PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک اختصاصی محصولات COMODO ← راهنمای تاپیک در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

saeed_136915
01-05-2013, 18:36
سلام دوستان
من یه مشکلی که با فایروال دارم اینه که وقتی از وی پی ان (کریو) استفاده میکنم فایروال برنامه ها رو بلاک نمیکنه. میشه کاری کرد؟؟

Jadda
02-05-2013, 00:06
سلام دوستان
من یه مشکلی که با فایروال دارم اینه که وقتی از وی پی ان (کریو) استفاده میکنم فایروال برنامه ها رو بلاک نمیکنه. میشه کاری کرد؟؟

سلام

دقیقا این مشکل در رابطه با کریو وجود داره، خودم مستقیم با Egemen در این باره صحیت کردم و بعد مسئله را با یکی از اعضای تیم فایروال بررسی کردیم، البته ابزارهای زیادی را تست کردم، که مشکلی وجود نداشت، ولی در مورد کریو این مشکل وجود داره،

و جمله پایانی جناب Psamoylov:

It is really Bug, We will fix it

K1lou
02-05-2013, 11:20
با سلام
دوستان اگه بخوام کومودو رو روی سیستمهای یک سایت ( حدود 10 تا سیستم ) نصب کنم تنظیمات خاصی iهست که بشه هشدارها رو به حداقل رسوند
اصلا کومودو برای همچین محیطی که هر روز هزار نوع فلش زده میشه و.... مناسب هست
با تشکر

Jadda
02-05-2013, 15:51
با سلام
دوستان اگه بخوام کومودو رو روی سیستمهای یک سایت ( حدود 10 تا سیستم ) نصب کنم تنظیمات خاصی هست که بشه هشدارها رو به حداقل رسوند
اصلا کومودو برای همچین محیطی که هر روز هزار نوع فلش زده میشه و.... مناسب هست
با تشکر

سلام

من به شخصه فکر میکنم کومودو برای این نوع محیطها گزینه خوبی است.....

دلیل:

1-در محیطهای اینچنینی هر روز برنامه های متنوع عزل و نصب نمیشود،(معمولا فقط چند مورد برنامه نصب میشود و تمام)، بنابراین اون مشکلی که کاربران خانگی در برابر برنامه ها دارند_ به دلیل ازدیاد و تنوع نرم افزاها و همچنین عزل و نصب متعدد برنامه_ در این محیطها متصور نیست. مثلا روی این سیستمها دو تا برنامه نصب میشه و تمام؛ بنابراین محصولی خوب هست که بتونه سایر برنامه های غیر ضروری_ اینجا منظور مخرب ها هستند_ را کلا بلوک بکنه، حتی اگر امن هم باشند بهتره مسدود بشوند چون نیازی به ورود آنها به سیستم نیست.

بنابراین => محصولی که قراره نصب بشه باید دارای قابلیت "مسدود" باشه.

2- احتمال دسترسی چند نفر به یک سیستم وجود دارد، بنابراین جهت عدم دستکاری در تنظیمات_ چه دوست چه احتمالا دشمن_ محصول و تنظیمات آن با یک پسورد محافظت بشود.

بنابراین => قابلیت قرار دادن رمز عبور جهت دسترسی به تنظیمات آنتی ویروس

3-انجام آپدیت در این محیطها گاهی اوقات کمی مشکل هست و یا معمولا با تاخیر انجام میشود_ یک هفته ای یا یک ماهه، ما ایرانیها که معمولا سالی یکبارش میکنیم!_، و آپدیتها معمولا آفلاین صورت میگیرد.

بنابراین=> آنتی ویروسی که قراره نصب بشه یا باید دارای قابلیت آپدیت آفلاین مناسب باشه، یا اینکه اصلا بدون آپدیت هم سیستم را محافظت بکنه، (اصلا نیازی به آپدیت نداشته باشه)
همچنین=> آنتی ویروسهایی که بار حفاظتی اونها روی دوش کلود هست مناسب این محیطها نیستند
بعلاوه اینکه=> آنتی ویروسهایی که سیستم حفاطتی اونها بر مبنای تشخیص/دیتابیس و غیره است مناسب این محیطها نیستند.

4- کاربران این سیستمها معمولا جزو دسته کاربران کم/بی اطلاع هستند، یک محصولی باید نصب شود که در حفاظت کاربر را درگیر نکند، و در عین درگیر نساختن قابل اطمینان باشد،( در گیر نکردن کومودو با یک تنطیم ایجاد میشه که عرض میکنم، در همین حال به اطمینان 99 درصدی هم میرسید، نه از اون نوع درگیر نکردنهای پوشالی.....) در واقع این ویژگیها را داشته باشد:

Background Protection + Proactive Protection + Silent Protection + Preventive Protection

5- معمولا انواع فلش/فلاپی/ سی دی و ... مهمانان همیشگی این سیستمها جهت تبادل اطلاعات هستند....

بنابراین=> محصول امنیتی مورد نظر باید از ورود هرگونه مخرب از این درگاه ها به سیستم جلوگیری بکند

و ....

به نظرم کومودو این خصلتها را داره.

====

خب، ابتدا کومودو را روی سیستمها نصب کنید و بعد نرم افزاهای مورد نیاز که معمولا به چند مورد خاص میرسند، را نصب کنید و وارد لیست فایلهای امن کومودو بکنید. بعد "مسدود کننده رفتار" را فعال کنید و به روی "مسدود" قرار دهید. بعد روی کومودو یک پسورد قرار دهید، تا کسی تنظیمات کومودو را تغییر ندهد، یا فایلی را به لیست امن انتقال ندهد و .... هر فلشی آلوده ای را هم دوست داشتید بزنید به سیستمها_کومودو خوراکش فلشه_ در این حالت اصلا نیازی به آپدیت کومودو هم نیست، فقط در صورت تمایل به انجام آپدیت میتوانید هفته ای یکبار کومودو را روی این سیستمها آپدیت آفلاین بکنید؛

====

این مورد هم حل شد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ALI16437
02-05-2013, 16:33
سلام دوستان

با سلام
دوست عزیز این وی پی ان ( کریو ) چی هست ممکنه یکم توضیح بدید من شنیدم pptp , l2tp , sstp دیگه کریو چیزی نشنیدم

ممنونم علی

musa
02-05-2013, 20:33
با سلام و تشکر ویژه از جناب Jadda عزیز که وقت ارزشمندشون رو در جهت رفع مشکلات امنیتی و بالا بردن سطح دانش کاربران گرامی صرف میکنند

بعد از مدتها کار با نرم افزارهای امنیتی مختلف در نهایت به جمع کاربران کومودو پیوستم .

آخرین نسخه 6.1 Comodo Internet Security رو دانلود و نصب کردم ،برای آپدیت از طریق خود نرم افزار حجمی حدود 121mb رو نشون میده ولی دیتابیس روی خود سایت 141mb هست .

آیا دیتابیس موجود روی سایت روی این نسخه سازگار هست؟

علت تفاوت حجمی این دو (20mb) چی هست و کدوم مورد برای آپدیت توصیه میشه؟

ممنون .

Jadda
02-05-2013, 21:48
با سلام و تشکر ویژه از جناب Jadda عزیز که وقت ارزشمندشون رو در جهت رفع مشکلات امنیتی و بالا بردن سطح دانش کاربران گرامی صرف میکنند

بعد از مدتها کار با نرم افزارهای امنیتی مختلف در نهایت به جمع کاربران کومودو پیوستم .

آخرین نسخه 6.1 Comodo Internet Security رو دانلود و نصب کردم ،برای آپدیت از طریق خود نرم افزار حجمی حدود 121mb رو نشون میده ولی دیتابیس روی خود سایت 141mb هست .

آیا دیتابیس موجود روی سایت روی این نسخه سازگار هست؟

علت تفاوت حجمی این دو (20mb) چی هست و کدوم مورد برای آپدیت توصیه میشه؟

ممنون .

سلام

کمی حاشیه:

در مورد خودم باید عرض کنم که من در واقع مدتها پیش باید از این فروم و کلا از دنیای فرومها و .... میرفتم، بازنشسته ای که الان باید دنبال زندگی خودش باشه........ ولی به دلیل اینکه نرم افزارهای امنیتی نصب شده روی سیستم همواره کاربر را در حفظ امنیت در گیر میکنه _برخلاف سایر نرم افزاها که شما فقط نصب میکنید و استفاده میکنید، اما آنتی ویرسها داستانشون فرق میکنه و همیشه یک پای کاربر گیر هست، البته در صورت علاقه. و یک مقدار هم این مورد با مسائل کاری من در هم آمیخته، باعث شده که هر وقت فرصت مهیا بوده به این تاپیک سر بزنم و مطالب را بخونم و اگر هم کمکی از دستم برمیاد انجام بدم. فارغ از بحث کسب اطلاعات از دوستان این انجمن و پیگیری اخبار و مسائل آنتی ویروسی که ازش استفاده میکنم( حالا هر آنتی ویروسی که داشته باشم) باید عرض کنم که این امر برای من نوعی تفریح و لذت هست. و لذت را در چیزی میبینم که وقتم را خوش کنه، ضرری هم نداشته باشه، که فعلا کومودو و مسائل مربوط به اون و این تاپیک و انجمن کومودو و .... همه و همه این مورد را برام مهیا میکنه، سر و تهشو هم با هم جمع بزنیم میانگین روزی یکساعت هم نمیشه، هر چند این تایم به شدت در سراشیبی نزول قرار داره.؛؛ اینها را گفتم تا از این به بعد کسی از من تشکر نکنه، البته لطف دارید،:n12: من برای امنیت خودم میام اینجا و مطالب را میخونم(شوق به دانستن)، اگر با کومودو ارتباط برقرار کردم و پیگیر مشکلات هستم به خاطر امنیت خودم هست (بهبود آنتی مورد نظرم) و اگر مطلبی نوشتم یا کمکی به کسی کردم به خاطر اینه که احساس بهتری نسبت به خودم پیدا میکنم کما اینکه خودم هم از دوستان اینجا خیلی کمک گرفتم، بزرگی میگفت شب قبل از خواب کارهای خوبتو بزار جلوت ببین چیکار کردی امروز، من میگم یه پست هم توی تاپیک کومودو دادم، فروم/انجمن/اینترنت یک دنیا مجازیه ولی آدمهاش واقعی هستند.

=====

واقعیت اینکه من خودم هنوز اون دیتابیس روی سایت را دانلود نکردم ببینم روی نسخه 6 کار میکنه یا نه، احتمالا مربوط به نسخه 5 هست، چون هنوز کومودو داره از نسخه 5 پشتیبانی میکنه.

به هر حال من یک لینک دیگری از دیتابیس نسخه 6 براتون میزارم ( از سرور کومودو هست) میتونید دانلودش کنید، حجمش هم 121 مگ هست:

دانلود دیتابیس نسخه 6 & 6.1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگر امکان آپدیت آنلاین فراهم باشه خوبه؛ هرچند آپدیت آفلاین هم هیچ فرقی نداره فقط باید دیتابیس را درست دانلود کرده باشید.

تازه به جمع کومودو پیوستید، یک نکته طلایی بهتون میگم: CIS میگه همه فایلها مخربند مگر اینکه خلافش ثابت بشه.... (یک جواهر فروش میگه همه مشتریان دزد هستند مگر اینکه خلافش ثابت بشه، فقط با این دید میتونه بالاترین امنیت را داشه باشه) اینو متوجه بشی تمومه!! اگر متوجه نشی کارت با کومودو سخت میشه....

l36320
02-05-2013, 23:59
سلام
من comodo internet security رو امروز نصب کردم و یه مشکلی که هست اینه که کریو دیگه کانکت نمیشه و به محض اینکه کانکت رو میزنم ارور unable to check the server sertificate رو میده
همه تنظیمات آنتی ویروس هم پیش فرض خودشه
اکانت و برنامه کریو هم مطمئنم مشکلی نداره ، قبل نصب کار میکرد :n03:

musa
03-05-2013, 10:09
سلام

برام منطق این آنتی جالب هست که روی فایل نصبی دیتابیس نداره (اگر اشتباه نکرده باشم) و بعد از نصب، دیتابیس رو بصورت یکپارچه دریافت میکنه ( بر خلاف آنتی های دیگه).

:n11:
قبلا هم zone alarm suite داشتم و خوشبختانه مشکلی از بابت پیغام ها نداشتم و مفید هم بوده.

تو سایت های مختلف لینک هایی که برای دانلود گذاشته میشه نسخه های 32 و 64 بیتی مجزا هست و شامل آنتی ویروس یا یکی از محصولات میشه ولی در سایت کومودو بصورت یک مجموعه شامل چند نرم افزار جانبی عرضه میشه که حجم بالایی هم داره .

اگر بخواهیم فقط یک محصول 32 بیتی رو دانلود کنیم به چه صورت باید لینک رو از سایت بدست آورد؟

مثلا: ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 98 . ir/engine/go.php?url=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تشکر.

Jadda
03-05-2013, 16:41
سلام

برام منطق این آنتی جالب هست که روی فایل نصبی دیتابیس نداره (اگر اشتباه نکرده باشم) و بعد از نصب، دیتابیس رو بصورت یکپارچه دریافت میکنه ( بر خلاف آنتی های دیگه).

قبلا هم zone alarm suite داشتم و خوشبختانه مشکلی از بابت پیغام ها نداشتم و مفید هم بوده.

تو سایت های مختلف لینک هایی که برای دانلود گذاشته میشه نسخه های 32 و 64 بیتی مجزا هست و شامل آنتی ویروس یا یکی از محصولات میشه ولی در سایت کومودو بصورت یک مجموعه شامل چند نرم افزار جانبی عرضه میشه که حجم بالایی هم داره .

اگر بخواهیم فقط یک محصول 32 بیتی رو دانلود کنیم به چه صورت باید لینک رو از سایت بدست آورد؟

مثلا: ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 98 . ir/engine/go.php?url=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تشکر.

سلام

دیتابیس در فایل اینستالر وجود نداره، باید بعد از نصب دریافت بشه، در مورد سایتهای دیگه و ستاپهای مجزا برای 32 و 64 بیتی، من خودم همیشه از سایت کومودو دریافت میکنم و همون فایل 144 مگ را ترجیح میدم.

Nico-SMY
03-05-2013, 23:54
سلام , من فایل 140 مگی کومودو را (base) رو دان کردم ولی وقتی به نرم افزار می شناسئونمش می خواد 120 مگه دیگه دانلود کنه , مشکل چیه مگه از طریف about نباید اونو به کومودو شناسوند؟

mohammad_87
04-05-2013, 01:51
سلام , من فایل 140 مگی کومودو را (base) رو دان کردم ولی وقتی به نرم افزار می شناسئونمش می خواد 120 مگه دیگه دانلود کنه , مشکل چیه مگه از طریف about نباید اونو به کومودو شناسوند؟
چجوری بهش شناسوندی که نشناخته؟
اون فایل رو بریز توی پوشه scanners و جایگزین فایل قبلی کن(اگه بود) بعد سیستم رو ریستارت کن.
اگه اجازه کپی نداد،قبلش آنتی ویروس کومودو رو موقتا غیرفعال کن و بعد از کپی دوباره فعال کن.

realmz
04-05-2013, 08:38
از وقتی کومودو نصب کردم اتوکد-مکس و فوتوشاپ باز نمیشه.چکار کنم؟

dvb595959
04-05-2013, 08:43
از وقتی کومودو نصب کردم اتوکد-مکس و فوتوشاپ باز نمیشه.چکار کنم؟
حتما شما تازه با کومودو آشنا شدی...اگه اینجوریه بهتره به پست های اول برگردی و مطالب آموزشی و نحوه کار با کومودو رو خوب مطالعه کنی...

K1lou
04-05-2013, 12:57
با سلام
دوستان این سرویس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چطور کار میکنه ؟ وقتی SHA1 یک فایل رو بهش میدیدم نتایجش نشانگر چیه

این sha1 همون hash فایل هست یا فرق میکنه

با تشکر

Jadda
04-05-2013, 18:15
با سلام
دوستان این سرویس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چطور کار میکنه ؟ وقتی SHA1 یک فایل رو بهش میدیدم نتایجش نشانگر چیه

این sha1 همون hash فایل هست یا فرق میکنه

با تشکر

سلام

1- این سرویس کومودو در واقع یک بانک اطلاعاتی از فایلها است که مخرب و یا امن بودن فایل را بهتون نشون میده. یک سرویس تشخیص و ممیزی فایل است.
2- جستجو در این سرویس/بانک اطلاعاتی بر مبنای اسم فایل و SHA-1 هست، که البته جستجوی نام فایل چندان معتبر نیست، هر فایلی میتونه هر اسمی داشته باشه، اما هش فایل یکتا و به مثابه اثر انگشت اون فایل است.
3-بله، همچنین MD5/SHA-224/SHA-256/SHA-384/SHA-512 & ...

K1lou
04-05-2013, 18:25
سلام

1- این سرویس کومودو در واقع یک بانک اطلاعاتی از فایلها است که مخرب و یا امن بودن فایل را بهتون نشون میده. یک سرویس تشخیص و ممیزی فایل است.
2- جستجو در این سرویس/بانک اطلاعاتی بر مبنای اسم فایل و SHA-1 هست، که البته جستجوی نام فایل چندان معتبر نیست، هر فایلی میتونه هر اسمی داشته باشه، اما هش فایل یکتا و به مثابه اثر انگشت اون فایل است.
3-بله، همچنین MD5/SHA-224/SHA-256/SHA-384/SHA-512 & ...

با سلام و تشکر
الان من از sha دانلود منیجرم رو که کرک هست به سایت میدم اما ارور میده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خوب این الان نشون میده که این فایل دستکاری شده است ؟

و یا این همون دانلود منیجر هست که در تب دیگه با برنامه دیگه sha مشخص شده

این چه چیزی رو نشون میده انگار اینجا همه چیز ok هست
با تشکر

Jadda
04-05-2013, 18:57
با سلام و تشکر
الان من از sha دانلود منیجرم رو که کرک هست به سایت میدم اما ارور میده
خوب این الان نشون میده که این فایل دستکاری شده است ؟
و یا این همون دانلود منیجر هست که در تب دیگه با برنامه دیگه sha مشخص شده
این چه چیزی رو نشون میده انگار اینجا همه چیز ok هست
با تشکر

وقتی برنامه ای را کرک میکنید، دیگه روش حساب وا نکن، چون هش فایل / اثر انگشت فایل تغییر میکنه. او پیغام هم داره میگه این فایل در دیتابیس ما وجود نداره، یعنی فایلی با این مشخصات هنوز به دستشون نرسیده، یا در اختیارشون هست ولی هنوز به دیتابیس این سرویس اضافه نکردند.(البته این سرویس کومودو نو هست و هنوز جای کار داره)

بزارید یک مثال بزنم، در مورد امن بودن فایلها،

آخرین بسته مخربها که توسط جناب بتمن، در تاپیک ویروسها قرار داده شده فایل شماره 29 وجود داره که امن هست، البته اینجا چون بحث این سرویس هست باید بگم سرویس COMODO-File-Intelligence امن میدونه.

pedram_01
04-05-2013, 21:44
سلام من در نمایش فعالیت ها یک برنامه رو kill and blok کردم حالا میخوام از بلاک بودن درش بیارم بای چکار کنم مرسی ؟

Jadda
04-05-2013, 22:27
سلام من در نمایش فعالیت ها یک برنامه رو kill and blok کردم حالا میخوام از بلاک بودن درش بیارم بای چکار کنم مرسی ؟

سلام

اگر پیغام مربوط به اجرا شدن فایل را مسدود کرده باشید(منظورم اولین پیغام هست)، و در صورتیکه تیک به خاطر داشتن پاسخ را هم زده باشید، یعنی دیگه این فایل اصلا حق اجرا نداره،

برای تغییر این جواب، یا اصطلاحا از حالت مسدود خارج کردن این فایل باید وارد قانون explorer.exe بشوید و در این مسیری که نشون دادم فایل را از لیست مسدودی خارج بکنید.

اگر هم که به فایل اجازه اجرا دادید، و بعد رفتار فایل را مسدود کردید برای اون فایل قانون ساخته میشه که خیلی راحت میتونید ویرایشش کنید یا کلا پاکش کنید از لیست.

pedram_01
05-05-2013, 00:51
سلام چجوری میشه تنظیمات کمودو رو ذخیره کنم که وقتی پاکش کردم . دوباره نصب کردم یک ساعت نرم تو تنظیماتش . من خیلی دوست دارم انتی ویروس های مختلف رو تست کنم . برای همین مجبور میشم کمودو رو برای چند ساعت یا روز پاک منم . الان هم پاندا 2014 امده میخوام تستش کنم برای همین این سوال رو کردم

jolan57
05-05-2013, 16:29
سلام دوستان :11:
اولین کاری که پس از نصب ویندوز جدید و اینترنت انجام دادم دانلود جدیدترین ورژن کمودو بود ولی این ارور تو ذوقم زد :( چی میگه این موقع اکستراکت ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pcsoft
05-05-2013, 19:41
اولین کاری که پس از نصب ویندوز جدید و اینترنت انجام دادم دانلود جدیدترین ورژن کمودو بود ولی این ارور تو ذوقم زد :( چی میگه این موقع اکستراکت ؟

من با ارور قبلا برخورد داشتم. که مربوط به دستکاری تنظیمات Bios برای رابط SATA مربوط میشد. و هر برنامه ای میخواست اکسترکت بشه ارور میداد.
برای شما نمیدونم همین هست یا نه.

Jadda
05-05-2013, 21:14
سلام چجوری میشه تنظیمات کمودو رو ذخیره کنم که وقتی پاکش کردم . دوباره نصب کردم یک ساعت نرم تو تنظیماتش . من خیلی دوست دارم انتی ویروس های مختلف رو تست کنم . برای همین مجبور میشم کمودو رو برای چند ساعت یا روز پاک منم . الان هم پاندا 2014 امده میخوام تستش کنم برای همین این سوال رو کردم

سلام

از همون قسمت پیکربندی بعد روی پیکربندی فعال کلیک کن و بعد بکاپ.

سلام:n12:

فایل بد دانلود شده و خرابه؛

میتونی هش را چک کنی:

144 MB
151.247.144 bytes

CRC32: 117C35F7
MD5: B6F660160AA4D96528092F15A06B7439
SHA-1: 9805BAC6C75FD8A32126C2A9C6A6BF0F0B1F7BCF

jolan57
05-05-2013, 21:23
سلام:n12:

فایل بد دانلود شده و خرابه؛

میتونی هش را چک کنی:

144 MB
151.247.144 bytes

CRC32: 117C35F7
MD5: B6F660160AA4D96528092F15A06B7439
SHA-1: 9805BAC6C75FD8A32126C2A9C6A6BF0F0B1F7BCF
چک کردم خودش بود حالا یک بار دیگه دانلودش میکنم
راستی تبریک به خاطر قهرمانی :n12:

من با ارور قبلا برخورد داشتم. که مربوط به دستکاری تنظیمات Bios برای رابط SATA مربوط میشد. و هر برنامه ای میخواست اکسترکت بشه ارور میداد.
برای شما نمیدونم همین هست یا نه.
فکر نکنم به اونجاها سرک کشیده باشم : )))

saman1330
06-05-2013, 11:48
درود
من یه آنتی ویروس خوب می خوام(رایگان:n02:)
گویا این کومودو خیلی تعریفیه!
من کدوم یک از محصولاتش رو دانلود کنم؟
در کنارش آنتی ویروس دیگه ای نیاز هست یا نه؟(مثل نود ، نورتون ، ...)
سپاس

M e i s a m
06-05-2013, 13:33
سلام خدمت اساتید محترم کمودو

دوستان من نسخه اخر کمودو فارسی رو دارم الان روی سیستمم که خیلی عالی هست و کاملا ازش راضی هستم زحمتی که علی اقا و بقیه عزیزان کشیدن و خلاصه حالا ما داریم بهره ش رو میبریم و یه سوال برام پیش اومد این فونت های استفاده شده رو نمیشه تغییر داد؟ یعنی الان با یه مانیتور تقریبا بزرگ یکم بدفرم شدن بعضی نوشته های ریز اگه بشه این ها رو تغییر داد به تاهوما خیلی بهتر میشن... یعنی فایل های لازم رو خودم بصورت دستی وارد کنم به کمودو

Jadda
06-05-2013, 18:28
سلام خدمت اساتید محترم کمودو

دوستان من نسخه اخر کمودو فارسی رو دارم الان روی سیستمم که خیلی عالی هست و کاملا ازش راضی هستم زحمتی که علی اقا و بقیه عزیزان کشیدن و خلاصه حالا ما داریم بهره ش رو میبریم و یه سوال برام پیش اومد این فونت های استفاده شده رو نمیشه تغییر داد؟ یعنی الان با یه مانیتور تقریبا بزرگ یکم بدفرم شدن بعضی نوشته های ریز اگه بشه این ها رو تغییر داد به تاهوما خیلی بهتر میشن... یعنی فایل های لازم رو خودم بصورت دستی وارد کنم به کمودو

سلام

خدا را شکر کار تیم ترجمه تا حدودی تونسته موفق باشه، البته ایرادات همیشه هست، ولی در مجموع برای من قابل قبوله در قیاس با برخی برنامه های فارسی شده، جایی که Cancel را به جای لغو "بی خیال!!" قرار دادند و در یک نرم افزار دیگر OK را به جای تایید "خوب!!" ترجمه کردند و .... پس کار تیم ما شاهانه بوده!!! تازه اینها چیزهای پیش پا افتاده است، توضیحات و پیغامها بماند.....

در مورد تغییر فونت هم من همون اوایل یکبار با تیم کومودو در این باره صحبت کردم، و الانم یادم نمیاد جوابشون چی بوده.... و به دلیل مهم نبودن موضوع برای من، دیگه هم پیگیرش نشدم

(تاهوما را یکبار تست کردم روی کومودو خیلی به دلم ننشست، در خوش بینانه ترین حالت اگر فونت تاهوما بدتر نباشه بهتر هم نیست، البته این نظر منه، شاید برخی نظر دیگری داشته باشن، به هر حال چیزی دندون گیری نبود که پیگیرش باشم)

تاهوما

فعلی

..... به هر حال اگر احساس کنم برای اکثر کاربران این مورد مهم هست و به بهتر شدن کار کمک میکنه شاید دویاره پیگیر این موضوع شدم.

در مورد سایز فونت یکبار در مورد ریز بودن سایز زیر منوها باهاشون حرف زدم که قرار بر این شد در صورت امکان روی نسخه فارسی بعدا به صورت اختصاصی بیشتر کار بکنند_این مورد کمی برام مهم هست که پیگیرش میشم، مگر اینکه راهی نداشته باشه_ همه اینها با راست چیدن شدن اینترفیس /منوها و پنجره ها و... در هم آمیخته، که من فعلا به شدت ازش گریزانم.

به هر حال خوبی این مورد اینه که کار دست بچه های همین انجمن هست و خودمون هرکاری بهتر باشه انجام میدیم.... (شوخی: حساب کن یه غریبه دیگه ای میخواست کومودو را برگردونه به فارسی، من خودمو دار میزدم!!)

توی گروه قول داده بودیم که ترجمه CIS طوری نباشه که به عاقبت اکثر برنامه های ترجمه شده دچار بشه، تا آخرش هم پای این حرفمون هستیم.

همه چی دست ماست.

mohammad_87
06-05-2013, 18:44
سلام

خدا را شکر کار تیم ترجمه تا حدودی تونسته موفق باشه، البته ایرادات همیشه هست، ولی در مجموع برای من قابل قبوله در قیاس با برخی برنامه های فارسی شده، جایی که Cancel را به جای لغو "بی خیال!!" قرار دادند و در یک نرم افزار دیگر OK را به جای تایید "خوب!!" ترجمه کردند و .... پس کار تیم ما شاهانه بوده!!! تازه اینها چیزهای پیش پا افتاده است، توضیحات و پیغامها بماند.....

عجب نکته زیبایی.مترجم این بازار که کم مونده آخر دانلودها این گزینه رو بذاره:دمت گرم داااش!:n08:
کار ترجمه که واقعا عالیه.امیدوارم با تکمیل همه بخشهای برنامه و برطرف کردن نقاط ضعفهای احتمالی،نتیجه کارتون حسابی برای خودتون و همگی لذتبخش بشه :n16:

Jadda
06-05-2013, 19:08
عجب نکته زیبایی.مترجم این بازار که کم مونده آخر دانلودها این گزینه رو بذاره:دمت گرم داااش!:n08:
کار ترجمه که واقعا عالیه.امیدوارم با تکمیل همه بخشهای برنامه و برطرف کردن نقاط ضعفهای احتمالی،نتیجه کارتون حسابی برای خودتون و همگی لذتبخش بشه :n16:

بازار! آهان خوب گرفتی.("بی خیال" یک کلمه خیلی خوبه، اما توی شهرداری نه نرم افزار_فیروز کریمی!) البته قصد خاصی نداشتم، به هرحال مواردی دیده میشه که تیم ما به خودش امیدوار میشه.

الان مشکل CIS و ما متاسفانه فقط راست چین بودن زبان فارسیه_البته فعلا با هزار ترفند دورش زدیم_ در اواسط کار که چند روز به خاطر همین مشکل متوقف شدیم، وگرنه در سایر موارد کار تیم ترجمه به نظرم خوب بوده، چه خوب شد این مورد دوباره مطرح شد و باز تشکری بکنم از همه دوستانم توی گروه که زحمت کشیدن/نظر دادن/پیشنهاد دادن/انتقاد کردند و..... به حکم ادب، اسم منو میارن که سهم کوچکی داشتم.:n12:

M e i s a m
06-05-2013, 19:15
حالا که گروه ترجمه خلوت تر شده همینجا میگم فکر نمیکنم موردی داشته باشه...

در مورد اینکه گفتم چرا تاهوما خب کاملا توی عکس مشخص هست عکس بالایی از نظر من هم خوانا تره هم یه نمه به نظر تاهوما جثه بزرگتری داره کلا بی دلیل هم نیست که تاهوما از پرکاربردترین فونت های نت فارسی هست حالا اصرار هم نیست که حتما خود کمودو همچین کاری بکنه ولی اگر امکانش باشه که شما بیاید و فایل های تاهومایی رو برای دانلود بذارید تا هرکس خواست استفاده کنه خب خیلی خوبه

در مورد راست به چپ شدن که من خیلی موافق نیستم باهاش که تو گروه زیاد بحث شد روش بیشتر همین که تا حد امکان چپ به راست بودن رو با زبان فارسی سازگار کنیم مثلا پرانتز ها در انگلیسی و فارسی عکس هم هستند که این مورد رعایت نشده و مثلا درصد ها بصورت )90%( درومدن یا بعضی پیغام ها ترجمه نشده خلاصه اینکه هرموقع توانش و وقتش رو داشتید که بیشتر هم کار کنید روش بهتر و بهتر هم میشه اگرچه اصل کار انجام شده و عجله ای نیست

فقط این موردِ فونت تو ذهنم مونده بود که بپرسم که ایا شدنی هست یا خیر

البته عکسی که گذاشتید خودش درشت هست ولی بعضی جاها واقعا خوانا نیست با فونت تایمز (پیشفرض تایمز هست دیگه؟) که درهم برهمه...

ویرایش: البته تا حدودی هم درست میگید فونت پیشفرض کوچیکتره و باعث به هم ریختگی کمتری میشه حالا اصلا غیر از این 2 تا نمیشه چیز دیگه ای استفاده کرد؟ منظور از همون فونت های ویندوزی و یونیکد... چیزی که هم خوانا بودن تاهوما رو داشته باشه هم کاربردی بودن تایمز

pedram_01
06-05-2013, 19:20
من فکر کنم با این فارسی شدن خوب و جالب بودن خود کمودو و تحریم شدن از طرف انتی های دیگه و گرون شدن انتی های دیگه باث میشه اروم اروم همه بیان سمت کمودو. البته کمودو چند رقیب هم داره که احتمال داره به سمت اونا هم کشیده بشن که رقیب اصلی کمودو زون الارم هست و بعد روبو اسکن و بعدش اتوپوست که ذقیقا مثل کمودو هم رایگان هستن و در کنار انتی متوسط فایروال خوبی دارن که روبو اسکن برعکسه انتیش خوبه و فایروالش متوسط .

~~~
06-05-2013, 20:22
من فکر کنم با این فارسی شدن خوب و جالب بودن خود کمودو و تحریم شدن از طرف انتی های دیگه و گرون شدن انتی های دیگه باث میشه اروم اروم همه بیان سمت کمودو. البته کمودو چند رقیب هم داره که احتمال داره به سمت اونا هم کشیده بشن که رقیب اصلی کمودو زون الارم هست و بعد روبو اسکن و بعدش اتوپوست که ذقیقا مثل کمودو هم رایگان هستن و در کنار انتی متوسط فایروال خوبی دارن که روبو اسکن برعکسه انتیش خوبه و فایروالش متوسط .

بنظرم تا قانون کپی رایت اعمال نشه زیاد از اینا استقبال نمیشه

Jadda
06-05-2013, 21:42
سلام

مرسی میثم،

1- در مورد فونت یه مقدار براش وقت میزارم ببینم راههای موجود چیه، با توجه به اینکه مشکلی با فونت فعلی ندارم.
2-خودمون احتمالا میتونیم یه کارهایی بکنیم، ولی فایده ای نداره و با آپدیتهایی دریافتی همه چیز فرو میپاشه! واسه همین باید سعی کنیم هر تغییری از جانب کومودو صورت بگیره.
3- اون مورد درصد ها و .... هم بر میگرده به راست چیدن بودن فارسی و چپ چین بودن انگلیسی و پیروش اینترفیس. اصول کار اینه که کلا محیط CIS راست چین بشه....که میترسم آزار دهنده بشه.

=====

خب حالا که بحث بازاریابی هست! منم نظر بدم، با وجود اینکه برام مهم نیست کی چی استفاده میکنه....

زون الارم-روبو اسکن-اوتپوست، مزایایی دارند، ولی هیچکدامشان رقیب کومودو نیستند. <== این حرفو من دارم میزنم، پس قبول کن.

در کشور ما همه آنتی ویرسها رایگان هستند. بنابراین اصلا نباید تفکیک قایل بشیم بین آنتی ویرسهای پولی و رایگان. تمام آنتی ها در یک کاسه قرار میگرند. رایگان&پولی<== رایگان

با این نگاه همه محصولات در یک گروه قرار میگرند. بنابراین رقیب کومودو این محصولات هستند: کسپر - نود- نورتون - بیتدفندر - اوست - اویرا

نکته: در مورد امسی سافت: من امسی سافت را رقیب کومودو نمیدونم برای اینکه در جامعه ایران که همه آنتی ها رایگان هستند این محصول پولیه، یعنی اینکه سریال برای استفادش به اندازه کافی یافت نمیشه، بنابراین امسی سافت و هر محصول مشابه دیگری که سریال و .... براش یافت نشه(گروه عظیم کاربران مبتدی نمیتونن برای یافتن سریال، عمق نت را سرچ کنن، و دنبال محصولات راحت الحلقوم تر هستند) عملا نمیتونن کاربرانی در جامعه ای مثل ایران پیدا کنند. بنابراین رقیب کومودو فقط همون 6 محصولی هستند که ذکر کردم.

محصولات دیگری هم هستند که باز رقیب کومودو نمیتونن باشند مثل AVG ، آنتی ویروس مایکروسافت ، کوییک هیل ، دکتر وب، اف سیکور- جی دیتا-کینگ سافت-مک آفی- و... پاندا را هم توی این لیست میزارم. نپرس چرا، چون من دارم میگم!

خب من که مسول تیم بازاریابی کومودو نیستم، اما اگر این سمت را داشتم، بهشون میگفتم چیکار بکنند!! بگذریم......

کومودو در یک نگاه از همه اون 6 محصولات (رقیب) برتری داره، چون رایگان بودش بالذات است.<==متوجه شدید.

در قابلیتها هم من قابلیتها را فرضا مساوی در نظر میگرم،( منظور امکاناتی هست که اون محصولات دارند؛ کومودو هم امکاناتی داره، آنتی ویروس، فایروال، کیوسک مجازی،آپدیت آفلاین، اعتبار سنجی، ابزارهای پاکسازی مجزا، سندباکس، قابلیت کلود، تحریم نیستیم، آپدیتهای روزانه بسیار کم حجم، سرویسهای متنوع آنلاین مثل انجمن پویا، سرویسهای آنلاین اسکن و بررسی فایل،و ...) <== نمیشه گفت کومودو در این قسمت نسبت به اون 6 محصول عقب هست،

اما نکته طلایی : کومودو فعلا نمیتونه از این 6 محصول خیلی جلو بزنه..... اما با یک تیر میتونه هم رده و حتی بالاتر از اون 6 محصول قرار بگیره<== موفقیت در تستها

من شرط میبندم کومودو روی تسهای AV-Test حساب ویژه ای باز میکنه..............<== البته اگر من مسول بازاریابی کومودو بودم:n02:

M e i s a m
06-05-2013, 22:02
والا حقیقتی که مشخص شده اینه که راست به چپ شدن اینترفیس نابود کننده هست و اصلا حرکت خوبی نیست فقط همین که ظواهر حفظ بشه فقط نوشته ها از راست مرتب بشند به نظرم کافی هست بلخره کمودو یک محصول انگلیسی زبانه و ویژگی هاش هم مختص اونه و از این بهتر نمیشه کاریش کرد

حالا باز شما تو ذهنت داشته باش اگر زمانی برخوردی به تنظیمات فونتی به نظرم گزینه های بهتری هم پیدا بشه...

خسته نباشید. :n16:

mrmmnb
06-05-2013, 22:44
سلام
البته تو گروه هم بحثش فکر کنم با این حال بازم میپرسم
نمیشه به جای اینکه کل منو ها راست چین بشه فقط عنوان ها از راست بشن؟منظورم این هست که مثلا فرضا یه جمله ای x سانت جا داره الان موقع فارسی شدن از سمت چپ پر میشه و میره تا به اخر محدوده برسه یه طوری باشه از راست اون فضاش پر بشه
کل منو ها راست چین بشه آشغال میشه من یکی سریع سوییچ میشم انگلیسی
فونت هم اگه عوض بشه بهتر هست تاهوما به نظر من خوبه ولی توی اون عکسی که شما گذاشتید نمیدونم چرا خوب نشده ضمنا یکم باید کوچکتر بشه
اگه این چند تا قابلیت رو توی اینترفیس فارسی به صورت اختیاری اضفه کنن عالی هست (تغییر فونت + اندازه فونت + نوع نمایش {حالتی که الان هست حالتی که من گفتم و حالتی که کلش راست چین میشه})
راستی علی آقا اون موردی که نصف نوشته ها برا من فارسی نشده رو باید چیکار کنم درست بشه؟ چند صفحه قبل گفتید ظاهار کسایی که موقع نصب انگلیسی نصب کردن و بعدش فارسی کردن اینجوری شده فکر کنم من هم همینجوری بودم حالا برا حلش باید چیکار کرد؟(نگو که از نو نصب کنم چون اصلا حسش نیست)
با تشکر

dvb595959
07-05-2013, 04:58
سلام...
پس کومودو کی میخاد دست از سر این سایت ترفند... برداره؟؟؟ چرا فقط برای من گیر میده؟باید چیکار کنم که دست از سر این سایت برداره؟مگه میشه این سایت فقط برای من بلاک بشه؟دیگران که ظاهرا مشکلی نداشتن..

TimeWarp
07-05-2013, 13:07
سلام

مرسی میثم،

1- در مورد فونت یه مقدار براش وقت میزارم ببینم راههای موجود چیه، با توجه به اینکه مشکلی با فونت فعلی ندارم.
2-خودمون احتمالا میتونیم یه کارهایی بکنیم، ولی فایده ای نداره و با آپدیتهایی دریافتی همه چیز فرو میپاشه! واسه همین باید سعی کنیم هر تغییری از جانب کومودو صورت بگیره.
3- اون مورد درصد ها و .... هم بر میگرده به راست چیدن بودن فارسی و چپ چین بودن انگلیسی و پیروش اینترفیس. اصول کار اینه که کلا محیط CIS راست چین بشه....که میترسم آزار دهنده بشه.

=====

خب حالا که بحث بازاریابی هست! منم نظر بدم، با وجود اینکه برام مهم نیست کی چی استفاده میکنه....

زون الارم-روبو اسکن-اوتپوست، مزایایی دارند، ولی هیچکدامشان رقیب کومودو نیستند. <== این حرفو من دارم میزنم، پس قبول کن.

در کشور ما همه آنتی ویرسها رایگان هستند. بنابراین اصلا نباید تفکیک قایل بشیم بین آنتی ویرسهای پولی و رایگان. تمام آنتی ها در یک کاسه قرار میگرند. رایگان&پولی<== رایگان

با این نگاه همه محصولات در یک گروه قرار میگرند. بنابراین رقیب کومودو این محصولات هستند: کسپر - نود- نورتون - بیتدفندر - اوست - اویرا

نکته: در مورد امسی سافت: من امسی سافت را رقیب کومودو نمیدونم برای اینکه در جامعه ایران که همه آنتی ها رایگان هستند این محصول پولیه، یعنی اینکه سریال برای استفادش به اندازه کافی یافت نمیشه، بنابراین امسی سافت و هر محصول مشابه دیگری که سریال و .... براش یافت نشه(گروه عظیم کاربران مبتدی نمیتونن برای یافتن سریال، عمق نت را سرچ کنن، و دنبال محصولات راحت الحلقوم تر هستند) عملا نمیتونن کاربرانی در جامعه ای مثل ایران پیدا کنند. بنابراین رقیب کومودو فقط همون 6 محصولی هستند که ذکر کردم.

محصولات دیگری هم هستند که باز رقیب کومودو نمیتونن باشند مثل AVG ، آنتی ویروس مایکروسافت ، کوییک هیل ، دکتر وب، اف سیکور- جی دیتا-کینگ سافت-مک آفی- و... پاندا را هم توی این لیست میزارم. نپرس چرا، چون من دارم میگم!

خب من که مسول تیم بازاریابی کومودو نیستم، اما اگر این سمت را داشتم، بهشون میگفتم چیکار بکنند!! بگذریم......

کومودو در یک نگاه از همه اون 6 محصولات (رقیب) برتری داره، چون رایگان بودش بالذات است.<==متوجه شدید.

در قابلیتها هم من قابلیتها را فرضا مساوی در نظر میگرم،( منظور امکاناتی هست که اون محصولات دارند؛ کومودو هم امکاناتی داره، آنتی ویروس، فایروال، کیوسک مجازی،آپدیت آفلاین، اعتبار سنجی، ابزارهای پاکسازی مجزا، سندباکس، قابلیت کلود، تحریم نیستیم، آپدیتهای روزانه بسیار کم حجم، سرویسهای متنوع آنلاین مثل انجمن پویا، سرویسهای آنلاین اسکن و بررسی فایل،و ...) <== نمیشه گفت کومودو در این قسمت نسبت به اون 6 محصول عقب هست،

اما نکته طلایی : کومودو فعلا نمیتونه از این 6 محصول خیلی جلو بزنه..... اما با یک تیر میتونه هم رده و حتی بالاتر از اون 6 محصول قرار بگیره<== موفقیت در تستها

من شرط میبندم کومودو روی تسهای AV-Test حساب ویژه ای باز میکنه..............<== البته اگر من مسول بازاریابی کومودو بودم:n02:

دیدگاهتون خیلی یکطرفه هستا . :n02:بیشتر کاربران مبتدی هستن و دنبال چیزی میگردن که در کنار راحتی استفاده از اون بتونن بهش کاملا اطمینان کنن و امنیت سیستمشونو به طور کامل به اون بسپورن . همشون وقت ندارن یا اینکه متخصص حرفه ای کومودو نیستن که. :n06:بعدشم آنتی که رو هر سیستم به یه شکل عمل میکنه (یه سیستم رو کند میکنه ، یکی رو کلا از کار می اندازه و .... ) نمی تونه بازار رو در دست خودش بگیره. البته بنده منکر قابلیت های اون نیستم و منظورم اینه که با توجه به معایبی که داره هنوز از آنتی های دیگه عقب تره ، همون طور که در تست ها مشخصه.

saman1330
07-05-2013, 13:27
درود
من یه آنتی ویروس خوب می خوام(رایگان:n02:)
گویا این کومودو خیلی تعریفیه!
من کدوم یک از محصولاتش رو دانلود کنم؟
در کنارش آنتی ویروس دیگه ای نیاز هست یا نه؟(مثل نود ، نورتون ، ...)
سپاس

هیچ کس جوابی نداره؟:n29:

Mr KING
07-05-2013, 13:40
هیچ کس جوابی نداره؟:n29:
دوست عزیز
شما comodo internet security رو دانلود کنید
شامل آنتی ویروس و فایروال قدرتمندی میباشد و امنیتی بسیار بالا براتون تامین میکنه
به مکمل هم نیازی نیست.

pedram_01
07-05-2013, 14:49
سلام من کریو رو وقتی از کامپیوترم پاک کردم کامپیوترم داغون شد چرا؟ تمام فایل های رو که سر دانلود گذاشتم از بین رفتن تمام تنظیمات کامپیوتر عوض شدن . و کلی دستکاری دیگه تو کامپیوترم ایجاد شد من نمیدونستم این سوال رو کجا بپرسم برای همین اینجا پرسیدم اگه هم کسی میدونه جای این سوال کجاست بگه تا برم اونجا بپرسم

fb.atheist
07-05-2013, 15:24
آقا من یه مشکلی تازگیا با نرم افزار teamviewer با کومودو فایروال پیدا کردم و اونم اینه که نمیتونم با کسایی که رو سیستمشون میرم یا تو لیست فرند های من هستن پیام متنی بدم، بعد وقتی فایروال رو خاموش میکنم راحت پیام میره میاد، رفتم کل قوانین فایروال کومودو رو زیرو رو کردم دیدم همه جا واسه تیم ویور گزینه allowed application رو زدم و هیچ جا بلوکش نکردم ولی بازم مشکل باقی بود حتی رفتم کل پوشه teamviewer رو تو لیست allowed application کومودو قرار دادم ولی بازم مشکل به قوت خودش باقیه، یه بار هم تیم ویور رو حذف و نصبش کردم ولی بازم مشکل حل نشد، چیکارش کنم به نظرتون؟

pedram_01
07-05-2013, 16:56
سلام من کریو رو وقتی از کامپیوترم پاک کردم کامپیوترم داغون شد چرا؟ تمام فایل های رو که سر دانلود گذاشتم از بین رفتن تمام تنظیمات کامپیوتر عوض شدن . و کلی دستکاری دیگه تو کامپیوترم ایجاد شد من نمیدونستم این سوال رو کجا بپرسم برای همین اینجا پرسیدم اگه هم کسی میدونه جای این سوال کجاست بگه تا برم اونجا بپرسم

خوب من کامپیوتر رو ریستور کردم و همه چی درست شد . حالا چجوری کریو رو پاک کنم که دیگه این اتفاق نیافته در سافت مود از طریق کنترل پنل هم نمیشه پاکش کرد ارور میده که نمیتونه فایل اینیستال رو باز کنه کسی راهی خوب واسه پاک کردنش داره ممنونم میشم منو راهنمای کنید

alen sherif
07-05-2013, 18:05
خوب من کامپیوتر رو ریستور کردم و همه چی درست شد . حالا چجوری کریو رو پاک کنم که دیگه این اتفاق نیافته در سافت مود از طریق کنترل پنل هم نمیشه پاکش کرد ارور میده که نمیتونه فایل اینیستال رو باز کنه کسی راهی خوب واسه پاک کردنش داره ممنونم میشم منو راهنمای کنید
CPMیا نرم افزارهای شبیه به CPM رو امتحان کردی
CPM=COMODO Programs Manager ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

pedram_01
07-05-2013, 18:26
CPMیا نرم افزارهای شبیه به CPM رو امتحان کردی
CPM=COMODO Programs Manager ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دارم دانلودش میکنم چی هست ؟ واسه پاک کردنه؟

alen sherif
07-05-2013, 18:34
دارم دانلودش میکنم چی هست ؟ واسه پاک کردنه؟
بله واسه پاک کردن برنامه از روی سیستم هست.یادت هست چند وقت پیش از CISبه avira رفته بودم. آویرا رو صبح نصب کردم فقط تا شب تونستم تحملش کنم باCPM بود که تونستم راحت
و بدون اینکه اثری از آویرا بمونه پاکش کنم
:n09:VIVA COMODO

Jadda
07-05-2013, 18:55
دیدگاهتون خیلی یکطرفه هستا . :n02:بیشتر کاربران مبتدی هستن و دنبال چیزی میگردن که در کنار راحتی استفاده از اون بتونن بهش کاملا اطمینان کنن و امنیت سیستمشونو به طور کامل به اون بسپورن . همشون وقت ندارن یا اینکه متخصص حرفه ای کومودو نیستن که. :n06:بعدشم آنتی که رو هر سیستم به یه شکل عمل میکنه (یه سیستم رو کند میکنه ، یکی رو کلا از کار می اندازه و .... ) نمی تونه بازار رو در دست خودش بگیره. البته بنده منکر قابلیت های اون نیستم و منظورم اینه که با توجه به معایبی که داره هنوز از آنتی های دیگه عقب تره ، همون طور که در تست ها مشخصه.

سلام

خب، البته پست قبلیم برمبنای استفاده کاربران ایرانی از آنتی ویروسها و کومودو بود؛ نه تحلیل فنی.

این مقدمه منو بخونید: ببیند همیشه بازاریابی روی اکثریت میچرخه و جامعه وسیعتر را هدف قرار میده، یک قانونی وجود داره به اسم نسبت 80 / 20 ، یعنی میشه اکثر جاها همه چیز را به 80 در برابر 20 تقسیم کرد. اگر فرضا مبتدی ها را بزاریم توی گروه 80 و بقیه میشن کاربران وارد که همون 20 درصد هستند.

من طبق این فرمول، اومدم 6 محصولی که کومودو برای رقابت اونها را جلوی خودش داره ذکر کردم. و در نهایت هم کلید موفقیت را تستها بیان کردم. همینطور هم که شما در جمله پایانی پستتون فرموید_ قرمز_ پس مهمترین مسئله برای اون 80 درصد تستها هستند.

در بحث بازاریابی مسائل فنی و کارشناسی بسیار کمرنگتر هستند نسبت به تبلیغات. اونوقت تبلیغات در دنیای آنتی ویروس چیه؟ تستها. (البته سعی کردم به کشور خودمون بپردازم .... دلایل منو بخونید، برای همن رایگان بودن و تحریم نبودن و آپدیت و ... را بیان کردم، وگرنه میگفتم کسپر 80 هزار تومنه و کومودو رایگانه، پس این دو محصول را باید از هم جدا کنیم، ولی طور دیگری و مطابق به واقعیتهای خودمون نوشتم)

==

الان ارزش یک چارت/نمودار/جدول برای بخش بازاریابی کمپانیها بسیار بسیار مهمتر از بحث فنی و .... است. الان ارائه یک نمودار که فلان آنتی صدرنشین هست از 200 تا مقاله کارشناسی مهمتره، البته در بخش فروش و البته روی همون 80 درصد.

الان کمپانیها باید دستشون یک چماقی باشه که هر کی اومد جلو بزنند توی سرش، اون چماق هم نمودارها هستند، هراندازه نمودار آنتی شما بلندتر باشه، قدرتت بیشتره، کسی هم چیزی گفت سریع اون نمودار را به رخش میکشی و تمام.

البته خیلی میشه در این مورد حرف زد که خیلی ارتباطی به ما و این تاپیک پیدا نمیکنه.

بازم میگم من بحثم بازاریابی بود، که شما سه مورد را مطرح کردید، یکی تسها بود که توضیح دادم

یکی ایرادات هست که جوابم اینه:

در مورد مشکلات و ایرادات هم من این مورد را اصلا در بازایابی مطرح نمیکنم، هر محصولی ایراداتی داره، خیلی از محصولات ایراداتی دارند که چون اینجا استفاده نمیشن باگهاشون در نیومده، 4 نفر برن سمتش تازه مشکلات و باگها رو میشه. و ضمنا همینطور که برخی به دلیل مشکلات از این آنتی میرن روی اون آنتی = از او طرف یک عده به دلیل مشکلات همون آنتی از اونطرف میان اینور!
تاپیکهای مختلف را بخونید، فکر کنم خودتون نوشتید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])... البته در کوتاه مدت نوساناتی ایجاد میکنه، ولی در دراز مدت این مورد نمیتونه نقش زیادی بازی بکنه.

یکی هم تعامل هست: که باید عرض کنم ما داریم اینجا میگیم کومودو را نصب کنید وفلان تنظیم را انجام بدید و فلان کارو بکنید ..... اما اون 80 درصد اصلا به تنظیم آنتیشون دست نمیزنن، کومودو با تنظیمات پیشفرض کمترین مشکل را برای کاربر ایجاد میکنه_نسبت به تنظیمات سختر_

HIPS که پیشفرض خاموشه، سندباکس هم روی Partially Limited قرار داره که اکثر برنامه ها اجرا میشن. اگر هم از من ایراد بگیرید که اینجوری که اون امنیت 99 درصدی که میگید حاصل نمیشه، منم در جواب میگم اون 80 درصد با هر آنتی ویروس دیگری با در نظر گرفتن این مورد که به تنظیمات هم دست نمیزنن، امنیتشون روی 70 هست. کومودو هم اینجوری میاد روی 70-60 درصد. پس فرقی زیادی نداره.

بازم میگم من فقط کاربران ایرانی و آنتی های مختلف و کومودو را مطرح کردم، و نخواستم وارد بحث فنی بشم، وگرنه باید وارد اون گروه 20 درصد حرفه ای بشیم. که از زمان ورود کومودو به این انجمن این در روی همین لنگه چرخیده!!

چقدر پریشان گویی کردم....:n13:

dvb595959
07-05-2013, 20:42
سلام...
عجیبه کومودو یکی یکی داره سایتهایی که قبلا ازشون استفاده میکردم رو بلاک میکنه... غیر عادیه به نظرم... الان لینک زیر رو دوستان با کومودو تست کنید ببینید برای شما هم بلاک کرده یا فقط برای من اینجوری شده...

~~~
07-05-2013, 20:53
سلام...
عجیبه کومودو یکی یکی داره سایتهایی که قبلا ازشون استفاده میکردم رو بلاک میکنه... غیر عادیه به نظرم... الان لینک زیر رو دوستان با کومودو تست کنید ببینید برای شما هم بلاک کرده یا فقط برای من اینجوری شده...

این احتمالا از سایت رقیبه:n02:
برای کابر معمولی آویرا اینترنت سکروتری و کمودو اینترنت سکروتری بنظرم توصیه نمیشه

pedram_01
07-05-2013, 22:16
بله واسه پاک کردن برنامه از روی سیستم هست.یادت هست چند وقت پیش از CISبه avira رفته بودم. آویرا رو صبح نصب کردم فقط تا شب تونستم تحملش کنم باCPM بود که تونستم راحت
و بدون اینکه اثری از آویرا بمونه پاکش کنم
:n09:VIVA COMODO

عالی بود مرسی خیلی راحت و بدون دردسر پاکش کرد .

Jadda
07-05-2013, 22:18
سلام...

اسم سایت کو؟

ترفندستان را رفع بلوک کرده بود اما باز رفته توی لیست سیاه. نمیدونم توی انجمنشون خبریه لینک مخرب یا چیزی وجود داره اونجا، که کومودو را دچار فالس میکنه یا اینکه واقعا عمدی دوباره بردن توی لیست سیاه یا اینکه مشکل دیگری هست.

pedram_01
07-05-2013, 23:11
اسم سایت کو؟

ترفندستان را رفع بلوک کرده بود اما باز رفته توی لیست سیاه. نمیدونم توی انجمنشون خبریه لینک مخرب یا چیزی وجود داره اونجا، که کومودو را دچار فالس میکنه یا اینکه واقعا عمدی دوباره بردن توی لیست سیاه یا اینکه مشکل دیگری هست.

پس ترفندستان برای من چرا بازه و هیچ مشگلی نداره

dvb595959
07-05-2013, 23:20
اسم سایت کو؟

بجای نقطه چین سافتگذربنویس

fb.atheist
08-05-2013, 01:16
آقا من و دوستان چند بار پرسیدیم چجوری کلیه تنظیمات و قوانین کومودو رو ریست کنیم و به حالت اول برگردونیم ولی هیچکس جواب نداد، لطفاً یکی به صورت تصویری نشون بده چجوری میشه این کارو کرد ممنون ((:

pedram_01
08-05-2013, 02:42
آقا من و دوستان چند بار پرسیدیم چجوری کلیه تنظیمات و قوانین کومودو رو ریست کنیم و به حالت اول برگردونیم ولی هیچکس جواب نداد، لطفاً یکی به صورت تصویری نشون بده چجوری میشه این کارو کرد ممنون ((:

فعلا امکان تصویر گذاشتن ندارم

میری تو تنظیمات _پیکربندی بعد اگه اینترنت سیکروبتی هست بزارش رو پرواکتیو و برعکس اگه رو پرو اکتیو هست بزارش رو اینترنت سیکروبتی وقتی اینکارو میکنی یک پیغام میده که ایا تنظیمات ذخیره شود شما میزنی خیر و کامپیوتر رو ریستارت میکنی و دوباره پیکر بندی رو به حالت اول بر میگردونی ینی اگه اینترنت سیکروبتی بود و شما پرو اکتیو کردید دو باره برش گردونید رو اینترنت سیکروبتی و ریستارت کنید تمام ( میدونم خوب توضیح ندادم بهتر از این نمیتونستم بگم )

Jadda
08-05-2013, 22:20
بجای نقطه چین سافتگذربنویس

این سایت دوست ماست:n02:

بچه های گروه ترجمه وقت کردین بیایید توی گروه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

dvb595959
08-05-2013, 22:28
این سایت دوست ماست:n02:

بچه های گروه ترجمه وقت کردین بیایید توی گروه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حالا این سایت دوستمون رو چجوری از بلاک در بیاریم؟:n02:

Jadda
08-05-2013, 23:12
حالا این سایت دوستمون رو چجوری از بلاک در بیاریم؟:n02:

مسدود نیست. اون لینک هم پیغام not exist/ not found میده.

dvb595959
08-05-2013, 23:24
مسدود نیست. اون لینک هم پیغام not exist/ not found میده.

الان این عکس چی میگه پس؟

mohammad_87
08-05-2013, 23:27
الان این عکس چی میگه پس؟

میگه که کروم این سایت رو مسدود کرده و باید از داخل تنظیمات خود کروم اون رو از لیست دربیاری.روی اون advance کلیک کن باید لیستش بیاد.

dvb595959
08-05-2013, 23:34
عجیبه... حالا رفتم دوبار چک کنم ... دیدم درست شده... من که هیچ کاری نکردم... چرا اینجوری شده؟خودش بلاک میکنه ... خودشم از بلاک در میاره؟:n13:

jolan57
08-05-2013, 23:57
ربطی به کمودو نداشت و گوگل بلاک و انبلاک کرده بود ...

K1lou
09-05-2013, 07:18
با سلام
دوستان تفاوت عملکرد یک برنامه که براش قانون outgoing only تعریف شده باشه با برنامه ای که براش قانون alow applacation تعریف شده در چی هست ؟
آیا روند خاصی برای تعریف قانونی مثل outgoing only هست که خود کومودو هم از این قانون برای خودش استفاده کرده و یا لزوما چه برنامه هایی رو میشه براشون این قانون رو تعریف کرد

و همچنین این هشداری که انتی ویروس در مورد کش دراگون میده چیه چند بار پاکش کردم ولی بازم ارور میده

با تشکر

dvb595959
09-05-2013, 15:07
با سلام

این هشداری که انتی ویروس در مورد کش دراگون میده چیه چند بار پاکش کردم ولی بازم ارور میده

با تشکر
اتفاقا این سوال منم هست با این تفاوت که من از دراگون استفاده نمیکنم و از کروم استفاده میکنم و همین پیام رو میده و بعد از تایید پاکسازی بازم این پیام ظاهر میشه...البته بعد از پاکسازی کامل هیستری و کش دیگه این پیام رو تا الان که دریافت نکردم... شما هم امتحان کنید.

^Byte
09-05-2013, 20:42
سلام دوستان می خواستم بدون کسی می تونه از شرکت کومودو آمار اینه در بیار که توی ایران چند نفر از محصولات آنتی ویروس و یا فایروال این شرکت استفاده می کنند. می خوام بدونم کدوم شرکت امنیتی تو ایران بیشتر کاربر داره...:n02:

~~~
09-05-2013, 21:00
سلام دوستان می خواستم بدون کسی می تونه از شرکت کومودو آمار اینه در بیار که توی ایران چند نفر از محصولات آنتی ویروس و یا فایروال این شرکت استفاده می کنند. می خوام بدونم کدوم شرکت امنیتی تو ایران بیشتر کاربر داره...:n02:

معلومه نود و کسپر مثل استقلال و پرسپولیسه

dvb595959
10-05-2013, 07:33
درود...
میخاستم بدونم توی کومودو هم مثل آنتی های دیگه راهی وجود داره که بشه یک سایت رو به لیست سفیدش افزود تا دیگه اون سایت رو بلاک نکنه؟:n01:

jolan57
10-05-2013, 12:24
درود...
میخاستم بدونم توی کومودو هم مثل آنتی های دیگه راهی وجود داره که بشه یک سایت رو به لیست سفیدش افزود تا دیگه اون سایت رو بلاک نکنه؟:n01:
خیر چون از DNS کمودو استفاده میکنید و نمیتونید سایتی رو بهش اضافه کنید
میتونید به جای DNS کمودو از DNS نورتون استفاده کنید که البته اونم بعضی سایت هایی که استفاده میکنید رو شاید بلاک کرده باشه

babialex
10-05-2013, 14:21
سلام

من میخام از اینترنت سکوریتی رایگان کمودو روی سیستمم استفاده کنم
میخام بدونم در مقابل آنتی ویروس های دیگه چه جایگاهی داره چقدر قابل اطمینانه ؟
دنبال یه اینترنت سکوریتی سبک و بی دردسر اما قوی هستم
ممنون

babialex
10-05-2013, 14:37
چرا کمودو تو هیچ کدوم از تست های av یا شرکت های دیگه نیست که بشه نتایج تست هاش و جایگاهشو تشخیص داد ؟

Nico-SMY
10-05-2013, 16:12
چرا نمیشه از سیستمی که آپدیت کردم فایل بیس رو به یه سیستم دیگه بشناسونم .اصلا قبول نمی کنه چه از طریق جایگزین کردن و چه از طریق وارد کردن از about ؟
وقتی آپدیت می کنم اصلا فایل بیس حجمش تغییر نمی کنه بلکه یه فایل دیگه تو پوشه scanners ایجاد میشه که اولش b و بقیشم عدده؟
بهترین تنظیمات رو برای کاربر خونگی اگه میشه بگین؟ا

Jadda
10-05-2013, 17:14
چرا نمیشه از سیستمی که آپدیت کردم فایل بیس رو به یه سیستم دیگه بشناسونم .اصلا قبول نمی کنه چه از طریق جایگزین کردن و چه از طریق وارد کردن از about ؟
وقتی آپدیت می کنم اصلا فایل بیس حجمش تغییر نمی کنه بلکه یه فایل دیگه تو پوشه scanners ایجاد میشه که اولش b و بقیشم عدده؟
بهترین تنظیمات رو برای کاربر خونگی اگه میشه بگین؟ا

سلام

فایل bases.cav دیگه دیتابیس آنتی ویروس کومودو نیست. بلکه همون فایلی که شما به آن اشاره کردید یعنی bxxxxxx.cav دیتابیس هست و شامل تعاریف و امضاهای مخربها و سیگناتورهای گندزدایی است. بنابراین از همون فایل گپی بگیرد و بعد روی سیستم دیگر از طریق About وارد CIS بکنید.

آموزش در پست دوم موجوده

====

در مورد تستها هم قضیه مثل روز روشنه، چطور متوجه نمیشید!!!

این تستها دو جنبه داره، یکی بحث امنیت هست و یکی بحث بازاریابی

در مورد امنیت من خودم دنیای واقعی را ترجیح میدم، نه اینکه تستها برام مهم نباشه، بلکه یک شکافی بین محیط آزمایشگاهی و دنیای واقعی وجود داره. کمااینکه گفتند کومودو حفاظتش 60 درصده_ تستها_ اما چرا روی سیستم من 99 درصده؟؟ این شکاف بین دنیای واقعی و محیط آزمایشگاهی است. شخص من چه کومودو در این تستها اول بشه و یا آخر بشه، نحوه تفکر و اون فلسفه امنیتی من تغییر نمیکنه. این مورد هم به این دلیل نیست که چون الان CIS دارم ، دقیقا این چرخه برعکس بوده، اولش تستها خیلی برام مهم نبودند که اومدم سمت CIS.

در مورد مارکتینگ هم چون نتایج میتونسته تاثیر منفی روی این مورد داشته باشه کومودو ترجیح داده شرکت نکنه، البته آروم آروم ورود پیدا میکنه..... البته به نحوی که لطمه ی بزرگی بهش وارد نشه.
Egemen خیلی باهوشه!

Nico-SMY
10-05-2013, 17:19
آخه اون فایل عددی رو هم قبول نمی کنه و من باید از دوباره 121 مگ دان کنم.
راستی چرا آنتی ویروس کومودو نمی تونه پوشه هایی که روش premission تعریف شده رو اسکن کنه؟
حتما وضعیت پوشه باید بشه every one تا اون بتونه اسکن کنه.

^Byte
10-05-2013, 17:44
می خواستم بدونم توی محیط کاملا مجازی اگه یه فایل 100% ویروس باشه . اجرا بشه مطمئن باشم توی محیط ویندوز وارد نمیشه و همون جا میمونه.
و یه سوال دیده در مورد ICMP که گزینه type و code چیه ؟
type 13.0 , 15.0 , 17.0 چیه میشه از تایپ و کد دیگه در برنامه استفاده کرد یا نه؟
و چرا comodo internet security premium انتی ویروس وب نداره توی خیلی از این سایت ها ویروس های اسکریپت پر هستند. فقط کافی هستش از سایت دیدن کنید تا اجرا بشن. تنها کمبود این comodo به نظر من همینه...

Nico-SMY
10-05-2013, 21:33
آخه اون فایل عددی رو هم قبول نمی کنه و من باید از دوباره 121 مگ دان کنم.
راستی چرا آنتی ویروس کومودو نمی تونه پوشه هایی که روش premission تعریف شده رو اسکن کنه؟
حتما وضعیت پوشه باید بشه every one تا اون بتونه اسکن کنه.

کسی راه حلی برای این مشکلات نداره؟

Jadda
10-05-2013, 22:55
1-می خواستم بدونم توی محیط کاملا مجازی اگه یه فایل 100% ویروس باشه . اجرا بشه مطمئن باشم توی محیط ویندوز وارد نمیشه و همون جا میمونه.
2-و یه سوال دیگه در مورد ICMP که گزینه type و code چیه ؟
type 13.0 , 15.0 , 17.0 چیه میشه از تایپ و کد دیگه در برنامه استفاده کرد یا نه؟
3-و چرا comodo internet security premium انتی ویروس وب نداره توی خیلی از این سایت ها ویروس های اسکریپت پر هستند. فقط کافی هستش از سایت دیدن کنید تا اجرا بشن. تنها کمبود این comodo به نظر من همینه...

سلام

1- بله، اجرای ویروس در محیط مجازی مشکلی نداره، بسیار مطمئن هست،
2- مشخصات و نوع یک پکت ICMP را مشخص میکنه، و یکسری قوانین استاندارد تعیین شده است، دست من و شما نیست که بخواهیم تغییرش بدیم. البته منظور شما را از اینکه میشه از یک تایپ و کد دیگه استفاده کرد متوجه نشدم.
3-این مورد را کومودو نداره، بجاش از Secure DNS استفاده میکنه، هر چند با آنتی ویروس فعال از هارد و رم شما محافظت میشه، عدم دسترسی هر کد مخربی به این دو مکان کفایت میکنه، وب آنتی فقط یک گام زودتر اینکارو میکنه. البته تاثیرات منفی هم روی سرعت نت میزاره که کومودو ازش چشم پوشی کرده.

کسی راه حلی برای این مشکلات نداره؟

در مورد آپدیت باید بپرسم که دیتابیس را از کجا و کی گرفتید؟
اون مورد هم فعلا اینجوریه.

Nico-SMY
10-05-2013, 23:14
سلام

در مورد آپدیت باید بپرسم که دیتابیس را از کجا و کی گرفتید؟
اون مورد هم فعلا اینجوریه.

1- یک cis رو یه سیستم دیگه آپدیت کردم و فایل اون رو انتقال دادم.
برای اون اسکن نمیشه کاری کرد؟چون من برای اینکه به فایلها دست نزنن permission اونا رو تغییر دادم حالا نمیشه کاری کرد که بدون تغییر permission اونا رو اسکن کنه؟
چون قبلا avast داشتم اونا رو اسکن می کرد.

K1lou
11-05-2013, 09:25
با سلام
دوستان تفاوت عملکرد یک برنامه که براش قانون outgoing only تعریف شده باشه با برنامه ای که براش قانون alow applacation تعریف شده در چی هست ؟
آیا روند خاصی برای تعریف قانونی مثل outgoing only هست که خود کومودو هم از این قانون برای خودش استفاده کرده و یا لزوما چه برنامه هایی رو میشه براشون این قانون رو تعریف کرد

و همچنین این هشداری که انتی ویروس در مورد کش دراگون میده چیه چند بار پاکش کردم ولی بازم ارور میده

با تشکر

با سلام
علی آقا نظری در این مورد ندارین
و یک سئوال دیگه که ذهن منو مشغول کرده اینه که مثلا یک فایل یا ویروس ناشناخته در سیستم باشه و بعد از اجرا hips شروع به الارم کنه و بعد کاربر تعدادی از هشدارها رو allow کنه قاعدتا در قسمتهایی از سیستم فایل یا ویروس تغییراتی ایجاد میکنه حالا اگه توی قوانین hips که برای اون فایل یا ویروس سفارشی شده بریم و اون قسمتها رو ریمو کنیم ایا اثرات از بین میرن یا نه

مثلا نمونه زیر رو ببینید که برای من یک فایل ناشناخته بود و تغییراتی که ایجاد کرده

matin 99
11-05-2013, 18:28
چه طوری میشه ادرس یه سایت رو به فایروال کمودو معرفی کنیم تا اون سایت بلاک بشه؟ :n06:

Jadda
11-05-2013, 21:00
با سلام
علی آقا نظری در این مورد ندارین
و یک سئوال دیگه که ذهن منو مشغول کرده اینه که مثلا یک فایل یا ویروس ناشناخته در سیستم باشه و بعد از اجرا hips شروع به الارم کنه و بعد کاربر تعدادی از هشدارها رو allow کنه قاعدتا در قسمتهایی از سیستم فایل یا ویروس تغییراتی ایجاد میکنه حالا اگه توی قوانین hips که برای اون فایل یا ویروس سفارشی شده بریم و اون قسمتها رو ریمو کنیم ایا اثرات از بین میرن یا نه

مثلا نمونه زیر رو ببینید که برای من یک فایل ناشناخته بود و تغییراتی که ایجاد کرده

سلام

1- در مورد قانون"فقط خروجی" فایروال ، باید عرض کنم هر برنامه ای که نیاز به یک ارتباط با مبدا ورودی نداشته باشه بهتره این قانون اتخاذ بشه، بنابراین همه برنامه ها را بزارید "فقط خروجی" مگر اینکه نیاز به یک ارتباط وردی داشته باشندکه معمولا ندارن.

قبلا صحبتهایی کردم، مثلا این:
تنظیمات فایروال و نحو پاسخ دادن به سوالات فایروال ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
یا این:

(واسه این میگم برنامه ها را قانون فقط خروجی بدین!) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2- اون مورد آنتی هم رفع شده

3- اول اینکه اگر این اتفاق بیفته و بر فرض بعدا مشخص بشه فایل مخربه، باید یکسری کارها انجام داد، در واقع باید برید به سمت رفع آلودگی و تعمیر سیستم، با CCE سیستم را اسکن کنید و با ابزار Quick repair سیستم را تعمیر نمایید، با Autorun Analyzer موارد مشکوک را غیرفعال یا حذف کنید( یکسری فیلمهایی گذاشتم) ، توی CIS هم دسترسی های مجاز شده مربوطه را حذف نمایید. فایل را هم پیدا کنید توی سیستم و برای کومودو ارسال کنید.( البته همه اینها در صورتیکه فایل فرضا مخرب بوده باشه)

dvb595959
14-05-2013, 10:41
درود
علی جان نمیشه با تیم کومودو صحبت کنی شاید قانع بشن که آلارم رو کمی تغییرات درونش ایجاد کنن...حداقل صداش رو کاهش بدن... انصافا امروز صبح شوک بهم وارد کرد ناجور ... جدی میگم خیلی رو اعصابه:n24:

~~~
14-05-2013, 11:26
درود
علی جان نمیشه با تیم کومودو صحبت کنی شاید قانع بشن که آلارم رو کمی تغییرات درونش ایجاد کنن...حداقل صداش رو کاهش بدن... انصافا امروز صبح شوک بهم وارد کرد ناجور ... جدی میگم خیلی رو اعصابه:n24:

فکر کنم آویرا هم یه زمانی یه جیغ بنفش موقع ویرس پیدا کرد داشت که کلا برداشتش:n02:

Alinho
14-05-2013, 14:07
لعنتی تمام فایلهای کرک برنامه‌هامو از بین برد. چجوری میتونم این قابلیت رو غیرفعال کنم و فایلهای حذفی رو برگردونم؟:n28:

dvb595959
14-05-2013, 16:47
لعنتی تمام فایلهای کرک برنامه‌هامو از بین برد. چجوری میتونم این قابلیت رو غیرفعال کنم و فایلهای حذفی رو برگردونم؟:n28:
نگران نباشید.شما به قسمت قرنطینه برو و از اونجا کرکهایی که بهشون اطمینان داری رو ریستور کن.... بعدشم برای اینکه دوباره بهشون گیر نده کرکها رو به لیست فایلهای امن و همینطور استثنائات اضافه کن تا در امنیت باشن.

Jadda
14-05-2013, 22:42
درود

سلام

غیرفعالش کن.....

البته برای من فعاله.... من طرفدارشم.
یا صدای ویندوز را کمتر کن.

در مورد کرکها و نحو اعتماد سازی/روش مطمئن فهمیدن سالم بودن آنها/ عدم قرنطینه خودکار آنها/ کومودو چیزی را خودسر پاک نمیکنه/بازگرداندن آنها از قرنطینه/نحوه پاسخ گویی هشدار/استفاده از کیجن ها و .... همه و همه در قالب یک پست عریض و طویل بیان شده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). هر چند به ظاهر فقط به عنوان باز گرداندن فایل از قرنطینه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در لیست مطالب آموزشی جا خوش کرده، ولی فکر نمیکنم چیز ناگفته ای در این باره باقی گذاشته باشم.

Mr KING
14-05-2013, 22:57
سلام
چه طور میشه ادرس سایتی رو توسط فایروال بلاک کرد؟

Jadda
14-05-2013, 23:06
سلام
چه طور میشه ادرس سایتی رو توسط فایروال بلاک کرد؟

چند صفحه قبل توضیح داده شده، اگر موفق نشدید راهی نیست.

Nico-SMY
16-05-2013, 15:03
از دست آواست خسته شدم , یه روز تحریم میکنه .الانم حدود یک هفه است که هر دور روز انتی ویروسش آپدیت میشه .می خوام پاکش کنم و comodo internet security رو نصب کنم .فقط دودلم نمی دونم که آیا در حد اون هست یا نه؟
کسی می تونی برای ما قوت قلبی باشه و منو راهنمایی کنه؟
اگه بدرد نمی خوره به جای اون چی نصب کنم؟

dvb595959
16-05-2013, 15:21
از دست آواست خسته شدم , یه روز تحریم میکنه .الانم حدود یک هفه است که هر دور روز انتی ویروسش آپدیت میشه .می خوام پاکش کنم و comodo internet security رو نصب کنم .فقط دودلم نمی دونم که آیا در حد اون هست یا نه؟
کسی می تونی برای ما قوت قلبی باشه و منو راهنمایی کنه؟
اگه بدرد نمی خوره به جای اون چی نصب کنم؟
درود
آخه داداشی توی تاپیک کومودو انتظار داری دیگران بهت بگن برو یک آنتی دیگه نصب کن !!!!!!
در هر صورت من نظر شخصی خودم رو میگم....بقیه هم هر جور صلاح بدونن میتونن نظر بدن
من دوتا آنتی بیشتر نصب نکردم...نود و کومودو...ولی خدایی از کومودو تا حالا که راضی بودم...از زمانی هم که کومودو نصب کردم ویروسی نشدم... رایگان هم هست .... فارسی رو هم ساپورت میکنه... خلاصه برای من که عالی بوده و من کاملا راضی هستم.

Nico-SMY
16-05-2013, 15:43
درود
من دوتا آنتی بیشتر نصب نکردم...نود و کومودو...ولی خدایی از کومودو تا حالا که راضی بودم...از زمانی هم که کومودو نصب کردم ویروسی نشدم... رایگان هم هست .... فارسی رو هم ساپورت میکنه... خلاصه برای من که عالی بوده و من کاملا راضی هستم.

بقیه هم اون رو تایید می کنن؟ یعنی در حد آواست هست؟

dvb595959
16-05-2013, 15:53
بقیه هم اون رو تایید می کنن؟ یعنی در حد آواست هست؟
شاید بهترین راه این باشه که خودت تجربه کنی...من تجربه کار با آوست رو ندارم.وقتی دیدم کومودو نیازم رو به راحتی برطرف کرد دیگه سراغ انتی دیگه نرفتم.من فکر میکنم اگه بتونی بصورت حرفه ای کار با کومودو رو یاد بگیری از آنتی های دیگه دست بکشی.حالا بهتر از آوست باشه یا نباشه من نمیدونم.

Nico-SMY
16-05-2013, 16:15
راستی کومودو می تونه جلوی فلشهایی که ویروسین و به سیستم می زنیم اجرا میشن رو بگیره ؟

dvb595959
16-05-2013, 16:22
راستی کومودو می تونه جلوی فلشهایی که ویروسین و به سیستم می زنیم اجرا میشن رو بگیره ؟
حتی میتونید توی سندباکس اجرا کنی تا اگه ویروسی هم بخواد اجرا بشه برای ویندوزت خطری نباشه.

Nico-SMY
17-05-2013, 00:26
حتی میتونید توی سندباکس اجرا کنی تا اگه ویروسی هم بخواد اجرا بشه برای ویندوزت خطری نباشه.

این که گفتی یعنی چه؟
یعنی ویروس رو تشخیص می ده و ما همچنین می تونیم اون رو در سندباکس اجرا کنیم ؟
یا قادر به این کار نیست؟

dvb595959
17-05-2013, 06:41
این که گفتی یعنی چه؟
یعنی ویروس رو تشخیص می ده و ما همچنین می تونیم اون رو در سندباکس اجرا کنیم ؟
یا قادر به این کار نیست؟
به نقل از دوست خوبم علی عزیز: میشه گفت کومودو به همه فایلهای ناشناخته گیر میده مگر اینکه خلافش ثابت بشه.

Jadda
17-05-2013, 11:27

سلام

فلشی ویروسی باشه، آنتی ویروس کومودو _مثل بقیه آنتی ها_ ویروسها را شناسایی میکنه. اما اگر مثلا یه ویروسی باشه که هیچ آنتی ویروسی در اون لحظه نتونه شناسایی بکنه و ویروس بخواد از طریق فلش وارد سیستم بشه و سیستم شما را آلوده بکنه، بخش "حفاظت" کومودو جلوشو میگره.

^Byte
17-05-2013, 20:48
سلام دوستان ..

آیا کومودو می تونه جلوی ویروس های سخت افزاری رو بگیره مثل "بایوس . کارت شبکه . یا مودم ADSL " مخصوصا مودم ADSL که همه چینی هستند. شاید backdoor رو نصب باشه. اگه قویترین برنامه امنیتی و سخت افزاری رو داشته باشید با ویروسی شدن بایوس کار تمومه. چه جوری میشه جلوی این ویروس ها رو گرفت؟ یا بفهمیم کامپیوتر ما به این ویروس ها آلوده هستش یا نه??
یه نگاه به این بندازید بد نیست.

musa
17-05-2013, 22:46
سلام

چرا وقتی کومودو آپدیت نیست و یا زمانیکه چند روز از آپدیت شدنش میگذره موقع باز کردن کومودو و یا زمانیکه روی یک فایل برای اسکن کلیک میشه زمان زیادی (حدودا 4 دقیقه) طول میکشه تا برنامه باز بشه ؟

چون اتصال دائمی به اینترنت و امکان بروز کردن رو همیشه ندارم این مسئله آزار دهنده هست ،آیا راهی برای رفع این مشکل هست؟

با تشکر

Mr KING
17-05-2013, 22:49
سلام

چرا وقتی کومودو آپدیت نیست و یا زمانیکه چند روز از آپدیت شدنش میگذره موقع باز کردن کومودو و یا زمانیکه روی یک فایل برای اسکن کلیک میشه زمان زیادی (حدودا 4 دقیقه) طول میکشه تا برنامه باز بشه ؟

چون اتصال دائمی به اینترنت و امکان بروز کردن رو همیشه ندارم این مسئله آزار دهنده هست ،آیا راهی برای رفع این مشکل هست؟

با تشکر

دوست عزیز تا جایی که میدونم توی تنظیمات میشه اپدیت قبل از اسکن رو راحت غیرفعال کرد.

Nico-SMY
17-05-2013, 23:23
چطوری میشه یه کاری کرد که فلش همیشه تو سندباکس اجرا بشه؟
یا آپدیت قبل اسکن رو کجا میشه غیر فعال کرد؟

Jadda
17-05-2013, 23:45
چطوری میشه یه کاری کرد که فلش همیشه تو سندباکس اجرا بشه؟
یا آپدیت قبل اسکن رو کجا میشه غیر فعال کرد؟

در مورد فلش اگر اتوسندباکس فعاله بزاریدش روی سطحهای بالاتر، مورد خاصی نیست. برای تست هم چند تا از این ویروسهای تاپیک دانلود ویروس را بگیر و اجرا کن! البته با اون شرطی که عرض کنم. اگر هم اتوسندباکس خاموشه که HIPS عزیز هست.

برای آپدیت هم میتونید گزینه آپدیت خودکار را در همون قسمت تنظیمات غیر فعال کنید. تنظیمات> آپدیت> بررسی روزانه آپدیت دیتابیس

بعلاوه این قسمت: تنظیمات> آنتی ویروس> اسکن ها

alen sherif
18-05-2013, 07:20
سلام

با تشکر
راست میگه من هم چند روزی دسترسی به اینترنت نداشتم و آپدیتش نکرده بودم سرعتش به شدت کاهش پیدا کرده بود و اسکن هم نمی کرد یا بعد از 4 دقیقه تازه اگه دلش می خوا ست اسکن می کرد
اما حالا که آپدیتش کردم همه چیز به حال نرمالش برگشته اگه میشه این باگ رو هم گزارش کنید.:n16:
راستی جناب Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شما اسکن کاملت هم هوش مصنوعیش رو زیاده؟! تا حالا باش اسکن هم کردی؟!کار هم کرده؟! می دونستی CIS اسکن کاملش رو هوش مصنوعی زیاد کار نمی کنه؟! آدم هر چه قدر هم که کار داشته باشه حداقل یکبار اسکن کامل رو انجام میده بعدشم CIS یه گزینه داره که اگه مخرب پیدا نکرد سیستم رو خاموش کنه:n13:این باگ رو هم قربون دستت گزارش کن. ببخشید این عکس بالا رو دیدم این سوالات رو پرسیدم

musa
18-05-2013, 10:03
دوست عزیز تا جایی که میدونم توی تنظیمات میشه اپدیت قبل از اسکن رو راحت غیرفعال کرد.

مشکل اینجاست که خود برنامه هم با تاخیر خیلی زیادی باز میشه و فقط مسئله اسکن نیست و برای دسترسی مثلا به تنظیمات و کیوسک مجازی هم زمان زیادی طول میکشه تا باز بشن.

من تنظیمات رو انجام دادم ببینیم تا چند روز آینده که آپدیت نمیشه دوباره این تاخیرها هست یا نه.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان دیگه نظری راجع به این موضوع ندارند؟

realmz
18-05-2013, 11:57
سلام
بنده یه مشکلی دارم با فایروال کومودو
روی ویندوز 8 لپ تاپم نصبش کردم
حالا مدام windows explorer ریستارت میشه و اشکال از کومودو هست
چکار کنم؟

Jadda
18-05-2013, 16:47
راستی جناب Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شما اسکن کاملت هم هوش مصنوعیش رو زیاده؟! تا حالا باش اسکن هم کردی؟!کار هم کرده؟! می دونستی CIS اسکن کاملش رو هوش مصنوعی زیاد کار نمی کنه؟! آدم هر چه قدر هم که کار داشته باشه حداقل یکبار اسکن کامل رو انجام میده بعدشم CIS یه گزینه داره که اگه مخرب پیدا نکرد سیستم رو خاموش کنه:n13:این باگ رو هم قربون دستت گزارش کن. ببخشید این عکس بالا رو دیدم این سوالات رو پرسیدم

سلام

اگه سه هفته پیش گفتم کی حوصله فول اسکن داره، جوک نگفتم، واسه من چیزی به عنوان فول اسکن معنی نداره.... اسکن واسه اول راه خوبه، یه اسکنی دور هم بکنند و خوش باشن.:n02:

اما اتفاقا دیروز خدا خواست سیستم را فول اسکن بکنم (میدونست شما امروز اینجا پست میدی) اسکن انجام شد و هیچ مشکلی نبود.

بیا اینم سندش، دیروز جمعه 17 May:

ساعت 3 و 5 دقیقه و 10 ثانیه ظهر اسکن شروع شد 50 دقیقه بعد یعنی ساعت 3 و 55 دقیقه و 55 ثانیه تمام شد:

بله هوش مصنوعی هم روی زیاد هست.

انجام این اسکن که تقدیر الهی بود! اما آخرین باری که سیستم را فول اسکن کردم اصلا یادم نمیاد کی بوده. چند سال پیش؟!:n13:

alen sherif
19-05-2013, 06:41
اما اتفاقا دیروز خدا خواست سیستم را فول اسکن بکنم (میدونست شما امروز اینجا پست میدی) اسکن انجام شد و هیچ مشکلی نبود.

سلام
اول بگو ویندوزت چیه چند بیته بعدشم عکس از تمام تنظیمات آنتی بگیر بگذار:n05:
من هم بعد از دیدن پستت رفتم اسکن کامل کردم 1ساعت نیم طول کشید تا 47 درصد بشه بعدشم گیر کرد الان هم که دارم این پست رو می نویسم توقف رو زدم و نیم ساعته می خواد قطعش کنه:n21:
اینم فیلم تو گل موندنش

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])یه مشکل دیگه هم دارم اونم این که با هیچ آنتی دیگه ای غیر ازCISنمی تونم کنار بیام pedramجان در جریان هستند و اگه CIS اذیتم کنه باید از ویندوز هجرت کنم به لینوکس ولی اون جا هم COMODO نصب می کنم .البته تا حالا زیاد اذیت نکرده.:n11:

pedram_01
19-05-2013, 13:24
سلام
اول بگو ویندوزت چیه چند بیته بعدشم عکس از تمام تنظیمات آنتی بگیر بگذار:n05:
من هم بعد از دیدن پستت رفتم اسکن کامل کردم 1ساعت نیم طول کشید تا 47 درصد بشه بعدشم گیر کرد الان هم که دارم این پست رو می نویسم توقف رو زدم و نیم ساعته می خواد قطعش کنه:n21:
اینم فیلم تو گل موندنش

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])یه مشکل دیگه هم دارم اونم این که با هیچ آنتی دیگه ای غیر ازCISنمی تونم کنار بیام pedramجان در جریان هستند و اگه CIS اذیتم کنه باید از ویندوز هجرت کنم به لینوکس ولی اون جا هم COMODO نصب می کنم .البته تا حالا زیاد اذیت نکرده.:n11:

همیشه همون جا گیر میکنه ؟

یعنی سر 47 درصد و تو f و سر همون فایل گیر میکنه ؟ اگه اره یک بار f رو اسکن کن بعد ببین گیر میکنه.

alen sherif
19-05-2013, 20:38
همیشه همون جا گیر میکنه ؟

یعنی سر 47 درصد و تو f و سر همون فایل گیر میکنه ؟ اگه اره یک بار f رو اسکن کن بعد ببین گیر میکنه.

سلام
نه همیشه رو 47 در صد و رو یه جای مشخص نیست. اینکه می بینی درصد نشون می ده به خاطر اینه که رو پس زمینه گذاشتم اسکن کنه اگه رو حالت معمولی یا زیاد می گذاشتم اصلا درصد نشون نمیداد و گیر می کرد:n27:

Jadda
19-05-2013, 21:48
سلام
1-اول بگو ویندوزت چیه چند بیته بعدشم عکس از تمام تنظیمات آنتی بگیر بگذار:n05:
اینم فیلم تو گل موندنش

سلام

رسم بر اینه که اونی که مشکل داره اطلاعات میده، من که مشکلی ندارم. ویندوز؟ نسخه کومودو؟ آیا ارتقا دادید یا ورژن قبلی را حذف و نسخه جدید را نصب کردید clean install ؟ کنار کومودو چی دارید؟ از نبود بد سکتور مطمئنید؟

به هر حال آخرش که چی مثلا؟ این نوع از مشکلات باید شخصا گزاش بشه. شاید ازتون سوالاتی پرسیده بشه که به ذهن من نرسه.

توی فیلم چرا پشت سرهم روی توقف کلیک میکنی؟؟ خب بزار ببینیم یکبار که توقف را زدی چی میشه؟؟
هی تند و تند توقف/توقف/توقف:n02: همیشه همینجوری هستی:n06: نمیخوام بگم مشکل نداری، ولی فیلمه خنده داره:n14:

اینبار: یکبار فول اسکن بکن ببین تموم میشه؟
و: یکبار اسکن سریع بکن و توقف را بزن ببین اسکن متوقف میشه؟ یا فقط روی فول اسکن مشکل هست؟

شوخی نه، بلکه جدی: مشکل من اینه که تو نمیتونی از CIS دل بکنی:n02: از در میندازیمت، از پنجره میایی!:n12:

Mr KING
19-05-2013, 21:54
سلام خدمت " علی " آقا
سوالی داشتم در رابطه با CCE
این برنامه اگر در طول یک هفته آپدیت نشه برای دفعه بعد کل دیتابیس که 120 مگ هست رو دوباره دانلود میکنه
این مشکل رو چه طوری میشه حل کرد ؟

Jadda
19-05-2013, 22:02
سلام خدمت " علی " آقا
سوالی داشتم در رابطه با CCE
این برنامه اگر در طول یک هفته آپدیت نشه برای دفعه بعد کل دیتابیس که 120 مگ هست رو دوباره دانلود میکنه
این مشکل رو چه طوری میشه حل کرد ؟

سلام

از آپدیت CIS برای انجام آپدیت آفلاین CCE استفاده کنید.

همون فایل b شماره دار را وارد کنید کار میکنه.

alen sherif
19-05-2013, 22:42
سلام رسم بر اینه که اونی که مشکل داره اطلاعات میده، من که مشکلی ندارم. ویندوز؟ نسخه کومودو؟ آیا ارتقا دادید یا ورژن قبلی را حذف و نسخه جدید را نصب کردید clean install ؟ کنار کومودو چی دارید؟ از نبود بد سکتور مطمئنید؟ به هر حال آخرش که چی مثلا؟ این نوع از مشکلات باید شخصا گزاش بشه. شاید ازتون سوالاتی پرسیده بشه که به ذهن من نرسه. توی فیلم چرا پشت سرهم روی توقف کلیک میکنی؟؟ خب بزار ببینیم یکبار که توقف را زدی چی میشه؟؟ هی تند و تند توقف/توقف/توقف:n02: همیشه همینجوری هستی:n06: نمیخوام بگم مشکل نداری، ولی فیلمه خنده داره:n14: اینبار: یکبار فول اسکن بکن ببین تموم میشه؟ و: یکبار اسکن سریع بکن و توقف را بزن ببین اسکن متوقف میشه؟ یا فقط روی فول اسکن مشکل هست؟ شوخی نه، بلکه جدی: مشکل من اینه که تو نمیتونی از CIS دل بکنی:n02: از در میندازیمت، از پنجره میایی!:n12:
سلام
ویندوز 7 32bit
CIS 6.1.276867.2813
تست بد سکتور هم کردم همه چیز OK بود
توقف تو اسکن سریع به راحتی کار می کنه تو اسکن کامل هم تا وقتی گیر نکرده کار می کنه ولی وقتی گیر کرد برای بستنش چاره ای جز ری استارت نیست.
اینم که می بینی تند تند توقف می زنم به خاطر اینه که محصول مورد علاقم کار نمی کنه و اعصابم خورد می شه :n15:
وجود کاربرانی مثل من باعث ارتقا محصول میشه:n12:
تو فروم COMODO هم ثبت نام کردم سر فرصت مشکلم رو با اونا هم در میون میگذارم.

alen sherif
20-05-2013, 20:12
سلام
من رفتم تو تنظیمات اسکن کامل و تیک (از حالت فشرده خارج کردن و اسکن فایل فشرده)رو برداشتم و اسکن کردم 20 دقیقه طول کشید اسکن رو تموم کنه مسخره است من موندم با فایل های فشردم که تعدادشون هم کم نیست چه کار کنم:n04:
بعد از این اسکن واقعا موفق دارم از خنده کبود میشم:n08:

K1lou
21-05-2013, 06:43
با سلام
اگر تیک قسمتی که مشخص کردم رو در تنظیمات فایروال و hips بزنیم برای برنامه های امن چطور قانون ساخته میشه ؟ این گزینه بیشتر به چه دردی می خوره

alen sherif
21-05-2013, 17:14
سلام
من رفتم تو تنظیمات اسکن کامل و تیک (از حالت فشرده خارج کردن و اسکن فایل فشرده)رو برداشتم و اسکن کردم 20 دقیقه طول کشید اسکن رو تموم کنه مسخره است من موندم با فایل های فشردم که تعدادشون هم کم نیست چه کار کنم:n04:
بعد از این اسکن واقعا موفق دارم از خنده کبود میشم:n08:
سلام:n16:

من رفتم تو تنظیمات اسکن کامل و تیک (از حالت فشرده خارج کردن و اسکن فایل فشرده)رو زدم و گزینه (انتخاب حالت این اسکن)رو روی زیاد گذاشتم و اسکن کردم و تونست اسکن تموم کنه و گیر نکرد اما رو حالت معمولی و پس زمینه هنوز گیر می کنه
Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تو هم گذاشتی رو زیاد؟اگه آره چرا به من نگفتی به هر حال همینم خوبه حالا زمان بندی هم کردم هر یک ماه یکبار اگه وقت کردم .اسکن سریع رو روزانش کردم اونم رو پس زمینه:n20:
VIVA COMODO:n09:

Jadda
22-05-2013, 20:01
با سلام
اگر تیک قسمتی که مشخص کردم رو در تنظیمات فایروال و hips بزنیم برای برنامه های امن چطور قانون ساخته میشه ؟ این گزینه بیشتر به چه دردی می خوره

سلام

اگه تیک اون قسمت زده بشه، برای برنامه های امن در قسمت قوانین برنامه ها، قانون سفارشی ساخته میشه و دسترسی های برنامه هم اجازه داده میشه. در ابتدای کار خیلی توصیه نمیکنم فعالش بکنید فقط به این دلیل که لیست قوانین برنامه ها بلند بالا میشه و کمی هم شاید روی سرعت و کارایی تاثیر بزاره. ولی شاید برای محدود و سفارشی کردن برنامه های امن خوب باشه.

VIVA COMODO:n09:

VIVA ALEN_SHERIF

---

نسخه جدید هم در راهه، یک آپشنی هم اضافه شده به آنتی با قابلیت "Detect unwanted applications"، من گذاشتم "شناسایی برنامه های نامطلوب". تعریف سادش اینو قرار دادم:

برنامه‌های نامطلوب، برنامه‌هایی هستند که کاربران با میل خود آنها را دریافت نکرده‌اند و احتمالاً به طور ناخواسته دانلود شده‌اند و در گروه شِبه مخرب‌ها قرار می‌گیرند.

من منتظرشم چون Summary screen برمیگرده به همراه لیست پروسه های فعال.
To see is to believe

K1lou
23-05-2013, 17:17
با سلام
وقتی با پیغامهایی از طرف hips مواجه میشیم در برخورد با فایلهایی با پسوندهایی مثل tmp .خوب در این مورد میشه از ویروس توتال استفاده کرد . یا به روش دیگه ای بفهمیم فایل سالم هست یا نه

Jadda
24-05-2013, 20:06
با سلام
وقتی با پیغامهایی از طرف hips مواجه میشیم در برخورد با فایلهایی با پسوندهایی مثل tmp .خوب در این مورد میشه از ویروس توتال استفاده کرد . یا به روش دیگه ای بفهمیم فایل سالم هست یا نه

سلام

کلا VT یک مرجعی هست که هر فایلی را میشه چک کرد.

این پیغامها هم مربوط به نصب یا ارتقا یک برنامه میشه که خودم گاهی اوقات با توجه به امن بودن برنامه این هشدارها را Allow میکنم و اجازه میدم(بدون تکیه به VT).

تیک گزینه "فایلهایی که از طریق یک برنامه امن، نصب می شوند را امن فرض کن" را در قسمت اعتبار سنجی بزنید این موارد کمتر میشه.

alen sherif
25-05-2013, 09:18
سلام
ببخشید کسی با آنتی کومودو تو لینوکس کار کرده کسی می دونه آپدیت آفلاین چجوری میشه این خطا که نشون میده رو چجوری میشه درستش کرد؟:n16:اشتباه نشه من هنوز ویندوز رو دارم و CIS هم پابرجاست فقط خواستم یه یه مدتی با لینوکس کار کنم
linuxmint-14.1 32bit

saeediranzad
25-05-2013, 13:10
سلام کلانتر!
من هم میخواستم کومودو را برای لینوکس نصب کنم. ولی بعد دیدم کار اضافه ایست.
Linux is virus-proof

alen sherif
25-05-2013, 14:53
سلام کلانتر!
من هم میخواستم کومودو را برای لینوکس نصب کنم. ولی بعد دیدم کار اضافه ایست.
Linux is virus-proof
سلام
من رو هر سیستم عاملی که بخوام کار کنم باید کومودو نصب باشه حالا می خواد ویندوز باشه یا لینوکس یا اندروید:n09: تازه خود کومودو نوشته بود که لینوکس هم ممکنه از طرف ویروس ها تهدید بشه
خودت برو بخون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
VIVA COMODO:n02:

ArashMiniStar
25-05-2013, 16:35
آقا جدیدترین لینک کومودو اینترنت سکیوریتی رو میشه لطف کنید؟ من اومدم از سایتش دانلود کردم نصب کردم دیدم باز programe update داره!!:n15:
با تشکر فراوان:n16:

Jadda
25-05-2013, 16:48
آقا جدیدترین لینک کومودو اینترنت سکیوریتی رو میشه لطف کنید؟ من اومدم از سایتش دانلود کردم نصب کردم دیدم باز programe update داره!!:n15:
با تشکر فراوان:n16:

آخرین ورژن اینه:
6.1.276867.2813

اگر مال شما هم همنیه، و آپدیت برنامه هم دارید مشکلی نیست و اپدیت برنامه را دریافت کنید

ولی در غیر این صورت این لینک آخرین نسخه است:

aylar6888
26-05-2013, 00:25
سلام
من رو هر سیستم عاملی که بخوام کار کنم باید کومودو نصب باشه حالا می خواد ویندوز باشه یا لینوکس یا اندروید:n09: تازه خود کومودو نوشته بود که لینوکس هم ممکنه از طرف ویروس ها تهدید بشه
خودت برو بخون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام :
هیچ سیستم عاملی کامل نیست اما تعداد مخربهایی که برای لینوکس و مکینتاش که هسته لینوکس داره بسیار محدود و کمه و در صورت اجرا هم صدمات و تخریبش بسیار کتر و محدود تر از ویندوزه که آسیب پذیرترین سیستم عامله...اما مخربهای اندروید روزبروز بیشتر میشه و آخرین آماری که از اواخر سال 2012 داشتم بیش از 12000 مخرب اندرویدی شناسایی شده بود....

ALI16437
26-05-2013, 09:50
با سلام ،
من دیشب امدم رو سیستم خونه کومودو نصب کنم ویندوز 8 64 بیتی بعد از نصب سیستم کلا هنگ کرد برنامهای دیگه نصب نمیشد خود کومودو هیچ
پنجرهای ازش باز نمیشد وقتی وارد ویندوز میشدی دقیقا یک ربع ساعت طول کشید تا کومودو فعال بشه و ایکنش کنار ساعت ظاهر بشه روی هر ایکنی
کلیک میکردم دقیقا 5-6 دقیقه بعد ظاهرمیشد با پاک کردن کومودو مشکل کا مل حل شد .من پش خودم فکر کردم ممکنه کومودو به یک برنامه نصب شده
تو ویندوز همخانی نداره و این مشکل پیش اومده به همین دلیل ویندوز رو فرمت کردم و دوباره ویندوز 8 رو نصب کردم اینبار حتی فعال ساز ویندوز و درایورها
رو نصب نکردم ابتدا پس از نصب ویندوز کومودو ریختم ولی بازم مشکل پا برجا بود و سیستم هنگ و هیچ صفحه ای باز نمیشد
مشخصات سیستمم هم اینه
ECS-G41t-m16 مادربرد
core 2qued Q9450
8G ram

دوستان در صورت امکان راهنمایی کنید من چکار کنم کجا کار مشکل داره
ورژن کومودو هم جدیدترین ورژن هست چند روز پیش از سایت خودکومودو
دانلود کردم.

un4given.1991
26-05-2013, 10:27
با سلام ،
.....
...
.
دوستان در صورت امکان راهنمایی کنید من چکار کنم کجا کار مشکل داره
ورژن کومودو هم جدیدترین ورژن هست چند روز پیش از سایت خودکومودو
دانلود کردم.

سلام دوست عزیز
من هم این مشکلو با اومدن ورژن جدید داشتم به آقا علی گفتم .... گفت که باگه تو ورژن
جدید برطرف میشه !
ولی من یکسری کارا کردم که درست شد ..نمی دونم ربطی به درست شدن داشت یا نه ..
با همون حالت کند HIPS - Behavior Blocker - Antivirus & FW رو غیر فعال کردم ...
دیتابیس آنتی ویروس رو بهش معرفی کردم و یک اسکن ناقص انجام دادم ....
بعد 2 ریستارت کردن کم کم درست شد ... الان فقط Anti virus رو غیر فعال کردم تا اویرا تداخل
پیدا نکنه ....
Win7-32 bit ----Comodo IS 32 bit- AVira Av

ALI16437
26-05-2013, 11:00
با تشکر از un4given.1991 عزیز ،
علی جان نظر شما چیه ایا باگ نرمافزاری هست جدیدترین اپدیت
رو از کجا میتونم دانلود کنم چون اونی که واسه 5.8 بود را دانلود کردم
روی ورژن 6 جواب نداد سبز نشد فقط زرد شد پس شد HIPS - Behavior Blocker - Antiviru
رو غیر فعال کنم کومودو رو اپدیت کنم یک اسکن سریع کنم چطوری خدا میدونه
دیشب که نیم ساعتی رو ی اسکن سریع روی یک درصد گیر کرده بود اخرش با تسک مننجر
بستمش
ممنونم علی

K1lou
26-05-2013, 11:32
با سلام
دوستان من جدیدا با کومودو مشکل پیدا کردم . از ابتدا قضیه رو میگم

من روی سیستمم دو ویندوز 7 و 8 رو داشتم و از ویندوز 8 استفاده می کردم . چند روزی بود که متوجه شدم کومودو ابدیت نمیشه در همین زمان تصمیم گرفتم ویندوز 7 رو از سیستم حذف کنم با نرم افزار NanWick.Windows.Uninstaller.1.0_ ویندوز 7 رو پاک کردم . اما وقتی وارد ویندوز 8 شدم دو مشکل داشتم
یکی اینکه وایرلسم شناسایی میشد اما برای وصل شدن هر باز رمز می خواست و کومودو هم ابدیت نمی شد .
کومودو رو حذف کردم و خواستم دوباره نصب کنم که این ارور رو دریافت کردم

بعد از این ارور تصمیم به حذف ویندوز 8 گرفتم .
ویندوز 8 رو حذف کردم دوباره نصب کردم و کومودو رو نصب کردم ابدیت کردم و داشتم استفاده می کردم . با برنامه soluto استارت آپ سیستم رو چک کردم و کومودو دراگون رو از استارت آپ حذف کردم . اما بعد از مدتی متوجه شدم ویدجت کومودو از صففحه حذف شده و هر چی روی کومودو کلیک می کنم اجرا هم نمیشه ارور هم نمی ده اصلا انگار نصب نیست

دوباره کومودو رو پاک کردم و نصب دوباره انجام دادم . کمی کار کرد و بعد گرفتم ویندوز رو ابدیت کردم اما بعد از ری استارت برای پیکر بندی ابدیتهای ویندوز باز کومودو اصلا اجرا نمیشه . جالب اینجا بود که اینترنتم وصل بود ولی هیچ سایتی رو وارد نمی شدم بعد کومودو رو پاک کردم دیدم میتونم به سایتها وارد بشم . الان بدون کومودو دارم این پست رو میزنم . البته دارم نسخه جدید چند پست بالاتر رو دانلود میکنم تا با نصب اون هم یک امتحانی بکنم

نظر شما در مورد این مشکل چیه
با تشکر
پی نوشت :
الان دوباره کومودو رو نصب کردم . تاز مانی که سیستم رو ری استارت نکردم همه چی خوبه اما بعد از ری استارت نه با کلیک کردن اجرا میشه و نه میزاره سایتی باز بشه . اما اینترنتم وصل هست

saeediranzad
26-05-2013, 13:00
سلام
من تا حالا جایی نخوندم لینوکس ویروس گرفته باشه. (همچنین مک)
ولی فایروال استفاده میشه. نمیدونم چرا کومودو فایروال برای لینوکس نداده.

Jadda
26-05-2013, 18:57
سلام

در مورد مشکلاتی که دوستان فرمودند، مشکلش با ویندوز XP حل شده. طبق گفته ها و شنیده ها.

روی ویندوز 8 هم اگر از نسخه 64 بیتی ویندوز 8 استفاده میکنید در قسمت تنظیمات HIPS گزینه Enable enhanced protection mode را غیر فعال بکنید. غیر از این مورد باقی روشها تیریست در تاریکی.

K1lou
27-05-2013, 09:32
سلام

در مورد مشکلاتی که دوستان فرمودند، مشکلش با ویندوز XP حل شده. طبق گفته ها و شنیده ها.

روی ویندوز 8 هم اگر از نسخه 64 بیتی ویندوز 8 استفاده میکنید در قسمت تنظیمات HIPS گزینه Enable enhanced protection mode را غیر فعال بکنید. غیر از این مورد باقی روشها تیریست در تاریکی.

با سلام
علی جان با این روش هم مشکل حل نشد . من اصلا بعد از نصب نرفتم به حالت proactive . در حالت پیش فرض این گزینه ای که شما گفتین غیر فعال هست .

من نمی دونم چطور مشکل بوجود اومده برای من و دوستان . چون من مدتها بود از کومودو در ویندوز 8 64 بیتی استفاده می کردم و مشکلی نداشتم . اگه قرار بود مشکلی باشه باید از همون ابتدای انتشار ویندوز 8 متوجه میشدیم
حالا چطور یکدفعه این مشکلات بوجودو اومده نمی دونم
امیدوارم کومودو مشکل رو حل کنه

ALI16437
27-05-2013, 10:42
با تشکر از همه دوستان ،
متاسفانه این مشکل کلی هست من توی ویندوز 7 64بیتی هم تست کردم مشکل پابرجاست
متاسفانه انقدر هنگ هست که امکان ورود به تنظیمات و تغییرات در اون وجود نداره Jaddaعزیز
در صورت امکان این مشکل رو با کومودو در میون بگذارید وجواب و نتیجه رو اینجا اعلام کنید
و گفتن این نکته هم به نظرم لازم است که مشکل فقط با کومودو هست چون نود و کسپراسکای
بدون کوچکترین مشکلی کار میکنند .

با تشکر علی

pcsoft
28-05-2013, 10:35
با سلام
علی جان با این روش هم مشکل حل نشد . من اصلا بعد از نصب نرفتم به حالت proactive . در حالت پیش فرض این گزینه ای که شما گفتین غیر فعال هست .

من نمی دونم چطور مشکل بوجود اومده برای من و دوستان . چون من مدتها بود از کومودو در ویندوز 8 64 بیتی استفاده می کردم و مشکلی نداشتم . اگه قرار بود مشکلی باشه باید از همون ابتدای انتشار ویندوز 8 متوجه میشدیم
حالا چطور یکدفعه این مشکلات بوجودو اومده نمی دونم
امیدوارم کومودو مشکل رو حل کنه

سلام
مشکل عجیبی هست ولی شما یک بار با برنامه Your Uninstaller کومودو را در حالت Super Mode پاک بکنید و بعد ریستارت کنید و دوباره کومودو را نصب بکنید ببینین هنوز مشکل داره؟:n13:

alen sherif
28-05-2013, 18:04
من یه مشکلی دارم اونم اینکه سیستم رو هر بار ریست می کنم DNSکومودو تغییر می کنه و هر بار وارد سیستم می شم باید اول برم killSwitch -تعمیر سریع و DNSرو به حالت اولیش برگردونم

jolan57
28-05-2013, 21:32
کمودو ورژن 2 برای موبایل منتشر شد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] P2w=w705

ویژگی های جدید:
* Added Firewall
* Added Privacy Advisor, which detects apps with privileges
* Added Task Scheduler, which automates the antivirus scanning process
* Added System Optimizer, which helps to improve device performance

.AraMesh.
29-05-2013, 06:18
سلام" آقا این کومودو فایروال و INS ورژن آخر چقدر سنگین کار میکنه نسبت ب قبلی!!! کلی حرفه ای و پیچیده کردنش. صد رحمت به ورژن قبلی.اصلا مرور آپشناش با تاخیر. فایروالشو با CLT تست کردم فکر کنم از 340 ، 320 گرفت!!! کلی آپشنارو تغییر دادم ولی همون امتیاز قبلی. ( بهترینش روی حالت امن بود )

babialex
29-05-2013, 10:15
از وقتی کمودو روی پی سی نصب کردم سایت فیدیلیو رو نمیتونم باز کنم فقط هم همین یک سایت باز نمیشه با اینکه از لپ تاپ دیگه راحت باز میشه چکار باید کنم ؟

همه سایت ها باز میشه فقط همین یکی ایراد داره پیغام زیر رو میده

با هیچ مرورگری باز نمیشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

alen sherif
29-05-2013, 11:14
از وقتی کمودو روی پی سی نصب کردم سایت فیدیلیو رو نمیتونم باز کنم فقط هم همین یک سایت باز نمیشه با اینکه از لپ تاپ دیگه راحت باز میشه چکار باید کنم ؟

همه سایت ها باز میشه فقط همین یکی ایراد داره پیغام زیر رو میده

با هیچ مرورگری باز نمیشه

من هم این مشکل با سایت Avastدارم النته این طبیعی چون با هم در رقا بت هستند:n25:

ArashMiniStar
29-05-2013, 11:17
دوستان من این نسخه کومودو رو 6.1.276867.2813 دارم بازم پروگرم آپدیت داره.نمیدونم برای چی :
ورژن دیتابیس هم : 16340
کلا کومودو اصلا اینستالر خوبی نداره هنگام آپگرید کردن کلا برای من قاطی میکنه :n22:

pcsoft
29-05-2013, 11:20
من هم این مشکل با سایت Avastدارم النته این طبیعی چون با هم در رقا بت هستند:n25:

سایت Avast برای همه کاربرای ایرانی بسته شده ربطی هم به کومودو نداره

دوستان من این نسخه کومودو رو 6.1.276867.2813 دارم بازم پروگرم آپدیت داره.نمیدونم برای چی :
ورژن دیتابیس هم : 16340
کلا کومودو اصلا اینستالر خوبی نداره هنگام آپگرید کردن کلا برای من قاطی میکنه :n22:

توی نسخه 5 این مشکل آپدیت بیشتر بود الان کمتر شده.
البته اینستالر کومودو خیلی خوب برای من کار کرد. نسخه 5.10 رو به 6.1 ارتقا دادم و همه چیز درست بود.

ArashMiniStar
29-05-2013, 11:34
شما 6 رو به بالاتر انتقال بده میبینی.االبته باز شرایط فرق میکنه...

taoching
29-05-2013, 13:00
سلام دوستان عزیزم
من نمی دونم چرا وقتی سیستمم را روشن میکنم و ویوندوز میاد بالا، اما ویجتِ cis بالای دسکتاپ نمایش داده نمی شه! با اینکه تیک نمایشش را نیز زدم!! قبلن میومد اما چند هفته است نمایش داده نمی شه!!! کسی میدونه علتش چیست؟!!! ممنونم

soroush1985
29-05-2013, 15:07
سلام دوستان من بیشتر از یک ساله دارم از internet security comodo استفاده میکنم تا الان هیچ مشکلی نداشتم و واقعا عالی بوده.ولی از دیشب آنتی ویروس من آپدیت نمیشه میرم داخل سایت comodo نمیتونم comodo رو دانلود کنم,ولی زمانی که ip رو عوض میکنم میشه دانلود کرد!!؟؟همچنین مرورگر comodo dragon هم در قسمت آپدیتش خطا میده و اونم آپدیت نمیشه و اون تیک سبز رو نمیزنه.comodo internet security رو چند بار پاک کردم و دوباره نصب کردم ولی باز هم آپدیت نمیشه!!!حدس میزنم شرکت comodo داره ایران رو تحریم میکنه. کسی هست که بتونه به من کمک کنه؟پیشاپیش از لطفتون سپاسگذارم.adsl من از مخابرات خراسان رضوی

alen sherif
29-05-2013, 15:16
سلام دوستان من بیشتر از یک ساله دارم از internet security comodo استفاده میکنم تا الان هیچ مشکلی نداشتم و واقعا عالی بوده.ولی از دیشب آنتی ویروس من آپدیت نمیشه میرم داخل سایت comodo نمیتونم comodo رو دانلود کنم,ولی زمانی که ip رو عوض میکنم میشه دانلود کرد!!؟؟همچنین مرورگر comodo dragon هم در قسمت آپدیتش خطا میده و اونم آپدیت نمیشه و اون تیک سبز رو نمیزنه.comodo internet security رو چند بار پاک کردم و دوباره نصب کردم ولی باز هم آپدیت نمیشه!!!حدس میزنم شرکت comodo داره ایران رو تحریم میکنه. کسی هست که بتونه به من کمک کنه؟پیشاپیش از لطفتون سپاسگذارم.adsl من از مخابرات خراسان رضوی
سلام
کومودو ایران رو تحریم نکرده و نخواهد کرد و گر نه نمی ذاشت فارسیش کنیم
-سرعت اینترنت به خاطر اتفاقاتی که احتمال می دن بیفته از الان کم شده و چاره ای جز صبر و مدارا نداریم تا آبا از آسیاب بیفته:n08:بعضی از ها pn چیز و چیز تر شکن ها سرعت رو یکمی بالا می برند

alen sherif
29-05-2013, 15:51
سایت Avast برای همه کاربرای ایرانی بسته شده ربطی هم به کومودو نداره
.

-چه بد بختیم ما avastهم تحریممون کرد من چند وقت پیش با دیسک نجات کومودو به زور میاوردمش بالا آخیش یادش بخیر یه زمانی avast رو برای موبایل استفاده می کردم اما حالا فقط Comodo mobile

soroush1985
29-05-2013, 15:58
[QUOTE=alen sherif;7664229]سلام
-سرعت اینترنت به خاطر اتفاقاتی که احتمال می دن بیفته از الان کم شده و چاره ای جز صبر و مدارا نداریم تا آبا از آسیاب بیفته:n08:بعضی از ها pn چیز و چیز تر شکن ها سرعت رو یکمی بالا می برند

دوست عزیز آنتی ویروس avast هم بعد از اینکه فارسی شد ایران رو تحریم کرد.بنده الان با ip یه کشور دیگه تونستم آپش کنم ولی با ip ایران نمیشه .در ضمن سرعت اینترنت من خوبه مثلا سرعت دانلودم همیشه بالای 200 هست و الان هم همینه. تمام آنتی ویروسای دیگه مثل avira و ...رو امتحان کردم اونا آپ شدن و مشکلی از این بابت نبود.مطمئنم مشکل از خود شرکت comodo هست.

soroush1985
29-05-2013, 16:00
سلام

دوست عزیز آنتی ویروس avast هم بعد از اینکه فارسی شد ایران رو تحریم کرد.بنده الان با ip یه کشور دیگه تونستم آپش کنم ولی با ip ایران نمیشه .در ضمن سرعت اینترنت من خوبه مثلا سرعت دانلودم همیشه بالای 200 هست و الان هم همینه. تمام آنتی ویروسای دیگه مثل avira و ...رو امتحان کردم اونا آپ شدن و مشکلی از این بابت نبود.مطمئنم مشکل از خود شرکت comodo هست.

alen sherif
29-05-2013, 16:08
من همین الان آپ کردم مشکلی نداشت و با IP ایران هم هستم :n13:انشا الله Comodoمثل Avast بی وفا نیست و دوستانی که تو فارسی کردنش نقش داشتن رو تنها نمی ذاره

pcsoft
29-05-2013, 17:47
سلام
نسخه جدید COMODO Dragon 27.0.4.0 چند دقیقه ای هست که ارائه شده و من آپگرید کردم بدون هیچ مشکلی.
تنها مشکلی که باهاش داشتم این بود که منوها مثل نسخه های جدید کروم که بزرگ تر و پهن تر شدند، بزرگ شدند و با یک دستور ساده به حالت اولیه بر میگردند. کافیه این دستور رو به Properties شرتکات مربوط به دراگون قسمت Target با زدن یک space اضافه کنید.

alen sherif
29-05-2013, 19:17
من یه مشکلی دارم اونم اینکه سیستم رو هر بار ریست می کنم DNSکومودو تغییر می کنه و هر بار وارد سیستم می شم باید اول برم killSwitch -تعمیر سریع و DNSرو به حالت اولیش برگردونم
من برنامهConnectify رو نصب کرده بودم یه چند وقتی بود کار نمی کرد آنیستالش کردم مشکلم حل شد به نظرم یه جورایی مخربه CAT-QuickHeal هم مخرب تشخصش داد
لینک ویروس توتال ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8fbb2b7be276ca/analysis/)

ALI16437
29-05-2013, 19:56
Jadda عزیز
ما هنوز منتظریم ببینیم کومودو چه جوابی میده واسه مشکل ما
چون دوستدار کومودو هستیم

ممنونم علی

Jadda
29-05-2013, 20:28
سلام
نسخه جدید COMODO Dragon 27.0.4.0 چند دقیقه ای هست که ارائه شده و من آپگرید کردم بدون هیچ مشکلی.
تنها مشکلی که باهاش داشتم این بود که منوها مثل نسخه های جدید کروم که بزرگ تر و پهن تر شدند، بزرگ شدند و با یک دستور ساده به حالت اولیه بر میگردند. کافیه این دستور رو به Properties شرتکات مربوط به دراگون قسمت Target با زدن یک space اضافه کنید.

سلام

دراگون مرورگر مورد علاقه من هست، ( حس میکنم روی CIS تعصب ندارم ولی اگر کسی بگه انتخاب دراگون میتونسته از روی تعصب باشه میپذیرم!)

....... تم مشکی دراگون خیلی به دلم نمیشینه و از این تم برای دراگون استفاده میکنم، گفتم بزارم اینجا شاید به درد بخوره:

Jadda عزیز
ما هنوز منتظریم ببینیم کومودو چه جوابی میده واسه مشکل ما
چون دوستدار کومودو هستیم

ممنونم علی

سلام،

من تا جایی که در توانم باشه همه تلاشم را میکنم، و امیدوارم نسخه های پایدارتری را شاهد باشیم. خودم الان منتظرم، و صبر... البته از نوع صبر کوتاه، چون نسخه جدید نزدیک هست و فوت آخر مونده.

----

صفحه قبل از تحریم صحبت شده، باید عرض کنم که در دنیای 29+1 یا ست، چیزی مشخص نیست، ولی اگر چرخ به همین منوال بگرده از تحریم خبری نیست، ما در حال انجام یک بازی برد-برد هستیم.

مگر اینکه...... یه خورده هم دست خودمونه! اوه اوه اوه.. خودم سانسورش کردم!i!i!i!

K1lou
30-05-2013, 15:36
سلام خدمت دوستان
من که فعلا رفتم طرف کسپر تا مشکل کومودو رو ویندوز 8 حل بشه
اما یک سئوال برام پیش اومده که آیا میشه با فایروال کومودو چند تا پورت بخصوص در ویندوز رو بست مثلا پورت 8580
با تشکر

alen sherif
31-05-2013, 12:03
سلام
یه پیشنهاد دارم برای گروه هواداران کومودو تو گروه یه قسمت درست کنیم برای اینکه دوستان بیان بگن چجوری با CIS آشنا شدن چند وقته دارن از CIS استفاده می کنند از خاطراتشون با CIS بگن و خلاصه هر چی اسپم دارن اونجا خالی کنند و اینجا رو برای بحث های تخصصی بگذاریم:n16:

pedram_01
31-05-2013, 14:08

اینم قدرت کمودو

Jadda
31-05-2013, 18:07

Top protection score 6/6 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

COMODO is the only FREE

jolan57
31-05-2013, 19:56
نظرتون در مورد این عکس چیه ؟ چطور از یک مرورگر میخوان وارد سیستم من بشن ؟ جالب اینجاست رد ای پی هم گرفتم از چین بود !

dvb595959
31-05-2013, 20:05
نظرتون در مورد این عکس چیه ؟ چطور از یک مرورگر میخوان وارد سیستم من بشن ؟ جالب اینجاست رد ای پی هم گرفتم از چین بود !
فقط یک سوال..... از فریییییگت استفاده نکردی؟

jolan57
31-05-2013, 20:13
فقط یک سوال..... از فریییییگت استفاده نکردی؟
خیر.......

Jadda
31-05-2013, 21:27

سلام عباس

البته عباس خودت بهتر میدونی، ولی در کل برای کاربران دیگه باید عرض کنم که عموما ما (کاربران خانگی) نیازی به یک ارتباط ورودی نداریم. اونهم روی شبکه اینترنت و با یک "نرم افزار مرورگر" که قرار صورت بگیره.

بنابراین بهتره مسدود بشه. ضمن اینکه مبدا (آی-پی) چین باشه و هاستی هم من براش پیدا نکردم. مربوط به یک شرکت ارائه دهنده خدمات مخابراتی/اینترنتی میشه که میتونه یوزرهای زیادی در چین داشته باشه. چون یک پای قضیه هم مرورگر هست میتونه این پورتها مورد استفاده قرار بگیره. 80.8080.443

*به هر حال ارتباطی حتما باید با یک برنامه/سرویس برقرار بشه. مثل svchost یا همین مرورگرها یا ....

در مورد ورود به سیستم که فرمودی (کاری به این مورد ندارم کلی عرض میکنم) مرورگرها هم شکافهایی دارند که حکرها میتونند از این حفره ها استفاه بکنند. هدف هم لزوما نمیتونه دسترسی کامل به سیستم باشه، حتی میتونه اجرای یک کد مخرب رو دنبال کنند.

در نهایت میتونم بگم افزونه هایی که روی فایرفاکس نصب داری را هم یک بررسی بکن.

خوب شد این عکس را قرار دادی، حرفهایی که میزنیم باید عینیت هم داشته باشه. مثلا ایـنـجـا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خطاب به دوستمون یا باز همون دوستمون و ایـنـجـا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) البته قرار بود ایشون تستهایی انجام بده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و بزاره که ظاهرا وقتش نشد.

به هر حال نظارت فایروال برام توی این تصویر مشهوده، شاید فایروال دیگری داشتی این مورد را شاهد نبودی.( نمیدونم یه جورهایی به فایروال کومودو شدید اعتقاد دارم)

* کسی مطلبی در مورد حملات به مرورگها/یا از طریق مرورگها/و یا افزونه های نامطمئن، مد نظرش هست لینک بده، علاقمندم مطالعه کنم. مرسی.

K1lou
01-06-2013, 05:51
سلام خدمت دوستان
من که فعلا رفتم طرف کسپر تا مشکل کومودو رو ویندوز 8 حل بشه
اما یک سئوال برام پیش اومده که آیا میشه با فایروال کومودو چند تا پورت بخصوص در ویندوز رو بست مثلا پورت 8580
با تشکر

با سلام
علی اقا در این مورد نظری ندارین ؟
با تشکر

ALI16437
01-06-2013, 11:46
با سلام خدمت دوستان ،
من دیشب یک ساعت با کارشناسای کومودو از طریق گیگ بادی حرف زدم ولی زیر بار نرفتن که کمک کنن واسه نصب
کومودو و دیدن اشکالی که بعدنصب پیش میاد حرف اول و اخرشون هم این بود که پول میخواستن و میگفتن که باید
نسخه پرو رو بخری یا بابت استفاده از گیگ بادی پول بدی قبلا خیلی بهتر بود به صورت 30 روزه از گیگ بادی استفاده
رایگان میشود کرد میخواستم بدونم دوستان دیگه که از کمودو استفاده میکنند چطوری از گیگ بادی استفاده میکنند

دوستان متاسفانه یک خبر بد دارم موقع خرید گیگ بادی پیغام زیر ظاهر شد

Dear User,

Unfortunately based on your country of origin, Plimus is not allowed to continue this process.

The Office of Foreign Assets Control ("OFAC") of the US Department of the Treasury administers and enforces economic and trade sanctions based on US foreign policy and national security goals. OFAC maintains sanction programs with respect to several countries and to varying degrees. Plimus is obliged to follow US regulations and is therefore not permitted to conduct business with citizens and corporations based in the most stringent sanctioned countries on the OFAC list.

More details on OFAC can be found here: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Please be advised that receipt of this notification is not an indication of any wrong-doing, or suspicion thereof.

If you feel that this process was blocked by error please let us know at support@plimus.com . We apologize for any inconvenience this may cause, and we greatly appreciate your cooperation and understanding of our legal position.

Sincerely,
The Plimus Team

ممنونم علی ،

hamidrezaj
01-06-2013, 20:15
سلام دوستانی که روی ویندوز xp از comodo استفاده میکنند راضی هستند؟ چون میخوام از microsoft decurity essentials

بیام روی comodo , مثلا سرعت سیستم رو زیاد نمیگیره یا به کرک بازیها و... زیاد گیر نمیده که؟

البته خدا رو شکر مشکلی نداشتم ولی باز هم تعریف اینو خیلی شنیدم. و تصاویر بعضی از آموزشها از جمله
لود نمیشه
انشاءالله سربلند باشید

Jadda
01-06-2013, 20:32
با سلام
علی اقا در این مورد نظری ندارین ؟
با تشکر

اگر در مورد پوررت منظورتونه که از طریق فایروال ببندید. قوانین Global Rules

با سلام خدمت دوستان ،
1-من دیشب یک ساعت با کارشناسای کومودو از طریق گیگ بادی حرف زدم ولی زیر بار نرفتن که کمک کنن واسه نصب
کومودو و دیدن اشکالی که بعدنصب پیش میاد حرف اول و اخرشون هم این بود که پول میخواستن و میگفتن که باید
نسخه پرو رو بخری یا بابت استفاده از گیگ بادی پول بدی
2-قبلا خیلی بهتر بود به صورت 30 روزه از گیگ بادی استفاده رایگان میشود کرد میخواستم بدونم دوستان دیگه که از کمودو استفاده میکنند چطوری از گیگ بادی استفاده میکنند

3-دوستان متاسفانه یک خبر بد دارم موقع خرید گیگ بادی پیغام زیر ظاهر شد

1- پشتیبانی کومودو پولیه، به هر حال نمیتونن وقتشون را صرف کاربران نسخه Free بکنند. اصلا وقتش نیست( دقت کنید به بخش ساپورت و جامعه جهانی کاربران کومودو که رو به افزایش هست). حالا گه گاهی بیکار شدند به کاربران نسخه رایگان هم یه کمکی راهنمایی و جوابی میدن.

2- قبلا یه مدت به صورت 30روزه همراه CIS نصب میشد. الان نه. اتفاقا من از اولش هم روی این مورد تاکید نکردم که الان فقدانش تو ذوق بزنه.

3- در مورد خبر، از اول هم همین مورد وجود داشت. چیز جدیدی نیست.

البته نمیخوام خیلی وارد این موضوع بشم. ولی در چند جمله میتونم بگم اونها ملزم به رعایت قوانین ایالات متحده هستند. ولی دلیل بزرگ دیگه اینه که تا به اکنون از سوی شخص یا شرکتی از کشور ما درخواست دریافت نمایندگی برای کومودو ارسال نشده. (تا بچه گیره نکنه، مادر بهش شیر نمیده> تقاضا)
اگر این درخواست مطرح بشه و کومودو هم به عنوان یک بازار به کشور ما نگاه کنه، اون مورد که مطرح کردید قابل دور زدنه!!!
--------
ما فقط باید تلاش کنیم که اونها پاشون را از قوانین صریح کشور متبوع شون فراتر نزارند یا تحت فشارهای جانبی قرار نگیرند....اونوقت فلکه CIS را واسه ما میبندن!، راهکار هم رابطه تعاملی هست.

ArashMiniStar
01-06-2013, 20:36
کومودو که خیریه نزده پشتیبانی انلاینم بده خیلی عالانه که براش پول بخوان

Sent from my Xperia Neo V using Tapatalk 2

ALI16437
02-06-2013, 11:21
جهانی[/U] کاربران کومودو که رو به افزایش هست). حالا گه گاهی بیکار شدند به کاربران نسخه رایگان هم یه کمکی راهنمایی و جوابی میدن.

2- قبلا یه مدت به صورت 30روزه همراه CIS نصب میشد. الان نه. اتفاقا من از اولش هم روی این مورد تاکید نکردم که الان فقدانش تو ذوق بزنه.

3- در مورد خبر، از اول هم همین مورد وجود داشت. چیز جدیدی نیست.

البته نمیخوام خیلی وارد این موضوع بشم. ولی در چند جمله میتونم بگم اونها ملزم به رعایت قوانین ایالات متحده هستند. ولی دلیل بزرگ دیگه اینه که تا به اکنون از سوی شخص یا شرکتی از کشور ما درخواست دریافت نمایندگی برای کومودو ارسال نشده. (تا بچه گیره نکنه، مادر بهش شیر نمیده> تقاضا)
اگر این درخواست مطرح بشه و کومودو هم به عنوان یک بازار به کشور ما نگاه کنه، اون مورد که مطرح کردید قابل دور زدنه!!!
--------
ما فقط باید تلاش کنیم که اونها پاشون را از قوانین صریح کشور متبوع شون فراتر نزارند یا تحت فشارهای جانبی قرار نگیرند....اونوقت فلکه CIS را واسه ما میبندن!، راهکار هم رابطه تعاملی هست.

با تشکر از دوست خوبم Jadda عزیز ،
من پارسال نسخه پرو رو از کومودو خریدم چند ماه پیش وقتش تموم شد تو این یکسال هر وقت گیر کردم از کمک پشتیبانی کومودو استفاده کردم که انصافا خوب بود
من که کلی چیز یاد گرفتم از پشتیبانی ولی پارسال که میخواستم نسخه پرو رو بخرم با ip ایران هیچ مشکلی نداشت و من خیلی راحت با ip ایران نسخه پرو رو خریدم
ولی دیروز که رفتم یک نگاه به قیمتها بندازم دیدم که نوشته فوق ظاهر شد و کلی حالمون رو گرفت .البته حق با دوستانی هست که میگن نسخه رایگان پشتیبانی نداره
ولی بدون پشتیبانی اصلا فایده نداره ، هیچ کاری نمیشه کرد راستی Jadda عزیز این وقت بیکاریشون کی هست ماهم اون موقع مزاحمشون بشیم شاید جواب ما رو
هم دادند.

ممنونم علی

mrmmnb
02-06-2013, 13:31
امریکا قرار هست تحریم فروش تکنولوژی به ایران رو برداره که مربوط یه نرم افزار و ساخت افزار کامپیوتر هم میشه حالا اگه این اوکی بشه این جور موارد که وقتی میرم تو سایتی میگه به کشور شما سرویس نمیدیم و... برداشته میشه؟
یا مثلا تو یه سایت میریم اصلا اسم ایران تو لیست کشورهاش نیست(عراق و افغانستان رو داره ایران رو نداره )

hamidrezaj
02-06-2013, 15:23
سلام دوستانی که روی ویندوز xp از comodo استفاده میکنند راضی هستند؟ چون میخوام از microsoft decurity essentials

بیام روی comodo , مثلا سرعت سیستم رو زیاد نمیگیره یا به کرک بازیها و... زیاد گیر نمیده که؟

البته خدا رو شکر مشکلی نداشتم ولی باز هم تعریف اینو خیلی شنیدم. و تصاویر بعضی از آموزشها از جمله
لود نمیشه
انشاءالله سربلند باشید
دوستان عزیز لطفا به من هم جواب بدید

Phoenix71
02-06-2013, 16:44
دوستان کومودو روی ویندوز8 مشکل داره چون من روی 7 هیچ مشکلی نداشتم ولی از پست ها متوجه شدم.
چه مشکلاتی داره؟

Jadda
02-06-2013, 21:36
سلام

اصلا دوست ندارم در مورد تحریم صحبت کنم. فعلا که داریم بدون مشکل استفاده میکنیم. فردا که نیامدست فریاد مکن.....

----

واقعا اگه کومودو خرید این محصول را برای ما ازاد بزاره، کاربرانی هستند که دست به خرید این محصول بزنند؟؟ جالبه برام! :n13:

البته اگر کومودو حسابی برای کمک مردمی اعلام کنه من علاقمندم کمک کنم. ولی خرید برام بی معنیه. البته میدونم این احساس که یک تیم(گیک بادی) کنار کاربر هست خیلی دلگرم کننده است. ولی بدون این مورد هم ما از سایر کاربران آنتی های(حتی ارجینال) دیگه (حتی با رایگان بودن کومودو) در قسمت پشتیبانی خیلی عقب نیستیم.

دوستان عزیز لطفا به من هم جواب بدید

من خودم ویندوز 7 دارم و مشکلی ندارم. روی XP هم مشکلی نیست. در مورد کرکها مطلب یک از مطالب پست دوم تاپیک را بخونید. کلا به کرکها گیر میده. اگر مشکلی با آنتی مایکروسافت نداری روش بمون. هر وقت خودت واقعا متوجه شدی که باید تغییرش بدی، اونوقت، آنتی مایکروسافت را عوض کن. اگر وقعا احساس نقصان و خلا نمیکنی، دلیلی نداره آنتی ویروست را عوض کنی.
تعریفها را ولش کن. تعریف هر کسی از دیدگاه خودشه.... من یا هر کس دیگری اگر تعریف میکنیم از زاویه دید خودمون هست.

در مورد عکسها به روی چشم. البته قبلا تذکرش صادر شده بود که متاسفانه یادم رفت. عکسهای جدید میزارم تا پستها ناقص نباشه. مرسی.

دوستان کومودو روی ویندوز8 مشکل داره چون من روی 7 هیچ مشکلی نداشتم ولی از پست ها متوجه شدم.
چه مشکلاتی داره؟

موردی که مطرح شده عمومی نیست. من با دوستانی برخود داشتم که روی ویندوز 8 بدون مشکل کومودو دارند.

مورد مطرح شده هم پرفرومنس هست. مثلا کومودو هنگ میکنه و بالا نمیاد و ....

AM4
04-06-2013, 11:11
چرا من این مشکلو تو ویندوز 8 ندارم فقط همون اول که نصب میشه یه کم دیر میاد بالا ولی بعد از اپدیت هیچ مشکلی نداره الان هم داره مثل هلو روی ویندوز 8 اینترپرایز 64 بیت کار میکنه

ali_ab
06-06-2013, 20:37
با سلام به دوستان عزیز

به روی سیستم انتی ویروس کومودو نصب هست . بر پایه تجربه دوستان چه نرم محصولی از کومودو نص کنم که حلقه حفاظتی از سیستمم کامل بشه؟

از راهنمایی دوستان بی نهایت سپاسگزارم

پیروز و پاینده باشید

jolan57
06-06-2013, 20:52
با سلام به دوستان عزیز

به روی سیستم انتی ویروس کومودو نصب هست . بر پایه تجربه دوستان چه نرم محصولی از کومودو نص کنم که حلقه حفاظتی از سیستمم کامل بشه؟

از راهنمایی دوستان بی نهایت سپاسگزارم

پیروز و پاینده باشید
سلام
کمودو یک سوئیت امنیتی کامل است و نیاز به هیچ مکملی نداره
آنتی ویروس +کلود آنتی ویروس +حفاظت پیشرفته+سندباکس اتوماتیک+فایروال شما رو از داشتن هر نرم افزار دیگری بی نیاز میکند
میتونید از ویروس توتال آپلودر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برای اسکن فایل های ناشناخته ای که دانلود میکنید استفاده کنید
و از مالواربایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به صورت ریل تایم خاموش برای هفته ای یا 2 هفته ای یک بار اسکن استفاده کنید

Captain
06-06-2013, 23:15
ببخشین فرق بین کومودو اینترنت سکیوریتی فری و پرو چیه؟

Captain
06-06-2013, 23:30
دوستان بنظر شما Comodo IceDragon بهتره یا Comodo Dragon ؟؟؟

من هردوتاشم رو سیستم نصب کردم :دی

Jadda
07-06-2013, 00:14
ببخشین فرق بین کومودو اینترنت سکیوریتی فری و پرو چیه؟

هیچی...

CIS Pro

Unlimited Live Expert Virus Removal
Our Experts will clean your PC, uninstall old antivirus, and ensure your PC remains clean

CIS Complete

$500 Virus-Free Guarantee
If a PC that has Comodo Internet Security Complete 2013 installed becomes infected with a virus or malware and cannot be restored to working condition by our support team, we will cover the cost of repair by a Comodo certified service up to $500

پس هیچی

دوستان بنظر شما Comodo IceDragon بهتره یا Comodo Dragon ؟؟؟

من هردوتاشم رو سیستم نصب کردم :دی

با هر کدوم راحتری...

من چون از کروم خوشم میاد از دارگون استفاده میکنم.

Nico-SMY
08-06-2013, 22:54
سه تا سوال دارم :
1- این Comodo IceDrago با Comodo Dragon فرقش چیه ؟
2- تو تنظیمات Hips یک گزینه است که نوشته (( انتخاب پیغامهای هشدار به حالت پرگو )), این گزینه کارش چیه؟
3- تو پیکربندیها فرق Proactive با Internet Security چیه؟
ممنون میشم اگه جواب بدین.

Jadda
08-06-2013, 23:19
سه تا سوال دارم :
1- این Comodo IceDrago با Comodo Dragon فرقش چیه ؟
2- تو تنظیمات Hips یک گزینه است که نوشته (( انتخاب پیغامهای هشدار به حالت پرگو )), این گزینه کارش چیه؟
3- تو پیکربندیها فرق Proactive با Internet Security چیه؟
ممنون میشم اگه جواب بدین.

1-IceDragon is based on Firefox و Dragon is based on Chromium
2- بزارید همون توضیح ترجمه فارسی را بدم که بهتره: نمایش هشدارها در "حالت پرگو" قرار بگیره یعنی برای هر عملِ یک فایلِ مشکوک و ناشناخته کومودو پیغام میده. هیچ عملی از یک فایل ناشناخته از چشم کومودو و شما دور نمیمونه. HIPS پرگو هست=> یعنی زیاد حرف میزنه. (البته فقط برای پروسه های ناشناخته)
3- حالت پرواکتیو مناطق وسیعی از سیستم را پوشش میده و یک حفاظت کامل هست. (فرض کنید هشدارها بیشتر میشه) (هشدارها > رابطه مستقیم دارند< میزان حفاطت و جزء جزء شدن مراحل نظارت)

Nico-SMY
09-06-2013, 18:15
الان در مد proactive من اشتباهی یه پیام برای مدیا پلیر کلاسیک اومد گزینه مسدود رو زدم.از اون موقع تا حالا هیچ فیلمی مستقیم در این حالت پخش نمی کنه.یعنی اگه رو فیلم دبل کلیک کنی فیلم پخش نمیشه و ارور مسدود شدن میده ولی اگه open with کنم و بزنم با مدیا پلیر کلاسیک , اون فیلم رو میشه دید و با اون باز میشه.مدیا پلیر کلاسیک هم فقط تو برنامه های ناشناخته بود که فرستادم تو برنامه های امن, ولی بازم درست نشد.
اصلا چطوری میشه تمام تنظیمات یک مد رو ریست کرد؟

Jadda
09-06-2013, 20:42
الان در مد proactive من اشتباهی یه پیام برای مدیا پلیر کلاسیک اومد گزینه مسدود رو زدم.از اون موقع تا حالا هیچ فیلمی مستقیم در این حالت پخش نمی کنه.یعنی اگه رو فیلم دبل کلیک کنی فیلم پخش نمیشه و ارور مسدود شدن میده ولی اگه open with کنم و بزنم با مدیا پلیر کلاسیک , اون فیلم رو میشه دید و با اون باز میشه.مدیا پلیر کلاسیک هم فقط تو برنامه های ناشناخته بود که فرستادم تو برنامه های امن, ولی بازم درست نشد.
اصلا چطوری میشه تمام تنظیمات یک مد رو ریست کرد؟

سلام

قسمت قوانین برنامه ها در HIPS را چک کنید. هر قانونی که مربوط به مدیاپلیر بود از لیست حذف کنید. بهترین راه اینه که اول روی فیلم دابل کلیک کنید. بعد قاعدتا ارور میده. بعدش برید و بخش گزارشها و اتفاقات حفاظت پیشرفته را ببنید چه چیزی مسدود شده.

در مورد ریست کردن تنظیمات از طریق بخش تعیین پیکربندی باید امکان پذیر باشه. خودمم نتونستم از این طریق 100 درصد جواب بگیرم.

Nico-SMY
09-06-2013, 21:56
فایل لوگ اینو میکه , حالا کجا باید برم برای اینکه درستش کنم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Jadda
09-06-2013, 22:31
فایل لوگ اینو میکه , حالا کجا باید برم برای اینکه درستش کنم؟

سلام

لاگ بسیار عالی قرار دادید.

فایل mpc-hc.exe قادر به اجرا نیست و دسترسی به رم به این فایل داده نمیشه. بنابراین خیلی راحت میتونید رفع انسداد بکنید.

وارد تنظیمات بشوید و قوانین برنامه ها در HIPS و وارد تنظیمات پروسه explorer.exe بشود و از قسمت استثنائات، وارد قسمت فایل/پوشه های مسدود بشود و فایل mpc-hc.exe را از لیست حذف کنید

تصویر: (البته من برای مثال فایل Nitro pdf.exe را اونجا قرار دادم تا بهتر متوجه بشید):

Nico-SMY
09-06-2013, 23:05
دستتون درد نکنه .درست شد .دیگه داشتم ناامید میشدم و می خواستم از دوباره اونو نصب کنم.
ممنون.

alen sherif
10-06-2013, 16:45
سلام
چند روزی که از سیستمم رفتار های مشکوک می بینم خود به خود ریستارت می کنه یا سیستم رو خاموش می کنه بعضی از نرم افزار ها باز نمیشه متوجه شدم تو درایو C پوشهUser ویروسی وجود داره دوبار توسط CIS شناسایی و حذف شد اما چند روز بعدش دوباره با یه اسم دیگه سر و کلش پیدا میشه اینم بگم CIS با اسکن بی درنگ شناساییش نمی کنه و باید هر موقع که سر و کلش پیدا شد برم و به صورت دستی اون پوشه خاص رو اسکن کنم از دست Hips هم تا حالا کاری بر نیومده فرمتش هم .dll هست دوستان اگه نظری راه حلی برای خلاص شدن از دست این ویروس چشم سفید دارند بگند:n16:

dvb595959
10-06-2013, 19:03
درود
از دوستان کسی تا حالا از دیسک نجات کومودو استفاده کرده؟
من سعی کردم روی فلش اینکارو انجام بدم ولی بعد از اینکه یک فلش بوت از فایل ایزو ساختم (فایل ایزو رو از سایت خود کومودو گرفتم) موقع بوت ارور داد و نتونستم باهاش بوت بشم.
بعدش رفتم و از فایل ایزو کاسپر استفاده کردم و باز فلش بوت ساختم که اینبار بوت شد و وارد شدم و حتی ابدیت هم کردم و یکبار هم اسکن سریع رو انجام دادم ولی یک مرتبه دیدم سیستم کرا نمیکنه و بعد از ریستارت ویندوزم بالا نیومد و روی صفحه مشکی موند. سعی کردم توسط COMODO Time Machine که قبلا نصب کرده بودم سیستم رو برگردونم ولی بازم نشد...
در هر صورت اگه کسی از دیسک نجات کومودو استفاده کرده بگه که قابل ابدیت هست یا نیست؟
نسبت به دیسک نجات کاسپر که تعریفش رو میدن چجوریه؟
توضیحات اضافه تر اگه دارید لطفا...

alen sherif
10-06-2013, 20:59
درود
از دوستان کسی تا حالا از دیسک نجات کومودو استفاده کرده؟
من سعی کردم روی فلش اینکارو انجام بدم ولی بعد از اینکه یک فلش بوت از فایل ایزو ساختم (فایل ایزو رو از سایت خود کومودو گرفتم) موقع بوت ارور داد و نتونستم باهاش بوت بشم.
بعدش رفتم و از فایل ایزو کاسپر استفاده کردم و باز فلش بوت ساختم که اینبار بوت شد و وارد شدم و حتی ابدیت هم کردم و یکبار هم اسکن سریع رو انجام دادم ولی یک مرتبه دیدم سیستم کرا نمیکنه و بعد از ریستارت ویندوزم بالا نیومد و روی صفحه مشکی موند. سعی کردم توسط COMODO Time Machine که قبلا نصب کرده بودم سیستم رو برگردونم ولی بازم نشد...
در هر صورت اگه کسی از دیسک نجات کومودو استفاده کرده بگه که قابل ابدیت هست یا نیست؟
نسبت به دیسک نجات کاسپر که تعریفش رو میدن چجوریه؟
توضیحات اضافه تر اگه دارید لطفا...
سلام
بنده استفاده کردم قابل آپدیت هست هم به صورت آنلاین هم به صورت آفلاین آپدیتشم با آپدیتCISیکیه
من رو DVD امتحان کردم رو فلش امتحان نکردم با برنامه EasyBCD 2.1 می تونید بدون نیاز به فلش و DVD دیسک نجات رو تو منو بوت:n02: ویندوزت بیاری و ازش استفاده کنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Jadda
10-06-2013, 21:18
سلام
چند روزی که از سیستمم رفتار های مشکوک می بینم خود به خود ریستارت می کنه یا سیستم رو خاموش می کنه بعضی از نرم افزار ها باز نمیشه متوجه شدم تو درایو C پوشهUser ویروسی وجود داره دوبار توسط CIS شناسایی و حذف شد اما چند روز بعدش دوباره با یه اسم دیگه سر و کلش پیدا میشه اینم بگم CIS با اسکن بی درنگ شناساییش نمی کنه و باید هر موقع که سر و کلش پیدا شد برم و به صورت دستی اون پوشه خاص رو اسکن کنم از دست Hips هم تا حالا کاری بر نیومده فرمتش هم .dll هست دوستان اگه نظری راه حلی برای خلاص شدن از دست این ویروس چشم سفید دارند بگند:n16:

سلام

من فقط میتونم کلیات را بگم، لیست فایل های امن را بررسی کنید و اگر احیاناً موارد مشکوک دیدید از لیست حذف کنید. همین الان سیستم را یک اسکن بکن (اسکن سریع و اسکن پوشه user) ببین چی پیدا میکنه. با ابزار Autorun Analyzer سیستم را چک کنید و ببینید فایل/سرویس مشکوکی میبینی که با ویندوز راه اندازی بشه.

مورد اگر واقعا مربوط به ویروس و آلودگی باشه باید اطلاعات دقیقتری داشته باشیم که در بخش سیستمهای آلوده ابزارهاش هست و دوستان میتونند کمک کنند.

در مورد دیسک نجات من جدیداً تستی نکردم، ولی پارسال همون موقع که تازه منتشر شده بود یکی دوبار تستش کردم، آپدیتش هم همون آپدیت CIS هست و اگر اشتباه نکنم وقتی CIS روی سیستم نصب باشه از همون آپدیت و همون مسیر دیتابیس CIS به طور پیشفرض استفاده میکرد.
به نظر من دیسک نجات کسپر بهتر است(در پاکسازی) کومودو هم بدک نیست.

dvb595959
10-06-2013, 22:29
سلام
بنده استفاده کردم قابل آپدیت هست هم به صورت آنلاین هم به صورت آفلاین آپدیتشم با آپدیتCISیکیه
من رو DVD امتحان کردم رو فلش امتحان نکردم با برنامه EasyBCD 2.1 می تونید بدون نیاز به فلش و DVD دیسک نجات رو تو منو بوت:n02: ویندوزت بیاری و ازش استفاده کنی
مرسی از پاسخ.... با برنامه EasyBCD میشه دیسک نجات کومودو و کاسپر رو همزمان در منوی بوت آورد؟ تداخلی ایجاد نمیشه؟

alen sherif
11-06-2013, 00:15
سلام

من فقط میتونم کلیات را بگم، لیست فایل های امن را بررسی کنید و اگر احیاناً موارد مشکوک دیدید از لیست حذف کنید. همین الان سیستم را یک اسکن بکن (اسکن سریع و اسکن پوشه user) ببین چی پیدا میکنه. با ابزار Autorun Analyzer سیستم را چک کنید و ببینید فایل/سرویس مشکوکی میبینی که با ویندوز راه اندازی بشه.

مورد اگر واقعا مربوط به ویروس و آلودگی باشه باید اطلاعات دقیقتری داشته باشیم که در بخش سیستمهای آلوده ابزارهاش هست و دوستان میتونند کمک کنند.

در مورد دیسک نجات من جدیداً تستی نکردم، ولی پارسال همون موقع که تازه منتشر شده بود یکی دوبار تستش کردم، آپدیتش هم همون آپدیت CIS هست و اگر اشتباه نکنم وقتی CIS روی سیستم نصب باشه از همون آپدیت و همون مسیر دیتابیس CIS به طور پیشفرض استفاده میکرد.
به نظر من دیسک نجات کسپر بهتر است(در پاکسازی) کومودو هم بدک نیست.
سلام
لیست فایل های امن رو پاک کردم و اسکن اعتبار سنجی رو انجام دادم 50 تا فایل ناشناخته پیدا کرد که همشون رو می شناختم و برام امن بودند اسکن سریع و اسکن پوشه Users رو هم انجام دادم چیزی پیدا نکرد به نظرم تو همون دوباری که CIS شناسایی و قرنطینش کرد دخلش اومده:n24: با این حال Clean_Endpoint :n25:(همون ویدئو که خودت درست کردی)رو اجرا کردم تو Autorun Analyzer هم 50 تا Unsafe پیدا کرد که از نظر من همشون Safe بودن تو تعمیر سریع هم همه چیز OK بود اسکن سریع CCE هم تهدیدی پیدا نکرد

مرسی از پاسخ.... با برنامه EasyBCD میشه دیسک نجات کومودو و کاسپر رو همزمان در منوی بوت آورد؟ تداخلی ایجاد نمیشه؟
میشه و تداخلی پیش نمیاد

dvb595959
11-06-2013, 09:39
درود
الان داشتم به این فکر میکردم که خیلی از دوستان مثل خودم بعضی از مواقع مجبور میشن که کومودو رو به تنظیمات اولیه برگردونن...البته اگه در اول نصب یک بکاپ از تنظیمات پیکر بندی خودشون گرفته باشن... من الان از تنظیمات اورجینال پیکر بندی در حالت فایروال و اینترنت سکوریتی بکاپ گرفتم ولی در حالت پرو اکتیو بکاپ اورجینالش رو ندارم...این دوتای رو که خودم دارم برای دوستان میزارم و اگه از دوستان بکاپ از حالت پرو اکتیو داره (البته اورجینال) بزاره...

back up orjinal az tanzimat paikar bandi comodo6 halate internet securit ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])y

back up orjinal az tanzimat paikar bandi comodo6 halate firewall security ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

راستی علی آقا اگه امکانش هست میخام تنظیمات پرو اکتیو خودتون رو هم اگه امکانش هست برام بفرستید...:n16:

pedram_01
11-06-2013, 14:27
منم کمودو دارم همیشه هم اپدیتش میکنم الان هم فول اسکن کردم و چیزی پیدا نکرد و با CCE هم چیزی پیدا نکرد ولی احساس میکردم که ویروسی شدم این اسکن با مالوربایت که 3 دقیقه داره اسکن میکنه و هنوز کلی مونده برام جالب بود پس کمودو داره چکار میکنه :n04: کرک مرکم ندارم بگین شاید کرک باشه :n30: باز مجبورم کمودو رو پاک کنم نورتون یا بیت یا اوریا نصب کنم ببینم مالور بایت راست میگه یا کمودو :n24:

jolan57
11-06-2013, 14:36
لوگی رو که آخرش مالوابایت بهتون میذاره اینجا آپلود کنید

pedram_01
11-06-2013, 14:55
لوگی رو که آخرش مالوابایت بهتون میذاره اینجا آپلود کنید

منظور شما اینه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یا اگه چیز دیگه ای هست بگید تا براتون اپلود کنم

jolan57
11-06-2013, 15:01
خب این لوگ نشون میده کمودو کارش رو به خوبی انجام داده شما ویروسی نشدین
Memory Processes Detected: 0
(No malicious items detected)

Memory Modules Detected: 0

این مواردی هم که پیدا کرده مربوط به ریجستری می باشد که فکر کنم ریجستری های یک بازی هست که نصب کردین و مالواربایت اونها رو ویروس (Adware ) میشناسه
HKCR\CLSID\{22222222-2222-2222-2222-220022222258} (Adware.GamePlayLab) -> No action taken.
با ccleaner ریجستری خود را پاکسازی کنید

باز مجبورم کمودو رو پاک کنم نورتون یا بیت یا اوریا نصب کنم ببینم مالور بایت راست میگه یا کمودو

به نظر منم بهتره برین سراغ نرم افزارهای بالا و هر وقت به کمودو کامل اعتماد پیدا کردین دوباره بیایید سمت کمودو و نصبش کنید

pedram_01
11-06-2013, 15:05
خب این لوگ نشون میده کمودو کارش رو به خوبی انجام داده شما ویروسی نشدین
Memory Processes Detected: 0

Memory Modules Detected: 0

این مواردی هم که پیدا کرده مربوط به ریجستری می باشد که فکر کنم ریجستری های یک بازی هست که نصب کردین و مالواربایت اونها رو ویروس (Adware ) میشناسه
HKCR\CLSID\{22222222-2222-2222-2222-220022222258} (Adware.GamePlayLab) -> No action taken.
با ccleaner ریجستری خود را پاکسازی کنید

به نظر منم بهتره برین سراغ نرم افزارهای بالا و هر وقت به کمودو کامل اعتماد پیدا کردین دوباره بیایید سمت کمودو و نصبش کنید

اون اخر اخر نوشته

Folders Detected: 3
C:\Program Files (x86)\Funmoods (PUP.FunMoods) -> No action taken.
C:\Program Files (x86)\Funmoods\1.8.4.0 (PUP.FunMoods) -> No action taken.
C:\Program Files (x86)\Funmoods\1.8.4.0\bh (PUP.FunMoods) -> No action taken.

این چیه ؟

jolan57
11-06-2013, 15:17
اون اخر اخر نوشته

Folders Detected: 3
C:\Program Files (x86)\Funmoods (PUP.FunMoods) -> No action taken.
C:\Program Files (x86)\Funmoods\1.8.4.0 (PUP.FunMoods) -> No action taken.
C:\Program Files (x86)\Funmoods\1.8.4.0\bh (PUP.FunMoods) -> No action taken.

این چیه ؟
اینها اسمایلی و شکلک های فیسبوک هستند که خودتون نصب شده یا ناخواسته نصب شده
اینها ویروس نیستند ولی برنامه هایی هستند که ناخواسته نصب میشن و کاربر رو اذیت میکنند , هدف بیشتر اینها تبلیغات هست , فکر کنم راحت بتونید از control panel فایل رو ریموو کنید
اینجا هم توضیح داده

mrmmnb
11-06-2013, 22:58
سلام
من رو DVD امتحان کردم رو فلش امتحان نکردم با برنامه EasyBCD 2.1 می تونید بدون نیاز به فلش و DVD دیسک نجات رو تو منو بوت:n02: ویندوزت بیاری و ازش استفاده کنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه اشتباه نکنم منظورت این هست که فایلای اون دیسک نجات رو روی هارد بزاریم و مثل ویندوز یه گزینه توی بوت اضافه میشه و هر وقت خواستیم با اون بیاریم بالا
اگه منظورتون همینی که گفتم هست میشه اموزشش رو بزاری چطوری این کار رو میکنید؟
با تشکر

alen sherif
12-06-2013, 10:31
اگه اشتباه نکنم منظورت این هست که فایلای اون دیسک نجات رو روی هارد بزاریم و مثل ویندوز یه گزینه توی بوت اضافه میشه و هر وقت خواستیم با اون بیاریم بالا
اگه منظورتون همینی که گفتم هست میشه اموزشش رو بزاری چطوری این کار رو میکنید؟
با تشکر
سلام
منظورم رو درست فهمیدید
1.برنامه رو که باز کردی رو گزینه Add new Entry کلیک می کنی

2.تو پنجره ای که باز شد روی سربرگ ISO کلیک می کنی تو Name هم هر اسمی دوست داشتی بنویس روی سه نقطه و دوربین کلیک کن فایل ISO دیسک نجات رو بهش

معرفی کن و روی Add Entry کلیک کن

3.بعدش هم میاد Defragment می کنه بعد هم دیگه کارش تمومه

4.تو گزینه Edit Boot Menu هم می تونی اسمش رو تغییر بدی جاش رو تو منو بوت تغییر بدی از منو بوت حذفش کنی با اون تیکه هم می تونی پیش فرضش کنی برا بوت

فقط یادت باشه فایل ISO رو تکونش ندی:n02:

K1lou
12-06-2013, 14:40
با سلام
دوستان خبری از حل مشکل کومودو در ویندوز 8 نشد ؟
با تشکر

Jadda
13-06-2013, 22:14
با سلام
دوستان خبری از حل مشکل کومودو در ویندوز 8 نشد ؟
با تشکر

سلام

هنوز آپدیتی نیومده.

Saeid1212
14-06-2013, 09:41
سلام دوستان
:n01:
من کوکودو رو روی ویندوز 8 نصب کردم و تمام آپدیتها هم انجام شد و مشکلی نداره و کار میکنه. فقط وقتی میخوام حالت پیکربندی امنیتی رو از Internet security تغییر بدم و به Proactive securty برم دیگه کومودو از کار میافته یعنی بعد از ریستارت دیگه بالا نمیاد و ایکنش گوشه پایین سمت راست نمیاد و حتی اگه روی فایل اجرایی برنامه کلیک کنم بی فایده هستش. البته وقتی از Task manager ویندوز برنامه های در حال اجرا رو نگاه میکنم کومودو هم هستش ولی همونطور که گفتم ایکنش اون پایین کنار ساعت نمیاد.
ممنون میشم راهنمایی کنید و بفرمایید چه راه حلی داره؟یا اینکه اصلا نمیاد حالت پیکربندی رو عوض کنم؟:n16:

Jadda
14-06-2013, 18:33
سلام دوستان
:n01:
من کوکودو رو روی ویندوز 8 نصب کردم و تمام آپدیتها هم انجام شد و مشکلی نداره و کار میکنه. فقط وقتی میخوام حالت پیکربندی امنیتی رو از Internet security تغییر بدم و به Proactive securty برم دیگه کومودو از کار میافته یعنی بعد از ریستارت دیگه بالا نمیاد و ایکنش گوشه پایین سمت راست نمیاد و حتی اگه روی فایل اجرایی برنامه کلیک کنم بی فایده هستش. البته وقتی از Task manager ویندوز برنامه های در حال اجرا رو نگاه میکنم کومودو هم هستش ولی همونطور که گفتم ایکنش اون پایین کنار ساعت نمیاد.
ممنون میشم راهنمایی کنید و بفرمایید چه راه حلی داره؟یا اینکه اصلا نمیاد حالت پیکربندی رو عوض کنم؟:n16:

سلام

با کومودو سیستم را اسکن سریع بکن + اسکن اعتبار سنجی و بعد بزاری روی پرواکتیو و ریستارت نکن و در قسمت HIPS تیک گزینه

(Enable enhanced protection mode (requires a system restart

را بردار و بعد ریستارت کن. دسکتاپ و استارت آپ ویندوز هم بهتره خلوت باشه.

اگه مورد باقی باقی بود، میتونید روی اینترنت سکیوریتی نگه دارید ولی درتنظیمات، تیک اون قسمتها که همیشه بیان شده( پست دوم) را بزنید/بردارید

Jadda
14-06-2013, 18:34
------------------------------

پست قبلیم اینجا تکرار شد.

به هر حال، یه عکس میزارم ببینیم.

Saeid1212
14-06-2013, 19:40
ممنون از راهنماییت ولی فایده نداشت و باز همون حالت پیش اومد.

aylar6888
15-06-2013, 00:57
درود علی جان...:n16:
سه تا سوال داشتم :
1- چطور میشه با کومودو یا هر طریق دیگه پورتهای ورودی رو بست؟؟؟؟
2- اگه پورتهای ورودی بسته باشن باز میتونن سیستم رو ه...ک کنن؟؟؟
3- امکان دور نخوردن فایروال کومودو را تا چه حد میدونین؟؟؟ ینی میشه بدون اینکه پیغامی داده بشه یا پیغامی تایید بشه وارد سیستم شد؟؟؟ درجه حساسیت فایروال رو اگه بالا ببریم رابطه مستقیم داره با این موضوع یا روی اتوماتیکم ورودیها رو حتما اعلام میکنه؟؟
ممنون

alen sherif
15-06-2013, 09:00
------------------------------

پست قبلیم اینجا تکرار شد.

به هر حال، یه عکس میزارم ببینیم.

این عکسو گذاشتی دهنمون رو آب بندازی خوب حالا کی میاد تا آخر خرداد میاد؟
ترجمش رو چی کار کردی آخرش چه شکلی شد؟
به غیر از اضافه شدن پنجره summary تغییر دیگه ای هم کرده ؟باگی چیزی هم رفع شده ؟گفته بودی یه آپشنی به آنتی اضافه شده اونو ترجمه کردی؟

mhimhdi
15-06-2013, 18:44
من فایروال Comodo روی ویندوز 8 نصب کردم و با حالت Proactive مشکلی نداره

Jadda
15-06-2013, 21:48
درود علی جان...:n16:
سه تا سوال داشتم :
1- چطور میشه با کومودو یا هر طریق دیگه پورتهای ورودی رو بست؟؟؟؟
2- اگه پورتهای ورودی بسته باشن باز میتونن سیستم رو ه...ک کنن؟؟؟
3- امکان دور نخوردن فایروال کومودو را تا چه حد میدونین؟؟؟ ینی میشه بدون اینکه پیغامی داده بشه یا پیغامی تایید بشه وارد سیستم شد؟؟؟ درجه حساسیت فایروال رو اگه بالا ببریم رابطه مستقیم داره با این موضوع یا روی اتوماتیکم ورودیها رو حتما اعلام میکنه؟؟
ممنون

سلام

1- برای اینکار فایروال کومودو اختصاصا یک بخش برای این مورد قرار داده که از قسمت کارهای فایروال قابل دسترسی. و میتونید کلا ورودی ها را ببندید.
2-بله میشه.
اصولا کلمه حک گسترده است و روشهای متفاوتی را شامل میشه. امروزه بیشترین تهدیدات که کاربران خانگی را تهدید میکنند Inbound Attacks نیستند. معمولا سیستمها و کاربران روی حملات Outbound آسیب پذیرترند. به دلیل اینکه شما میتونید ورودی تمام پورتها را ببندید، اما آیا میتونید خروجی تمام پورتها را هم ببندید؟ یا معمولا شما نیازی به یک ارتباط ورودی ندارید، اما بلعکس ارتباطات خروجی مایه اصلی دسترسی/استفاده شما به/از اینترنت هستند.(یه بکدور یه کیلاگر یه .... از این ظرفیت! استفاده میکنند)

3- ببینید، نمیشه در این مورد به یقین پاسخی داد. مگر تست بشه و تازه بعد از تست هم فقط تونستیم به حقیقت نزدیک بشیم. اما آنچه که من بعد از این مدت کار با این فایروال میتونم عرض کنم اینه که به هر حال میتونه طیف وسیعی از کابران و اون دسته از کاربرانی که روی فایروال حساس هستند را راضی نگه داره. دور زدن این فایروال اگر سخت نباشه، قطعا آسون هم نیست.

در مورد حساسیت، این بخش بیشتر حالت کنترلی بیشتر را برای کاربر فراهم میکنه و یه جورهایی دست کاربر را بیشتر باز میزاره. ولی در تامین امنیت من فرق چندانی در این حالت و حالتهای دیگر نمیبینم!!!

بله اتوماتیک فایروال کارش را انجام میده، اتفاقا حتی در تنظیمات پایه و پیشفرض هم امنیت برقراره. حالتهای سختر درسته که ارتباط مستقیم با امنیت دارند، اما بنده همینجا عرض میکنم که دستاورد اصلی تنظیمات سختر دراختیارگرفتن کنترل و اختیارات بیشتر و باز بودن دست کاربر هست!

----

در مورد نسخه جدید هم فعلا منتظریم. تغییرات در رابط گرافیگی هست.

alen sherif
18-06-2013, 19:22

جناب Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در مورد ترجمه اطلاعاتی نمیدین کمکی چیزی نمی خواید همه چیز رو به راهه؟

Jadda
18-06-2013, 20:14

جناب Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در مورد ترجمه اطلاعاتی نمیدین کمکی چیزی نمی خواید همه چیز رو به راهه؟

سلام

الحمدولله نسبتا اوضاع خوبه. فقط نمیخوام مصدّع اوقات بشم و طبق تجربیات یه جاهایی مشورت/تکثر خوبه و یه جاهایی یه نفره/وحدت فکری.
هر وقت لازم شد از کمک دوستان استفاده میکنم.
خبرهاش رو هم که گاهی میزارم اینجا.
اعتقاد راسخ به "بازخوردها" دارم و ششدانگ حواسم به پیشنهادات هست.

-----------

در مورد اون مطلبی هم که فرمودی: ..... روی سر من جای داری؛

:n16:

fb.atheist
19-06-2013, 12:52
آقا من تو Virtual Kisok شروع کردم به نصب 2تا نرم افزار ( Drop Box و Opera) بعد با کمال تعجب دیدم که هر دوی این نرم افزار ها تو محیط اصلی ویندوز هم نصب شدن!
گفتم شاید با ریست کردم سندباکس درست بشه و تغییرات برگرده به حالت قبل ولی فایده نداشت و با ریست کردن سندباکس هم هنوز نرم افزار ها رو سیستم اصلی من نصب بود و به راحتی هم اجرا میشن، دلیل این قضیه چیه؟
من تازه میخواستم با Virtual Kisok چند تا ویروس اجرا کنم که با این حرکتی که از کومودو دیدم پشیمون شدم ناجور!

mrmmnb
19-06-2013, 20:04
دوستان سایت کومودو دیگه از سرور خودش لینک دانلود نمیزاره؟
من رفتم تو صفحه زیر:
وقتی دانلود رو میزنم میبره سایت سایت زیر و باید از اینجا دانلود کنم:
قبلا یه لینک ثابت از سایت خودش بود که همیشه اخرین ورژن بود چطوری میشه اون رو پیدا کرد؟ کجای سایت میزارن؟
ضمن توی همون صفحه دانلود کومودو که میرم release notes رو که میزنم اخرین ورژن رو زده :
Version 6.0.260739.2674: 19 December , 2012
در صورتی که 6.1 هم اومده(سایتای ایرانی هم گذاشتن ولی نمیدونم این لینک تفکیکی رو از کجا گیر اوردن لینک خود کومودو هم 32 و 64 بیت هست و اینکه حجمش 144 تا هست ولی سایتای ایرانی گذاشتن لینک هر کدوم جدا هست و حجمشون هم تقریبا نصف هست)
چطوری هست؟ دیگه این صفحه رو ابدیت نمیکنن یا من اشتباهی رفتم؟

AM4
19-06-2013, 20:45
هی جان ورژن جدید اومد Version 6.2.282872.2847

Jadda
19-06-2013, 23:02
سلام

Version 6.2.282872.2847 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با امکان دیدن پروسه های فعال و ارتباطات فعال،خوشبختانه لزوم استفاده از KS کمتر شده

لینک دانلود مستقیم:

البته دوستان میتونند از طریق برنامه هم نسخه جدید را دریافت کنند حدود140 مگ آپدیت میشه. من بدون مشکل آپگرید کردم

ولی اگر مشکل سرعت اینترنت دارید میتونید از لینک بالا فایل اینستالر را دانلود و نصب بکنید
قبلش از دیتابس بکاپ بگیرد

دوستان میتونند روی ویندوز 8 هم تست بکنند

اگر دوستانی همچنان روی نسخه 5 هستند میتونند این صفحه را ببینند، ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ویژگیهای نسخه 2013 و لینک ارتقاء محصول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بعضی وقتها یادم میره این محصول رایگانه!

fb.atheist
20-06-2013, 01:13
آقا HIPS کومودو جلوی یکی از فعالیت های نرم افزار Roboform رو که ظاهرا دسترسی به رم هست رو میگیره، برای من هم هیچ پیغامی ظاهر نمیشه که بخوام تایید یا بلوک کنمش، چجوری میتونم کاری کنم که اجازه دسترسی به رم رو به Roboform بده؟ تنظیمات HIPS روی سیف مود هست و فایل robotaskbaricon هم تو لیست trust file قرار داره، کل log HIPS من رو همین پیغام گرفته و باعث میشه من نتونم به راحتی log های دیگه رو پیدا کنم، میخوام کاری کنم که دیگه تو log این پیغام جلوگیری از دسترسی به رم رو نده، این هم log کومودو

Jadda
20-06-2013, 01:44
آقا HIPS کومودو جلوی یکی از فعالیت های نرم افزار Roboform رو که ظاهرا دسترسی به رم هست رو میگیره، برای من هم هیچ پیغامی ظاهر نمیشه که بخوام تایید یا بلوک کنمش، چجوری میتونم کاری کنم که اجازه دسترسی به رم رو به Roboform بده؟ تنظیمات HIPS روی سیف مود هست و فایل robotaskbaricon هم تو لیست trust file قرار داره، کل log HIPS من رو همین پیغام گرفته و باعث میشه من نتونم به راحتی log های دیگه رو پیدا کنم، میخوام کاری کنم که دیگه تو log این پیغام جلوگیری از دسترسی به رم رو نده، این هم log کومودو

سلام

در عکس مشخصه که پروسه robotaskbaricon.exe اجازه دسترسی به رم را داره. ولی کومودو نمیزاره پروسه خودش (یعنی cis.exe) توسط robotaskbaricon.exe خونده بشه.
در واقع این قابلیت از کومودو هست که همون Self- Defense نامیده میشه و باعث میشه در برابر مخربهایی که قصد حمله به کومودو را دارند از خودش دفاع بکنه. و در واقع این مسدودی هیچ اتفاق بدی را برای شما ایجاد نمیکنه. و اصلا نگران نباشید.

اما اگر دوست ندارید بخش وقایع از این گزارش پر بشه، برید در قسمت تنظیمات برنامه و قوانین برنامه ها در HIPS و قانون "کومودو اینترنت سکیوریتی" را اصلاح کنید. و اون فایل را اضافه کنید طبق عکس.

احتمالا باید مورد حل بشه. هر چند همه چیز ارومه و هیچ اتفاق بدی در حال رخ دادن نیست.

K1lou
20-06-2013, 08:09
آقا من تو Virtual Kisok شروع کردم به نصب 2تا نرم افزار ( Drop Box و Opera) بعد با کمال تعجب دیدم که هر دوی این نرم افزار ها تو محیط اصلی ویندوز هم نصب شدن!
گفتم شاید با ریست کردم سندباکس درست بشه و تغییرات برگرده به حالت قبل ولی فایده نداشت و با ریست کردن سندباکس هم هنوز نرم افزار ها رو سیستم اصلی من نصب بود و به راحتی هم اجرا میشن، دلیل این قضیه چیه؟
من تازه میخواستم با Virtual Kisok چند تا ویروس اجرا کنم که با این حرکتی که از کومودو دیدم پشیمون شدم ناجور!

با سلام
شما نرم افزارها رو از توی پوشه share space نصب می کنید ؟ من هم این مشکل شما رو داشتم البته تا زمانی که نرم افزارها رو از توی پوشه share space نصب می کردم . شما یک نرم افزار رو در پوشه دیگه ای قرار بدید و نصب کنید بعد ببینید بعد از ریست توی سیستم اصلی وجود داره یا نه

سلام

Version 6.2.282872.2847 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با امکان دیدن پروسه های فعال و ارتباطات فعال،خوشبختانه لزوم استفاده از KS کمتر شده

لینک دانلود مستقیم:

البته دوستان میتونند از طریق برنامه هم نسخه جدید را دریافت کنند حدود140 مگ آپدیت میشه. من بدون مشکل آپگرید کردم

ولی اگر مشکل سرعت اینترنت دارید میتونید از لینک بالا فایل اینستالر را دانلود و نصب بکنید
قبلش از دیتابس بکاپ بگیرد

دوستان میتونند روی ویندوز 8 هم تست بکنند

اگر دوستانی همچنان روی نسخه 5 هستند میتونند این صفحه را ببینند، ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ویژگیهای نسخه 2013 و لینک ارتقاء محصول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بعضی وقتها یادم میره این محصول رایگانه!

مرسی علی جان
چقدر عالی شده رابط کاربری
من کسپر رو با اون همه ابدیت پاک کردم و این نسخه رو نصب کردم روی ویندوز 8 x64
متاسفانه مشکل هنوز رفع نشده . البته اگه پیکر بندی رو روی proactive قرار ندیم مشکلی پیش نمیاد
من بعد از نصب پیکر بندی رو روی proactive قرار دادم با ری استارت دیگه کومودو بالا نیومد . پاک کردم و دوباره نصب کردم و تغییری در پیکر بندی انجام ندادم الان که داره کار میکنه و مشکلی نداره البته اضافه کنم که هیچ گزینه دیگه ای رو توی تنظیمات hips فعال نکردم
لطفا این مورد رو به کومودو گزارش بدین

ویرایش
تیک زدن این گزینه هم باعث از کار افتادن کومودو در ویندوز 8 64 بیتی میشه

در سایتهای ایرانی از کومودو دو نسخه 32 و 64 بیتی قرار داده شده در حالیکه روی سایت اصلی فقط یک نسخه قرار داده میشه
قضیه این سایتها چی هست آیا کومودو دو نسخه 32 و 64 بیت جدا داره ؟
با تشکر

dvb595959
20-06-2013, 08:21
کومودو هر روز بهتر از دیروز.....با چه سرعتی امروز برام ابدیت کرد؟ هنوزم باورم نمیشه...نسخه نصبی رو گرفتم اما وقتی از طریق خود برنامه ابدیت کردم دیدم سرعت ابدیت به یک مگ هم میرسید .... رابط کاربری عالی شده....
راستی من میخام اگه امکانش باشه یکی دوتا تم برای کومودو بهم بدین اگه هست؟

jorj
20-06-2013, 08:35
سلام
از کدوم قسمت می تونم ببینم چه برنامه هایی اجازه خروج گرفتن و چه برنامه هایی بلاک شده هستن .
ممنون

fb.atheist
20-06-2013, 11:14
متاسفانه مشکل هنوز رفع نشده . البته اگه پیکر بندی رو روی proactive قرار ندیم مشکلی پیش نمیاد
من بعد از نصب پیکر بندی رو روی proactive قرار دادم با ری استارت دیگه کومودو بالا نیومد . پاک کردم و دوباره نصب کردم و تغییری در پیکر بندی انجام ندادم الان که داره کار میکنه و مشکلی نداره البته اضافه کنم که هیچ گزینه دیگه ای رو توی تنظیمات hips فعال نکردم

در سایتهای ایرانی از کومودو دو نسخه 32 و 64 بیتی قرار داده شده در حالیکه روی سایت اصلی فقط یک نسخه قرار داده میشه
قضیه این سایتها چی هست آیا کومودو دو نسخه 32 و 64 بیت جدا داره ؟
با تشکر

من از اون اول که نسخه 6 اومد روی ویندوز 8 64 بیت نصب کردم و هیچ مشکلی هم از لحاظ بالا اومدن یا هنگ کردن سیستم نداشتم، تنظیمات هم همیشه روی Proactive بوده، تیک اون گزینه Enable Enhanced رو هم همیشه میزنم، من فکر میکنم مشکل از ویندوزتون باشه، من رو 2تا سیستم با ویندوز 8 64 بیتی دیگه هم نصب کردم واسه اونا هم اصلا مشکلی ایجاد نکرد

در مورد نسخه 64 و 32 بیتی هم بله خود کومودو 2 نسخه مجزا هم برای دانلود گذاشته، تو همین سایت های ایرانی هم وقتی رو لینک دانلود کلیک میکنید میبینید که مستقیم از خود سایت کومودو دانلود میشه، پس لینک معتبر هست

این لینک نسخه 64 بیت از خود سایت کومودو با حجم 52MB

اینم لینک نسخه 32 بیت از خود سایت کومودو با حجم 45MB

fb.atheist
20-06-2013, 11:30
سلام
از کدوم قسمت می تونم ببینم چه برنامه هایی اجازه خروج گرفتن و چه برنامه هایی بلاک شده هستن .
ممنون

برید تو تنظیمات کومودو، زیر گروه فایروال/ قوانین برنامه ها، تو عکس هم مشخص کردم

Captain
20-06-2013, 14:48
در مورد نسخه 64 و 32 بیتی هم بله خود کومودو 2 نسخه مجزا هم برای دانلود گذاشته، تو همین سایت های ایرانی هم وقتی رو لینک دانلود کلیک میکنید میبینید که مستقیم از خود سایت کومودو دانلود میشه، پس لینک معتبر هست

اگه دقت کرده باشین حجم برنامه کم و به دو قسمت تقسیم شده! درصورتی که حجم خود برنامه 142MB هستش! در هنگام نصب برنامه، خودش تشخیص میده که رو چه سیستم عاملی (32 یا 64 بیت) نصب بشه.

:n16:

mrmmnb
20-06-2013, 15:23
من از اون اول که نسخه 6 اومد روی ویندوز 8 64 بیت نصب کردم و هیچ مشکلی هم از لحاظ بالا اومدن یا هنگ کردن سیستم نداشتم، تنظیمات هم همیشه روی Proactive بوده، تیک اون گزینه Enable Enhanced رو هم همیشه میزنم، من فکر میکنم مشکل از ویندوزتون باشه، من رو 2تا سیستم با ویندوز 8 64 بیتی دیگه هم نصب کردم واسه اونا هم اصلا مشکلی ایجاد نکرد

سلام
میشه ادرس اون صفحه ای که لینکا داخلش هستن رو بدید؟
این دو تا لینک که هیچی دیروز قبل اومدن ورژن جدید خودمون رو کشتیم همون لینک 140 خورده رو پیدا کنیم که لینک دانلودش از سرور خود کومودو باشه ولی توی اون صفحه که همیشه قرار داشت وقتی رو دانلود کلیک میکردم ارجاع میداد به سایت download.cnet.com و باید از اونجا دانلود میکردم
کلا این لینکا توی کدوم صفحه قرار داد؟(هم اون دوتایی که کم حجم هستن و جداگانه هستن و همون پر حجم کلی)
با تشکر

Captain
20-06-2013, 15:32
لینک دانلود Comodo در سایت C|Net قرار داره

حتی خود سایت نیز به همونجا شمارو ارجاع میده

mrk74
20-06-2013, 22:48
سلام.
یه سوال....
میخوام بدونم اگر من دیتابیس انتی ویروس کومودو رو اپدیت کنم، ایا دیتابیس comodo cleaning essential هم اپدیت میشه یا باید اونو جدا اپدیت کرد؟؟؟ چون نسخه comodo cleaning essential واسه من 1 هست... و با نسخه دیتابیس خود انتی ویروس فرق داره...

aylar6888
21-06-2013, 02:12
لینک دانلود مستقیم:

درود و خسته نباشی علی جان :
این لینک همش اخراش ارور میده سه بار دانلود کردم هر سه بار ارور داد....نمیدونم این مشکلو کس دیگه ای هم از دوستان داره؟؟

jolan57
21-06-2013, 02:31
سلام.
یه سوال....
میخوام بدونم اگر من دیتابیس انتی ویروس کومودو رو اپدیت کنم، ایا دیتابیس comodo cleaning essential هم اپدیت میشه یا باید اونو جدا اپدیت کرد؟؟؟ چون نسخه comodo cleaning essential واسه من 1 هست... و با نسخه دیتابیس خود انتی ویروس فرق داره...
دیتابیسشون یکیه , میتونی از دیتابیس آنتی ویروس واسه آپدیتش استفاده کنی , اگر نتونستین با یه سرچ کوچک تو همین تاپیک پیدا میکنید

این لینک همش اخراش ارور میده سه بار دانلود کردم هر سه بار ارور داد....نمیدونم این مشکلو کس دیگه ای هم از دوستان داره؟؟
سلام حمید جان
من از همین لینک دانلود و نصب کردم , چه اروری میده ؟

dvb595959
21-06-2013, 06:41
درود...
من هم از طریق خود برنامه آبدیت کردم با سرعت فوق العاده ای ابدیت شد.... از طریق همین لینک هم فایل نصبی رو گرفتم و بدون هیچ مشکلی دریافت شد.

Jadda
21-06-2013, 07:36

سلام

نباید این اتفاق بیافته.
وقتی وارد کیوسک شدید فایل نصب برنامه را از پوشه اشتراکی share space به دسکتاپ کیوسک انتقال بدید و بعد نصب کنید.

من خودم خیلی ویروسها/برنامه ها را در کیوسک اجرا نکردم (ولی تا اونجایی که یادم میاد و تست کردم حالت شما برام اتفاق نیفتاده) چون اعتقادم این هست که هدف اول این محیط ایجاد یک محیط امن برای وبگردی و بانکداری آنلاین و خرید و ...است. البته امروز سعی میکنم یه مقدار بیشتر روی کیوسک وقت بزارم و برنامه/ویروس اجرا و نصب کنم و ببینم نتایج چی هست.

====

در مورد وین 8 و .... که به نظر من برمیگشت به پرفورمنس، در این نسخه خیلی بهبود پیدا کرده. در نسخه های قبلی روی سیستم من هم (گاهی اوقت) کومودو لنگ میزد و با تاخیر لود میشد. که الان با این نسخه احساس میکنم کاملا همه چیز نرمال و عالی هست. البته من ویندوز 7 دارم.

====

بازگشت قابلیت تغییر تنظیمات از طریق کلیک راست روی آیکون کومودو در System Tray و همچنین از طریق پنجره اصلی برنامه Home Screen برام خیلی جالبه.

====

حالا دلم میخواد بدونم برنامه کومودو برای نسخه بعدی چیه.........!!
در نسخه بعدی باید یه چیز جدید ببینیم . . . آیا valkyrie خواهد آمد؟ یا شاهد یک نسل جدید از تکنولوژی تشخیص رفتار خواهیم بود؟ یا شاهد تشکیل جامعه کاربران کومودو خواهیم بود؟

شایدم این ایده ها بره.... COMODO INTERNET SECURITY 2014

:n13:

dvb595959
21-06-2013, 07:55
سلام

نباید این اتفاق بیافته.
وقتی وارد کیوسک شدید فایل نصب برنامه را از پوشه اشتراکی share space به دسکتاپ کیوسک انتقال بدید و بعد نصب کنید.

من خودم خیلی ویروسها/برنامه ها را در کیوسک اجرا نکردم (ولی تا اونجایی که یادم میاد و تست کردم حالت شما برام اتفاق نیفتاده) چون اعتقادم این هست که هدف اول این محیط ایجاد یک محیط امن برای وبگردی و بانکداری آنلاین و خرید و ...است. البته امروز سعی میکنم یه مقدار بیشتر روی کیوسک وقت بزارم و برنامه/ویروس اجرا و نصب کنم و ببینم نتایج چی هست.

====

:n13:
درود...
علی جان ممکنه این دوستمون اتوسند باکس رو روی مسدود گذاشته باشه و بخاطر همین باشه که دیگه توی فضای مجازی اجرا نشه؟؟؟؟؟؟؟اصلا این مسدود و غیر فعال کردن توی اتو سند باکس یعنی چی؟ چه تفاوتی دارن؟

Jadda
21-06-2013, 09:11
درود...
علی جان ممکنه این دوستمون اتوسند باکس رو روی مسدود گذاشته باشه و بخاطر همین باشه که دیگه توی فضای مجازی اجرا نشه؟؟؟؟؟؟؟اصلا این مسدود و غیر فعال کردن توی اتو سند باکس یعنی چی؟ چه تفاوتی دارن؟

سلام

نـه،

اصلا موضوع چیز دیگریست. داستان اینه که ایشون فرضا برنامه ای را در محیط کیوسک نصب کردند و وقتی از محیط کیوسک خارج شدند دیدند که همون برنامه در محیط اصلی ویندوز هم نصب شده.

در صورتیکه نباید این اتفاق رخ بده.

------

اتوسندباکس ربطی به کیوسک نداره.

وقتی اتوسندباکس روی "مسدود" باشه، یعنی هر مخربی و فایل ناشناخته ای اگر بخواد اجرا بشه، همون اول مسدود میشه، یعنی اصلا اجرا نمیشه.

کسپر هم این حالت را داره : (untrusted (kaspersky) = blocked (comodo

غیرفعال کردن اتوسندباکس هم یعنی کلا ما دیگه چیزی به عنوان "اتوسندباکس" نداریم.

====

البته الان طبق مثال دوستمون، یعنی Opera را در کیوسک نصب کردم که البته فقط در محیط کیوسک نصب شد.

مسیر VTRoot نشون میده که Opera در یک فضای مجازی قرار داره ، و با پاکسازی سندباکس هم این محیط پاکسازی میشه.

fb.atheist
21-06-2013, 10:59
سلام

نباید این اتفاق بیافته.

بله حق با شماست من از تو پوشه shared space اقدام به نصب کردم و فکر کنم به همین دلیل رو محیط اصلی هم برنامه نصب شد، اومدم از یه پوشه دیگه نصب کردم دیدیم رو محیط اصلی تغییری پیش نیومد، اما یه نکته جالب اینکه من اومدم برنامه Hotspot shield رو تو Virtual kiosk نصب کردم و اومدم به محیط اصلی، با اینکه این برنامه تو محیط اصلی ویندوز نصب نشده بود ولی رفتم تو تسک منیجر با کمال تعجب دیدم که پروسه های این برنامه در محیط اصلی ویندوز در حالت اجرا قرار دارن! گفتم شاید به صورت مجازی فعال هستن ولی وقتی رفتم با Killswitch پروسه ها رو چک کنم دیدم که پروسه های برنامه hotspot shield به صورت fully Virtualized نیستن و دارن به صورت عادی و trusted فعالیت میکنن!
کلا فکر میکنم virtual kiosk جا برای کار زیاد داره و نمیشه بهش اطمینان زیادی کرد، شما فرض کنید من به جای hotspot یه ویروس اجرا میکردم و پروسه های اون میخواستن تو محیط اصلی ویندوز اجرا بشن چه بلایی سرم میومد!
امیدورام تو آپدیت های بعدی یکم بیشتر رو محیط مجازی کار کنن، چون تغییرات خاصی تو آپدیت ها تو این قسمت اعمال نمیشه و به طبع مشکلات و معایبش کمتر رفع میشه

fb.atheist
21-06-2013, 13:08
علی آقا یه سوالی داشتم از خدمتتون و اونم اینکه برای فایل System تو قسمت قوانین برنامه ها بهتره قانون outgoing only استفاده بشه یا allowed application؟ چون من وقتی رو گزینه allowed application میذارم تو

قسمت Home screen ورودی های inbound نشون میده که یه سری ورودی رو سیستم متصل هستن، میخواستم ببینم آیا این میتونه خطرناک باشه یا نه؟ به نظرتون رو کدوم قانون ست کنمش؟

Jadda
21-06-2013, 14:08
سلام

در کل من توصیه میکنم که بزارید روی outgoing only ، هر چند صرف وجود ارتباطات ورودی مورد مشکوک و خاصی نیست. بلکه باید دید مبدا چی هست.

در مورد System من توصیه نمیکنم که بزارید رویAllowed Application، توجه داشته باشد که قانون Allowed Application در فایروال میاد همه ورودی ها را هم مثل خروجی ها آزاد میزاره. که قشنگ نیست.
اگر نیازی به یک ارتباط ورودی دارید بهتره دقیقتر آدرس مبدا (آی-پی خارجی) را مشخص بکنید. که فقط با همون آدرس ارتباط شکل بگیره. برای آدرس دهی هم نیازی نیست که تقلا کنید و خودتون دستی آدرس بدهید. میتونید از طریق پیغامهایی که فایروال در این باره میده تیک remember را بزنید و بعد اجازه بدید.

=====

راستی Trusted امن/مخرب بودن را نشون میده و نه مجازی شده یا نشده.

الان توی این عکس ببین همه پروسه های من در کیوسک، مجازی هستند و البته پروسه های امن هستند و مخرب نیستند.

اگه تونستید یکبار دیگه اون تست را انجام بدهید و یه عکس از پروسه های فعال و سندباکس شده بزارید.

aylar6888
21-06-2013, 23:28
من از همین لینک دانلود و نصب کردم , چه اروری میده ؟

درود عباس جان :
دانلود منیجرم ارور محدودیت زمانی دانلودو میده در صورتی که با سرعت کامل 64 کیلو بایت دانلود میشه...

dvb595959
22-06-2013, 06:39
درود....
موقع نصب یاهو مسنجر این پیام اومد.... توی vt اسکن کردم و نتیجه رو میبینید... حالا نتیجه چی میشه؟باید چه تصمیمی گرفت؟

K1lou
22-06-2013, 09:16

با سلام و تشکر
راستش من هم ابتدا که نسخه 6 اومد روی ویندوز 8 64 بیتی نصب کردم و مشکلی نداشتم اما از چند وقت پیش این مشکل شروع شده و تنها مشکل من هم نیست اگه پستهای قبلی رو بخونید متوجه میشید بعضی از دوستان هم مشکل من رو دارن
من ویندوزم نسخه rtm هست البته همه ابدیتها رو نصب کردم و تبدیل به نسخه gdr شده و الان ابدیت ابدیت هست حتی با کرک اکتیوش نکردم با اسکایب اکتیو کردم
حالا چرا این مشکل پیش میاد نمی دونم
امیدوارم علی این مشکل رو هم به کومودو گزارش بدن تا حل بشه

حالا در این حالتی که ما نمی تونیم پیکربنیدی رو به حالت proactive تغییر بدیم ایا از لحاظ امنیتی در سطح پایین تری هستیم نسبت به دوستانی که در پیکر بندی proactive هستن ؟

در کل من توصیه میکنم که بزارید روی outgoing only ، هر چند صرف وجود ارتباطات ورودی مورد مشکوک و خاصی نیست. بلکه باید دید مبدا چی هست.

در مورد System من توصیه نمیکنم که بزارید رویAllowed Application، توجه داشته باشد که قانون Allowed Application در فایروال میاد همه ورودی ها را هم مثل خروجی ها آزاد میزاره. که قشنگ نیست.
اگر نیازی به یک ارتباط ورودی دارید بهتره دقیقتر آدرس مبدا (آی-پی خارجی) را مشخص بکنید. که فقط با همون آدرس ارتباط شکل بگیره. برای آدرس دهی هم نیازی نیست که تقلا کنید و خودتون دستی آدرس بدهید. میتونید از طریق پیغامهایی که فایروال در این باره میده تیک remember را بزنید و بعد اجازه بدید.

آیا قرار دادن system روی
outgoing only برای سیستمی که با چند تا سیستم دیگه شبکه هست هم مناسب هست ؟ چون من روی این حالت که قرار میدم هر یک ثانیه یک ارتباط رو بلاک میکنه که از سایر سیستمهای شبکه هست انگار

چرا در حالتی که system به صورت
outgoing only هست inbound صفر هست در حالی که من دانلود دارم ؟

در این عکس این ادرسی که مشخص شده مک ادرس سیستم دیگه هست

havzhini
22-06-2013, 11:35
سلام

من از کاسپر استفاده میکنم ولی الان روی ویندوز8 کاسپر یه مقدار سیستم رو کند میکنه و دنبال انتی ویروسی هستم که روی سیستم از لحاظ سرعت تاثیری نزاره

کومودو میتونه واسه من خوب باشه و روی ویندوز8 خوب کار میکنه و هم از لحاظ سرعت و هم امنیت مشکلی نداره و به پای کاسپر میرسه؟

fb.atheist
22-06-2013, 13:55
آیا قرار دادن system روی
outgoing only برای سیستمی که با چند تا سیستم دیگه شبکه هست هم مناسب هست ؟ چون من روی این حالت که قرار میدم هر یک ثانیه یک ارتباط رو بلاک میکنه که از سایر سیستمهای شبکه هست انگار

در این عکس این ادرسی که مشخص شده مک ادرس سیستم دیگه هست

شما میتونید بذارید روی outgoing only و بعدش میتونید ip یا مک آدرس اون سیستم هایی که میخواید تو شبکه باهاشون در ارتباط باشید رو جز استثنائات قرار بدید که ارتباط اون
ها رو بلوک نکنه به این صورت عمل کنید:

اول برو تو قوانین برنامه ها

حالا باید تو قسمت Custom قانون outgoing only رو انتخاب کنی مثل شکل زیر

حالا باید برای قسمت incoming که تمامی ورودی ها توش بلوک شده آی پی های اسثنا قرار بدی، به این صورت

تو قسمت source ip آی پی های مبدا و تو قسمت destination ip آی پی های مقصد رو مشخص کنید، مثلا اگه 5 تا سیستم هستید از آی پی 192.168.1.1 تا 192.168.1.5 رو تو رنج آی پی قرار بدید

حالا باز اگه من جایی رو اشتباه گفتم علی آقا میتونن بیان اصلاح کنن، ولی من برای خودم این کارو کردم و به راحتی جواب داد :n02:

alen sherif
22-06-2013, 17:54
سلام
یکی از اقوام ما یه سه ماهی رو سیستمش آنتی نداشت سیستمش کند شده بوده میره پیش یه کامپیوتری میگه یه آنتی برام نصب کن یارو هم یه ایست5 براش نصب می کنه و یه نیم ساعتی ور میره آخرشم میگه سیستمت
یه جوریه تا دیروز که به من زنگ زد مشکلش رو گفت و گفت راه حلی نداری گفتم یه آنتی دارم کارش تا حالا خوب بوده بهم گفت بیا برا نصبش کن رفتم ایست رو پاک کردم و کومودو رو نصب و آپدیت کردم و یه اسکن سریع زدم تو اسکن سریع سه تا مخرب پیدا کرد:n04:و اسکن سریع یک ساعت طول کشید وقتی کارش تموم شد زدم قرنطینه کنه اما موفق نشد مخربه یه آدرس عجیبی داره سوالم اینه که این دقیقا کجای سیستم هستش؟ و این که دیسک نجات می تونه شناساییش کنه؟ به هر حال با Hips تمام برنامه ها به جز اونایی که باشون کار داشت رو بلاک کردم و سرعت سیستم خوب شد می خواستم بدونم راهی هست که CCE و killswitch رو به صورت آفلاین
از سیستم خودم به سیستم اون منتقل کنم؟

Jadda
22-06-2013, 19:10
درود....
موقع نصب یاهو مسنجر این پیام اومد.... توی vt اسکن کردم و نتیجه رو میبینید... حالا نتیجه چی میشه؟باید چه تصمیمی گرفت؟

حکم VT معتبر تره، میتونید اجازه بدید. همیکنه هشدار باعث میشه کنکاش کنید یک گام مثبته. سعی کنید برنامه ها را از منابع معتبر تر دریافت کنید.

حالا در این حالتی که ما نمی تونیم پیکربندی رو به حالت proactive تغییر بدیم ایا از لحاظ امنیتی در سطح پایین تری هستیم نسبت به دوستانی که در پیکر بندی proactive هستن ؟

بگذریم از تغییرات کلی و عمومی که در حالتهای مختلف پیکریندی هست و شما این تغییرات را میتونید روی حالت اینترنت سکیوریتی یا حالت فایروال هم اعمال بکنید در حالیکه پیکربندی را تغییر نداده باشید. فرق اصلی در نقاط حفاظت شده است که میخوام بگم دستی اعمال کنید ولی میترسم مشکل ایجاد بشه.....

بدون اونها شما فقط چند درصد پایینترید، اونم توی تستها، وگرنه دنیای واقعی بیشتر بحث اینه که یه فایلی که مخربه، اصلا نباید اجرا بشه. که حالتهای فایروال و اینترنت سکیوریت در بد ترین حالت شامل این مورد میشوند.

حالت پرواکتیو میاد اتوماتیک خودش تنظیمات را تغییر میده. عین همون تنظیمات را میتونید خودتون دستی روی حالتهای دیگر هم بسازید.
مثلا در بخش فایروال در حالت Internet Security هر کاری دلت خواست میتونی انجام بدی تا چیزی از حالت Proactive Security کم نداشته باشه.
HIPS را مثلا در حالت Internet Security طوری تنظیم کنی که از حالت Proactive Security هم بهتر بشه.
و ....

من الان روی حالت پرواکتیو یکسری تنظیمات میسازم و از طریق پیغام خصوصی بهتون میدم ببینید کار میکنه....

آیا قرار دادن system روی

اگر از کومودو روی شبکه LAN استفاده میکنید نباید بزارید روی
outgoing only، چون قرار ارتباطاتی شکل بگیره.... راهای زیادی وجود داره برای پیکریندی فایل/پروسه ها در فایروال برای ارتباطات شبکه.

که یکی از این روشها را جناب
fb.atheist بسیار عالی بیان فرمودند.

چرا در حالتی که system به صورتoutgoing only هست inbound صفر هست در حالی که من دانلود دارم ؟
به اندازه کافی در این مورد توی این تاپیک صحبت شده. Inbound Connection یعنی این ارتباطی که شکل گرفته اول شما نبودید که شروع کننده و درخواست کننده بودید. یه کامپیوتر دیگه بوده. مبدا ارتباط بیرون هست.

ولی برای دانلود؛ شما با نرم افزار دانلود منیجر که روی سیستم شما نصبه درخواست برای سرور/کامپیوتر دیگه میفرستید. بعد ارتباط شکل میگره از نوع Outbound Connection و روی اون اتصال Send/Receive برقراره که چون در حال دریافت و دانلود هستید ترافیک Receive بیشتر هست.

--

حالا باز اگه من جایی رو اشتباه گفتم علی آقا میتونن بیان اصلاح کنن،

کاملا صحیح بود....:n16:

---

جناب alen sherif عزیز.

اگر فرض بگیریم که ایشون سیستمش آلوده هست، باید پروسه های مخرب اکتیو باشند،

1- قدم اول اینه که تمام پروسه های ناامن برای انجام عملیات پاکسازی قطع بشه. برای اینکار CCE را در حالت تهاجمی (Aggressive Mode)اجرا کنید (توی فیلمهام هست) تا تمام پروسه های مخرب و ناامن قطع بشه.
برای اینکار همزمان کلید Shift و Alt را نگه دارید و CCE را اجرا کنید.

بعد در همین حالت:
2- قدوم دوم با Autorun Analyzer استارتاپ را چک کنید و تمام سرویها/پروسه ها/درایورها/فایل/برنامه....های مشکوک و مخرب را حذف یا غیر فعال کنید
3- همزمان با KillSwitch پروسه های فعال را چک کنید اگر مورد مخربی دیدید قطع یا دیلیت کنید
4-سیستم را با CCE اسکن سریع کنید(میتونید بعدش ریستارت بکنید)
5-در نهایت هم تعمیر سریع Quick Repair
*بعد ریستارت و بعد میتونید یه فول اسکن هم بکنید.

توجه برای آپدیت CCE از همون فایل آپدیت CIS که روی سیستمت نصبه استفاده کن.

alen sherif
22-06-2013, 20:02
جناب alen sherif عزیز.

اگر فرض بگیریم که ایشون سیستمش آلوده هست، باید پروسه های مخرب اکتیو باشند،

1- قدم اول اینه که تمام پروسه های ناامن برای انجام عملیات پاکسازی قطع بشه. برای اینکار CCE را در حالت تهاجمی (Aggressive Mode)اجرا کنید (توی فیلمهام هست) تا تمام پروسه های مخرب و ناامن قطع بشه.
2- قدوم دوم با Autorun Analyzer استارتاپ را چک کنید و تمام سرویها/پروسه ها/درایورها/فایل/برنامه....های مشکوک و مخرب را حذف یا غیر فعال کنید
3- همزمان با KillSwitch پروسه های فعال را چک کنید اگر مورد مخربی دیدید قطع یا دیلیت کنید
4-سیستم را با CCE اسکن سریع کنید(میتونید بعدش ریستارت بکنید)
5-در نهایت هم تعمیر سریع Quick Repair
*بعد ریستارت و بعد میتونید یه فول اسکن هم بکنید.

توجه برای آپدیت CCE از همون فایل آپدیت CIS که روی سیستمت نصبه استفاده کن.
اینا رو تو فیلمت دیدم و صد بار رو سیستم خودم امتحان کردم سوالم اینه که :
1-میشه CCE وKillSwitch به صورت آفلاین از سیستم خودم به سیستم ایشون منتقل کنم (چون دسترسی به اینترنت پر سرعت نداره نمی تونه CCE وKillSwitch رو دانلود کنه)
2-این مخربا کجا قرار دارند (با توجه به عکس برام جالبه بدونم) (فعلا با HIPS از اجرا شدنشون جلوگیری کردم و وضعیت سیستم رو به وضعیت عادی برگردوندم:n02:)

Jadda
22-06-2013, 20:14
اینا رو تو فیلمت دیدم و صد بار رو سیستم خودم امتحان کردم سوالم اینه که :
1-میشه CCE وKillSwitch به صورت آفلاین از سیستم خودم به سیستم ایشون منتقل کنم (چون دسترسی به اینترنت پر سرعت نداره نمی تونه CCE وKillSwitch رو دانلود کنه)
2-این مخربا کجا قرار دارند(با توجه به عکس)

1-باید از نسخه پرتابل استفاده کنید. از همون سایت کومودو یا انجمنش دانلود کن. بعد همون آپدیت CIS همون فایل شماره دار را بهش بدی آپدیت آفلاین میشه.
2-از توی عکس که من چیزی سر در نیاوردم. آیا تونسته قرنطینه بکنه؟ یا اینکه بری و گزارش وقایع آنتی ویروس را نگاه بندازی....

===

من فکر کنم یه نسخه از CCE داشتم که واسه ترجمه بهم دادن اونو آفلاین میشد به CIS اضافه کرد. اگه روی سیستمم پیداش کردم واست اپلود میکنم.

alen sherif
22-06-2013, 21:48
1-باید از نسخه پرتابل استفاده کنید. از همون سایت کومودو یا انجمنش دانلود کن. بعد همون آپدیت CIS همون فایل شماره دار را بهش بدی آپدیت آفلاین میشه.
2-از توی عکس که من چیزی سر در نیاوردم. آیا تونسته قرنطینه بکنه؟ یا اینکه بری و گزارش وقایع آنتی ویروس را نگاه بندازی....

===

من فکر کنم یه نسخه از CCE داشتم که واسه ترجمه بهم دادن اونو آفلاین میشد به CIS اضافه کرد. اگه روی سیستمم پیداش کردم واست اپلود میکنم.
1-ممنون از راهنماییت تو سایت گشتم پیداش کردم CCE رو کومودو جدا برای نصب گذاشته که شامل KillSwitch هم میشه همون رو براش میبرم همون کارم رو را می ندازه نیازی نیست آپلود کنی

2- نتونست قرنطینه کنه تو گزارش وقایع هم همین آدرس 0.0.0.0 رو نشون میداد خیلی دوست دارم بدونم این آدرس 0.0.0.0 کجاست تا حالا آدرس این شکلی ندیده بودم

واقعا من برا کسی که این تروجان رو ساخته کلاه از سر بر می دارم واقعا دمش گرم تروا رو تو ناکجا آباد کاشته ولی خیلی مونده CIS رو بشناسه

باختی باختی CIS رو نشناختی

pedram_01
23-06-2013, 01:02
اوفففف کمودو بعد از اپدیت چی شد من اصلا نفهمیدم چجوری اپدیت شد دیدم یک مرتبه میگه اپدیت انجام شد ریستارت شود منم گفت بله بعد که امد بالا از این رو به اون رو شد خوشمان امد :n02:

امیدوارم هر روز بهتر بشه. البته نشون داده هروز داره بهتر میشه.

fb.atheist
23-06-2013, 12:40
علی آقا راهی هست که بتونیم تو قسمت پروسه های فایروال فقط کانکشن های Inbound یا outbound رو ببینیم؟ یعنی کانکشن ها رو تفکیک/فیلتر کنه به دو دسته inbound و outbound و بتونیم به صورت مجزا ببینیم؟

چون الان من تو صفحه home summary وقتی رو قسمت inbound یا outbound کلیک میکنم کل پروسه های فایروال رو نشون میده و من باید دونه دونه نگاه کنم ببینم کدوم کانکشن inbound هست کدوم outbound، اگه راهی باشه که بشه این 2 گروه رو از هم تفکیک کرد خیلی خوبه

alen sherif
24-06-2013, 10:01
سلام
این مخربا با توجه به اسم و آدرسشون که مثل IP هست ظاهرا مربوط به شبکه می شدند من KillSwitch رو باز کردم و تعمیر سریع رو زدم این مخربا یه چیزایی رو تغییر داده بودن که با Repair کردنشون گویا از بین رفتن
از دوستمون Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم ممنونم که همیشه با راهنمایی هاش تو موقعیت های بحرانی به دادمون میرسه:n16:

Captain
24-06-2013, 13:24
چرا کومودو رو سیستم من خیلی سنگین کار میکنه؟

هم رو 32 بیت هم 64 بیت (ویندوز 7)

از لحاظ سخت افزاری سیستمام همشون قوی هستن

و ورژنی که استفاده میکنم آخرین ورژن کومودو هستش

نمیدونم مشکل از چیه

موقع استارت آپ ویندوز دیر بالا میاد، موقع باز کردن خود برنامه خیلی طول میکشه تا لود شه (بالای 3 دقیقه)، هر گزینه ای رو که میزنم بعد مدت زیادی اجرا میشه

منظورم از اینا فقط آنتی ویروس هستش نه برنامه های اجرایی دیگه

حتی بخاطرش ویندوزم تعویض کردم ولی فایده ای نداشت که نداشت

Dr Hannibal
25-06-2013, 09:56

فقط آنتی ویروس کمودو رو نصب کردید ؟ (فایروالش نصب نیست؟) در کنار آنتی ویروس کمودو چه نرم افزار امنیتی دیگه ای نصب هست ؟

dvb595959
25-06-2013, 10:13
چرا کومودو رو سیستم من خیلی سنگین کار میکنه؟

هم رو 32 بیت هم 64 بیت (ویندوز 7)

از لحاظ سخت افزاری سیستمام همشون قوی هستن

و ورژنی که استفاده میکنم آخرین ورژن کومودو هستش

نمیدونم مشکل از چیه

موقع استارت آپ ویندوز دیر بالا میاد، موقع باز کردن خود برنامه خیلی طول میکشه تا لود شه (بالای 3 دقیقه)، هر گزینه ای رو که میزنم بعد مدت زیادی اجرا میشه

حتی بخاطرش ویندوزم تعویض کردم ولی فایده ای نداشت که نداشت

همیشه برای من بعد از نصب بار اول که ریستار میکنم خیلی طول میکشه ولی برای بار بعد دیگه زود بالا میاد... اگه منظور از دبر بالا اومدن فقط بار اوله باید بگم عادیه... ولی بار های بعد شاید آخرین برنامه ای باشه که برای من توی استارت اپ بالا میاد ولی در کل سرعت بالا اومدنش بد نیست...