PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک اختصاصی محصولات COMODO ← راهنمای تاپیک در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19

saeediranzad
09-11-2013, 09:14
سلام
قبلاْ هم گفتم. حالت At Risk را بخاطر فایروال نشون میده.
فایروال ویندوز را خاموش کردم درست نشد.
خودش را هم بارها کلیک کردم. حل نمیشه: فقط میخواد گزارش تهیه کنه.
فقط مونده یکبار دیگه نصب کنم: شاید درست بشه.

K1lou
09-11-2013, 09:59
با سلام

علی اقا کومودو برنامه ای برای ارائه فایروال برای سیستم عامل مک نداره ؟ فکر کنم فقط یک نسخه انتی ویروس برای این سیستم عامل وجود داره

دوم اینکه در مورد این گواهینامه ای که کومودو برای ایمیل میده یه توضیحی میدین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
با ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]با) تشکر

dvb595959
09-11-2013, 11:40
کومودو رو روی ویندوز 8.1 نصب کردم .... به جرات میتونم بگم نسبت به ویندوز 7 خیلی سریعتر و بهتر جواب داد ....تا حالا هم هیچ مشکلی باهاش نداشتم.... امیدوارم به همین خوبی باقی بمونه.

Malware
09-11-2013, 14:26
سلام دوستان این دو تا گزینه که تو عکس مشخص کردم چی کار میکنند و ایا باید فعال باشن یا غیر فعال و ایا روشن بودنشون باعث کم شدن سرعت دانلودم با IDM میشه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
با تشکر

Jadda
09-11-2013, 19:31
با سلام

1-علی اقا کومودو برنامه ای برای ارائه فایروال برای سیستم عامل مک نداره ؟ فکر کنم فقط یک نسخه انتی ویروس برای این سیستم عامل وجود داره

2-دوم اینکه در مورد این گواهینامه ای که کومودو برای ایمیل میده یه توضیحی میدین

با تشکر

1- متاسفانه فعلا اطلاع زیادی در این باره ندارم

2- رمزنگاری ایمیل و فایلهای پیوست هست. بیشتر به درد کاربرانی میخوره که از ابزارهای email client استفاده می کنند....

سلام دوستان این دو تا گزینه که تو عکس مشخص کردم چی کار میکنند و ایا باید فعال باشن یا غیر فعال و ایا روشن بودنشون باعث کم شدن سرعت دانلودم با IDM میشه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
با تشکر

دو گزینه مربوط به فیلتر IPv6 و loopback network traffic هست. اینکه چه کار میکنند فیلتر یعنی نظارت؛ و فعال بودنش اصلا باعث کند شدن سرعت اینترنت یا کندی سرعت IDM نمیشه.

بهتره هر دو فعال باشه.

mhimhdi
12-11-2013, 00:22
باز دوباره با نصب Comodo قسمت network مربوط به Task Manager غیر فعال میشه.

Y@var
12-11-2013, 00:44
بعد از یکی دو روز سر و کله زدن با kaspersky دوباره برگشتم واسه comodo

متاسفانه کاسپر خیلی روی ویندوزم باگ داشت(Windows Pro 8.1 64bit) و هنوز نتونستن نسخه درست و حسابی واسش بدن

حالا هم کومودو رو نصب کردم و واقعا یه مقدار با تنظیماتش آشنا باشیم قدرت شخصی سازیش فوق العادس یعنی تا حالا آنتی ویروسی رو ندیدم در این حد انعطاف پذیر باشه

و اینکه خوشحالم که کاسپر با باگاش ناخواسته من رو برگردوند به سمت کومودو / اصلا نمیدونم چرا از اولش رفتم کاسپر نصب کنم:n02: احتمالا به خاطر نظر سنجی تاپیک همسایه در مورد بهترین آنتی ویروس بوده:n15:

hamidreza2010
12-11-2013, 03:06
بعد از یکی دو روز سر و کله زدن با kaspersky دوباره برگشتم واسه comodo

متاسفانه کاسپر خیلی روی ویندوزم باگ داشت(Windows Pro 8.1 64bit) و هنوز نتونستن نسخه درست و حسابی واسش بدن

حالا هم کومودو رو نصب کردم و واقعا یه مقدار با تنظیماتش آشنا باشیم قدرت شخصی سازیش فوق العادس یعنی تا حالا آنتی ویروسی رو ندیدم در این حد انعطاف پذیر باشه

و اینکه خوشحالم که کاسپر با باگاش ناخواسته من رو برگردوند به سمت کومودو / اصلا نمیدونم چرا از اولش رفتم کاسپر نصب کنم:n02: احتمالا به خاطر نظر سنجی تاپیک همسایه در مورد بهترین آنتی ویروس بوده:n15:

سلام
کدوم نسخه رو نصب کردید؟
آنتی ویروس یا انیترنت سکوریتی ؟
به کرک ها که گیر الکی نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Y@var
12-11-2013, 11:22
سلام

نسخه ی Comodo Internet Security Primium رو نصب کردم

به بعضی کرک ها گیر میده ولی راحت میشه کرک رو تو لیست استثناء قرار داد تا دیگه گیر بیخود نده / در مورد IDM هم همینطور البته Idm رو باید برنامش رو توی لیست امن قرار داد.

فقط یه مدت طول میکشه بهش عادت کنین چون هر کاری رو کنترل میکنه و ازتون سوال میکنه / به نظرم بهترین موقع نصب کومودو زمانیه که همه ی برنامه های اصلیتون رو نصب کردین / و بعدش اگه به برنامه ای (مثلIDM) گیر داد و مطمئن بودین که اون برنامه مشکلی نداره(یا مثلا فایل های کرک) اونا رو توی لیست استثنا یا امن قرار بدین.:n06:

موفق باشید:n16:

Parseh38
12-11-2013, 21:06
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
کومودو نسخه جدید داده کسی لینک مستقیم داره بزاره
ممنون و موفق باشید

mhimhdi
12-11-2013, 21:22
Comodo خیلی مذخرف شده. اپدیت خود نرم افزار دانلود نمیشه.

jojojona
12-11-2013, 22:03

سلام
کومودو نسخه جدید داده کسی لینک مستقیم داره بزاره
ممنون و موفق باشید
COMODO Internet Security

COMODO Firewall

COMODO Antivirus

Jadda
12-11-2013, 23:05
باز دوباره با نصب Comodo قسمت network مربوط به Task Manager غیر فعال میشه.

سلام

من این مشکلو ندارم..... برای بررسی باهاتون تماس میگریم.

نسخه کومودو و ویندوز( از 8 به 8.1 ارتقا دادید). و قبل از کومودو چه محصولی نصب بوده و الان کنار کومودو چه محصول دیگری نصب است و غیره.

Comodo خیلی مذخرف شده. اپدیت خود نرم افزار دانلود نمیشه.

زمان اولیه ارائه اپدیت برنامه یک مقدار درخواستها زیاد میشه و سرور کومودو چند ساعتی میره زیر فشار..... کمی صبر کنید و بعد اقدام کنید.

البته من گزینه آپدیت خودکار برنامه را فعال کردم و CIS اتوماتیک آپدیت برنامه را دریافت میکنه.

الان که سیستم را روشن کردم خودش آپدیت برنامه را بدون مشکلی دانلود کرده و پیغام نصب شود ظاهر شد و من هم نصب کردم.....مشکلی هم نداشتم( از BSOD که در آپگرید قبلی برام اتفاق افتاد بود هم خوشبختانه خبری نبود)

سلام
به کرک ها که گیر الکی نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کومودو به کرک ها گیر میده. منتها میتونید کرک ها را به لیست امن منتقل کنید: تنظیمات پیشرفته-> اعتبار سنجی-> لیست امن (اینجوری نه آنتی ویروس باهش کاری داریه و نه HIPS)

اینجا هم کامل توضیح داده شده. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mhimhdi
12-11-2013, 23:53
ویندوز 8.1 است. آخرین نسخه Comodo رو هم نصب کردم. خیلی مشکل داره.

bas ali
13-11-2013, 07:14
میشه در مورد این انتی ویروس بیشتر توضیح دهید و اینکه ایا به صلاح هست تا بجای کاسپرسکی یا نورتون این را نصب کنم روی سیستم ؟ به اندازه انها امنیت داره ؟
من چند پستی رو دیدم که در کنارش یک انتی ویروس دیگه رو هم نصب کرده اند . ایا این کار واجبه ؟

Y@var
13-11-2013, 10:20
سلام به همگی

ببخشید یه مشکلی واسم پیش اومده / من دوتا از Shortcut های comodo dragon رو هر دفعه از دسکتاپ پاک میکنم بعد از آپدیت دوباره بر میگردن!:n13:

کسی اطلاعی نداره مشکل از کجاست؟

در ضمن آخرین نسخه و آپدیت شده Comodo Internet Security Premium رو نصب کردم...

با تشکر:n16:

asklt
13-11-2013, 13:19
سلام
ببخشید
ی سوال چطور میشه اون دی ان اس که وقتی کمودو رو نصب میکنی رو همه سیستم ست میشه رو برداشت ؟

M.Hashemi
13-11-2013, 23:07
سلام
ببخشید
ی سوال چطور میشه اون دی ان اس که وقتی کمودو رو نصب میکنی رو همه سیستم ست میشه رو برداشت ؟
با سلام
ابتدا اسم connection را پیدا کنید، مثلا برای من Local Area Connection است، حالا کار های زیر را انجام دهید :
1- بر روی cmd کلیک راست کنید و گزینه run as administrator را انتخاب کنید.
2- کد زیر را در ان بنویسید و صبر کنید تا انجام شود :

* به جای Local Area Connection نام connection خود را بنویسید.
3- کد زیر را در ان بنویسید و صبر کنید تا انجام شود :

4- کد زیر را در ان بنویسید و صبر کنید تا انجام شود :

5- کد زیر را در ان بنویسید و صبر کنید تا انجام شود :

با تشکر

g33k
14-11-2013, 10:11
عجب باگی داره کومودو توی ویندوز 8 هر نیم ساعت یکبار گاهی اوقات پنجره های اکتیو رو غیرفعال و فعال میکنه
هر موقع خارج میشم ازش درست میشه

havzhini
14-11-2013, 15:39
من یه مشکل بین کومودو و دانلودمنجیر پیدا کردم
وقتی با با دانلود منیجر برنامه ای رو دانلود میکنم فایل کامل دانلود میشه و پارتها بهم وصل میشن ولی دانلود منیجر نمیتونه فایل رو از appdata انتقال بده به پوشه ای که برای محل دانلودها تعریف کردم و یک پیغام میده و بعد هم ارور
کلا به صورت مستقیم نمیشه هیچ فایل دانلودی رو اپن کرد و ارور میده
دانلود منیجر رو توی لیست امن هم قرار دادم ولی این مشکل هست
کسی دلیلش رو میدونه و راه حلی داره؟

mohammad_87
14-11-2013, 17:53
وقتی با با دانلود منیجر برنامه ای رو دانلود میکنم فایل کامل دانلود میشه و پارتها بهم وصل میشن ولی دانلود منیجر نمیتونه فایل رو از appdata انتقال بده به پوشه ای که برای محل دانلودها تعریف کردم و یک پیغام میده و بعد هم ارور
ابتدا مطمئن بشید که برنامه دانلود منیجر،محدود نشده باشه
سپس گزینه محل ذخیره فایلها رو به حالت اصلی برگردونید و دوباره تست کنید
اگه برنامه رو کرک یا پچ کرده اید،از آخرین ورژن برنامه با یک کرک سالم دیگر استفاده کنید،البته قبلش برنامه رو بطور کامل حذف کنید
----------
کومودو 6.3.3 رو میشه مستقیم روی ویندوز 8.1 نصب کرد؟

havzhini
14-11-2013, 18:05
ابتدا مطمئن بشید که برنامه دانلود منیجر،محدود نشده باشه
سپس گزینه محل ذخیره فایلها رو به حالت اصلی برگردونید و دوباره تست کنید
اگه برنامه رو کرک یا پچ کرده اید،از آخرین ورژن برنامه با یک کرک سالم دیگر استفاده کنید،البته قبلش برنامه رو بطور کامل حذف کنید
----------
کومودو 6.3.3 رو میشه مستقیم روی ویندوز 8.1 نصب کرد؟

منظورتون چیه محدود نشده باشه؟چطور بفمم محدود شده یا نه؟
محل ذخیره همون محل اصلی یعنی پوشه دانلود هست و تغیییری ندادم ولی همونطور که میدونید دانلودمنیجر ابتدا فایل به صورت پارت پارت ردر پوشه AppData دانلود میکنه و بعد اتمام دانلود اون رو پوشه دانلود منتقل میکنه
جالبه این مشکل فقط برای فایلهای برنامه با پسوند exe هست
البته بعالوه این مشکل که فایلهای دیگه هم با دانلود منیجر open نمیشن

من امروز ویندوزم رو کلا تغییر دادم بعاله دانلود ورژن جدید دانلود منیجر ولی این مشکل هنوز پابرجاست(البته ویندوز بخاطر این مشکل عوض نکردم)

...............
بله بدون مشکل روی 8.1 32بیت نصب شد و کار میکنه و حتی دیروز اوتوماتیک خودش نسخه جدید رو دانلود و نصب کرد
امروز هم 8.1 64بیت نصب کردم بدون مشکل داره کار میکنه
البته بجز این مورد دانلود منیجر

mohammad_87
14-11-2013, 19:23
منظورتون چیه محدود نشده باشه؟چطور بفمم محدود شده یا نه؟
محل ذخیره همون محل اصلی یعنی پوشه دانلود هست و تغیییری ندادم ولی همونطور که میدونید دانلودمنیجر ابتدا فایل به صورت پارت پارت ردر پوشه AppData دانلود میکنه و بعد اتمام دانلود اون رو پوشه دانلود منتقل میکنه
جالبه این مشکل فقط برای فایلهای برنامه با پسوند exe هست
البته بعالوه این مشکل که فایلهای دیگه هم با دانلود منیجر open نمیشن

من امروز ویندوزم رو کلا تغییر دادم بعاله دانلود ورژن جدید دانلود منیجر ولی این مشکل هنوز پابرجاست(البته ویندوز بخاطر این مشکل عوض نکردم)

...............
بله بدون مشکل روی 8.1 32بیت نصب شد و کار میکنه و حتی دیروز اوتوماتیک خودش نسخه جدید رو دانلود و نصب کرد
امروز هم 8.1 64بیت نصب کردم بدون مشکل داره کار میکنه
البته بجز این مورد دانلود منیجر
من الان کومودو ندارم که دقیق بگم چکار کنید.
اگه مشکل از برنامه و کرک نیست پس در قوانین کومودو برای idm باید تغییراتی انجام بدید.
شما ابتدا بطور کامل از دانلود منیجر خارج شده و در تنظیمات کومودو بگردید و هر قوانینی که برای idm ثبت شده رو حذف کنید.
سپس دوباره برنامه رو اجرا کرده و به سوالات با دقت تمام پاسخ دهید.گاهی دسترسی های خاصی ممکنه جدا سوال بشه(قبلا کومودو اینجوری بود)
راستی منظورتون از دانلود منیجر ،برنامه idm هست دیگه درسته؟
یه سرچهم در همین انجمن بکنید دوستان دیگر هم با idm زیاد مشکل داشتند شاید مشکل شما هم مطرح شده باشه.

kavehch
14-11-2013, 23:53
سلام

دو سالی هستش که از کومودو استفاده میکنم ولی جدیدا انصافا ضعیف شده

1- ناسازگاری نسبی با ویندوز 8 و 8.1 ( مثلا بنده از نرم افزار ashampoo burning studion ) خیلی وقت هستش استفاده میکنم بعد از نصب دوباره ویندوز 8.1 و نصب کومود این نرم افزار هی دی وی دی ها رو می سوزوند به همه چی شک کرده بودم غیر از کومودو !! جالب اینجاست نرم افزار shampoo رو خریداری کردم و کرک نیستش بعد از آیستال کردن کومود مشکل حل شد !!1

2- عدم شناسایی ویروس های جدید اینجا

ویورس های جدید آخرین 20 ویروسی که گذاشتن رو تست کنید کل |انتی ویروسهای دینا این 20 ویورس رو می شناسن ولی کومود نمی شناسه !!

3- خیلی ناراحتم که دارم کومودو رو انیستال میکنم ! ولی خوب امنیت هم مهم هستش و از اون ور پایداری سیستم :n14:

Jadda
14-11-2013, 23:57
من چند پستی رو دیدم که در کنار کومودو یک انتی ویروس دیگه رو هم نصب کرده اند . ایا این کار واجبه ؟

خیر؛

کومودو اینترنت سکیوریتی را نصب کنید. مگر اینکه بخواهید از مکمل استفاده کنید که اینجا معمولا بحثهایی در مورد مکملهای خوب شده.

وگرنه به اون معنی که من در ذهن شما میبینم کنار کومودو نیازی به نصب هیچ فایروال یا انتی ویروسی نیست.

سلام به همگی

ببخشید یه مشکلی واسم پیش اومده / من دوتا از Shortcut های comodo dragon رو هر دفعه از دسکتاپ پاک میکنم بعد از آپدیت دوباره بر میگردن!:n13:

کسی اطلاعی نداره مشکل از کجاست؟

فقط شورتکاتها را پاک میکنید؟

باید دراگون را Uninstall کنید...... در غیر این صورت بعد از دریافت آپدیت جدید برنامه، شورتکاتها احتمالا برمیگردند.

عجب باگی داره کومودو توی ویندوز 8 هر نیم ساعت یکبار گاهی اوقات پنجره های اکتیو رو غیرفعال و فعال میکنه
هر موقع خارج میشم ازش درست میشه

واقعاً متوجه نشدم چی فرمودید.

پنجره های اکتیو! یعنی چی؟

غیرفعال و فعال میکنه یعنی چی؟ پنجره را غیرفعال و فعال میکنه!

هر موقع از چی خارج میشید؟ از کومودو خارج میشید؟ قبلش مگه داخل کومودو هستید؟ خارج و داخل کجاست؟

هر نیم ساعت یکبار این اتفاق میافته؟

اگر دانلود منیجر را به لیست امن انتقال دادید، برای اطمینان یک کار دیگه هم انجام بدهید: در بخش قوانین HIPS هر قانونی که مربوط به دانلود منیجر هست را پاک کنید. (چون در لیست امن هم قرار داره در دفعات بعدی دیگه ازتون سوال هم نخواهد پرسید)

اگر بعد از این اقدام، همچنان مشکل پابرجاست، احتمالا باید جای دیگری دنبال ایراد بگردید. اشکال از کومودو نیست.

Jadda
15-11-2013, 00:00
سلام

دو سالی هستش که از کومودو استفاده میکنم ولی جدیدا انصافا ضعیف شده

1- ناسازگاری نسبی با ویندوز 8 و 8.1 ( مثلا بنده از نرم افزار ashampoo burning studion ) خیلی وقت هستش استفاده میکنم بعد از نصب دوباره ویندوز 8.1 و نصب کومود این نرم افزار هی دی وی دی ها رو می سوزوند به همه چی شک کرده بودم غیر از کومودو !! جالب اینجاست نرم افزار shampoo رو خریداری کردم و کرک نیستش بعد از آیستال کردن کومود مشکل حل شد !!1

2- عدم شناسایی ویروس های جدید اینجا

ویورس های جدید آخرین 20 ویروسی که گذاشتن رو تست کنید کل |انتی ویروسهای دینا این 20 ویورس رو می شناسن ولی کومود نمی شناسه !!

3- خیلی ناراحتم که دارم کومودو رو انیستال میکنم ! ولی خوب امنیت هم مهم هستش و از اون ور پایداری سیستم :n14:

شما دیر دست به کار شدید. همین الان کومودو را پاک کنید.

دوستانی که ناسازگاری کومودو با ویندوز 8 را مشاهده کردند. من هنوز منتظر یک ایراد در ویندوز 8 هستم.

دقیقا الان میخوام بدونم مشکل کومودو در ویندوز 8 چیه؟

M e i s a m
15-11-2013, 00:19
برای من نه تو 8 مشکل داره نه تو 8.1 اتفاقا تو 8.1 خیلی هم سریعتر شده این دوستان احتمالا مشکلشان از جای دیگه هست

kavehch
15-11-2013, 00:36
من نمیدونم مشکل از ویندوز بنده هستش یا ناسازگاری کومودو ولی نرم افزار کریو ، ashampoo و ... رو کومو محدود اجرا می کنه و همین باعث میشه که نرم افزارها به درستی عمل نکنند حتی توی لیست امن هم اضافه کردم ولی بازم فایده ای نداشته !! توی ویندوز 8.1

ولی در مورد شناسایی ویروس های جدید 100% درست هستش الان 4 سری ویروس جدید که اضافه میکنند توی تاپیک تست انتی ویروس کومودو توی شناسایی خیلی بد عمل میکنه ، جناب Jadda بنده قصد تویهنن یا اهانت ندارم و نمیگم که کومود بد هستش اگه بد بودش که بنده 2 سال هستش برای حمایت از نسخه pro استفاده میکنم و اون رو خریداری میکنم شما خودتون این رو

نوشته شده توسط *Batman* [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 20 نمونه جدید

Download ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لینک کمکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] SGcRTJh8uxmS9_kTNdHdC4xA)

Size= 1.4 MB
Password = bat

تست کنید میبنید فقط 2 تا ویروسش شناسایی میشه این رو یک هفته ای هستش دوستان گذاشتن خود ویروسها روی توی ویروس توتال تست کنید می بنید همه انتی ویروسها 18 فایل باقیمانده رو ویروس شناسایی میکنند !!

خوب عرض بنده هم گرفتن دلیل هستش که چرا کومودویی که قبلا توی همین تاپیک از همه سرتر بود الان باید اینقدر ضعیف عمل کنه ؟

g33k
15-11-2013, 08:31
واقعاً متوجه نشدم چی فرمودید.

پنجره های اکتیو! یعنی چی؟

غیرفعال و فعال میکنه یعنی چی؟ پنجره را غیرفعال و فعال میکنه!

هر موقع از چی خارج میشید؟ از کومودو خارج میشید؟ قبلش مگه داخل کومودو هستید؟ خارج و داخل کجاست؟

هر نیم ساعت یکبار این اتفاق میافته؟

.

______
در ویندوز 8 یا 8.1 وقتی در حال کار با یک پنجره هستیم این میتونه هرچی باشه یک مرورگر یا که یک explorer.exe یا یک گیم ...
کومودو نمیدونم چه اتفاقی براش میفته که این پنجره فعالمون رو یک لحظه غیر فعال و فعال میکنه!
مثال: من الان دارم با فایرفاکس این مطلب رو مینویسم در یک لحظه دیگه چیزی تایپ نمیشه چون این پنجره ی فایرفاکس غیرفعال شده هرچند طی یک ثانیه باز فعال میشه!
وقتی از برنامه کومودو خارج میشم این مشکل دیگه نیست!
_____
جالبه کومودو رو کلا حذف کردم و دوباره نصب کردم هنوز بعد از نصب دیگه این اتفاق نیفتاده ...
دفعه ی قبل هم اینکارو کردم و تا چندروز این مشکل نبود ولی باز شروع شد!

خیلی خیلی واضح بود،
مشکلی هست و در پی حل مشکلم

Jadda
15-11-2013, 11:52
تست کنید میبنید فقط 2 تا ویروسش شناسایی میشه این رو یک هفته ای هستش دوستان گذاشتن خود ویروسها روی توی ویروس توتال تست کنید می بنید همه انتی ویروسها 18 فایل باقیمانده رو ویروس شناسایی میکنند !!

بنده خدمتتون عرض کردم چه کاری انجام بدهید=> عزل کومودو

بنا برا این نیست اون نمونه ها شناسایی بشنود=> تا قیامت!

havzhini
15-11-2013, 12:24

میشه یه مقدار توضیح بدین برای کسی مثل من که کاملا بیطرف و فقط یه مصرف کننده هست
البته من برداشتی که کردم اینه که چون این ویروسها قدیمی هستن تاثیری ندارن از لیست حذف شدن و همچین نمینونه ویروسهایی رو شناسانی نمیکنه

ولی از نظر خودتون اینطور برخورد کردن و جواب به کاربرها درست هست؟

fb.atheist
15-11-2013, 13:37
من نمیدونم مشکل از ویندوز بنده هستش یا ناسازگاری کومودو ولی نرم افزار کریو ، ashampoo و ... رو کومو محدود اجرا می کنه و همین باعث میشه که نرم افزارها به درستی عمل نکنند حتی توی لیست امن هم اضافه کردم ولی بازم فایده ای نداشته !! توی ویندوز 8.1

ولی در مورد شناسایی ویروس های جدید 100% درست هستش الان 4 سری ویروس جدید که اضافه میکنند توی تاپیک تست انتی ویروس کومودو توی شناسایی خیلی بد عمل میکنه ، جناب Jadda بنده قصد تویهنن یا اهانت ندارم و نمیگم که کومود بد هستش اگه بد بودش که بنده 2 سال هستش برای حمایت از نسخه pro استفاده میکنم و اون رو خریداری میکنم شما خودتون این رو

نوشته شده توسط *Batman* [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 20 نمونه جدید

Download ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لینک کمکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] SGcRTJh8uxmS9_kTNdHdC4xA)

Size= 1.4 MB
Password = bat

خوب عرض بنده هم گرفتن دلیل هستش که چرا کومودویی که قبلا توی همین تاپیک از همه سرتر بود الان باید اینقدر ضعیف عمل کنه ؟

دوستِ عزیز من همین الان این 20 نمونه ویروس رو با کومودو اسکن کردم و 18 تاش رو شناسایی و حذف کرد، نمیدونم چجوری میگید فقط 2تاش رو شناسایی میکنه! احتمالاً ایراد از کومودوی شما بوده

Captain
15-11-2013, 15:12
سلام علی جان
خسته نباشی
کتاب کومودو تموم شده؟
منتظریما :n18:

:n11::n16:

421454547
15-11-2013, 16:00

پیشنهاد 1:
سعی کن اینطور برخورد نکنی البته هرکسی میتونه هر برخوردی داشته باشه و شما هم آزادی، و این هم فقط یک پیشنهاده!
ولی اگر این نوع برخورد ادامه پیدا کنه اصلا اهمیتی نمیدم که شما خدای کومودو هستی و کومودو هم خدای امنیت
این برخورد شما واکنش هایی رو در برخواهد داشت که خیلی ها دوست نخواهند داشت و اوضاع کمی وارد حاشیه های بیهوده خواهد شد!
چون همه یوزرهایی که باهاشون این نوع برخورد رو داری ساکت و باادب نیستند و بعضی ها هم بدنبال حق میروند و ساکت نمیشوند!
همه ی آدم ها تو زندگیشون کارشناس و متخصص کاری هستند برخی بدون اینترنت و برخی در اینترنت
پیشنهاد 2:
بیخیال پست هایی شو که اعصابتو خورد میکنند و احیانا احساس میکنی از سر لج یا خرده ایرادهای بیخود گرفته میشه تا قداست کمودو شکسته شود!
میدونی اصلا مجبور نیستی به همه پست ها پاسخ بدی، نمیدونم شاید احساس میکنی این برات یه وظیفه شده و مسئولیت و زحمتت بابت اینکار خستت کرده!!
ولی میدونم که میدونی انجمن ها ملک شخصی افراد نیست و کاملا یک اتفاق اشتراکی هست که بسیار زیباست!
اینارو گفتم بخاطر اینکه آدم زحمتکش و محبوبی هستی، من فکر میکنم به روال چند ماه گذشتت برگرد و مثل یک یوزر باش و نه مثل یک معلم و استاد و اندر مقام توحید
اینجا انجمنه نه دانشگاه و یا ...
_____
اینم میدونم تو این حاشیه کوچیکی که الان پیش اومد همه طرف کسی مثل تورو خواهند گرفت ولی خودت پیش خودت فکر کن آیا تو همون آدم پاک و ساده ی (در رابطه با کومودو) چند ماه پیشی؟

Captain
15-11-2013, 16:14
علی آقا یه پیشنهاد دارم
در مورد فونت نوشتاری در کومودو
میشه در نسخه ی جدید این امکان اضافه شه که بنا بر هر سیستم عامل و فونت پیش فرض آن، کومودو با همان فونت نوشته هارو نشون بده؟
مثلا فونت ویندوز 8.1 عالیه، حروف فارسی خواناتر و زیباتر هستند، همین فونت در کومودو نیز استفاده بشه
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو کامل برسونم

:n16:

Jadda
15-11-2013, 18:00
ولی از نظر خودتون اینطور برخورد کردن و جواب به کاربرها درست هست؟

سلام

حق باشماست، برخوردم درست نبود. من اشتباه کردم.

=====

421454547 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یوزر جدید====> حرفهات قشنگ بود.

اما قبول کن اونقدرها هم بد نشدم!.... پست قبلیم یه ذره بد شدم که معذرت میخوام.

kavehch
15-11-2013, 18:02

جناب بنده همواره برای شما احترام ویژه ای قائل بودم و هستم

توی پست های گذشتم توی این تاپیک هم نگه بندازید همیشه با کمال احترام با شما حرف زدم الانم بنده هیچ اهانتی به کسی نکردم !

ولی دلیل این برخورد بسیار بد شما رو نمیدونم !

بنده دلیل خواستم ، مگه کفر کردم ، مگه بی احترامی کردم شما دقیقا توی دو پست حرمت ها رو شکستید

ذهنیت بنده از شما یه ادم کاملا منظقی و دارای تجارب بودش خواهش میکنم این ذهنیت رو خراب نکنید

kavehch
15-11-2013, 18:06
دوستِ عزیز من همین الان این 20 نمونه ویروس رو با کومودو اسکن کردم و 18 تاش رو شناسایی و حذف کرد، نمیدونم چجوری میگید فقط 2تاش رو شناسایی میکنه! احتمالاً ایراد از کومودوی شما بوده

والا تا لحظه ای که بنده پست رو گذاشتم نمی شناخت نمیدونم چی شد یهو 18 تاش رو شناخت الان تست کردم 18 تا فایل شناسایی شد ولی خدا وکیلی تا ساعت 5 صبح همین امروز نمی شناختش

Jadda
15-11-2013, 18:10
جناب بنده همواره برای شما احترام ویژه ای قائل بودم و هستم

توی پست های گذشتم توی این تاپیک هم نگه بندازید همیشه با کمال احترام با شما حرف زدم الانم بنده هیچ اهانتی به کسی نکردم !

ولی دلیل این برخورد بسیار بد شما رو نمیدونم !

بنده دلیل خواستم ، مگه کفر کردم ، مگه بی احترامی کردم شما دقیقا توی دو پست حرمت ها رو شکستید

ذهنیت بنده از شما یه ادم کاملا منظقی و دارای تجارب بودش خواهش میکنم این ذهنیت رو خراب نکنید

سلام

میتونید برام اخطار رد کنید.... اما من از شما معذرت میخوام.

zhramb
15-11-2013, 18:16
سلام دوستان
آیا این آنتی ویروس را به سیستمی که منابع پایینی داره مثل رم 256، سی پی یو سلرون و ... پیشنهاد میکنید؟
البته من ورژن 5 اینو نصب کردم و سرعت سیستم پایین اومده ولی چون ازش خوشم اومده( طبق پستا) میخوام بدونم ممکنه مشکلم حل شه اگه ورژن بالاتری رو نصب کنم؟

kavehch
15-11-2013, 18:27
سلام

میتونید برام اخطار رد کنید.... اما من از شما معذرت میخوام.

علی آقا ما کی باشیم برای شما اخطار رد کنیم

خواهش میکنم عزیز خوب بنده هم بعد از دو سال استفاده از کومودو داشتم نمکدون می شکستم :n06:

..::(10)::..
15-11-2013, 19:09
سلام
این سایتش تغییر کرده یا من نمی تونم
قبلا تو سایتش یه قسمت داشت که برای هر محصولش می تونستی انتخاب کنی اختصاصی واسه چه ویندوزی دانلود بشه ، الان فقط فایل کلی اش هست که اونم لینک میده به دانلود سنت!
مثلا این ورژن جدید 6.3.300670.2970 را برای ویندوز 7 می خواستم که حجمش کم باشه ولی پیدا نکردم ، الان دیگه هست اینجور ؟
و یه سوال دیگه اینکه الان این لینک که گذاشتید
را از کدام قسمت سایتش میشه پیدا کرد ؟ یعنی قسمت دانلودش سایتش کجاست من پیدا نکردم ؟
ممنون

B3HZ@D
15-11-2013, 19:32
درود
دوستان میخواستم بدونم آپدیت های کومودو بصورت رایگانه یا باید کرک و سریال استفاده کرد ؟!
ممنون .

AM4
15-11-2013, 19:43
رایگانه دوست عزیز

Y@var
15-11-2013, 20:55
سلام

شناسایی اون ویروسا فکر کنم به خاطر من بوده(شاید!)

آخه فایلا رو واسشون فرستادم و واسشون نوشتم که همه ی آنتی ویروسا اینا رو ویروس میشناسن چرا کومودو تشخیصش نمیده؟!:n02:

البته من همین امروز صبح فرستادم نمیدونم یعنی به این سرعت پیگیر فایلای ارسالی کاربراشون هستن یا اینکه خود کومودو از جایی اطلاعات این ویروسا رو بروز کرده!:n13:

موفق باشید:n16:

kavehch
15-11-2013, 21:14
سلام

کومودو جلوی کانکت شدن kerio رو میگیره هر بلایی بخواید سرش اوردم ولی فایده ای نداره توی لیست امن قرارش دادم hips رو خاموش کردم و ...

ممنون میشم راهنمایی کنید چیکار کنم بتونم کانکت بشم

البته قبلا این مشکل نبود بعد از اومدن ورژن جدید اینجوری شده

holyboy
15-11-2013, 21:40
سلام دوستان
آیا این آنتی ویروس را به سیستمی که منابع پایینی داره مثل رم 256، سی پی یو سلرون و ... پیشنهاد میکنید؟
البته من ورژن 5 اینو نصب کردم و سرعت سیستم پایین اومده ولی چون ازش خوشم اومده( طبق پستا) میخوام بدونم ممکنه مشکلم حل شه اگه ورژن بالاتری رو نصب کنم؟

حداقل سیستم مورد نیاز
System Requirements:
Windows 7 / Vista / XP SP2/ Windows 8, 152 MB RAM / 400 MB space

zhramb
16-11-2013, 00:06
والا ما که این حداقلارو داریم ولی عملکرد سیستممون پایین اومده :n13:

holyboy
16-11-2013, 00:58
والا ما که این حداقلارو داریم ولی عملکرد سیستممون پایین اومده :n13:

طبیعیه.این حداقلها بیشتر برای نصبه.اگه آنتی ویروس دیگه ای می خواید سوالتون رو تو تاپیک بحث و گفتگو برای انتخاب آنتی ویروس مطرح کنید اطلاعات بیشتری کسب می کنید

dvb595959
16-11-2013, 08:18
COMODO Internet Security 6.3.301250.2972 Released! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Version 6.3.301250.297215 November / 2013

0xc0000018 BSOD error randomly occurring during clean boot on Windows 8.1 x64

COMODO Internet Security
COMODO Firewall
COMODO Antivirus

zenit52
16-11-2013, 18:07
با سلام به همه دوستان عزیز...

من الان از آویرا اینترنت سیکوریتی استفاده میکنم و راضی هستم
میخواستم کمودو اینترنت سیکوریتی رو هم یه امتحانی بکنم...

چون اولین باره که میخوام این برنامه رو استفاده کنم لطفا بفرمائید آیا این برنامه
قابلیت آپدیت افلاین داره یا میشه آپدیت اون رو به سیستم دیگه ای هم منتقل کرد ؟
و آیا از آویرا اینترنت سیکوریتی سنگینتره یا نه ؟

ممنون میشم راهنماییم کنید...

AM4
16-11-2013, 18:26
سلام دوست عزیز قابلیت اپدیت افلاین داره ......بله اپدیتهارو میشه منتقل کرد.......... روسیستم من که انگار انتی نصب نیست (نظر شخصی)

pedram_01
16-11-2013, 18:39
با سلام به همه دوستان عزیز...

من الان از آویرا اینترنت سیکوریتی استفاده میکنم و راضی هستم
میخواستم کمودو اینترنت سیکوریتی رو هم یه امتحانی بکنم...

چون اولین باره که میخوام این برنامه رو استفاده کنم لطفا بفرمائید آیا این برنامه
قابلیت آپدیت افلاین داره یا میشه آپدیت اون رو به سیستم دیگه ای هم منتقل کرد ؟
و آیا از آویرا اینترنت سیکوریتی سنگینتره یا نه ؟

ممنون میشم راهنماییم کنید...

قابلیت اپدیت افلاین دارد . میشه آپدیت اون رو به سیستم دیگه ای هم منتقل کرد.

بستگی داره رو یک سیستم خیلی خوب و سبک جواب میده رو یک سیستم هنگ میکنه و کامپیوتر رو سنگین میکنه ولی درکل سنگین تر از اوریا نیست تو کامپیوتر من بسیار سبک بود

zenit52
16-11-2013, 19:15
ممنون دوستان عزیز...

لطفا پست یا مرجعی برای آموزش آپدیت آفلاین و انتقال آپدیتهای کمودو ذکر بفرمایید
بازم ممنون...

Jadda
16-11-2013, 19:47
ممنون دوستان عزیز...

لطفا پست یا مرجعی برای آموزش آپدیت آفلاین و انتقال آپدیتهای کمودو ذکر بفرمایید
بازم ممنون...

سلام

آموزش آپدیت آفلاین کومودو + تهیه بکاپ از دیتابیس کومودو و انتقال به سیستم دیگر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Captain
16-11-2013, 20:12
سلام
علی آقا به سوالات بنده هم جواب بدین ممنون میشم
البته اگه قابل بدونید

متشکرم

Jadda
16-11-2013, 20:29
سلام و عرض ارادت.

سلام علی جان
خسته نباشی
کتاب کومودو تموم شده؟
منتظریما :n18:

:n11::n16:

علی آقا یه پیشنهاد دارم
در مورد فونت نوشتاری در کومودو
میشه در نسخه ی جدید این امکان اضافه شه که بنا بر هر سیستم عامل و فونت پیش فرض آن، کومودو با همان فونت نوشته هارو نشون بده؟
مثلا فونت ویندوز 8.1 عالیه، حروف فارسی خواناتر و زیباتر هستند، همین فونت در کومودو نیز استفاده بشه
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو کامل برسونم

من خودم احساس میکنم از فونت 8.1 خیلی خوشم نمیاد!

اتفاقاً خواستم پیشنهاد بدم فونتها برگردن به حالت ویندوز 7 (تفاوت را که خودتون میبیند)

اما اینکه شما فونت 8.1 را میپسندید جالبه..... کلیک راست بکنید روی ایکون کومودو در system tray

Captain
16-11-2013, 20:38
اتفاقا بهترین و زیباترین فونت هستش
من فونت خود برنامه و برنامه های جانبی رو میگم آقا علی
مثل CCE و ....
حتی اگه از کاربران نظرخواهی بکنید احتمالا بیشترشون این فونت رو بیشتر میپسندن

M e i s a m
16-11-2013, 22:24
ولی فونت خود نرم افزار زیاد هم جالب نیستش اگر یاد بدید من چطور تبدیل کنم فونت رو به تاهوما خوب میشه لاقل برای خودم تاهوما استفاده کنم :n01:

omid-p30
17-11-2013, 10:48
سلام.

من یه نسخه اینترنت سکیوریتی رو از سایتش دانلود و نصب کردم که البته یادم نیست از کدوم قسمت سایت.

الان اسم نسخه من رو زده Premium ، این کدوم یکی از این سه تاست که تو سایت هست ؟

Comodo Internet Security Pro 6 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 899206&key5sk2=2008&key5sk3=1384713923000&key5sk22=3149&key5sk23=1384713919000&key6sk1=&key6sk2=FF250&key6sk3=40&key6sk4=de-de&key6sk5=IR&key6sk6=1&key6sk7=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] oad%2Fduring-download.php&key6sk8=119900&key6sk9=1280800&key6sk10=false&key6sk11=d1466eec258376aab4c5011eff77d3b760f84a61&key6sk12=2034&key7sk1=4888&key1sk1=dt&key1sk2=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] oad%2Fduring-download.php)
Comodo Internet Security ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 00404899206&key5sk2=2008&key5sk3=1384713923000&key5sk22=3149&key5sk23=1384713919000&key6sk1=&key6sk2=FF250&key6sk3=40&key6sk4=de-de&key6sk5=IR&key6sk6=1&key6sk7=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] oad%2Fduring-download.php&key6sk8=119900&key6sk9=1280800&key6sk10=false&key6sk11=d1466eec258376aab4c5011eff77d3b760f84a61&key6sk12=2034&key7sk1=4888&key1sk1=dt&key1sk2=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] oad%2Fduring-download.php)
Comodo Internet Security Complete 6 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 00404899206&key5sk2=2008&key5sk3=1384713923000&key5sk22=3149&key5sk23=1384713919000&key6sk1=&key6sk2=FF250&key6sk3=40&key6sk4=de-de&key6sk5=IR&key6sk6=1&key6sk7=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] oad%2Fduring-download.php&key6sk8=119900&key6sk9=1280800&key6sk10=false&key6sk11=d1466eec258376aab4c5011eff77d3b760f84a61&key6sk12=2034&key7sk1=4888&key1sk1=dt&key1sk2=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] oad%2Fduring-download.php)

Serenity
17-11-2013, 13:55
سلام.

من یه نسخه اینترنت سکیوریتی رو از سایتش دانلود و نصب کردم که البته یادم نیست از کدوم قسمت سایت.

الان اسم نسخه من رو زده Premium ، این کدوم یکی از این سه تاست که تو سایت هست ؟

Comodo Internet Security Pro 6 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 899206&key5sk2=2008&key5sk3=1384713923000&key5sk22=3149&key5sk23=1384713919000&key6sk1=&key6sk2=FF250&key6sk3=40&key6sk4=de-de&key6sk5=IR&key6sk6=1&key6sk7=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] oad%2Fduring-download.php&key6sk8=119900&key6sk9=1280800&key6sk10=false&key6sk11=d1466eec258376aab4c5011eff77d3b760f84a61&key6sk12=2034&key7sk1=4888&key1sk1=dt&key1sk2=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] oad%2Fduring-download.php)
Comodo Internet Security ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 00404899206&key5sk2=2008&key5sk3=1384713923000&key5sk22=3149&key5sk23=1384713919000&key6sk1=&key6sk2=FF250&key6sk3=40&key6sk4=de-de&key6sk5=IR&key6sk6=1&key6sk7=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] oad%2Fduring-download.php&key6sk8=119900&key6sk9=1280800&key6sk10=false&key6sk11=d1466eec258376aab4c5011eff77d3b760f84a61&key6sk12=2034&key7sk1=4888&key1sk1=dt&key1sk2=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] oad%2Fduring-download.php)
Comodo Internet Security Complete 6 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 00404899206&key5sk2=2008&key5sk3=1384713923000&key5sk22=3149&key5sk23=1384713919000&key6sk1=&key6sk2=FF250&key6sk3=40&key6sk4=de-de&key6sk5=IR&key6sk6=1&key6sk7=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] oad%2Fduring-download.php&key6sk8=119900&key6sk9=1280800&key6sk10=false&key6sk11=d1466eec258376aab4c5011eff77d3b760f84a61&key6sk12=2034&key7sk1=4888&key1sk1=dt&key1sk2=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] oad%2Fduring-download.php)

نسخه رایگانش هست که همون Comodo Internet Security هست :n01:

nasimparsi1
17-11-2013, 16:31
سلام

بله توسط استاد عزیز Jadda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و تیم خوبشون پارسی شده است و داخل سورس اصلی شرکت کمودو قرار گرفته است

میتونید نصب کنید و از زبان پارسی خوبش لذت ببرید

اگر هم ایرادی دیدید به ایشون گزارش کنید تا برطرف نمایند

موفق باشید

البته سپاس از ایشون ولی بدبختانه به پارسی برگردانده نشده. این ترجمه بدبختانه مجموعه ای از واژه های فارسی + عربی + انگلیسی هست که به گونه ی افراطی از واژه های غیر پارسی در آن بهره برده شده در حالی که واژه های جاافتاده فارسی وجود داره

ارسال کردن! چرا فرستادن نباشه؟
آپدیت کردن! چرا به‌روز رسانی نباشه؟
اسکن! چرا جستجو نباشه؟
مشاهده! چرا دیدن یا نمایش نباشه؟
مسدود کردن! چرا بستن یا بازداشتن نباشه؟
مخفی سازی! چرا پنهان سازی نباشه؟
تنظیمات! چرا سامان‌دهی نباشه؟
پورت! چرا درگاه نباشه؟
کامپیوتر! چرا رایانه نباشه؟

و ده ها واژه ی دیگه. همگی این واژه ها هم به گوش همه آشنا هست و هیچ مشکلی هم ندارند. در همه ی جهان هم از واژه های فرهنگستان زبانشون بهره می برند و تنها ما ایرانی ها از اون سوی بوم افتادیم و ...

omid-p30
17-11-2013, 16:33
سافت گذر نسخه های 32 و 64 بیتی این Comodo Internet Security رو مجزا قرار داده که حجمش رو کمتر میکنه. از خود سایت یا فروم کومودو بخوایم نسخه 32 بیتی رو فقط دانلود کنیم کدوم قسمتش هست ؟

Serenity
17-11-2013, 18:02
سافت گذر نسخه های 32 و 64 بیتی این Comodo Internet Security رو مجزا قرار داده که حجمش رو کمتر میکنه. از خود سایت یا فروم کومودو بخوایم نسخه 32 بیتی رو فقط دانلود کنیم کدوم قسمتش هست ؟

تقدیم به شما:

CIS

Jadda
17-11-2013, 20:23
البته سپاس از ایشون ولی بدبختانه به پارسی برگردانده نشده. این ترجمه بدبختانه مجموعه ای از واژه های فارسی + عربی + انگلیسی هست که به گونه ی افراطی از واژه های غیر پارسی در آن بهره برده شده در حالی که واژه های جاافتاده فارسی وجود داره

اسکن! چرا جستجو نباشه؟
پورت! چرا درگاه نباشه؟

و ده ها واژه ی دیگه. همگی این واژه ها هم به گوش همه آشنا هست و هیچ مشکلی هم ندارند. در همه ی جهان هم از واژه های فرهنگستان زبانشون بهره می برند و تنها ما ایرانی ها از اون سوی بوم افتادیم و ...

سلام علیکم

ابتدا تشکر بکنم از شما بابت این علاقمندی به زبان فارسی، و این حساسیت شما نسبت به این موضوع برای من بسیار با ارزش است. بنابراین دست شما را به گرمی میفشارم.:n16:

اما ذکر یک مقدار توضیحات را ضروری میبینم به واسطه اینکه احساس میکنم شما با فضای کار و ترجمه یک محصول در حوزه کامپیوتر آشنا نیستید. بنابراین ابتدای امر کاملا ذهن خودتان را از فضای ترجمه یک مقاله اقتصادی یک کتاب مدیریتی یک رمان یک شعر .... دور بفرمایید. بحث حول یک محصول کامپیوتری است. پر از الفاظ و عبارات و واژه هایی که برای بسیاری از آنها نه تنها ما ترجمه نداریم بلکه حتی معادل هم نداریم=> مستقیم بریم سر اصل مطلب: فایلهای DLL => چی بزاریم؟؟
فایلهای DLL
پرونده های DLL
.
.
.
اونوقت شما خواهید فرمود: بدبختانه مخلوطی از عربی+فارسی+ انگلیسی..... منم عرض میکنم بله. مخلوطی از اینهاست!.... گریزی نیست. من مجبورم/مامجبوریم/مترجم مجبوره.

ایرادشما این هست که واژه ها عربی و انگلیسی هستند؟

ابتدا از انگلیسی شروع کنیم:

ببینید دوست عزیز چیزی که ذهن من را درگیر میکنه اصلا "ارسال" و "فرستادن" نیست!

بحث روی DLL هست.... روی HIPS هست... روی viruscop هست.... روی Sandbox است...روی COM هست.....روی (PID (Process Identifier هست... روی Android است... بحث روی Sonar است...و الی ماشاالله.

موضوع دیگر این هست که فرنگیها با یک کلمه میگن Updated ولی ما با دوکلمه: آپدیت شد. بروزرسانی شد.
موضوع این هست که فرنگیها میگن :
...Run
ما با دو کلمه
اجرا کنید
متوجه منظور من شدید؟... بحث فضای موجود در باکس نرم افزار است. هرچه زبانی قابلیت فشرده شوندگی و ساده شوندگی داشته باشه قویتر است. متاسفانه فارسی اینجوری نیست.

ما داریم یک محصول کامپیوتری ترجمه میکنم.... سخت ترین ترجمه/کار ممکن....آسون نیست.... فکر همه چیز را باید بکنید.

======

در مورد عربی:

به دلیل اتفاقاتی که برای ما افتاده ما ناگزیریم کلمات عربی هم داشته باشیم..... اصلا مگه میشه کشوری که دینش اسلام است واژه های عربی نداشته باشه.... من نمیخوام وارد این بحث بشوم... ولی این یک واقعیت است... الان هم که محرم است => شهید چیه؟ عربی است؟ معادلش چیه؟ "رحمت".... "دعا"...."محمد"..."علی"... اینها چی؟ البته من منظورم این نیست که کلا درها را باز بزاریم... ولی هر چقدر هم فیلتر بزاریم، باز ورودی خواهیم داشت.

شما میفرمایید بدبختانه شامل واژه های عربی هم است> جواب من این است: زبان من و شما شامل الفاط عربی است. یعنی زبان این مردم.

ضمن اینکه من قبلا در گروه هم عرض کردم: کلمه ای که پانصد سال است که در زبان فارسی است. دیگه فارسیه....

نکته بعدی اینکه مگر بزرگان زبان فارسی حافظ و سعدی و مولانا و.... نیستند؟ در دیوان این بزرگان هم الفاظ عربی میبیند.....حقیقت این است که بخشی از ادبیات فارسی ما که اتفاقاً آیینه فرهنگ ماست در آمیخته با زبان و ادبیات عرب است. در واقع فرهنگ ما ایرنیها تاثیراتی از زبان عربی داشته. (همیشه هم نباید با دید منفی نگاه کرد،{ادبِ "سلام" که وارد فرهنگ من شده و من پذیرفتم... خیلی بهتر از ادب اون غربی هست که آغاز دیدارش با => های و هوی شروع میشه}... اونوقت در اجتماع همین فرهنگ تبدیل به زبان هم میشه.)

ضمن اینکه زبان این برنامه پارسی نیست(هیچ ادعایی هم در این زمینه نشده، اگر بوده از سوی دیگران بوده و نه من) فارسی است.... همون فارسی شیرین و دوست داشتنی که من و شما و .... با هم حرف میزنیم.

اما در نهایت خیلی دوست دارم از پیشنهادات شما استفاده بکنم اگر مایل بودید در گروه خدمت شما هستم.

بسیار ممنون.

pashangparsi6
17-11-2013, 20:46
سلام علیکم

ابتدا تشکر بکنم از شما بابت این علاقمندی به زبان فارسی، و این حساسیت شما نسبت به این موضوع برای من بسیار با ارزش است. بنابراین دست شما را به گرمی میفشارم.:n16:

اما ذکر یک مقدار توضیحات را ضروری میبینم به واسطه اینکه احساس میکنم شما با فضای کار و ترجمه یک محصول در حوزه کامپیوتر آشنا نیستید. بنابراین ابتدای امر کاملا ذهن خودتان را از فضای ترجمه یک مقاله اقتصادی یک کتاب مدیریتی یک رمان یک شعر .... دور بفرمایید. بحث حول یک محصول کامپیوتری است. پر از الفاظ و عبارات و واژه هایی که برای بسیاری از آنها نه تنها ما ترجمه نداریم بلکه حتی معادل هم نداریم=> مستقیم بریم سر اصل مطلب: فایلهای DLL => چی بزاریم؟؟
فایلهای DLL
پرونده های DLL
.
.
.
اونوقت شما خواهید فرمود: بدبختانه مخلوطی از عربی+فارسی+ انگلیسی..... منم عرض میکنم بله. مخلوطی از اینهاست!.... گریزی نیست. من مجبورم/مامجبوریم/مترجم مجبوره.

ایرادشما این هست که واژه ها عربی و انگلیسی هستند؟

ابتدا از انگلیسی شروع کنیم:

ببینید دوست عزیز چیزی که ذهن من را درگیر میکنه اصلا "ارسال" و "فرستادن" نیست!

بحث روی DLL هست.... روی HIPS هست... روی viruscop هست.... روی Sandbox است...روی COM هست.....روی (PID (Process Identifier هست... روی Android است... بحث روی Sonar است...و الی ماشاالله.

موضوع دیگر این هست که فرنگیها با یک کلمه میگن Updated ولی ما با دوکلمه: آپدیت شد. بروزرسانی شد.
موضوع این هست که فرنگیها میگن :
...Run
ما با دو کلمه
اجرا کنید
متوجه منظور من شدید؟... بحث فضای موجود در باکس نرم افزار است. هرچه زبانی قابلیت فشرده شوندگی و ساده شوندگی داشته باشه قویتر است. متاسفانه فارسی اینجوری نیست.

ما داریم یک محصول کامپیوتری ترجمه میکنم.... سخت ترین ترجمه/کار ممکن....آسون نیست.... فکر همه چیز را باید بکنید.

======

در مورد عربی:

به دلیل اتفاقاتی که برای ما افتاده ما ناگزیریم کلمات عربی هم داشته باشیم..... اصلا مگه میشه کشوری که دینش اسلام است واژه های عربی نداشته باشه.... من نمیخوام وارد این بحث بشوم... ولی این یک واقعیت است... الان هم که محرم است => شهید چیه؟ عربی است؟ معادلش چیه؟ "رحمت".... "دعا"...."محمد"..."علی"... اینها چی؟ البته من منظورم این نیست که کلا درها را باز بزاریم... ولی هر چقدر هم فیلتر بزاریم، باز ورودی خواهیم داشت.

شما میفرمایید بدبختانه شامل واژه های عربی هم است> جواب من این است: زبان من و شما شامل الفاط عربی است. یعنی زبان این مردم.

ضمن اینکه من قبلا در گروه هم عرض کردم: کلمه ای که پانصد سال است که در زبان فارسی است. دیگه فارسیه....

نکته بعدی اینکه مگر بزرگان زبان فارسی حافظ و سعدی و مولانا و.... نیستند؟ در دیوان این بزرگان هم الفاظ عربی میبیند.....حقیقت این است که بخشی از ادبیات فارسی ما که اتفاقاً آیینه فرهنگ ماست در آمیخته با زبان و ادبیات عرب است. در واقع فرهنگ ما ایرنیها تاثیراتی از زبان عربی داشته. (همیشه هم نباید با دید منفی نگاه کرد،{ادبِ "سلام" که وارد فرهنگ من شده و من پذیرفتم... خیلی بهتر از ادب اون غربی هست که آغاز دیدارش با => های و هوی شروع میشه}... اونوقت در اجتماع همین فرهنگ تبدیل به زبان هم میشه.)

ضمن اینکه زبان این برنامه پارسی نیست(هیچ ادعایی هم در این زمینه نشده، اگر بوده از سوی دیگران بوده و نه من) فارسی است.... همون فارسی شیرین و دوست داشتنی که من و شما و .... با هم حرف میزنیم.

اما در نهایت خیلی دوست دارم از پیشنهادات شما استفاده بکنم اگر مایل بودید در گروه خدمت شما هستم.

بسیار ممنون.

دوست گرامی سپاس از پاسخ شما، و البته سپاس از دوست گرامیnasimparsi1

من هم کوشش می کنم چیکده وار پاسخ بدم:

فایل dll را همان فایل dll می‌توان نوشت. سخن بر سر واژه‌هایی هست که در دست داریم و به گوش همه هم آشنا هستند. نمونه‌هایی که دوستمان آورده در نوشته های روزمره‌ی ما امروز هم به کار می رود و حتی گفته می شود. سخن بر سر این هست که:
اگر ما دو گزینه داریم. برای نمونه "فرستادن" و "ارسال"، خب با هر منطقی که نگاه کنیم باید گزینه ی نخست که پارسی است و ریشه ی فارسی دارد را به کار ببریم!

بنده و دیگران هم می‌دانیم که در این زمینه نباید تعصب به خرج داد، برای همینه که می‌شه از واژه هایی مانند فایل، تلفن، تلوزیون، HIPS، viruscop، viruscop و... می توان گذشت.

----
موضوع دوم هم یک دشواری به شمار نمیاد و این ویژگی یک زبان هست. Updated رو به جای آپدیت شد! می‌شه نوشت "به‌روز شد" و این واژه هیییچ مشکلی هم نداره! Run را هم "اجرا.." می توان نوشت و باز هم این هیچ دشواری ایجاد نمی کنه
شما درست می‌فرمایید که همه‌ی اینها رو نمی شه پارسی کرد ولی دست‌کم اون‌هایی که می شه رو پارسی بنویسیم! این نرم افزار قرار هست به فارسی برگردونده بشه وگرنه همه از همون انگلیسیش بهره ببرند دیگه

-----
درباره‌ی واژه‌های عربی.
1- حافظ، سعدی و مولانا و ... هم پارسی نویس بوده اند. اگر نوشته‌های هم‌زمان این بزرگان رو نگاه کنیم می بینیم که همه‌ی این بزرگان چون زبان‌شناس هم بوده‌اند کوشش می‌کرده‌اند از واژه‌های پارسی به جای عربی بهره ببرند چون می دانستند که واژه‌های یک زبان "سامیک" چون از دستور زبان سامی پی‌روی می کنه نباید وارد یک زبان "هندواروپایی" بشه. پس تا جایی که می‌توانسته‌اند از واژه‌های پارسی به جای عربی و .. بهره برده اند.

برای سلام هم ما واژه‌ی درود را داریم که بسیار زیبا است و نیازی به های و هوی هم نداریم. البته خود سلام هم به گونه‌ای نامناسب هست چون ریشه در "تسلیم" دارد و مربوط است به قبایل عرب که با این واژه نشان می دادند که مسلمان هستندو تسلیم دیگری

----

من امیدوار هستم ایرانیان هم مانند فرانسوی ها و ایتالیایی ها و آلمان ها کمی زبان خودشان را گرامی بدارند و دست کم «تا جایی که می شود» از واژه های پارسی در ترجمه‌های خود بهره ببرند.

در پایان باید از دوستانی که زمان گذاشته اند و این نرم افزار رو ترجمه کرده اند سپاس گزاری کنم

nasimparsi1
17-11-2013, 20:53
سلام علیکم

خدمت شما هستم.

بسیار ممنون.

سپاسگزارم

دوست گرامی من همون طور که دوست دیگمون (پشنگ پارسی) گفت با تعصب مخالف هستم. برای همین هست که میبینید توی نوشته هام هم از واژه هایی که عربی یا غیره هست هم بهره میبرم.

ولی سخن سر این هست که اگر واقعا واژه ای وجود داره که فارسی هست و میتونیم از اون استفاده کنیم واژه ی غیر فارسی رو دیگه به کار نگیریم!

توضیحات دوستمون در بالا خیلی خوب بود. از نظر دانش زبانشناسی هم این کار اشتباه هست. یعنی قواعد دستوری یک زبان هندواروپایی مانند فارسی با زبان سامی فرق میکنه و هر چی ما بتونیم واژه ها رو پارسی تر به کار ببریم این زبان توانمندتر میشه و ساده تر میشه

من از شما درخواست می کنم (اگر مسئول این ترجمه هستید) تا جایی که می شه از واژه های پارسی به جای واژه های غیر پارسی بهره ببرید

منم از شما سپاسگزاری میکنم که زحمت میکشید و زمان میزارین

Jadda
17-11-2013, 21:31
سلام علیکم

آن چه که باید (وظیفه ترجمه این مسولیت را بر دوش من قرار میده) در موردش اظهار نظر بکنم این دو نقل قول از دو دوست گرامی است:

سخن بر سر واژه‌هایی هست که در دست داریم و به گوش همه هم آشنا هستند.
اگر ما دو گزینه داریم. برای نمونه "فرستادن" و "ارسال"، خب با هر منطقی که نگاه کنیم باید گزینه ی نخست که پارسی است و ریشه ی فارسی دارد را به کار ببریم!

و این مورد:

.. با تعصب مخالف هستم. برای همین هست که میبینید توی نوشته هام هم از واژه هایی که عربی یا غیره هست هم بهره میبرم.

ولی سخن سر این هست که اگر واقعا واژه ای وجود داره که فارسی هست و میتونیم از اون استفاده کنیم واژه ی غیر فارسی رو دیگه به کار نگیریم!

اتفاقاً من هم در این زمینه با شما دو دوست گرامی هم عقیده هستم. حتی قبلا هم در گروه این سعادت را داشتم که با جناب pashangparsi6 آشنایی و گفتگوهایی داشته باشم. اونجا هم خدمت ایشون عرض کردم که تا جایی که امکان داشته باشه سعی میکنم که از کلمات پارسی بیشتر استفاده کنم..... الان هم مجدداً این قول را میدم که با در نظر گرفتن جمیع جوانب تا حد امکان از کلمات با ریشه پارسی بیشتر استفاده کنم. پیشنهاد دوستان به روی چشم.

و ذکر این نکته خالی از لطف نیست که دوستان بدونند من چقدر عاشق زبان پارسی/فارسی هستم. هر شبم را با پنج ستاره ادب فارسی: حافظ و سعدی و مولانا و نظامی و فردوسی روشن نگه میدارم.

بازم ممنون.

aylar6888
18-11-2013, 00:41

اسکن! چرا جستجو نباشه؟
پورت! چرا درگاه نباشه؟

درود :
الان کمی از واژه هایی (غیر پارسی) که خودت توی این پست که 2 خط هم نمیشه استفاده کردی بخون عزیز :

1-ترجمه-2-مجموعه-3-افراطی-4-غیر-5-فارسی(اولش نوشتی پارسی اما بعدش یک در میون نوشتی فارسی-پارسی)6-حال-7-وجود-....
================================================== ================================
دوست عزیز دیگه مون -
(پشنگ پارسی)-
هم همین پست بالاشون رو بخونن چون مفصل بود خودشون بهتر واژه های غیر پارسی رو تو نوشته شون که کم هم نیستن و خیلیهاشون معادل دارن رو پیدا میکنن...

ایراد گرفتن از دیگران خیلی راحته نه؟؟؟؟
کسی میتونه ایراد بگیره که خودش کمی رعایت کنه...
وقتی توی چند خط گفتگوی ساده اینهمه اشکالایی که خودتون وارد میدونید رو دارید و رعایت نمیکنید چطور از یه ترجمه تخصصی میتونید ایراد بگیرید؟

pedram_01
18-11-2013, 01:25

اسکن! چرا جستجو نباشه؟
پورت! چرا درگاه نباشه؟

فقط ترجمه که نیست باید برای کاربران مفهوم هم داشته باشه الان اگه من برای پسرخالم یا هر نفر دیگه کمودو نصب کنم و بجای تنظیمات سامان‌دهی باشه دو روز هم بگرده نمیفهمه سامان‌دهی همون تنظیمات هست .

الان هر کسی بخواد کمودو فارسی نصب کنه اول با انگلیسیش کار کرده یا هر انتی دیگه مثلا فایروال رو به عنوان فایروال میشناسن و میدونن چیه نه به عنوان دیوار اتش

این ترجمه ترجمه کتاب انگلیسی به پارسی نیست این یک نرم افزار امنیتی هست که خارجی ها ساختنش و اصتلاحات مخصوص به خودش رو داره که نباید عوض بشه چون اگه کسی با انتی ویروس ترجمه شده به پارسی کار کنه براش سخت میشه که بتونه با انتی انگلیسی کار کنه که 95 درصد انتی ها ترجمه نشدن و انگلیسی هستن

و یک چیز دیگه هم هست باید با زبان رایج مردم هم همخونی داشته باشه مثلا من تاحالا هیچ کس رو ندیدم بیرون بهم بگه درود یا بیاد پیش من بگه رایانه من خراب شده

و حالا مسدود رو گفتی بستن بنظر من مسدود به هیچ عنوان نمیتونه بستن باشه تو انتی ویروس مثلا شما ارتباط بازی وارکرافت به اینترنت رو مسدود میکنید این یعنی شما ارتباط رو قطع و از وصل شدن به ایترنت جلوگیری کردید . که دیگه به اینترنت وصل نشه حالا بنظرت الان میتونی بجای مسدود بگی بستن ؟

pashangparsi6
18-11-2013, 03:52
درود :
الان کمی از واژه هایی (غیر پارسی) که خودت توی این پست که 2 خط هم نمیشه استفاده کردی بخون عزیز :

1-ترجمه-2-مجموعه-3-افراطی-4-غیر-5-فارسی(اولش نوشتی پارسی اما بعدش یک در میون نوشتی فارسی-پارسی)6-حال-7-وجود-....
================================================== ================================
دوست عزیز دیگه مون -
(پشنگ پارسی)-
هم همین پست بالاشون رو بخونن چون مفصل بود خودشون بهتر واژه های غیر پارسی رو تو نوشته شون که کم هم نیستن و خیلیهاشون معادل دارن رو پیدا میکنن...

ایراد گرفتن از دیگران خیلی راحته نه؟؟؟؟
کسی میتونه ایراد بگیره که خودش کمی رعایت کنه...
وقتی توی چند خط گفتگوی ساده اینهمه اشکالایی که خودتون وارد میدونید رو دارید و رعایت نمیکنید چطور از یه ترجمه تخصصی میتونید ایراد بگیرید؟

دوست گرامی شما یا نوشته رو کامل نخوندین یا مشکلتون چیز دیگری هست!

هم من و هم اون دوست دیگرمون که در گفتگو بودند گفتیم که از تعصب و پی ورزی دوری می کنیم. یعنی گفتیم که تنها تا جایی که شدنی است و به گیرایی و فهم سخن آسیبی زده نمی شود (آسیب جدی) ما پارسی نویسی می کنیم و نه تنها ما که همه باید این را انجام بدهند درست مانند همه ی مردم جهان با زبان های دیگر

در اینکه من یا احتمالا همین دوست تازه nasimparsi1 می تونیم همه ی واژه ها را پارسی بنویسیم شما شکی به دلت راه نده. زبان پارسی با توجه به این شاهکارهای ادبی و با توجه به اینکه زبانی هندواروپایی هست و واژه سازی خیلی قدرتمندی داره و ادبیات پُرباری هم داره توانایی این رو داره که سراسر پارسی نوشته بشه

ولی اصلا چنین کاری رو درست نمی دونیم ما. زبان هااز هم وام می گیرن و این طبیعی هست. یعنی یک شمار و تعداد اندک رو می شه پذیرفت و ازشون چشم پوشی کرد.

zenit52
18-11-2013, 11:28
دوستان لایسنس نامبر برای اکتیو کردن برنامه رو اینجا قرار میدید...
ممنون

aylar6888
18-11-2013, 12:09
دوست گرامی شما یا نوشته رو کامل نخوندین یا مشکلتون چیز دیگری هست!
در اینکه من یا احتمالا همین دوست تازه nasimparsi1 می تونیم همه ی واژه ها را پارسی بنویسیم شما شکی به دلت راه نده.

:n04::n13:

هم من و هم اون دوست دیگرمون که در گفتگو بودند گفتیم که از تعصب و پی ورزی دوری می کنیم. یعنی گفتیم که تنها تا جایی که شدنی است و به گیرایی و فهم سخن آسیبی زده نمی شود (آسیب جدی) ما پارسی نویسی می کنیم و نه تنها ما که همه باید این را انجام بدهند درست مانند همه ی مردم جهان با زبان های دیگر

درود :
منم حرفم همینه که شما وقتی خود مترجم میگه امکانش نیست حالا به هر دلیل روی این سخنتون پافشاری (نه تعصب که معربه) میکنید؟؟؟شما یک در میون تو نوشتون (چند مورد)یبار نوشتین پارسی یبار نوشتین فارسی-دوستتونم همینطور...اینا که دیگه مشکل خود درگیری من نیست...پس میبینید که خواسته یا ناخواسته این مشکلات پیش میاد چون با عرف جامعه ما اجین شده و خیلی کار میبره تا درست بشه..شمااول واژه پارسی رو همیشه پارسی بنویس تا برسیم به بعدش... اینکه دیگه تعصب نیست ...آدم اول یه سوزن بخودش میزنه بعد یه جوالدوز به مردم...
پیروز باشید
--------------------------------------------------------------------
از علی جان و دیگر دوستان بابت اسپم معذرت میخوام ...(تکرار نمیشه)

pedram_01
18-11-2013, 16:25
دوستان لایسنس نامبر برای اکتیو کردن برنامه رو اینجا قرار میدید...
ممنون

رایگان هست . لایسنس نامبر برای اکتیو کردن نمیخواد

GHAGHALEELEE
18-11-2013, 17:42
درود دوستان
ببخشید میان کلماتون اومدم ، من الان از انتی ویروس اویرا در کنار فایروال کومودو استفاده میکنم میخوام انتی ویروسم رو هم کومودو کنم.
اول این که تو بخش انتی ویروس هم کومودو در حد اویرا هست ؟
دوم انتی ویروس کومودو در کنار فایروالش رو نصب کنم یا یک دفعه اینترنت سکیوریتیش رو نصب کنم؟
سپاس ار همه:n16:

Captain
18-11-2013, 18:04
درود دوستان
ببخشید میان کلماتون اومدم ، من الان از انتی ویروس اویرا در کنار فایروال کومودو استفاده میکنم میخوام انتی ویروسم رو هم کومودو کنم.
اول این که تو بخش انتی ویروس هم کومودو در حد اویرا هست ؟
دوم انتی ویروس کومودو در کنار فایروالش رو نصب کنم یا یک دفعه اینترنت سکیوریتیش رو نصب کنم؟
سپاس ار همه:n16:

سلام
بهتر و عالی تر
اینترنت سکیوریتی رو نصب کنید بهتر میشه

B3HZ@D
18-11-2013, 23:45
درود
ما هم کم کم با تعاریف دوستان رفتیم سمت کومودو :n02:
فقط یک پرسش داشتم و میخواستم بدونم آپدیت های کومودو حجمشون زیاده یا کم ؟

aylar6888
19-11-2013, 00:24
درود
ما هم کم کم با تعاریف دوستان رفتیم سمت کومودو :n02:
فقط یک پرسش داشتم و میخواستم بدونم آپدیت های کومودو حجمشون زیاده یا کم ؟
درود :
آپدیتهای بسیار کم حجمی داره و کم پیش میاد به 500 کیلو بایت در روز برسه.قابلیت آفلاین آپدیت هم داره...

آقا پویا
19-11-2013, 07:56
دوستان عزیز من یه مشکلی دارم با این کومودوی جدید ( 2013 )
روی ویندوز 8.1 نصب نمیشه ! اخطار میده که this program has compatibility issues
نصب میشه و تا 99 درصد هم میره ولی اجرا نمیشه
چیکارش کنم ؟

Captain
19-11-2013, 11:41
دوستان عزیز من یه مشکلی دارم با این کومودوی جدید ( 2013 )
روی ویندوز 8.1 نصب نمیشه ! اخطار میده که this program has compatibility issues
نصب میشه و تا 99 درصد هم میره ولی اجرا نمیشه
چیکارش کنم ؟

سلام
از آخرین نسخه استفاده میکنید؟
نسخه ی نهایی با ویندوز 8.1 هیچ مشکلی نداره!

آقا پویا
19-11-2013, 15:46
سلام
از آخرین نسخه استفاده میکنید؟
نسخه ی نهایی با ویندوز 8.1 هیچ مشکلی نداره!

بابت پاسخ ممنون . ولی من کومودوی آخرین ورژن رو از سافت - گذر گرفتم ( نسخه 32 بیت که با نسخه ویندوزم یکیه ) ولی این دفعه نصب میشه ولی میگه comodo agent نمیتونه اجرا بشه
مشخصات system properties من هم با شما غیر از نسخه ویندوز که برا من pro هست و رمم 4 گیگ دیگه فرقی نداره

Captain
19-11-2013, 17:17
بابت پاسخ ممنون . ولی من کومودوی آخرین ورژن رو از سافت - گذر گرفتم ( نسخه 32 بیت که با نسخه ویندوزم یکیه ) ولی این دفعه نصب میشه ولی میگه comodo agent نمیتونه اجرا بشه
مشخصات system properties من هم با شما غیر از نسخه ویندوز که برا من pro هست و رمم 4 گیگ دیگه فرقی نداره

خواهش میکنم
نکته: تمام برنامه های امنیتی رو از سایت رسمی برنامه ی امنیتی دانلود کنید و به هیچ وجه از جاهای دیگه دانلود نکنید!

Jadda
19-11-2013, 17:53

سلام

قبلا روی سیستم شما آنتی ویروس دیگری نصب بوده؟ الان همزمان چه محصول امنیتی دیگری نصب است؟
به هر حال اگر این مشکل را دارید :

1- با ابزاری مانند Revo Uninstaller که یک نسخه رایگان را میتوند از ایـنـجـا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دانلود و نصب کنید، کومودو را کاملا از روی سیستم Uninstall کنید.

2- اگر قبلا روی سیستم شما آنتی ویروس دیگری نصب بوده، سعی کنید از ابزار حذف مربوط به آنتی ویروس برای پاکسازی بقایای باقی مانده آن استفاده کنید. ایــنــجــا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می تونید لیستی از ابزارهای مربوط به هر آنتی را ببینید. (شما چون مشکل دارید این مرحله را حتما انجام بدهید).

3- سیستم (رجیستری) را با یک ابزار پاکسازی مانند CCleaner پاکسازی کنید.

4- آخرین نسخه اینترنت سکیوریتی کومودو را از ایــنــجــا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] af) دانلود کنید.

اگر بدون مشکل نصب شد برای آپدیت اولیه از روش آپدیت آفلاین استفاده کنید: ایـنـجـا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توضیحات و لینک دانلود دیتابیس کومودو قرار داره.

Captain
19-11-2013, 18:46
چرا با اینکه برنامه زبان برنامه به انگلیسی تغییر داده شده باز بعضی از قسمت های برنامه فارسی هستش؟ (بعد از تغییر به انگلیسی سیستم ریستارت شده است.)

Hidden-Hunter
19-11-2013, 19:46
سلام علیکم

من بخاطر مشکل در کسپرسکی ، کومودو اخرین نسخه نصب کردم ولی نمیدونم چرا در تنظیمات که میخوام برم ، کومودو هنگ میکنه ؟

:n02:

Captain
19-11-2013, 19:54
سلام علیکم

من بخاطر مشکل در کسپرسکی ، کومودو اخرین نسخه نصب کردم ولی نمیدونم چرا در تنظیمات که میخوام برم ، کومودو هنگ میکنه ؟

:n02:

سلام امیرجان
این مشکل قبلنا وجود داشت
در نسخه های قبل 6.3
امیرجان بعد از اینکه آپدیت آفلاین کردی، در همین حال به نت وصل باش، دوباره آپدیتش کن
سیستم رو ریستارت کن حتما درست میشه
من دق کرده بودم بخاطر این مشکلش ولی بعد ها فهمیدم بعد از نصب یا هنگام نصب وقتی به نت وصل باشیم این مشکل برطرف میشه
ولی در نسخه ی 6.3.3 در ویندوز 8.1 خداروشکر این مشکل کاملا برطرف شده

Hidden-Hunter
19-11-2013, 20:22
سلام امیرجان
این مشکل قبلنا وجود داشت
در نسخه های قبل 6.3
امیرجان بعد از اینکه آپدیت آفلاین کردی، در همین حال به نت وصل باش، دوباره آپدیتش کن
سیستم رو ریستارت کن حتما درست میشه
من دق کرده بودم بخاطر این مشکلش ولی بعد ها فهمیدم بعد از نصب یا هنگام نصب وقتی به نت وصل باشیم این مشکل برطرف میشه
ولی در نسخه ی 6.3.3 در ویندوز 8.1 خداروشکر این مشکل کاملا برطرف شده

نشد برادر من ، نشد :n05:

شاید بخاطر این باشه که من تنظیمات فایروال رو برای اینرتنت سکیوریتی اعمال کردم .

Jadda
19-11-2013, 20:44
سلام علیکم

سلام امیر خان!

همینور که آقا مسعود گفته قبلا این مورد بیشتر دیده میشده الان خیلی کمتر شده. همینجا هم کاربران در این مورد خیلی شکایت میکردند از نسخه 6.1 و 6.2

یکبار سیستم را اسکن سریع بکن (آنلاین باش)

اسکن اعتبار سنجی بکن. (فایلهای ناشناخته انتقال به لیست امن)

در کل هرچی فایلهای بیشتری از سیستم شما در "لیست امن" باشند کارایی کومودو بهتر میشه... البته کومودو اتوماتیک خودش این کارو انجام میده و وقتی کومودو را نصب کردید آروم آروم میبیند که فایلهای شما توسط کومودو به این لیست اضافه میشه که خوبه. البته این کار آفلاین انجام میشه... ولی اگر آنلاین باشید از دیتابیس ابری هم برای شناسایی فایلهای امن استفاده میکنه که باعث میشه فایلهای امن بیشتری شناسایی بشوند.

ویندوز 64 بیتی است؟

HIPS روی چه حالتی قرار داره؟

پاکسازی سندباکس را اجرا میکنید این اتفاق میافته یا وقتی میخواهید وارد بخش تنظیمات پیشرفته شوید؟ و برای هر کدام همیشه این اتفاق میافته یا گهگاه؟

بعد از اینکه کرش رخ میده، چه اتفاقی میافته؟ صبر کنید به حالت نرمال برمیگرده؟

=======

اگر مشکل شما بعد از یکی دو روز رفع نشد دوتا گزارش هست که باید تهیه کنید و به من بدهید که خدمتتون عرض میکنم......

مرسی

Hidden-Hunter
19-11-2013, 20:50
سلام امیر خان!

همینور که آقا مسعود گفته قبلا این مورد بیشتر دیده میشده الان خیلی کمتر شده. همینجا هم کاربران در این مورد خیلی شکایت میکردند از نسخه 6.1 و 6.2

یکبار سیستم را اسکن سریع بکن (آنلاین باش)

اسکن اعتبار سنجی بکن. (فایلهای ناشناخته انتقال به لیست امن)

در کل هرچی فایلهای بیشتری از سیستم شما در "لیست امن" باشند کارایی کومودو بهتر میشه... البته کومودو اتوماتیک خودش این کارو انجام میده و وقتی کومودو را نصب کردید آروم آروم میبیند که فایلهای شما توسط کومودو به این لیست اضافه میشه که خوبه. البته این کار آفلاین انجام میشه... ولی اگر آنلاین باشید از دیتابیس ابری هم برای شناسایی فایلهای امن استفاده میکنه که باعث میشه فایلهای امن بیشتری شناسایی بشوند.

ویندوز 64 بیتی است؟

HIPS روی چه حالتی قرار داره؟

سلام علی جان

من راحل بالا که گفتید رو پیش میروم و امیدوارم نتیجه بخش باشد.

بله نسخه که 64بیت هست.

HIPS حالت پیشفرض

Hidden-Hunter
19-11-2013, 20:54
پاکسازی سندباکس را اجرا میکنید این اتفاق میافته یا وقتی میخواهید وارد بخش تنظیمات پیشرفته شوید؟ و برای هر کدام همیشه این اتفاق میافته یا گهگاه؟

بگیر نگیر داره و هر موقع بخوام به تنظیمات سربزنم یک برا خوبه و باز هنگ میکنه.

دوباره همگ کرد..:(

بعد از اینکه کرش رخ میده، چه اتفاقی میافته؟ صبر کنید به حالت نرمال برمیگرده؟

بعد اینکه کرش میکنه که صبر میکنم تا درست بشه ولی اخر به ریستارت باید پناه ببرم : دی

اگر مشکل شما بعد از یکی دو روز رفع نشد دوتا گزارش هست که باید تهیه کنید و به من بدهید که خدمتتون عرض میکنم......

مرسی

انشالا که تا امشب برطرف بشه وگرنه / اگر حل نشد که باشه گزارش هم پر می کنیم.

ممنون دادا

Captain
19-11-2013, 21:08
علی آقا یه سوال
فرق بین تنظیمات فایروال در اینترنت سکیوریتی و پرواکتیو چی هستش؟
میشه کامل توضیح بدین؟
متشکرم
راستی درمورد کتاب هنوز جواب ندادین ها :دی

Jadda
19-11-2013, 21:50
علی آقا یه سوال
1-فرق بین تنظیمات فایروال در اینترنت سکیوریتی و پرواکتیو چی هستش؟
میشه کامل توضیح بدین؟
متشکرم
راستی درمورد کتاب هنوز جواب ندادین ها :دی

فرقشون یکسری تنظیمات هست فقط.

مثلا در پرواکتیو ورودیها مسدود نمیشن و اجازه اتصال به کاربر سپرده میشه و در اینترنت سکیوریتی خودکار همه ارتباطات با مبدا ورودی مسدود میشن. ( دقیق باشید میبنید که در امنیت فرقی نداره. فقط دست کاربر در حالت پرواکتیو باز تره... یعنی کاربر را حرفه ای تر فرض کردند و اختیاراتش بیشتر شده)

یا در حالت اینترنت سکیورتی خودکار مخربها قرنطینه میشن.... ولی در پرواکتیو وقتی مخربی پیدا شد سوال میشه (باز این هم یعنی اختیارات کاربر بیشتر میشه)

اما مسئله مهم در بخش "حفاظت" یعنی +D میافته. مناطق بیشتری حفاظت میشوند.....!
یا اینکه یکی دوتا قانون در HIPS تغییر میکنه.... فکر کنم explorer از قانون "مجاز" میره روی حالت سفارشی.

گاهی هم کومودو تنظیمات این دو پیکربندی را در نسخه های جدید تغییر میده..... اولش که کومودو را نصب میکنید مثلا اصلا HIPS فعال نیست (روی حالت اینترنت سکیورتی) یا اگر باشه حداقل حالت "پرگو" فعال نیست. و کلا سایلنت است بجز اتوسندباکس که روی محدودیت کم قرار داره و گاهی هشدار میده، بقیه بخشها اصلا هشدار و پیغامی نمیدن. آنتی ویروس که خودکار قرنطینه میکنه. HIPS که غیرفعاله. فایروال هم پیغامی نمیده. بعد که میرید روی پرواکتیو فرق میکنه...

البته یک نکته ای را در مورد اسم این پیکربندیها بگم اینکه، اینها فقط اسم هستند. کومودو میتونست هر اسم دیگری هم براشون انتخاب میکرد... مثلا متوسط.بهینه. قوی.
یا هر اسم دیگری. ولی الان هست. حالت فایروال.اینترنت سکیوریتی.پرواکتیو.... میتونست بزاره. حالت یک. حالت دو. حالت سه.... اینو گفتم تا اگر دوستانی فایروال کومودو را دارند فکر نکنند که چون فایروال خالی دارند پس باید بزارند روی حالت فایروال.

کومودو سه پیکربندی پیش‌فرض برای CIS در نظر گرفته، به نام‌های:

COMODO-Internet Security
COMODO-Proactive Security
COMODO-Firewall Security

تشریح: این سه پیکربندی کمی با یکدیگر متفاوت هستند، تفاوت عمده این پیکربندی‌ها در تنظیمات موجود در هر یک از این پیکربندی‌ها است. به عنوان مثال: بخش‌هایی از سیستم در حالت Proactive Security مورد مراقبت قرار می‌گیرند که در حالت Internet Security قرار نمی‌گیرند و همچنین بخش‌هایی بیشتری در حالت Internet Security مورد حفاظت قرار می‌گیرند که در حالت Firewall Security مورد محافظت قرار نمی‌گیرند، که به تبع آن شما در حالت Proactive Security پیغام‌های بیشتری دریافت خواهید کرد نسبت به حالت Internet Security و نسبت به حالت Firewall Security

ترتیب قدرت این پیکربندی‌ها به این صورت است
Proactive Security > Internet Security > Firewall Security
البته قابل ذکر است که کومودو می‌توانست برای هر یک از این پیکربندی اسم‌های دیگری هم انتخاب کند، مثلاً: ضعیف، متوسط، قوی
اما ترجیح داده است از همین اسم‌هایی که مشاهده می‌کنید، استفاده کند، بنابراین توجهی به اسم پیکربندی‌ها نکنید، شایان ذکر است که از این سه پیکربندی قوی‌ترین حالت همان طور که در بالا به آن اشاره شد، حالت Proactive Security می‌باشد، به دلیل اینکه مناطق وسیعی از سیستم ما را تحت نظارت و کنترل قرار می‌دهد، و با انتخاب این پیکربندی تنظیمات قوی‌تری در سایر بخش‌ها اعمال خواهد شد،
نکته: تمامی کاربران کومودو، چه کاربران نسخه اینترنت سکیوریتی و چه کاربران فایروال کومودو، همگی بعد از نصب کومودو، اولین کاری که باید انجام بدهند انتخاب و فعال کردن پیکربندی Proactive Security است.
نکته: از اینجای کتاب، هر توضیحی که در مورد تنظیمات می‌دهم و تمامی تصاویر بر مبنای همین پیکربندی است.
بنابراین اگر تاکنون این پیکربندی را انتخاب نکرده‌اید همین الآن دست به کار شوید و حالت Proactive Security را فعال نمایید

Captain
19-11-2013, 23:09
علی آقا ببخشیدا میشه یه توضیح جامع و کامل در مورد Inbound - Outbound - Incoming - Outgoing بدید؟
متشکرم
درمورد اینا مطالبی خوندم ولی متوجه نشدم، یعنی گیجم کردند
متشکرم

Captain
20-11-2013, 00:29
علی آقا در حالت پرواکتیو گزینه ی زیر که در عکس زیر مشخص کردم، باید تیک خورده بمونه؟ آخه سیستم قدرتمندی دارم :n05:

Hidden-Hunter
20-11-2013, 08:55
سلام علی جان

مشکل برطرف شد

یکبار ریمو و باز نصب کردم

reza_3722
20-11-2013, 19:22
این کومودوی ما چرا تو آپدیت هاش self defense رو اضافه نمیکنه؟
خودش داره ولی تو منو گزینه ای واسش نذاشته؟ یا اینکه کلا نداره؟

Jadda
20-11-2013, 20:05
علی آقا ببخشیدا میشه یه توضیح جامع و کامل در مورد Inbound - Outbound - Incoming - Outgoing بدید؟
متشکرم
درمورد اینا مطالبی خوندم ولی متوجه نشدم، یعنی گیجم کردند
متشکرم

سلام

ارتباط وردی
ارتباط خروجی

ارتباطی که بین دو دستگاه (کامپیوتر) برقرار میشه "کانکشن" هست. ما میتونیم بهش بگیم ارتباط/اتصال.
این ارتباط برای درخواست دهنده (مبدا) ماهیت خروجی داره و برای پذیرنده (مقصد) ماهیت ورودی. بنابراین یک "ارتباط" بسته به اینکه شما پشت کدام سیستم نشسته باشی یا ورودی است و یا خروجی.

Send
Receive

احتمالا گیچ شدن شما به خاطر این بوده.

خیلی ساده، به مقدار ترافیک (آمد و شد) روی ارتباط ورودی و هم ارتباط خروجی Send\Receive میگن. ارسال و دریافت ترافیک رد و بدل شده روی هر کانکشن است (اون کانکشن میتونه ورودی باشه و یا اینکه خروجی باشه؛ ضمن اینکه عرض کردم که فقط ما یک "اتصال" داریم. منتها خروجی و ورودی را از دید خودمون نامگذاری میکنیم).

شما با موبایلت به من زنگ بزنی ارتباط برای شما خروجی میشه و برای من ورودی. حرفهایی که میزنیم ارسال و دریافت است.

علی آقا در حالت پرواکتیو گزینه ی زیر که در عکس زیر مشخص کردم، باید تیک خورده بمونه؟ آخه سیستم قدرتمندی دارم :n05:

عملا تست/کنجکاوی نکردم..... میتونید غیر فعال کنید.

این کومودوی ما چرا تو آپدیت هاش self defense رو اضافه نمیکنه؟
خودش داره ولی تو منو گزینه ای واسش نذاشته؟ یا اینکه کلا نداره؟

داره.

برای فایل/پوشه های کومودو self defense کومودو همون لیست فایلهای امن و لیست فایلهای ناشناخته کومودو هستند!!

توضیح:

کومودو یک لیستی داره به نام فایلهای امن، (البته همه میدونید) :

اونوقت میگه این فایلها بی خطر هستند. بعد من میگم این فایل امن میزنه پوشه های کومودو را پاک میکنه. کومودو میگه این فایل امن و بی خطر است، این کارو نمیکنه، اگر قرار باشه این کارو بکنه دیگه ما بهش امن نمیگیم.

لیست غیرامن (ناشناخته/مخرب):

این دسته از فایلها به هیچ وجه نمیتونن به فایل/پوشه های کومودو حمله کنند. اگر هم بخواهند دست به این اقدام بزنند کومودو اونها را مسدود میکنه.

====

برای فایل/پروسه های اکتیو کومودو:

اینجا دیگه لیست امن و غیرامن کاربرد نداره. کومودو اجازه دسترسی هیچ فایل/پروسه/برنامه ای را به پروسه ای فعال خودش در حافظه نمیده.

Captain
21-11-2013, 00:12
خیلــی متشکرم علی آقا
علی آقا پس InBound یعنی ارتباط با سیستم ما صورت میگیره
OutBound یعنی ما با سیستم های دیگر/سرور/ و.... ارتباط برقرار میکنیم
درست گفتم؟
یه سوال! وقتی ما فایلی رو دانلود میکنیم، این خروجی هستش یا ورودی؟
فک کنم ورودی یعنی ارتباط با سیستم ما بصورتی که از سیستم درخواستی صورت بگیره مثل حذف/ایجاد/جابجایی و ... فایل ها در سیستم ما، درست گفتم؟

J4ck
21-11-2013, 00:18
چرا اکشن سنترم هر چند دقیقه یکبار اخطار میده که فایروالم غیرفعال شده؟ البته خیلی سریع هم تغییر میکنه و به حالت نرمال برمیگرده
ولی عملا هیچ اتفاقی برای کمودو نیفتاده که چیزی رو فیکس کنم!
میترسم در ظاهر کومودو فعال باشه ولی در اون لحظه در واقع غیرفعال

aylar6888
21-11-2013, 11:13
علی آقا درود و خداقوت :
اگه میشه یه توضیح مختصر در مورد اینکه آیا کومودو میتونه از -ه.ک- کردن پسورد مودم و اتصال وروری غیرمجاز جلوگیری کنه یا اینکه به کاربر در مورد اتصال ناخواسته ورودی به مودم یا رد شدن اتصال ورودی از فایروال و پسورد مودم اطلاع بده یا خیر بدید.واینکه روشن بودن یا خاموش یا اسلیپ بودن سیستم چه تفاوتی در این مورد ایجاد میکنه و اینکه اساسآ -ه.ک- کردن مودم ربطی به فایروال نرم افاری داره یاخیر و نرم افزار میتونه از -ه.ک- مودم جلوگیری کنه؟
ممنون:n16:

S0R3N4
21-11-2013, 14:00
سلام دوستان
من میخوام اینترنت سکوریتی COMODO رو به همراه PANDA CLOUD Anti Virus نصب کنم...
میشه بگید اول باید کدوم نصب شه؟؟؟

راستی...
اگه فقط بخوام فایروالش رو کانفیگ کنم به کجا مراجعه کنم.اخه آموزش کانفیگ کردن کل اینترنت سکوریتی رو گذاشتن دوستان اینجا.
فایر.ال کومودو کلود آنتی ویروس هم داره؟

S0R3N4
21-11-2013, 15:08
راستی دوستان
این مرورگر COMODO چه طوریاست؟
ارزش اینو داره ازش استفاده کنیم و بقیه رو دور بریزیم؟؟؟

راستی؟؟

این SSL چی هست که کومودو رایگان عرضه نمیکنه؟

mrmmnb
21-11-2013, 16:40
علی اقا من میرم توی پخش فایل های امن بعد پاکسازی(purge) رو میزنم هنگ میکنه
توی لیست فایروال و HIPS مشکلی ندارم و راحت پاکسازی انجام میشه ولی این بخش هنگ میکنه
البته لیست این بخش نسبت به اون دو تا خیلی بیشتر هست ولی طبیعتا نباید اینجوری بشه
میشه تست کنید ببنید برا شما هم اینجوری هست یا نه؟
من هر چی هم صبر کردم فایده نداشت اخرش پیغام not responding میاد و اون قسمت بسته میشه(نه کل کومودو فقط پنجره ای که فایل های امن رو نشون میده)
با تشکر

Jadda
21-11-2013, 20:40
خیلــی متشکرم علی آقا
1- پس InBound یعنی ارتباط با سیستم ما صورت میگیره
OutBound یعنی ما با سیستم های دیگر/سرور/ و.... ارتباط برقرار میکنیم
درست گفتم؟
2-یه سوال! وقتی ما فایلی رو دانلود میکنیم، این خروجی هستش یا ورودی؟
فک کنم ورودی یعنی ارتباط با سیستم ما بصورتی که از سیستم درخواستی صورت بگیره مثل حذف/ایجاد/جابجایی و ... فایل ها در سیستم ما، درست گفتم؟

سلام

1- بله
2- دانلود فایل، ارتباط خروجی است.
درخواست دهنده نرم افزار دانلود منیجر روی سیستم شما بوده.

چرا اکشن سنترم هر چند دقیقه یکبار اخطار میده که فایروالم غیرفعال شده؟ البته خیلی سریع هم تغییر میکنه و به حالت نرمال برمیگرده
ولی عملا هیچ اتفاقی برای کمودو نیفتاده که چیزی رو فیکس کنم!
میترسم در ظاهر کومودو فعال باشه ولی در اون لحظه در واقع غیرفعال

بعید بدونم فایروال برای لحظاتی غیرفعال و فعال بشه... مسئله از جای دیگری است.

دقت کنید که فایروال ویندوز خاموش باشه.

علی آقا درود و خداقوت :
اگه میشه یه توضیح مختصر در مورد اینکه آیا کومودو میتونه از -ه.ک- کردن پسورد مودم و اتصال وروری غیرمجاز جلوگیری کنه یا اینکه به کاربر در مورد اتصال ناخواسته ورودی به مودم یا رد شدن اتصال ورودی از فایروال و پسورد مودم اطلاع بده یا خیر بدید.واینکه روشن بودن یا خاموش یا اسلیپ بودن سیستم چه تفاوتی در این مورد ایجاد میکنه و اینکه اساسآ -ه.ک- کردن مودم ربطی به فایروال نرم افزاری داره یاخیر و نرم افزار میتونه از -ه.ک- مودم جلوگیری کنه؟
ممنون:n16:

فایروال این زمینه نمیتونه کاری انجام بده. فایروال فقط از سیستم شما حفاظت میکنه.

سلام دوستان
1-من میخوام اینترنت سکوریتی COMODO رو به همراه PANDA CLOUD Anti Virus نصب کنم...
میشه بگید اول باید کدوم نصب شه؟؟؟

راستی...
2-اگه فقط بخوام فایروالش رو کانفیگ کنم به کجا مراجعه کنم.اخه آموزش کانفیگ کردن کل اینترنت سکوریتی رو گذاشتن دوستان اینجا.
فایروال کومودو کلود آنتی ویروس هم داره؟

1- مهم نیست اول کدوم نصب بشه.

2- پیکربندی/تنظیمات فایروال و اینترنت سکیوریتی فرقی ندارند.

علی اقا من میرم توی پخش فایل های امن بعد پاکسازی(purge) رو میزنم هنگ میکنه
توی لیست فایروال و HIPS مشکلی ندارم و راحت پاکسازی انجام میشه ولی این بخش هنگ میکنه
البته لیست این بخش نسبت به اون دو تا خیلی بیشتر هست ولی طبیعتا نباید اینجوری بشه
میشه تست کنید ببنید برا شما هم اینجوری هست یا نه؟
من هر چی هم صبر کردم فایده نداشت اخرش پیغام not responding میاد و اون قسمت بسته میشه(نه کل کومودو فقط پنجره ای که فایل های امن رو نشون میده)
با تشکر

متوجه منظورت شدم.

البته لیست فایهای امن که خیلی حجیم است و مشکلی نداره (خوبه)

شاید به این خاطر بوده که مدت زیادی از ابزار "پالایش" استفاده نکردی و این بار فایلهای زیادی بعد از زدن کلید "پالایش" لیست شدن.

الان یکبار دیگه "پالایش" را بزن. هنگ میکنه؟

mrmmnb
21-11-2013, 22:21
متوجه منظورت شدم.

البته لیست فایهای امن که خیلی حجیم است و مشکلی نداره (خوبه)

شاید به این خاطر بوده که مدت زیادی از ابزار "پالایش" استفاده نکردی و این بار فایلهای زیادی بعد از زدن کلید "پالایش" لیست شدن.

الان یکبار دیگه "پالایش" را بزن. هنگ میکنه؟

اره چند بار تا حالا چک کردم قبلا یکی دو بار انجام دادم اینجوری شد دیروز هم چند بار انجام دادم باز هم هنگ کرد
از لحاظ تعداد مه میدونم مشکلی نیست ولی کرمی که دارم هر چند وقت یکبار وارد تنظیمات میشم توی هر سه قسمت از این ابزار پاکسازی استفاده میکنم که فقط تو این قسمت تا حالا موفق نشدم
البته مشکل خاصی برام ایجاد نکرده همینجوری کنجکاوی پرسیدم برا همه اینجوری هست یا برا من و راه حل داره یا نه
با تشکر

Captain
22-11-2013, 09:56
سلام
علی جان یه پیشنهاد دیگه
لطفا در نسخه جدید گزینه ای تعبیه شه برای باز کردن قسمت تنظیمات هرچه راحتتر
مثلا کلیک بر تسکبار و انتخاب تنظیمات
یا مثلا در اینترفیس اصلی برنامه

dvb595959
22-11-2013, 10:06
سلام
علی جان یه پیشنهاد دیگه
لطفا در نسخه جدید گزینه ای تعبیه شه برای باز کردن قسمت تنظیمات هرچه راحتتر
مثلا کلیک بر تسکبار و انتخاب تنظیمات
یا مثلا در اینترفیس اصلی برنامه

موافقم .... مسیر دسترسی به تنظیمات کمی طولانیه.

mrmmnb
22-11-2013, 10:29
منم شدید موافقم خیلی مسیر طولانی شده اگه بیاد رو راست کیلیک که عالیه تا حداقل توی صفحه اصلی باشه(توی جفتش هم میتونه باشه!)
بقیه دوستان میشه یه تست بزنن اون قسمت پاکسازی تو فایل های امن براشون کار میکنه یا نه(از من هنگ میکنه)

Captain
22-11-2013, 10:42
منم شدید موافقم خیلی مسیر طولانی شده اگه بیاد رو راست کیلیک که عالیه تا حداقل توی صفحه اصلی باشه(توی جفتش هم میتونه باشه!)
بقیه دوستان میشه یه تست بزنن اون قسمت پاکسازی تو فایل های امن براشون کار میکنه یا نه(از من هنگ میکنه)

بله به درستی کار میکنه

Jadda
22-11-2013, 10:50
سلام

ابتدای نسخه 6 یعنی نسخه 6.0 قدری این مسئله وجود داشت و من خودم منتقدش بودم ولی الان دسترسی به تنظیمات و کلاً تمام بخشهای کومودو بسیار اسان است. هم از طیق ویجت کومودو و هم از طریق اینترفیس (پنجره اصلی)

تا حالا دقت کردین! نوشته ها در پنجره کومودو زیر خط دار هستند. نشان دهنده این هست که اگر روی آنها کلیک کنید وارد بخش مربوطه می شوید.

از نوار وظیفه کومودو هم استفاده کنید و کارهای/بخشها ی پرکاربرد خودتون را به اون قسمت بچسبانید.

تمام قسمتهایی که در عکس نشان دادم زیر خطدار هستند، یعنی علاوه بر اینکه اطلاعاتی به کاربر می دهند،با کلیک روی اون قسمتها وارد تنظیمات/قسمت مربوط به آن خواهید شد.

برای رسیدن به تنظیمات از ویجت هم میتونید استفاده کنید! (در ویجت پنلی هست که فایلهای ناشناخته را نشون میده شما می توانید از این امکان سوءاستفاده! کنید و با کلیک روی اون قسمت وارد تنظیمات پیشرفته شوید)

........ ضمن اینکه برای دسترسی سریع‌تر به این قسمت و یا هر قسمت دیگری امکان افزودن بخش‌ها و کارهای متفاوت به قسمت نوار وظیفه نرم افزار وجود دارد. برای این کار کافی ست تا روی قسمت/کار مورد نظر کلیک راست نموده و گزینه افزودن به نوار وظیفه را انتخاب نمایید:

این بخش حتی از طریق ویجت کومودو هم قابل دسترسی است، ابتدا روی آیکون کومودو کنار ساعت ویندوز "سیستم‌تری"؛ کلیک راست کنید و از قسمت ویجت گزینه نمایش کادر وضعیت را فعال کنید، حال از طریق قسمت فایل برنامه های ناشناخته (طبق عکس زیر) می‌توانید وارد تنظیمات پیشرفته بشوید:

Captain
22-11-2013, 10:59
علی جان در عکس اول نمیشه گزینه ای اضافه کرد. برای من حذفش کرد :(
ویرایش...
پیدا کردم :دی

Jadda
22-11-2013, 11:12
علی جان در 1-عکس اول نمیشه گزینه ای اضافه کرد. 2-برای من حذفش کرد :(

احتمالا تا جمعه آینده یک نسخه از ویرایش 7 کومودو به من میرسه..... یکی دو هفته بازی...بازی... بعد هم انتشار بتا برای عموم تسترها.

Mr.New
22-11-2013, 13:17
یه سوال
نود32 نصب دارم اینترنت سکوریتی
میخوام فقط انتی ویروس خالیه کومودو رو هم کنارش بنصبم میشه؟تداخل نداره؟
برای نصب باید غیر فعال کنم نودرو یا نه کلا بگین چجوری بنصبم

Jadda
22-11-2013, 14:49
یه سوال
نود32 نصب دارم اینترنت سکوریتی
میخوام فقط انتی ویروس خالیه کومودو رو هم کنارش بنصبم میشه؟تداخل نداره؟
برای نصب باید غیر فعال کنم نودرو یا نه کلا بگین چجوری بنصبم

سلام

هر چند این ترکیب خیلی متداول نیست ولی اگر قصد این کار را دارید بعد از نصب بهتره Real-Time کومودو را غیر فعال کنید و فقط به عنوان اسکنر ازش استفاده کنید.

اما من پیشنهاد میکنم اگر تمایل به استفاده یک محصول دیگر کنار نود را دارید، از مالواربایتس (رایگان) استفاده کنید.

Malwarebytes Anti-Malware- Free Version ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

S0R3N4
22-11-2013, 15:41
دوستان
راهنمایی میفرمایید چطور DNS های کومودو رو وارد کنم؟

Jadda
22-11-2013, 16:58
دوستان
راهنمایی میفرمایید چطور DNS های کومودو رو وارد کنم؟

طبق عکس میتوانید آی-پی های کومودو را وارد کنید:

از همین قسمت هم میتوانید غیر فعال بکنید. با انتخاب: Obtain DNS server address automatically

=========

وقتی کومودو سایتی را مسدود کرده این صفحه به نمایش در میاد:

اگر احساس میکنید سایت مشکوک و ناامن است روی گزینه Go back to safety کلیک کنید. سایت باز نمیشه. (ضمن اینکه میتونید در همین صفحه اعلام نظر هم بکنید که این سایت امن است)

اگر فکر میکنید که سایت مشکلی نداره و امن هست Disregard را انتخاب کنید و وارد صفحه زیر میشوید ؛ مدت بازدید را مشخص کنید و بعد اینتر:

==

نکته: اگر فکر میکنید سایت ناامن است ولی شما بنابه دلایلی باید از سایت بازدید/استفاده کنید، میتونید در "کیوسک مجازی" این کار را انجام بدهید یا اینکه مرورگر خود را در "سندباکس" اجرا کنید.

یادم میاد قدیما برای دریافت سریال و کرک ... وارد سایتهای خارجی میشدیم نصف این سایتها آلوده بودند!... اینجور موارد میتونید برید توی کیوسک یا مرورگر را در سندبکس اجرا کنید.

pedram_01
22-11-2013, 22:30
احتمالا تا جمعه آینده یک نسخه از ویرایش 7 کومودو به من میرسه..... یکی دو هفته بازی...بازی... بعد هم انتشار بتا برای عموم تسترها.

امیدوارم وب گارد و سیستم ضد سرقت بهش اضافه بشه .

mohammad_87
24-11-2013, 14:23
امیدوارم وب گارد و سیستم ضد سرقت بهش اضافه بشه .
ضد سرقت که بیشتر به نسخه های موبایل و تبلت مرتبط میشه و اکثرا روی نسخه های آندروید این امکان رو قرار میدهند.
کومودو هم برای آندروید،برنامه ضد سرقت داره:

pedram_01
24-11-2013, 15:04
ضد سرقت که بیشتر به نسخه های موبایل و تبلت مرتبط میشه و اکثرا روی نسخه های آندروید این امکان رو قرار میدهند.
کومودو هم برای آندروید،برنامه ضد سرقت داره:

نسخه موبایلش رو که دارم استفاده میکنم الان تو گوشیم کمودو نصب هست برای لپتاپ میگم اینم خیلی بدرد میخوره

mhimhdi
24-11-2013, 23:49
جدیدا آیکون کومودو دیگه ترافیک اپلود و دانلود رو در Taskbar نشون نمیده. هر روز یه ادای جدید در میاره .

Captain
24-11-2013, 23:53
جدیدا آیکون کومودو دیگه ترافیک اپلود و دانلود رو در Taskbar نشون نمیده. هر روز یه ادای جدید در میاره .

به درستی و سالم کار میکنه و نشون میده

shahin666
25-11-2013, 01:33
من سال های سال هست به خاطر تعصب شدید روی محصولات NOD32 هیچ بسته امنیتی دیگه ای رو نصب نکردم و کلا خیانت نکردم:n02:
اما الان برای اولین بار فایروال کومودو را نصب کردم واقعا فهمیدم تعصب تو همه چیز هم خوب نیست:n02:

واقعا لذت بردم از این فایروال که شاید تو نگاه اول خیلی ساده هست ولی واقعا فایروال قوی و کاملی هست
الان من حتی میخوام نرم افزار --- رو هم اجرا کنم ازم کلی سوال میپرسه یا مثلا نرم افزار چیلتر شکن میخواد اجرا بشه تازه متوجه شدم کلی به بقیه اطلاعات هاردم هم دسترسی پیدا میکنه:n15:
جالبه ESET Smart Security کلا فقط همون اولین بار که سیستم میخواد به اینترنت وصل بشه یه پیغام میده که دسترسی داشته باشه بعد دیگه کاری نداره!!

خوب حالا یه چند تا سوال که ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید

اول این که من ESET Smart Security 7.0.302.0 رو نصب کردم و فایروال کومودو رو هم نصب کردم این که مشکلی تداخلی ایجاد نمیکنه!!!:n13: و آیا باید فایروال اسمارت سکیوریتی رو غیر فعال بکنم یا نه؟!!
کلا محصولات کومودو برای چه کشور و شرکتی هست و این که به این خوبی فارسی شده آیا توسط خود شرکت این کار شده یا توسط کرابران ایرانی ترجمه شده و فرستاده شده؟!!!
و سوال آخرم هم در مورد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این که در هنگام نصب من گذاشتم این برنامه هم نصب بشه که یعنی جلوگیری از تبلیغات یا صفحات Pop-up Ads
حالا آیا میشه تنظیمات خاصی رو انجام داد یا نه چون مثلا من وقتی وارد سایت سافت98 میشم وقتی میخوام به ادامه یه مطلب برم یا دانلود انجام بدم صفحه تبلیغاتی جدید برام باز میشه

mohammad_87
25-11-2013, 02:14
من سال های سال هست به خاطر تعصب شدید روی محصولات NOD32 هیچ بسته امنیتی دیگه ای رو نصب نکردم و کلا خیانت نکردم:n02:
اما الان برای اولین بار فایروال کومودو را نصب کردم واقعا فهمیدم تعصب تو همه چیز هم خوب نیست:n02:

واقعا لذت بردم از این فایروال که شاید تو نگاه اول خیلی ساده هست ولی واقعا فایروال قوی و کاملی هست
الان من حتی میخوام نرم افزار --- رو هم اجرا کنم ازم کلی سوال میپرسه یا مثلا نرم افزار چیلتر شکن میخواد اجرا بشه تازه متوجه شدم کلی به بقیه اطلاعات هاردم هم دسترسی پیدا میکنه:n15:
جالبه ESET Smart Security کلا فقط همون اولین بار که سیستم میخواد به اینترنت وصل بشه یه پیغام میده که دسترسی داشته باشه بعد دیگه کاری نداره!!

خوب حالا یه چند تا سوال که ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید

اول این که من ESET Smart Security 7.0.302.0 رو نصب کردم و فایروال کومودو رو هم نصب کردم این که مشکلی تداخلی ایجاد نمیکنه!!!:n13: و آیا باید فایروال اسمارت سکیوریتی رو غیر فعال بکنم یا نه؟!!
کلا محصولات کومودو برای چه کشور و شرکتی هست و این که به این خوبی فارسی شده آیا توسط خود شرکت این کار شده یا توسط کرابران ایرانی ترجمه شده و فرستاده شده؟!!!
و سوال آخرم هم در مورد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این که در هنگام نصب من گذاشتم این برنامه هم نصب بشه که یعنی جلوگیری از تبلیغات یا صفحات Pop-up Ads
حالا آیا میشه تنظیمات خاصی رو انجام داد یا نه چون مثلا من وقتی وارد سایت سافت98 میشم وقتی میخوام به ادامه یه مطلب برم یا دانلود انجام بدم صفحه تبلیغاتی جدید برام باز میشه
سلام
کلا باید فقط از یک فایروال و یک آنتی ویروس فعال در کنار هم استفاده کرد
شما ابتدا فایروال نود رو غیر فعال کن
البته پپیشنهاد میشه از یک آنتی ویروس دیگه استفاده کنید،صرفا فقط پیشنهاد
کومودو توسط تیمی که در همین انجمن شکل گرفت و با تلاشهای jadda عزیز و سایر دوستان فارسی شده
privdog هم زیاد تست نکردم.من هم در ابتدا نصبش کردم.اما الان در ویندوز دیگرم هستم.

shahin666
25-11-2013, 15:41
سلام
کلا باید فقط از یک فایروال و یک آنتی ویروس فعال در کنار هم استفاده کرد
شما ابتدا فایروال نود رو غیر فعال کن
البته پپیشنهاد میشه از یک آنتی ویروس دیگه استفاده کنید،صرفا فقط پیشنهاد
کومودو توسط تیمی که در همین انجمن شکل گرفت و با تلاشهای jadda عزیز و سایر دوستان فارسی شده
privdog هم زیاد تست نکردم.من هم در ابتدا نصبش کردم.اما الان در ویندوز دیگرم هستم.

ممنون بابت راهنمایی تون
البته این که گفتید از یک آنتی ویروس دیگه استفاده کنم! من از ESET Smart Security استفاده میکنم که یه بسته امنیتی و بهتر بگیم یه اینترنت سکیوریتی هست
و من به جای استفاده از انتی ویروس ترجیح میدم از بسته امنیتی یا اینترنت سکوریتی استفاده کنم
و من اسمارت رو قبول دارم چون نه سرعت سیستم رو میگیره و نه در آپدیت کردن اذیت میکنه و کلا سبک و راحت هست
چیزی که بعید میدونم تو Kaspersky هم به این شکل باشه
در مورد privdog مثلا همین الان تو همین صفحه به گفته خودش 2 مورد رو تو این صفحه بلاک کرده ولی ایم که این پلاگین کلا چقدر قوی در بلاک کردن صفحات تبلیغاتی و این که آیا میشه کلا صفحات تبیلغاتی رو با این پلاگین بلاک کرد مورد سوال هست؟!:n13:

p3rsi4n
25-11-2013, 21:29
چند روزی هست که کاسپر رو به خاطر بحث سریال نامبر کنار گزاشتم
کومودو رو نصب چیزی که جند روزی اذیت میکنه من رو گیر کردن سیستم هنگام کپی کردن و گیر کردن فایر فاکس
HIps :امن
sandbox :غیر فعال
firewall :امن

saeediranzad
26-11-2013, 08:42
در مورد PrivDog
من روی لینوکس کرومیوم دارم و. روی ویندوز دراگون.
فورومها را که باز میکنم از جمله همینجا برای کرومیوم یک صفحه آگهی بازرگانی باز میشه که روی دراگون نمیشه و گمون کنم کار PrivDog باشه.

Mt.Shadow
26-11-2013, 09:40
سلام
یه چیزی که تو Widget آزار دهندس اینه که وقی مثلا" یه قسمت (view connection) رو کلیک میکنی اول محیط خود کومودو رو میاره بعد اون قسمت رو ...
اگه بشه که یه دفعه به قسمت مورد نظر بره خیلی خوب میشه

اون پنجره خود کومودو رو اگه ببندی پنجره ی اتصالات هم بسته میشه ...
اگه تو نسخه های بعدی این رو هم حل کنن خیلی خوب میشه :n26:

Parseh38
26-11-2013, 11:05
سلام علی اقا
یک ادرس معتبر برای دانلود نسخه های کومودو معرفی کنید
ممنون دوست عزیز

Jadda
26-11-2013, 17:56
سلام علی اقا
یک ادرس معتبر برای دانلود نسخه های کومودو معرفی کنید
ممنون دوست عزیز

سلام

دانلود آخرین نسخه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] af)

alaydyn
26-11-2013, 21:11
آیا کمودو را می شود تنظیم کرد در ساعت خاصی آپدیت شود و در ساعت خاصی هم اسکن کند سیستم را ؟

Parseh38
27-11-2013, 05:56
آیا کمودو را می شود تنظیم کرد در ساعت خاصی آپدیت شود و در ساعت خاصی هم اسکن کند سیستم را ؟

سلام
بله دوست عزیز
جناب Jada در چند پست قبل توضیح کاملی دادند جستجو کنید پیدا میکنید
موفق باشید
صفحه 249 پست 2481

homayooni
27-11-2013, 16:25
سلام من کومودو رو نصب کردم آپدیت نمیشه و این پیغام رو نشان می دهد

با زدن بله این صفحه میاد

اما هیچ اتفاقی صورت نمی گیره و پنجره بسته میشه

Captain
27-11-2013, 17:52
سلام
بعد از نصب IDM این پیغام هنگام اجرا میاد
حتی قانون ها رو هم روی اجازه دادن گذاشتم
چندبار تست کردم، پاک کردم و دوباره نصب کردم
بدون کرک و پچ

dvb595959
27-11-2013, 18:08
[QUOTE=I KinG I;7997300]سلام
بدون کرک و پچ

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/QU
قرنطینه رو یک نگاهی بهش بنداز.
کل پوشه رو که نصب کردی به لیست فایلهای امن معرفی کن.
همینطور کل پوشه رو توی فایروال قانون فقط خروجی ببراش معرفی کن.ببین تاثیری داره..

Captain
27-11-2013, 19:19
قرنطینه رو یک نگاهی بهش بنداز.
کل پوشه رو که نصب کردی به لیست فایلهای امن معرفی کن.
همینطور کل پوشه رو توی فایروال قانون فقط خروجی ببراش معرفی کن.ببین تاثیری داره

ممنونم ولی نمیشه

Captain
27-11-2013, 19:51

Public Enemy
27-11-2013, 21:25
یه بار Idman رو از سندباکس خارج کن ، سیستم رو ری استارت ( نه شات داون ) کن . سپس تست کن

Jadda
27-11-2013, 21:26
سلام
بدون کرک و پچ

سلام

من فکر میکنم فایل IDMan.exe در لیست فایلهای مسدود شده قرار داره.

..... و شما هر بار IDM را که عزل و باز-نصب میکنید برنامه در همان مسیر پیشفرض نصب میشه.... و اما نکته اینجاست که این قانون در HIPS کومودو ؛؛ فایل IDMan.exe را در همان مسیر مسدود کرده است!

بنابراین شما باید (البته این ضروری نیست و کاربردی نیست، فقط برای روشن شدن موضوع بیان میکنم)-> مسیر نصب برنامه را تغییر بدهید

و اما راه حل:

قانون مسدود شدن این فابل را از قوانین HIPS حذف کنید. (فایل را آزاد کنید)

دو قسمت برای این مورد وجود داره هر دو قسمت را کنترل کنید:

مسیرش اینجاست:

و اینجا نیز:

dvb595959 عزیز و سایر دوستان: وقتی کومودو فایلی را مسدود میکنه ابتدای امر باید در بخش حفاظت و زیر گروهش یعنی HIPS به دنبال مسئله بگردیم.

====

البته من در عکسهای بعدی که قرار دادید میبینم که یکی از فایلهای IDM مجازی سازی شده.... بنابراین باید لیست فایلهای ناشناخته را هم نگاهی بیندازی. و اون فایل را به لیست امن انتقال بدهی.

Captain
27-11-2013, 21:38
سلام

من فکر میکنم فایل IDMan.exe در لیست فایلهای مسدود شده قرار داره.

..... و شما هر بار IDM را که عزل و باز-نصب میکنید برنامه در همان مسیر پیشفرض نصب میشه.... و اما نکته اینجاست که این قانون در HIPS کومودو ؛؛ فایل IDMan.exe را در همان مسیر مسدود کرده است!

بنابراین شما باید (البته این ضروری نیست و کاربردی نیست، فقط برای روشن شدن موضوع بیان میکنم)-> مسیر نصب برنامه را تغییر بدهید

و اما راه حل:

قانون مسدود شدن این فابل را از قوانین HIPS حذف کنید. (فایل را آزاد کنید)

دو قسمت برای این مورد وجود داره هر دو قسمت را کنترل کنید:

مسیرش اینجاست:

و اینجا نیز:

dvb595959 عزیز و سایر دوستان: وقتی کومودو فایلی را مسدود میکنه ابتدای امر باید در بخش حفاظت و زیر گروهش یعنی HIPS به دنبال مسئله بگردیم.

====

البته من در عکسهای بعدی که قرار دادید میبینم که یکی از فایلهای IDM مجازی سازی شده.... بنابراین باید لیست فایلهای ناشناخته را هم نگاهی بیندازی. و اون فایل را به لیست امن انتقال بدهی.

ممنونم علی آقا ولی بازم نشد

فقط موند که جای نصب رو تغییر بدم و تست کنم

Jadda
27-11-2013, 21:53
ممنونم علی آقا ولی بازم نشد

فقط موند که جای نصب رو تغییر بدم و تست کنم

از تنظیمات فعلی کومودو که فعال است. میتونید یک بکاپ بگیرید و از طریق پیغام خصوصی به من بدهید تا بررسی کنم.

سلام من کومودو رو نصب کردم آپدیت نمیشه و این پیغام رو نشان می دهد

با زدن بله این صفحه میاد

اما هیچ اتفاقی صورت نمی گیره و پنجره بسته میشه

سلام

الان نسخه دیتابیس و نسخه برنامه CIS شما چنده؟

کومودو دیروز یک آپدیت برای برنامه منتشر کرد. احتمالا CIS در تلاش برای دریافت اون آپدیت برنامه است. (آپدیت خودکار برنامه را فعال بکنید تا CIS خودکار-سرفرصت- آپدیت جدید برنامه را دانلود کنه)

Captain
28-11-2013, 00:04
با نصب مجدد درست شد
مسیر قبلی کلا بلاک شده و دسترسی مجاز نیست

GHAGHALEELEE
28-11-2013, 00:30
درود
بچه ها یک افزونه ای رو تمام مرورگرهام بوسیله فایروال کومودو نصب شده بنام PrivDog .دقیقا کار این افزونه چیه ؟✿✿✿

alaydyn
28-11-2013, 18:48
من کمودو را نصب کردم اینقدر شروع کرد سئوال کردن که دیوانه ام کرد :24: به کرک ویندوز بگیر تا برو آخر شاید نزدیک 500 بار زدم allow یا بلوک هر دفعه هم صفحه GeekBuddy میامد بالا وقتی که خواستم بابیلون نصب کنم دیگه اشکم را در آورد:n28: آخر هم نتونستم کاری کنم بابیلون اجرا بشه اصلا نمیتونم به لیست بلاکها برم نمیفهمم منو ان کجاست و وقتی اینترنت قطع کردم خواستم بابیلون اجرا کنم کلا صفحه که داخل عکس هست میادش بالا و بعد هم 5 دقیقه صبر میکنم چون هنگ میکنه اخرش هم مجبورم ریست کنم نمیدونم یک عالمه هم فایل اضافه کرده تو قسمت start عکس ها را گذاشتم ببینید چیه

واقعا دردسره جواب دادن به سئوالاتش خودش یک مقاله است البته من زبان را انگلیسی انتخاب کرده ام ولی تو این تاپیک ها همه زبان را فارسی انتخاب کرده اند که نفهمیدم وقتی سئوال میادش چه کنم

Jadda
28-11-2013, 20:32
من کمودو را نصب کردم اینقدر شروع کرد سئوال کردن که دیوانه ام کرد :24: به کرک ویندوز بگیر تا برو آخر شاید نزدیک 500 بار زدم allow یا بلوک هر دفعه هم صفحه GeekBuddy میامد بالا وقتی که خواستم بابیلون نصب کنم دیگه اشکم را در آورد:n28: آخر هم نتونستم کاری کنم بابیلون اجرا بشه اصلا نمیتونم به لیست بلاکها برم نمیفهمم منو ان کجاست و وقتی اینترنت قطع کردم خواستم بابیلون اجرا کنم کلا صفحه که داخل عکس هست میادش بالا و بعد هم 5 دقیقه صبر میکنم چون هنگ میکنه اخرش هم مجبورم ریست کنم نمیدونم یک عالمه هم فایل اضافه کرده تو قسمت start عکس ها را گذاشتم ببینید چیه

واقعا دردسره جواب دادن به سئوالاتش خودش یک مقاله است البته من زبان را انگلیسی انتخاب کرده ام ولی تو این تاپیک ها همه زبان را فارسی انتخاب کرده اند که نفهمیدم وقتی سئوال میادش چه کنم

سلام

وضعیت شما را درک میکنم...... تازه کومودو نصب کردید و خوردید به قسمت سخت و گیج کنندش!

شما الان دو انتخاب دارید: 1- عزل کومودو 2- چند روز ساختن با کومودو و .... ماحصلش کمی اشنایی با کومودو و در نهایت نگه داشتن کومودو.

انتخاب با خودتون هست. مسیر اول شما را پشیمان نمیکنه. آنتی ویروسهای خوب زیادی هستند که میتونید ازشون استفاده کنید.( پس با عزل کومودو ضرر نمیکنید)

مسیر دوم هم باعث میشه کومودو را نگه دارید..... و بهت قول میدم ضرر نمیکنی!

مگراینکه بعد از چند روز کار کردن با کومودو به این نتیجه برسید که کلا نمیتونید با کومودو کار کنید. که این دیگه بستکی به سلیقه شما داره؛؛ همانطور که من نمیتونم به هیچ وجه با بعضی آنتی ها کنار بیام...!

اما اگر قرار باشه مسیر دوم یعنی نگه داشتن CIS را انتخاب کنید به این موارد توجه کنید:

1- همین الان کومودو را از روی سیستم عزل کنید و مجددا نصب کنید (چون احتمالا تا الان کلی قوانین غلط ساخته شده) و (حین نصب زبان فارسی را انتخاب کنید، چون مطمئنم زبان فارسی در برخی موارد میتونه کمکتون کنه) یادتون باشه از فایل اپدیت یک کپی بگیرید و بعد از نصب مجدد ازش استفاده کن.

نکته: مشکل شما میدونید چیه؟ => کرک...

یک نکته کلی: کومودو به تمام کرک ها گیر میده. از کرک ویندوز بگیر تا بابیلون تا ....

====

راه حل: چون در ابتدای کار هستید: (توجه: راههای زیادی وجود داره که با کومودو راحت باشید... اما الان من یک راه/تنظیم/روش کار با کومودو را بیان میکنم)

2- پیکربندی پرواکتیو را انتخاب کنید.

3- اتوسندبکس را فعلا غیرفعال کنید و فایلهای لیست "ناشناخته" که در این مسیر قرار دارند را به لیست امن انتقال بدهید.

تنظیمات پیشرفته-> اعتبار سنجی فایلها-> فایلهای ناشناخته ==> انتقال به فایلهای امن

4- هر سوالی از طرف HIPS مشاهده کردید تیک "به خاطر داشتن" را بزنید و بعد اجازه دادن را بزنید. ( البته بهتر این هست که توی سوال قانون "مجاز" را برای فایل انتخاب کنی-طبق عکس زیر) و بعد از از کومودو لذت ببر.

...اگه نتونی این مسیر را بری به مشکل میخوری.

مخلص کلام: تا یکی دو هفته هر سوال دیدید چشم بسته " اجازه دادن" تا آروم آروم قلش دستت بیاد!

دو تا عکس میزارم که مشکلت را حل میکنه: البته این عکسها فقط یک مثال است.... برای همه فایلهای کرک شده همینگونه رفتار کنید.

مثلا اگر بابیلون را کرک کردید:

mrmmnb
28-11-2013, 22:36
با سلام
علی اقا از طریق کومودو میشه تغییراتی که یه برنامه میده رو متوجه شد؟
راستش یکی دو تا برنامه هست میخوام موقع کار باهاشون یه ببنیم تنظیماتشون رو کجا ذخیره میکنن بعد من اون مکان رو دستی تغییر بدم
مثلا یه برنامه هست هر بار که یه فایل رو میگیره یه عدد به اسم فایل میده و در دفعه این عدد تغییر میکنه ولی توی تنظیمات نمیشه این عدد رو تغییر داد حالا میخوام مکانی که این عدد رو نگه میداره پیدا کنم و مثلا اگه اخرین عدد 100 بود و دفعه بعد میخواد از 101 استفاده کنه رو تغییر بدم مثلا 500 کنم حالا این که اید عدد کجا ذخیره میشه رو هیچ اطلاعی ندارم(ریجستری یا ...)
یکی هم یه برنامه هست فایل رو ذخیره میکنه ولی نمیشه ادرسش رو عوض کرد میخوام اون رو هم مکانش رو پیدا کنم و دستی تغییر بدم
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم
نمیدونم ابزاری بهتری برا این کار وجود داره یا نه البته ابزار هایی که کرکر ها هم استفاده میکنن باید بشه استفاده کرد ولی هیچ اشنایی ندارم برا همین گفتم ببینم میشه با کومودو زیر نظر گرفت یا نه
با تشکر

Jadda
28-11-2013, 23:05
با سلام
علی اقا از طریق کومودو میشه تغییراتی که یه برنامه میده رو متوجه شد؟....

به طور کلی پاسخ این هست که: این امکانپذیر است.

======

البته یادم میاد یکی دو ماه پیش عباس آقا Jolan57 ؛ توی پیغام خصوصی به من گفت : علی! هی اینقدر توی تاپیک کومودو نگو تنظیمات کومودو و HIPS و ... را انگولک کنند! .... اینجوری کاربرهای تازه کار را سردرگم میکنی... بعد میرن یک کارهایی میکنن و به مشکل میخورن و میان میگن ما مشکل پیدا کردیم.

البته من هم بهش گفتم: به جان خودم من اصلا اینطور رفتار نمیکنم.....من خودم جو یک فروم عمومی را درک میکنم....بنابراین خیلی از مسائل اصلا گفته نمیشه اینجا و همیشه کابران (مخصوصا تازه کارها) را به تنظیمات ساده و پیشفرض و اسون هدایت میکنم.

ولی خب، چه میشه کرد! بعضی وقتها هم نمیشه نگفت! مثل الان؛

البته آقا محمدmrmmnb خودشون کاربر قدیمی کومودو هستند و تازه کار نیستند پس میشه یه کم جلو رفت!

اول باید دید اون برنامه جزو برنامه های امن کومودو حساب میشه یا نه. سناریوی اول این هست که فایل از لحاظ کومودو امن باشه؛ اگر امن باشه کومودو اصلا پیغامی نمیده.... بنابراین باید HIPS را روی "حالت سختگیر" قرار بدهید... راه دوم در این سناریو این هست که HIPS در حالت امن باشه (تا اذیت نشوید) ولی گزینه "ساختن قوانین برای برنامه های امن" در HIPS را فعال کنید و برای اون برنامه یک قانون بسازید و تمام بخشها را روی "سوال" قرار بدهید.

سناریوی دوم این هست که فرضا برنامه از نظر کومودو امن نباشه. اینجا اگر HIPS روی حالت امن باشه کفایت میکنه ولی باید حالت "پرگو" را در HIPS فعال بکنید. و ضمنا قانون "همه برنامه ها" در HIPS را طبق تصویر زیر ویرایش بکنید:

نکته: تصویر زیر یکی از تنظیمات همیشگی من است:n06: خیلی به عکس دقت کنید: 0\0

mrmmnb
29-11-2013, 00:13
ممنون علی اقا
یکی از برنامه ها idm کرک شده هست که خوب توی لیست امن هست که روش دوم از سناریوی اول رو تست کردم جواب نگرفتم راستش من میخوام توی لیست اسم یه فایل یا مکانش رو تغییر بدم میخوام ببینم این کار کجا دخیره میشه مثلا لینم رو دادیم idm به اسم aaa.rar سیو کرده تو مکان پیش فرضش و هنوز هم دانلود کامل نشده (چون اگه کامل بشه دیگه نمیشه اسم یا مکان رو تغییر داد) حالا من مام اسم رو تغییر میدم(یا مکان رو) ولی متوجه نشدم این تغییر کجا ثبت شد هر چی هم پیغام رو چند باره مرور کردم ربطی نداشت میشه چک کنید ببنید کدوما میشه
من حتی hips روی حالت سختگیر هم گذاشتم ولی فایده نداشت(این حالت سختگیر عجب ویران کننده هتس من تا حالا تستش نکرده بودم پشه بخواد تکون بخوره ازت میپرسه ولی برا این کار جواب نداد)
از کارهایی دیگه ای که احتمال میدادم جواب بده این بود که idm‌ توی لیست اوردم پایینترین برنامه حتی زیر همه برنامه ها (نمیدونم این کارم درست بود یا نه) بعد فایده نداشت explorer رو هم اوردم روی همین idm و زیر همه برنامه ها(ارجحیت قانون ها از بالا به پایین هست یا پایین به بالا ؟ اصلا توی این قسمت کجا بودن برنامه مهم هست؟)
ولی سوالی جدیدی که برام پیش اومده برای مورد سناریوی دوم هست چطوری اون سطح دسترسی ها رو 0/0 کردید؟من نتونستم ادیت کنم
با تشکر

Jadda
29-11-2013, 21:06
ممنون علی اقا
یکی از برنامه ها idm کرک شده هست که خوب توی لیست امن هست که روش دوم از سناریوی اول رو تست کردم جواب نگرفتم راستش من میخوام توی لیست اسم یه فایل یا مکانش رو تغییر بدم میخوام ببینم این کار کجا دخیره میشه مثلا لینم رو دادیم idm به اسم aaa.rar سیو کرده تو مکان پیش فرضش و هنوز هم دانلود کامل نشده (چون اگه کامل بشه دیگه نمیشه اسم یا مکان رو تغییر داد) حالا من مام اسم رو تغییر میدم(یا مکان رو) ولی متوجه نشدم این تغییر کجا ثبت شد هر چی هم پیغام رو چند باره مرور کردم ربطی نداشت میشه چک کنید ببنید کدوما میشه
من حتی hips روی حالت سختگیر هم گذاشتم ولی فایده نداشت(این حالت سختگیر عجب ویران کننده هتس من تا حالا تستش نکرده بودم پشه بخواد تکون بخوره ازت میپرسه ولی برا این کار جواب نداد)
از کارهایی دیگه ای که احتمال میدادم جواب بده این بود که idm‌ توی لیست اوردم پایینترین برنامه حتی زیر همه برنامه ها (نمیدونم این کارم درست بود یا نه) بعد فایده نداشت explorer رو هم اوردم روی همین idm و زیر همه برنامه ها(ارجحیت قانون ها از بالا به پایین هست یا پایین به بالا ؟ اصلا توی این قسمت کجا بودن برنامه مهم هست؟)
ولی سوالی جدیدی که برام پیش اومده برای مورد سناریوی دوم هست چطوری اون سطح دسترسی ها رو 0/0 کردید؟من نتونستم ادیت کنم
با تشکر

سلام

راستش نمیدونم دقیقا منظور شما چیه؛ ولی من تونستم این حالت را پیاده سازی کنم:

هر مسیری که قراره IDM فایل دانلودی را در آن مسیر ذخیره بکنه، کومودو دقیقا همان مسیر را به ما اعلام میکنه. مثال من برای IDM تعریف کردم که فایل در درایو F دخیره بشه.... بعد که شروع به دانلود میکنه... کومودو اعلام میکنه که IDM در داریو F قصد این کارو را دارد.

به هر حال.

=====

در مورد ارجحیت قوانین, باید عرض کنم که بله، در تمام لیستهای کومودو ارجحیت قوانین صدق میکنه. و همیشه هم ارجحیت از بالا به پایین است. قبلا هم توضیح دادیم. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در تمام لیستها همینجور هست.

=====

خب، ادیتشون کنید. مسیرهای موجود و پشفرض را حذف کنید... حذف از لیست

نیاز بود عکس میزارم.

mrmmnb
29-11-2013, 22:07
سلام
دستتون درد نکنه جریانش رو پ.خ کردم خدمتتون اگه چیزی به ذهنوتن رسید بهم بگید و گرنه بیخیال
فقط دو تا سوال
یکی راجع به اون ارجحیت که گفتید عکساش توی اون پست حذف شده بود الان بالا به پایین یعنی اینکه قدیمیترین قانون اخرین حساب مشه دیگه درسته؟یعنی هر قانون جدید که برا یه برنامه ساخته میشه اگه قبلا قانونی براش ساخته شده بود رو کنسل میکنه(البته کنسل که نمیشه گفت اگه موراد تداخلی بین این دو تا قانون باشه اون قانون جدیدتر ارجحتر میشه درسته)
اگه میشه اون سطح دسترسی ها رو هم که 0/0 هست رو با عکس نشون بدید
با تشکر

Jadda
29-11-2013, 23:16
سلام
دستتون درد نکنه جریانش رو پ.خ کردم خدمتتون اگه چیزی به ذهنوتن رسید بهم بگید و گرنه بیخیال
فقط دو تا سوال
یکی راجع به اون ارجحیت که گفتید عکساش توی اون پست حذف شده بود الان بالا به پایین یعنی اینکه قدیمیترین قانون اخرین حساب مشه دیگه درسته؟یعنی هر قانون جدید که برا یه برنامه ساخته میشه اگه قبلا قانونی براش ساخته شده بود رو کنسل میکنه(البته کنسل که نمیشه گفت اگه موراد تداخلی بین این دو تا قانون باشه اون قانون جدیدتر ارجحتر میشه درسته)
با تشکر

سلام مجدد

پیغام را خوندم. به روی چشم.

====

بله قدیمی ترین آخرین است. و قانون جدید میاد بالا.

====

نکته: توی لیستها کلیدهای "بالا" و "پایین" هم تعبیه شده برای جابجایی قوانین و ارجحیت بخشیدن به یک قانون

====

یعنی هر قانون جدید که برا یه برنامه ساخته میشه اگه قبلا قانونی براش ساخته شده بود رو کنسل میکنه(البته کنسل که نمیشه گفت اگه موراد تداخلی بین این دو تا قانون باشه اون قانون جدیدتر ارجحتر میشه درسته)

یه جوریهایی بله.... قوانینی که اتوماتیک ساخته میشه یا با پاسخ به سوالات کومودو ، و زدن تیک به "خاطر داشتن" ساخته میشه=> CIS خودش این موارد را رعایت میکنه.

مسئله فقط زمانی هست که خودتون میخواهید دستی یک قانونی تعریف کنید باید "قائده ارجحیت" را هم مد نظر داشته باشید.

====

سعی میکنم اون قائده ارجحیت را دوباره توی یک پست بیان کنم یا اینکه عکسهای اون پست مربوطه را حداقل به روز کنم با یکسری توضیحات.

====

البته اگر زبان کومودو انگلیسی هست. موارد مجاز و مسدود (یعنی همون0\0) ها برعکس نشون دادن میشه. یعنی چپ به راست و توی CIS فارسی راست به چپ نشون داه میشه.

من الان توی عکس با رنگ زرد موارد مجاز را هایلایت کردم.

وقت کردم یه فیلم هم در این مورد براتون میزارم (یه خورده سرم شلوغه) البته خیلی مهم نیست. واسه کاربرهایی که خیلی میخوان روی سیستم کنترل داشته باشن خوبه. البته یادم میاد دوسال پیش هم بهش اشاره کردم.

Lord-Voldemort
30-11-2013, 19:22
سلام
من خیلی وقته کمودو رو دارم و فقط از فایر فال استفاده می کنم
الان هم ورژن جدید رو نصب کردم اتو سندباکس و هیپس غیر فعال است . خودم کردم .!
ولی یه مشکلی که دارم اینکه وقتی فایروال روشنه هیچ سایتی به جز جیمیل باز نمیشه فقط جیمیل باز میشه !!!!!! idm هم به اینترنت وصل نمیشه ....
من از اپرا استفاده می کنم ولی وقتی از ie هم استفاده می کنم باز نمیشه .
بعد جالبه اگه بخوای خود کمودو رو هم اپدیت کنی نمیشه نمی زاره :n09:

حالا اگه اپرا رو از در حالت سند باکس باز کنی وصل میشه
یا فایر فال کمودو رو غیر فعال کنی
-
یه مشکل دیگه توی این ورژن جدید خیلی چیز ها راحت وصل میشن اینترنت بدون اینکه بپرسه
الا ن فایر وال رو حالت کاربر هست ، مثلا مدیا پلیر وصل میشه به اینترنت :n03:

الان من چجوری تنظیمات فایر فال رو ریست کنم ....
؟؟
سپاس
یا علی

Jadda
30-11-2013, 22:09
سلام
من خیلی وقته کمودو رو دارم و فقط از فایر فال استفاده می کنم
الان هم ورژن جدید رو نصب کردم اتو سندباکس و هیپس غیر فعال است . خودم کردم .!
ولی یه مشکلی که دارم اینکه وقتی فایروال روشنه هیچ سایتی به جز جیمیل باز نمیشه فقط جیمیل باز میشه !!!!!! idm هم به اینترنت وصل نمیشه ....
من از اپرا استفاده می کنم ولی وقتی از ie هم استفاده می کنم باز نمیشه .
بعد جالبه اگه بخوای خود کمودو رو هم اپدیت کنی نمیشه نمی زاره :n09:

حالا اگه اپرا رو از در حالت سند باکس باز کنی وصل میشه
یا فایر فال کمودو رو غیر فعال کنی
-
یه مشکل دیگه توی این ورژن جدید خیلی چیز ها راحت وصل میشن اینترنت بدون اینکه بپرسه
الا ن فایر وال رو حالت کاربر هست ، مثلا مدیا پلیر وصل میشه به اینترنت :n03:

الان من چجوری تنظیمات فایر فال رو ریست کنم ....
؟؟
سپاس
یا علی

سلام

مواردی که مطرح کردید غیر طبیعی به نظر میرسه.

کنار کومودو در حال حاضر از چه برنامه های امنیتی (آنتی ویروس یا فایروال) استفاده می کنید؟
قبل از کومودو روی سیستم شما چه محصولی نصب بود؟

از پیکربندی فعال کومودو یک بکاپ بگیرید و از طریق پیغام خصوصی به من بدهید.

تنظیمات پیشرفته> تنظیمات عمومی> پیکربندی > کلیک روی پیکربندی فعال> بکاپ

و این:

از ابزار عیب یابی کومودو استفاده کن و اگر مشکلی پیدا کرد و یا نکرد (فرق نداره). یک گزارش تهیه کنید و به من بدهید.( پنجره اصلی روی ایکون ؟ (راهنمایی.کمک) > پشتیبانی> عیب یابی => تهیه گزارش..)

Lord-Voldemort
30-11-2013, 23:39
سلام

مواردی که مطرح کردید غیر طبیعی به نظر میرسه.

کنار کومودو در حال حاضر از چه برنامه های امنیتی (آنتی ویروس یا فایروال) استفاده می کنید؟
قبل از کومودو روی سیستم شما چه محصولی نصب بود؟

از پیکربندی فعال کومودو یک بکاپ بگیرید و از طریق پیغام خصوصی به من بدهید.

تنظیمات پیشرفته> تنظیمات عمومی> پیکربندی > کلیک روی پیکربندی فعال> بکاپ

و این:

از ابزار عیب یابی کومودو استفاده کن و اگر مشکلی پیدا کرد و یا نکرد (فرق نداره). یک گزارش تهیه کنید و به من بدهید.( پنجره اصلی روی ایکون ؟ (راهنمایی.کمک) > پشتیبانی> عیب یابی => تهیه گزارش..)

کلا همه چیز زندگی ما غیر عادی هست ، اینم روش
ممنون از پاسختون
چیز هایی که خواسته بودین رو فرستادم اگر طریقهی ریست رو بفرمایین یا مشکل رو حل کنید ممنون میشم .

سپاس
یا علی :n12:

K1lou
01-12-2013, 09:26
با سلام دوستان امنیت این سایت مشکل داره ؟ با اینکه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] است البته هیچ اطلاعاتی انگار از گواهینامش نیست که کومودو هم اخطار میده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Captain
01-12-2013, 12:34
با سلام دوستان امنیت این سایت مشکل داره ؟ با اینکه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] است البته هیچ اطلاعاتی انگار از گواهینامش نیست که کومودو هم اخطار میده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
:n13:

VirusTotal ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] cd78d8c11a899c/analysis/1385888525/)

Captain
01-12-2013, 18:40
با سلام
یه مشکلی پیش اومده که کومودو پوشه ای رو اسکن نمیکنه
پوشه ی مورد نظر در استثناعات نیست و هیچ تغییراتی در آپشن های کومودو انجام نشده

دانلود ویدئــــو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Jadda
01-12-2013, 21:22
با سلام
یه مشکلی پیش اومده که کومودو پوشه ای رو اسکن نمیکنه
پوشه ی مورد نظر در استثناعات نیست و هیچ تغییراتی در آپشن های کومودو انجام نشده

دانلود ویدئــــو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

وقتی آپدیتهای جدید (دیتابیس) دریافت بشه. مجددا اون پوشه را از نو اسکن میکنه..... اما اون وضعیت روی سیستم شما نشون میده که پوشه حاوی فایلهای مخرب نیست.

تست:

یک فایل مخرب را در اون پوشه کپی بکنید.... بعد اسکن بکنید(وقتی کومودو مخرب را شناسایی کرد، مخرب را پاک نکنید)..... باز اسکن بکنید.... باز اسکن بکنید..... هر بار اسکن صورت میگره.

mohammad_87
01-12-2013, 22:50
وقتی آپدیتهای جدید (دیتابیس) دریافت بشه. مجددا اون پوشه را از نو اسکن میکنه..... اما اون وضعیت روی سیستم شما نشون میده که پوشه حاوی فایلهای مخرب نیست.

تست:

یک فایل مخرب را در اون پوشه کپی بکنید.... بعد اسکن بکنید(وقتی کومودو مخرب را شناسایی کرد، مخرب را پاک نکنید)..... باز اسکن بکنید.... باز اسکن بکنید..... هر بار اسکن صورت میگره.
سلام
این یعنی اینکه چون تغییری در فایلها ایجاد نشده،کومودو از اطلاعات قبلی استفاده میکنه و نتیجه رو اعلام میکنه و مجددا تمام فایلها رو اسکن نمیکنه؟
چون زمان اسکن مشخص میکنه که در اون لحظه اسکنی انجام نمیشه

Jadda
01-12-2013, 23:00
سلام
این یعنی اینکه چون تغییری در فایلها ایجاد نشده،کومودو از اطلاعات قبلی استفاده میکنه و نتیجه رو اعلام میکنه و مجددا تمام فایلها رو اسکن نمیکنه؟
چون زمان اسکن مشخص میکنه که در اون لحظه اسکنی انجام نمیشه

بله.

مگر با آپدیت جدید دوباره فایلها را اسکن بکنه.

vista_vz
02-12-2013, 01:44
دوستان میخوام اتفاقی که امشب برام افتاد رو تعریف کنم براتون...

داشتم نسخه بلک باکس اساسین کرید رو نصب میکردم و طبق معمول هیپس به برنامه گیر داد و منم اجازه دسترسی رو دادم و برنامه داشت قشنگ نصب میشد.چون نسخه های بلک باکس یکم نصبش طول میکشه از پای لپتاپم رفتم کنار و به کارهای دیگه ام پرداختم وقتی برگشتم دیدم تا 99.8 درصد رفته و باز هیپس با اینکه من دسترسی دادم به برنامه قبلا اما باز بالا اومده و اجازه دسترسی میخواد تا اجازه رو صادر کردم لپتاپم هنگ کرد و مجبور شدم ریست سخت افزاری کنم...وقتی بالا اومد هاردم مشکل پیدا کرده بود و درست کار نمیکرد که با چک دیسک کردن و بدبختی و کلی دلهره از دست دادن اطلاعاتم تونستم مشکل هاردو برطرف کنم...قبلا هم چندبار مشکل هنگ بعد از اجازه دادن داشتم اما این بار نزدیک بود هاردم به ملکوت بپیونده...

حالا سوالم از دوستان اینه که تجربه مشابهی داشتن در این زمینه یا نه؟؟چیکار کنم که این هنگ باز تکرار نشه؟؟

تنظیماتمم همونیه که علی آقا زحمت کشیدن تو فروم قرار دادن...
ممنون

Malware
02-12-2013, 08:12
سلام
دوستان برای شما هم این مشکل هست که نمیتونید اپدیت کنید؟
من امروز که PC رو روشن کردم هر چقدر که سعی میکنم اپدیت کنم نمیشه و این ارور رو میده:

dvb595959
02-12-2013, 17:01
سلام
من امروز که PC رو روشن کردم هر چقدر که سعی میکنم اپدیت کنم نمیشه و این ارور رو میده:
برای من که مشکلی نبود و آبدیت شد.

M e i s a m
03-12-2013, 00:16
سلام

مشکل از اینترنت هست برای منم امروز نه کمودو اپدیت میشه نه ویندوز اپدیت میشه نه اسکایپ وصل میشه کلا نت ریخته بهم

hyorin
04-12-2013, 09:37
سلام..من امروز هر کاری می کنم که کیوسک مجازی رو اجرا کنه،نمیشه..چرا؟:n13:

Public Enemy
04-12-2013, 09:45
:n13:

VirusTotal ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] cd78d8c11a899c/analysis/1385888525/)

چک کردم . مشکلی وجود نداشت و راحت بالا اومد .

احتمالا مشکل از تاریخ رایانه و یا ورژن مرورگر شماست .

mrmmnb
04-12-2013, 20:54
سلام
علی اقا دو تا سوال
اول اینکه این برنامه TeamViewer رو باید چه قانونی براش مشخص کرد تا بشه به کامیپوتر وصل شد اگه Outgoing Only بزارم میشه از یه کامییوتر دیگه به کامپیوتر مورد نظر وصل شد؟؟ میخوام قانون Allowed Application رو بدم مشکلی که نداره؟
بعد اینکه تو کومودو یه قسمتی هست مک یا ای پی یا یا دامین خاصی رو میشه بلاک کرد حالا جایی از برنامه این قابلیت وجود داره که بشه همین موارد رو redirect کرد به یه ادرس یا IP خاص دیگه؟ یه سرچ زدم ظاهرا بعضی firewallها دارن همچین قابلیتی اگه بشه خیلی به درد من میخوره
بعد اون مورد پ.خ رو تونستی کاری کنی یا با کومودو نمیشه؟
با تشکر

Captain
05-12-2013, 00:25
سلام
چرا این سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) باز نمیشه؟!

vaez666
06-12-2013, 17:18
سلام
کومودو به سایفون اجازه دسترسی به اینترنت رو نمیده چیکار کنم ؟دو بار اخطار داد هر دوتا شو تایید کردم ولی بازم نشد

Jadda
06-12-2013, 18:17
سلام
علی اقا دو تا سوال...

سلام

یک نکته اینکه یک مقدار وقت کمتری در طول هفته نسبت به گذشته در اختیار دارم تا به اینجا سر بزنم و از مطالب دوستان استفاده کنم.... اندک فرصت دیگر هم که قرار صرف کومودو بشه حول تست و ترجمه و بازسازی باگها جهت تایید و علت یابی و پیگیری و گزارش و غیره میشه.

ولی خب هستیم، همین دور و ورا...کمرنگِ پرنگم!

در مورد مسئله شما با هاتون صحبت میکنم.

سلام
کومودو به سایفون اجازه دسترسی به اینترنت رو نمیده چیکار کنم ؟دو بار اخطار داد هر دوتا شو تایید کردم ولی بازم نشد

میدونید مشکل از کومودو است؟
در قسمت گزارشات چیزی در این مورد وجود داره؟

اگر مایل بودید یک بکاپ از پیکربندی فعال کومودو بگیرید و از طریق پیغام خصوصی به من بدهید....

تنظیمات پیشرفته -> تنظیمات عمومی -> پیکربندی -> (روی پیکربندی فعال کلیک کنید) و بکاپ

همچنین میتونید از قسمت گزارشات "حفاظت پیشرفته" و گزارش "فایروال" بکاپ بگیرد

گزارشات -> وقایع فایروال -> تهیه بکاپ
گزارشات-> وقایع حفاظت پیشرفته -> تهیه بکاپ

فقط تاریخ را هفته جاری قرار بدهید... (میخوام چند روز را داشته باشم)

هر سه فایل را فشرده کنید و از طریق پیغام خصوصی به من بدهید.....

اگر نتونستید بگید تا کمکتون کنم.

vaez666
06-12-2013, 18:28
سلام

یک نکته اینکه یک مقدار وقت کمتری در طول هفته نسبت به گذشته در اختیار دارم تا به اینجا سر بزنم و از مطالب دوستان استفاده کنم.... اندک فرصت دیگر هم که قرار صرف کومودو بشه حول تست و ترجمه و بازسازی باگها جهت تایید و علت یابی و پیگیری و گزارش و غیره میشه.

ولی خب هستیم، همین دور و ورا...کمرنگِ پرنگم!

در مورد مسئله شما با هاتون صحبت میکنم.

میدونید مشکل از کومودو است؟
در قسمت گزارشات چیزی در این مورد وجود داره؟

اگر مایل بودید یک بکاپ از پیکربندی فعال کومودو بگیرید و از طریق پیغام خصوصی به من بدهید....

تنظیمات پیشرفته -> تنظیمات عمومی -> پیکربندی -> (روی پیکربندی فعال کلیک کنید) و بکاپ

همچنین میتونید از قسمت گزارشات "حفاظت پیشرفته" و گزارش "فایروال" بکاپ بگیرد

گزارشات -> وقایع فایروال -> تهیه بکاپ
گزارشات-> وقایع حفاظت پیشرفته -> تهیه بکاپ

فقط تاریخ را هفته جاری قرار بدهید... (میخوام چند روز را داشته باشم)

هر سه فایل را فشرده کنید و از طریق پیغام خصوصی به من بدهید.....

اگر نتونستید بگید تا کمکتون کنم.
باید حداقل 20 پست زده باشم تا بتونم پ خ بدم . فایل زیپ رو ساختم حالا چیکارش کنم ؟ممنون

Jadda
06-12-2013, 19:20
باید حداقل 20 پست زده باشم تا بتونم پ خ بدم . فایل زیپ رو ساختم حالا چیکارش کنم ؟ممنون

سلام

پ خ که ظاهرا قانون 20 پست برقراره......(البته اینکه نمیگم در تاپیک بزارید به خاطر حفظ حریم خصوصی شماست... شاید دوست نداشته باشید کسی بدونه چی نصب دارید و غیره)

البته پرفایلم جای خوبی بود که به ذهنتون رسید.

منتظر پ خ من باشید.... ایراد مشخصه!

بسیار ممنون

vaez666
06-12-2013, 20:57
سلام

پ خ که ظاهرا قانون 20 پست برقراره......(البته اینکه نمیگم در تاپیک بزارید به خاطر حفظ حریم خصوصی شماست... شاید دوست نداشته باشید کسی بدونه چی نصب دارید و غیره)

البته پرفایلم جای خوبی بود که به ذهنتون رسید.

منتظر پ خ من باشید.... ایراد مشخصه!

بسیار ممنون

سلام دوست گلم
انجام دادم و درست شد
خیلی خیلی ممنون :n16:

TimeWarp
06-12-2013, 23:26
سلام
من آنتی ویروس "تراس پورت" رو سیستم نصب دارم .

چندتا برنامه هست که نباید به نت وصل شن چون از کار می افتن. به همین دلیل به یه فایروال نیاز دارم .

ویندوز 7 64 بیتی هست .

می تونم از فایروال کمودو در کنار این آنتی ویروس استفاده کنم. برای سیستم مشکلی پیش نمیاد و اختلالی ایجاد نمیشه ؟

با تشکر

mhimhdi
07-12-2013, 00:01
چرا اینقدر اصرار میکنن که Comodo جاسوسیه ؟

TimeWarp
07-12-2013, 15:02
سلام
من آنتی ویروس "تراس پورت" رو سیستم نصب دارم .

چندتا برنامه هست که نباید به نت وصل شن چون از کار می افتن. به همین دلیل به یه فایروال نیاز دارم .

ویندوز 7 64 بیتی هست .

می تونم از فایروال کمودو در کنار این آنتی ویروس استفاده کنم. برای سیستم مشکلی پیش نمیاد و اختلالی ایجاد نمیشه ؟

با تشکر

قبلا اینجا سوال یک دقیقه رو زمین نمی موند. چقدر تایپک سوت و کور شده . کسی نیست جواب سوال ما رو بده؟:n17:

Jadda
07-12-2013, 17:37
چرا اینقدر اصرار میکنن که Comodo جاسوسیه ؟

شایعه.....

===

من این افراد قلیل را به سه دسته تقسیم بندی میکنم:

گروه اول: اتفاقا استارت این شایعه از همین گروه اول خوده..... منافع... کومودو رایگانه..!!( هر چی کتاب بازاریابی در دنیا هست را زیر و رو کنید هیچ بخشی به عنوان "تخریب" وجود نداره... بنابراین این گروه حرفه ای نیستند) این گروه اگر عمدا دست به این کار زده باشند علاجی نیست.... معروف است که کسی که خواب هست را میشه بیدار کرد.. ولی کسی که خودش را به خواب زده را نمیشه.... یه جمله جالب فکر کنم از شاملو باشه که فرمود: فهماندن چیزی به کسی که برای نفهمیدنش حقوق میگیرد (یعنی منافعش در گرو نفهمیدن اون مطلب حق است) ممکن نیست.

گروه دوم: سوار بر موجی که گروه اول ایجاد کردند شدند به واسطه اینکه رابطه کشور ما و سازنده این محصول دچار کدورتهایی بود.... این دسته هم دید منفی نسبت به اون کشوره! دارند... غافل از اینکه بدترین دید این هست که همه تخم مرغها را در یک سبد قرار بدهیم.... البته میشه با این گروه صحبت و گفتگو کرد، شاید دید اونها روشنتر بشه.

گروه سوم: این گروه جزو دسته اول و دوم نیستند.... ولی به واسطه اینکه معمولا در جامعه ما هر حرفی را بدون سند و مدرک فقط به دلیل اینکه چند بار (غلط یا درست) تکرار شده را میپذیرند، بدون اینکه کمی تعقل و تحقیق کنند..... با این گروه هم میشه صحبت کرد و اونها را روشن کرد.

البته کل این سه گروه اندکی بیش نیستند..... و مطلب بعدی اینکه جای نگرانی وجود نداره تا کسی مثل من بیاد و روشنگری و دفاع بکنه...چرا؟ چون هر شایعه ای یک عمری داره.... "حقیقت" هست که به واسطه "حق" بودنش تا ابد زنده است!!:n16:

نکته: البته اینها تحلیل من است....

قبلا اینجا سوال یک دقیقه رو زمین نمی موند. چقدر تایپک سوت و کور شده . کسی نیست جواب سوال ما رو بده؟:n17:

شرمنده دوست عزیز... یک مقدار وقتم پر هست و سوالات بی پاسخ میمونه..... معمولا سایر دوستان هم لطف میکنند و تا فرصت نهایی منتظر میمونند تا من پاسخ بدم به دلیل اینکه حس میکنند شاید پاسخ من بهتر باشه... ولی الان دیگه دوران این رسیده که تاپیک و دوستان روی پای خودشون بایستند(من هم همیشه کنارتون هستم)..... هرکسی هر پاسخی به ذهنش میرسه بیان کنه.... ترس از اشتباه مرگ میاره!

در کل اگر روی سیستم خودتون فایروالی ندارید میتونید فایروال کومودو را نصب کنید. هیچ مشکلی هم نداره... فایروال کومودو در حالت کلی با هر آنتی ویروسی سازگار است.

یا حق علی یارتان.... :n12:

mohammad_87
08-12-2013, 14:13
کاش کومودو در ایران هم نمایندگی داشت،جای کومودو در الکامپ خالی بود
خبری از اعطای نمایندگی به ایران نیست؟

Jadda
08-12-2013, 20:00
کاش کومودو در ایران هم نمایندگی داشت،جای کومودو در الکامپ خالی بود
خبری از اعطای نمایندگی به ایران نیست؟

سلام

فعلا مشکل تحریم وجود داره (بعد از مذاکرات ژنو خبر دقیقی در این باره ندارم).... در واقع کشور ما در لیست تحریم ایالت متحده قرار داره و شرکت کومودو هم مجبور به رعایت این مورد هست. وگرنه شرکت کومودو دیدگاه بدی نسبت به ما نداره. (طبیعی هم هست... هر شرکتی دنبال منافع مالی خودش هست-من نمیدونم ما کی میخواهیم اینو یاد بگیریم-... ایران هم با 70-80 میلیون جمعیت میتونه یک بازار مناسب برای اونها باشه)

بنابراین در آینده شاید درهایی باز بشه.... شایدم حرکت معکوس شکل بگیره... فعلا نمیشه پیش بینی کرد.

مورد دیگر این هست که بخش وسیعی از کابران از همین نسخه رایگان استفاده میکنند و خواهند کرد.... همین احساس نیاز به نسخه پولی را کمتر میکنه... منظورم سرمایه گذاری و بیش از اون صرف وقت برای این کار هست که چه بازگشت مالی خواهد داشت... بنابراین باید به چشم شغل دوم بهش نگاه کرد!

مورد دوم این هست که کومودو تمرکزش در فروش محصول روی "پشتیبانی" قرار داره..... چیزی که در اینجا خیلی مرسوم نیست و یا حداقل ما باهاش نااشنا هستیم برعکس کشورهای پیشرفته. اونجا مشتری مداری استراتژی تمام شرکتها هست. ولی اینجا فقط فروش محصول... (اونجا وقتی شما یک محصولی را میخرید-حالا هرچی یک اتومبیل تا نرم افزار تا..- تازه داستان شرع میشه. ولی اینجا خرید پایان داستان است)خیلی نمیخوام وارد این حوزه بشم.... ولی ظاهرا یک مقدار فرهنگ سازی هم نیازه که خریدار در ایران بدونه با خرید کومودو چه اتفاقی میافته. تا حداقل اون بخشی که قراره از کومودوی رایگان نقل مکان کنند به کومودوی پولی ، در صورت نیاز و تمایل ، ترغیب به این کار بشن. ( در واقع اینجا نسخه رایگان کومودو خودش رقیبی برای نسخه پولی کومودو میشه!!)(اینو گفتم تا بدونیم کومودو را باید کسانی بخرند که نیاز به استفاده از ساپورت تیم کومودو را داشته باشند. وگرنه همین نسخه رایگان کفایت میکنه)

دارم درس بازاریابی میدما!!:n02:

البته با همه این تفاسیر من حداقل تا دو سال اینده به این مورد خوشبین نیستم.

Y@var
10-12-2013, 20:54
سلام خدمت دوستان گرامی

امروز کومودو یه تروجان پیدا کرد که هر کاری میکنم پاکش نمیکنه حتی safe mode هم رفتم و هرچه CLEAN رو apply میکنم هیچ کاری نمیکنه

ممنون میشم کمک کنید

اینم عکسش

پیشاپیش تشکر:n16:

Jadda
10-12-2013, 21:58
سلام خدمت دوستان گرامی

امروز کومودو یه تروجان پیدا کرد که هر کاری میکنم پاکش نمیکنه حتی safe mode هم رفتم و هرچه CLEAN رو apply میکنم هیچ کاری نمیکنه
پیشاپیش تشکر:n16:

فایل پیوست شده را دانلود و روی سیستم خودتون اجرا کنید.... بعد سیستم را ریستارت کنید

با CCE میتونید سیستم را اسکن سریع کنید(پنجره اصلی کومودو> کارها> کارهای بیشتر> پاکسازی این کامپیوتر> اسکن سریع).... و مالواربایتس.

K1lou
11-12-2013, 13:47
با سلام سوالی داشتم در مورد امنیت کومودو دراگون در مقابل مرورگر کروم . ایا کروم همه استانداردهای امنیتی کروم رو داره چون همیهش یک ورزن عقب تر از کروم ارائه میشه . و با توجه به تخصصی بودن شرکت کومودو در بحث امنیت آیا قابلیتهای امنیتی در مرورگر دراگون توسط این شرکت علاوه بر چیزی که کروم هست گنجانده شده یا نه ؟ ایا دراگون قابلیتهای بیشتری رو به کاربر میده یا نه ؟ با تشکر

Y@var
11-12-2013, 14:04
فایل پیوست شده را دانلود و روی سیستم خودتون اجرا کنید.... بعد سیستم را ریستارت کنید

با CCE میتونید سیستم را اسکن سریع کنید(پنجره اصلی کومودو> کارها> کارهای بیشتر> پاکسازی این کامپیوتر> اسکن سریع).... و مالواربایتس.

خیلی ممنون لطف کردین:n16:

البته فایل فیکس مایکروسافت رو نصب نکردم و ترمیم هاست رو خود CCE انجامش داد / اون تروجان رو هم تونست پاک کنه / نمیدونستم اصلا چنین قسمتی در کومودو وجود داره!

موفق باشید

mhimhdi
11-12-2013, 20:02
دیشب سیستم من یهو Dump کرد یعنی Blue Screen اومد و سیستم ریست شد. بعد از بالا آمدن ویندوز پیغام داد که سیستم برای Repair باید ریست شود. سیستم رو ریست کردم اما پیغام Repair دوباره اومد. در ضمن بعد از هر ریست تنظیمات سیستم برمیگرده به حالت قبل از Dump یعنی اگر فایلی را تغییر بدم بعد از ریست دوباره به حالت قبل برمیگرده. بعضیا میگن مشکل از کومودوست که سیستم را فریز میکنه. حالا من چکار کنم ؟

Captain
11-12-2013, 21:59
دیشب سیستم من یهو Dump کرد یعنی Blue Screen اومد و سیستم ریست شد. بعد از بالا آمدن ویندوز پیغام داد که سیستم برای Repair باید ریست شود. سیستم رو ریست کردم اما پیغام Repair دوباره اومد. در ضمن بعد از هر ریست تنظیمات سیستم برمیگرده به حالت قبل از Dump یعنی اگر فایلی را تغییر بدم بعد از ریست دوباره به حالت قبل برمیگرده. بعضیا میگن مشکل از کومودوست که سیستم را فریز میکنه. حالا من چکار کنم ؟

سلام
سوالتون رو در این تاپیک یپرسین

بررسی تخصصی پیغام های صفحه آبی (Blue Screen)، خطاهای دائم سیستمی و رفع مشکل آنها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Jadda
11-12-2013, 22:12
با سلام سوالی داشتم در مورد امنیت کومودو دراگون در مقابل مرورگر کروم . ایا کروم همه استانداردهای امنیتی کروم رو داره چون همیهش یک ورزن عقب تر از کروم ارائه میشه . و با توجه به تخصصی بودن شرکت کومودو در بحث امنیت آیا قابلیتهای امنیتی در مرورگر دراگون توسط این شرکت علاوه بر چیزی که کروم هست گنجانده شده یا نه ؟ ایا دراگون قابلیتهای بیشتری رو به کاربر میده یا نه ؟ با تشکر

فرق زیادی وجود نداره....
البته کومودو ادعا میکنه محصول ما حریم خصوصی شما در فضای اینترنت را بیشتر حفظ میکنه.... یه کم ادعا هست... ولی گزینه ارسال Automatically send usage statistics and crash reports to Google که در کروم هست در دراگون حذف شده. (گزینه Automatically send usage statistics and crash reports to COMODO وجود نداره. البته به نظرم چیزی بدی نیست. میتونست باشه)

و یا یک گزینه اضافی دیگر در دراگون هست: Suppress HTTP Referrer header

Do not allow websites to know where you came from

ضمن اینکه توی تستهام دیدم برخی مخربها ظاهرا نمیتونند صفحه خانگی دراگون را تغییر بدهند....

کلا فقط از نظر حفظ حریم خصوصی و اطلاعات من نظرم این هست که شاید دراگون کمی بهتر باشه...

holyboy
12-12-2013, 14:45
سلام یه چیز عجیب ذهن منو در گیر کرده.
من از فایروال کومودو +امسی سافت آنتی مالویر استفاده می کنم.داشتم مخربهای تاپک همسایه رو تست می کردم فقط از طریق اسکن.بعد از تست ناگهان امسی فریز شد و کومودو که مدتها بود پیغامی نداده بود نوشت که فایل svchost.exe می خواد به اینترنت وصل بشه.حالا سوالات من اینه :
1-مگه این فایل امن نیست و خودش نمی تونه به اینترنت بدون اجازه وصل شه؟
2-آیا ممکنه ویروسی در قالب این فایل بخواد به اینترنت دسترسی پیدا کنه؟
3-از همه مهمتر آیا ویروسی شدم؟؟:n02:

Jadda
12-12-2013, 19:29
سلام یه چیز عجیب ذهن منو در گیر کرده.
من از فایروال کومودو +امسی سافت آنتی مالویر استفاده می کنم.داشتم مخربهای تاپک همسایه رو تست می کردم فقط از طریق اسکن.بعد از تست ناگهان امسی فریز شد و کومودو که مدتها بود پیغامی نداده بود نوشت که فایل svchost.exe می خواد به اینترنت وصل بشه.حالا سوالات من اینه :
1-مگه این فایل امن نیست و خودش نمی تونه به اینترنت بدون اجازه وصل شه؟
2-آیا ممکنه ویروسی در قالب این فایل بخواد به اینترنت دسترسی پیدا کنه؟
3-از همه مهمتر آیا ویروسی شدم؟؟:n02:

سلام

1- بله
2- بله.... گاهی هم این فایل در مسیر دیگری توسط مخربها ساخته میشه... به مسیر فایل هم میشه توجه کرد.
3-خیر.

توضیح: فرمودید درحال تست بودید فقط از طریق اسکن. بنابراین پیغام فایروال در مورد پروسه svchost برمیگشته به اتصال ورودی و ربطی به اسکن شما نداشته... (اتفاقات متقارنه بوده)

Captain
13-12-2013, 01:24
سلام
امشب کومودو رو حذف کردم چون کمی سنگین کار میکرد
دوباره خواستم نصبش کنم که اینطور شد :n13:

با CCleaner سیستم پاکسازی شده
با برنامه CIS Remover Tool هم همینطور
نمیدونم مشکل از چیه!!!

fishdilo
13-12-2013, 01:41
سلام
امشب کومودو رو حذف کردم چون کمی سنگین کار میکرد
دوباره خواستم نصبش کنم که اینطور شد :n13:

با CCleaner سیستم پاکسازی شده
با برنامه CIS Remover Tool هم همینطور
نمیدونم مشکل از چیه!!!

اول اینو اجرا کنید Uninstaller Tool for Comodo Products ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بعد سیستم رو ری استارت کنید

بعد دوباره نصب کنید

Captain
13-12-2013, 01:58
اول اینو اجرا کنید Uninstaller Tool for Comodo Products ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بعد سیستم رو ری استارت کنید

بعد دوباره نصب کنید

میشه جای دیگه آپلود کنید
نمیتونم دانلود کنم

با تشکر :n16:

Captain
13-12-2013, 02:45
هرکاری میکنم بازم نصب نمیشه!! :n13:
نمیدونم واقعا چی شده!!

fishdilo
13-12-2013, 03:04
میشه جای دیگه آپلود کنید
نمیتونم دانلود کنم

با تشکر :n16:

من آپ نکردم، این رو تو فروم خود کومودو آپدیت کردن، راهش هم از قدیم الایام همینه، حالا منتظر بمونین علی آقا بیاد ببینیم چیکار میشه کرد

Captain
13-12-2013, 05:04
اینم یه تست دیگه که هرکاری بگین کردم برای پاکسازی ولی نمیشه!!!

p3rsi4n
13-12-2013, 09:58
میشه در کمودو میزان دانلود و آپلود برنامه ها رو مشاهده کرد و
راهی هست که وقتی یک فلش رو به سیستم وصل میکنیم پیغام اسکن روی صفحه بیاد مثل کاسپر اسکی

Jadda
13-12-2013, 11:03
اینم یه تست دیگه که هرکاری بگین کردم برای پاکسازی ولی نمیشه!!!

سلام

فایل پیوست شده اول که CIS Removal هست را دانلود و در Safe Mode ویندوز اجرا کنید.

بعد از اتمام کار با این ابزار؛

فایل پیوست شده دوم را دانلود و در همان محیط نرمال ویندوز اجرا کنید و به اینترنت هم متصل باشید.

faraed.com
13-12-2013, 11:11
من خودم یه زمانی از این آنتی ویروس استفاده می کردم نمی تونه با خیلی از نرم افزار ها رقابت کنه

TimeWarp
13-12-2013, 13:32
سلام

ساده ترین تنظیمات برای فایروال کومودو چیه ؟

فقط می خوام چندتا برنامه رو block کنم تا به نت وصل نشن. فقط همین . نمی خوام به شکلی باشه که در کار سایر برنامه ها که با نت در ارتباط هستن اختلال ایجاد کنه و پشت سر هم ارور بده و اخطار .

چون تمامی محصولات کومودو به یک شکلی هستن که تنظیمات فراوانی دارن و به شکلی گیج کننده هستن. اینو قبلا با اینترنت سکوریتیش تجربه کردم.

Captain
13-12-2013, 13:39
سلام

فایل پیوست شده اول که CIS Removal هست را دانلود و در Safe Mode ویندوز اجرا کنید.

بعد از اتمام کار با این ابزار؛

فایل پیوست شده دوم را دانلود و در همان محیط نرمال ویندوز اجرا کنید و به اینترنت هم متصل باشید.

سلام علی جان
نشد :(
اینبار تو نصب رو 72% موند و تا نیم ساعت حرکتی هم نکرد!!
فعلا Kaspersky Pure 3 نصب کردم!
راستی آخرین نسخه از کومودو رو نصب میکنم، در صورتی که تو سیستم مجازی تست کردم به راحتی نصب و اجرا شد:n13:

Malware
13-12-2013, 15:10
سلام

فقط می خوام چندتا برنامه رو block کنم تا به نت وصل نشن. فقط همین . نمی خوام به شکلی باشه که در کار سایر برنامه ها که با نت در ارتباط هستن اختلال ایجاد کنه و پشت سر هم ارور بده و اخطار .

چون تمامی محصولات کومودو به یک شکلی هستن که تنظیمات فراوانی دارن و به شکلی گیج کننده هستن. اینو قبلا با اینترنت سکوریتیش تجربه کردم.

درود
من تو اینترنت سیکیوریتیش از این جا برنامه هایی رو که میخوام به نت نتونن وصل شن رو انتخاب میکنم:

در مورد تنظیمات به نظرم چندان گیج کننده نیست من قبل از اینکه از COMODO استفاده کنم از ESET و Kaspersky استفاده میکردم که به نظرم تنظیماتشون به مراتب گیج کننده تر هست نسبت به COMODO. البته این نظر شخصی خودمه.

Jadda
13-12-2013, 15:25
سلام

فقط می خوام چندتا برنامه رو block کنم تا به نت وصل نشن. فقط همین .

سلام

HIPS =خاموش

اتوسندباکس =خاموش

فایروال =حالت کاربر

M e i s a m
13-12-2013, 15:39
دوستان کمودو برای Windows Phone نسخه ای نداره؟ یه endpoint security هست که برای بیزنس هست و کاربرد شخصی نداره

Jadda
13-12-2013, 15:44
راهی هست که وقتی یک فلش رو به سیستم وصل میکنیم پیغام اسکن روی صفحه بیاد مثل کاسپر اسکی

میزان دانلود و آپلود را میشه مشاهده کرد، ولی کاربردی نیست. (خیلی به دردتون نمیخوره)

در مورد فلش این امکان وجود نداره.

دوستان کمودو برای Windows Phone نسخه ای نداره؟ یه endpoint security هست که برای بیزنس هست و کاربرد شخصی نداره

کومودو فقط نسخه آندروید داره.

Captain
13-12-2013, 15:50

شما میتونید از برنامه زیر برای مشاهده میزان دانلود و آپلود سیستم را به کلی تحت نظر داشته باشید

لینک برنامه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

vxp
13-12-2013, 17:58
اقا کومودو رو چگونه باید اپدیت افلاین کرد؟

Jadda
13-12-2013, 18:06
اقا کومودو رو چگونه باید اپدیت افلاین کرد؟

آموزش آپدیت آفلاین کومودو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Captain
13-12-2013, 20:10
علی جان مشکل من حل نشد که نشد
یعنی هرکاری بگی کردم ولی نمیشه که نمیشه

Jadda
13-12-2013, 20:21
علی جان مشکل من حل نشد که نشد
یعنی هرکاری بگی کردم ولی نمیشه که نمیشه

سیستم شما قبلا چه آنتی هایی روش نصب بود؟ کسپر که فکر کنم بوده.

یاداوری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])=> مهمه انجام بده.

====

فایل نصب کومودو مشکلی نداره؟

====

من الان دقیقا نمیدونم کومودوی نصب شده قبلی چه وضعیتی روی سیستم شما داره.... ولی برو به رجیستری و دستی تمام شاخه های مربوط به کومودو را پاک کن

====

برو به Device Manager و از سربرگ View گزینه Show hidden devices را فعال کن... حالا درایورهای کومودو را میبینی؟ اگر بود... روش کلیک راست کن و Uninstall... بعد هم ریستارت

Captain
13-12-2013, 20:32
سیستم شما قبلا چه آنتی هایی روش نصب بود؟ کسپر که فکر کنم بوده.

یاداوری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])=> مهمه انجام بده.

====

فایل نصب کومودو مشکلی نداره؟

====

من الان دقیقا نمیدونم کومودوی نصب شده قبلی چه وضعیتی روی سیستم شما داره.... ولی برو به رجیستری و دستی تمام شاخه های مربوط به کومودو را پاک کن

====

برو به Device Manager و از سربرگ View گزینه Show hidden devices را فعال کن... حالا درایورهای کومودو را میبینی؟ اگر بود... روش کلیک راست کن و Uninstall... بعد هم ریستارت

قبلا بوده، بعد از نصب ویندوز 8.1 از همون اول کومودو 6.3 رو نصب کردم
فایل مشکلی نداره چون همون فایل رو در سیستم مجازی تست کردم بر روی ویندوز 8.1
من کومودو رو بخاطر یه سری مشکلات پاک کردم تا دوباره نصب کنم که چنین مشکلی پیش اومد!
کارای گقته شده رو دوباره انجام میدم و اطلاع میدم

MahdiidhaM
14-12-2013, 14:24
سلام من آنتی ویروسم 6.12 هستش ، میخوام آفلاین آپدیتش کنم ، فایل Baces.cav رو از کجا دانلود کنم ؟ خود سایت کمودو این فایل رو میده ؟ میخوام حتماً با دانلود منیجر بگیرمش چون هم resume داره هم سرعت دانلودش خیلی خوبه ، اینو ازین جهت گفتم که برای بعضی آدرسهای دانلود ، دانلود منیجر اجرا نمیشه ، نمیدونم چرا :n13:
ورژن جدید کمودو در شناسایی ویروس و سرعت بهتر عمل میکنه ؟ حجمش چقدره ؟
فایل Baces.cav برای ورژنهای مختلف متفاوته ؟
متشکرم.:n01:

Captain
14-12-2013, 15:17
سلام من آنتی ویروسم 6.12 هستش ، میخوام آفلاین آپدیتش کنم ، فایل Baces.cav رو از کجا دانلود کنم ؟ خود سایت کمودو این فایل رو میده ؟ میخوام حتماً با دانلود منیجر بگیرمش چون هم resume داره هم سرعت دانلودش خیلی خوبه ، اینو ازین جهت گفتم که برای بعضی آدرسهای دانلود ، دانلود منیجر اجرا نمیشه ، نمیدونم چرا :n13:
ورژن جدید کمودو در شناسایی ویروس و سرعت بهتر عمل میکنه ؟ حجمش چقدره ؟
فایل Baces.cav برای ورژنهای مختلف متفاوته ؟
متشکرم.:n01:

آپدیت آفلاین دیتابیس آنتی ویروس کمودو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پست مربوطه برای دانلود برنامه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MahdiidhaM
14-12-2013, 21:39
آپدیت آفلاین دیتابیس آنتی ویروس کمودو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پست مربوطه برای دانلود برنامه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ضمن تشکر
شما آدرس فایل آپدیت رو دادید یا ورژن 6.3 رو ؟
پس من Comodo Internet Security Premium 6.3.302093.2976 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

که ورژن جدیدش هست رو دانلود کنم ، قبلی رو آن اینستال کنم و اینو نصب کنم .
این آپدیت نمیخواد ؟
سرعت کامپیوتر رو که کمتر نمیکنه ؟
ممنوناز راهنمائیتون.

Jadda
14-12-2013, 21:52
ضمن تشکر
شما آدرس فایل آپدیت رو دادید یا ورژن 6.3 رو ؟
پس من Comodo Internet Security Premium 6.3.302093.2976 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

که ورژن جدیدش هست رو دانلود کنم ، قبلی رو آن اینستال کنم و اینو نصب کنم .
این آپدیت نمیخواد ؟
سرعت کامپیوتر رو که کمتر نمیکنه ؟
ممنوناز راهنمائیتون.

سلام

الان روی سیستم شما نسخه 5.12 نصبه؟ اگر این نسخه نصب و آپدیت هست میتونید چند وقت روش بمانید..... و بزودی نسخه 7 را نصب کنید!

اگر هم کومودو ندارید یا فقط فایل نصب نسخه 5 دارید و نصب هست ولی اپدیت نیست... میتونید نسخه 6 را دانلود و نصب کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] af)و بعد آپدیت افلاین کنید. فایل آپدیت را با IDM دانلود کنید و ....

دانلود آپدیت کومودو (آموزش + لینک دانلود) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Captain
14-12-2013, 21:54
سلام علی جان
نسخه 7 کی میاد ؟ :دی

Jadda
14-12-2013, 22:13
سلام علی جان
نسخه 7 کی میاد ؟ :دی

فکر کنم 2014 بیاد:n02:

آخرین خبر این هست که بلاکر جدید دچار مشکلاتی بود که در حال فیکس هستند..... سعی میکنم پایان هفته اینجا یک بررسی اجمالی روی نسخه 7 داشته باشیم.

dvb595959
14-12-2013, 22:23
سلام
در گیر مساله عجیبی شدم که هنوز جوابش رو نمیدونم... تا حالا سه بار ویندوز رو عوض کردم... ویندوز 8.1 نسخه 64 بیتی هستش... اوایل خوب کار میکنه ولی نمیدونم چرا بعد از یک مدت مثلا 10 یا 15 روزه این مشکل نمایان میشه.... مشکل اینه که بعد از حدود 10 دقیق سیستم خود بخود ریستارت میشه..... خودم که فکر میکنم احتمالا باید از طرف نرم افزار خاصی باشه.... الان برای بار چهارم ویندوز رو عوض کردم و الان فعلا کومودو رو نصب نکردم .... نمیدونم مشکل از کومودو باشه یا نه و این فقط یک حدسه که من احتمال میدم کومودو این مشکل رو ایجاد میکنه.... میخاستم ببینم برای دیگر دوستان هم این مشکل بوجود اومده؟ فعلا که اون مشکل رو ندارم ولی نمیدونم کومودو رو نصب کنم یا نه!!!!

نکته ای که یادم رفت بگم
زمانی که موس بیکار میشه ده دقیقه بعدش این اتفاق میفته.... زمان کار با موس این وجود نداره

vxp
15-12-2013, 15:23
سلام
در گیر مساله عجیبی شدم که هنوز جوابش رو نمیدونم... تا حالا سه بار ویندوز رو عوض کردم... ویندوز 8.1 نسخه 64 بیتی هستش... اوایل خوب کار میکنه ولی نمیدونم چرا بعد از یک مدت مثلا 10 یا 15 روزه این مشکل نمایان میشه.... مشکل اینه که بعد از حدود 10 دقیق سیستم خود بخود ریستارت میشه..... خودم که فکر میکنم احتمالا باید از طرف نرم افزار خاصی باشه.... الان برای بار چهارم ویندوز رو عوض کردم و الان فعلا کومودو رو نصب نکردم .... نمیدونم مشکل از کومودو باشه یا نه و این فقط یک حدسه که من احتمال میدم کومودو این مشکل رو ایجاد میکنه.... میخاستم ببینم برای دیگر دوستان هم این مشکل بوجود اومده؟ فعلا که اون مشکل رو ندارم ولی نمیدونم کومودو رو نصب کنم یا نه!!!!

نکته ای که یادم رفت بگم
زمانی که موس بیکار میشه ده دقیقه بعدش این اتفاق میفته.... زمان کار با موس این وجود نداره
بخش اپدیت ویندوز رو هم چک بکن

vxp
16-12-2013, 00:00
اقا کومو دو برای چی یو اس بی ها رو اینجوری می کنه؟

FarshadBandari
16-12-2013, 00:39
اقا کومو دو برای چی یو اس بی ها رو اینجوری می کنه؟

مشکل از کومودو نیست، فلش شما ویروسیه، فلش رو فرمت کنید و دوباره بزنید به سیستم اگه بازم این شکلی شد یعنی سیستمتون ویروسیه، با خود کومودو کل سیستم رو اسکن کنید تا ویروس رو شناسایی کنه، اگه کومودو ویروس رو پیدا نکرد باید با یه دیسک نجات مثل کسپراسکی و بیت دفندر از طریق بوت سیستم رو اسکن کنید تا ویروس یابی کنه

vxp
16-12-2013, 01:35
مشکل از کومودو نیست، فلش شما ویروسیه، فلش رو فرمت کنید و دوباره بزنید به سیستم اگه بازم این شکلی شد یعنی سیستمتون ویروسیه، با خود کومودو کل سیستم رو اسکن کنید تا ویروس رو شناسایی کنه، اگه کومودو ویروس رو پیدا نکرد باید با یه دیسک نجات مثل کسپراسکی و بیت دفندر از طریق بوت سیستم رو اسکن کنید تا ویروس یابی کنه
اخه تو سیستم دیگه ای که کومودو نسب نیست این جوری نشون نمی ده!

mrmmnb
16-12-2013, 07:04
خوب احتمالا اون سیستم ویروسی هست و فایلای ویروسی رو نشون میده ولی سیستم شما تا فلش وصل میشه کومودو ویروس ها رو پاک میکنه
الا شما باید گزینه نشون دادن فایل های مخفی رو توی ویندوزت فعال کنی تا بقیه فایلا و فولدر ها رو ببینی
اگه اشتباه نکنم الان دیگه فلش شما ویروس نداره فقط توی ویروس فایلا و فولدر ها مخفی شدن

dvb595959
16-12-2013, 13:33
بخش اپدیت ویندوز رو هم چک بکن
ابدیت ویندوز رو غیر فعال کردم...

HusseinR
16-12-2013, 16:03
سلام در گیر مساله عجیبی شدم که هنوز جوابش رو نمیدونم... تا حالا سه بار ویندوز رو عوض کردم... ویندوز 8.1 نسخه 64 بیتی هستش... اوایل خوب کار میکنه ولی نمیدونم چرا بعد از یک مدت مثلا 10 یا 15 روزه این مشکل نمایان میشه.... مشکل اینه که بعد از حدود 10 دقیق سیستم خود بخود ریستارت میشه..... خودم که فکر میکنم احتمالا باید از طرف نرم افزار خاصی باشه.... الان برای بار چهارم ویندوز رو عوض کردم و الان فعلا کومودو رو نصب نکردم .... نمیدونم مشکل از کومودو باشه یا نه و این فقط یک حدسه که من احتمال میدم کومودو این مشکل رو ایجاد میکنه.... میخاستم ببینم برای دیگر دوستان هم این مشکل بوجود اومده؟ فعلا که اون مشکل رو ندارم ولی نمیدونم کومودو رو نصب کنم یا نه!!!! نکته ای که یادم رفت بگم زمانی که موس بیکار میشه ده دقیقه بعدش این اتفاق میفته.... زمان کار با موس این وجود نداره تجربه ای که داشتم اینه که کومودو به درایور موس گیر داده بود و حتی اگه بهش اجازه نمیدادم کلا از کار مینداختش! درایورش رو به بعنوان برنامه سالم بهش معرفی کن ببین چی میشه.

dvb595959
16-12-2013, 17:58
تجربه ای که داشتم اینه که کومودو به درایور موس گیر داده بود و حتی اگه بهش اجازه نمیدادم کلا از کار مینداختش! درایورش رو به بعنوان برنامه سالم بهش معرفی کن ببین چی میشه.
درود
من برای موس اصلا درایوری رو نصب نکرده ام.... کومودو رو نصب کردم و چند بار امتحان کردم و فعلا که داره خوب پیش میره و هیچگونه مشکلی ندارم ... با این اوصاف نمیتونه کار کومودو باشه.... شاید زیر سر اسکرین سیور باشه که فعلا فعالش نکردم... نمیدونم هنوز جوابی براش پیدا نکردم.
علی آقا این آموزش کومودو چی شد؟ دیگه داره دیر میشه ها ...:n16:

vxp
16-12-2013, 21:45
خوب احتمالا اون سیستم ویروسی هست و فایلای ویروسی رو نشون میده ولی سیستم شما تا فلش وصل میشه کومودو ویروس ها رو پاک میکنه
الا شما باید گزینه نشون دادن فایل های مخفی رو توی ویندوزت فعال کنی تا بقیه فایلا و فولدر ها رو ببینی
اگه اشتباه نکنم الان دیگه فلش شما ویروس نداره فقط توی ویروس فایلا و فولدر ها مخفی شدن
منظورت گزینهی شو فایلیز اند فولدرزه فعال کردم ولی نشد!

mhimhdi
16-12-2013, 22:51
کومودو گند زد به سیستمم مجبور شدم ویندوز عوض کردم

Captain
17-12-2013, 00:07
کومودو گند زد به سیستمم مجبور شدم ویندوز عوض کردم

چه مشکلی پیش اومده مگه؟
میشه کامل توضیح بدید؟

mhimhdi
17-12-2013, 00:26
هقته پیش سیستم من ریست کرد. بعد از اون ریست، هر کاری که تو سیستم انجام بدم و بعدش سیستم رو ریست کنم، سیستم به حالت اولیه بر میگشت. انگار سیستمم فریز شده بود. بعضیا میگن کومودو سیستم را فریز کرده.

Captain
17-12-2013, 00:30
هقته پیش سیستم من ریست کرد. بعد از اون ریست، هر کاری که تو سیستم انجام بدم و بعدش سیستم رو ریست کنم، سیستم به حالت اولیه بر میگشت. انگار سیستمم فریز شده بود. بعضیا میگن کومودو سیستم را فریز کرده.

مطمئنین از کومودو هستش؟
حالت سندباکس اجرا شده نیست که؟

mhimhdi
17-12-2013, 00:32
سندباکس غیرفعال بود. جالب اینجاست که دیگه نمی تونم روی هاردم ویندوز نصب کنم.

M e i s a m
17-12-2013, 00:50

مطمئنی نرم افزار فریز کننده نصب نکردی؟! اصلا کمودو میتونه همچین کاری هم بکنه؟! :n13: احتمالا از جای دیگه هست و کمودو به چشمت بزرگ اومده فکر میکنی از اونه

mhimhdi
17-12-2013, 01:21
من اصلا نرم افزار فریز نصب نمیکنم. تو عمرم یه بار هم نصب نکردم.

Captain
17-12-2013, 08:07
بنظر منم مشکل از کومودو نیست!
شاید سیستم شما آلوده شده، شاید!

dvb595959
17-12-2013, 10:59
برای شما باز میشه؟

خیلی وقته برای من باز نمیشه.....

kavehch
17-12-2013, 11:07
برای شما باز میشه؟

مشکلی نداره...

Malware
17-12-2013, 11:13
برای شما باز میشه؟

برای من که همیشه باز میشه والان هم باز شد.:n16:

من اصلا نرم افزار فریز نصب نمیکنم. تو عمرم یه بار هم نصب نکردم.
شما مطمینید که PC تون ویروس نداره یا برنامه فریز نصب نکردید؟
به نظر من شما از اینجا یه ویروس یابی بکنین:

Malware
17-12-2013, 11:14
لطفا حذف شود .

G.D.ragon.Ir
17-12-2013, 14:37
دوستان, من تازه نسخه internet securitry رو نصب کردم ولی از اون موقع idm من اجرا نمیشه! کسی میدونه مشکل رو چطور برطرف کنم؟

Captain
17-12-2013, 16:10
دوستان, من تازه نسخه internet securitry رو نصب کردم ولی از اون موقع idm من اجرا نمیشه! کسی میدونه مشکل رو چطور برطرف کنم؟

این امکان هست که با استفاده از کومودو به هیچ ف ی ل ت ر شکنی اجازه دسترسی به اینترنت نداد؟
کومودو در مقابل متا اسپیلوتها اسیب پذیر هست یا نه؟
مشکل کرک های IDM رو چطور حل کنیم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

..::(10)::..
17-12-2013, 17:43
سلام
من جدیدا می خواهم ویندوز 8.1 نصب کنم این ورژن cis6.3.301250.2972 را از قبل دارم
مناسبه واسه 8.1 یا باید ورژن جدیدشو دانلود کنم؟
ممنون

M e i s a m
17-12-2013, 18:50
این امکان هست که با استفاده از کومودو به هیچ ف ی ل ت ر شکنی اجازه دسترسی به اینترنت نداد؟
کومودو در مقابل متا اسپیلوتها اسیب پذیر هست یا نه؟
مشکل کرک های IDM رو چطور حل کنیم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شما فایروال رو بذار روی حالت کاربر هیچ چیزی بدون اجازه شما به اینترنت وصل نمیشه چه کمودو باز باشه چه بسته! در مورد اجرا شدن برنامه ها هم هیپس خودش سوال میکنه بخصوص که نرم افزار های انبرقفلی همچین امن نیستن
اصلا خاصیت کمودو همین هست که نمیذاره هیچ چیزی اجرا شه بدون اجازه شما

چندین راه برای کرک دائمی idm هست هم میشه دستی انجام داد هم اتومات و اصلا نیاز به استفاده از کرک نیست این رو هم بگم که من یکبار سر همین خیال که فایل کرک سالمه و مشکلدار نیست یه مخرب رو اجرا کردم و کم دردسری برام درست نکرد...
کرک دائمی برای همه نسخه ها: فاصله بین حروف حذف شود
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 98.ir/soft/IDM.Lifetime.Patcher.2.0.rar

احتمال زیاد idm رو برده تو سندباکس. بهتره سندباکس رو خاموش کنی تا موقعی که یاد بگیری با کمودو کار کنی

کمودو رو باز کن>کارها>کارهای سندباکس>پاکسازی سندباکس

این هم برای خاموش کردن سندباکس هست
تنظیمات پیشرفته>تنظیمات امنیتی>حفاظت پیشرفته>مسدود کننده رفتار>اولین گزینه تیکش رو بردار

کرک که نکردی idm رو؟ که به عنوان ویروس قرنطینه نکرده باشه

فایروال رو هم از توی همون تنظیمات پیشرفته بذار روی حالت کاربر

سلام
من جدیدا می خواهم ویندوز 8.1 نصب کنم این ورژن cis6.3.301250.2972 را از قبل دارم
مناسبه واسه 8.1 یا باید ورژن جدیدشو دانلود کنم؟
ممنون
من قدیمیترش رو هم داشتم روی 8.1
میتونی همین رو نصب کنی و بعد از نصب اپدیت کنی با یه دانلود کوچیک اپدیت میشه به نسخه نهایی که بهتر از 200 مگ دانلود کردنه :n01:

برای شما باز میشه؟

چند وقتی بود که مخابرات ssl رو بسته بود تازگی باز کرده احتمالا شرکت اینترنت شما هنوز.. :n01:

Captain
17-12-2013, 19:35
شما فایروال رو بذار روی حالت کاربر هیچ چیزی بدون اجازه شما به اینترنت وصل نمیشه چه کمودو باز باشه چه بسته! در مورد اجرا شدن برنامه ها هم هیپس خودش سوال میکنه بخصوص که نرم افزار های انبرقفلی همچین امن نیستن
اصلا خاصیت کمودو همین هست که نمیذاره هیچ چیزی اجرا شه بدون اجازه شما

چندین راه برای کرک دائمی idm هست هم میشه دستی انجام داد هم اتومات و اصلا نیاز به استفاده از کرک نیست این رو هم بگم که من یکبار سر همین خیال که فایل کرک سالمه و مشکلدار نیست یه مخرب رو اجرا کردم و کم دردسری برام درست نکرد...
کرک دائمی برای همه نسخه ها: فاصله بین حروف حذف شود
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 98.ir/soft/IDM.Lifetime.Patcher.2.0.rar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 98.ir/soft/IDM.Lifetime.Patcher.2.0.rar)

سلام
بایت جوابهای تکمیل ممنونم ولی من جواب پست بالایی رو دادم و به پستهای مربوطه هدایتش کردم!
من سوال نپرسیدم
شما یک سری به پست دوم در همین تاپیک برنید متوجه میشید
بیشتر مشکلات و آموزش ها و... در پست دوم مطرح شدن

mhimhdi
17-12-2013, 21:24
بنظر منم مشکل از کومودو نیست!
شاید سیستم شما آلوده شده، شاید!

یعنی کومودو نتونسته از سیستم من محافظت کنه ؟

Captain
17-12-2013, 21:51
یعنی کومودو نتونسته از سیستم من محافظت کنه ؟

من اینو نگقتم!
شاید گفتم
درضمن همیشه به یاد داشته باشین که قرار نیست برنامه امنیتی که نصب میکنید حتما و دست تنهایی از سیستم شما محافظت کنه، عامل اصلی در امنیت سیستم خود کاربر هستش، برنامه ها و بسته های امنیتی مکمل هستند
شما یه یخش اورژانس سیستم های آلوده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید و در اونجا پیگیری هم کنید.
اگه امکانش هست ویندوز دیگری تست کنید.
تا مطمئن نشوید که مشکل از چه چیزی هستش، تقصیر را بر روی برنامه ها نندازید!

Jadda
17-12-2013, 22:55
سلام

بررسی یک مسئله.

دوستان، وقتی کومودو روی ویندوز 8.1 نصب میشه فایروال ویندوز را خاموش نمیکنه.

این مشکلی بود که گزارش کردم و یکی از اعضای تیم کومودو الان به من گفته که احتمالا این مشکل رفع شده... من روی ویندوز مجای تست کردم ولی مشکل پابرجا بود. برای اینکه دقیق تر مسئله را بررسی کنیم نیاز هست که روی ویندوز اصلی تست بشه.

حال، اگر کسی ویندوز 8.1 داره و علاقمند بود باید آخرین نسخه کومودو را یعنی 6.3.302093.2976 را روی ویندوز 8.1 نصب کنه و ببینه بعد از نصب فایروال ویندوز خاموش میشه یا نه؟

توجه: قبل از نصب یادتون باشه که فایروال ویندوز را روشن کنید.

نکته: اگر کومودو را نصب دارید قبل از عزل از تنظیمات و آپدیت کومودو، بکاپ بگیرد تا بعد از نصب راحت تنظیمات و آپدیت آنتی ویروس را برگردانید.

میدونم به درد سر میافتید. شرمنده.

dvb595959
18-12-2013, 00:00
تکراری ..... حذف شود....

dvb595959
18-12-2013, 00:03
سلام

بررسی یک مسئله.

دوستان، وقتی کومودو روی ویندوز 8.1 نصب میشه فایروال ویندوز را خاموش نمیکنه.

این مشکلی بود که گزارش کردم و یکی از اعضای تیم کومودو الان به من گفته که احتمالا این مشکل رفع شده... من روی ویندوز مجای تست کردم ولی مشکل پابرجا بود. برای اینکه دقیق تر مسئله را بررسی کنیم نیاز هست که روی ویندوز اصلی تست بشه.

حال، اگر کسی ویندوز 8.1 داره و علاقمند بود باید آخرین نسخه کومودو را یعنی 6.3.302093.2976 را روی ویندوز 8.1 نصب کنه و ببینه بعد از نصب فایروال ویندوز خاموش میشه یا نه؟

توجه: قبل از نصب یادتون باشه که فایروال ویندوز را روشن کنید.

نکته: اگر کومودو را نصب دارید قبل از عزل از تنظیمات و آپدیت کومودو، بکاپ بگیرد تا بعد از نصب راحت تنظیمات و آپدیت آنتی ویروس را برگردانید.

میدونم به درد سر میافتید. شرمنده.
من تقریبا سه روز پیش کومودو
6.3.302093.2976 رو نصب کردم روی ویندوز 8.1 ولی فایروال ویندوز رو خاموش نکرد.... حالا نمیدونم از چه زمانی دقیقا به شما گفتن این ایراد رو برطرف کردن...

Jadda
18-12-2013, 00:23
من تقریبا سه روز پیش کومودو
6.3.302093.2976
رو نصب کردم روی ویندوز 8.1 ولی فایروال ویندوز رو خاموش نکرد.... حالا نمیدونم از چه زمانی دقیقا به شما گفتن این ایراد رو برطرف کردن...

سلام

بسیار ممنونم.... من چرا اسم شما را یادم رفت!:n16:

mohammad_87
18-12-2013, 02:10
سلام

.........

من الان تست کردم.آخرین ورژن فایروال رو نصب کردم و بعد از ریستارت هنوز فایروال ویندوز فعال بود.
حالا برای خودم مشکل پیش اومده:
سه هفته پیش ویندوز 8.1 رو نصب کردم و بعد فایروال کومودو و آنتی ویروس بیت دیفندر رو نصب کردم.ویندوز و بیت روی حالت تریال بودند و هیچ کرک و سریالی استفاده نکردم.
الان که میخواستم داخل ویندوز 8.1 بشم تا نسخه قبلی رو حذف و نسخه جدید رو نصب کنم ویندوز با تاخیرهای 3-5 دقیقه ای وارد میشد
بعد از نصب مجدد هم گاهی این مشکل پیش میاد البته نه همیشه
حالا وقتی روی حالت پرواکتیو میذارم،پس از ریستارت،دسکتاپ بالا نمیاد،صفحه مترو بالا میاد اما در دسکتاپ،صفحه سیاه میشه و فقط آیکون ویندوز در تسکبار و آیکون کومودو در notification میاد و حتی کلیک راست روی آیکون ویندوز(همون استارت که در گوشه میاد)کار نمیکنه و مجبورم با تسک منیجر خارج بشم.
اما در حالت اینترنت و فایروال مشکلی نیست.
نکته اینجاست که پیغامهایی که میومد رو همه رو مجاز میزدم.در حالت پرواکتیو هم هرچی گشتم قانون خاصی پیدا نکردم که ممکنه اشتباه زده باشم.
حالا سوالات من:
1.تاخیر ابتدایی ویندوز که مطمئنم دوستان هم قبلا داشته اند چجوری برطرف میشه؟
2.مشکل دسکتاپ احتمالا بخاطر ذخیره شدن تنظیمات رو پرواکتیو در هنگام تغییر پیکره بندی بوده.(البته فقط احتمالا)حالا اگه بخوام تنظیمات پرواکتیو به حالت اولیه برگرده چکار کنم؟
3.اگر فکر میکنید مورد دوم نیست،چه راهی برای رفع دسکتاپ هست؟
ممنون

Jadda
18-12-2013, 22:16
من الان تست کردم.آخرین ورژن فایروال رو نصب کردم و بعد از ریستارت هنوز فایروال ویندوز فعال بود.
حالا برای خودم مشکل پیش اومده:
سه هفته پیش ویندوز 8.1 رو نصب کردم و بعد فایروال کومودو و آنتی ویروس بیت دیفندر رو نصب کردم.ویندوز و بیت روی حالت تریال بودند و هیچ کرک و سریالی استفاده نکردم.
الان که میخواستم داخل ویندوز 8.1 بشم تا نسخه قبلی رو حذف و نسخه جدید رو نصب کنم ویندوز با تاخیرهای 3-5 دقیقه ای وارد میشد
بعد از نصب مجدد هم گاهی این مشکل پیش میاد البته نه همیشه
حالا وقتی روی حالت پرواکتیو میذارم،پس از ریستارت،دسکتاپ بالا نمیاد،صفحه مترو بالا میاد اما در دسکتاپ،صفحه سیاه میشه و فقط آیکون ویندوز در تسکبار و آیکون کومودو در notification میاد و حتی کلیک راست روی آیکون ویندوز(همون استارت که در گوشه میاد)کار نمیکنه و مجبورم با تسک منیجر خارج بشم.
اما در حالت اینترنت و فایروال مشکلی نیست.
نکته اینجاست که پیغامهایی که میومد رو همه رو مجاز میزدم.در حالت پرواکتیو هم هرچی گشتم قانون خاصی پیدا نکردم که ممکنه اشتباه زده باشم.
حالا سوالات من:
1.تاخیر ابتدایی ویندوز که مطمئنم دوستان هم قبلا داشته اند چجوری برطرف میشه؟
2.مشکل دسکتاپ احتمالا بخاطر ذخیره شدن تنظیمات رو پرواکتیو در هنگام تغییر پیکره بندی بوده.(البته فقط احتمالا)حالا اگه بخوام تنظیمات پرواکتیو به حالت اولیه برگرده چکار کنم؟
3.اگر فکر میکنید مورد دوم نیست،چه راهی برای رفع دسکتاپ هست؟
ممنون

سلام

الان روی پیکربندی فایروال و اینترنت سکیوریتی این مشکل را ندارید؟

ویندوز 32 بیتی است یا 64؟

در مورد تاخیر در لود ویندوز یا سرعت لود کومودو در استارآپ، مسئله نسبت به قبل بهتر شده و فعلا به عنوان یک مشکل مطرح نیست.

الان شما دو تا مشکل دارید؟ یکی دیر لود شدن کومودو/ویندوز و دیگری دسکتاپ سیاه و بدون هیچ شورتکاتی؟

در مورد برگردوندن تنظیمات پرواکتیو ابتدا پیکربندی را به حالت فایروال ببرید (همینجا هم بررسی کیند ایا مشکلی ندارید) بعد دوباره بزارید روی پرواکتیو..... سوالی پرسیده شد "خیر" را انتخاب کنید... اینجوری احتمالا برمیگرده.

1- از تنظیمات فعال فعلی + گزارشات "حفاظت" + گزاش ابزار عیب یابی کومودو ؛؛ بکاپ بگیرد و توی پیغام خصوصی به من بدهید

mohammad_87
18-12-2013, 23:26
سلام

الان روی پیکربندی فایروال و اینترنت سکیوریتی این مشکل را ندارید؟

ویندوز 32 بیتی است یا 64؟

در مورد تاخیر در لود ویندوز یا سرعت لود کومودو در استارآپ، مسئله نسبت به قبل بهتر شده و فعلا به عنوان یک مشکل مطرح نیست.

الان شما دو تا مشکل دارید؟ یکی دیر لود شدن کومودو/ویندوز و دیگری دسکتاپ سیاه و بدون هیچ شورتکاتی؟

در مورد برگردوندن تنظیمات پرواکتیو ابتدا پیکربندی را به حالت فایروال ببرید (همینجا هم بررسی کیند ایا مشکلی ندارید) بعد دوباره بزارید روی پرواکتیو..... سوالی پرسیده شد "خیر" را انتخاب کنید... اینجوری احتمالا برمیگرده.

1- از تنظیمات فعال فعلی + گزارشات "حفاظت" + گزاش ابزار عیب یابی کومودو ؛؛ بکاپ بگیرد و توی پیغام خصوصی به من بدهید
ممنون بابت پاسخگویی
من فایروال کومودو + آنتی ویروس بیت رو روی ویندوز 8.1 64 بیتی نصب کردم
مشکلاتم:1.دیر لود شدن ویندوز (بعد از لوگوی اولیه دیگه هیچی نمیاد و بعد از 3-5 دقیقه تازه صفحه اکانتها میاد
2.فقط تنظیمات پرواکتیو،روی تنظیمات فایروال و اینترنت این مشکل نیست

اون روش رو انجام دادم اما مجددا که پرواکتیو میکنم،بعد از ریستارت مشکل دسکتاپ هست
البته شاید،یه سری سوالهایی که ابتدا جواب دادم روی پرواکتیو سیو شده باشه چون دفعه اول،ذخیره کردم.(اما قانون خاصی پیدا نکردم!خودم هم سردرگم شدم!!)

اون گزارشات رو خواهم فرستاد
ممنونم