PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : openSUSE

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7]

m a j r i x
22-10-2010, 14:42
اگر توی KDE باهاش مشکلی نداری به احتمال زیاد ماژول بلوتوث رو فعال نکردی
از طریق YaST منوی system فعال کن

thelastblack
22-10-2010, 14:46
از کجای yast باید فعالش کنم؟ هیچی به اسم bluetooth توش نیست...

Amir Varasteh
22-10-2010, 15:10
از کجای yast باید فعالش کنم؟ هیچی به اسم bluetooth توش نیست...
Yast رو ولش. اینو بزن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

thelastblack
22-10-2010, 15:19
زدم ولی نوشت:
sudo: /etc/rc.d/bluetooth: command not found
یعنی اصلا بلوتوث ندارم دیگه!
باید نصبش کنم؟

Amir Varasteh
22-10-2010, 15:57
آره.

پس باید نصب شه.

thelastblack
22-10-2010, 16:27
خوب اسمش چیه این بلوتوث؟ من الان آیکون بلوتوث رو زیر دسکتاپ دارم چی رو باید نصب کنم؟

thelastblack
22-10-2010, 16:45
من هر وقت میرم تو software manager خودش مخازن رو آپدیت میکنه چی کار کنم غیرفعال شه؟
میخوام هر وقت خودم خواستم یه آپدیتی بکنه نه هر وقت که رفتم توش....

m a j r i x
23-10-2010, 12:51
برای فعال کردن بلوتوث

YaST > system > system service(runlevel) > bluez coldplug (handles udev coldplug of bluetooth dongles) ENABLE

برای غیرفعال کردن مخازن نرم افزار

YaST > Software > software Repositories
حالا هر مخزنی رو که میخواهی غیر فعال کن

thelastblack
23-10-2010, 13:07
اون بلوتوث enable بود بازم هم enable کردم ولی همون مشکلو دارم...

در ضمن نمیخوام مخازن رو غیر فعال کنم میخوام وقتی دارن میرم تو software manager خودش آپدیت نشه..

m a j r i x
23-10-2010, 19:19
برو همون مسیر تیک Automaticlly Refresh رو بردار

thelastblack
24-10-2010, 09:29
یه سوال دیگه هم دارم: تو اوبونتو تو گنوم تو پنل بالا میشد به چیزی اضافه کرد به اسم inhibit hibernation که وقتی روش کلیک میکردی دیگه صفحه خاموش نمیشد... تو اوپن سوزه پیدا نکردم اصلا هست؟ باید نصب کنم؟ اصلا چیکار کنم دیگه صفحه خاموش نشه ؟ تو تنظیمات power چیزی ندیدم...

m a j r i x
24-10-2010, 10:56
تو تنظیمات screen saver میتونی اینکارو بکنی
که مانیتور خاموش نشه

thelastblack
01-11-2010, 23:48
شما از چه دانلود منیجری استفاده میکنین؟ من از jdownloader استفاده میکنم ولی زیاد جالب نیست....

m a j r i x
02-11-2010, 15:49
اگر سرعتی باشه با kget دانلود میکنم

Amir Varasteh
02-11-2010, 17:48
شما از چه دانلود منیجری استفاده میکنین؟ من از jdownloader استفاده میکنم ولی زیاد جالب نیست....
افزونه ی Firefox به نام DownThemAll عالیه.

IP007
02-11-2010, 18:58
من از Aria 2 استفاده میکنم، همه کارا رو اتوماتیک انجام میده

november83
20-11-2010, 09:53
سلام
من الان روی سیستمم رم 4G دارم میخوام به 8G ارتقا بدم
2 تا سوال داشتم ممنون میشم دوستانیکه میتونن کمک کنن
1: suse برای رم های بالا تبدیلات خاصی داره یا با نصب رم خودش میشناسه (چون دوستم میگفت debian داشته بالاتر از 4G رو نمیشناسه و باید کلی باهاش کلنجار بری)
2: لازم نمیشه دوباره بعد از نصب رم سوزه بریزم؟

مرسی

Amir Varasteh
20-11-2010, 10:06
سلام
من الان روی سیستمم رم 4G دارم میخوام به 8G ارتقا بدم
2 تا سوال داشتم ممنون میشم دوستانیکه میتونن کمک کنن
1: suse برای رم های بالا تبدیلات خاصی داره یا با نصب رم خودش میشناسه (چون دوستم میگفت debian داشته بالاتر از 4G رو نمیشناسه و باید کلی باهاش کلنجار بری)
2: لازم نمیشه دوباره بعد از نصب رم سوزه بریزم؟

مرسی
سلام.

1. اگه 64 بیتی باشه میشناسه رمت رو.

2.خیر لازم نیست.

november83
20-11-2010, 10:24
سلام.

1. اگه 64 بیتی باشه میشناسه رمت رو.

2.خیر لازم نیست.

اگر 32 بیتی باشه چکار باید بکنم؟

Amir Varasteh
20-11-2010, 11:03
اگر 32 بیتی باشه چکار باید بکنم؟
باید 64 بیتی نصب کنی.

c30tehran
11-12-2010, 19:50
مایل استون 4 از OpenSUSE 11.4 توسعه‌دهندگان OpenSUSE خبر از انتشار چهارمین پیش نمایش از سیستم عامل خود را دادند. در این پیش نمایش، از کرنل 2.6.37 کاندیدای انتشار 1، Gnome 2.32 و KDE SC 4.6 بتا 1 استفاده شده است. مجموعه آفیس آن هم LibreOffice است. به جای فلش هم از Gnash استفاده می‌شود. محیط‌های برنامه‌نویسی QT Creator نگارش 2.1 بتا 2 و KonoDevelop نگارش 2.4 هم بر روی آن قابل استفاده است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دانلود

thelastblack
17-01-2011, 12:22
من وقتی میخوام یه چیزی با بلوتوث بفرستم خطا میده و مینویسه:
the name org.openobex.client was not provided by any .service files
چی کار کنم؟

thelastblack
14-04-2011, 14:37
openSUSE یه ورژن live واسه gnome3 داده خیلی خوبه... نصب هم میشه من الان دارم از اونجا مینویسم..
به نظرم gnome3 خیلی شیک شده... وقتی کامل با یه توزیع بیاد دیگه میترکونه!
صفحه دانلود واسه opensuse 32&64bit و fedora

mr wolf
29-06-2011, 11:08
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یک لپ تاب HP دارم که سیستم آمل پیش فرزش Open Suse هست.و میخوام بتونم هم لینوکس و هم ویندوز 7 رو با هم داشته باشم.یه مقدار گشتم ولی نتونستم مشکلمو تو اینترنت برطرف کنم.میخواستم ببینم کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟

taia
29-06-2011, 17:23
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یک لپ تاب HP دارم که سیستم آمل پیش فرزش Open Suse هست.و میخوام بتونم هم لینوکس و هم ویندوز 7 رو با هم داشته باشم.یه مقدار گشتم ولی نتونستم مشکلمو تو اینترنت برطرف کنم.میخواستم ببینم کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟

شما نیاز هست ببینید ابتدا کدام نسخه ی opensuse روی سیستم شما نصب است، و سیستم شما چند پارتیشن دارد، اگر بیشتر از یک پارتیشن داشت، می توانید ویندوز 7 رو نصب کنید و سپس با توجه به نسخه ی opensuse نصب شده گراب رو (اونچه اجازه ی اتخاب سیستم عامل رو در ابتدای کار به شما می دهد) تعمیر کنید تا بتوانید از هر دو سیستم استفاده کنید.
اما اگر شما تنها یک پارتیشن دارید، باید ابتدا سیستم خودتون رو پارتیشن بندی کنید، و سپس به نصب ویندوز و لینوکس بپردازید، ویندوز رو که حتما خریداری کردید، لینوکس هم که به صورت رایگان برای دانلود وجود داره.

mr wolf
30-06-2011, 09:42
شما نیاز هست ببینید ابتدا کدام نسخه ی opensuse روی سیستم شما نصب است، و سیستم شما چند پارتیشن دارد، اگر بیشتر از یک پارتیشن داشت، می توانید ویندوز 7 رو نصب کنید و سپس با توجه به نسخه ی opensuse نصب شده گراب رو (اونچه اجازه ی اتخاب سیستم عامل رو در ابتدای کار به شما می دهد) تعمیر کنید تا بتوانید از هر دو سیستم استفاده کنید.
اما اگر شما تنها یک پارتیشن دارید، باید ابتدا سیستم خودتون رو پارتیشن بندی کنید، و سپس به نصب ویندوز و لینوکس بپردازید، ویندوز رو که حتما خریداری کردید، لینوکس هم که به صورت رایگان برای دانلود وجود داره.

خیلی ممنون از راهنمایی که کردین.
open suse من ورژن 11 هست و از توی بوت ویندوز که نگاه میکونم 4 تا پارتیشن دارم. یکیش حجمش حدود 20gb که فکر کنم مربوط به خود سیستم لینوکس باشه و 2 تاحدود 3gb و یک 400gbهم برای اطلاعاتم. برای نصب ویندوز من اون درایو 400gbرو آن پارتیشن کردم و یک 30gbبرای ویندوز درست کردم بقیش هم با FAT32 فرمت کردم چون یه جا خوندم اگه این جوری فرمت کنی اطلاعات هم برای ویندوز و هم برای لینوکس قابل خوندن هست.
ویندوز به طور کامل نصب شد ولی دیگه خبری از بوت لینوکس نبود ولی تمام پارتیشن ها سر جاشون بودن.
به نظر شما روش من اشتباه هست یا مشکل از گراب هاست که شما گفتین؟
اگه مشکل از گراب هاست لطف کنیین یه جا رو بهم معرفی کنیین که بتونم اطلاعات بیشتری ازشون کسب کنم.
بازم ممنون از راهنمایتون

thelastblack
08-07-2011, 14:44
دوستان ببخشید اینجا میپرسم به نظرم بهترین جا بود.
در مورد SUSE Linux Enterprise یا همون SLE یکم توضیح میدین؟ چه فرقی با openSUSE داره؟ برپایه ی openSUSE هست؟ کلا چیه؟
مرسی

taia
08-07-2011, 20:48
دوستان ببخشید اینجا میپرسم به نظرم بهترین جا بود.
در مورد SUSE Linux Enterprise یا همون SLE یکم توضیح میدین؟ چه فرقی با openSUSE داره؟ برپایه ی openSUSE هست؟ کلا چیه؟
مرسی

فرقشون که خوب مشخص هست suse enterprise بیشتر بدرد در واقع سازمان ها می خوره، که به دنبال یک سیستم با مزایای پشتیبانی هستند.
برای درک بیشتر به جدول زیر دقت کنید، خواهید دید که تفاوت های اصلی کجا هستند:

matin724
08-07-2011, 21:25
سلام
میخام open suse 11.2 را نصب کنم . ابتدای نصب ارور میده . میگه حافظه شما که منظورش رم باشه کمتر از 1 گیگه درصورتیکه رم من 1 گیگه . چیکا رکنم؟

Honradez
21-07-2011, 18:32
سلام.

من ميخوام اين سيستم عامل رو نصب کنم روي هاردم، منتها ميخواستم براي محکم کاري بپرسم که آيا ممکنه که اطلاعات هارد، موقع نصب يا هنگام کار کردن با سيستم عامل پاک بشه؟

متشکرم.

taia
21-07-2011, 20:04
سلام.

من ميخوام اين سيستم عامل رو نصب کنم روي هاردم، منتها ميخواستم براي محکم کاري بپرسم که آيا ممکنه که اطلاعات هارد، موقع نصب يا هنگام کار کردن با سيستم عامل پاک بشه؟

متشکرم.

بهترین راه و امن ترین راه این هست که شما سه تا پارتیشن برای اینکار بسازی، یکی با حجم 1 یا 2 گیگ برای swap (با توجه به مقدار رم سیستم) یکی پارتیشن root که به صورت / نشون داده میشه، با حجم دلخواهت، پیشنهاد من حدود 10 تا 15 گیگ و دیگری پارتیشن home باز با فضای دلخواه باز هم در حدود 10 تا 15 گیگ (البته کاملا اختیاری) اینکار رو در ویندوز انجام بده که خیالت راحت باشه.
در هنگام نصب در مرحله ی disk به دو گزینه می رسید یکی کل هارد یکی custom partitioning شما این گزینه رو انتخاب کنید و به ترتیب پارتیشن های ساخته شده را برای رووت وswap و home انتخاب کنید.
تنها جایی که ممکن هست اطلاعات کل هارد بپره همینجا هست که خیلی به اشتباه گزینه ی کل هارد رو انتخاب می کنند و ....

از این لینک می تونید عکس های مراحل نصب رو بگیرید:

Honradez
21-07-2011, 21:51
نوع اين سه پارتيشن چي بايد باشه؟ (Primary, ...)

بعد چجوري موقع نصب بهش بفهمونم که بريزه تو اين پارتيشنا؟

taia
23-07-2011, 10:52
نوع اين سه پارتيشن چي بايد باشه؟ (Primary, ...)

بعد چجوري موقع نصب بهش بفهمونم که بريزه تو اين پارتيشنا؟

هنگام نصب در مرحله شما باید اون پارتیشن ها رو مشخص کنید که هر کدام چه کاری انجام می دهند.

برای پارتیشن ها هم :

Honradez
23-07-2011, 11:17
هنگام نصب در مرحله شما باید اون پارتیشن ها رو مشخص کنید که هر کدام چه کاری انجام می دهند.

برای پارتیشن ها هم :

فقط يه سوال ببخشيد اين تيکه که گفتين

به ترتیب پارتیشن های ساخته شده را برای رووت وswap و home انتخاب کنید.
رو چطور بايد انجام بدم؟

(چون اونطور که فهميدم اگر اوبنتو بود بايد کليک راست ميکردم رو هر پارتيشن و Mounting Point رو روي / و سپس /home، و در آخر هم براي سومي، Use as رو روي swap area ميگذاشتم. اما توي عکسهاي نصب openSUSE نميبينم جايي که بشه اينکارو کرد.)

و ضمنا بسيار متشکر. :46:

taia
27-07-2011, 06:02
فقط يه سوال ببخشيد اين تيکه که گفتين

رو چطور بايد انجام بدم؟

(چون اونطور که فهميدم اگر اوبنتو بود بايد کليک راست ميکردم رو هر پارتيشن و Mounting Point رو روي / و سپس /home، و در آخر هم براي سومي، Use as رو روي swap area ميگذاشتم. اما توي عکسهاي نصب openSUSE نميبينم جايي که بشه اينکارو کرد.)

و ضمنا بسيار متشکر. :46:

این ویدئو رو حتما ببین، اگه هم مشکلی در پخشش داری بگو تا برات یکجایی آپلود کنم، بسیار کامل توضیح میده، یکبار ببینی با خیال راحت نصب می کنی:

S0R3N4
27-07-2011, 14:07
بچه ها
یادمه سایت اوبونتو رایگان دیسک لایو میفرستاد
آیا سوسه هم اینکارو میکنه؟؟؟

taia
02-08-2011, 09:19
بچه ها

خیر، شما می تونید با مبلغی واقعا ناچیز این دیسک رو از فروشگاههای آنلاین خریداری کنید، یا اگر امکانش رو دارید به صورت رایگان دانلود کنید و زحمت سی دی رو هم بکشید، البته برای opensuse.

Amir Varasteh
02-08-2011, 10:02
بچه ها
درضمن باید بگم که دیگه Ubuntu و خانوادش هم CD رایگان نمیفرستن.

S0R3N4
02-08-2011, 12:36
خیر، شما می تونید با مبلغی واقعا ناچیز این دیسک رو از فروشگاههای آنلاین خریداری کنید، یا اگر امکانش رو دارید به صورت رایگان دانلود کنید و زحمت سی دی رو هم بکشید، البته برای opensuse.

میشه بگید نحوه ی خرید از فروشگاه آنلاینش چطوریه؟ایران هم میاد؟

Amir Varasteh
02-08-2011, 13:09
میشه بگید نحوه ی خرید از فروشگاه آنلاینش چطوریه؟ایران هم میاد؟

نحره ی خرید توش شرح داده شده:

S0R3N4
28-08-2011, 18:41
سلام
خسته نباشید
مناسب ترین لپ تاپ فقط و فقط برای کار با سیستم عامل لینوکس(که پیشفرض هم روش نصب باشه) چی هست؟؟
توزیع اپن سوسه...
میخوام که فقط روش اوپن سوسه نصب باشه از ابتدا
امکانات سخت افزاریش هم زیاد برام مهم نیس
فقط برای کارای معمولی با اینترنت و اینا میخوام...
آیا برند معروفی و خوبی با لینوکس همکاری میکنه یا نه؟؟
زیبایی لپ تاپ هم برام مهمه...

Amir Varasteh
28-08-2011, 18:54
سلام.

بله میتونی ASUS یا HP بگیری که ASUS پیشنهاد من هست.

S0R3N4
29-08-2011, 01:21
چه مدلی اخه؟چه قیمتی هست؟؟؟
راستی بچه ها
اپن سوسه برای کارای مالتی مدیا مناسب هست؟؟
مثلا میشه باهاش فیلم های 1080p دید؟؟

S0R3N4
29-08-2011, 01:59
دوستان
یه سوال دیگه...
میشه از دیسک لایو استفاده کرد تا ببینم خوشم میاد ازش یا نه و بعدش نصب کنم؟؟
امکانات لایو با نصب نشده فرقی داره؟

XDbit68
29-08-2011, 21:18
دوستان
یه سوال دیگه...
حالا شما چرا میخوای لپتاپی ورداری که از اول لینوکس روش باشه؟ منطقی تر اینه که لپتاپ معمولی انتخاب کنی و اپن سوزه روش نصب کنی .اکثر توزیعهای لینوکس به صورت لایو بالا میان (حدود 4 5 دقیقه طول میکشه)و امکاناتشم فکر نکنم فرقی بکنه .:20:

Amir Varasteh
29-08-2011, 21:39
چه مدلی اخه؟چه قیمتی هست؟؟؟
راستی بچه ها
اپن سوسه برای کارای مالتی مدیا مناسب هست؟؟
مثلا میشه باهاش فیلم های 1080p دید؟؟
ببین نمیشه گفت کدوم توزیع خوبه یا بد.

باید خودت تست کنی و ببینی با کدوم بیشتر حال میکنی.

---------- Post added at 10:39 PM ---------- Previous post was at 10:38 PM ----------

دوستان
یه سوال دیگه...
آره میشه استفاده کرد.

امکاناتش هم فرقی نداره. فقط کمی سرعتش پایین تره به خاطر اینکه از روی CD داره میخونه.

S0R3N4
30-08-2011, 01:56
بچه ها
یه سری به این پست میزنید و منو همونجا راهنمایی کنید؟
تو اپن سوزه پلیر های قدرتمند برای تماشای فیلم های HD 1080p هست؟؟؟

Amir Varasteh
30-08-2011, 01:58
تو اپن سوزه پلیر های قدرتمند برای تماشای فیلم های HD 1080p هست؟؟؟
بله نرم افزار قدرتمندی مثل VLC هست که میتونی ازش استفاده کنی.

dandelionsland
03-09-2011, 22:33
لپ تاپ hp 4530s هست سوزه روش نصبه هم فوق العاده قشنگه هم سخت افزارشم قویه

---------- Post added at 11:33 PM ---------- Previous post was at 11:32 PM ----------

850 تومن هم قیمتشه

اینم مشخصاتش

Intel Core i5-2410M (2.30 GHz, 3 MB L3 cache)
- Chipset Mobile Intel HM65 Express (CPU) پردازنده 39,6 cm (15.6") diagonal LED-backlit HD anti-glare (Display) صفحه نمایش 4 GB 1333 MHz DDR3 SDRAM (RAM) حافظه 640 GB 5400 rpm SATA II (HDD) هارد دیسک ATI Radeon HD 6370M up to 2815 MB with 1 GB
(GC) کارت گرافیکی DVD+/-RW SuperMulti DL (ROM) درایو نوری SUSE Linux Enterprise 11 (OS) سیستم عامل 6-cell (47 WHr) Li-Ion Up to 6 hours (Battery) باطری 2.36 kg وزن

S0R3N4
07-09-2011, 01:34
بهترین راه و امن ترین راه این هست که شما سه تا پارتیشن برای اینکار بسازی، یکی با حجم 1 یا 2 گیگ برای swap (با توجه به مقدار رم سیستم) یکی پارتیشن root که به صورت / نشون داده میشه، با حجم دلخواهت، پیشنهاد من حدود 10 تا 15 گیگ و دیگری پارتیشن home باز با فضای دلخواه باز هم در حدود 10 تا 15 گیگ (البته کاملا اختیاری) اینکار رو در ویندوز انجام بده که خیالت راحت باشه.
در هنگام نصب در مرحله ی disk به دو گزینه می رسید یکی کل هارد یکی custom partitioning شما این گزینه رو انتخاب کنید و به ترتیب پارتیشن های ساخته شده را برای رووت وswap و home انتخاب کنید.
تنها جایی که ممکن هست اطلاعات کل هارد بپره همینجا هست که خیلی به اشتباه گزینه ی کل هارد رو انتخاب می کنند و ....

از این لینک می تونید عکس های مراحل نصب رو بگیرید:

این پارتیشن ها چه فرقی با هم دارن؟؟
مثلا swab برای چیه
root برای چیه؟
home چیه؟
دوستان
تو اوپن سوسه حتی یه فایل mp3 رو هم نمیخونه.ولی پیغام میده که میخوای از اینترنت کدکش دانلود شه یا نه.اگه متصل باشم به اینترنت بی دردسر میشه کدک ها رو همیشه همینطوری دانلود کرد؟؟

لپ تاپ hp 4530s هست سوزه روش نصبه هم فوق العاده قشنگه هم سخت افزارشم قویه

850 تومن هم قیمتشه

اینم مشخصاتش

Intel Core i5-2410M (2.30 GHz, 3 MB L3 cache)
- Chipset Mobile Intel HM65 Express (CPU) پردازنده 39,6 cm (15.6") diagonal LED-backlit HD anti-glare (Display) صفحه نمایش 4 GB 1333 MHz DDR3 SDRAM (RAM) حافظه 640 GB 5400 rpm SATA II (HDD) هارد دیسک ATI Radeon HD 6370M up to 2815 MB with 1 GB
(GC) کارت گرافیکی DVD+/-RW SuperMulti DL (ROM) درایو نوری SUSE Linux Enterprise 11 (OS) سیستم عامل 6-cell (47 WHr) Li-Ion Up to 6 hours (Battery) باطری 2.36 kg وزن

عجب چیز جالبیه.اتفاقا چندتا چا دیگه تعریفشو شنیدم.احتمالا همین رو میخرم.چرا قیمتش اینقدر پایینه؟؟کانفیگش بد نیس که...
راستی.میشه باهاش FullHd دید؟

ArashMiniStar
14-09-2011, 10:57
سلام.دوستان میخواستم ببینم این longmanبرای لینوکس رو چجوری میشه نصب کرد؟
نسخه OpenSUSE 11.4 هست.لینک آموزش باشه هر چی انکلیسی فارسی!:31:
ممنون:11::11::11:

یک سوال هم داشتم.تو OpenSUSE چجوری از یک صفحه عکس بگیریم بعد سیو کنیم؟(مثل عکس بالا)
چه نرم افزاری هست برای کم حجم کردن عکس؟
یک دیکشنری انگلیسی به فارسی هم میشه معرفی کنید؟بهترینش که ترجیها تلفظ هم داشته باشه.:11:

ArashMiniStar
20-09-2011, 20:05
ممنون از تمامی دوستان لینوکسی.:11:

thelastblack
20-09-2011, 20:58
سلام.دوستان میخواستم ببینم این longmanبرای لینوکس رو چجوری میشه نصب کرد؟
نسخه OpenSUSE 11.4 هست.لینک آموزش باشه هر چی انکلیسی فارسی!:31:
ممنون:11::11::11:

یک سوال هم داشتم.تو OpenSUSE چجوری از یک صفحه عکس بگیریم بعد سیو کنیم؟(مثل عکس بالا)
چه نرم افزاری هست برای کم حجم کردن عکس؟
یک دیکشنری انگلیسی به فارسی هم میشه معرفی کنید؟بهترینش که ترجیها تلفظ هم داشته باشه.:11:

اینی که تو عکس هست فکر میکنم باید فایل setup.glade رو اجرا کنید... احتمالا با دوبار کلیک اجرا شه...
دیکشنری هم xFarDic فکر کنم خوبه ولی تلفظ رو خبر ندارم....
عکس هم فکر کنم تو محیط کاری کلید PrintScreen رو فشار بدید خودش بگیره.... بازم نمیدونم KDE کار نیستم!
کم کردن حجم عکس؟ فکر کنم GIMP بتونه کمکتون کنه... شایدم Shotwell یا F-Spot..... برنامه زیاده..

starless_90
21-09-2011, 09:02
یه سوال دارم
open suse 11.2 نصب کرده بدم و هیچ کدوم از درایوهای لب تابم که ان تی اف اس بود رو نمیشناخت و بعد از کلیک روی آنها ارور میداد و بازشون نمیکرد.میخواستم بدونم این مشکل چه جوری حل میشه و کلا بررای همه همینجوریه؟
دوم هم بعد از نصب همین توزیع دیگه تا اون رو پاک نکردم نتونستم با ویندوز بالا بیام یعنی این توریع نمیتونه مسالمت آمیز در کنار ویندوز باشه و از هردو استفاده کنیم؟

Amir Varasteh
21-09-2011, 12:35
یه سوال دارم
open suse 11.2 نصب کرده بدم و هیچ کدوم از درایوهای لب تابم که ان تی اف اس بود رو نمیشناخت و بعد از کلیک روی آنها ارور میداد و بازشون نمیکرد.میخواستم بدونم این مشکل چه جوری حل میشه و کلا بررای همه همینجوریه؟

سلام.

دوم هم بعد از نصب همین توزیع دیگه تا اون رو پاک نکردم نتونستم با ویندوز بالا بیام یعنی این توریع نمیتونه مسالمت آمیز در کنار ویندوز باشه و از هردو استفاده کنیم؟
بله میشه.

starless_90
25-09-2011, 13:25
سلام.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبله میشه.
چه جوری کار خاصی باید انجام داد؟
درمورد درایوها متوجه شدم باید چه کار کنم.ممنون.

Amir Varasteh
26-09-2011, 14:08
چه جوری کار خاصی باید انجام داد؟
درمورد درایوها متوجه شدم باید چه کار کنم.ممنون.

این رو ببین:

alishahrag
13-11-2011, 12:22
من الآن suse 11.4 نصب کردم ولی دو تا مشکل دارم یکی نصب کدک هست، که دوتا لینک پیدا کردم

اما یک مشکل اساسی تر دارم و اون هم اینه که تو محیط kde نمیتونم با adsl به اینترنت وصل بشم. من الان دارم تو network manager کانکشن adsl میسازم که ساختنش به ظاهر شبیه gnome هست اما تو taskbar در قسمت کانکشن ها مثل گنوم اسم کانکشن ظاهر نمیشه که بتونم روش کلیک کنم و به اینترنت وصل بشم.
همینطور که تو این تصویر میبینید کانکشن ساخته شده ولی تو لیست نیست. لطفا به من کمک کنید واقعا چند روزه واسه این گرفتارم.

thelastblack
14-11-2011, 10:37
شما این صفحه رو ببین واسه codec:

فایل codecs-kde.ymp رو بگیر بعد اجراش کن. همه چی نصب میشه.

siyasiya
21-06-2012, 20:50
دوستان عزیز

من open suse نسخه 12 و حالت 64 بیتی رو روی سیستم نصب کردم. گرافیکم nvidia 9500 هست. توی لینوکس گرافیک مشکل خاصی نداره. اما به هر حال من فایل NVIDIA-Linux-x86_64-295.53.run رو دانلود کردم. توی لینوکس وقتی دوبار روش کلیک میکنم، رمز رو میخواد و... بعد یک صفحه ای باز میشه که فکر میکنم عنوانش YaST یا همچین چیزی هستش و یک لیستی درباره موارد Open Suse نوشته اما چیزی از Nvidia من توش ندیدم. وقتی OK میزنم هیچ اتفاقی نمیفته و تمام. درایوری هم نصب نمیشه. البته من در لینوکس تنظیمات اتصال به اینترنت رو هم انجام ندادم، چون 90% کارهام رو با ویندوز انجام میدم و لینوکس رو فقط واسه چند تا نرم افزار تخصصی که صرفاً تحت لینوکس هست نصب کردم. حالا این سئوالات رو دارم :

1- نیازی به اتصال به اینترنت هست (برای نصب درایور کارت گرافیک)؟
2- بعد از نصب درایور، تفاوت زیادی در عملکرد سیستم به وجود میاد (مثل ویندوز) یا خیلی هم فرقی نمیکنه؟

ممنون
زنده باد P30world

thelastblack
21-06-2012, 22:35
دوست عزیز طریقه‌ی نصب اون فایل اونطور نیست....
شما اگه نیاز به عملکرد کرافیگی بالا نداری بهتره از همون درایور که رو سیستم هست استفاده کنی و دست نزنیش. اون فایل که گرفتی رو باید دستی نصب کنی و توسط توزیعت پشتیبانی نمیشه.
بیشتر وقتا همون درایور آزاد که رو سیستم هست کاملا پاسخ‌گو هست و نیازی به درایور انحصاری نیست.
با این حال شما بگو کار تخصصیت چیه، شاید این درایور واست بهتر بود شاید اون.... اصلا کار گرافیک بالا داری یا نه؟

siyasiya
22-06-2012, 10:52
نه دوست عزیز
کار گرافیکی بالایی ندارم. نرم افزارهای تخصصی هواشناسی...

thelastblack
22-06-2012, 11:54
پس پیشنهاد نمیکنم عوضش کنید. چون هم دستی باید نصب بشه (مدیر بسته‌ی سیستم اونو نمیشناسه) هم باید واسه آپدیت‌های بعدی دوباره دستی اقدام کنید.

thelastblack
22-06-2012, 11:58
پست تکراری... لطفا پاک بشه

siyasiya
24-06-2012, 22:47
دوستان عزیز
حالا یک سئوال دیگه ازت دارم
ببین، الان که من open suse رو ریختم، اول که کامپیوتر رو روشن میکنم، منوی بوت به حالت همون open suse میاد، وقتی ویندوز رو انتخاب میکنم، بعد میاد توی منوی بوت اصلی ویندوز
اگر روزی خواستم لینوکس رو از سیستم حذف کنم، چطوری باد این کار رو انجام بدم که منوی بوت هم به همون حالت ویندوزی باقی بمونه؟
آیا این کار با پاک کردن پارتیشن بندی هاردی که لینوکس روش نصب شده انجام میشه، در manage ویندوز؟
این رو هم بگم که من یه هارد 500 دارم که ویندوز روش نصبه، یک هارد 1 ترا که آرشیو هست و یک هارد 80 که از کامپیوتر قبلی یادگار مونده و الان وصلش کردم و روی اون لینوکس رو ریختم.

ممنون میشم که کمکم کنی

thelastblack
24-06-2012, 23:45
دوستان عزیزحالا یک سئوال دیگه ازت دارمببین، الان که من open suse رو ریختم، اول که کامپیوتر رو روشن میکنم، منوی بوت به حالت همون open suse میاد، وقتی ویندوز رو انتخاب میکنم، بعد میاد توی منوی بوت اصلی ویندوزاگر روزی خواستم لینوکس رو از سیستم حذف کنم، چطوری باد این کار رو انجام بدم که منوی بوت هم به همون حالت ویندوزی باقی بمونه؟آیا این کار با پاک کردن پارتیشن بندی هاردی که لینوکس روش نصب شده انجام میشه، در manage ویندوز؟این رو هم بگم که من یه هارد 500 دارم که ویندوز روش نصبه، یک هارد 1 ترا که آرشیو هست و یک هارد 80 که از کامپیوتر قبلی یادگار مونده و الان وصلش کردم و روی اون لینوکس رو ریختم.ممنون میشم که کمکم کنیببین دوست من, واسه این کار شما باید دی وی دی ویندوز داشته باشی.میری پارتیشن لینوکس رو حذف میکنی, بعد سیستم رو با دی وی دی بوت میکنی.حالا به جایی که میرسی و باید روی install now کلیک کنی, نکن! به جاش اون پایین روی repair my comouter کلیک کن.بعد هم برو start up repair . بعد صبر کن خودش همه‌ چی رو درست میکنه.البته روش دستی تری هم داره که بازم دی وی دی ویندوز رو میخواد. اگه نیاز داشتی بگو همینجا بهت بگم.

ma@@#
25-06-2012, 21:04
ببین دوست من, واسه این کار شما باید دی وی دی ویندوز داشته باشی.میری پارتیشن لینوکس رو حذف میکنی, بعد سیستم رو با دی وی دی بوت میکنی.حالا به جایی که میرسی و باید روی install now کلیک کنی, نکن! به جاش اون پایین روی repair my comouter کلیک کن.بعد هم برو start up repair . بعد صبر کن خودش همه‌ چی رو درست میکنه.البته روش دستی تری هم داره که بازم دی وی دی ویندوز رو میخواد. اگه نیاز داشتی بگو همینجا بهت بگم.

بوگو من اینو گمش کرده بودم کامنتی که میزنی برش میگردونه بوت ویندوزو چی بوود؟!!

thelastblack
26-06-2012, 06:56
کلا این صفحه رو بخون:

ولی به طور ساده تر تو cmd که از نصب ویندوز بالا میاری بنویس

S0R3N4
26-06-2012, 18:33
دوستان
من ADSL2 دارم...
تو ویندوز وقتی که کابل مودم به لپ تاپم وصل میشه به راحتی و بدون نیاز به هیچ کاری اینترنت به سیستمم وصله...
آیا تو نسخه ی آخر OpenSuse هم اینطوره یا نیاز به تنظیمات اضافی زیادی هست؟؟؟
راستی دوستان
نصب سوزه در کنار ویندوز 7 رو لپ تاپ مشکل و تداخل ایجاد میکنه یا نه ؟؟

pcsoft
27-06-2012, 09:29
دوستان
من ADSL2 دارم...
تو ویندوز وقتی که کابل مودم به لپ تاپم وصل میشه به راحتی و بدون نیاز به هیچ کاری اینترنت به سیستمم وصله...
آیا تو نسخه ی آخر OpenSuse هم اینطوره یا نیاز به تنظیمات اضافی زیادی هست؟؟؟
راستی دوستان
نصب سوزه در کنار ویندوز 7 رو لپ تاپ مشکل و تداخل ایجاد میکنه یا نه ؟؟

اینی که شما میگین ربطی به سیستم عامل نداره. تنظیمات روی PPPoE باشه به هر سیستم عاملی وصل بشه خودکار تنظیمات اعمال میشه. من الان با مینت لایو اومدم خودبخود وصله.
برای نصب سوزه کنار سون. اول سوزه رو نصب کنید و طوری نصب کنید که بوت لودر روی پارتیشن Boot/ نصب بشه. سایت پایین برای مینت ۱۳ توضیح داده. نصب ها که شبیه هم هست شما هم از این استفاده کنید: حواستون باشه از این گزینه ها انتخاب نکنید: Install OpenSuse Alongside Windows 7- Install Clean OpenSuse و پارتیشن بندی دستی رو انتخاب کنید.
کلیک کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بعدش هم با EasyBCD که در همین لینک توضیح داده تصویری. می تونین سوزه رو به بوت لودر اضافه کنید و هنگام بوت و انتخاب سوزه. به گراب ۲ هدایت می شوید.
موفق باشید.

rootnt
27-06-2012, 13:03
EasyBCD؟
تا وقتی گراب هست چرا از یه نرم افزار پولی و کد بسته استفاده کنیم؟
اول ویندوز رو نصب کنید
بعد گنو/لینوکس رو که نصب می کنید معمولا خودش ویندوز رو شناسایی می کنه و به گراب اضافه می کنه
اگرم نشد می تونید بعدا به گراب اضافه کنید

pcsoft
27-06-2012, 13:47
EasyBCD؟
تا وقتی گراب هست چرا از یه نرم افزار پولی و کد بسته استفاده کنیم؟
اول ویندوز رو نصب کنید
بعد گنو/لینوکس رو که نصب می کنید معمولا خودش ویندوز رو شناسایی می کنه و به گراب اضافه می کنه
اگرم نشد می تونید بعدا به گراب اضافه کنید

از کی تا حالا License رایگان شده پولی؟
صرفا جهت اطلاع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این برنامه نسخه خانگی(غیر تجاری) داره که با نسخه تجاری هیچ تفاوت ساختاری فعلا نداره.
بهترین برنامه برای اینکار. به جای سر و کله زدن با گراب. Easy BCD هست. با این برنامه می تونند هر سیستم عاملی که بخوان به منوی بوت اضافه کنند براحتی تمام.

ma@@#
02-07-2012, 00:29
از کی تا حالا License رایگان شده پولی؟
صرفا جهت اطلاع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این برنامه نسخه خانگی(غیر تجاری) داره که با نسخه تجاری هیچ تفاوت ساختاری فعلا نداره.
بهترین برنامه برای اینکار. به جای سر و کله زدن با گراب. Easy BCD هست. با این برنامه می تونند هر سیستم عاملی که بخوان به منوی بوت اضافه کنند براحتی تمام.

تو چه دانی مزه ی شبانگاه با گراب کل کل کردن را هنگامی که سالها در روز روشن با ایزی بی اس دی قدم زدی...:39:

siyasiya
21-07-2012, 20:19
دوستان عزیز
الان که من open suse رو ریختم، اول که کامپیوتر رو روشن میکنم، منوی بوت به حالت همون open suse و با نام گراب میاد، وقتی ویندوز رو از لیست انتخاب میکنم، بعد میاد توی منوی بوت اصلی ویندوز و میتونم برم به ویندوز 7.
اگر روزی خواستم لینوکس رو از سیستم حذف کنم، چطوری باید این کار رو انجام بدم؟ به طوری که منوی بوت هم به همون حالت ویندوزی باقی بمونه؟
آیا این کار با پاک کردن پارتیشن بندی هاردی که لینوکس روش نصب شده انجام میشه، در manage ویندوز؟
این رو هم بگم که من یه هارد 500 دارم که ویندوز 7 روش نصب شده، یک هارد 1 ترا که آرشیو هست و یک هارد 80 که از کامپیوتر قبلیم یادگار مونده و الان وصلش کردم و روی اون لینوکس رو ریختم.
با EasyBCD هم شنیدم که میشه این کار رو کرد. اگر میشه لطفاً توضیح بدین و راهنمایی کنید

ممنون

ma@@#
22-07-2012, 00:28
دوستان عزیز
الان که من open suse رو ریختم، اول که کامپیوتر رو روشن میکنم، منوی بوت به حالت همون open suse و با نام گراب میاد، وقتی ویندوز رو از لیست انتخاب میکنم، بعد میاد توی منوی بوت اصلی ویندوز و میتونم برم به ویندوز 7.
اگر روزی خواستم لینوکس رو از سیستم حذف کنم، چطوری باید این کار رو انجام بدم؟ به طوری که منوی بوت هم به همون حالت ویندوزی باقی بمونه؟
این رو هم بگم که من یه هارد 500 دارم که ویندوز 7 روش نصب شده، یک هارد 1 ترا که آرشیو هست و یک هارد 80 که از کامپیوتر قبلیم یادگار مونده و الان وصلش کردم و روی اون لینوکس رو ریختم.
با EasyBCD هم شنیدم که میشه این کار رو کرد. اگر میشه لطفاً توضیح بدین و راهنمایی کنید

ممنون

انگار با ایزی بی اس دی راحت و البته ایمن تر میشه این کارو کرد ولی بهترین راه و ساده و استانداردش اینه که بری پارتیشنی که پوشه بوت لینوکست روش هست رو حذف کنی البته شاید هنگام پارتیشن بندی به /boot پارتیشن اختصاصی اختصاص ندادی و ریختی رو روت همشو!که در این صورت برو و پارتیشن لینوکسوو حذف کن بعد سی دی ویندوز ۷ رو بذار و از بوت به قسمت اینیستالش اولینن پنجره ای که وا میشه برو پایین یه خط آبی نوشته ریپیر اونو بزن برو چند تا گذینه هست که باید گزینه تصحیح بوت شدن رو بزنی (یه همچین چیزی آسون میشه پیدا کرد اونجا!)که میزنی و حلش میکنه!:21:

siyasiya
22-07-2012, 22:39
ممنون
یک سئوال دیگه هم دارم. من چند تا نرم افزار تخصصی دارم. پسوندش tar هست و کلاً برای لینوکس هم هست.
نمیتونم نصبش کنم. یعنی توی open suse که روش کلیک میکنم، فایل رو به صورت فایل فشرده باز میکنه و محتویاتش رو نشون میده.
نمیدونم باید چکار کنم و چطوری باید نصبش کنم
لطفاً کمکم کنید
من نیاز دارم که در حد خیلی لینوکس رو یاد بگیرم. آیا ویدئوی خوبی برای این کار توصیه میکنید؟ ترجیحاً آموزش open suse یا ubuntu باشه
ممنونم

MrGee
22-07-2012, 23:30
شما باید اون بسته‌ها رو سورس کد کامپایل کنید برای نحوه کامپایل هم اگه سرچ کنید رهنمای اینکار رو پیدا می کنید.
ویدیو فارسی زیادی سراغ ندارم. چند تا تو فروشگاه sito.ir هم می تونید نگاه کنید. ویدیو انگلیسی هم که زیاده.
من پیشنهاد می کنم بجای ویدیو دنبال کتاب‌های آموزشی باشید.

H A M A S
23-07-2012, 09:15
سلام
کسی میدونه آخرین نسخه kde این توزیع کی منتشر میشه؟
مخازنش مثل مخازن ابونتو و مینت غنی و به روز هست؟

ma@@#
24-07-2012, 15:04
مخازنش مثل مخازن ابونتو و مینت غنی و به روز هست؟

سلام
بله ولی نه در حد اوبونتو که روزی ۱۰۰ مگ آپ بخواد!!!خیلی پایدار تره

H A M A S
28-07-2012, 14:26
سلام
بله ولی نه در حد اوبونتو که روزی ۱۰۰ مگ آپ بخواد!!!خیلی پایدار تره

ممنون
سیاست انتشار نسخه های جدید سوزه چه طوریه؟
6 ماه؟8 ماه؟یکسال؟

ma@@#
31-07-2012, 21:40
ممنون
سیاست انتشار نسخه های جدید سوزه چه طوریه؟
6 ماه؟8 ماه؟یکسال؟

زیاد سر و کار نداشتم ولی ذهنیتی که ازش دارم اینه که روی آپدیت مخازن هی بیهوده وقت خیلی زیادی نمیذارن ولی شدیدا رو دیباگ انحصاری تر مخازن پافشاری دارن!منظورم اینه که یه جورایی مخازن قدیمی زوزه به نسخه های جدید میارزه!ولی هیچیوقت با پیغام لیچ یه ارور مواجه نمیشین!احتمالا اروری هم نیست!

ma@@#
31-07-2012, 21:41
یه جورایی بیل گیتس توش دس داره :|

asstubirs
07-08-2012, 10:46
با سلام به دوستان من اوبونتو کار میکنم اما به علت اینکه روی لپ تاپم نصب می کنم شدیدا لپ تاپ داغ میشه هر روشی بود رفتم جواب نداد برخی گفتن برو سوزه رو امتحان کن میخواستم بدونم اوپن سوزه در کل خوبه یا نه یا این که از یه توزیع دیگه استفاده کنم.
بعد نرم افزار ها ش چه جوری هست خوبه به اوبونتو میرسه یا نه.

Open-Source
07-08-2012, 13:03
با سلام به دوستان من اوبونتو کار میکنم اما به علت اینکه روی لپ تاپم نصب می کنم شدیدا لپ تاپ داغ میشه هر روشی بود رفتم جواب نداد برخی گفتن برو سوزه رو امتحان کن میخواستم بدونم اوپن سوزه در کل خوبه یا نه یا این که از یه توزیع دیگه استفاده کنم.
بعد نرم افزار ها ش چه جوری هست خوبه به اوبونتو میرسه یا نه.

بله ، سوزه توزیع مناسبی برای نوت بوک ها هستش.
از نظر نرم افزار هم با هیچ کدوم از توزیع ها هیچ گونه مشکلی نداری (یعنی شما یه پکیج رو میتونی رو هر توزیعی که خواستی استفاده کنی).

موفق باشی...

H A M A S
10-09-2012, 06:49
جدیدترین نسخه این توزیع(12.2 ) چند روز منتشر شد
برای اطلاعات بیشتر به نکات انتشار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و برای برای دریافت این توزیع به این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه برید

asklt
17-09-2012, 22:06
آیا میشه openSUSE در کنار ویندوز 8 داشت ؟ چگونه ؟

ferferak khanoom
05-11-2012, 10:03
سلام می خواستم بدونم چطوری میشه زمان باز بودن دسکتاپ رو بیشتر کنم؟مثلا 5 دقیقه رو بکنم 10 دقیقه.چون خیلی سریع از دسکتاپ خارج میشه و رمز می خواد.من سوزه کار میکنم.

siyasiya
20-11-2012, 14:10
دوستان عزیز، من چند تا سئوال دارم. اگر میشه راهنمایی کنید :
(توضیح : کامپیوتر من دسکتاپ هست و ویندوز 7 دارم، میخوام روی یک هارد دیگه (80 گیگ قدیمی) لینوکس نصب کنم، به خاطر نرم افزارهای تخصصی رشته ام (اقلیم شناسی) که عمدتاً برای لینوکس نوشته شده)

1- به طور کلی، ابونتو بهتر هست یا اپن سوزه؟ یا کلاً چه نسخه ای از لینوکس؟ (برای کار من)
2- اگر به جای نصب سیستم عامل، برنامه VMware یا موارد مشابه رو توی ویندوز نصب کنم و به صورت مجازی لینوکس نصب کنم، در کارایی سیستم عامل لینوکس و نرم افزارهاش، تاثیر خیلی شدید داره، یا در حد قابل قبولی سرعت نسبت به حالت نصب واقعی کمتر هست؟
3- لینوکس نسخه 64 بیتی از نظر نصب برنامه ها محدودیت نداره؟ (من ویندوز 7 رو همیشه 64 میریزم، حالا میخوام در کنارش لینوکس 64 هم داشته باشم)

ممنونم دوستان
منتظر راهنمایی تون هستم

juliosezar
23-11-2012, 11:28
دوستان من پست اول رو بررسی کردم اون مشکلی که داشتم رو شامل نمیشد پس مشکلمو مطرح میکنم،ممنون میشم راهنمایی کنید.
من ویندوز 7 رو دارم و میخوام سوزه رو هم در درایو دیگه ای نصب کنم.موقعی که به مرحله ی پارتیشن در نصب میرسم ،سوزه هیچ حالت پیشنهادی رو برای درایوهای من نداره و ازم میخواد که خودم پارتیشن بندی کنم.خب من یه درایو لوجیکال با حجم 60 گیگ جدا کردم برای نصب سوزه و دیگه هیچی نمیدونم.یعنی توی این مرحله هر چی گشتم آموزش درست و حسابی وجود نداشت که مربوط به چگونگی ایجاد ext4 و swap و mount باشه که من بتونم گام به گام یاد بگیرم و انجام بدم.اگه کسی میتونه منو در ایجاد پارتیشن های لازم با این فرض که به جز ایجاد یه درایو جداگونه چیز دیگه ای نمیدونم راهنمایی کنه ممنون میشم.

thelastblack
23-11-2012, 15:24
به سادگی میشه. الان وقت ندارم زیاد بنویسم ولی در کل باید یه تیکه از یه پارتیشن ویندوز رو جدا کنی و توش اپن‌سوزه بریزی. این کارا رو میشه از طریق خود محیط نصب اپن‌سوزه انجام داد.

سلام می خواستم بدونم چطوری میشه زمان باز بودن دسکتاپ رو بیشتر کنم؟مثلا 5 دقیقه رو بکنم 10 دقیقه.چون خیلی سریع از دسکتاپ خارج میشه و رمز می خواد.من سوزه کار میکنم.
گزینه دقیقش رو یادم نیست ولی تو تنظیمات تو قسمت power دنبال این تنظیم بگرد.

(توضیح : کامپیوتر من دسکتاپ هست و ویندوز 7 دارم، میخوام روی یک هارد دیگه (80 گیگ قدیمی) لینوکس نصب کنم، به خاطر نرم افزارهای تخصصی رشته ام (اقلیم شناسی) که عمدتاً برای لینوکس نوشته شده)

1- به طور کلی، ابونتو بهتر هست یا اپن سوزه؟ یا کلاً چه نسخه ای از لینوکس؟ (برای کار من)
2- اگر به جای نصب سیستم عامل، برنامه VMware یا موارد مشابه رو توی ویندوز نصب کنم و به صورت مجازی لینوکس نصب کنم، در کارایی سیستم عامل لینوکس و نرم افزارهاش، تاثیر خیلی شدید داره، یا در حد قابل قبولی سرعت نسبت به حالت نصب واقعی کمتر هست؟
3- لینوکس نسخه 64 بیتی از نظر نصب برنامه ها محدودیت نداره؟ (من ویندوز 7 رو همیشه 64 میریزم، حالا میخوام در کنارش لینوکس 64 هم داشته باشم)

ممنونم دوستان
منتظر راهنمایی تون هستم
دوست عزیز شما یه جا سوال بپرس که بهتر جواب بگیری. تو تاپیک اوبونتو هم پرسیدی.
۱- من به تازه‌کارا اوبونتو رو پیشنهاد میدم.
۲- بستگی داره سیستمتون چقدر قوی باشه. ولی بهتره که قبل از نصب روی سیستم خودت یه بار تو این محیط امتحانش کنی. خیلی چیزا یاد میگیری. اگه هم قصد استفاده کامل از لینوکس رو نداری این راه واست بهتره.
۳- مشکلی نداره. یعنی من که به مشکلی بر نخوردم. اگه برنامه‌ای ورژن چدا داشته باشه که خودش ۶۴بیتی واست نصب میکنه اگه هم نداشته باشه که مهم نیست دیگه همینجوری اجرا میشه.

دوستان من پست اول رو بررسی کردم اون مشکلی که داشتم رو شامل نمیشد پس مشکلمو مطرح میکنم،ممنون میشم راهنمایی کنید.
من ویندوز 7 رو دارم و میخوام سوزه رو هم در درایو دیگه ای نصب کنم.موقعی که به مرحله ی پارتیشن در نصب میرسم ،سوزه هیچ حالت پیشنهادی رو برای درایوهای من نداره و ازم میخواد که خودم پارتیشن بندی کنم.خب من یه درایو لوجیکال با حجم 60 گیگ جدا کردم برای نصب سوزه و دیگه هیچی نمیدونم.یعنی توی این مرحله هر چی گشتم آموزش درست و حسابی وجود نداشت که مربوط به چگونگی ایجاد ext4 و swap و mount باشه که من بتونم گام به گام یاد بگیرم و انجام بدم.اگه کسی میتونه منو در ایجاد پارتیشن های لازم با این فرض که به جز ایجاد یه درایو جداگونه چیز دیگه ای نمیدونم راهنمایی کنه ممنون میشم.
به صورت تصویری که الان نمیتونم بگم ولی کلا باید یه پارتیشن با فرمت ext4 داشته باشین که mount pointش روی / تنظیم شده باشه.
swap هم که mount point نداره. فقط اندازش رو به اندازه رم سیستم تنظیم کنید بهتره.
با این دوتا میشه سیستم رو نصب کرد بدون مشکل. البته swap هم واجب نیست ولی مستحب خیلی تاکید شدست (کلی حدیث داریم! :دی).

thelastblack
23-11-2012, 15:24
به سادگی میشه. الان وقت ندارم زیاد بنویسم ولی در کل باید یه تیکه از یه پارتیشن ویندوز رو جدا کنی و توش اپن‌سوزه بریزی. این کارا رو میشه از طریق خود محیط نصب اپن‌سوزه انجام داد.

گزینه دقیقش رو یادم نیست ولی تو تنظیمات تو قسمت power دنبال این تنظیم بگرد.

ممنونم دوستان
منتظر راهنمایی تون هستم
دوست عزیز شما یه جا سوال بپرس که بهتر جواب بگیری. تو تاپیک اوبونتو هم پرسیدی.
۱- من به تازه‌کارا اوبونتو رو پیشنهاد میدم.
۲- بستگی داره سیستمتون چقدر قوی باشه. ولی بهتره که قبل از نصب روی سیستم خودت یه بار تو این محیط امتحانش کنی. خیلی چیزا یاد میگیری. اگه هم قصد استفاده کامل از لینوکس رو نداری این راه واست بهتره.
۳- مشکلی نداره. یعنی من که به مشکلی بر نخوردم. اگه برنامه‌ای ورژن چدا داشته باشه که خودش ۶۴بیتی واست نصب میکنه اگه هم نداشته باشه که مهم نیست دیگه همینجوری اجرا میشه.

به صورت تصویری که الان نمیتونم بگم ولی کلا باید یه پارتیشن با فرمت ext4 داشته باشین که mount pointش روی / تنظیم شده باشه.
swap هم که mount point نداره. فقط اندازش رو به اندازه رم سیستم تنظیم کنید بهتره.
با این دوتا میشه سیستم رو نصب کرد بدون مشکل. البته swap هم واجب نیست ولی مستحب خیلی تاکید شدست (کلی حدیث داریم! :دی).

juliosezar
23-11-2012, 18:17

واقعاً خیلی ممنون،10 بار تاکید کردم یه جوری باشه آموزش که بر مبناش اطلاعات من صفر در نظر گرفته شده باشه وگرنه اینایی که گفتین رو خودم میدونم.طریقه ی گام به گام ایجاد اینا رو میخوام:sq_3:

thelastblack
24-11-2012, 19:33
واقعاً خیلی ممنون،10 بار تاکید کردم یه جوری باشه آموزش که بر مبناش اطلاعات من صفر در نظر گرفته شده باشه وگرنه اینایی که گفتین رو خودم میدونم.طریقه ی گام به گام ایجاد اینا رو میخوام:sq_3:

حالا چرا میزنی دوست عزیز؟ چشم...
اینجا رو ببین:
نوشته که واسه پارتیشن بندی باید چی‌کار کنی.
همون طور که گفتم یه پارتیشن با فرمت ext4 میخوای که mount pointش / باشه . واسه /home نمیخواد چیزی بسازی! میترسم خرابش کنی! :دی
فقط دقت کن که پارتیشن درست رو فرمت کنی. موقع پارتیشن بندی به سایز پارتیشن‌هات دقت کن که اشتباه نکنی.
یه پارتیشن هم واسه swap و به اندازه رم. اگه هم نذاری سیستمت کار میکنه ولی گفتم که، حدیث داریم!

در ضمن، من که گفتم شرمنده، الان نمیتونم تصویری واست بزارم. وقت کنم خودم عکس میگیرم میزارم.

koorosh203
22-12-2012, 22:22
با سلام
من تو نصب ویندوز 8 با سوزه 12,2 مشکل دارم
چون مادبوردم
gigabyte h77 ds3h
هستش
نمیدونم با این uefi چیکار کنم
هر کاری میکنم میخواد پارتیشن ویندوز رو حذف کنه ودوباره بسازه

matin724
26-12-2012, 11:18
سلام
من با نصب open suse 12.1مشکل دارم تو مرحله اخر نصب روی 40 درصد گیر میکنه
تو مرحله پارتیشن هم درست عمل کردم

S0R3N4
24-05-2013, 20:25
سلام دوستان
خسته نباشید
یه سوال داشتم
برنامه ی در اوپن سوسه موجود هست ک به قدرت و کارایی برنامه ی KM Player در ویندوز باشه؟
من پلیر های صوتی و تصویری زیادی در ویندوز امتحان کردم(Power DVD-VLC-Media Player-Jet Audio و ... ) اما هیچ کدوم برام نتونستن جای KM Player رو بگیرند...
هم در پردازش فایل های تصویری فوق العاده اس و هم در پردازش فایل های صوتی ....
و اینکه تنظیمات فوق العاده ای داره و امکانات بی نظیری داره که نمیتونم هیچ جوری ازش دل بکنم....

میخواستم بدونم آیا برنامه ی وجود داره در اوپن سوسه که بتونه برام کار این پلیر قدرتمند رو انجام بده یا نه؟

Open-Source
24-05-2013, 21:44
سلام دوستان
خسته نباشید
یه سوال داشتم
برنامه ی در اوپن سوسه موجود هست ک به قدرت و کارایی برنامه ی KM Player در ویندوز باشه؟
من پلیر های صوتی و تصویری زیادی در ویندوز امتحان کردم(Power DVD-VLC-Media Player-Jet Audio و ... ) اما هیچ کدوم برام نتونستن جای KM Player رو بگیرند...
هم در پردازش فایل های تصویری فوق العاده اس و هم در پردازش فایل های صوتی ....
و اینکه تنظیمات فوق العاده ای داره و امکانات بی نظیری داره که نمیتونم هیچ جوری ازش دل بکنم....

میخواستم بدونم آیا برنامه ی وجود داره در اوپن سوسه که بتونه برام کار این پلیر قدرتمند رو انجام بده یا نه؟

میشه گفت توی لینوکس mplayer بهترینه.
smplayer هم بهترین پوسته برا mplayer هست.
بعد، vlc هم بد نیست، البته mplayer (خصوصا در زمینه تصویر) فوق العاده بهتره.

پ.ن:
یعنی از km دیگه بهتر ندیدی؟!!!:n04:
توی ویندوز k-lite رو نصب کن بعد با mpc یه فیلم bluray رو ببین بعد با km مقایسه کن.

S0R3N4
01-06-2013, 21:25
دقیقا کارم همینه!!
این کار رو هم میگی کردم...
ولی خوبیه KM-Player علاوه بر تنظیمات بی نهایت عالیش اینه که از Decoder درست درمون استفاده کنم؛اوضاعش عالی میشه...!!
هر پلیری بگی رو با این پلیر مقایسه کردم...
خداییش با هیچ کدوم اینقدر راحت نبودم(یکی از اون دلایل تنظیمات فوق العاده ای که به کاربر میده هست)

این پلیری که شما نام بردی؛از نظر کیفیت برابری میکنه با KM ؟
تنظیمات و امکاناتی که به کاربر میده چطوره؟

از VLC متنفرم!!

thelastblack
02-06-2013, 00:25
دقیقا کارم همینه!!
این کار رو هم میگی کردم...
ولی خوبیه KM-Player علاوه بر تنظیمات بی نهایت عالیش اینه که از Decoder درست درمون استفاده کنم؛اوضاعش عالی میشه...!!
هر پلیری بگی رو با این پلیر مقایسه کردم...
خداییش با هیچ کدوم اینقدر راحت نبودم(یکی از اون دلایل تنظیمات فوق العاده ای که به کاربر میده هست)

این پلیری که شما نام بردی؛از نظر کیفیت برابری میکنه با KM ؟
تنظیمات و امکاناتی که به کاربر میده چطوره؟

از VLC متنفرم!!

mplayer عالیه. اگه gnome داری Gnome Mplayer رو نصب کن و اگه kde داری smplayer . اینا خیلی خوبن.
من خودم vlc هم دارم اینا رو هم دارم. کم پیش میاد mplayer نتونه پخش کنه و vlc‌ بتونه. داشتن هردوتاش خیلی بهتره.

S0R3N4
02-06-2013, 00:42
مرسی
ولی واسه من فقط پخش کردن ملاک نیس!!
آیا رندر فایل های HD با فرمت MKV یا MP4 با بهترین کیفیت ممکن صورت میگیره در این برنامه ها یا نه؟؟!
تنظیمات و امکاناتی که به کاربر میده در چه حده؟!

spirit's
15-06-2013, 22:51
سلام میشه در مورد نصب اپن زوزه روی یه پارتیشن کنار وین 8 توضیح بدین چطور این کار رو بکنم؟

Thor God
16-06-2013, 00:58
دوست عزیز اگه یه سرچ میکردید میتونستید چیزهای خوبی به دست بیارید

برای نصب اپن سوزه ابتدا یه مقدار رو از هارد جدا کنید بعد کامپوتر رو رستارت کنید و تو بایوس بوت رو قرار بدید روی سی دی.
سی دی رو بزار تو دستگاه. بعد ری استارت کن و مراحل نصب رو برو جلو تا برسی به پارتیشن بندی
دو تا پارتیشن بساز با فرمت ex4 و یکی رو بزار روت (/) و یکی رو هم /home
یه مقدار کم مثلا ۲۰۰ مگ هم برای /boot و فکر نمی کنم نیازی هم به سواپ باشه( رم کامپیوترت چنده ؟)

میتونی سرچ کنی و توضیح کامل پیدا کنی

spirit's
16-06-2013, 07:22
دوست عزیز اگه یه سرچ میکردید میتونستید چیزهای خوبی به دست بیارید

برای نصب اپن سوزه ابتدا یه مقدار رو از هارد جدا کنید بعد کامپوتر رو رستارت کنید و تو بایوس بوت رو قرار بدید روی سی دی.
سی دی رو بزار تو دستگاه. بعد ری استارت کن و مراحل نصب رو برو جلو تا برسی به پارتیشن بندی
دو تا پارتیشن بساز با فرمت ex4 و یکی رو بزار روت (/) و یکی رو هم /home
یه مقدار کم مثلا ۲۰۰ مگ هم برای /boot و فکر نمی کنم نیازی هم به سواپ باشه( رم کامپیوترت چنده ؟)

میتونی سرچ کنی و توضیح کامل پیدا کنی
ممنونم جواب دادین
رمم 4 گیگ
من تاحالا پارتیشن اختصاص داده رو جدا نکردم میترسیدم بزنم پاکش بکنم
برا همین میخوام بدونم میشه بصورت مسالمت امیز کنار وین نصبید
رو لب تاپم دوتا پارتیشن درست کرده بودم یکی که وین روش نصبه حدود 30 گیگ خالی دارم و درایو دومم که حدود 150 گیگ خالیه

Thor God
16-06-2013, 13:38
ممنونم جواب دادین
رمم 4 گیگ
من تاحالا پارتیشن اختصاص داده رو جدا نکردم میترسیدم بزنم پاکش بکنم
برا همین میخوام بدونم میشه بصورت مسالمت امیز کنار وین نصبید
رو لب تاپم دوتا پارتیشن درست کرده بودم یکی که وین روش نصبه حدود 30 گیگ خالی دارم و درایو دومم که حدود 150 گیگ خالیه

خواهش می کنم
خب پس بهتره که 4 گیگ هم سواپ جدا کنید. ( البته خیلی ها می گن سواپ باید دو برابر رم باشه اما من همچین فکری ندارم )
بله لینوکس رو راحت میتونید کناره ویندوز نصب کنید اما بر عکس این قضیه نمی شه. یعنی ویندوز رو نمیتونید کناره لینوکس نصب کنید. چون بوت لینوکس یا همون گراب از بین میره.

شما دو تا راه پیش رو دارید. اولی اینه که لینوکس رو کناره ویندوز نصب کنید و دومی اینکه لینوکس رو داخل ویندوز به وسیله نرم افزار VMware بوت کنید. فکر می کنم تازه کار باشید به همین دلیل من راه دوم رو پیشنهاد میدم تا شما با نحوه نصب آشنا باشید. تو روش دوم هم احتمال پاک شدن اطلاعات وجود نداره

اگه میخواید کناره ویندوز و در یک درایو مجزا نصب کنید ابتدا به منوی استارت برید و روی گزینه computer راست کلیک و گزینه manage رو انتخاب کنید. به منوی disk management برید و درایوی رو که میخواید ازش مقداری پاک بشه رو انتخاب و روش راست کلیک کنید و گزینه shrink volume رو بزنید و مقداری که میخواید پاک بشه رو وارد کنید و اوکی کنید
پس از چند ثانیه اون مقداری که وارد کردید از درایو اصلی پاک میشه بدون اینکه اطلاعاتتون از بین بره ( در واقع شیر کردید) حالا ریستارت کنید و بوت رو بزارید رو دی وی دی ( اگه لینوکس رو تو فلش ریختی بوت رو بزار رو فلش مموری ) حالا f10 بزن و ذخیره کن و سیستم ریستارت میشه

حالا برو به قسمت نصب لینوکس یه سری قسمت ها هست مثله اسم و تاریخ و کشور و رمز عبور و ... که نیاز به توضیح نداره اما نکته ای که هست قسمت پارتیشن بندیه که باید قسمت پارتیشن بندی دستی انتخاب کنید و اون مقداری که تو ویندوز جدا کردید رو چند قسمت کنید اول یک درایو به اسم روت ( / ) با حجم 8 گیگ و یک درایو هوم(/home ) که اگر هم نساختی اشکال نداره و یک درایو بوت( /boot) با حجم 400 مگ و یک درایو سواپ (linux sewap ) با حجم 4 گیگ

پیشنهاد میدم این کتاب رو دانلود کنی و بخونی:
p30talk.ir/styles/linux1.pdf
کاملا آموزش داده.
حجم فایل هم 14 و نیم مگابایته. از نصب تا یادگیری محیط اپن سوزه رو توضیح داده

spirit's
16-06-2013, 15:21
خواهش می کنم
خب پس بهتره که 4 گیگ هم سواپ جدا کنید. ( البته خیلی ها می گن سواپ باید دو برابر رم باشه اما من همچین فکری ندارم )
بله لینوکس رو راحت میتونید کناره ویندوز نصب کنید اما بر عکس این قضیه نمی شه. یعنی ویندوز رو نمیتونید کناره لینوکس نصب کنید. چون بوت لینوکس یا همون گراب از بین میره.

شما دو تا راه پیش رو دارید. اولی اینه که لینوکس رو کناره ویندوز نصب کنید و دومی اینکه لینوکس رو داخل ویندوز به وسیله نرم افزار VMware بوت کنید. فکر می کنم تازه کار باشید به همین دلیل من راه دوم رو پیشنهاد میدم تا شما با نحوه نصب آشنا باشید. تو روش دوم هم احتمال پاک شدن اطلاعات وجود نداره

اگه میخواید کناره ویندوز و در یک درایو مجزا نصب کنید ابتدا به منوی استارت برید و روی گزینه computer راست کلیک و گزینه manage رو انتخاب کنید. به منوی disk management برید و درایوی رو که میخواید ازش مقداری پاک بشه رو انتخاب و روش راست کلیک کنید و گزینه shrink volume رو بزنید و مقداری که میخواید پاک بشه رو وارد کنید و اوکی کنید
پس از چند ثانیه اون مقداری که وارد کردید از درایو اصلی پاک میشه بدون اینکه اطلاعاتتون از بین بره ( در واقع شیر کردید) حالا ریستارت کنید و بوت رو بزارید رو دی وی دی ( اگه لینوکس رو تو فلش ریختی بوت رو بزار رو فلش مموری ) حالا f10 بزن و ذخیره کن و سیستم ریستارت میشه

حالا برو به قسمت نصب لینوکس یه سری قسمت ها هست مثله اسم و تاریخ و کشور و رمز عبور و ... که نیاز به توضیح نداره اما نکته ای که هست قسمت پارتیشن بندیه که باید قسمت پارتیشن بندی دستی انتخاب کنید و اون مقداری که تو ویندوز جدا کردید رو چند قسمت کنید اول یک درایو به اسم روت ( / ) با حجم 8 گیگ و یک درایو هوم(/home ) که اگر هم نساختی اشکال نداره و یک درایو بوت( /boot) با حجم 400 مگ و یک درایو سواپ (linux sewap ) با حجم 4 گیگ

پیشنهاد میدم این کتاب رو دانلود کنی و بخونی:
p30talk.ir/styles/linux1.pdf
کاملا آموزش داده.
حجم فایل هم 14 و نیم مگابایته. از نصب تا یادگیری محیط اپن سوزه رو توضیح داده
بابا دمت گرم
این
shrink volume پس فضا خالی برمیداره
فزق نمی کنه از کدوم پارتیشن باشه؟و اینکه به اطلاعات روش صدمه بزنه (چون میخوام 30 گیگ ازپارتیشن دومم بردارم و بهش اختصاص بدم)
این لینک که برای کتاب گذاشتی کار نکرد
این پارتیشن روت و سواپ و بوت و هوم اینا رو موقع نصب خودش مثل وین نشون میده تا اعمال کنیم یا متفاوته؟
ولی بازم ممنونم که راهنمای میکنین
آره تازه کارم دوهفته ای تو نت کلی گشتم یکم به اطلاعاتم اضافه کردم نسخه اپن سوزه 12.3 که 4 گیگ خورده بود دان کردم و نسخه یک گیگ لایوش KDE و همین طور نسخه یک گیگ ابونتو 13.04

Thor God
16-06-2013, 23:08
ببخشید اسم فایل رو جابه جا نوشتم :n02: در اصل opensuse.pdf بود که اشتباه نوشتم Linux1.pdf

این لینک درست : p30talk.ir/styles/opensuse.pdf

آره shrink volume از مقدار درایو کم می کنه اما چیزی پاک نمی کنه البته شنیدم بعضی وقتا مشکل ایجاد می کنه اما به شخصه چند بار که این کار رو انجام دادم مشکلی ندیدم. البته مطمئن باش، مقداری که از درایو کم می کنی به همون اندازه فضای خالی داشته باشه ( چی گفتم ؟! )

پارتیشن روت و هوم و سواپ رو هم نشون میده

من خودمم تو لینوکس زیاد حرفه این نیستم. نصب اپن سوزه هم آسونه. خودت که یه کم وارد بشی ( به مباحث لینوکس ) میفهمی ، توضیع هایی هست مثله آرچ لینوکس که نصبش سرطانه ...
این کتاب عمده سوالات رو رفع می کنه پس پیشنهاد میدم اول بخونیش بعدا اگه باز هم سوالی موند ( که اطمینان دارم نمیمونه ) این پست رو رپلی کن

spirit's
17-06-2013, 07:40
ببخشید اسم فایل رو جابه جا نوشتم :n02: در اصل opensuse.pdf بود که اشتباه نوشتم Linux1.pdf

این لینک درست : p30talk.ir/styles/opensuse.pdf

آره shrink volume از مقدار درایو کم می کنه اما چیزی پاک نمی کنه البته شنیدم بعضی وقتا مشکل ایجاد می کنه اما به شخصه چند بار که این کار رو انجام دادم مشکلی ندیدم. البته مطمئن باش، مقداری که از درایو کم می کنی به همون اندازه فضای خالی داشته باشه ( چی گفتم ؟! )

پارتیشن روت و هوم و سواپ رو هم نشون میده

من خودمم تو لینوکس زیاد حرفه این نیستم. نصب اپن سوزه هم آسونه. خودت که یه کم وارد بشی ( به مباحث لینوکس ) میفهمی ، توضیع هایی هست مثله آرچ لینوکس که نصبش سرطانه ...
این کتاب عمده سوالات رو رفع می کنه پس پیشنهاد میدم اول بخونیش بعدا اگه باز هم سوالی موند ( که اطمینان دارم نمیمونه ) این پست رو رپلی کن
ممنونم
پس منظور اینه که کل فضا خالی کش نرم:n06:
من باز با این لینک که گذاشتی مشکل دارم اصلا باز نمیشه

Thor God
17-06-2013, 17:33
پس منظور اینه که کل فضا خالی کش نرم:n06:

متوجه منظورت نمی شم! یعنی چی ؟
همین کارهایی رو که گفتم انجام بده بودن مشکل میتونی یک درایو جدید بسازی.

با چه مرورگری باز کردی ؟
نه دیگه این یکی مشکل نداره! شما لینک رو که باز کنی فایرفاکس یه صفحه باز می کنه مثله آدوب ریدر و این کتاب رو که کامل دانلود کرد ( وسط صفحه یک مستطیل میاد که باید پر بشه) بعد میتونی سیوش بکنی اگر هم همچین چیزی برات نیومد دانلود منیجر خودت رو باز کن و به صورت دستی لینک رو وارد کن و بعد از پیدا کردن میتونی دانلود کنی. خالی از لطف نیست که بگم در نرم افزار اینترنت دانلود منیجر گوشه ی بالا سمت چپ گزینه Add URL بزن و لینک دانلود رو وارد کن و اوکی ... .
اکه باز هم نتونستی دانلود کنی از این لینک استفاده کن که برات فشرده کردم : p30talk.ir/styles/opensuse.zip

spirit's
17-06-2013, 17:54
متوجه منظورت نمی شم! یعنی چی ؟
همین کارهایی رو که گفتم انجام بده بودن مشکل میتونی یک درایو جدید بسازی.

با چه مرورگری باز کردی ؟
نه دیگه این یکی مشکل نداره! شما لینک رو که باز کنی فایرفاکس یه صفحه باز می کنه مثله آدوب ریدر و این کتاب رو که کامل دانلود کرد ( وسط صفحه یک مستطیل میاد که باید پر بشه) بعد میتونی سیوش بکنی اگر هم همچین چیزی برات نیومد دانلود منیجر خودت رو باز کن و به صورت دستی لینک رو وارد کن و بعد از پیدا کردن میتونی دانلود کنی. خالی از لطف نیست که بگم در نرم افزار اینترنت دانلود منیجر گوشه ی بالا سمت چپ گزینه Add URL بزن و لینک دانلود رو وارد کن و اوکی ... .
اکه باز هم نتونستی دانلود کنی از این لینک استفاده کن که برات فشرده کردم : p30talk.ir/styles/opensuse.zip

یعنی اگه فضای درایوی 150 گیگش خالی بوده همه رو بر ندارم
من با کروم
الان داره دان میشه
ممنونم

Thor God
17-06-2013, 18:14
خب وقتی که یک درایو دارید به اندازه 150 گیگ و همش رو میخواید به لینوکس اختصاص بدید دیگه چه کاریه که این همه سختی بکشید ؟ به قسمت نصب اپن سوزه برید و این درایو رو پاک کنید ( چون فرمتش ntfs هست و با لینوکس همخونی نداره ) و به فرمت ext4 یا ext3 تبدیلش کنید و یه مقداری هم به سواپ اختصاصی بدید و شروع به نصب کنید

اگر هم 150 گیگ از یک درایو خالی باشه (یعنی یک مقداری هم اطلاعات تو اون درایو باشه) باشه بسه به نیازتون یه مقدار رو بردارید من پیشنهاد میدم با مقدار های کم مثله 20 یا 30 گیگ شروع بکنید و بعدا در صورتی که با لینوکس،به اصطلاح حال کردید مقدار درایو ها رو با نرم افزار gparted افزایش بدید

خب پس دیدی مشکل نداره !

سوالی بود بفرمایید

S0R3N4
02-09-2013, 15:04
دوستان
ببخشید همچین سوال اببتدای رو جلوی اساتید مطرح میکنم؛
این اوپن سوسه رو میشه مثل ویندوز بدون دستور های خاص و با همون اینترنفیس خالی کار کرد باهاش یا همش باید در حال دستور نوشتن باشی در یه چیزی مثل Command Prompt ؟

thelastblack
02-09-2013, 15:28
خیلی به اینترنت نیاز نداره ولی اگه با لینوکس کار نکردی حتما باید روزی اول اینترنت کنار دستت باشه.

Sent from my Xperia Arc S using Tapatalk

Thor God
02-09-2013, 16:12
S0R3N4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) آره هم میشه به صورت متنی باشه و هم گرافیکی.
یه سر به گوگل بزن اپن سوزه رو که سرچ کنی میفهمی چه دسکتاپ زیبایی داره 50 برابر ویندوز زیباتره اما در ابتدا باید یه اینترنت داشته باشی تا بتونی لینوکس رو دستی کانفیگ کنی چند تا پکت نصب کنی تا بش فرمت های MP3 و ... رو اجرا کنی و چندین پکت دیگه برای کار های دیگه.

اگر میخوای فقط از محیط خط فرمان استفاده کنی دبیان نصب کن.

موفق باشی.

mohammad_203
03-04-2014, 23:13
سلام دوستان
از کسانی که قبلا در این تاپیک فعالیت داشتند ، چه تعدادی هنوز از این سیستم عامل استفاده می کنند .هوس کردم دوباره نصب کنمش.میخوام برم از سایتش دانلود کنم.به نظرتون کدوم نسحه رو بگیرم؟
و اینکه میشه جایگزین ویندوز کرد؟ کسایی که طولانی مدت استفاده کردند الان راضی هستند؟!

kases
03-04-2014, 23:42
سلام دوستان
از کسانی که قبلا در این تاپیک فعالیت داشتند ، چه تعدادی هنوز از این سیستم عامل استفاده می کنند .هوس کردم دوباره نصب کنمش.میخوام برم از سایتش دانلود کنم.به نظرتون کدوم نسحه رو بگیرم؟
و اینکه میشه جایگزین ویندوز کرد؟ کسایی که طولانی مدت استفاده کردند الان راضی هستند؟!

سلام

من پیشنهاد میکنم نصب کنید

بسیار پایدار و زیبا هست یه مدت رو سیستم داشتم بسیار عالی بود با محیط kde

اگه با برنامه های لینوکس کنار بیای بله میتونی استفاده کنی

noorhd
17-08-2015, 09:44
سلام
من میخوام IMS رو روی لینوکس اوبونتو پیاده سازی کنم ولی نمیدونم توی چه بخشی سوالاتم را بپرسم و از کی بپرسم
کسی هست کمکم کنه؟

ita342
23-07-2016, 18:43
با سلام؛
یه راهنمای نصب و فارسی سازی لینوکس OpenSuse دارم براتون میزارم
امیدوارم بدردتون بخوره....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]آموزش تصویری نصب لینوکس OpenSuse و فارسی سازی.pdf.html

szh_1367
22-08-2016, 19:26
اخرین نسخه اوپن سوسه چنده ؟

سیستم مورد نیاز چقدر هست ؟

سی دی رایتر ندارم اگر از فلش استفاده کنم باید بوتیبل بشه ؟

ArashMiniStar
23-08-2016, 23:23
اخرین نسخه اوپن سوسه چنده ؟

سیستم مورد نیاز چقدر هست ؟

سی دی رایتر ندارم اگر از فلش استفاده کنم باید بوتیبل بشه ؟
بله از نرم افزار unetbootin یا rufus برای رایت ایمیج توزیع (iso) بر روی فلش استفاده کنید
اخرین نسخه هم 42.2 هست
Pentium* 4 1.6 GHz or higher processor (Pentium 4 2.4 GHz or higher or any AMD64 or Intel64 processor recommended)Main memory: 1 GB physical RAM (2 GB recommended)Hard disk: 3 GB available disk space for a minimal install, 5 GB available for a graphical desktop (more recommended)Sound and graphics cards: supports most modern sound and graphics cards, 800 x 600 display resolution (1024 x 768 or higher recommended)

Sent from my C6903 using Tapatalk

Public Enemy
25-08-2016, 17:17
آخرین نسخه ی پایدار leap 42.1 هستش. 42.2 همچنان تحت توسعه هست و در ماه نوامبر عرضه ی عمومی میشه. (فعلا نسخه ی Alpha 3 هستش)

برای نصب توزیع های لینوکس هم unetbootin راه آنچنان مناسبی نیست و اکثرا توصیه نمی کنند. همون rufus انتخاب بسیار بهتری هستش

HanaroseSophialili
15-06-2021, 12:32
من open suse 42.1 دارم روی سیستمم، برای اتصال به وی پی ان دانشگاه مشکل دارم. کسی هست بتونه منو راهنمایی کنه؟

HanaroseSophialili
15-06-2021, 12:38
من open suse 42.1 دارم روی سیستمم، برای اتصال به وی پی ان دانشگاه مشکل دارم. کسی هست بتونه منو راهنمایی کنه؟

koorosh203
12-07-2021, 12:04
با سلام
من یه مشکلی با usb دارم
موقع لود شدن سیستم حتما باید یه فلش مموری وصل باشه، درغیر این صورت وارد محیط گرافیکی نمیشه
چجوری می تونم این مورد رو اصلاح کنم؟