PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تیبا ( TIBA )

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

bryan1
08-12-2010, 17:41
من به احتمال 90 درصد نگه میدارمش ! ( 10 درصد امکان معاوضه با ال نود E1 هست )!

اینم وضعیت ماشین تو سایت سایپا »
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو وضعیت فاکتور شدس ! احتمالا فردا تحویل بدن ! چون شنبه که پول رو دادیم گفتن 5-6 روزه تحویل میدن ! ( البته حرف زیاد میزنن ) !

خب پس مبارکه....به امیدخدا تحویل گرفتی لطفا یه گزارش کامل تو این بخش همراه عکس واسمون بذار .....ممنون

Steps-Rap
08-12-2010, 19:26
منم جدیدا زیاد این ماشینو تو خیابونای تهران میبینم.
قیافه ی ظاهرش بد نیست.خوب بود یه کم هیکلش بزرگ تر بود.قشنگ تر میشد...

ali1323
09-12-2010, 08:31
من به احتمال 90 درصد نگه میدارمش ! ( 10 درصد امکان معاوضه با ال نود E1 هست )!

اینم وضعیت ماشین تو سایت سایپا »

تو وضعیت فاکتور شدس ! احتمالا فردا تحویل بدن ! چون شنبه که پول رو دادیم گفتن 5-6 روزه تحویل میدن ! ( البته حرف زیاد میزنن ) !

اعتراضي چيزي نسبت به قيمتش نكردي ؟

امير موسر
09-12-2010, 09:42
اعتراضي چيزي نسبت به قيمتش نكردي ؟

نه والا ! دولتیه اعتراض مگه میشه کرد !!

ali1323
09-12-2010, 10:23
نه والا ! دولتیه اعتراض مگه میشه کرد !!
ولي اينطوري درست نيست. بايد يه كاري كرد. اعتراضي.شكايتي چيزي
اينجور كه معلومه اينا سر رسانه ها رو هم شيره ماليدند. هيچ خبرگزاري اي نبوده كه حرف مدير عامل سايپا رو كه گفته (ما همون 10 ميليون حساب كرديم) باور نكرده باشه.همه فكر مي كنند واقعا اينطوره و سايپا براي رضايت مشترياش هم تخفيف ميده و م سود بالا.پيگيرش هم نيستند.
بايد تلاش كرد مطلب رسانه اي بشه. اينو خوب ميدونم كه لاريجاني رييس مجلس بدجور پاشو كرده تو كفش اينا.

مطلب ديگه اينكه سايپا براي مشترياني كه رنگ متاليك بخرند 700.000 تومان تخفيف ميده و براي رنگ سفيد 500.000 تومان.يعني در عمل با انتخاب رنگ متاليك هم تو بازار ماشينو بيشتر قيمت مي كنند و هم هيچ پول اضافي اي نسبت به رنگ غير متاليك نداديد.
اينو تو دعوتنامه يكي از دوستام ديدم كه تاريخ ثبت نامش 6 بهمن 87 بود و با انتخاب رنگ متاليك 700 تومن بهش تخفيف داده بودند.البته اينم يه تبعيض ديگه است كه دليلشو نمي دونم.
مگه افرادي كه متاليك نمي خواند پولشون كمتر خوابيده ؟

farzan.B
09-12-2010, 14:47
دیروز یه دودیشو دیدم ... از پراید بهتره ظاهرا !

asgarian
09-12-2010, 17:43
[QUOTE=farzan.B;5682640]دیروز یه دودیشو دیدم ... از پراید بهتره ظاهرا ![/QUOTE

خوب قیمتش هم بهتره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

امير موسر
11-12-2010, 09:29
ماشین ما تحویل نمایندگی شده ! احتمالا امروز فردا بگن بیایید ببرید ! کشتن مارو ! رنگ رو زده سفید شیری ! فرقی داره با سفیدای دیگه !؟ یا همونه !
پلاک هم متاسفانه فرده ! همون پلاک ال نود قبلیمونه ! زوج بود بهتر بود الان دو تا فرد داریم !!

امير موسر
11-12-2010, 09:52
ماشین اومد من برم بگیرم بیام ! عکس بزارم !

farshid gandomi
11-12-2010, 10:10
امير جان سلام. مبارك باشه ايشاءاله. رو اطلاعات شما حساب ميكنيم. مطمئنا جامع و كامل خواهد بود.

سعید6
11-12-2010, 10:45

عکسی که میذاری یه جعبه شیرینی هم رو کاپوتش بذار:10:

ali1323
11-12-2010, 11:46

حتما شتابش رو با ال 90 مقايسه كن

سعید6
11-12-2010, 13:05
حتما شتابش رو با ال 90 مقايسه كن

صددرصد شتابش پایینتره

bryan1
11-12-2010, 13:32

مبارکه....از هر جاییش که میتونی عکس بگیر.....در ضمن خداییش نظر واقعیت رو بگو . راضی هستی قلباً یا فکر میکردی بهتر باشه ؟

bandary
11-12-2010, 14:12
ماشین ما تحویل نمایندگی شده ! احتمالا امروز فردا بگن بیایید ببرید ! کشتن مارو ! رنگ رو زده سفید شیری ! فرقی داره با سفیدای دیگه !؟ یا همونه !
پلاک هم متاسفانه فرده ! همون پلاک ال نود قبلیمونه ! زوج بود بهتر بود الان دو تا فرد داریم !!

نه همون سفيد عادي متاليك هست
اگر شماره شاسي ماشينتون رو بديد ميتونم تمام مراحل مونتاژ ماشينتون تا ارسال و بارگيري به تهران رو براتون ليست كنم

---------- Post added at 10:42 AM ---------- Previous post was at 10:39 AM ----------

متاسفانه اولين ماشيني كه تو مشهد تحويل شده تصادف از روبرو كرده و الان به مدت 1 ماه هست تو نمايندگي به علت نبود قطعات مونده سايپا يذدك داره براش قطعات جور ميكنه قطعات بدنه شامل گلگير ها و كاپوت رو بهشون داديم ولي تو قطعات جلو پنجره و رادياتور و مخصوصا چراغ ها گير كردن خيلي خيلي مراقب ماشينتون باشيد كه قطعات به هيچ وجه نيست

امير موسر
11-12-2010, 14:14
من ماشین و گرفتم ! شتاب و اینجور چیزاش که کلا بد نبود ! صدای موتور به نظر زیاد میاد تو ماشین ! باز از پراید کمتره ! کیفیت قطعات به کار رفته توش هم که یکمی از پراید بهتره به نظرم ! درجا که کار میکنه یه صدای عجیبی میومد ! نمیدونم حالا شاید برای اینه که آب بندی نیست ! ربطی داره !؟ کلا از نظر فنی من زیاد وارد نیستم که بخوام توضیح زیاد بدم ولی در کل از پراید خیلی بهتره جاش هم بیشتره ! صندلیاش خیلی راحت تره ! کیلومتر شمارش خیلی خیلی خشگله مخصوصا وقتی چراغا روشنه :دی ! همین دیگه

در کل هر جور حساب کنید جلو ال نود از 20 به زور 5 بگیره ! اگه ال نود 20 باشه ! ( ما خودمون ال نود هم داشتیم ) ولی با 9.183.000 که برا ما در اومد بد نیست !

اینم عکسا » ( فقط عکسا کیفتشون خراب شده چون با گوشی گرفتم و یه سریاشون هم که فلش و خاموش کرده بودم دستم میلرزید تار افتاد )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fimg%2Fviewer.php%3Ffile%3D49ly18bhybe20hhvdm46.j pg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fimg%2Fviewer.php%3Ffile%3D2ntpbemffr27fd5jhuwe.j pg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fimg%2Fviewer.php%3Ffile%3Dwnat0v11tsx3dxurc3t5.j pg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fimg%2Fviewer.php%3Ffile%3Dvaoptibpquvjvmcjn56z.j pg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fimg%2Fviewer.php%3Ffile%3Da7t89gn2vtp29h37t3bw.j pg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fimg%2Fviewer.php%3Ffile%3Dn2jc3vq2s06pjxvzvvqt.j pg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fimg%2Fviewer.php%3Ffile%3Dn2i1ntg58o421cbl3zvo.j pg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fimg%2Fviewer.php%3Ffile%3Dz86zrhktfwce7lnl47c7.j pg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fimg%2Fviewer.php%3Ffile%3Dkj9dxb400jsnsrkd0orh.j pg)

امير موسر
11-12-2010, 14:16
اگر شماره شاسي ماشينتون رو بديد ميتونم تمام مراحل مونتاژ ماشينتون تا ارسال و بارگيري به تهران رو براتون ليست كنم

S5810089000598

bandary
11-12-2010, 14:39
S5810089000598
[/COLOR]

ببينيد براتون متاليك نوشتن يا غير متاليك اين رو بگيد تا مراحل مونتاژ ماشينتون رو بگم

bryan1
11-12-2010, 15:45
مبارک باشه ....ماشین تو عکسی که از کنار گرفتی خوب بنظر میرسید ولی این آینه بغل هاش چرا اینقدر بزرگ هست؟؟؟؟

bryan1
11-12-2010, 15:48
جناب آقای bandary

من ماشین رو 7 فروردین 88 ثبت نام کردم...بنظرتون کی تحویل میدن؟ و اینکه در روز چندتا تولید داره؟

rgh2
11-12-2010, 15:54
اميرجان مبارك باشه.ايشاله خيرشو ببيني
فقط بگو از كدوم نمايندگي تحويل گرفتي؟؟
پلاك هم درجا بهنون دادن يا چند روز طول كشيد؟؟

امير موسر
11-12-2010, 15:59
اميرجان مبارك باشه.ايشاله خيرشو ببيني
فقط بگو از كدوم نمايندگي تحويل گرفتي؟؟
پلاك هم درجا بهنون دادن يا چند روز طول كشيد؟؟

ممنون ! افشین پور تو صادقیه !
پلاکش رو هم هنوز ندادن !

--------------------------

گل پخش کن براش بگیرم خوبه ؟! چون عقبشه خیلی افتضاحه ! با گل پخش کن بهتر نمیشه یکم !؟

bandary
11-12-2010, 16:03
ببينيد براتون متاليك نوشتن يا غير متاليك اين رو بگيد تا مراحل مونتاژ ماشينتون رو بگم
دوست عزيز منتظر جواب شما هستم

rgh2
11-12-2010, 16:04
پلاکش رو هم هنوز ندادن !

گل پخش کن براش بگیرم خوبه ؟! چون عقبشه خیلی افتضاحه ! با گل پخش کن بهتر نمیشه یکم !؟

از ترمزهاش و گيربكس و نرمي سفتي كلاج و دنده هم بگو
ممنون

ali1323
11-12-2010, 16:16
پلاکش رو هم هنوز ندادن !

كيلومتر شمارش قابليت خاص ديگه اي به جز شمارش مصافت نداره ؟
سيستم صوتيش در چه حده ؟

farshid gandomi
11-12-2010, 16:17
دوباره و صد باره مبارك باشه. در كل ماشين رو نگه ميدارين يا نه؟ به نظرتون ارزش نگهداشتن رو داره؟ آقا امير به نظرتون تا حالا چند تاشو تحويل دادن و من كه ثبت نامي ارديبهشت 88 هستم ميتونم تا اسفند تحويل بگيرم يا نه؟

امير موسر
11-12-2010, 17:15
دوست عزيز منتظر جواب شما هستم

غیر متالیکه !

از ترمزهاش و گيربكس و نرمي سفتي كلاج و دنده هم بگو
ممنون

ترمزش خوبه ! گیربکس و کلاج و دنده هم تقریبا در حد پرایده یه کوچولو نرمتر کار میکنن !

كيلومتر شمارش قابليت خاص ديگه اي به جز شمارش مصافت نداره ؟
سيستم صوتيش در چه حده ؟

نه قابلیت دیگه نداره ! سیستم صوتیش هم بد نیست ! CD - USB ! کیفیت اسپیکراش هم بد نیست !

bandary
11-12-2010, 17:51
[QUOTE=امير موسر;5688718]غیر متالیکه !
ميدونستم دوست عزيز منتظر بودم كه شما بگيد كه اطلاعات من تناقض نداشته باشه اين كل مراحل توليد ماشين شما هست كه تنها نكته موندن بدنه به مدت 8 روز تو سالن رنگ هست و اينكه خروج از شركت تو عكس نيفتاده كه همون روز بارگيري خروج انجام شده
اسم تمامي اپراتور ها رو هم به علت مسلئل خاصي كه شايد به وجود بياد حذف كردم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

rgh2
12-12-2010, 09:03
[QUOTE=امير موسر;5688718]غیر متالیکه !
ميدونستم دوست عزيز منتظر بودم كه شما بگيد كه اطلاعات من تناقض نداشته باشه اين كل مراحل توليد ماشين شما هست كه تنها نكته موندن بدنه به مدت 8 روز تو سالن رنگ هست و اينكه خروج از شركت تو عكس نيفتاده كه همون روز بارگيري خروج انجام شده
اسم تمامي اپراتور ها رو هم به علت مسلئل خاصي كه شايد به وجود بياد حذف كردم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دمت گرم اينو از كجا درآوردي؟؟
يعني يه دونه تيبا 1ماه طول ميكشه درست بشه..؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خيل ي لفتش ميدن!!!!!!!!!!!!!

bandary
12-12-2010, 09:11
[QUOTE=bandary;5688816]

دمت گرم اينو از كجا درآوردي؟؟
يعني يه دونه تيبا 1ماه طول ميكشه درست بشه..؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خيل ي لفتش ميدن!!!!!!!!!!!!!
اينو از برنامه sfc شركت
بله اينقدر طول ميكشه خب بستگي به شرايط داره ديگه

farshid gandomi
12-12-2010, 09:43
سلام آقاي بندري .به نظرتون تا حالا چند تاشو تحويل دادن و من كه ثبت نامي ارديبهشت 88 هستم ميتونم تا اسفند تحويل بگيرم يا نه؟ آيا صلاح در نگهداشتنشه يا فروختنش؟

majidbaba
12-12-2010, 11:59
سلام

کسی در مورد گازسوز کردن تیبا کسی اطلاعی داره؟

bandary
12-12-2010, 16:49
سلام آقاي بندري .به نظرتون تا حالا چند تاشو تحويل دادن و من كه ثبت نامي ارديبهشت 88 هستم ميتونم تا اسفند تحويل بگيرم يا نه؟ آيا صلاح در نگهداشتنشه يا فروختنش؟
تا جايي كه يادم هست 800 تا از شركت خارج شده و روزي هم 50 تا توليد ميشه نگه داشتن و يا فروختنش بستگي به خودتون داره و اينكه ماشين سليقه ايه من چيزي نميتونم در اين مورد بهتون بگم

سلام

کسی در مورد گازسوز کردن تیبا کسی اطلاعی داره؟

در مورد گاز سوز كردن اين ماشين <پيش بيني براي گاز سوز كردن كارخانه اي اين ماشين انجام شده و پشت آمپر و غيره هم آماده هست ولي كي اين كار انجام ميشه نميدونم

raminshamsaie
13-12-2010, 11:22
[SIZE="5"][SIZE="5"]بندری جان سلام من رامین هستم تو رو خدا منو راهنمایی کن

من از خوزستان شهرستان بهبهان هستم

من 9 بهمن ثبت نام کردم جزء سری اول هستم

با اطلاعاتی که داری فکر می کنی کی ماشین تیبای من رو بدن ؟

امید به جوابت / منتظرم / قربانت رامین

bandary
13-12-2010, 12:32
[SIZE="5"][SIZE="5"]بندری جان سلام من رامین هستم تو رو خدا منو راهنمایی کن

من از خوزستان شهرستان بهبهان هستم

من 9 بهمن ثبت نام کردم جزء سری اول هستم

با اطلاعاتی که داری فکر می کنی کی ماشین تیبای من رو بدن ؟

امید به جوابت / منتظرم / قربانت رامین
نميدونم
دوستان عزيز به هيچ وجه در مورد زمان تحويل و غيره ازم سوال نپرسيد چون نميدونم اينها همه از معاونت بازراريابي و فروش سايپا اعمال ميشه كه ماشين هر نفر رو كي و كجا تحويل بدن ما فقط توليد كننده هستيم فعلا تا سال آينده كه معاونت بازار يابي و فروش خودمون شكل بگيره

امير موسر
13-12-2010, 12:38
یه سوال ! رو سوئیچش چرا دکمه برا باز بسته کردن درها نداره !؟ ولی تو کاتالوگش زده با توجه به مدل ماشین داره ! اگه ام 2 فولشه باید داشته باشه دیگه ! پس چرا نداره !؟

rgh2
13-12-2010, 15:11
یه سوال ! رو سوئیچش چرا دکمه برا باز بسته کردن درها نداره !؟ ولی تو کاتالوگش زده با توجه به مدل ماشین داره ! اگه ام 2 فولشه باید داشته باشه دیگه ! پس چرا نداره !؟

از 2تا سوئيچ يكيش بايد دكمه قفل مركزي رو داشته باشه..
مگه قفل مركزي نداره؟؟
در ضمن بايد يه چراغ حالت مادون قرمز بالاي آينه وسط داشته باشه

امير موسر
13-12-2010, 15:13
از 2تا سوئيچ يكيش بايد دكمه قفل مركزي رو داشته باشه..
مگه قفل مركزي نداره؟؟
در ضمن بايد يه چراغ حالت مادون قرمز بالاي آينه وسط داشته باشه

سوئیچ من نداره پس چرا ؟

majidbaba
13-12-2010, 15:13
سلام
از دوستان عزیزی که ماشین تیبا رو تحویل گرفتن لطف کنن به سوالات زیر دقیق پاسخ بدن :

1- مبلغ واریزی هنگام ثبت نام؟.................
2- تاریخ ثبت نام؟.................
3-تاریخ دریافت دعوتنامه؟...............
4-سود و جریمه تاخیر محاسبه شده توسط سایپا؟..................
5-مابه التفاوت واریزی پس از دریافت دعوتنامه جهت دریافت خودرو؟...................

خلاصه کلام:
نتیجه ای که میخوام بگیرم اینه:
مبلغ ثبت نام+مابه التفاوت+سود12درصد و جریمه تاخیر=کل مبلغ تمام شده خودرو

ممنون

rgh2
13-12-2010, 15:20
سوئیچ من نداره پس چرا ؟
از نمايندگي بپرس شايد بهت ندادن

majidbaba
14-12-2010, 08:37
سلام
از دوستان عزیزی که ماشین تیبا رو تحویل گرفتن لطف کنن به سوالات زیر دقیق پاسخ بدن :

5-مابه التفاوت واریزی پس از دریافت دعوتنامه جهت دریافت خودرو؟...................

خلاصه کلام:

ممنون

لطفا اگر کسی یادش هست جواب بده بازم ممنون

farshid gandomi
14-12-2010, 08:43
سلام امير آقا . تو اين دو سه روزي كه تحويل گرفتي ازش راضي هستي يا نه . ببخشيد تنها منبع موثق ما شماييد. نه نمايندگيها اطلاعات دقيقي دارند نه بيرون كسي هست ازش بپرسيم. حرف شما براي ما حجته. اگه شما راضي باشين كافيه ضمنا كيفيت اسپيكرهاش چطوره و چند تا اسپيكر داره؟

farshid gandomi
14-12-2010, 08:57
سلام امير جان .ببخشيد تو اين دو سه روزي كه تحويل گرفتي در كل راضي هستي يا نه؟ تنها منبع موثق ما شماييد نه نمايندگيها جواب حسابي بهمون ميدن نه كسي بيرون هست ازش بپرسيم. حرف شما واسه ما حجته. اكي بدين ماهم نگه ميداريم.در ضمن كيفيت اسپيكرهاش چطوره و چند تا اسپيكر داره؟
ممنون

raminshamsaie
14-12-2010, 09:53
سلام

خلاصه کلام:

ممنون

بچه ها دوستمون راست می گه لطفا در صورت ممکن پاسخ بدیم / مرسی از شما . رامین

majidbaba
14-12-2010, 13:42
سلام
آقای بندری آیا از آپشن های انتخابی تیبا اطلاعی دارین

سایر دوستان هم اگر کسی میدونه لطفا پاسخ بده و بفرمائید که یه تیبای ساده چه امکاناتی داره و چه چیز هائی رو خریدار انمتخاب میکنه
ممنون

farshad bugatti
14-12-2010, 18:17
سلام
آقای بندری آیا از آپشن های انتخابی تیبا اطلاعی دارین

سایر دوستان هم اگر کسی میدونه لطفا پاسخ بده و بفرمائید که یه تیبای ساده چه امکاناتی داره و چه چیز هائی رو خریدار انمتخاب میکنه
ممنون
با سلام
لزومی نداره سوالتون رو چندین باره پشت سر هم مطرح کنید همین که دوستان به این تاپیک سر بزنند هر اطلاعاتی که داشته باشن در اختیاراتتون قرار میدن.
ممنون.

irinn65
17-12-2010, 06:26
دوستان کسی نمیدونه فروش نقدی و تحویل فوری تیبا حدودا از کی اغاز میشه؟

majidbaba
18-12-2010, 07:29
با سلام
لزومی نداره سوالتون رو چندین باره پشت سر هم مطرح کنید همین که دوستان به این تاپیک سر بزنند هر اطلاعاتی که داشته باشن در اختیاراتتون قرار میدن.
ممنون.
با سلام خدمت جناب ناظر انجمن

سوال اول من در مورد قیمت بود که یکی از دوستان لطف کرده بود و همون سوال من رو کپی و ارسال کرده بود

سوال دوم من در مورد آپشن های تیبا هست که فکر نمی کنم منظور از آپشن قیمت باشه

با تشکر

bryan1
18-12-2010, 11:15
بعضی ها اینجا مطلبشون رو بیش از اندازه بزرگ مینویسن.....آقای محترم کسی بخواد جواب بده ؛ میبینه و جواب میده لازم نیست نصف page رو بگیری که دیده بشه مطلبت!!!

rgh2
18-12-2010, 11:38
راست ميگن شتابش 18 هست؟؟؟!!!اگه اينجور باشه كه فاجعس
آقاي امير موير اگه ممكنه از محاسن و معايبش بيشتر برامون بنويس

irinn65
20-12-2010, 01:08

نه دوست من شایعه ست شتابش 12تا13ثانیه هستش.....دوچرخه 18ثانیه نیست که این باشه

majidbaba
20-12-2010, 07:56
با سلام
ممنون.

سلام
چرا پاسخ من رو نمایش ندادین
آیا فقط عادت دارین دیگران رو متهم و خودتون فرار کنید
این عادلانه نیست

لطفا یا این اعتراضتون رو حذف کنید یا پاسخ من رو نمایش بدین

امير موسر
20-12-2010, 09:46

شتابش رو راستش تایم نگرفتم و تست هم نکردم ! ولی در کل به نظر من ماشین زیاد جالبی نیست ! هنوز هیچی نشده از عقبش صدا جیر جیر میاد ! خیلی خیلی خشکه ماشین ! کلا زیاد محاسن نداره ! الانم 70 تا راه رفته میخوام بفروشمش ! چون فک کنم بعدا دردسر بشه !!

jamy_khoshtip
20-12-2010, 10:00
آخه این چیه - نه تهش و نه سرش و ... به هم نمی خوره ....

جلوی ماشین که اینقدر زشته با اون شیشه اش شده مثل اتوبوس اسکانیا ( شیشه ماشین رو می گم )

در کل با طراحیش حال نکردم .

majidbaba
20-12-2010, 12:31
آخه این چیه - نه تهش و نه سرش و ... به هم نمی خوره ....

جلوی ماشین که اینقدر زشته با اون شیشه اش شده مثل اتوبوس اسکانیا ( شیشه ماشین رو می گم )

در کل با طراحیش حال نکردم .

لطفا بدون اغراق و بزرگنمائی و واقعی کارشناسی کنید و نظر بدید البته در مورد نظرات شخصی خب اون یه مسئله دیگه هست و هر کس سلیقه و نظری داره

به هر حال هر نظری که شما بدید دل اونهائی رو کی میخوان این ماشین رو نگه دارن چرک میکنه

ممنون
مجید بابا

ضمنا نمیدونم چرا:
1- کسی به سوال قبلی من جواب نداده؟
2- یه ارسال هم ویژه ناظر انجمن بود که اونم .... آره دیگه!

rgh2
20-12-2010, 14:24
شتابش رو راستش تایم نگرفتم و تست هم نکردم ! ولی در کل به نظر من ماشین زیاد جالبی نیست ! هنوز هیچی نشده از عقبش صدا جیر جیر میاد ! خیلی خیلی خشکه ماشین ! کلا زیاد محاسن نداره ! الانم 70 تا راه رفته میخوام بفروشمش ! چون فک کنم بعدا دردسر بشه !!

صداي جير جير از كمكها هست يا كلا شاسي خوب سوار نشده بدنه لق وزنه؟؟؟
صداي جلو داشبورد چي صدا ميده ؟؟اون خيلي رو مخه!!!صداي موتور تو ماشين نياد؟؟
كولر و بخاريش چچورياس؟؟؟
كولرو حتما يه تست بزن

امير موسر
21-12-2010, 22:18
من ماشین و گذاشتم برا فروش تو سایت bama !

majidbaba
22-12-2010, 13:12
سلام به همه

اینجا که میایم سعی میکنیم خیلی با حال نشون بدیم
ولی
انگار دوستان حتی حال پاسخ دادن به یه سوال رو هم ندارن
بابا چقدر بگم هنوز تو کف محاسبه قیمتم

میخواید قسمتون بدم

rgh2
24-12-2010, 15:06
سلام به همه

اینجا که میایم سعی میکنیم خیلی با حال نشون بدیم
ولی
انگار دوستان حتی حال پاسخ دادن به یه سوال رو هم ندارن
بابا چقدر بگم هنوز تو کف محاسبه قیمتم

میخواید قسمتون بدم

این چیزی که میخوای تو چند صفحه قبل امیر موسرنوشته خوب نگاه کن

سعید6
24-12-2010, 18:25

نمایندگی شهدا یه دونه سفیدشو گذاشته بود تو پارکینگ من خودم برای اولین بار سوارش شدم از همه جهات نسبت به پراید بهتره ولی راستش من وقتی برای اولین بار از نزدیک دیدمش توقعم خیلی بیشتر از این بود ولی با توجه به این که دوستانی که گرفته بودن زیاد ازش راضی نبودن منم نظرم برگشت

راستش فکر میکنم ارزش خریدو نداره

---------- Post added at 08:25 PM ---------- Previous post was at 08:25 PM ----------

نمایندگی شهدا یه دونه سفیدشو گذاشته بود تو پارکینگ من خودم برای اولین بار سوارش شدم از همه جهات نسبت به پراید بهتره ولی راستش من وقتی برای اولین بار از نزدیک دیدمش توقعم خیلی بیشتر از این بود ولی با توجه به این که دوستانی که گرفته بودن زیاد ازش راضی نبودن منم نظرم برگشت

راستش فکر میکنم ارزش خریدو نداره

سعید6
24-12-2010, 18:31
نمایندگی شهدا یه دونه سفیدشو گذاشته بود وقتی پشتش نشستم از همه جهات نسبت به پراید بهتر بود ولی با توجه به نظر دوستانی که گرفته بودن و ماشینای دیگه تو این رده من خودم زیاد نظرم جلب نشد

یه جورایی بیخیالش شدم

majidbaba
25-12-2010, 10:03

سلام منظورت این بود

(ولی با 9.183.000 که برا ما در اومد بد نیست )

این که جزئیات رو نگفته

من سرچ هم کردم با کلمه قیمت چیزی پیدا نکردم اگه جائی اون چیزی!! رو که من پرسیدم جواب دادن و شما اطلاع دارین لطف کنین لینکشو بدین ممنون

raminshamsaie
26-12-2010, 10:45
سلام دوستان

لطفا کمکم کنید -------- دعوتنامه من هم آمد -------------------

ولی توی انتخاب رنگ مشکل دارم -------> شمایی که دعوتنامه تون آمده کدم رنگ بهتره ؟

آقای بندری کدوم رنگ شکیل تر و بهتره ؟

بچه ها منتظرم

majidbaba
26-12-2010, 11:12
سلام دوستان

لطفا کمکم کنید -------- دعوتنامه من هم آمد -------------------

ولی توی انتخاب رنگ مشکل دارم -------> شمایی که دعوتنامه تون آمده کدم رنگ بهتره ؟

آقای بندری کدوم رنگ شکیل تر و بهتره ؟

بچه ها منتظرم

سلام
بهترین رنگ در ایران سفید و نقره ای هست

و برای شما هم غیر از این دو رنگ پیشنهاد نمیکنم
چون از اینهمه استرسی که شما داری پیداست که خیلی نگهش نمیداری و یه کم که سوار شدی میخوای بفروشیش و اونوقت میبینی که رنگ عامه پسند سفید و نقره ای هست

ولی من خودم سفید انتخاب کردم
چون اگه خط و خش بیافته راحتتر رفع میشه

bandary
26-12-2010, 12:03
رنگ بسته به نظر شخصي شماست

rgh2
26-12-2010, 14:11
من میگی ؟!

اگه منو میگی که 5.000.000 اولش دادیم و الان هم باید 4.183.000 بریزیم !

اینم تمام سود و ... که تو دعوتنامش زدن :

مبلغ پایه کارخانه : 11.500.000 ( رنگ متالیکش میشه 11.700.000 )
پیش پرداخت : 5.000.000
هدیه مشارکت : 1.142.000
تخفیف : 500.000
تاخیر در اعلام : 675.000
تعجیل : 0
کارمزد : 0
مابه تفاوت : 4.183.000
قیمت تمام شده برای مشتری : 9.183.000
قیمت تمام شده با کارمزد : 9.183.000

قابل توجه دوستان

majidbaba
26-12-2010, 14:33
با تشکر ازدوستمون که زحمت ارسال ریز قیمت رو کشیدن

متاسفانه نتیجه اینه که قیمت زیر 10 میلیون واقعیت نداره و این که گفتن به کسانی که ثبت نام کردن زیر 10 میلیون میدن منظورشون این بوده که ثبت نام کننده سودش رو نخواد اونها هم افزایش قیمت رو محاسبه نمیکنن

بابا دمشون گرم با این محاسبه قیمتشون

raminshamsaie
26-12-2010, 18:39
دوستان گلم

راستش من که برای تیبام اقدام کردم فقط و فقط 4 میلیون و 62 هزار تومان ودیعه دومش در آمد

یعنی کلا 9 میلیون و 62 هزار تومان پس چطور برای شما ها بیش از این در آمده ؟؟؟؟؟؟؟؟

راستی دوستان مال شما کارت نارنجی و ریموت روی کلیدش داره ؟ ( آقای بندی عزیز و دیگر دوستان تیبا گرفته شده لطفا جواب این مورد رو بدین )

AmiRreZA_RAcEr
26-12-2010, 19:36
دوستان گلم

راستش من که برای تیبام اقدام کردم فقط و فقط 4 میلیون و 62 هزار تومان ودیعه دومش در آمد

یعنی کلا 9 میلیون و 62 هزار تومان پس چطور برای شما ها بیش از این در آمده ؟؟؟؟؟؟؟؟

راستی دوستان مال شما کارت نارنجی و ریموت روی کلیدش داره ؟ ( آقای بندی عزیز و دیگر دوستان تیبا گرفته شده لطفا جواب این مورد رو بدین )

دوست عزیز چقدر حول داری ... بابا بخدا میخوره تو ذوقت اگه خدای نکرده اتفاقی واسه ماشین افتاد ....

raminshamsaie
26-12-2010, 19:40
دوست عزیز چقدر حول داری ... بابا بخدا میخوره تو ذوقت اگه خدای نکرده اتفاقی واسه ماشین افتاد ....

مهندس منظورت چیه ؟ حول و این چیزا معنا نداره !!!!!!!!!:41: !!!!!!!!!!

تحویل یک هفته ای است .

دنیا فقط تیبای سفید ام دو سفارشی ویژه

majidbaba
27-12-2010, 07:05
مهندس منظورت چیه ؟ حول و این چیزا معنا نداره !!!!!!!!!:41: !!!!!!!!!!

تحویل یک هفته ای است .

دنیا فقط تیبای سفید ام دو سفارشی ویژه

مبارکت باشه

علت تفاوت قیمت :
1- تاریخ ثبت نام
2- مدت زمان تحویل(یعنی محاسبه سودوجریمه تاخیر تحویل)
3- مبلغ واریزی 5 یا 6 میلیون هم که مشخصه
در کل هرچه دیرتر تحویل بدن باید مبلغ کمتری بپردازی

با تشکر
مجید بابا:11:

ali1323
27-12-2010, 09:06
دوستان گلم

سلام
لطف كن شما هم ريز قيمت دعوتنامتو بزار
با تاريخ ثبت نام و تاريخ ارسال دعوتنامه و مبلغ وديعه و ... تا يه ملاحظه اي بكنيم

raminshamsaie
27-12-2010, 19:05
سلام
لطف كن شما هم ريز قيمت دعوتنامتو بزار
با تاريخ ثبت نام و تاريخ ارسال دعوتنامه و مبلغ وديعه و ... تا يه ملاحظه اي بكنيم

قابل توجه برادر عزیزم :

تاریخ ثبت نام : 9 بهمن 1387

ودیعه اول : 5 میلیون تومان

تاریخ ودیعه دوم : 6 دی 1389

مبلغ ودیعه دوم : 4 میلیون و 62 هزار تومان

قیمت در تمامی رنگ ها یکسان می باشد تفاوتی بین متالیک و غیر متالیک نیست

ali1323
28-12-2010, 09:01
قابل توجه برادر عزیزم :

تاریخ ثبت نام : 9 بهمن 1387

ودیعه اول : 5 میلیون تومان

تاریخ ودیعه دوم : 6 دی 1389

مبلغ ودیعه دوم : 4 میلیون و 62 هزار تومان

قیمت در تمامی رنگ ها یکسان می باشد تفاوتی بین متالیک و غیر متالیک نیست
مرسي ولي منظورم اينا بود
كي قرار بوده تحويل بشه ؟
سود مشاركت محاسبه شده در دعوتنامه ؟
جريمه تاخير محاسبه شده در دعوتنامه ؟
قيمت پايه كارخانه ؟
تخفيف احتمالي ؟

rgh2
28-12-2010, 13:57
مرسي ولي منظورم اينا بود
كي قرار بوده تحويل بشه ؟
سود مشاركت محاسبه شده در دعوتنامه ؟
جريمه تاخير محاسبه شده در دعوتنامه ؟
قيمت پايه كارخانه ؟
تخفيف احتمالي ؟

سود مشاركت و جريمه همش الكي بود شما جدي نگير
سرمردم كلاه گذاشتن مثل هميشه
قيمت پايه 3سال پيش 10ميليون بود ولي الان 12 ميليون محاسبه كردن
خيلي هم ماشين بيخودي از آب دراومده گندش بعدا درمياد

ali1323
28-12-2010, 15:37
بايد سعي كرد يه جوري مطلب رسانه اي بشه
الان خوب موقعيتيه
از سر و صداي مردم مي ترسند
البته اينكه تا الان اعتراضي نسبت به اين كلاه برداري و دروغ بزرگ سايپا انجام نشده مال اينه كه افرادي كه اين ماشين رو ثبت نام كردند و تحويل گرفتند تقريبا از طبقه مرفه اجتماع هستند و بيشتر براي تفريح و احتمالا سودي كه از فروش ماشينهاي جديد حاصل ميشه اقدام به خريد كردند.
با اين حساب يك و نيم ميليون اختلافي كه سايپا بيشتر ازشون ميگيره زياد براشون اهميت نداره
والا اااااااا

farshid gandomi
28-12-2010, 15:53
[با تشكر از دوستان محترم واسه نظرات خوبشون. ولي به خدا اين رسمش نيست كه بدون دليل و ارائه نكات ضعيف خودرو ،ارزش مالي و زيبايي خودرو رو زير سؤال ببريم. ما كه هنوز تحويل نگرفتيم و استناد به مطالب سايتها برامون مهمه تا بطور عملي معايب و مزاياي اين خودرو رو بدونيم. يه مقايسه اساسي با خودروهاي هم عيار خودش رو كسي ارائه نميده و همه به تفاوت قيمت ناچيز اون توجه دارن. بزرگواري بكنين ضمن مقايسه منطقي اين خودرو با خودروهاي ديگه ، از مصرف بنزين گرفته تا نرمي و ايمني خودرو و همچنين مقايسه زيبايي اين خودرو با خودروهاي ديگه شامل تزئينات داخلي و خارجي نيز توضيحاتي بيان بفرماييد. انصافا از لحاظ ظاهر هم از تندر زيباتره هم از پرايدو در حد ريو ميشه روش حساب كرد.

bryan1
28-12-2010, 16:45
بايد سعي كرد يه جوري مطلب رسانه اي بشه
الان خوب موقعيتيه
از سر و صداي مردم مي ترسند
البته اينكه تا الان اعتراضي نسبت به اين كلاه برداري و دروغ بزرگ سايپا انجام نشده مال اينه كه افرادي كه اين ماشين رو ثبت نام كردند و تحويل گرفتند تقريبا از طبقه مرفه اجتماع هستند و بيشتر براي تفريح و احتمالا سودي كه از فروش ماشينهاي جديد حاصل ميشه اقدام به خريد كردند.
با اين حساب يك و نيم ميليون اختلافي كه سايپا بيشتر ازشون ميگيره زياد براشون اهميت نداره
والا اااااااا

والا من یکی از قشر مرفه جامعه نیستم ولی یک تیبا ثبت نام کردم . شما اگر راهی مد نظرتون هست که بشه این مطلب رسانه ای بشه و این کلاه برداری سایپا برملا بشه بگید تا ما انجام بدیم.

امير موسر
28-12-2010, 18:44
ماشین رو فروختم ! 12.100.000 !

asgarian
28-12-2010, 20:42
ماشین رو فروختم ! 12.100.000 !

چه ارزون!!!
مگه جاییش خورده بود؟
آخه من دیدم همه آگهی داده بودن 13تا100/13

امير موسر
28-12-2010, 20:50
عمرا اون قیمت بخرن ! من یه هفتس تو روزنامه آگهی دادم ! هر کی فروخته زیره 12.100.000 فروخته تا جایی که من میدونم !
جاییش هخم نخورده بود ماشین من ! اصلا کار نکرده بود ! حدوده 200تا !

farshid gandomi
29-12-2010, 07:29
[با تشكر از دوستان محترم واسه نظرات خوبشون. ولي به خدا اين رسمش نيست كه بدون دليل و ارائه نكات ضعيف خودرو ،ارزش مالي و زيبايي خودرو رو زير سؤال ببريم. ما كه هنوز تحويل نگرفتيم و استناد به مطالب سايتها برامون مهمه تا بطور عملي معايب و مزاياي اين خودرو رو بدونيم. يه مقايسه اساسي با خودروهاي هم عيار خودش رو كسي ارائه نميده و همه به تفاوت قيمت ناچيز اون توجه دارن. بزرگواري بكنين ضمن مقايسه منطقي اين خودرو با خودروهاي ديگه ، از مصرف بنزين گرفته تا نرمي و ايمني خودرو و همچنين مقايسه زيبايي اين خودرو با خودروهاي ديگه شامل تزئينات داخلي و خارجي نيز توضيحاتي بيان بفرماييد. انصافا از لحاظ ظاهر هم از تندر زيباتره هم از پرايدو در حد ريو ميشه روش حساب كرد.

ali1323
29-12-2010, 08:41
والا من یکی از قشر مرفه جامعه نیستم ولی یک تیبا ثبت نام کردم . شما اگر راهی مد نظرتون هست که بشه این مطلب رسانه ای بشه و این کلاه برداری سایپا برملا بشه بگید تا ما انجام بدیم.
چه ميدونم
مثلا اگه 20:30 يه گزارش پخش مي كرد شايد يه كم سر و صدا ميشد
ديگه مثلا اعتراض به روابط عمومي مجلس
وزارت صنايع
البته تكي فايده نداره

rgh2
29-12-2010, 15:40
چه ميدونم
مثلا اگه 20:30 يه گزارش پخش مي كرد شايد يه كم سر و صدا ميشد
ديگه مثلا اعتراض به روابط عمومي مجلس
وزارت صنايع
البته تكي فايده نداره

اي بابا مثل اينكه هنوز نميدوني كجا به دنيا اومدي و كجا زندگي ميكني!!!
اعتراض كدومه اينا همشون دستشون تو يه كاسس به فكر من و شما نيستن
اولا 20:30 اصلا كي هست !!!!دوما كدوم از گزارشاش موثر بوده كه اين دوميش باشه؟؟؟!!

فكر ميكني مجلس و وزارت صنايع جربانو نميدونه؟؟؟الان يه بچه 5ساله هم ميدونه پول مردم 2-3 سال خوابيده بعد يه ماشين مياد به اين قيمت

بايد تا ابد سوخت و ساخت

ali1323
29-12-2010, 16:37
انصافا ريو با موتور 16 سوپاپ و شتاب 10 ثانيه و جلوبندي محكم در حد اين ماشين هست ؟

ali1323
29-12-2010, 16:50
اي بابا مثل اينكه هنوز نميدوني كجا به دنيا اومدي و كجا زندگي ميكني!!!
اعتراض كدومه اينا همشون دستشون تو يه كاسس به فكر من و شما نيستن
اولا 20:30 اصلا كي هست !!!!دوما كدوم از گزارشاش موثر بوده كه اين دوميش باشه؟؟؟!!

فكر ميكني مجلس و وزارت صنايع جربانو نميدونه؟؟؟الان يه بچه 5ساله هم ميدونه پول مردم 2-3 سال خوابيده بعد يه ماشين مياد به اين قيمت

بايد تا ابد سوخت و ساخت
خداييش گل گفتي. خودمم اينو ميدونم و قبول دارم.چاره اي نيست.
يه جاييم ميسوخت گفتم بگم شايد سوزشش كم بشه.بعدا نگم كاش گفته بودم

mb2006
29-12-2010, 17:21
دوستان سلام
میخواستم بدونم کسی الان این ماشین رو تحویل گرفته .
اگه جواب مثبته ،بفرمایید راضی هستند از این ماشین ؟
کلاً مزایا و معایب این ماشین چیه؟ ارزش داره بخریم؟
با سپاس از همگی

merim
29-12-2010, 17:31
اگه از بتونن قیمتشو مناسبتر وارد بازار کنند از این جهت که مصرف کمتر ی هم دارد بهتر از پرایدو میشه!

majidbaba
30-12-2010, 07:44

سلام به همه دوستان

من خودم هم ثبت نام کردم
درسته که موقع ثبت نام قیمت رو حدود 10 میلیون گفتن ولی خدائیش قیمت سایر ماشینها تو این دوسال فرقی نداشته؟ یعنی گرونتر نشده

فکر کنم بهتره صبر کنیم تا معایب و مزایا ی اون واقعا مشخص بشه و بهترین راه تشخیص قیمت اون مقایسه قیمت با سایر ماشینها هست
مثلا متناسب با کیفیتش باید دید که قیمتش نسبت به پراید و ریو و ال نود و 405 می ارزه یانه اونوقت میشه قضاوت کرد که با قیمت 11 میلیون و 700 منصفانه هست و می ارزه یا نه

وقت خوش

ali1323
30-12-2010, 08:44
سلام به همه دوستان

من خودم هم ثبت نام کردم
درسته که موقع ثبت نام قیمت رو حدود 10 میلیون گفتن ولی خدائیش قیمت سایر ماشینها تو این دوسال فرقی نداشته؟ یعنی گرونتر نشده

فکر کنم بهتره صبر کنیم تا معایب و مزایا ی اون واقعا مشخص بشه و بهترین راه تشخیص قیمت اون مقایسه قیمت با سایر ماشینها هست
مثلا متناسب با کیفیتش باید دید که قیمتش نسبت به پراید و ریو و ال نود و 405 می ارزه یانه اونوقت میشه قضاوت کرد که با قیمت 11 میلیون و 700 منصفانه هست و می ارزه یا نه

وقت خوش
دوست عزيز كداميك از ماشينهاي تو رنج قيمت زير 15 ميليون تو اين دو سال 17 درصد افزايش قيمت داشتند ؟
در ثاني هنوز تحويل نداده و فروش قطعي نشده قيمت پايش شده 11.700 و و بازارم كه تا 14.800 من خودم قيمت گرفتم.واي به بعدش
مثلا اگه رو فرغون ايربگ بزارند و ترمز هم براش تعبيه كنند با رنگ متاليك مي ارزه يه ميليون بالاش پول بدي ؟
هر وسيله اي مال يه كاريه.
در آخر اينم به گم كه به غير از ال90 و ريو مثلا 405 با اون مصرفش مي ارزه 13 تومن ؟ يا پارس 18 مي ارزه ؟ يا سمند با استهلاك و هزينه نگهداري بالاش و مصرفش مي ارزه 15 ؟
به خدا مشكل فراتر از ايناس.

majidbaba
30-12-2010, 09:41
منم اصراری بر این که چه خودروئی چقدر میارزه ندارم

ولی این یه واقعیت تو بازار خودرو ایران هست

و فکر میکنم تنها راه رسیدن به قیمت همون مقایسه با خودروهای داخل باشه

البته به نظر شخص من که 405 سه میلیون هم براش زیاده چه برسه به سیزده میلیون

با تشکر

majidbaba
30-12-2010, 09:47
البته یه چیز رو یادم رفت بگم

اونم اینه که خودروسازها از خوش باوری ما سوء استفاده کردن

اگر همون موقع هم که رو قیمت تیبا مانور میکردن حرفهای اونها رو با قیمت خودروهای موجود روز مقایسه میکردیم به این نتیجه میرسیدم که این قیمت فقط یه بازار گرمی برای جذب مشتری بیشتر هست و بر پایه واقعیت اعلام نشده
که متاسفانه هم همینطور شد و همه دیدن که به وعده خودشون نتونستن عمل کنن

باز هم ممنون

bryan1
30-12-2010, 10:58
من یکیش رو امروز بصورت گذری دیدم . خداییش بعضیها خیلی با بی انصافی در موردش مینویسن . حداقل از لحاظ ظاهر حالا نمیگم عالی بود ولی بنظم خوب بود . ما ایرانیها چیزیکه خیلی خوب بلدیم انتقاد هست .

سعید6
31-12-2010, 02:00
من یکیش رو امروز بصورت گذری دیدم . خداییش بعضیها خیلی با بی انصافی در موردش مینویسن . حداقل از لحاظ ظاهر حالا نمیگم عالی بود ولی بنظم خوب بود . ما ایرانیها چیزیکه خیلی خوب بلدیم انتقاد هست .

انتقاد نمیکنیم تیبا ماشین قشنگیه ولی الآن دیوونگیه کسی بگیره
سمندو یادتون میاد دوسال اولی که اومد افتضاح بود تا لین که ال ایکسش اومد تیبا هم سال 90-91 خوب میشه نه تولیدات اولیش

majidbaba
01-01-2011, 10:33
سمندو یادتون میاد دوسال اولی که اومد افتضاح بود تا لین که ال ایکسش اومد تیبا هم سال 90-91 خوب میشه نه تولیدات اولیش

سلام
البته در بعضی موارد هم معکوس این فرمایش شما صدق میکنه

یه موقع میبینی برای اینکه این محصول بتونه جای خودش رو باز کنه حداکثر سعیشون رو میکنن و بعد از جا افتادن محصول دیگه میرن رو تیراژ تولید و کیفیت رو فراموش میکنن

البته من شنیدم که این تاخیر در تحویل هم برای این بوده که حداکثر عیوبش رو برطرف کنن
چون اینو خوب میدونن که اگر مثل 141 یا روآ بشه مردم دیگه به سختی ازش استقبال میکن و میشه ماشین مخصوص اونهائی که فقط برای استفاده از وام بانکی میرن یه ماشین میخرن بعد هم زیر قیمت مجبور به فروشش میشن

با تشکر

rgh2
01-01-2011, 11:23
من شنيدم كه اتاق خيلي صدا ميده
مخصوصا از عقب ماشين
دوستاني كه تحويل گرفتن بگن كه چطورياس؟؟؟

امير موسر
01-01-2011, 11:25
من شنيدم كه اتاق خيلي صدا ميده
مخصوصا از عقب ماشين
دوستاني كه تحويل گرفتن بگن كه چطورياس؟؟؟

آره یه صدایی از اطاقش میمود ! ولی خیلی نبود !

majidbaba
01-01-2011, 13:30

راستی این حرفت باعث شد من برم یه نوار مغزی و خلاصه یه چکاپ کامل بکنم و بعدش پزشکا گفتن دیوونه نیستی پاشو برو خونت

چون من هم یکی از همونهائی هستم که یکیش رو ثبت نام کردم

rgh2
01-01-2011, 14:06
راستی این حرفت باعث شد من برم یه نوار مغزی و خلاصه یه چکاپ کامل بکنم و بعدش پزشکا گفتن دیوونه نیستی پاشو برو خونت

چون من هم یکی از همونهائی هستم که یکیش رو ثبت نام کردم

راستي شما ماشينتو تحويل گرفتي؟؟

farshid gandomi
01-01-2011, 14:29
سلام. در كل از تمام نظرات بوي نااميدي مياد. به خدا سر در گم مونديم چكار كنيم. ظاهرش كه خوبه ولي از لحاظ فني جاي شك داره. كاش يكي پيدا بشه يه مقايسه توپ از اين خودرو با ديگر خودروها بكنه. مجله هاي خودرو هم همشون سكوت كردن . نه نظري ميدن كه باعث رفع ابهامها بشه نه توضيحات جامعي راجب تيبا ميدن كه كمك حال روحي ثبت نام كننده هاي اين خودرو بشه. چند نفري هم كه تحويل گرفتن خيلي زود فروختن و نميشه به نظرشون استناد كرد. در واقع اينترنت به اين عظمت و وسعت از توضيح راجب اين خودرو كم آورده . اين خودش يكي ديگه از عجايب صنعت خودروي كشوره كه باعث شده تمام سايتها هنگ كنند. به اميد روزگاري خوش در صنعت خودروي ايران بزرگ

ali1323
01-01-2011, 16:44
سلام. در كل از تمام نظرات بوي نااميدي مياد. به خدا سر در گم مونديم چكار كنيم. ظاهرش كه خوبه ولي از لحاظ فني جاي شك داره. كاش يكي پيدا بشه يه مقايسه توپ از اين خودرو با ديگر خودروها بكنه. مجله هاي خودرو هم همشون سكوت كردن . نه نظري ميدن كه باعث رفع ابهامها بشه نه توضيحات جامعي راجب تيبا ميدن كه كمك حال روحي ثبت نام كننده هاي اين خودرو بشه. چند نفري هم كه تحويل گرفتن خيلي زود فروختن و نميشه به نظرشون استناد كرد. در واقع اينترنت به اين عظمت و وسعت از توضيح راجب اين خودرو كم آورده . اين خودش يكي ديگه از عجايب صنعت خودروي كشوره كه باعث شده تمام سايتها هنگ كنند. به اميد روزگاري خوش در صنعت خودروي ايران بزرگ
دوست عزيز
ماهنامه مجله ماشين حدود چهار ماه پيش و قبل از ورود تيبا به بازار يه بررسي كلي از اين ماشين انجام داده و اونو تست كرده كه اجمالا ميزارم
اينم بگم كه من خودم به شخصه هيچ ارزشي براي اين مقاله قائل نيستم و به هيچ وجه تاييدش نمي كنم چون براي مثال شتاب صفر تا صد ماشينو 18.7 محاسبه كرده كه غير قابل قبوله.مثلا پيكان عهد بوق شتابش 16 است يا ژيان 26. يا همون پرايد در پيت كه پدر اين خودرو حساب ميشه شتابش 14 است .كه با عددي كه اين تست به دست آورده مزخرف بودن تست معلوم ميشه

آزمایش رانندگی
صندلی های تیبا راحت اند و بدن را در حد شاید و باید در بر می گیرند وشما می توانید در صندلی راننده بخش گودی کمر را با اهرم چرخ دنده ای!(تکنولوژی مربوط به 10 سال پیش )تنظیم کنید.کنسول و فرمان در نگاه اول تداعی کننده ی ادوات به عاریت گرفته شده ی پراید هستند و تنها نکته ی هیجان انگیز کار نشان دهنده ها هستند که کمی اسپرت اند.تا اینجای کار کیفیت ساخت و مواد به کار رفته ضعیف بوده و اگر فعلا آن را به حساب پروتوتایپ بودن بگذاریم!بخش آزمایش رانندگی از همه چیز جذاب تر به نظر می رسد.وقتی به سراغ موتور رفتیم،اهرم بازکننده ی کاپوت هنوز هم شبیه مکانیزم پیکان در سمت چپ و پایین کنسول است،حتی جایی که برایش در نظر گرفته شده به قول مفروف بد دست و به دلیل قاب نا مناسب همچون خودروهای از رده خارج دستگیره همراه با مقداری سیم از جای خود خارج و در میان زمین و هوا معلق می ماند!!!فاصله ی بین سپر جلو تا رادیاتور و پیشرانه برای آسیب نرسیدن به موتور حین تصادف از جلو رعایت شده است اما دو مشکل وجود دارد،اول جاگذاری نامناسب اهرم قفل درب کاپوت که با کوچک ترین ضربه ای امکان بهم خوردن تنظیم و بسته نشدن آن وجود دارد و دوم جک کاپوت است که زمان بسته شدن درب بجای قرارگرفتن در سمت چپ یا راست دقیقا روی موتور می ایستد و زمان بازکردن آنقدر داغ می شود که می تواند دست را بسوزاند!
فرمان برای این خودرو اندکی بزرگ است ضمن اینکه مشابه آن چیزی هست که در شاهکاری به نام مروارید به کار می رود تا به نوعی ناشی گری تیم طراحی را نشان بدهد،شاید هم طرفندی برای کاهش هزینه است؟!فضای سر برای سرنشینان جلو کافی است و محدوده مانور راننده تا حدودی قابل قبول است.انتظار نمای زیبا از کنسول میانی کاری بیهوده است چون بیشتر به یک کاردستی عجولانه شبیه است تا محصولی که در نتیجه ی یک فرایند منطقی طراحی شده باشد.در نمای بیرونی تیبا تلاش دارد از آنچه هست پخته تر به نظر بیاید،این اتفاق به خصوص در نمای جلو و جلو پنجره ی کوچک اما ایستاده ی آن بیشتر نشان می دهد،شاید اندکی عریض کردن این بخش به زیبا شدن چهره ی این خودرو کمک می کرد.فرم سپر بدون هیچ مانور حجمی یا خطی ،بیش از حد ساده و کسل کننده است و ضمنا آینه های جانبی با ابعادی عجیب و زمخت چندان با پیکره ی تیبا همخوانی ندارد.در یک نگاه کلی تیبا یه خودروی زیبا نیست و ارتفاع زیاد،فرم نامانوس جلو،استخوان بندی قدیمی نما و عدم تناسب بین لاستیک ها با ابعاد خودرواز مواردی هستند که تیبا از آنها حداقل امتیاز را می گیرد.(از لاستیک،رینگ و قالپاق ریو در این خودرو استفاده شده است!!!)

در حرکت نخست با دور موتور حداکثر،این پیشرانه ی 4 سیلندر 8 سوپاپ و 1500 سی سی که دقیقا 78 اسب بخار در دور موتور 5500 تولید می کرد صدای زیادی به داخل اتاق انتقال می داد.شتاب صفر تا صد 7/18 ثانیه بوده و بیشترین سرعت آن 200 کیلومتر بر ساعت می باشد،دارای جعبه دنده 5 سرعته ی دستی بوده و مصزف سوخت آن بنا بر اظهار سازنده در هر صد کیلو متز 7 لیتر است (امیدوارم مردم به خاطر چند لیتر بنزین کمتر به سراغ تیبا نروند)به دلیل ارتفاع زیاد تیبا تا زمین استفاده از رینگ های 13 اینچی با تایرهایی با قطر 175 نمی شد توقع خاصی از پایداری داشت.فرمان با توجه به هیدرولیک بودن از پراید نرم تر بود و اگر قرار بود با سرعت بیش از 80 کیلومتر حرکت نکنید متوجه حسن دیگر آن یعنی سیستم تعلیق نرم و راحتش می شدید .از ترمزها هم عملکرد قابل قبولی دیده شد،در جلو دیسکی و در عقب کاسه ای(تکنولوژی 20 سال پیش)در زمان حرکت هیچ تشخیصی از زوایای کناری وجود نداشت و به دلیل ارتفاع زیاد صندوق عقب و سیستم تعلیق با مشکل پارک کردن مواجه هستید و عملا آن آینه های کناری زمخت هیچ کمکی نمی کنند.در خودرو از حدود 820 نوع قطعه استفاده شده تا با قیمت زیر 10 میلیون تومان به دست مشتری برسد اما به دلیل حضور تندر 90 با کیفیتی بهتر و شرایطی مطلوب تر فروش این خودرو با مشکل مواجه خواهد شد و آگاهان بازار برای این خودرو قیمتی بین 11 تا 13 میلیون تومان را پیش بینی کرده اند (باید دید آیا این خودرو هم همانند پراید از بی امنیتی رنج خواهد برد یا خیر؟ کافی است که تا بهار سال 1390 صبر کنیم)نمونه ی مورد آزمایش پروتوتایپ بود که تعدادی از آن برای شناسایی برخی نواقص به کارشناسان سپرده شده است(معلوم نیست که ایرادات عنوان شده قبل از رسیدن به دست مشتری رفع خواهند شد یا اینکه حرف مرد یکی است و...)اگر با واقعیت کنار بیاییم تیبا حتی در بازار داخلی با رقیبان قدری مثل تندر 90،206 و ریو مشکل خواهد داشت

farshid gandomi
01-01-2011, 18:11
علي آقا ممنون. مطالب جالب و اساسي در مورد تيبا بيان شده ولي من هم اعتقاد چنداني به مطالب درج شده در مجله ماشين ندارم و با شما هم عقيده هستم. دير يا زود از كيفيت اين خودرو آگاه ميشيم، چاره اي جز صبر نداريم. نظر كلي را عموم معين خواهند كرد.

majidbaba
02-01-2011, 07:13

سلام
دوست عزیز من هنوز ماشین رو تحویل نگرفتم

ولی خودم رو به حداقل راضی کردم تا بعدا ناراحت نشم

من اونو با پراید مقایسه کردم البته از نظر اطلاعات فنی که توسایت سازنده داده مثلا قدرت موتور و حجم موتور و قطر پیستون
از همه نظر نسبت به پراید بهتره
و شاید از نظر اسمی یه کم از ال نود پائین تر باشه
ولی مطمئن باش هر چی هست از پراید خیلی بهتره

موفق باشی

majidbaba
02-01-2011, 07:23
دوست عزیز

آقای ali1323

به دلیل ارتفاع زیاد تیبا تا زمین!!!

ارتفاع اگر منظور شما فاصله کف از زمین است
فاصله پراید و تیبا با زمین هر دو 16 سانتی متر است
اگر منظورتان فاصله سقف با زمین است
تائید میکنم حدودا 30 سانت بلندتره
که احتمالا مقاوتش در برابر باد رو افزایش میده:11:

ali1323
02-01-2011, 08:35
دوست عزیز

آقای ali1323

به دلیل ارتفاع زیاد تیبا تا زمین!!!

ارتفاع اگر منظور شما فاصله کف از زمین است
فاصله پراید و تیبا با زمین هر دو 16 سانتی متر است
اگر منظورتان فاصله سقف با زمین است
تائید میکنم حدودا 30 سانت بلندتره
که احتمالا مقاوتش در برابر باد رو افزایش میده:11:

منظور من كه نه. منظور مجله ماشين ارتفاي عقب ماشين از روي زمينه.اگه به چرخهاي نسبتا كوچك و فاصله زياد بين روي چرخ تا گلگير عقب نگاه كني متوجه عدم تناسب چرخ با اين خودرو و همچنين بلند بودن عقب ماشين ميشي
در مورد سقف درسته كه ارتفاع از پرايد بيشتره ولي اين عيب نيست چون هم شيشه جلو زاويه بيشتري نسبت به پرايد داره و هم سقف ماشين كاملا منحني طراحي شده كه هم ايجاد سر و صداي كاذب نمي كنه و هم مقاومت هوا در مقابل اون كم ميشه و از اون طرف فضاي بهتري براي سرنشينان ايجاد ميكنه
مثل فولكس قورباغه اي.
از بقل كه نگاه كني به اين ماشين در نگاه اول يه فولكس مي بيني

majidbaba
02-01-2011, 09:07
سلام اگر تونستین این لینک رو ببینید:question:
مقایسه پراید با تیبا

کلیک بفرمائید یا در نوار آدرس کپی پیست کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

bryan1
02-01-2011, 13:53
در حرکت نخست با دور موتور حداکثر،این پیشرانه ی 4 سیلندر 8 سوپاپ و 1500 سی سی که دقیقا 78 اسب بخار در دور موتور 5500 تولید می کرد صدای زیادی به داخل اتاق انتقال می داد.شتاب صفر تا صد 7/18 ثانیه بوده و بیشترین سرعت آن 200 کیلومتر بر ساعت می باشد،دارای جعبه دنده 5 سرعته ی دستی بوده و مصزف سوخت آن بنا بر اظهار سازنده در هر صد کیلو متز 7 لیتر است (امیدوارم مردم به خاطر چند لیتر بنزین کمتر به سراغ تیبا نروند).

با این صحبت نگارنده که گفته امیدوار است مردم به خاطر مصرف بنزین کمتر ( که این روزها عامل بسیار مهمی در انتخاب ماشین هست ) به سراغ تیبا نروند مشخص میشه با غرض ورزی کامل در مورد تیبا مطلب نوشته

ali1323
02-01-2011, 18:15
با این صحبت نگارنده که گفته امیدوار است مردم به خاطر مصرف بنزین کمتر ( که این روزها عامل بسیار مهمی در انتخاب ماشین هست ) به سراغ تیبا نروند مشخص میشه با غرض ورزی کامل در مورد تیبا مطلب نوشته
اينو نگارنده نگفته

bryan1
03-01-2011, 09:40
اينو نگارنده نگفته

منظورم از نگارنده , کارشناش مجله مربوطه هست

ali1323
03-01-2011, 15:20
منظورم از نگارنده , کارشناش مجله مربوطه هست
منم منظورم همون كارشناس مجله است.
نو مجله چيزايي كه تو پرانتزه نوشته نشده

bryan1
03-01-2011, 15:51
منم منظورم همون كارشناس مجله است.
نو مجله چيزايي كه تو پرانتزه نوشته نشده

پس متاسفانه باید بگم چه نگارنده چه شما یا هر کسی دیگه ای که اون مطلب رو گفته ، از نظر من بخاطر همون جمله نشون میده با غرض ورزی مطلب رو بیان کرده.

Spiffy
03-01-2011, 21:38
قیم این ماشین چنده؟
در یک سطر با mvm مقایسش کنید چه خوب و چه بد
مرسی

bryan1
08-01-2011, 07:36
من چند روز پیش یکیش رو کاملا دیدم . چند دقیقه براندازش کردم . خدا وکیلی از انتقاد بعضی دوستان متعجب شدم.

نه خیلی کوچیکه و نه نه خیلی بزرگه .از نظر خود من ظاهرش از ال نود هم از سمند و هم ریو بهتره .

از لحاظ موتور رو دیگه نمیدونم ولی ظاهرش خوب بود . تنها چیزی که زیاد خوشم نیومد آینه های بغلش هست که همچین متناسب بدنه نیست.

ali1323
08-01-2011, 09:16
از نظر خود من ظاهرش از ال نود هم از سمند و هم ریو بهتره .

ال 90 رو كه ولش كن.
سمند هم هيچي
اما ريو ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!! دلت مياد ؟
مطمعني تيبا بود؟

farshid gandomi
08-01-2011, 10:40
من هم با نظر دوستمون موافقم. هم از تندر هم از ريو خوشكلتره. محصولات ايران خودرو رو كه بايد بي خيال شد . البته به غير از 206 صندوقدار v9 . قيافه اي متفاوت رو ميشه با تيبا تجربه كرد. نميدونم ما ايرانيها چرا با وجود خودروهاي يكنواختي كه در كشور هست و در واقع همه شون ( البته خودروهاي توليد داخل) هم از لحاظ ظاهر ، هم از لحاظ فني كسالت آور شده اند چرا با اين خودروي تيبا مشكل داريم . از لحاظ ايمني كه در حد قابل قبوله. ظاهرش هم متفاوت و جذابه (البته در ميان خودروهاي توليد داخل) . انشاءاله كه از لحاظ فني هم قابل قبول باشه.نهايتا ديدمون رو بايد درست كنيم. مثبت و بدون قصد و غرض نظر بديم البته با آگاهي كامل .

ali1323
08-01-2011, 16:34
سرایت ارزانی تازه وارد ایران‌خودرو به تازه وارد سایپا
پرشین خودرو: دو محصول تازه وارد ایران خودرو و سایپا كه مدت زیادی از ورود آنها به بازار نمی‌گذرد با كاهش قیمت مواجه شد.
به گزارش «پرشین خودرو»، بر این اساس پژو 207 آی که در ابتدای حضور خود در بازار با اختلاف بیش از 20 میلیون ریالی نسبت به قیمت كارخانه مواجه شده بود، به مرور و با توجه به روندی كه بازار ایران در حال طی كردن است، كاهش یافت و در مدت كمتر از چند هفته قیمت این محصول از 19.5 میلیون تومان به 18 میلیون و 400 هزار تومان رسید، این در حالی است كه این تازه وارد ایران خودرو كه در فروش دی ماه این شركت جایی نداشته دارای قیمت كارخانه ای 17 میلیون و 250 هزار تومان است.
آنچه كه وزارت صنایع از تولید این خودرو اعلام كرده تولید بیش از دو هزار و 200 دستگاه خودرو طی آذرماه بوده است.
اما جریان ركود بازار به تازه وارد سایپا یعنی تیبا نیز رحم نكرد.
به نظر می‌رسد كه وضعیت تولید این محصول كمی بهبود یافته است؛ چرا كه بیش از یک هزار و 700 دستگاه از این خودرو تا پایان آذرماه به تولید رسیده، اما همچنان سایپا از تعهدات خود عقب است.
قیمت این خودرو نیز در زمان عرضه اولیه 13 میلیون تومان بود كه نسبت به قیمت كارخانه سه میلیون اختلاف نشان می‌داد كه به تدریج با قرار گرفتن در جریان بازار قیمت این محصول نیز كاهش یافت و به 12 میلیون و 400 هزار تومان رسید.
هم اكنون با وجود ركودی كه در بازار حاكم است هنوز قیمت خودرو در بازار آن طور كه انتظار می‌رفت كاهش نیافته و با توجه به عدم تمایل به خرید و فروش در بازار، قیمت خودرو در رنج قیمتی قبل از هدفمندی یارانه ها باقی مانده است

majidbaba
09-01-2011, 15:19
13 میلیون تومان بود كه نسبت به قیمت كارخانه سه میلیون اختلاف نشان می‌داد!!!!!!!!!

بابا قیمت کارخونه 11میلیون و هفتصده نه 10 میلیون که اختلافش بشه سه میلیون

---------- Post added at 03:19 PM ---------- Previous post was at 03:16 PM ----------

سلام به دوستان

من هم تیبا رو از نزدیک البته تو نمایندگی برانداز کردم

برای من که از ماشین فقط در جاده و شهر استفاده نمیکنم و جاده های خاکی و سنگلاخی هم میرم بالا بودن زیر صندوق عقب از زمین خیلی جالب بود و به نظرم یه امتیاز اومد

ali1323
09-01-2011, 17:20
13 بابا قیمت کارخونه 11میلیون و هفتصده نه 10 میلیون که اختلافش بشه سه میلیون

بنده خدا
سايپا انقدر تو بوق و كرنا كرده كه ما داريم به خريداران قبلي كه دو سال منتظر بودند ماشين رو همون 9.990.000 تحويل ميديم كه همه باورشون شده و كسي هم شك نمي كنه و پيگير مسئله نيست.
اين خبرگزاري هم به همين جهت اين مطلبو گفته

heinrich_himmler
11-01-2011, 22:04
با عرض پوزش فراوان از تمام دوستانی که در آینده از این حرف من رنجشی حاصل می کنند.
معمولا از ورود به بحثهایی که درگیر با سلیقه افراده یا در مورد ظاهر یک محصول بحث می کنه پرهیز می کنم چون هرگز به جایی نرسیده یا نمیرسه. دلیلش هم کاملا واضحه! سلایق افراد متفاوت و محترمه. یکی آبی یکی قرمز رو می پسنده، یکی کوچیک و یکی بزرگ دوست داره، یکی تیپ خشن و یکی ظریف رو انتخاب می کنه و و و و ... هیچ کسی حق نداره به این علت که سلیقه شخص دیگری متفاوت با سلیقه اونه یا در تضاد با خودشه به دیگری توهین کنه یا مسخرش کنه. لطفا رعایت کنید.
یکی از دلایل مخالفتم هم با ایجاد اینگونه تاپیکها همواره رعایت نکردن یا رعایت نشدن این موارد از سوی بعضیها بوده و دیگه اینکه بحث در این مقوله چون مربوط به سلیقه شخصیه نه نتیجه ای داره نه بار علمیی!

اما در مورد بحث اصلی
تیبا (مینیاتور سابق) از نظر جثه بین پراید و ریو قرار می گیره.
از نظر قطعات موتور و ... اکثرا از قطعات مشابه پراید توش استفاده شده و البته تا حدودی تقویت شده.
شاسی چیز بسیار نزدیکی به ریوست و تزیینات داخلی هم به 132 و ریو نزدیکتره.
عکسش هم که به وفور هست و دوستان می تونن از دیدنش فیض ببرن.
هنوز هم زیر پای ما درست درمون نیفتاده تا یه محک اساسی بزنیم بهش. اولین تست جاده ای که داشتم حتما مشاهدات رو میذارم تو سایت برای دوستان.
در مورد عیوبش هم چون هنوز خودرو تحویل گسترده نشده مشخص نیست.
قیمتش حدود 11.5 به صورت استاندارد و تا 14 یا 14200000 در بازار آزاده فعلا.

ali1323
12-01-2011, 08:33
به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، حسن عموزاده مديرعامل شركت سايپا يدك در مراسم معرفي كارت نارنجي سايپا اظهار داشت: بخش بزرگي از مشتريان سايپا پس از اتمام دوره گارانتي خودرو به نمايندگي‌ها مراجعه نمي‌كنند كه براي تغيير اين موضوع، ارائه خدمات جديد و انجام بازاريابي نوين پيش‌بيني شده است.
وي ادامه داد: با ارائه خدمات جديد، به نفع مشتري است كه بعد از اتمام دوره گارانتي باز هم به نمايندگي‌هاي سايپا مراجعه كند و ما نيز از محل فروش قطعات، سود مورد نياز را كسب خواهيم كرد.
وي با بيان اينكه ارائه كارت نارنجي همزمان با تحويل تيبا در مشهد آغاز شد، گفت: براي اولين بار، كارت نارنجي به همراه تيبا به ارزش 750 هزار تومان و به صورت رايگان به مشتريان ارائه شد تا تأخيرهاي موجود در تحويل اين خودرو جبران شود.

از دوستاني كه تحويل گرفتند خواهش مي كنم بگند كه آيا چنين چيزي صحيحه ؟

امير موسر
12-01-2011, 08:38
به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، حسن عموزاده مديرعامل شركت سايپا يدك در مراسم معرفي كارت نارنجي سايپا اظهار داشت: بخش بزرگي از مشتريان سايپا پس از اتمام دوره گارانتي خودرو به نمايندگي‌ها مراجعه نمي‌كنند كه براي تغيير اين موضوع، ارائه خدمات جديد و انجام بازاريابي نوين پيش‌بيني شده است.
وي ادامه داد: با ارائه خدمات جديد، به نفع مشتري است كه بعد از اتمام دوره گارانتي باز هم به نمايندگي‌هاي سايپا مراجعه كند و ما نيز از محل فروش قطعات، سود مورد نياز را كسب خواهيم كرد.
وي با بيان اينكه ارائه كارت نارنجي همزمان با تحويل تيبا در مشهد آغاز شد، گفت: براي اولين بار، كارت نارنجي به همراه تيبا به ارزش 750 هزار تومان و به صورت رايگان به مشتريان ارائه شد تا تأخيرهاي موجود در تحويل اين خودرو جبران شود.

از دوستاني كه تحويل گرفتند خواهش مي كنم بگند كه آيا چنين چيزي صحيحه ؟

بله کارت نارنجی 6 ستاره هم دادن باش !

farshid gandomi
12-01-2011, 09:23
سلام. كسي خبر داره كه اخرين خودروهاي تحويلي تيبا مربوط به ثبت نام كننده هاي كدوم ماهه؟ ميخوام بدونم مايي كه ارديبهشت 88 ثبت نام كرديم تا عيد ميتونيم تحويل بگيريم؟

raminshamsaie
12-01-2011, 11:40
سلام. كسي خبر داره كه اخرين خودروهاي تحويلي تيبا مربوط به ثبت نام كننده هاي كدوم ماهه؟ ميخوام بدونم مايي كه ارديبهشت 88 ثبت نام كرديم تا عيد ميتونيم تحويل بگيريم؟

ما که الآن حدود 15 روز است که ودیعه دوم را داده ایم هنوز خودرو را تحویل نگرفته ایم

دوست من ما در تاریخ 9 بهمن ثبت نام کردیم ( شما اردیبهشت سال بعدش )

تا حالا بیش از 1700 تا ساختن یعنی هنوز سری اول هم کامل نشده شما که فکر کنم سری سوم باشی

دوست من نمی خوام آیه یاس بخونم ولی با توجه به این پیشرفت فکر کنم

مال شما که ثبت نام اردیبهشت باشی تقریبا میشه آخر اردیبهشت یا اواسط خرداد 90 برای تحویل

البته همش از روی حدس و گمانه البته بگم ها که یک ماهه هم نمی تونن مثلا 5000 تا بسازن

پس میشه گفت حدسم 70 به 30 درست باشه

mehdi-2009
12-01-2011, 11:58
باسلام واحترام به همه پیش خریداران وتیبا سوران من همین الان یکی از این به اصطلاح خودروی ملی سایپا را تو پارکینک دانشگاه دیدم که باید بگم یه تقلید خیلی ناشیانست از مزدا 323 وریو تو یه سایز کوچیکتر که واقعا مسخرست منبع اگزوزشم خیلی جالب بود حدود نیم متر از قسمت اصلی ماشین پایین تر بود...... البته خداییش نمای جلوش همچین بدک نبود

rgh2
12-01-2011, 13:09
سايپا عجت دزديه
وديه دوم و هم ميگيره 1 ماه بعد ماشينو تحويل ميده؟؟؟؟

ali1323
12-01-2011, 16:48
ما که الآن حدود 15 روز است که ودیعه دوم را داده ایم هنوز خودرو را تحویل نگرفته ایم

دوست من ما در تاریخ 9 بهمن ثبت نام کردیم ( شما اردیبهشت سال بعدش )

مهندس جان
قرار بود يه اطلاعات كاملي از دعوتنامه ات بزاري
مثل مبلغ سود مشاركت.تخفيفها و جريمه تاخير
حالا چه رنگي انتخاب كردي ؟

raminshamsaie
12-01-2011, 17:25
مهندس جان
قرار بود يه اطلاعات كاملي از دعوتنامه ات بزاري
مثل مبلغ سود مشاركت.تخفيفها و جريمه تاخير
حالا چه رنگي انتخاب كردي ؟

مهندس گل قربون اخلاقت

بخدا اون روزی که برای ودیعه دوم رفتم گفتن اینجاها رو امضاء کن و بعدش یه رسید بمن دادن و گفتن برو بانک واریز کن

فقط همین برگه ای که انواع سود های مشارکت توش بود رو فقط گذاشتن امضاء کنم همین و بس کپی اش رو بهم ندادن

فقط همینی بود که گفتم

رنگش هم سفیده ------------ برای آب و هوای خوزستان هم خوبه

خلاصه شرمنده که نتونستم زودتر جوابت رو بدم .......

سایت اختصاصی اینجانب

shamsaie.ir

majidbaba
15-01-2011, 10:24

با سلام خدمت همه دوستان
براساس اطلاعات موثق که از یکی از بستگان که در خط رنگ تیبا مشغول به کار هست بدستم رسیده ، روزانه در سه شیفت کاری مابین 300 تا 400 دستگاه تیبا تولید میشود که با این نتیجه تمامی ثبت نامها را تا پایان سال تحویل خواهند داد
موفق باشید

majidbaba
15-01-2011, 10:36
ولی بدا به حال ما که برای حدودا یک ماه باید ضرر یک مدل افت قیمت را بپردازیم

bandary
15-01-2011, 12:15
با سلام خدمت همه دوستان
براساس اطلاعات موثق که از یکی از بستگان که در خط رنگ تیبا مشغول به کار هست بدستم رسیده ، روزانه در سه شیفت کاری مابین 300 تا 400 دستگاه تیبا تولید میشود که با این نتیجه تمامی ثبت نامها را تا پایان سال تحویل خواهند داد
موفق باشید

دوست عزيز تيبا فقط در سايپا كاشان توليد ميشه بنده هم 2 سالي ميشه كه اينجا هستم (از آغاز به كار كارخونه) كي گفته كه روزي 300-400 تا توليد داريم!!!!!!!!!
هر ماه و هرهفته برنامه داره اگر بتونيم ماهي 400 تا توليد كنيم خيلي كار كرديم
من هر روز برنامه توليد رو ميبينم تا زماني كه روي خط پايلوت بوديم به روزي 60 دستگاه رسيد تازه اونم ارگ قطعات ميرسيد و خط نمي خوابيد ولي از زماني كه خط اصلي خط S راه افتاده توليد خيلي خيلي پايين اومده و به روزي حداكثر 30 دستگاه رسيده تازه اگر قطعات برسه
يه كم تامل كنيد در دادن اطلاعات

majidbaba
15-01-2011, 12:17
اولا همه میدونن تو کاشانه
دوما این رو اتفاقا دونفر از همکارنتون تائید کردن و من به نقل از اونها این حرف رو زدم
سوما شما آیا هنوز هم تو اونجا کار میکنین یا؟

bryan1
15-01-2011, 12:41
عاقبت روزی چند تا تولید میشه ؟!!!! میانگین آمار دو دوستمون رو بگیریم بنظرم بهتره:31:!!! 300+30=330 تقسیم بر 2 میشه روزی حدود 165 تا:18:

bandary
15-01-2011, 12:50
عاقبت روزی چند تا تولید میشه ؟!!!! میانگین آمار دو دوستمون رو بگیریم بنظرم بهتره:31:!!! 300+30=330 تقسیم بر 2 میشه روزی حدود 165 تا:18:
تا الان ساعت 12:45 دقيقه بعد از ظهر 25/10/1389 براي امروز فقط 13 دستگاه تيبا توليد شده نميتونيم به هيچ وجه روزي 100 تا توليد كنيم

اولا همه میدونن تو کاشانه
دوما این رو اتفاقا دونفر از همکارنتون تائید کردن و من به نقل از اونها این حرف رو زدم
سوما شما آیا هنوز هم تو اونجا کار میکنین یا؟
منظور من از توليد تو كاشان اين بود كه ما سال گذشته توليد تو تهران هم داشتيم ولي بعد از تابستون منتقل شد به كاشان
من به هيچ وجه حرف اون دو نفر رو تائيد نميكنم چون مستقيما رو برنامه توليد هفتگي پرايد و تيبا نظارت دارم و توليد روزانه رو هم ميبينم،
بله هنوز هم سايپا كاشان كار ميكنم

farshid gandomi
15-01-2011, 13:09
سلام اقاي بندري. به نظرتون مايي كه ثبت نامي ارديبهشت 88 هستيم تا عيد ميتونيم اين خودرو رو تحويل بگيريم.

majidbaba
15-01-2011, 13:16
دوست عزیز

چیزی که باعث شد من حرف همکاران شما را باور کنم این بود که حتی نمایندگی سایپا هم همین حرف رو زد و به من گفت که بر اساس قولی که دادن قراره 100درصد ثبت نامها رو تا پایان امسال تحویل بدن

و دوست همکار شما هم میگفت روزانه 50 تا تریلی حمل خودرو به اونجا(سایت کاشان) مراجعه میکنه و در انتظار بارگیری هست

بالاخره شما هم بودی باور نمیکردی

---------- Post added at 01:16 PM ---------- Previous post was at 01:14 PM ----------

دوستان اگر تمایل دارن این تاپیک رو در مورد نحوه قیمت گذاری خودرو ببینن

ممنون

bandary
15-01-2011, 13:20
سلام اقاي بندري. به نظرتون مايي كه ثبت نامي ارديبهشت 88 هستيم تا عيد ميتونيم اين خودرو رو تحويل بگيريم.
زمان تحويل به مشتركين به سياست هاي بخش فروش سايپا بستگي داره ما فقط توليد كننده هستيم

---------- Post added at 09:50 AM ---------- Previous post was at 09:47 AM ----------

دوست عزیز

چیزی که باعث شد من حرف همکاران شما را باور کنم این بود که حتی نمایندگی سایپا هم همین حرف رو زد و به من گفت که بر اساس قولی که دادن قراره 100درصد ثبت نامها رو تا پایان امسال تحویل بدن

و دوست همکار شما هم میگفت روزانه 50 تا تریلی حمل خودرو به اونجا(سایت کاشان) مراجعه میکنه و در انتظار بارگیری هست

بالاخره شما هم بودی باور نمیکردی

---------- Post added at 01:16 PM ---------- Previous post was at 01:14 PM ----------

دوستان اگر تمایل دارن این تاپیک رو در مورد نحوه قیمت گذاری خودرو ببینن

ممنون

بله قاراه بود كه تحويل بدن كهخ نميشه
بيشتر از 50 تا دبل تك روازنه وارد شركت ميشه و بارگيري و خارج ميشه ولي بار 95 درصدشون 111و 132 هست

majidbaba
15-01-2011, 13:24
بالاخره مجهول قضیه کشف شد
احتمالا این همکارتون که به من امار داده همه پراید ها رو هم تیبا میدیده و شاید کل تولید کارخونه رو گفته روزی 400 تا

ali1323
15-01-2011, 16:49
دوست عزیز

آخه برادر من . عزيز من
اينا تا حالا به كدوم قولشون عمل كردند كه شما به اين زودي باور مي كني
يه سري به 64 صفحه گذشته اين تايپينگ بزن. انواع قول و وعده هاي پوچ و عمل نشده رو مي بيني
آذر 87 رو نمايي شد گفتند 22 بهمن پيش فروش ميشه و از اول سال 88 فروش نقدي
6 بهمن 88 پيش فروش شد و تا آبان امسال هر بيست روز يه دفعه يكي از مسولين دم از تحويل تيبا تا آخر همون ماه رو ميزد
هنوز بعد دوسال 2000 تا توليد نشده
انتظار داري تو دوماه كه تا عيد مونده 10000 تا توليد بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟

raminshamsaie
15-01-2011, 17:36
با عرض سلام خدمت آقای بندری bandary

امیدوارم خوب باشید

می توانید به سوال من پاسخ دهید لطفاً

با توجه به سفارش های گذشته و تحویل های گذشته تیبا از سوی شما

مردم ایران بیشتر چه رنگی را انتخاب کرده اند ؟ منتظرتان هستم / مرسی

bandary
15-01-2011, 21:59
بالاخره مجهول قضیه کشف شد
احتمالا این همکارتون که به من امار داده همه پراید ها رو هم تیبا میدیده و شاید کل تولید کارخونه رو گفته روزی 400 تا
تولید روزانه پراید در سه شیفت کاری اگر ts نداشته باشیم حدودا450 تا و تیبا هم حدود 20 الی 25 دستگاه هست

با عرض سلام خدمت آقای بندری bandary

امیدوارم خوب باشید

می توانید به سوال من پاسخ دهید لطفاً

با توجه به سفارش های گذشته و تحویل های گذشته تیبا از سوی شما

مردم ایران بیشتر چه رنگی را انتخاب کرده اند ؟ منتظرتان هستم / مرسی

در مورد جواب شما بیشترین رنگی که تا به حال تولید شده یعنی انتخاب مشتری بود رنگ سفید دو پوششه غیر متالیک بوده که فعلا برای امسال رنگ های سفید مشکی بژ بنفش قهوه ای مسی نوک مدادی و (گوجه ای تست بوده فقط) تولید شده که سال آینده به 11 رنگ می رسه

majidbaba
16-01-2011, 12:50
آقای بندری دوست عزیز

آیا بعضی از اشکالات که تو صفحات قبل به اون اشاره کردند صحیحه مثلا صدا کردن عقب ماشین

من حتی در یه جائی خوندم از اگزوز اون هم در سرعت بالای 100 کیلومتر صدای ناخوشایندی میاد

لطفا اگر اطلاع دارین بفرمائید

که آیا در همین تعدادی که تولید کردن تفاوت کیفیت وجود داره یعنی نسبت به قبلی هاش بهتر شده یا نه
ممنون

آقای بندری راستی من یه نمونه از تیبا رو در نمایندگی دیدم از بغل که نگاه میگنی درب کاپوت فاصله داره به حدی که من فکر کردم کاپوتش بازه

به نظر شما این مورد استثناء این حالت رو داشته یا نه همشون همینطور هستن

rgh2
17-01-2011, 11:04
دوستان تو اين 1ماه كسي ديگه تحويل نگرفته؟؟؟
بيان عيب و ايرادش رو بگين

raminshamsaie
18-01-2011, 10:30
آقای بندری سلام خوبید ؟

سوالی داشتم

مگه چند روز بعد از واریز ودیعه دوم ماشین رو تحویل می دن ؟؟

حدود 20 روزه که هنوز مال من روی آماده تخصیص است ( توی سایت سایپا )

برادر لطفا بگید منظور از فاکتور شده چیه ؟ یعنی همون روز بارگیری میشه ؟؟؟

تاریخ تحویل مال من رو 30 دی زدن یعنی تا این روز بهم می رسه ؟؟؟

شرمنده این قدر سوال کردم ------- اگه لطف کنید ممنونتون می شم

----------------------------------------------------------------------

اگه شماره پذیرشی یا چیز دیگه ای خواستید جهت چک کردن وضعیت ماشینم توی شرکت بگید تا براتون بفرستم ....

پیشاپیش مرسی // راستی یه سفیدش رو توی شهر دیدم واقعا فوق العاده است

نمی دونم چرا دوستان همش دنبال عیب و ایراد می گردن

بابا ماشین رو با بنز مقایسه نکنید معلومه که زمین تا آسمون فرق دارند ماشین رو با ماشین های هم رده توی این رینج قیمت مقایسه کنید

از قدیم گفتن هر کی به اندازه پولش آش گیرش می آد / ممنونم / رامین / shamsaie.ir

majidbaba
19-01-2011, 10:09
آقای بندری سلام خوبید ؟

سوالی داشتم

اگه شماره پذیرشی یا چیز دیگه ای خواستید جهت چک کردن وضعیت ماشینم توی شرکت بگید تا براتون بفرستم ....

نمی دونم چرا دوستان همش دنبال عیب و ایراد می گردن

بابا ماشین رو با بنز مقایسه نکنید معلومه که زمین تا آسمون فرق دارند ماشین رو با ماشین های هم رده توی این رینج قیمت مقایسه کنید

از قدیم گفتن هر کی به اندازه پولش آش گیرش می آد / ممنونم / رامین / shamsaie.ir

سلام به همه
قربون آدم چیز فهم

من خودم هم ثبت نام کردم
یکی از همکارانم هم ثبت نام کرده بود که تحویل گرفته

من اونو با پراید مقایسه کردم و به نظرم با 4 میلیون تفاوت قیمت حرف خاصی برا گفتن نداره
حالا باید دید نظر سایر دوستان چیه؟

bryan1
20-01-2011, 11:35
کسی میدونه تا پایان دی عاقبت چند تا تیبا تولید شده ؟

bandary
20-01-2011, 12:40
کسی میدونه تا پایان دی عاقبت چند تا تیبا تولید شده ؟
تا پايان 29 دي ماه و
كلا از اول امسال 2673 تا تيبا توليد شده
كه 2121 دستگاه تجاري سازي شده
و دستگاه 1993 از شركت بارگيري و خارج شده

raminshamsaie
20-01-2011, 17:28
آقای بندری سلام خوبید ؟

سوالی داشتم

---------- Post added at 05:27 PM ---------- Previous post was at 05:26 PM ----------

آقای بندری سلام خوبید ؟

سوالی داشتم

---------- Post added at 05:28 PM ---------- Previous post was at 05:27 PM ----------

آقای بندری سلام خوبید ؟

سوالی داشتم

bandary
20-01-2011, 22:36
آقای بندری سلام خوبید ؟

سوالی داشتم

---------- Post added at 05:27 PM ---------- Previous post was at 05:26 PM ----------

آقای بندری سلام خوبید ؟

سوالی داشتم

---------- Post added at 05:28 PM ---------- Previous post was at 05:27 PM ----------

آقای بندری سلام خوبید ؟

سوالی داشتم

دوستان عزیز من پست هاتون رو میبینم ولی برای 10000000000000000 میگم که ما فقط تولید کننده هستیم و تمام امور تحویل مربوط میشه به معاونت بازاریابی و فروش سایپا ما هیچ خبری نداریم که چطور و چه زمانی تحویل به مشتری میشه
لطفا سوالی در مورد زمان تحویل از من نپرسید چون نمیدونم

امير موسر
21-01-2011, 00:13
تاریخ تحویل مال من رو 30 دی زدن یعنی تا این روز بهم می رسه ؟؟؟تاریخ تحویل منم 30 آذر بود ! ولی دعوتنامه که مثلا 8 آذر اومد ( همین حدودا ) دو روز بعدش پولو ریختم دقیقا 7 روزه کاری طول کشید که ماشین تحویل دادن یعنی حدوده 19-20 بود فک کنم !! کلا به 30 نکشید دادن ! برو تو سایت سایپا ببین در چه مرحله ای هست ماشینت ! هر وقت زد فاکتور شده 2-3 روز بعدش تحویل میدن !

irinn65
21-01-2011, 04:21
دوستان چرا اینقدر اقای بندریو اذیت میکنید!مگه حرفشو متوجه نمیشید!!باز میگید فلان زمان پول ریختم کی تحویل میگیریم!!!!خواهشا پستهاتونم مثل بقیه بدید سایز بزرگ ندید صفحه نظمش بهم میریزه...
فقط در مورد میزان تولید قطعات کیفیت در مورد خود خودرو سوال کنید.......

majidbaba
22-01-2011, 08:07
دوستان

فقط در مورد میزان تولید قطعات کیفیت در مورد خود خودرو سوال کنید.......

لطفا به ارسال شماره 641 یه نگاه بندازید

در مورد کیفیت هم که سوال میشه جوابی داده نمیشه

majidbaba
22-01-2011, 08:38
سلام

این ابعاد تیبا هست :
ابعاد تیبا:
طول: 4105 ميلي متر
عرض: 1635 ميلي متر
ارتفاع: 1484 ميلي متر
حداقل فاصله تا زمين: 160 ميلي متر

اینم پراید :
ابعاد پراید:
طول: 3935 ميلي متر
عرض: 1605 ميلي متر
ارتفاع: 1455ميلي متر
حداقل فاصله تا زمين: 160 ميلي متر

با توجه به 30 سانت تفاوت عرضی و ارتفاع چرا فضای داخلی اون تقریبا با پراید برابره؟

البته 17 سانت در طول تفاوت دارن که خب صندوق تیبا بزرگتره و با یه نگاه مشخص میشه

majidbaba
22-01-2011, 12:40
راستی متاسفانه باک تیبا در بدترین جای ممکن قرار داره و اگر باک اون هم مثل باک پراید صبا باشه که خیلی جای تامل داره که چرا مسئولین سایپا به فکر امنیت جانی مشتریانشون نیستن

من خودم یکبار تجربه پاره شدن باک پراید رو دارم و فقط زنده موندن 6 نفر سرنشین رو مدیون لطف خدا هستیم
غلو نمیکنم اگر بگم ضخامت ورقی که برای باک پراید استفاده کرده بودن مشابه قوطی روغن حلبی بود

نمیدونم چرا زیر باک یه صفحه محافظ نمیذارن ؟؟؟؟!!!!:question:

امير موسر
22-01-2011, 12:53
با توجه به 30 سانت تفاوت عرضی و ارتفاع چرا فضای داخلی اون تقریبا با پراید برابره؟

فک کنم بخاطره داشبرد بزرگتر و طاقچه عقب بزرکترش نسبت به پراید باشه !

ali1323
22-01-2011, 16:13
راستی متاسفانه باک تیبا در بدترین جای ممکن قرار داره و اگر باک اون هم مثل باک پراید صبا باشه که خیلی جای تامل داره که چرا مسئولین سایپا به فکر امنیت جانی مشتریانشون نیستن

من خودم یکبار تجربه پاره شدن باک پراید رو دارم و فقط زنده موندن 6 نفر سرنشین رو مدیون لطف خدا هستیم
غلو نمیکنم اگر بگم ضخامت ورقی که برای باک پراید استفاده کرده بودن مشابه قوطی روغن حلبی بود

نمیدونم چرا زیر باک یه صفحه محافظ نمیذارن ؟؟؟؟!!!!:question:

مدیر عامل شرکت اورند پلاستیک در خصوص افتتاح دومین خط باک تولید پلیمری چند لایه اظهار داشت: احداث این خط با سرمایه گذاری 270 میلیارد ریالی در فاز جدیدانجام شد که 230 میلیارد ریال از این حجم سرمایه گذاری به صورت ارزی بوده است.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دکتر صمدی در ادامه گفتگو با خبرنگار خبرخودرو افزود : در خط تولید ایجاد شده ، باکهای چند لایه پلاستیکی ، کنیستر و فیلتر بنزین تولیدخواهد شد.
وی با اشاره به نقاط قوت موجود در محصولات جدید تولیدی این شرکت افزود : کاهش آلایندگی ، کاهش وزن خودرو در ارتقاء امنیت و کیفیت از مواردی است که می توان بعنوان مزایای محصولات تولیدی به آن اشاره کرد.
صمدی از تولید همزمان باک های چند لایه برای خودروهای رانا، 206 و تیبا خبر داد و تصریح کرد: کنیستر مورد نیاز شرکتهای ایران خودرو و سایپا نیز توسط شرکت اورند تولید خواهد شد.
وی با بیان اینکه ظرفیت یک میلیون و 200 هزار دستگاهی خط تولید باک چند لایه پلاستیکی ، خاطر نشان ساخت : ظرفیت تولید کنیستر نیز در سال به یک میلیون و 500 هزار دستگاه می رسد و این در حالیست که ظرفیت تولیدفیلتر بنزین روزانه بالغ بر 12هزار دستگاه است.
مدیر عامل شرکت اورند پلاستیک با استناد به مذاکرات صورت گرفته با شرکتهای خودروسازی فرانسوی از جمله پژو و رنو برای صادرات افزود: با توجه به قیمت رقابتی محصولات، در آینده ای نزدیک تولیدات این شرکت به خودروسازی‌های فرانسوی صادر خواهد شد، نکته قابل ذکر آنکه در حال حاضر تعدادی از محصولات این شرکت به کشور اوکراین صادر می شود.

majidbaba
23-01-2011, 07:14
صمدی از تولید همزمان باک های چند لایه برای خودروهای رانا، 206 و تیبا خبر داد و تصریح کرد: کنیستر مورد نیاز شرکتهای ایران خودرو و سایپا نیز توسط شرکت اورند تولید خواهد شد.
.
سلام
امیدوارم اینطور باشه

(جالبه به نوشته انگلیسی مینیاتور در لینک دقت کنید واقعا که سایپا به روزه البته من اینو قبلا از سایت شون با دامنه دات کام فهمیده بودم ولی حالا یقین کردم و به بروز بودنشون ایمان آوردم!!!!!)

راستی این سایت مشخصات تیبا هست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر این سایت به شیشه برقی جلو و عقب اشاره شده ولی در این دو مدلی که من دیدم شیشه عقب برقی نبود
ضمنا دستگیره بالا بر شیشه های عقب تیبا را هم خیلی پائین بردن و تقریبا باید خم بشی تا بتونی شیشه را بالا و پائین کنی

موفق باشید

bandary
23-01-2011, 08:16
آقای بندری دوست عزیز

آیا بعضی از اشکالات که تو صفحات قبل به اون اشاره کردند صحیحه مثلا صدا کردن عقب ماشین

من حتی در یه جائی خوندم از اگزوز اون هم در سرعت بالای 100 کیلومتر صدای ناخوشایندی میاد

لطفا اگر اطلاع دارین بفرمائید

که آیا در همین تعدادی که تولید کردن تفاوت کیفیت وجود داره یعنی نسبت به قبلی هاش بهتر شده یا نه
ممنون

آقای بندری راستی من یه نمونه از تیبا رو در نمایندگی دیدم از بغل که نگاه میگنی درب کاپوت فاصله داره به حدی که من فکر کردم کاپوتش بازه

به نظر شما این مورد استثناء این حالت رو داشته یا نه همشون همینطور هستن
اینم جواب پست 641
ما حدود 100 دستگاه پروتایپ تو کارخونه داریم که با توجه به وسعت خیلی زیاد کارخونه به عنوان حمل و نقل داخلی ازش استفاده میکنیم که کیفیت و قطعاتش خیلی افتضاح هست و خیلی هاش هم تستی هست ما تو این نمونه ها که حدود 1 سالی هست داره کار میکنه و حدودا 8000 تا کار کرده صدا از صندوق عقب نداریم!!!!!
اینجا نمیتونیم بالای سرعت 20 کیلومتر تردد کنیم پس نمیتونم تو سرعت 100 کیلومتر تستش کنم مگر تو تست جاده که تونجا هم نمیتونم برم
صدای اگزوز توی مدل های تحویلی خیلی کم شده و اصلاح شده
بله کیفیت تجاری شده ها نسبت به قبل خیلی بهتر شده و تولید روزانه هم به حدود 60 دستگاه در سه شیفت رسیده
در مورد درب کاپوت دقت نکردم شاید نمونه تست بوده چون یه سری نمونه تست برای نمایندگی ها خیلی وقت فرستادن که مردم آشنا بشن

bryan1
23-01-2011, 12:03
اگر آقای بندری نبود ما چکار میکردیم ...این همه سئوال و ابهام رو کی جواب میداد:31:

ممنون دوست عزیز که وقت میذاری و توضیح میدی .

ولی با این توضیحاتی که دادید که روزانه 60 تا تولید دارید پس حدودا ماهی میشه 1800 دستگاه خودروی تیبا که تا دو ماه مونده به آخر سال میتونیم بگیم 3600 دستگاه تولید میشه که با مقدار تولید تا پایان دی که گفتید حدود 2200 دستگاه بوده پس تا آخر سال نهایتا سایپا 6000 دستگاه تیبا تولید میتونه داشته باشه و بقیه پیش فروشها که 4000 نفر هستن ( 10000کلا پیش فروش شده بود) میرن واسه اونور سال ....درسته آقای بندری ؟

vahidreza_sh
23-01-2011, 22:16
با سلام.من امروز شریط پیش فروش دهه فجر سایپا رو دیدم و خدا رو شکر که تیبا و ریو هم توش بود.من میخوام یکی از این دو محصول رو بخرم ولی نمیدونم کدوم بهتره و ارزشش رو داره؟
طبق اطلاعاتی که از سایتها داشتم میگفتن تیبا 80 اسب بخار قدرت و 4شیشه برقی و ترمز ABS و و کیسه هوا .مصرف 6.5 و موتور 8 سوپاپ آلمانی و ظاهری زیبا داره ولی امروز که به نمایندگی سایپا برای مشاوره رفتم گفتن قدرتش 78-ترمز ABS داره.کیسه هوا نداره.مصرفش حدود7.5-8 لیتره.شیشه های عقب برقی نیست(بعضی از موارد مثل برقی نبودن شیشه های عقب رو خودم از نزدیک دیدم).از نمایندگی پرسیدم که کدوم رو بخرم گفت صد در صد ریو و گفت اصلا" ریو با تیبا قابل قیاس نیست مثل پیکان میمونه با پراید که وقتی تو پرلید میشینی خیلی راحت وروانتر و از این جور حرفا.گفتم مگه نگفتن موتورش با کمک آلمان طراحی شده گفت بله ولی هر آلمانی که آلمان نیست.اصلا قرار نبوده این موتور روی این ماشین وصل شه.قرار بوده موتور 100 اسبی 16 سوپاپی روش وصل شه.من هم که داخل کاپوتش رو نگاهی انداختم دیدم که قطعات داخلش تقریبا" مثل پرایده مثلا" کولرش مثل این کولر پراید جدیدا خیلی کوچیک شده و مسلما" هم نباید سرمای کافی داشته باشه(چون خودمون پراید 79 داریم و پدرم صفر خودش خریده بود میگم پراید جدیدا).فن رادیاتور هم مثل پراید همچنین فن کولر.رادیات کولر و ... ولی در مقابل قدرت 97 اسبی ریو.16سوپاپ بودن.4 شیشه برقی.ABSداشتن.مصرف کمتر(تو سایت سایپا زده 6.9 ولی اون گفت 6-6.5.گفتم سایت اشتباهه گفت نه.برای اونایی که پرگاز ماشین رو میرونن 6.9 مصرف داره)برام یه مثال دیگه هم زد. گفت مثلا" سربالایی گدوک (قسمتی از مسیر قایمشهر-تهران که حتما" میدونید)رو ریو بسیار نرم وبا کمترین فشار به ماشین طی میکنه ولی تیبا اینطور نیست.ولی این رو هم باید بگم که تیبا خوشکلتره البته از نظره من. و اینکه خیلی صحبتهای دیگه از دودر بازی سایپا داشت و مثلا" میگفت این ریو اون ریوی اصلی که ابتدا وارد شد نیست.گفت 2 تا پروژکتور داشت که برداشتن.دو تا لامپ زنون داشت برداشتن.عایق درب کابوت رو برداشتن.زه در رو وصل نمیکنن و قیمت بسیار بالایی که برای خودرو انتخاب کردن(اونو من موافقم چون تو سایت کیاموتورز بری ریو 2010 با قیمت حدود 12.5 میلیون تومنه با اون کیفیت کیا و ظاهر و داخلی جدید و زیباش ولی این ریو که فکر کنم مال سال 2002 باشه هست 13.5 میلیون) و .... .
حالا از شما خواهش میکنم که من رو راهنمایی کنید و بگید کدوم محصول رو انتخاب کنم واینکه اگه میشه مشخصات اصلی تیبا رو هم برام بنویسید تا از این سردرگمی دربیام.

با تشکر

امير موسر
23-01-2011, 23:02
طبق اطلاعاتی که از سایتها داشتم میگفتن تیبا 80 اسب بخار قدرت و 4شیشه برقی و ترمز ABS و و کیسه هوا .مصرف 6.5 و موتور 8 سوپاپ آلمانی و ظاهری زیبا داره ولی امروز که به نمایندگی سایپا برای مشاوره رفتم گفتن قدرتش 78-ترمز ABS داره.کیسه هوا نداره

دو تا کیسه هوا داره !

artoor32
24-01-2011, 00:26
با سلام.من امروز شریط پیش فروش دهه فجر سایپا رو دیدم و خدا رو شکر که تیبا و ریو هم توش بود.من میخوام یکی از این دو محصول رو بخرم ولی نمیدونم کدوم بهتره و ارزشش رو داره؟
طبق اطلاعاتی که از سایتها داشتم میگفتن تیبا 80 اسب بخار قدرت و 4شیشه برقی و ترمز ABS و و کیسه هوا .مصرف 6.5 و موتور 8 سوپاپ آلمانی و ظاهری زیبا داره ولی امروز که به نمایندگی سایپا برای مشاوره رفتم گفتن قدرتش 78-ترمز ABS داره.کیسه هوا نداره.مصرفش حدود7.5-8 لیتره.شیشه های عقب برقی نیست(بعضی از موارد مثل برقی نبودن شیشه های عقب رو خودم از نزدیک دیدم).از نمایندگی پرسیدم که کدوم رو بخرم گفت صد در صد ریو و گفت اصلا" ریو با تیبا قابل قیاس نیست مثل پیکان میمونه با پراید که وقتی تو پرلید میشینی خیلی راحت وروانتر و از این جور حرفا.گفتم مگه نگفتن موتورش با کمک آلمان طراحی شده گفت بله ولی هر آلمانی که آلمان نیست.اصلا قرار نبوده این موتور روی این ماشین وصل شه.قرار بوده موتور 100 اسبی 16 سوپاپی روش وصل شه.من هم که داخل کاپوتش رو نگاهی انداختم دیدم که قطعات داخلش تقریبا" مثل پرایده مثلا" کولرش مثل این کولر پراید جدیدا خیلی کوچیک شده و مسلما" هم نباید سرمای کافی داشته باشه(چون خودمون پراید 79 داریم و پدرم صفر خودش خریده بود میگم پراید جدیدا).فن رادیاتور هم مثل پراید همچنین فن کولر.رادیات کولر و ... ولی در مقابل قدرت 97 اسبی ریو.16سوپاپ بودن.4 شیشه برقی.ABSداشتن.مصرف کمتر(تو سایت سایپا زده 6.9 ولی اون گفت 6-6.5.گفتم سایت اشتباهه گفت نه.برای اونایی که پرگاز ماشین رو میرونن 6.9 مصرف داره)برام یه مثال دیگه هم زد. گفت مثلا" سربالایی گدوک (قسمتی از مسیر قایمشهر-تهران که حتما" میدونید)رو ریو بسیار نرم وبا کمترین فشار به ماشین طی میکنه ولی تیبا اینطور نیست.ولی این رو هم باید بگم که تیبا خوشکلتره البته از نظره من. و اینکه خیلی صحبتهای دیگه از دودر بازی سایپا داشت و مثلا" میگفت این ریو اون ریوی اصلی که ابتدا وارد شد نیست.گفت 2 تا پروژکتور داشت که برداشتن.دو تا لامپ زنون داشت برداشتن.عایق درب کابوت رو برداشتن.زه در رو وصل نمیکنن و قیمت بسیار بالایی که برای خودرو انتخاب کردن(اونو من موافقم چون تو سایت کیاموتورز بری ریو 2010 با قیمت حدود 12.5 میلیون تومنه با اون کیفیت کیا و ظاهر و داخلی جدید و زیباش ولی این ریو که فکر کنم مال سال 2002 باشه هست 13.5 میلیون) و .... .
حالا از شما خواهش میکنم که من رو راهنمایی کنید و بگید کدوم محصول رو انتخاب کنم واینکه اگه میشه مشخصات اصلی تیبا رو هم برام بنویسید تا از این سردرگمی دربیام.

با تشکر

زیادی تعریف کرده! من فک میکنم به این خاطر گفته ریو چون کسی زیاد ریو نمیخره!! حالا قیمتش هم هر جقدر خوب باشه.دلیلشم معلومه.ولی تیبا هر چقدر افتضاحم باشم بازم روی هوا میبرنش!

قیمت ثبت نامی تیبا رو چند زده بود؟ تحویلش واسه کی هست؟

majidbaba
24-01-2011, 06:57
واینکه اگه میشه مشخصات اصلی تیبا رو هم برام بنویسید تا از این سردرگمی دربیام.

با تشکر

سایت مشخصات تیبا

البته در پستهای قبلی هم موجودهست

vahidreza_sh
24-01-2011, 09:09
سایت مشخصات تیبا

البته در پستهای قبلی هم موجودهست

بله من تو این سایت رفتم ولی نوشته بود 4شیشه برقی که عملا" چنین نیست

---------- Post added at 09:09 AM ---------- Previous post was at 09:06 AM ----------

زیادی تعریف کرده! من فک میکنم به این خاطر گفته ریو چون کسی زیاد ریو نمیخره!! حالا قیمتش هم هر جقدر خوب باشه.دلیلشم معلومه.ولی تیبا هر چقدر افتضاحم باشم بازم روی هوا میبرنش!

قیمت ثبت نامی تیبا رو چند زده بود؟ تحویلش واسه کی هست؟

قیمت تیبا رو گفت 11.5 میلیون و زمان تحویل هم از تیر تا شهریور 90 به انتخاب مشتری با پیش پرداخت از 5-8 میلیون با سود 14درصد.

در مورد ریو هم گفت که خودش ریو داره و راحت میتونست عوض کنه و تیبا بگیره ولی گفت کیفیت ریو چیز دیگه ای هست و در مورد بازار فروش هم بر خلاف شما گفت که ریو رو تو هوا میبرن ولی تیبا اینطور نیست

ali1323
24-01-2011, 09:19
باحالا از شما خواهش میکنم که من رو راهنمایی کنید و بگید کدوم محصول رو انتخاب کنم واینکه اگه میشه مشخصات اصلی تیبا رو هم برام بنویسید تا از این سردرگمی دربیام.

با تشکر

تيبا
موتور و قدرت

نوع موتور 4 حجم موتور 1.5 (لیتر) حداكثر قدرت 80 اسب بخار در 5500دور در دقیقه حداكثر گشتاور 126 نیوتن متردر4000 دوردردقیقه سوپاپ 2 عدد در هر سیلندر قطر سيلندر x کورس پيستون 75.5×83.6 (میلی متر) نسبت تراكم 10:1 گيربكس 5 دنده دستي شتاب اوليه -
سوخت

ظرفيت مخزن سوخت 41 (لیتر) نوع سوخت بنزين مصرف سوخت در شهر 7.2 لیتر در هر 100 کیلومتر مصرف سوخت در بزرگراه 5.6 لیتر در هر 100 کیلومتر
وزن و ابعاد خارجي

وزن 1013 (کیلوگرم) طول 4105 (میلی متر) عرض 1635 (میلی متر) ارتفاع 1484 (میلی متر)
ريو
موتور و قدرت

نوع موتور 4 حجم موتور 1.5 (لیتر) حداكثر قدرت 97 اسب بخار در 5500دور در دقیقه حداكثر گشتاور 133 نیوتن متردر4500 دوردردقیقه سوپاپ 4 عدد در هر سیلندر قطر سيلندر x کورس پيستون 75.5×83.4 (میلی متر) نسبت تراكم 9.5:1 گيربكس 5 دنده دستي شتاب اوليه -
سوخت

ظرفيت مخزن سوخت 45 (لیتر) نوع سوخت بنزين مصرف سوخت در شهر 7.8 لیتر در هر 100 کیلومتر مصرف سوخت در بزرگراه 5.7 لیتر در هر 100 کیلومتر
وزن و ابعاد خارجي

وزن 1040 (کیلوگرم) طول 4240 (میلی متر) عرض 1680 (میلی متر) ارتفاع 1680 (میلی متر) فاصله دو محور 2410 (میلی متر) فاصله چرخ هاي جلو 1430 (میلی متر) فاصله چرخ هاي عقب 1435 (میلی متر)

rgh2
24-01-2011, 10:05
تيبا و ريو 2 ميليون تومن اختلاف قيمت دارن
مسلما ريو بهتر ميشه با اين اختلاف قيمت ،پس ديگه بحثي در مورد اختلاف اين 2ماشين نبايد داشت

artoor32
24-01-2011, 10:54
بله من تو این سایت رفتم ولی نوشته بود 4شیشه برقی که عملا" چنین نیست

---------- Post added at 09:09 AM ---------- Previous post was at 09:06 AM ----------

قیمت تیبا رو گفت 11.5 میلیون و زمان تحویل هم از تیر تا شهریور 90 به انتخاب مشتری با پیش پرداخت از 5-8 میلیون با سود 14درصد.

در مورد ریو هم گفت که خودش ریو داره و راحت میتونست عوض کنه و تیبا بگیره ولی گفت کیفیت ریو چیز دیگه ای هست و در مورد بازار فروش هم بر خلاف شما گفت که ریو رو تو هوا میبرن ولی تیبا اینطور نیست

اگه به گفته دوستمون 2میلیون اختلاف دارن که میشه 13.5 میلیون.البته من 12.5 قیمت داشتم.منم به این خاطر گفتم که با بودجه 13.5یا 12.5 میلیون انتخاب های بهتری میشه داشت! حالا هر کس یه سلیقه ای داره!
با تشکر ازشما
اینم شرایط پیش فروش تیبا و سایر خودروهای سایپا به مناسبت ده فجر

shahab_f
24-01-2011, 11:16
موتورش همون موتوره پرایده که افزایش حجم یافته و نسبت تراکمش بالا رفته و برای انجام این کارهاازیک شرکت آلمانی کمک گرفته شده. یعنی منظوراین که لفظ آلمانی گولتون نزنه

majidbaba
24-01-2011, 12:07
سلام به همه دوستان و آقای بندری که اطلاعات خوبی رو در اختیار سایرین قرار میدن

من تا بحال تو جا های مختلفی با کلمه سفارش یا ویژه یا m2 برخورد کردم ولی تا حالا نفهمیدم که آیا تیبا آپش بندی داره و اگر داره آپشن های انتخابی اون چی هست

اگر کسی اطلاعی داره ممنون میشم پاسخ بده

ارادتمند
مجیدبابا

bandary
24-01-2011, 13:04
تیبا بامدل های m0 ترمز abs بدون ایر بگ
مدل m1 ترمز abs ایر بگ راننده
و مدل m2 ترمز abs و ایبرگ راننده و سرنشین
تولید میشه که توی هیچ کدوم از مدل ها هم شیشیه های عقب برقی نیست!!!!

vahidreza_sh
24-01-2011, 14:27
با تشکر از همه دوستان بابت راهنمایی هاتون.امروز به یه نمایندگی دیگه سر زدم اونا هم گفتن فقط ریو.پس با جمع بندی از شما دوستان عزیز و نظر نمایندگی ها خودروی انتخابی من ریو شد

باز هم از همه شما عزیزان ممنون

cheelia
25-01-2011, 19:01
با سلام خدمت آقای بندری

چند تا سوال داشتم
1-امارهای تولید روزانه مختلفی گفته شده ، میانگین تولید روزانه چند دستگاه تیباست ؟
2- انتخاب مدل های سه گانه با مشتریه یا زوری قالب مشتری میشه
3-تا امروز چند دستگاه تولید شده
4-تا چه تاریخی اگه تولید بشه مدل89حساب میشه و بعد از اون مدل90

vahidreza_sh
25-01-2011, 21:34
با سلام به همه
حالا که انتخابم ریو شد چندتا سوال داشتم.از آقای بندری یا دیگر دوستان میخوام که بنده را راهنمایی کنن.
ابتدا که ریو وارد ایران شد مدلش RS بود که طبق عکسهای توسایت سایپا دستگیرش همرنگ بدنه نبود.آینه ها هم همینطور ولی بعدش مدلش شد LS که تو این مدل دستگیره ها همرنگ بدنه.آینه ها همرنگ بدنه.زه دربها همرنگ بدنه بودند که تو عکسهای سایت سایپا به خوبی مشخصه ولی الان از همرنگ بودن که خبر نیست بلکه زه دربها رو هم برداشتن و وصل نمیکنن و به گفته نمایندگی،شرکت زه درب.پروژکتور.عایق درب کابوت رو جداگانه میفروشه.میخواستم بدونم که چرا اینطور شد؟
در مورد قطعات ریو میخواستم بدونم که آیا تولید داخله یا کره ای هستش چون نمایندگی گفت موتورش پلمپ از کره میاد ولی یکی از دوستان دریکی از پستهای مرتبط با ریو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )گفته بود که بعضی از وسیله ها تولید داخله مثل تسمه تایم که گفته بود بعد از 40000 کیلومتر، کارکردش با خداهه و چون ایران بصورت فابریکی جنس سایپا رو میزاره باید بلافاصله عوض کنی و کره ای بندازی و این حرف با حرف نمایندگی که گفت موتور پلمپه تناقض داره؟
در مورد گیربکس هم بگید که ساخت کجاهه.من شنیدم که وارداتی از چین میاد درسته؟
همینطور در مورد سایر قطعات مثل کولر.شیشه بالابر. و بلبرینگ.پلس و سایر قطعات اصلی دیگه.
با تشکر

bryan1
26-01-2011, 08:09
با سلام به همه
حالا که انتخابم ریو شد چندتا سوال داشتم.از آقای بندری یا دیگر دوستان میخوام که بنده را راهنمایی کنن.
ابتدا که ریو وارد ایران شد مدلش RS بود که طبق عکسهای توسایت سایپا دستگیرش همرنگ بدنه نبود.آینه ها هم همینطور ولی بعدش مدلش شد LS که تو این مدل دستگیره ها همرنگ بدنه.آینه ها همرنگ بدنه.زه دربها همرنگ بدنه بودند که تو عکسهای سایت سایپا به خوبی مشخصه ولی الان از همرنگ بودن که خبر نیست بلکه زه دربها رو هم برداشتن و وصل نمیکنن و به گفته نمایندگی،شرکت زه درب.پروژکتور.عایق درب کابوت رو جداگانه میفروشه.میخواستم بدونم که چرا اینطور شد؟
در مورد قطعات ریو میخواستم بدونم که آیا تولید داخله یا کره ای هستش چون نمایندگی گفت موتورش پلمپ از کره میاد ولی یکی از دوستان دریکی از پستهای مرتبط با ریو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )گفته بود که بعضی از وسیله ها تولید داخله مثل تسمه تایم که گفته بود بعد از 40000 کیلومتر، کارکردش با خداهه و چون ایران بصورت فابریکی جنس سایپا رو میزاره باید بلافاصله عوض کنی و کره ای بندازی و این حرف با حرف نمایندگی که گفت موتور پلمپه تناقض داره؟
در مورد گیربکس هم بگید که ساخت کجاهه.من شنیدم که وارداتی از چین میاد درسته؟
همینطور در مورد سایر قطعات مثل کولر.شیشه بالابر. و بلبرینگ.پلس و سایر قطعات اصلی دیگه.
با تشکر

فکر کنم این قسمت مربوط به خودروی تیبا هست و سئوالات در مورد خودروهای دیگه باید در قسمتهای دیگه سایت مطرح بشه.:angry:

majidbaba
26-01-2011, 13:07
فکر کنم این قسمت مربوط به خودروی تیبا هست و سئوالات در مورد خودروهای دیگه باید در قسمتهای دیگه سایت مطرح بشه.:angry:
این همه خشونت لازم نیست!!!

این موضوع باید توسط مدیر انجمن اصلاح بشه و اگر انجمن یا تاپیکی برای ریو وجود داره ، ارسال این دوست عزیزمون رو به اون تاپیک بفرستن و ایشون رو به اون سمت راهنمائی کنن

bryan1
26-01-2011, 15:29
این همه خشونت لازم نیست!!!

این موضوع باید توسط مدیر انجمن اصلاح بشه و اگر انجمن یا تاپیکی برای ریو وجود داره ، ارسال این دوست عزیزمون رو به اون تاپیک بفرستن و ایشون رو به اون سمت راهنمائی کنن

خشونتی در کار نیست ولی حرفی اگر درست هست باید بپذیریم. وقتی طبق قوانین صحبتی گفته میشه آیا به نظر شما حتما مدیر انجمن باید تذکر بدن ؟

vahidreza_sh
26-01-2011, 18:04

با سلام.باشه دوست عزیز قسمت مربوط به ریو رو پیدا کردم وسوالم رو اونجا میپرسم

majidbaba
27-01-2011, 06:53
حتما مدیر انجمن باید تذکر بدن ؟

تا وقتی امکان جابجائی ارسال ها وجود داره تذکر لازم نیست!
تذکر در یک جمع یا گروه کلمه مناسبی نیست و باید دیگران را راهنمائی کرد نه اینکه تذکر داد

---------- Post added at 06:53 AM ---------- Previous post was at 06:50 AM ----------

آقای بندری
دوست عزیز
سلام

به نظر شما که از نزدیک شاهد تولید هستید آیا واقعا تیبا ارزش چهار میلیون تومان اضافه تر نسبت به پراید رو داره؟
و آیا با این قیمت میتونه بازار خوبی رو در آینده داشته باشه؟

با تشکر
مجیدبابا

majidbaba
27-01-2011, 06:59

دوستان به نظر شما این نوع آپشن در سال 2011 یه کم قابل تامل نیست؟؟؟!!

به نظر من که اینها بدیهیات یا پیش پا افتاده ترین و الزامی ترین امکانات یک خودرو هست و نباید اون ها رو به عنوان آپشن یا امکانات اضافی لحاظ کنن!!

البته حتما یه آپشن جدید هم به خاطر برقی کردن دوتا شیشه عقب میخوان بدن بیرون؟؟؟!!!!!

با تشکر مجدد از دوستمون آقای بندری

irinn65
28-01-2011, 02:16
باتوجه به اینکه خودروی ملی هستش پس قطعات ارزانتر و سریعتر و راحتر بدست میاد نسبت به ریو....

mostafabad2007
28-01-2011, 10:50
با سلام میخواستم بدونم قیمت چند هست این تیبا

سعید6
28-01-2011, 13:32
با سلام میخواستم بدونم قیمت چند هست این تیبا

13 میلیون ناقابل

miljn69
28-01-2011, 19:49
این ماشین هیکلش واقعا قناصه ...:31:
انگار غوز داره ...باید رو بدنش بیشتر کار میشد...نسبت به پولشم که اصلا نمی ارزه

bandary
28-01-2011, 20:43
تا وقتی امکان جابجائی ارسال ها وجود داره تذکر لازم نیست!
تذکر در یک جمع یا گروه کلمه مناسبی نیست و باید دیگران را راهنمائی کرد نه اینکه تذکر داد

---------- Post added at 06:53 AM ---------- Previous post was at 06:50 AM ----------

آقای بندری
دوست عزیز
سلام

به نظر شما که از نزدیک شاهد تولید هستید آیا واقعا تیبا ارزش چهار میلیون تومان اضافه تر نسبت به پراید رو داره؟
و آیا با این قیمت میتونه بازار خوبی رو در آینده داشته باشه؟

با تشکر
مجیدبابا

باتوجه به اینکه خودروی ملی هستش پس قطعات ارزانتر و سریعتر و راحتر بدست میاد نسبت به ریو....
سلام دوستان
بله نسبت به پراید به نظر من ارزش اضافه پرداخت 4 میلیون تومن رو داره ولی اگه خودم باشم از سایپا ریو از ایران خودرو 206 تیپ3
اتفاقا قطعات این خودرو به سختی گیر میاد چون قطعه مشترک با ریو داره و این که چون قطعات فعلا فقط برای خط تولید ساخته میشه قطعات یدکی به شدت کمه و سایپا یدک مثل مرغ سر کنده این کارخونه اون کارخونه دنبال قطعات میگرده تا جواب ماشین هایی که تو نمایندگی ها خاک میخوره رو بده!!!!

rgh2
29-01-2011, 11:02
اين ماشين تازه اول راهه
مثل سمند و ال 90
اونا هم اولش اينطوري بودند قطعه به سختي پيدا ميشد و گران
2سال طول ميكشه تا جا بيوفته

cheelia
29-01-2011, 21:57
با سلام خدمت آقای بندری

چند تا سوال داشتم
1-امارهای تولید روزانه مختلفی گفته شده ، میانگین تولید روزانه چند دستگاه تیباست ؟

bandary
30-01-2011, 05:05
با سلام خدمت آقای بندری

چند تا سوال داشتم

1 مراجعه به صفحات قبل تاپيك
2 فكر كنم با مشتري باشه
3 مراجعه به تايپك
4 اينم هنوز معلوم نيست

ali1323
30-01-2011, 09:02
اين ماشين تازه اول راهه
مثل سمند و ال 90
اونا هم اولش اينطوري بودند قطعه به سختي پيدا ميشد و گران
2سال طول ميكشه تا جا بيوفته
مگه بعد از حدود 4 سال الان قطعات ال90 راحت گير مياد؟
فقط خدا نكنه تصادف كني يا كوچكترين قطعه از ماشين مشكل پيدا كنه

majidbaba
31-01-2011, 09:06

سلام
آقای بندری راستی یادم رفت بپرسم
قیمت تیبا که 11.700.000 اعلام شده

این قیمت برای m2 هست یا نه قیمت m0 هستش و آپشن هائی که فرمودید به این قیمت اضافه میشه

---------- Post added at 09:06 AM ---------- Previous post was at 09:05 AM ----------

دوستان عزیز
abs پژو405 که خوب عمل نمیکنه و اکثر کسانی که سال 88 و 89 پژو خریدن از ترمزش رضایت کامل ندارن یکیش برادر خودم!!
لطفا بفرمائید کیفیت abs تیبا چطوره؟

farshid gandomi
31-01-2011, 10:29
ابراز تاسف ميكنم براي خودم كه دلخوش به ماشيني شدم كه نه آن را ديده بودم و نه اطلاعات موثقي از اون داشتم.و با اين اوصاف اقدام به ثبت نام كردم كه در واقع بازيچه ترفندهاي زيركانه سايپا شدم. نزديك به 22 ماه از تاريخ ثبت نام ما گذشته ولي هنوز خبري نيست . نه سيستمي كه پيگير مشكلات و بد قوليهاي سايپا باشد وجود دارد و نه ديگر انگيزه اي براي صبر كردن . بي شرمي را به جايي رسانده اند كه هنوز تعهدات قبلي خود را پاس ننموده اقدام به ثبت نام مجدد كرده اند . و بي منطق تر آنكه وزارت صنايع و معادن هم مجوز پيش فروش را تاييد نموده و هيچ گونه اهرم فشاري بر روي سايپا اعمال نميكند.و بدا به حال افرادي كه ميخواهند خود را به دست تقدير سايپا بسپارند. واقعا جاي افسوس دارد..

rgh2
31-01-2011, 12:03
ابراز تاسف ميكنم براي خودم كه دلخوش به ماشيني شدم كه نه آن را ديده بودم و نه اطلاعات موثقي از اون داشتم.و با اين اوصاف اقدام به ثبت نام كردم كه در واقع بازيچه ترفندهاي زيركانه سايپا شدم. نزديك به 22 ماه از تاريخ ثبت نام ما گذشته ولي هنوز خبري نيست . نه سيستمي كه پيگير مشكلات و بد قوليهاي سايپا باشد وجود دارد و نه ديگر انگيزه اي براي صبر كردن . بي شرمي را به جايي رسانده اند كه هنوز تعهدات قبلي خود را پاس ننموده اقدام به ثبت نام مجدد كرده اند . و بي منطق تر آنكه وزارت صنايع و معادن هم مجوز پيش فروش را تاييد نموده و هيچ گونه اهرم فشاري بر روي سايپا اعمال نميكند.و بدا به حال افرادي كه ميخواهند خود را به دست تقدير سايپا بسپارند. واقعا جاي افسوس دارد..

كاملا تائيد ميشه

جالب اينكه دنياي اقتصاد نوشته تيبا حدودا 2500 تا توليد شده
و سايپا گفته كه 10000 نا پيش فروش 2سال پيش رو تا پايان امسال تحويل ميده
واقعا خنده داره
هرچي به سايپا فحش و بدوبيراه بگن حقشه ..واقعا شركت دزديه .صهيونيست اينطور كلاهبرداري نميكنه!!!!!!!!!!!!!!!!

Ali_Reza_Nazari
31-01-2011, 12:49
سلام
من توي تعويض پلاك كار مي كنم
از نزديك ديدم
ماشين زيبا و خوبي بود

bryan1
31-01-2011, 15:34
سلام
من توي تعويض پلاك كار مي كنم
از نزديك ديدم
ماشين زيبا و خوبي بود

الحمدا..
حداقل یک نفر پیدا شد از این ماشین تعریف کنه...

molaali
31-01-2011, 19:09
..................

Namdarian
31-01-2011, 21:33
الحمدا..
حداقل یک نفر پیدا شد از این ماشین تعریف کنه...
با سلام . هیچکس نگفته ماشین بدی است . هر کی گفته غ ل ط کرده :31: .
شوخی بود .

ولی این جدی : مسأله اینستکه این ماشین فقط قابل مقایسه با پراید است و یکمی از ان بهتر است
ولی با قیمتی که دارد اصلاً و ابداً قابل مقایسه با پراید یا هیچکدام از ماشینهای تولید داخل نیست و اینجوری بهیچوجه ارزش نگاه کردن هم ندارد !
به کسانیکه این را خریدند توهین نشود ولی واقعیت اینست که هر کی با قیمت نقد فعلی این را خریده یا از روی ناچاری دو سال در نوبت بوده یا از فنی ماشین بی خبر است یا دنبال یک چیز جدید هر چند چرند و مزخرف باشد بوده و یا بدلیل بی سلیقگی مادرزادی از قیافه ی بشدت منگولانه اش خوشش امده
یعنی در این رنج قیمت اصلاً ارزش خرید ندارد . اگر قیمتش معادل پراید میبود ارزش خرید داشت
در این رنج قیمتی که دارد لوگان یا 206 هر چند دست دو باشد 1000 برابر شرف دارد . با تشکر

majidbaba
01-02-2011, 07:00
هرچي به سايپا فحش و بدوبيراه بگن حقشه ..واقعا شركت دزديه .صهيونيست اينطور كلاهبرداري نميكنه!!!!!!!!!!!!!!!!

با سلام . هیچکس نگفته ماشین بدی است . هر کی گفته غ ل ط کرده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .
شوخی بود .

به کسانیکه این را خریدند توهین نشود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(منظور این نیست که کسانی که تیبا دارن یا تو نوبت هستن بی سلیقه مادرزاد و منگول هستن ، منظور نویسنده اصلا این نبوده)!!!!!!!!!!!!!!!!!البته من که نفهمیدم منظور نویسنده به غیر از این چی بوده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ولی واقعیت اینست که هر کی با قیمت نقد فعلی این را خریده یا از روی ناچاری دو سال در نوبت بوده یا از فنی ماشین بی خبر است یا دنبال یک چیز جدید هر چند چرند و مزخرف باشد بوده و یا بدلیل بی سلیقگی مادرزادی از قیافه ی بشدت منگولانه اش خوشش امده

دوستان عزیز با وجود نارضایتی عمومی که مردم نسبت به خودروسازان داخلی دارند ولی باید عرض کنم استفاده از کلمات نامناسب فقط تاپیک را از هدفش دور میکند و این را بدانید که در این تاپیکها نمیشود مشکلات موجود در مملکت را حل و فصل کرد

اینجا مکانی برای طرح سوال و استفاده از اطلاعات دیگران هست

ارادتمند
مجیدبابا

bandary
01-02-2011, 07:23
سلام
آقای بندری راستی یادم رفت بپرسم
قیمت تیبا که 11.700.000 اعلام شده

این قیمت برای m2 هست یا نه قیمت m0 هستش و آپشن هائی که فرمودید به این قیمت اضافه میشه

---------- Post added at 09:06 AM ---------- Previous post was at 09:05 AM ----------

دوستان عزیز
abs پژو405 که خوب عمل نمیکنه و اکثر کسانی که سال 88 و 89 پژو خریدن از ترمزش رضایت کامل ندارن یکیش برادر خودم!!
لطفا بفرمائید کیفیت abs تیبا چطوره؟
فعلا كه همه ثبت نامي ها m2 تحويل داده ميشه از ثبت نام سري جديد خبري ندارم
متاسفانه و يا خوشبختانه تيبا ترمز خيلي تيزهست با كوچكترين اشاره اگر حواستون نباشه ميريد تو شيشيه جلو
دوستاني كه تحويل گرفتن ميتونن تست كنند

rgh2
01-02-2011, 09:36
دوستان عزیز با وجود نارضایتی عمومی که مردم نسبت به خودروسازان داخلی دارند ولی باید عرض کنم استفاده از کلمات نامناسب فقط تاپیک را از هدفش دور میکند و این را بدانید که در این تاپیکها نمیشود مشکلات موجود در مملکت را حل و فصل کرد

اینجا مکانی برای طرح سوال و استفاده از اطلاعات دیگران هست

ارادتمند
مجیدبابا

عزيز بابا
بايد مسئولين سايپا و ديگران بفهمن كه مردم ميفهمند
بالاخره از همين جاها به گوششون ميرسه

farshid gandomi
01-02-2011, 09:41

bryan1
01-02-2011, 09:43
با سلام . هیچکس نگفته ماشین بدی است . هر کی گفته غ ل ط کرده :31: .
شوخی بود .

ولی این جدی : مسأله اینستکه این ماشین فقط قابل مقایسه با پراید است و یکمی از ان بهتر است
ولی با قیمتی که دارد اصلاً و ابداً قابل مقایسه با پراید یا هیچکدام از ماشینهای تولید داخل نیست و اینجوری بهیچوجه ارزش نگاه کردن هم ندارد !
به کسانیکه این را خریدند توهین نشود ولی واقعیت اینست که هر کی با قیمت نقد فعلی این را خریده یا از روی ناچاری دو سال در نوبت بوده یا از فنی ماشین بی خبر است یا دنبال یک چیز جدید هر چند چرند و مزخرف باشد بوده و یا بدلیل بی سلیقگی مادرزادی از قیافه ی بشدت منگولانه اش خوشش امده
یعنی در این رنج قیمت اصلاً ارزش خرید ندارد . اگر قیمتش معادل پراید میبود ارزش خرید داشت
در این رنج قیمتی که دارد لوگان یا 206 هر چند دست دو باشد 1000 برابر شرف دارد . با تشکر

اصلا هم اینجور که شما میفرمایید نیست . البته ظاهر که سلیقه ای هست ، ممکن شما خوشتون نیاد ولی کسی دیگه خوشش بیاد . اگر ملاک ظاهر باشه اید باید بگم ال 90 خیلی قیافش بقول شما منگول تر میزنه و از نمای جلو هم از ریو که مثل قورباغه هست خیلی بهتره .

ولی از لحاظ کیفیت موتور و قطعات و امکانات ، هم شما هرچقدر پول بدید آش میخورید . چیزیکه بنظر میآد از لحاظ موتور چیزی مابین پراید و ریو هست . پس قیمتش هم بایستی بین قیمت این دو ماشین باشه . ابته بین پرایدی که ترمز abs و ریوی که مجهز یه ترمز abs و کیسه هوا باشه .

hamed malekpour
01-02-2011, 12:11
ماشین دل ربایی نیست یه جوریه آدم ازش متنفر می شه وقتی بهش نگاه می کنه.

Переклад не
01-02-2011, 12:33
اصلا هم اینجور که شما میفرمایید نیست . البته ظاهر که سلیقه ای هست ، ممکن شما خوشتون نیاد ولی کسی دیگه خوشش بیاد . اگر ملاک ظاهر باشه اید باید بگم ال 90 خیلی قیافش بقول شما منگول تر میزنه و از نمای جلو هم از ریو که مثل قورباغه هست خیلی بهتره .

ولی از لحاظ کیفیت موتور و قطعات و امکانات ، هم شما هرچقدر پول بدید آش میخورید . چیزیکه بنظر میآد از لحاظ موتور چیزی مابین پراید و ریو هست . پس قیمتش هم بایستی بین قیمت این دو ماشین باشه . ابته بین پرایدی که ترمز abs و ریوی که مجهز یه ترمز abs و کیسه هوا باشه .
ببینید کیسه ی هوا چقد بدبخ شده که رو پراید هم نصبیدنش:دی
تیبا 5 تا 6 تمن می ارزه اگه قیمتش بیشتر از این باشه باید بگم که نباید باشه:دی
این ایران خودرو و سایپا مملکتو به .... کشیدن لعنتایا

bryan1
01-02-2011, 15:53
در آپشن های این خودرو ، سيستم تهويه مطبوع اتوماتيك هم ذکر کرده ....آیا واقعاً اینطوره؟

irinn65
02-02-2011, 02:48
13 میلیون ناقابل
خیر قیمت در بازار ازاد12تا12300تومان خریدو فروش میشه...ریو14100معامله میشه
__________________________________________________ ____
دوستان اگر تیبا ندارید خواهشا انتقاد بی مورد نکنید تا کسانی که ثبت نام کردن دلسرد بشوند!
من حتی داخلشم نشستم ماشین خوبی میومد همینطور که گفتم صدای موتورش مانند ال90بود قطعات داخل کاملا شبیه ریو بود و جا دار با پراید اصلا نباید مقایسه بشه....

امير موسر
02-02-2011, 09:19
من حتی داخلشم نشستم ماشین خوبی میومد همینطور که گفتم صدای موتورش مانند ال90بود قطعات داخل کاملا شبیه ریو بود و جا دار با پراید اصلا نباید مقایسه بشه....

عزیز ! کجای صدای موتورش شبیه ال نوده !؟! من خودم داشتم تیبارو صدای موتورش که خیلی سر درده چه در حالت در جا و چه موقع حرکت که گوش پاره کن میشه ! ال نود حالت درجاش اصلا احساس نمیکنی که موتور روشن تو حرکت هم صداش خیلی خیلی کمتر از تیباس ! اصلا با ال نود مقایسش نکن !

Namdarian
02-02-2011, 12:45
دوستان اگر تیبا ندارید خواهشا انتقاد بی مورد نکنید تا کسانی که ثبت نام کردن دلسرد بشوند!

با سلام . بی مورد یا بامورد بودن انتقاد را شما کار نگیرید . هنوز ازادی بیان اینقدر وجود دارد که ملت نظراتشان را بگویند !

عجب استدلالی ! چون شما برای لحظه ای داخلش نشستی و خوشت امده پس ماشین خوبی است و همه باید تعریف کنند ؟ !

سعید6
02-02-2011, 13:50

قیمت بازار آره ولی همه نمایندگیها بین 12900 تا 13100 گذاشتن..... !!!

---------- Post added at 03:50 PM ---------- Previous post was at 03:47 PM ----------

عزیز ! کجای صدای موتورش شبیه ال نوده !؟! من خودم داشتم تیبارو صدای موتورش که خیلی سر درده چه در حالت در جا و چه موقع حرکت که گوش پاره کن میشه ! ال نود حالت درجاش اصلا احساس نمیکنی که موتور روشن تو حرکت هم صداش خیلی خیلی کمتر از تیباس ! اصلا با ال نود مقایسش نکن !

تیبارو نه با پراید مقایسش کنید نه با ال نود

تیبافقط باید با تیبا مقایسه شود:27:

ali1323
03-02-2011, 10:16
تولید 2478 دستگاه «تیبا» تا پایان دی ماه 89
پرشین خودرو: شرکت سایپا تا پایان دی ماه امسال موفق به تولید دو هزار و 478 دستگاه خودرو "تیبا" شد.
به گزارش خبرنگار «پرشین خودرو»، مقایسه تولید تجمعی دی ماه شرکت سایپا نشان می دهد که این شرکت خودروسازی با تولید 320 هزار و 95 دستگاه انواع خودرو در این مدت موفق به 19 درصد رشد نسبت به 10 ماهه سال 88 شده است.
سایپا در 10 ماهه منتهی به دی ماه سال گذشته 268 هزار و 699 دستگاه انواع خودرو تولید کرده بود.
براساس این گزارش، تا پایان دی ماه امسال 297 هزار و 152 دستگاه انواع پراید در سایپا تولید شده که نسبت به تولید در دوره مشابه سال قبل با 243 هزار و 506 دستگاه، از 22 درصد رشد تولید خبر می دهد.
تولید خودرو ریو نیز در این مدت 17 درصد رشد داشته و از 13 هزار و 356 دستگاه طی 10 ماهه سال 88 به 15 هزار و 646 دستگاه تا پایان دی ماه امسال رسیده است.
یادآور می شود که سایپا در 10 ماهه منهی به پایان دی ماه سال 88 تنها 52 دستگاه خودرو "تیبا" تولید کرده بود.

سعید6
03-02-2011, 19:05
منتظر روزی هستیم که ورژن دوم تیبا تولید بشه (مدل کامل تیبا با رفع ایرادها)

cheelia
03-02-2011, 22:05
جالبه دو سال از مردم پیش دریافت گرفتن و با یک سال تاخیر دارن تحویل می دن
تازه ودیعه دوم که پرداخت کنی حدود یک ماه بعد تحویل می دن

و جالب تر اینکه هنوز حدود8000خودرو تعهدات دارن باز هم ثبت نام می کنن

--توی تمام کشورها خودرو گذاشته تمام قسط کسی نمی خره چون رقابت هست ولی توی کشور ما باید 2سال پول بریزی به حساب تا اول کارخانه توی کاشان تاسیس کنند و بعدش بیان بعد از 2سال تازه 20درصد تعهدات خودشون رو عملی کنن

-------

cheelia
03-02-2011, 22:06
تازه کیفیت خودرو هم بدلیل عجله کاری و سرهم بندی در حد خودروهای هندی هم نیست

irinn65
04-02-2011, 15:11
شاید برای شما ایراد داشته چون من تو کوچه هم حتی وقتی که گاز میداد صداش خیلی کم بود....

با سلام . بی مورد یا بامورد بودن انتقاد را شما کار نگیرید . هنوز ازادی بیان اینقدر وجود دارد که ملت نظراتشان را بگویند !

عجب استدلالی ! چون شما برای لحظه ای داخلش نشستی و خوشت امده پس ماشین خوبی است و همه باید تعریف کنند ؟ !
همه ازادی بیان دارند به شرطی که حرفها منطقی و درست باشه....نه اینکه یه ایراد کوچیک میبینند اینقدر بزرگش میکنند تا کسی که داره میخره منصرف شه!
من نگفتم اونقدرام ماشین خوبیه نسبت به قیمت خودروی نسبتا بهتریه در ضمن نباید انتظار زیادی داشت پس نسبتا ماشین خوبیه...
__________________________________________________ _____________________________

به گزارش سایپانیوز این خودروی زیبا اولین فرزند پیکره گروه خودروسازی سایپا می باشد که ماحصل تلاش، مهندسی و طراحی داخلی گروه سایپا و اولین خودروی کاملاً ایرانی کشور محسوب می شود و طی برنامه ریزی انجام گرفته در آینده ای نزدیک تحویل بیشتر آن به مشتریان عزیز آغاز می گردد.
در این زمینه مهندس آقامحمدی مدیرعامل شرکت تولید خودرو سایپا کاشان و مدیر پروژه راه اندازی این خودرو در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار سایپانیوز اظهار داشت: این خودرو که تمامی استانداردهای اجباری در آن لحاظ شده است در شرایطی آماده تحویل به هموطنان گرامی است که دارای کیفیت مطلوب و ایده آل و با امکانات متنوع بوده که پس از کارگروهی شرکت های سایپا، سایپا کاشان، مگاموتور، قالب های بزرگ صنعتی سایپا، سازه گستر و مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا به نتیجه رسیده است.
وی افزود: در این پروژه تلاش شده تا حد امکان حداکثر توقعات و احتیاجات خانواده های ایرانی در این محصول لحاظ شود و خودرویی زیبا، راحت و مطابق با ذائقه ایرانی را در اختیار هموطنان عزیز قرار دهیم.
مدیرعامل سایپا کاشان اظهار داشت:تیبا در جاده های کشور به تردد در خواهند آمد و تا پایان سال تلاش خواهد شد تمامی تعهدات گروه در خصوص تحویل تیبا به تمامی مشتریان برآورده شود.
آقامحمدی گفت: خودروی کاملاً ایرانی تیبا برای گروه خودروسازی سایپا اولین گام در راستای فرهنگ «تولدی دوباره» و ترویج روحیه نوآوری و پدید آمدن طرح های نو و جدید در راستای سربلندی و ارتقای صنعت کشور است و براستی می توان گفت تیبا برگ زرینی در صنعت کشور محسوب می شود که برای رسیدن آن به سرمنزل مقصود تلاش های فراوانی صورت گرفته است.
مدیرعامل سایپا کاشان ضمن تقدیر از نیروی انسانی توانمند گروه در همراهی این پروژه اظهار داشت: تمام تلاش و همت خود را بکار می گیریم تا این محصول ارزشمند را روز به روز بهبود و ارتقا بخشیم و در نهایت با همت و کاری مضاعف شاهد حضور این خودروی کاملاً ایرانی در بازار های جهانی باشیم و نوای دلنشین صنعت نوآور ایرانی در اکثر کشورهای جهان شنیده شود و بار دیگر توانمندی و پتانسل متخصصان ایرانی به تمام جهان اثبات شود.
وی ساماندهی مناسب و هم سو کردن تمام توانایی های شرکت های مختلف گروه را از دیگر عوامل موفقیت این پروژه برشمرد و افزود: امیدواریم این خودرو با توجه به کیفیت مطلوب و قیمت مناسب آن و برنامه ریزی های صورت گرفته بتواند خواسته های هموطنان گرامی را برآورده سازد.
مهندس ناصر آقامحمدی در پایان از تلاش و ممارست کلیه مدیران و کارکنان خدوم گروه و پرسنل شرکت سایپا کاشان و نیز راهنمایی های ارزنده مهندس پوستین دوز مدیرعامل محترم گروه در به نتیجه رسیدن این پروژه تقدیر و تشکر کرد.

Namdarian
04-02-2011, 16:05
من نگفتم اونقدرام ماشین خوبیه نسبت به قیمت خودروی نسبتا بهتریه در ضمن نباید انتظار زیادی داشت پس نسبتا ماشین خوبیه...

نه با این قیمت . یعنی رنج قیمت 7 الی نهایت 9 تومان فول آپشن میارزد نه بیشتر .

به گزارش سایپانیوز این خودروی زیبا اولین فرزند پیکره گروه خودروسازی سایپا می باشد که ماحصل تلاش، مهندسی و طراحی داخلی گروه سایپا و اولین خودروی کاملاً ایرانی
مردم را چی گیر اوردند ؟ :41: اولاً سایپا نیوز از کجا سر براورده ؟ دوماً خودروی زیبا و اولین خودروی کاملاً ایرانی را خیلی باحال امد ! :31:
بقول یک حکیمی : مردم دروغهای کوچک را باور نمیکنند ولی دروغهای بزرگ را باور میکنند ! :31:

mohamad skystar
05-02-2011, 00:37
از نطر طراحی اتاق که نمره صفر هم نمیگیره اما فنی شاید.
وافعا دور از انتظار بود.

rgh2
05-02-2011, 10:47
انصافا از نظر قيافه از l90 و پرايد خيلي بهتره
ولي از همه مهمتر تيبا بايد از نظر فني نقد بشه!!!!

bryan1
05-02-2011, 16:54
انصافا از نظر قيافه از l90 و پرايد خيلي بهتره
ولي از همه مهمتر تيبا بايد از نظر فني نقد بشه!!!!

دقیقاً.......

---------- Post added at 06:54 PM ---------- Previous post was at 06:51 PM ----------

دوست عزیز اشکال نداره.....ما ایرانیها چیزیکه خوب بلدیم انتقاد کردنه !!!

cheelia
05-02-2011, 23:51
کسی می دونه سری اول مینیاتور چند رنگ تولید شده ؟

Ali_Reza_Nazari
07-02-2011, 10:19
من سفيدش رو ديدم

سعید6
07-02-2011, 10:28
من سفيدش رو ديدم

زیارتتون قبول

rgh2
07-02-2011, 11:37
من سفيدش رو ديدم

زیارتتون قبول

باحال بود
اين تاپيك هم كمدي شده

mahyar2525
08-02-2011, 12:54
به نظر من ماشين خوبيه.ديگه از پرايد بهتره كه...........

mood-600
08-02-2011, 14:12
در پست های قبلی گفته شده سفیدش بیشتر سفارش میشه
این رنگ سفید هم برای خودش یه کلاسی داره ها !!!!!:20::31:

ali1323
09-02-2011, 15:35
در صدد هستيم تا روي تيبا " برچسب خودروي سبز" نصب کنيم

به گزارش خبرگزاري محيط زيست ايران، رييس اداره محيط زيست سايپا با اعلام اين مطلب افزود:" اراده سايپا بر اين است تا همه محصولاتش استانداردهاي آلايندگي را دارا باشد اما در اين ميان تيبا سمبل توليدات سبز سايپا خواهد بود."
مهدي اسماعيلي با تأکيد بر اين که اعمال استانداردهاي کامل آلايندگي روي تيبا مرحله به مرحله صورت مي گيرد ، خاطرنشان کرد:" با نصب برچسب خودروي سبز بر روي تيبا ، اين محصول را بدل به سبزترين خودروي داخلي خواهيم کرد."
اين مقام مسوول در سايپا ادامه داد:" طبعا با اعمال استانداردها ، بهاي تمام شده خودرو نيز افزايش مي يابد اما اگر دوستداران محيط زيست بدانند که تيبا يک خودروي سبز است حاضرند آنرا خريداري کنند."
اسماعيلي با اشاره به اينکه تيبا هم اکنون استاندارد يورو3 را پاس مي کند و قادر به پاس کردن استاندارد يورو4 نيز است ، گفت:" اين خودرو در ميان خودروهاي همکلاس خود سوخت کمتري نيز مصرف مي کند."
با اين حال سايپا روي تيبا برنامه هاي خاص زيست محيطي دارد.
اسماعيلي پيش تر نيز به خبرگزاري محيط زيست گفته بود:" در خودروهاي داخلي از روکشي پلاستيکي براي صندلي ها استفاده مي شود که تجزيه آن در طبيعت حدود 400 سال طول مي کشد اما قصد داريم براي تيبا از روکش تجزيه پذيري استفاده کنيم که تجزيه آن در طبيعت حداکثر 5 سال به طول مي انجامد."
وي همچنين گفته بود:" شرکت سايپا آذين مذاکرات خود با شرکتي که به طور انحصاري واردات اين روکش ها به ايران را در اختيار دارد، آغاز کرده است."

Lamanta
09-02-2011, 15:45
درسته تیبا از پراید بهتره ولی فکر میکنید الان دیگه دیر نیست واسه فروشش ؟
البته بازار ما خیلی تشنست اگه 3 سال دیگه هم بیاد توی اولین پیش فروش مردم همشو می خرن
کاشکی یکم مردم راجع به بازار خودرو درک داشتن ، میتونستن خیلی کارا بکنن.......

Terova
09-02-2011, 23:47
امروز یک تیبا سفید رنگشو دیدم اینقدر ضایع بود زدم زیر خنده بیچاره راننده داشت منو نگاه میکرد خودش داشت خجالت میکشید..

bryan1
10-02-2011, 08:32
امروز یک تیبا سفید رنگشو دیدم اینقدر ضایع بود زدم زیر خنده بیچاره راننده داشت منو نگاه میکرد خودش داشت خجالت میکشید..

سلیقه شما قابل احترامه ولی از نظر من و خیلی های دیگه حداقل از لحاظ ظاهر از ریو و ال 90 بهتره.

سعید6
10-02-2011, 10:20
سلیقه شما قابل احترامه ولی از نظر من و خیلی های دیگه حداقل از لحاظ ظاهر از ریو و ال 90 بهتره.

تیبا کلا ماسین بدی نیست ولی به این قیمت (13) نمی ارزه که هیچ یه جورایی دیوونگیه ولی 10 تومن عالیه

Exir
10-02-2011, 17:57
از پشت خیلی بالا و ناجوره شاید با 2 3 سانت ارتفاع و رینگ و لاستیک بشه قشنگش کرد.

cheelia
10-02-2011, 20:17
روز اولی که ال 90 و سمند هم اومدن خیلی ها بدبین بودن
ولی حالا........

در کل قیمت 10میلیون عالیه و بیشترش نه

irinn65
11-02-2011, 01:59
نه با این قیمت . یعنی رنج قیمت 7 الی نهایت 9 تومان فول آپشن میارزد نه بیشتر .

اگه انقدر بود کسی دنبال پراید روا یا ام وی ام میرفت؟!فقط 2-3میلیون بیشتره امکانات رفاهیش هم بیشتره اتاقش بزرگتره قیافش قابل تحمل تره و خیلی چیزای دیگه.......اینجا ایرانه شاید خارج خودروهای جدیدو زیر10بده اونم باکیفیت اما ایران....

---------- Post added at 01:59 AM ---------- Previous post was at 01:58 AM ----------

از پشت خیلی بالا و ناجوره شاید با 2 3 سانت ارتفاع و رینگ و لاستیک بشه قشنگش کرد.
بلابلابلابا

Namdarian
11-02-2011, 10:58
اگه انقدر بود کسی دنبال پراید روا یا ام وی ام میرفت؟!فقط 2-3میلیون بیشتره امکانات رفاهیش هم بیشتره اتاقش بزرگتره قیافش قابل تحمل تره و خیلی چیزای دیگه.......اینجا ایرانه شاید خارج خودروهای جدیدو زیر10بده اونم باکیفیت اما ایران....

---------- Post added at 01:59 AM ---------- Previous post was at 01:58 AM ----------

بلابلابلابا
با سلام . پس لطفاً این امکانات بیشتر که ارزش 3 میلیون !!!!! بیشتر را در مدل پایه دارد لیست کنید !
دوست عزیز بالا بروید پایین بیایید جز دزدی آشکار چیز دیگری از این ماشین نمیتوانید در بیاورید . کدام برتری نسبت به پراید ؟
قیافه را هم اگر به رأی گیری بگذارید یا نظرات اکثریت را ببینید متوجه میشوید فاجعه ای بیش نیست .
مینیاتور یا تیبا یا هر چی که اسمش را بگذارند یک پروژه ی 100 درصد شکست خورده است . شک نکنید . صد هزار رحمت به سیناد شکست خورده ی کیش خودرو !

vahidreza_sh
11-02-2011, 15:31
دوستان من خودم راجع به تیبا از نمایندگی ها سوال کردم.من بین تیبا و ریو مونده بودم کددومو بگیرم که بالاخره ریو شد.
به قول دوستمون تیبا پروژه صد در صد شکست خوردست.بنا به گفته نمایندگی تیبا قرار بود موتور 16 سوپاپ داشته باشه.قدرتش 100 باشه ولی الان موتور 1500 و قدرت 78.درسته که از پراید قشنگتره ولی به قول نمایندگی اصلا قابل رقابت با ریو نیست.یکی از نمایندگی ها رفته بودم تیبا رو هم اونجا برای نمایش داشت .طرف کاپوتشو زد بالا.بجز موتور بقیه وسیله هاش عینا" مال پراید بوده.(البته موتور هم پرایده ولی تقویت شده)همون رادیاتور.همون کولر و... .کولرش اندازه کف دست میشه یعنی همون کولر بی کیفیت پرایدای جدید.گفتم این چه کولریه؟ گفت تولید داخله دیگه.گفتم حداقل یه دونه با کیفیتتر رو میزاشتن روش.گفت شرکته دیگه.دیگه بقیه شو تا تهش بخونین. ولی خوب داخلیش قشنگنه.بیرونشم بد نیست.صندوقش جاداره.درسته 2 تا ایربگ و ABS داره ولی ابتدایی ترین چیز یعنی 4شیشه برقی(فقط جلو برقیه) و آینه های برقی رو نداره.برای قیمت 10 تا 10.5 ارزش داره و لی برای 12-13 اصلا" وبه هیچ وجه.

redwine
11-02-2011, 16:10
شاید این خودرو برای ابتدای دهه 80 ماشین خوبی بشمار میرفت ولی الان با وجود صنعت پیشرفته خودروی جهان واقعا باعث تأسفه تولید و عرضه همچین ماشینی واسه کشوری که بیش از 4 دهه خودرو مونتاژ کرده و ادعای طراحی و خودرو سازی داره. صد رحمت به خودروسازی های تازه کار چینی...

bryan1
12-02-2011, 08:20
دوستان من خودم راجع به تیبا از نمایندگی ها سوال کردم.من بین تیبا و ریو مونده بودم کددومو بگیرم که بالاخره ریو شد.
به قول دوستمون تیبا پروژه صد در صد شکست خوردست.بنا به گفته نمایندگی تیبا قرار بود موتور 16 سوپاپ داشته باشه.قدرتش 100 باشه ولی الان موتور 1500 و قدرت 78.درسته که از پراید قشنگتره ولی به قول نمایندگی اصلا قابل رقابت با ریو نیست.یکی از نمایندگی ها رفته بودم تیبا رو هم اونجا برای نمایش داشت .طرف کاپوتشو زد بالا.بجز موتور بقیه وسیله هاش عینا" مال پراید بوده.(البته موتور هم پرایده ولی تقویت شده)همون رادیاتور.همون کولر و... .کولرش اندازه کف دست میشه یعنی همون کولر بی کیفیت پرایدای جدید.گفتم این چه کولریه؟ گفت تولید داخله دیگه.گفتم حداقل یه دونه با کیفیتتر رو میزاشتن روش.گفت شرکته دیگه.دیگه بقیه شو تا تهش بخونین. ولی خوب داخلیش قشنگنه.بیرونشم بد نیست.صندوقش جاداره.درسته 2 تا ایربگ و ABS داره ولی ابتدایی ترین چیز یعنی 4شیشه برقی(فقط جلو برقیه) و آینه های برقی رو نداره.برای قیمت 10 تا 10.5 ارزش داره و لی برای 12-13 اصلا" وبه هیچ وجه.

اولا قرار نبود و نیست تیبا با ریو رقابت کنه که حالا موتورش مثل ریو 16 سوپاپ باشه . 206هاچبک هم در مدلهای 2و3 ، موتورش 1360 هست که به اشتباه بعضیا میگن 1400!!! و بعضی های دیگه میگن 1300!!!
و از ریو ضعیفتر ولی خب میبینید ماشین خوب و مورد قبولی هست . نمیشه اینطور مقایسه کرد.

الآن هم با قیمت 11700 ثبت نام میکنن ...13 میلیون نیست قیمتش .
در ضمن به نظر من ظاهرش از ریو خیلی بهتره حداقل!

farshid gandomi
12-02-2011, 09:52
جسارتا اگه كمي با دقت به مطالب گفته شده توسط دوستان دقت كنيم ، متوجه ميشويم كه تا حالا حتي يك نفر پيدا نشده كه از افرادي باشد كه با اين خودرو حداقل يك ماه رانندگي كرده و با اگاهي كامل در مورد اين خودرو اظهار نظر نمايد. با رجوع به 74 صفحه قبل اين استنباط به وجود ميآيد كه يك دور باطل را ملاك خود قرار داده ايم. آيا تاكنون كسي سرعت 120 به بالا اين خودرو را تجربه كرده؟ آيا تاكنون كسي تو اين فصل سرما كولر اين خودرو را چك كرده كه ببينه از پرايد ضعيفتره يا نه؟ آيا كسي از صداي موتور در مقايسه با ساير خودروها حرف زده؟ از كيفيت رنگ و اسپيكرها و نرمي يا خشكي گيربكس در موقع تعويض دنده و ....... مطلب عملي بيان شده؟ ابراز نظر در مورد شكل ظاهري هم يك معظل ديگر در نظرات است. با يك نظر اجمالي به خودروهاي اين رنج قيمتي ايا به نتيجه نميرسيم كه ديگر از پرايد و ريو 405 و 206 و پرشيا.... خسته شده ايم .تا چشم كار ميكند اين خودروهاي تكراري . آيا از لحاظ ظاهر از اين خودروي جديد آي20 هيوندا كه 32 ميليون هم قيمت دارد بدتر است؟اين خودرو كه 12 ميليون بيشتر قيمت ندارد.كاش نظرات خود را طوري بيان كنيم كه باعث زده شدن افراد ثبت نامي نشويم .درد بد قولي هاي سايپا از يك طرف ، نظرات غير كارشناسانه هم از طرف ديگر باعث دلسردي اين افراد شده است. من خودم يكي از اين افراد هستم . ممنون كه تحمل نموديد.

magi1991
12-02-2011, 10:47
سلام ..
من تاحالا اینجا نیومدم..
آلن اومدم دیدم بهس داق شده ..
خاستم نظرم رو بگم..
.
من با ال ۹۰ ، ریو ، ۲۰۶ ، پراید رانندگی کردم..
ریو رو خودمون نداشتیم ..
هفته پیش یکی از دوستام که نمایندگیه سایپا داران تو ملایر ..
قنبری ..
اومد داره خونمون ..
من تاحالا ندیده بودم تیبا .
اول پشتشو دیدم فکر کردم آذین هیوندا ورنا ها هستش ..
بعد دیدم تیبا هست..
گفت که ای اومده امروز منم برداشتم یکی ..
گفتم چقد ؟!
گفت ۱۳ تومان !!!
من گفتم مگه قرار نبود که ۸ میلیون باشه؟!
گفتش که ون زمان که میگفتن ۸ملن هنوز این استاندارد ها اجباری نشده بود ..
و ماشین قرار بود بدونه ایر بگ و ای بی اس باشه ..
دیگه ما نشستیم تو ماشین ..
داشبوردش قشنگ بود ..
به نظرم به ۲۰۶ نمیسرسید ولی از ال نود بهتر بود ..
ما رفتیم گشتی زدیم باش ..
به نظرم میومد که ماشینا با شتابی باشه ..
تا رسیدو م ۱جا خلوت ..
من نشستم ..
اول باش آروم رفتم ..
هسه ۱ ماشینا سبوکو بت میده ..
دگ باده هودودان ۳۰ دیقه ای بود نظرم..
شتابش از ریو و ال نود بالاتره ولی به ۲۰۶ ا تیپ ۵ نمیرسه ..
از نظره ترمز بگم که وقان از ال نود بهتر بود ..
البته ما ال نودمون ای بی اس نبود ..
ترمزش میشه گفت مثه ۲۰۶ بود ...
دیگه فرمون پذیرش هم که حرفی نداشت ..
وقان من ک توو شهر بودم وقان احساسی خوبی داشتم با فرمنش ..
از نظره فنر بندی هم خیلی خوب بود ..
.
تا اینکه دیگه من خصم بشینم عقب ..!!!
وقتی نشستم عقب اولین چیزی که به نظرم باد بود فضای کمه عقبش بود ..
بعدش شیشه بالابارش !!!
نمیدونم چرا سایپا رو این موقو کار نکرده ...
ولی قابله تحمل بود ..
.
درکل من بگم ..
ماشینه خوبی هستش واسه توو شهر ،،.
شاید از نظره موتوری به ال نود یا ۲۰۶ نرسه ،ولی کم نمیاره ..
قیمتشم من نظری ندارم..
چون آلن هم قیمتی ۲۰۶ تپه ۲،۳ هستو ۱ مدله ال نود و ۴۰۵ و سمند ..
زاهرشام خوب واسه ما تازگی داره ..
خیلیا میگن زایست خیلیم میگن قشنگه ..
.
من نظره شخصیم بود اینها ..
.
راستی یادم رفت بگم..
لطفان این ماشین رو با پراید مقایسه نکنید ..

n1360
12-02-2011, 17:35
دوست عزیز ،ما خودمون ماشینو ،تحویل گرفتیم،ازنظر فنی ،شخصی که خودش توکار فنی بوده ویه فنی کاره به ما اطمینان داده ماشین خوبیه،خودشم باقیمت 12/300ازبنگاه خریده
بااینکه سایپا،چوپان دروغگویی بیش نیست ،وباید شیشه های عقب برقی بوده ورینگم اسپرت ،درمورد موتورم که دوستان گفتند فبهتعهداتش عمل نکرد ه ولی ماشینه بدی نیست
انقدر زود قضاوت نکنید ،واونو با پراید مقایسه نکننننننید

vahidreza_sh
12-02-2011, 19:02
اولا قرار نبود و نیست تیبا با ریو رقابت کنه که حالا موتورش مثل ریو 16 سوپاپ باشه . 206هاچبک هم در مدلهای 2و3 ، موتورش 1360 هست که به اشتباه بعضیا میگن 1400!!! و بعضی های دیگه میگن 1300!!!
و از ریو ضعیفتر ولی خب میبینید ماشین خوب و مورد قبولی هست . نمیشه اینطور مقایسه کرد.

الآن هم با قیمت 11700 ثبت نام میکنن ...13 میلیون نیست قیمتش .
در ضمن به نظر من ظاهرش از ریو خیلی بهتره حداقل!

اولا من نگفتم 13 میلیون.گفتم بین 12-13 میلیون.قیمتی هم گفتم نمایندگی سایپا (یه اسم نمایندگی بائو در قائمشهر)بهم داده.گفتم قیمتش چنده؟گفت نقدی 12.700.ضمنا" تو این دوره زمونه موتور 78 اسبی جایی داره؟؟؟ضمنا در مورد قدرتش و کم نیاوردن در سربالایی ها همون نمایندگی گفت در سربالایی گدوک(مسیر بین قائمشهر-تهران) کم میاره.
بله من هم نگفتم با ریو رقابت کنه.منظورم اینه تو این رنج قیمتی که در بالا گفتم فایده ای نداره ولی اگر قیمتش پایینتر باشه صد در صد مورد قبوله. در مورد ظاهرش هم اگه دقت کرده باشین گفتم قابل قبوله(اون بخش از متن که گفتم داشبورد زیبا و...)

ضمنا" بازم تاکید میکنم تمامی نظراتی که گفتم نظرات چند نمایندگی مختلف سایپا بوده و اصلا سلیقه شخصی ملاک نیست.اسامی نمایندگی ها رو هم بهتون میگم و اگه میخوان شمارشون رو هم دربیارین و یا اخواستین بهتون بدم تا مطمئن بشین.همشون داخل قائمشهر هستن: نمایندگی بائو.نمایندگی خدادادی.نمایندگی سایپا شمال

aryaman12
12-02-2011, 20:40
من چند ماه پیش تو شرکت سایپا دو تا بدنه ی خالی تیبا و ریو رو پشت کامیون بالای همدیگر دیدم . کاملا واضح بود که بدنه از ریو کپی شده ولی انصافا تمیز کار کردن، برای بدنه ی ریو با موتور تقویت شده ی پراید بیش تر از 10.5 فولش نمی ارزه.
قیمت گذاری خودرو سازا ی ایرانی به کشش بازار مربوط میشه . تا خریدار هست قیمت بالا میره .

farshad bugatti
13-02-2011, 00:01
سلام ..
من تاحالا اینجا نیومدم..
آلن اومدم دیدم بهس داق شده ..
خاستم نظرم رو بگم..
.
من با ال ۹۰ ، ریو ، ۲۰۶ ، پراید رانندگی کردم..
ریو رو خودمون نداشتیم ..
هفته پیش یکی از دوستام که نمایندگیه سایپا داران تو ملایر ..
قنبری ..
اومد داره خونمون ..
من تاحالا ندیده بودم تیبا .
اول پشتشو دیدم فکر کردم آذین هیوندا ورنا ها هستش ..
بعد دیدم تیبا هست..
گفت که ای اومده امروز منم برداشتم یکی ..
گفتم چقد ؟!
گفت ۱۳ تومان !!!
من گفتم مگه قرار نبود که ۸ میلیون باشه؟!
گفتش که ون زمان که میگفتن ۸ملن هنوز این استاندارد ها اجباری نشده بود ..
و ماشین قرار بود بدونه ایر بگ و ای بی اس باشه ..
دیگه ما نشستیم تو ماشین ..
داشبوردش قشنگ بود ..
به نظرم به ۲۰۶ نمیسرسید ولی از ال نود بهتر بود ..
ما رفتیم گشتی زدیم باش ..
به نظرم میومد که ماشینا با شتابی باشه ..
تا رسیدو م ۱جا خلوت ..
من نشستم ..
اول باش آروم رفتم ..
هسه ۱ ماشینا سبوکو بت میده ..
دگ باده هودودان ۳۰ دیقه ای بود نظرم..
.
تا اینکه دیگه من خصم بشینم عقب ..!!!
وقتی نشستم عقب اولین چیزی که به نظرم باد بود فضای کمه عقبش بود ..
بعدش شیشه بالابارش !!!
نمیدونم چرا سایپا رو این موقو کار نکرده ...
ولی قابله تحمل بود ..
.
درکل من بگم ..
ماشینه خوبی هستش واسه توو شهر ،،.
شاید از نظره موتوری به ال نود یا ۲۰۶ نرسه ،ولی کم نمیاره ..
قیمتشم من نظری ندارم..
چون آلن هم قیمتی ۲۰۶ تپه ۲،۳ هستو ۱ مدله ال نود و ۴۰۵ و سمند ..
زاهرشام خوب واسه ما تازگی داره ..
خیلیا میگن زایست خیلیم میگن قشنگه ..
.
من نظره شخصیم بود اینها ..
.
راستی یادم رفت بگم..
لطفان این ماشین رو با پراید مقایسه نکنید ..

واقعا برای هر تاپیک یک ناظر میخواد تا پست ها رو کنترل کنه!!!
برای نظر شما واقعا متاسفم! لااقال اگه نظر خودتون نبود میگفتم که اشتباهی به عرضتون رسوندن!

شما فکر کنم اون روزاز پیکان پیاده شدی به تیبا میگی شتابش خوبه!
ماشین خیلی کندی هست! دیگه در این مورد بحثی لازم نیست! حالا شما اومدی کنار ریو و تندر قرارش میدی؟؟؟؟؟؟!!!!!
شما یه بار از اول برو ترمز ABS 206 رو تست کن بعد بیا نظر بده (افکار عموم رو به هم نزنید لطفا!)
متاسفم واقعا متاسفم!

farshid gandomi
13-02-2011, 08:30
لطفا شما از تاسف صحبت نكنيد و زود جوش نياريد. اين شما هستيد كه مغرضانه نظر ميديد. و بر اين نظر غير آگاهانه خود تاكيد داريد. قبول يا رد كيفيت اين خودرو چيزي نيست كه با گفته شما بوجود بيايد. چون كاملا واضح است كه به خاطر خالي نبودن عريضه نظري داديد و گرنه معلوم است كه حتي يك لحظه هم با اين خودرو رانندگي نكرده ايد. ديدتان را تصحيح نموده و اين قدر بدبين نباشيد.

bryan1
13-02-2011, 09:58
برای نظر شما واقعا متاسفم! لااقال اگه نظر خودتون نبود میگفتم که اشتباهی به عرضتون رسوندن!

ماشین خیلی کندی هست! دیگه در این مورد بحثی لازم نیست! حالا شما اومدی کنار ریو و تندر قرارش میدی؟؟؟؟؟؟!!!!!
شما یه بار از اول برو ترمز ABS 206 رو تست کن بعد بیا نظر بده (افکار عموم رو به هم نزنید لطفا!)
متاسفم واقعا متاسفم!

اولا کسی که ناظر انجمن هست باید لحن و ادبیات مناسب بکار ببره که شما متاسفانه از از رعایت این مسئله عاجز بودید.

دوماً جای تاسف نیست ، ایشون لطف کردن و نظرشون رو گفتن . و بنظر کمو بیش درست میاد. از فضای کم داخل و ترمز خوب گفتن و عدم شیشه بالابر برقی در عقب گفتن که من خودم هم قبلا شنیده بودم از کسایی دیگه .فکر کنم به اندازه کافی معذرت میخوام معذرت میخوام ( میخوام مثل خودتون صحبت کنم ) انتقادهای مغرضانکه که بعضا اراجیف بودن شنیدیم . ( باز هم عذر میخوام بخاطر بکاربردن این لحن)

aryaman12
13-02-2011, 11:10
چند ی پیش مقاله ای خوندم در مورد تست دو خودرو ی تیبا تو پیست آزادی . تفاوت های فاحشی وجود داشت . تا جایی که یادمه یکیش شتاب مطلوببی داشت و دیگری اصلا جالب نبود .حتی وزن دو خودرو حدود 30 فرق داشت. قدرت موتورش برای این وزن طبیعتا یعنی تو سربالایی به سرحالی ریو نمیره دیگه. در ضمن ریو روزانه 90 الی 100 دستگاه تولید میشه ولی پراید حدود 1300 تا شایدم الان دیگه با احتساب کاشان به 2000 تا رسیده باشه . اگه قراره کسی 12 تمن بده خوب یکم بیشتر بده و ریو بگیره دیگه .

farshad bugatti
13-02-2011, 20:53
لطفا شما از تاسف صحبت نكنيد و زود جوش نياريد. اين شما هستيد كه مغرضانه نظر ميديد. و بر اين نظر غير آگاهانه خود تاكيد داريد. قبول يا رد كيفيت اين خودرو چيزي نيست كه با گفته شما بوجود بيايد. چون كاملا واضح است كه به خاطر خالي نبودن عريضه نظري داديد و گرنه معلوم است كه حتي يك لحظه هم با اين خودرو رانندگي نكرده ايد. ديدتان را تصحيح نموده و اين قدر بدبين نباشيد.

اقا فرشید حق با شماست!
اما شما هم بعضی از واقعیت ها رو باید قبول کنید که من فقط نمیتونم اینجا بگم اگه اسرار داشتید تو پست خصوصی براتون میگم!
یه چیزی رو هم بگم راستش من خودم شخصا تستش نکردم! اما به حد کافی دوست واشنا در این زمینه دارم و از تجربیات همدیگه استفاده میکنیم! و چیزی رو میشنوم میدونم دارم از دهن کی میشنوم و به حرفش ایمان دارم!
من فقط اینجا اومدم هدفم اینه که 2 کلمه یاد بگیرم و کسانی هم که شاید معلوماتش در زمینه خودرو کمه کمکش کنم! وگرنه مشغولیت های زیادی دارم تا بیام اینجا بیخودی وقتمو تلف کنم! بازم ممنون از شما.

اولا کسی که ناظر انجمن هست باید لحن و ادبیات مناسب بکار ببره که شما متاسفانه از از رعایت این مسئله عاجز بودید.
دوماً جای تاسف نیست ، ایشون لطف کردن و نظرشون رو گفتن . و بنظر کمو بیش درست میاد. از فضای کم داخل و ترمز خوب گفتن و عدم شیشه بالابر برقی در عقب گفتن که من خودم هم قبلا شنیده بودم از کسایی دیگه .فکر کنم به اندازه کافی معذرت میخوام معذرت میخوام ( میخوام مثل خودتون صحبت کنم ) انتقادهای مغرضانکه که بعضا اراجیف بودن شنیدیم . ( باز هم عذر میخوام بخاطر بکاربردن این لحن)

اگه شما به انتقاد های من دقت کنید من در مورد اون جمله ای که پر رنگ کردم ایرادی نگرفتم!!
دلیل جوش اوردن من مقایسه این ماشین با ریو و تندر 90 بود ! که واقعا الان هم میگم جای تاسف داره که ایشون چطوری تست کردن!!
فضای قسمت عقبش تنگه قبول دارم چون تو نماینگی خودم نشستم و با اینکه قد بلندم اذیت شدم!
ترمز هاش هم نسبت به پراید خوبه! اما نه اینکه از تندر بهتر باشه!!! اما انصافا صندلیهاش راحتن اینو خودم کاملا حس کردم!
کیفیت ساختشهم نسبت به پراید قابل قبول تر شده! صدای موتور میگن تو داخل اتاق زیاده! که این از معایب اصلی تیبا هست!
شتاب که من در این مورد اصلا صحبت نمیکنم! چون با این که حتی مجلات هم تستش کردن اما من باز در موردش صحبت نمیکنم!
حالا من نظراتیکه در مورد تیبا شنیدم رو گفتم و حالا هم به صورت کلی میگم
نکات مثبت: فرمان نرم - صندلی های راحت - سیستم تعلیق نرم - ترمز خوب (اما نه در حد 206!!!) -
نکات منفی : کیفیت ساخت پایین نسبت به رقبا - سفتی کلاچ - هندلینگ ضعیف - صدای زیاد موتور در داخل کابین!
البته مجله ماشین یه بار یادمه تستش کرده بود نوشته بود فرمانش خلاصی زیادی داره! و فواصل تعویض دنده هاش خیلی نزدیکه!!

virusman
14-02-2011, 00:00
سلام
زودترین تاریخی که دوباره سایپا برای تیبا ثبت نام می کنه کی هست؟

farshid gandomi
14-02-2011, 07:31
آقا فرشاد محترم سلام. من از لحن گفتار خودم خجالت كشيدم. به بزرگواري خودتان به دل نگيريد.در بحثهاي آزاد از اين سوء تفاهمها پيش مياد البته بيشتر اوقات باعث دوستي و الفت بيشتر خواهد شد. قول ميدهم بعد از تحويل خودروي تيبا آنقدر اطلاعات جامع ارائه بدهم كه ديگر جاي شبهه و ترديد وجود نداشته باشد. (به اين خودرو دل خوش كرديم نظر مخالف ميشنويم غيرتي ميشيم...البته من باب شوخي بود)

bryan1
14-02-2011, 08:07
چند ی پیش مقاله ای خوندم در مورد تست دو خودرو ی تیبا تو پیست آزادی . تفاوت های فاحشی وجود داشت . تا جایی که یادمه یکیش شتاب مطلوببی داشت و دیگری اصلا جالب نبود .حتی وزن دو خودرو حدود 30 فرق داشت. قدرت موتورش برای این وزن طبیعتا یعنی تو سربالایی به سرحالی ریو نمیره دیگه. در ضمن ریو روزانه 90 الی 100 دستگاه تولید میشه ولی پراید حدود 1300 تا شایدم الان دیگه با احتساب کاشان به 2000 تا رسیده باشه . اگه قراره کسی 12 تمن بده خوب یکم بیشتر بده و ریو بگیره دیگه .

با این صحبتی که دوستمون کرد پس ممکنه تیبا تا تیبا فرق داشته باشه و باعث بشه کسانی هم که تستش کردن

هر کدام نتایج متفاوتی ارائه بدن!

magi1991
14-02-2011, 11:06

متاسفم واقعا متاسفم!

سلام.
دوسته عزیز ما باید کلا واسع خودمون تاسف بخوریم که باده این همه سال اولین ماشینه تقریبن ملیمون شد تیبا ..
اره ، درسته ، ما ساله ۷۲ پیکان داشتیم ..
پیکان استیشن هم بود ..
همین آلن هم پراید و ۲۰۶ و آزرا تو حیاتمونه..
ندید بدید نیسم ..
ما ساله ۸۳ ۱۳ ، ۱۴ میلیون داشتیم و سمند خریدیم آلن ام ون زمان بود بازم سمند میخریدیم نه تیبا ..
.
بعدشم من بازم میگم که تو شهر بودم با این ماشین نه تو جاده که بخام ABS تست کنم ..
تو شهر که نمیشه ترمز تست کرد ..
واسه تو شاره ترمزش م۳ ۲۰۶ بود ..
و خیلی بهتر از تندر ..
۲۰۶ ما تیپ ۵ هست و ABS داره ..
از نظره شتاب هم خیلی خوب بود ..
دگ تو شهر که شما نمیکهای ۱۲۰ تا بری ..
تسته سرعت توشهر ۰ تا ۸۰ هست که این ماشین خیلی خوب بود .
از تندر هم بهتر بود ..
من تو جاده نبودم ، ولی وقتی شما میگی ماشینه کندی هست دیگه حتمن نباید ببریش تو جاده ..
این ماشین قیمتی حدوده ۱۳ میلیون داره ..
رو رنجه ۱۳ میلیون سمند ۴۰۶ تندر ۲۰۶ ریو لیفان ... داریم که ما باید با این ماشینها مقایسش کنیم نه با پراید ۸ میلیونی..
.
در آخر هم میگم من نظره شخصیم رو گفتم
از این ماشین دفاع نمیخام کنم ..
شما این ماشین رو بخر ..
اینشالله همیشه میلانگش با دلخوشی براتون بچرخه ..

Namdarian
14-02-2011, 14:20

با سلام . نظرات جناب فرشاد خان تأیید میشود . قبلاً هم درباره ی ضعفهای این خودرو بحث شده است ولی بعضیها معلوم نیست روی چه حساب سنگ این خودرو را بیخود به سینه میزنند و در مقابل منتقدین دائماً جبهه میگیرند و انها را به بی اطلاعی متهم میکنند انگار که دارند درباره ی نسل اینده ی بنز کلاس S بحث میکنند که کسی نداند از چه امکاناتی برخوردار است !!!!!!!!
. لحن شما نیز اصلاً جالب نیست پس بیخود به دیگران انگ بیخودی نزنید . با تشکر .

Namdarian
14-02-2011, 14:29
این ماشین از هر لحاظ فقط با پراید قابل مقایسه است و نه بیشتر . اما با توجه به قیمتی که دارد خیلی از پراید پست تر است و تنها برتری ان وجود Air Bag SRS در مدل فول آپشن ان است . وگرنه با قیمتی که دارد به هیچ روی حتی با پراید نیز نمیتواند رقابت کند
مطمئن باشید تا 5 سال دیگر هم صبر کنید بزور میتواند 20 هزار دستگاه بفروشد .

---------- Post added at 04:29 PM ---------- Previous post was at 04:25 PM ----------

سلام.
دوسته عزیز ما باید کلا واسع خودمون تاسف بخوریم که باده این همه سال اولین ماشینه تقریبن ملیمون شد تیبا ..
اره ، درسته ، ما ساله ۷۲ پیکان داشتیم ..
پیکان استیشن هم بود ..
همین آلن هم پراید و ۲۰۶ و آزرا تو حیاتمونه..
ندید بدید نیسم ..
ما ساله ۸۳ ۱۳ ، ۱۴ میلیون داشتیم و سمند خریدیم آلن ام ون زمان بود بازم سمند میخریدیم نه تیبا ..
.
بعدشم من بازم میگم که تو شهر بودم با این ماشین نه تو جاده که بخام ABS تست کنم ..
تو شهر که نمیشه ترمز تست کرد ..
واسه تو شاره ترمزش م۳ ۲۰۶ بود ..
و خیلی بهتر از تندر ..
۲۰۶ ما تیپ ۵ هست و ABS داره ..
از نظره شتاب هم خیلی خوب بود ..
دگ تو شهر که شما نمیکهای ۱۲۰ تا بری ..
تسته سرعت توشهر ۰ تا ۸۰ هست که این ماشین خیلی خوب بود .
از تندر هم بهتر بود ..
من تو جاده نبودم ، ولی وقتی شما میگی ماشینه کندی هست دیگه حتمن نباید ببریش تو جاده ..
این ماشین قیمتی حدوده ۱۳ میلیون داره ..
رو رنجه ۱۳ میلیون سمند ۴۰۶ تندر ۲۰۶ ریو لیفان ... داریم که ما باید با این ماشینها مقایسش کنیم نه با پراید ۸ میلیونی..
.
در آخر هم میگم من نظره شخصیم رو گفتم
از این ماشین دفاع نمیخام کنم ..
شما این ماشین رو بخر ..
اینشالله همیشه میلانگش با دلخوشی براتون بچرخه ..
یکی پیدا شود پستهای این اقا را برای ما ترجمه کند . سرتا پا غلطهای املایی در سطح مدرسه ی ابتدایی را کار ندارم خیلی از جملاتش در هر پستی که میدهد نامفهوم است . نمیدانم خودتان هم میفهمید چی مینویسید یا خیر .

magi1991
14-02-2011, 14:50
این ماشین از هر لحاظ فقط با پراید قابل مقایسه است و نه بیشتر . اما با توجه به قیمتی که دارد خیلی از پراید پست تر است و تنها برتری ان وجود Air Bag SRS در مدل فول آپشن ان است . وگرنه با قیمتی که دارد به هیچ روی حتی با پراید نیز نمیتواند رقابت کند
مطمئن باشید تا 5 سال دیگر هم صبر کنید بزور میتواند 20 هزار دستگاه بفروشد .

---------- Post added at 04:29 PM ---------- Previous post was at 04:25 PM ----------

یکی پیدا شود پستهای این اقا را برای ما ترجمه کند . سرتا پا غلطهای املایی در سطح مدرسه ی ابتدایی را کار ندارم خیلی از جملاتش در هر پستی که میدهد نامفهوم است . نمیدانم خودتان هم میفهمید چی مینویسید یا خیر .

من شرمندم
شما درست میگید ..
لپتاپم حروفه فارسی نداره ..
واسه همین از گوگل استفاده میکنم
اونم ۱ خورده مشکل داره ..
هرجاش نا مفهومه بگید ادیت کنم ..