PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کــنــکــور 93 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6

farshidshd
04-07-2013, 12:47
سلام بر تمامی دوستان وکنکوری های گرامی سال 1392 و 1393

با آرزوی موفقیت برای شما

با توجه به اینکه پرونده ی کنکور 92 بسته شد و دوستان کنکوری بعدی باید برای کنکور 93 برنامه ریزی کنن ، این تاپیک رو ایجاد میکنم تا همه ی بحث های مربوط به کنکور 93 در اینجا مطرح بشه ( تاکید میکنم ، کنکور 93 )

برای بحث در مورد انتخاب رشته ی کنکور 92 (بعد از اعلام نتایج اولیه) به تاپیک✔ انتخاب رشته ی کنکوری های 92 (سراسری،آزاد) + نتایج نهایی+تکمیل ظرفیت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مراجعه کنید

همون قوانینی که در تاپیک کنکور 90 و 91 ، مطرح شده ، اینجا هم قابل استناد هست + چند قانون دیگه :

توجه مهم!!
با توجه به بالا بودن فعالیت در این تاپیک و افزایش روزانه تعداد زیادی پست ، اون دوستانی که از لحن نا مناسب استفاده کنند یا به هر نحوی خارج از چارچوب قوانین انجمن فعالیت کنند در وهله ی اول اخطار دریافت می کنند و در صورت ادامه ی رویه دسترسی اونها به این انجمن محدود خواهد شد!

1- لطفا هر گونه سوال و تست رو با توجه به رشته ی تحصیلی در زیرشاخه ی مربوطه و در تاپیکی که در اون زیرشاخه برای این کار در نظر گرفته شده مطرح بفرمایید. (تست ریاضی در بخش ریاضیات و ...)

2- پرسش و پاسخ های شخصی رو فقط در پیغام خصوصی پیگیری بفرمایید.

3- پستهای پشت سر هم رو حتما در یک پست ارسال بفرمایید. در صورت مشاهده به دلیل بالا بودن تعداد پستها پستهای بعدی حذف خواهند شد.

4- برای معرفی و درخواست نمونه سوالات آزمون ها هم از تاپیک معرفی و درخواست سوالات امتحانی ← سوالات موجود به پست اول اضافه شد!! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که به همین منظور در همین زیرشاخه قرار داره استفاده بفرمایید و این قبیل موارد رو در این تاپیک ارسال نکنید.

5- برای معرفی و درخواست منابع آزمون ها هم از تاپیک درخواست منابــع آزمونــها در مقاطــع مخـتلف ← منابع موجود به پست اول اضافه شد !! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که به همین منظور در همین زیرشاخه قرار داره استفاده بفرمایید و این قبیل موارد رو در این تاپیک ارسال نکنید.

6- برای راهنمایی در مورد کتایها و جزوات کمک آموزشی هم از تاپیک ◄◄ راهنــمای جامـــع کتابــها و جــزوات کمــک آموزشــی و دانشــگاهی ►► ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که به همین منظور در همین زیرشاخه قرار داره استفاده بفرمایید و این قبیل موارد رو در این تاپیک ارسال نکنید.

7- برای بحث هاي فني در مورد درس هاي مختلف ، براي هر درس تاپيك جداگانه وجود دارد:

✔ رفع اشکال، سوالات و راهنمای جامع کتب و جزوات کمک آموزشی درس زیست(کلیه مقاطع دبیرستان) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

✔ رفع اشکال، سوالات و راهنمای جامع کتب و جزوات کمک آموزشی درس زبان و ادبیات فارسی(کلیه مقاطع دبیرستان) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

✔ رفع اشکال، سوالات و راهنمای جامع کتب و جزوات کمک آموزشی درس فیزیک (کلیه مقاطع دبیرستان) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

✔رفع اشکال، سوالات و راهنمای جامع کتب و جزوات کمک آموزشی درس ریاضی (کلیه مقاطع دبیرستان ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

✔رفع اشکال، سوالات و راهنمای جامع کتب و جزوات کمک آموزشی درس عربی (کلیه مقاطع دبیرستان ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

✔رفع اشکال، سوالات و راهنمای جامع کتب و جزوات کمک آموزشی درس شیمی (کلیه مقاطع دبیرستان) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

رفع اشکال، سوالات و راهنمای جامع کتب و جزوات کمک آموزشی مربوط به رشته انسانی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

رفع اشکال، سوالات و راهنمای جامع کتب و جزوات کمک آموزشی درس زمین شناسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

✔رفع اشکال، سوالات و راهنمای جامع کتب و جزوات کمک آموزشی دروس عمومی(کلیه مقاطع دبیرستان ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با آرزوی موفیت برای شما کنکوری های عزیز

با تشکر
گروه مدیریت انجمن آموزش عالی

Alireza SM
04-07-2013, 12:57
ممنون از فرشيد خان بابت تاپيك

فقط يه نكته رو تذكر بدم كه لطفا بحث هاي فني در مورد درس هاي مختلف رو توي اين تاپيك انجام ندين. براي هر درس تاپيك جداگانه وجود داره اگه اونجا پست بزارين بهتر به جواب ميرسين.

براي همه كنكوري هاي 93 آرزوي موفقيت دارم

maziyarkhani
04-07-2013, 18:01
خب ما هم بالاخره کنکوری شدیم . با آرزوی موفقیت برای بچه ها [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امسال سال سرنوشت شماست . به تابستان اهمیت بدید . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فردا هم که آزمون گزینه دو هست . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آمادگی کامل ندارم اما برای شروع خوبه

katayo0n
04-07-2013, 18:33
من میخوام بازم یه بار دیگه کنکور بدم :) البته هنوز هیییییچچچچچ اقدامی رو شروع نکردم و با توجه به اینکه چند روز در هفته رو کارم میگیره، خیلی نمیتونم وقت بزارم :)
اما نا امید نمیشم :)
تلاشمو میکنم :n20:

stealer
04-07-2013, 18:36
به به فردا ازمون گزینه دو هست و منم کلا دینی 2 ندارم و فیزیک یکمو سوزوندم:دی
در کل روزی فوقش 2 ساعت بشتر نمیشه درس خوند:9:

ali_12
04-07-2013, 19:24
با ارزوی موفقیت برای تمام دوستان کنکوری و خودم:n25::n20:

Hamed-M1
04-07-2013, 22:14
کسی که تمام در س های سال سوم تجربی رو پاس کرده چه طور میتونه کنکور ریاضی بده یعنی دو سال دو باره باید بهر ریاضی یا با تابستان خوندن میشه یا......

Sent from XPERIA P using Tapatalk 2

golparya
04-07-2013, 22:26
سلام اگه ممکنه کتابای کمک درسی اختصاصی تجربب معرفی کنین خصوصا زیست

timsar jackson
04-07-2013, 23:42
کسی که تمام در س های سال سوم تجربی رو پاس کرده چه طور میتونه کنکور ریاضی بده یعنی دو سال دو باره باید بهر ریاضی یا با تابستان خوندن میشه یا......

یا امتحان تغییر رشته میدی پیش دانشگاهی رو میری ریاضی...یا اینکه پیش دانشگاهی رو هم تجربی میخونی ولی کنکور ریاضی میدی

EternalWanderer
05-07-2013, 09:51
سلام اگه ممکنه کتابای کمک درسی اختصاصی تجربب معرفی کنین خصوصا زیست
زیست: جامع خانه زیست شناسی(گربه) 34000 تومن - زیست خیلی سبز جامع 48900 تومن- خود آموز ژنتیک کانون 7000 تومن - آموزش مفهومی کانون 29000 تومن (9 جلد) - زیست گیاهی آرام فر 7000 تومن
ریاضی: ریاضیات ده سال کنکور کانون 18000 تومن - ریاضی عمومی پیش کانون 12000 تومن - جامع ریاضی تجربی تخته سیاه 2000 تومن - آبی مثلثات کانون 6000 تومن
شیمی: شیمی پیش مبتکران(مهندس بازرگانی) 43500 تومن - حفظیات شیمی مهروماه 3500 تومن - تصاویر و مفاهیم شیمی مهر و ماه 3500 تومن - آبی شیمی پایه کانون 12000 تومن - آبی شیمی پیش کانون 11000 تومن
فیزیک: فیزیک پیش مهر و ماه 18000 تومن - فیزیک ده سال کنکور پایه کانون 19000 تومن - فیزیک ده سال کنکور پیش کانون 15500 تومن
فیزیک پیش نشر الگو
نکته: برای زیست کلا کتابای خیلی سبز خوبه!

golparya
05-07-2013, 11:05
ممنونم :n16:

alone one
05-07-2013, 11:30
رفقا من یسری کتاب کنکوری دارم،هرکی خواست بگه با تخفیف ویژه تقدیم کنم
لیست کتابام تو خصوصی میدم خدمتتون

golparya
05-07-2013, 11:38
ببخشید برای زیست سال اول هم بخونیم یا از دوم دبیرستان شروغ کنیم

EternalWanderer
05-07-2013, 12:34
زیست اول تو کنکور نمیاد و لازم نیست. کافیه از زیست دوم شروع کنید.

Alireza SM
05-07-2013, 12:34

كتاب سال اول رو بندازش دور هيچ نيازي بهش نيست و مطالبش هم هيچ ربطي به سال هاي بعد و كنكور نداره.

در مورد زيست هم سوال درسي داشتين توي تاپيك زيست شناسي مطرح كنين

EternalWanderer
05-07-2013, 12:40
همین طور که میدونید عمومی ها رو تو تابستون باید مبحثی بخونید:
در ادبیات پنج مبحث داریم: 1- لغت و املا 2- آرایه ادبی 3-تاریخ ادبیات 4-زبان فارسی 5-قرابت معنایی
پس هر کس خواست مبحثی کار کنه اول باید بره سراغ لغت و املا، چرا؟ چون 6 سوال اول ادبیات رو تشکیل میده یعنی 6 از 25 تا و این یعنی 24 درصد، پس مهمه. حالا چه جوری بخونیم؟ من خودم گاج سبز رو با کتاب ادبیات باز میکنم و از اول شروع میکنم هر چی متن هست رو میخونم و لغاتی رو که معنیشو نمیدونم از گاج سبز نگاه میکنم و برای حفظ کردن لغات فرار از جعبه لایتنر استفاده میکنم(خیلی موثره، معجزه میکنه!) و اگر میخوای از کتابهای آماده استفاده کنی لغت و املای نشرالگو یا کلک معلم خوبه.(البته هیچ کس نمیتونه تضمین کنه که این کتابا همه ی لغات رو پوشش بدن!)
2-آرایه ادبی: برای این میتونید از خود کتاب آرایه های ادبی سوم انسانی(کتاب درسی که البته کمی مشکله!) یا گاج سبز یا کتاب آرایه های ادبی آبی کانون استفاده کنید.
3- تاریخ ادبیات: یا خودتون اول درسها که درمورد اشخاصه بخونید و البته توجه داشته باشید که ممکنه در بخش اعلام کتاب درسی چیزی نوشته شده باشه که اول دروس نیست، پس اعلام یادتون نره! یا از کتاب نشر الگو استفاده کنید.
4- میتونید از کتاب 5 بحث زبان فارسی نشر الگو استفده کنید یا خودتون بخونید.
5- بالاخره میرسیم به عالی ترین و مفهومی ترین بخش کنکور ادبیات یعنی قرابت معنایی. هر چی تا الان گفتیم پیش نیازه برای این بخش یعنی آخرین مرحله ی خوندن ما باید قرابت معنایی باشه، دلیلشم واضحه، تا ما ندونیم یه لغت چه معنی میده یا مثلا فلان چیز کنایه یا استعاره از چیه که نمیتونیم شعر ها رو بفهمیم و نکته ی مهم اینه که: این بخش به این بستگی داره که شما چهار مرحله ی قبل رو چجوری گذروندین.

EternalWanderer
05-07-2013, 12:56
یه پاسخ نامه برای شبیه سازی کنکور!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Alireza SM
05-07-2013, 13:05
يتورو خدا بحث هر درس رو توي تاپيك اون درس انجام بدين آخه حيف اين پستاي قشنگ و باارزش نيست ؟ دو روز ديگه كه تاپيك سه صفحه رفت جلو هيچكسي اين پستها رو از ريز خاك نميكشه بيرون و كسي نميبينتشون ولي توي تاپيك ادبيات اگه بنويسين همه ميخونن چون اونجور تاپيك ها خيلي كندتر جلو ميرن و هم اينكه همه ورق ميزنن اون تاپيك ها رو.
براي حفظ ارزش پست هايتون سع كنين پست هاي مربوط به هر درس رو توي تاپيك اون درس بنويسين تا هم بقيه بتونن خوب استفاده كنن و هم اينكه ارزش پستتون حفظ بشه

EternalWanderer
05-07-2013, 14:04
يتورو خدا بحث هر درس رو توي تاپيك اون درس انجام بدين آخه حيف اين پستاي قشنگ و باارزش نيست ؟ دو روز ديگه كه تاپيك سه صفحه رفت جلو هيچكسي اين پستها رو از ريز خاك نميكشه بيرون و كسي نميبينتشون ولي توي تاپيك ادبيات اگه بنويسين همه ميخونن چون اونجور تاپيك ها خيلي كندتر جلو ميرن و هم اينكه همه ورق ميزنن اون تاپيك ها رو.
براي حفظ ارزش پست هايتون سع كنين پست هاي مربوط به هر درس رو توي تاپيك اون درس بنويسين تا هم بقيه بتونن خوب استفاده كنن و هم اينكه ارزش پستتون حفظ بشه
آخ آخ آخ...! شرمنده! اصلا حواسم نبود:n13:

ali_12
05-07-2013, 14:28
درود
میشه لینک اختصاصی درس هارو قرار بدید لطفا؟برای تجربی..معرفی کتابها
ممنون

farshidshd
05-07-2013, 14:58
درود
میشه لینک اختصاصی درس هارو قرار بدید لطفا؟برای تجربی..معرفی کتابها
ممنون

لینکها در پست اول قرار داده شد

One Minute
05-07-2013, 15:04
ایشالا همتون موفق بشین ، راهِ طولانی ای رو در پیش دارین ...
مطمئن باشین اگه از امسال استفاده ی کامل بکنین یقینا رتبه ی زیر 100 هم میتونین بیارین

koroshfe
05-07-2013, 15:38
با سلام
منم ٩٣ كنكور دارم
ان شاءالله كه بتونم با كمك شما دوستان موفق بشم
با تشكر

Alireza SM
05-07-2013, 16:06
بچه ها اگه خواستين محصولات آموزشي براي كنكور بخرين حتما از تاپيك راهنمايي در مورد كتابها استفاده كنين. همينطور اگه خواستين DVD هاي آموزشي تهيه كنين من ميتونم راهنماييتون كنم كه براي هر درسي چه محصولي بگيرين. زياد به تبليغات هاي موسسات هم اعتماد نكنين

golparya
05-07-2013, 16:40
من رشته م ریاضیه ولس میخوام تجربی کنکور بدم اقای علیرضا میشه اسم دی وی دیا رو بگین چون من امکان کلاس رفتن ندارم بقیه از کی شروع میکنن ب خوندن من نمیدونم از چی شروع کنم

EternalWanderer
05-07-2013, 17:21
من رشته م ریاضیه ولس میخوام تجربی کنکور بدم اقای علیرضا میشه اسم دی وی دیا رو بگین چون من امکان کلاس رفتن ندارم بقیه از کی شروع میکنن ب خوندن من نمیدونم از چی شروع کنم
من خودم از تیر شروع کردم. و قراره تو تابستون اختصاصی پایه رو تموم کنم، عمومی ها رو مبحثی بخونم و چند فصلی هم از اختصاصی های پیش بخونم. هرچی زود تر شروع کنید بهتره.

koroshfe
05-07-2013, 17:47
بچه ها اگه خواستين محصولات آموزشي براي كنكور بخرين حتما از تاپيك راهنمايي در مورد كتابها استفاده كنين. همينطور اگه خواستين DVD هاي آموزشي تهيه كنين من ميتونم راهنماييتون كنم كه براي هر درسي چه محصولي بگيرين. زياد به تبليغات هاي موسسات هم اعتماد نكنين

اين DVD ها خوب و تأثيرگذار هستند ؟ مي تونن كمك كنن ؟
خودم فقط شيمي ٢ ـه آقاي بازرگاني رو دارم ، كامل نديدم ، اما مي خواستم بدونم بهتر از اينا هم هست ؟
با تشكر

پي نوشت : سوأل نظرسنجي تاپيك ، منظورش ٩٣ هستش ؟

Alireza SM
05-07-2013, 17:54
اين DVD ها خوب و تأثيرگذار هستند ؟ مي تونن كمك كنن ؟
خودم فقط شيمي ٢ ـه آقاي بازرگاني رو دارم ، كامل نديدم ، اما مي خواستم بدونم بهتر از اينا هم هست ؟
با تشكر

پي نوشت : سوأل نظرسنجي تاپيك ، منظورش ٩٣ هستش ؟

از شيمي 2 بازرگاني بهتر وجود نداره ولي شيمي 2 آقاي بازرگاني خيلي قديمي هست مال 6 سال پيششه خيلي نكاتش باعث ميشن در كنكور درصد منفي بيارين. ولي من توصيه ميكنم همون رو براي شيمي 2 استفاده كنين و از روي كتاب درسي سعي كنين مطالب رو با توجه به تغيرات كتاب درسي تطبيق بدين.
در مورد DVD هاي آموزشي ديگه هم عرض كنم كه حدود 50% كلاهبرداري و تله پول هستن ولي 50% باقي مونده مثل محصولات دادگستري و مسعودي و رحماني و چلاجور و ... فوق العاده هستن (‌البته محصولات جديدشون).

اگه در مورد DVD هاي آموزشي براي هر درس خواستي چيزي بپرسي توي تاپيك راهنماي جامع كتب آموزشي بپرس.

alavi71
05-07-2013, 21:39
با سلام برای شما داوطلبین گرامی کنکور 93 آرزوی موفقیت داریم ...
امیدواریم با همراهی شما در مجموع تاپیک ها همراهی خوبی برای شما باشیم ...

EternalWanderer
07-07-2013, 11:08
تاپیک باز نشده خوابید!:n04: کجایید؟

Hamed-M1
07-07-2013, 14:01
بچه ها دارن درس میخونن

hardwaree
07-07-2013, 14:09
سلام
من هم امسال باید کنکور بدم
لطفا دوستان بگن ک تابستون باید چ درسایی رو بخونم
رشته ریاضی

miladio
07-07-2013, 14:13
یه نصیحت: برای زیست فقط کتابای تخته سیاه و آرام فر رو بخونید...

Erfan.
08-07-2013, 19:47
وضعیت کلی من به این صورته که یه مدرسه‌ی دولتیِ نسبتا خوب میرم. تابستون درس های پایه قراره دوره بشن + مقدار کمی هم از چهارم رو درس بدن، من هم با همین برنامه میرم جلو و کم کم استارت کار رو دارم میزنم.

معلم ها که تا حالا راضی کننده بودن و میدونن دارن چی کار میکنن، غمم عربی بود که معلم خیلی خیلی خوبی داریم واسش. دیفرانسیل (کل ریاضی و جسابان و دیفرانسیل) و کل فیزیک مبحثی قراره کار بشن که عالیه.

هیچ آزمون و کلاسی هم اسم ننوشتم جایی غیر از مدرسه و با توجه به تجربه‌ی نه چندان خوبی که از کلاس های بیرون داشتم پامو توشون نمیزارم، آزمون هم فعلا جایی نمیرم تا مهر.

دیگه گفتم اینا رو بگم اول تاپیک :دی کار داریم امسال این جا.

One Minute
08-07-2013, 20:45
وضعیت کلی من به این صورته که یه مدرسه‌ی دولتیِ نسبتا خوب میرم. تابستون درس های پایه قراره دوره بشن + مقدار کمی هم از چهارم رو درس بدن، من هم با همین برنامه میرم جلو و کم کم استارت کار رو دارم میزنم.

معلم ها که تا حالا راضی کننده بودن و میدونن دارن چی کار میکنن، غمم عربی بود که معلم خیلی خیلی خوبی داریم واسش. دیفرانسیل (کل ریاضی و جسابان و دیفرانسیل) و کل فیزیک مبحثی قراره کار بشن که عالیه.

هیچ آزمون و کلاسی هم اسم ننوشتم جایی غیر از مدرسه و با توجه به تجربه‌ی نه چندان خوبی که از کلاس های بیرون داشتم پامو توشون نمیزارم، آزمون هم فعلا جایی نمیرم تا مهر.

دیگه گفتم اینا رو بگم اول تاپیک :دی کار داریم امسال این جا.

منم دقیقا شرایطم مثل تو بود !
سعی کن فقط با برنامه ی مدرسه بخونی چون دارن کنکوری کار میکنن و اگه میخوای آزمون بدی فقط سنجش بده !
اگه خوب بخونی میتونی رتبه ی خیلی خوبی بیاری

Haj_Amoo
08-07-2013, 21:24
کنکور واقعا ازمون ساده‎ایست. یک نگرانی که من همیشه داشتم این بود که مبادا یهو شکل و قیافه‎ی کنکور تغییر کنه و سوال‎های عجیب و غریب طرح بشن. درحالی که اصلا این‎طور نبود. کنکور یه شکل و قالب خاص داره که هر سال داره تکرار میشه ولی با مقداری تغییرات نه چندان عجیب. بنابراین انتظار یه آزمون عادی رو داشته باشین نه یه مشت سوال عجیب و غیرقابل جواب دادن!
من خودم هیچ آزمونی شرکت نکردم به جز بعضی آزمونای سنجش که اون هم به نظرم چندان ارزشی نداشتن. حتی جامع‎هاش. کلاس‎هایی هم که رفتم فقط وقت تلف کردن بود. نمی‎گم آزمون شرکت نکنید یا کلاس نرین. اتفاقا به نظرم کانون یا گزینه دو اگه با برنامه‎شون پیش برین خیلی هم می‎تونن موثر باشن. منظورم اینه که کنکور آونقدر عادی هست که بشه با تمرین یک ساله و مداوم و با برنامه بودن و حفظ انگیزه و امید حتی تا آخرین لحظات خود جلسه‎ی کنکور، میشه به نتیجه‎ی خیلی خوب رسید. این رو نه به این خاطر که خودم نتیجه‎ی آنچنانی خواهم گرفت، بلکه به این خاطر می‎گم که خودم یک سال تو جو کنکور بوده‎ام.
برای همه‎ی دوستان آرزوی موفقیت می‎کنم.

Alireza SM
08-07-2013, 21:29
بچه ها سعي كنين حتما گزينه دو يا قلمچي برين

Hamed-M1
08-07-2013, 21:52
دوستان به نظر شما مدرسه سرای دانش خوب هست؟
موسسه هدف چطوره؟

alavi71
08-07-2013, 21:53
دوستان به نظر شما مدرسه سرای دانش خوب هست؟
موسسه هدف چطوره؟

سلام خیلی مدرسه ها فقط اسم دارند ...
شما از خود دانش اموزان مدرسه بپرسید خیلی بهتر میتونن بهتون کمک بکنند ...

alavi71
09-07-2013, 09:24

سلام اگر مدرک پیش رو داشته باشه میتونه کنکور ریاضی ثبتانام کنه ...
در غیر اینصورت باید دروس رشته ریاضی رو بگذرونه ...

alone one
09-07-2013, 11:13
رفقا آموزشگاه خوبی برای ریاضیات سراغ ندارین؟
حسابان و دیف

Alireza SM
09-07-2013, 12:36
حسابان و دیف

به آموزشگاه مربوط نيست به استاد مربوط هست.
اگه تهران هستي آموزشگاه فرصت استادش هم عبدالرضا منتظري هست البته ميتوني DVD هاش رو هم بخري. قيمتش هم خيلي بالاست هم كلاسش هم dvd هاش. البته dvd ها رو ميتوني كپي هم بخري

Hamed-M1
09-07-2013, 14:14
بچه ها آموزش ریاضی و زیست و فیزیک و شیمی استاد عالی چی هست تهران هستم لطفا راهنمایی کنید.

Alireza SM
09-07-2013, 14:55
بچه ها آموزش ریاضی و زیست و فیزیک و شیمی استاد عالی چی هست تهران هستم لطفا راهنمایی کنید.

براي رياضي منتظري خوبه
براي فيزيك هم مسعودي و رحماني
براي شيمي هم بازرگاني
براي زيست هم آرامفر و دادگستري و چلاجور و فخري

البته همه اينا كتاب و DVD هم دارن.

EternalWanderer
09-07-2013, 18:47
برنامتون واسه مطالعه تو ماه رمضون چیه؟

After4Ever
11-07-2013, 00:27
دوستان تجربی اگر تو ماه رمضون حوصله درس خوندن ندارید فقط زیست رو بخونید!

miladio
11-07-2013, 00:34
دوستان تجربی اگر تو ماه رمضون حوصله درس خوندن ندارید فقط زیست رو بخونید!

بدترین اشتباه زیست خوندن تو تابستونه. زیست هرچی بخونید بازم یادتون میاره. ریاضی فیزیک بخونید. من پارسال تابستون زیست خوندم و بزرگترین اشتبام بود.

gipsy2009
11-07-2013, 01:33
حسابان و دیف

اموزشگاه علوی

Hatek
11-07-2013, 11:07
یه نصیحتی از من که 92 بودم بشنوید :

از همین روزا یه جوری درس بخونید انگار هفته دیگه کنکور دارین:n02:
خیلی سریع میگذره یهو میبینی عید اومده و امتحانات نهایی و ...

Alireza SM
11-07-2013, 12:34
بدترین اشتباه زیست خوندن تو تابستونه. زیست هرچی بخونید بازم یادتون میاره. ریاضی فیزیک بخونید. من پارسال تابستون زیست خوندم و بزرگترین اشتبام بود.

اتفاقا بهترين كاره.
اگه به شيوه درست مطالعه كني تا دو سه سالي يادت ميمونه

After4Ever
11-07-2013, 13:37
زیست هر چقدر بخونید کمه...باید طوری بخونی که وارد خونت بشه نه اینکه حفظش کنی ....در ضمن اگر درسی رو پیوسته بخونی یادت هم نمی ره

constant_boy23
11-07-2013, 15:10
خب ما از كنكور 92 به كنكور 93 منتقل شديم ...:n02:دوستان همگي موفق باشيم ..

سوال : كدوم كتاب هاي سال 2وم و 3وم كنكور 93 نسبت به كنكور 92 تغيير كردند ؟ كتاب هاي پيش احتمال تغيير ويرايش كدوم كتاب هست (رشته تجربي )

golparya
11-07-2013, 15:16
منم شزوع ب خوندن زیست کردم تصمیم دارم دروس پایه رو ببندم تو تابستون البته سخته چون ماه رمضانه

EternalWanderer
11-07-2013, 15:23
یکی از آشنایانمون میگفت سالی که کنکور داشت، روزه میگرفت. روش مطالعه اش هم اینطوری بود که سحری رو ساعت 11:30 شب میخورد تا موقع مطالعه سنگین نباشه و وقت سحر فقط میوه و مایعات میخورد، بعدش نمیخوابید و از بعد سحر تا ساعت 1 ظهر میخوند و بقیه اش رو هم میخوابید تا افطار. این طوری میشه تو ماه رمضون روزی 8 ساعت درس خوند. منم ازین به بعد همین کارو میکنم.:n02:

constant_boy23
11-07-2013, 15:26
یکی از آشنایانمون میگفت سالی که کنکور داشت، روزه میگرفت. روش مطالعه اش هم اینطوری بود که سحری رو ساعت 11:30 شب میخورد تا موقع مطالعه سنگین نباشه و وقت سحر فقط میوه و مایعات میخورد، بعدش نمیخوابید و از بعد سحر تا ساعت 1 ظهر میخوند و بقیه اش رو هم میخوابید تا افطار. این طوری میشه تو ماه رمضون روزی 8 ساعت درس خوند. منم ازین به بعد همین کارو میکنم.:n02:

بعله بله ...بهترين راه اينه كه شب بيداري بكشي و درس بخوني و بعد از سحري هم يه 2.3 ساعت بيدار باشي ..اين خودش ميشه 6 ساعت ..ديگه چي ميخواين تو تابستون :n02:

maziyarkhani
11-07-2013, 15:36
آزمون های غیر حضوری گزینه دو ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

golparya
11-07-2013, 15:39
یگ سوال در مورد قلمچی الان ثبتنام ازموناش چنده?

EternalWanderer
11-07-2013, 15:39
بعله بله ...بهترين راه اينه كه شب بيداري بكشي و درس بخوني و بعد از سحري هم يه 2.3 ساعت بيدار باشي ..اين خودش ميشه 6 ساعت ..ديگه چي ميخواين تو تابستون :n02:

البته منظور من بازه ی زمانی 4 صبح تا 1 ظهر بود برای مطالعه، میدونید که جای خواب شب و روز نباید عوض بشه چون هم عوارض جسمی داره و هم روانی...

EternalWanderer
11-07-2013, 15:40
یگ سوال در مورد قلمچی الان ثبتنام ازموناش چنده?
واسه من که 430 تومن در اومد!

Azot
11-07-2013, 15:58

دوستان سعی کنید بعد از ساعت 12 شب مطالعه نداشته باشید (شب خوانی)، بعد از ساعت 12 عملکرد مغز جوریه که راحتتر مسائل رو درک می کنه ولی مطالب تو ذهن نمی مونه...
یادتون باشه شما تو کنکور به حافظه ی بلند مدتتون نیاز دارید...

golparya
11-07-2013, 18:04
وای چ گرون شده یعنی هر ازمون چقدر میافته نمیدونم شک دارم از اول مهر برم یا بزارم زمستون

golparya
11-07-2013, 18:22
من که نمیتونم شب ییداری بکشم

Alireza SM
11-07-2013, 18:28
خب ما از كنكور 92 به كنكور 93 منتقل شديم ...:n02:دوستان همگي موفق باشيم ..

سوال : كدوم كتاب هاي سال 2وم و 3وم كنكور 93 نسبت به كنكور 92 تغيير كردند ؟ كتاب هاي پيش احتمال تغيير ويرايش كدوم كتاب هست (رشته تجربي )

تو ديگه چرا ؟؟ فكر ميكردم درصدات خوب بشن

چيز خاصي براي امسال تغير نكرده يه سري دوم ها پارسال تغير كردن البته ربطي به كنكور 93ندارن مثلا خود عناصر آكتان و لانتان هم جزء آكتانيد ها و لانتانيدها حساب خواهند شد براي 93

احتمال تغير براي دروس تخصصي خيلي خيلي كمه به نظر اگه ميخواي از الان كتاب تست بگيري زودتر بگير بعدا تغيراتش رو اعمال ميكني.

Alireza SM
11-07-2013, 18:29
واسه من که 430 تومن در اومد!

خيلي كمه كه. براي اكثر شهرها از تابستون ثبت نام كني حدودا 500 درمياد ( تازه بدون بن كتاب )‌

EternalWanderer
11-07-2013, 19:23
وای چ گرون شده یعنی هر ازمون چقدر میافته نمیدونم شک دارم از اول مهر برم یا بزارم زمستون
اگر میخوای از مهر بری الان ثبت نام کن. اینجا که آزمونای تابستون رایگانه!

constant_boy23
11-07-2013, 19:28
تو ديگه چرا ؟؟ فكر ميكردم درصدات خوب بشن

چيز خاصي براي امسال تغير نكرده يه سري دوم ها پارسال تغير كردن البته ربطي به كنكور 93ندارن مثلا خود عناصر آكتان و لانتان هم جزء آكتانيد ها و لانتانيدها حساب خواهند شد براي 93

احتمال تغير براي دروس تخصصي خيلي خيلي كمه به نظر اگه ميخواي از الان كتاب تست بگيري زودتر بگير بعدا تغيراتش رو اعمال ميكني.

سلام عليرضا خوبي داداش ...:n02: امسال نشد اون چيزي كه ميخواستم ...

كتاب تست هام مال كنكور 92 هست ...يعني ميگي هيچ كتابي انقدري تغييري نكرده كه كتاب تست هامو عوض كنم ..ها ؟

Alireza SM
11-07-2013, 20:38
اگر میخوای از مهر بری الان ثبت نام کن. اینجا که آزمونای تابستون رایگانه!

داداش همچين هم رايگان نيست. اگه 430 داده باشي پول آزموناي تابستون هم دادي

سلام عليرضا خوبي داداش ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] امسال نشد اون چيزي كه ميخواستم ...

كتاب تست هام مال كنكور 92 هست ...يعني ميگي هيچ كتابي انقدري تغييري نكرده كه كتاب تست هامو عوض كنم ..ها ؟

آره هيچ كتابي عوض نكن مگه اينكه كتابهاي پيش در حد دين و زندگي پارسال تغير پيدا كرده باشن

After4Ever
12-07-2013, 01:54

منم همین کار رو می کردم ولی دو سال پیش ...سال پیش منتظر جواب بودم خیلی خوب نیست ولی بدم نیست

منم شزوع ب خوندن زیست کردم تصمیم دارم دروس پایه رو ببندم تو تابستون البته سخته چون ماه رمضانه

یکوقت نشینی دینی و ادبیات بخونی! زیست اگر از محدوده ی سوم دوم خارج شدی وارد چهارم هم شدی هیچ عیبی نداره (خیلی هم خوبه) ...فقط سعی کن مطالب را تا می تونی بهم مربوط کنی...پس سال چهارم دوباره باید از اول بخونی
در ضمن فیزیک پایه هم اگر بخوای بخونی اگر بخوای مباحث دینامیک و حرکت شناسی رو بخونی هیچ فایده ای نداره چون سال پیش خیلی تخصصی تر می خونید ...

من اگر جای شما بودم فقط فیزیک این دو مباحث رو می خوندم دنبال این هم نباشید که کتاب دوم باز کنید یا سوم ... کتاب جامع بخونید...نشر الگو یک کتاب درباره ی این مباحث توضیح داده اگر فقط این رو بخونید + فیزیک سه ،، تقریبا فیزیک تمومه

EternalWanderer
12-07-2013, 07:56
مثلا خود عناصر آكتان و لانتان هم جزء آكتانيد ها و لانتانيدها حساب خواهند شد
جل الخالق! :n04: تو این یه سال چه علم پیشرفت کرده!:n13:

کاربر شماره ی یک
12-07-2013, 09:04
کسایی که میخوان قلمچی برن یه چیزایی هست که باید بدونن ...

آزمون های تابستون قلمچی ، آزموناش اهمیت خاصی نداره ولی اگه قبلا قلمچی نرفتید و باشیوه ی کار قلمچی آشنا نیستید توصیه میکنم آزمون های تابستون رو برید تا اول مهر خوب راه بیافتید .

پارسال یه سری برنامه های قلمچی بود که حالت مجله داشت ، میزان بودجه بندی اون قسمت که دارید امتحان میدید رو مینوشت ، مثلا مینوشت آزمون فلان صفحه ی یک تا ده ، بودجه بندی کنکور 2 تست مثلا !! اگه بود بگیرید ...

کتابهای قلمچی فقط فیزیک پیش و حساب دیفرانسیلش یکم خوبه ، باز حساب دیفرانسیلشم بیشتر به درد تابستون و پاییز میخوره ... اصل کتابهای قلمچی کتابهای زردشه که اونا رو هم ماه های آخر باید استفاده کنید ، پس بهتره کتاب ثبت نام نکنید ...

کسی در قلمچی موفقه که به این آزمون تا آزمون بعدی فکر کنه ، نه از الان تا آخر سال ... اگه دوهفته بعد آزمون دارید فکر کنید الان دوهفته ی آخر ساله و شما هم همین بودجه بندی کوچیکی که دادن بهتون رو باید آزمون بدید ....

توی آزمون های قلمچی ، رد کردن سوال و وقت اضافه آوردن رو حتما یادبگیرید ، حالا یکم باکلاس ترش کردن گفت تکنیک زمانهای نقصانی ....

این تجربیات بنده بود ...

موفق باشید ...

کاربر شماره ی یک
12-07-2013, 09:32
صبح ها بعد از سحری حفظ کردنی ها رو بخونید بهترین زمانه . چون بعد از ظهر سخت تر میشه حفظ کرد توی ماه رمضون.

بعد از ظهر هم سوالات ریاضی و فیزیک حل کنید ...

کلا چون توی کنکورهم چون اول صبح عمومی میدن دستتون ، خوبه عادت کنید صبح ها عمومی و حفظیات بخونید ....

Aryan007
13-07-2013, 09:19
ما نیز به احتمال زیاد از کنکور 92 به 93 منتقل می شویم :دی.احتمالا فقط پزشکی های بین الملل رو بیارم.

در تابستان:

در حال تحصیل ها:مطالعه ی تمامی دروس اختصاصی پایه + یک درس عمومی که در آن ضعیف هستید.
فارغ التحصیل ها:مطالعه ی درس هایی که در سال گذشته در آن ضعیف عمل کردید و انجام کار هایی مربوط به کنکور که از مهر به بعد وقتشو ندارید (مثل خوندن کتاب های مشاوره ای و...).

من خودم احتمالا از شهریور ری استارت کنم :دی.
برنامم هم اینه:
قرابت معنایی هامون سبطی
آرایه های ادبی تصویری تخته سیاه + تست از روی نشر الگو
(این دو مورد رو در کنکور هم خوب عمل کردم اما احتمالا از مهر به بعد براشون وقت زیادی نذارم).
مطالعه ی کل عربی
(این یکی رو که از همون اول افتضاح عمل کردم:دی).
مطالعه ی کل زیست و تست از روی 8000 تست گاج (که پارسال کلا دست به کمک آموزشی های زیستم نزدم).در طول سال هم با تانک تست تخته سیاه میرم جلو.
(جلو تر توضیح زیست رو دادم.اما چون احتمالا وقت و تمرکز کافی نمی تونم روی چند مجموعه تست بزارم این کارو بکنم.)

بقیش به راحتی تو طول سال وقت میشه.

جالبه بدونید من همیشه به طور ثابت زیستم +80% بود (پستاشم تو تاپیک های مختلف هست :دی) اما تو کنکور اصلا خوب عمل نکردم.چون حالم از زیست که معمولا نزدیک 50 تستشو میزدم گرفته بود بقیه هم خراب شد.

توصیه های بسیار مهم:

1.آرمون های آزمایشی را بسیار جدی بگیرید.روی تست های هر آزمون هم زیاد کلیک نکنید هی بگید این غیر استاندارده!من خودم اینجوری بودم اما وقتی زیست و شیمی کنکور 92 رو دیدم,فهمیدم نباید به هیچ نوع سوالی ایراد از لحاظ استاندارد بودن گرفت.چون کنکور خودش استاندارد هاشو عوض می کنه!
2.از کنار تیپ خاصی از تست ها عبور نکنید.قیافتون وقتی همون تو کنکور اومد دیدنی میشه.
3.تست.تست و باز هم تست در دروس ریاضی,فیزیک و شیمی.
4.به موفقیت های کوچک قانع نشوید.توی یک آزمون آزمایشی اگر یک بار تونستید یک درس رو بالا بزنید,فکر نکنید در آن درس قوی هستید.تازه شاید در آن مبحث قوی باشید.قوی بودن در یک درس یعنی کسب تراز بالا در آن درس به صورت مستمر.

یک نکته و توصیه ی جالب و در گوشی به بچه های تجربی:

اگر مفاهیم ریاضی رو راحت می فهمید (یعنی وقتی می نویسه به ازای هر X عضو R و از این جور تعاریف گیج نشوید و بفهمید چی میگه) حتما ریاضیات تجربی جامع مهر و ماه رو بگیرید.

اما جالبش کجا بود؟ اینجاست:
یکی از تست های سراسری خارج از کشور 91 تجربی از مبحث انتگرال دقیقا (با حفظ ضابطه ی تابع و مقادیر عددی) از روی نمونه های حل شده ی مهر و ماه آورده شده بود.من چاپ 90 کتاب رو هم داشتم.پس طراح از روی مهر و ماه نوشته.چون احتمال اینکه ضابطه و مقدار عددی دقیقا یکی باشه و از رو مهر و ماه ننوشته باشه خیلی کمه.
فکر کنم اگر مسئولین مهر و ماه بفهمن خودشون رو می کشن از تبلیغ.یادم نمیره شیمی خیلی سبز 2 تا تست آزاد عینا از کتابشون اورده بودن اومده بودن آخر کتاب توی یک صفحه جدا اعلام کرده بودن!

ممنون.

Saeed.Upstream
13-07-2013, 09:57
کسی سایتی نمی شناسه که آزمونای گام اول رو گذاشته باشه واسه دانلود یا فروش؟

amir 777
13-07-2013, 16:35
پاک شد........

EternalWanderer
13-07-2013, 16:45
آقا الان امتحان کردم با این که صبح 7 ساعت خونده بودم تونستم بعد از ظهر رو فعلا 1.5 ساعت بخونم و اصلا هم احساس گرسنگی و ضعف نکردم. البته فیزیک خوندم و بقیه درسارو نمیدونم میشه بعد از ظهر خوند یا نه! ظهر هم دو ساعت خوابیدم! تازه مبحثی که خوندم حرکت در صفحه بود که برام یه مبحث جدید بود. پس فعلا این نظریه که مبحث جدیدی رو نمیشه بعد از ظهر های ماه رمضان خوند رد شد! (شما هم امتحان کنید، خبر بدین!)
نتیجه: 1-بعد از ظهر های ماه رمضون میشه درس خوند 2-میشه مبحث جدیدی خوند 3- بهتره بیشتر کار تست انجام بدیم

Alireza SM
13-07-2013, 16:54
کسی سایتی نمی شناسه که آزمونای گام اول رو گذاشته باشه واسه دانلود یا فروش؟

يه سايتي بود فكر كنم اسمش fera.ir باشه اون با مجوز خود موسسه گزينه دو ازمون ها و جزوه هاي گام اول رو گذاشته بود
ولي توي گوگل خوب بگردي مال پارسالش هست

maziyarkhani
13-07-2013, 19:16
سلام . نظرتون درباره DVD های استاد منتظری چیه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Alireza SM
13-07-2013, 19:29
سلام . نظرتون درباره DVD های استاد منتظری چیه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاپيك مخصوص براي DVD داريم تو فروم چند تا تاپيك پايين تر رو نگاه ميكردي ميديديش.
---

در مورد منتظري عرض كنم كه فوق العاده عالي تدريس ميكنه ولي بيشتر به درد كسي ميخوره كه هيچي از درس نفهميده. براي كنكور محصولات مسعودي بهتره

maziyarkhani
14-07-2013, 00:31
برای آزمون 4 مرداد قلم چی باید کل مباحث ادبیات 2 و 3 و زبان فارسی 3 رو بخونیم ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

*M!L4D*
14-07-2013, 00:34
برای آزمون 4 مرداد قلم چی باید کل مباحث ادبیات 2 و 3 و زبان فارسی 3 رو بخونیم ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

زیاد به این برنامه توجه نکن . این واسه کسی هست که اونا رو خونده میخواد مرورشون کنه ... سعی کن همون قدر که میتونی بخونی
یادت باشه خوندن 50 % درسا با بازده 100% ( در حال تئوری ) بهتر از خوندن 100 % درسا با بازده 50 % هستش ... ( البته این نکته در مورد دین و زندگی صادق نیستش )

Alireza SM
14-07-2013, 09:01

برنامه كانون عوض شده دوست عزيز برين از سايتش چك كنين . براي ادبيات و زبان فارسي محدوده كوتاهي تعريف كردن

EternalWanderer
14-07-2013, 09:38
نسخه اول برنامه های 92-93 قلمچی هم اومد!

maziyarkhani
14-07-2013, 10:51
برنامه كانون عوض شده دوست عزيز برين از سايتش چك كنين . براي ادبيات و زبان فارسي محدوده كوتاهي تعريف كردن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Aryan007
14-07-2013, 20:43
یک توصیه در مورد زوج کتاب برای بچه هایی که قلم چی میرن.

همون طور که می دونید دروس فیزیک و شیمی پایه به صورت زوج کتاب هستند یعنی شما یکی از کتاب ها رو انتخاب می کنی و یک نیم سال رو یکیشون رو آزمون میدی.

حالا نکته ای برای انتخاب زوج کتاب:

1)چون فیزیک پیش 1 یکی از سنگین ترین مباحث فیزیک هستش بهتره شما هم زمان با اون فیریک 1 و 2 رو بخونید که بهتون فشار زیادی نیاد.چون فیزیک 3 نیاز به تمرین و تاکید زیادی داره.مگر اینکه در تست های مدار قبلا خیلی خوب عمل کرده باشید.در این صورت فیزیک 3 رو انتخاب کنید.

2)برای شیمی هر کدوم رو ضعیف تر هستید اول انتخاب کنید.چون به طور کلی نیم سال اول طولانی تر هستش و توی برنامه ی قلم چی هم روی قسمت هایی که شما برای نیم سال اول گذاشتید تاکید بیشتری میشه.

ممنون.

+++++

دوستان تا همین دیروز خیلی دپرس بودم برا کنکورم.بیشترش هم به خاطر این بود که توی آزمون های آزمایشی و اون کنکورای سال های قبل که توی دو هفته ی قبل از کنکور زدم نتایج خوبی می گرفتم که بخش اعظمیش تو کنکور دود شد رفت هوا.اما حالا که بیشتر دارم با فارغ التحصیل هایی که موفق شدن آشنا میشم دلگرم میشم.

فقط منتظر شروع آزمون های آزمایشی پاییزم تا نشون بدم به همه درس یعنی چی :دی .

میگم نکنه رتبه های زیر 1000 اکثرشون فارغ التحصیل باشن اما سازمان سنجش صداشو در نمیاره؟:دی

اما بخش اعظم فارغ التحصیل ها حتی نتیجه ای بد تر از پارسال یا همسان با پارسال و بعضی با پیشرفت بسیار کم می گیرن.با تجربه ها بگن چی کار کنیم اینجور نشیم؟

ممنون.

Alireza SM
15-07-2013, 06:09
یک توصیه در مورد زوج کتاب برای بچه هایی که قلم چی میرن.

همون طور که می دونید دروس فیزیک و شیمی پایه به صورت زوج کتاب هستند یعنی شما یکی از کتاب ها رو انتخاب می کنی و یک نیم سال رو یکیشون رو آزمون میدی.

حالا نکته ای برای انتخاب زوج کتاب:

1)چون فیزیک پیش 1 یکی از سنگین ترین مباحث فیزیک هستش بهتره شما هم زمان با اون فیریک 1 و 2 رو بخونید که بهتون فشار زیادی نیاد.چون فیزیک 3 نیاز به تمرین و تاکید زیادی داره.مگر اینکه در تست های مدار قبلا خیلی خوب عمل کرده باشید.در این صورت فیزیک 3 رو انتخاب کنید.

2)برای شیمی هر کدوم رو ضعیف تر هستید اول انتخاب کنید.چون به طور کلی نیم سال اول طولانی تر هستش و توی برنامه ی قلم چی هم روی قسمت هایی که شما برای نیم سال اول گذاشتید تاکید بیشتری میشه.

ممنون.

+++++

دوستان تا همین دیروز خیلی دپرس بودم برا کنکورم.بیشترش هم به خاطر این بود که توی آزمون های آزمایشی و اون کنکورای سال های قبل که توی دو هفته ی قبل از کنکور زدم نتایج خوبی می گرفتم که بخش اعظمیش تو کنکور دود شد رفت هوا.اما حالا که بیشتر دارم با فارغ التحصیل هایی که موفق شدن آشنا میشم دلگرم میشم.

فقط منتظر شروع آزمون های آزمایشی پاییزم تا نشون بدم به همه درس یعنی چی :دی .

میگم نکنه رتبه های زیر 1000 اکثرشون فارغ التحصیل باشن اما سازمان سنجش صداشو در نمیاره؟:دی

اما بخش اعظم فارغ التحصیل ها حتی نتیجه ای بد تر از پارسال یا همسان با پارسال و بعضی با پیشرفت بسیار کم می گیرن.با تجربه ها بگن چی کار کنیم اینجور نشیم؟

ممنون.

اون فارغ التحصيل ( پشت كنكوري )‌هايي كه درس ميخونن و براي كنكور تلاش ميكنن ( يعني مينيمم روزانه 4-5 ساعت ميخونن ) همشو نتيجه بهتر از پارسال رو ميگيرن. اينايي كه نتيجشون بدتر از پارسال ميشه چيزي نيستن جز سياهي لشگرهايي كه پيام نور و آزاد قبول ميشن .
من هيچ پشت كنكوري نديدم كه آزمون آزمايشي بده و كتاب تست بخونه و مينيمم روزانه 4-5 ساعت درس بخونه ولي نتيجش از پارسال بدتر باشه

Aryan007
15-07-2013, 06:18
اون فارغ التحصيل ( پشت كنكوري )‌هايي كه درس ميخونن و براي كنكور تلاش ميكنن ( يعني مينيمم روزانه 4-5 ساعت ميخونن ) همشو نتيجه بهتر از پارسال رو ميگيرن. اينايي كه نتيجشون بدتر از پارسال ميشه چيزي نيستن جز سياهي لشگرهايي كه پيام نور و آزاد قبول ميشن .
من هيچ پشت كنكوري نديدم كه آزمون آزمايشي بده و كتاب تست بخونه و مينيمم روزانه 4-5 ساعت درس بخونه ولي نتيجش از پارسال بدتر باشه

من اتفاقا خیلی دیدم.البته گفتم منظورم پیشرفت بسیار کم هم هست.یعنی رتبه خیلی کم جا به جا شه (هر چند تو رتبه های زیر 2000 جا به جا کردن سخت تر میشه).

فکر کنم تفکرشون این باشه:

من که بلدم.زیاد نمی خواد فشار بیارم

ممنون.

ramin5749
15-07-2013, 14:12
سلام دوستان
نوشتنی گریم داره درمیاد از حماقت های خودم
من سال 86 یه دانشگاه دولتی تو تهران قبول شدم ولی بعد دو سال ول کردم و مدرک معادل کاردانی گرفتم ولی چون کار بلد بودم تو یه شرکت خصوصی استخدام شدم
من طراحی نرم افزار می کردم و پارسال تونستم یه نرم افزار تو یه زمینه خاص اختراع کنم. ولی نیاز به یه سری تله فیلم داشتم تا بتونم برنامه نویسیش کنم (13 دقیقه فیلم از سکانس ها و موضوعات مختلف، پارسال 13 میلیون خرج داشت اونم با کادر نیمه حرفه ای!) بیخیال شدم. ( یه استاد کانادایی بهم گفت اگه نرم افزار واقعا کارایی داشته باشه و باگ نداشته باشه بیا کانادا ولی علاقه به رشتم ندارم، بازم ول کردم)، خد-ا میدونه فقط به خاطر پول دارم میرم سرکار و صادقانه و با وجدان هم کار می کنم ولی واقعا عذاب می کشم
من معدلم دیپلمم 9/90 داستانش طولانیه و رشتمم ریاضی بوده، ریاضی، فیزیک و زبانم عالیه، من می تونم با این معدل زاگارت امید به قبول شدن تو کنکور سراسری تجربی داشته باشم؟ (زیر 2000)
دارم از غصه دیوونه میشم، لطفا کمکم کنید.
سپاسگزارم

alavi71
15-07-2013, 16:34
سلام دوستان
نوشتنی گریم داره درمیاد از حماقت های خودم
من سال 86 یه دانشگاه دولتی تو تهران قبول شدم ولی بعد دو سال ول کردم و مدرک معادل کاردانی گرفتم ولی چون کار بلد بودم تو یه شرکت خصوصی استخدام شدم
من طراحی نرم افزار می کردم و پارسال تونستم یه نرم افزار تو یه زمینه خاص اختراع کنم. ولی نیاز به یه سری تله فیلم داشتم تا بتونم برنامه نویسیش کنم (13 دقیقه فیلم از سکانس ها و موضوعات مختلف، پارسال 13 میلیون خرج داشت اونم با کادر نیمه حرفه ای!) بیخیال شدم. ( یه استاد کانادایی بهم گفت اگه نرم افزار واقعا کارایی داشته باشه و باگ نداشته باشه بیا کانادا ولی علاقه به رشتم ندارم، بازم ول کردم)، خد-ا میدونه فقط به خاطر پول دارم میرم سرکار و صادقانه و با وجدان هم کار می کنم ولی واقعا عذاب می کشم
من معدلم دیپلمم 9/90 داستانش طولانیه و رشتمم ریاضی بوده، ریاضی، فیزیک و زبانم عالیه، من می تونم با این معدل زاگارت امید به قبول شدن تو کنکور سراسری تجربی داشته باشم؟ (زیر 2000)
دارم از غصه دیوونه میشم، لطفا کمکم کنید.
سپاسگزارم

سلام
با در نظر گرفتن اینکه معدل دیپلم با تاثیر مثبت هست .
شما میتونید با برانامه ریزی دقیق بدون در نظر گرفتن معدلتون به اونچه که میخواهید برسید ...
موفق باشید ...

ramin5749
15-07-2013, 16:59
سلام
با در نظر گرفتن اینکه معدل دیپلم با تاثیر مثبت هست .
شما میتونید با برانامه ریزی دقیق بدون در نظر گرفتن معدلتون به اونچه که میخواهید برسید ...
موفق باشید ...
سلام
ممنون از جوابتون
آخه میگن امسال قانون عوض شده و تاثیر مستقیم شده، تازه بعضی از سایتا می گن فعلا کنکور 93 معلوم نیست که چه جوری میخاد باشه!!!

stealer
15-07-2013, 17:20
سلام
ممنون از جوابتون
آخه میگن امسال قانون عوض شده و تاثیر مستقیم شده، تازه بعضی از سایتا می گن فعلا کنکور 93 معلوم نیست که چه جوری میخاد باشه!!!
اینا همش حرفه
تاثیر معدل سال 93 هم تو مهر ماه مشخص میشه
خودشونم گفتن تا امتحانا ایده ال نشه تاثیر مثبت قرار میدن و امسالم اصلا ایده ال نبوده:دی

رضا جنگنده
15-07-2013, 17:24
سلام
چنتا سوال دارم.
من الان پیش دانشگاهی هستم و رشته ریاضی هستم. معدل سومم هم 17.46 شد.(شاید چند صدم بالا یا پایین گفتم)
می خواستم ببینم امیدی هست بتونم پزشکی قبول بشم؟ باید چه درسایی از درسای تجربی ها رو بخونم؟ از درسا خودم کدوم ها رو بخونم؟
یه سوال دیگه هم دارم. اگه بخوام خلبان بشم باید چی کار کنم؟ از نظر جسمی 4 تا دندونام رو پر کردم. بعضیا می گن یه خاطر همین نمی تونی خلبان بشی.

alavi71
15-07-2013, 17:32
سلام
چنتا سوال دارم.
من الان پیش دانشگاهی هستم و رشته ریاضی هستم. معدل سومم هم 17.46 شد.(شاید چند صدم بالا یا پایین گفتم)
می خواستم ببینم امیدی هست بتونم پزشکی قبول بشم؟ باید چه درسایی از درسای تجربی ها رو بخونم؟ از درسا خودم کدوم ها رو بخونم؟
یه سوال دیگه هم دارم. اگه بخوام خلبان بشم باید چی کار کنم؟ از نظر جسمی 4 تا دندونام رو پر کردم. بعضیا می گن یه خاطر همین نمی تونی خلبان بشی.

سلام
شما باید کنکور تجربی ثبتنام کنید ...
مهمترین عامل در موفقیت گروه تجربی بالا زدن درس زیست هست در وبلاگ هم مطلبی برای یان درس هست میتونید بخونید ...
دروسی دیگه مشترک هست مثل شیمی که این درس هم ضریب 3 رو داره و بعد از زیست با ضریب 4 مهم هست ...
و یا فیزیک و البته ریاضی که با توجه به رشته شما میتونه بهتون کمک بکنه ...
موفق باشید

alavi71
15-07-2013, 17:34
سلام
ممنون از جوابتون

خیر تاثیر به صورت مثبت هسن کنکور امسال هم همین قانون بود
یعنی اینکه شما اگر معدل کمی داشته باشید ولی کنکور خوبی بدهید بدون در نظر گرفتن معدل نمرات درصد شما در کنکور ملاک است ....

Hamed-M1
15-07-2013, 18:33
اصلا بحث ایده آل نیست شما برو تو شهرستان ها و روستاها اونا چی کار کنن؟ یه آدمهای میان و تصحیح می کنن که زبان فارسی رو به خوبی نمی تونن حرف بزنند. من زبان فارسی مثلا! کامل از رو پاسخ نامه چک کردم میشدم 16 بهم دادن 14 آخه اینهمه اختلاف؟ وقتی هم اعتراض بزنی باز همون آدمها میان تصحیح میکنن و همون نمره رو میدن.

Alireza SM
15-07-2013, 18:45
خیر تاثیر به صورت مثبت هسن کنکور امسال هم همین قانون بود
یعنی اینکه شما اگر معدل کمی داشته باشید ولی کنکور خوبی بدهید بدون در نظر گرفتن معدل نمرات درصد شما در کنکور ملاک است ....

براي كنكور 93 احتمالا تاثير مستقيم خواهد بود. يكي از مسئولين كارگروه ماده 4 و سازمان سنجش كه گفته بود قطعا تاثير مستقيم هست ولي احتمالش هست كه مثل امسال تاثي رو مثبت كنن.

اصلا بحث ایده آل نیست شما برو تو شهرستان ها و روستاها اونا چی کار کنن؟ یه آدمهای میان و تصحیح می کنن که زبان فارسی رو به خوبی نمی تونن حرف بزنند. من زبان فارسی مثلا! کامل از رو پاسخ نامه چک کردم میشدم 16 بهم دادن 14 آخه اینهمه اختلاف؟ وقتی هم اعتراض بزنی باز همون آدمها میان تصحیح میکنن و همون نمره رو میدن.

اگه اعتراض كني آدماي ديگه اي ميان اصلاح ميكنن.
من سال 88 زبان رو اعتراض كردم و نمرم از 13 شد 19 . دليلشم اين بود كه بد خط و چسبيده نوشته بودم كه دوتا از دبيراي تصحيح كننده نمره ندادن بهم ولي دبيري كه اعتراض رو بررسي كرد سليقش متفاوت بود و نمره منو داد

رضا جنگنده
15-07-2013, 18:46
سلام
شما باید کنکور تجربی ثبتنام کنید ...
مهمترین عامل در موفقیت گروه تجربی بالا زدن درس زیست هست در وبلاگ هم مطلبی برای یان درس هست میتونید بخونید ...
دروسی دیگه مشترک هست مثل شیمی که این درس هم ضریب 3 رو داره و بعد از زیست با ضریب 4 مهم هست ...
و یا فیزیک و البته ریاضی که با توجه به رشته شما میتونه بهتون کمک بکنه ...
موفق باشید
مرسی
من باید 3 تا زیست بخونم دیگه؟ زمین شناسی چی؟
به نظر شما احتمال داره پزشکی قبول بشم؟ کار خیلی سختی هست یا سختیش یکم بیشتر از یک رشته ی خوب مهندسی هست؟
کلا به نظر شما ارزش داره برم دنبالش یا نه؟

Hamed-M1
15-07-2013, 20:07
آقا علیرضا شما تهرانی؟ بله تهران اینطوریه. یکی از فامیلامون هم مثل شما شده بود البته تو یک درس دیگه. تازه اون نمره ای که گرفته بود رو قبول داشت اعتراض زد کشکی بهش نمره دادن.

Hamed-M1
15-07-2013, 20:09
من میرم سرای دانش بعد برنامشون ریاضی و عربی و فیزیک و شیمی و زیست
بعد برای درسهای دیگه چه طور بخونم؟ تا ساعت 3 مدرسه ایم. از 7 .

Alireza SM
15-07-2013, 22:37
مرسی
به نظر شما احتمال داره پزشکی قبول بشم؟ کار خیلی سختی هست یا سختیش یکم بیشتر از یک رشته ی خوب مهندسی هست؟

زمين شناسي براي پزشكي و دندون لازم نيست. براي داروسازي و بقيه رشته ها لازمه.
قرعه كشي نيست كه از طريق احتمال بتوني حساب كني كه قبولي يا نه بايد درس بخوني و تست بزني.

پزشكي قبول شدنش خيلي سخت تر از مهندسي هاي خوب هست. سختي قبول شدن از پزشكي شهرستان در حد سختي قبول شدن از مهندسي دانشگاه هاي شريف و اميركبير هست
پزشكي ارزش نداره ولي دندون و دارو ارزش دارن البته اگه علاقه داشتي نميپرسيدي كه ارزش داره يا نه :n15:

Alireza SM
15-07-2013, 22:39
آقا علیرضا شما تهرانی؟ بله تهران اینطوریه. یکی از فامیلامون هم مثل شما شده بود البته تو یک درس دیگه. تازه اون نمره ای که گرفته بود رو قبول داشت اعتراض زد کشکی بهش نمره دادن.

نه داداش اردبيل هستم. زرنگ باشي هرشهري كه باشي فرق نداره ميتوني حقتو بگيري

Lord-Voldemort
16-07-2013, 13:53
الان برای کنکور هنر باید چه کتاب هایی رو بجز عمومی ها خوند .
من خیلی گشتم ولی چیزی نفهمیدم چون من این رشته رو نمی خوندم واسم این مشکل پیش اومده.
خیلی جاها نوشته خواص مواد ، این یه کتابه یا چند تا کتابه
کلا باید چه کتاب هاییی رو خوند (تخصصی ) سال دوم و سوم و اول وپیش ، همه رو باید خوند یا نه :n13:

Alireza SM
16-07-2013, 14:16
من خیلی گشتم ولی چیزی نفهمیدم چون من این رشته رو نمی خوندم واسم این مشکل پیش اومده.
کلا باید چه کتاب هاییی رو خوند (تخصصی ) سال دوم و سوم و اول وپیش ، همه رو باید خوند یا نه :n13:

براي دروس تخصصي هنر زياد كتاب خوب وجود نداره همون كتابهاي درسي رو از هنرستان ها بخرين بخونين كافيه چون داوطلبانش دروس تخصصي رو زياد نميزنن. توي هنر دروس عمومي تعين كننده هست

Lord-Voldemort
17-07-2013, 00:50
براي دروس تخصصي هنر زياد كتاب خوب وجود نداره همون كتابهاي درسي رو از هنرستان ها بخرين بخونين كافيه چون داوطلبانش دروس تخصصي رو زياد نميزنن. توي هنر دروس عمومي تعين كننده هستخود کتابـ ها رو می گم ، کمک آموزشی منظورم نیست ...کجا میشه کار نامه رتبه های خوب هنر رو دید یا اگه کسی دیده بگه .

alavi71
17-07-2013, 11:02
مرسی

سلام
شما باید پیش دانشگاهی رو بگیرید ....
بدون شک با تلاش و پشتکار با یک برنامه دقیق میتونید قبول بشوید ...
فقط کافیست بخواهید ...

alavi71
17-07-2013, 11:04
سلام
لیست دروس و ضرایب دروس مربوط به رشته هنر برای زیر گروه یک به شکل زیر است ...
- درک عمومی هنر با ضریب 4
2- خلاقیت تصویری و تجسمی باضریب 4
3- درک عمومی ریاضی-فیزیک با ضریب 1
4- ترسیم فنی،خلاقیت نمایشی،خلاقیت موسیقی و خواص مواد با ضریب

موفق باشید

alavi71
17-07-2013, 16:14
براي كنكور 93 احتمالا تاثير مستقيم خواهد بود. يكي از مسئولين كارگروه ماده 4 و سازمان سنجش كه گفته بود قطعا تاثير مستقيم هست ولي احتمالش هست كه مثل امسال تاثي رو مثبت كنن.

بعید هست .چون با این کار انگیزه افراد با معدل کمتر کاهش پیدا میکنه . و نیز با روش تاثیر مثبت تنها در صورتی که برای فرد تاثیری مثبت داشته باشه اعمال میشه ...
البته باید منتظر اخبار رسمی بود ...

golparya
17-07-2013, 19:07
بچه ها کسیکه 23 سالش باشه و بخواد دندون پزشکی بخونه دیره براش ؟؟؟ خیلی نا امید شدممم

bida
17-07-2013, 19:31
بچه ها کسیکه 23 سالش باشه و بخواد دندون پزشکی بخونه دیره براش ؟؟؟ خیلی نا امید شدممم

23 سالگی دیر باشه ؟:n04:

چرا همچین فکری می کنید ؟ اگه واقعا به این رشته علاقه دارید و تصمیمتون برای ادامه تحصیل ناشی از چشم و همچشمی با دیگران یا صرفا کلاس کاری دندانپزشکی نیست و با شناخت تصمیم دارید ادامه تحصیل بدید به جای فکر کردن به این حرف ها و یا صحبت های ناامید کننده شروع کنید به خوندن. تو زندگی همیشه برای رسیدن به علائقتون تمام تلاشتون رو بکنید .

Alireza SM
17-07-2013, 21:35

نه اصلا دير نيست ميتونه 29 سالگي فارغ التحصيل بشه و 31 سالگي هم براي خودش مطب شخصي بزنه چه مشكلي داره مگه ؟‌
دندون مثل پزشكي نيست كه تا متخصص نشي هيچي نيستي؛ دندون از همون اواخر تحصيلت هم كسي ميشي برا خودت

ali_12
17-07-2013, 22:44

ای بابا...پس من چی بگم که در سن 30 سالگی میخوام داروسازی شرکت کنم.....یعنی برای من خیلی دیره؟؟؟؟؟:n28:

Aryan007
18-07-2013, 00:14

ای بابا...پس من چی بگم که در سن 30 سالگی میخوام داروسازی شرکت کنم.....یعنی برای من خیلی دیره؟؟؟؟؟:n28:

میگم اگر الان یکی بیاد بگه :وووو.الان؟الان که دیگه خیلی دیره و قبول نمی شین... شما یعنی فقط با همین حرف یک آدم حسود و سست عنصر نا امید می شید؟

مسلمه که نه.

همچین آدمی روی چه حسابی همچین حرفی به شما می زنه که نمی تونید؟ اگر همچین حرفی به شما بزنن شما باز هم می خوانید اما این حرفا بعضی اوقات میاد سراغ آدم برای نا امیدی.مخصوصا مواقعی که تو آزمون های آرمایشی نتیجه نمی گیریم.

همین طور که می بینید همش از کلمه ی افکار استفاده میشه...یعنی خودتونید که خودتونو محدود فرض می کنید..این افکار محدود کننده هستند که منم که 17 سالمه و کنکور امسال احتمالا یه رتبه ی لب مرز برای قبولی پزشکی میارم و می خوام سال دیگه کنکور بدم رو هم بعضی اوقات درگیر می کنه.

این افکار برای همه هست.مهم اینه که مقابلش تسلیم نشی و با حرف این و اون آدم سست نشه.

همیشه قیافه ی چنین افرادی بعد از دیدن نتیجه دیدنیه.که البته من این قیافه ها رو خودم امسال نمی بینم :دی.چون در حال تحصیل بودم و کار خیلی سنگین بود.البته که الان فارغ هستیم مطالعه خیلی راحت تره.

آخه من که 17 سالمه باید اینا رو به شما بگم؟ :دی.

ممنون.

Lord-Voldemort
18-07-2013, 01:32
سلام
لیست دروس و ضرایب دروس مربوط به رشته هنر برای زیر گروه یک به شکل زیر است ...
- درک عمومی هنر با ضریب 4
2- خلاقیت تصویری و تجسمی باضریب 4

3- درک عمومی ریاضی-فیزیک با ضریب 1

4- ترسیم فنی،خلاقیت نمایشی،خلاقیت موسیقی و خواص مواد با ضریب

موفق باشید
خب این ها دقیقا چه کتاب هایی هستن ؟
میشه بازشون کنید تا بدونم باید چه کتاب هایی رو بخونم:n16:

future.doctor
19-07-2013, 01:22
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: سال 93 هم کنکور به شیوه سال جاری برگزار خواهد شد و تغییری هم اگر در نحوه پذیرش دانشجو بخواهد اتفاق بیافتد برای سال های 93 به بعد خواهد بود.

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

alavi71
19-07-2013, 18:17
خب این ها دقیقا چه کتاب هایی هستن ؟
میشه بازشون کنید تا بدونم باید چه کتاب هایی رو بخونم:n16:

ببینید خود سازمان سنجش برای همه رشته ها کتاب ها و سال چاپ اونها را برای منابع ازمون کنکور معرفی میکنه و لی رشته هنر و زبان دروس تخصصی اونها کتاب خاصی نداره ...
شمتا بهتر است از دانشجویان موفق این رشته هیا برای کسب منابع مناسب سوال کنید موفق باشید ./...

koroshfe
20-07-2013, 10:13
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: سال 93 هم کنکور به شیوه سال جاری برگزار خواهد شد و تغییری هم اگر در نحوه پذیرش دانشجو بخواهد اتفاق بیافتد برای سال های 93 به بعد خواهد بود.

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

يعني همون تأثير مثبت ؟

future.doctor
20-07-2013, 10:32
............

future.doctor
20-07-2013, 10:36
يعني همون تأثير مثبت ؟

احتمال قریب به یقین بله. ولی شما هم دعا کن :|

Alireza SM
20-07-2013, 11:50
اتفاقا امسال احتمال بيشتري داره كه تاثير مستقيم باشه نه مثبت

future.doctor
20-07-2013, 12:51

بر چه مبنایی این حرفو میزنی؟

koroshfe
20-07-2013, 14:13

خب امسال كه مثبت بود ، مگه نگفت به شيوه ي سال جاري ؟
بر چه اساسي مي گين كه احتمال مستقيم بودن بيشتره ؟
با تشكر :n16:

Alireza SM
20-07-2013, 15:20
رضا صابري در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرين تصميمات شوراي سنجش و پذيرش دانشجو، به نهايي شدن تاثير 25 درصدي سوابق تحصيلي در پذيرش کنکور 93 اشاره کرد و گفت: پس از بررسي بخش ديگري از لايحه سنجش و پذيرش دانشجو، يکي از ضوابطي که تعيين شد تاثير 25 درصدي سابقه تحصيلي در کنکور سال 93 بود که اين ميزان تاثير مستقيم در پذيرش خواهد داشت.وي در خصوص تاريخچه تاثير سوابق تحصيلي در پذيرش طي سالهاي گذشته، خاطرنشان کرد: سوابق تحصيلي در سالهاي گذشته فقط تاثير مثبت داشت اما شوراي سنجش و پذيرش به دنبال اعمال تاثير مستقيم سوابق تحصيلي است که تفاوت اساسي با تاثير مثبت در قبولي متقاضيان 93 دارد.

T_L_O_T_D
20-07-2013, 17:10
دوستان من مدرک کارشناسی دارم دوره روزانه از دانشگاه علوم پزشکی. م موارد رو مطالعه کردم برای شرکت در کنکور سراسری و این مطلب بود که اگر در رشته های پزشکی ، دندان پزشکی یا دارو قبول شین چون رایگان درس خوندید در دوره کارشناسی طبق تصمیم هیت امنای داشنگاه باید شهریه بپردازید. کسی می دونه این میزان شهریه چه قدره حدودا؟

alavi71
20-07-2013, 18:18
دوستان من مدرک کارشناسی دارم دوره روزانه از دانشگاه علوم پزشکی. م موارد رو مطالعه کردم برای شرکت در کنکور سراسری و این مطلب بود که اگر در رشته های پزشکی ، دندان پزشکی یا دارو قبول شین چون رایگان درس خوندید در دوره کارشناسی طبق تصمیم هیت امنای داشنگاه باید شهریه بپردازید. کسی می دونه این میزان شهریه چه قدره حدودا؟

سلام
بسته به رشته و واحد دانشگاهی شما داره ....
و مبلغ اون بیش از مبلغ دانشجویان شبانه خواهد بود ...

Alireza SM
20-07-2013, 19:22
دوستان من مدرک کارشناسی دارم دوره روزانه از دانشگاه علوم پزشکی. م موارد رو مطالعه کردم برای شرکت در کنکور سراسری و این مطلب بود که اگر در رشته های پزشکی ، دندان پزشکی یا دارو قبول شین چون رایگان درس خوندید در دوره کارشناسی طبق تصمیم هیت امنای داشنگاه باید شهریه بپردازید. کسی می دونه این میزان شهریه چه قدره حدودا؟ ورودي هاي 91 پزشكي ترم هاي اول چيزي حدود 1.400 درمياد و براي سال هاي بعد افزايش پيشدا ميكنه ولي امسال فكر كنم از همون ترم اول شهريه بالاي 1.500 باشه

emad91
20-07-2013, 19:38
آدم می مونه که حرف رییس سازمان سنجش تو این کشور ملاک یا اقای صابری
خیلی بده ادم نمی تونه این طوری درست تصمیم بگیره

Alireza SM
20-07-2013, 21:04
آدم می مونه که حرف رییس سازمان سنجش تو این کشور ملاک یا اقای صابری
خیلی بده ادم نمی تونه این طوری درست تصمیم بگیره

هيچكدوم بايد منتظر حرف كارگروه ماده 4 بموني احتمالا تا اواخر پاييز ممكنه طول بكشه.
شما ميزان تلاس و سعي خودت رو متناسب با بدترين حالت و ميزان روحيه و اميدواريت رو متناسب با بهترين حالت در نظر بگير.
من هم مثل شما بودم و خيلي هم خوب شروع كرده بودم به درس خوندن و نفر تك رقمي گزينه دو در كشور هم بودم تا اينكه آبان 90 يه قانون اومد كه طبق اون من حق نداشتم پيش دانشگاهي رو بخونم و بايد ميرفتم سربازي . اين قانون منو نابود كرد اون موقه يه هفته تقريبا هيچي درس نخوندم و آزمونم هم بد شد ولي من گفتم هرچه بادا باد براي شاد كردن پدرم هم كه شده پزشكي قبول ميشم منم درسمو خوب خوندم و نهايت سعيم رو هم كردم تا اينكه بعدا كه اون قانون اجرايي شد اصلا معلوم شد كه قانون شامل حال من نميشد اون موقع ( براي كسايي بود كه از اين به بعد وارد دبيرستان ميشن )
من اون موقع اگه مثل شما فكر ميكردم مسلمه كه به جاي سراسري روزانه؛ پيام نور داشتم درس ميخوندم

future.doctor
20-07-2013, 22:37
رضا صابري در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرين تصميمات شوراي سنجش و پذيرش دانشجو، به نهايي شدن تاثير 25 درصدي سوابق تحصيلي در پذيرش کنکور 93 اشاره کرد و گفت: پس از بررسي بخش ديگري از لايحه سنجش و پذيرش دانشجو، يکي از ضوابطي که تعيين شد تاثير 25 درصدي سابقه تحصيلي در کنکور سال 93 بود که اين ميزان تاثير مستقيم در پذيرش خواهد داشت.وي در خصوص تاريخچه تاثير سوابق تحصيلي در پذيرش طي سالهاي گذشته، خاطرنشان کرد: سوابق تحصيلي در سالهاي گذشته فقط تاثير مثبت داشت اما شوراي سنجش و پذيرش به دنبال اعمال تاثير مستقيم سوابق تحصيلي است که تفاوت اساسي با تاثير مثبت در قبولي متقاضيان 93 دارد.

چند نکته :
اول: "شورای سنجش و پذیرش دانشجو" برای "طرح سنجش و پذیرش دانشجو" هستش که این طرح شروع اجراش از سال تحصیلی 93-94 هستش و نه امسال.

دوم: احتمال داره اصلا امسال کارگروه 4 تشکیل جلسه نده چون سال آخر اجرای قانون ماده ی 4 هست و از سال بعد طرح جدید سنجش و پذیرش دانشجو اجرا میشه.

سوم : اعضای کارگروه 4 از ماه آینده عوض میشن و دولت جدید در این مورد تصمیم میگیره.

چهارم: دکتر ابراهیم خدایی رییس سازمان سنجش ، موافق افزایش تاثیر سوابق تحصیلی نیست ، و تا زمانی که قانون خاصی ایشون رو ملزم به افزایش تاثیر نکنه ، منطقیش اینجوریه که روند به منوال سابق ادامه داشته باشه

پنجم : چون امسال آخرین سال اجرای ماده 4 هستش ، اعضای کارگروه زیاد برای بحث و جدل در این مورد احساس مسوولیت نمیکنن ، پس احتمال بیشتری داره که امسال هم به منوال سابق باشه

koroshfe
20-07-2013, 22:42
واقعاً گاهي اوقات خيلي باحال مي شه :n02:
با اين قيمتي كه كتابا دارند ، بيشتر به سمت كتابخونه ي مدرسه گرايش پيدا مي كنيم ، از طرفي گروه تأليف لطف دارند و با حذف و اضافه ي مطالب بچگانه به اين استراتژي ما هم گند مي زنند :n02: دگر نمي دونم چه كنم :n02:
با تشكر :n16:

griefcottage
24-07-2013, 18:21
بچه ها سعي كنين حتما گزينه دو يا قلمچي برين

میبخشین
هزینه ثبت نام کانون یا گزینه 2 واسه فارغ التحصیلان چقدره ؟؟؟

EternalWanderer
24-07-2013, 19:43
سلام. از این به بعد بچه های کانونی قبل از هر آزمون درصد های هدفشون رو و بعد از هر آزمون درصدای کسب شده رو بذارن، خوب این هم یه نوع رقابت و حرکت انگیزشیه!!!:n04::n04::n04::n02: به زودی درصدای هدفم واسه آزمون 4 مرداد رو میذازم:n20:

koroshfe
24-07-2013, 22:59
دوستاني كه كنكور رو پشت سر گذاشتن ، يه سوأل دارم ، به ما مي گن انتخاب يك رتبه/رشته ي معقولانه به عنوان هدف خيلي مهمه ، و خيليم مهمه كه معقولانه باشه
آيا مني كه مي خوام از الان شروع كنم ، انتخاب رتبه هاي عالي ، غير معقولانه محسوب مي شه ؟ ( دانش آموزيم نيستم كه بگم پايه رو ١٠٠٪ بلدم ! )
آيا مي شه با شرايط من به اون رتبه ها دست يافت ؟
با تشكر

After4Ever
25-07-2013, 00:35
دوستاني كه كنكور رو پشت سر گذاشتن ، يه سوأل دارم ، به ما مي گن انتخاب يك رتبه/رشته ي معقولانه به عنوان هدف خيلي مهمه ، و خيليم مهمه كه معقولانه باشه
آيا مني كه مي خوام از الان شروع كنم ، انتخاب رتبه هاي عالي ، غير معقولانه محسوب مي شه ؟ ( دانش آموزيم نيستم كه بگم پايه رو ١٠٠٪ بلدم ! )
با تشكر

نه بابا الان از نظر وقت در موقعیت عالی هستید...این فکر رو هم نکنید که اگر نشد چی میشه یا من تا حالا معدلم فلان بوده تا حالا تست نزدم...

در این زمان با برنامه ریزی خوب می تونید به یک رتبه ی خیلی خوب برسید

EternalWanderer
25-07-2013, 16:47
درصدای هدفم واسه آزمون فردا:
ادبيات فارسي 3: 70 ، زبان فارسی 3: 70 ، ادبيات وزبان فارسي 3وادبيات فارسي 2(كتاب زرد عمومي):60 ، عربي 1و 2: 60 ، عربی 3: 60 ،
عربي 2و 3(كتاب زردعمومي):60 ، دین و زندگی 3: 60 ،دين وزندگي 2و 3(كتاب زردعمومي):60 ، زبان 3: 100 ،زبان انگليسي 3(كتاب زردعمومي):100 ، ریاضی 3: 80-90 ، ریاضی عمومی:70- 80 ،زیست 2: 80-100 ، زیست 1: 80-100 ،فیزیک 3: 80-90 ، فیزیک پیش: 80
شیمی 3: 80-90 ، شیمی 2: 90-100

alavi71
25-07-2013, 18:24
با تشكر

سلام
ببیند الان هم دیر نیست .خواهد دید بسیاری افراد از این به بعد شروع خواهند کرد .
مهم داشتن مطالعه پیوسته و مفهومی تا کنکور است ...
در کنکور کسانی که میدانند چگونه باید بخوانند موفق میشوند ....

Hamed-M1
26-07-2013, 20:27
به نظرتان مووسسه بهتره مدرسه؟

ramin5749
27-07-2013, 00:35
سلام دوستان
با ادغام کنکور سراسری و آزاد فرضا اگه یکی بخاد کنکور سراسری تجربی بده و هم اینکه مایل باشه مثلا آزاد عمران هم(که مخصوص رشته ریاضیه) بخونه چیکار باید بکنه؟؟؟!
ممنون

alavi71
27-07-2013, 09:35
سلام دوستان
با ادغام کنکور سراسری و آزاد فرضا اگه یکی بخاد کنکور سراسری تجربی بده و هم اینکه مایل باشه مثلا آزاد عمران هم(که مخصوص رشته ریاضیه) بخونه چیکار باید بکنه؟؟؟!
ممنون
سلام
هنوز به طور دقیق برای این موضوع توضیح ندادند و باید منتظر بود تا در کنکور مسال قوانینش به چه نحوی هست ....
ولی احتمالا با تاثیر دروس تخصصی رشته تجربی به جای دروس تخصصی رشته ریاضی معادل درصد براتون براورد میشه و با خرید کارت علاقه مندی میتونید ثبت نام کنید ...

One Minute
27-07-2013, 13:44
به نظرتان مووسسه بهتره مدرسه؟

من پارسال مدرسه ام طرح کنکور داشت ، اما آخر مجبور شدم برم موسسه

مدرسه بدی های خیلی زیادی داره ! مثلا از عید به بعد همه چی تق و لق میشه اما موسسه ها امتحان های دوره ای خوبی میگیرن ! یا مثلا تو مدرسه چون بچه ها صمیمی هستن وسط کلاس تیکه های زیادی میندازن و وقتِ زیادی از کلاس تلف میشه اما تو موسسه اکثرا جدی هستن ! یا مثلا مدرسه ی ما با تمام خوبی هایی که داشت یه سری دبیر هارو به ما تحمیل کرده بود اما موسسه چیزی تحمیلی نیست

من موسسه رو بیشتر میپسندم

Alireza SM
27-07-2013, 15:00
من پارسال مدرسه ام طرح کنکور داشت ، اما آخر مجبور شدم برم موسسه

مدرسه بدی های خیلی زیادی داره ! مثلا از عید به بعد همه چی تق و لق میشه اما موسسه ها امتحان های دوره ای خوبی میگیرن ! یا مثلا تو مدرسه چون بچه ها صمیمی هستن وسط کلاس تیکه های زیادی میندازن و وقتِ زیادی از کلاس تلف میشه اما تو موسسه اکثرا جدی هستن ! یا مثلا مدرسه ی ما با تمام خوبی هایی که داشت یه سری دبیر هارو به ما تحمیل کرده بود اما موسسه چیزی تحمیلی نیست

من موسسه رو بیشتر میپسندم

آره والا دقيقا درست گفتي وان مينيت جان .
من يادمه توي مدرسه كه بود معلم شيمي داشت درس ميداد بغل دستي هام يا داشتن باهم شوخي ميكردن يا تكست رپ مينوشتن يا به مخاطب خاصشون اس ام اس ميدادن يا با موبايلشون فايل هايي با پسوند .3gp به همديگه بلوتوث ميكردن (‌كه البته نميتونم در مورد محتواشون صحبت كنم اينجا)‌ ولي تو موسسه كه براي كلاس شيمي ميرفتم معلم هر كلمه اي كه ميگفت بچه ها به دقت گوش ميكردن و يادداشت برميداشتن.

One Minute
27-07-2013, 20:03
آره والا دقيقا درست گفتي وان مينيت جان .
من يادمه توي مدرسه كه بود معلم شيمي داشت درس ميداد بغل دستي هام يا داشتن باهم شوخي ميكردن يا تكست رپ مينوشتن يا به مخاطب خاصشون اس ام اس ميدادن يا با موبايلشون فايل هايي با پسوند .3gp به همديگه بلوتوث ميكردن (‌كه البته نميتونم در مورد محتواشون صحبت كنم اينجا)‌ ولي تو موسسه كه براي كلاس شيمي ميرفتم معلم هر كلمه اي كه ميگفت بچه ها به دقت گوش ميكردن و يادداشت برميداشتن.

دقیقا !

بغل دستی من تو مدرسه ( 3 ماه تابستون ) عضو تیم کامپیوتر بود ( البته منم عضو تیم کامپیوتر بودم ! ) و با یک عدد HTC از صبح تا ظهر با wifi مدرسه فیلم و بازی دانلود میکرد ! یعنی اصلا حواس واسه ما نزاشته بود ! از مهر دیگه تصمیم گرفتم مدرسه نرم و نتیجه اش رو هم دیدم ! : دی

البته کسایی رو هم میشناسم در مدارسِ دیگه که واقعا راضی بودن ! اما خب اکثر مدرسه ها شرایط خوبی ندارن ... حتی مدرسه ما که این همه سروصدا به پا کرده بود واسه طرحِ کنکورش !

تو موسسه ها ، بچه ها خیلی نظم بیشتری دارن ، شاید دلیلش اینه که اونجا شوخی ندارن و کسایی که مخل آسایش هستن رو اخراج میکنن ولی تو مدرسه نمیتونن کسی رو اخراج کنن !

... و ، من پارسال احساس میکردم که دبیرایی که تو بیرون خیلی خوب درس میدن ، تو مدرسه میان خیلی بد درس میدن ! نمیدونم این فقط احساس من بود یا اینکه واقعا رفتارِ دبیر ها اینجوری بود ! اصلا انگار تو ایران جا افتاده که تو مدرسه معلما نباید درس بدن ، بچه ها باید برن کلاس خصوصی ! متاسفانه ...

باز هم به دوست عزیزمون Hamed-M1 پیشنهاد میکنم برن موسسه

Alireza SM
27-07-2013, 22:04
الان شرايط درس خوندن و آزادي هاي آدم خيلي خيلي بيشتر شده.
كسي بخواد مدرسه غيرانتفايي خوب در تهران ثبت نام كنه بالاي 5 ميليون و در شهرستان بالاي 1.5 ميليون تومن بايد شهريه بده. ولي اگه بره راه دور شهريه پيش دانشگاهي ميشه حدود 250 تومن و ميتونين بقيه پول رو بدي بري موسسه سر كلاس هايي كه لازم داري بشيني و درس بخوني و براي آزمون هم ثبت نام كني.
كلا الان شرايط خيلي راحت تر شده. من اگه ميتونستم از سال دوم نرم مدرسه و راه دور ثبت نام كنم و براي رياضي و عربي و ادبيات برم موسسه و بقيه دروس رو خودم بخونم؛ به جاي اينكه يه سال پشت كنكور بمونم همون سال اول رتبه دورقمي مياوردم.
دركل الان همه شرايط براي موفقيت در كنكور براي همه فراهم هست مثل آزادي كافي در انتخاب مدرسه يا موسسه؛ كتابهاي كافي براي همه دروس، DVD هاي آموزشي عالي براي دروس عمومي و تخصصي و .... همشون با قيمت پايين در دسترس همه هستند ديگه بهونه اي براي موفق نشدن نيست.

Arashdn
28-07-2013, 13:44
سلام
اگه کسی دیپلم ریاضی گرفته باشه و پیش دانشگاهی هم ریاضی بخونه.
میتونه برای کنکور تجربی ثبت نام کنه؟
ممنون

koroshfe
28-07-2013, 13:45
كسي بخواد مدرسه غيرانتفايي خوب در تهران ثبت نام كنه بالاي 5 ميليون و در شهرستان بالاي 1.5 ميليون تومن بايد شهريه بده. ولي اگه بره راه دور شهريه پيش دانشگاهي ميشه حدود 250 تومن و ميتونين بقيه پول رو بدي بري موسسه سر كلاس هايي كه لازم داري بشيني و درس بخوني و براي آزمون هم ثبت نام كني.
كلا الان شرايط خيلي راحت تر شده. من اگه ميتونستم از سال دوم نرم مدرسه و راه دور ثبت نام كنم و براي رياضي و عربي و ادبيات برم موسسه و بقيه دروس رو خودم بخونم؛ به جاي اينكه يه سال پشت كنكور بمونم همون سال اول رتبه دورقمي مياوردم.
دركل الان همه شرايط براي موفقيت در كنكور براي همه فراهم هست مثل آزادي كافي در انتخاب مدرسه يا موسسه؛ كتابهاي كافي براي همه دروس، DVD هاي آموزشي عالي براي دروس عمومي و تخصصي و .... همشون با قيمت پايين در دسترس همه هستند ديگه بهونه اي براي موفق نشدن نيست.

در رابطه با قيمت ها باهاتون موافق نيستم ! قيمت كتابا خيلي خيلي خيلي بالاست ! كتابي كه خودم خريدم ٩ تومن الان بايد ٢٣ بخرم ! پول زيادي نيست ، ولي ديگه چقدر از پدر مادر پول بگيريم ! ديگه كم كم بايد از حالت بچگي بيايم بيرون ! خودم كه به شخصه خجالت مي كشم !
اما اين استراتژي اي كه گفتين عالي و قابل اطمينان هستش ، به نوعي از حالت بچگونه بودن در اومده و به سمت دانشجويي درس خوندن مي ره ! كه واقعاً خوبه

يه سوألي داشتم ، من در رابطه با اين DVD ها اطلاعات چنداني ندارم ، اين ها براي يادگيري هستن يا براي دوره ؟ و يا براي هر دو ؟ از هر درسي مدرس تراز اول وجود داره ؟ بازده ي زمانيش چطوره ؟ ( منظورم اينه كه خيلي زود يا خيلي دير درس مي دن يا اين كه خيلي عالي و استاندارد ؟ آخه شيمي ٢ ـه بازرگان رو تهئه كردم و نگاه مي كنم ، يه وقتايي عذاب وجدان دارم ! احساس مي كنم مطلبي كه تو ٤٠ دقيقه مي گه رو مي تونم تو ٥ دقيقه و از كتابش ياد بگيرم ! )

با تشكر

microsof
28-07-2013, 14:05

سلام...
بهونه های دیگه هم پیدا میشه دوست گرامی ... مثلا اینکه آدم دلش میخواد خودش استقلال اقتصادی داشته باشه ... و این مستلزم این هست که فرد یه مدتی رو از روز به کار اختصاص بده ...
انسان موقعی که سنش از یه حدی بالاتر رفت توقع های اطرافیان هم نسبت بهش تغییر پیدا میکنه ... بله شاید تا زمانی که شخصی 18 سالش باشه منت هم بزاره برای درس خوندن اما یه شخص 20 ساله و بعضا بیشتر حتی اگر دلش هم بخواد درس بخونه ازادی های شخص کم سن رو نداره .
به هر نحو امیدوارم دوستان تا زمانی که دیر نشده بهترین راه رو برای زندگیشون پیدا و انتخابش کنند.

Alireza SM
28-07-2013, 14:19
در رابطه با قيمت ها باهاتون موافق نيستم ! قيمت كتابا خيلي خيلي خيلي بالاست ! كتابي كه خودم خريدم ٩ تومن الان بايد ٢٣ بخرم ! پول زيادي نيست ، ولي ديگه چقدر از پدر مادر پول بگيريم ! ديگه كم كم بايد از حالت بچگي بيايم بيرون ! خودم كه به شخصه خجالت مي كشم !
اما اين استراتژي اي كه گفتين عالي و قابل اطمينان هستش ، به نوعي از حالت بچگونه بودن در اومده و به سمت دانشجويي درس خوندن مي ره ! كه واقعاً خوبه

يه سوألي داشتم ، من در رابطه با اين DVD ها اطلاعات چنداني ندارم ، اين ها براي يادگيري هستن يا براي دوره ؟ و يا براي هر دو ؟ از هر درسي مدرس تراز اول وجود داره ؟ بازده ي زمانيش چطوره ؟ ( منظورم اينه كه خيلي زود يا خيلي دير درس مي دن يا اين كه خيلي عالي و استاندارد ؟ آخه شيمي ٢ ـه بازرگان رو تهئه كردم و نگاه مي كنم ، يه وقتايي عذاب وجدان دارم ! احساس مي كنم مطلبي كه تو ٤٠ دقيقه مي گه رو مي تونم تو ٥ دقيقه و از كتابش ياد بگيرم ! )

با تشكر

قيمت كتاب نسبت به افزايش نقدينگي كاهش پيدا كرده مثلا درآمدها از 4 سال پيش تا الان بيش از دوبرابر و بيشتر شدن و قيمت بقيه كالاهاي روزمره 3-4 برابر شدن ولي قيمت كتاب تقريبا دوبرابر شده. دقيقا درسته براي موفقيت در كنكور بايد از حالت مدرسه اي خارج بشه آدم و به حالت حرفه اي تبديل بشه منتظر اين نباشه كه دبيرمون گفت اينو بخون منم برم اينو بخونم و تكاليفم رو بهم بگن تا انجام بدم و ... من زماني كه با پول تو جيبي بابام درس ميخوندم اصلا براي رفع تكليف كتابها رو ميزاشتم جلوم ولي از وقتي كار كردم ارزش واقعي كتاب و تست رو درك كردم.

DVD ها رو هم دقيقتر در اين تاپيك بررسي كردم بنده :

Alireza SM
28-07-2013, 14:22
سلام
اگه کسی دیپلم ریاضی گرفته باشه و پیش دانشگاهی هم ریاضی بخونه.
میتونه برای کنکور تجربی ثبت نام کنه؟
ممنون

بله ميتونه. مثل من :n01:
تاثير سوابقش هم تطبيقي ميشه مثلا در بعضي زيرگروه ها به جاي 25% رياضي تجربي؛ حسابان رو 18% تطبيق ميدن و فيزيك هم فكر كنم 20% باشه و همينطور شيمي هم كه همون 25% هست. زيست هم فقط هرچي تو كنكور بزني همونه

koroshfe
28-07-2013, 21:38
بله ميتونه. مثل من :n01:
تاثير سوابقش هم تطبيقي ميشه مثلا در بعضي زيرگروه ها به جاي 25% رياضي تجربي؛ حسابان رو 18% تطبيق ميدن و فيزيك هم فكر كنم 20% باشه و همينطور شيمي هم كه همون 25% هست. زيست هم فقط هرچي تو كنكور بزني همونه

شما زيست شناسي رو از كي شروع كردي دوست عزيز ؟ :n01:

EternalWanderer
31-07-2013, 16:36
رتبه ی 4 کشوری تجربی از شهر ماس: خانم مریم مجرد ثانی. واقعا خسته نباشن!:sq_8:

Alireza SM
31-07-2013, 16:49
شما زيست شناسي رو از كي شروع كردي دوست عزيز ؟ :n01:

من از تابستون 89 شروع كردم براي كنكور 90 خوندن و زيست رو هم براي اولين بار همون موقع شهريور بود كه خوندم ولي اون سال موفق نشم و سال بعدش زيست رو واقعي تر خوندم و قبول شدم.

mehdi_pro2
01-08-2013, 09:00
داستان نقش معدل درس های دبیرستان در رتبه کنکور چیه؟ :n29:

constant_boy23
01-08-2013, 09:41
بالاخره معدل مستقيم شد ...همون طور كه در قسمت نظرات سايت نوشته بود اين بي عدالتيه محضه ...

alicpu
01-08-2013, 10:08
دوستان یک سوال دارم ازتان من کنکور 92 بودم متاسفانه مجاز نشدم یعنی رتبه ام خوب نشد . حالا بماند که چند شد
ولی می خواهم بخونم دوباره و شروع بکنم
رشته ای ریاضی فیزیک هستش .
الان کتاب های اختصاصی برای ریاضی و فیزیک و شیمی را بگویید
کتاب های توپی باشند

emad91
01-08-2013, 11:25
داستان نقش معدل درس های دبیرستان در رتبه کنکور چیه؟ :n29:

دوست عزیز تاریخ خبر برای اردیبهشت هست
چون من چند روز پیش تو همین سایت خوندم که رییس سازمان سنجش گفته تاثیر سوابق تحصیلی به صورت مستقیم برای سال 93 به بعد هست
بعد رییس کمیسیون اموزش مجلس یه چیز دیگه گفته
رییس کمیته فلان یه چیز دیگه میگه
هنوز نمیشه قطعی نظر داد که به چه صورت هست
باید منتظر اعلام رسمی باشیم

personal
01-08-2013, 14:48
بالاخره معدل مستقيم شد ...همون طور كه در قسمت نظرات سايت نوشته بود اين بي عدالتيه محضه ...

یعنی چی ؟:n13:

maziyarkhani
01-08-2013, 15:24
یعنی اگه بعضی از درسا نمرت پایین شده ، میتونه تاثیر منفی رو درصدت بزاره :n03:

Haj_Amoo
01-08-2013, 16:07
این طوری احتمالا بیشترین نمره‎ی منفی نصیب رتبه‎های تک رقمی کنکور خواهد شد!

alavi71
01-08-2013, 16:13
دوستان تا به حال هیچ خبری برای کنکور 93 اعلام نشده و همه اخبار گمانه زنی میباشد .....
تنها اخبار اعلامی رسمی جنبه عملی دارد .....

Alireza SM
01-08-2013, 16:45
احتمال اين كه امسال مستقيم بشه وجود داره. بالاخره رئیس کمیته آموزش عالی مجلس همچين درخواستي از سازمان سنجش كرده ديگه، قصاب و بقال سركوچه كه اين حرف رو نزده.
ولي به نظرمن احتمالش كمه يعني در حد 10-20 درصد.
به هر حال مستقيم شدن تاثير معدل واقعا ظلم هست كه كسايي كه بعد از 84 ديپلم گرفتن چون هيچ فرصتي براي جبران ندارن ! اصلا هم نمرات 2-3 سال پيش نميتونه دليل و معيار سنجش دانش آموزا باشه. چون اون موقع كه دانش آموزاي اون موقع داشتن امتحان نهايي سوم رو ميدادن بهشون گفته شده بود تاثير مثبت هست و اونها هم زياد جدي نگرفته بودن امتحانات رو و در حد تاثير مثبت برنامه ريزي كرده بودن. وگرنه اگر گفته ميشد تاثير مستقيم هست حتما دانش آموزا هم طور ديگه اي برنامه ريزي ميكردن و نمرات ديگه اي كسب ميكردن.

به هر حال مستقيم شدن نمرات نهايي چيزي جز ظلم به نيمي از داوطلبان كنكور نيست.

اين كامنت واقعا صحيحه و من تاييدش ميكنم

این قانون بی عدالتی در حق کسایی هست که چندسال پیش دیپلم با معدل پایین گرفتن و نمیتونن از طریق کنکور معدلشون رو جبران کنن.
جالبه که کسایی که سوابق تحصیلی ندارن ( قبل از 84 دیپلم گرفتن ) یعنی چیزی حدود 5% داوطلبان کنکور از این قانون معاف هستن و فرصت جبران از طریق کنکور رو دارن ولی کسایی که از 84 تا 92 دیپلم گرفتن نمیتونن از طریق کنکور سابقه پایین خودشون رو جبران کنن.
این یعنی بی عدالتی و تبعیض

alicpu
01-08-2013, 17:41
یک سوال د ارم در این زمینه
اگر کسی سال دیگر امتحان بدهد . 25 درصد تاثیر مستقیم داشته باشد . بالاخره 75 درصد نیز هست درسته .
می شود روی اون 75 درصد کار کرد
چون معدل کتبی ام پایین هست .
و بعد امسال کنکور دادم و نتیجه دلخواهم را نیاوردم می خواهم سال دیگر بخونم
مثلا کسی سال دیگر شیمی را خودش بزند 40 درصد از 75 درصد اون 25 درصد چه طور می شود اگر مثلا نمره اش 11 باشد
در اخر لطفا دوستان کتاب های تخصصی در زمینه رشته ی ریاضی برای هر سه درس پیشنهاد بکنید با تشکر

Arashdn
01-08-2013, 20:36
سلام
منظور از تاثیر مستقیم چیه؟

Alireza SM
01-08-2013, 20:45
سلام
منظور از تاثیر مستقیم چیه؟

يعني سوابق تحصيلي براي همه تاثير خواهد شد. الان تاثير مثبت هست يعني اگر كسي تاثير داده بشه و بعد نمره و رتبه بياد پايين؛ بهش تاثير داده نميشه

alicpu
03-08-2013, 09:49
دوستان عزیز لطفا در مورد سه درس تخصصی ریاضی کتاب های خوب و جامع که هم تست های خوبی داشته باشند و هم اموزش را معرفی
بکنند با تشکر
امسال کنکور دادم اون نتیجه دلخواهم را نگرفتم می خواهم سال دیگر کنکور بدهم . با تشکر
رشته ریاضی

EternalWanderer
04-08-2013, 09:59
شهرمون شیروان، امسال با 38 نفر رتبه ی زیر هزار(البته کانونی، غیر کانونی ها رو نمیدونم!) بهترین عملکرد رو توی شهرای خراسان شمالی داشت. بزن دست قشنگه رو!:n02::n20:

ساش
04-08-2013, 17:55
سلام دوستان.ی سوال دارم من.لطفا مرام بزارید جواب بدین: من دوممو تموم کردم امسال میرم سوم رشته ام هم تجربیه.این تابستون دارم دومو میخونم اما ب هرکی میگم میگه یادت نمیمونه:-(:-(شما ب من بگید راس میگن؟؟؟؟؟؟واقعا یادم نمیمونه؟؟؟؟؟؟اگه الان نخونم پس کی بخونم؟؟

EternalWanderer
04-08-2013, 18:23
سلام دوستان.ی سوال دارم من.لطفا مرام بزارید جواب بدین: من دوممو تموم کردم امسال میرم سوم رشته ام هم تجربیه.این تابستون دارم دومو میخونم اما ب هرکی میگم میگه یادت نمیمونه:-(:-(شما ب من بگید راس میگن؟؟؟؟؟؟واقعا یادم نمیمونه؟؟؟؟؟؟اگه الان نخونم پس کی بخونم؟؟
کاملا اشتباست، شما الان باید دومو بخونی تا مطالب تو حافظت تثبیت بشه و زحمت یک سالت هدر نره. به حرف دورو بری هات هم توجه نکن. (ببین به عنوان یه دوست دارم بهت میگم،اگر تابستون نخونی، مطالب یادت میره و موقع کنکور انگار داری برای اولین بار میخونی) و بهترین کار شرکت در موسسات آزمون و استفاده از برنامه نگاه به گذشتست. در ضمن شما باید حداقل دو درس از دروس اختصاصی سوم رو برای سال بعد پیشخوانی کنی که پیشنهاد من اینه که یکی از درسات زیست 2 باشه. مطمئن باش با این کار شروع قوی برای سال تحصیلی خواهی داشت و خیلی جلوت میندازه . موفق باشی

alavi71
04-08-2013, 18:26

سلام
همیشه این مطلب را ذهن داشته باشید که مرور کردن شما با مرور کردن فردی که مفاهیم کتاب رو یکسال بعد ار شما خواهد خواند بسیار متفاوت هست.
مسله فراموشی برای همه تا زمان تسلط وجود داره .ولی شمایی که زودتر شروع به خواندن کردید مسلما به تسلط بیشتر و سریعتر در مفاهیم دست پیدا میکنید موفق باشید

ramin5749
05-08-2013, 18:48
سلام دوستان
واقعا اعصابم خورده از گذشته تحصیلیم
من با این معدل 9/90، فرضا اگه همه درسام رو بالای 80 بزنم اصلا احتمال داره رتبم 3 رقمی بشه؟؟؟ یا حتی اگه همه دروسم 100 بزنم !! آب از سرم گذشته!
واقعا اعصابم خورده
ممنون

alicpu
05-08-2013, 19:01
عزیز در مورد این جریان 25 درصد مستقیم چیزی راه نمی برم و درست هنوز توضیح ندادند
من خودم امسال کنکور دادم . و می خواهم سال دیگر هم بدهم چون رشته مورد علاقه ام را نیاوردم
ولی در مورد رتبه
نگاه کن از این چیزا زیاد داشتیم طرف بوده در دهه 80 حالا سالش را دقیق یادم نیست . با معدل کتبی 12 توانسته است رتبه تک رقمی ریاضی را بیاورد
پس از همین الان بخون و هیچ جوشی هم نزن

Alireza SM
05-08-2013, 19:02
سلام دوستان
واقعا اعصابم خورده از گذشته تحصیلیم
من با این معدل 9/90، فرضا اگه همه درسام رو بالای 80 بزنم اصلا احتمال داره رتبم 3 رقمی بشه؟؟؟ یا حتی اگه همه دروسم 100 بزنم !! آب از سرم گذشته!
واقعا اعصابم خورده
ممنون

كسي نگفته كه تاثير امسال هم مثبت نخواهد بود. شما مطمعن باش بالاي 70% احتمالش هست كه امسال هم تاثير مثبت باشه پس نگراني از باب گذشته نداشته باشيد.
در ضمن اگر شما همه دروس كنكور رو بالاي 95 بزنين كه متوسط درصدهاتون ميشه حدود 85 و اين يعني رتبه سه رقمي بسيار خوب در حد 200-300 يا شايد هم اگر سوالات كنكور سخت باشه رتبه دورقمي ! البته تجربي رو عرض كردم بنده.
به هر حال شما با اين معدل اگر درصدهاي كنكورتون 80 به بالا باشه دندانپزشكي قبول ميشين.

alicpu
05-08-2013, 19:09
سلام رفیق تو یک تایپکی سه تا کتاب معرفی کردی برای هندسه یک و دو
لطفا یک کتاب معرفی بکن . مثلا برای هندسه یک و دو با هم باشد . یا جدا .
و بعد اموزش خوب و مفهومی و تست های در سطح کنکور داشته باشد .

alicpu
05-08-2013, 19:17
سلام رفیق عزیز علیرضا
نگاه کن در مورد امتحان دادن هم قلم چی را ثبت نام بکنم . شما گفتید یا یک نفر دیگر . درست یادم نیست . گفت از مهر ماه یعنی اول مهر برو قلم چی را ثبت نام بکن .
بعد در مورد دروس تخصصی هم می خواهم هر سه تا درس را به غیر از اینکه می خونم . کلاس هم بروم .
بنده فقط مشکلم تخصصی ها هست . نه اینکه ضعیف باشم . یعنی پارسال تخصصی خیلی کم خوندم . و نتیجه اش بسیار بد شد .
حالا می خواهم امسال 70 درصد تخصصی و 30 درصد عمومی بخونم .
بعد در مورد برنامه ی که می خواهم در مورد خودم بریزم . نگاه کن از شنبه تا پنج شنبه مطالعه می کنم . و جمعه را کاملا به خودم استراحت می دهم . اگرم امتحانی بود می روم می دهم و می اییم استراحت می کنم .
پس شش روز مطالعه در هفته . روزانه برای شروع از روزی بین 5 ساعت که در شش روز می شود 30 ساعت و رساندن ان به 8 ساعت در ماه های بعد و در اخر رساندن ان به 9 الی 10 ساعت .
در اخر نگاه کن هدفم برای سال دیگر . برق قدرت باهنر و مکانیک باهنر کرمان هست .
باید چه ترازی و چه رتبه ی را بیاورم . خودم بچه کرمان هستم .

alicpu
05-08-2013, 19:23
بعد یک سوال دیگر . نگاه کن در روز . سه درس بخوانم یا چهار درس . و در اخر اگر سه درس خواندم . دو تاش تخصصی باشد و یکی تخصصی
و اگر چهار تا خواندم . دو تا تخصصی و دو تا عمومی
در این مورد نیز کمک بکن . و بگو اگر سه تا خواستم بخوانم چند تا تخصصی و اگر خواستم چهار تا بخوانم چند تا تخصصی
بعد یک چیز دیگر . در مورد سربازی شاید ربطی نداشته باشد ولی می نویسیم اگر اطلاعاتی داری بده .
چند روز پیش رفتم پلیس +10 بهشان گفتم رشته ای ریاضی فیزیک هست و امسال خرداد ماه فارغ التحصیل شدم . و امتحان دانشگاه دادم .
و اون رشته مورد علاقه ام را نیاوردم . و می خواهم برای سال دیگر بخوانم .
گفتم ایا این فارغ التحصیلی را از خرداد حساب می کنید یا از شهریور . زنگ زد و بهش گفت هنوز چیزی به ما نرسیده است . و از خرداد حساب می کنیم . یعنی تا خرداد سال دیگر وقت دارم . بعد گفتم یعنی باید خرداد سال دیگر بیایم و دفترچه پست بکنم . گفت نمی خواهی دفترچه پست بکنی . خرداد می ایی و ما برایت تمدید می کنیم .
پس جوشی از بابت سربازی نداشته باشم . درسته .
با قدرت شروع بکنم درسته

Alireza SM
05-08-2013, 19:27
علي جان شما ميتونين همين الان هم قلمچي ثبت نام كنين منتها آزمون هاي تابستان رو نه آزمون هاي مهر به بعد رو پيشنهاد ميكنم فقط.
جمعه ها هم استراحت مطلق نكن حداقل به مرور دروسي كه در طول هفته خوندي وقت بزار. آزمون هاي قلمچي هم كه هر دو جمعه يه بار هست تقريبا نميتوني اصلا جمعه ها استراحت كامل كني.

alicpu
05-08-2013, 20:22
جمعه ها منظورم از اینکه استراحت کامل بکنم . این بود که درس جدید نخونم . و گرنه باید امتحان قلم چی را رفت و داد .
و دوره هم کرد .

alicpu
05-08-2013, 20:23
در ضمن رفیق این قیمت ثبت نام کل ازمون های قلم چی که از مهر به بعد می خواهم ازمون ثبت نام بکنم چه قدری در می اید .
بعد انشالله یکشنبه اینده هم بروم کتاب ها را بخرم . چون فعلا پول لازم دستم نیست . باید به دستم برسه .

lmohsen
07-08-2013, 02:42
سلام
این مطلب رو تو یه فروم دیگه نوشته بودم گفتم اینجا هم بزارم شاید برای دوستان مفید واقع بشه

اگر عمری بود به مرور زمان کامل میشود

یه نکات تو مطالعه هست که کمتر بهش اشاره شده و من سعی میکنم به طور خلاصه! بیان کنم!
بی مقدمه شروع میکنم:

* مهمترین نکته : توکل کردن به خدا و البته خواندن نماز که باعث ارامش روح است *

1.برای مطالعه ی دروس وقت بزارید و عجله نکنید
فکر نکنید اگر زودتر تمام کردین برد کردین و کلی جلو افتادین,با این تفکر فقط دروس رو به طور سطحی خوندید و در واقع چیز زیادی یاد نگرفتین و سطحی خوندین.(عمقی خوندن رو در ادامه سعی میکنم معنی کنم)

2.با برنامه باشین
یعنی چی؟ یعنی اینکه یه برنامه کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشین و البته توی ذهنتون خیر,بلکه روی کاغذ تا چیزی رو از قلم نندازین
من توصیه میکنم حتما حتما کنکور ازمایشی شرکت کنید(در صورتی که امکانش هست)
به چند دلیل:

الف: یه برنامه بلند مدت و کوتاه مدت در دستتون قرار گرفته و اگر به درستی به اون عمل کنید و
طبق برنامه پیش بروید از میزان استرستون به شدت کم میشه (دقت کنید: گفتم اگر به برنامه عمل کنید)

ب: در شرایط کنکور قرار میگیرن و میتونید کنترل زمان رو یاد بگیرید;
نکات اشتباهی که بچه ها انجام میدن: به عنوان مثال فیزیک رو طبق برنامه ازمون نمیخونن و سر جلسه اصلا به سوالاش نگاه نمیکنن و وقت درس فیزیک رو به بقیه درسا میدن(مثلا میگن فیزیک رو خوددم میخونم) اینجور دیگه نمیتونید به طور کامل خودتون رو با شرایط کنکور وقف بدین و البته زمان رو کنترل کنید.

3.تابستان , مهم:
ببینید خیلیا میگن تابستون درس نمیخونیم چون در طول سال یادمون میره! دقت کنید زمانی که شما از تابستون درس بخونید تو این مدت خودتون تجربه های خوبی کسب میکنید و متوجه ی نکات ضعفتون تو درسایی که خوندین میشین و البته وقتی از مهر همون درسارو میخونین خیلی نکات براتون تثبیت میشه و بعضی نکاتی که کمتر بهش توجه کردین رو متوجه میشین و ااهمیت میدین والبته بار زیادی از رو دوشتون برداشته میشه.

4. انتخاب کنکور ازمایشی و کمی دقت
خودتون رو در انتخاب کنکور ازمایشی خیلی درگیر نکنید چون تمام کنکور های ازمایشی سعی در برنامه ریزی و تکرار دروس دارند و هر کدوم یه برتری هایی نسبت به بقیه دارند
اما و اما ! شما اگه کتاب های تست به روز و خوب داشته باشید میتونید از همون منابع برای تست استفاده کنید منطورم اینه که منبع اصلی یادگیری و تست شما همون کتاب ها باشه و جزوات کنکور های ازمایشی در اولویت دوم باشه
ناگفته نماند حتما حتما بعد نتیجه ازمونتون رو سنجش کنید که به چه دلیل هر تست رو درست نزدید ; استرس؟ بی دقتی؟ نداشتن اطلاعات کافی؟
دقت به این موضوع باعث میشه تو هر ازمون از اشتباهاتتون کم کنید و نتیجه بهتری بگیرید.
5.واقع بین باشید
با توجه به تواناییتون تو هر درس براش برنامه ریزی کنید
مثلا شاید فردی تو یه روز 50 تست فیزیک بزنه اما شما بتونید 30 تا بزنید
پس از روز اول خوندن نیاید 100 تست فیزیک + 100 ریاضی .... بزنید (فقط وقتتون رو از دست میدید)

6. انتخاب کتاب کمک اموزشی

از تجربیات دیگران استفاده کنید و سعی کنید از هر عنوان کتابی چند کتاب کمک اموزشی در کتابفروشی ها ورق بزنید و ببینید کدوم کتاب برای شما مفید خواهد بود
به عنوان مثال:
همه میگین فیزیک خیلی سبز(فقط یک مثاله) کتاب خوبیه اما به یه موضوع دقت نمینند اونم اینکه این کتاب برای همه مناسب نیست بلکه ممکنه مضر هم باشه مخصوصا برای داوطلبی که در فیزیک ضعیفه چون باعث میشه روحیش رو از دست بده و قید درس فیزیک رو بکلی بزنه!
پس چون رتبه ی 1 کنکور فلان کتاب رو خونده اون کتاب قرار نیست حتما برای شما هم مفید واقع بشه

7. روش تست زدن و رفع اشکال کردن

بینید از روز اول تست زدن دروسی مثل ریاضی , فیزیک,شیمی و ژنتیک زیست شناسی خودکار به دست باشید چون هرگز با دیدن پاسخ سوال شما چیزی یاد نمیگیرید پس از روز اول خودتون سوال ها رو حل کنید
همونطور که تو کنکور قرار نیست همه ی سوال ها رو بلد باشید و حل کنید تو کتاب تست ها هم همینطوره پس طبیعیه نتونید بعضی تست ها رو حل کنید; این موضوع بستگی به سطح علمی شما تو اون درس داره مثلا ممکنه شما تو دینامیک ممکنه شما از 40 تست اول 20 تاشو حل نکنید و 20تای دیگه رو به زور! و یا بعضی رو شانسی حل کنید! ممکنه طبیعی باشه
اون چیزی که خیلی اهمیت داره اینه که باید پیشرفت کنید و از این وضع در بیاید; پس:
الف: بعد از اینکه مطمئن شدین که درسنامه ها رو خوب خوندین و بلدین برین سراغ تست زدن
ب: سوال رو بفهمید و سعی کنید درک کنید سوال چه چیزی ازتون میخواد
پ: سعی کنید خودتون سوال رو حل کنید و هرچیزی به ذهنتون اومد بنویسید و سوال رو حل کنید حتی شده نصفه نیمه چون باعث میشه فکر کردن و حل کردن مسائل جدید رو یادبگیرید و 100 البته تجربه کنید و از سوال های بعدی رو راحت تر حل کنید و ذهنتون راه بیوفته.
ت: ببینید ما در حل تست با 3 نوع تست روبرو هستیم:

1.تست هایی که حل نمیکنیم ( به هر دلیلی مثل سخت بودن و یا بی دقتی و رو تست فکر نکردن)
2.تست هایی که به سختی حل میکنیم (به دلیل داشتن نکته ی خاص و یا جدید بودن تست )
3.تست هایی که حل میکنیم (شانسی و یا با اطلاع کامل)

خوب برای اینکه فردا روزی بفهمید تو چه تست هایی مشکل دارید به این صورت عمل کنید:

1. دور تست هایی که حل نکردید خط بکشید (همیشه در برخورد با این تست ها از همون علامتی که همیشه استفاده کردید بکنید ترجیحا تو تمام درسا یک علامت)
2. دور تست هایی که به سختی حل کردید ویا حاوی نکات خاصی بودن تیک بزنید و یا * به هر صورت یه نو علامت دیگه به غیر از علامت که برای سوال های نوع اول استفاده می کنید

با این کار به 2 نتیجه مهم میرسید :
1.زمانی که میخواین دوره کنید متوجه میشین که کدوم تست ها رو قبلا نتونستین حل کنین و حالا میتونید حل کنید یعنی رفع اشکال شد
2.تست های جدید و یا سخت هم که قبلا حل کردید مشخص میشه که میتونید برای تسلط دوباره حل کنید
اما تست های نوع اول یعنی تست هایی رو که حل نکردین در اولویت قرار میدین.
پس دقت کنید که این 2 نوع تست باید با علامت متفاوتی از هم تفکیک بشن

* از این نوع علامت زدن (2 نوع علامت )در همه ی درساتون استفاده کنید( حتی عمومیا) *

8. ساعت مطالعه تون مشخص باشه (خیلی مهم)
ببینید خیلی وقتا دیدیم بچه ها میگن ما از صبح تا شب پای کتابیم اما نمیرسیم برناممون (البته اگر برنامتون منطقی باشه)رو پیاده کنین
من توصیه میکنم: به طور کامل زمانی که درس میخونید زمان بگیرید با کرنومتر البته هروقت به هر بهانه ای(کسی صداتون کرد- درب خونه رو زدن- رفتی اب بخورین) شده حتی 5 دقیقه از پای درس بلند میشید کرنومتر رو stop کنید و این زمان های کوتاه رو جز ساعت مطالعتون حساب نکنید اونوقت تازه متوجه میشین چند ساعت درس خوندین و تنها توهم ساعت مطالعه بالا رو داشتین و اینطور میتونید کم کم ساعت مطالعتون رو بالا ببرید.

9.بر اساس علاقه , درس ها رو در اولویت برنامه روزانتون قرار بدین ( خیلی مهم)

به عنوان مثال: شما به همه ی درسا علاقه دارید جز فیزیک , پس صبح که بیدار شدین و خواستین درس بخونین اولین درسی رو که خواستین بخونین نباید فیزیک باشه چون باعث میشه تا شب روحیه درس خوندنتون رو از دست بدین و فیزیک رو خیلی ضعیف بخونین
پس اولین درس باید درس مورد علاقتون باشه و درسی که علاقه ندارید در وسط برنامه روزانتون قرار بگیره , اخرین درسی رو که تو طول روز میخونین هم باید از درس های مورد علاقتون باشه چون باعث میشه شب رو با ارامش بخوابید و صبح که بیدار میشید سر حال باشید

* دعایمان کنید *

alavi71
07-08-2013, 07:46
در ضمن رفیق این قیمت ثبت نام کل ازمون های قلم چی که از مهر به بعد می خواهم ازمون ثبت نام بکنم چه قدری در می اید .
بعد انشالله یکشنبه اینده هم بروم کتاب ها را بخرم . چون فعلا پول لازم دستم نیست . باید به دستم برسه .

سلام
هزینه ازمونهای قلم چی بیشتر از بقیه موسسات هست .
هم گرونتر بودن هر ازممون و هم اینکه تعداد ازمونها بیشتر هستش ....
460.000 هزینه اون 460.000 تومن هست که اگر از الات تا کنکور بخواهید ازمون بدهید ...
اگر که شمارا مجبور به خرید اجباری کتاب نکند خدا را شکر کنید !!!

Farbod2 قدیم
07-08-2013, 13:13
سلام

از دروس و مطالب دبیرستان کدوم هاش برای مهندسی عمران در دانشگاه لازم یا به درد بخوره یا می تونه استفاده بشه؟؟

ممنون

katayo0n
07-08-2013, 13:14
خدایا من دردمو به کی بگم؟؟؟؟:n15:
میخوام دوباره کنکور بدم و یه بار دیگه درس بخونم، واسه همین آزمون های قلم چی رو ثبت نام کردم
یه پشتیبان دارم، از خودم بچه تر و کم سن و سال تر، مدرک دانشگاهیش پایین تر، حتی رتبه کنکورشم 5000 از من پایین تره!!!!
آخه خدا این چه وضعیه آخه؟؟؟؟؟؟:n04:

constant_boy23
07-08-2013, 13:57
میخوام دوباره کنکور بدم و یه بار دیگه درس بخونم، واسه همین آزمون های قلم چی رو ثبت نام کردم
یه پشتیبان دارم، از خودم بچه تر و کم سن و سال تر، مدرک دانشگاهیش پایین تر، حتی رتبه کنکورشم 5000 از من پایین تره!!!!

دردت رو نمايندگي كانون شهرتون مطرح كن ..بگو من ميخوام پشتيبانمو عوض كنم ...فك نكنم خيلي سخت بگيرن واس اينكار :n01:

personal
07-08-2013, 15:12

ببین کلا اگه کسی درسخون و رتبه دار باشه خودشو با پشتیبانی الاف نمیکنه:n09: اوناییشونم که درس خونند در طول سال کلاس دارند به شما نمیرسند شما تقاضا کن ینفر با تجربه بیشتر بهت معرفی کنند ولی دنبال سوابق تحصیلی خیلی نباش :n02:

Alireza SM
07-08-2013, 16:41
پشتيبان رو ول كنين بچه ها پشتيبان يه بهونه اي هست كه موقع ثبت نام از شما يه 100 تومن پول اضافه بگيرن. وگرنه كسي كه هر دوهفته يه بار و هربار 5 الي 10 دقيقه باهاتون تماس تلفني برقرار ميكنه قرار نيست تراز شما رو از 5000 برسون به 8000 !
كسي اگه رتبه سه رقمي مياره يعني استعداد كافي داشته و زحمتش در حد رتبه سه رقمي بوده، كسي هم كه دورقمي بياره يعني يه 30-40% بيشتر از سه رقمي ها زحمت كشيده.
كسي مشاهده نشده كه با عوض كردن پشتيبان تونسته باشه رتبه بياره !‌

Aryan007
07-08-2013, 18:34
گمراه کننده ترین آدم‌ درگیر کنکور من پشتیبان قلم چی بود.
خودشون تو سطح پایین ترین دانشگاه ها با رتبه های بالا بودند.برای تستشون مثلا سوال کنید معمولا چند تا تست آرایه یا کلوز تست یا استوکیومتری میاد.یه مشاور خوب به راحتی باید به این سوالا جواب بده تا بتونه برای شما برنامه ریزی کنه.

ممنون.

ali_12
07-08-2013, 18:53
سلام
من دیپلم ریاضی فیزیک سال 1380 دارم.در حال حاضر هم مدرک لیسانس مهندسی شیمی از دانشگاه دولتی و روزانه دارم.البته کارشناسی ارشد هم دولتی شرکت کردم و قبول هم شدم ولی وسطش انصراف دادم و مدرک نگرفتم.
حالا سوالم اینجاست:
من میخوام کنکور تجربی 93 شرکت کنم و قصدم داروسازی دانشگاه دولتی هست.در صورت قبولی من باید شهریه بدم؟مشکلی از لحاظ شرکت در کنکور تجربی ندارم؟

ممنونم

Alireza SM
07-08-2013, 18:55
سلام
من دیپلم ریاضی فیزیک سال 1380 دارم.در حال حاضر هم مدرک لیسانس مهندسی شیمی از دانشگاه دولتی و روزانه دارم.البته کارشناسی ارشد هم دولتی شرکت کردم و قبول هم شدم ولی وسطش انصراف دادم و مدرک نگرفتم.
حالا سوالم اینجاست:
من میخوام کنکور تجربی 93 شرکت کنم و قصدم داروسازی دانشگاه دولتی هست.در صورت قبولی من باید شهریه بدم؟مشکلی از لحاظ شرکت در کنکور تجربی ندارم؟

ممنونم

بايد ترمي بين يك ميليون و 500 تا 2 ميليون شهريه بدي

ali_12
08-08-2013, 00:45
بايد ترمي بين يك ميليون و 500 تا 2 ميليون شهريه بدي

ممنونم
اگر لیسانس شبانه داشتم چطور؟دوباره باید پول بدم؟
این قانون تبصره ای چیزی نداره؟مثلا رتبه خوب؟؟؟
راستش داستان من اینطوری هست::
من لیسانس مهندسی شیمی روزانه و دولتی توی 82 قبول شدم .بعد از 2 سال انتقالی گرفتم و دانشگاه مقصد منو به صورت شبانه پذیرفت.و مدرکمم همونجا به طور شبانه گرفتم.حالا من شبانه حساب میشم؟تکلیف برای پرداخت شهریه داروسازی چی میشه؟
ممنونم

katayo0n
08-08-2013, 09:09
بابا منم کاری به کارش ندارم! فقط میخواستم بگم اوضاع خیلی خرابه !!!!!!
خیر سرم و با اون همه رزومه عالی،،،،
فکر کنم خودم باید یه چیز هایی بهش یاد بدم :)
دخترمه دیگه :)

pimimessi
08-08-2013, 10:06
ممنونم
اگر لیسانس شبانه داشتم چطور؟دوباره باید پول بدم؟
این قانون تبصره ای چیزی نداره؟مثلا رتبه خوب؟؟؟
راستش داستان من اینطوری هست::
من لیسانس مهندسی شیمی روزانه و دولتی توی 82 قبول شدم .بعد از 2 سال انتقالی گرفتم و دانشگاه مقصد منو به صورت شبانه پذیرفت.و مدرکمم همونجا به طور شبانه گرفتم.حالا من شبانه حساب میشم؟تکلیف برای پرداخت شهریه داروسازی چی میشه؟
ممنونم
شما باید ببینین تو وزارت علومبرای شما موقع قبولی چی ثبت شده.اگه روزانه ثبت شده باشه و شما با روزانه تموم کرده باشین باید پول بدین...درواقع اگه مدرک شما به اسم دانشکده اول که توش روزانه قبول شده باشین صادر شده شما روزانه تموم کردین ولی اگه مدرک به اسم دانشگاه دوم که شبانه خوندین توش صادر شده فکر کنم شبانه حساب بشین.
البته من یه جایی خوندم.. ( و فقط خوندم و اصلا مطمئن نیستم )‌ که دانشجویی که ارشد امتحان بده و قبول هم بشه حتی در صورت انصراف هم حق کنکور دادن رو دیگه نداره.بازم میگم مطمئن نیستم پس باز تحقیق کنین

ramin5749
08-08-2013, 11:19
سلام دوستان
کسانی که فوق دیپلم از دانشگاه دولتی دارن هم شامل این قانون می شند (پرداخت شهریه)؟
ممنون

katayo0n
08-08-2013, 13:08
سلام دوستان
کسانی که فوق دیپلم از دانشگاه دولتی دارن هم شامل این قانون می شند (پرداخت شهریه)؟
ممنون

نه! من کاردانیم دولتی بوده! اما پرسیدم ، گفتن شهریه نداره! اما شمام باز تحقیقات کن! شاید منبع من اشتباه کرده باشه :)
کاارشناسیم هم که خارج از کشور بودم و اون هم مشکلی ایجاد نمیکنه :)

ali_12
08-08-2013, 14:28
شما باید ببینین تو وزارت علومبرای شما موقع قبولی چی ثبت شده.اگه روزانه ثبت شده باشه و شما با روزانه تموم کرده باشین باید پول بدین...درواقع اگه مدرک شما به اسم دانشکده اول که توش روزانه قبول شده باشین صادر شده شما روزانه تموم کردین ولی اگه مدرک به اسم دانشگاه دوم که شبانه خوندین توش صادر شده فکر کنم شبانه حساب بشین.
البته من یه جایی خوندم.. ( و فقط خوندم و اصلا مطمئن نیستم )‌ که دانشجویی که ارشد امتحان بده و قبول هم بشه حتی در صورت انصراف هم حق کنکور دادن رو دیگه نداره.بازم میگم مطمئن نیستم پس باز تحقیق کنین

سلامم
منونم
قبولی من روزانه هست.ولی فارغ التحصیلی ام نوبت دوم هست.توی دانشنامه و ریز نمراتمم نوبت دوم نوشته شده.
حالا دوستان شخصی /سایتی /یاهو ایدی /کسی که جواب این مشکل منو بدونه سراغ دارید؟دقیقا از کی باید بپرسم اینو؟؟........دلسرد شدم..............:n03:
ممنون

hirad_g
08-08-2013, 17:17
سلام

از دروس و مطالب دبیرستان کدوم هاش برای مهندسی عمران در دانشگاه لازم یا به درد بخوره یا می تونه استفاده بشه؟؟

ممنون

میخوای پیش خونی کنی؟؟:n02:

والا از فیزیک در حد قوانین نیوتن.
عمران بیشتر ریاضی هست... انتگرال و مثلثات و خیلی حال داری یک کتاب استاتیک بیر جانسون( عمرانی تره) یا مریام( مکانیکی تره) بخون. ( خود من هر دوتاشو خوندم :))) )

دیگه چیز از دبیرستان به درد نمیخوره.+ کلا عمران شیمی نداره.

اما واسه درسای سرویس که مشترک همه رشته های مهندسی هست:
ریاضی 1= دیفرانسیل
ریاضی 2= هندسه تحلیلی
فیزیک 1= سینماتیک و دینامیک دبیرستان (معمولا کتاب هالیدی معرفی میشه/
فیزیک 2= عمران فیزیک 2 نداره!!! ( دانشگاه ما 2 ساله از چارت درسی حذفش کرده. جای دیگه هم ندیدم.)

ali_12
08-08-2013, 18:44
دوستان لطفا کمکم کنید..
بدجور تو آنپاسم:n03:

katayo0n
08-08-2013, 19:32
دوستان لطفا کمکم کنید..
بدجور تو آنپاسم:n03:

شما متاسفانه باید شهریه پرداخت کنید! ورودی بهمن ربطی به روزانه یا شبانه بودن نداره!!!
وقتی روزانه ثبت شده باید شهریه بدید :(

ali_12
09-08-2013, 09:30
شما متاسفانه باید شهریه پرداخت کنید! ورودی بهمن ربطی به روزانه یا شبانه بودن نداره!!!
وقتی روزانه ثبت شده باید شهریه بدید :(

دوست عزیز میشه از وزرات علوم استعلام تحصیلی گرفت؟باید حضورا برم تهران ؟ یا با تلفن و ایمیل هم میشه؟
چطور باید استعلام تحصیلی بگیرم؟از شهرستان هم میشه یا باید حتما تهران؟

bida
09-08-2013, 12:16
دوست عزیز میشه از وزرات علوم استعلام تحصیلی گرفت؟باید حضورا برم تهران ؟ یا با تلفن و ایمیل هم میشه؟
چطور باید استعلام تحصیلی بگیرم؟از شهرستان هم میشه یا باید حتما تهران؟

شما در دوره تحصیل کارشناسی شهریه معادل شبانه رو پرداخت می کردید یا نه ؟

تحصیلتون اگه رایگان بوده وهیچ پولی بابت شهریه نمیدادید باید شهریه بدید اگه نه که مشکلی نداره.

راستی کسی میدونه مثلا اگه یه نفر4 سال کارشناسی روزانه خونده باشه و حالا مثلا پزشکی قبول بشه باید کل 14 ترم رو شهریه بده یا فقط معادل اون 8 ترم کارشناسی رو ؟

Alireza SM
09-08-2013, 13:01

تحصیلتون اگه رایگان بوده وهیچ پولی بابت شهریه نمیدادید باید شهریه بدید اگه نه که مشکلی نداره.

راستی کسی میدونه مثلا اگه یه نفر4 سال کارشناسی روزانه خونده باشه و حالا مثلا پزشکی قبول بشه باید کل 14 ترم رو شهریه بده یا فقط معادل اون 8 ترم کارشناسی رو ؟

بايد كل شهريه رو براي كل دوره پرداخت كنين.

+

اون دوستمون هم نميتونيم پاسخي بهش بديم سوالشون خيلي تخصصي هست بايد به وزارت علوم يا وزارت بهداشت مراجعه كنه حتي شايد دانشگاه ها هم آگاهي كافي از ضوابط اين موضوع نداشته باشن.

ali_12
09-08-2013, 16:01

سلام
بله.من اول روزانه قبول شدم(82).بعدش انتقالی گرفتم و اونجا از بدو ورود من شهریه شبانه میدادم(کلا دیگه شبانه بودم و هر ترم شهریه میدادم). اینم مدرک و گواهی ریز نمراتم:

Alireza SM
09-08-2013, 17:37
سلام
بله.من اول روزانه قبول شدم(82).بعدش انتقالی گرفتم و اونجا از بدو ورود من شهریه شبانه میدادم(کلا دیگه شبانه بودم و هر ترم شهریه میدادم). اینم مدرک و گواهی ریز نمراتم:

اون رشته اي كه شما شروع كردين روزانه خوندين همين رشته و همين گرايش بود ؟

ali_12
09-08-2013, 23:11
اون رشته اي كه شما شروع كردين روزانه خوندين همين رشته و همين گرايش بود ؟

رشته ای که من دقیقا قبول شدم توی کنکور 82 به اسم مهندسی شیمی(پتروشیمی-صنایع غذایی) بود.بدون هیچ گرایشی.چون گرایش بعد از ترم 4 تعیین میشد.البته اون موفع 2 تا گرایش داشت (پتروشیمی و صنایع غذایی)
بله.گرایش من دانشگاه مبدا صنایع غذایی بود..
فقط دوستان لطفا کمکم کنید چون واافعا از وقتی این قانونو شنیدم و دیدم کلا مایوس و نا امید شدم :n03:....سوالمم خیلی تخصصی هست....خیلی سردرگم شدم..با کلی امید ...:n03:

ali_12
10-08-2013, 20:22
دوستان لطفا کمک......:n03:
:n16:

golparya
17-08-2013, 17:36
سلاممم
دوستان یه سوال از مبحث ژنتیک چندتا سوال میاد تو کنکور

EternalWanderer
17-08-2013, 17:52
سلاممم

بودجه بندی کنکور تجربی(دروس اختصاصی)

After4Ever
17-08-2013, 22:33
سلاممم

یک سوال ژنتیک حیوانی میاد که به نظرم سخته...
یک سوال هم شجرنامه میاد که به نظرم خیلی آسونه فقط باید حالت هایی که بیماری جور در نمیاد رو حذف کنی...من خودم اون حالت ها رو ساختم ولی جزوه استاد عمارلو حالت هاش رو نوشته بود...
یک سوال هم از بیماری ها (برا انسان) میاد
احتمالش هم زیاده که از ژنتیک جمعیت سوال بیاد!

فقط تنها چیزی که در مورد سوال های ژنتیک می تونم بگم...
مفاهیم پایه زیست تسلط داشته باشید (فصلای اول زیست دوم رو خونده باشید)
مسئله ها هیچ فرمولی نداره سعی کنید با همون مفاهیم که در میوز و میتوز ، تخمک گذاری (فصل 11 زیست سوم) خوندید، حل کنید...
برای این که سرعت تند بشه از این مبحث تست زیادی بزنید...
فصل اول زیست پیش هم بخونید خیلی بهتون کمک می کنه

راستی حتما حتما حتما فصل احتمالات و ترکیب ریاضی رو خونده باشید بعد برید سراغ این مبحث اینطوری خیلی در تست زدن بهتون کمک می کنه

golparya
18-08-2013, 12:54
ببخشی من میخواستم بهتون پیغام خصوصی بدم ولی نمیشه

Aryan007
19-08-2013, 18:34
سلاممم

متفاوته.
سال 91 کمترین تست از ژنتیک تو چند سال اخیر اومد بعدش 92 بیشترین! (البته حالا استدلال نکنید احتمالا سال دیگه دوباره کم بیاد.مثلا شیمی 91 سخت تر و محاسباتی بیشتر شده بود خیلیا فکر می کردن آسون تر بشه اما دوباره 92 خیلی سخت تر شد).

در ضمن با این تغییر فازی که زیست 92 داد فکر کنم زیست 93 همین روند رو حفظ کنه منتهی ترکیبی تر!

فکر زیست آسون و کنار گذاشتن فصول مختلف رو از سرتون بیرون کنید

================================================== ========
یکی از دوستان در یک فروم دیگه در مورد استفاده از فرمول ها در فیزیک سوال کرده بود گفتم جواب خودمو اینجا هم بذارم:

حالت اول (فقط یک فرمول موجود است):

مثلا در مبحث تار های مرتعش در فصل 4 فیزیک پیش با توجه به حذفیات 91 فیزیک,هر وقت اسمی از تار وسط اومد,فقط باید تار دو انتها بسته تو ذهنت بیاد و فرمول بسامدش که برابر nV بر روی 2L هستش.چون در واقع تار دیگه یا فرمول دیگه ای به جز برای دو انتها بسته در کتاب موجود نیست.
در مورد مسائل نیمه عمر نیز چنین است.

حالت دوم (چندین فرمول موجود است):

با توجه به اطلاعات و خواسته مسئله باید سنجید و فرمول انتخاب کرد.گاهی در این مسیر باید از دو فرمول جداگانه استفاده کنیم.برای حل چنین مسائلی در صورتی که ظاهر و خواسته ی تست آشناست می توان بنا به تجربه ی قبلی حل کرد و یا اطلاعات را نوشت سپس تصمیم گیری شود.
خیلی از مسائل فیزیک این چنینی هستند.

حالت سوم (فرمول اصلی موجود است اما فرمول دقیقی برای حل کامل وجود ندارد و باید از فرمول های فرعی کمک گرفت):

در این حالت چاره ای جز تحلیل کامل نیست که بدست نمی آید به جز با حل تست فراوان.مثلا در دینامیک یک فرمول اصلی داریم یعنی F=Ma.باید با توجه به این فرمول یعنی قانون دوم نیوتون نیرو ها را مشخص و سپس با اعمال فرمول های فرعی در این فرمول به پاسخ رسید.یا در مدار های الکتریکی فرمول اصلی موجود است اما بدون به کار بردن فرمول های فرعی و تحلیل به جواب نمی رسید.

ممنون.

constant_boy23
20-08-2013, 09:46
اقا من يه روز 8 ساعت ميخونم يه روز 2 ساعت ....

هر كاري هم ميكنم رو يه عدد نميتونم ثابتش كنم ...انگار اون روزي كه 8 ساعت ميخونم خسته ميشم :n02:

يه نفر راهكاري چيزي به من ميده لطفا ..حتي در حد اميدواري دادن

Aryan007
20-08-2013, 13:04
اقا من يه روز 8 ساعت ميخونم يه روز 2 ساعت ....

هر كاري هم ميكنم رو يه عدد نميتونم ثابتش كنم ...انگار اون روزي كه 8 ساعت ميخونم خسته ميشم :n02:

يه نفر راهكاري چيزي به من ميده لطفا ..حتي در حد اميدواري دادن

سلام.

با توجه به اینکه شما فارغ التحصیل هستی و الان هم تابستان است,ساعت مطالعه ی بالا در تابستان برای یک فارغ التحصیل چندان اجباری نیست.بهتره شما اون 8 ساعت رو بکنی 6 و یا 5 ساعت ثابت و پیش بری و هر جا احساس می کنی می تونی بیشتر بخونی و خسته نشی بیشترش کن.

البته این راهکار تا آخر تابستان فقط خوبه.بعدش مجبوری که ساعت مطالعه رو بالا تر نگه داری.

ممنون.

emad91
20-08-2013, 18:37
دوستان از من سینه سوخته ی کنکور :n02: یه نصیحت به شما
جو نگیرتتون :n06: یهو با ساعت خیلی بالا مثلا روزی 10 ساعت شروع کنین چون زود کم میارین
با روزی 5-6 ساعت شروع کنین تثبیتش کنین و کم کم ساعت مطالعه رو ببرین بالا و رو یه رنجی نگه دارین البته این بستگی به هدفی داره که انتخاب کردین رو چه ساعتی فیکس شین
موفق باشین :n26:

One Minute
20-08-2013, 19:41
دوستان از من سینه سوخته ی کنکور :n02: یه نصیحت به شما
جو نگیرتتون :n06: یهو با ساعت خیلی بالا مثلا روزی 10 ساعت شروع کنین چون زود کم میارین
با روزی 5-6 ساعت شروع کنین تثبیتش کنین و کم کم ساعت مطالعه رو ببرین بالا و رو یه رنجی نگه دارین البته این بستگی به هدفی داره که انتخاب کردین رو چه ساعتی فیکس شین
موفق باشین :n26:

شما وقتی به عید برسین در هر صورت کم میارین ! پس پیشنهاد میکنم از همین الان با ساعت مطالعه ی بالا بخونین ! : دی

درضمن ، تابستان یک موقعیت فوق العاده هست تا از بقیه رقیب هاتون جلو بزنین ، از این فرصت خوب استفاده کنین !

miladio
20-08-2013, 21:56
شما وقتی به عید برسین در هر صورت کم میارین ! پس پیشنهاد میکنم از همین الان با ساعت مطالعه ی بالا بخونین ! : دی

درضمن ، تابستان یک موقعیت فوق العاده هست تا از بقیه رقیب هاتون جلو بزنین ، از این فرصت خوب استفاده کنین !

البته از خوندن دروس حفظی در تابستون خودداری کنید... ;)

Переклад не
20-08-2013, 23:13
دوستان قضیه ی این آقای یزدانی چیه؟
تبلیغات بالایی داره
نظرتون چیه؟
همون برنامه کنکور آسان است

One Minute
20-08-2013, 23:27
تبلیغات بالایی داره
نظرتون چیه؟

توی شهر ما همایش گزاشته بود ، فقط میتونم بگم یک شیاد کامل هست !
متاسفانه چند تا از بچه هامون گول این فرد رو خوردن و کلی پولشون هم هدر رفت !

به نظر خودتون ، اگه طبق گفته ی ایشون کنکور آسان باشه ، باید همه رتبه 1 و 2 بشن که ! : دی

Переклад не
21-08-2013, 09:53
توی شهر ما همایش گزاشته بود ، فقط میتونم بگم یک شیاد کامل هست !
متاسفانه چند تا از بچه هامون گول این فرد رو خوردن و کلی پولشون هم هدر رفت !

به نظر خودتون ، اگه طبق گفته ی ایشون کنکور آسان باشه ، باید همه رتبه 1 و 2 بشن که ! : دی

از شبکه استانی سهند دره پخش میکنه:n04: راه حل های تست زنیش بینظیره.اما نمیدونم اون لوح های آموزشیش هم اینشکلیه یانه

After4Ever
21-08-2013, 12:54
از شبکه استانی سهند دره پخش میکنه:n04: راه حل های تست زنیش بینظیره.اما نمیدونم اون لوح های آموزشیش هم اینشکلیه یانه
اگر DVD اش رو پیدا کنم یک چند تا از اشکالاتش رو می ذارم

emad91
21-08-2013, 13:12
البته از خوندن دروس حفظی در تابستون خودداری کنید... ;)

بنظرم حتی تو تایستون هم نباید دروس عمومی و حتی حفظی رو کنار گذاشت
بخصوص لغات ادبیات از الان شروع کنید که چند ماه دیگه لغات رو فول بشین نزارین برای اخر سال که نمیشه جمعش کرد
دینی هم باید از الان شروع شه
ممکنه دروس حفظی رو چند وقت دیگه یادتون بره اما اگه از الان شروع کنید دو سه ماه دیگه که خواستین بخونین خیلی راحت تر مطالب رو میگیرین و بهتر تو ذهن می مونه
با یه تعادلی نسبت به اختصاصی عمومی ها رو هم شروع کنید ولش نکنین که چهار روز دیگه مشکل میشه جمع کردنش :n06:

Haj_Amoo
21-08-2013, 13:46
بنظرم حتی تو تایستون هم نباید دروس عمومی و حتی حفظی رو کنار گذاشت
بخصوص لغات ادبیات از الان شروع کنید که چند ماه دیگه لغات رو فول بشین نزارین برای اخر سال که نمیشه جمعش کرد
عربی رو که حتما باید خوند. زبان هم کسایی که مشکل دارن بخونن. ولی لغت ادبیات ... ! حالا اگه خیلی فکر می‎کنین لازمه، از ترم دوم به بعد بخونین. ولی الان واقعا لازم نیست.

EternalWanderer
21-08-2013, 15:36
عربی رو که حتما باید خوند. زبان هم کسایی که مشکل دارن بخونن. ولی لغت ادبیات ... ! حالا اگه خیلی فکر می‎کنین لازمه، از ترم دوم به بعد بخونین. ولی الان واقعا لازم نیست.
دروس عمومی بهتره تو تابستون کار بشه، چون در طی سال واقعا سرعتگیره.

Haj_Amoo
21-08-2013, 16:03
دروس عمومی بهتره تو تابستون کار بشه، چون در طی سال واقعا سرعتگیره.
من روزای مدرسه یک و نیم ساعت و روزای تطیل بین 2 تا 3 ساعت عمومی می‎خوندم. فکر نمی‎کنم این سرعتگیر باشه.
===
برای تاریخ ادبیات فلش کارت خیلی خوبه! امتحان کنید. من از بهمن به بعد تو مسیر رفت و آمد به مدرسه، هر روز فلش کارتام رو می‎خوندم.

emad91
21-08-2013, 18:29

عزیز اگر روی لغات ادبیات مسلط نبود معانی شعرها رو سخت میشه فهمید و همین باعث میشه سرعت و دقت تست زنی در مورد قرابت هم پایین بیاد :n06:

نادر1368
21-08-2013, 18:44
سطح شهرم انقدر بيلبرد زدن انگار چه خبرِ!ميخوان ابتدا كمي عادت بشه و يه دفعه اي قطع كنن:n02: بعد كنكور و سوالات ابتكاري طراح رو هي اناليز

كن راه برون رفت ساده تر پيدا كن بگو!فردا پس فردا تو كنكور سوالي طرح شد كه با روشاي ايشون نشد همه قفل كردن! اون موقع غرامت ميدن؟!:n02:

به نظر من كه اصلا ارزش نداره!

One Minute
21-08-2013, 20:24

این افراد رو توی شبکه ی آموزش هم دیدم ! تو رادیو هم شنیدم برنامه شون رو ! تو شهر ما هم یه همایش کاملا قانونی داشتن ! طرف با ماشین 700 میلیونی اومده بود ! : دی ( فک کنم جنسیس بود )
یه سری تکنیک هایی رو نشون داد که مثلا یه لغت رو توی 3 سوت حفظ کنی و از این چیزا ! به نظر خودت این کارا با عقل سلیم جور در میاد ؟ : دی

PLAΨMID
21-08-2013, 20:53
سلام دوستان . . .
تا اونجایی که من میدونم قرار نیست کنکور 93 نسبت به 92 تغییر کنه ، درسته ؟؟؟

constant_boy23
21-08-2013, 21:15
سلام دوستان . . .
تا اونجایی که من میدونم قرار نیست کنکور 93 نسبت به 92 تغییر کنه ، درسته ؟؟؟

هنوز معلوم نيست ..

امكان داره تاثير 25 درصدي معدل كه كنكور 92 به صورت مثبت بود كنكور 93 مستقيم بشه ...:n06:

Alireza SM
21-08-2013, 21:31
تبلیغات بالایی داره
نظرتون چیه؟

من محصولاتش رو دارم پيشنهاد ميكنم اصلا سمتش نري. شيمي كنكور تكنيكي نيست مفهومي هست. براي شيمي فقط بازرگاني و سيروس رضايي خوب هستن ( كه البته بازگراني بهتر تدريس ميكنه ولي محصولاتش بر اساس كتابهاي قديم هستن )

ولي اون موسسه كنكور آسان است برخي محصولاتش بسيار عالي هستن و در عين حال اكثر محصولاتشون به درد نخور و تله پول...

omid_3tar
27-08-2013, 19:52
سلام دوستان

بنده هم به جمعتون ملحق شدم

متاسفانه توی تابستون خیلی کم کاری کردم خیلییییی همش رو از دست دادم و فقط افسوس میخورم

به نظرتون بهتر نیست شهریور رو هم استراحت کنم و از مهر شروع کنم؟

اگر جوابتون بله هست که خیلی خیلی ممنون که توی تصمیمم مسمم کردید:n02:

اگر جواب خیر هست:n03: که وارد سوال بعدی میشم

دوست ندارم شروع کنم به مطالعه ی درسی و نصفه و نیمه بزارم میخوام اگر قراره توی شهریور بخونم یه چیزی کامل بخونم با توجه به چیزایی که تا الان خوندم : فیزیک 3 فصل اول (از روی خیلی سبز) جبر دو فصل اول (از روی مبتکران-عطا صادقی) عربی مبحث فعل از روی ایاد فیلی و دین و زندگی دو درس از سال دوم (از روی جامع گاج) به نظرتون کدوم رو بچسبم که تا آخر تابستون تمام بشه؟ (با توجه به اینکه احتمالا ده روزش رو هم مسافرت باشم:n02:)

و سوال بعدی اینکه به نظرتون اگر از یک مهر شروع کنم و محکم شروع کنم میتونم به رشته های مهندسی (مهندسی هایه خوب مثله برق و عمران و ..) در دانشگاه های تهران فکر کنم؟

One Minute
27-08-2013, 20:30
سلام دوستان

بنده هم به جمعتون ملحق شدم

متاسفانه توی تابستون خیلی کم کاری کردم خیلییییی همش رو از دست دادم و فقط افسوس میخورم

به نظرتون بهتر نیست شهریور رو هم استراحت کنم و از مهر شروع کنم؟

اگر جوابتون بله هست که خیلی خیلی ممنون که توی تصمیمم مسمم کردید:n02:

اگر جواب خیر هست:n03: که وارد سوال بعدی میشم

دوست ندارم شروع کنم به مطالعه ی درسی و نصفه و نیمه بزارم میخوام اگر قراره توی شهریور بخونم یه چیزی کامل بخونم با توجه به چیزایی که تا الان خوندم : فیزیک 3 فصل اول (از روی خیلی سبز) جبر دو فصل اول (از روی مبتکران-عطا صادقی) عربی مبحث فعل از روی ایاد فیلی و دین و زندگی دو درس از سال دوم (از روی جامع گاج) به نظرتون کدوم رو بچسبم که تا آخر تابستون تمام بشه؟ (با توجه به اینکه احتمالا ده روزش رو هم مسافرت باشم:n02:)

و سوال بعدی اینکه به نظرتون اگر از یک مهر شروع کنم و محکم شروع کنم میتونم به رشته های مهندسی (مهندسی هایه خوب مثله برق و عمران و ..) در دانشگاه های تهران فکر کنم؟

شک نکن با این وضعیت شریف قبولی ! :n09:

omid_3tar
27-08-2013, 20:32

داداش شما هم دست بنداز:n03: :n03::n03::n03::n22:

stealer
27-08-2013, 20:40
من که تابستون نخوندم فقط یه سری کلاس رفتم:دی
اصلا هم افسوس نمیخورم:دی
ایشالا از اول مهر سفت شروع میکنیم یه پیام نوری جایی قبول میشیم:n26::n09:
نه بی شوخی تو تابسون بیشتر باید گرم کنی یعنی اختصاصی و اینا رو شروع کنی و در روز یه مطالعه ای داشته باشی
زیاد به خودتون فشار وارد نکنید:دی
زندگی زیباست:n01:

stealer
27-08-2013, 20:41
تابستان سال دیگه معلوم میشه کی کجا قبول شده:n09:

One Minute
27-08-2013, 20:50
تابستان سال دیگه معلوم میشه کی کجا قبول شده:n09:

ما که حسود نیستیم ، هرکی هرکجا قبول بشه ما خوشحال میشیم :n09:

داداش شما هم دست بنداز:n03: :n03::n03::n03::n22:

دست چیه ، دارم بهت روحیه میدم پسر :n09:

EternalWanderer
29-08-2013, 09:46
من که تابستون نخوندم فقط یه سری کلاس رفتم:دی
اصلا هم افسوس نمیخورم:دی
ایشالا از اول مهر سفت شروع میکنیم یه پیام نوری جایی قبول میشیم:n26::n09:
نه بی شوخی تو تابسون بیشتر باید گرم کنی یعنی اختصاصی و اینا رو شروع کنی و در روز یه مطالعه ای داشته باشی
زیاد به خودتون فشار وارد نکنید:دی
زندگی زیباست:n01:

خواهشا در مورد مسائلی که اطلاعات کافی ندارید نظر ندید و بقیه رو گمراه نکنید، چه طوره که اونایی که تابستونو سفت و سخت خوندن و از رتبه های برتر و افراد موفق کنکور بودن نظر به خوندن تو تابستون به ویژه درسای عمومی دارن و شما؟
اونایی که تابستونو میخونید و دنبال وقت تلف کردن نیستید، کارتون درسته، شک نکنید!

stealer
29-08-2013, 09:53
خواهشا در مورد مسائلی که اطلاعات کافی ندارید نظر ندید و بقیه رو گمراه نکنید، چه طوره که اونایی که تابستونو سفت و سخت خوندن و از رتبه های برتر و افراد موفق کنکور بودن نظر به خوندن تو تابستون به ویژه درسای عمومی دارن و شما؟
اونایی که تابستونو میخونید و دنبال وقت تلف کردن نیستید، کارتون درسته، شک نکنید!
100%:D
رفیق منم تابسون 6 ساعت کامل میخوند 30 هزار شد:دی
یکی هم بود از مهر شروع کرد شد 400 ریاضی و 6 زبان:n09:

نادر1368
29-08-2013, 10:03
حالا چي ميخونده بماند؟:n13::n02:لابد از منابع اطلاع نداشته يا سر جلسه مشكلي پيش اومده يا چاخان گفته:n19:

dooni
29-08-2013, 10:08
برادر شما دلتو به این موارد استثنایی خوش نکن.تقریبا همه هم کلاسی هام که تابستون چیزی نخوندن الان پشت کنکور موندن.امیدوارم شما جزو اقلیت باشی و پشت کنکور نمونی.:n06:

omid_3tar
29-08-2013, 10:17
آقا کسی در مورد مشکل من نظری دیگه نداشت؟

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2

One Minute
29-08-2013, 10:56

منم تابستون روزی 5-6 ساعت میخوندم ، کنکور 14 هزار شدم ، پس طبق استدلال شما تابستون اصلا نباید درس خوند :n09:
عجب تاپیک باحالی شده اینجا :n09:

constant_boy23
29-08-2013, 11:45
دوستان كنكوري 93 ...درس خودتون رو بخونين ...يعني چي كه مياين اينجا كه بپرسين تابستون درس بخونين خوبه يا نه ..

معلومه كه خوبه و هر چي بيشتر بخوني " موفق تر " ميشي ....بخاطر همينه كه هر سال فارغ التحصيلا موفق ترن ..چون يه سال درس خوندن قبلش ...مگه اون درسا يادشون رفت كه درساي تابستون يادتتون بره ؟

همين الان كتاب بگيرين دستتون روزي 5 6 ساعت شروع كنيد ....موفق باشيم :n06:

One Minute ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

چرا مشوش مي كني تاپيك كنكوري ها را دوست عزيز ...:n02: امان از اين نتايج كه انقد دير مياد ملت و اينجا و اونجا الاف ميكنه :n09:

One Minute
29-08-2013, 15:06
دوستان كنكوري 93 ...درس خودتون رو بخونين ...يعني چي كه مياين اينجا كه بپرسين تابستون درس بخونين خوبه يا نه ..

معلومه كه خوبه و هر چي بيشتر بخوني " موفق تر " ميشي ....بخاطر همينه كه هر سال فارغ التحصيلا موفق ترن ..چون يه سال درس خوندن قبلش ...مگه اون درسا يادشون رفت كه درساي تابستون يادتتون بره ؟

همين الان كتاب بگيرين دستتون روزي 5 6 ساعت شروع كنيد ....موفق باشيم :n06:

چرا مشوش مي كني تاپيك كنكوري ها را دوست عزيز ...:n02: امان از اين نتايج كه انقد دير مياد ملت و اينجا و اونجا الاف ميكنه :n09:

برادر تو پارسال چند شدی ؟ :n02:

constant_boy23
29-08-2013, 17:09
برادر تو پارسال چند شدی ؟ :n02:

بگذريم :n02:

esilovexp
29-08-2013, 22:07
آقا کسی در مورد مشکل من نظری دیگه نداشت؟

ببین رفیق
:::: تفاوتت در اراده ات باشه !!
:::: به کیفیت خیلی بیشتر از کمیت اهمیت بده !!
:::: فقط زمان طول روزت را تا میتونی به مطالعه و یادگیری مفهومی اختصاص بده !!
:::: صبر و حوصله کافی داشته باش !! (اصل تستای سراسرین !! اینا را درست حل کردی و رفع اشکال کردی کارت درسته !)
:::: اینکه تا قبل از این چه بود و چی شد را بی خیال! فقط محکم بچسب به درس ! بهتر از اونی که هستی باش !!
:::: کی چی خونده و رتبه اش چند شد و درسا را چند میزنه را بی خیال !! فقط خودت باش ! خود بهترینت باش !!
:::: سعی کن « اصل » را از « فرع » بهتر تشخیص بدی و این قانون تمرکز و موفقیت در هر امری است !!

omid_3tar
29-08-2013, 22:48
ببین رفیق
:::: تفاوتت در اراده ات باشه !!
:::: به کیفیت خیلی بیشتر از کمیت اهمیت بده !!
:::: فقط زمان طول روزت را تا میتونی به مطالعه و یادگیری مفهومی اختصاص بده !!
:::: صبر و حوصله کافی داشته باش !! (اصل تستای سراسرین !! اینا را درست حل کردی و رفع اشکال کردی کارت درسته !)
:::: اینکه تا قبل از این چه بود و چی شد را بی خیال! فقط محکم بچسب به درس ! بهتر از اونی که هستی باش !!
:::: کی چی خونده و رتبه اش چند شد و درسا را چند میزنه را بی خیال !! فقط خودت باش ! خود بهترینت باش !!
:::: سعی کن « اصل » را از « فرع » بهتر تشخیص بدی و این قانون تمرکز و موفقیت در هر امری است !!

دوست عزیز متشگر از راهنمایی هات
حالا اگر کسی تمام اینکارا رو انجام بده با پایه متوسط 9ماه وقتی کافی هست برای رسیدن به مهندسیه تهران؟

One Minute
29-08-2013, 22:56
حالا اگر کسی تمام اینکارا رو انجام بده با پایه متوسط 9ماه وقتی کافی هست برای رسیدن به مهندسیه تهران؟

این سوال رو تا سه ماه مونده به کنکور همه میپرسن !

وقت هست ، بخون ، افرادی بودن که شریف هم رفتن ...

omid_3tar
29-08-2013, 22:59
این سوال رو تا سه ماه مونده به کنکور همه میپرسن !

وقت هست ، بخون ، افرادی بودن که شریف هم رفتن ...

ن داداش مطمءن باش آخرین باری ک این سوال رو میپرسم 30شهریور هست از یک مهر دیگه ردخور نداره;-)

تشکر بابت روحیه دادن

esilovexp
30-08-2013, 13:05

>>>:::### YES ###

Haj_Amoo
30-08-2013, 15:30

درست نیست 20 روز رو به کل روی یه درس بذارین. اون دین و زندگی رو بی‎خیال بشین. عربی رو ادامه بدین تا هرجا که رسیدین. قرار که نیست همه‎اش رو این 20 روزه بخونین. یکی از دو فصل آخر فیزیک سه رو هم بخونین. جبر همین‎قدر کافیه. سعی کنین فصل اول حسابان رو هم بخونین. شیمی دو رو هم یه روخونی کنین خوبه! منظورم اینه که فقط کتاب رو بخونین و حفظیاتش. البته من نمی‎دونم شما چه پیش‎زمینه‎ای از اینا دارین. نظر شخصی من هست.
به هر حال به امید شروع خارق‎العاده از اول مهر، درس رو از الان رها نکنین.

omid_3tar
30-08-2013, 18:03
درست نیست 20 روز رو به کل روی یه درس بذارین. اون دین و زندگی رو بی‎خیال بشین. عربی رو ادامه بدین تا هرجا که رسیدین. قرار که نیست همه‎اش رو این 20 روزه بخونین. یکی از دو فصل آخر فیزیک سه رو هم بخونین. جبر همین‎قدر کافیه. سعی کنین فصل اول حسابان رو هم بخونین. شیمی دو رو هم یه روخونی کنین خوبه! منظورم اینه که فقط کتاب رو بخونین و حفظیاتش. البته من نمی‎دونم شما چه پیش‎زمینه‎ای از اینا دارین. نظر شخصی من هست.
به هر حال به امید شروع خارق‎العاده از اول مهر، درس رو از الان رها نکنین.

دوست عزیز خیلی ممنون از راهنماییتون تشکر (البته دو فصل و نیم از شیمی 2 رو هم از روی فار کامل خوندم یادم رفت بگم)

supermax15
31-08-2013, 14:45
اگه سال دوم شهریور نتونم قبول بشم فنی
نمی تونم کنکور بدم؟

After4Ever
31-08-2013, 20:01
دوستانی که هنوز نخوندن...
اگه تجربی هستید 80 درصد وقتتون رو برای زیست بذارید که به یک جای قابل قبولی برسونیدش...
عربی قوائد پایه + دوم رو بخونید کمی هم تست ترجمه بزنید...
قرابت معنایی رو هم شروع کنید
شیمی 2 + استوکیوتری هم تمومش کنید
فیزیک هم اگر بتونید فیزیک پیش 1 جلد 1 نشرالگو رو بخونید خیلی فیزیک رو پیش بردید ...البته برای هر درس باید آبی کانون هم کار کنید:n06:

به نظر من اگر یک نفر تو این 25 روز اینا رو بخونه کلی جلو میفته

Alireza SM
31-08-2013, 21:46
دوستانی که هنوز نخوندن...
اگه تجربی هستید 80 درصد وقتتون رو برای زیست بذارید که به یک جای قابل قبولی برسونیدش...
عربی قوائد پایه + دوم رو بخونید کمی هم تست ترجمه بزنید...
قرابت معنایی رو هم شروع کنید
شیمی 2 + استوکیوتری هم تمومش کنید
فیزیک هم اگر بتونید فیزیک پیش 1 جلد 1 نشرالگو رو بخونید خیلی فیزیک رو پیش بردید ...البته برای هر درس باید آبی کانون هم کار کنید:n06:

به نظر من اگر یک نفر تو این 25 روز اینا رو بخونه کلی جلو میفته

برنامه اي كه براي شيمي دادين خيلي خوب بود. به نظر منم حتما بايد استوكيومتري تموم بشه + شيمي 2
حتما هم بايد واكنش هاي شيمي 3 رو با تسلط بتونين بنويسين در واكنش هاي تجذيه هم ضريب استوكيومتري واكنش دهنده رو حفظ باشين . ساختارهاي لوويس و گروه هاي عاملي رو هم هفته اي يه بار اقلا بايد مرور كرد.

=====

بچه ها توصيه ميكنم حتما حتما فايل هاي مربوط به راهنماي آموزشي انتشارات دريافت ( خشت اول ) رو از سايت انتشارات دريافت دانلود كنين و به دقت مطالعش كنين مخصوصا بخش هاي زيست و شيمي رو. بهترين دبير زيست شناسي كشور ( دكتر عمارلو‌ )‌ توش نحوه مطالعه زيست رو گفته. باور كنين اگه اين فايل ها رو بخونين مفيدترين مطالب مشاوره اي عمرتون رو خوندين !
توش حتي نويسنگدان انتشارات هاي ديگه اومدن و كتابهاي انتشارات هاي ديگه رو توصيه كردن مثلا عمارلو گفته كه براي سال دوم از روي خيلي سبز تست بزنين !

به عنوان كسي كه در كنكور موفق بوده و امسال هم يكي از شاگرداش در كنكور موفق شدن بهتون توصيه ميكنم زيست و شيمي ( و اگه خواستين بقيه دروس ) رو حتما از برنامه خشت اول مطالعه كنين.

اين لينكش هست.