PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک اختصاصی محصولات COMODO ← راهنمای تاپیک در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19

SH@HIN
20-02-2015, 20:28
بزار یکم آپدیت پیش بره، برا من هم همینطور بود مثلا میزد 200 مگ ولی بعد 5 دقیقه تموم میشد. اما کلا نسخه من مشکل داشت نمیتونست آپدیت بشه.
من اتفاقا همین کار رو انجام دادم منتها آپدیتش زود که تموم نشد هیچ، تا آخرشم دانلود کرد بعد وسط آپدیت کردن هم انقدر قطع شد که اعصابم رو خورد کرد!
در آخرم یه فایل cav به اسم b0021150.cav ایجاد کرد با همون حجم 260 mb که خودم ریخته بودم !!! :n15:

milad_gta
20-02-2015, 20:34
من اتفاقا همین کار رو انجام دادم منتها آپدیتش زود که تموم نشد هیچ، تا آخرشم دانلود کرد بعد وسط آپدیت کردن هم انقدر قطع شد که اعصابم رو خورد کرد!
در آخرم یه فایل cav به اسم b0021150.cav ایجاد کرد با همون حجم 260 mb که خودم ریخته بودم !!! :n15:

نهایتا آپدیت شد؟ باید یک مشکلی داشته باشه سیستم آپدیتشون...

SH@HIN
20-02-2015, 21:09
نهایتا آپدیت شد؟ باید یک مشکلی داشته باشه سیستم آپدیتشون...
بله در نهایت آپدیت که شد ولی کلا از اول آپدیت کرد !

z ali reza z
27-02-2015, 00:46
کومودو تازگیا داره میره رو اعصاب منم مشکل مشابه دوستان داشتم
ولی کومودو اینقدر دوست داشتنی که نمیشه ازش دل کند

AliROCK
02-03-2015, 05:33
راهی هست ایکون کومودو رو از system tray حذف کرد یا بفرستیش بره background مثله outpost?

Jadda
02-03-2015, 18:45
راهی هست ایکون کومودو رو از system tray حذف کرد یا بفرستیش بره background مثله outpost?

کلیک راست و خروج.

dolfi224
10-03-2015, 18:54
سلام
من آنتی ویروسم را آپدیت کردم گفته برای اعمال نغییرات کامپیوتر ریست شود تا حالا 50 بار ریست کردم بازم میگه برای اعمال تغییرات باید ریست شود حالا چه کنم ویروسی شده؟
ویندوز 7 ورژن 8.1.0.4426
چرا اینو هر بار که بعد بیشتر از یک هفته می خواهی آپدیبت کنی میخاهد از اول کل دیتابیس را دانلود کند !
مالوار بایت هم نصب کردم سرچ کردم چیز مهی پیدا نکرد

Jadda
12-03-2015, 22:55
سلام
من آنتی ویروسم را آپدیت کردم گفته برای اعمال نغییرات کامپیوتر ریست شود تا حالا 50 بار ریست کردم بازم میگه برای اعمال تغییرات باید ریست شود حالا چه کنم ویروسی شده؟
ویندوز 7 ورژن 8.1.0.4426
چرا اینو هر بار که بعد بیشتر از یک هفته می خواهی آپدیبت کنی میخاهد از اول کل دیتابیس را دانلود کند !
مالوار بایت هم نصب کردم سرچ کردم چیز مهی پیدا نکرد

کومودو را تازه نصب کردید؟

میتونی حدس بزنی چه نغییری ایجاد کردید که کومودو تقاضای ریستارت دارد؟

بیش از 15 روز آپدین نشه کل دیتابیس را آپدیت میکنه.

Jadda
13-03-2015, 22:15
COMODO Internet Security 8.2.0.4474 BETA Released

سلام خدمت دوستان،

نسخه بتا کومودو - 8.2 - جهت تست و بررسی منتشر شده و دوستانی که مایل هستند میتونند تست کنند.

یکی دو تغییر وجود داره که مهمترین میشه به موتور جدید آنتی ویروس اشاره کرد. و تغییراتی که در بخش لیست فایل امن و ناشناخته ایجاد شده در واقع الان یک بخش به اسم "لیست فایل" داریم که شامل همه فایلها میشه - مخرب، ناشناخته، امن - که هر فایل هم توسط کومودو برچسب میخوره و کاربر هم میتونه اعمال نظر بکنه در مورد فایل. سندباکس هم یکی دوتا تغییر جزیی داشته و ..... دوستانی که مایل هستند میتونند تست کنند. البته مثل همیشه تست روی VM توصیه میشه. (مخصوصا دوستانی که احیانا قصد تست ویروس دارند).

اینم لینک نسخه بتای جدید:

COMODO Internet Security 8.2.0.4474 BETA ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ابتدا نسخه قبلی را کاملا عزل کنید و نسخه جدید را نصب کنید. البته قبل از عزل نسخه قبلی از دیتابیس کپی بگیرد تا نسخه جدید را آپدیت آفلاین کنید.

مشکلی هم مشاهده کردید همیجا متونید ذکر کنید.

ali_ab
16-03-2015, 21:58
با سلام به دوستان عزیز

ممنون میشم نحوه بکاپ گرفتن از اپدیت کومودو رو بفرمایید.

با تشکر

موفق باشید

Jadda
17-03-2015, 21:54
با سلام به دوستان عزیز

ممنون میشم نحوه بکاپ گرفتن از اپدیت کومودو رو بفرمایید.

با تشکر

موفق باشید

وارد پوشه نصب کومودو بشوید و توی پوشه scanners دیتابیس کومودو که با اسم bxxxxxxx.cav هست را کپی بگیرید. x هم نشون دهنده نسخه دیتایس است و با هر آپدیت تغییر میکنه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohsentanha
18-03-2015, 09:36
سلام یه برنامه بلاک شده می خوام از بلاک درش بیارم باید چی کار کنم؟

S0R3N4
01-04-2015, 03:05
سلام دوستان
خسته نباشید

میشه بگید علت اینکه نتونستم من با فایروال COMODO FW نتونستم بیشتر از 230/340 بگیرم چیه؟!!

چه تنظیماتی برای استفاده از حداکثر توان فایروال (اما با کمترین میزان سوال و جواب های خسته کنندش) رو باید اعمال کنم؟!!

+

دوستان...

آیا Comodo Dragon مرورگر خوبیه؟
میتونه جای Firefox و Safari و Chrome و Opera رو بگیره یا نه؟!!

Jadda
01-04-2015, 20:16
سلام دوستان
خسته نباشید

میشه بگید علت اینکه نتونستم من با فایروال COMODO FW نتونستم بیشتر از 230/340 بگیرم چیه؟!!

چه تنظیماتی برای استفاده از حداکثر توان فایروال (اما با کمترین میزان سوال و جواب های خسته کنندش) رو باید اعمال کنم؟!!

+

دوستان...

آیا Comodo Dragon مرورگر خوبیه؟
میتونه جای Firefox و Safari و Chrome و Opera رو بگیره یا نه؟!!

سلام

تست این ابزار در حالتی که سندباکس فعال باشه شاید نتیجه جالبی دریافت نکنید (باتوجه به اینکه سندباکس پیشفرض روی حالت مجازی قرار داره) علت اینه که خیلی از دسترسیها به CLT داده میشه اما نکته اینه که شما بایدبدونید این دسترسیها مجازی هست و جای نگرانی نیست......

در مورد مرورگرها خیی فرق چندانی نداره و خودتون میتونید تست کنید....

S0R3N4
01-04-2015, 22:57
ممنونم Jadda عزیز بابت پاسخگویی ...

تست این ابزار در حالتی که سندباکس فعال باشه شاید نتیجه جالبی دریافت نکنید (باتوجه به اینکه سندباکس پیشفرض روی حالت مجازی قرار داره) علت اینه که خیلی از دسترسیها به CLT داده میشه اما نکته اینه که شما بایدبدونید این دسترسیها مجازی هست و جای نگرانی نیست......

منظورت اینه من بهتره که سندباکس رو غیر فعال کنم؟!!
چرا اینطوریه!؟
امتیاز کم در این تست یعنی اینکه فایروالم درست و حسابی کانفیگ نشده!!
مگه غیره اینه؟!!

در مورد مرورگرها خیی فرق چندانی نداره و خودتون میتونید تست کنید....

نه...
منظورم این نیس که بشه مرورگر دیفالت من و کارای روزانم رو باهاش انجام بدم...
چون مرورگر خیلی خیلی سلیقه ای هست و سلیقه ی من هم از اونجایی که کاربر افراطی کلیه محصولات اپل هستم به طبع Safari هستش ...

اما وقتی که رو ویندوز میخوام کارای بانکی انجام بدم(انتقال های بزرگ خصوصا) یا واسه دسترسی به حساب های Private خودم و یا استفاده از سایت های که آدم ممکنه بهش مشکوک باشه آیا این گزینه تفاوت چندانی داره با بقیه مرورگر های سرشناس نظیر (فایرفاکس و سافاری و کروم و اپرا و اکسپلورر و ....) ؟ !!!!

تفاوت اون امنیتی که ادعاش رو میکنه شرکت سازنده ی Comodo Dragon تا چه اندازه ای هست نسبت به بقیه مرورگر ها؟!!

به نظرتون برای انتقال های بانکی بهتره از این مرورگر استفاده کنم یا تفاوت چندانی نخواهد داشت به حالم؟!!

پ.ن 1 :

دوستان....

من Comodo Firewall رو نصب کردم!
نه Comodo Internet Security ....

آیا در Comodo Firewall هم آنتی ویروس Comodo موجوده؟!!

آخه در یک جایی از این فایروال دیدم که اسکنر ویروس (آنتی ویروس) داشت...!

جریان چیه؟!

اگه آنتی ویروس داره Comodo Firewall ؛ پس فرق Firewall و Internet Security این شرکت چیه دقیقا؟!!

پ.ن 2 :

یک سوال دیگه هم دارم!
این ویروسکوب چیه دقیقا؟! :n13::n13:
کارش چیه؟!! :n36:

Jadda
01-04-2015, 23:57
ممنونم Jadda عزیز بابت پاسخگویی ...

منظورت اینه من بهتره که سندباکس رو غیر فعال کنم؟!!
چرا اینطوریه!؟
امتیاز کم در این تست یعنی اینکه فایروالم درست و حسابی کانفیگ نشده!!
مگه غیره اینه؟!!

خب، اول بهتره یک توضیح کوچولو در مورد CLT بدم...

ابزار CLT میاد تست Outbound Protection انجام میده. و فایروالها برای بالا بردن ضریب امنیت در این خصوص راهکارهایی دارند که بزرگترین مازول کمک کننده به فایروال HIPS هست که در فایروالها تعبیه شده.... وقتی صحیت دورزدن یک فایروال توسط یک بدافزار مطرح میشه الزاما ارتباط مستقیم اون بدافزار با شبکه مطرح نیست بلکه یک بدافزار میتونه به روشای مختلف یک فایروال را دور بزنه.از آلوده کردن هر پروسه ی امنی، علی الخصوص پروسه های سیستمی نظیر svchost ..... یا حتی تغییر dns .... یا دسترسی مستقیم به کیبورد .... یا دسترسی به مرورگرها و یا ....ابزراهای مثل CLT این موارد را تست میکنه و نظارت یک فایروال روی این موراد را بررسی میکنه.... چون بعد از دسترسی، جلوگیری از عدم ارتباط بدافزار با شبکه عملا بسیار دشوار میشه (اگه نگیم غیر ممکنه)... بنابراین در یک دیدگاه امنیتی، فایرالی خوب هست که این موارد را نظارت بکنه.

اما وقتی CLT یا هر مخرب دیگری در سندباکس مجازی کومودو اجرا بشه=> فرض کنیم قصد دستکاری در فایل host شما را داشته باشه کومودواین اجازه را میده اما تغییرات روی سیستم اصلی شما انجام نمیشه... منتهی CLT فکر میکنه روی سیتم اصلی دستکاری کرده و یک امتیاز منفی بهتون میده.... و یا اینکه میاد مرورگرتون را باز میکنه .... ولی باز مرورگر در سندباکس اجرا میشه.... و غیره...

بنابراین منظورم غیرفعال کردن اتوسندباکس نبود. اجرای CLT دقیقا مساوی با اجرای مخربها روی سیستم هست.

اما وقتی که رو ویندوز میخوام کارای بانکی انجام بدم(انتقال های بزرگ خصوصا) یا واسه دسترسی به حساب های Private خودم و یا استفاده از سایت های که آدم ممکنه بهش مشکوک باشه آیا این گزینه تفاوت چندانی داره با بقیه مرورگر های سرشناس نظیر (فایرفاکس و سافاری و کروم و اپرا و اکسپلورر و ....) ؟ !!!!

برای انجام عملیات بانکی بهتره در محیط دسکتاپ مجازی کومودو انجام بشه و مرورگر دارگونی که البته ازش در محیط اصلی استفاده نمیکنید را حالا در محیط کیوسک باز کنید و کارهای بانکی را انجام بدهید. بعد از اتمام کار هم سندباکس را پاکسازی بکنید.

آیا در Comodo Firewall هم آنتی ویروس Comodo موجوده؟!!

آخه در یک جایی از این فایروال دیدم که اسکنر ویروس (آنتی ویروس) داشت...!

فایروال فاقد آنتی ویروس است. ولی کومودو چه در اینترنت سکیوریتی و چه در فایروال از قابلیت اتوماتیک Cloud Lookup استفاده میکنه که اگر فایل امن باشه پیغامی نداریم و فایل ها وارد لیست امن میشوند. ولی اگر Cloud Lookup فایلی را مخرب تشخیص بده دقیقا مثل یک آنتی ویروس در قالب پیغام "اسکن آنلاین" به کاربر هشدار میده.

این ویروسکوب چیه دقیقا؟! :n13::n13:

کارش چیه؟!!

ویروسکوپ: سیستم رصد و آنالیز دینامیکی/پویا پروسه های اجرا شده. (با قابلیت ثبت رفتارهای صورت گرفته هر فایل) که شامل امضاهایی از رفتارهای فایلهای مخرب هست که در صورت تطابق رفتار هر فایلی با امضاهای موجود تعریف شده مخرب را شناسایی میکنه....

S0R3N4
02-04-2015, 02:03
تشکر بیکران دارم ازتون جناب Jadda عزیز بابت توضیحات مفصل و کاملتون ...
یه چند سوال دارم که بعدا ازتون میپرسم...

فقط الان مشکلی که دارم آپدیت نشدن برنامه هستش!

ویروسکوپ و وب فیلتر به راحتی فیلتر میشن

ولی وقتی به آپدیت برنامه میرسه سرعت دانلود به 200-330 بایت میرسه در کمال تعجب و بعد از چند دقیقه هم Faild میشه آپدیت!!

چطور باید این مشکل رو برطرف کرد؟!!

داره عصبی میکنه منو این قضیه حسابی ...!!:n23::n23::n34::n34::n34::n34::n34:

" M e H r D a D "
03-04-2015, 19:27
سلام خدمت دوستان و علی آقای عزیز
یه مشکلی که با آپدیت کومودو پیدا کردم!
هر دفعه که بیشتر از یک هفته دیتابیس آپدیت نشده باشه یه فایل 200 و چند مگی (هر دفعه بین 205 تا حدود 260 مگ متغیر بوده) رو واسه دانلود مشخص میکنه که تا کل این مقدار رو دانلود نکنه آپدیت کامل نمیشه
خوب اگه این قانونش باشه که ترافیک اینترنت رو تلف میکنه! و اگه این یه مشکله، چطور باید رفعش کرد؟؟؟

پیشاپیش از راهنمییتون ممنونم

Jadda
03-04-2015, 20:37
فقط الان مشکلی که دارم آپدیت نشدن برنامه هستش!..... Faild میشه آپدیت!!

در رابطه با آپدیت برنامه باید عرض کنم که برابر با دریافت نسخه جدید فایروال هست. بنابراین نباید انتظار داشته باشید که هر بار آپدیت برنامه دریافت کنید.

ولی اینکه پیغام "برنامه آپدیت است" نمیده و خطا میاد. احتمالا برمیگرده به نسخه فایروال.... نسخه بتا نصب کردید؟

هر دفعه که بیشتر از یک هفته دیتابیس آپدیت نشده باشه یه فایل 200 و چند مگی (هر دفعه بین 205 تا حدود 260 مگ متغیر بوده) رو واسه دانلود مشخص میکنه

اگر منظور از بیشتر از یک هفته یه چیزی در حدود دوهفته یا 15 روز باشه حق باشماست.... به علت تغییر در امضاها و دیتابیس؛ کومودو کل دیتابیس را دریافت میکنه که همون حدود 220 مگ هست....

اما اینکه راه حل چیست نباید بزارید بیش از این مقدار دیتابیس آپدیت نشه.... یعنی حداقل هفته ای یکبار دیتابس را آپدیت کنید...... البته این در شرایط خاص هست. وگرنه هر روز باید دیتابیس را آپدیت کرد. اگر هم سیستم به نت دسترسی داره، کلا آپدیت را بزارید روی اتوماتیک تا همیشه آخریت تعاریف دیتابیس را دریافت کنه......

اما اگر سیستم به نت دسترسی نداره و وضعیت به شکلی هست که در دوره های زمانی دوهفته به دوهفته (یا بیشتر) آپدیت نمیشه باید تدابیر دیگری بیندیشید که بهترین راه انتقال دیتابیس از روی سیستمی هست که به نت دسترسی داره (آپدیت آفلاین)

" M e H r D a D "
03-04-2015, 21:13
اگر منظور از بیشتر از یک هفته یه چیزی در حدود دوهفته یا 15 روز باشه حق باشماست.... به علت تغییر در امضاها و دیتابیس؛ کومودو کل دیتابیس را دریافت میکنه که همون حدود 220 مگ هست....

اما اینکه راه حل چیست نباید بزارید بیش از این مقدار دیتابیس آپدیت نشه.... یعنی حداقل هفته ای یکبار دیتابس را آپدیت کنید...... البته این در شرایط خاص هست. وگرنه هر روز باید دیتابیس را آپدیت کرد. اگر هم سیستم به نت دسترسی داره، کلا آپدیت را بزارید روی اتوماتیک تا همیشه آخریت تعاریف دیتابیس را دریافت کنه......

اما اگر سیستم به نت دسترسی نداره و وضعیت به شکلی هست که در دوره های زمانی دوهفته به دوهفته (یا بیشتر) آپدیت نمیشه باید تدابیر دیگری بیندیشید که بهترین راه انتقال دیتابیس از روی سیستمی هست که به نت دسترسی داره (آپدیت آفلاین)

ممنون از وقتی که گذاشتید
دفعه آخر که همین امروز باشه حدود 5 روز از آخرین آپدیت گذشته و یه آپدیت 224 مگی دانلود میشه!!!

باز سعی میکنم بین آپدیتها وقفه نداشته باشه و امیدوارم حل بشه...

Jadda
03-04-2015, 22:29
ممنون از وقتی که گذاشتید
دفعه آخر که همین امروز باشه حدود 5 روز از آخرین آپدیت گذشته و یه آپدیت 224 مگی دانلود میشه!!!

باز سعی میکنم بین آپدیتها وقفه نداشته باشه و امیدوارم حل بشه...

سلام مجدد

آخرین اطلاع و تستی که خودم داشتم (و حتی تیم کومودو) روی همون 15 روز بوده..... در روزهای آتی سعی میکنم موضوع را بررسی کنم و تدکر بدم.

فقط میتونید بفرمایید نسخه برنامه کومودو چنده؟

ممنون بابت گزارش این مورد.

" M e H r D a D "
04-04-2015, 08:11
سلام مجدد

آخرین اطلاع و تستی که خودم داشتم (و حتی تیم کومودو) روی همون 15 روز بوده..... در روزهای آتی سعی میکنم موضوع را بررسی کنم و تدکر بدم.

فقط میتونید بفرمایید نسخه برنامه کومودو چنده؟

ممنون بابت گزارش این مورد.

نسخه برنامه: 8.1.0.4426

باز هم ممنون...

Jadda
04-04-2015, 18:22
در روزهای آتی سعی میکنم موضوع را بررسی کنم

روی سیستم چند VM دارم که امروز یکیشون را اجرا کردم دیدم کومودو یک هفته (دقیقا 7 روز) آپذیت نشده. بنابراین شروع به آپدیت آنلاین کردم و خوشبختانه آنتی ویروس از آخرین تعاریفی که در دیتابیس نبود شروع به دانلود کرد و خبری از دریافت کل دیتابیس نبود.

همینطور که توی عکس معلومه وقتی درصد دانلود روی 95 درصد هست حدود 6.62 مگ دریافت کرده (در قسمت وضعیت هم چیزی به عنوان 220 مگ یا این حجم بالا نمیبینیم) .... ولی در کل حدود 7 مگابایت دریافت کرد که برای یک هقته به نطر خوب میاد.

البته نسخه نصب شده نسخه بتای 8.2.0.4474 هست.

Jadda
06-04-2015, 21:44
COMODO Internet Security 8.2.0.4508 Final build

سلام علیکم،

نسخه نهایی کومودو اینترنت سکیوریتی با تغییراتی که در چند صفحه قبل در معرفی نسخه بتا عرض کرده بودم منشتر شده. که میشه به موتور جدید آنتی ویروس اشاره کرد که بیشتر تمرکز در پرفورمنس آنتی بوده و سرعت اسکن بالاتر و آپدیتهای روانتر مخصوصا روی سیستمهای با منابع ضعیفتر و همچنین ادغام دولیست "فایلهای ناشناخته" و "لیست امن" در قالب "لیست فایل" جهت مدیریت بهتره فایلهای موجود روی سیستم با قابلیت تعیین اعتبار برای فایلها و غیره...

و تغییراتی و بهبودهایی در سایر بخشها نطیر سدباکس یا تغییر صدای هشداز پیغامها و ....

لینک دانلود مستقیم نسخه جدید:

COMODO Internet Security 8.2.0.4508 Final ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نکته:
ابتدا نسخه قبلی را کاملا عزل کنید و نسخه جدید را نصب کنید. البته قبل از عزل نسخه قبلی از دیتابیس کپی بگیرد تا نسخه جدید را آپدیت آفلاین کنید.

FarshadBandari
08-04-2015, 11:42
قبلا که نسخه جدید میومد همون روز از طریق خود کومودو میشد ارتقا داد، ولی از نسخه 8 به بعد هرچقد چک آپدیت رو میزنم میگه نسخه نرم افزار به روزه، اگه بشه این مشکل رو اطلاع بدید حل کنن خیلی خوبه

Jadda
08-04-2015, 16:51
قبلا که نسخه جدید میومد همون روز از طریق خود کومودو میشد ارتقا داد، ولی از نسخه 8 به بعد هرچقد چک آپدیت رو میزنم میگه نسخه نرم افزار به روزه، اگه بشه این مشکل رو اطلاع بدید حل کنن خیلی خوبه

سلام و ممنون بابت توجه،

فقط میتونم بگم طبق برنامه تیم کومودو، در روزهای آتی شما میتونید نسخه قبلی کومودو را از طریق برنامه به نسخه جدید ارتقا بدهید. فعلا باید کمی صبر کنید.

البته مدیر محصول CIS عوض شده (البته Egemen بزرگ! همچنان در راس کاره و همه کاره محصولات کومودو است ولی دیگه خیلی وارد جزییات نمیشه) و شاید این از تفکرات مدیر جدید باشه.

S0R3N4
08-04-2015, 22:46
در رابطه با آپدیت برنامه باید عرض کنم که برابر با دریافت نسخه جدید فایروال هست. بنابراین نباید انتظار داشته باشید که هر بار آپدیت برنامه دریافت کنید.

ولی اینکه پیغام "برنامه آپدیت است" نمیده و خطا میاد. احتمالا برمیگرده به نسخه فایروال.... نسخه بتا نصب کردید؟

خیر...خیر...
من تقریبا 2 ماه پیش از خوده سایت کومودو آخرین ورژن رو دانلود کردم!
به نظرتون الان برم دوباره از سایت کومودو ورژن آخر رو دانلود کنم و نصبش کنم؟!!

بعدش این کانفیگ ها به باد نمیره؟!!

دوباره نیازه که واسه اولین بار به 1200 تا سوال جواب بدم تا کارش راه بیوفته؟!! :n35: :n34: :n27:

آخه علت اینکه سرعت آپدیتش اینقدر پایینه چیه؟!!

آخه 500 بایت واقعا سرعت عجیب غریبیه !!!
حتی با اینترنت دایال-آپ هم نباید با این سرعت آپدیت بکنه نرم افزار رو خب!!!

الان پیشنهاد شما چیه برای رفع مشکل بنده جناب استاد Jadda ؟! :n40::n29:

Jadda
08-04-2015, 23:36
خیر...خیر...
من تقریبا 2 ماه پیش از خوده سایت کومودو آخرین ورژن رو دانلود کردم!
به نظرتون الان برم دوباره از سایت کومودو ورژن آخر رو دانلود کنم و نصبش کنم؟!!

بعدش این کانفیگ ها به باد نمیره؟!!

دوباره نیازه که واسه اولین بار به 1200 تا سوال جواب بدم تا کارش راه بیوفته؟!! :n35: :n34: :n27:

آخه علت اینکه سرعت آپدیتش اینقدر پایینه چیه؟!!

آخه 500 بایت واقعا سرعت عجیب غریبیه !!!
حتی با اینترنت دایال-آپ هم نباید با این سرعت آپدیت بکنه نرم افزار رو خب!!!

الان پیشنهاد شما چیه برای رفع مشکل بنده:n40::n29:

سلام

من پیشنهادم این هست که یکبار ابزار عیب یابی کومودو را اجرا کنید. اگر مشکلی پیدا نکرد میتونید صبر کنید تا نسخه جدید از طریق برنامه دریافت بشه. (اگر پیغام خطایی در این مورد دریافت نمی کنید ومشکل برقراری ارتباط با سرور کومودو براتون حل شده)

اما اگر همچنان در آپدیت برنامه با خطا روبرو میشید یا اینکه ابزار عیب یابی مشکلی پیدا کرد. از تنظیمات فعلی کومودو بکاپ بگیرد و بعد کومودو را عزل کنید و نسخه جدید را که لینک دانلودش را در پست بالایی قرار دارم دانلودو نصب کنید و بعد از ریستارت تنظیمات قبلی را وارد و فعال کنید.

سوال: فایروال دارید یا اینترنت سکیوریتی کومودو؟ اگر فایروال دارید چه چیزی دریافت میشه که سرعت حداکثر روی 500 kb هست؟

S0R3N4
09-04-2015, 16:25
سلام

من پیشنهادم این هست که یکبار ابزار عیب یابی کومودو را اجرا کنید. اگر مشکلی پیدا نکرد میتونید صبر کنید تا نسخه جدید از طریق برنامه دریافت بشه. (اگر پیغام خطایی در این مورد دریافت نمی کنید ومشکل برقراری ارتباط با سرور کومودو براتون حل شده)

اما اگر همچنان در آپدیت برنامه با خطا روبرو میشید یا اینکه ابزار عیب یابی مشکلی پیدا کرد. از تنظیمات فعلی کومودو بکاپ بگیرد و بعد کومودو را عزل کنید و نسخه جدید را که لینک دانلودش را در پست بالایی قرار دارم دانلودو نصب کنید و بعد از ریستارت تنظیمات قبلی را وارد و فعال کنید.

سوال: فایروال دارید یا اینترنت سکیوریتی کومودو؟ اگر فایروال دارید چه چیزی دریافت میشه که سرعت حداکثر روی 500 kb هست؟

من فایروال نصب کردم!

این ابزار عیب رو از کجا و چطور اجرا کنم؟!

چطور باید از تنظیمات بک آپ بگیرم و دوباره بعد از نصب تنظیمات قبلی رو وارد و فعال کنم؟!

همه ی بخش های آپدیت(نظیر ویروسکوپ و وب گارد و ...) به راحتی آپدیت میشه با سرعت مناسب!
ولی وقتی میخواد نرم افزار رو آپدیت کنه این مشکل پیش میاد!!

Jadda
10-04-2015, 16:16
من فایروال نصب کردم!

این ابزار عیب رو از کجا و چطور اجرا کنم؟!

چطور باید از تنظیمات بک آپ بگیرم و دوباره بعد از نصب تنظیمات قبلی رو وارد و فعال کنم؟!

همه ی بخش های آپدیت(نظیر ویروسکوپ و وب گارد و ...) به راحتی آپدیت میشه با سرعت مناسب!
ولی وقتی میخواد نرم افزار رو آپدیت کنه این مشکل پیش میاد!!

عیب یابی: در پنجره اصلی برنامه گوشه سمت راست روی علامت سوال کلیک کنید و > پشتیبانی > عیب یابی

بکاپ از تنظیمات: تنظیمات پیشرفته > تنظیمات عمومی > پیکربندی > روی پیکربندی که "فعال" است کلیک راست بکنید > بکاپ

بعد از نصب ، از همین قسمت میتونید تنطیمات را وارد و فعال بکنید.....

S0R3N4
10-04-2015, 22:41
استاد Jadda...

خیلی سپاسگزارم...

من دیشب از سایت Comodo آخرین ورژن رو دانلود کردم!
ولی قبل از نصب ، یکبار دیگه شانسم رو برای آپدیت کردن فایروال امتحان کردم که دیدم در کمال تعجب دیدم که با بالاترین سرعت ممکن فایروال به کل آپدیت شد!!! :n04:

خوشبختانه دیگه کار به نصب مجدد نکشید...

پ.ن:

یک سوال دیگه هم دارم از محضرتون جناب Jadda عزیز ...

در تنظیمات فایروال میشه بگید که این گزینه هایی که نام میبرم بهتره که تیک خورده باشن یا خیر؟

- ترافیک IPv6 را نظارت و فیلتر کن
-ترافیک loopback رو نظارت و فیلتر کن
-ترافیک های تکه شده و پراکنده شده را مسدود کن (این گزینه یعنی چی دقیقا؟!)
-پروتکل ها رو بررسی و آنالیز کن
-فعال بودن ضد-شنود ترافیک

یک سوال دیگه هم دارم

در بخش تنظیمات Hips گزینه ای هست با این عنوان :

-فعال بودن حالت حفاظت بیشتر برای سیستم های 64-بیتی

میشه توضیح بفرمایید که این گزینه چیکار میکنه دقیقا؟!
در حالت دیفالت این گزینه تیک نداره!
آیا تیکِ این گزینه رو فعال کنم بهتره؟!

پ.ن:

گزینه ی "انتخاب پیغام های هشدار به حالت پروگو" چیه؟!!!
فعالش کنم؟

واقعا از کمک های بی دریغ تون سپاسگزارم استاد Jadda ...

:n12::n12::n12::n12:

Parseh38
11-04-2015, 02:09
سلام علی آقا و ممنون بخاطر زحماتتون:n16:
نسخه های قبلی کومودو لیست فایلهای سند باکس شده رو میشد پالایش کرد اما در نسخه جدید این امکان خذف شده؟
چطور باید لیست رو پالایش کرد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
موفق باشید:n16:

Jadda
11-04-2015, 19:39
عرض سلام مجدد

یکبار دیگه شانسم رو برای آپدیت کردن فایروال امتحان کردم که در کمال تعجب دیدم که با بالاترین سرعت ممکن فایروال به کل آپدیت شد!!! :n04:

خب، خدا را شکر آپدیت های جدید را از طریق برنامه با سرعت مناسب دریافت کردید.:n16:

در تنظیمات فایروال میشه بگید که این گزینه هایی که نام میبرم بهتره که تیک خورده باشن یا خیر؟

اون گزینه های که ذکر کردید، بهتره همه شون تیک داشته باشند و فعال باشند. دو تای اول نظارت فایروال را روی برخی کانکشنها فعال میکنه و سه تای دیگه از سیستم در برابر برخی حملات که ذکر میکنم محافطت میکنه...

ترافیک IPv6 را نظارت و فیلتر کن
-ترافیک loopback رو نظارت و فیلتر کن

اول نظارت روی پروتکا IPv6 هست و دومی نطارت روی ترافیک
loopback که فکر فکر میکنم قبلا توضیح دادم اینجا.

-ترافیک های تکه شده و پراکنده شده را مسدود کن (این گزینه یعنی چی دقیقا؟!)

ابتدا باید با Maximum Transmission Unit آشنا بشیم، در ارتباطات بین دو دستگاه در شبکه یک حداکثر واحد انتقال تعریف شده بهش میگن Maximum Transmission Unit یا MTU؛ که بسته ها-packets اگر بزرگتر از این میزان تعیین شده باشه قبل از ارسال باید شکسته بشوند به بسته های کوچکتر، یعنی broken up میشن که بهشون میگن (Fragmented IP Packets (Fragmented IP Traffic

اگر این بسته ها شکته نشوند به مقصد نمیرسند ولی با شکسته شدن به مقصد میرسند. منتها در کومودو با فعال بودن این گزینه این بسته های شکسته شده یعنی fragmented packets ها مسدود میشن. یعنی فایروال کومودو بین سیستم شما و شبکه قرار داره و فایروال این بسته های تکه شده را مسدود میکنه و اصلا اجازه نمیده که به سیستم برسند.

علتش این هست که این ترافیک شکسته شده به بسته های کوچکتر؛ تهدیداتی نظیر denial-of-service attacks را منجر میشن. مثلا در یکی از این روشهای حمله بسته های بزرگتری فرستاده میشود که شکسته میشوند ولی دوباره یکپارچه کردن این بسته ها توسط سیستم دریافت کننده مشکل هست اتفاقاتی نظیر crash یا buffer overflow رخ میده.... فعال بودن گزینه جلوی حملاتی نطیر حملات زیر را خواهد گرفت:

Unnamed Attack, Overlapping Fragment Attack, Teardrop Attack, Tiny Fragment Attack, Ping O’ Death Fragmentation Attack, UDP Fragmentation attack

-پروتکل ها رو بررسی و آنالیز کن

عمل Protocol Analysis برای تشخیص بسته های جعلی صورت می گیرد، که در حملات DOS و DDOS از این بسته های جعلی استفاده میشه.

در واقع بررسی میشه ترافیک موجود مطابق با استاندارهای تعریف شده برای هر پروتکل نظیر hyper-text transfer protocol (HTTP) , file transfer protocol (FTP) , transmission control protocol / internet protocol (TCP/IP) و غیره باشد... در غیر این صورت ترافیک و packet خارج از استاندار پروتکل مورد نطر شناسایی و در نتیجه مسدود میشه.

-
فعال بودن ضد-شنود ترافیک

فعال بودن این گزینه از ARP cache در برابر آپدیتهای خطرناک جلوگیری میکنه....

آدرس IP و آدرس MAC در آدرس روی شبکه برای برقراری ارتباط هستند و و یک دستگاه این دو آدرس را دارد. و ARP وطیفه تبدیل و آدرس آیپی به مک را دارد.... به عنوان مثال برای ارتباط با یک دستگاه روی شبکه دستگاه شما وقتی درخواست اتصال به دستگاه مورد نطر با آدرس آیپی مشخص را دارد یک ARP Request میفرسته که این آدرس آیپی مربوط به کدوم دستگاه است؟ و دستگاه مورد نظر اعلام میکند مربوط به من است و اینم آدرس مک من هست و آدرس مک را میفرسته..... مشکلاینجاست که سیستم نمیتونه تشخیص بده ARP reply جعلی است یا نه و هر پاسخی را درست درنظر میگیره..... اونوقت یک هکر با یک پیغام ARP reply جعلی میتونه از این مورد استفاده بکنه و دستگاه خودشو وارد شبکه بکنه با آپدیت ARP cache و مک آدرس خودشو با آیپی یکسان معرفی بکنه..... اونوقت ترافیک از دستگاه مهاجم هم عبور میکنه و در واقع مهاجم قابیت شنود ترافیک را پیدا میکنه.....

در واقع ARP spoofing بستر حملاتی نظیر Denial of Service و Man in the Middle و Session Hijacking و... را فراهم میکنه.

-فعال بودن حالت حفاظت بیشتر برای سیستم های 64-بیتی

در یک جمله کارکرد و حفاظت بهتره HIPS و بخش حفاطت پیشرفته روی سیستمهای 64 بیتی است..... من فعال میکنم.

گزینه ی "انتخاب پیغام های هشدار به حالت پروگو" چیه؟!!!

تعداد سوالات HIPS را بیشتر میکنه و بیشتر وارد جزییات حرکات یک فایل میشه...... من فعال فعال میکنم.

نسخه های قبلی کومودو لیست فایلهای سند باکس شده رو میشد پالایش کرد اما در نسخه جدید این امکان حذف شده؟

سلام جناب Parseh38 عزیز و ممنون بابت توجه به این مورد.

اتفاقا این موردی بود که توی نسخه بتای داخلی که داشتیم بهش اشاره کرده بودم و حتی مورد را در دیتابیس کومودو ثبت کردم و تایید هم گرفت..... ولی متاسفانه فعلا ما فاقد این ابزار هستیم. البته طبق نظر تیم کومودو در نسخه بعدی شاهد این قابلیت مفید خواهیم بود.....

S0R3N4
13-04-2015, 17:45
واقعا بی نهایت سپاسگذارم ازتون جناب Jadda عزیز...

راستی

در Comodo Firewall هم قابلیت Virtual Kiosk موجوده یا فقط در Comodo Internet Security وجود داره این قابلیت ؟!

پ.ن:

اگه Comodo Firewall به طور خودکار یا با اشتباهِ من یک فایل رو به سندباکس منتقل کنه و این کار رو به خاطر بسپره؛چطوره میشه اون فایل رو دوباره به محیط اصلی ویندوز برگردوند و داخل سندباکس اجرا نکرد؟!

آخه یکبار این کارو کرد به طور خودکار،الان هر بار اون فایل رو اجرا میکنم در محیط سندباکس اجرا میشه خود به خود...!!

Jadda
14-04-2015, 19:26
واقعا بی نهایت سپاسگذارم ازتون جناب Jadda عزیز...

راستی

در Comodo Firewall هم قابلیت Virtual Kiosk موجوده یا فقط در Comodo Internet Security وجود داره این قابلیت ؟!

پ.ن:

اگه Comodo Firewall به طور خودکار یا با اشتباهِ من یک فایل رو به سندباکس منتقل کنه و این کار رو به خاطر بسپره؛چطوره میشه اون فایل رو دوباره به محیط اصلی ویندوز برگردوند و داخل سندباکس اجرا نکرد؟!

آخه یکبار این کارو کرد به طور خودکار،الان هر بار اون فایل رو اجرا میکنم در محیط سندباکس اجرا میشه خود به خود...!!

سلام

قابلیت دسکتاپ مجازی در فایروال کومودو هم موجوده.

در مورد سندباکس کردن یک فایل: همزمان اون فایل در بخش "لیست فایل" قرار میگیره و برچسب "ناشناخته" بهش میخوره، که شما میتونید از همون قسمت فایل را "امن" کنید که کومودو فایلهای امن را سندباکس نخواد کرد.

M e i s a m
23-04-2015, 11:29
سلام خدمت همه اساتید مخصوصا jadda عزیز
خسته نباشید

ی خبری دیدم از ویندوز۱۰ ک قراره بیاد ک در مورد سیستم امنیتیش نوشته بود دیدم شبیه به کاری هست ک کمودو انجام میده گفتم لینک بدم شما هم بخونید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] sakht afzar.com/fa/news/os/4302-microsoft-announces-windows-10-device-guard فاصله ها حذف شود

ی سوال هم دارم با داشتن فایروال کمودو روشن بودن فایروال ویندوز درسته یا باید خاموش کرد
چون من یادمه قبل از نصب کمودو فایروال ویندوز رو خاموش میکنم ولی بعدش مثل اینکه خودش روشن شده
مشکلی هم نداشته الان فیلتر عبوری کمودو هست ولی یکی دوبار هم پیغام از فایروال ویندوز امد ک block و allow داشت ک البته قبلش از کمودو گذشته بود و بعد این امد

shahin666
23-04-2015, 13:16
سلام من از COMODO Internet Security استفاده میکنم
هر وقت تو هر پوشه ای از نرم افزارها میرم سریع میگه مخرب پیدا شد و هر چی کیجن،پچ ،کرک هست رو مخرب تشخیص میده!!!!
یا برنامه ای دانلود میکنم و از زیپ در میارم کرکش رو سریع مخرب شناسایی میکنه و قرنطینه میکنه
روشی هست که انقدر به این کرک ها گیر نده!!!:n15:

Captain
23-04-2015, 20:07
سلام من از COMODO Internet Security استفاده میکنم
هر وقت تو هر پوشه ای از نرم افزارها میرم سریع میگه مخرب پیدا شد و هر چی کیجن،پچ ،کرک هست رو مخرب تشخیص میده!!!!
یا برنامه ای دانلود میکنم و از زیپ در میارم کرکش رو سریع مخرب شناسایی میکنه و قرنطینه میکنه
روشی هست که انقدر به این کرک ها گیر نده!!!:n15:

سلام
شناساندن پوشه مورد نظر در قسمت استثنای آنتی ویروس

MAHY@R
24-04-2015, 11:26
سلام من به یه مشکل خوردم بعضی مواقع پیغام هایی کومودو میده خیلی سریع میپره و نمیتونم هیچ گزینه ای انتخاب کنم
مثلا الان میخوام فایروال رو غیرفعال کنم گزینه ای که برای مدت زمان غیر فعال بودن میده سریع میره و نمیتونم هیچی انتخاب کنم

Jadda
24-04-2015, 11:40
سلام خدمت همه اساتید مخصوصا jadda عزیز
خسته نباشید

ی خبری دیدم از ویندوز۱۰ ک قراره بیاد ک در مورد سیستم امنیتیش نوشته بود دیدم شبیه به کاری هست ک کمودو انجام میده گفتم لینک بدم شما هم بخونید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] sakht afzar.com/fa/news/os/4302-microsoft-announces-windows-10-device-guard فاصله ها حذف شود

ی سوال هم دارم با داشتن فایروال کمودو روشن بودن فایروال ویندوز درسته یا باید خاموش کرد

سلام

فایروال ویندوز را خاموش کنید بهتره...

قابلیت Device Guard به نظر میرسه یک گام مثبت برای مایکروسافت باشه و اونجوری که بیان شده فلسفش شبیه اون چیزی هست که الان ما در کومودو شاهد هستیم......نصب و اجرای برنامه ها با اجزاه کاربر و سیستم تقسیم بندی فایلها و جداسازی فایلهای مشکوک و ناشناخته از فایلهای امن.... به هر حال سیستم عامل ویندوز (دسکتاپ) از این قابلیت بی بهره بود (الان دارم فکر میکنم که در رابطه با اسمارت فونها این مورد بیشتر روش کار شده ... درافت اپ ها از اکوسیستم آیفون تا استور مایکروسافت برای وینفون و حتی گوگل پلی) که ظاهرا مایکروسافت داره فکری به حالش میکنه هر چند اینجا داستان خیلی فرق میکنه.... در هر صورت چیزی مثل Device Guard میتونه کمک کننده باشه.

سلام من به یه مشکل خوردم بعضی مواقع پیغام هایی کومودو میده خیلی سریع میپره و نمیتونم هیچ گزینه ای انتخاب کنم
مثلا الان میخوام فایروال رو غیرفعال کنم گزینه ای که برای مدت زمان غیر فعال بودن میده سریع میره و نمیتونم هیچی انتخاب کنم

یکار عیب یابی کومودو را اجرا کنید ببینید مشکلی پیدا میکنه..... نسخه 8.2 دارید؟

این مورد را منم مشاهده کردم قبلا...

MAHY@R
24-04-2015, 11:57
یکار عیب یابی کومودو را اجرا کنید ببینید مشکلی پیدا میکنه..... نسخه 8.2 دارید؟

این مورد را منم مشاهده کردم قبلا...

فایروالش دارم نسخه 6.0.2 هست
عیب یابیش کدوم قسمته چیزی پیدا نکردم

Jadda
24-04-2015, 15:47
فایروالش دارم نسخه 6.0.2 هست
عیب یابیش کدوم قسمته چیزی پیدا نکردم

توصیه میکنم کومودو را به نسخه 8.2 ارتقا بدهید.

از طریق محیط فایروال و آپدیت میتونید آخرین نسخه را دریافت کنید یا از لینک مستقیم زیر آخرین نسخه را دانلود کنید که باید نسخه قبلی را عزل و نسخه جدید را نصب کنید

دانلود نسخه 8.2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

HORROR
26-04-2015, 00:26
ورژن جدید کومودو خیلی بهینه تر شده و دیگه مشکلاتی که باهاش داشتم رو نداره .و کاملا مشخصه رو این ورژن اساسی کار شده..

Captain
26-04-2015, 11:58
سلام
باز مشکل آپدیت هنوز پایداره
آپدیت آفلاین انجام میشه و بعد از آن، آپدیت آنلاین تمام آپدیت اولیه رو دانلود میکنه
نسخه نهایی 8.2

Jadda
26-04-2015, 20:15
سلام
باز مشکل آپدیت هنوز پایداره
آپدیت آفلاین انجام میشه و بعد از آن، آپدیت آنلاین تمام آپدیت اولیه رو دانلود میکنه
نسخه نهایی 8.2

سلام علیکم

فایل آپدیتی که برای انجام آپدیت ازش استفاده کرید مشکل داره.....یعنی فایل آپدیت شما مربوط به بیش از 15 روز قبل میشه. اگر غیر از این است حتما اعلام کنید تا بررسی بشه.

ممنون

HORROR
29-04-2015, 02:59
امروز اصلا آپدیت نمیشه و ارور 0x80070002 رو میده بعدش..

DR SEPEHRI
29-04-2015, 09:48
سلام
سرعت اینترنتم خیلی کمه.آنلاین ارور میده
آبدیت آفلاین رو از کجا بگیرم(ورژن 8.1)

S0R3N4
29-04-2015, 20:09
سلام خدمت استاد و کارشناس این تاپیک،جناب Jadda ...

یک سوال ِ خیلی ضروری داشتم ...

جناب Jadda ... ؟

چرا فایروال Comodo باعث اشکال در عملکرد تمامی پروک*سی های من میشه؟!

از K*erio گرفته تا Stunnel و Tunnel+ و Pm9 و iNet و O*Vpn و V*PN و ... !!!

یا اجازه نمیده یک سری اصلا کانکت بشن ! (بدون کوچکترین سوالی از من!) یا اینکه اجازه ی کانکت شدن میده بهشون،ولی اصلا کار نمیکنن !!

واسه همین هر سری که به پرو*کسی نیاز باشه ، باید فایروال رو غیر فعال کنم متاسفانه !!! :n28::n28:

میشه هر چه زودتر این مشکل رو حل کنید با راهنمایی های کارشناسانتون ...؟! :n27: :n12::n12:

Jadda
29-04-2015, 20:38
سلام

امروز اصلا آپدیت نمیشه و ارور 0x80070002 رو میده بعدش..

من امروز آپدیت کردم، فکر نکنم مشکلی باشه.... کمی صبر کنید درست نشد بررسی میکنیم.

سلام
سرعت اینترنتم خیلی کمه.آنلاین ارور میده
آبدیت آفلاین رو از کجا بگیرم(ورژن 8.1)

لینک دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Jadda
29-04-2015, 20:47
چرا فایروال Comodo باعث اشکال در عملکرد تمامی پروک*سی های من میشه؟!

میشه هر چه زودتر این مشکل رو حل کنید

سلام

خب میشه فایروال را طوری تنظیم کرد که مانع کارکردن تمام ابزارهایی بالا که نام بردید بشه..... احتمالا ناخواسته فایروال شما الان یه رول داره که جلوی اون ابزارها را گرفته.....

راحترین راه واسه من این هست که یک بکاپ از تنظیمات بگیرید و از طریق پیغام خصوصی برام بفرستید.

تنظیمات پیشرفته > تنظیمات عمومی > پیکربندی > روی پیکربندی فعال کلیک راست کنید و بکاپ

S0R3N4
30-04-2015, 17:33
استاد جان؟

آیا امکانش هست خودتون تنظیماتش رو درست کنید و برام بفرستید و من همون تنظیمات اعمال شده از جانب شما رو وارد کنم؟!!

یعنی میخوام که هم اون مشکلم با " ک.ر.ی.و" حل بشه؛هم اینکه توسط یک فرد متخصص (یعنی شخص شما) فایروالم به قدرتمندترین و کارآمد ترین شکل ِ ممکنه کانفیگ بشه ...

امکانش هست آیا ؟!

B-Prot
01-05-2015, 06:45
سلام.
آپدیت آفلاین ورژن 8.2.0.4508 -32 بیت رو از کجا می توان دانلود کرد؟
آیا کمودو می تونه مشکل زیر رو رفع کنه:

و اینکه خوده کمودو رو نصب کردم متاسفانه سرعت مرورگر و اینترنت و سیستم رو پایین اورده باید چی کار کنم برای رفع این مشکل؟
ویندوز هم xp sp3 32 bit هست
با تشکر.

ALI16437
01-05-2015, 14:59
با سلام
دوست عزیزJadda در صورت امکان بالاترین حدی که میشود تنظیمات رو در کومودو افزایش
داد رو ذکر کنید میخوام تا جای ممکنه سختگیرانهترین تنظیمات اعمال بشه .
میخوام بعضی پوش ها مثلا ویندوز و مثلا پوشه یوزر ... تحت حفاظت شدید باشند
ولی با اضافه کردن اونها به پوشه های حفاظت شده در hips به یک سری مشکلات
بر میخوریم تا جای ممکنه سعی کردیم امنیت رو افزایش بدیم ولی هنوز خیلی وضعیت
مورد رضایت نیست .

با تشکر فراوان .

Jadda
02-05-2015, 16:39
سلام.
آپدیت آفلاین ورژن 8.2.0.4508 -32 بیت رو از کجا می توان دانلود کرد؟
آیا کمودو می تونه مشکل زیر رو رفع کنه:

و اینکه خوده کمودو رو نصب کردم متاسفانه سرعت مرورگر و اینترنت و سیستم رو پایین اورده باید چی کار کنم برای رفع این مشکل؟
ویندوز هم xp sp3 32 bit هست
با تشکر.

لینک دانلود دیتابیس صفحه قبل قرار داره.... نسخه 32 و 64 بیتی با هم فرقی ندارند.

با سلام
دوست عزیزJadda در صورت امکان بالاترین حدی که میشود تنظیمات رو در کومودو افزایش
داد رو ذکر کنید میخوام تا جای ممکنه سختگیرانهترین تنظیمات اعمال بشه .
میخوام بعضی پوش ها مثلا ویندوز و مثلا پوشه یوزر ... تحت حفاظت شدید باشند
ولی با اضافه کردن اونها به پوشه های حفاظت شده در hips به یک سری مشکلات
بر میخوریم تا جای ممکنه سعی کردیم امنیت رو افزایش بدیم ولی هنوز خیلی وضعیت
مورد رضایت نیست .

با تشکر فراوان .

میشه تنظیمات را خیلی سختگیرانه کرد..... ولی اصلا نیازی نیست.

شما پیکربندی را روی پرواکتیو قرار بدهید و برخی قسمتهای سیستم که براتون مهمتر است را میتونید در بخش پوشه های حفاظت شده در HIPS قرار بدهید کافیه، و یا شاید یکی دو تنظیم دیگه.... ولی در کل روی همون پرواکتیو باشه کفایت میکنه.

خیلی درگیر تنظیمات نباشید....

mehdi_08
02-05-2015, 18:46
سلام به همه دوستان قدیمی و جدید:n40:
توی فایروال کمودو دسترسی km player رو مسدود کردم . ولی بازم هی پشت سر هم در خواست اتصال به شبکه برای km playerمیاد انگار نه انگار مسدودش کردم :n29:
چیکار کنم ؟برنامه های دیگه مشکلی ندارن این اینطوریه
نسخه 8.2

Jadda
02-05-2015, 19:15
سلام به همه دوستان قدیمی و جدید:n40:
توی فایروال کمودو دسترسی km player رو مسدود کردم . ولی بازم هی پشت سر هم در خواست اتصال به شبکه برای km playerمیاد انگار نه انگار مسدودش کردم :n29:
چیکار کنم ؟برنامه های دیگه مشکلی ندارن این اینطوریه
نسخه 8.2

سلام اقا مهدی، احوالات...

من توصیه میکنم این قانون را بسازی....

aria_mta
11-05-2015, 12:18
منم این مشکل رو دارم. با یه سیستم آنلاین آپدیت میکنم و فایل Base رو که به سیستم دیگه منتقل میکنم مجددا فایل رو دانلود میکنه و آفلاین آپدیت نمیشه

Jadda
11-05-2015, 17:11
منم این مشکل رو دارم. با یه سیستم آنلاین آپدیت میکنم و فایل Base رو که به سیستم دیگه منتقل میکنم مجددا فایل رو دانلود میکنه و آفلاین آپدیت نمیشه

سلام علیکم.

شما نباید فایل bases را کپی بگیرید.... دیتابیس کومودو اون فایل bases شماره داره است و باید از اون فایل کپی بگیرد و در انتقالش بدید....

توی عکس زیر نشون دادم...

البته در این پست که لینکش در پست دوم تاپیک امده کامل توضیح دادم شماره 28 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

aria_mta
12-05-2015, 15:14
مرسی از راهنماییتون. چقدر خوب و راحت انجام شد

amir hamzeh
20-05-2015, 14:55
فایروال کومودو را از خود سایت اصلی دانلود کردم اما وقتی extracting میکنه روی 80% این ارور را میده 7-zipe date :data error
مشکل چیه؟ ممکنه راهنمایی کنید

Jadda
20-05-2015, 20:20
فایروال کومودو را از خود سایت اصلی دانلود کردم اما وقتی extracting میکنه روی 80% این ارور را میده 7-zipe date :data error
مشکل چیه؟ ممکنه راهنمایی کنید

سلام

به نظر میرسه که فایل دانلود شده حین دانلود دچار مشکل شده. بنابراین احتمالا باید مجدد دانلود کنید.

از لینک زیر دانلود کنید ، البته نسخه اینترنت سکیورتی هست که حین نصب میتونید فقط فایروال را انتخاب کنید

دانلــود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

naamre
25-05-2015, 14:00
جدیدا که ایتنرنت سکیوریتی کمودو 8.2 که روی سیستم ویندوز 7 با پیکربندی 64 بیت نصب کردم و با CLT تست می کنم نتیجه 220 بیشتر نمی شه در ضمن روی تستهای سایت PC flank هم تما می پرتها فقط closed نشون داده می شه. نمی دونم به واقع این تستها چقدر نشون دهنده ی امنیت سیستم می تونه باشه ولی pc flank با roboscan وقتی تو منوی فایروال همه پرتها رو می بستم 4 گزینه ی ابتدایی رو stealth نشون می داد. on hipsهست و امن و پیکر بندی comodo روی proactive . نکته ی جالب دیگه این که وقتی sandbox غیر فعال می کنم همچنان کار خودشو می کنه.

HORROR
05-06-2015, 18:34
خاستم آپدیت آفلاین کنم ولی ارور میده و جالب اینه که با دیتابیسهای قدیمی مشکلی نیست و راحت آپدیت میشه. لطفا اگه راهی هست بگید تا دوباره مجبور نشم از نت بگیرم .

Jadda
06-06-2015, 20:19
جدیدا که ایتنرنت سکیوریتی کمودو 8.2 که روی سیستم ویندوز 7 با پیکربندی 64 بیت نصب کردم و با CLT تست می کنم نتیجه 220 بیشتر نمی شه در ضمن روی تستهای سایت PC flank هم تما می پرتها فقط closed نشون داده می شه. نمی دونم به واقع این تستها چقدر نشون دهنده ی امنیت سیستم می تونه باشه ولی pc flank با roboscan وقتی تو منوی فایروال همه پرتها رو می بستم 4 گزینه ی ابتدایی رو stealth نشون می داد. on hipsهست و امن و پیکر بندی comodo روی proactive . نکته ی جالب دیگه این که وقتی sandbox غیر فعال می کنم همچنان کار خودشو می کنه.

عرض سلام خدمت دوستان.

دررابطه با امنیت با کومودو شما این تاپیک و پستهای آموزشی را دنبال بکنید خیلی از نگرانیهاتون رفع میشه و و امنیت قابل قبولی فراهم میاد.... منظور از عرض این مطلب این بود که گاهی نباید خیلی روی برخی موارد حساس بود. هر چند که هر یک از اون سوالات شما جوابهای خودشون را دارند و مفصل میشه بهشون برداخت و اهمیت دارند. اما یک گام عقبتر از انجام هر تستی یا حتی نصب و استفاده کومودو روی سیستم به عنوان یک کاربر، این نکته بهتره مد نظر باشه که همیشه سعی شده مواردی که باعث امنیت با کومودو میشه را ذکر کنیم و عموما لینک مطالب هم در پست دوم همین تاپیک هست... با رعایت اون موارد خیلی نباید نگران چیزی باشید.

در رابطه با هر نوع حمله از بیرون توضیحاتی در مورد فایورال داده شده که همونها برای امنیت کاربر کفایت میکنه.... یا موردی که در باره تست با CLT فرمودید هم بارها صحت شده.... اما به اختصار : دسترسی مخرب به نقاط مختلف سیستم رو بررسی میکنه و از یک زاویه دیگر یک نوع تست Outbound Protection هست که بر پایه تست HIPS استوار هست (دلیلش این هست که ماژول دیگری نمیتونه کمتون بکنه (حداقل به اندازه HIPS)... اما راه کار اینه که همین تنظیمات که معرفی شده را انجام بدید خوبه....پست دوم را یک نگاهی بندازید....منظورم پرواکتیو هست.

خاستم آپدیت آفلاین کنم ولی ارور میده و جالب اینه که با دیتابیسهای قدیمی مشکلی نیست و راحت آپدیت میشه. لطفا اگه راهی هست بگید تا دوباره مجبور نشم از نت بگیرم .

ارور دو زمان رخ میده : 1- فایل آپدیتی که میخواهید وارد کنید قدیمی باشه 2- روش کار (که آسون هم هست) اشتباه باشه.

بنابراین بررسی کنید ببینید کدوم دو مورد بالا مربوط به مشکل شماست

HORROR
06-06-2015, 21:05
من دیروز تحمل نکردم و از نو پک رو نصب کردم و گذاشتم آپدیت شه ولی در رابطه با آپدیت مثل همیشه فایل آپدیت رو از قسمت import virus database وارد کردم و فایل هم جدید بود , اما فکر میکنم این فایل بدلایلی خراب شده , نمیدونم شاید بخاطر آپدیت ناقص یا... به هر حال امیدوارم دیگه این مورد پیش نیاد چون به کومودو بدجوری عادت کردم!:n02:

mansour_hotboy
06-06-2015, 22:00
با سلام و خسته نباشید.من چند وقتیه COMODO Internet Security نصب کردم ولی قسمت های auto sand box -hips رو غیر فعال کردم و فقط گزینه های آنتی ویروس و فایروال فعاله.میخواستم ببینم همین گزینه ها کافیه؟

Jadda
06-06-2015, 22:21
با سلام و خسته نباشید.من چند وقتیه COMODO Internet Security نصب کردم ولی قسمت های auto sand box -hips رو غیر فعال کردم و فقط گزینه های آنتی ویروس و فایروال فعاله.میخواستم ببینم همین گزینه ها کافیه؟

سلام

غیر فعال کردن بخش حفاظت (HIPS یا سندباکس) جالب به نظر نمیرسه... من توصیه میکنم فعالش بکنید.

اگر مشکلی هست بفرمایید شاید بتونم کمکتون کنم مشکلات کار کردن با این قسمتها کمتر بشه.

mansour_hotboy
06-06-2015, 22:34
سلام

غیر فعال کردن بخش حفاظت (HIPS یا سندباکس) جالب به نظر نمیرسه... من توصیه میکنم فعالش بکنید.

اگر مشکلی هست بفرمایید شاید بتونم کمکتون کنم مشکلات کار کردن با این قسمتها کمتر بشه.
راستش حدود دو ساله کومودو با همین کانفیگ دارم و مشکلی نداشتم ولی احساس میکنم شاید کامل نباشه آخه سیستم به هیچ موردی برخورد نکرده!! آنتی ویروس هم چیزی شناسایی نکرده.فسمت هیپس موقع نصب نرم افزار و یا کارکردن خیلی سوال دسنرسی میپرسه و آدم حوصله ش سر میره.از اونطرف معلوم نیست چه جوابی درسته و چی غلط! بخاطر همین غیرفعالش کردم.

naamre
07-06-2015, 17:25
عرض سلام خدمت دوستان.

دررابطه با امنیت با کومودو شما این تاپیک و پستهای آموزشی را دنبال بکنید خیلی از نگرانیهاتون رفع میشه و و امنیت قابل قبولی فراهم میاد.... منظور از عرض این مطلب این بود که گاهی نباید خیلی روی برخی موارد حساس بود. هر چند که هر یک از اون سوالات شما جوابهای خودشون را دارند و مفصل میشه بهشون برداخت و اهمیت دارند. اما یک گام عقبتر از انجام هر تستی یا حتی نصب و استفاده کومودو روی سیستم به عنوان یک کاربر، این نکته بهتره مد نظر باشه که همیشه سعی شده مواردی که باعث امنیت با کومودو میشه را ذکر کنیم و عموما لینک مطالب هم در پست دوم همین تاپیک هست... با رعایت اون موارد خیلی نباید نگران چیزی باشید.

در رابطه با هر نوع حمله از بیرون توضیحاتی در مورد فایورال داده شده که همونها برای امنیت کاربر کفایت میکنه.... یا موردی که در باره تست با CLT فرمودید هم بارها صحت شده.... اما به اختصار : دسترسی مخرب به نقاط مختلف سیستم رو بررسی میکنه و از یک زاویه دیگر یک نوع تست Outbound Protection هست که بر پایه تست HIPS استوار هست (دلیلش این هست که ماژول دیگری نمیتونه کمتون بکنه (حداقل به اندازه HIPS)... اما راه کار اینه که همین تنظیمات که معرفی شده را انجام بدید خوبه....پست دوم را یک نگاهی بندازید....منظورم پرواکتیو هست.

سلام و تشکر از زحمات شما

پست دوم رو خوندم البته چند وقت پیش . فکر می کنم بهتر باشه یه نگاه دوباره بهش بندازم . احتمالا نکاتی هست که جا انداختم

Jadda
08-06-2015, 22:34
سلام

نسخه جدید اینترنت سکیوریتی کومودو 8.2.0.4591 منتشر شده که میتونید از لینک زیر دانلود کنید

دانلود نسخه 8.2.0.4591 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

البته مثل همیشه نسخه جدید از طریق آپدیت برنامه قابل دریافته.

:n16:

Parseh38
09-06-2015, 02:56
سلام علی آقا

جدیدا مرورگر کومودو روی سیستمم موقع نصب اپدیتهاش توسط هیپس مخرب شناسایی میشه البته این بار دوم هست که چنین مشکلی پیش میاد

نسخه نصب روی سیستمم COMODO Internet Security 8.2.0.4508

میشه بفرمایید مشکل از کجاست؟

نسخه جدید رو هم نصب کردم و هنوز هم گزینه پالایش موجود نیست
با تشکر فراوان

Jadda
09-06-2015, 20:48
سلام علی آقا

جدیدا مرورگر کومودو روی سیستمم موقع نصب اپدیتهاش توسط هیپس مخرب شناسایی میشه البته این بار دوم هست که چنین مشکلی پیش میاد

نسخه نصب روی سیستمم COMODO Internet Security 8.2.0.4508

میشه بفرمایید مشکل از کجاست؟

نسخه جدید رو هم نصب کردم و هنوز هم گزینه پالایش موجود نیست
با تشکر فراوان

در رابطه با مروگر من این مورد را مشاهده نکردم.... یه عکس میزاشتی خوب میشد.

در رابطه با قابلیت پالایش ، بله فعلا اضافه نشده. منم منتظرم.... خیلی کار راه اندازه.

karbara
13-06-2015, 10:12
سلام عرض میکنم خدمت شما انسانهای شریف که به هموطنای خودتون بدون هیچ چشم داشتی کمک میکنید
زمانی که پورت ریموت دسکتاپ رو عوض کردم چطور پورت جدید ریموت دسکتاپ رو به فایروال کومودو معرفی کنم
شما استفاده از کدوم آنتی ویروس رو در کنار این فایروال موثر میدونید و اینکه نحوه تنظیم ریموت دسکتاپ آنتی ویروسی که معرفی میکنید رو درخواست دارم.
باتشکر

naamre
14-06-2015, 09:18
عرض سلام خدمت دوستان.

دوست عزیز ممنون از پاسخگویی شما , ممنونم از زحماتی که می کشید واقعا جای قدردانی داره . صفحات اول رو مجدادا خوندم و به جز اون سه قانون که در+ Denefse می بایست تعریف می شد و به خاطر تغییراتی که در ظاهر گرافیکی CIS در ورژن جدیدش ایجاد شده برام قابل درک و انجام نبود بقیه انجام شده. سوالم اینه که در ورژن 6 بدون انجام این تغییرات خیلی راحت در تست CLT امتیاز بالای 300 و عموما 320 بدست می اومد ولی الان در بهترین شرایط 250 هست البته موضوع به اینجا ختم نمی شه .

تو raymond.cc/blog یه سری تست آنتی ویروس و فایروال پیشنهاد شده علاوه بر CLT . منspyshelter security test tool و EICAR و system shutdown simulator رو با CIS و بدون اون روی سیستم 64 بیتی ویندوز 8.1 انجام دادم که نتایج خوب نبود به ویژه در بررسی عملکرد فایروال. و فقط در تست تشخیص مخرب که EICAR باشه خوب عمل می کنه که البته قبلا دیده بودم که عملکرد CIS در تشخیص مخرب ها خوبه. جالب در حالی که در تست spyshelter security test tool خود فایروال windows اجازه ی webcam capture رو نمی داد با CIS به راحتی امکان پذیر بود و فقط system protection خوب عمل می کرد البته بدون CIS هم همین بود و نتایج چه در sandbox و چه در virtual desktop هیچ فرقی نمی کرد. CIS خودرای عمل می کنه و تقریبا تنها راه غیر فعال کردنش پاک کردنشه و در این مورد با تعجب دیدم بعد از پاک کردن هم با وجودی که فایروال Windows فعال بود باز webcam capture کار می کنه که یه بار فایروال windows رو غیرفعال و مجدادا فعال کردم و مشکل رفع شد.

من تستها رو با bitdefender internet security 2015 و 2015 AVG internet security و symantec endpoint 2012 هم انجام دادم و نتایج کاملا متفاوت بود که قصد ندارم اینجا در موردشون صحبت کنم .

فکر می کنید چه مشکلی در سیستم و تنظیمات من هست ؟

Jadda
14-06-2015, 20:46
سلام عرض میکنم خدمت شما انسانهای شریف که به هموطنای خودتون بدون هیچ چشم داشتی کمک میکنید
زمانی که پورت ریموت دسکتاپ رو عوض کردم چطور پورت جدید ریموت دسکتاپ رو به فایروال کومودو معرفی کنم
شما استفاده از کدوم آنتی ویروس رو در کنار این فایروال موثر میدونید و اینکه نحوه تنظیم ریموت دسکتاپ آنتی ویروسی که معرفی میکنید رو درخواست دارم.
باتشکر

این پست را بخونید متوجه میشید. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Jadda
14-06-2015, 20:55
در ورژن 6 بدون انجام این تغییرات خیلی راحت در تست CLT امتیاز بالای 300 و عموما 320 بدست می اومد ولی الان در بهترین شرایط 250 هست البته موضوع به اینجا ختم نمی شه .

سلام

جواب سوال در این جمله ای که از شما نقل قول گرفتم قرار داره. در نسخه های قبل اتوسندباکس محیط مجازی را شامل نمیشد و در اقع یک نوع محدودیت فایل بود که من بهش میگفتم Auto HIPS با لولهای مختلف. اما در نسخه های جدید اتوسندباکس پیشفرض روی "حالت مجازی سازی" قرار داره. یعنی هر فایلی و ابزار تستی در این محیط کارشو انجام میده. در واقع این محیط میاد از اسیب رسیدن سیستم واقعی شما در صورتیکه برنامه اجرا شده ویروس باشه و قصد خرابکاری روی سیستم را داشه باشه، از سیستم محافظت میکنه.

برای درک بهتر یکبار همین ابزارها را با اتوسندباکس غیر فعال و HIPS فعال تست کنید و همچنین با اتوسندباکس فعال ولی این بار روی سطحی غیر ار "کاملا مجازی" {تنظیم سندباکس را عوض کنید} تست کنید.

naamre
15-06-2015, 10:48
سلام

جواب سوال در این جمله ای که از شما نقل قول گرفتم قرار داره. در نسخه های قبل اتوسندباکس محیط مجازی را شامل نمیشد و در اقع یک نوع محدودیت فایل بود که من بهش میگفتم Auto HIPS با لولهای مختلف. اما در نسخه های جدید اتوسندباکس پیشفرض روی "حالت مجازی سازی" قرار داره. یعنی هر فایلی و ابزار تستی در این محیط کارشو انجام میده. در واقع این محیط میاد از اسیب رسیدن سیستم واقعی شما در صورتیکه برنامه اجرا شده ویروس باشه و قصد خرابکاری روی سیستم را داشه باشه، از سیستم محافظت میکنه.

برای درک بهتر یکبار همین ابزارها را با اتوسندباکس غیر فعال و HIPS فعال تست کنید و همچنین با اتوسندباکس فعال ولی این بار روی سطحی غیر ار "کاملا مجازی" {تنظیم سندباکس را عوض کنید} تست کنید.

سلام و ممنون

اساسا چه اتو سند باکس رو فعال کنید چه غیر فعال تفاوت چندانی نداره. همون طور که عرض کردم خود CIS تصمیم می گیره چه کار کنه . مثلا با وجودی که اتو سند باکس غیر فعال بود. فایلها رو می برد تو سند باکس.(البته در حال حاضر CIS رو به خاطر اینکه اینترنت سکیوریتیهای دیگه رو تست می کردم ندارم)

ولی سوال من بیشتر این بود که چرا با وجود CIS رو سیستم فعال بود نتایج تستهای انجام شده ضعیفه. شما خودتون این تستهایی که تو پست قبلی اشاره کردم روی سیستمی که CIS نصب باشه انجام دادین؟ من از دوستانی که علاقمند باشن می خواستم خواهش کنم این تستها رو تکرار کنن و نتیجش رو هم به بقیه بگن.

karbara
16-06-2015, 13:17
این پست را بخونید متوجه میشید. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بله یه کارایی انجام دادم ولی زمانی که میخواستم رو ویندوز سرور نصبش کنم که تست کنم ببینم اجازه ورود رو بعد از تغییر پورت ریموت دسکتاپ بهم میده یا نه با عدم نصب کومودو فایروال در ویندوز سرور 2008 r2 مواجه شدم و برام جالب بود که کلاینت مک و لینوکس میتونن از این فایروال استفاده کنن اما ویندوز سرور نه ! اونم در کمال تعجب

در رابطه با این مورد باید عرض کنم که ما نیاز به "اتصال/ارتباط ورودی" داریم. بعد اینکه فرمودید پیغام نمیدهد، احتمالا ارتباطات ورودی طبق تنظیمات شما اتوماتیک مسدود میشه.

خب، باید یکسری قوانین در فایروال بسازید.....

اول وارد تنظیمات فایروال بشوید و وارد قسمت "قوانین برنامه‌ها" و برای svchost یک قانون طبق عکس زیر بسازید.

در واقع اتصال ورودی روی پورت 3389 را برای svchost آزاد بزارید.

خب با فرض اینکه ارتباطات ورودی همه مسدود میشوند، بنابراین باید یک قانون در قسمت "قوانین عمومی" بسازید، طبق عکس:

البته برای اینکه قانونی دقیقتر داشته باشیم میتونید آدرس IP مبدا را هم وارد کنید تا مشخص باشه این اتصال قراره از چه سیستمی برقرار بشه.
(IP مقصد خیلی نیازی نیست)

البته میتونید به جای آی-پی ، مک آدرس سیستم مبدأ را وارد کنید که دقیقتر هست.

نکته: این قانون ها را در بالای لیست قرار بدهید.

نکته: کامپیوتری که در حال ساخت این قانون هستید میشود مقصد. پس منظور از آدرس مبدأ، آدرس سیستم روبرو هست.

ayaa
20-06-2015, 02:55
با سلام
جدیدا وقتی کروم رو باز می کنم فایروال پورت 2869 رو بلاک می کنه اما با فایرفاکس اینجوری نیست و هنگام باز شدن کروم هست
این نشانه چیست؟
لطفا پاسخ دهید
به سلامت

babialex
23-07-2015, 01:47
سلام

دوستان من یه مشکلی برام پیش اومده و زود باید حلش کنم خواهشا کمک کنید :11:

حسابدار ما برنامه اظهار نامه مالیاتی رو از سایتش دانلود کرده و نصب کرده و تمام کارهای اظهار نامه رو داخل برنامه انجام داده و باید آنلاین پرینت بگیره

مشکل :exclamati : این بنده خدا از ابتدا تمام این کارهارو داخل محیط سندباکس انجام داده

حالا فایل دانلود شده و محل نصب فایل همش فقط داخل محیط سندباکس هستش و بیرونش چیزی نشون نمیده و متاسفانه داخل محیط سندباکس پرینتر رو اصلا نمیشناسه و هرکاری کردیم نشد و بیرون محیطش هم اصلا برنامه و کارهای انجام شده رو نمیشه دید و پیدا کرد

یکی اینکه چکار کنم این برنامه بیرون سندباکس اجرا بشه با تمام کارهایی که داخلش انجام شده یا اینکه چطوری پرینتر رو داخلش راه اندازی کنم که بتونم حداقل پرینت بگیرم !!

کلا برنامه ای که تحت این محیط اجرا شده رو چطوری خارج محیط سندباکس اجرا کنم ؟ و بتونم ببینمش ؟ تنظیماتش میشه اینکارو انجام داد ؟

dvb595959
24-07-2015, 10:54
درود
کومودو روی ویندوز 10 جواب میده؟
تا حالا کسی نصب کرده؟

Jadda
24-07-2015, 18:13
سلام

دوستان من یه مشکلی برام پیش اومده و زود باید حلش کنم خواهشا کمک کنید :11:

حسابدار ما برنامه اظهار نامه مالیاتی رو از سایتش دانلود کرده و نصب کرده و تمام کارهای اظهار نامه رو داخل برنامه انجام داده و باید آنلاین پرینت بگیره

مشکل :exclamati : این بنده خدا از ابتدا تمام این کارهارو داخل محیط سندباکس انجام داده

حالا فایل دانلود شده و محل نصب فایل همش فقط داخل محیط سندباکس هستش و بیرونش چیزی نشون نمیده و متاسفانه داخل محیط سندباکس پرینتر رو اصلا نمیشناسه و هرکاری کردیم نشد و بیرون محیطش هم اصلا برنامه و کارهای انجام شده رو نمیشه دید و پیدا کرد

یکی اینکه چکار کنم این برنامه بیرون سندباکس اجرا بشه با تمام کارهایی که داخلش انجام شده یا اینکه چطوری پرینتر رو داخلش راه اندازی کنم که بتونم حداقل پرینت بگیرم !!

کلا برنامه ای که تحت این محیط اجرا شده رو چطوری خارج محیط سندباکس اجرا کنم ؟ و بتونم ببینمش ؟ تنظیماتش میشه اینکارو انجام داد ؟

سلام

برنامه ای که داخل سندباکس نصب شده را با وضعیت موجودش نمیتونید بیارید بیرون سندباکس. مگر اینکه مجدد برنامه را بیرون سندباکس نصب کنید که طبیعتا کارهای که روی برنامه درون سندباکس انجام دادید همه را باید مجدد انجام بدید!

1)اگر فرم و اطلاعات اظهار نامه درون سندباکس که با برنامه مورد نظر انجام شده در قالب یک فایل درون سندباکس ذخیره شده میتونید از فایل اطلاعاتتون یک کپی بگیرد (بیاریدش بیرون از سندباکس ) و بعد برنامه را بیرون سندباکس نصب کنید و بعد این فایل را Import کنید البته امیدورم برنامه این قابلیت را داشته باشه.

2)منتهی فعلا از قسمت تنظیمات و بخش اعتبار سنجی و "لیست فایل" را چک کنید و فایلی به عنوان ناشناخته وجود نداشته باشد و همه فایلها را "امن" معرفی کنید بعد تست کنید ببینید پرینت میگیره. حتی میتونید موقتا HIPS و سندباکس را غیرفعال کنید... البته یادتون باشه فعلا "پاکسازی سندباکس" را هم اصلا اجرا نکنید چون برنامه و تمام اطلاعات وارد شده همه پاک میشه.

Jadda
24-07-2015, 18:22
درود
تا حالا کسی نصب کرده؟

سلام

با انتشار رسمی ویندوز 10 نسخه متناسبی از کومودو عرضه خواهد شد. الان هم من دیدم برخی کاربران توی انجمن کومودو تستی نصب کرده بودند. من خودم هنوز فرصت نکردم تست کنم. احتمالا یکی دو هفته دیگه این مورد را باید تست کنم.... الان در حال تست یک ابزار Uninstall اختصاصی از کومودو هستیم که در هر شرایط بدی ؛ کومودو را از سیستم بطور کامل Uninstall میکنه.... که بزودی منتشر میشه و لینک دانلود میزارم.

Parseh38
30-07-2015, 01:01
سلام

امیدوارم گزینه پالایش یادشون نره:n16:

Jadda
31-07-2015, 21:01
درود
تا حالا کسی نصب کرده؟

آخرین نسخه کومودو 8.2.0.4591 ویندوز 10 را پشتیبانی میکنه. من خودمم نصب کردم و تا الان مشکلی ندیدم. البته اگر قراره از ویندوز قبلی به ویندوز 10 آپگرید کنید باید کومودو را حذف و بعد از آپگرید کومودو را نصب کید یا اصطلاحا یک clean install انجام بدید.

البته بزودی یک نسخه جدید از کومودو منتشر میشه که میتونید صبر کنید.

saeed_136915
31-07-2015, 22:07
واسه من نمیدونم چرا ارور میده...
(از ویندوز 8.1 آپگرید کردم به 10 .... کمودویی که قبلا بود رو پاک کردم الان میخوام نصب کنم)

Jadda
31-07-2015, 22:50
(از ویندوز 8.1 آپگرید کردم به 10 .... کمودویی که قبلا بود رو پاک کردم الان میخوام نصب کنم)

عرض سلام

اون مسائل به خاطر آپگرید بوده.... در هر صورت این روش را انجام بدید امیدورم جواب بده.... در واقع فایل نصب را با برنامه WinRAR باید extract بکنید و فایل msi. را استخراج بکنید برای این کار:

روی فایل نصب کومودو کلیک راست کنید بعد extract files را بزنید بعد وارد پوشه ساخته شده بشوید و به این مسیر بروید:

cis\ download\installs\ xml_binaries\ cis

توی اون پوشه دو تا فایل هست به نام cis_setup_x64.msi و cis_setup_x86.msi که با توجه به ویندوزتون یکی را اجرا کنید.

نتیجه را هم به من بگید خوبه.
====

البته من چون ویندوز 10 را مجزا نصب کردم بطور عادی کومودو را نصب کردم و مشکلی نبود.

saeed_136915
31-07-2015, 23:13
عرض سلام

اون مسائل به خاطر آپگرید بوده.... در هر صورت این روش را انجام بدید امیدورم جواب بده.... در واقع فایل نصب را با برنامه WinRAR باید extract بکنید و فایل msi. را استخراج بکنید برای این کار:

روی فایل نصب کومودو کلیک راست کنید بعد extract files را بزنید بعد وارد پوشه ساخته شده بشوید و به این مسیر بروید:

cis\ download\installs\ xml_binaries\ cis

توی اون پوشه دو تا فایل هست به نام cis_setup_x64.msi و cis_setup_x86.msi که با توجه به ویندوزتون یکی را اجرا کنید.

نتیجه را هم به من بگید خوبه.
====

البته من چون ویندوز 10 را مجزا نصب کردم بطور عادی کومودو را نصب کردم و مشکلی نبود.

ممنون بله توی فروم کومودو هم گفته بودن که با Fresh Install مشکلی نداره...
با این روش که فرمودین بدون مشکل نصب شد...
البته فایروال و آنتی ویروس با هم نصب شدن (موقع نصب اجازه ی انتخاب نداد) ولی من فقط فایروال میخواستم، که اون هم بعد از نصب، آنتی ویروس رو حذف کردم
خیلی ممنون بابت راهنمایی

Arashdn
01-08-2015, 13:40
اطلاعی دارید نسخه جدید کومودو کی برای ویندوز 10 باشه تا کی عرضه میشه؟
ممنون

Jadda
01-08-2015, 17:52
اطلاعی دارید نسخه جدید کومودو کی برای ویندوز 10 باشه تا کی عرضه میشه؟
ممنون

احتمالا تا هفت، هشت روز دیگه یه نسخه جدید از کومودو میاد...

GodFather009
02-08-2015, 04:40
میگم دوست عزیز شما اگه توی شرکت کومودو برو بیا داری یه لطف کن یه پیشنهاد بده اینترفیس کودورو عوض کنن
خدایی خیلی گزینه هاش در هم برهمه
از شانس ما دو ساله هیچ تغیییریش ندادن
ظاهرو:n27:

Jadda
06-08-2015, 22:40
COMODO Internet Security/Antivirus/Firewall 8.2.0.4674

نسخه جدید کومودو اینترنت سکیوریی 8.2.0.4674 با پشتیبانی از ویندوز 10 منتشر شد.

لینک دانلود نسخه جدید :

COMODO Internet Security 8.2.0.4674 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Size: 217M
MD5: 0e72b985d5bddd44229238ceabd0ee79
SHA1: dc8798f3f0c56a78f5e7effa79321b5f3c143926

البته دریافت این نسخه از طریق آپدیت درون برنامه ای هم امکان پذیره.

Parseh38
07-08-2015, 01:31
سلام علی آقا
هنوز هم لیست فایل فاقد گزینه پالایشه!

pedram_01
09-08-2015, 14:04
سلام یه ویروس باجگیر هست کمودو نمیشناسه و هرچی واسشون ارسال میکنم به دیتابیس اضافه نمیکنند چرا ؟!!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 4a875b33f0ee00.exe.zip.htm

رمز: infected

Jadda
09-08-2015, 21:15
سلام یه ویروس باجگیر هست کمودو نمیشناسه و هرچی واسشون ارسال میکنم به دیتابیس اضافه نمیکنند چرا ؟!!!

رمز: infected

سلام

درسته الان چک کردم توی دیتابیس نیست هر چند بحش حفاظت شناسایی میکنه و هشدار میده:

در کل اگر از طریق انجمن کومودو موارد را گزارش بدید سریعتر پیگیری میشه که من الان این کارو میکنم.

====

وضعیت ترافیک سرورهای اینجا چرا اینجوریه؟ .... یه پست ساده نمیشه ارسال کرد!!

pedram_01
09-08-2015, 22:41
سلام

درسته الان چک کردم توی دیتابیس نیست هر چند بحش حفاظت شناسایی میکنه و هشدار میده:

در کل اگر از طریق انجمن کومودو موارد را گزارش بدید سریعتر پیگیری میشه که من الان این کارو میکنم.

====

وضعیت ترافیک سرورهای اینجا چرا اینجوریه؟ .... یه پست ساده نمیشه ارسال کرد!!

الان یه سوال دارم . اگ hips فعال باشه ولی سر حالت کامپیوتر پاک باشه هم تشخیص میده ؟ یا نه حتما باید اخرین درجه باشه ؟

Jadda
09-08-2015, 23:28
الان یه سوال دارم . اگ hips فعال باشه ولی سر حالت کامپیوتر پاک باشه هم تشخیص میده ؟ یا نه حتما باید اخرین درجه باشه ؟

خب بستگی داره آیا شما بعد از اینکه HIPS را روی حالت کامپیوتر پاک قرار دادی این فایل را دانلود کردید( تشخیص میده)... یا اینکه قبل از این روی سیستم شما بوده (تشخیص نمیده).

بطور کلی اگر در فراینده اجرای یک فایل بخش "حفاظت" یا همون +Defense درگیر بشه و فایل را مانیتور بکنه، طبیعتا الگوریتمهای شناسایی رفتارهای مشکوک موجود در +Defense بکار گرفته میشه.

اما تنظیمات خودم:

HIPS روی حالت امن هست و اتوسندباکس هم غیرفعاله.

Vahid67
10-08-2015, 17:54
سلام دوستان من امروز ورژن 8.2.0.4674 رو دانلود کردم برای ویندوز 10 اما با آپدیت مشکل دارم ... یک فایل که با حجم حدود 230 مگ هست اول شروع میشه به دانلود بعدش میشه 278 مگ تقریبا بعد دیگه کلا قطع میشه دوباره از اول شروع میشه ... چندین بار این اتفاق افتاد چجوری میشه آپدیت کرد ؟

Jadda
10-08-2015, 20:40
سلام دوستان من امروز ورژن 8.2.0.4674 رو دانلود کردم برای ویندوز 10 اما با آپدیت مشکل دارم ... یک فایل که با حجم حدود 230 مگ هست اول شروع میشه به دانلود بعدش میشه 278 مگ تقریبا بعد دیگه کلا قطع میشه دوباره از اول شروع میشه ... چندین بار این اتفاق افتاد چجوری میشه آپدیت کرد ؟

سلام

شما باید آپدیت آفلاین کنید. فکر کنم روشش رو هم بلد باشید اگر نه در پست دوم همین تاپیک آموزشش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست.

اما برای دانلود فایل دیتابیس آنتی ویروس از لینک زیر دانلود کنید:

دانلود دیتابیس آنتی ویروس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Vahid67
11-08-2015, 06:51
مرسی از پاسخ شما اون مشکل رو با قیلترشکن رفع کردم ...

زدم برای اسکن درایور C کلی از برنامه های اصلی رو با یک ویروسی به نام Win32.Jeefo.A66574 گرفتش ... خیلی از برنامه های اصلی رو حتی درایور ها ، sdk های مربوط به اندروید ، 3ds max , کلی از مجموعه ادوبی و کلی برنامه دیگه ... ویندوزم 10 هستش مشکل از کجاست این فایل ها رو چکار کنم ؟

pedram_01
11-08-2015, 11:32
سلام وقتی من کمودو اینترنت سیکرویتی رو نصب کردم دو برنامه همراهش نصب شده از جمله پشتیبانی انلاین GeekBuddy و Internet (Chromodo) میخواستم بپرسم اگ این دو نرم افزار رو پاک کنم اشکالی داره ؟

FarshadBandari
11-08-2015, 13:47
دوستان اخرین نسخه کومودو از ویندوز 10 پشتیبانی میکنه؟ مشکلی نداره؟

mehrdad12
12-08-2015, 15:40
سلام
من اخیرا ویندوز 10 enterprise رو نصب کردم. حالا اومدم که فایروال comodo رو نصب کنم (آخرین ورژن که 10 رو پشتیبانی می کنه) اصلا نصب نمیشه! یعنی روی فایل intall دابل کلیک می کنم هیچ پنجره ای برای نصب ظاهر نمیشه
تا بحال کسی به این مشکل برخورده و راه حلی داره واسش؟

mehrdad12
13-08-2015, 09:54
سلام
من اخیرا ویندوز 10 enterprise رو نصب کردم. حالا اومدم که فایروال comodo رو نصب کنم (آخرین ورژن که 10 رو پشتیبانی می کنه) اصلا نصب نمیشه! یعنی روی فایل intall دابل کلیک می کنم هیچ پنجره ای برای نصب ظاهر نمیشه
تا بحال کسی به این مشکل برخورده و راه حلی داره واسش؟

مشکل حل شد ان هم با rename کردن cfw_installer به اسم دیگه مثلا cfw و کومودو نصب شد

------------------

اما چیزی که نصب شد internet security بود و نه firewall تنها!
آیا توی ورژن های جدید (v8.2) انتی ویروس همراه firewall هستش و جدا نیستش؟؟؟

Jadda
14-08-2015, 13:12
سلام وقتی من کمودو اینترنت سیکرویتی رو نصب کردم دو برنامه همراهش نصب شده از جمله پشتیبانی انلاین GeekBuddy و Internet (Chromodo) میخواستم بپرسم اگ این دو نرم افزار رو پاک کنم اشکالی داره ؟

پاک کن مشکلی نداره. البته موقع نصب میتونید انتخاب کنید که نصب نشوند.

دوستان اخرین نسخه کومودو از ویندوز 10 پشتیبانی میکنه؟ مشکلی نداره؟

من دو تجربه نصب ویندوز 10 (هفته قبل)و دیگری آپگرید ویندوز 8.1 به ویندوز 10 را (که دیروز انجام ) را دارم، که در دو سیستم کومودو بدون مشکل کار میکنه.

مشکل حل شد ان هم با rename کردن cfw_installer به اسم دیگه مثلا cfw و کومودو نصب شد

------------------

اما چیزی که نصب شد internet security بود و نه firewall تنها!
آیا توی ورژن های جدید (v8.2) انتی ویروس همراه firewall هستش و جدا نیستش؟؟؟

چرا جدا هست بستگی داره شما کدوم فایل نصبی را دانلود کرده باشید ، البته حجمشون یکی است ولی تنظیمات ابتدای نصب فرق میکنه..... در هر صورت میتونید از طریق عزل کومودو (حین حذف) آنتی ویروس را حذف و فایروال را نگه دارید.

Parseh38
15-08-2015, 01:04
سلام علی آقا
قبلا هم چنین موردی برام پیش اومده بود که فرموده بودید اگر عکس میزاشتم بهتر بود و حالا دوباره بعد از نصب مرورگر کورومودو هیپس پیام داده

ممنون و موفق باشید

سلام شرمنده جونمون در اومد تا یک پست بزاریم حالا عکسهایی هم اپ کرده بودم نیست نمیدونم چش شده انجمن

Jadda
15-08-2015, 17:16
سلام علی آقا
قبلا هم چنین موردی برام پیش اومده بود که فرموده بودید اگر عکس میزاشتم بهتر بود و حالا دوباره بعد از نصب مرورگر کورومودو هیپس پیام داده

سلام علیکم

از بخش گزارشات و "وقایع حفاظت پیشرفته" یک بکاپ بگیر و از طریق پیغام خصوصی به من بده..... البته فکر نکنم چیز خاصی باشه.

ممنون

Killzone2
15-08-2015, 19:59
سلام.
دوستان چند سوال شاید ابتدایی باشه میخواستم بدونم

1. اینکه چرا موقع بوت سیستم با نصب کومودو اینقدر سنگین میشه؟ یعنی واقعا زمان بیشتری طول میکشه سیستم بالا بیاد؟ تنظیمات خاصی هست که کمک کنه سیستم سریعتر بالا بیاد؟
2. توی قسمت "مدیریت شبکه ها" اون مکان شبکه ای که ما وصلیم بهش گزینه تیک "شبکه امن" داره من تیکش رو نزدم. آیا این باید فعال باشه؟ یا تاثیری نداره؟

سپاس.

Jadda
16-08-2015, 20:24
سلام.
دوستان چند سوال شاید ابتدایی باشه میخواستم بدونم

1. اینکه چرا موقع بوت سیستم با نصب کومودو اینقدر سنگین میشه؟ یعنی واقعا زمان بیشتری طول میکشه سیستم بالا بیاد؟ تنظیمات خاصی هست که کمک کنه سیستم سریعتر بالا بیاد؟
2. توی قسمت "مدیریت شبکه ها" اون مکان شبکه ای که ما وصلیم بهش گزینه تیک "شبکه امن" داره من تیکش رو نزدم. آیا این باید فعال باشه؟ یا تاثیری نداره؟

سپاس.

سلام
در رابطه با سرعت لود ویندوز در رابطه با کومودو چیز خاصی به ذهنم نمیرسه.... مگر همان دستورات کلی که استارت اپ را از برنامه های غیر ضروری که بهمراه ویندوز اجرا میشن خالی کنید.
در قسمت مدیریت شبکه ها اتصال سیستم با شبکه ها نشون داده میشه که میتونید اجازه بدید یا قطع کنید. اگر از شبکه ای استفاده میکنید باید جزو "شبکه امن" قرار بدید....

amin_947
17-08-2015, 08:53
دوستان نسخه Pro اینترنت سکیوریتی فقط پشتیبانی اش بیشتر از نسخۀ معمولی هست ؟ تو عملکرد فرقی نداره ؟

Jadda
17-08-2015, 17:18
دوستان نسخه Pro اینترنت سکیوریتی فقط پشتیبانی اش بیشتر از نسخۀ معمولی هست ؟ تو عملکرد فرقی نداره ؟

سلام

بله، درقسمتهای آنتی ویروس و دریافت آپدیت و فایروال و بخش حفاظت هیچ تفاوتی وجود ندارد.

dvb595959
18-08-2015, 12:16
درود
وقتی آبدیت میکنم بدون مشکل آبدیت میشه ولی توی پوشه ذخیره آبدیت ها که میرم میبینم آبدیت جدیدی اضافه نشده .... داستانش چیه؟

- - - Updated - - -

TurkOglu1993
18-08-2015, 13:28
سلام
دوستان من جدیدا ویندوز 10 رو نصب کردم
میخواستم بدونم امکانش هست آپدیت اتوماتیک رو با فایروال بلاک کنم؟
تو تنظیماتم فایروال رو روی Custom Rulsets 'گذاشتم و تیک dont show popup alerts رو هم برداشتم ولی پروسه ای مربوط به آپدیت ویندوز نبود که بخوام بلاک کنم کلا هر چی رو دیدم جز مواردی که میدونم چیه رو بلاک کردم ولی همچنان آپدیت کار میکنه
مورد دوم و مهمتر که حدود یه دو ماهی رو ویندوز قبلیم که 8.1 بود هم وجود داشت و امیدوار بودم با تعویض ویندوز درست بشه این مورده
همونطور که تو عکس زیر میبینید یه پروسه هایی اکثر اوقات در حال دانلود از اینترنت هستند و هر موقع متوجه میشم و پروسه رو با Netlimiter رو هر سرعتی لیمیت میکنم بلافاصله دانلود قطع میشه
فقط کافیه لیمیتش کنم بلافاصله کلا خودش صفر میشه و بعد یه مدتی با یه پروسه جدیدی شروع میکنه به دانلود و دوباره لیمیت و پروسه جدید
اگه هم کلا Host process for windows services رو لیمیت کنم کلا اینترنت قطع میشه
یادمه خیلی وقت پیش یه نفر هم همین مشکلو تو انجمن داشت و گفته شد که ویروسه
با آنتی ویروس هم اسکن کردم و فایروال هم با تنظیمات بالا همیشه بوده و درخواستی نیومده که بخوام بلاکش کنم

Jadda
18-08-2015, 20:19
درود
وقتی آبدیت میکنم بدون مشکل آبدیت میشه ولی توی پوشه ذخیره آبدیت ها که میرم میبینم آبدیت جدیدی اضافه نشده .... داستانش چیه؟

- - - Updated - - -

یکبار ابزار عیب یابی را اجرا کنید ببنید مشکلی پیدا میکنه..... اگر بتونید فایل آپدیت را ار یک سیستم دیگری بگیرد و کومودوی خودتن را یکبار آفلاین به دیتابیس جدید آپدیت کنید مشکل حل میشه..... اما سعی میکنم این مورد را گزارش بدم ببینیم علت چی هست.

سلام
دوستان من جدیدا ویندوز 10 رو نصب کردم
میخواستم بدونم امکانش هست آپدیت اتوماتیک رو با فایروال بلاک کنم؟
تو تنظیماتم فایروال رو روی Custom Rulsets 'گذاشتم و تیک dont show popup alerts رو هم برداشتم ولی پروسه ای مربوط به آپدیت ویندوز نبود که بخوام بلاک کنم کلا هر چی رو دیدم جز مواردی که میدونم چیه رو بلاک کردم ولی همچنان آپدیت کار میکنه
مورد دوم و مهمتر که حدود یه دو ماهی رو ویندوز قبلیم که 8.1 بود هم وجود داشت و امیدوار بودم با تعویض ویندوز درست بشه این مورده
همونطور که تو عکس زیر میبینید یه پروسه هایی اکثر اوقات در حال دانلود از اینترنت هستند و هر موقع متوجه میشم و پروسه رو با Netlimiter رو هر سرعتی لیمیت میکنم بلافاصله دانلود قطع میشه
فقط کافیه لیمیتش کنم بلافاصله کلا خودش صفر میشه و بعد یه مدتی با یه پروسه جدیدی شروع میکنه به دانلود و دوباره لیمیت و پروسه جدید
اگه هم کلا Host process for windows services رو لیمیت کنم کلا اینترنت قطع میشه
یادمه خیلی وقت پیش یه نفر هم همین مشکلو تو انجمن داشت و گفته شد که ویروسه
با آنتی ویروس هم اسکن کردم و فایروال هم با تنظیمات بالا همیشه بوده و درخواستی نیومده که بخوام بلاکش کنم

آپدیت را میتونید متوقف کردن سرویس مربوطه ویندوز غیرفعال کنید.
اما اگر پروسه هایی به شکل غیرنرمال حجم بالایی با اینتنرت ترافیک دارند را چند مدت هم سعی کنید با قسمت "مشاهده ارتباطات" کومودو زیر نظر بگیرد تا دقیقا مشخص بشه چه پروسه هایی هستند. و حتی از اون طریق میتونید روی پروسه کلیک راست کنید و "رفتن به پوشه"را انتخاب نمایید تا مسیر فایها را هم ببنید و یا کارهای دیگر (مثلا بررسی در سایتهایی مثل ویروس توتال و غیره...) در هر صورت به اعتقاد من اگر مخربی با آلوده کرن پروسه ای سیستمی باعث این ارتباطات است، این نوع مخرب ها در حدی (شایع) هستند که معمولا آنتی ویروسها تشخص میدن. در هر صورت سیستم را جهت اطمینان با آنتی ویروس(کومودو یا هر چیز دیگری) + مالواربایتس اسکن کنید...

Jadda
18-08-2015, 21:10
درود

- - - Updated - - -

بسیار خب، به مسیر زیر برید:

ProgramData/Comodo/Cis/wpTemp

هرچی فایل در اون پوشه میبیند را حذف کنید(احتمالاً فایلها مخفی هستند)... بعد کومودو را آپدیت کنید

TurkOglu1993
18-08-2015, 21:29
آپدیت را میتونید متوقف کردن سرویس مربوطه ویندوز غیرفعال کنید.
اما اگر پروسه هایی به شکل غیرنرمال حجم بالایی با اینتنرت ترافیک دارند را چند مدت هم سعی کنید با قسمت "مشاهده ارتباطات" کومودو زیر نظر بگیرد تا دقیقا مشخص بشه چه پروسه هایی هستند. و حتی از اون طریق میتونید روی پروسه کلیک راست کنید و "رفتن به پوشه"را انتخاب نمایید تا مسیر فایها را هم ببنید و یا کارهای دیگر (مثلا بررسی در سایتهایی مثل ویروس توتال و غیره...) در هر صورت به اعتقاد من اگر مخربی با آلوده کرن پروسه ای سیستمی باعث این ارتباطات است، این نوع مخرب ها در حدی (شایع) هستند که معمولا آنتی ویروسها تشخص میدن. در هر صورت سیستم را جهت اطمینان با آنتی ویروس(کومودو یا هر چیز دیگری) + مالواربایتس اسکن کنید...

عکس های زیر به صورت تقریبا همزمان هست که پروسه مربوطه رو svchost نشون میده
تا جایی که از اطلاعات ناقصم دارم svchost همچین پروسه هایی رو داره ولی به صورت مجازی و نباید مصرف اینترنت داشته باشه
از طرفی هم منم به همین دلیل شک دارم که اگه مخربی هست باید به حدی شایع باشه که آنتی ویروس تشخیص بده
همونطور که گفتم با آنتی ویروس کومودو اسکن کردم ویروسی نبوده از طرفی هم زیاد آماتور نیستم و مراقب سیستمم هستم و اکثر تنظیمات کومودو روی حالت دستی هست تا خودم همه چی رو تحت نظر داشته باشم
به نظر شما اینا میتونه طبیعی باشه یا نه؟

Vahid67
19-08-2015, 06:44
سلام دوستان...
ویروسی هستش که فایل های توی فلش رو توی یک شورتکات میریزه ... یک فلشی که این مشکل رو داشت رو با کومودو اسکن کردم چیزی پیدا نکرد ... چجوری میشه از بین برد ؟

- - - Updated - - -

سلام دوستان...
ویروسی هستش که فایل های توی فلش رو توی یک شورتکات میریزه ... یک فلشی که این مشکل رو داشت رو با کومودو اسکن کردم چیزی پیدا نکرد ... چجوری میشه از بین برد ؟

dvb595959
19-08-2015, 09:34

هرچی فایل در اون پوشه میبیند را حذف کنید(احتمالاً فایلها مخفی هستند)... بعد کومودو را آپدیت کنید
درود
تشکر آقا علی
همین کارو انجام دادم و مشکل برطرف شد .... بازم ممنون

dvb595959
19-08-2015, 09:45
سلام دوستان...

درود
اینجا رو ی نگاهی بندازید شاید کمکت کنه

Jadda
19-08-2015, 23:20
عکس های زیر به صورت تقریبا همزمان هست که پروسه مربوطه رو svchost نشون میده
تا جایی که از اطلاعات ناقصم دارم svchost همچین پروسه هایی رو داره ولی به صورت مجازی و نباید مصرف اینترنت داشته باشه
از طرفی هم منم به همین دلیل شک دارم که اگه مخربی هست باید به حدی شایع باشه که آنتی ویروس تشخیص بده

سلام

یه پست میزارم و یکسری تنظیمات برای svchost قرار میدم....ولی فعلا میتونید اتصال فقط روی پروتکل UDP را براش آزاد بزارید

TurkOglu1993
20-08-2015, 00:09
سلام

یه پست میزارم و یکسری تنظیمات برای svchost قرار میدم....ولی فعلا میتونید اتصال فقط روی پروتکل UDP را براش آزاد بزارید
تشکر از توجهتون این تنظیمات رو انجام دادم امیدوارم درست بوده باشه
فعلا که مشکلی مشاهده نشده
بی صبرانه منتظر پستتون هستم

dvb595959
20-08-2015, 10:21
درود
میخواستم بدونم از طریق فایروال کومودو میشه جلوی آبدیت های جدید در ویندوز 10 رو گرفت جوری که آبدیت نشه ولی استفاده از اینترنت بطور کامل قطع نشه؟؟؟؟
میخوام ویندوز 10 نصب کنم ولی طبق شنیده ها ترافیک زیادی مصرف میکنه ویندوز 10 و همین مساله باعث شده تا دست نگه دارم برای نصب ویندوز.
پیشاپیش تشکر

aylar6888
20-08-2015, 10:59
درود
میخواستم بدونم از طریق فایروال کومودو میشه جلوی آبدیت های جدید در ویندوز 10 رو گرفت جوری که آبدیت نشه ولی استفاده از اینترنت بطور کامل قطع نشه؟؟؟؟
میخوام ویندوز 10 نصب کنم ولی طبق شنیده ها ترافیک زیادی مصرف میکنه ویندوز 10 و همین مساله باعث شده تا دست نگه دارم برای نصب ویندوز.
پیشاپیش تشکر
درود :
درسته دوست عزیز ,WINDOWS 10 ترافیک زیاد برای آپدیت در پس زمینه و سرویسها نرم افزارهای آنلاینش استفاده میکنه و حتی شبیه تورنت یه سرویس داره که از سیستم شما برای کمک به آپدیت سیستمهای دیگه مثل یه سرور استفاده میشه...سه تا سرویس توی قسمت SERVICES ویندوز 10 که پایین براتون اسماشونو گذاشتم رو غیرفعال کنید (یا DISABLE کنید یا روی MANUAL بذارید)مشکل ترافیک حل میشه :

1- Background intelligent transfer service (BITS)
2- windows update
3- Network Location Awareness

منم
20-08-2015, 12:41
با سلام
من در قسمت تنظیمات آپدیت زمان آپدیت دیتابیس رو ۶ روز و آپدیت خود نرم افزار رو ۲۸ روز گذاشتم
ولی در صفحه اصلی نرم افزار قسمت last update مینویسه که مثلا ۳۰ دقیق پیش آپدیت شد
مشکل از کجاست؟
---

سلام

منم منتظرم
ممنون

TurkOglu1993
20-08-2015, 15:15
درود
پیشاپیش تشکر
البته اگه میخوایید آپدیت ها همچنان فعال باشند و به صورت دستی هر موقع خواستید دانلود و نصب کنید این مراحل رو برید

برای کنترل زمان دانلود یا نصب آپدیت‌های جدید ویندوز 10 به بخش جستجوی دستگاه مراجعه کنید، عبارت Edit Group Policy را وارد کنید و به برنامه مورد نظر با همین اسم وارد شوید. پس از ورود به Edit Group Policy به مسیر Administrative Templates > Windows Components > Windows Update بروید و فایل تنظیمات Configure Automatic Updates را باز کنید. در بخش بالای پنجره‌ای که باز شده Enabled را انتخاب کنید و سپس در زیر بخش Options گزینه اول با نام Notify for download and notify for install را انتخاب کنید.
میتونید از همون مسیر Defer Upgrade رو هم فعال کنید تا فقط آپدیت های مهم رو دریافت کنید نه همرو

- - - Updated - - -

درود
پیشاپیش تشکر
البته اگه میخوایید آپدیت ها همچنان فعال باشند و به صورت دستی هر موقع خواستید دانلود و نصب کنید این مراحل رو برید

برای کنترل زمان دانلود یا نصب آپدیت‌های جدید ویندوز 10 به بخش جستجوی دستگاه مراجعه کنید، عبارت Edit Group Policy را وارد کنید و به برنامه مورد نظر با همین اسم وارد شوید. پس از ورود به Edit Group Policy به مسیر Administrative Templates > Windows Components > Windows Update بروید و فایل تنظیمات Configure Automatic Updates را باز کنید. در بخش بالای پنجره‌ای که باز شده Enabled را انتخاب کنید و سپس در زیر بخش Options گزینه اول با نام Notify for download and notify for install را انتخاب کنید.
میتونید از همون مسیر Defer Upgrade رو هم فعال کنید تا فقط آپدیت های مهم رو دریافت کنید نه همرو

Jadda
21-08-2015, 20:57
عرض سلام

تنظیماتی برای svchost رو که یشه پیشهاد داد را قرار میدم و اینکه دوستمون فرمودند با فایروال میشه جلوی آپدیت ویندوز را گرفت، بله میشه با فایروال میشه هر کاری کرد.... (البته من خودم اصلا علاقمند به این کار نیستم، ویندوز هست و آپدیتهاش، یعنی چی که جلوش را بگیریم؟) در هر صورت من قوانین را میزام و یک قانون برای آپدیت ویندوز هم حاویش هست که میتونید قرار بدهید و یا اونو قرار ندید، (اگر قانون "آپدیت ویندوز" را در زیر قوانین svchost قرار ندادید برای آپدیت باید موقتا فایروال را غیر فعال کنید.اگر هم پروسه svchost شما شامل قانون " آپدیت ویندوز" میشه که مشکلی نیست.

خب، 5 تا قانون میسازیم .... به ترتیب از بالا:

قانون اول:
اقدام: اجازه
پروتکل: UDP
مسیر: خروجی
پورت مبدا: 68
پورت مقصد: 67

قانون دوم:
پورت مبدا: همه
پورت مقصد: 53

قانون سوم:
پورت مبدا: 123
پورت مقصد: 123

قانون چهارم (برای آپدیت ویندوز):
پروتکل: TCP
پورت مقصد: پورتهای HTTP

نکته: اگر این قانون را بسازید برای آپدیت ویندوز مشکلی نیست ولی اگر نسازید برای آپدیت باید فایروال را موقتا غیر فعال کنید

قانون پنجم:
پروتکل: IP
مسیر: ورودی و خروجی
پورت مقصد: همه

نکنه: این قانون آخری حتما باید در زیر 4 قانون دیگر باشد.

این میشه کل اون 5 قانون که باید ساخته بشه:

حالا به ترتیب از بالا به پاییت عکس قوانین :

یک:

دو:

سه:

چهار:

پنج:

dvb595959
22-08-2015, 08:48
(البته من خودم اصلا علاقمند به این کار نیستم، ویندوز هست و آپدیتهاش، یعنی چی که جلوش را بگیریم؟)
پورت مقصد: 53

قانون چهارم (برای آپدیت ویندوز):
پروتکل: TCP
پورت مقصد: پورتهای HTTP

نکته: اگر این قانون را بسازید برای آپدیت ویندوز مشکلی نیست ولی اگر نسازید برای آپدیت باید فایروال را موقتا غیر فعال کنید

چهار:

درود
تشکر علی آقا
بسیار عالی بود توضیحات مخصوصا با عکس هایی که گذاشتی .
هدف من یا شاید خیلی ها شبیه من این نیست که ویندوز رو آپدیت نکنیم بلکه بخاطر محدودیت ترافیکی که داریم ترجیح میدیم آپدیت کردن رو در زمان دیگه و به روشهای دیگه انجام بدیم.
و سوالات بعدی اینکه:
اگه توی قانون چهارم که ساختین بجای اینکه توی قسمت اقدام گزینه اجازه رو انتخاب کنیم بیایم و گزینه مسدود رو انتخاب کنیم، در این صورت جلوی آبدیت گرفته میشه دیگه؟در واقع اینجا به گفته شما چه این قانون رو نسازیم و یا اینکه قانونش رو بسازیم و روی مسدود قرار بدیم دوتاش یک کارو انجام میدن درسته؟

علی جان میشه در مورد این قانون ها هم کمی توضیح بدی که هر کدوم از این قانونها دقیقا چیکار میکنه و چه بخش هایی از ویندوز رو کنترل میکنه؟

و یک سوال متفرقه:
وقتی برای idm نسخه جدید میاد از طرف idm پیامی میاد که نسخه جدید موجوده و میخواین که دانلود کنید.... میشه قانونی تعریف کرد که این پیام آپدیت برای idm دیگه نیاد و البته در کار دانلود idm اختلالی ایجاد نشه؟

منم
22-08-2015, 10:16
میشه به سوال من هم جواب بدین؟

dvb595959
22-08-2015, 11:12
با سلام
من در قسمت تنظیمات آپدیت زمان آپدیت دیتابیس رو ۶ روز و آپدیت خود نرم افزار رو ۲۸ روز گذاشتم
ولی در صفحه اصلی نرم افزار قسمت last update مینویسه که مثلا ۳۰ دقیق پیش آپدیت شد
مشکل از کجاست؟
ممنون
شاید نیم ساعت قبلش بصورت دستی اقدام به آبدیت کردین.....یا اینکه 6 روز گذشته و آبدیت کرده و نیم ساعت هم ازش گذشته....

Jadda
22-08-2015, 18:27
میشه به سوال من هم جواب بدین؟

البته من سعی میکنم این قضیه را چند روزی روی سیستم خودم تست کنم ببنیم داستان چیه.

مرسی:n16:

Jadda
22-08-2015, 18:59
درود

اگه توی قانون چهارم که ساختین بجای اینکه توی قسمت اقدام گزینه اجازه رو انتخاب کنیم بیایم و گزینه مسدود رو انتخاب کنیم، در این صورت جلوی آبدیت گرفته میشه دیگه؟در واقع اینجا به گفته شما چه این قانون رو نسازیم و یا اینکه قانونش رو بسازیم و روی مسدود قرار بدیم دوتاش یک کارو انجام میدن درسته؟

بله، دقیقا درست متوجه شدید:n16:

علی جان میشه در مورد این قانون ها هم کمی توضیح بدی که هر کدوم از این قانونها دقیقا چیکار میکنه و چه بخش هایی از ویندوز رو کنترل میکنه؟

ببینید، اگر بیاییم اتصالات پروسه ها و برنامه ها را با شبکه به دو قسم تقسیم کنیم میشه اونهایی که ضروری و لازم است و بخش دوم میشه اون اتصالاتی که ایجاد میشه ولی ضروری نیست و اهداف دیگری را دنبال میکنه (که البته فی نفسه مضر نیستند و میتونند مفید باشند ولی صرفا یکسری مقاصد مشخصی را دنبال میکنند مثل همین آپدیت ویندوز که ضروری نیست به این معنی که اگر جلوی این کار را بگیرید برای شما مشکل ایجاد نمیشه) اونوقت وقتی میایم از محدود سازی یک پروسه/برنامه روی شبکه صحبت میکنیم دقیقا به این معنی است که بیاییم و شناسایی کینیم چه اتصالاتی حیاتی نیست و بعد اونها را از لیست حذف کنم...

البته در بحث امنیت (یادم میاد که قبلا هم چند بار اشاره کردم) ابتدا ومهمترین بخش برمیگرده به اینکه سیستم شما الوده نباشه، یعنی وقتی شما یک سیستم پاک دارید کاملا بیایید و به تمام پروسه ها/برنامه ها اجاز اتصالات خروجی بدهید==> هیچ مشکل نداره! ....

ولی وقتی بحث الوده بودن سیستم پیش میاد اونوقت برای محکم کاری اگر برخی برنامه هاو و پروسه ها را محدود کردید شاید کمی بهتون کمک بکنه در برابر نشت اطلاعات. بنابراین بحث فایروال و قوانین و محدود سازی روی شبکه پیش میاد. که محدودسازی عبارت است از: عدم اجازه برقراری اتصالهای غیر ضروری.؛؛ بسیار خب، در قوانین صفحه قبل سعی شده این مورد رعایت بشه. اتصالی که باید با سرور DNS برقرار بشه درش گنجانده شده که اگر نباشه سیستم دچار مشکل میشه یا سرویس تنظیم ساعت ویندوز و غیره... یا برای مروگرها، شما میبینید که به عنوان یک برنامه ای که دائما با اینترنت سروکار داره یکسری قوانین مشخص وجود داره که در واقع همون محدودسازی هستش.... شما اگر مرورگرتون را روی قانون" مرورگر اینترنت" در فایروال گداشته باشید ، بخش گزارشات را ببینید یکسری مسدودی هایی از مروگرمیبنید که الته به معنای الوده بودن سیستم نیست، در واقع اونها یکسری انصالاتی هست که فایروال کومودو به عنوان اتصلات غیرضروی در زیر قانون مرورگر جزو مسدودی ها تعریفش کرده.... مسدودی هایی که هیچ مشکلی براتون ایجاد نمیکنه. فقط خواسته شده کمی امنیت به اصطلاح بهتر بشه.

اما حرف همیشگی من اینه: سیستم را پاک نگه دارید، خیالتون راحت باشه و نیازی به هیچ قانون اضافی ندارید... خدا را شکر کومودو که لایه های مختلف داره که به راحتی اجازه نمیده سیستم آلوده بشه.

:n40:

Jadda
22-08-2015, 19:20
وقتی برای idm نسخه جدید میاد از طرف idm پیامی میاد که نسخه جدید موجوده و میخواین که دانلود کنید.... میشه قانونی تعریف کرد که این پیام آپدیت برای idm دیگه نیاد و البته در کار دانلود idm اختلالی ایجاد نشه؟

برای IDM دو تا قانون باید بسازید:

قانون اول:

فقط در بخش آدرس مقصد ابتدا تیک گزینه exclude را بزنید و بعید این رنج آی-پی را جزو استثنا کنید:

169.55.0.227 - 169.55.0.224

قانون دوم:

اقدام: مسدود

بقیه جزییات یعنی آدرس مبدا ومقصد و غیره را تغییری ندهید و اینکه این قانون باید زیر قانون بالایی باشد

اینجوری میشه:

قانون اول:

قانون دوم:

اینجوری IDM دانلودها را انجام میده ولی آپدیت نمیشه.

=====

نکته: بطور کلی اگر میخواهید هم دانلودها انجام بشه و هم اینکه برنامه IDM آپدیت بشه (فرضا نسخه ارجینال دارید) میتونید قانون " فقط خروجی" را بهش بدید.

منم
22-08-2015, 19:36
با تشکر از توجه دوستان
اونجوری که کاربر
dvb595959 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
گفتند نیستش هر روز که ببینم اون مدلی مینویسه یعنی به اون قانون هایی که من گذاشتم ارزش نمی ذاره

Jadda
23-08-2015, 21:00
با تشکر از توجه دوستان
اونجوری که کاربر
dvb595959 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
گفتند نیستش هر روز که ببینم اون مدلی مینویسه یعنی به اون قانون هایی که من گذاشتم ارزش نمی ذاره

عرض سلام،

همینطور که توی پست آخر صفحه قبل عرض کردم این مورد را روی سیستم خودم تست کردم، چون این احتمال را پیش خودم دادم که شاید اشکالی/باگی در بخش تنظیم زمان آپدیت وجود داشه باشه.

بنابراین دقیقا تنظیمات آپدیت را مثل تنظیمات شما قرار دادم یعنی آپدیت دیتابیس روی 6 روز و آپدیت برنامه روی 28 روز و الان که کومورو را باز کردم دیدم 22 ساعت است که آپدیت نشده و مطمئنا دقیقا تا شش روز آپدیت نمیشه. بنابرین باگی وجود نداره.

اما اینکه چرا روی سیستم شما دیتابیس آپدیت میشه برمیگره به تنظیمات بخش اسکن شما.

در بخش اسکن کامل و اسکن سریع گزینه ای وجود داره که قبل از اسکن دیتابیس آپدیت بشه و شما اگر دوست دارید در هر شرایطی فقط و فقط هر 6 روز یکبار دیتابیس آپدیت بشه باید تیک اون گزینه را بردارید.

همینطور که توی عکس میبیند توی تنظیمات اسکن من اون گزینه تیک داره و من الان سیستم را یک اسکن سریع انجام دادم و دیتابیس آپدیت شده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

TurkOglu1993
23-08-2015, 21:38
برای IDM دو تا قانون باید بسازید:

قانون اول:

فقط در بخش آدرس مقصد ابتدا تیک گزینه exclude را بزنید و بعید این رنج آی-پی را جزو استثنا کنید:

169.55.0.227 - 169.55.0.224

قانون دوم:

اقدام: مسدود

بقیه جزییات یعنی آدرس مبدا ومقصد و غیره را تغییری ندهید و اینکه این قانون باید زیر قانون بالایی باشد

تشکر میکنم از بابت تنظیمات svchost و idm خیلی مفید بودند
حدس میزنم این قوانین idm حتی مشکل کرک رو هم درست کنند
فعلا که idm من کرک نیست بعدا تست میکنم
با کروم هم مشکلی شبیه همون مشکل svchost دارم یعنی هر از گاهی به صورت مشکوک با سرعت بالا یه چیزایی دانلود میکنه در حالی که هیچ صفحه ای باز نیست جز یک تب خیلی ساده و البته هیچ آپدیتی هم نیست
الان پست شما رو دیدم یادش افتادم روی قانون web browser گذاشتم ببینم نتیجه چی میشه
بازم ممنون

منم
25-08-2015, 12:30
عرض سلام،

همینطور که توی پست آخر صفحه قبل عرض کردم این مورد را روی سیستم خودم تست کردم، چون این احتمال را پیش خودم دادم که شاید اشکالی/باگی در بخش تنظیم زمان آپدیت وجود داشه باشه.

بنابراین دقیقا تنظیمات آپدیت را مثل تنظیمات شما قرار دادم یعنی آپدیت دیتابیس روی 6 روز و آپدیت برنامه روی 28 روز و الان که کومورو را باز کردم دیدم 22 ساعت است که آپدیت نشده و مطمئنا دقیقا تا شش روز آپدیت نمیشه. بنابرین باگی وجود نداره.

ضمن تشکر
من این کارهایی که شما کردین رو هم انجام دادم و حتی فول اسکن رو گذاشتم ماهی یکبار و اسکن سریع رو هفته ایی یکبار بکنه ولی
باز هم من ندیدم که بنویسه آپدیت مثلا یک روز قبل انجام شد ۶ روز پیشکش همش ساعت مینویسه که ۵ ساعت قبل ۱۲ ساعت قبل

K1lou
26-08-2015, 15:09
با سلام
علی اقا تنظیمات من برای عدم ابدیت ویندوز 10 درست هست یا نه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اون قانون اولی رو باید remove کنم یا نه ؟
امروز نزدیک دو گیگ از حجمم کم کرده ویندوز
مرسی از شما

Jadda
26-08-2015, 23:18
اون قانون اولی رو باید remove کنم یا نه ؟
امروز نزدیک دو گیگ از حجمم کم کرده ویندوز
مرسی از شما

اولی را حذف کن...

یکی دو تا ایراد دیگه هم توی قوانینت هست... بعدا توضیح میدم.

dvb595959
28-08-2015, 06:58
درود
آقا علی اول تشکر ویژه بخاطر زحماتی که میکشین و توضیحات کاملی که ارائه میدین از شما دارم.
اقداماتی را که در این پست بیان نمودید انجام دادم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میخواستم بدونم با اعمال این تنظیمات در فایروال نیازی به انجام کارهای دیگه که بقیه دوستان لطف نمودن و راهنمایی کردن وجود داره؟ مثلا اقدامات این پست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یا این یکی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و یا حتی راه حل هایی که توی سایت های همسایه گفتن....

بازم تشکر~

Jadda
28-08-2015, 18:15
درود
آقا علی اول تشکر ویژه بخاطر زحماتی که میکشین و توضیحات کاملی که ارائه میدین از شما دارم.
اقداماتی را که در این پست بیان نمودید انجام دادم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میخواستم بدونم با اعمال این تنظیمات در فایروال نیازی به انجام کارهای دیگه که بقیه دوستان لطف نمودن و راهنمایی کردن وجود داره؟ مثلا اقدامات این پست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یا این یکی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و یا حتی راه حل هایی که توی سایت های همسایه گفتن....

بازم تشکر~

عرض سلام

راستش من خیلی روی حجم ترافیک اینترنتم حساس نیستم و پروسه های ویندوز را آزاد میزارم...... ولی اون دوتا پست که بهش اشاره کردید مورد تایید بنده هست و اگر دوست داشتید میتونید روی سیستم پیادش کنید. چون تاپیک کومودو هم هست خیلی نمیخوام وارد بخث ویندوز بشم..... اما در مورد سایتها و فرومهای دیگه اگر تنظیماتی در مورد کومودو مد نظرتون بود و جای سوال بود یا خواستید نظر منو بدونید میتونید اینجا یا توی پیغام خصوصی مورد را مطرح کنید اگر در توانم بود راهنمایی میکنم....

K1lou
29-08-2015, 12:35
با سلام
علی جان در مورد تنظیمات من هم یه توضیحی میدید اگه وقت کردید
ضمنا شما شماره پورتهایی که توی تنظیمات اشاره کرددید رو از کدوم منبع استخراج می کنید ؟
با تشکر

Jadda
29-08-2015, 22:54
با سلام
علی جان در مورد تنظیمات من هم یه توضیحی میدید اگه وقت کردید
ضمنا شما شماره پورتهایی که توی تنظیمات اشاره کرددید رو از کدوم منبع استخراج می کنید ؟
با تشکر

عرض سلام

اختصاصا در مورد آپدیت ویندوز 10 میتونید از مطالب تاپیک ویندوز بیشتر بهره ببرید..... واقعیتش اینکه من هنوز روی لپتاپ شخصیم ویندوز 8.1 دارم.... هر چند تجربه کار با ویندوز 10 را هم دارم ولی خیلی نتونستم دل و رودشو در بیارم!! یه کمی هم وقت نمیشه. الان هم که شدید سرم با تیم کومودو و تستها گرم شده......خبرهای در راه است....از موتور جدید آنتی و اینترفیس جدید و یکی دو ویژگی جدید و قص علیهذا.... در مورد تنظیمات هم یک بحث مفصل خصوصی باید داشته باشیم.

اما در مورد اطلاعات خودم..... بخش اصلی تجارب شخصی بوده.... یعنی معمولا همه چیز را خودم تست و بررسی میکنم (مثل همین آپدیت و سیستم عامل ویندوز 10 که عرض کردم خیلی روش فوکوس نکردم به دلیل کمبود وقت ، وگرنه کلی مطلب در موردش توی نت هست.... ولی من تا خودم چیزی را تست نکنم یا درست و غلط بودن برام مسلم نشه کمتر در موردش حرف میزنم؛ وگرنه مطلب را میشه از هر جایی آورد و کپی کرد، ولی پستهای من معمولا مال خودم هست)..... اما چیزی که من بخواهم توصیه بکنم اینه: یادگیری زبان انگلیسی

به دلیل اینکه من زیاد توی سایتهای فارسی نمیچرخم کیفیت مطالب بسیاری از وبستهای فارسی در حد فاجعه است.... دلیلش هم این هست که در این حوزه ما تولید علم که ندارم.... همه اش واردادتی است... بنابراین اگر زبانتون خوب باشه هر چی که بخواهید میتونید از منابع انگلیسی بدست بیارید اونم هم کاشناسی و حرفه ای- نه مثل منابع فارسی درب و داغون- خلاصه اینکه در هر حوزه ای باید مستقیم رفت سر چشمه!! همین الان من چندتا رفیق خارجکی دارم که اطلاعات شبکشون فوق حرفه ایه.... عمرا توی فرومهای فارسی همچین کاربرای پیدا کنید.

در هر صورت من فکر میکنم که ما- همه مون یعنی- بهتره که مدام زبان انگلیسیمون را تقویت بکنیم. (اینو اول به خودم میگم)

dvb595959
30-08-2015, 07:53
عرض سلام

اختصاصا در مورد آپدیت ویندوز 10 میتونید از مطالب تاپیک ویندوز بیشتر بهره ببرید..... واقعیتش اینکه من هنوز روی لپتاپ شخصیم ویندوز 8.1 دارم.... هر چند تجربه کار با ویندوز 10 را هم دارم ولی خیلی نتونستم دل و رودشو در بیارم!! یه کمی هم وقت نمیشه. الان هم که شدید سرم با تیم کومودو و تستها گرم شده......خبرهای در راه است....از موتور جدید آنتی و اینترفیس جدید و یکی دو ویژگی جدید و قص علیهذا.... در مورد تنظیمات هم یک بحث مفصل خصوصی باید داشته باشیم.

اما در مورد اطلاعات خودم..... بخش اصلی تجارب شخصی بوده.... یعنی معمولا همه چیز را خودم تست و بررسی میکنم (مثل همین آپدیت و سیستم عامل ویندوز 10 که عرض کردم خیلی روش فوکوس نکردم به دلیل کمبود وقت ، وگرنه کلی مطلب در موردش توی نت هست.... ولی من تا خودم چیزی را تست نکنم یا درست و غلط بودن برام مسلم نشه کمتر در موردش حرف میزنم؛ وگرنه مطلب را میشه از هر جایی آورد و کپی کرد، ولی پستهای من معمولا مال خودم هست)..... اما چیزی که من بخواهم توصیه بکنم اینه: یادگیری زبان انگلیسی

به دلیل اینکه من زیاد توی سایتهای فارسی نمیچرخم کیفیت مطالب بسیاری از وبستهای فارسی در حد فاجعه است.... دلیلش هم این هست که در این حوزه ما تولید علم که ندارم.... همه اش واردادتی است... بنابراین اگر زبانتون خوب باشه هر چی که بخواهید میتونید از منابع انگلیسی بدست بیارید اونم هم کاشناسی و حرفه ای- نه مثل منابع فارسی درب و داغون- خلاصه اینکه در هر حوزه ای باید مستقیم رفت سر چشمه!! همین الان من چندتا رفیق خارجکی دارم که اطلاعات شبکشون فوق حرفه ایه.... عمرا توی فرومهای فارسی همچین کاربرای پیدا کنید.

در هر صورت من فکر میکنم که ما- همه مون یعنی- بهتره که مدام زبان انگلیسیمون را تقویت بکنیم. (اینو اول به خودم میگم)
درود
علی آقا چرا خصوصی!!! فکر کنم اینجا افراد زیادی هستن که میخوان از مطالب شما استفاده کنن و البته بی ربط به تاپیک کومودو هم نیست مطالب.... باورتون نمیشه این سوال دوستمون سوال منم بود و دیدم ایشون سوال کردن و خوشحال شدم .
در مورد زبان هم حق واقعا با شماست و اگه مطالب از منبع اصلی گرفته بشه صد البته بهتره.... ولی خب این روزا با این همه گرفتاری فرصت چندانی برای این کار باقی نمیمونه.... هر چند که بازم میدونم نمیتونه بهانه خوبی باشه .

Jadda
02-09-2015, 17:13
سلام علیکم

توجه:

دوستان اگر مرورگر کروم را به نسخه 45 آپدیت کرده باشند ممکنه مرورگر اجرا نشه، برای رفع مشکل باید کروم را به بخش استثنائات HIPS (بخش استثنائات تزریق شل کد) اضافه کنید.

Mt.Shadow
03-09-2015, 17:41
سلام جدیدا تو کومودو مشکلی واسم پیش اومده
وقتی میخوام فایروال یا آنتی ویروس رو غیر فعال کنم تا دیالوگ مدت زمان غیر فعال شدن ظاهر میشه سریع میره
ینی اصن فرصت نیس تا اوکی کنم.
آخرین نسخه کومودو نصبه
ویندوز 10 اینترپرایز 64 بیتی

Jadda
04-09-2015, 14:52
سلام جدیدا تو کومودو مشکلی واسم پیش اومده
وقتی میخوام فایروال یا آنتی ویروس رو غیر فعال کنم تا دیالوگ مدت زمان غیر فعال شدن ظاهر میشه سریع میره
ینی اصن فرصت نیس تا اوکی کنم.
آخرین نسخه کومودو نصبه
ویندوز 10 اینترپرایز 64 بیتی

سلام

یادم میاد قبلا منم تجربه اینو داشتم..... خودش رفع شد نتونستم دلیلش را متوجه بشم. در هر صورت تو این شرایط سعی کنید از طریق بخش تنظیمات انتی ویروس یا فایروال یا هر چیز دیگر را غیر فعال کنید. (دیگه اون پیغام زمان نمیاد)

Mt.Shadow
05-09-2015, 08:19
سلام

یادم میاد قبلا منم تجربه اینو داشتم..... خودش رفع شد نتونستم دلیلش را متوجه بشم. در هر صورت تو این شرایط سعی کنید از طریق بخش تنظیمات انتی ویروس یا فایروال یا هر چیز دیگر را غیر فعال کنید. (دیگه اون پیغام زمان نمیاد)

ممنونم
برای منم رفع شد.

pedram_01
06-09-2015, 19:09
سلام لینک دانلود نسخه بتا 9 رو دارید ؟

Jadda
06-09-2015, 20:16
سلام لینک دانلود نسخه بتا 9 رو دارید ؟

عرض سلام

در رابطه با نسخه 9 باید عرض کنم که در حال تست داخلی هست(یک نسخه هم به من داده شده که در حال تست هستم، فعلا اجازه ندام عکشی بزارم، مگر اینکه قبلش اجازه بگیرم) در هر صورت فعلا نمیخوام زیاد در موردش حرفی بزنم، چون نسخه Pre-Beta هست (یعنی هنوز نسخه بتا هم نیست) و لینکی هم وجود نداره....مگر اینکه من آپلودش کنم اینجا که اصلا معنی نداره.

بنابراین من توصیه میکنم که چون نسخه 9 نسخه ای است که حتما ویرایش بتای آن منتشر میشه ، صبر کنید و نسخه بتا که برای تست عمومی منتشر شد را تست کنید.(البته فکر کنم دوسه ماه باید صبر کنید)

همینطور که گفتم الان وضعیت نسخه 9 ؛ Pre-Beta است و در حال تست داخلی، مشکلات و پیشنهادات گزارش شده و فعلا تیم کومودو در حال پردازش و رسیذگی به گزارشات است.

فقط این نکته را میگم که یک قابلیت اضافه شده (برای کاربران مبتدی عالیه) که با یک کلیک مشکلاتی که معمولا کاربران دارند (در رابطه با برنامه ها) حل میشه.

نکته بعدی اینکه قابلیت "پالایش" اضافه شده به لیست فایل...... قابل توجه دوستمون جناب
Parseh38 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
که پیگیر بودند....:n16:

satansilent
06-09-2015, 20:48
comodo internet security 9 beta

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

pedram_01
06-09-2015, 22:05
عرض سلام

در رابطه با نسخه 9 باید عرض کنم که در حال تست داخلی هست(یک نسخه هم به من داده شده که در حال تست هستم، فعلا اجازه ندام عکشی بزارم، مگر اینکه قبلش اجازه بگیرم) در هر صورت فعلا نمیخوام زیاد در موردش حرفی بزنم، چون نسخه Pre-Beta هست (یعنی هنوز نسخه بتا هم نیست) و لینکی هم وجود نداره....مگر اینکه من آپلودش کنم اینجا که اصلا معنی نداره.

بنابراین من توصیه میکنم که چون نسخه 9 نسخه ای است که حتما ویرایش بتای آن منتشر میشه ، صبر کنید و نسخه بتا که برای تست عمومی منتشر شد را تست کنید.(البته فکر کنم دوسه ماه باید صبر کنید)

همینطور که گفتم الان وضعیت نسخه 9 ؛ Pre-Beta است و در حال تست داخلی، مشکلات و پیشنهادات گزارش شده و فعلا تیم کومودو در حال پردازش و رسیذگی به گزارشات است.

فقط این نکته را میگم که یک قابلیت اضافه شده (برای کاربران مبتدی عالیه) که با یک کلیک مشکلاتی که معمولا کاربران دارند (در رابطه با برنامه ها) حل میشه.

نکته بعدی اینکه قابلیت "پالایش" اضافه شده به لیست فایل...... قابل توجه دوستمون جناب
Parseh38 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

که پیگیر بودند....

عکس هاش ک به وفور تو اینترنت هست حتی با منوی فارسیش .

من به پیشنهاد دارم . میشه لطف کنید بگید قابلیت اسکن فلش هم اضافه کنند ؟ مثل کاسپر بیت و... فلش رو زدیم به کامپیوتر درخواست اسکن بده

تنها بدی این انتی دیتابیس بسیار ضعیفشه وگرنه هم خوشگله هم رایگانه هم فایروال بسیار خوب و قویی داره چندین لایه محافظتی داره ولی هیچی دیتابیس قدرتمند نمیشه

Jadda
06-09-2015, 22:19
عکس هاش ک به وفور تو اینترنت هست حتی با منوی فارسیش .

من به پیشنهاد دارم . میشه لطف کنید بگید قابلیت اسکن فلش هم اضافه کنند ؟ مثل کاسپر بیت و... فلش رو زدیم به کامپیوتر درخواست اسکن بده

تنها بدی این انتی دیتابیس بسیار ضعیفشه وگرنه هم خوشگله هم رایگانه هم فایروال بسیار خوب و قویی داره چندین لایه محافظتی داره ولی هیچی دیتابیس قدرتمند نمیشه

داستانش این بوده که یکی از بچه های Star group (که معلوم هم نیست کیه) ظاهرا از دستش در رفته و نسخه پخش شده.... و بقبه ماجرا.... من وظیفه ام اینه که تا نسخه بتای رسمی منتشر نشده عکسی نزارم.

در رابطه با دیتابیس بسیار وضعیف را من قبول ندارم.... نه اینکه بگم قویه. فکر میکنم خوبه.....ولی یک صحیتی با مدیر CIS داشتم در این رابطه که ایشون فعلا به طور ضمنی قبول هم کردند پیشنها من را.... خیلی دوست دارم پیشنهادم عملی بشه:n13:

aylar6888
08-09-2015, 11:12
سلام علی آقا :
میخواستم بپرسم که قائده زیر که خودتون جایی توضیح دادین برای تمام فایروالها (حتی سخت افزاری) یکجور هست (یه استاندارد کلیه؟)یا فقط کومودو مثلاً به این ترتیب قانونگذاری میکنه و چرا به این شکل اعمال میشه و ارتباطات خروجی و ورودی دقیقاً برعکس هم قوانینشون اعمال میشن؟؟

"
برای درخواستها و کانکشنهای خروجی ابتدا قوانین قسمت Application Rules از بالا به پایین لیست خوانده میشه و اعمال میشه و بعد قوانین Global Rules

و برای درخواستها و کانکشنهای ورودی ابتدا قوانین Global Rules به ترتیب از بالا به پایین لیست خوانده و اعمال میشه و بعد قوانین Application Rules مورد توجه قرار میگیره
"

Jadda
08-09-2015, 21:16
سلام علی آقا :
میخواستم بپرسم که قائده زیر که خودتون جایی توضیح دادین برای تمام فایروالها (حتی سخت افزاری) یکجور هست (یه استاندارد کلیه؟)یا فقط کومودو مثلاً به این ترتیب قانونگذاری میکنه و چرا به این شکل اعمال میشه و ارتباطات خروجی و ورودی دقیقاً برعکس هم قوانینشون اعمال میشن؟؟

برای درخواستها و کانکشنهای خروجی ابتدا قوانین قسمت Application Rules از بالا به پایین لیست خوانده میشه و اعمال میشه و بعد قوانین Global Rules

و برای درخواستها و کانکشنهای ورودی ابتدا قوانین Global Rules به ترتیب از بالا به پایین لیست خوانده و اعمال میشه و بعد قوانین Application Rules مورد توجه قرار میگیره

سلام حمید جان،

در مورد اون مطلب در رابطه با فایروال کومودو، بله یادم میاد که یکبار اون توضیح را دادم. و اون دوجمله ای که نقل قول گرفتید دقیقا گویای مطلب است. یه چارت درست کردم که همین مورد را به تصویر کشیدم.... اگر نیار بود بعدا بیشتر توضیح میدم.....

چارتی که رسم کردم را ببینید:

...... اگر نیاز بود سرفرصت بیشتر توضیح میدم.... الان فقط فرصت کردم این چارتو رسم کنم.

ALI16437
09-09-2015, 20:12
Comodo
آموزش Free Email Certificate

Allow you to encrypt and digitally sign messages before sending.
همیشه شما میتوانید رمزنگاری کنید پیغامهای دیجیتالی تون رو قبل از اینکه بفرستید .

Want to keep your messages secure and private?
چطور میتونم حفظ کنم پیغامهام رو امن و خصوصی ،
Start protecting your digital communications with Comodo secure certificate
شروع کنید حفاظت ارتباطات دیجیتالیتون رو با کومودو سرتیفیکیت امن ،
• Digital signature ensures confidentiality-
• امضای دیجیتال تضمین محرمانه بودن
• Secure message encryption
• رمزگذاری پیام امن
• Protection against identity theft
• حفاظت در مقابل سرقت هویت
• Integrates with Microsoft® Office and major applications
• ادغام با مایکروسافت آفیس و برنامه های کاربردی عمده
• Trusted by popular email clients
• اعتماد مشتریان ایمیل محبوب
User Rating
امتیاز کاربر

چرا خودتان را در معرض خطر سرقت اطلاعات با حفاظت از صفر؟
گواهی ایمیل شما اجازه می دهد به امضای دیجیتالی و رمزگذاری ایمیل ها و فایل پیوست را ارائه قوی ترین سطوح محرمانه بودن و امنیت برای ارتباطات الکترونیکی خود را. رمزگذاری بدان معنی است که تنها گیرنده مورد نظر شما خواهد بود قادر به خواندن ایمیل در حالی که امضای دیجیتالی اجازه می دهد تا آنها را به شما اعلام می نمایید به عنوان فرستنده و بررسی پیام با مسیر دستکاری نشده است. گواهی ایمیل ما رایگان برای کاربران شخصی / خانه و در دسترس هستند به عنوان کمی تا $ 12 در هر سال برای کاربران کسب و کار می باشد.

اسرار گواهی ایمیل امن ما ،
اطمینان از ایمیل توسط رمزنگاری با تا 256 بیتی امنیتی خصوصی باقی می ماند
دیجیتالی ایمیل خود را ثبت نام برای اطمینان از صحت و تمامیت
قابل اعتماد با مشتریان پست الکترونیکی بزرگ مانند مایکروسافت چشم انداز، ویندوز، ایمیل، تاندربرد
نرم افزار آنلاین ساده و نصب و راه اندازی معنی است که شما می تواند در دقیقه تنظیم
رایگان برای استفاده شخصی. نمی لوکس و گران - ارتباطات امن حق هستند

چرا کومودو را انتخاب کنید؟
با استفاده از گواهی ایمیل رایگان کومودو معنی است که شما همان سطح از امنیت PKI است که کمک کرده است شرکای تجاری ما دستیابی به امنیت، اعتماد و بهره وری اهداف خود لذت ببرید. کومودو دومین مجوز در جهان است و گواهینامه های دیجیتال ما به طور کامل توسط 99 درصد از مشتریان ایمیل مورد اعتماد. گواهی ایمیل کومودو هستند ساده ترین راه برای کاربران خانگی برای محافظت از اطلاعات شخصی و کسب و کار خود ،

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

"برای ترجمه از مترجم گوگل استفاده شده پس اگر ایرادی بود به بزرگی خودتون ببخشید."
پایان ،

دوستان اگر وقت کردهام بقیهاش رو بعدا درست میکنم.

K1lou
10-09-2015, 09:25
با تشکر
الان در این حالت که گواهی رو برای یک ایمیل دریافت می کنیم ایمیلهای فرستاده شده با اون ادرس ایمیل رمزنگاری میشه ؟ این رمزنگاری چه تفاوتی با خود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سایتهای گوگل و .. داره ؟

ALI16437
10-09-2015, 11:09
بفرمایید مطالعه بفرمایید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 7-certificate-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%E2%80%8C%D8%A7%D9%86%D8%A F-%D9%88-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D8%9 F--3974

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84_%D8%A7%D8%A8%D8%B1%D9%85%D 8%AA%D9%86_%D8%A7%D9%85%D9%86

این چن لینک که فکر کنم بد نباشه واسه رمز نگاری مطالعه بفرمایید .

دارم یکسری مطالب جدید اماده میکنم

موفق باشید.

dvb595959
10-09-2015, 17:26
درود
من توی فایروال کومودو قوانین مختلفی ساختم . الان میخوام از بعضی از این قوانینی که ساختم بکاپ بگیرم امکانش هست؟
نمیخوام از کل قوانین بکاپ بگیرم و فقط بعضی قوانین رو احتیاج دارم.
مثلا قوانینی که برای جلوگیری از آبدیت ویندوز 10 ساختم رو میخوام.

ALI16437
10-09-2015, 19:11
درود ،

اینم نحوه استفاده از سرتیفیکیت در Outlook

در این مرحله به سرتیفیکیتی که در مرحله قبل ازش بکاپ گرفتید احتیاج هست پس باید حتما پست قبل رو مطالعه کنید و انجامش
بدید . خوب درباره نحوه دقیق عملکردش اگر خواستید بدونید باید لینکهای رو که گذاشتم مطالعه کنید منم خیلی پیش خوندم الان خیلی جزئیاتش یادم نیست یمک شمای کلی از کاری که میکنه در ذهن دارم ،
خوب بریم سراغ بقیه کار ابتدا outlook رو باز کرده تنظیمات ورود رو انجام میدید سپس مراحل فوق رو شروع میکنید .

از نظرات سازنده استفاده میکنیم و استقبال ، در حد سوادمون ،

موفق باشید .

ALI16437
10-09-2015, 20:03
بکاپ و نصب سرتیفیکیت

- - - Updated - - -

بکاپ و نصب سرتیفیکیت

ALI16437
11-09-2015, 10:43
با سلام ،

حتی با سرتیفیکتی میشود فولدرها و درایوها رو رمزنگاری کرد اگر وقت کرد ام
روشش رو میدازم ،

موفق باشید.

- - - Updated - - -

با سلام ،

حتی با سرتیفیکتی میشود فولدرها و درایوها رو رمزنگاری کرد اگر وقت کرد ام
روشش رو میدازم ،

موفق باشید.

منم
12-09-2015, 14:43
ضمن تشکر
من این کارهایی که شما کردین رو هم انجام دادم و حتی فول اسکن رو گذاشتم ماهی یکبار و اسکن سریع رو هفته ایی یکبار بکنه ولی
باز هم من ندیدم که بنویسه آپدیت مثلا یک روز قبل انجام شد ۶ روز پیشکش همش ساعت مینویسه که ۵ ساعت قبل ۱۲ ساعت قبل

من هیچ کار اضافی نکردم ولی
بالاخره من درقسمت چک کردن آپدیت چشمم به روز روشن شد یعنی
الان اونجا نوشته ۴ روزه که چک نکردم
این یه پیشرفت بزرگه ولی
هنوز هم هر روز چک میکنه و به من پیغام میده (پنجره وسط دسکتاپ) که آپدیت اومده و برو آپدیت کن
پس الان هم در واقع هر روز داره چک میشه و نشون میده ولی تو قسمت آپدیت نشون نمیده که چند ساعته آپدیت نشده
این قسمت هم حل بشه عالی میشه

dvb595959
12-09-2015, 16:40
سلام

حوصله توضیح نداشتم گفتم فیلم بزارم ببینید

دانلود آموزش تصویری نحوه معرفی یک پوشه به فایروال ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
درود
علی جان این آموزش ظاهرا لینکش کار نمیکنه .... میدونم خیلی از تاریخی که اموزش رو گذاشتی گذشته اما اگه هنوزم آموزشش رو داری لطفا به صفحه اول تاپیک هم اضافه کنید .... تشکر....:n40:

Jadda
12-09-2015, 18:34
درود
علی جان این آموزش ظاهرا لینکش کار نمیکنه .... میدونم خیلی از تاریخی که اموزش رو گذاشتی گذشته اما اگه هنوزم آموزشش رو داری لطفا به صفحه اول تاپیک هم اضافه کنید .... تشکر....:n40:

احتمالا دارمش... اگر نه که یک ویدئوی جدید میسازم و قرار میدم.... امشب و فرداشب سرم شلوغه نیستم اینجا.... احتمالا سه شنبه شب یه سر اینجا بزنم.

من پیغام میده (پنجره وسط دسکتاپ) که آپدیت اومده و برو آپدیت کن

اون مربوط به آپدیت برنامه میشه که چنذ روز پیش کومودو منتشر کرده (نسخه جدید) شما طبق تنظیماتتون آپدیت برنامه دانلود شده وحالا فقط برای نصب ازتون اجازه میخواد.... تایید را بزن تا کومودو آپگرید بشه به نسخه جدید. اینقدر گیر نده:n02:
یکی دو روز دیگه میبینموتون

منم
13-09-2015, 10:50
گیر دادن من دلیلش فقط اینه که بهترین فایروال رایگان دنیا که خودم هم خیلی قبولش دارم چرا نمیتونه
کانکشن های خودش رو جمع و جور کنه
وقتی من میگم ماهی یکبار سرچ کن واسه آپدیت نرم افزار و هفته ایی یکبار برای آپدیت دیتابیس
چرا هر روز ۴-۵ دفعه اون پنجره لعنتی رو میاره جلوی چشمم که برو آپدیتش کن؟
من نمیخوام هر روز آپدیتش کنم .
یه فکری هم به خودش بکنه دیگه

kaivanika
13-09-2015, 23:57
دوستان سه روزه درگیره virus.win32/virut هستم

من کارم نرمافزاریه موبایله
و یه سری از ابزاری که دارم تقریبن ویروس هستن
ولی این ویروس بالای تازه اومده تو سیستم

میشه به یه برنامه مشکوک به ویروس اجازه کار داد ؟ بدون اینکه به فایل های سیستم اسیبی برسه ؟

ویروس که میزنه همه ابزارم از کار میافته
cmd . bat
این فبیل فایل ها که من زیاد باهاش سر و کار دارم

FarshadBandari
14-09-2015, 12:17
دوستان تو ویندوز 10 یه مشکلی با کومودو پیدا کردم، برنامه بلواستک رو نصب کرده بودم و به راحتی کار میکرد، بعد اومدم کومودو رو نصب کردم و بازم راحت کار میکرد ولی بعد که اومدم killswitch که زیر مجموعه کومودو هست رو نصب کردم دیگه بلواستک اجرا نمیشه و میگه یه ماشین مجازی ساز رو سیستم دارید و به همین دلیل نمیتونه بلواستک اجرا بشه، حالا میخوام ببینم چجوری فقط این kill switch رو آنیستال کنم که مشکل برطرف شه؟ نمیخوام خود کومودو پاک شه فقط میخوام kill switch رو پاک کنم، اینم متن ارور

منم
16-09-2015, 09:50
وا مصیبتا :n14:
یعنی یک ذره هم فکرش رو نمیکردم که کمودو در این بخش آپدیت کردن اینقدر ضعیف باشه
من که تنظیماتم رو ۶ روزه با خودم میگفتم در روز ششم شروع میکنه به دانلود یا اینکه ۶امین روز تموم بشه
که دیدم هیچکدوم. الان روز هشتم هستش و دیتابیس منو آپدیت نکرده :n34:
یاد کسپرسکی به خیر که دقیق سر ساعت تعیین شده شروع میکرد
این قسمت کمودو واقعا منو خجالت زده کرد :n28:
شروع کردم به اون یکی قسمتهاش هم دوباره با دید انتقادی بررسی کردن :n24:
:n26:

Jadda
16-09-2015, 17:24
دوستان تو ویندوز 10 یه مشکلی با کومودو پیدا کردم، برنامه بلواستک رو نصب کرده بودم و به راحتی کار میکرد، بعد اومدم کومودو رو نصب کردم و بازم راحت کار میکرد ولی بعد که اومدم killswitch که زیر مجموعه کومودو هست رو نصب کردم دیگه بلواستک اجرا نمیشه و میگه یه ماشین مجازی ساز رو سیستم دارید و به همین دلیل نمیتونه بلواستک اجرا بشه، حالا میخوام ببینم چجوری فقط این kill switch رو آنیستال کنم که مشکل برطرف شه؟ نمیخوام خود کومودو پاک شه فقط میخوام kill switch رو پاک کنم، اینم متن ارور

سلام

فکرنکنم راهی باشه که فقط KillSeitch را حذف کنید. بهتره از دیتابیس و تنظیمات بکاپ بگیرید و کومودو را عزل و نصب کنید و بعد دیتابیس و تنظییمات را وارد کنید.

Jadda
16-09-2015, 17:37
سلام

کاربر عزیز "منم"؛

نکته اول اینکه: انتظار دارید کومودو کانکشنهای خودش را جمع و جور کنه.... این برمیگرده به بخش فایروال و ربطی به درخواست آنتی ویروس برای دریافت آپدیت نداره. هر وقت آنتی ویروس درخواست اتصال به سرورهای کومودو جهت عملیات آپدیت را بکنه، فایروال بهش اجازه میده. این از این!

بعد اینکه در مورد اون پیغام: دوست عزیز من عرض کردم که اون میگه آپدیت جدید برای برنامه (یعنی نسخه جدید) دریافت شده و فقط برای نصب داره ازتون اجازه میگره که نصب بشه یا نه.... احتمالا به خاطر تنظیمات خودتون هم هست عکس را ببینید، توی توضیحاتش اومده که اون گزینه چیکار میکنه:

یکبار دیگه: الان فایلهای جدید دانلود شده، و روی سیستم شما قرار داره، فقط برای نصب باید شما اجازه بدید. (الان اگر اینترنتتون را برای همیشه قطع بکنید) باز هم احتمالا پیغام میاد که فایلها دانلود شدن و باید نصب بشوند، ایا نصب بشوند یا نه؟

پس ربطی به اینکه الان تنظیم شما روی 6 روز است، ولی هر روز اون پیغام میاد نداره....

با این توضیحات خدایشش دیگه باید متوجه شده باشید. دیگه توضیح نمیدم!

بعد اینکه:

من که تنظیماتم رو ۶ روزه با خودم میگفتم در روز ششم شروع میکنه به دانلود یا اینکه ۶امین روز تموم بشه
که دیدم هیچکدوم. الان روز هشتم هستش و دیتابیس منو آپدیت نکرده :n34:

اگه اشتباه نکنم قبلا میفرموید مثلا آپدیت روی 10 روز یا یه همچین چیزی، قرار داره ولی دیتابیس هر روز آپدیت میشه که منم تست کردم دیدم هر روز آپدیت نمیشه.....

اما الان میفرمایید تنظیمات روی 6 روز است و هر روز آپدیت نمیشه.... بلکه از 6 روز هم گدشته بازم آپدیت نمیشه!.... بالاخره چی شد؟..... الان اگر تنظیمات آپدیت روی 6 روزباشه، کومودو بهش توجه نمیکنه و هر روز آپدیت میشه یا اینکه اصلا آپدیت نمیشه؟

الان مشکل چیه دقیقا..... درست مطرح کنید تا من یا سایر دوستان تست کنیم اگر ایرادی هست انشاالله برطرف بشه..... من قول میدم اگر مشکلی باشه کومودو حلش بکنه.....

شروع کردم به اون یکی قسمتهاش هم دوباره با دید انتقادی بررسی کردن :n24:
:n26:

خیلی عالی... این چیزی هست که من خودم هم انجام میدم.... اگر مشکلی پیدا کردید حتما اینجا مطرح کنید تا بعد از بررسی موضوع گزارش بدیم تا در آپدیت های بعدی رفع بشه.

بنابراین پیشاپیش ازتون ممنونم.:n16:

Jadda
16-09-2015, 19:49
عرض سلام خدمت دوستان،

نحوه افزدون یک پوشه به فایروال کومودو مورد سوال برخی دوستان بود که یک ویدئو تهیه کردم و روش انجام این کار را نشون دادم، ویدئو را میتونید از لینک زیر تماشا کنید:

کیفیت HD را برای تماشا انتخاب کنید تا با کیفیت بهتری بینید یا دانلود کنید.

ممنون

منم
17-09-2015, 13:30
یا سلام
خب مثل اینکه حرفهای من فراموش شده من مجبورم یک مروری بکنم :
ابتدا در تاریخ ۲۰۱۵/۰۸/۱۵ در این پست سوالی پرسیدم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بدین مضمون که
من تنظیمات آپدیت رو تغییر دادم ولی اعمال نمیشه
اینم عکس از قسمت تنظیماتم :

بعد شما در تاریخ ۲۰۱۵/۰۸/۲۳ جواب دادین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و یکسری توضیحاتی رو دادین و
منم اونا رو اعمال کردم

ولی باز هم نتیجه نداد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و من منصرف شدم تا اینکه
متوجه تغییراتی شدم و اومدم اینجا هم خبر دادم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])که آقا مبارکه و ۴ روزه که دیتابیس من آپدیت نشده
ولی باز پیغام آپدیت آماده است رو نشون میده

و شما گفتی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سخت نگیر و من برام سواله ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که چرا سخت نگیرم؟من بهش گفتم هر ۶ روز دیتابیس رو چک کن و هر ۲۸ روز کل نرم افزار رو
و این چرا به تنظیمات/دستورات من اهمیت نمیده و من مجبورم که روزی ۴-۵ دفعه اون پیغام لعنتی رو ببینم؟
آنتی ویروس و فایروال نداره که من کلی گفتم که هر ۶ روز
بعد دوباره اومدم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])که گفتم بالطبع وقتی میذاریم هر ۶ روز دیتابیس رو آپدیت کن باید روز هفتم آپدیت بشه
من نمیگم هر روز آپدیت بشه میگم هر ۶ روز باید چک کنه و آپدیت کنه
اشتباه میگم؟معنی اون تنظیمات چیزی جز این است؟
حالا اون یکی سوالات و ساعتها به کنار
ولی همان طور که در عکسها میبینید زده ۸ روزه آپدیت نشده

این اشکال است یا نه؟

البته من تنظیماتم خیلی وقته که اینطوری بود یعنی بیستر از دوماه و منم واقعا سخت نمیگرفتم
یه روز یعنی ۲۰۱۵/۰۸/۱۵ گفتم بذار بپرسم شاید اشکال از منه
هدف من از بررسی اش و ریز نوشتن فقط دونستن اینه که این اشکال از منه یا اینجاش کلا ضعیفه

اگه باز جایی رو متوجه نشدید بگید دوباره میگم

Jadda
17-09-2015, 14:50
جناب "منم" عزیز،

آیا غیر از این بود که میگفتید هر روز آپدیت میشه؟ منم تست کردم دیدم این مشکل وجود نداره (حداقل روی سیستم من).... الان هم میفرمایید 8 روزه آپدیت نشده، اینجا سناریو عوض مشه....بنابراین باید یک تست دیگه انجام بدم و بیبنم بعد از 6 روز آپدیت میشه یا نه.....

بنابراین طبق سناریوی جدیدتون (آپدیت نشدن بعد از 6 روز) من یکبار دیگه این مورد را تست میکنم ببینم ایرادی هست یا نه.

دوستان دیگه هم اگر بتونند تست کنند ممنون میشم.... در هر حال اگر مشکلی هست باید رفع بشه.

ممنون از جناب "منم" که بابت کومودو وقت میزارن.

منم
17-09-2015, 15:59
ضمن تشکر
علاوه بر اون سناریوی جدید که گفتین
یک سوال هم اینه که چرا اون پنجره ایی(عکس سوم) که میگه آپدیت اومده برو دانلود کن رو نشون میده؟

Jadda
17-09-2015, 19:08
ضمن تشکر
علاوه بر اون سناریوی جدید که گفتین
یک سوال هم اینه که چرا اون پنجره ایی(عکس سوم) که میگه آپدیت اومده برو دانلود کن رو نشون میده؟

دلیلش این هست که بعد از 28 روز کومودو چک کرده و دیده نسخه جدید اومده و بهتون میگه نسخه جدید اومده و باید کومودو را به نسخه جدید آپدیت کنید....

حالا اینجا فرض شما این هست که بعد از 28 روز باید فقط یکبار اعلام کنه و دیگرنه.... من اینجا با شما مخالفم.... برای اینکه اگر نسخه جدیدی موجود نبود طبیعتا باید مورد را چک نکنه و بره روی 28 روز دیگه، ولی وقتی نسخه جدید وجود داره اصلا لزومی نداره که این اطلاع رسانی صورت نگیره (چرا نباید این مورد بسیار مهم را اطلاع بده؟).... دلیلش این هست که امنیت بر هر چیز دیگری اولویت داره و ارتقا به نسخه جدید از موارد "حیاتی" برای سیف نگه داشتن سیستم هست.... ایا غیر از اینه که باید به نسخه جدید کومودو را ارتقا بدید پس این کارو بکنید، اگر گقتم سخت نگیر و کومودو را ارتقا بده پاسخ منظقی بهتون دادم، مگر هر روز نسخه جدید منتشر میشه ... هر روز که یه نسخه جدید ارائه نمیشه... بنابراین خودتواذیت نکن و برو به نسخه جدید....
در نهایت در رابطه با این مورد (اطلاع رسانی نسخه جدید) اگر رفتار کومودو همون چیزی که فرمودید باشه هم من از کنارش میگذرم دلیش رو هم که توضیح دادم.... و انجمن کومودو در دسترسه برید اونجا مطرح کنید. چون من باگی نمیبینم

اما باگ زمانی هست که شما تنظیمت روی 28 روز است ولی هر روز چک بکنه (حتی اگر هر روز نسخه جدیدی پیدا نکنه).... اینو میشه راحت چک کرد.... من سر فرصت سعی میکنم نسخه قدیمی کومودو را نصب کنم و آپدیت برنامه را بزارم روی 28 روز و ببینم پیغام دریافت نسخه جدید میده( طبیعتا بعد از 28 روز از نصبم باید اطلاع بده)....البته این چند روزه سرم شلوغه.... ولی این کارو میکنم.
=====
راستی من منتظر نگاه انتقادی شما نسبت به سایر بخشها هستم........:n16:

منم
19-09-2015, 10:25
دلیلش این هست که بعد از 28 روز کومودو چک کرده و دیده نسخه جدید اومده و بهتون میگه نسخه جدید اومده و باید کومودو را به نسخه جدید آپدیت کنید....

حالا اینجا فرض شما این هست که بعد از 28 روز باید فقط یکبار اعلام کنه و دیگرنه.... من اینجا با شما مخالفم....

ممنون
اینکه نظر من چیه یا نظر شما چیه مهم نیست (البته با عرض شرمندگی)
مهم چیزیست که در تنظیمات هست و ملاک حرف باید اون باشه
تنظیمات میگه در چند روز چک کنم؟منم میگم در ایکس روز چک کن
بعد گزینه ایی برای تنظیمات پیشرفته تر مانند نصب اتوماتیک و ساعت و چه روزی ... نداره بالطبع به نظر آدم میاد که
حتما بعد از ایکس روز هم دانلود میکنه و هم نصب میکنه
ولی این میاد بعد ایکس روز میگه آپدیت آمادست دانلود کنم پس فرمان را میدهد دست من که چیکار کنه و
من میگم نه آپدیت نکن و این باید بره به ۲۸ روز دیگه
نه اینکه روزی ۴-۵ بار بگه دانلود کنم و بره رو مخ آدم
حالا شما میگی امنیت از همه چی مهمه چرا از من میپرسه اصلا؟بعد ایکس روز دانلود کنه و نصب کنه دیگه
در واقع من انتظارم هم این بود که دانلود و کنه و نصب کنه

همه این حرفها صرفا جهت بهبود کمودو هستش و
شما که رابطتون قوی هستش و مورد اعتمادشون هستی واسه همین اینجا میگم
و امیدوارم به این جور چیزها هم توجه کنن
من که دیتابیس ام بیشتر از ۹ روزه که آپدیت نشده رفتم دانلود کنم دیدم حدود ۲۵۰ مگ باید دانلود
کاش یه امکانی داشت ساعات رایگان رو میشد براش تنظیم کنم
الان دنبال دانلود آفلاینش هستم

ممنون از توجهتون

Jadda
19-09-2015, 18:07
ممنون...

دیشب من مورد را با کومودو مطرح کردم و گفتم احتمالا این بخش نیاز به بازنگری داره....

امیدوارم اگرمشکلی هست در نسخه بعدی رفع بشه و این قسمت همونطوری عمل کنه که کاربران دوست دارن.

=====

فقط یک نکته اینکه معمولا آپدیت برنامه ها - مخصوصا آنتی ویروس- نباید خودسر باشه، و باید با اطلاع کاربر باشه.... دلیلش این هست که حین نصب معمولا سایر برنامه هایی که باز هستند باید بسته بشن و اگر کار نیمه تمامی در حال انجام هست باید متوقف و دخیره بشه و بعد آنتی ویروس آپگرید بشه تا تاثیر منفی روی سیستم و سایر برنامه ها نزاره یا خدایی نکرده اگر کار نیمه تمامی که هنوز ذخیره نشده در حال انجام هست دچار اختلال نشه.... به هر حال اگر کومودو میپرسه به این دلیل است.

کاش یه امکانی داشت ساعات رایگان رو میشد براش تنظیم کنم

این مورد راه داره که اگر دوست داشتید توضیح میدم..... هر چند آپدیت روزانه کومودو در حد یکی دو مگابایت است و فکر نکنم مشکلی از این بایت باشه.

Mt.Shadow
20-09-2015, 21:02
سلام
یه چیزی که الان تو چند تا نسخه از کومودو دوس دارم اصلاح بشه ولی هروخ نسخه جدید میاد ناامید میشم
توی ویجت دسکتاپ کومودو من view conncetion رو انتخاب کردم
هر بار که اونو اجرا میکنم اول صفحه اصلی کومودو باز میشه و سپس اون قسمتی که من میخوام.
ینی یه حالت دیالوگه فرم اصلی رو ببندم فرم ارتباطات هم بسته میشه

ممنون میشم این قسمت رو هم به فکرش باشید اصلاح بشه
ینی اگه رو اون ارتباطات کلیک کردیم مستقیم باز بشه

TurkOglu1993
21-09-2015, 20:09
سلام
برای ورژن جدید کومودو یه پیشنهاد داشتم
برا قسمت قوانین فایروال بهتره سرچ گذاشته بشه یا به روش دیگه ای بهینه سازی بشه تا قانون مورد نظر آسون تر پیدا بشه
مثلا یه برنامه ای که قبلا بلاکش کرده بودم رو نیاز داشتم آنبلاک کنم ولی پیدا کردن از بین کلی مورد وقت گیر و حوصله بر هست
ممنون

Jadda
21-09-2015, 21:17
سلام
توی ویجت دسکتاپ کومودو من view conncetion رو انتخاب کردم
هر بار که اونو اجرا میکنم اول صفحه اصلی کومودو باز میشه و سپس اون قسمتی که من میخوام.

آره دسته همینجوریه..... نمیدونم تابه حال کسی اینو نگفته یا علت دیگری بوده.... اینو بهشون میگم.

سلام
برای ورژن جدید کومودو یه پیشنهاد داشتم
برا قسمت قوانین فایروال بهتره سرچ گذاشته بشه یا به روش دیگه ای بهینه سازی بشه تا قانون مورد نظر آسون تر پیدا بشه
مثلا یه برنامه ای که قبلا بلاکش کرده بودم رو نیاز داشتم آنبلاک کنم ولی پیدا کردن از بین کلی مورد وقت گیر و حوصله بر هست
ممنون

الانم فکر کنم این قابلیت وجود داشته باشه:

====

ضمنا ممنون بایت پیشنهادات..... من خودمم از این پیشنهادات به کومودو میدم..... به هر حال فوایدش توی جیب کابری که منو شما باشیم میره.... مثلا یک پیشنهاد دادم در رابطه با افزایش نرخ تشخیص کومودو که خیلی دلم میخواد عملی بشه.... یا پیشنهاد ادغام الگوریتمهای تشخیص مبتنی بر رفتار بخش +D که برپایه آنالیز استاتیک هست با الگوریتمهی ویروسکوپ که مبتنی بر آنالیز دینامیک هست را دادم (چند روز پیش هم که کلا سر این قضیه دعوام شد اونجا ملیح-رویس شرکت کومودو- دخالت کرد و ختم به خیر شد:n02:... بعدم منم عمدا امضامو تو انجمن کومودو عوض کردم تا ضد حال بزنم :n39:).... یا همچنین در رابطه با فایروال یا سندباکس که برخی را نمیشه کفت.... یا افزدون قابلیت فیلتر کردن فایلها در قسمت اعتبار سنجی و "لیست فایل" جهت مشاهده فایلهایی که توسط کومودو یا برعکس توسط کاربر "امن" شدند در واقع اعتبار سنجی شدند....و ..و ..و..بیکار نمیشینم خلاصه.

بازم ممنون از دوستان گل:n16:

TurkOglu1993
22-09-2015, 10:39
الانم فکر کنم این قابلیت وجود داشته باشه:

چند ساله از کومودو استفاده میکنم تا حالا اینو ندیده بودم و هر دفه ماجرایی بود برا خودش :n02:
برا خودمم عجیب بودا همچین چیز ساده ای نباشه مشکوک بودم حتما هست من نمیدونم
تا حالا دنبالش هم نگشته بودم که پیدا کنم آخه خیلی کم لازم میشه :n07:
ممنون

Captain
22-09-2015, 14:03
سلام علی آقای عزیز و با معرفت
خسته نباشی برادر
این نسخه ی 9 کی عرضه میشه؟
قراره موتور و اینترفیس تعویض بشه؟

dvb595959
22-09-2015, 17:11
درود
اگه اشتباه نکنم قبلنا دوتا گزینه بود که یکیش مضمونش این بود که (( نه خودم ویروس رو پاک میکنم))

الان بعد از پیدا کردن ویروس این پنجره میاد.... تکلیف چیه؟

Jadda
22-09-2015, 21:05
سلام علی آقای عزیز و با معرفت
خسته نباشی برادر
این نسخه ی 9 کی عرضه میشه؟
قراره موتور و اینترفیس تعویض بشه؟

سلام مسعودجان،

نسخه 9 هنوز از آب و گل در نیومده..... فکر کنم اوایل 2016 میلادی منتشر بشه.... روی موتور آنتی ویروس کار شده و اینترفیس هم عوض میشه که البته قابل انتخاب هست توسط کاربر..... بعد اینکه نسخه های اینجوری سعی میشه بیشترین مشکلات گزارش شده را حل کنند.... بنابراین اگرکسی مشکلی، ایرادی ، پیشنهادی داره الان وقتشه...

درود
اگه اشتباه نکنم قبلنا دوتا گزینه بود که یکیش مضمونش این بود که (( نه خودم ویروس رو پاک میکنم))

زیرقسمتی که نوشته میخواهم پشتیبانی کومودو آنرا پاکسازی کند یک نوار خاکستری هست روش کلیک کن....(حالا چرا اینجوریه؟)

دو تا سوال: زبان برنامه را انگلیسی بکن بعد تست کن ببین همینجوری هست؟
بعد زبان فارسی را انتخاب کن و تم کومودو را عوض کن و تست کن ببین مشکل پابرجاست؟

من دارم فکر میکنم که شاید علت این باشه که جمله فارسی:" بله، من می خواهم پشتیبانی کومودو آن را پاکسازی کند" یه مقدار برای باکس مورد نظر طولانی هست و در نتیجه اون گزینه "خیر خودم آن را پاکسازی میکنم" در تنگنای فضا قرار گرفته و فقط یک نواری ازش باقی مونده..... اگر دلیل این باشه باید جمله را خلاصه تر کنم. مثلا "من می خواهم" کلمه "من" را میشه حذف کرد یا "آن را"را یکسره بنویسیم" آنرا".... به هر حال راه داره....

فقط دو مورد بالا را تست کنی خوب میشه.....

ممنون

Captain
22-09-2015, 21:10
درود

سلام برادر
اون گزینه موجوده ولی بخاطر ایرادی که در این اینترفیس جدید هست، اون گزینه زیر گزینه ی بالایی هست و دیده نمیشه

kasi58
22-09-2015, 22:27
سلام ۲-۳ روز هست که هرچی آپدیت میکنه ولی موقع نصب ارور میده و آپدیت هار و نصب نمیکنه ،چی کار کنم برا حل این مشکل ؟

Jadda
22-09-2015, 22:37
سلام ۲-۳ روز هست که هرچی آپدیت میکنه ولی موقع نصب ارور میده و آپدیت هار و نصب نمیکنه ،چی کار کنم برا حل این مشکل ؟

سلام علیکم

راه حل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kasi58
23-09-2015, 06:51

من رفتم به این مسیر ۲ تا فایل بود هردوش را پاک کردم بدتر شد ،دیگه حتی تو آپدیت هم خطا میده قبلا تو نصب مشکل داشت فقط

لطفا اگر کسی هست بگه چی کار کنم ..ممنون

dvb595959
23-09-2015, 08:47
زیرقسمتی که نوشته میخواهم پشتیبانی کومودو آنرا پاکسازی کند یک نوار خاکستری هست روش کلیک کن....(حالا چرا اینجوریه؟)

دو تا سوال: زبان برنامه را انگلیسی بکن بعد تست کن ببین همینجوری هست؟
بعد زبان فارسی را انتخاب کن و تم کومودو را عوض کن و تست کن ببین مشکل پابرجاست؟

من دارم فکر میکنم که شاید علت این باشه که جمله فارسی:" بله، من می خواهم پشتیبانی کومودو آن را پاکسازی کند" یه مقدار برای باکس مورد نظر طولانی هست و در نتیجه اون گزینه "خیر خودم آن را پاکسازی میکنم" در تنگنای فضا قرار گرفته و فقط یک نواری ازش باقی مونده..... اگر دلیل این باشه باید جمله را خلاصه تر کنم. مثلا "من می خواهم" کلمه "من" را میشه حذف کرد یا "آن را"را یکسره بنویسیم" آنرا".... به هر حال راه داره....

فقط دو مورد بالا را تست کنی خوب میشه.....

ممنون
درود
فقط تم کومودو رو عوض کردم و مشکل برطرف شد.ظاهرا توی تم مدرن این مشکل بود.
Jadda
25-09-2015, 08:48
من رفتم به این مسیر ۲ تا فایل بود هردوش را پاک کردم بدتر شد ،دیگه حتی تو آپدیت هم خطا میده قبلا تو نصب مشکل داشت فقط

لطفا اگر کسی هست بگه چی کار کنم ..ممنون

سلام

پیغام خطای خاصی میده؟

Captain
28-09-2015, 12:02
سلام علیکم

خسته نباشید دوستان عزیزم

علی آقا، ممنون میشم برای تیم کومودو، این پیشنهاد رو ارائه بدین

در هنگام نصب و آماده سازی و شخصی سازی آن برای نصب محصول، گزینه ای اضافه بشه که کانفیگی که میخواهیم نصب کنیم رو انتخاب کنیم تا بعد از نصب و تغییر کانفیک به پرواکتیو و برعکس سیستم رو ریستارت نکنیم

آیا شدنی هست؟

Jadda
28-09-2015, 22:18
سلام علیکم

خسته نباشید دوستان عزیزم

علی آقا، ممنون میشم برای تیم کومودو، این پیشنهاد رو ارائه بدین

در هنگام نصب و آماده سازی و شخصی سازی آن برای نصب محصول، گزینه ای اضافه بشه که کانفیگی که میخواهیم نصب کنیم رو انتخاب کنیم تا بعد از نصب و تغییر کانفیک به پرواکتیو و برعکس سیستم رو ریستارت نکنیم

آیا شدنی هست؟

سلام علیکم

فکر میکنم پارسال - احتمالا ابتدای نسخه 8- در این باره صحبت شد که تیم کومودو موضوع را رد نکرد و فکر کنم الان هم جزو لیست باشه.... ولی خیلی هم پی اش را نگرفت... یه جورهایی جزو اولویتها حسابش نکردن. مثلا اینکه ضرورت این کار چیه؟ هر وقت کاربر خواست میتونه بین کانفیکهای مختلف جابجا بشه.... فقط روی حالت پرواکتیو قبلش باید یه ریستارت بشه.... با اطلاعاتی که از نسخه 9 دارم بعید بدونم مواضع تیم کومودو در این بار تغییر بکنه.... الان تمرکزشون روی چیزای دیگست..... به هر حال سعی میکنم اینو یادآوری بکنم.... خب، بد هم نیست کاربر حین نصب یه گزینه جلو روش باشه که مثلا از همون اول حالت پرواکتیو را انتخاب بکنه.

Captain
03-10-2015, 22:23
سلام علی آقا @Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
خسته نباشید

نسخه 2015 یا 2016 کی منتشر میشه؟
پیشنهاد دارم نسخه جدید رو 2016 نامگذاری کنید چون وارد سال جدید میشیم

در نسخه بتا محلی که زرد رنگ کردم نشان داده نمیشه بخاطر رنگ فونت مورد نظر

Jadda
03-10-2015, 22:59
سلام علی آقا @Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
خسته نباشید

نسخه 2015 یا 2016 کی منتشر میشه؟
پیشنهاد دارم نسخه جدید رو 2016 نامگذاری کنید چون وارد سال جدید میشیم

در نسخه بتا محلی که زرد رنگ کردم نشان داده نمیشه بخاطر رنگ فونت مورد نظر

سلام مسعود جان

نسخه 9 نصبیدی:n02:.... حتما روی ماشین مجازی تست کن.... چون داغونه.... به هر حال نسخه آلفا هست پر از ایراد و اشکال.... فعلا تمرکز روی UI هست و پیشتهاداتی که میشه در رابطه با UI داد الان مطرح هست. الان اگه فایروالشو بخواهی تست کنی که اشکت در میاد:n02:

انتشار این نسخه قطعا در سال 2016 خواهد بود، بنابراین اسمش هم همینه.

در رابطه با اون ایراد هم بله دیده شده و گزارش شده...... کلا فعلا کار روی تهیه یک UI مناسب متمرکز شده و کلی هم صحبت شده پنجره اصلی چطور باشه، تنظیمات چطور باشن، آپشنها کجا قرا بگیرن وغیره.... در هر صورت من که خیلی به اینترفیس اهمیت میدم....

Captain
03-10-2015, 23:14
سلام مسعود جان

نسخه 9 نصبیدی:n02:.... حتما روی ماشین مجازی تست کن.... چون داغونه.... به هر حال نسخه آلفا هست پر از ایراد و اشکال.... فعلا تمرکز روی UI هست و پیشتهاداتی که میشه در رابطه با UI داد الان مطرح هست. الان اگه فایروالشو بخواهی تست کنی که اشکت در میاد:n02:

انتشار این نسخه قطعا در سال 2016 خواهد بود، بنابراین اسمش هم همینه.

در رابطه با اون ایراد هم بله دیده شده و گزارش شده...... کلا فعلا کار روی تهیه یک UI مناسب متمرکز شده و کلی هم صحبت شده پنجره اصلی چطور باشه، تنظیمات چطور باشن، آپشنها کجا قرا بگیرن وغیره.... در هر صورت من که خیلی به اینترفیس اهمیت میدم....

آره :n02:

بله بر روی ماشین مجازی نصب کردم :n06:

البته این اینترفیسی که دیدم بد نبود ولی خب باز همون تم های قبلی هم هستن
اینترفیس تنظیمات رو هم تغییر بدین بهتره

قرار بود از موتور جدید استفاده بشه، خبری هست؟
البته بقول شما اینترفیس یکی از جذب کننده ی کاربر هست. برخی بخاطر زیبایی جذب آنتی ویروس میشن!! نه برای کارایی!

از خبرهای خوب مارو بی خبر نزارید

Jadda
03-10-2015, 23:27
البته بقول شما اینترفیس یکی از جذب کننده ی کاربر هست. برخی بخاطر زیبایی جذب آنتی ویروس میشن!! نه برای کارایی!

سلام

البته من دنبال کارایی هستم..... این UI را من با هیچی عوضش نمیکنم....... دلیل هم دارم براش: یک آنتی خوب باید طوری طراحی بشه که وقت پنجره اصلی را باز میکنید اطلاعات مفیدی به شما بده....

مثل جنگه.... پنجره اصلی مثل مرکزفرماندهی است.... وقتی بازش میکنی باید بدونی توی سیستم چه خبره.... مدیا پلیر که نیست:n02:

الان اینجا کاملا معلومه ماژولهای کومودو در چه وضعیتی هستند .... فعال یا غیرفعالند.... روی چه حالتی قرار دارند... ارتباطات برنامه ها با شبکه رو نشون میده.... ویروس پیدا کرده یا نه... آپدیت کی بوده...و غیره.... کاملا یک کاربر حرفه ای را راضی نگه میداره....

Captain
03-10-2015, 23:31
سلام

البته من دنبال کارایی هستم..... این UI را من با هیچی عوضش نمیکنم....... دلیل هم دارم براش: یک آنتی خوب باید طوری طراحی بشه که وقت پنجره اصلی را باز میکنید اطلاعات مفیدی به شما بده....

مثل جنگه.... پنجره اصلی مثل مرکزفرماندهی است.... وقتی بازش میکنی باید بدونی توی سیستم چه خبره.... مدیا پلیر که نیست:n02:

الان اینجا کاملا معلومه ماژولهای کومودو در چه وضعیتی هستند .... فعال یا غیرفعالند.... روی چه حالتی قرار دارند... ارتباطات برنامه ها با شبکه رو نشون میده.... ویروس پیدا کرده یا نه... آپدیت کی بوده...و غیره.... کاملا یک کاربر حرفه ای را راضی نگه میداره....

باهاتون موافقم ولی خب کاربران دیگر رو هم در نظر داشته باشید
اونا که به جنگ نمیرن :n02:
باز در مورد سوال موتور جدید دارین بحث رو عوض میکنین ها :n09:
این فونتی که الان در این عکس گذاشتین خیلی زشته. البته فک کنم سیستم ویندوز 7 باید باشه
در ویندوز 8.1 و 10 فونت بسیار زیباست

Jadda
03-10-2015, 23:43
باهاتون موافقم ولی خب کاربران دیگر رو هم در نظر داشته باشید

تنظیمات کومودو و یا همین اینترفیس خیلی flexibility هست یعنی انعطاف پذیره.... البته کابران عادی هم مد نظر هستند....

اونا که به جنگ نمیرن :n02:

اونها به جنگ میرن با نه مهم نیست.... جنگ میاد سراغشون....:n02:

باز در مورد سوال موتور جدید دارین بحث رو عوض میکنین ها :n09:

قبلا گفتم که، روی موتور کار شده....ولی اینکه نرخ تشخیص افزایش پیدا کنه اون داستان دیگریست

Jadda
07-10-2015, 21:54
عرض سلام خدمت دوستان،

الان کومودو در حال طراحی و بازنگری پنجره Advanced view هست، همون عکسی که در پست بالا قرار دادم..... اگر دوستانی فکر میکنند که بخشی میتونه اضافه یا کم بشه یا اطلاعاتی باید نمایش داده بشه یا نشه میتونند اینجا تا از طریق پیغام خصوصی مطرح کنند.

AM4
08-10-2015, 19:24
ای کاش به جای کار روی ظاهر یه کمی هم روی قدرت انتی ویروس کار میشد الان توی سایت اوی تست اون پایین جا خوش کرده کومودو

Public Enemy
08-10-2015, 20:09
@Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در ارتباط با اون تست Comodo :

همون طور که گفتم کومودو هم APT و هم Processhacker فاقد امضای دیجیتالی رو Sandbox کرد ، لذا امکان بسته شدن Comodo در سطح پایین وجود نداشت .
اما در صورتی که فایل در سطح دسترسی Admin اجرا بشه : Comodo از کاربر می پرسه چه اقدامی انجام بده .
اگر کاربر گزینه ی Isolate رو انتخاب کنه که مشکلی پیش نمیاد
اگر Run Unlimited انتخاب بشه ، Comodo بسته میشه .
پس قرار دادن Comodo در یکی از اون 3 گروه ساده نیست . برای Trustport هم مشابه وضعیت از کاربر خواسته شد که چه اقدامی رو انجام بده . حال این دو تا باید توی دسته ی جداگانه یعنی User dependent قرار بگیرند
ضمنا تصمیم گرفتم با استفاده از Self signed Certificate انجام بدم و نتیجه رو بررسی کنم که وقت نشد ( نیاز به یه سری نرم افزار داشتم ، اما فقط برام شارژ اینترنت شبانه مونده بود )
لذا فعلا نتیجه ی نهایی در ارتباط با Comodo رو ننوشتم و اگر دقت کنین جزو آمار شمارشی هم نبود

پس از نتیجه ی نهایی ، اون مطلب ویرایش میشه

با تشکر

kasi58
09-10-2015, 09:47
سلام،
من کماکان با نصب اپدیت مشکل دارم دانلود میکنه ولی موقع نصب ارور میده، من لپتاپم رو بردم ترکیه اونجا بدون هیچ مشکلی نصب شد، اینجا با فیلشکن هم نصب نمیشه، خیلی رو مخم هست این موضوع، لطفا راهنمایی کنید

در ضمن من درایو کارت گرافیک رو میزنم که اینستال کنه، میزنه فایروال یا ی همچنین چیزی prevent میکنه، من دستی restrictنکردم مگه اینکه دیفالت خود کومودو باشه، از کجا حلش کنم

Sent From my Nexus 7 2013 using Tapatalk

Jadda
09-10-2015, 15:14
سلام،
من کماکان با نصب اپدیت مشکل دارم دانلود میکنه ولی موقع نصب ارور میده، من لپتاپم رو بردم ترکیه اونجا بدون هیچ مشکلی نصب شد، اینجا با فیلشکن هم نصب نمیشه، خیلی رو مخم هست این موضوع، لطفا راهنمایی کنید

در ضمن من درایو کارت گرافیک رو میزنم که اینستال کنه، میزنه فایروال یا ی همچنین چیزی prevent میکنه، من دستی restrictنکردم مگه اینکه دیفالت خود کومودو باشه، از کجا حلش کنم

Sent From my Nexus 7 2013 using Tapatalk

در رابطه با درایور کارت گرافیک، "لیست فایل" کومودو را چک کنید.

موقع نصب آپدیت ارور خاصی میده؟ متن ارور منظورم هست .... یا فقط میگه نصب نشد؟

kasi58
09-10-2015, 18:24
در رابطه با درایور کارت گرافیک، "لیست فایل" کومودو را چک کنید.

موقع نصب آپدیت ارور خاصی میده؟ متن ارور منظورم هست .... یا فقط میگه نصب نشد؟

فقط میگه نصب نشد ،هیچ ارور خاصی نمیده
در مورد لیست فایل به کجا مراجعه کنم تو ستینگ ،لطفا دقیق بگین بتونم پیداش کنم
ممنون

از مشکلم عکس گذاشتم برای روشن شدن موضوع

kasi58
09-10-2015, 19:23
یک مشکل دیگه با آپدیت تلگرام دارم این هم از طریق کومودو حل میشه ؟

Jadda
10-10-2015, 20:24
فقط میگه نصب نشد ،هیچ ارور خاصی نمیده
در مورد لیست فایل به کجا مراجعه کنم تو ستینگ ،لطفا دقیق بگین بتونم پیداش کنم

در رابطه با لیست فایل؛ برید به بخش تنظیمات > اعتبار سنجی فایلها> لیست فایل

از اینجا میتونید برنامه هایی که کومودو به عنوان امن یا نانشاخته یا مخرب شناخته را بررسی کنید و اگر برنامه های امن هست میتونید از همون قسمت امن تعریف کنید.

در رابطه با آپدیت چون مدت زیادی آپدیت نشده میاد کل دیتابیس رو دانلود میکنه، و اگر نصب نشه دیگه مکافات هست و ترافیک هم هدر رفته.... بنابراین فایل دیتابیس را از لینک زیر دریافت کنید و آپیت آفلاین کنید:

دانلود دیتابیس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در رابطه با تلگرام نمیتونم صد در صد نظر بدم، چون کومودو تلگرام را امن میشناسه و بعید بدونم مسدود/محدودش بکنه در هر صورت باید لاگ بخش حفاظت کومودوی شما را ببینم، ولی بطور کلی برای مدیریت فایلها از بخش "لیست فایل" عمل کنید یعنی برچسب امن خورده باشند، هر چند باید بخش سندباکس و HIPS و هم نگاهی بندازید(وقتی میگم نگاه بندازید یعنی اونجا مسدود نشده باشند)

kasi58
10-10-2015, 21:27
در رابطه با لیست فایل؛ برید به بخش تنظیمات > اعتبار سنجی فایلها> لیست فایل

از اینجا میتونید برنامه هایی که کومودو به عنوان امن یا نانشاخته یا مخرب شناخته را بررسی کنید و اگر برنامه های امن هست میتونید از همون قسمت امن تعریف کنید.

در رابطه با آپدیت چون مدت زیادی آپدیت نشده میاد کل دیتابیس رو دانلود میکنه، و اگر نصب نشه دیگه مکافات هست و ترافیک هم هدر رفته.... بنابراین فایل دیتابیس را از لینک زیر دریافت کنید و آپیت آفلاین کنید:

دانلود دیتابیس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در رابطه با تلگرام نمیتونم صد در صد نظر بدم، چون کومودو تلگرام را امن میشناسه و بعید بدونم مسدود/محدودش بکنه در هر صورت باید لاگ بخش حفاظت کومودوی شما را ببینم، ولی بطور کلی برای مدیریت فایلها از بخش "لیست فایل" عمل کنید یعنی برچسب امن خورده باشند، هر چند باید بخش سندباکس و HIPS و هم نگاهی بندازید(وقتی میگم نگاه بندازید یعنی اونجا مسدود نشده باشند)

ممنون این فایل آفلاین را که دانلود کردم ،اپدیت قبلی هارا باید پاک کنم ؟اگر اره ،چطور و چگونه ؟
۲- چطور این فایل را import کنم به کومودو
۳- من ۲ هفته پیش تو ترکیه آپدیت کردم سبز هم شد چرا الان زده ۲۹ روز قبل آپدیت شده ؟
۴- چرا آپدیت ها نصب نشده و برای حل این مشکل در آینده چی کار کنم ؟
ممنون

Jadda
10-10-2015, 21:40
ممنون این فایل آفلاین را که دانلود کردم ،اپدیت قبلی هارا باید پاک کنم ؟اگر اره ،چطور و چگونه ؟
۲- چطور این فایل را import کنم به کومودو
۳- من ۲ هفته پیش تو ترکیه آپدیت کردم سبز هم شد چرا الان زده ۲۹ روز قبل آپدیت شده ؟
۴- چرا آپدیت ها نصب نشده و برای حل این مشکل در آینده چی کار کنم ؟
ممنون

1- فعلا نیازی نیست فایل آپدیتهای قلبی رو پاک کنید (فقط برید در مسیر نصب کومودو و پوشه scanner ببینید چندتا فایل دیتابیس اونجا هست.)
2-روش آپدیت آفلاین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
3- جواب این سوال رو نمیدونم
4- وقتی آپدیت آفلاین انجام شد سعی کنید مرتب کومودو را روزی یکی دور بار آپدیت کنید و ببینید آپدیت میشه؟ یعنی ورژن دیتابیس را چک کنید تغییر میکنه.... اگر نه باید از همون روشی که یکبار قبلا خدمتتون عرض کردم استفاده کنید.

kasi58
13-10-2015, 13:57
1- فعلا نیازی نیست فایل آپدیتهای قلبی رو پاک کنید (فقط برید در مسیر نصب کومودو و پوشه scanner ببینید چندتا فایل دیتابیس اونجا هست.)
2-روش آپدیت آفلاین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
3- جواب این سوال رو نمیدونم
4- وقتی آپدیت آفلاین انجام شد سعی کنید مرتب کومودو را روزی یکی دور بار آپدیت کنید و ببینید آپدیت میشه؟ یعنی ورژن دیتابیس را چک کنید تغییر میکنه.... اگر نه باید از همون روشی که یکبار قبلا خدمتتون عرض کردم استفاده کنید.
سلام
با آفلاین اپدیت کردم دیرووزز..
درست شد سبز نشون داد ولی الان دوباره قرمز شده زده last update 30 days ago..چی کار کنم الان ؟

Jadda
13-10-2015, 21:52
سلام
با آفلاین اپدیت کردم دیرووزز..
درست شد سبز نشون داد ولی الان دوباره قرمز شده زده last update 30 days ago..چی کار کنم الان ؟

سلام

این کار را اول انجام بدید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بعد به مسیری که توی عکس مشخص کردم برید و ببینید چند تا فایل شماره دار (دیتابیس کومودو) وجود داره، اون فایلی که شماره بالاتری داره را نگه دارید و بقیه فایلهای شماره دار را حذف کنید

بعد با همون دیتابیسی که دیروز دانلود کردید مجدد آپدیت آفلاین کنید

kasi58
14-10-2015, 09:08

سلام
من همچین مسیری ندارم تو کامپوترم :n13:
کجا دقیق دنبالش بگردم ؟

aylar6888
14-10-2015, 09:45
سلام
من همچین مسیری ندارم تو کامپوترم :n13:
کجا دقیق دنبالش بگردم ؟
درود :
فولدر program data بطور پیش فرض برای شما نمایش داده نمیشه برای دیدن اون باید برید توی کنترل پنل ، بعد وارد فولدر آپشن بشید و وارد تب دوم که view هست بشید ، بعد تیک گزینه show hidden files,folders & drives رو بذارید تا فولدر پروگرم دیتا که توی درایو سی هست رو ببینید و مسیر گفته شده رو دنبال کنید...

Mt.Shadow
24-10-2015, 19:51
سلام جناب @Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز
یه سوالی داشتم
تو نسخه 5 کومودو یه قابلیتی یا فسمتی بود مثه نوتیفیکیشن هی پشت هم پیام میومد که فلان برنامه فلان کلید رجیستری رو ویرایش کرد
یا فلان برنامه این فایل رو تغییر داد
منظورم قسمته هیپس نیس که از ما اجازه میگیره
شایدم همون قسمت باشه
در کل توی نسخه های جدید تر انگار حذف شده. خیلی ازون قسمتش خوشم میومد امکانش نیس تو نسخه های بعدی این قابلیت دوباره برگرده ؟!!

Jadda
25-10-2015, 22:25
سلام جناب @Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز
یه سوالی داشتم
تو نسخه 5 کومودو یه قابلیتی یا فسمتی بود مثه نوتیفیکیشن هی پشت هم پیام میومد که فلان برنامه فلان کلید رجیستری رو ویرایش کرد
یا فلان برنامه این فایل رو تغییر داد
منظورم قسمته هیپس نیس که از ما اجازه میگیره
شایدم همون قسمت باشه
در کل توی نسخه های جدید تر انگار حذف شده. خیلی ازون قسمتش خوشم میومد امکانش نیس تو نسخه های بعدی این قابلیت دوباره برگرده ؟!!

عرض سلام،

اون پیغامها مربوط به HIPS بوده و الان توی نسخه های جدید تنظیمات پیشفرض فرق کرده، یعنی HIPS غیرفعاله و اتوسندباکس روی حالت مجازی سازی قرار داره (قبلا اینجوری نبود). بنابراین وقتی کومودو نصب میکنید از اون پیغامها خبری نیست. مگراینکه اتوسندباکس را غیرفعال بکنید و HIPS را فعال بکنید.

FarshadBandari
25-10-2015, 23:45
با عرض سلام خدمت جناب jadda
خواستم یه مشکلی رو بهتون بگم که فیدبک کنید ایشالا حل بشه،
وقتی برنامه پرتابلی رو میخوایم اجرا کنیم کومودو میگه به صورت ایزوله اجراش کنم یا اجازه دسترسی کامل بدم؟ بعد من میزنم دسترسی کامل و کل پوشه اون برنامه پرتابل رو به لیست فایل های امن انتقال میدم و تیک گزینه یادآوری رو هم میزنم که ازم دفعه بعدی نپرسه، ولی هربار که میخوام اون برنامه پرتابلو اجرا کنم بازم کومودو پیغام میده که به صورت ایزوله اجراش کنم یا دسترسی کامل بدم؟ و بعد از اون هم کلی پیغام hips میاد ( که من قبلا همه این پیغام ها رو اجازه داده بودم و تیک remember هم زده بودم)، از نسخه 6 کومودو این مشکل هست و تو همه برنامه های پرتابل هم به همین شکله، ممنون میشم این مشکلو فیدبک کنید، چون هر بار که بخوام برنامه پرتابلی رو اجرا کنم کومودو 10 تا پیغام میده و اعصاب آدمو بهم میریزه

Captain
26-10-2015, 11:27
به نام خداوند بخشنده و مهربان

تست رفتارشناسی COMODO Internet Security 8.2.0.4703

با سلام خدمت دوستان عزیز

امروز برای تست شناسایی محصول COMODO در خدمت شما هستم.

نسخه به کار گرفته شده COMODO Internet Security 8.2.0.4703 هست.

آپدیت شده به تاریخ 2015/10/26 با شماره دیتابیس 23475

سیستم عامل ویندوز 10 با معماری 64 بیت با آخرین آپدیت ها.

تنظیمات محصول در حالت پیشفرض هست.

ارتباط اینترنتی متصل هست.

تعداد نمونه ها برای تست 1,500 عدد میباشد.

تمام مخرب ها از سالهای 2013 الی 2015 هستند.

تست ها به صورت زیر انجام خواهد شد:

Scan Test تست اسکن و شناسایی

Behavior Test تست رفتارشناسی -- بین 20 الی 50 مخرب اجرا خواهد شد.

این محصول از 1,500 نمونه، توانست 915 مورد را اسکن و شناسایی نماید. موارد باقیمانده 585 عدد میباشد.

DOWNLOAD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم فایل: 67.7 مگابایت

رمز فایل: Captain

Captain
26-10-2015, 12:07
یک توضیح مختصر در مورد تست پست بالایی دارم، در این تست بنظرم کومودو بهترین عملکرد رو داشت. با اینکه از کاربر سوال میپرسید ولی بسیار عالی راهنمایی میکرد
داشتن و یا نداشتن امضای دیجیتال، اجرای آن به حالت ایزوله (سندباکس)
واقعا عملکرد مناسب و بهتری داشت.
البته این محصول هم نیز در مقابل همان مخرب حذف فایل ها، آسیب پذیر بود و اکثر فایل ها از پوشه تست حذف شدند که در فیلم نمایش داده شده

با تشکر

ali.reihani
26-10-2015, 14:00
سلام دوستان!
چه طور در فایروال کومودو بفهم ام که میزان مصرف هر نرم افزار که به نت وصل به طور کلی چنده؟
چون من دیدم هر نرم افزار رو به چندین بخش تقسیم کرده بود و برای هر کدوم ی میزان مصرف زده بود که آدم نمیفهمه این نرم افزار برای مثال چه قدر کلی مصرف کرده!!
آیا راهی وجود داره یا نه؟(یا باید ماشین حساب به دست بگیریم جمع بزنیم؟)

Jadda
27-10-2015, 23:34
البته این محصول هم نیز در مقابل همان مخرب حذف فایل ها، آسیب پذیر بود و اکثر فایل ها از پوشه تست حذف شدند که در فیلم نمایش داده شده

با تشکر

سلام مسعود جان،

میتونید اون مخرب را به من بدید؟

Captain
27-10-2015, 23:46
سلام مسعود جان،

سلام علی آقای عزیز

به صورت خصوصی براتون ارسال میکنم

کمی صبر کنید

:n12:

pedram_01
28-10-2015, 00:10
سلام علی آقای عزیز

به صورت خصوصی براتون ارسال میکنم

کمی صبر کنید

:n12:

سلام اگ لظف کنید این ویروس رو به منم بدید ممنون میشم

FarshadBandari
28-10-2015, 01:13
سلام مسعود جان،

واقعا جالبه، طبق گفته آقا مسعود گل، سیستم دفنس کومودو این مخرب رو نمیتونه تشخیص بده و به راحتی میذاره فایل اجرا شه و کارشو بکنه، یعنی سندباکس فایلی رو که امضای دیجیتال نداره رو نادیده میگیره و اصلا پیغامی در مورد اجرا شدن یا نشدنش نمیده! واقعا برام عجیبه، تا الان فکر میکردم هر نوع فایل اجرایی ناشناخته ای بخواد رو سیستم اجرا بشه سندباکس و hips جلوشو میگیرن واسه همین خیلی راحت فلش های ویروسی رو به سیستمم وصل میکردم با این فکر که دفنس کومودو نمیذاره ویروسی رو سیستم اجرا شه، ولی این فایل راحت تونسنه کومودو رو دور بزنه و تخریب کنه سیستمو، ممنون میشم خودتون هم تست کنید ببینید واقعا به همین شکله یا نه یه جای کار ایراد داشته که اینطوری شده

بعد اینکه ممنون میشم این مشکل رو هم فیدبک بدید، واقعا خیلی رو مخه

با عرض سلام خدمت جناب jadda
خواستم یه مشکلی رو بهتون بگم که فیدبک کنید ایشالا حل بشه،
وقتی برنامه پرتابلی رو میخوایم اجرا کنیم کومودو میگه به صورت ایزوله اجراش کنم یا اجازه دسترسی کامل بدم؟ بعد من میزنم دسترسی کامل و کل پوشه اون برنامه پرتابل رو به لیست فایل های امن انتقال میدم و تیک گزینه یادآوری رو هم میزنم که ازم دفعه بعدی نپرسه، ولی هربار که میخوام اون برنامه پرتابلو اجرا کنم بازم کومودو پیغام میده که به صورت ایزوله اجراش کنم یا دسترسی کامل بدم؟ و بعد از اون هم کلی پیغام hips میاد ( که من قبلا همه این پیغام ها رو اجازه داده بودم و تیک remember هم زده بودم)، از نسخه 6 کومودو این مشکل هست و تو همه برنامه های پرتابل هم به همین شکله، ممنون میشم این مشکلو فیدبک کنید، چون هر بار که بخوام برنامه پرتابلی رو اجرا کنم کومودو 10 تا پیغام میده و اعصاب آدمو بهم میریزه

jimrako
28-10-2015, 01:19
کومودو رو نصبیدم و دارم استفاده میکنم .فقط سولال اینجاست که مثلا همین الان که من دارم با موزیلا فایرفاکس سندباکس شده وبگردی میکنم اگر سایت های آلوده برم و دانلود کنم و خلاصه بزنم به سیم آخر هیچ اتفاق بدی نمیفته ؟ سیستم آلوده نمیشه ؟! .

Jadda
28-10-2015, 22:22
واقعا جالبه، طبق گفته آقا مسعود گل، سیستم دفنس کومودو این مخرب رو نمیتونه تشخیص بده و به راحتی میذاره فایل اجرا شه و کارشو بکنه، یعنی سندباکس فایلی رو که امضای دیجیتال نداره رو نادیده میگیره و اصلا پیغامی در مورد اجرا شدن یا نشدنش نمیده! واقعا برام عجیبه، تا الان فکر میکردم هر نوع فایل اجرایی ناشناخته ای بخواد رو سیستم اجرا بشه سندباکس و hips جلوشو میگیرن واسه همین خیلی راحت فلش های ویروسی رو به سیستمم وصل میکردم با این فکر که دفنس کومودو نمیذاره ویروسی رو سیستم اجرا شه، ولی این فایل راحت تونسنه کومودو رو دور بزنه و تخریب کنه سیستمو، ممنون میشم خودتون هم تست کنید ببینید واقعا به همین شکله یا نه یه جای کار ایراد داشته که اینطوری شده

بعد اینکه ممنون میشم این مشکل رو هم فیدبک بدید، واقعا خیلی رو مخه

سلام

خیلی ممنون بابت حساسیت روی این موضوع،

فعلا هم من دقیقا مثل شما فکر میکنم و طبیعتا نباید فایل قادر بوده باشه که روی سیستم خرابکای بکنه و فایلها دیگر را پاک بکنه، البته من وقت نداشتم و درست و حسابی ویدئو را ندیدم و یا از شرایط تست خبری ندارم، یعنی آیا قبل از نصب کومودو فایل روی سیستم بوده و اگر بوده ایا فشرده و زیپ شده بوده یا نه و یا اینکه اصلا بعد از نصب کومودو فایل به سیستم منتقل شده...... در هر صورت چون آقا مسعود مخرب را برام فرستاد، نیازی به این سوالات نیست فعلا. چون سر فردا خودم یک بررسی میکنم ببینم داستان چیه. شایدم واقعا در رابطه با این مخرب ایراد و اشکالی وجود داشته باشه توی کومودو.

فعلا فقط میتونم بهتون بگم که آنچه که دربازه کومودو فکر میکنید درسته و اگر اتوسندباکس یا HIPS قعال باشه سیستم حفاظت میشه و میتونید هر فلش آلوده ای رو به سیستم وصل کنید.

Jadda
28-10-2015, 22:25
کومودو رو نصبیدم و دارم استفاده میکنم .فقط سولال اینجاست که مثلا همین الان که من دارم با موزیلا فایرفاکس سندباکس شده وبگردی میکنم اگر سایت های آلوده برم و دانلود کنم و خلاصه بزنم به سیم آخر هیچ اتفاق بدی نمیفته ؟ سیستم آلوده نمیشه ؟! .

سلام

سیستم آلوده نمیشه.

فقط بعد از وبگردی یکبار بوسیله "پاکسازی سندباکس" سندباکس را پاکسازی کنید.

jimrako
28-10-2015, 22:39
از jadda عزیز یک سوال دیگه هم دارم و اون اینه که من برنامه ی comodo leak test رو از سایت کومودو دانلود و امتحان کردم نتیجه ی خوبی نگرفتم اگر بخوام توی تست تمام بخش ها pass بشه باید چکار کنم ؟ اصلا لازم هست توی تست همه pass بشن ؟ اگر لازمه، میشه بگین توی تنظیمات کومودو چه کانفیجی انجام بدم که بهترین نتیجه رو با comodo leak test بگیرم ؟ راستی این comodo leak test که توی سیستم خرابکاری نمیکنه ؟ میکنه ؟

FarshadBandari
29-10-2015, 02:01
سلام

خیلی ممنون بابت حساسیت روی این موضوع،

فعلا هم من دقیقا مثل شما فکر میکنم و طبیعتا نباید فایل قادر بوده باشه که روی سیستم خرابکای بکنه و فایلها دیگر را پاک بکنه، البته من وقت نداشتم و درست و حسابی ویدئو را ندیدم و یا از شرایط تست خبری ندارم، یعنی آیا قبل از نصب کومودو فایل روی سیستم بوده و اگر بوده ایا فشرده و زیپ شده بوده یا نه و یا اینکه اصلا بعد از نصب کومودو فایل به سیستم منتقل شده...... در هر صورت چون آقا مسعود مخرب را برام فرستاد، نیازی به این سوالات نیست فعلا. چون سر فردا خودم یک بررسی میکنم ببینم داستان چیه. شایدم واقعا در رابطه با این مخرب ایراد و اشکالی وجود داشته باشه توی کومودو.

فعلا فقط میتونم بهتون بگم که آنچه که دربازه کومودو فکر میکنید درسته و اگر اتوسندباکس یا HIPS قعال باشه سیستم حفاظت میشه و میتونید هر فلش آلوده ای رو به سیستم وصل کنید.

تشکر از توجهتون
فقط ممنون میشم اگه این مشکل کومودو با برنامه های پرتابلو که تو پست قبلی توضیح دادم رو فیدبک بدید که تو نسخه های بعدی حل بشه، واقعا کلافه میکنه آدمو

aylar6888
29-10-2015, 09:38
از jadda عزیز یک سوال دیگه هم دارم و اون اینه که من برنامه ی comodo leak test رو از سایت کومودو دانلود و امتحان کردم نتیجه ی خوبی نگرفتم اگر بخوام توی تست تمام بخش ها pass بشه باید چکار کنم ؟ اصلا لازم هست توی تست همه pass بشن ؟ اگر لازمه، میشه بگین توی تنظیمات کومودو چه کانفیجی انجام بدم که بهترین نتیجه رو با comodo leak test بگیرم ؟ راستی این comodo leak test که توی سیستم خرابکاری نمیکنه ؟ میکنه ؟
درود :
برای پاس کردن تمام تستها سندباکس رو خاموش و HIPS رو روی حالت امن بذارید که برای هر پروسه ازتون اجازه بگیره و همه رو بلاک کنید...کومودو رو هم روی حالت پرواکتیو بذارید...
---------------------------------
فکر کنم این مخربی که آقا مسعود میگه یکی از ورژنهای ویروس بولدوزره که توی فولدر خودش تخریب (پاک کردن فایلها و فولدرها) انجام میده...
مسعودجان اگه ممکنه لینک دانلودشو برای منم بفرستید...

pedram9
29-10-2015, 13:15
این آنتی ویروس ویروس Recycler و شورت کات رو پاک میکنه ؟

arash-king
31-10-2015, 15:49
دوستان و اساتید یه سوال
فرق بین Comodo Antivirus و Comodo Internet Security چیه؟!
با جفتشون میشه سیستم رو اسکن کرد یا فقط با آنتی‌ویروس این امر امکان پذیره؟!

aylar6888
31-10-2015, 17:09
دوستان و اساتید یه سوال
فرق بین Comodo Antivirus و Comodo Internet Security چیه؟!
با جفتشون میشه سیستم رو اسکن کرد یا فقط با آنتی‌ویروس این امر امکان پذیره؟!

درود :
در تمام محصولات امنیتی (از جمله کومودو) اینترنت سکوریتی همون آنتی ویروسه که شامل فایروال هم میشه...بله هر دو قابلیت اسکن و پاکسازی سیستم رو دارن...
اینترنت سکوریتی،اسمارت سکوریتی = آنتی ویروس + فایروال

jimrako
02-11-2015, 00:32
سلام . یک سوال در مورد سندباکس کومودو دارم و اون اینه که من وقتی برنامه ای رو مثلا فایرفاکس رو، در حالت سندباکس اجرا میکنم میبینم علاوه بر اون برنامه چند svchost هم مجازی سازی شده . حالا سوال من اینه که اگر برنامه ای رو در سندباکس اجرا کنیم . با توجه به مجازی سازی شدن چند svchost آیا فعالیت بقیه ی برنامه ها هم محدود میشه ؟ مثلا دسترسی های اونها ! . راحت بگم اگر من برنامه ای رو در سندباکس اجرا کنم و در همون حال بخوام برنامه ی دیگه ای رو نصب کنم و یا باهاش کار کنم در عملکرد اونها که مشکلی به وجود نمیاره میاره ؟!!! یک همچین مشکلی هم مد نظرم هست که اگر در حالی که برنامه ای رو مجازی سازی کردم و با توجه به مجازی شدن چند مورد svchost و اینکه همون موقع با برنامه ای دیگه ای هم دارم کار می کنم که مجازی سازی نشده آیا با پاکسازی کردن سندباکس فعالیت ها و یا فایل ها و یا هر چیز دیگه ای از اون برنامه ای سندباکس نشده دچار مشکل و یا عقبگرد میشه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید !

Jadda
04-11-2015, 20:07
عرض سلام

در رابطه با اون فایلی که آقا مسعود برام فرستاد باید بگم که به نظر من فایل مخرب نیست!

فایل رفتاری مشابه یک Uninstaller را داره و اینکه هر فایلی که یکسری فایلهای دیگر را حذف بکنه البته نمیتونه مخرب باشه. کما اینکه تمام Uninstaller ها این کار رو انجام میدن و ما اسمشون را صرفا به خاطر اینکه فایل (فایل خودشان) را حرف و دیلیت میکنند را مخرب در نظر نمیگیرم. من فکر میکنم فایل یا در واقع این Uninstaller طوری طراحی شده که در واقع فایهای برنامه مربوطه را در همان پوشه نصب را حذف میکنه. مثالش این هست که فرضا شما میاد برنامه سی کلینر را از روی سیستم عزل میکنید، طبیعتا فایل Uninstaller این برنامه میاد فایلهای سی کلینر را حذف میکنه و شما بهش مخرب نمیگید.

علاوه بر اینکه فایل دارای امضای دیجیتالی سیمانتک هم هست و مهر تایید خورده بنابراین من فایل را مخرب نمیدونم....

Jadda
04-11-2015, 20:13
سلام . یک سوال در مورد سندباکس کومودو دارم و اون اینه که من وقتی برنامه ای رو مثلا فایرفاکس رو، در حالت سندباکس اجرا میکنم میبینم علاوه بر اون برنامه چند svchost هم مجازی سازی شده . حالا سوال من اینه که اگر برنامه ای رو در سندباکس اجرا کنیم . با توجه به مجازی سازی شدن چند svchost آیا فعالیت بقیه ی برنامه ها هم محدود میشه ؟ مثلا دسترسی های اونها !

خیـر

راحت بگم اگر من برنامه ای رو در سندباکس اجرا کنم و در همون حال بخوام برنامه ی دیگه ای رو نصب کنم و یا باهاش کار کنم در عملکرد اونها که مشکلی به وجود نمیاره میاره ؟!!!

خیـر

یک همچین مشکلی هم مد نظرم هست که اگر در حالی که برنامه ای رو مجازی سازی کردم و با توجه به مجازی شدن چند مورد svchost و اینکه همون موقع با برنامه ای دیگه ای هم دارم کار می کنم که مجازی سازی نشده آیا با پاکسازی کردن سندباکس فعالیت ها و یا فایل ها و یا هر چیز دیگه ای از اون برنامه ای سندباکس نشده دچار مشکل و یا عقبگرد میشه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید !

خیـر، پاکسازی سندباکس فقط محیط سندباکس را پاکسازی میکنه و سایر برنامه ها که خارج سندباکس در حال اجرا هستند تحت تاثیر پاکسازی قرار نمی گیرند.

jimrako
04-11-2015, 20:42
عرض سلام در رابطه با اون فایلی که آقا مسعود برام فرستاد باید بگم که به نظر من فایل مخرب نیست! فایل رفتاری مشابه یک Uninstaller را داره و اینکه هر فایلی که یکسری فایلهای دیگر را حذف بکنه البته نمیتونه مخرب باشه. کما اینکه تمام Uninstaller ها این کار رو انجام میدن و ما اسمشون را صرفا به خاطر اینکه فایل (فایل خودشان) را حرف و دیلیت میکنند را مخرب در نظر نمیگیرم. من فکر میکنم فایل یا در واقع این Uninstaller طوری طراحی شده که در واقع فایهای برنامه مربوطه را در همان پوشه نصب را حذف میکنه. مثالش این هست که فرضا شما میاد برنامه سی کلینر را از روی سیستم عزل میکنید، طبیعتا فایل Uninstaller این برنامه میاد فایلهای سی کلینر را حذف میکنه و شما بهش مخرب نمیگید. علاوه بر اینکه فایل دارای امضای دیجیتالی سیمانتک هم هست و مهر تایید خورده بنابراین من فایل را مخرب نمیدونم.... دو سوال وجود داره اول اینکه چرا این فایل ساخته شده ؟ و دوم اینکه اگر این فایل در پوشه ای حیاتی از سیستم من اجرا بشه چه اتفاقی میوفته ؟!!! شاید فایل مخرب نباشه ولی اعمال مخربانه رو میتونه انجام بده . آیا این فایل هیچ نشانه ای از این داره که بتونه قبل از اجرا شدنش به کاربر بفهمونه با اجراش چه اتفاقی میوفته ؟ (نشانه ای از قبیل اسمی مثل uninstaller یا هر چیزی که به نحوی اشاره به عملی که انجام میده داشته باشه ؟ آیا بعد از اجرای فایل پیغامی بالا میاد که از کاربر تایید و اجازه بخواد ؟ آیا این فایل میتونه باعث از دست رفتن فایل های حیاتی یک کاربر شود ؟ آیا باعث آزار و اذیت کاربران میشود ؟ یک کمپانی که روی امنیت اطلاعات و آرامش کاربران در فضای اینترنت و رایانه کار میکنه آیا فقط به همین مورد که فایل امضای دیجیتالی داره اکتفا میکنه و عملکرد فایل و استفاده هایی که از اون میشه کرد رو نادیده میگیره ؟ اگر این فایل در فالب برنامه ای مثل سیمانتک فعالیت کنه و تحت کنترل و فرمان اون برنامه و کاربرهای اون باشه حرف شما درسته ولی حالا این فایل یک فایل مجزاست که میتونه فعال بشه و بدون اخطار و اجازه از کاربر فایل هاش رو پاک کنه ! این تخریب نیست ؟! فایلی که تخریب میکنه مخرب نیست ؟ اگر فایلی از ccleaner جدا بشه و مستقلا از برنامه ی ccleaner بتونه فعالیت کنه و بدون اطلاع و اجازه و هیچ نشانه ای فایل های سیستم رو پاک کنه اونوقت این یک فایل مخربه نه قسمتی از برنامه ی ccleaner و یا کمپانی این برنامه ! یعنی کومودو میگه : ای فایلی که امضای دیجیتالی سیمانتک داری بیا و فایل های سیستم کاربرهای من رو پاک کن و به فنا بده ؟! جلوت رو نمیگیریم چون تو امضای دیجیتالی داری ؟!!!به نظر من حداقل باید به کاربر اخطار بده و توسط hips اعلام کنه که فلان فایل میخواد فلان کار رو بکنه آیا اجازه میدید ؟ و یا حداقل سندباکسش کنه . حالا چه اتوسند باکس و یا سندباکس به انتخاب کاربر !

satansilent
04-11-2015, 22:14
Comodo Cloud Antivirus First Public Beta ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Jadda
04-11-2015, 22:32
دو سوال وجود داره اول اینکه چرا این فایل ساخته شده ؟ و دوم اینکه اگر این فایل در پوشه ای حیاتی از سیستم من اجرا بشه چه اتفاقی میوفته ؟!!! شاید فایل مخرب نباشه ولی اعمال مخربانه رو میتونه انجام بده . آیا این فایل هیچ نشانه ای از این داره که بتونه قبل از اجرا شدنش به کاربر بفهمونه با اجراش چه اتفاقی میوفته ؟ (نشانه ای از قبیل اسمی مثل uninstaller یا هر چیزی که به نحوی اشاره به عملی که انجام میده داشته باشه ؟ آیا بعد از اجرای فایل پیغامی بالا میاد که از کاربر تایید و اجازه بخواد ؟ آیا این فایل میتونه باعث از دست رفتن فایل های حیاتی یک کاربر شود ؟ آیا باعث آزار و اذیت کاربران میشود ؟ یک کمپانی که روی امنیت اطلاعات و آرامش کاربران در فضای اینترنت و رایانه کار میکنه آیا فقط به همین مورد که فایل امضای دیجیتالی داره اکتفا میکنه و عملکرد فایل و استفاده هایی که از اون میشه کرد رو نادیده میگیره ؟ اگر این فایل در فالب برنامه ای مثل سیمانتک فعالیت کنه و تحت کنترل و فرمان اون برنامه و کاربرهای اون باشه حرف شما درسته ولی حالا این فایل یک فایل مجزاست که میتونه فعال بشه و بدون اخطار و اجازه از کاربر فایل هاش رو پاک کنه ! این تخریب نیست ؟! فایلی که تخریب میکنه مخرب نیست ؟ اگر فایلی از ccleaner جدا بشه و مستقلا از برنامه ی ccleaner بتونه فعالیت کنه و بدون اطلاع و اجازه و هیچ نشانه ای فایل های سیستم رو پاک کنه اونوقت این یک فایل مخربه نه قسمتی از برنامه ی ccleaner و یا کمپانی این برنامه ! یعنی کومودو میگه : ای فایلی که امضای دیجیتالی سیمانتک داری بیا و فایل های سیستم کاربرهای من رو پاک کن و به فنا بده ؟! جلوت رو نمیگیریم چون تو امضای دیجیتالی داری ؟!!!به نظر من حداقل باید به کاربر اخطار بده و توسط hips اعلام کنه که فلان فایل میخواد فلان کار رو بکنه آیا اجازه میدید ؟ و یا حداقل سندباکسش کنه . حالا چه اتوسند باکس و یا سندباکس به انتخاب کاربر !

سلام

البته چون فایل میاد فایلهای پوشه ای که خودش در اون قرار داره را پاک میکنه و اسم Uninstaller هم روشه (البته اسم مهم نیست) و امضای سیمانتک هم پای فایل هست و اینکه نمیاد به سایر قسمتهای سیستم حمله کنه نشون میده این فایل احتمالا تکه ای از یک برنامه بوده..... که بد طراحی شده!

نظر من این هست که فایل مخرب نیست........ میتونید فایل را برای شرکتهای آنتی ویروس بفرستید و نظر اونها را جویا بشید. البته من فاییل را برای کومودو نفرستادم.

Jadda
04-11-2015, 22:37
Comodo Cloud Antivirus First Public Beta ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

امیدوارم محصول خوبی از آب دربیاد و نظر دوستان علاقمند به آنتی ویرسهای Cloud را جلب بکنه:n16:

jimrako
04-11-2015, 22:44
سلام البته چون فایل میاد فایلهای پوشه ای که خودش در اون قرار داره را پاک میکنه و اسم Uninstaller هم روشه (البته اسم مهم نیست) و امضای سیمانتک هم پای فایل هست و اینکه نمیاد به سایر قسمتهای سیستم حمله کنه نشون میده این فایل احتمالا تکه ای از یک برنامه بوده..... که بد طراحی شده! نظر من این هست که فایل مخرب نیست........ میتونید فایل را برای شرکتهای آنتی ویروس بفرستید و نظر اونها را جویا بشید. البته من فاییل را برای کومودو نفرستادم. سلام . قطعا نظر شما برام مهمه که این موارد رو گفتم و مطرح کردم . اگر فایل مخرب نباشه به احتمال زیاد تکه ای از یک برنامه هست که بد طراحی شده دقیقا همونی که شما گفتید . ولی نکته اینجاست که این فایل توی پکیج فایل های مخرب captain عزیز بوده . یعنی این فایل برای تخریب کاربرد داره و توسط اونایی که ویروس پخش میکنن قبول شده و مورد استفاده هم قرار میگیره . یا نگرفته مطمئن باشید اینقدر جاذبه داره که بخوان باهاش کاربرها رو مورد آزار و اذیت قرار بدن ! اگر لطف کنین و فایل رو برای کومودو بفرستین تا ببینین نظر اونا هم چیه خیلی خوب میشه ! یک سوال از شما دارم آیا میشه پکیج های ویروس رو توی دسکتاپ مجازی کومودو تست کرد بدون اینکه سیستم آلوده بشه ؟ چون نکته اینجاست که کلیک راست توی دسکتاپ مجازی کار نمیکنه و محیط کاربری برنامه ی کومودو هم بالا نمیاد تا بشه به صورت کاستوم پوشه های حاوی ویروس رو چک کرد چکار کنم ؟

GHAGHALEELEE
05-11-2015, 07:40
درود اساتید
من دو تا کارت شبکه روی سیستمم دارم که هر جفتش به دو نت متفاوت (دو مودم و دو isp متفاوت) وصل هست (یکی lan یکی usb wireless)
میتونم تو فایروال کاری کنم که دسترسی یک برنامه به شبکه usb wireless کلا قطع باشه ؟ از این جهت میپرسم چون وقتی نت lan قطع میشه برنامه شروع میکنه از نت usb wireless استفاده میکنه.
سپاس از لطفتون

Public Enemy
05-11-2015, 11:31
سلام . قطعا نظر شما برام مهمه که این موارد رو گفتم و مطرح کردم . اگر فایل مخرب نباشه به احتمال زیاد تکه ای از یک برنامه هست که بد طراحی شده دقیقا همونی که شما گفتید . ولی نکته اینجاست که این فایل توی پکیج فایل های مخرب captain عزیز بوده . یعنی این فایل برای تخریب کاربرد داره و توسط اونایی که ویروس پخش میکنن قبول شده و مورد استفاده هم قرار میگیره . یا نگرفته مطمئن باشید اینقدر جاذبه داره که بخوان باهاش کاربرها رو مورد آزار و اذیت قرار بدن ! اگر لطف کنین و فایل رو برای کومودو بفرستین تا ببینین نظر اونا هم چیه خیلی خوب میشه ! یک سوال از شما دارم آیا میشه پکیج های ویروس رو توی دسکتاپ مجازی کومودو تست کرد بدون اینکه سیستم آلوده بشه ؟ چون نکته اینجاست که کلیک راست توی دسکتاپ مجازی کار نمیکنه و محیط کاربری برنامه ی کومودو هم بالا نمیاد تا بشه به صورت کاستوم پوشه های حاوی ویروس رو چک کرد چکار کنم ؟

با سلام .

مشابه بحث رو یه جای دیگه مطرح کردم و اونجا گفتم که دوستانی که اقدام به تهیه ی نمونه می کنند ، نهایت دقت رو داشته باشند که فایل های سالم به عنوان نمونه مخرب در پک ها قرار نگیره .

برخی افراد که اقدام به جمع آوری نمونه می کنند ، از ابزار های پاکسازی با درصد خطای بی نهایت بالا مثل hitman pro برای جمع آوری نمونه ها استفاده می کنند که در نتیجه نمونه های سالم به عنوان مخرب برای تست داده میشه.
برخی دوستان هم فایل هارو با اسکنر های آنلاین تست می کنند و در صورتی که حتی یکی از آنتی ویروس ها اون فایل رو مخرب تشخیص داد ، به عنوان نمونه در لیست قرار میدن ، بدون توجه به اینکه ممکنه فالس باشه .

یه نکته ای رو مد نظر داشته باشین : اون نمونه دارای گواهینامه ی معتبر دیجیتالی بوده . پس با درصد احتمال بالا مخرب نبوده ، و یا اگر مخرب هستش گواهینامه ها سرقتی بودند ، و یا با کارت اعتباری جعلی ثبت شدند ، و یا نهایتا adware .

هر نمونه ای که در لیست قرار گرفت الزاما مخرب نیست

pedram_01
06-11-2015, 21:24
سلام من انتی ویروس بیت دفندر اینترنت سیکروتی دارم . همینجوری میخوام کمودو کلود هم ازامیش کنم اگ اینو با بیت کنار هم داشته باشم مشکلی پیش میاد ؟

Jadda
06-11-2015, 23:46
سلام من انتی ویروس بیت دفندر اینترنت سیکروتی دارم . همینجوری میخوام کمودو کلود هم ازامیش کنم اگ اینو با بیت کنار هم داشته باشم مشکلی پیش میاد ؟

سلام

این نسخه هنوز بتا هست و کلی ایراد داره.....(مثلا من توی قرنظینه گزینه ریستور ندیدم یا فایل اجرا شده در سندباکس را نمیتونید دستی از طریق کومودو قطع بکنید و یا گزارش شده اجرای برخی برنامه ها کند شده و غیره) اصلا توصیه نمیشه روی سیستم اصلی الان نصب کنید و حتی من فکر میکنم باید روی میزان هماهنگی با سایر آنتی ها بررسی بشه..... من خودم تازه از نسخه بتای بعدیش میرم روی تست هماهنگی این محصول با سایر آنتی ویروسها.

ولی در کل به واسطه اینکه سندباکس هم داره و اینطور که من شنیدم قراره از سرویس Valkyrie هم بهره بگیره فکر کنم مکمل خوبی باشه در آینده.

GHAGHALEELEE
07-11-2015, 09:44
سلام دوستان عزیزم...

خوب هستید؟؟

ببخشید مزاحم اوقات شریفتون میشم...

بعد از مدت های خدا نصیب کرد و قراره ویندوز عوض کنم و به طبع قراره سیستم امنیتی خودم رو هم بعد از 1 سال عوض کنم ... :n09:

ترکیب COMODO Firewall بود + Avira Free Antivir !!

مثه اکثر کاربر های کومودو ، منم رضایت داشتم از این محصول !! (البته نه رضایت 100 درصدی) !!
چون اگر کمک دوستان در انجمن پی سی ورلد نبود واقعا کار کردن باهاش سخت بود ! خصوصا اوایل...

اما مشکل من این نبود ! چون بعد از مدتی راه افتادم و کار کردن باهاش برام مقدور بود...

مشکل اصلی من این بود که احساس میکردم اون قدرت 100 درصدی خودش رو روی سیستم من نداره !!

برای مثال حتی از تستی که خود شرکت سازنده اش ارائه داده بود ( COMODO Leak Test) نمیتونست امتیازی بیشتر از 210-220 بگیره !!
با اینکه تمامی کانفیگ هایی که دوستان فرموده بودن رو اعمال کرده بودم ... !!

اما در هر صورت بازم انتخابم همین فایروال هست ... !!
در حقیقت انتخاب اولم در بین نرم افزار های رایگان این هست!
وگرنه انتخاب دومه من کومودو فایرواله تا وقتی که کسپرسکی هستش !!

اما امان از دست این آنتی ویروس AVIRA FREE Antivir که واقعا در اکثر مواقع کلافه ام میکرد..

از مثبت کاذب های خیلی زیادش گرفته تا شناخته نشدنش توسط ویندوز و پدر در آورد در هنگام آپدیت شدن و هزارتا چیز دیگه ... !!

خلاصه تصمیم گرفتم بجاش از آنتی ویروس رایگان PANDA استفاده کنم...

نظرتون در مورد این آنتی ویروس چیه؟!!

و نظرتون در مورد این ترکیب امنیتی چیه ؟!

Comodo Firewall + Panda Free Antivirus

با هم تداخل ندارن این 2 تا ؟!

من هم مثل شما اویرا و کومودو رو استفاده میکنم .این ترکیب در بین رایگانها بینظیر هست.همون اویرا بمونید بهتر هست چون تو انواع تستهایی که تو سایتهای مختلف دیدم اویرا همیشه جز سه تای برتر بوده.

دوستان سوال صفحه قبل ما ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو هم یکی زحمت میکشه پاسخ بده

Jadda
07-11-2015, 21:20
درود اساتید
من دو تا کارت شبکه روی سیستمم دارم که هر جفتش به دو نت متفاوت (دو مودم و دو isp متفاوت) وصل هست (یکی lan یکی usb wireless)
میتونم تو فایروال کاری کنم که دسترسی یک برنامه به شبکه usb wireless کلا قطع باشه ؟ از این جهت میپرسم چون وقتی نت lan قطع میشه برنامه شروع میکنه از نت usb wireless استفاده میکنه.
سپاس از لطفتون

عرض سلام

این امکان در فایروال کومودو موجوده.....راهش این هست که شبکه ها در قسمت فایروال > حوزه های شبکه ، تعریف بشوند.

از اونجایی که فایروال کومودو خودکار شبکه های جدید را شناسایی میکنه. بنابراین الان باید در قسمت حوزه های شبکه فایروال شما دو تا شبکه تعریف شده باشه. البته فقط یک توضیح بدم که اگر اینگونه نیست ابتدا همانطور که در عکس نشون دادم تیک گزینه "فعال بوده تشخیص خودکار شبکه" را بزنید و سپس یکبار با کانکشن اول و بعد با کانکشن دوم به اینترنت وصل بشید که فایرول هر دو را میشناسه و به بخش حوزه های شبکه اضافه میکنه.

البته به صورت دستی هم میتونید این کارو انجام بدید، که بهترین روش افزدون مک آدرس کارت شبکه تون هست. ابتدا مک آدرس کارت شبکه تون را بدست میارد که با دستور ipconfig /all در cmd قابل حصول است یا از طریق پروپرتیس روی کاکشن فعال.

بعد از دستبابی آدرس مک، وارد حوزه شبکه میشید و یک حوزه جدید میسازید و مک آدرس رو براش تعریف میکنید: (البته باز هم عرض میکنم این روش افزدون دستی هست؛ اگر شبکه ها اونجا موجودند نیازی به این کار نیست)

حالا باید وارد بخش فایروال و قوانین برنامه ها بشید و اونجا برای هر برنامه ای که قصد دارید از یک کانکشن استفاده نکنه، برای اون برنامه تعریف میکند که از فلان کانگشن استفاده نکنه.

یعنی دسترسی اون برنامه به شبکه را از طرق اون اتصال مسدود میکنید یا میتونید روی سوال هم بزارید..... ساخت قوانین هم بسیار ساده است که توی عکس و مثال زیر واضح وروشن توضیح دادم.....

الان توی عکس Potplayer با کانکشن "خانه" من وصل میشه و با کانکشن "محل کار" من مسدود میشه و نمیتونه وصل بشه:

نحوه ساخت قوانین:

ALI16437
09-11-2015, 09:42
با سلام ،
دوستان من مدت 3 سالی از نورتون استفاده کرده بودام یک اکانت سه ساله خریدهام بعدش یک چند سالی از کومودو
و اوتپوست استفاده کردهام و اصلا سراغ نورتون نرفتم به ندرت کسپراسکای هم نصب کردهام بیشتر کومودو و اتپوست
مشکلی که با کومودو و اتپوست داشتم این بود که اونها کنترل دقیق و کاملی روی فایلهای اشتراک گذاری شده یا شیرینگ
نداشتند ولی یا network discovery و حتی ریموت دسکتاب مثلا بارها پیش میومد که من تنظیمات بخش شیرینگ رو روی
بدون شیرینگ میگذاشتم ولی بعد این تنظیمات جابه جا میشد و یا ایپی های جدید در بخش شبکه اضافه میشد که قاعداتا
من اونها رو به عنوان شبکه تعریف نکرده بودام پس تنظیمات لازم رو هم نداشت و موارد مشابه بسیار دیگر(حالا یا ما راه حل
استفاده ازش رو بلد نبودایم یا راه حلی نداشت نمیدونم ) ، خوب با تعریفهای که دوستان از کسپر کرده اند بدام نمی اومد
که اون رو هم امتحان کنم و ظاهرا این مشکلات در کسپر وجود نداشت و این موارد رو کامل حل کرده بود ولی یک ضعف بسیار
بزرگتر و عمیق داشت که مورد بسیار بدی بود و اون اینکه این محصول مشکل با اکتیو سازی داشت مثلا وقتی به هر روشی
اون رو اکتیو 30 یا 90 یا365 روزه هم میکنی با اینکه برای اکتیو شدن به سرور خودش وصل میشه و حتما باید انلاین باشی
ولی به محض به هم خوردن ساعت و تاریخ سیستم کلا انگار محصول میخوابه و هیچی نداری خوب نوشتن چند خط کد تو محصول
که بتونه بعد از اتصال زمان رو داخل محصول محاسبه کنه و نیازی به ساعت ویندوز نداشته باشه یک نقص بزرگ است که قابل
اقماض نیست ،
اما با تمام مشکلاتی که نورتون داشت تصمیم به نصب اون گرفته ام و الان چند روزی که استفاده میکنم بجز یک نقص کوچک چیز
خاصی ازش ندیدم اما پیوست دو عکس قرار میدم که به خوبی مسئله رو بیان میکنه .

اما در عکس اول کامل روشن توضیح داده که تمام موارد فوق blok میشوند مگر اینکه شما تیک اجازه دادن رو بهشون بدید
که بسیار مفید است حالا دوستان متخصص کومودو ، فکر میکنند کومودو برای موارد عکس اول چه پیش بینیهای کرده است
البته سوئ تفاهم نشه من هم مثل شما جزو علاقهمندان کومودو هستم و این مقایسه ها میتونه به بهبود و شناسایی نقاط
قوت و ضعف هر یک کمک شایانی بکند و شاید به گزارش اشکالات و رفع اونها و یا اموزشهای استفاده درت و بهینه از نرمافزارها
متشکرم .

- - - Updated - - -

ALI16437
11-11-2015, 14:50
با سلام ،

دوستان و اساتید محترم مشتاقانه منتظر نظرات شما هستیم تا بر دانش ما افزوده گردد .
اللخصوص دوست خوبم استاد عزیز Jadda ،

با تشکر فراوان ،

Jadda
11-11-2015, 19:15
عرض سلام خدمت دوستان

راستش با مشغله ای که هست دیگه نمیتونم مثل سابق فعال باشم و البته الان دیگه یکی دو سالی هست که اینجوریم. با این حال سعی میکنم با تمام این مسائل، همچنان بیام اینجا و از مطالب دوستان استفاده بکنم.

اما در مورد پست بالایی باید عرض کنم که فایروال کومودو (ایضا اوتپوست) اون سرویها و اتصالات را کنترل میکنه. و بسته به تنظیمات مسدود هم میکنه. حالا هر فایروالی مدل خودش را داره. من با نورتون کار نکردم ولی ظاهرا اومده چند تا تنظیم قرار داره که کاربر راحتر باشه و طبیعتا خوب به نظر میرسه و با اجازه دادن به برقرای برخی اتصالات -طبق عکس- کاربر عملا به انچه میخواد میرسه که در کومودو با Trust کردن شبکه این مهم به دست میاد در غیر این صورت چون شبکه اتوماتیک به لیست فایروال کومودو وارد میشه بعدا اگر مدیر شبکه ای تصمیم بر افزدون برخی قوانین و رولها را داشته باشه راحت میتونه قوانین خودشو روی اون شبکه از طریق فایروال کومودو پیاد سازی بکنه. و اینکه فرمودید شبکه ها اضافه میشدند، البته وقتی به شبکه ای متصل بشید کومودو اونها را شناسایی میکنه و در بخش فایروال اضافه میکنه و بعدش دیگه بستگی به کاربر داره که آیا شبکه مورد نظر را برای فایروال امن تعریف یکنه یا اینکه نه. اگر مایل نیستید از شبکه ای استفاده بکنید باید مسدودش بکنید. اما اینکه چرا شبکه/آی پی اضافه میشه ایراد نیست، و باید هم بشه. هرچند باز میتونید طبق تنظیمات فایروال شناسایی شبکه رو هم غیر فعال بکنید.

mohsen0000000000
12-11-2015, 06:58
سلام.چرا نمیشه کومودو رو ویندوز سرور 2012 نصب کرد؟

arash-king
12-11-2015, 17:20
دوستان بالاخره منم از NOD32 کشیدم بیرون و اومدم سمت کومودو
حالا چندتا راهنمایی میخوام از شما عزیزان

1- من از سایتِ اصلی کومودو، فقط کومودو آنتی ویروس رو دانلود کردم. نیازی هست کومودو فایروال هم دانلود شه یا نه ؟!
2- تنظیمات مربوط به آنتی ویروس رو تو چه حالتی بزارم تا بهترین کارکرد رو داشته باشه ؟!
3- میخوام از آپدیت خودکارِ آنتی ویروس جلوگیری کنم. یعنی اینکه قبل از آپدیت، ازم بپرسه که آیا مایلی برنامه آپدیت شه یا نه !!

البته اینا سوالات اولیه هست و اگه بعدا به مشکل برخوردم بازم مزاحمتون میشم :n16: