PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راه حل مشکل عدم شناسایی هارد و ظرفیت 0 در مکستور Diamond Max 22 و سیگیت 7200.11 و هارد های مشابه

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7

MJHamed
01-03-2009, 19:59
متاسفانه سری قبلی هاردهای سیگیت و مکستور پس از مدتی دچار مشکلاتی میشوند. این مشکلات به دو صورت عمده خود را نمایان میکنند، یا هارد در بایوس شناسایی نمیشود و یا هارد شناخته میشود ولی ظرفیت هارد در بایوس صفر نمایش داده میشود، که در هر دو صورت دیگر نمیتوان به صورت معمول از هارد استفاده کرد.
این مشکلات به خاطر فرمور هارد بروز میکنند و راهی جز آپدیت فرمور ندارند البته قبل از اینکه دچار مشکل بشوند.

در این فایل آموزشی شما می آموزید که خودتان قادر هستید هارد خود را احیا کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای سفارش مدار و ارائه ی پیشنهادات و انتقادات و مشکل در اجرا از طریق ایمیل زیر و یا شماره تماس داخل فایل آموزشی با من تماس بگیرید .

emjeyech[at]gmail.com

در صورتیکه مطالب این آموزش، به شما در احیای هارد کمک کرد، خواهشاً دعای خیرتون رو از من دریغ نکنید.

لینک کمکی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Cyberlife
04-03-2009, 12:06
ممنون توضیحات شما خیلی کامل بود ، حال اگر بخواهیم Firmware هارد مکستور را به روز کنیم باید چه کار کنیم

glc_engineer
05-03-2009, 20:00
سلام،
همون طور که در سایت خود سی گیت هم نوشته firmware این سری از هارد ها دارای باگ است که باعث بروز دو نوع عمده مشکل به صورت کاملا ناگهانی می شود :

1- هارد در بایوس یا همان ابتدای روشن کردن کامپیوتر شناخته نمی شود. Not detected
یا
2- ظرفیت هارد را 0mb شناسایی میکند

در صورتی که قبل از بروز هر یک از این مشکلات firmware را از سایت سی گیت دانلود و آن را آپدیت کنید مشکلی برای هارد پیش نخواهد آمد، اما اگر firmware آپدیت نشود هارد به صورت ناگهانی دچار یکی از مشکلات ذکر شده خواهد شد.

لینک صفحه آپدیت فریمور

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر صورتی که هارد دچار یکی از مشکلات شود دیگر آپدیت کردن firmware امکان پذیر نیست چون دیگر دسترسی به هارد به روش استاندارد ممکن نیست.

راه حل این مشکل در آدرس زیر آمده
این روش کاملا قابل اجراست و در صورتی که به هارد آسیب دیگری وارد نشده باشد در صورت اجرای صحیح صد در صد جواب خواهد داد. تمام ابزار مورد نیاز در ایران قابل تهیه است. اجرای این روش نیاز به مقداری مهارت در الکترونیک و سخت افزار دارد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشرح بیشتر :

این مشکل به این معنی است که نرم افزار داخلی هارد یا همان firmware به دلیل مشکلی که دارد در وضعیتی قرار می گیرد که امکان برقرار ارتباط به طور معمول با آن ممکن نیست و مادربرد یا اصلا هارد را شناسایی نمی کند(حالت اول) یا به طور اشتباه شناسایی می کند(حالت دوم).
برای برطرف کردن این حالت باید با firmware هارد به غیر از روش استاندارد (sata) است ارتباط برقرار کنید.

برای این کار باید از طریق درگاه سریال (serial port) یا usb کامپیوتر با ورودی ttl هارد (دو پین کنار جامپر مربوط به تنظیم سرعت انتقال اطلاعات) از طریق برنامه hyper terminal ارتباط برقرار کنید. برای این ارتباط شما نیاز به یک رابط (rs232 to ttl) یا (usb to ttl) دارید.

بعد از برقراری ارتباط با اجرای چند فرمان firmware را از این حالت خارج می کنید. بعد از این که هارد به حالت قبل باز گشت، شما می توانید هارد را به صورت استاندارد به رابط sata مادربرد متصل کنید و با دانلود کردن firmware جدید همون طور که در ابتدا گفته شد آن را آپدیت کنید.

برطرف کردن حالت 0mb از حالت دیگر که اصلا هارد شناسایی نمی شود راحت تر است اما ممکن است مقداری یا تمام اطلاعات هارد را از دست بدهد.

نکته آخر این که شرکت سی گیت تنها در آمریکا و کانادا سرویس بازیابی اطلاعات را به صاحبان این سری از هارد می دهد و در بقیه دنیا تنها سرویس گارانتی ارائه می شود. پس اگر هارد شما گارانتی دارد و اطلاعات آن برایتان اهمیت ندارد از گارانتی استفاده کنید. اما اگر نیاز به اطلاعات هاردتان دارید می توانید از این روش همه یا مقداری از اطلاعات را بازیابی کنید.

منبع سایت سخت افزار

متاسفانه یا خوشبختانه من هم دچار این مشکل شدم و هاردم به طور ناگهانی شناسایی نمیشد
ولی با کمک این روش و راهنمایی دوستان وسایل آنرا تهیه کردم و موفق شدم که اطلاعات هارد رو برگردونم

خلاصه من الان تجربم زیاد شده![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه به این مشکل برخوردین خبرم کنین تا راهنماییتون کنم
یا اگه خودتون حوصله این کار رو ندارین خودم براتون درست کنم

لطفا در مورد قسمت قرمز رنگ بيشتر توضيح بدين
منظورم دستورات و...

samkaveh
06-03-2009, 03:01
هاردهای مشکل دار با وارد کردن مدل در سایت مشخص میشن که هارد من جزو مورد دارها نبود اما نمیدونم چرا موقع بالا اومدن ویندوز همون پیغام Not Detected نشون داده میشه

samkaveh
06-03-2009, 11:24
فریم ورش هست mx1a

bijan666
07-03-2009, 13:37
منم 3 تا هارد مکستور داشتم به همین روش اپدیت کردم ورژن شد mx1a کار راحتیه

samkaveh
07-03-2009, 14:44
یعنی فریم ور عوض بشه مشکل حله اما هارد من با اینکه قریم ورش مشکل نداره بازم موقع بالا اومدن همون پیغام not detected رو میده چرا؟ ایا به تنظیمات بایوس مربوط میشه

abolo
09-03-2009, 16:54
اگه من فریمورشو آپدیت کنم اطلاعاتم که رو هارده پاک میشه؟

mehdy.delshekaste
12-03-2009, 01:20
منم يه ماهي ميشه هارد 500 مكستور گرفتم با اين مشخصات:

maxtor stm3500320as

DiamondMax 22
ورژن فايروايرش هم MX15 هستش.

حالا دو تا سوال دارم
منم بايد فايروايرش رو آپديت كنم يعني ورژن mx1a از ورژن مال من جديدتره؟

واگه بايد آپديت كنم حالا كه ورژن جديد رو دانلود كردم وبه سي دي رايت كردم حالا چطوري بايد آپديت كنم؟

abolo
12-03-2009, 19:59
شما کمپیوترتو ریسیت کن و با سیدی بوت شو و ببین مدل هاردت کنارش چه حرفی زده اون حرفو تایپ کن و آپدیت میشه
من آپدیت کردم و اطلاعاتم پاک نشد

mehdy.delshekaste
13-03-2009, 11:29
كسي نيست به طور كامل توضيح بده دقيقا بايد چيكار كنم تو فايل readme نوشته تو محيط داس فايل flash.bat رو اجرا كنيد .آيا فقط با جرا كردن اون آپديت انجام ميشه.

دوست عزيز abolo منظور شما كدوم حرف مدل هارد هستش؟
اين مدل هارد منه:
maxtor stm3500320as

DiamondMax 22
ورژن فايروايرش هم MX15 هستش.

اينم مدل هاردم وقتي كه برنامه DriveDetect رو اجرا ميكنم
Model: MAXTOR STM3500320AS, Serial: 9QM8VGKV, Firmware: MX15

MJHamed
13-03-2009, 12:42
سلام دوستان
برای اون دوستانی که هاردشون جزء همین مدل های مشکل دار هست ولی سریال هاردشون توی لیست سیاه نیست شدیداً توصیه میکنم که فریم ور رو آپدیت کنید چون چند مورد توی اون فروم خارجی بودند که با اینکه توی لیست نبودند بازم دچار این مشکل شده بودند.
مثلاً اگه مدل هاردتون STM3500320AS هست و فریم ورش MX15 حتماً آپدیت کنید.

برای آپدیت فریم ور کافیست که طبق روش گفته شده به صفحه آپدیت فریم ور برید و فایل رو که به صورت iso هست رو دانلود کنید و به صورت ایمیج روی cd رایت کنید با این کار فایل به صورت bootable رایت میشه
مثلا اگه نرو دارید کافیه که فایل iso رو با نرو open with کنید خود نرو باز میشه ،شما فقط burn رو بزنید.

پس از اینکه cd رو ساختید مطابق روش زیر عمل کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدقبل از هر کار از فایلای مهمتون بک آپ بگیرید البته احتمال اینکه بعد از آپدیت اطلاعات بپره کمه ولی ریسک نکنید.

1.تنظیمات بوت بایوس رو در حالت بوت از cd rom قرار بدید

2.بعد از اینکه سیستم از روی cd بوت شد فایل read me رو مطابق شکل زیر به شما نشان میده.

3.با زدن دکمه ESC یا F10 از این مرحله خارج بشید.یک صفحه مطابق شکل زیر میبینید

4.حرف مقابل هاردتان را تایپ کنید.مثلاً اگه در شکل بالا هاردتون مدل ST3750330AS هست حرف مقابل آن یعنی حرف A را تایپ کنید.
در این CD که ما ساختیم معمولاً یک فایل فریم ور بیشتر وجود ندارد که همان A هست
ولی اول ببینید بعد عمل کنید.

5.بعد از تایپ اون حرف منتظر بمانید تا پیغام press any key to continue را مطابق شکل بالا به شما نشان دهد.سپس با زدن هر کلید دلخواه سیستم خاموش میشود و وقتی آنرا روشن میکنید میبینید که فریم ور آپدیت شده..

به هیچ عنوان در مرحله آخر از Ctrl+Alt+Del برای خاموش کردن استفاده نکنید چون فریم ور با این کار آپدیت نمیشه .

بعد از روشن کردن به تنظیمات بوت بایوس رفته و آنرا به حالت اول برگردانید.

ضمناً پست اول هم ویرایش شد.

samkaveh
13-03-2009, 20:40
اسم فریم وری که گفتین چی هست

erfandl
13-03-2009, 21:41
یه سوال؟ هارد من maxtor stm3500320asهستش برای آپدیت فریمور نتونستم لینک دانلودشو پیدا کنم ممنون میشم راهنماییم کنین

nw_nk
14-03-2009, 02:25
سلام. منم آپدیت کردم.

----------

7 تا از هاردهام Seagate یا Maxtor بودن که از این میون 2 تاشون خطری نشون دادن:

یک 500 با مدل STM3500320AS و فیرمور MX15
(بعد از آپدیت فیرمور شد MX1A)

و یک 1 ترا مدل STM31000340AS و فیرمور MX15
(بعد از آپدیت فیرمور شد MX1A)

5 تای دیگه یا Firmware اشون قدیمی مثل AAE بود و خطری نداشتند یا اینکه جدید مثل C1 بود و نیازی به آپدیت نداشت.

----------

آپدیت در کمتر از 10 ثانیه انجام میشه و خطری نداره. اطلاعات هم تغییری نمی کنه. البته استثنا در هر امری هست.

خطر اصلی فیرمورهای MX15 روی هاردهای 500 تا 1.5 ترا هستند که نیاز به آپدیت دارن.

یه سوال؟ هارد من maxtor stm3500320asهستش برای آپدیت فریمور نتونستم لینک دانلودشو پیدا کنم ممنون میشم راهنماییم کنین

در لینک زیر سه مرحله رو طی کنید. اگر در مرحله سوم یعنی سریال خطری نشون داد خودش صفحه دانلود رو بهتون نشون میده.

موفق باشید.

mslove
19-03-2009, 20:33
یکی به دادم برسه ، من هم یه هارد مکستور 500 گیگ DiamondMax 22 با فریمویر mx15 دارم و همون مشکل not detected رو باهاش دارم . کلی اطلاعات روش داشتم ، به چند نفر هم نشون دادم یکیشون گفت باید یه هارد مثل همین بگیری و بوردش رو بذاریم روی اون و اطلاعات رو بازیابی کنیم اما 100 درصد جواب نمیده و هارد جدید هم از گارانتی خارج میشه .
لطفا یه راهنمایی کنید چیکار کنم ؟
حامد جان اگه میشه بیشتر توضیح بدید که چه وسایلی باید بخریم و چطوری وصلشون کنیم (لطفا با تصویر اگه میشه)
چون اطلاعات روی هاردم خیلی برام مهمه و میترسم نتونم برشون گردونم هر چند که الان هم ناامیدم .
من هرچی گشتم لینک دانلود فریمور رو تو اون صفحه پیدا نکردم ، میشه لطف کنی و یه توضیح هم درباره اون بدی .
راستی حامد جان شما تو کدوم شهر زندگی میکنید ؟ میشه شمارو ملاقات کنم ؟

با تشکر :40:ms

hamidsfa
22-03-2009, 08:35
سلام دو تا سوال داشتم اول این که من اپدیت رو برای maxtor stm3500320as دانلود کردم و فایل iso رو روی cd رایت کردم اما موقع اپدیت ارور داد و کامپیوتر خاموش شد دو سه دفعه دیگه هم امتحان کردم و نشد حالا می خواستم راهنمایی کنید که چه کار کنم دوم این که ممکنه غیر از این دو تا مشکل که شما نوشتید مشکل دیگه ای هم پیش بیاد مثلا من یک مکستور 500 گیگا دارم که اولین بار دیتکت نمی شه و بعد از ری استارت دیتکت می شه ممکنه این مشکل با اپدیت حل بشه؟

mohammad110
23-03-2009, 19:25
دوستان سلام
قبلا هم در تاپيك هاي مختلف از هارد 500 اي كه دارم حرف زدم ...
مشخصاتش اينه
ممنون ميشم بگيد جز داغي هاي شركت مكستور هست يا نه اگر هم هست لينك فريمور رو ممنون ميشم لطف كنيد ...
Maxtor
DiamondMax 22
STM3500320AS
S/N : 9QM8XVH2
P/N : 0GT154-325
Firmware : MX15
Data Code : 09207
Site Code : KRATSQ
ممنون از لطفتون ....

persian boy
24-03-2009, 06:36
دوستان سلام
قبلا هم در تاپيك هاي مختلف از هارد 500 اي كه دارم حرف زدم ...
مشخصاتش اينه
ممنون ميشم بگيد جز داغي هاي شركت مكستور هست يا نه اگر هم هست لينك فريمور رو ممنون ميشم لطف كنيد ...
Maxtor
DiamondMax 22
STM3500320AS
S/N : 9QM8XVH2
P/N : 0GT154-325
Firmware : MX15
Data Code : 09207
Site Code : KRATSQ
ممنون از لطفتون ....

سلام دوست عزیز
هارد شما هم متاسفانه ... :41:
شما به ادرس زیر برو فایل مورد نیازتو بگیر :46: :

shahin-55
24-03-2009, 19:12
از دوستان عزيز اگه كسي راه حلي مفيد و با توضيحات كامل رو ميدونه . لطفا" دريغ نكنيد . منظورم راه حل براي هاردهايي كه شناخته نميشن و يا ظرفيتشون صفر شده (seagate & Maxtor). ساخت كابل rs232 و استفاده از كدهاي ويژه با استفاده از برنامه هايپرترمينال و برگردوندون هارد به حالت اول كه متاسفانه خيلي ها دچار اين مشكل شدن . اگه دوستان عزيزي كه با استفاده از اين منابعي كه ذكر شد يا روشهاي ديگه تونستن هارد شون رو از خطر نجات بدن لطفا" توضيح كامل رو براي همه عزيزان بيان كنند كه واقعا معزل خطرناكي براي خيلي ها پيش اومده و منتظر راه حل از طرف هر كدوم از عزيزان كاربر هستيم .

mslove
30-03-2009, 21:06
انگار همه تعطیل کردن و رفتن

gigi_alex
03-04-2009, 20:04
چطوری باید از اون کابل ttl استفاده کنیم و فریم ور رو پاک کنیم؟
و چه دستوراتی رو باید اجرا کنیم ؟
راهنمایی کنید لطفا!!

aminomid
06-04-2009, 00:31
با سلام خدمت دوستان.
من هم یک هارد 500 مکستور دارم که دتکت نمیشه و جزء همین لیست کذاییه ...
کسی میتونه کمک کنه که درستش کنم.
چون اطلاعات خیلی مهمی روش دارم نمیخوام اونا رو از دست بدم...
در ضمن گارانتی سازگار هستش و من هم شهرستانم و اونها هم تضمینی نمیدن که اطلاعاتم از بین نره.
خواهشا کمکم کنید اطلاعات درونش از خود هارد برام مهمتره.

gigi_alex
06-04-2009, 07:19
منم همین مشکلو دارم .
دوستان گفتند اگه Firmware عوض کنی درست میشه.
ولی مشکل کار اینجاست که عوض کردن Firmware کار سختیه ، من که نتونستم.
صفحه اول همین تاپیک رو بخون شاید تونستی.

gigi_alex
06-04-2009, 11:49
خلاصه من الان تجربم زیاد شده!
اگه به این مشکل برخوردین خبرم کنین تا راهنماییتون کنم
یا اگه خودتون حوصله این کار رو ندارین خودم براتون درست کنم

سلام آقای با تجربه ! :13:
من همین مشکل رو دارم .
رابط rs232 to ttl پیدا نکردم.
برادرم خودش درستش کرد.
ولی موقعی که hyper terminal اجرا می کنم. بعد از چند ثانیه این پیغامو میده. (LED: 000000CC FAddr: 0024A051) هر 20 ثانیه تکرار میشه.
باید چه کار کنم؟
لطف کنید!! از اون تجربتون در اختیار ما هم بگذارید. :5:

shahin-55
06-04-2009, 21:04
ALEX عزيز ظاهرا" اين آقاي با تجربه زياد مايل نيست تجربه خودش رو در اختيار من وشما و ديگران قرار بدن . پس بياييد با هم اطلاعاتمون رو رد وبدل كنيم تا به يه جايي برسيم . البته اگه شما زحمت بكشين و طرز ساخت كابل تي تي ال رو براي دوستان بنويسيد بسيار ممنون ميشوم . و اينكه آيا دستورات رو از همون سايت msfn ميگيريد يا از جاي ديگه. لطفا بنويسيد.ممنون

gigi_alex
06-04-2009, 21:38
چشم هر وقت مدار جدید حاضر شد و کار کرد تمام اطلاعات مورد نیاز برای ساختنش رو واستون میذارم :10:

aminomid
07-04-2009, 20:08
دوستان! با تعویض برد مشکل حل میشه؟
من حاضرم حتی یه هارد نو بخرم و بردش رو بذارم روش. فکر میکنید با این کار اطلاعاتم برگرده یا نه؟

gigi_alex
07-04-2009, 21:01
دوستان! با تعویض برد مشکل حل میشه؟
من حاضرم حتی یه هارد نو بخرم و بردش رو بذارم روش. فکر میکنید با این کار اطلاعاتم برگرده یا نه؟

نمیدونم دوست عزیز که درست بشه ولی من امروز رفتم پرسیدم که هزینه عوض کردن بردش چقدر میشه تعمیرکاره گفت بهتره که عوض نکنی چون ممکن قسمتی یا تمام اطلاعاتت از بین بره و هم خود هارد هم ممکن اسیب ببینه
شما حالا میخوای این Converter TTL to RS232 رو بخرید (که عمرا تو مغازه ها پیدا کنی ) یا بسازیش
من واستون شماتیک های مربوط به مدار رو بهتون میدم من خودم ساختم ولی تا الان جواب نگرفتم فعلا هم دارم روش کار میکنم :10:
اگه کمک خواستی بگو

gigi_alex
07-04-2009, 21:13
اینم از شماتیکهای مدار 3تا مدار هرکدوم رو خواستی درست کن تمام قطعات تو خود شماتیک هست.

اگه درست کردید و کار کرد تو تاپیک خبر بدید دمتون گرم

shahin-55
07-04-2009, 21:35
alex عزيز . بسيار ممنونم از همكاريتون . اميدوارم شما موفق بشيد كه هاردتون رو دوباره زنده كنيد و ما هم از تجربيات شما استفاده كنيم . اما اگه كسي از دوستان واقعا به اطلاعات هاردش نياز مبرم داره و در ضمن هزينه اونم براش مهم نيست . من كسي رو ميشناسم كه با دريافت صد هزارتومان در عرض چند ساعت هارد شما رو به حالت اول برگردونه. البته راستش من كه چنين پولي رو ندارم و صبر ميكنم تا از همين تجربيات دوستان عزيزم در اين سايت و سايت هاي ديگه استفاده كنم وبه نتيجه برسم . گرچه اطلاعات هاردم برام خيلي مهمه . اما دوست دارم با توان خودم و دوستان عزيزم اون رو درستش كنم

farshid_amin47
12-04-2009, 12:41
با سلام من یک هارد 500 دارم که خودش فریمورش mx1a است این هارد در هنگام پارتش خاموش شد وهالا هیچ برنامهایی نمیشناسه هارد هم نو است و10 روز کار کرده اطلاعاتی توش نیست جز ویندوز من میخواهم فرمتش کنم ولی نمیشه وادر برد اون را میشتناسه وصفه اول ستاپ ویندوز هم میات ولی هیچ ماری نمیشه باش کنی چند تا هم بردم تعجب کردنم نتونستن فرمتش کنن بلکه درست بشه من فرمور هم گرفنم وبهش دادم نگرفت دانلود نزم همه مراهل تی کردم ولی صفر زد آخر وآبدیت نشد من نمیدونم چکار کنم این مسخصاتشه

diamond max 22
s/n: 9qmaldw1
firmware : max 1a
date code: 09315 site code: kratsg
این همهنطور که گفتم مشخصاتش هست تورا خدا کسی راهی داره آخه من جایی هستم که گارانتی نکرده برام کسی دستی برام آوردن الامن از این هارد هیچ استفاده نکردم ضربه هم به هیچ عنوان نخورده جهت اطلاح کسی هست در مورد آبدبت کردنش به وسیله کابل آموزش بده ونمونه ساخت کابلش را بزاره منون منتظر جوابم

shahin-55
13-04-2009, 05:12
دوست عزيز متاسفانه هارد شما با اينكه آخرين فريمور مكستور هست اما ظاهرا" همين فريمور جديد هم اشكال داره و هم اكنون من وبسياري از دوستان در سراسر كشور منتظر يك راه حل براي اين مشكل هستيم كه بعضي از عزيزاني هم كه بلد هستند به راحتي اطلاعات خودشون رو در اختيار ديگران قرار نميدن . به هر حال بايد منتظر بود و شما هم سعي كنيد فعلا" به هاردتون دست نزنيد كه مشكل ديگه اي براش پيش نياد

mahdimahon
16-04-2009, 16:15
آقا از اين حرف ها بگذريم چرا سرعتش پايين است و وقتي درايو ها را باز مي كنيم دير عمل مي كند و ويندوز سون را 8 ساعت طول مي دهد تا نصب كند
درضمن :
ram:6gb
cpu:q6600 intel
min:asus p5q deluxe
hard:500.maxtor22
vga:9600gt
--------------------------------------------------------
آيا بازي starcraft2 آمده يانه؟
كي مياد؟

glc_engineer
18-04-2009, 09:14
يه راه حل كلي
فعلا تا اطلاع ثانوي مكستور و سيگيت نخرين !!!

هر كدوم كه ميتونين به فوروم هاي خارجي يه سر بزنين
شايد تونستين و چيزي دستگيرمون شد

gigi_alex
19-04-2009, 21:26
آقا از اين حرف ها بگذريم چرا سرعتش پايين است و وقتي درايو ها را باز مي كنيم دير عمل مي كند و ويندوز سون را 8 ساعت طول مي دهد تا نصب كند
درضمن :
ram:6gb
cpu:q6600 intel
min:asus p5q deluxe
hard:500.maxtor22
vga:9600gt
--------------------------------------------------------
آيا بازي starcraft2 آمده يانه؟
كي مياد؟

اولا : مشکل دیر نصب شدن وبندوز شاید مال خود dvd ویندوز باشه چون من خودم همین هاردو داشتم زمان نصب ویندوز7 حدوده 1 تا 2 ساعت طول میکشه
دوم: اینجا جای سوال در مورد بازی نیست برید توی تاپیک بازی
نه هنوز نیومده معلوم هم نیست کی بیاد

MJHamed
20-04-2009, 15:33
سلام دوستان
من خیلی شرمندم که نتونستم به اینجا سر بزنم.
اگه بدونین چه بلاهایی توی این ماهه گذشته سرم اومد به من حق میدین.

gigi_alex عزیز شما سعی کن آموزش ساخت مدار usb 2 ttl رو برا بچه ها قرار بدی چون همونطور که خودتم میدونی پیداکردنش تو تهران هم سخته چه برسه به شهرستان ها.
چون به نظر میرسه برد شما کار میکنه فقط یه سری قلق میمونه که عرض میکنم.

aminomid عزیز متاسفانه این مشکل با تعویض برد هم حل نمیشه چون قبلاً یکی تست کرده و نشده.

ضمناً من ساکن تهران هستم واسه کسایی که پرسیدن.

خلاصه خیلی ببخشید
من همه جوره در خدمتم.

فقط برام دعا کنید که این مشکلم هر چه سریعتر حل بشه .

MJHamed
20-04-2009, 15:49
کسی از دوستان عکس های آموزش اون فروم خارجی رو ذخیره کرده؟
چون الان که چک کردم دیدم عکس ها رو برداشتن.

aminomid
20-04-2009, 21:15
سلام دوستان
من خیلی شرمندم که نتونستم به اینجا سر بزنم.
اگه بدونین چه بلاهایی توی این ماهه گذشته سرم اومد به من حق میدین.

Gigi_alex عزیز شما سعی کن آموزش ساخت مدار usb 2 ttl رو برا بچه ها قرار بدی چون همونطور که خودتم میدونی پیداکردنش تو تهران هم سخته چه برسه به شهرستان ها.
چون به نظر میرسه برد شما کار میکنه فقط یه سری قلق میمونه که عرض میکنم.

Aminomid عزیز متاسفانه این مشکل با تعویض برد هم حل نمیشه چون قبلاً یکی تست کرده و نشده.

ضمناً من ساکن تهران هستم واسه کسایی که پرسیدن.

خلاصه خیلی ببخشید
من همه جوره در خدمتم.

فقط برام دعا کنید که این مشکلم هر چه سریعتر حل بشه .

سلام حامد جان! مرسی از جوابت
انشااله که مشکلت حل بشه.
اگر یه آموزشی بذاری و بگی دقیقا چیکار کردی که هاردت از کما در اومد؛ عده ی زیادی مثل من رو از بلاتکلیفی در میاری.
با تشکر.

پ.ن: من یه جایی دیدم به جای استفاده از ttl از کابل اتصال گوشی زیمنس استفاده شده بود.

این شماتیک این کابل

persian boy
21-04-2009, 15:44
کسی از دوستان عکس های آموزش اون فروم خارجی رو ذخیره کرده؟
چون الان که چک کردم دیدم عکس ها رو برداشتن.

خدمت شما دوست عزیز .
منم امیدوارم که هر چه زودتر مشکل شما حل بشه :10:
و با حضور شما و اطلاعاتتون در این زمینه مشکل ما و سایر دوستان هم حل بشه . :46:

MJHamed
21-04-2009, 18:18
دوستان عزیز
کار نگارش تقریباً تمام شد فقط یه سری عکس میمونه که باید بهش اضافه کنم.اگه کسی تمام عکس ها رو داره لطفاً قرار بده چون بدون عکس نمیشه واقعاً.
البته روش ساخت مدار usb to ttl یا rs232 to ttl رو من ندارم چون به صورت آماده خریدم
دوستانی که برد رو ساختن خواهشن آموزش ساخت رو قرار بدن.

williampersian
22-04-2009, 23:10
یه راه دیگه که دوستان بهش اشاره نکردند اینه که میشه با یه تبدیل ساتا به یو اس بی از هارد استفاده کرد فقط یه مشکل که داره اینه که باید با یه هارد بدون مشکل سیستم رو بوت کنید بعد می تونید فیش یو اس بی رو وصل کنید و مثل فلش کارد ازش استفاده کنید فقط یادتون باشه موقع روشن کردن سیستم کابل یو اس بی رو جدا کنید که سیستم بالا بیاد

persian boy
25-04-2009, 00:21
دوستان عزیز
کار نگارش تقریباً تمام شد فقط یه سری عکس میمونه که باید بهش اضافه کنم.اگه کسی تمام عکس ها رو داره لطفاً قرار بده چون بدون عکس نمیشه واقعاً.
البته روش ساخت مدار usb to ttl یا rs232 to ttl رو من ندارم چون به صورت آماده خریدم
دوستانی که برد رو ساختن خواهشن آموزش ساخت رو قرار بدن.

سلام دوست عزیز
این دو تا عکس هم هست

امیدوارم به دردت بخوره .
اون مبدل رو از کجا خریدی و چند ؟
با تشکر :31:

persian boy
25-04-2009, 01:55
MJHamed عزیز
فکر کنم این مطلب هم به درد اموزشت (در مورد چگونگی اتصال هارد به کامپیوتر) بخوره .

Connect TX and RX ports with RS232 to TLL adapter, you'll need something like jumpers in order to do that, or soldering directly to the PCB board. Connect GND and +5V to PC power supply, or similar. Keep in mind those are direct from Seagate sides, so you'll need to connect in this way:

- From PC (TX) to >>> RX (on Seagate)
- From PC (RX) to >>> TX (on Seagate)

You can use RED wire (+5V) from PC power supply. Blacks are GNDs (yellow is +12V so don't use it).

If you don't want to mess with power supply, just use a CR2032 (3V) battery:

با تشکر
منتظر آموزش شما هستیم. :8:

MJHamed
25-04-2009, 02:11
یه راه دیگه که دوستان بهش اشاره نکردند اینه که میشه با یه تبدیل ساتا به یو اس بی از هارد استفاده کرد فقط یه مشکل که داره اینه که باید با یه هارد بدون مشکل سیستم رو بوت کنید بعد می تونید فیش یو اس بی رو وصل کنید و مثل فلش کارد ازش استفاده کنید فقط یادتون باشه موقع روشن کردن سیستم کابل یو اس بی رو جدا کنید که سیستم بالا بیاد
با تشکر از راهکار شما
آیا این روش را خودتان تست کردید؟ یا از کارکرد آن مطمئن هستید؟

اگر هم جواب بدهد یک راهکار موقت خواهد بود و هارد به وضعیت اول خودش برنمیگرده.

mr_mi9
25-04-2009, 18:56

دوستان کمک کنید منم همین مشکل رو دارم هارد یک تریم پر پر شد با این روش هم که تبدیل ساتا باشه بازم نمیشناسه:42::42::42::42::42:

MJHamed
25-04-2009, 20:01
سلام دوستان عزيز
همه مطالب پست اول به طور کامل جايگزين شد با موارد زير:

1- آموزش کامل حل مشکلات ناشي از عدم آپديت فريمور در هارد هاي مکستور و سيگيت
2- آموزش آپديت فريمور هارد هاي نامبرده
3- آموزش ساخت مدار rs232 to TTL

mr_mi9
27-04-2009, 00:39
سلام دوستان عزيز
همه مطالب پست اول به طور کامل جايگزين شد با موارد زير:

1- آموزش کامل حل مشکلات ناشي از عدم آپديت فريمور در هارد هاي مکستور و سيگيت
2- آموزش آپديت فريمور هارد هاي نامبرده
3- آموزش ساخت مدار rs232 to ttl

آقا دستت درد نکنه ..اگر بتونم مدار رو بسازم باقیش حله ...:11:

ولی ساختن واسه من که سررشته ندارم سخته :41::41:
آیا کسی تا باحال نمونه آماده اش رو دیده؟

p_mcse_it
27-04-2009, 09:32
سلام...دوستان اگه میشه منو راهنمایی کنید ...من یک هارد maxtor 320 diamonmax22 دارم ...آیا بایدfirmware را آپدیت کنم؟ ورژن firmware هم MC1H هست

MJHamed
27-04-2009, 14:24
سلام...دوستان اگه میشه منو راهنمایی کنید ...من یک هارد maxtor 320 diamonmax22 دارم ...آیا بایدfirmware را آپدیت کنم؟ ورژن firmware هم MC1H هست
دوست عزیز میتونی از لینک زیر چک کنی

اگه نتونستی مدل کامل هارد و یا شماره سریال هارد رو اعلام کن تا برات چک کنیم.

MJHamed
27-04-2009, 14:51
آقا دستت درد نکنه ..اگر بتونم مدار رو بسازم باقیش حله ...:11:

ولی ساختن واسه من که سررشته ندارم سخته :41::41:
آیا کسی تا باحال نمونه آماده اش رو دیده؟
سلام
خواهش میکنم.

این مدار رو احتمالاً میتونید از کسانی که مدار های مونتاژی و آموزشی میفروشند تهیه کنید.

p_mcse_it
27-04-2009, 17:14
دوست عزیز میتونی از لینک زیر چک کنی

اگه نتونستی مدل کامل هارد و یا شماره سریال هارد رو اعلام کن تا برات چک کنیم.

ببینید لینک زیر مدل منو گذاشته ولی من تماسی که با بخش فنی سازگار داشتم میگه فقط 500 و 1 ترابایت احتیاج به آپدیت دارن حالا موندم!!!!!!

MJHamed
27-04-2009, 19:03
ببینید لینک زیر مدل منو گذاشته ولی من تماسی که با بخش فنی سازگار داشتم میگه فقط 500 و 1 ترابایت احتیاج به آپدیت دارن حالا موندم!!!!!!

شما از همون لینک سریال هارد رو چک کن اگه یه صفحه مثل عکس زیر اومد باید آپدیت بشه و گر نه لازم نیست.
حرف سازگار ارقام هم جدی نگیر شما چک کن ضرر نداره

mr_mi9
28-04-2009, 23:24
سلام
یه سوال دیگه در این مورد یکی از دوستان به من توصیه ای کرد که البته عملی نشد ...
گفت وقتی ویندوز بالا آمد برق هاردی رو که مشکل داره وصل کن بعدش کابل ساتا رو وصل کن میشناسه ولی نشد...
حالا یک سوال آیا امکان این هست که با این روش یعنی وصل ساتا و برق هارد و استفاده از هایپر ترمینال هارد رو راه انداخت؟

vioman
28-04-2009, 23:38
سلام
یه سوال دیگه در این مورد یکی از دوستان به من توصیه ای کرد که البته عملی نشد ...
گفت وقتی ویندوز بالا آمد برق هاردی رو که مشکل داره وصل کن بعدش کابل ساتا رو وصل کن میشناسه ولی نشد...
حالا یک سوال آیا امکان این هست که با این روش یعنی وصل ساتا و برق هارد و استفاده از هایپر ترمینال هارد رو راه انداخت؟

دوست عزیز
پورت ساتا جزو پورت های هاتپلاگ به حساب نمیاد و مطمئنا این روش نمیتونه عملی باشه:20:

williampersian
29-04-2009, 00:15
با تشکر از راهکار شما
آیا این روش را خودتان تست کردید؟ یا از کارکرد آن مطمئن هستید؟

اگر هم جواب بدهد یک راهکار موقت خواهد بود و هارد به وضعیت اول خودش برنمیگرده.

بله خودم دارم استفاده می کنم تبدیلش رو 23 خریدم مشکلی هم باهاش ندارم فقط با این روش سرعت پائینه
1 گیگ در 1 دقیقه
از نظر کارکرد که مثل هارد قبلیمه فقط با سرعت پائین خودم کلی فیلم و چیزای دیگه روش دارم
فعلا که همشون سر جاشونن
بعد از وصل تبدیل وقتی داخل ویندز هستی کابل یو اس بی رو وصل می کنی اگه ویندوز نشناخت باید
کابل رو به یکی دیگه از یو اس بی های مادر برد وصل کرد تا شناخته بشه مثل فلش کارد بعد نوبت به
پارتیشن بندی می رسه من خودم با پارتیشن مجیک این کار رو کردم خوب دیگه کار تمومه حالا شما یه
فلش 1 ترا با پارتیشن بندی خودتون دارید
فقط یه مسئله هست اونم اینه که وقتی برق آداپتور رو وصل می کنید موتور هارد دائم در حال چرخشه
البته هدش رو نمی دونم چون با تبدیل وصله نمیشه فهمید پس وقتی باهاش کار نمیکنید برقشو قطع کنید
خلاصه ببخشید دیر جواب دوستان رو دادم

mr_mi9
29-04-2009, 11:47
بله خودم دارم استفاده می کنم تبدیلش رو 23 خریدم مشکلی هم باهاش ندارم فقط با این روش سرعت پائینه
1 گیگ در 1 دقیقه
از نظر کارکرد که مثل هارد قبلیمه فقط با سرعت پائین خودم کلی فیلم و چیزای دیگه روش دارم
فعلا که همشون سر جاشونن
بعد از وصل تبدیل وقتی داخل ویندز هستی کابل یو اس بی رو وصل می کنی اگه ویندوز نشناخت باید
کابل رو به یکی دیگه از یو اس بی های مادر برد وصل کرد تا شناخته بشه مثل فلش کارد بعد نوبت به
پارتیشن بندی می رسه من خودم با پارتیشن مجیک این کار رو کردم خوب دیگه کار تمومه حالا شما یه
فلش 1 ترا با پارتیشن بندی خودتون دارید
فقط یه مسئله هست اونم اینه که وقتی برق آداپتور رو وصل می کنید موتور هارد دائم در حال چرخشه
البته هدش رو نمی دونم چون با تبدیل وصله نمیشه فهمید پس وقتی باهاش کار نمیکنید برقشو قطع کنید
خلاصه ببخشید دیر جواب دوستان رو دادم

آخه من این روش رو تست کردم وقتی یو اس بی رو میزنم به کامپیوترم میخواد بشناسه ولی نمیتونه ؟
شما آیا با همین دستگاههای تبدیل تست کردید :

:9::9::9::9:

MJHamed
29-04-2009, 16:54
بله خودم دارم استفاده می کنم تبدیلش رو 23 خریدم مشکلی هم باهاش ندارم
مشکل هارد شما کدوم حالت بود؟
شناسایی نمیشد یا صفر نشون میداد؟

من منظورم این بود که با این راه حل شما ،هارد همچنان مشکل خواهد داشت و نمیتوان آنرا مثل قبل استفاده کرد.

این که میگید باید پارتیشن بندی بشه یعنی چی؟اینطوری که همه اطلاعات قبلی میپره

williampersian
29-04-2009, 23:39
بذاريد يه ذره بيشتر توضيح بدم. اولا مادربوردم اصلا ساتا نداره واسه همين تبديل گرفتم تبديلش يه آدابتور به کابل ساتا و يو اس بي داره که دو تا ورودي IDE داره و يه ساتا،هاردمم seagate 7200.11 هست
وقتي کابل تبديل رو قبل از اينکه سيستم رو روشن کنم وصل باشه سيستم تو همون صفحه ي مشکي بوت گير مي کنه پس فکر
مي کنم براي سيستم قابل شناسائي نيست
در مورد پارتيشن بندي هم چون هارد نو بود بايد پارتيشن بندي مي شد پس اگه قبلا هارد شما پارتيشن بندي شده باشه و از اين
طريق شناخته بشه ديگه مشکلي به جز سرعت پائين نمي مونه

MJHamed
01-05-2009, 06:12
بذاريد يه ذره بيشتر توضيح بدم. اولا مادربوردم اصلا ساتا نداره واسه همين تبديل گرفتم تبديلش يه آدابتور به کابل ساتا و يو اس بي داره که دو تا ورودي ide داره و يه ساتا،هاردمم seagate 7200.11 هست
وقتي کابل تبديل رو قبل از اينکه سيستم رو روشن کنم وصل باشه سيستم تو همون صفحه ي مشکي بوت گير مي کنه پس فکر
مي کنم براي سيستم قابل شناسائي نيست
در مورد پارتيشن بندي هم چون هارد نو بود بايد پارتيشن بندي مي شد پس اگه قبلا هارد شما پارتيشن بندي شده باشه و از اين
طريق شناخته بشه ديگه مشکلي به جز سرعت پائين نمي مونه
اینطور که من متوجه شدم خوشبختانه هارد شما تا این لحظه با این مشکلات روبرو نشده.
این مشکلات با عدم آپدیت فریمور پیش میاد و متاسفانه شما هیچوقت نمیتونید اونرو آپدیت کنید چراکه نمیتوانید هارد را به طور مستقیم به ساتا وصل کنید و با این تبدیل در بایوس شناخته نخواهد شد تا بتوانید آپدیتش کنید.

پس این راه حل شما برای کسانی که هارد را به طور مستقیم به ساتا وصل میکنند و اکنون با مشکل مواجه شده اند کارایی نخواهد داشت.

aminomid
02-05-2009, 00:11
MJHamed جان ممنون از محبتت...

میشه لطف کنی و بگی اون r232 to ttl رو از کجای تهران و چند خریدی؟

MJHamed
02-05-2009, 20:25
من خیلی جاها رو گشتم
دو مدل از این تبدیل موجود بود.
هر دو مدل هم usb to ttl بودند.

یک مدل که چند تا مغازه در پاساژ امجد داشتن به قیمت هشت هزار تومن.
یک مدل که یه مغازه بالاتر از پاساژ امجد داشت به قیمت دوازده هزار و پانصد تومن.

من این دومی رو گرفتم چون به مدل های خارجی بیشتر شبیه بود .

فقط دقت کنید که هر دو به همراه cd درایور عرضه میشوند.

mslove
03-05-2009, 00:08
من خیلی جاها رو گشتم

حامدجان لطف میکنی عکس هر دو مدل رو بذاری ؟ :10:

mr_mi9
03-05-2009, 13:17
حامد عزیز من در حالا جمع آوری ای سی و مدار و اینا هستم حالا شما میگی دارویر میخواد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی این که شما در پست 1 توضیح دادید باید درایورشم باشه ؟؟؟؟؟؟

:19::19::41::41:

MJHamed
03-05-2009, 20:38
حامد عزیز من در حالا جمع آوری ای سی و مدار و اینا هستم حالا شما میگی دارویر میخواد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی این که شما در پست 1 توضیح دادید باید درایورشم باشه ؟؟؟؟؟؟

:19::19::41::41:
فقط برای تبدیل usb به ttl احتیاج به درایور داره.
اونی که من تو آموزش گفته بودم rs232 به ttl بود.

فوقش درایورشو براتون میزارم.

MJHamed
04-05-2009, 14:21
حامدجان لطف میکنی عکس هر دو مدل رو بذاری ؟ :10:

اینی که من گرفتم خیلی شبیه این بود

البته توی یک بسته بندی به همراه cd و کابل

اونیکی هم شبیه این بود

که توی بسته های پلاستیکی فروخته میشد و cd رو به صورت جدا میداد.

این نوع دوم به نظر بوردش دو طرفه بود و کمی گیج کننده بود برا همین نگرفتم

darvish1900
10-05-2009, 13:06
برو بچههای تیم ملی کسی هست بتونه هارد من ردیف کنه؟
500 گبگ مکستور و بایوس شناساییش نمیکنه

darvish1900
11-05-2009, 10:38
هیچ کس نیست کمک کنه

mr_mi9
11-05-2009, 18:36
آقا حامد اگر میتونی خودت چند تا بخر و به دوستان بفروش

چون ما شهرستان هستیم از این چیزا گیرمون نمیاد .

رفتم همه اونها رو تهیه کردم ولی بازم نتونستم درست کنم .....

MJHamed
12-05-2009, 01:22
آقا حامد اگر میتونی خودت چند تا بخر و به دوستان بفروش

چون ما شهرستان هستیم از این چیزا گیرمون نمیاد .

رفتم همه اونها رو تهیه کردم ولی بازم نتونستم درست کنم .....
یعنی نتونستی مدار رو سر هم کنی؟
یا اینکه مدار کار نکرد؟

mr_mi9
12-05-2009, 18:40
یعنی نتونستی مدار رو سر هم کنی؟
یا اینکه مدار کار نکرد؟

والا حقیقتش من به یک دوستیم که رشته کامپیوتر بود گفتم اونم رفت دانشگاه همه وسایل و مدار و پدار هاش رو مجانی بهش دادن ولی نتونست سر همش کنه میگفت خازن عدسیش ولتش فرق داره و نمیدونم از این چیزها بعد هم میگفت نقشه واضح نیست و از این چیزا:2:

بعد همون قسمن پورت کام رو هم از یک مادربرد جدا کرده خلاصه فکر کنم تو همین قسمت خازن عدسیش گیر کرده که میگه ولتش فرق داره .....
بعد اگر زحمتت نیست یک عکس از یکی از این مدارهای اماده که با پرت کار میکنه بده ببینیم دیگه این بهونه ای داره یا نه ....

به خدا این اعصاب منه :9::9:

یک تریبایت اطلاعات دارم که همش هم به کارم میاد .....واسه همین نمیخوام هارد رو بفرستم گارانتی

MJHamed
12-05-2009, 20:43
والا حقیقتش من به یک دوستیم که رشته کامپیوتر بود گفتم اونم رفت دانشگاه همه وسایل و مدار و پدار هاش رو مجانی بهش دادن ولی نتونست سر همش کنه میگفت خازن عدسیش ولتش فرق داره و نمیدونم از این چیزها بعد هم میگفت نقشه واضح نیست و از این چیزا:2:

بعد همون قسمن پورت کام رو هم از یک مادربرد جدا کرده خلاصه فکر کنم تو همین قسمت خازن عدسیش گیر کرده که میگه ولتش فرق داره .....
بعد اگر زحمتت نیست یک عکس از یکی از این مدارهای اماده که با پرت کار میکنه بده ببینیم دیگه این بهونه ای داره یا نه ....

به خدا این اعصاب منه :9::9:

یک تریبایت اطلاعات دارم که همش هم به کارم میاد .....واسه همین نمیخوام هارد رو بفرستم گارانتی

چیزی که زیاده نقشه مدار rs232 به ttl یه سرچ بکنی چند جورش پیدا میشه.
والا من ازاین ولتاژ خازن عدسی سر در نمیارم :18:ولی یه عکس دیگه از پشت همون مدار دارم شاید کارتو راه انداخت.

M@YS@M
14-05-2009, 18:52
من خیلی جاها رو گشتم

با سلام
ميخواستم ببينم ايا شما ادرس دقيق اون مغازه‌هايي كه تبديل و داشت ميدونيد؟
چون من امروز كل پاساژ امجد ، بزرگمهر و هر چي مغازه اطراف اين جاها بودو گشتم ولي پيدا نكردم.
ممنون ميشم يه ادرس دقيق بگي...
- يه سوال ديگه ،شما تونستيد با اين تبديل كار كنيد ؛ اصلا كار ميكنه يا نه؟

M@YS@M
14-05-2009, 20:38
من خیلی جاها رو گشتم

با سلام
چند سوال داشتم
- ميتونيد ادرس دقيق مغازه‌هايي كه اين تبديل و ميفروشند بنويسيد؛ چون من امروز كل مغازه‌هاي امجد و بزرگمهر و هر چي مغازه اطراف اونجاها بود رو گشتم ولي پيدا نكردم.
- شما كه خريد ميشه بگيد كاركرد يا نه؟

ممنون

mr_mi9
17-05-2009, 02:05
چیزی که زیاده نقشه مدار rs232 به ttl یه سرچ بکنی چند جورش پیدا میشه.
والا من ازاین ولتاژ خازن عدسی سر در نمیارم :18:ولی یه عکس دیگه از پشت همون مدار دارم شاید کارتو راه انداخت.

حامد جان اگر زحمتی نیست یکی واسه من بخر و بفرست شماره حسابتم بده تا پولش رو واست واریز کنم :11:

MJHamed
17-05-2009, 13:55
با سلام
ميخواستم ببينم ايا شما ادرس دقيق اون مغازه‌هايي كه تبديل و داشت ميدونيد؟
چون من امروز كل پاساژ امجد ، بزرگمهر و هر چي مغازه اطراف اين جاها بودو گشتم ولي پيدا نكردم.
ممنون ميشم يه ادرس دقيق بگي...
- يه سوال ديگه ،شما تونستيد با اين تبديل كار كنيد ؛ اصلا كار ميكنه يا نه؟
سلام
یکی از دوستان این مدار رو از پاساژ عباسیان مغازه جوان (بالاتر از پاساژ امجد) تهیه کرده بود.
من با همین مدار تونستم هارد خودم رو که دیتکت (شناسایی) نمیشد، درست کنم.

البته ریسک این کار بالاست و ممکن هارد و اطلاعات از بین بروند

M@YS@M
17-05-2009, 14:40
سلام
یکی از دوستان این مدار رو از پاساژ عباسیان مغازه جوان (بالاتر از پاساژ امجد) تهیه کرده بود.
من با همین مدار تونستم هارد خودم رو که دیتکت (شناسایی) نمیشد، درست کنم.

البته ریسک این کار بالاست و ممکن هارد و اطلاعات از بین بروند

از شما ممنون
نتيجه رو بهتون اطلاع ميدم

ramiy
19-05-2009, 17:15
سلام
من رفتم قطعات مدار رو خریدم
حالا موقع نصب مدار چون نقشه درستی ندارم با مشکل مواجه شدم
لطفا اگه دوستان نقشه مدار درست دارن اینجا قرار بدن
مرسی

ramiy
20-05-2009, 00:01
من دارم این مدار رو لحیم می کنم
اما یه جا تو نقشه ناخوانا هست
این عکسش :
میشه بگین این چیه ؟
دقیقا وسط عکس.
یه سوال دیگه :
آیا جامپر ها باید حتما باشن ؟
SV2 تو مدار به چه معناست ؟

mr_mi9
20-05-2009, 00:35
خازن عدسی 10 نانو فرات گیر نمیاد نقشه هم کمی ناخوانا هست :(

MJHamed
20-05-2009, 01:17
من دارم این مدار رو لحیم می کنم
اما یه جا تو نقشه ناخوانا هست
این عکسش :
میشه بگین این چیه ؟
دقیقا وسط عکس.
یه سوال دیگه :
آیا جامپر ها باید حتما باشن ؟
SV2 تو مدار به چه معناست ؟

منظور از sv2 سوکت خروجی و ورودی هاست شما میتونید به جای سوکت سیم کشی کنید.

به نظر من،اون جای مجهول ورودی ولتاژ مثبت (vcc) و منفی (Gnd) مدار رو نشون میده چون اگه دیاگرام رو دنبال کنید میبینید که به
gnd و +5v در SV2 وصل هستند.

تصاویر اصلی رو ببینید شاید کمکی بکنه به شما

جایی که لازم است از جامپر استفاده کنید
در هر صورت شما باید اون جاهایی که با جامپر نشان داده شده به هم متصل کنید

ramiy
20-05-2009, 01:31
لطفا اون قسمت مجهول مدار رو خودتون رسم کنید و قرار بدین
مرسی

ramiy
20-05-2009, 01:46
حامد جان اگه زحمت بکشی و قطعات تو نقشه رو توضیح بدی خیلی خوب میشه
مثلا بگی خازن C1 تا C4 مقدارشون 1uF هست
...
ممنونت میشم
بخدا کارم لنگ این یه برد هست

MJHamed
20-05-2009, 14:27
حامد جان اگه زحمت بکشی و قطعات تو نقشه رو توضیح بدی خیلی خوب میشه
مثلا بگی خازن C1 تا C4 مقدارشون 1uF هست
...
ممنونت میشم
بخدا کارم لنگ این یه برد هست
همه اینها توی فایل pdf آموزشی گفته شده
فقط ولتاژ خازن ها گفته نشده که نباید از 5v کمتر باشند.

ramiy
20-05-2009, 21:06
لطفا اون قسمت مجهول مدار رو خودتون رسم کنید و قرار بدین
مرسی
اینم عکسش :

اگه لطف کنی خودت رسم کنی عالی میشه
چون این سه قسمت سمت چپ قاطی شده
مرسی

Michael Ropy
21-05-2009, 09:13
آقا حامد من یک دنیا از شما بابت اون فایل PDF ممنونم! من حدود 7-8 ماه بود هاردم یه گوشه مونده بود و حتی گارانتی و کلینیک تخصصی هم نتونست درستش کنه. دوستم قبلا اون مدار رو ساخته بود و با استفاده از راهنمایی های اون فایل، با اینکه مشکل 0 LBA رو داشتم و احتمال از دست رفتن برخی یا تمام اطلاعات وجود داشت هاردم به طور کامل برگشت و حتی یک بیت هم از اطلاعاتش پاک نشد! همونطوری به سیستم وصل کردم و ویندوزی که ماله 7 ماه پیش بود بالا اومد، انگار که همین الان ویندوز نصب کردم! :8: :10::11: :40:

ramiy
21-05-2009, 11:17
آقا حامد من یک دنیا از شما بابت اون فایل PDF ممنونم! من حدود 7-8 ماه بود هاردم یه گوشه مونده بود و حتی گارانتی و کلینیک تخصصی هم نتونست درستش کنه. دوستم قبلا اون مدار رو ساخته بود و با استفاده از راهنمایی های اون فایل، با اینکه مشکل 0 LBA رو داشتم و احتمال از دست رفتن برخی یا تمام اطلاعات وجود داشت هاردم به طور کامل برگشت و حتی یک بیت هم از اطلاعاتش پاک نشد! همونطوری به سیستم وصل کردم و ویندوزی که ماله 7 ماه پیش بود بالا اومد، انگار که همین الان ویندوز نصب کردم! :8: :10::11: :40:
خوشبحال شما
من که دارم برد رو میسازم
ایشالا که مال من هم درست بشه
مرسی

MJHamed
21-05-2009, 11:30
سلام
خیلی خوشحال شدم که بالاخره کارم نتیجه داد و اولین نفر به نتیجه رسید.:31:

قابل توجه سایر دوستان، زود نا امید نشید و تا آنجا که امید دارید پیش گارانتی برای تعویض نرید.

من تجربه LBA 0 رو نداشتم و با این اطلاعاتی که دادید مطمئن شدم که در این حالت هم احتمال از دست دادن اطلاعات خیلی خیلی کم هست.
منتها وقتی هارد من درست شد ویندوز مشکل پیدا کرده بود و بالا نمی اومد .

فقط همونطور که در پست اول گفتم دعا یادتون نره، هنوزم کارم گیره:42::45:.

MJHamed
21-05-2009, 12:25
یه بار دیگه عکس ها رو میزارم امیدوارم که مشکلت حل شه.

Michael Ropy
21-05-2009, 13:03
خوشبحال شما
من که دارم برد رو میسازم
ایشالا که مال من هم درست بشه
مرسی ممنون! این هم سه تا عکس دیگه برای کمک بیشتر جهت ساخت مدار RS232 To TTL که دوست من با استفاده از این عکس ها درست کرد (البته عکس هایی که آقا حامد گذاشتن هم مثل همونه، ببینید کدوم واضح تره.)

سلام
خیلی خوشحال شدم که بالاخره کارم نتیجه داد و اولین نفر به نتیجه رسید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قابل توجه سایر دوستان، زود نا امید نشید و تا آنجا که امید دارید پیش گارانتی برای تعویض نرید.

من تجربه LBA 0 رو نداشتم و با این اطلاعاتی که دادید مطمئن شدم که در این حالت هم احتمال از دست دادن اطلاعات خیلی خیلی کم هست.
منتها وقتی هارد من درست شد ویندوز مشکل پیدا کرده بود و بالا نمی اومد .

فقط همونطور که در پست اول گفتم دعا یادتون نره، هنوزم کارم گیره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] من فکر کردم خیلی ها انجام دادن! نمی دونستم اولی هستم! براتون دعا میکنم.

پی نوشت: دوستان ناامید نشن فقط خیلی توی انجام کار دقت کنن، بقیش با خداست!

MJHamed
21-05-2009, 20:24
تا اونجا که من خبر دارم شما نفر اولی هستی که با موفقیت و از روی فایل آموزشی این تاپیک تونستی هاردت رو درست کنی.

مدار شما این طور که به نظر میاد خیلی ساده تر طراحی شده مخصوصاً مدار اول و سوم.
اگه ممکنه سایر جزییات مداری که خودتون در اختیار دارید برای دوستان قرار بدید.

راستی آپدیت فریمور یادت نره

انشاا... که موتور هاردت همیشه برات بچرخه:31:

Asef
22-05-2009, 00:11
سلام
آقا حامد من که نمیتونم این مدار رو درست کنم باید چکار کنم؟
باور کن خیلی ها گیر این مشکل هستن و شما میتونید حلش کنید
اگر آدرستون رو بدید خدمتتون میرسم تا برام درستش کنید. هزینش هم مشکلی نیست.
یا اینکه مدار آماده رو برامون تهیه کنید ...
خلاصه هر جور که بتونی مشکل رو حل کنی ممنون میشم

Michael Ropy
22-05-2009, 09:36
تا اونجا که من خبر دارم شما نفر اولی هستی که با موفقیت و از روی فایل آموزشی این تاپیک تونستی هاردت رو درست کنی.

مدار شما این طور که به نظر میاد خیلی ساده تر طراحی شده مخصوصاً مدار اول و سوم.
اگه ممکنه سایر جزییات مداری که خودتون در اختیار دارید برای دوستان قرار بدید.

راستی آپدیت فریمور یادت نره

انشاا... که موتور هاردت همیشه برات بچرخه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درسته مدارش ساده تره. با اون مداری که شما تویه اون فایل گذاشتید مقایسه کردیم، ساده تر بود (یعنی فقط LED نداشت و یه خازن و دو مقاومت اگه اشتباه نکنم!). با این حال طبق روشی که گفته بودید تست مدار گرفتیم کار کرد. بعدش هم دیگه کارو یکسره کردیم و البته بعدش آپدیت فیرمور هم زدیم تو رگ! شد MX1A. شما هم انشاا... موتور هاردت همیشه برات بچرخه!

AminONE
22-05-2009, 11:56
سلام،

ممنون از همه برای این تاپیک خوب. من هم دوتا هارد از همین مدل دارم که یکیش Not Detect میده ولی اون یکی داره کار میکنه. من تازه متوجه این مشکل شدم!! الان چک کردم دیدم هاردی که استفاده میکنم با اینکه STM3500320AS هست ولی گفته احتیاج به هیچ اقدامی نداری و firmware هم MX1A هست!!

آیا احتیاج به آپدیت داره؟
اگه آپدیت کنم تفاوتی میکنه با اینی که الان هست؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

MJHamed
22-05-2009, 15:11
سلام،

ممنون از همه برای این تاپیک خوب. من هم دوتا هارد از همین مدل دارم که یکیش Not Detect میده ولی اون یکی داره کار میکنه. من تازه متوجه این مشکل شدم!! الان چک کردم دیدم هاردی که استفاده میکنم با اینکه STM3500320AS هست ولی گفته احتیاج به هیچ اقدامی نداری و firmware هم MX1A هست!!

آیا احتیاج به آپدیت داره؟
اگه آپدیت کنم تفاوتی میکنه با اینی که الان هست؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

همانطور که گفتید یکی از هاردهای شما مشکل فریمور دارد (دومی) و اولی آپدیت شده هست.

شما هارد دومتون به علت عدم َآپدیت فریمور مشکل پیدا کرده و الان دیگه نمیتونید آپدیتش کنید
ابتدا باید هارد رو طبق فایل آموزشی پست اول احیا کنید و سپس فریمورش رو آپدیت کنید.

MJHamed
22-05-2009, 15:21
سلام
آقا حامد من که نمیتونم این مدار رو درست کنم باید چکار کنم؟
باور کن خیلی ها گیر این مشکل هستن و شما میتونید حلش کنید
اگر آدرستون رو بدید خدمتتون میرسم تا برام درستش کنید. هزینش هم مشکلی نیست.
یا اینکه مدار آماده رو برامون تهیه کنید ...
خلاصه هر جور که بتونی مشکل رو حل کنی ممنون میشم

سلام خدمت شما
شما اگه تهران هستید خیلی راحت میتونید مدار رو به صورت آماده تهیه کنید و یا سرهم کنید.

اگر هم شهرستان هستید شاید بتونید با خرید قطعات مدار اون رو سر هم کنید.

والا من به علت یه سری از مشکلات الان مادربورد مجهز به ساتا دم دستم نیست
و هر کی میخواد من واسش درست کنم باید کل کیس رو برام بیاره.

اگه درخواست زیاد باشه شاید من بتونم خودم مدار رو سر هم کنم و براتون بفرستم.
چون آمادش یه ذره گرونه و سر هم کردنش خیلی ارزون تر در میاد.

اتفاقاً من اینجوری راحت ترم چون مسئولیتش کمتره

MJHamed
22-05-2009, 15:30
درسته مدارش ساده تره. با اون مداری که شما تویه اون فایل گذاشتید مقایسه کردیم، ساده تر بود (یعنی فقط LED نداشت و یه خازن و دو مقاومت اگه اشتباه نکنم!). با این حال طبق روشی که گفته بودید تست مدار گرفتیم کار کرد. بعدش هم دیگه کارو یکسره کردیم و البته بعدش آپدیت فیرمور هم زدیم تو رگ! شد MX1A. شما هم انشاا... موتور هاردت همیشه برات بچرخه!

شما از کدوم مدار استفاده کردید.و برای برق ورودی از چی استفاده کردید.
اگه ممکنه یه عکس از مدار آماده شده قرار بدید.

شاید به تولید انبوه رسوندیمش!!

Michael Ropy
22-05-2009, 16:06
شما از کدوم مدار استفاده کردید.و برای برق ورودی از چی استفاده کردید.
اگه ممکنه یه عکس از مدار آماده شده قرار بدید.

شاید به تولید انبوه رسوندیمش!!

برای برق از کابل USB استفاده کردیم و از پورت سریال برای اتصال! یکم دیگه میرم پیش دوستم اگه شد یه عکس ازش میگیرم.

Asef
22-05-2009, 19:11
سلام خدمت شما
شما اگه تهران هستید خیلی راحت میتونید مدار رو به صورت آماده تهیه کنید و یا سرهم کنید.

اگر هم شهرستان هستید شاید بتونید با خرید قطعات مدار اون رو سر هم کنید.

والا من به علت یه سری از مشکلات الان مادربورد مجهز به ساتا دم دستم نیست
و هر کی میخواد من واسش درست کنم باید کل کیس رو برام بیاره.

اگه درخواست زیاد باشه شاید من بتونم خودم مدار رو سر هم کنم و براتون بفرستم.
چون آمادش یه ذره گرونه و سر هم کردنش خیلی ارزون تر در میاد.

اتفاقاً من اینجوری راحت ترم چون مسئولیتش کمتره
خیلی خوبه
اگر مدار رو برام بفرستید ممنون میشم چون فکر نکنم بتونم بسازم یا بخرمش
فقط اگر ممکنه آیدی یاهو یا شماره همراه یا ایمیلتون رو بهم بدید تا باهاتون تماس بگیرم
اینجا اجازه پی ام ندارم ظاهرا

ramiy
22-05-2009, 23:49
من که داره مدارم تموم میشه
ایشالا فردا بعد دانشگاه تمومش میکنم و بعد هم تست
برام دعا کنید

Asef
23-05-2009, 00:00
من که داره مدارم تموم میشه
ایشالا فردا بعد دانشگاه تمومش میکنم و بعد هم تست
برام دعا کنید
موفق باشی
خبرش رو اینجا بده

aminomid
23-05-2009, 11:57
سلام حامد جان.
متاسفانه هارد من هنوز در کما بسر میبره و هنوز نتونستم کاری براش بکنم.( چون مدار رو ندارم)
من هفته ی دیگه میام تهران. میخواستم اگه ممکنه شماره تماس یا آدرسی به من بدی تا هاردو بدم خودت زحمتش رو بکشی. از خجالتت هم در میام.

Asef
23-05-2009, 20:00
دوستان چه خبر؟

iran_javidaan
23-05-2009, 22:48
سلام از راهنمايي شما سپاسگذارم من از بازار مدار usb to ttl رو گرفتم و rx tx , gnd رو وصل كردم ولي هرچي گشتم جاي vcc رو در مدار پيدا نكردم ميشه من رو راهنمايي كنيد

Asef
23-05-2009, 22:54
سلام از راهنمايي شما سپاسگذارم من از بازار مدار usb to ttl رو گرفتم و rx tx , gnd رو وصل كردم ولي هرچي گشتم جاي vcc رو در مدار پيدا نكردم ميشه من رو راهنمايي كنيد
اگه دقت کنید 4 تا جا داره که یکیش که باید کنار GND باشه VCC هست

iran_javidaan
23-05-2009, 23:27
دوست عزيز بردي كه من گرفتم usb to ttl ولي از vcc خبري نيست به ترتيب gnd, cts,rxd,rts,txd رو روي بورد ميبينم و پشتش به ترتيب ri,dtr,dsr,dcd,vdd هست حالا چيكار كنم

Asef
24-05-2009, 01:55
دوست عزيز بردي كه من گرفتم usb to ttl ولي از vcc خبري نيست به ترتيب gnd, cts,rxd,rts,txd رو روي بورد ميبينم و پشتش به ترتيب ri,dtr,dsr,dcd,vdd هست حالا چيكار كنم
wow چقدر شلوغ پلوغه! از کجا گرفتید و چند؟

نیمدونم والا باز بقیه دوستان شاید نظری داشته باشن اما فکر کنم با سعی و خطا بتونید تستش کنید و به نتیجه برسید (احتمالا!)

MJHamed
24-05-2009, 17:13
من فکر میکنم همون vdd ورودی مثبت باشه.
ولی بازم از یکی از دوستان که از همین مدارها گرفته بود پرسیدم ولی هنوز جواب نداده.

iran_javidaan
24-05-2009, 18:26
من دوبار به بازار رفتم و يه مدارusb to ttl ديگه گرفتم كه vcc داره ولي وقتي وصلش ميكنم سيستم خاموش ميشه فرشنده ميگفت چون usb برق رو از پورت ميگيره نيازي به vcc نداره در ضمن با مدار قبلي كه گرفته بودم تا چند مرحله جلو رفتم ولي بعد از تايپ حرف z پيغام خطا ميده

iran_javidaan
24-05-2009, 18:31
اگه كسي ميدونه به من كمك كنه

MJHamed
24-05-2009, 19:45
من دوبار به بازار رفتم و يه مدارusb to ttl ديگه گرفتم كه vcc داره ولي وقتي وصلش ميكنم سيستم خاموش ميشه فرشنده ميگفت چون usb برق رو از پورت ميگيره نيازي به vcc نداره در ضمن با مدار قبلي كه گرفته بودم تا چند مرحله جلو رفتم ولي بعد از تايپ حرف z پيغام خطا ميده

اولاً اینکه شما میگید سیستم خاموش میکنه یعنی اتصالی و خیلی شانس آوردی که پاورت هوشمنده وگرنه سیستمت به فنا میرفت.

ثانیاً من پیشنهاد میکنم به جای برق usb از باتری استفاده کنی .دو تا باتری قلمی جور کن با یه جا باطری.
البته شاید همانطور که گفتی واسه مدار usb اصلاً برق نخواد من دقت نکردم.
ولی اگه بتونی بدون باطری به هارد دستور بدی یعنی اینکه باطری نمیخواد.

ثالثاً این ارور به خاطر اینه که اون کارت ویزیت رو درست قرار ندادیدو اتصال برد با موتور قطع نشده.

فقط امیدوارم که تا الان هارد رو نابود نکرده باشی:دی

Asef
25-05-2009, 06:12
این دستورات فریمور رفرنس خاصی داره؟ که هر دستور فرمتش چجوریه و چه کاری انجام میده

darvish1900
25-05-2009, 10:27

فقط بپا وقتی تو دور آرام هستی سیستمت خطا نده و ریست نشه که دیگه هیچ کار نمیشه کرد

iran_javidaan
25-05-2009, 13:17
دوستان من به خاطر اطمينان از اتصال برد با موتور كل برد رو باز كردم و روي هد رو هم بستم ولي باز هم همون پيام لعنتي مياد شايد قبل از زدن حرف z بايد اتصال رو برقرار كنم راستي از مدار دوم با بطري 3v استفاده كردم ولي نشد :41::41::41::41:

iran_javidaan
25-05-2009, 13:30
راستي دوستاني كه دنبال ادرس فروشگاه هستند usb to ttl ميتونن از خيابان جمهوري پاساژ امجد همكف فروشگاه جام جم به قيمت 12500 تهيه كنن

MJHamed
25-05-2009, 14:14
دوستان من به خاطر اطمينان از اتصال برد با موتور كل برد رو باز كردم و روي هد رو هم بستم ولي باز هم همون پيام لعنتي مياد شايد قبل از زدن حرف z بايد اتصال رو برقرار كنم راستي از مدار دوم با بطري 3v استفاده كردم ولي نشد :41::41::41::41:
سلام
اینطور که من فهمیدم شما حرف "زد" رو کوچک تایپ میکنید چون همانطور که مشاهده میکنید نتایج متفاوت است.

F3 T>/2
F3 2>z
LED:000000CC FAddr:0025BF67
LED:000000CC FAddr:0025BF67

F3 T>/2
F3 2>Z
Spin Down Complete
Elapsed Time 0.128 msecs

MJHamed
25-05-2009, 14:42
این دستورات فریمور رفرنس خاصی داره؟ که هر دستور فرمتش چجوریه و چه کاری انجام میده
هر دستوری یک رفرنس دارد مثلاً رفرنس دستور F3 T>m0,2,2,,,,,22 به صورت زیر است:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای سایر رفرنس ها لطفاً مراجعه کنید به آدرس زیر:

Asef
26-05-2009, 05:56
هر دستوری یک رفرنس دارد مثلاً رفرنس دستور F3 T>m0,2,2,,,,,22 به صورت زیر است:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای سایر رفرنس ها لطفاً مراجعه کنید به آدرس زیر:

اونو که دیدم ... مرجع نیستش.

iran_javidaan
26-05-2009, 12:30
دوستان ممنون از راهنمايتون ميرم كه تست كنم دعا كنيد

iran_javidaan
26-05-2009, 13:49
:11: جواااااااااااب داد از همه سپاسگزارم كه برام وقت گذاشتيد مخصوصا asef و mjhamed:40::40::40::10::10::10:

Asef
26-05-2009, 13:57
:11: جواااااااااااب داد از همه سپاسگزارم كه برام وقت گذاشتيد مخصوصا asef و mjhamed:40::40::40::10::10::10:
به سلامتی
یه سوال، دیگه برق بهش وصل نکردی دیگه؟ برق 5 یا 3 ولت
فقط RX , TX رو وصل کردی به هارد و ارتباط برقرار شد؟

ramiy
26-05-2009, 14:21
من مدارم کار نکرد از دوستانی که می تونن این کار رو برای من بکنن و هاردم رو که دیتکت نمیشه رو درست کنن خواهش می کنم به من یه خبری بدن واقعا مشکل دارم چون پروژه ای که یه ترم روش کار کردم رو هاردم هست و باید تا هفته دیگه تحویل بدم لطفا کمک کنید مرسی

MJHamed
26-05-2009, 14:31
من مدارم کار نکرد از دوستانی که می تونن این کار رو برای من بکنن و هاردم رو که دیتکت نمیشه رو درست کنن خواهش می کنم به من یه خبری بدن واقعا مشکل دارم چون پروژه ای که یه ترم روش کار کردم رو هاردم هست و باید تا هفته دیگه تحویل بدم لطفا کمک کنید مرسی
سلام دوست عزیز

واست pm گزاشتم.

ضمناً نگفتی که چرا مدارت کار نمیکنه؟

MJHamed
26-05-2009, 14:38
مبارکه دوست عزیز:31:
شما هم نفر دوم هستید که نتیجه گرفتید .
فقط اگه در حین عملیات به نکته ی خاصی برخوردی که در آموزش گفته نشده برای من و سایر دوستان قرار بده.

دعا هم یادت نره:10:

ramiy
26-05-2009, 14:44
حامد جا به این صفحه بورو
عکس های جدیدی داره که برای آپدیت فایل pdf خوبه :

habib1370
26-05-2009, 14:54
سلام
من یک هارد نوع خریدم و می خوام بدونم آیا آبدیت فریمور می خواد اگه می خواد لطفا لینک فریمور برام بزارید البته من خودم دنبال فریمور گشتم اما پیدا نکردم
Model: ST31000333AS,
Serial: 9TE20LNQ,
Firmware: CC1H

Asef
26-05-2009, 15:02
بزار مدار دستم برسه اگر اوکی بود برات میفرستم
فکر کردم خودت درست کردی دیگه. دیروز بهت گفتم که ...

MJHamed
26-05-2009, 15:06
سلام
من یک هارد نوع خریدم و می خوام بدونم آیا آبدیت فریمور می خواد اگه می خواد لطفا لینک فریمور برام بزارید البته من خودم دنبال فریمور گشتم اما پیدا نکردم
Model: ST31000333AS,
Serial: 9TE20LNQ,
Firmware: CC1H
خوشبختانه با اینکه هارد شما جزو لیست هست ولی فریمور آن آپدیت شده میباشد و احتیاجی به اینکار ندارید.

لینک صفحه آپدیت هارد شما:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدNote: If your drive has CC firmware, your drive is not affected and no further action is required. Attempting to flash the firmware of a drive with CC firmware will result in rendering your drive inoperable.

این نکته بالایی هم مزید بر علت هست که گفته فریمور های cc احتیاجی به آپدیت ندارند.
البته من سریال هارد شما رو هم تست کردم خدا رو شکر مشکل نداشت.

MJHamed
26-05-2009, 15:09
حامد جا به این صفحه بورو
عکس های جدیدی داره که برای آپدیت فایل pdf خوبه :

ممنون دوست عزیز
دیروز که برای فهمیدن مشکل دوستمون iran_javidaan داشتم تو فروم msfn میگشتم ،دیدم که عکس ها رو آپدیت کرده البته تفاوت چندانی نکرده فقط یک عکسش عوض شده.

aliiiiiii
26-05-2009, 15:23
سلام به همه دوستان

من يكي از همين هاردها رو خريداري كردم البته به عنوان ارشيو از اون استفاده ميكنم ميخواستم ببينم احتياج به اپديت دارد؟

model stm3500320as
s.n 9qmajx8c
firmware mx1a

MJHamed
26-05-2009, 15:40
دوستان تازه وارد میتونند از طریق لینک زیر بفهمند که آیا هاردشون باید آپدیت بشه یا نه؟

MJHamed
26-05-2009, 15:41
سلام به همه دوستان

من يكي از همين هاردها رو خريداري كردم البته به عنوان ارشيو از اون استفاده ميكنم ميخواستم ببينم احتياج به اپديت دارد؟

model stm3500320as
s.n 9qmajx8c
firmware mx1a
هارد شما آپدیت شده هست و احتیاجی به آپدیت ندارید

iran_javidaan
26-05-2009, 21:11
:10:asef جون سلام اين مدار دومي كه من گرفتم از ون 8000 تومانيها بود كه نيازي به برق 3v يا 5v نداره و برق رو مستقيم از usb ميگيره و فقط كافيه از دو پورت rxd و txd سيم بگيري و به هارد وصل كني از مدل 12500 بهتر كار ميكنه اون رو ميتوني از پاساژ عباسيان فروشگاه جوان بگيري البته درايورش يادت نره من با اين usb to ttl تونستم يه هارد 1000t و يه 500g رو درست كنم در ضمن در رابطه با راهنمايي mjhamed دوست عزيزم بايد بگم كه خيلي كمك كرد :10::11: اصف جون موافق باشي

iran_javidaan
26-05-2009, 21:24
من ميتونم برات انجامش بدم ولي من تو كرجم اگه برات سخت ني بايد بياي كرج

MJHamed
26-05-2009, 22:41
سلام
دوستانی که قطعات رو جمع کردن میخواستم ببینم آی سی max232 چنده؟

iran_javidaan
26-05-2009, 22:54
mjhamed قيمت [ic max232 ]
4000 رياله

esam150d
27-05-2009, 16:15
سلام. من مدارو درست کردم و با روشی که تو فایل PDF بود تستش کردم جواب میداد ولی وقتی هارد رو بهش وصل میکنم و ctrl+z میزنم علامت یه فلش میاد

.کسی میدونه مشکل چیه؟

koroosh2008
27-05-2009, 18:09
با سلام آیا شما موفق شده اید هاردتان را احیا کنید
من که مداراهم ساختم روی تست هم جواب داده طبق گفته آقا حامد و لی رو ترمینال تا هارد را وصل میکنم شروع میکنه به چرت و پرت نویسی
مشکل هارد من این که بایاس شناسایی میشه ولی رو ویندوز 32 مگا شناخته میشه
آیا میتونید راهنمایی ام کنید با تشکر

کمک کمکمک مکمک مککمککمکک کمکمکمککمکمکمککمکمک

koroosh2008
27-05-2009, 19:20
با سلام خدمت آقا حامد و همه دوستان که مثل من هادشون تو کماست

من امروز موفق شدم مدار ارائه شده توسط آقا حامد را بسازم تست جواب داد و برق هم هارد وصل کردم
مشکل هارد من این است که در بایاس شناخته میشود اما درویندوز در disk manengment هارد را 32 مگا بایت میشناخت
با راهکارهای ارائه شده تمام دستورات مدل دوم ارائه شده در pdf آموزشی را پیگیری کردم
به این صورت زیر عملیات من در ترمینال میباشد:

Rst 0x20M
(P) SATA Reset
PASSPackage Verified
No Phy: Staggered spin bypass
ASCII Diag mode
F3 T>m0,2,2,0,0,0,0,22
Max Wr Retries = 00, Max Rd Retries = 00, Max ECC T-Level = 00, Max Certify Rewr
ite Retries = 0000
User Partition Format Successful - Elapsed Time 0 mins 00 secs
Zone re-format was skipped.
F3 T>

اما متا سفانه هنوز هاردم را نیافتاده و 32 مگا بایت شناسایی میشود آیا را دیگری یا دستور دیگری در ترمینال باید بزنم

خواهش میکنم راهمنایی فرمایید

با تشکرات بسیار فراوان

iran_javidaan
27-05-2009, 21:40
سلام. من مدارو درست کردم و با روشی که تو فایل PDF بود تستش کردم جواب میداد ولی وقتی هارد رو بهش وصل میکنم و ctrl+z میزنم علامت یه فلش میاد

.کسی میدونه مشکل چیه؟
دوست عزيز رابط rx و tx كه به هارد وصل ميكني چك كن احتمالا قعطي داره
موفق باشي :10:

esam150d
27-05-2009, 21:57
دوست عزيز رابط rx و tx كه به هارد وصل ميكني چك كن احتمالا قعطي داره
موفق باشي :10:
مرسی از کمکت ولی متاسفانه نشد.راستی گراند رو هم باید به هارد وصل کرد؟
tx وrx هارد مکستور رو هم بهم میگی کدومه؟

koroosh2008
27-05-2009, 21:58
مژده مژده مژده بالاخره بعد از سه شب بیخوابی سه تا پاکت سیگار که خورده ریه ها دادم بالاخره هارد 1000 گیگ ماکستور م
با روش آقا حامد گل بازیابی شد
جا داره از آقا حامد گل تشکر فراوان داشته باشم
در دو پست قبل اعلام کرده بودم که موفق نشده بودم ولی یادم افتاد هارد قبل ازاین مشکل دینامیک مد بود پس از روش آقا حامد یک بار هارد را بیسیک مد کردم و ویندوز هارد 1000 گیگ ماکستور را شناخت سپس فرمت سریع کردم پس از آن دوباره به حالت دینامیک برگشتم و هارد بظاهر فرمت شده را با نرم افزار استیلار فونیکس ریکاوری ان تی افس دارم ریکاوری میکنم 244میلیون سکتور باید بازیابی بشه پس میشه 16 17 ساعت تا آماده میشه

خلاصه آقا حامد گل گلاب دستت درد نکنه کاری بود در خدمتم.......

MJHamed
28-05-2009, 01:48
مژده مژده مژده بالاخره بعد از سه شب بیخوابی سه تا پاکت سیگار که خورده ریه ها دادم بالاخره هارد 1000 گیگ ماکستور م
با روش آقا حامد گل بازیابی شد
جا داره از آقا حامد گل تشکر فراوان داشته باشم
در دو پست قبل اعلام کرده بودم که موفق نشده بودم ولی یادم افتاد هارد قبل ازاین مشکل دینامیک مد بود پس از روش آقا حامد یک بار هارد را بیسیک مد کردم و ویندوز هارد 1000 گیگ ماکستور را شناخت سپس فرمت سریع کردم پس از آن دوباره به حالت دینامیک برگشتم و هارد بظاهر فرمت شده را با نرم افزار استیلار فونیکس ریکاوری ان تی افس دارم ریکاوری میکنم 244میلیون سکتور باید بازیابی بشه پس میشه 16 17 ساعت تا آماده میشه

خلاصه آقا حامد گل گلاب دستت درد نکنه کاری بود در خدمتم.......
با سلام خدمت شما دوست عزیز

مبارکه

شما هم سومین نفر هستی که هاردت رو درست کردی:31:

شما دقیقاً همون مداری که تو آموزش بود رو درست کردی؟میشه بگی کلاً هزینش چقدر شد؟

داینامیک مد و بیسیک مد رو هم یه توضیح کامل بده برای آیندگان

نتیجه رکاوری هم اعلام کن.

خوشبختانه شما نیومده رفتی ولی بازم به این تاپیک سر بزن:10:
دعا هم یادت نره:40:

MJHamed
28-05-2009, 03:08
esam150d عزیز سلام

شما باید اتصالات رو به شکل زیر متصل کنید.اگه از باتری استفاده میکنید احتمالاً باید ground رو هم وصل کنید بستگی به مدار دارد ، مداری که من در اختیار داشتم usb to ttl بود و ظاهراً احتیاجی به این کار نداشت.

اگه نشد از برنامه زیر استفاده کنید.

که تنظیمات آنرا باید به شکل زیر انجام دهید

Baud :38400
Data Bits : 8
Stop Bits :1
Parity : none
Flow Control : none

MJHamed
28-05-2009, 03:10
تکراری
لطفاً پاک شود

pouya.aryan
28-05-2009, 08:54
سلام حامد جان ازت سپاس گذارم هارد من هم برگشت کم کم داشتم دق میکردم چون واقعا اطلاعات حیاتی روش داشتم
مشخصات هارد 500GB STM3500320AS مشکل نشناختن هارد زمان بوت شدن

اول اینکه من چون رشتم الکترونیک بود از قبل چنین تبدیل هایی رو داشتم روز اول با MAX 232 جواب نگرفتم که حتما IC من مورد دار بوده روز دوم با یک تبدیل usb به TTL امتحان کردم که نتیجه داد .

تنها فرقی که در زمان برگرداندن هارد با مقاله آقای حامد دیدم این قسمت بود
Max Wr Retries = 00, Max Rd Retries = 00, Max ECC T-Level = 14, Max Certify Rewr
ite Retries = 00C8

که حدود 3 ثانیه طول کشید و پیغام 10% در آن نبود ;)

تبدیل usb به TTL را میتوانید از جهان کیت واقع در خیابان جمهوری پاساژ فرشته به قیمت حدود 8000 تومان خریداری کنید .

فقط یک مشکلی برای آپدیت پیدا کردم این است که ورژن firmware کنونی هاردم را از کجا میتوانم ببینم و دوم اینکه در سایت اصلی خبری از مدل STM3500320AS نیست چون سایت مربوط به سی گیت است تنها مدل مشابه ST3500320AS است . آیا برای آپدیت از firmware شرکت سی گیت برای مکستور استفاده میشود؟ .

aminomid
28-05-2009, 12:02
دوست عزیز این آدرس رو چک کن حتما هست:

در ضمن ورژن FirmWare روی خود هارد نوشته.

koroosh2008
28-05-2009, 12:02
با سلام :
1- من دقیقا آن مدار ساده تر را که آقا حامد گل درسایت فروم سخت افزار ارائه کرده بود ساختم البته درنهایت فرقی ندارند مدار ارائه شده در اول این تایپیک با دو ورودی و خروجی بود که با جامپر قابل تنظیم بود ولی من برای راحتی ازمدار ساده استفاده کردم فقط نکته خیلی خیلی مهم اینه که:
1:- حتما باید سیم گراند یا شاسی بدنه مدار به بدنه کیس متصل باشه چون درغیر این صورت ترمینال شروع به چرت وپرت نویسی میکنه
2:- ای سی که خریدم با شماره MAX232 بود سالم هم بود و کار نداد ولی خوشبختانه آی سی Max232 ازقبل هم داشتم که اون کارداد خلاصه به یک آی سی 2 آی سی اکتفا نکنید ای سی مورد استفاده دقیقا با شماره HIN232CP از سری P0336AA07 بود
3:- هزینه کل با احتساب آی سی اضافه 10000ریال بود یعنی هیچ
4:- ریکاوری در حال انجام میباشد بالاخره هارد 1000گیگ میباشد و روش کلی فیلم HD هست و طول میکشه ولی اول ریکاوری حدود 4 میلیون سکتور که رد شد متوقفش کردم و تعدادی فیلم از جمله جومونگ را شناخت و براحتی بازیابی شد و دیشب دیدم
البته من قبلا با نرم افزار ذکر شده ریکاوری با هاردی که به اشتباه فرمت شده و پارتیشنهایش بهم ریخته و روی اون کلی نرم افزار و ....داشتم براحتی کار کردم و بازیابی نمودم و 100% جواب میده از این بابت 100% مطمئن هستم.
5- داینامیک مد حالتی است که روش نمیتونی سیستم عامل نصب کنی ولی بیسیک مد قابل نصب برای سیستم عامل میباشد
برای نصب سیستم عامل حتما هارد باید بیسیک مد باشد و برای حالت هارد قابل حمل وقابل اتصال و قطع شدن(در حالت روشن بودن دستگاه) باید داینامیک مد باشد.
مادربرد من این قابلیت را دارد که میشود در حالت روشن اتصال برق و ساتا به هارد بدی و قطع کنی مثل یک هارد قابل حمل رفتار میکنه ایکون اون هم مثل هارد های دیگه میباشد خلاصه میشه در حالت روشن هارد اضافی را وارد یا خارج سیستم کنی
ومشکل من ازاینجا شروع شد که در این حالت داینامیک بود و اومدم این ویستای لعنتی را نصب کنم که گیر داد و هارد 1000گیگ را سرخود دستکاری کرد و بهم ریخت خلاصه طی مراحل نصب ویندوز و داینامیک بیسیک مد شدن بود که این مشکل بوجود اومد و هارد 1000گیگ تبدیل شد به 32مگابایت . والا خدایش هارد خوبیه
بازم سپاسگذاری میکنم
سوالی بود در خدمتم.

pouya.aryan
28-05-2009, 12:05
مشکل برطرف شد ورژن قبلی MX15 بود که به MX1A تغییر پیدا کرد.

بازم ممنون :11:

125
28-05-2009, 18:55
سلام حامد جان ،
متاسفانه منم به مشکل شما برخوردم،
یه سوال این که یکی از بچه ها گفته بود که:

نقل قول:
آیا این روش عملیه؟
چون من فقط اطلاعاتم برام مهمه و اگه با این روش هاردم بالا بیاد و بتونم اطلاعات رو تو یه هارد جدید بریزم این هارد آشغال رو میندازم سطل آشغال دیگه

یه چیز دیگه این که وقتی هاردتون درست شد، اطلاعاتتون کم و زیاد نشده بود ؟ یا قاطی نشده بود؟

منتظر جوابتون هستم
ممنون

MJHamed
28-05-2009, 22:13
سلام حامد جان ،
متاسفانه منم به مشکل شما برخوردم،
یه سوال این که یکی از بچه ها گفته بود که:

آیا این روش عملیه؟
چون من فقط اطلاعاتم برام مهمه و اگه با این روش هاردم بالا بیاد و بتونم اطلاعات رو تو یه هارد جدید بریزم این هارد آشغال رو میندازم سطل آشغال دیگه

یه چیز دیگه این که وقتی هاردتون درست شد، اطلاعاتتون کم و زیاد نشده بود ؟ یا قاطی نشده بود؟

منتظر جوابتون هستم
ممنون
سلام
متاسفانه این روش جواب نمیده یکی از دوستان تست کرده
احتمال از دست رفتن اطلاعات در هر دو روش بسیار پایین هست.

MJHamed
29-05-2009, 01:23
سلام حامد جان ازت سپاس گذارم هارد من هم برگشت کم کم داشتم دق میکردم چون واقعا اطلاعات حیاتی روش داشتم
مشخصات هارد 500GB STM3500320AS مشکل نشناختن هارد زمان بوت شدن

اول اینکه من چون رشتم الکترونیک بود از قبل چنین تبدیل هایی رو داشتم روز اول با MAX 232 جواب نگرفتم که حتما IC من مورد دار بوده روز دوم با یک تبدیل usb به TTL امتحان کردم که نتیجه داد .

تنها فرقی که در زمان برگرداندن هارد با مقاله آقای حامد دیدم این قسمت بود
Max Wr Retries = 00, Max Rd Retries = 00, Max ECC T-Level = 14, Max Certify Rewr
ite Retries = 00C8

که حدود 3 ثانیه طول کشید و پیغام 10% در آن نبود ;)

تبدیل usb به TTL را میتوانید از جهان کیت واقع در خیابان جمهوری پاساژ فرشته به قیمت حدود 8000 تومان خریداری کنید .

فقط یک مشکلی برای آپدیت پیدا کردم این است که ورژن firmware کنونی هاردم را از کجا میتوانم ببینم و دوم اینکه در سایت اصلی خبری از مدل STM3500320AS نیست چون سایت مربوط به سی گیت است تنها مدل مشابه ST3500320AS است . آیا برای آپدیت از firmware شرکت سی گیت برای مکستور استفاده میشود؟ .

سلام دوست عزیز
تبریک:40:
کار اصلی رو شما انجام دادی
امیدوارم که عبرت گرفته باشی و ازین به بعد بکاپ از اطلاعاتت داشته باشی

MJHamed
29-05-2009, 01:26
با سلام :
1- من دقیقا آن مدار ساده تر را که آقا حامد گل درسایت فروم سخت افزار ارائه کرده بود ساختم البته درنهایت فرقی ندارند مدار ارائه شده در اول این تایپیک با دو ورودی و خروجی بود که با جامپر قابل تنظیم بود ولی من برای راحتی ازمدار ساده استفاده کردم فقط نکته خیلی خیلی مهم اینه که:
1:- حتما باید سیم گراند یا شاسی بدنه مدار به بدنه کیس متصل باشه چون درغیر این صورت ترمینال شروع به چرت وپرت نویسی میکنه
2:- ای سی که خریدم با شماره MAX232 بود سالم هم بود و کار نداد ولی خوشبختانه آی سی Max232 ازقبل هم داشتم که اون کارداد خلاصه به یک آی سی 2 آی سی اکتفا نکنید ای سی مورد استفاده دقیقا با شماره HIN232CP از سری P0336AA07 بود
3:- هزینه کل با احتساب آی سی اضافه 10000ریال بود یعنی هیچ
4:- ریکاوری در حال انجام میباشد بالاخره هارد 1000گیگ میباشد و روش کلی فیلم HD هست و طول میکشه ولی اول ریکاوری حدود 4 میلیون سکتور که رد شد متوقفش کردم و تعدادی فیلم از جمله جومونگ را شناخت و براحتی بازیابی شد و دیشب دیدم
البته من قبلا با نرم افزار ذکر شده ریکاوری با هاردی که به اشتباه فرمت شده و پارتیشنهایش بهم ریخته و روی اون کلی نرم افزار و ....داشتم براحتی کار کردم و بازیابی نمودم و 100% جواب میده از این بابت 100% مطمئن هستم.
5- داینامیک مد حالتی است که روش نمیتونی سیستم عامل نصب کنی ولی بیسیک مد قابل نصب برای سیستم عامل میباشد
برای نصب سیستم عامل حتما هارد باید بیسیک مد باشد و برای حالت هارد قابل حمل وقابل اتصال و قطع شدن(در حالت روشن بودن دستگاه) باید داینامیک مد باشد.
مادربرد من این قابلیت را دارد که میشود در حالت روشن اتصال برق و ساتا به هارد بدی و قطع کنی مثل یک هارد قابل حمل رفتار میکنه ایکون اون هم مثل هارد های دیگه میباشد خلاصه میشه در حالت روشن هارد اضافی را وارد یا خارج سیستم کنی
ومشکل من ازاینجا شروع شد که در این حالت داینامیک بود و اومدم این ویستای لعنتی را نصب کنم که گیر داد و هارد 1000گیگ را سرخود دستکاری کرد و بهم ریخت خلاصه طی مراحل نصب ویندوز و داینامیک بیسیک مد شدن بود که این مشکل بوجود اومد و هارد 1000گیگ تبدیل شد به 32مگابایت . والا خدایش هارد خوبیه
بازم سپاسگذاری میکنم
سوالی بود در خدمتم.

ممنون از اطلاعاتی که دادید.

در ورژن بعدی سعی میکنم این نکات رو به همراه مدار ساده تر به آموزش اضافه کنم.

هارد ساتای اینترنال رو در حالت داینامیک نمیشه به Esata وصل کرد؟

raya2
29-05-2009, 02:38
دوستان سلام
متاسفانه من هم هاردم دچار این مشکل شده و دیگه قابل شناسایی نیست.
راه حلهای ارایه شده برای من که مبتدی هستم کمی سخته. تازه ممکنه بعد این همه دنگ و فنگ جواب نده.
آیا از شما دوستان کسی تو تهران هست که یکروز هاردو ببرم خدمتش و برام درستش کنه.
بی صبرانه منتظر جواب یکی از دوستان هستم.

raya2
29-05-2009, 02:44
دوستان سلام
راه حلهای ارایه شده برای من که مبتدی هستم کمی سخته. تازه ممکنه بعد این همه دنگ و فنگ جواب نده.

iran_javidaan
29-05-2009, 15:32
دوستان سلام
دوست عزيز به پستها خوب دقت كن و فايل pdf كه دوستم حامد گذاشته رو خوب مطالعه كن با خريد يه تبديل 8000توماني و يه كم حوصله موفق ميشي

Asef
29-05-2009, 15:39
دوست عزيز به پستها خوب دقت كن و فايل pdf كه دوستم حامد گذاشته رو خوب مطالعه كن با خريد يه تبديل 8000توماني و يه كم حوصله موفق ميشي
جناب ایران جاویدان پیغام خصوصیتون رو چک کردید؟

Asef
29-05-2009, 15:42
یکی از دوستان مدار رو برام فرستاد ولی فکر کنم سوخته
چون به محض اینکه به usb وصلش میکنم به طرز وحشتناکی داغ میکنه تا حد ذوب شدن مدار پیش میره!!!
البته توی سیستم شناخته میشه و یه پورت کام به سیستم اضافه میکنه ولی وقتی با هایپر ترمینال تستش میکنم اصلا جواب نمیده
دو سر txd و rxd رو به هم وصل میکنم ولی توی هایپرترمینال وقتی تایپ میکنم چیزی نوشته نمیشه

روش دیگه ای برای تست سالم بودن برد هست؟

کسی از دوستان میتونه بردش رو برام بفرسته؟

raya2
29-05-2009, 16:20
این تبدیل 8000 تومنی دقیقا اسمش چیه ؟
و فقط همین برای خرید کافیه ؟
پس جامپرها و کانکتورها چی ؟
برای باتری 3 ولتی جاباتری هم می خواد ؟
یا اینکه میشه برق رو از طریق همون USB تامین کرد ؟

MJHamed
29-05-2009, 17:07
یکی از دوستان مدار رو برام فرستاد ولی فکر کنم سوخته
چون به محض اینکه به usb وصلش میکنم به طرز وحشتناکی داغ میکنه تا حد ذوب شدن مدار پیش میره!!!
البته توی سیستم شناخته میشه و یه پورت کام به سیستم اضافه میکنه ولی وقتی با هایپر ترمینال تستش میکنم اصلا جواب نمیده
دو سر txd و rxd رو به هم وصل میکنم ولی توی هایپرترمینال وقتی تایپ میکنم چیزی نوشته نمیشه

روش دیگه ای برای تست سالم بودن برد هست؟

کسی از دوستان میتونه بردش رو برام بفرسته؟
به نظر مدار خراب یا نیمسوز میاد چون هم میگید به شدت داغ میکنه و هم اینکه توی تست رد شده
دنبال یه مدار دیگه باش.

MJHamed
29-05-2009, 17:09
این تبدیل 8000 تومنی دقیقا اسمش چیه ؟
و فقط همین برای خرید کافیه ؟
پس جامپرها و کانکتورها چی ؟
برای باتری 3 ولتی جاباتری هم می خواد ؟
یا اینکه میشه برق رو از طریق همون USB تامین کرد ؟
اسم دقیقش تبدیل usb به ttl هست.
آدرس مغازه ها رو از صفحات قبلی میتونی پیدا کنی.
اگه این مدار رو بخری به گفته ی دوستان احتیاجی به باتری نداری و برقش از همون usb تامین میشه.

oapw
29-05-2009, 17:46
سلام به همگی
من هارد 500 سیگت دارم و آرشیو کردم
میشه بهش اطمینان کرد؟
7200.11 باراکدا
برنامه hdd inspector هشدار داده و 23% است یعنی باید چیکار کنم؟

koroosh2008
29-05-2009, 18:33
ممنون از اطلاعاتی که دادید.

در ورژن بعدی سعی میکنم این نکات رو به همراه مدار ساده تر به آموزش اضافه کنم.

هارد ساتای اینترنال رو در حالت داینامیک نمیشه به Esata وصل کرد؟

با سلام

1-- اگر منظورتان از ESATA همان ساتای معمولی است توجه شما را به ذیل جلب میکنم
من یک SATAII,GSATAII میشناسم
که GSATAII این قابلیتی که در حالت سیستم روشن(ویندوز بالا آمده) میتوان هرنوع هارد ساتارا متصل و قطع کرد را دارد
و SATAII همان ساتای معمولی است
و مشکل هارد 1000گیگ دینامیک مد مکستور من هم از اینجا بوجود آمد که همیشه به GSATAII در حالت روشن یا خاموش وصل میشدم هیچ مشکلی نبود از وقتی که به SATAII عادی وصل کردم و مشغول نصب ویندوز ویستا در پارتیشنی در هارد اینترنال دیگر شدم ویستا موفق به نصب نشد و گیر میکرد پس من ویندوز xp مجددا نصب کردم که سیستم عامل در مورد هارد 1000گیگ مکستور پرسید هارد شما دینامیک است میخواهی بیسیکش کنم گفتم نـــــــــه بااینکه جواب منفی دادم دیدم در My Computer هارد را صفر میشناسد
پس فورا هارد سیستم عامل را درآوردم و هاردی را که قبلا سیستم عامل ویندوز آماده داشت و از اول هارد 1000گیگ را بصورت داینامیک شناخته بود متصل کردم و هارد 1000گیگ را هم به GSATAII وصل کردم پس از راه اندازی دیدم ویندوز قشنگ هارد را میشناسد و مشکلی نیست . پس دوباره مشغول نصب ویستا شدم که در حین نصب باز گیر کرد و متوقف شد و هارد به کمـــــــــــــــــــــــ ـا رفت

پس خودم نتیجه گیری که کردم این بود که هارد داینامیک را نمیشود به ساتای معمولی (SATAII) وصل کرد هرچند که سیستم عامل قبلی را ندارم ولی پس از ریکاوری کامل و عادی شدن هارد یک آزمایشی میکنم و نتیجه را اطلاع میدهم
2-- هارد هنوز در ریکاوری میباشد و هر گیگ را 5 دقیقه بازیابی میکند 1000گیگ میشه 1000*5===== وای
امیدوارم کمکی شده باشه!!!!
موفق باشید.
:11::11::11::11:

125
29-05-2009, 18:43
سلام
متاسفانه این روش جواب نمیده یکی از دوستان تست کرده
احتمال از دست رفتن اطلاعات در هر دو روش بسیار پایین هست.

ممنون،
پس باید برم دنبال همون تبدیل:20:

iran_javidaan
29-05-2009, 20:22
سلام به همگی
میشه بهش اطمینان کرد؟
7200.11 باراکدا
ميتوني مدل هارد و همراه با سريالش رو تو سايت سيگيت وارد كني و هاردت رو چك كني

iran_javidaan
29-05-2009, 20:26
سلام حامد جون ببخشيد چند روزي گير بودم از وقتي موفق شدم تا الان 5 هارد رو درست كردم اون بدون از دست رفتن حتي 1 بايت

MJHamed
29-05-2009, 20:27
سلام به همگی
میشه بهش اطمینان کرد؟
7200.11 باراکدا
سلام
شما اول با برنامه زیر و مطابق عکس زیر مدل دقیق و شماره سریال هارد و ورژن فریمور رو دربیار

بعد از لینک زیر استفاده کن و با دادن سریال نامبر و یا مدل هارد میتونی بفهمی هارد مشکل داره یا نه

MJHamed
29-05-2009, 20:29
سلام حامد جون ببخشيد چند روزي گير بودم از وقتي موفق شدم تا الان 5 هارد رو درست كردم اون بدون از دست رفتن حتي 1 بايت
سلام
ماشاا...
این همه هارد خراب از کجا آوردی؟
ممنون میشم تجربیاتت رو تو این تاپیک برای من و سایر دوستان بیان کنی

iran_javidaan
29-05-2009, 20:41
سلام
ماشاا...
این همه هارد خراب از کجا آوردی؟
ممنون میشم تجربیاتت رو تو این تاپیک برای من و سایر دوستان بیان کنی
هر كدم از دوستا يكي دو تا از اين هاردا تو خونشون داره مثل من كه اطلاعاتشون براشون خيلي مهمه حتي يكي از دوستام هاردشو تا دبي فرستاد ولي نتونستن براش كاري بكنن
تا تو رو خدا از آسمون فرستاد منم در مقابل زحمتهاي شما سعي ميكنم كار دوستان رو راه بندازم
:10:خدا خيرت بده:10:

MJHamed
29-05-2009, 20:53
هر كدم از دوستا يكي دو تا از اين هاردا تو خونشون داره مثل من كه اطلاعاتشون براشون خيلي مهمه حتي يكي از دوستام هاردشو تا دبي فرستاد ولي نتونستن براش كاري بكنن
تا تو رو خدا از آسمون فرستاد منم در مقابل زحمتهاي شما سعي ميكنم كار دوستان رو راه بندازم
:10:خدا خيرت بده:10:
خدا شما هم خیر بده که کار دوستانتون رو ردیف میکنید.
من وظیفم دونستم که همچین تاپیکی راه بندازم چون نزدیک دو هفته دنبال درست کردن هارد بودم و تقریباً نا امید شده بودم تا اون فروم msfn رو پیدا کردم و بالاخره بعد از جور کردن مدار تونستم هاردم رو درست کنم.
بعد تصمیم گرفتم که هم اطلاع رسانی کنم برای کسانی که هنوز هاردشون خراب نشده و هم روش احیای هارد به فارسی رو قرار بدم تا سایر دوستان راحتتر بتونن استفاده کنن.

به نظرم هنوز هم اکثر افراد نمیدونن که هاردشون ممکنه خراب بشه و حتی فکرشم نمیتونن بکنن.
خود سیگیت باید به صورت خیلی گسترده این قضیه رو اعلام میکرد مثل سونی که لپتاپ هاش رو جمع آوری میکنه و خبرش در همه جراید IT پخش میشه.

125
29-05-2009, 22:30
خدا شما هم خیر بده که کار دوستانتون رو ردیف میکنید.
من وظیفم دونستم که همچین تاپیکی راه بندازم چون نزدیک دو هفته دنبال درست کردن هارد بودم و تقریباً نا امید شده بودم تا اون فروم msfn رو پیدا کردم و بالاخره بعد از جور کردن مدار تونستم هاردم رو درست کنم.
بعد تصمیم گرفتم که هم اطلاع رسانی کنم برای کسانی که هنوز هاردشون خراب نشده و هم روش احیای هارد به فارسی رو قرار بدم تا سایر دوستان راحتتر بتونن استفاده کنن.

به نظرم هنوز هم اکثر افراد نمیدونن که هاردشون ممکنه خراب بشه و حتی فکرشم نمیتونن بکنن.
خود سیگیت باید به صورت خیلی گسترده این قضیه رو اعلام میکرد مثل سونی که لپتاپ هاش رو جمع آوری میکنه و خبرش در همه جراید IT پخش میشه.

آره واقعا،
من تا 3 شنبه که هاردم پرید هیچ اطلاعی ازین موضوع نداشتم و الا حداقل آپدیت میکردم.:41:
ولی بازم دمه شما گرم که اطلاع رسانی کردین،
من نزدیک 20 گیگ عکسای خونوادگی و فیلمام بود که کلی حسرت میخوردم:41: ولی وقتی این تاپیکو دیدم کلی امید گرفتم تا فردا برم وسایل رو بگیرم ببینم چی میشه:46:

من چند تا سوال از حامد و بچه هایی که کارشون راه افتاده دارم،
1. اول این که هارد باید رو یه سیستم که روشنه بالا بیاد دیگه؟
2. این ویستا هم هایپر ترمینال داره؟
3. آیا بعد احیای هاردی که دیتکت نمیشده هم ریکاوری لازمه یا هارد مثل قبل میشه؟
4. اینکه تو این متن نوشته
User Partition Format Successful یعنی هارد فرمت میشه؟
5. اگه ریکاوری لازمه ، این نرم افزار استیلار فونیکس ریکاوری ان تی افس که یکی از دوستان میگفت رو کجا میشه پیدا کرد؟

ممنون

iran_javidaan
29-05-2009, 23:10
آره واقعا،
من تا 3 شنبه که هاردم پرید هیچ اطلاعی ازین موضوع نداشتم و الا حداقل آپدیت میکردم.:41:
ولی بازم دمه شما گرم که اطلاع رسانی کردین،
من نزدیک 20 گیگ عکسای خونوادگی و فیلمام بود که کلی حسرت میخوردم:41: ولی وقتی این تاپیکو دیدم کلی امید گرفتم تا فردا برم وسایل رو بگیرم ببینم چی میشه:46:

من چند تا سوال از حامد و بچه هایی که کارشون راه افتاده دارم،
1. اول این که هارد باید رو یه سیستم که روشنه بالا بیاد دیگه؟
2. این ویستا هم هایپر ترمینال داره؟
3. آیا بعد احیای هاردی که دیتکت نمیشده هم ریکاوری لازمه یا هارد مثل قبل میشه؟
4. اینکه تو این متن نوشته یعنی هارد فرمت میشه؟
5. اگه ریکاوری لازمه ، این نرم افزار استیلار فونیکس ریکاوری ان تی افس که یکی از دوستان میگفت رو کجا میشه پیدا کرد؟

ممنون
اول فايل pdf حامد رو دانلود كن تو اون كامل توضيح داده شده
1-نه بعد از بالا اومدن ويندوز اتصالات هارد رو برقرار كن سپس هايپر ترمينال رو run كن
2-ويستا هم هايپر ترمينال داره اگه پيدا نكردي سرچش كن
3- ريكاوري لازم نيست اگه يه كم دقت كني حتي يه بايت از اطلاعاتت هم گم نميشه
4- فرمت به اون معني كه فكر مكني نيست
5- اين مشكل نرم افزاريه و با سيلندر هارد ديسك كاري نداره پس نيازي نيست

iran_javidaan
29-05-2009, 23:40
اين فايل رو تو راپيدشير گذاشتم به دوستان توصيه ميكنم اين فايل رو دانلود كنن نظر يادتون نره

125
29-05-2009, 23:45
اول فايل pdf حامد رو دانلود كن تو اون كامل توضيح داده شده
1-نه بعد از بالا اومدن ويندوز اتصالات هارد رو برقرار كن سپس هايپر ترمينال رو run كن
2-ويستا هم هايپر ترمينال داره اگه پيدا نكردي سرچش كن
3- ريكاوري لازم نيست اگه يه كم دقت كني حتي يه بايت از اطلاعاتت هم گم نميشه
4- فرمت به اون معني كه فكر مكني نيست
5- اين مشكل نرم افزاريه و با سيلندر هارد ديسك كاري نداره پس نيازي نيست

ممنون، اونم گرفتم.:46:
پیغامتم چک کردم، ایشالاه فردا برم جمهوری مدارو بگیرم بیام باهات تماس میگیرم.:10:

MJHamed
30-05-2009, 00:56
اين فايل رو تو راپيدشير گذاشتم به دوستان توصيه ميكنم اين فايل رو دانلود كنن نظر يادتون نره

ممنون بابت این فایل آموزشی

محتوای این فایل عبارتست از:

راهنمای نصب و استفاده از مبدل usb to serial و استفاده از Hyperterminal

دوستانی که در این ضمینه مشکل دارند با دریافت این فایل کلیه مشکلاتشان حل خواهد شد.

M@YS@M
30-05-2009, 14:59
من امروز تونستم هاردم و احيا كنم و از اين بابت خوشحالم
از كليه دوستان بخصوص
MJHamed ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تشكر ميكنم

M@YS@M
30-05-2009, 15:02
راستي من امروز هر دو تا مدارو گرفتم هم 8000 تومني هم 12500 تومني
8000 كه از جوان الكترونيك گرفتم كلا آشغاله و سريعا سوخت
اما با 12500 كه از جام جم الكترونيك گرفتم مشكلم به راحتي حل شد

سعي ميكنم عكس هر دوي اونا رو بزارم.

يه PDF آموزشي هم درست ميكنم و تا امشب تو سايت قرار ميدم تا هر گونه شكي برطرف بشه

125
30-05-2009, 15:48
راستي من امروز هر دو تا مدارو گرفتم هم 8000 تومني هم 12500 تومني
8000 كه از جوان الكترونيك گرفتم كلا آشغاله و سريعا سوخت
اما با 12500 كه از جام جم الكترونيك گرفتم مشكلم به راحتي حل شد

سعي ميكنم عكس هر دوي اونا رو بزارم.

يه PDF آموزشي هم درست ميكنم و تا امشب تو سايت قرار ميدم تا هر گونه شكي برطرف بشه

سلام،
کی شما گرفتی مدارو؟
اینه اون مداری که 8000 تومن گرفتین؟

خداکنه این نباشه:13: خداییش حال رفتن تا جمهوری رو ندارم تو این گرما:19:
آخه امروز که خریدم اینو و اومدم خونه دیدم با اونی که دوستمون آقای iran_javidaan گفته فرق داره.:41:

در هر حال منتظر pdf شما هستم لطفا با جزییات از ابتدای کارتون بنویسید چون هنوز یه سری ابهام دارم به شخصه:31:

ممنون:11:

M@YS@M
30-05-2009, 16:51
من تا چند ساعت ديگه PDF رو تو سايت قرار ميدم
در ضمن لينك عكساتون خرابه و قابل مشاهده نيست.

من خودم امروز تو اين گرما دوبار رفتم جمهوري

M@YS@M
30-05-2009, 17:07

اين لينك فايل pdf هست

raya2
30-05-2009, 18:42
آقا من اون تبدیل 8000 تومنی USB به TTL رو خریدم (از جهان کیت). وصلش کردمو درایورشم نصب کردم و شناخت.
اولش برای مطمئن شدن از درست کار کردنش دو سر Tx و Rx رو به هم وصل کردم و تو HyperTerminal هر دکمه ای زدم همونو نوشت. ولی وقتی هاردو بهش وصل کردم اون علامت F3 T رو نشون نداد. دوباره اتصلاتو چک کردم و حتی جاهای Rx , و Tx رو جابجا کردم باز هم فایده ای نداشت. بعد که تبدیل رو یکبار از کامپیوتر جدا کردم و دوباره وصل کردم دیدم که تبدیل بسرعت شروع به داغ کردن میکنه و دیگه کامپیوتر اونو نمیشناسه . حتی کامپیوتر رو Restart کردم و این تبدیل رو تو یه ویندوز دیگه امتحان کردم ولی فایده ای نداشت و دیگه تبدیل شناخته نمیشه. (احتمالا سوخته)
درست همینی هست که 125 عکساشو گذاشته.
حالا من چه کار کنم ؟
من می دونستم که فایده ای نداره .

125
30-05-2009, 19:17
آقا من اون تبدیل 8000 تومنی USB به TTL رو خریدم (از جهان کیت). وصلش کردمو درایورشم نصب کردم و شناخت.
اولش برای مطمئن شدن از درست کار کردنش دو سر Tx و Rx رو به هم وصل کردم و تو HyperTerminal هر دکمه ای زدم همونو نوشت. ولی وقتی هاردو بهش وصل کردم اون علامت F3 T رو نشون نداد. دوباره اتصلاتو چک کردم و حتی جاهای Rx , و Tx رو جابجا کردم باز هم فایده ای نداشت. بعد که تبدیل رو یکبار از کامپیوتر جدا کردم و دوباره وصل کردم دیدم که تبدیل بسرعت شروع به داغ کردن میکنه و دیگه کامپیوتر اونو نمیشناسه . حتی کامپیوتر رو Restart کردم و این تبدیل رو تو یه ویندوز دیگه امتحان کردم ولی فایده ای نداشت و دیگه تبدیل شناخته نمیشه. (احتمالا سوخته)
درست همینی هست که 125 عکساشو گذاشته.
حالا من چه کار کنم ؟
من می دونستم که فایده ای نداره .

ای بابا پس همینه که سوخته:19:
هیچی باید بریم اون 12500 تومنیه که آقا میثم باهاش کار کرده و نتیجه گرفته رو بخریم:13:

در ضمن لينك عكساتون خرابه و قابل مشاهده نيست.
سالهمه که:20:

شما این تبدیلی که خریدی و جواب داده رو بی زحمت عکسشو بزار تا بریم همینو بخریم فردا:19:

ممنون

Asef
30-05-2009, 19:27
خب منم به لطف دوست خوبم iran_javidan عزیز هاردم درست شد :10:
من یه کیت خریده بودم که متاسفانه سوخته بود ... و در نهایت امروز مزاحم iran_javidan شدم تا برام درست کردن و همونجا هم فریمور رو آپدیت کردیم :8:

امیدوارم مشکل همه دوستان هم حل بشه. دیر و زود داره سوخت و سوز نداره

MJHamed
30-05-2009, 19:37
خب منم به لطف دوست خوبم iran_javidan عزیز هاردم درست شد :10:
من یه کیت خریده بودم که متاسفانه سوخته بود ... و در نهایت امروز مزاحم iran_javidan شدم تا برام درست کردن و همونجا هم فریمور رو آپدیت کردیم :8:

امیدوارم مشکل همه دوستان هم حل بشه. دیر و زود داره سوخت و سوز نداره
خوشحال شدم که بالاخره تونستی هاردتو درست کنی
دست iran_javidan هم درد نکنه.

Asef
30-05-2009, 19:41
خوشحال شدم که بالاخره تونستی هاردتو درست کنی
دست iran_javidan هم درد نکنه.
دست شما هم درد نکنه به خاطر این تاپیک مفید :10::40:

MJHamed
30-05-2009, 19:43

اين لينك فايل pdf هست
ممنون بابت زحمتی که بابت این فایل کشیدید
ضمناً قدم هارد نو رسیده مبارک!

نتیجه میگیریم مدار 8000 تومانی یک بار مصرف هست و اصلاً صرفه نداره

دوستان همون اول اون مدار 12500 رو بخرید خودتونو راحت کنید.من هم با همین مدل کار کردم.

aminomid
30-05-2009, 20:57
سلام دوستان...
بالاخره هارد من هم درست شد..
من از همون تبدیل 12500 که iran_javidan عزیز آدرسشو داده بود استفاده کردم.
بدون نیاز به باتری...

جا داره که از همه دوستان مخصوصا MJHamed عزیز و iran_javidan گرامی تشکر کنم.
مطمئن باشید دعای من همیشه همراه شما خواهد بود.

raya2
30-05-2009, 21:24
یه نفر لطف کنه عکس اون 12500 تومنی رو بزاره اینجا

aminomid
30-05-2009, 21:47
یه نفر لطف کنه عکس اون 12500 تومنی رو بزاره اینجا

iran_javidaan
30-05-2009, 22:07
سلام دوستان...
بدون نیاز به باتری...

خوشحالم كردي اميد وارم با كمك حامد جون و اطلاعات اندك من كسي تو اين تاپيك دست خالي بيرون نره :27:

esam150d
30-05-2009, 23:01
سلام. کسی میدونه این برد رو تو شیراز از کجا میشه خرید؟

125
30-05-2009, 23:32
سلام به رفقای گل پی 30 ،:11:

هارد منم درست شد بالاخره.

جا داره از چند نفر صمیمانه تشکر کنم،
اول حامد عزیز که این تاپیک عالی رو زد و اون pdf عالی تر رو گذاشت،
و دوم از دوست خوبم iran_javidan عزیز که امروز خیلی مزاحمش شدم:11::11: و خیلی راهنماییم کرد:46:
و آخر هم از بچه های گل دیگه که به نحوی کمکم کردن ...

من امروز با همون مدار 8000 تومنی کارم حل شد:8: احتمالا خیلی خوش شانس بودم که نسوختش:31:
البته راهنمایی iran_javidan عزیز بیشتر کمک کرد در این زمینه

البته من همینجا اعلام آمادگی میکنم اگر کسی تو تهران - سمت آزادی هستش و نتونست خودش هاردشو ردیف کنه من میتونم کارشو راه بندازم:10:

در آخر بازم از همه تشکر میکنم....:11:

MJHamed
31-05-2009, 00:17
سلام دوستان...
بدون نیاز به باتری...

واقعاً خوشحال شدم که به نتیجه رسیدی انشاا... که دیگه پات به این جور تاپیک ها باز نشه!

خوشحالم كردي اميد وارم با كمك حامد جون و اطلاعات اندك من كسي تو اين تاپيك دست خالي بيرون نره :27:
باز جای بسی خوشحالیست که شما من رو تو این تاپیک تنها نمیزارید.

و دوم از دوست خوبم iran_javidan عزیز که امروز خیلی مزاحمش شدم:11::11: و خیلی راهنماییم کرد:46:

من امروز با همون مدار 8000 تومنی کارم حل شد:8: احتمالا خیلی خوش شانس بودم که نسوختش:31:

البته من همینجا اعلام آمادگی میکنم اگر کسی تو تهران - سمت آزادی هستش و نتونست خودش هاردشو ردیف کنه من میتونم کارشو راه بندازم:10:

با سلام و تشکر خدمت شما
تبریک میگم

AKBARPARS
31-05-2009, 01:35
MJHamed عزیز من هارد Maxtir 500GB\32Mbuffer\Diamondmax 22 که مدلش STM3500320AS و ورژن فریم ویرش MX15 بود را به ورژن MX1A اپدیت کردم ایا این ورژ نی رو که از سایت سیگیت دانلود کردم را میتونم با هر هاردی که هم مدل من ( یعنی مدلش STM3500320AS) است را اپدیت کنم .
و مطلب دیگه اینکه یکی از دوستانم 2بار هاردش همین مشکل را پیدا کرد و در سومین بارم به یک شکل دیگه که در ادرس زیر توضیح داده ام ممنون میشم اگر مربوط به این مطالب میباشد من را در تاپیک زیر راهنمایی کنید .

با تشکر !؟
و ارزوی:20: نشاط و :40:سلامتی و:10: موفقیت....

-------------------------------------------------------------------------
آموزش Ghost( چگونه از شر نصب پياپي ويندوز خلاص شويم )

raya2
31-05-2009, 11:16
خب - من هم بالاخره تونستم هاردمو زنده کنم.

از ایجاد کننده ی این تاپیک و از تمام کسانی که منو در این راه کمک کردند کمال تشکر را دارم.

iran_javidaan
31-05-2009, 13:14

دوست عزيز من كاري نكردم اينها نتيجه زحمات خودت بود كه فعل خواستن رو صرف كردي مباركه

iran_javidaan
31-05-2009, 13:26
MJHamed عزیز من هارد Maxtir 500GB\32Mbuffer\Diamondmax 22 که مدلش STM3500320AS و ورژن فریم ویرش MX15 بود را به ورژن MX1A اپدیت کردم ایا این ورژ نی رو که از سایت سیگیت دانلود کردم را میتونم با هر هاردی که هم مدل من ( یعنی مدلش STM3500320AS) است را اپدیت کنم .
و مطلب دیگه اینکه یکی از دوستانم 2بار هاردش همین مشکل را پیدا کرد و در سومین بارم به یک شکل دیگه که در ادرس زیر توضیح داده ام ممنون میشم اگر مربوط به این مطالب میباشد من را در تاپیک زیر راهنمایی کنید .

با تشکر !؟
و ارزوی:20: نشاط و :40:سلامتی و:10: موفقیت....

-------------------------------------------------------------------------
آموزش Ghost( چگونه از شر نصب پياپي ويندوز خلاص شويم )

ورژن فريم ويري كه داري براي همه هارد هاي هم مدل شما قبل استفادست در مورد مشكل دوستت بايد بگم متاسفانه مشكل از مادر برده اگه ميتوني بايوس مادر برد رو دوبار ابديت كن

iran_javidaan
31-05-2009, 13:56
دوستاني كه قصد دارن كيت رو بگيرن بايد بگم كه Ic مورد استفاده در اين كيت ها چيني هستش و تو ايران اسنبل ميشه كه همه اينها باعث ميشه كه كيت درست كار نكنه قبل از خريد از فروشنده بخواهيد كه اون رو به كامپيوتر خودش وصل كنه اگه داغ نكرد و كامپيوتر شناخت ازش خريداري كنيد

iran_javidaan
31-05-2009, 21:17
سلام. کسی میدونه این برد رو تو شیراز از کجا میشه خرید؟
دوست عزيز اين آدرس ايميل شركت سازنده كيتهاست باهاش مكاتبه كن احتمالا تو شيراز نمايندگي دارن
c.n.fanavaran@gmail.com

MJHamed
31-05-2009, 22:52
خب - من هم بالاخره تونستم هاردمو زنده کنم.

از ایجاد کننده ی این تاپیک و از تمام کسانی که منو در این راه کمک کردند کمال تشکر را دارم.
با سلام و تشکر

جای بسی خوشحالیست که دوستان جدید به سرعت و آسانی هاردشون رو درست می کنن.

از سایر دوستانی که در این تاپیک همکاری میکنند هم تشکر میکنم.

mohammad36
01-06-2009, 15:13
سلام به همه منم مثل همه هاردم شناسایی نمیشه منتها تقریبآ. از حدودآ 2 ماه پیش وقتی سیستمو روشن کردم دیدم که هارد پدرش در میاد تا کارت صدا و چیزایی که سمت راست پایین صفحه کامپیوتره رو بشناسه و مطمئن هستم که این به خاطر نصب نرم افزار نیست چون من ویندوز رو هم عوض کردم ولی همچنان مشکل داشت حتی این بار دیدم که بعد از بالا اومدن ویندوز هم گهگاهی گیر میکنه . تا اینکه هر چی روش داشتم زدم رو یه هارد دیگه.و درایوو از ویندوز فرمت کردم.از اون موقع بود که دیگه بالا نیومد این هارد مکستور120 ساتا هست که 2 درایو داره و پورت قدیم رو هم ساپورت میکنه و ویندوز هم چند وقته پیش از C به E تبدیل شده بود در حال حاضر ویندوز رو E هست.جالب اینجاست که در بایوس شناخته میشه حتی با یه هارد دیگه هم که میخوام بیارمش بالا در بایوس شناسایی میشه در ویندوز در قسمت device manager هم شناخته میشه هاردوار هم که میکنم میشناسه ولی رو اون کامپیوترکوچیکه که تو اون صفحه هست یه خط میکشه .درایو ها هم که غیب شدند.به نظرتون هارد دیگه بدرد میخوره؟

esam150d
01-06-2009, 22:14
سلام من مداری که تو شکل هست رو درست کردم فقط نمی دونم که برق(تغذیه) به کجا وصل کنم کسی میتونه به من کمک کنه؟

MJHamed
01-06-2009, 23:04
سلام من مداری که تو شکل هست رو درست کردم فقط نمی دونم که برق(تغذیه) به کجا وصل کنم کسی میتونه به من کمک کنه؟

vcc همون مثبت مداره و gnd هم که منفی یا بدنه هست

esam150d
01-06-2009, 23:17
مرسی از کمکت اقا حامد ولی متاسفانه مدار رو که درست کردم اصلا جواب نمیده
نمی دونم مشکل از چیه

125
02-06-2009, 12:12
نمی دونم مشکل از چیه

یه آمادشو میخریدی راحت میشدی:46:
از همین 8 تومنیاش، برقم نمیخواست

ramiy
02-06-2009, 15:59
دو تا فایل جدیدی که دوستان قرار دادند لینکش مشکل داره و میگه حذف شده
لطفا بررسی بشود
مرسی

MJHamed
03-06-2009, 01:36
دو تا فایل جدیدی که دوستان قرار دادند لینکش مشکل داره و میگه حذف شده
لطفا بررسی بشود
مرسی
بفرما اینم یه لینک مستقیم

MJHamed
03-06-2009, 01:39
نمی دونم مشکل از چیه
والا یکی از بچه های این تاپیک هم قبلاً از روی همین مدار ساخته بود و کار میکرد
توی تست چه نتیجه ای میده؟

یه آمادشو میخریدی راحت میشدی:46:
از همین 8 تومنیاش، برقم نمیخواست

اینم یه نظریه
آدرس محل فروش هم که چند صفحه قبل هست
البته اگه تهرانی

farhadgreat
03-06-2009, 18:54
آقا دستت درد نکنه منم یه هارده 500 segate داشتم اطلاعاتشم حیاتی بود الحمدالله به کمک دوستان برگشت واسه منم مشکل عدم شناسایی داشت
دوستان مشکل داشتند در خدمتیم

iran_javidaan
04-06-2009, 11:58
نمی دونم مشکل از چیه
دوست عزيز به ic كه گرفتي اعتماد نكن عوضش كن جواب ميده

mohammad36
05-06-2009, 21:16
سلام به همه منم مثل همه هاردم شناسایی نمیشه منتها تقریبآ. از حدودآ 2 ماه پیش وقتی سیستمو روشن کردم دیدم که هارد پدرش در میاد تا کارت صدا و چیزایی که سمت راست پایین صفحه کامپیوتره رو بشناسه و مطمئن هستم که این به خاطر نصب نرم افزار نیست چون من ویندوز رو هم عوض کردم ولی همچنان مشکل داشت حتی این بار دیدم که بعد از بالا اومدن ویندوز هم گهگاهی گیر میکنه . تا اینکه هر چی روش داشتم زدم رو یه هارد دیگه.و درایوو از ویندوز فرمت کردم.از اون موقع بود که دیگه بالا نیومد این هارد مکستور120 ساتا هست که 2 درایو داره و پورت قدیم رو هم ساپورت میکنه و ویندوز هم چند وقته پیش از C به E تبدیل شده بود در حال حاضر ویندوز رو E هست.جالب اینجاست که در بایوس شناخته میشه حتی با یه هارد دیگه هم که میخوام بیارمش بالا در بایوس شناسایی میشه در ویندوز در قسمت device manager هم شناخته میشه هاردوار هم که میکنم میشناسه ولی رو اون کامپیوترکوچیکه که تو اون صفحه هست یه خط میکشه .درایو ها هم که غیب شدند.به نظرتون هارد دیگه بدرد میخوره؟

reza99
06-06-2009, 15:44
با سلام
من اینو با کمک دوستم ساختم ولی جواب نمیده
از دوستان کسی میتونه کمک کنه؟

اینم 2 تا عکس از مدار ساخته شده:

esam150d
06-06-2009, 16:26
سلام. یه آدرس بهم میدید واسه خرید مدار تو تهران
چون یکی از بچه ها امروز تهرانه آدرس دقیق میخواد.

vioman
06-06-2009, 19:13
با سلام
من اینو با کمک دوستم ساختم ولی جواب نمیده
از دوستان کسی میتونه کمک کنه؟

اینم 2 تا عکس از مدار ساخته شده:

دوست عزیز
با توجه به درج لینک عکس ها لطف کنید یا عکس های مورد استفاده در پست رو حذف کنید یا با تغییر اندازه در پست قرار بدید:20:

موفق باشید:11:

125
07-06-2009, 00:12
سلام. یه آدرس بهم میدید واسه خرید مدار تو تهران
چون یکی از بچه ها امروز تهرانه آدرس دقیق میخواد.

پاساژ عباسیان مغازه جوان (بالاتر از پاساژ امجد)
مدار توی بسته های پلاستیکی فروخته میشه و cd رو به صورت جدا میدن.

reza99
07-06-2009, 13:39
دوست عزیز
با توجه به درج لینک عکس ها لطف کنید یا عکس های مورد استفاده در پست رو حذف کنید یا با تغییر اندازه در پست قرار بدید:20:

موفق باشید:11:

به گفته شما پست رو ویرایش کردم

از دوستان اگه ممکنه راهنمایی کنند

در ضمن یک سایت تخصصی برای این بحث اومده

جهت اطلاع دوستان

فراموش نشه یکی عکسارو نگاه کنه راهنمایی کنه

با تشکر

reza99
09-06-2009, 12:26
کسی نمیخواد کمک کنه

MJHamed
09-06-2009, 20:38
کسی نمیخواد کمک کنه
شما از یک ic دیگه استفاده کن ممکنه خراب باشه.
نتیجه تست رو هم بگید شاید کمک کرد

shahin-55
10-06-2009, 05:27
با سلام به همه دوستان عزيز.
منم هاردم با ياري خدا و كمك دوستان عزيزم به حالت اول برگشت و خيلي خوشحالم .
بايد عرض كنم كه من بيشتر مدارها رو درست كردم ولي هيچكدوم جواب نداد كه رابط usb to ttl رو از فروشگاه جام جم سفارش دادم و برام اومد و با كمك راهنمايي هاي حامد عزيز با برنامه pdf ايشون تونستم در عرض چند دقيقه هارد رو احيا كنم
فقط يه نكته رو بگم . كه هارد من در setup ظرفيت رو صفر نشون ميداد . ولي با همون كدهاي قسمت اول برنامه حامد جان كه مربوط به هاردهاي Notdetect ميشد من استفاده كردم و هارد خوشبختانه برگشت . ولي بايد بگم كه مسئوليت كار هر كس با خودش است و من فقط جهت راهنمايي عرض كردم
در ضمن تلفن فروشگاه جام جم براي عزيزاني كه ميخوان رابط رو سفارش بدن خدمتتون عرض ميكنم
021-66723003 به قيمت 12500 تومان با سي دي نصب . به اميد موفقيت همه عزيزان

soheil_6666
12-06-2009, 11:01
سلام دوستان سيستم من دو تا هاردساتا داره،سيگيت 320 و مكستور 500 امروز كه سيستم رو روشن كردم ديدم سيستم بالا نمي آيد و هارد 500رو بوت نمي كنه بعد از كلي جابجايي و نصب ويندوز مجدد روي هارد 320 سيتم بالا مي آد وقتي تنها هارد 320 وصله اما وقتي هارد 500 كه اصلا ديتكت نمي شه وصله سيستم بالا نميآد هارد 500 ظاهرا از نظر مكانيكي كار مي كنه ولي خوب....
چون اطلاعات مهمي دارم روي هارد 500 نمي دونم چكار كنم لطفا راهنماييم كنيد خيلي مهمه يا اگه قبلا جايي بحث شده لطفا لينكش رو بديد.

MJHamed
12-06-2009, 15:57
سلام دوستان سيستم من دو تا هاردساتا داره،سيگيت 320 و مكستور 500 امروز كه سيستم رو روشن كردم ديدم سيستم بالا نمي آيد و هارد 500رو بوت نمي كنه بعد از كلي جابجايي و نصب ويندوز مجدد روي هارد 320 سيتم بالا مي آد وقتي تنها هارد 320 وصله اما وقتي هارد 500 كه اصلا ديتكت نمي شه وصله سيستم بالا نميآد هارد 500 ظاهرا از نظر مكانيكي كار مي كنه ولي خوب....
چون اطلاعات مهمي دارم روي هارد 500 نمي دونم چكار كنم لطفا راهنماييم كنيد خيلي مهمه يا اگه قبلا جايي بحث شده لطفا لينكش رو بديد.
شما باید به پست اول این تاپیک مراجعه کنید
و با تهیه مدار و خواندن فایل آموزشی هارد 500 خودتون رو به حالت اول در بیارید.

alimr1
13-06-2009, 10:20
با سلام. من یه هارد مکستور با مدلModel: MAXTOR STM31000333AS, Serial: 9TE1GN45, Firmware: MC1H دارم. از شما میخواهم که به من بگین این هارد نیاز به آپدیت فریمور داره یا نه ؟ من کلی تو سایت سیگیت گشتم ولی آپدیت این نمونه نبود . در صورت لزوم آپدیت ازشما میخوام که آپدیتشو بزارین . با تشکر

alimr1
13-06-2009, 10:23
با سلام مین یه هارد با مدل Model: MAXTOR STM31000333AS, Serial: 9TE1GN45, Firmware: MC1H دارم . آیا نیاز به آپدیت فریمور هست . من کلی تو سایت سیگیت گشتم ولی آپدیت این مدل رو ندیدم . اگه نیاز به آپدیت داره خواهش می کنم آپدیتشو در سایت بزارین

soheil_6666
17-06-2009, 20:44
شما باید به پست اول این تاپیک مراجعه کنید
و با تهیه مدار و خواندن فایل آموزشی هارد 500 خودتون رو به حالت اول در بیارید.

دوست عزيز من تو ساري هستم اينجا هم هيچكي مدار رو نداره چكار كنم خودم هم تو ساختش زياد وارد نيستم راستي اين بورد رو كه بايد قطعات روش سوار شه دارن بفروشن؟ بگم چه بردي مي خوام؟

hamidbn
17-06-2009, 20:51
سلام
دوستان کسی اگه تبدیل ttl به usb را خریده می تونه لطف کنه واسه من بفرسته ؟؟
من در شهرستانم و از این چیزا نیست
کسی هم سراغ ندارم بتونه بسازی
نیازمند یاری همه شما هستم
ممنونم

soheil_6666
17-06-2009, 20:52
سلام دوستان كسي مدار از ن.ع خوبش رو داره كه تست كرده باشه و لازم نداشته باشه من باهاش يك حسابي كنم برام پست كنه بخدا نه مي تونم بيام تهران اطلاعات هاردم هم خيلي خيلي لازمه.

125
17-06-2009, 21:50
با سلام مین یه هارد با مدل Model: MAXTOR STM31000333AS, Serial: 9TE1GN45, Firmware: MC1H دارم . آیا نیاز به آپدیت فریمور هست . من کلی تو سایت سیگیت گشتم ولی آپدیت این مدل رو ندیدم . اگه نیاز به آپدیت داره خواهش می کنم آپدیتشو در سایت بزارین

سلام،
دوست عزیز خوشبختانه هارد شما به گفته ی سایت سی گیت در لیست سیاه نیست .:46:

9TE1GN45 Drive is not affected. No action required

125
17-06-2009, 21:57
سلام
دوستان کسی اگه تبدیل ttl به usb را خریده می تونه لطف کنه واسه من بفرسته ؟؟
من در شهرستانم و از این چیزا نیست
کسی هم سراغ ندارم بتونه بسازی
نیازمند یاری همه شما هستم
ممنونم

دوست عزیز هیچ ضمانتی برای سالم بودن مداریکه در تهران خریده میشه نیست، چون مثلا من خودم یه مدار 8000 تومنی گرفتم و کار کرد در حالی که بعضی از بچه ها همین مدار براشون جواب نداده یا در حین کار سوخته:41:

سلام دوستان كسي مدار از ن.ع خوبش رو داره كه تست كرده باشه و لازم نداشته باشه من باهاش يك حسابي كنم برام پست كنه بخدا نه مي تونم بيام تهران اطلاعات هاردم هم خيلي خيلي لازمه.

من خودم مدارو دارم ولی چون یه سری از بچه ها برای تعمیر، هاردشونو میارن اینجا لازم میشه متاسفانه

125
17-06-2009, 22:02
در ضمن دوستان تازه وارد میتونن برای چک کردن هاردشون به لینک زیر مراجعه کنن:

بعد از لود کامل صفحه روی گزینه ی دوم کلیک کنید:

2. Click here to use the serial number check utility.

و در صفحه ی جدید سریال هاردتون رو + اون کد دو کلمه ای وارد کنید، اگر نیاز به آپدیت باشه خود سایت لینک صفحه ی آپدیتو میده بهتون.

soheil_6666
17-06-2009, 22:02
دوست عزیز هیچ ضمانتی برای سالم بودن مداریکه در تهران خریده میشه نیست، چون مثلا من خودم یه مدار 8000 تومنی گرفتم و کار کرد در حالی که بعضی از بچه ها همین مدار براشون جواب نداده یا در حین کار سوخته:41:

درست مي گي شما ولي از هيچي بهتره من اينجا نمي تونم تهيه كنم اگه امكان داره اين لطف رو يكي از دوستان بكنه هزينه اش رو هم بروي چشم .:31:

moj2000
19-06-2009, 18:49
با تشکر از همه دوستان من هم از همین راه تونستم مشکل هاردم رو حل کنم

joopin
20-06-2009, 01:24
سلام بچه ها

من هم هاردم Maxtor Diamond Max 22 STM3500320AS با firmware MX15 هست و متاسفانه بعد از اینکه مشکل نشناختن واسم پیش آومد و تو نت گشتم دیدم چه شاهکاری زده این سیگیت!!!!

اونجوری که فهمیدم دوست ما 125 و iran_javidaan موفق شدن و چندین بار حال اساسی به دوستان دیگر دادن و مشکل هارد شون رو حل کردن! من شهرستان هستم و این ابزار ها اینجا معمولا اصلا نمی دونن چی هست و از طرفی اطلاعات روی این هارد واسم مهم هست . می خواستم ببینم می تونم مزاحم 125 در وحله اول ( چون تهران واسم راحتر هست بیام ) و در وحله دوم iran_javidaan بشم؟ از خجالتشون هم در میام . متاسفانه امکان فرستاندن پیغام خصوصی هم چون تازه کارم فرووم به من نداد!!

بدادم برسید دوستان...

ممنون بخاطر همه چیز....

حميد بيدرنگ
20-06-2009, 08:13
سلام بچه ها

من هم هاردم Maxtor Diamond Max 22 STM3500320AS با firmware MX15 هست و متاسفانه بعد از اینکه مشکل نشناختن واسم پیش آومد و تو نت گشتم دیدم چه شاهکاری زده این سیگیت!!!!

اونجوری که فهمیدم دوست ما 125 و iran_javidaan موفق شدن و چندین بار حال اساسی به دوستان دیگر دادن و مشکل هارد شون رو حل کردن! من شهرستان هستم و این ابزار ها اینجا معمولا اصلا نمی دونن چی هست و از طرفی اطلاعات روی این هارد واسم مهم هست . می خواستم ببینم می تونم مزاحم 125 در وحله اول ( چون تهران واسم راحتر هست بیام ) و در وحله دوم iran_javidaan بشم؟ از خجالتشون هم در میام . متاسفانه امکان فرستاندن پیغام خصوصی هم چون تازه کارم فرووم به من نداد!!

بدادم برسید دوستان...

ممنون بخاطر همه چیز....

شما در کدام شهر هستید؟

joopin
20-06-2009, 10:32
سلام ممنون بخاطر سرعت در جواب گویی.

من بندر انزلی هستم . که 30 کیلومتری رشت هست در استان گیلان . البته بخاطر حل شدن مشکلم یه روزه تا تهران میام. ولی خوب اگه این ترفا کسیو می شناسد که دیگه عالی میشه به من معرفی کنید.

ممنونم

125
20-06-2009, 13:57
سلام بچه ها

بدادم برسید دوستان...

ممنون بخاطر همه چیز....

سلام عزیز،
من یاهو آی دی میزارم برات چون نمیتونی پیغام بدی،
برای فردا ساعت 13 آنلاین شو صحبت کنیم:46:

Yahoo ID : skenas007

joopin
20-06-2009, 16:09
بسیار ممنون ...بخاطر پاسخگویی سریع...

armin_mehrara
21-06-2009, 00:47
----------------------------------------------

armin_mehrara
21-06-2009, 00:47
----------------------------------------------

125
21-06-2009, 23:54
سلام

منم 2 ماه پیش یه هارد مکستور برای کارای مهمم گرفتم که مثلا خیالم از سوختن هارد راحت باشه. این هاردو به خاطر ترس از از بین رفتن خریدم که بدتر شد.

الان 2 هفتس که خراب شده و واقعا اطلاعات 2 سال من توشه و به هرجایی هم که بگین سر زدم و واقعا منو از زندگی کردن انداخته.

امروز این تاپیکو دیدم و نمیدونید چه قدددددددددددر از اینکه دوباره امیدی به بازگشت اطلاعاتم دارم خوشحال شدم.

من حتی با نمایندگیش کلی مکاتبه کردم و آخر سر قرار شد هاردو بفرستم کانادا برای بازیابی. چون مکستور فقط توی سایت کانادا و آمریکا این مدلا رو بازیابی میکنه.

من ار الکترونیک هیچی سرم نمیشه، ممنون میشم اگر کسی امکانشو داره این هاردو برام بازیابی کنه، من از روزی که این خراب شده دارم هر جایی توی تهران که فکر کنید بردمش.

اگه کسی امکانشو داره لطفا مشخصاتشو توی پی ام یا آدرس m2791@yahoo بفرسته.

یک دنیا ممنوووووووووووووووووووووو ووووووووووووووووووووووون

سلام عزیز،
امروز به خاطر مشکلات مسنجر و اینترنت نتونستم کانکت بشم.:19:
پی امتون رو چک کنید.:10:

joopin
22-06-2009, 13:27
برو بچز شمالی در استان گیلان : " گشتم نبود ، نگرد نیست " کل پاساژ بزگمهر و بیستون رو گز کردم و یکی یکی پرسیدم .کلا فروشنده ها و تعمیر کار ها اصلا نمی دونستند چی هست و چی می خوام!! جز یکی که دقیقا هم می دونست چه هست و هم می دونست واسه هارد می خوام و توصیه که کرد که یا بسازم خودم یا از تهران تهیه کنم و گفت اینجا اصلا نمی دونند تو چی می خوای !!!! خلاصه گفتم که مثه من ،وقتتون رو الکی پرت نکنین!!!

به گارانتی هم زنگیدم ( دیجیتال ) گفتند عوض میکنیم با یه نو !! گفتم خوب بابا اینکه ...واسه شما با صرفه تر می شه که اکی ثانیه درستش کنین بجا اینکه یه هارد ن. بدین ...گفت نه نمی کنیم اینکار رو!!!البته واسه اونایی که اطلاهات مهمی ندارند خب این گزینه بهتر و هادشون نو می شه دیگه!!! ولی ایکاش خوشون اینکار رو می کردن!!!

راستی کسی شماره تلفن فرشگاه های پاساژ امجد یا جای دیگه رو که این USB-TTL رو بفروشند در تهران رو نداره به ما شهرستانی ها بده که تلفنی سفارش بدیم؟ اگه کسی داره یا می تونه راحت پیدا کنه ممنون می شم به ما ها که در روستا زندگی می کنیم ( تو ایران فقط تهران شهر حساب می شه فک کنم!!!)بده!!!

خلاصه اینکه ما باید یواش یواش آماده شیم بریم تهران مزاحم آقای 125 بشیم...

با تشکر

iran_javidaan
22-06-2009, 14:29
سلام به همه من اميد وار بودم با راه اندازي اين تاپيك ديگه كسي گير نكنه
شماره تل فروشگاه تو تهران 021-66740266

shahin-55
22-06-2009, 19:20
با سلام به همه دوستان عزيز.
بايد عرض كنم كه من بيشتر مدارها رو درست كردم ولي هيچكدوم جواب نداد كه رابط usb to ttl رو از فروشگاه جام جم سفارش دادم و برام اومد و با كمك راهنمايي هاي حامد عزيز با برنامه pdf ايشون تونستم در عرض چند دقيقه هارد رو احيا كنم
فقط يه نكته رو بگم . كه هارد من در setup ظرفيت رو صفر نشون ميداد . ولي با همون كدهاي قسمت اول برنامه حامد جان كه مربوط به هاردهاي Notdetect ميشد من استفاده كردم و هارد خوشبختانه برگشت . ولي بايد بگم كه مسئوليت كار هر كس با خودش است و من فقط جهت راهنمايي عرض كردم
در ضمن تلفن فروشگاه جام جم براي عزيزاني كه ميخوان رابط رو سفارش بدن خدمتتون عرض ميكنم

shahin-55
22-06-2009, 19:27
[QUOTE][B]با سلام به همه دوستان عزيز.

joopin
22-06-2009, 20:30
گیر ما بخاطر کمبود امکانات ..... !!! حالا فردا می زنگم ببینم .واسه ما می فرستند!!! که مشکل رو با کمک شما حل کنیم........

joopin
23-06-2009, 16:54
سلام

به فروشگاه جام جم زنگ زدم گفتند دارند و می فرستند ....کسایی که از این مدل 12500 خریدن راضی هستند؟ مشکلی نداشتند؟

ممنون می شم بگید

abban
23-06-2009, 17:48
گیر ما بخاطر کمبود امکانات ..... !!! حالا فردا می زنگم ببینم .واسه ما می فرستند!!! که مشکل رو با کمک شما حل کنیم........

بابا شما با اون دریای زیبا اخر امکاناتید حالا یک مغازه الکترونیکی هم نباشه چیزی نمیشه.
در ضمن من تو سایت mfsn برایت پیغام دادم ....خودت پیگیری نکردی...
گفتم این خارجی ها نگن ایرانیها بارشون نیست یا معرفت مدارند

joopin
23-06-2009, 21:16
بابا شما با اون دریای زیبا اخر امکاناتید حالا یک مغازه الکترونیکی هم نباشه چیزی نمیشه.
در ضمن من تو سایت mfsn برایت پیغام دادم ....خودت پیگیری نکردی...
گفتم این خارجی ها نگن ایرانیها بارشون نیست یا معرفت مدارند

آقا ایول....بابا از اون دریا دیگه چیزی نمونده....اگه شما هم زیبایی دیدی ما هم دیدیم....بعدش اونجا من سوال در مورد تعوض بردPCB پرسیدم که بعد مدت زیاد به ینده خدا گفت نمی شه !! من دیگه دیدم اونا هر 1000 سال یه بار جواب میدن رفتم تو Toms Hardware پست گذلشتم ولی اونا هم حال دادن و جواب دادن !! بعد فارسی زدم دیدم اینجا کلی بچه باحال و با استعداد هست ما تشنه لبان می چرخیم...خلاصه اینکه خوندم پستت رو .....ای ول خوب بود.....ممنون از همکاریت....

موفق باشید

joopin
23-06-2009, 21:30
سلام

به فروشگاه جام جم زنگ زدم گفتند دارند و می فرستند ....کسایی که از این مدل 12500 خریدن راضی هستند؟ مشکلی نداشتند؟

ممنون می شم بگید

سلام دوباره که خوندم فرووم رو فهمیدم که جز 125 که 8000 تومنی خوب درومد...بقیه با 12500 تومنی مشکلی نداشتند...فردا سفارش میدم...ببینم چی میشه...ممنون...

در ضمن یه PDF توپ M@YS@M , MJHAMED گذاشتن که فکر کنم مشکل من رو حل کنه.....

حالا ببینیم چی میشه...

دمتون گرم برو بچز...

armin_mehrara
24-06-2009, 01:21
سلام

هارد منم آقا هادی (125) زحمتشو کشید و درستش کرد. همین جا ازش یه دنیا تشکر میکنم. خیلییییییییییییییی خیلییییییییییییییییی ممنون

ضمنا دست کسایی که این روش رو به بقیه معرفی کردند هم درد نکنه.

یه هارد جدید وسترن بلک هم خریدم و کلا اطلاعات رو از این ملعون منتقل کردم.

esam150d
26-06-2009, 21:32
سلام
منم با همه مشکلاتی که بود آخر تونستم هاردم رو برگردونم
فقط میخواستم یه تشکر ویژه داشته باشم از MJHAMED و iran_javidaan و M@YS@M که اگه کمکای این دوستان نبود نمیتونستم این کارو بکنم
راستی از وقتی که هاردم برگشته بشدت صدا میده فکر کنم بد سکتورم هم داشته باشه نمیدونم باید چه کارش کنم. با نرم افزار HDD regenerator هم کار کردم ولی درست نشد.
فکر کنم بهتر باشه اطلاعاتش رو بردارم ببرمش گارانتی واسه تعویض.