده قرار بدید و با رمز اینجا بزارید ؟ تا این ویروس بررسی بشه .

و اینکه هیچ انتی ویروسی 100 درصد نیست منم یه بار با کمودو ویروسی شده بودم . شما باید خودتون رعایت کنید هر فلشی رو به کامپیوتر نزنید .

یک پیشنهاد کوچیک هم میتونم بکنم اینه که نرم افزار مالوربایت رو دانلود کنید و نصب کنید . توجه کنید از نسخه رایگانش استفاده کنید ک ریال تایم ندشته باشه یعنی حتی تریال 30 روزش هم فعال نکنید . فلش ک به کامپیوترت زدی یک بار ا کمودو و یک بار هم با مالور بایت اسکن کن تا خیالت راحت تر باشه

saman1330
26-07-2016, 23:36
درود
من چند وقته انتی ویروس کومودو رو نصب دارم و خودش هم انلاین اپدیت میکنه
میخاستم ببینم نسخه اینترنت سکوریتی رو باید جدا نصب کنم؟چجوریاس؟
در ضمن این geekbuddy فعاله یه سره میخاد انلاین چک کنه junk پاکسازی کنه و...چند بارم انجام داده(کلن خیلی رو مخه،چل شدم:n02:)

سپاس از توجهتون
:n16:

D o l f i n
27-07-2016, 07:16
دیروز منم اجبارا به خاطر دردرهای اکتیو کردن کاسپر و نورتن کمودو نصب کردم
برام خیلی جای سوال داره که اینقدر سنگین کار میکرد که سیستمی با 8 گبگ رم و حافظه ssd رو مختل کرده بود یعنی نرم افزار حسابداریمون به زور کار میکرد این تنطیمات خاصی باید روش اعمال بشه یا کلا سنگینه؟

manuch
27-07-2016, 16:41
برام خیلی جای سوال داره که اینقدر سنگین کار میکرد که سیستمی با 8 گبگ رم و حافظه ssd رو مختل کرده بود یعنی نرم افزار حسابداریمون به زور کار میکرد این تنطیمات خاصی باید روش اعمال بشه یا کلا سنگینه؟
برای من که اصلا احساس نمی شه. خود برنامه سنگینه ولی تاثیر روی بقیه نداره. ضمنا سیستم من ضعیف تر هم هست.

D o l f i n
27-07-2016, 16:52
اين نسخه رايگان با پوليش چ تفاوتي داره؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

manuch
27-07-2016, 17:38
درود
در ضمن این geekbuddy فعاله یه سره میخاد انلاین چک کنه junk پاکسازی کنه و...چند بارم انجام داده(کلن خیلی رو مخه،چل شدم:n02:)

سپاس از توجهتون
فکر کنم از طریق خود برنامه بخش about or help بشه بدون نیاز به دانلود حجیم، مستقیم فایروالش رو دانلود کرد. کمی انگلیسی می خواد. بعدش هم جیک بادی زیاد جیک جیک می کنه، حذف کنید!

Jadda
28-07-2016, 00:25
سلام خدمت دوستان

همینطور که میدونید نسخه بتای 10منتشر شده و چند وقت دیگه نسخه نهایی هم منتشر میشه.... خبر خوب اینکه یک ویژگی جدید تو این نسخه،قابلیت جدید آنلاین شاپینگ هست که قرار بود برای نسخه پولی باشه، ولی کومودو امروز اعلام کرده که تصمیم گرفته ویژگی آنلاین شاپینگ را برای نسخه رایگان هم قرار بده که خبر بسیار خوشحال کننده ای بود و احتمالا یک ویژگی جدید دیگه که برای حملات man-in-the-middle attack ، با پیش بینی من که تجمیع والکری تو نسخه 10.1 هست؛ بنابراین باید بگم که خبرهای خوبی در راه هست.... :n16:

pedram_01
28-07-2016, 03:47

اين نسخه رايگان با پوليش چ تفاوتي داره؟

کمودو یا کلا بیشتر انتی هایی ک جدید نصب میکنید تا چند روز اول سیستم رو سنگین میکنن به علت اسکن های خودکار و... و بعد از چند روز بسیار روان تر از قبل میشه اما درکل کمودو کمی انتی سنگینی هست اما نه اونقدر ک بخواد اذیت کنه

فرق نسخه پولی و رایگان کمودو زیاد نیست . یکیش اینه ک نسخه پولی 500 دلار سیستم شمارو بیمه میکنه ک بدرد ایرانی ها نمیخوره . یعنی اگ با وجود کمودو مثلا دچار ویروس باجگیر شدین یا هر ویروس دیگ کمودو 500 دلار به اون فرد بابت خسارت میده . دومین فرقش هم پشتیبانی انلاین 24 ساعته هست ک اگ نسخه رایگان داشته باشید ازش بی بهره هستید.

pedram_01
28-07-2016, 03:49
درود

سپاس از توجهتون

پیشنهاد میدم geekbuddy رو پاک کنید بدرد نسخه رایگان نمیخوره .

" M e H r D a D "
30-07-2016, 21:29
دوست عزیز این ویروس رو میتونید در یک فایل فشرده قرار بدید و با رمز اینجا بزارید ؟ تا این ویروس بررسی بشه .

و اینکه هیچ انتی ویروسی 100 درصد نیست منم یه بار با کمودو ویروسی شده بودم . شما باید خودتون رعایت کنید هر فلشی رو به کامپیوتر نزنید .

یک پیشنهاد کوچیک هم میتونم بکنم اینه که نرم افزار مالوربایت رو دانلود کنید و نصب کنید . توجه کنید از نسخه رایگانش استفاده کنید ک ریال تایم ندشته باشه یعنی حتی تریال 30 روزش هم فعال نکنید . فلش ک به کامپیوترت زدی یک بار ا کمودو و یک بار هم با مالور بایت اسکن کن تا خیالت راحت تر باشه

خیلی ممنون از پاسختون
خوب قطعا نمیشه هر فلشی رو به سیستم نزد واسه همین منم همیشه حواسم به فایلای مخفی توی فلش مموری ها هست واسه همین به موقع متوجه این ویروس شدم و سیستمم ویروسی نشد! اون فایل های ناشناس رو هم واسه کومودو فرستادم ولی الآن ندارمشون که اینجا بزارم و دوستان هم تست کنن...
مشکل اصلی من اون نتیجه COMODO Leak tests ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بود (نتیجه 60 از 340) که میخوام ببینم چطور میتونم امنیتم رو تا حد قابل قبول بالا ببرم! این نتیجه درحدی نگرانم کرد که یه لحظه به سرم زد بعد از چند سال برگردم سراغ nod32 !!!
علی آقا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم که قرار بود فایل تنظیمات خودشونو تو تاپیک قرار بدن که خبری نشد! البته فک کنم خیلی سرشون شلوغه که کلا به تاپیک سر نمیزنن...

دو ماهی هست که یه مشکل دیگه هم با کومودو پیدا کردم (فک کنم بعد از یکی از آپدیتهای کومودو شروع شد!) که بعضی مواقع یه تداخل بین explorer.exe و کومودو پیش میاد! مثل اینکه اکسپلورر میخواد به حافظه کومودو دسترسی پیدا کنه که کومودو اجازه نمیده و باعث میشه اکسپلورر بسته بشه! توی فروم کومودو گفته بودن که احتمالا نصب یه برنامه باعث شده این اتفاق بیوفته ولی من ویندوز رو عوض کردم و غیر از درایورها هیچ چیزی نصب نکردم (این ویندوز و درایورها رو چند ساله استفاده میکنم و مشکلی نداشتن) که باز اون اتفاق افتاد!!!
اگه دوستان راه حلی واسه این مشکل داشتن ممنون میشم راهنمایی کنن...

باز هم ممنونم...

Jadda
30-07-2016, 23:09
خیلی ممنون از پاسختون
علی آقا هم که قرار بود فایل تنظیمات خودشونو تو تاپیک قرار بدن که خبری نشد! البته فک کنم خیلی سرشون شلوغه که کلا به تاپیک سر نمیزنن...

سلام

مشکلی پیش نیاد، فردا شب سعی میکنم مطالب شما را بخونم و اگر شد جهت رفع مشکل پاسخی بدم .

قبلش فقط میخوام بدونم برای تنظیمات شما، اتوسندباکس فعال است یا خیر؟

" M e H r D a D "
31-07-2016, 00:16
سلام

مشکلی پیش نیاد، فردا شب سعی میکنم مطالب شما را بخونم و اگر شد جهت رفع مشکل پاسخی بدم .

قبلش فقط میخوام بدونم برای تنظیمات شما، اتوسندباکس فعال است یا خیر؟

سلام علی آقا ، خیلی ممنون ، لطف می کنید....
اتو سندباکس غیر فعال بود بعد واسه این که ببینم تاثیرش رو تست C.L.T چیه فعالش کردم (که تاثیری نداشت) بعد از اون هم فعاله...

Jadda
01-08-2016, 22:49
اتو سندباکس غیر فعال بود بعد واسه این که ببینم تاثیرش رو تست C.L.T چیه فعالش کردم (که تاثیری نداشت) بعد از اون هم فعاله...

سلام

برای تست CLT اتوسندباکس را غیرفعال کند و hips فعال باشه، و نکته اینکه توجه کنید فایل CLT به عنوان فایل ناشناخته معرفی شده باشه و در لیست فایل، امن نشده باشه.

D_felfelak
01-08-2016, 22:55
من ویندوز 10 بتازگی نصب کردم امروز قایروال کومودو رو نصب کردم
دراگون جاشو به یه مرورگر دیگه داده
میخوام گنترل کامل روی نرم افزارهایی سیستمی و غیرسیستمی که از اینترنت استفاده میکنند یا میخوان ترافیک و اینترنت مصرف کنند داشته باشند
میخوام هیچ برنامه ای حق کوچکترین استفاده ای بدون اجازه نداشته باشه
با فایروال کومودو امکان انجام اینکار را کرد؟ اگر نه با چه برنامه ای اینکارو کنم؟
geekbuddy خیلی رو اعصابه با حذفش مشکلی نمیاد؟
من فقط فایروال کومودو رو دارم

Jadda
01-08-2016, 22:58
من ویندوز 10 بتازگی نصب کردم امروز قایروال کومودو رو نصب کردم
دراگون جاشو به یه مرورگر دیگه داده
میخوام گنترل کامل روی نرم افزارهایی سیستمی و غیرسیستمی که از اینترنت استفاده میکنند یا میخوان ترافیک و اینترنت مصرف کنند داشته باشند
میخوام هیچ برنامه ای حق کوچکترین استفاده ای بدون اجازه نداشته باشه
با فایروال کومودو امکان انجام اینکار را کرد؟ اگر نه با چه برنامه ای اینکارو کنم؟

فایروال را بزارید روی "حالت کاربر" تا از شما سوال بپرسه.... برای هر برنامه ای هم در این حالت در قسمت فایروال قوانین ساخته میشه (یا خودتون میتونید بسازید) درکل کنترل خوبی در ارتباط برنامه ها با شبکه خواهید داشت....

" M e H r D a D "
02-08-2016, 00:31
سلام

برای تست CLT اتوسندباکس را غیرفعال کند و hips فعال باشه، و نکته اینکه توجه کنید فایل CLT به عنوان فایل ناشناخته معرفی شده باشه و در لیست فایل، امن نشده باشه.

خیلی ممنون از راهنماییتون
CLT توی فایلهای امن بود! از فایلهای امن که حذفش کردم و تمام پیغامهای HIPS رو هم مسدود کردم نتیجه 340/340 رو گرفتم...

فقط یه مشکل دیگه که با اکسپلورر و کمودو دارم:

دو ماهی هست که یه مشکل دیگه هم با کومودو پیدا کردم (فک کنم بعد از یکی از آپدیتهای کومودو شروع شد!) که بعضی مواقع یه تداخل بین explorer.exe و کومودو پیش میاد! مثل اینکه اکسپلورر میخواد به حافظه کومودو دسترسی پیدا کنه که کومودو اجازه نمیده و باعث میشه اکسپلورر بسته بشه! توی فروم کومودو گفته بودن که احتمالا نصب یه برنامه باعث شده این اتفاق بیوفته ولی من ویندوز رو عوض کردم و غیر از درایورها هیچ چیزی نصب نکردم (این ویندوز و درایورها رو چند ساله استفاده میکنم و مشکلی نداشتن) که باز اون اتفاق افتاد!!!

هر راهی به ذهنم میرسید تا اون برنامه ای که این مشکل رو پیش میاره پیدا کنم رو امتحان کردم ولی به هیچ نتیجه ای نرسیدم!
دوستان راه حلی ندارن؟؟؟

ویرایش: من این تغییر قوانین HIPS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 7640;image) رو هم توی فروم کومودو پیدا کردم ولی نمیخوام مشکل از این روش حل بشه! (چون به نظرم این کار اصلا منطقی نیست!) میخوام ببینم راهی هست که بفهمم دلیل اصلی این مشکل از کجاست؟؟؟

خیلی ممنون

D_felfelak
02-08-2016, 13:03
فایروال را بزارید روی "حالت کاربر" تا از شما سوال بپرسه.... برای هر برنامه ای هم در این حالت در قسمت فایروال قوانین ساخته میشه (یا خودتون میتونید بسازید) درکل کنترل خوبی در ارتباط برنامه ها با شبکه خواهید داشت....

GeekBuddy خیلی رو اعصاب هنست میتونم حذفش کنم؟ حذفش چه تاثیری میذاره؟
اگر تنظیم رو روی حالت proactive بذارم چه تفاوتایی ایجاد مبشه؟

mohammad_203
02-08-2016, 14:00
GeekBuddy خیلی رو اعصاب هنست میتونم حذفش کنم؟ حذفش چه تاثیری میذاره؟
اگر تنظیم رو روی حالت proactive بذارم چه تفاوتایی ایجاد مبشه؟

جیک بادی فقط برای پشتبانی هست .حذفش هیچ تاثیری نمیدازه رو اپلیکیشن

Jadda
02-08-2016, 22:44
خیلی ممنون از راهنماییتون
CLT توی فایلهای امن بود! از فایلهای امن که حذفش کردم و تمام پیغامهای HIPS رو هم مسدود کردم نتیجه 340/340 رو گرفتم...

فقط یه مشکل دیگه که با اکسپلورر و کمودو دارم:

هر راهی به ذهنم میرسید تا اون برنامه ای که این مشکل رو پیش میاره پیدا کنم رو امتحان کردم ولی به هیچ نتیجه ای نرسیدم!
دوستان راه حلی ندارن؟؟؟

ویرایش: من این تغییر قوانین HIPS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 7640;image) رو هم توی فروم کومودو پیدا کردم ولی نمیخوام مشکل از این روش حل بشه! (چون به نظرم این کار اصلا منطقی نیست!) میخوام ببینم راهی هست که بفهمم دلیل اصلی این مشکل از کجاست؟؟؟

خیلی ممنون

سلام

اول اینکه دسترسی explorer به پروسه های کومودو در حالت عادی قطع میشه و مشکلی هم نداره.

من فکرمیکنم شما باید درایورهاتون را آپدیت کنید.... اگر قوانین خاصی (به اشتباه) برای explorerساخته نشده باشه... من فکرمیکنم مشکل از کمودو نیست. آپدیت درایورها را انجام بدید و حتما آپدیتهای ویندوز را هم دریافت کنید...

D_felfelak
03-08-2016, 09:18
ببخشید اگه تنظیم فایروال رو روی proactive بذارم چه تغییری ایجاد میشه؟

Jadda
03-08-2016, 20:58
ببخشید اگه تنظیم فایروال رو روی proactive بذارم چه تغییری ایجاد میشه؟

سلام

چند تا تغییر در تنظیمات اعمال میشه که نسبت به حالت پیشفرض سوالهایی که نمیپرسید و مسدود یا اجازه میداد را اینبار میپرسه و اگه الان حضور ذهن داشته باشم مسیرهای بیشتری را مورد حفاظت قرار میده که البته اگر اتوسندباکس فعال باشه تو این قسمت فرقی نداره چون در هر دو حالت فایل ناشناخته میره تو سندباکس. ...در کل حالت پرواکتیو توصیه میشه.

منم
11-08-2016, 17:14
من میخواستم نسخه بتای ۱۰کومودو رو تو ویندوز ۱۰ نصب کنم
نتونستم لینک معتبری براش پیدا کنم. صفحه معتبری واسه نسخه بتا کومودو ندارند؟
یعنی
وقتی میخوام نسخه ۸ کومودو رو دانلود کنم حجمش میشه حدود ۱۶۰ مگ و لی نسخه بتای ۱۰ کومودو میشه حدود ۱۳۰ مگ
به نظرتون نصبش کنم؟
اگه بتا رو نصب کنم میتونم بدون از نصب درآوردنش ، به نسخه اصلی آپدیت کنم دیگه؟
نسخه ۸ رو رو هم میشه بدون از نصب درآوردن به به نسخه اصلی ۱۰ آپدیت کنیم دیگه؟

Jadda
12-08-2016, 23:08
سلام

نسخه 10 فعلا بتاست و توصیه نمیشه نصب کنید.... مگر اینکه بخواهید باگی پیدا کنید که باید روی VM نصب کنید.

منم
14-08-2016, 12:15
واسه دیتابیس کمودو اینترنت سکیوریتی ۸ لینک آفلاین به روز ندارید؟

Jadda
14-08-2016, 16:05
واسه دیتابیس کمودو اینترنت سکیوریتی ۸ لینک آفلاین به روز ندارید؟

سلام

از این صفحه دانلود کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اونی که نوشته 5.8 & newer

Malona
25-08-2016, 10:25
ویندوز 8 رو همراه با کمودو رو میشه به ویندوز 10 اپگرید کرد ؟
اگر خیر، چطور میشه تنظیمات کمودو رو سیو و دوباره لود کرد

Keymer
14-09-2016, 22:13
سلام
من دیتابیس اینترنت سکوریتی 8 رو از همون آدرسی که آقای Jadda دادن دانلود کردم و با فایل base.cav خود برنامه جابجا کردم ولی بعد از ریستارت بازم ادامه ی همون آپدیتی که 25% رفته بود رو میره. مشکل از چیه به نظرتون؟

manuch
15-09-2016, 11:25
سلام
من دیتابیس اینترنت سکوریتی 8 رو از همون آدرسی که آقای Jadda دادن دانلود کردم و با فایل base.cav خود برنامه جابجا کردم ولی بعد از ریستارت بازم ادامه ی همون آپدیتی که 25% رفته بود رو میره. مشکل از چیه به نظرتون؟
سلام. یه دانلود کوچولو هست. من هم نمی دونم باید چکار کرد ولی اصل آپدیت نیست. احتمالا ماژول های برنامه باشه.

Keymer
16-09-2016, 13:24
با حجم آپدیت مشکلی ندارم ولی وقتی سعی می کنم با آپدیتر خود برنامه دانلود کنم تا 10-15% میره بعدش قطع میشه دوباره از 0% شروع میکنه. چندین بار اینو تکرار کردم. اگه نتونم راه حلی برا این مشکل پیدا کنم مجبور میشم حذفش کنم چون اینترنت سکوریتی بدون آپدیت فایده ای نداره.

" M e H r D a D "
17-09-2016, 19:35
با حجم آپدیت مشکلی ندارم ولی وقتی سعی می کنم با آپدیتر خود برنامه دانلود کنم تا 10-15% میره بعدش قطع میشه دوباره از 0% شروع میکنه. چندین بار اینو تکرار کردم. اگه نتونم راه حلی برا این مشکل پیدا کنم مجبور میشم حذفش کنم چون اینترنت سکوریتی بدون آپدیت فایده ای نداره.

شما اون فایلی که دانلود کردید رو با استفاده از قسمت "مشخصات محصول" و "وارد کردن آپدیت آنتی ویروس" به برنامه وارد کنید بعد از اون یه آپدیت کمتر از یک مگابایت رو باید با خود برنامه دانلود کنید.
واسه من اون قطعی در حین دانلود فقط زمان دانلود آپدیت های حجیم اتفاق میفته!!!

Ali_softcenter
30-09-2016, 10:29
اینترنت سکیوریتی رایگان روئ نصب کردم بعد از 3 روز پشیمون شدم!!!
با اینکه سیستم قدرتمندی دارم...

میدیدم یهو دیسک 100% رید و رایت داشت!!!و سیستم کرش میکرد....میرفتم در ریسورس مانتیور میدیدم که برای کومودو هست
cavwp.exe
یا سی پی یو میرفت روی 60% 70% !!! و باز هم برای این لعنتی بود...
پاکش کردم همه چیز اوکی شد!

علت چیه؟؟ یه سرچ زدم این پراسس رو

cavwp.exe

دیدم اوه...چقدر ملت این مشکل رو دارن..فعلا دارم میخونم ببینم چیه قضیه!

manuch
01-10-2016, 01:46
من که هیچ مشکلی ندارم!
خیلی هم عالیه!
شاید مثلا 32 بیت رو روی 64 بیت نصب کرده باشین

Ali_softcenter
01-10-2016, 18:33
من که هیچ مشکلی ندارم!
خیلی هم عالیه!
شاید مثلا 32 بیت رو روی 64 بیت نصب کرده باشین

خیر این مشکل رو خیلیا دارن و ربطی به 32 و 64 بیتی نداره
مشکل اون فایل هست

Jadda
01-10-2016, 22:03
اینترنت سکیوریتی رایگان روئ نصب کردم بعد از 3 روز پشیمون شدم!!!
با اینکه سیستم قدرتمندی دارم...

میدیدم یهو دیسک 100% رید و رایت داشت!!!و سیستم کرش میکرد....میرفتم در ریسورس مانتیور میدیدم که برای کومودو هست
cavwp.exe
یا سی پی یو میرفت روی 60% 70% !!! و باز هم برای این لعنتی بود...
پاکش کردم همه چیز اوکی شد!

علت چیه؟؟ یه سرچ زدم این پراسس رو

cavwp.exe

دیدم اوه...چقدر ملت این مشکل رو دارن..فعلا دارم میخونم ببینم چیه قضیه!

سلام علیکم

پروسه cavwp.exe مربوط به آنتی ویروس کومودو هست و در زمان اسکن دستی یا اسکن ریل تایم فعال میشه و دسترسی به هاردیسک و اسکن فایلها باعث این مسئله روی سیستم شما شده.... در هر صورت من چند توصیه را میتونم عرض کنم شاید اوضاع بهتر بشه..... چون کومودو را تازه روی سیستم نصب کردید بنابراین فایلهایی بودند که کومودو باید بررسی میکرد و احتمال اینکه بخشی از اونها در لیست ناشناخته قرار گرفته باشند هم محتمل هست..... بنابراین من توصیه میکنم بعد از نصب حتما یکبار اسکن سریع بکنید و مهمتر اینکه اسکن اعتبار سنجی انجام بدید (از همان قسمت اسکن آنتی ویروس) و فایلهای ناشناخته ای که میدونید امن هستند را در پایان همون اسکن اعتبار سنجی، امن کنید....

نکته بسیار مهم دیگه اینکه بطور پیشفرض اسکن زمانبندی شده آنتی ویروس که یک اسکن کامل از سیستم هست به طور پیشفرض (متاسفانه) فعال هست. ..... من توصیه میکنم از قسمت تنظیمات آنتی ویروس اسکن زمانبندی شده را غیر فعال کنید. (این واقعا بدترین حالت را بوجود میاره، چون شما در حال استفاده از سایر برنامه ها هستید که آنتی ویروس در پس زمینه بدون اینکه شما بدونید در حال انجام فول اسکن از سیستم هست!!!)

مورد بعدی اینکه آنتی ویروس را روی حالت "بهینه" قرار دهید تا مجبور نباشه دائماً به شکل ریل تایم ، فایلها را اسکن بکنه.....

و در نهایت فایلهای بخش موجودر در قسمت تنظیمات> اعتبار سنجی> لیست فایل را بررسی کنید و اجازه ندهید فایلهای زیادی به عنوان فایل ناشناخته در این لیست باشند و فایلهای موجود را در واقع امن بکنید.

allric
22-10-2016, 10:56
سلام دوستان یه مشکل دارم لطفا راهنمایی کنید اینترنت سکوریتی کومودو روی سیستم نصب بود پاکش کردم و فایروالش نصب کردم اما حالا در قسمت سکوریتی ویندوز نوشته انتی ویروس کومودو نصب است در حالی که من فقط فایروال نصب کردم و در تنظیمات کومودو هم خبری از انتی ویروس نیست میشه بدون پاک کردن کومودو و نصب دوباره درستش کرد یا نه

p3rsi4n
22-10-2016, 21:28
سلام
در برنامه کاسپر کلیه برنامه ها که دارای امضا دیجیتال هستند در صورت تیک بودن گزینه امن تشخیص داده میشن ولی در کمودو فقط امضا دیجیتال برنامه هایی که در لیست برنامه هست مورد تایید هست البته این باعث افزایش چند برابری امنیت میشه ولی مسئله سوال و جواب ها رو ایجاد میکنه راهی هست در کمودو بشه تعریف کرد هر برنامه ای که امضا دیجیتال داره امن ه

p3rsi4n
30-10-2016, 19:24
عملکرد virusscope واسه چیه و چه فرقی با حالت ابری داره ؟

matin 99
29-11-2016, 21:53
درود خدمت همه دوستان قدیمی و جدید

از استاد jadda یه سوالی داشتم بنده مدتیه دوباره برگشتم به سکیورتی کمودو (البته همان سالهای اول شما زحمت فارسی شدن رو کشیدین مدت دوسالی از حفاظت کمودو استفاده کردم)

الان سوالم اینم که خب اون تنظیمات اولیه برا بالابردن کمودو که مهران و شما تو پست اولیه هست رو انجام دادم ولی خب الان برا اینکه بتونیم جلوی باج افزارهایی که جدیدا دردسرساز شدن رو بگیریم چه تنظیمات و قوانینی باید برای کمودو اضافه بر اون تنظیمات اولیه انجام بدم که کمودو بتونه جلوی خرابکاریهای اونا رو بگیره و نتونن اجرا بشن ؟؟ ظاهرا یه سری دستورات خاصی باید برای کمودو تعریف بشه .
سپاسگزارم

- - - Updated - - -

Jadda
30-11-2016, 20:46
درود خدمت همه دوستان قدیمی و جدید......

سلام علیکم

همون تنظیمات قبلی را داشته باشید کفایت میکنه.... و اگر توسندباکس فعاله که اصلا نیازی به تنظیم خاصی نداره. فقط کومودو بزارید روی پرواکتیو و اتوسندباکس فعال باشه.... اگر هم اتوسندباکس غیرفعاله و با HIPS کار میکنید میتونید بخشهای مورد حفاظت را گسترده تر بکنید....از قسمت تنظیمات HIPS و "موارد حفاطت شده" میتونید این کار را انجام بدید (البته بازم میگم خیلی نیاز نیست)

Killzone2
15-12-2016, 15:05
سلام و خسته نباشید.

یک سوال داشتم راجب محدود کردن دسترسی فایروال کمودو به پورت ها داشتم, من چند تا بازی آنلاین هست که nat type رو strict میده بهم و پورت فروارد هم کردم جواب نداد... بعد هم با ایرانسل و همراه اول هم تست کردم همین مشکل هست. امکان داره از فایروال باشه؟ یکبار غیر فعالش کردم بازم همین مشکل پا برجا بود.

میخواستم ببینم این مشکل مربوط به فایروال هست؟ یعنی تنظیماتی چیزی هست که بخواد مانع اینکار بشه؟

با سپاس.

Jadda
17-12-2016, 19:18
سلام و خسته نباشید.

یک سوال داشتم راجب محدود کردن دسترسی فایروال کمودو به پورت ها داشتم, من چند تا بازی آنلاین هست که nat type رو strict میده بهم و پورت فروارد هم کردم جواب نداد... بعد هم با ایرانسل و همراه اول هم تست کردم همین مشکل هست. امکان داره از فایروال باشه؟ یکبار غیر فعالش کردم بازم همین مشکل پا برجا بود.

میخواستم ببینم این مشکل مربوط به فایروال هست؟ یعنی تنظیماتی چیزی هست که بخواد مانع اینکار بشه؟

با سپاس.

سلام

مربوط به فایروال نمیشه. مگر اینکه مودم را دستکاری کنید شاید وضعیت تغییر کرد. با فایروال نمیشه در این مورد کاری کرد.

آداک
23-12-2016, 11:53
خواستم بگم ورژن ده این برنامه منتشر شده و در سایت کمودو موجود هست که متاسفانه بعضی ایرادات جزیی ورژن قبل مثل اسکن هفتگی کل سیستم به صورت دیفالت روی این ورژن هم حل نشده. همچنین در قسمت اسکن بی درنگ واقعا نیازی نیست از حالت فشرده خارج کردن فیلهای exe به صورت دیفالت موجود باشه چون در سیستمهای کم توان تر موجب میشه سی پی یو ی زیادی در مواجه با یک فایل ناشناس اجرا نشده صرف اسکن فایل بشه و این در حالیه که اگر همین برنامه اجرا بشه و مشکلی داشته باشه با فعال نبودن این گزینه هم تشخیص داده میشه و واقعا نیازی نیست چنین برنامه هایی قبل از اجرا تشخیص داده بشن که مضرن یا نه.
آپدیت این برنامه از طریق ورژن ۸ توسط کمودو انجام نمیشه و نیازه فایل ۵ مگی نصب را از سایت بگیرید و به صورت انلاین نصب کنید. نیازی هم به حذف کمودو ۸ از روی سیستم قبل از نصب ورژن ده نیست چون تشخیص مده و آپگریت میکنه که آپگریتش بدون مرورگر و geek حدود شصت مگ هست البته اگه آخرین ورژن قبلی که ۸.۴ هست روی سیستم نصب باشه. ضمنا بعضی بخشها هم اضافه شده که اگر در ترجمه فارسی اضافه بشه خیلی خوبه. در کل فکر کنم نسبت به ورژن ۸ در اسکن و خیلی چیزهای دیگه سریعتر شده. ضمنا اینکه فقط به صورت انلاین نصب میشه یک ضعف بزرگه و اگر فایل آفلاینشم مثل ورژن هشت قابل دانلود بود خیلی بهتر میشد. بهتر هم هست که دیتابیس کمودو رو در جای دیگر داشته باشید تا اگه در اثر موضوعی پاک شده مجبور نشید سیصد مگ دوباره دانلود کنید.

Jadda
23-12-2016, 12:05
سلام علیکم

انتشار نسخه 10 کومودو با چند قابلیت جدید، نظیر Secure Shopping و Unblock Applications و Internet Security Essentials و New User Interface

لینک دانلود آنلاین اینستالر نسخه 10 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نکات:

دوستانی که از نسخه فارسی استفاده میکنند، این نسخه را باید انگلیسی استفاده کنند، فعلا فایلهای فارسی کامل نشدند، در آپدیت بعدی مشکل حل میشه.(فایلهای فارسی دیر به دست تیم کومودو رسید)

قبل از حذف نسخه قدیمی از دیتابیس کپی بگیرید تا نسخه جدید را آفلاین آپدیت کنید.

برای تنظیمات کومودو را بزارید روی پرواکتیو کفایت میکنه..... باز اگر تنظیمات بیشتری نیار بود و مایل بودید انجام بدید و سردرگم شدید همینجا بپرسید، بلد باشم راهنمایی میکنم.

فرآیند نصب آنلاین انجام میشه بنابراین باید به اینترنت متصل باشد.

برای نصب نسخه قبلی را حذف کنید و ریستارت کنید، سپس با ابزارهایی مثل CCleaner سیستم را تمییز کنید و ریستارت کنید، نسخه جدید را نصب کنید (نکته: حین نصب، گیگ بادی را نصب نکنید - تیکشو بردارید) (نکته بعدی: حین نصب نسخه رایگان را انتخاب نمایید) و ریستارت کنید، اینترنت را قطع کنید و آپدیت آفلاین کنید، اینترنت را وصل کنید و اسکن اولیه را انجام دهید، کومودو را روی پرواکتیو بگذارید و ریستارت کنید......سپس تنظیمات دلخواه خودتون را انجام بدید .... (نکته: حالت پرواکتیو از شما حفاظت میکنه)

آداک
23-12-2016, 12:39
سلام. دو سوال: برای مسنجرهایی مثل یاهو و نسخه ویندوز تلگرام بهترین تنظیم فایروال چیست؟ در حالت حالت کاربر برای چه نرم افزارهایی مجاز و چه نرم افزارهایی فقط خروجی را انتخاب کنم و برای فایلهای ویندوز مثل explore بهتره چه انتخابی داشته باشم؟

Jadda
23-12-2016, 13:21
سلام. دو سوال: برای مسنجرهایی مثل یاهو و نسخه ویندوز تلگرام بهترین تنظیم فایروال چیست؟ در حالت حالت کاربر برای چه نرم افزارهایی مجاز و چه نرم افزارهایی فقط خروجی را انتخاب کنم و برای فایلهای ویندوز مثل explore بهتره چه انتخابی داشته باشم؟

سلام

من کلا توصیه میکنم که برای مرورگرها حالت "مرورگر اینترنت" و برای باقی برنامه ها حتی دانلود منجرها، و همچنین پروسه های سیستمی مثل explorer حالت "فقط خروجی" را انتخاب کنید.

ضمن اینکه پورتهای سیستم را با کومودو هم مخفی کنید و هم اینکه ایجاد هر نوع اتصال از سوی کامپیوتر دیگر روی شبکه یا اینترنت با کامپیوتر شما که درخواست دهنده و مبدا آن، کامپیوتر دیگر روی شبکه باشد هم مسدود کنید این کار با یک کلیک از قسمت زیر انجام میشه:

آداک
24-12-2016, 00:44
C:\ProgramData\Comodo\Cis\tempscrpt
در ورژن جدید توی این پوشه بالا مدام کلی فایل batch یک کیلویی بوجود میاد که خود کمودو ناشناس میشناستش و سندباکسش میکنه. با توجه به اینکه این فایلها توسط خود کمودو ایجاد میشه چطوری نرم افزار درجه فایلو امن نمیشناسه و باید این پوشه رو به سندباکس و hips معرفی کرد تا نادیده بگیردش یا اینکه کار دیگری کرد؟

آداک
24-12-2016, 00:47
ضمنا Internet Security Essentials در ور›ن جدید چیه و چه کار میکنه و چطور باید فهمید که نصب شده یانه؟ چون در هنگام نصب ویندوز جلوی نصب درایورشو گرفت و اجازه نداد نصب بشه و نمیدونم الان کار میکنه یا نه

p3rsi4n
24-12-2016, 14:43
تغییری هم در موتور آنتی ویروس داده شده در نسخه جدید؟

Jadda
24-12-2016, 18:45
C:\ProgramData\Comodo\Cis\tempscrpt
در ورژن جدید توی این پوشه بالا مدام کلی فایل batch یک کیلویی بوجود میاد که خود کمودو ناشناس میشناستش و سندباکسش میکنه. با توجه به اینکه این فایلها توسط خود کمودو ایجاد میشه چطوری نرم افزار درجه فایلو امن نمیشناسه و باید این پوشه رو به سندباکس و hips معرفی کرد تا نادیده بگیردش یا اینکه کار دیگری کرد؟

یک ویژگی جدید هست برای شناسایی fileless malware، در واقع آنالیز اکتشافی و زیر نظر گرفتن برخی برنامه ها که قابلیت اجرای اسکریپت ها را دارند مثل powershell.exe ، wscript.exe ، java.exe و ....سادش اینکه برخی کدهای مخرب (fileless malware) از طریق این برنامه ها اجرا میشن و در واقع میتونن تحت یک پروسه امن مخفی بمونن. کومودو در واقع برنامه هایی که قابلیت اجرای این کدها را دارند را کنترل میکنه. (heuristic command-line analysis).
منتها ظاهرا در نسخه جدید در فرآیند این کار، فایلهایی در اون مسیر که ذکر کردید ساخته میشه، که حداکثر ظرفیت تعیین شده برای اون مسیر به طور پیشفرض 100KB است و در صورت پر شدن فایلهای قبلی پاک میشن. یا خودتون میتونید دستی پاک کنید یا امن کنید.

ضمنا Internet Security Essentials در ور›ن جدید چیه و چه کار میکنه و چطور باید فهمید که نصب شده یانه؟

ابزار جدید کومودو هست برای بررسی گواهینامه های ssl و هدفش محافظت از کاربر در برابر سایتهای جعلی و همچنین حملات man in the middle attacks است.... چون بصورت برنامه مجزا نصب میشه، از طرق کنترل پنل میتونید چک کنید.

تغییری هم در موتور آنتی ویروس داده شده در نسخه جدید؟

تا اونجایی که من اطلاع دارم خیر.
مشکل کومودو موتور آنتی ویروسش نیست.......دو تا مورد هست در مورد آنچه که شما در ذهن دارید، باید بگم ، اول اینکه کومودو خیلی واضح بیان کرده و میکنه که به دیتابیس اعتقادی نداره، هر چه که دیتابیس شامل تعاریف بیشتری باشه و مخربهای بیشتری را کشف کنه ضامن امنیت نیست مخرب هایی هستند که این دیتابیس بزرگ هم نمیشناسه (پس بیخیال دیتابیس) .... نکته دوم تمرکز روی دیتابیس و مدل جمع آوری مخرب از روی نت و یا هر جای دیگر هست. که کومودو ولع خاصی تو جمع آوری نمونه ها نداره به دلیل مورد اول که ذکر کردم. (البته با توسعه ولکری من فکر میکنم خود به خود این مورد رفع میشه)

اشکالی در موتور وجود نداره...نه شاهد فالس وحشتناک هستیم، سرعت اسکن مناسب است، مخربهای شناسایی شده به راحتی حذف یا قرنطینه میشن و غیره....

p3rsi4n
24-12-2016, 21:35
(البته با توسعه ولکری من فکر میکنم خود به خود این مورد رفع میشه)
میشه در موردش بیشتر توضیح بدین؟

آداک
24-12-2016, 23:20
ک ویژگی جدید هست برای شناسایی fileless malware، در واقع آنالیز اکتشافی و زیر نظر گرفتن برخی برنامه ها که قابلیت اجرای اسکریپت ها را دارند مثل powershell.exe ، wscript.exe ، java.exe و ....سادش اینکه برخی کدهای مخرب (fileless malware) از طریق این برنامه ها اجرا میشن و در واقع میتونن تحت یک پروسه امن مخفی بمونن. کومودو در واقع برنامه هایی که قابلیت اجرای این کدها را دارند را کنترل میکنه. (heuristic command-line analysis).
منتها ظاهرا در نسخه جدید در فرآیند این کار، فایلهایی در اون مسیر که ذکر کردید ساخته میشه، که حداکثر ظرفیت تعیین شده برای اون مسیر به طور پیشفرض 100KB است و در صورت پر شدن فایلهای قبلی پاک میشن. یا خودتون میتونید دستی پاک کنید یا امن کنید. [/RIGHT]
مرسی از جوابتون فقط اینکه این فایلها موقع اجرا به صورت اتوماتیک سندباکس میشن وبه صورت مجازی اجرا میشن. آیا باید سندباکس بشن یا اینکه باید در قوانین سندباکس پوشه رو معرفی کرد تا سندباکس پوشه رو نادیده بگیره و به شکل عادی اجرا بشن؟

ALI V8
25-12-2016, 00:31
دوستان این GeekBuddy چی هست که با کومودو نصب شده؟ میشه UNINSTALL کرد؟ مشکلی پیش نمیاد؟

ALI V8
25-12-2016, 00:42
یه anti maleware بخوایم کنار کومودو نصب کنیم چی پیشنهاد میکنید؟
اصن لازم هست کنار کومودو نرم افزارهای جانبی امنیتی مثل آنتی میل ورها یا تروجان کیلرها نصب بشه؟
اگر لازم هست و امنیت رو بالاتر میبره چه نرم افزارهایی رو پپیشنهاد میدید؟

آداک
25-12-2016, 10:19
دوستان این GeekBuddy چی هست که با کومودو نصب شده؟ میشه UNINSTALL کرد؟ مشکلی پیش نمیاد؟

پشتیبانی آنلاین کمودو هست ,که بیشتر برای بهینه سازی ویندوز به کار میره و البته رایگان نیست که نیازی هم بهش نیست و میشه unistall کرد. برای بهینه سازی از دیگر نرم افزارها میشه استفاده کرد.

Jadda
25-12-2016, 18:09
مرسی از جوابتون فقط اینکه این فایلها موقع اجرا به صورت اتوماتیک سندباکس میشن وبه صورت مجازی اجرا میشن. آیا باید سندباکس بشن یا اینکه باید در قوانین سندباکس پوشه رو معرفی کرد تا سندباکس پوشه رو نادیده بگیره و به شکل عادی اجرا بشن؟

سلام

چیزی که فعلا میشه گفت این هست که اینها فایلهایی هستند که میشه پاک کرد، بنابراین بهتره به حال خودشون رهاشون کنید (اگر اذیت نمیشید)، یا پاکشون کنید، احتمالا کومودو بزودی یک فکری برای این فایلها میکنه.

یه anti maleware بخوایم کنار کومودو نصب کنیم چی پیشنهاد میکنید؟
اصن لازم هست کنار کومودو نرم افزارهای جانبی امنیتی مثل آنتی میل ورها یا تروجان کیلرها نصب بشه؟
اگر لازم هست و امنیت رو بالاتر میبره چه نرم افزارهایی رو پپیشنهاد میدید؟

اگر حساس هستید استفاده ازنسخه رایگان Malwarebytes فقط به عنوان اسکنر ( حفاظت ریل تام خاموش و فقط برای اسکن) بدک نیست. البته ظاهرا جدیدا ایران را تحریم کرده و به راحتی آپدیت نمیشه.

ولی در کل من ابزار virustotal uploader را توضیه میکنم.... فایلهایی که کومودو ناشناخته میدونه را میتونید روش راست کلیک کنید و Send to Virustotal را انتخاب کنید تا ببینید نتیجه اسکن فایل در سایت VT چی هست که خیلی کمک میکنه. البته VT هم ما را تحریم کرده ولی خب برای استفاده میتونید با کمک قندشکن!! متصل بشید به اینترنت.. کلا من ابزار virustotal uploader را توصیه میکنم.

همنیطور که دوست خوبمون توضیح دادند، پشتیبانی آنلاین کومودو هست برای نسخه های پولی، من همیشه توضیه کردم حین نصب، تیک گزینه نصب شدنGeekBuddy را بردارید تا نصب نشه. ولی الان هم میتونید به راحتی Uninstall کنید.

آداک
25-12-2016, 23:33
سلام

چیزی که فعلا میشه گفت این هست که اینها فایلهایی هستند که میشه پاک کرد، بنابراین بهتره به حال خودشون رهاشون کنید (اگر اذیت نمیشید)، یا پاکشون کنید، احتمالا کومودو بزودی یک فکری برای این فایلها میکنه.

سلام مرسی از جواب . ولی فکر کنم منظور منو متوجه نشدید. من مشکل با این پوشه ندارم. مشکل چیز دیگست. ببینید هر وقت که مرورگر باز میشه یک فایل جدید در این پوشه ساخته و همراه مرورگر اجرا میشه ولی مشکل اینجاست که خود کمودو این فایل جدید ساخته شده در پوشه مورد بحثو سندباکس میکنه چون ناشناس میشناستش! و اگر hips هم فعال باشه برای اجرای این فایل هشدار میده! حالا سوال اصلی اینه که این یک باگه؟ یا اینکه این فایلهای یک کیلویی باید در سند باکس اجرا بشن؟ که من فکر میکنم قاعدتا نباید در سند باکس اجرا بشن که اجرا شدن اونا در سند باکس یعنی اینکه هیچ تاثیری ندارند. در واقع مطمئن نیستم که باید در سند باکس اجرا بشن یا نه . حالا سوال اینه که باید این پوشه رو به سند باکس و hips معرفی کرد تا فایلهای اجرا شده در این پوشه سندباکس نشن یا اینکه هدف کمودو همینه که این فایلها به صورت سند باکس اجرا بشن؟
مسئله بعدی اینه که Internet Security Essentials در ظاهر در حال اجراست و در تسک منیجر هست ولی هر موقع که دیدم از سی پی یو چیزی مصرف نمیکنه و موقع نصب ، ویندوز 10 پیغام میده که از نصب درایورش جلوگیری کرده چون دارای امضای دیجیتالی نیست و به همین دلیل نمیدونم الان درست در حال فعالیته یا نه.

ببخشید یک سوال دیگم داشتم تفاوت دقیق ویروسکوپ و هوش مصنوعی چیه؟ ممنون از شما

ALI V8
26-12-2016, 03:51
الان فهمیدم رو یکی از سیستمهام به جز کومودو آنتی ویروس Avira هم نصبه!...... باید uninstall یکیشون رو یا امنیت سیستم بالاتر هست؟!
سئوال دیگه اینکه uninstall کردن برنامه های آنتی ویروس مثل بقیه برنامه هاست یا باید با احتیاط بیشتر اینکار رو انجام داد؟

آداک
26-12-2016, 13:14
الان فهمیدم رو یکی از سیستمهام به جز کومودو آنتی ویروس Avira هم نصبه!...... باید uninstall یکیشون رو یا امنیت سیستم بالاتر هست؟!
سئوال دیگه اینکه uninstall کردن برنامه های آنتی ویروس مثل بقیه برنامه هاست یا باید با احتیاط بیشتر اینکار رو انجام داد؟
با عرض معذرت از مهندس. چون مهندس jadda الان نیستن به خودم اجازه میدم تا جواب بدم . قطعا دو تا آنتی ویروس روی یک سیستم پیشنهاد نمیشه. یکی رو unistall کنید. بعضی انتی ویروسها یک ابزار مخصوص برای unistall کردن دارن مثل avg که واقعا در هنگام حذف کردن نصب اذیت میکنه و کامل پاک نمیشه. اویرا نمیدونم داره یا نه ولی اگه معمولی هم حذفش کردید با یک نرم افزار رجیستری ها و فایلهای اضافشو پاک کنید. کمودو هم همینطور و بعد حذف کردنش با یه برنامه مثل ccleaner یا advanced system care اضافاتشو پاک کنید. فقط دقت کنید که اول unistall کنید بعد ریبوت و بعد عملیات پاک کردن فایلهای باقی مونده رو انجام بدید.

Jadda
27-12-2016, 23:46
سلام مرسی از جواب . ولی فکر کنم منظور منو متوجه نشدید. من مشکل با این پوشه ندارم. مشکل چیز دیگست. ببینید هر وقت که مرورگر باز میشه یک فایل جدید در این پوشه ساخته و همراه مرورگر اجرا میشه ولی مشکل اینجاست که خود کمودو این فایل جدید ساخته شده در پوشه مورد بحثو سندباکس میکنه چون ناشناس میشناستش! و اگر hips هم فعال باشه برای اجرای این فایل هشدار میده! حالا سوال اصلی اینه که این یک باگه؟ یا اینکه این فایلهای یک کیلویی باید در سند باکس اجرا بشن؟ که من فکر میکنم قاعدتا نباید در سند باکس اجرا بشن که اجرا شدن اونا در سند باکس یعنی اینکه هیچ تاثیری ندارند. در واقع مطمئن نیستم که باید در سند باکس اجرا بشن یا نه . حالا سوال اینه که باید این پوشه رو به سند باکس و hips معرفی کرد تا فایلهای اجرا شده در این پوشه سندباکس نشن یا اینکه هدف کمودو همینه که این فایلها به صورت سند باکس اجرا بشن؟
مسئله بعدی اینه که Internet Security Essentials در ظاهر در حال اجراست و در تسک منیجر هست ولی هر موقع که دیدم از سی پی یو چیزی مصرف نمیکنه و موقع نصب ، ویندوز 10 پیغام میده که از نصب درایورش جلوگیری کرده چون دارای امضای دیجیتالی نیست و به همین دلیل نمیدونم الان درست در حال فعالیته یا نه.

ببخشید یک سوال دیگم داشتم تفاوت دقیق ویروسکوپ و هوش مصنوعی چیه؟ ممنون از شما

سلام علیکم

من یک کاربر معمولی هستم، مهندس نیستم:n01:

بعد اینکه در مورد اون فایلها، وقتی کومودو مجوز حذف اون فایلها را داده یعنی خیلی مهم نیستند، میتونید حذف کنید یا اصلا بزارید تو سندباکس اجرا بشوند.

برای حل مشکل Internet Security Essentials صبر کنید تا یک آپدیت برنامه، برای کومودو بیاد (احتمالا یک هفته)

ببخشید یک سوال دیگم داشتم تفاوت دقیق ویروسکوپ و هوش مصنوعی چیه؟

هوش مصنوعی که فکر کنم خیلی گسترده باشه..... اما آنچه که در آنتی ویروسها استفاده میشه و یا در کومودو وجود داره سه نوع هست:

یک:

heuristics scanning: که در اسکن آنتی ویروس استفاده میشه و آنتی ویروسها برای تشخیص از دیتابیس یا پایگاه داده یا لیست سیاه از مخربهای شناسایی شده موجود در این لیست استفاده میکنند، اما هوش مصنوعی در اسکن، در واقع یک متد بررسی و تجزیه و تحلیل کدهای داخل یک فایل است به منظور اینکه شناسایی بکنه آیا فایل شامل یکسری کدهای مخرب هست یا نه (یکسری کدها را بصورت الگو در نظر میگره) در واقع به دنبال شناسایی "کدهای شبیه به ویروس/مخرب" هست.

از این مورد که بگذریم دو نوع رفتار شناسی داریم که که خودش هوش مصنوعی حساب میشه ، یکی استاتیک آنالیز و دیگری دینامیک آنالیز

=====

دو:

آنالیز استاتیک، در HIPS قرار داره و قبل از اینکه فایل به طو کامل اجرا بشه، رفتار فایل را با الگوهای فایلهای مخرب موجود در خودش مقایسه میکنه و اگر رفتاری که فایل بعد از اجرا قراره انجام بده با الگوهای مخرب موجود مطابقت داشته باشه اعلام میکنه که فایل مخرب یا مشکوک هست.

=====
سه:

آنالیز دینامیک یا پویا، در ویروسکوپ قرار داره، ویرسکوپ رفتارهای یک فایل اجرا شده را مانیتور ، نظارت و بررسی میکنه، باز اینجا هم الگوریتمهای موجود در ویروسکوپ به کمک ویروسکوپ میان تا رفتار یک فایل که در حال اجرا هست را مخرب تشخیص بده یا نه. این الگوریتمها و الگوها در قالب recognizer ها ( فارسی میتونیم بهشون بگیم: شناساگرها) برای ویروسکوپ تعریف میشن (شامل تعاریفی از رفتارهای استاندارد مخربها).... که برای قویتر شدن ویروسکوپ هرچه شناساگرها و تعاریف جامعتر و بزرگتر و بیشری داشته باشیم نرخ تشخیص مخربهای صفر کیلومتر بیشتر میشه.

p3rsi4n
03-01-2017, 21:39
سلام بعد از نصب کومودو 10 و کار کردن به مشکلی بر خوردم سیستم هنگام بالا اومدن زمان زیادی میبره و برنامه ها امن مثل عکس زیر همه توسط hips بلوک شدن که با سختی تونستم کومودو رو ریموو کنم

آداک
04-01-2017, 11:08
سلام بعد از نصب کومودو 10 و کار کردن به مشکلی بر خوردم سیستم هنگام بالا اومدن زمان زیادی میبره و برنامه ها امن مثل عکس زیر همه توسط hips بلوک شدن که با سختی تونستم کومودو رو ریموو کنم

به خاطر auto kms هست که برای برنامه ناشناخته هست و اکتیو کننده ویندوز شما و میخواد به چیزهایی در ویندوز دسترسی داشته باشه که hips از شما پرسیده و شما بلاک کردید. همینجا میتونید kms را unblock کنید. یا hips رو دیسیبل کنید که در تنظیمات اولیه کمودو دیسیبل هست. من به نظرم بیشتر شدن زمان بالا اومدن سیستم شما ربط به کمودو نداشته و یه مشکل دیگه وجود داشته.

p3rsi4n
04-01-2017, 23:23
به خاطر auto kms هست که برای برنامه ناشناخته هست و اکتیو کننده ویندوز شما و میخواد به چیزهایی در ویندوز دسترسی داشته باشه که hips از شما پرسیده و شما بلاک کردید. همینجا میتونید kms را unblock کنید. یا hips رو دیسیبل کنید که در تنظیمات اولیه کمودو دیسیبل هست. من به نظرم بیشتر شدن زمان بالا اومدن سیستم شما ربط به کمودو نداشته و یه مشکل دیگه وجود داشته.
سرعت بالا اومدن سیستم بعد از حذف کومودو به حالت اول برگشت
در مورد اینکه کومودو سوال کرد و من بلوک کردم متاسفانه سوالی نپرسید البته دلیلش هم فک کنم اینه در زمان نصب قبل از پیکر بندی روی حالت proactive باست ریستارت کرد بعد از تغییر پیکر بندی هم باست ریستارت کرد در غیر اینصورت کومودو عملکرد خوبی نداره حتی در صورت گزاشتن تیک ساختن قوانین برای برنامه های امن قوانین رونمیسازه

.یه مورد دیگه یه سری برنامه های امن وقتی سندباکس فعاله باز هم مجازی سازی یشن چه توضیحی میشه واسه این قضیه داد؟

Jadda
05-01-2017, 10:13
سرعت بالا اومدن سیستم بعد از حذف کومودو به حالت اول برگشت
در مورد اینکه کومودو سوال کرد و من بلوک کردم متاسفانه سوالی نپرسید البته دلیلش هم فک کنم اینه در زمان نصب قبل از پیکر بندی روی حالت proactive باست ریستارت کرد بعد از تغییر پیکر بندی هم باست ریستارت کرد در غیر اینصورت کومودو عملکرد خوبی نداره حتی در صورت گزاشتن تیک ساختن قوانین برای برنامه های امن قوانین رونمیسازه

.یه مورد دیگه یه سری برنامه های امن وقتی سندباکس فعاله باز هم مجازی سازی یشن چه توضیحی میشه واسه این قضیه داد؟

سلام

ابتدا در مورد اون پست قبلیتون، بهتر بخش گزارشات را نگاه کنید و به قسمت Unblock Application اکتفا نکنید چون جزییات و اینکه دقیقا چه عملی از فایل مسدود شد را نشون نمیده. ولی در بخش گزارشات دقیق نشون میده چه عملی مسدود شده. من اینجور مواقع به دوستان اینجا عرض میکردم که از بخش گزارشات بکاپ بگیرند(به همراه تنظیمات کومودو) و تو پیغام خصوصی هر دو را برام بفرستند تا بررسی کنم.

صورت گزاشتن تیک ساختن قوانین برای برنامه های امن قوانین رونمیسازه

اصلا بهتره اون گزینه غیر فعال باشه و نیازی نیست فعال کنید.

برای اینکه فایلی تو سندباکس اجرا بشه لازم هست که پروسه های مربوطه کومودو که باید سندباکس را اجرا کنند هم اجرا بشن و ضمنا برخی فایلهای سیستمی هم شبیه سازی و مجازی میشن به همراه پروسه سندباکس کومودو، و بنابراین چیز عجیبی نیست.

بهنازی
12-01-2017, 23:14
با سلام دوستانی که از این انتی ویروس استفاده میکنند راضی هستید ار نود بهتره؟
در ضمن سبکه؟
و قابلیتی مشابه Exculsins داره؟

allric
13-01-2017, 09:37
با سلام دوستانی که از این انتی ویروس استفاده میکنند راضی هستید ار نود بهتره؟
در ضمن سبکه؟
سلام خدمت شما در مورد آنتی ویروسش باید بگم مفتش گرونه اصلا به درد نمیخوره در مورد شناسایی ویروس های فلش که کلا تعطیله اما اگه از فایروالش میخوان استفاده کنید خیلی خوبه نود کرک شده شرف داره به این کومودو البته پیشنهاد من total security 360 است

آداک
13-01-2017, 10:50
سلام خدمت شما در مورد آنتی ویروسش باید بگم مفتش گرونه اصلا به درد نمیخوره در مورد شناسایی ویروس های فلش که کلا تعطیله اما اگه از فایروالش میخوان استفاده کنید خیلی خوبه نود کرک شده شرف داره به این کومودو البته پیشنهاد من total security 360 است
نظرتون محترم ولی کمودو نمیزاره هیچ فایل ناشناسی در سیستم ران بشه و همه رو اتوماتیک سندباکس میکنه. بله دیتابیس قوی نداره چون گویا شرکت براش دیتابیس مهم نیست اما مهم اینه که جلوی اجرای هر فایل ناشناخته و مشکلداری رو میگیره. در واقع شاید قبل از اجرا تشخیص نده فایلی مشکل داره یا نه ولی زمان اجرا که برسه نمیزاره کارشو انجام بده و تاثیری در سیستم بزاره. در کل من که ازش راضیم. البته یه سری تنظیماتش عوض بشه بهتره و قوی تر میشه.

ا سلام دوستانی که از این انتی ویروس استفاده میکنند راضی هستید ار نود بهتره؟
در ضمن سبکه؟
برای کاربر متوسط به بالا خوبه .نمیشه گفت از نود بهتره یا نه چون نود و اکثر انتی ویروسا روی دیتابیس برنامه ریزی میکنن و اگه چیزی از دیتابیس رد بشه تقریبا فاتحه سیستم خوندست ولی کمودو روی چیزهای دیگه متمرکزه. در هر حال برای کاربری که حوصله خوندن پیغامهای کمودو رو ندره چندان پیشنهاد نمیشه.
تاثیرش روی سیستم هم متوسطه و البته رم کمتری از هر انتی ویروس دیگه ای استفاده میکنه. اون قابلیت هم همه آنتی ویروسا دارن و چیز خاصی نیست.

بهنازی
16-01-2017, 15:33
بسیار ممنونم با اسکن باید حتما نت داشت با این انتی ویروس ؟چون من هر نو اسکن رو انتخاب میکنم همزمان یه چیزیم دانلود میکنه که به صرفه نیست این کار
چجوری این مورد اسکن؟

محمد7966
16-01-2017, 15:34
دوستان من تا حالا سیستمم 2 تا مشکل براش پیش اومده

1-تروجانها و سایتهای تبلیغاتی که روی مرورگر ها میان

2-فایل های مخفی شده فلش

با کسپر مشکلم حل میشه ولی نسخه تریال کسپر رو دارم و خسته میشم 1 ماه 1 ماه فعال کن

حالا برای این مشکل این نسخه رایگان آنتی ویروس کومودو مشکلم رو حل میکنه؟مصرف cpu این آنتی ویروس زیاد نیست نسبت به کسپر؟

sunshineboy
16-01-2017, 16:26
....................

sunshineboy
16-01-2017, 16:28
دوستان من تا حالا سیستمم 2 تا مشکل براش پیش اومده

1-تروجانها و سایتهای تبلیغاتی که روی مرورگر ها میان

2-فایل های مخفی شده فلش

با کسپر مشکلم حل میشه ولی نسخه تریال کسپر رو دارم و خسته میشم 1 ماه 1 ماه فعال کن

حالا برای این مشکل این نسخه رایگان آنتی ویروس کومودو مشکلم رو حل میکنه؟مصرف cpu این آنتی ویروس زیاد نیست نسبت به کسپر؟

سلام عزیزم انتی ویروس کومودو چ نسخه رایگان چ نسخه پولیش جز ضعیف ترین هاس فقط فایروال خوبی داره این انتی ویروس توی هیچ تستی معتبری شرکت نکرده و کلا به درد نمیخوره شما اگه میخوای مشکلت برطرف بشه :
1- مشخصا سیستمت الوده به ویروس هست اولین کاری ک باید بکنی میری سایت اوست نسخه رایگان این انتی ویروس رو دانلود میکنی نسخه رایگانش فوق العاده قویه و تقریبا میتونه 90% ویروسای سیستمت از بین ببره البته باید توی تنظیماتش حساسیت و رفتار شناسی و ایناشو زیاد کنی تا بهتر عمل کنه شما وقتی نصب کردی من میتونم واست توضیح بدم :میری سایت اوست انتی ویروس رایگانشو دانلود میکنی free دانلود رو میزنی نصبش به صورت انلاینه تقریبا 300 مگی هست دانلود ک شد تنظیماتشو ک کردی یه فول اسکن میزاری انجام بده بعد از اون میری مرحله دوم
:n02:

2- این مشکلی ک با مرورگرت داری و خود به خود سایت باز میشه و تبلیغات نشونت میده وقتی که مرگرو باز میکنی این اگهی افزاره و ویروس نیس انتی ویروس ها نمیتونن 100 درصد اگهی افزار ها رو از بین ببرن واسه این مشکلت شما بایدAdwCleaner 6.042 ;ک اخرین نسخه این نرم افزار هست نصب کنی (واسه این مشکلتم خیلی نرم افزار هست بیتدیفندر هم یه نرم افزار داره ولی این بهتره ) پیدا کردنش هم راحته تو گوگل سرچ کنی میاره واست سریع ممکنه اوست هم یه مقدار از این اگهی افزاراو پیدا کنه ولی این نرم افزار مخصوصا تواین این مشکله شما وقتی نصبش کردی اسکن کردی سیستمت رو هر چی اگهی افزار پیدا کرده تو هاردت تو ریجستری سیستمت تو درایوات نشون میده همشو تیک میزنی و پاکشون میکنی
3- وقتی این دو تاکارو کردی وارد مروگرت میشی هر چی ک هست میری تو تنظمیاتش مروگرت رو کش و هیستوریشو کامل پاک میکنی
4- مروگرت رو به حالت اولیه باز میگردونی یعنی چی؟ یعنی اینکه ریست میکنی مروگرت رو تو تنظمیات مروگر ک بری نوشته ریست به انگلیسی میزنی مروگرت ریست میشه اینکاررو ک انجام دادی مشکلت حل میشه انشالله

آداک
17-01-2017, 10:58
سیار ممنونم با اسکن باید حتما نت داشت با این انتی ویروس ؟چون من هر نو اسکن رو انتخاب میکنم همزمان یه چیزیم دانلود میکنه که به صرفه نیست این کار
چجوری این مورد اسکن؟

شما بعد نصب برنامه باید آپدیت دیتابیس هم که حدود سیصد مگ هست دانلود کنی یا بصورت آفلاین از لینک زیر دانلود کنی و از بخش help به بخش مشخصات محصول بری و دیتابیس برنامه رو وارد کنی.
دانلود ور›ن ۵.۸ به بعد رو بزنید.

سلام عزیزم انتی ویروس کومودو چ نسخه رایگان چ نسخه پولیش جز ضعیف ترین هاس فقط فایروال خوبی داره این انتی ویروس توی هیچ تستی معتبری شرکت نکرده و کلا به درد نمیخوره
دوست عزیر به لینک زیر مراجعه کنید:
همانطور که میبینید در بخش Real-World Testing کمودو بیشترین امتیاز ممکن رو به دست اورده و صد در صد موفق بوده. ولی در بخش تشخیص مالویر از روی دیتابیس حدود ۹۳ درصد موفق بوده که به این علت هست که کمودو به دیتابیس اهمیت زیادی نمیده و راههای دیگه ای برای جلوگیری از ویروسی شدن سیستم مثل اتوسندباکس داره.

sunshineboy
17-01-2017, 12:48
دوست عزیر به لینک زیر مراجعه کنید:

همانطور که میبینید در بخش Real-World Testing کمودو بیشترین امتیاز ممکن رو به دست اورده و صد در صد موفق بوده. ولی در بخش تشخیص مالویر از روی دیتابیس حدود ۹۳ درصد موفق بوده که به این علت هست که کمودو به دیتابیس اهمیت زیادی نمیده و راههای دیگه ای برای جلوگیری از ویروسی شدن سیستم مثل اتوسندباکس داره.[/QUOTE]

اون مهم نیس بیشترنرم افزارها تو همون تست 99 یا 100 امتیاز گرفتن کل امتیاز پروتکشن کومودو 3/6 هست تو همون لینکی ک خودتون فرستادین نگاه کن سه ستاره از 6 ستاره ی پروتکشن رو گرفته و همینطور کومودو توی تست های سایت av-comparatives هم کلا شرکت نکرده همینطور توی سایت pcmag ک یکی از مرجع تستهای انتی ویروس هست هم امتیاز خیلی پایینی گرفته:

POOR SCORE IN OUR MALICIOUS URL BLOCKING TEST. DISMAL ANTIPHISHING SCORE. IF ENABLED, HIPS SYSTEM FLAGS BOTH GOOD AND BAD PROGRAMS. FIREWALL DOESN'T ATTEMPT TO BLOCK EXPLOITS. SURPRISING IMPACT ON BOOT TIME

یعنی چی؟ یعنی اینکه امتیاز ضعیف در بلاک کردن سایتهای حاوی بدافزار همچنین انتی فیشنیگ ناامید کننده همینطور داره شااره میکنه ک اگه HIPS Behaviour Setting فعال باشه هم نرم افزار های سالم هم نرم افزار های مخرب رو بلاک میکنه یعنی درصد خطای بالایی داره و در اخر هم اینکه فایروال نمیتونه حملات اکسپلویت رو ک مهم هم هست بلاک کنه
کلا از بین انتی ویروس های رایگان اواست تی سنت و ای وی جی بهترن هستن ک هم توی تستهای معتبر شرکت کردن هم امتیاز بالا هم گرفتن :n02:

sunshineboy
17-01-2017, 13:04
شما اگه یه سرچی کنی میتونی ببینی اواست ای وی جی حتی نسخه ی رایگانشون هم توی تستها هم توی مجله های نقد مث پی سی مگ خیلی بالاتر از کومودو هستن حتی بالاتر از نسخه پولیه کومودو

آداک
17-01-2017, 18:16
یعنی چی؟ یعنی اینکه امتیاز ضعیف در بلاک کردن سایتهای حاوی بدافزار همچنین انتی فیشنیگ ناامید کننده همینطور داره شااره میکنه ک اگه HIPS Behaviour Setting فعال باشه هم نرم افزار های سالم هم نرم افزار های مخرب رو بلاک میکنه یعنی درصد خطای بالایی داره و در اخر هم اینکه فایروال نمیتونه حملات اکسپلویت رو ک مهم هم هست بلاک کنه
مشکل آخر که گفتید توی ورژن ده حل شده. شما در تست av test میبینید که در همین بلوکه کردن سایتهای مخرب و فیشینگ صد درصد بوده و این نشانه تفاوت تستهاست. در باره hips هم این بخش پیشگیری از نفوذه که یک بخش اضافی هست و برای کاربری هست که میخواد خودش هم در تشخیص موثر باشه. تشخیص رفتاری کمودو بخش ویروسکوپ هست که این بخش باید در باره تشخیص رفتاری لحاظ بشه نه hips.

شما اگه یه سرچی کنی میتونی ببینی اواست ای وی جی حتی نسخه ی رایگانشون هم توی تستها هم توی مجله های نقد مث پی سی مگ خیلی بالاتر از کومودو هستن حتی بالاتر از نسخه پولیه کومودو
من شکی درباره اینکه اواست انتی ویروس خوبی هست ندارم و اصلا یک مدت به همراه فایروال کمودو استفاده میکردم ولی مشکل اوست اینه که سه ماه تحریم میکنه بعد چند ماه تحریمشو بر میدوره و همینطوری پاندولی این وضع ادامه پیدا میکنه که کابر مجبور میشه برای آپدیت از ------ استفاده کنه.من همه تستها رو ماهانه مرور میکنم ولی به نظرم باید به چگونگی انجام تست و نوع تستهای انجام شده هم دقت کرد تا دچار تشخیص اشتباه نشیم. مثلا تست تشخیص بدافزار به معنی تست جلوگیری از تاثیر بدافزار روی سیستم نیست . در هر حال به نظرم کمودو برای کاربر متوسط به بالا موثرتره چون امکاناتی داره مثل اتوسندباکس یا همین hips که در انتی ویروس رایگان مثل اوست نیست. در هر حال هر کدوم مزایای مخصوص به خودشونو دارن. بستگی داره از انتی ویروس چی مدنظرمون باشه.

و همون لینکی ک خودتون فرستادین نگاه کن سه ستاره از 6 ستاره ی پروتکشن رو گرفته
بله سه ستاره رو برای این گرفته که توی بخش تشخیص از روی دیتابیس ضعیف بوده یعنی قبل از اینکه فایل مخرب اجرا بشه از روی دیتابیس نتونسته تشخیص بده که مخرب هست ولی مهم اینه که با امکانتی که داره اجازه فعالیت عادی هر گونه فایل ناشناسی رو نمیده و اتوسندباکسش میکنه و بخش ویروسکوپ هم اگر مضر باشه جلوی فعالیتشو حتی در سندباکس میگیره و به عنوان مالویر معرفیش میکنه. و با این امکانات خیلی بعیده سیستمی آلوده به بدافزاری بشه.

همینطور کومودو توی تست های سایت
av-comparatives هم کلا شرکت نکرده
توی این تست نورتون هم شرکت نکرده چون معتقد بوده نتایج این تست بر اساس پولی که گرفته میشه تعیین میشه!

sunshineboy
17-01-2017, 19:12
این نقده کومودو نسخه انتی ویروس ورژن 10 از سایت پی سی مگ:

مرجع:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Failed to detect hand-modified malware samples. Dismal score in malware-download test. Independent lab test results sparse and poor. No Web-based protection against malcious and fraudulent URLs..

به صورت خلاصه:

نتایجی ک از ازمایشگاه های مستقل داره کم و ضعیف است
امتیاز ناامید کننده در دانلود فایلهای الوده
عدم محافظت در مقابل سایتهای جعلی و حاوی بدافزار
همینطور امیتاز ضعیف در مقابل کیلاگرها

تو همون سایت ای وی تست سه ستاره از 5 ستاره داده به کمودو برای پورتکشنش ک مهم ترین مقوله ی ی انتی ویروس هست فقط هم تنها سایتی ک من دیدم کمودو جز تستهاش بود ههمینه
من فک نکنم این حرف ک سایت av comparatives رشوه میگیره برای بهبود نتایج هر بسته امنیتی درست باشه چون این سایت با سایت mrg-effitas شریک هستند و تستهای این سایت توی av comparatives هم میتونید ببینید و نورتن تو تستهای mrg-effitas شرکت حالا کار نداریم ممکنه حرف شمام درست باشه ولی در کل حالا فرض کنیم av comparatives دروغه در مورد بقیه چی؟ سایت mrg-effitas تخصص اصلیش و تست نرم افزاراش بیشتر روی بانکینگ انلاین و تست محصولات در مقابل حملات فیشینگِ تو همین سایت هم کمودو حضور نداره ولی نورتن و بیشتر شرکتهای معروف هستند توی سایت selabs هم نیست
نتایج سایت av comparatives رو هم ک بزاریم کنار بازم تو بقیه ی تستا کمودو حضور نداره تو همون ای وی تست هم نتایج اوست کسپر و نورتن و همه از کمودو بیشتره اگه شما بر اساس پروتکشن نتایج رو رتبه بندی کنی میتونی ببینی کومودو یکی به اخره!! تو تستایی ک من دیدم کومودو فقط یه جا هست ک تو اونم اخره که!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بعله تستها متفاوته درسته ولی تو همون تستم کومودو اخره! حداقل اوست نورتن یا کسپر تو همه تستا بالان ولی کومودو تو همون یه تستم ک هست ناامید کنندس ی کاربر خانگی و بی سواد مث من ک نمیتونه خودش تست کنه انتی ویروس رو تکیه میکنه به همین نتایج
اوست اپدیتاش خیلی کمه حجمش من ک اصلا حس نمیکنم اپدیتی بکنه من الان دارم از نسخه avast premier استفاده میکنم راضیم واقعا پولم ندادم در ضمن مجانی دارمش تا 2025 هم تمدیده :D
حالا اگرم دسترسی ایران قطع کرد واسه اپدیت ....شکن استفاده میکنم مشکلی نداره حجم اپدیتش روزی 1 مگ هم فک نکنم باشه
اوست هم سندباکس داره و رفتار شناسی داره
نه سه ستاره گرفته چون پروتکشنش ضعیفه توسایت ای وی تست نگفته ک این سه ستاره به خاطر اینکه ک دیتابیس نرم افزار ضعیفه اگه واقعا بلاک میکرد ک سه ستاره بهش نمیداد و تازه گفتم دار و ندار کومدو یه سایته ک همونم ک اخره!!!
فرض هم کنیم ک پروتکشنش خوب باشه( با اینکه تو هیچ تستی شرکت نکرده) بر پایه حدس گمان بریم جلو باز هم کومودو برای وب گردی بانکینگ و خرید انلاین و حفاظت در مقابل حملات اینترنتی هیچی نداره چوت هیچجایی شرکت نکرده ک بگن این نرم افزار مورد تایید ماس

sunshineboy
17-01-2017, 19:22
کومودو فایروالش نسخه اخرش هیچجایی من ندیدم تو هیچ سایت معتبری تست شده باشه همون پی سی مگه فقط
اونم ک دوباره :
HIPS flags both good and bad programs. In testing, Website Filter didn't block any malware-hosting URLs. Automatic sandboxing disabled by default. No protection against exploit attacks.
ولی اسکر خوب 4 ستاره البته

sunshineboy
17-01-2017, 19:34
شما الان اگه نسخه رایگان بخوای اویرا و اوست بهترینن به نظر من اویرا نصب کنی حتی بهتر اوست هم هست نسخه رایگانش واسه فایروالتم میتونی از همون کومودو استفاده کنی:n01:

آداک
17-01-2017, 19:38
حالا اگرم دسترسی ایران قطع کرد واسه اپدیت ....شکن استفاده میکنم مشکلی نداره حجم اپدیتش روزی 1 مگ هم فک نکنم باشه
اوست هم سندباکس داره و رفتار شناسی داره
نه سه ستاره گرفته چون پروتکشنش ضعیفه توسایت ای وی تست نگفته ک این سه ستاره به خاطر اینکه ک دیتابیس نرم افزار ضعیفه اگه واقعا بلاک میکرد ک سه ستاره بهش نمیداد

من مشکلی با اواست ندارم .اپدتشم همون حدود یک ونیم مگ در روزه. نسخه ای که شما استفاده میکنید البته اگه کرکی نباشه و همون نسخه اصیل باشه سند باکس داره و سندباکسش موثره و نسخه رایگانش نداره.
ببینید دیتابیسش ضعیفه ولی توسط اتوسندباکس بلاک میکنه. سه ستاره ای که داده شده با توجه به همون دو تاتست بوده که یکیش تشخیص فایلها از روی دیتابیس هست. نه ویروسکوپ تست شده و نه عدم تاثیر فایل مخرب روی سیستم.
در هر حال کل حرف من اینه که باید توجه کرد چه تستی انجام شده و همچنین باید به امکانات هم توجه کرد. با توجه به امکانات کمودو احتمال آلوده شدن سیستم در حد صفره البته اگه کاربر متوسط به بالا باشه و به هشدارهای کمودو دقت کنه. و گارانتی ۵۰۰ دلاری در نسخه پرو هم به خاطر همینه وگرنه خود شرکت هم میدونه که دیتابیسش ضعیفه.
درباره اینکه چرا تو تستهای دیگه شرکت نمیکنه من نمیتونم جواب بدم ولی عدم شرکت در تست به معنی اینکه آنتی ویروسی بد هست نیست.
درباره دانلود فایل آلوده هم بله دانلود میکنه ولی یا قبل از اجرا تشخیص میده که مالویره و یا در سندباکس اجرا میشه. در هر حال تاثیری روی سیستم نمیزاره. درباره سایتهای الوده هم که دیدید نتایج این دو تست کاملا متفاوته.
در هر حال من بحثی درباره بهتر بودن اوست یا کمودو ندارم . بحثم اینه که همونطور که اوست موثره کمودو هم موثره و البته در نسخه رایگان امکانات کمودو بیشتره. البته از باب تاثیر گزاری روی سرعت سیستم طبق همین تست کمودو بهتره. از نظر اپدیت دیتابیس هم کمودو آپدیتش کمتره و متوسط روزی حدود دویست کیلو هست. از نظر حجم استفاده از رم هم کمودو از هر آنتی ویروس دیگه ای کمتر از رم استفاده میکنه. در هر باید بررسی کرد و دید با توجه به مزایای کمودو و مزایای اواست که دیتابیس قویتر اواست هست کدوم انتی ویروس به درد کدوم کاربر و کدوم سیستم میخوره.

sunshineboy
17-01-2017, 19:48
من مشکلی با اواست ندارم .اپدتشم همون حدود یک ونیم مگ در روزه. نسخه ای که شما استفاده میکنید البته اگه کرکی نباشه و همون نسخه اصیل باشه سند باکس داره و سندباکسش موثره و نسخه رایگانش نداره.
ببینید دیتابیسش ضعیفه ولی توسط اتوسندباکس بلاک میکنه. سه ستاره ای که داده شده با توجه به همون دو تاتست بوده که یکیش تشخیص فایلها از روی دیتابیس هست. نه ویروسکوپ تست شده و نه عدم تاثیر فایل مخرب روی سیستم.
در هر حال کل حرف من اینه که باید توجه کرد چه تستی انجام شده و همچنین باید به امکانات هم توجه کرد. با توجه به امکانات کمودو احتمال آلوده شدن سیستم در حد صفره البته اگه کاربر متوسط به بالا باشه و به هشدارهای کمودو دقت کنه. و گارانتی ۵۰۰ دلاری در نسخه پرو هم به خاطر همینه وگرنه خود شرکت هم میدونه که دیتابیسش ضعیفه.
درباره اینکه چرا تو تستهای دیگه شرکت نمیکنه من نمیتونم جواب بدم ولی عدم شرکت در تست به معنی اینکه آنتی ویروسی بد هست نیست.
درباره دانلود فایل آلوده هم بله دانلود میکنه ولی یا قبل از اجرا تشخیص میده که مالویره و یا در سندباکس اجرا میشه. در هر حال تاثیری روی سیستم نمیزاره. درباره سایتهای الوده هم که دیدید نتایج این دو تست کاملا متفاوته.
در هر حال من بحثی درباره بهتر بودن اوست یا کمودو ندارم . بحثم اینه که همونطور که اوست موثره کمودو هم موثره و البته در نسخه رایگان امکانات کمودو بیشتره. البته از باب تاثیر گزاری روی سرعت سیستم طبق همین تست کمودو بهتره. از نظر اپدیت دیتابیس هم کمودو آپدیتش کمتره و متوسط روزی حدود دویست کیلو هست.

نه بابا دستت درد نکنه کرک چیه من اصن کرک استفاده نمیکنم اصن انتی ویرس کرکی به درد نمیخوره کی دارم کلید دارم
اوکی قبول اقا سندباکسش بلاک میکنه ... تست نشونه برتری شاید نباشه ولی بالاخره مردم یه دلیل میخوان واسه انتخاب خب من میگم برم اونی ک 5 جا امتیاز بالا گرفته رو بگیرم یا اینی ک هیچجا نیس اسمی ازش خب ادم میگه بره اونو بگیره
سندباک اوست درس میگی تو نسخه رایگانش نیس ولی سندباکس کارایی زیاد نداره مال وقتیه ک مثلا شما میخوای ی کرک رو اجرا کنی مثلا انتیویروس میگه سالمه بازم شک داری تو سندباکس میزاری اجرا میشه سیستمت الوده نمیشه باشه اقا کومودو رایگانش بهتره اوست نسخه رایگانشه

Jadda
17-01-2017, 20:01
عرض سلام خدمت دوست عزیز،

خوبه که دنبال نتایج کومودو بودید و این نکته براتون سوال شد که بالاخره اگر قراره کومودو نصب کنید یه نگاهی به تستها بندازید..... این حس کنکاش جهت انتخاب آنتی مناسب قابل تقدیره.

یک نکته اینکه سایت pcmag یک سایت تحلیلی هستش که خیلی اوقات به قول ناظر اینجا جناب بتمن، واسه دل خودش مینویسه! ... از نظر من کلا مزخرف زیاد مینویسه..... زیاد بهش توجه نکن. مثلا pcmag گفته کومودو در برابر کیلاگرها ضعیفه!... من فقط باید بخندم به این نظر!

اما دو تا سایت معتبرتر تست سایت av comparatives و سایت av-test هستن. کومودو تو اولی که شرکت نمیکنه و تو دومی هست ولی حالا نتایج را ببینید که آیا کومودو ضعیفه ( اختلافات میلیمتری میتونه یه محصول را چندین پله پاییت بیاره ، حتی میتونه ببره یکی مونده به آخر!)

نتایج کومودو در آخین تست موسسه av-test را ببینید، حفاظت صد در صد در برابر مخربهای جدید و صفرکیلومتر یعنی 0-day malware که نمره 100 درصد را کومودو گرفته.(از نظر من این تست مهمترین تست هست)

تست بعدی این موسسه ، تست اسکن و تشخیص است -دیتابیس- (Detection of widespread and prevalent malware) که کومودو باز نتیجه بدی نگرفته که ماه سپتامبر نمره 92.9 درصد تشخیص داشته و ماه اکتبر 94.4 درصد تشخیص که نمره عالی نیست ولی بد هم نیست.

اما نتایج Avast و یا AVG را ببینید و توجه کنید که در برابر مخربهای جدید یعنی 0-day malware ها آسیب پذیر بودند به بیان ساده، مخرب از دستشون در رفته!

اما در مورد وب گردی ، کومودو هم وب پروتکشن داره هم DNS امن داره که به کمک کاربر میاد و در نهایت بارها گفتم که از بارگذاری کد مخرب در رم جلوگیری میکنه.... اما در مورد مورد آنلاین بانکینگ و خرید های اینترنتی ظاهرا نسخه جدید کومودو را نصب نکردید تا ویژگی فوق العاده Online shopping کومودو را ببینید، فوق العاده است!

برای حملات اینترنتی و حفاظت از سیستم در برابر انواع نفوذ از بیرون از سیستم، شکی در این نیست که فایروال کوموذو نامبر وان است.(من کلی در این باره تو همین انجمن مطلب نوشتم). حتی میتونید به تستها رجوع کنید. ماتوسک یکیش هست.

sunshineboy
17-01-2017, 20:03
فعلا اوست به خاطر فایروال قوی ای ک داره و یه مرورگر ویژه هم به نام سیف زون داره واقعا واسه نت گردی و بانکینگ عالیه
نقطه ضعفش فقط اینه ک قدرت دیتابیش در حد نورتن و کسپر و بیت دیفندر نیس ک اونم ایشالله ب خاطر اینکه ای وی جی ادغام شد در اوست حل میشه یا یکی مثل خود من یه نرم افزار ضد تروجان و اسپای وار هم جدا نصب میکنه مثل زمنا و امنیت سیستمش رو حداکثر میکنه :n01:

sunshineboy
17-01-2017, 20:06
عرض سلام خدمت دوست عزیز،

خوبه که دنبال نتایج کومودو بودید و این نکته براتون سوال شد که بالاخره اگر قراره کومودو نصب کنید یه نگاهی به تستها بندازید..... این حس کنکاش جهت انتخاب آنتی مناسب قابل تقدیره.

یک نکته اینکه سایت pcmag یک سایت تحلیلی هستش که خیلی اوقات به قول ناظر اینجا جناب بتمن، واسه دل خودش مینویسه! ... از نظر من کلا مزخرف زیاد مینویسه..... زیاد بهش توجه نکن. مثلا pcmag گفته کومودو در برابر کیلاگرها ضعیفه!... من فقط باید بخندم به این نظر!

اما دو تا سایت معتبرتر تست سایت av comparatives و سایت av-test هستن. کومودو تو اولی که شرکت نمیکنه و تو دومی هست ولی حالا نتایج را ببینید که آیا کومودو ضعیفه ( اختلافات میلیمتری میتونه یه محصول را چندین پله پاییت بیاره ، حتی میتونه ببره یکی مونده به آخر!)

نتایج کومودو در آخین تست موسسه av-test را ببینید، حفاظت صد در صد در برابر مخربهای جدید و صفرکیلومتر یعنی 0-day malware که نمره 100 درصد را کومودو گرفته.(از نظر من این تست مهمترین تست هست)

تست بعدی این موسسه ، تست اسکن و تشخیص است -دیتابیس- (Detection of widespread and prevalent malware) که کومودو باز نتیجه بدی نگرفته که ماه سپتامبر نمره 92.9 درصد تشخیص داشته و ماه اکتبر 94.4 درصد تشخیص که نمره عالی نیست ولی بد هم نیست.

اما نتایج Avast و یا AVG را ببینید و توجه کنید که در برابر مخربهای جدید یعنی 0-day malware ها آسیب پذیر بودند به بیان ساده، مخرب از دستشون در رفته!

اما در مورد وب گردی ، کومودو هم وب پروتکشن داره هم DNS امن داره که به کمک کاربر میاد و در نهایت بارها گفتم که از بارگذاری کد مخرب در رم جلوگیری میکنه.... اما در مورد مورد آنلاین بانکینگ و خرید های اینترنتی ظاهرا نسخه جدید کومودو را نصب نکردید تا ویژگی فوق العاده Online shopping کومودو را ببینید، فوق العاده است!

برای حملات اینترنتی و حفاظت از سیستم در برابر انواع نفوذ از بیرون از سیستم، شکی در این نیست که فایروال کوموذو نامبر وان است.(من کلی در این باره تو همین انجمن مطلب نوشتم). حتی میتونید به تستها رجوع کنید. ماتوسک یکیش هست.
عزیز دلم تو این درصد بالا رو فقط کار داری؟ فقط اون دو تا نتیجه کلی پروتکشنه کمودو شده 3 ستاره همون سایت ای وی تست ولی اوست شده 6 و ای وی جی 5.5 ستاره پروتکشن ک فقط همون دو ستون بالا نیست ک فاکتورای دیگه هم داخلش موثره همون اوستی ک کمتر شناسایی کرده 6 ستاره گرفته اگه کمودو قوی تر پس چرا سه ستاره بهش دادن

sunshineboy
17-01-2017, 20:09
خب میگی کومودو بهتره تو بانکینگ؟ کجا گفته؟ من با سند بهت نشون میدم اوست بهتره ولی شما واسه حرفت سند داری؟ ازمایشگاه تست شده؟ یا تجربی میگی؟ این دو تا فرق داره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این سایت من فک کنم بهترین سایتیه ک در مورد تهدیدا اینترنتی و بانکینگ نرم افزارهای امنیتی رو محک میزنه اگه شما سایتی معتبر داری به منم بده این سایت معتبر کومودو ک اصن توش نیس ولی تو اخرین تست های این نرم افزار اوست تونسته درصدای خیلی بالایی رو به خودش اختصاص بده و نشون داده جز بهترین هاس واسه وبگردی و بانکینگ من اگه حرفی میزنم رو سند شما سندت کجاس ک میگی کومودو بهتره اوسته؟

آداک
17-01-2017, 20:11
سندباک اوست درس میگی تو نسخه رایگانش نیس ولی سندباکس کارایی زیاد نداره مال وقتیه ک مثلا شما میخوای ی کرک رو اجرا کنی مثلا انتیویروس میگه سالمه بازم شک داری تو سندباکس میزاری اجرا میشه سیستمت الوده نمیشه باشه اقا کومودو رایگانش بهتره اوست نسخه رایگانشه
نه دیگه فرق کمودو همینه. کمودو یه سری شرکتها رو امن میدونه و خارج از لیستش همه فایلهارو ناشناس میدونه و اتوماتیک سندباکسش میکنه و اتوماتیک میفرستتش تا بررسی بشه. ضمنا اگه فایل ناشناسی دسترسی بیشتر بخواد میگه که این فایل ناشناس دسترسی بیشتر میخواد که کاربر اگه به فایل اعتماد کامل داشته باشه میتونه اجازه بده که دسترسی فایل بیشتر بشه وگرنه که در سند باکس اجرا میشه و موقعی که در سندباکس اجرا میشه توسط ویروسکوپ رفتارش بررسی میشه و اگه مشکل داشت به عنوان مالویر فایل قرنطینه میشه. تاثیری که سندباکس در کمودو داره خیلی زیاده و یکی از سپرهای حفاظتی مهم کمودو هست.
هر کدوم مزایایی دارن و برای کاربر با حوصله و متوسط به بالا به نظر من که از هردو استفاده کردم نسخه رایگان کمودو از رایگان اوست بهتره. ضمن اینکه جفتشون قابل احترامن. اویرا ذو البته اصلا پیشنهاد نمیدم چون در نسخه رایگان باهاش خیلی مشکل داشتم. ای وی جی هم در آپدیت ور›ن برنامه مقداری اذیت میکرد و همینطور آنیستال کردنش پدر در میاره. ۳۶۰ هم من باهاش مشکل داشتم مخصوصا تشخیص رفتاریش البته الان شاید بهتر شده باشه. در بین رایگانها من فقط اوست و کمودو رو قبول دارم.
در بین پولیها هم مدتی از لایسنس اورجینال بیت دفندر و امسی سافت و نورتون و اق سکیور استفاده کردم که هر کدوم مشکلات خاص خودشونو داشتن که استفاده از بیت دفندر و امسی سافتو اصلا پیشنهاد نمیدم. در هر حال بعد اینهمه خرید انتی ویروس پولی و استفاده از انتی ویروسای رایگان چیزی که نظرمو جلب کرد و مشکلات کمتری به نسبت بقیه انتی ویرسا باهاش داشتم اوست و کمودو بود که سلیقه شخصی من کمودو رو ترجیح میده.

sunshineboy
17-01-2017, 20:15
من دکتر وب داشتم دو سال/نورتن داشتم/کومدو داشتم سابق/نود داشتم کسپر امتحان نکردم ولی میدونم سنگینه نمیرم سمتش /اویرا داشتم بعد این همه سال من انتخابم اوست هست در کنار یک برنامه ضد جاسوسی دیگر نه تنها چون فایروال قوی ای داره گفتم ب چ دلیل دیتابیسش نسبت به نورتن ضعیف تره همین و کسپر

Jadda
17-01-2017, 20:17
سلام

من نگفتم کومودو بهتر از اوست هست!

من اصلا با اوست کاری ندارم....اوست میتونه ویژگی آنلاین بانکینگ خوبی داشته باشه، این چه ربطی به این داره که کومودو در آنلاین بانکینگ ضعیفه؟

من از تستهای AV-Test دوبخش که مربوط به حفاظت میشه را نشون دادم و سایر تستها برای پرفورمنس و فالس و غیره است..... برای حفاطت اون دوتست ملاک هست که برای اوست وای وی جی، نمونه هایی بودند که از دستشون در رفته.

اما اینکه کاربر بخواد یک آنتی را انتخاب کنه میل خودش هست و من هیچوقت هیچ چیزی را به کسی تحمیل نکردم اینجا.....

صلاح مملکت خویش خسروان دانند....هر کس هر محصولی که فکر میکنه بهتره نصب کنه:n16:

sunshineboy
17-01-2017, 20:18
این تست ماتسکی ک میگی رو لینک بده من ببینم و همینطور سال بعله لابد سال 2012 بهترین شده! الان مهمه نسخه اخرش تست شده؟ حداقل نسخه 2016 نه اینکه 6 سال پیش تست شده باشه کومودوو و ما رو حساب 6 سال پیش حرف بزنیم اون سایتی ک من دادم نسخه 2016 بیشتر نرم افزار های مطرح تست شده

sunshineboy
17-01-2017, 20:20
برای حفاظت برای اون ستاره های 6 ستاره مهمه نه فقط دو تا مورد اولی :n12:

Jadda
17-01-2017, 20:22
سلام

من لینک تستی که برای فایروال قرار دادید را نمیبینم....میشه دوباره لینک تست فایروالها را بزارید؟

ممنون

sunshineboy
17-01-2017, 20:23
نه دیگه فرق کمودو همینه. کمودو یه سری شرکتها رو امن میدونه و خارج از لیستش همه فایلهارو ناشناس میدونه و اتوماتیک سندباکسش میکنه و اتوماتیک میفرستتش تا بررسی بشه. ضمنا اگه فایل ناشناسی دسترسی بیشتر بخواد میگه که این فایل ناشناس دسترسی بیشتر میخواد که کاربر اگه به فایل اعتماد کامل داشته باشه میتونه اجازه بده که دسترسی فایل بیشتر بشه وگرنه که در سند باکس اجرا میشه و موقعی که در سندباکس اجرا میشه توسط ویروسکوپ رفتارش بررسی میشه و اگه مشکل داشت به عنوان مالویر فایل قرنطینه میشه. تاثیری که سندباکس در کمودو داره خیلی زیاده و یکی از سپرهای حفاظتی مهم کمودو هست.
هر کدوم مزایایی دارن و برای کاربر با حوصله و متوسط به بالا به نظر من که از هردو استفاده کردم نسخه رایگان کمودو از رایگان اوست بهتره. ضمن اینکه جفتشون قابل احترامن. اویرا ذو البته اصلا پیشنهاد نمیدم چون در نسخه رایگان باهاش خیلی مشکل داشتم. ای وی جی هم در آپدیت ور›ن برنامه مقداری اذیت میکرد و همینطور آنیستال کردنش پدر در میاره. ۳۶۰ هم من باهاش مشکل داشتم مخصوصا تشخیص رفتاریش البته الان شاید بهتر شده باشه. در بین رایگانها من فقط اوست و کمودو رو قبول دارم.
در بین پولیها هم مدتی از لایسنس اورجینال بیت دفندر و امسی سافت و نورتون و اق سکیور استفاده کردم که هر کدوم مشکلات خاص خودشونو داشتن که استفاده از بیت دفندر و امسی سافتو اصلا پیشنهاد نمیدم. در هر حال بعد اینهمه خرید انتی ویروس پولی و استفاده از انتی ویروسای رایگان چیزی که نظرمو جلب کرد و مشکلات کمتری به نسبت بقیه انتی ویرسا باهاش داشتم اوست و کمودو بود که سلیقه شخصی من کمودو رو ترجیح میده.
خوندم حرفات رو باشه اقا من رو تست معتبر حرفام رو گفتم شماهام رو نظر شخصیتون و یه سایت ک اونم کومدو در رتبه یکی به اخره توش طوری نی به قول دوستمون صلاح مملکت خویش خسروان دانند:n12:

sunshineboy
17-01-2017, 20:24
سلام

من لینک تستی که برای فایروال قرار دادید را نمیبینم....میشه دوباره لینک تست فایروالها را بزارید؟

ممنون
سایتشو گذاشتم لینک تست فایروال نیس لینک تست بانکینگ و باج افزاره ک فایروال هم وظیفش همیناس
الان خود لینک یمزارم فایل پی دی اف

Jadda
17-01-2017, 20:28
برای حفاظت برای اون ستاره های 6 ستاره مهمه نه فقط دو تا مورد اولی :n12:

شما چرا متوجه نمیشید؟

من میگم دو محصول در برابر حملات زیرو-دی آسیب پذیر بودند.... دارم حرفه ای حرف میزنم، دارم تحلیل میکنم. اونوقت شما میگید ستاره!!

دلیل ستاره این هست که سایت AV-Test میانگین حفاطت را برای تست اول 98 درصد و برای تست دیتابیس 99 درصد قرار داده و طبیعتا Avest و AVG میانگین را کسب کردند (یکبار دیگه به عکسهام نگاه کنید).....ولی ما که کور نیستیم و داریم میبینیم که حفاظت کامل را در برابر جملات زیرو-دی نداشتند.

sunshineboy
17-01-2017, 20:28
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] d
اسم تست :MRG Effitas Online Banking / Browser SecurityCertification Project –
این اخرین تستشه خب؟ محصولات همه هم متعلق به سال 2016 بوده هنو 2017 تست نشده
اول یه توضی بدم او ن ستونای نارنجی ک دیدی تو فایل اینا معنیش اینه ک رفتار شناسی انتی ویروس بلاکش کرده
اون ستونای قرمز نشون میده ک نرم افزار نتونسه این کارو انجام بده و فیل شده سوخته
عذر میخوام اینو اصلاح کردم اشتباه گفته بودم ستونای نارنجی کاری به اپدیت دیتابیس ندار مربوط به رفتار شناسی هست

sunshineboy
17-01-2017, 20:30
من در کنار انتی ویروسم زمنا هم استفاده میکنم امرو دیدم اصن زمنا تایپکش اپدیت نشده تعجب کردم باور کنید بهترین مکمل انتی ویروس همین زمناس من خیلی وقته استفاده میکنم ازش زمنا متعلق به شرکت ترکیه ای هست کلی هم جایزه برده حتما نصب کنید هیتمن پرو هم خوبه ولی هیتمن کرکش مشکوکه همینطور درس کرک نمیشه
ببینید بهترن قعلا نورتن هست واقع بین باشیم خواهشا ولی خب نورتن واسه ایران کار نمیده تحریمه

Jadda
17-01-2017, 20:31
سایتشو گذاشتم لینک تست فایروال نیس لینک تست بانکینگ و باج افزاره ک فایروال هم وظیفش همیناس
الان خود لینک یمزارم فایل پی دی اف

آهان، پس کار فایروال اینهاست!!

خوبه امشب ما بعد از سالها گمراهی، روشن شدیم:n02:

من فکر میکردم تست فایروالها، تست نفوذپذیری در برابر حملات ورودی و خروجی هست!
Input protection , Output protection

من عذر میخوام.:n16:

sunshineboy
17-01-2017, 20:34
گفتم تست فایروال نیس منم نگفتم تست فایرواله گفتم بانکینگ از اول تا اخرش

sunshineboy
17-01-2017, 20:38
من مظورم از فایروال تو اون جمله وب شیلد هستش کومودو وب شیلد نداره اوست داره ملومه ی نخسه رایگان نمیتونه ب پای اوست پولی برسه شما میخوای یه چیز مجانی رو بگی بهتره اوسته پولیه ؟ مگه مشه.... فایروال وظیفه عمدش حفاظت سیستمه در مقابل هکر و چک کردن پورتها و چک کردن نرم افزار های متصل به اینترنت و این صبحتا حالا کو هک واجب تر بانکینگ نت گردیه این جا

sunshineboy
17-01-2017, 20:39
شما بعد سال ها روشن نشدی شما رو کومودو مانور میدی چون فقط یه فایروال خوب داره داره همین واسلام نه دیتکشن قوی ای داره نه واسه بانکینگ خوبه نه حفاظت داره در مقابل باجگیر ها هیچی

sunshineboy
17-01-2017, 20:41
اقا من تموم چ فایده این بحثا کومود رو استفاده کنید :n16:
من با سند مدرک توضی دادم ک اوست صد در صد بهتره
دیگه صلاح خودتو ن رو خودتون میدونید من بحث رو علمی کردم دیگه ادم منطقی میفمه کجا چ خبره

Nine
18-01-2017, 00:31
من مظورم از فایروال تو اون جمله وب شیلد هستش کومودو وب شیلد نداره اوست داره ملومه ی نخسه رایگان نمیتونه ب پای اوست پولی برسه شما میخوای یه چیز مجانی رو بگی بهتره اوسته پولیه ؟ مگه مشه فایروال وظیفه عمدش حفاظت سیستمه در مقابل هکر و چک کردن پورتها و چک کردن نرم افزار های مصتل به اینترنت و این صبحتا حالا کو هک واجب تر بانکینگ نت گردیه این جا

با سلام
اینکه بحثی در مورد مزایا و معایب دو محصول صورت میگیره و هر کس بنا به تجربه اش خوبی ها و بدی های محصول رو شرح میده رو باید به فال نیک گرفت به شرطی که جوابها
دوستانه باشه نه به قصذ تخریب و القای دیدگاه خود. این بحث ها به انجمن جون میده.
کاش جناب sunshineboy کمی پست هاشون رو تجمیع کنند و از نوشتن چند پست متوالی و جدا جدا خودداری کنند.
من در مورد اون جمله شما که فرمودید یه محصول رایگان نمیتونه به پای یه محصول پولی برسه (البته اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم. جمله بندی اون قسمت کمی شاید نیاز به اصلاح داشته باشه)
من می تونم براتون محصولات رایگان زیادی رو مثال بزنم که از نمونه های پولیش تو بعضی زمینه ها بهتر بودن. یه نمونه اش سیستم عامل لینوکسه که علاوه بر رایگان بودن و کد باز بودنش در خیلی از جنبه ها از ویندوز بهتره. یکی از همین جنبه ها اتفاقا امنیت بیشتره.