PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : openSUSE

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7

Bayazee
07-09-2006, 21:54
md5 روشی برای ایجاد یک رشته منحصر بفرد و غیر قایل بازگشت از یک متن هستش ! در این روش هر متن ورودی به یک رشته ۳۲ حرفی تبدیل می شه . اگر حتی یک حرف یا بیت رشته ورودی عوض بشه نتیجه بکل متفاوت خواهد بود ! از این روش برای تست صحت فایل ها انتقالی استفاده می شه ! یعنی کسی که فایل رو برای دانلود گذاشته یه checksum از اون رو هم میزاره بعد از دانلود می تونی با دستور md5sum دوباره checksum رو بدست بیاری اگر با checksum اصلی یکی بود یعنی فایل درسته ! این روش برای تست امنیتی هم کاربرد داره ! یعنی اطمینان از اینکه فایل ویروسی نشده ! تغییر حتی یک بیت فایل باعث می شه عدد دیگه ای تولید بشه ...

papiyoon
07-09-2006, 22:27
md5 روشی برای ایجاد یک رشته منحصر بفرد و غیر قایل بازگشت از یک متن هستش ! در این روش هر متن ورودی به یک رشته ۳۲ حرفی تبدیل می شه . اگر حتی یک حرف یا بیت رشته ورودی عوض بشه نتیجه بکل متفاوت خواهد بود ! از این روش برای تست صحت فایل ها انتقالی استفاده می شه ! یعنی کسی که فایل رو برای دانلود گذاشته یه checksum از اون رو هم میزاره بعد از دانلود می تونی با دستور md5sum دوباره checksum رو بدست بیاری اگر با checksum اصلی یکی بود یعنی فایل درسته ! این روش برای تست امنیتی هم کاربرد داره ! یعنی اطمینان از اینکه فایل ویروسی نشده ! تغییر حتی یک بیت فایل باعث می شه عدد دیگه ای تولید بشه ...
ممنون
حالا من بعد از دانلود چطوری چک کنم که فایلی که دانلود کردم کامل دانلود شده یا نه ؟
و در ضمن اون checksum رو از کجا بیارم ؟

Bayazee
07-09-2006, 22:37
این موضوع زیاد به این تاپیک ربط نداره !
کاش یه تاپیک جدا می بود !
خوب اول ببینید فایلی رو که دارید دانلود می کنید چکسام داره یا نه ! در بعضی از سایت ها کنار لینک دانلود یا در همان مسیر فایل می تونید پیداش کنید ! اگر نیود باید از روش دیگری پیدا کنید یا بیخیال بشید !
روش دیگه این می تونه باشه از کسه دیگه که بدرستی و از همان منبع دانلود کرده بپرسید
سپس با دستور md5sum اول چکسام مربوط به فایلی رو که دانلود کردید رو بدست بیارید ! و این دورو باهم مقایسه کنید

papiyoon
07-09-2006, 22:41
این موضوع زیاد به این تاپیک ربط نداره !
کاش یه تاپیک جدا می بود !
خوب اول ببینید فایلی رو که دارید دانلود می کنید چکسام داره یا نه ! در بعضی از سایت ها کنار لینک دانلود یا در همان مسیر فایل می تونید پیداش کنید ! اگر نیود باید از روش دیگری پیدا کنید یا بیخیال بشید !
روش دیگه این می تونه باشه از کسه دیگه که بدرستی و از همان منبع دانلود کرده بپرسید
سپس با دستور md5sum اول چکسام مربوط به فایلی رو که دانلود کردید رو بدست بیارید ! و این دورو باهم مقایسه کنید
من که اینجا checksum نمیبینم :sad:

Bayazee
07-09-2006, 23:08
چه فایلی هست ؟
لینک بده ...

papiyoon
08-09-2006, 00:16
چه فایلی هست ؟
لینک بده ...
چند تا پست بالاتر لینک دادم
تورنت هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Bayazee
08-09-2006, 02:11
خوب تورنت که معلوم نمی شه !!
به سایت رسمی سوسه برو اونجا همین فایل رو پیدا کن ! حتما checksum خواهد داست ! اما ممکنهchecksum ایندو یکی نباشه !!!
چون موقع رایت با نرم افزار های مختلف می تونه روش تاثیر بذاره !!

papiyoon
08-09-2006, 09:47
خوب تورنت که معلوم نمی شه !!
به سایت رسمی سوسه برو اونجا همین فایل رو پیدا کن ! حتما checksum خواهد داست ! اما ممکنهchecksum ایندو یکی نباشه !!!
چون موقع رایت با نرم افزار های مختلف می تونه روش تاثیر بذاره !!
مگه opensuse.org سایت رسمی سوزه نیست ؟
خب این تورنت هم مال همین سایت هست دیگه

Bayazee
08-09-2006, 17:21
سلام
خوب باشه ! تو بخش دانلود این سایت باید دنبال این رشته باشی ! از شبکه بیت تورنت هم شاید بشه رشته چکسام رو پیدا کرد که من اطلاعی ندارم ...

papiyoon
09-09-2006, 01:19
اقا دانلود من تموم شد و سوزه 10.1 رو نصب کردم
چقدر عالی تر شده نسبت به نسخه 9.3
یه مشکلی هست
من با adsl کانکت میشم به اینترنت
حالا تو سوزه تنظیمات adsl رو روی کارت شبکه انجام دادم اما خود کانکشن رو که روش کلیک کنم و کانکت بشم پیدا نمیکنم
یادمه تو سوزه 9.3 کانکشن شکل یه دو شاخه برق بود که میومد تو task bar و روش کلیک میکردی کانکت میشد
ولی تو سوزه 10.1 پیداش نمیکنم
ممنون میشم راهنمایی کنید

m a j r i x
10-09-2006, 22:39
سلام
درباره چگونه چک کردن md5 هم میتونید از checksum و هم از YaST استفاده کنید
YaST/software/media check
خوشحالم دانلود موفقی داشتی :biggrin: کدومو دانلود کردی non-sos یا oss ؟

m a j r i x
10-09-2006, 23:09
در مورد ADSL فرقی نکرده
فقط تنها فرقی که کرده اینه که سرویس smpppd بصورت پیش فرض فعال نیست برای فعال کردنش قبلا توضییح داده شده
راستی در موقع نصب ازت درباره dsl connection سوال نکرد ؟
در مورد اون دو شاخه برق فکر کنم منظورت Kinternet هست که اگر اون نصب کردی خب باید نصبش کنی
موفق باشی

papiyoon
11-09-2006, 23:47
در مورد ADSL فرقی نکرده
فقط تنها فرقی که کرده اینه که سرویس smpppd بصورت پیش فرض فعال نیست برای فعال کردنش قبلا توضییح داده شده
راستی در موقع نصب ازت درباره dsl connection سوال نکرد ؟
در مورد اون دو شاخه برق فکر کنم منظورت Kinternet هست که اگر اون نصب کردی خب باید نصبش کنی
موفق باشی
non-oss رو دانلود کردم
در مورد dsl connection هم سوالی نکرد
میشه خواهش کنم فعال کردن smpppd رو دوباره توضیح بدید ؟
با فعال کردن این میشه کانکت شد دیگه درسته ؟

m a j r i x
12-09-2006, 18:46
سلام
اول از همه یه معذرت خواهی بخاطر راه‌اندازی سرویس smpppd چون برای راه‌اندازی dsl باید dhcp ران کرد
YaST/system/system service/Start DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) = enable
بعدش شما باید کارت شبکه رو تنظیم کنی
YaST/network devices/network card/user control/edit/general/Device Activation/At Boot Time
مورد بعدی برای دریافت ip از dhcp
YaST/network devices/network card/user control/edit/address/automatic address setup via DHCP
مرحله بعد تعریف isp شما برای dsl
YaST/network devices/dsl

papiyoon
12-09-2006, 20:18
سلام
اول از همه یه معذرت خواهی بخاطر راه‌اندازی سرویس smpppd چون برای راه‌اندازی dsl باید dhcp ران کرد
YaST/system/system service/Start DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) = enable
بعدش شما باید کارت شبکه رو تنظیم کنی
YaST/network devices/network card/user control/edit/general/Device Activation/At Boot Time
مورد بعدی برای دریافت ip از dhcp
YaST/network devices/network card/user control/edit/address/automatic address setup via DHCP
مرحله بعد تعریف isp شما برای dsl
YaST/network devices/dsl
چه طولانی شده
یادمه تو سوزه 9.3 فقط isp رو برای dsl تنظیم کردم و بعد کانکت شدم
در هر حال ممنون امتحان میکنم ببینم چی میشه
راستی یه چیز دیگه
ویندوز رو دوباره نصب کردم وقتی خواستم boot loader رو repair کنم وسطای کار error میده و میره بیرون
به نظر شما مشکل از دانلود منه ؟ یا جای دیگه ؟

m a j r i x
12-09-2006, 23:46
ویندوز رو دوباره نصب کردم وقتی خواستم boot loader رو repair کنم وسطای کار error میده و میره بیرون
به نظر شما مشکل از دانلود منه ؟ یا جای دیگه ؟
این باگ مربوط به کرنل 2.6.16 هست من هم خواستم بعد از نصب پارسیکس دوباره گراب زوزه رو برگردونم به این مشکل برخوردم

papiyoon
12-09-2006, 23:51
این باگ مربوط به کرنل 2.6.16 هست من هم خواستم بعد از نصب پارسیکس دوباره گراب زوزه رو برگردونم به این مشکل برخوردم
ممنون
حالا باید چه کارش کرد ؟
ورژن کرنل رو باید آپدیت کرد ؟
در مورد DHCP هم به مشکل برخوردم
اول که رفتم enable کنم دیدم نیست بعد از program managmanet نصبش کردم بعد دیدم enable نمیشه و error میده program is not configured
مورد دوم و سوم و چهارم انجام شده فقط DHCP server فعال نمیشه
چه کارش کنم ؟

m a j r i x
13-09-2006, 23:04
اول در مورد DHCP
اگر مراحل ذکر شده رو طی کردید و کارت شبکه شما شناخته شده باشه دیگه نباید مشکلی باشه
بار دیگه مراحل ذکر شده رو با دقت دنبال کنید
بخاطر همین پرسیدم که آیا موقع نصب درباره dsl connection سوال کرد یا نه ؟
دوم درباره گراب
چون یخورده طولانی میشه میذارم (خوابم گرفته) برای فردا با عرض معذرت

papiyoon
14-09-2006, 00:18
agha man movafagh shodam connect besham belakhare
alan ham to linux hastam vase hamin pinglish minevisam
ba nasbe kinternet moshkel hal shod va toonestam connect sham
vali ehsas mikonam sor@am nesbat be windows kamtare
tanzime khasi vase sor@ bayad anjam dad ya man eshtebah mikonam ?

ye soal dige inke chera to suse 10,1 zabane Farsi vujud nadare ?
man harchi ghesmate Languge ro to Yast gashtam Farsi ya Persian ro peyda nakardam
mishe Farsi type kard to in noskhe ya na ?
mamnoon

papiyoon
14-09-2006, 00:35
مشکل فارسی نویسی حل شد خوشبختانه

m a j r i x
14-09-2006, 07:23
به سلامتی adsl شما ران شد
مشکل گراب چی حل شد ؟

papiyoon
14-09-2006, 10:37
به سلامتی adsl شما ران شد
مشکل گراب چی حل شد ؟
نه متاسفانه اون مشکل هنوز هست

rootnt
14-09-2006, 13:00
این مشکلی که می گید در کرنل 2.6.16 هستش فقط در suse هست یا در همه توزیع ها؟
من وقتی کرنلم 2.6.16 بود یه مشکلی برای گراب پیش اومد ولی براحتی حل شد و هیچ اشکالی نگرفت

papiyoon
14-09-2006, 16:15
این مشکلی که می گید در کرنل 2.6.16 هستش فقط در suse هست یا در همه توزیع ها؟
من وقتی کرنلم 2.6.16 بود یه مشکلی برای گراب پیش اومد ولی براحتی حل شد و هیچ اشکالی نگرفت
من وقتی میخوام گراب رو ریپیر کنم وسطای کار ارور میده و میره بیرون

rootnt
14-09-2006, 16:52
با چی می خواهید این کار رو انجام بدید؟
livecd or suse install cd?

papiyoon
14-09-2006, 20:27
با چی می خواهید این کار رو انجام بدید؟
livecd or suse install cd?
نسخه DVD رو دانلود کردم
Suse Install DVD

rootnt
14-09-2006, 21:35
نه
منظورم اینه که livecd می خواهید گراب رو تعمیر کنید یا با خود suse DVD?
با suse من الان نمی تونم کمکتون کنم
ولی با هر livecd دیگری خواستید این کار رو انجام بدید بگید من روششو بگم

papiyoon
15-09-2006, 00:28
نه
منظورم اینه که livecd می خواهید گراب رو تعمیر کنید یا با خود suse DVD?
با suse من الان نمی تونم کمکتون کنم
ولی با هر livecd دیگری خواستید این کار رو انجام بدید بگید من روششو بگم
با خود suse DVD

m a j r i x
15-09-2006, 12:40
سلام
برای اجرای دوباره گراب زوزه در واقع باید بهش کلک زد
شما سیستم رو با DVD بوت کنید تا مراحل نصب طی بشه
وقتی به صفحه installation mode دکمه other انتخاب کنید
بعدش repair installed system انتخاب کنید
وقتی به صفحه اصلی رسیدی automatic repair انتخاب کن بعدش شما باید منتظر بمونی تا خطا بده و سیستم رو ریبوت کنید
چرا ؟
ما باید این مرحله طی کنیم تا سیستم همه پارتیشنهای /dev/hda رو چک کن برای چی چون وقتی شما سبستم رو بوت میکنید udev به چک نشدن پارتیشنها ایراد میگره
حالا مرحله بعدی
باز دوباره سیستم رو با DVD بوت کنید
مراحل نصب رو طی کنید تا به صفحه installation mode برسید
گزینه رو other انتخاب سپس boot installed system رو اجرا کنید
وقتی سیستم لود شد
با یوزر روت لاگین کنید
مسیر زیر رو طی کنید
YaST/system/boot loader
در اینجا میتونید یکبار دیگه گراب با خیال راحت نصب کنید
در ضمن میتونید در این مرحله بر روی گراب رمزنگاری کنید تا سیستم با live cd هک نشه
موفق باشی

papiyoon
16-09-2006, 10:02
سلام
برای اجرای دوباره گراب زوزه در واقع باید بهش کلک زد
شما سیستم رو با DVD بوت کنید تا مراحل نصب طی بشه
وقتی به صفحه installation mode دکمه other انتخاب کنید
بعدش repair installed system انتخاب کنید
وقتی به صفحه اصلی رسیدی automatic repair انتخاب کن بعدش شما باید منتظر بمونی تا خطا بده و سیستم رو ریبوت کنید
چرا ؟
ما باید این مرحله طی کنیم تا سیستم همه پارتیشنهای /dev/hda رو چک کن برای چی چون وقتی شما سبستم رو بوت میکنید udev به چک نشدن پارتیشنها ایراد میگره
حالا مرحله بعدی
باز دوباره سیستم رو با DVD بوت کنید
مراحل نصب رو طی کنید تا به صفحه installation mode برسید
گزینه رو other انتخاب سپس boot installed system رو اجرا کنید
وقتی سیستم لود شد
با یوزر روت لاگین کنید
مسیر زیر رو طی کنید
YaST/system/boot loader
در اینجا میتونید یکبار دیگه گراب با خیال راحت نصب کنید
در ضمن میتونید در این مرحله بر روی گراب رمزنگاری کنید تا سیستم با live cd هک نشه
موفق باشی
ممنونم
یه مشکل دیگه هم دارم اینه که نمیتونم از درایو های لینوکس چیزی رو تو درایو های ویندوز کپی کنم
چرا اینطوریه ؟

Bayazee
16-09-2006, 14:41
چون هنگام مانت فقط خواندنی مانت شده !
یا Ntfs هست و درایور Ntfs شما خاصیت نوشتن رو نداره !

rootnt
16-09-2006, 18:53
بستگی داره که مجوزهای دسترسی در فایل fstab چطوری تعریف شده باشند
حالا با superuser امتحان کنید ببینید می شه یا نه

m a j r i x
16-09-2006, 19:42
ممنونم
یه مشکل دیگه هم دارم اینه که نمیتونم از درایو های لینوکس چیزی رو تو درایو های ویندوز کپی کنم
چرا اینطوریه ؟
شما تمیتونی در پارتیشن ntfs اطلاعات ایجاد و یا پاک کنید فقط میتونید اطلاعات رو ببینید
ولی اگر پارتیشن fat دارید همه کار میتونید بکنید

Bayazee
16-09-2006, 21:00
سلام
جدیدا امکان نوشتن هم اضافه شده ! قبلا هم بود اما مشکلاتی رو داشت ! که ظاهرا حل شده :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rootnt
16-09-2006, 22:20
در کرنلهای 2.6.15-2.6.16و2.6.17 من دیدم که این قابلیت هستش
قدیمی ترش رو ندیدم

m a j r i x
16-09-2006, 23:38
درسته که یواش یواش میشه بروی پارتیشن ntfs میشه اطلاعات نوشت
ولی من منتظرم کی میشه از Reiser4FS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنم نگاهی به benchmark ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بیاندازید داره چه غوغایی میکنه
بیخیال این $Mبشید سیستم فایلی که هنوز permission درست حسابی نداره چگونه میتونه اینقدر مهم باشه و خیلی نواقص دیگه . . .

Bayazee
17-09-2006, 02:39
دقیقا ! من اصلا سیستم فایل عمو بیل استفاده نمی کنم !
ولی خوب بعضی وقتا لازم می شه !

papiyoon
22-09-2006, 23:20
شما تمیتونی در پارتیشن ntfs اطلاعات ایجاد و یا پاک کنید فقط میتونید اطلاعات رو ببینید
ولی اگر پارتیشن fat دارید همه کار میتونید بکنید
چه بد شانسی
من تازه هارم رو ntfs کرده بودم تا قبل از این همه درایو ها fat بود
پس هیچ راهی نداره نه ؟

Bayazee
23-09-2006, 00:05
سلام
جدیدا امکان نوشتن هم اضافه شده ! قبلا هم بود اما مشکلاتی رو داشت ! که ظاهرا حل شده :

درست تاپیک بعدیش راه حل اومده :happy:

papiyoon
23-09-2006, 10:34
درست تاپیک بعدیش راه حل اومده :happy:
باید با استفاده از اون برنامه این کارو کرد ؟

babaghori
24-09-2006, 10:27
با سلام خدمت همه دوستان و سروران گرامی من از شهر قم با شما در ارتباط هستم راستش تازه میخوام وارد دنیای لینوکس بشم و بعد از جستجوی بسیار فهمیدم سوزه مناسبترین راه شروع هستش منم با شرکت تکنو تاکس تماس گرفتم و میخوام سی دی های سوزه 10/1 رو بگیرم و نصب کنم بعد از نصب تازه میخوام سوالاتم رو شروع کنم میخواستم خواهش کنم منو تو جمع خودتون بپذیرین با تشکر بابا قوری

m a j r i x
24-09-2006, 15:31
سلام
خوشحالم که میخواهید به دنیای لینوکس وارد بشید
ولی بنظر من برای شروع بهتره با ناپیکس یا پارسیکس شروع کنید
بازهم اگر خواستید لینوکس نصب کنید از فایلها و اطلاعات مهم خودتون در کامپیوتر یک بک آپ بگیرد که اگر مشکلی از بابت پارتیشن بندی بوجود آمد نگران نشید
موفق باشید

babaghori
26-09-2006, 12:45
سلام دوست من ممنون از توجهت اما ميشه بگي راجع به اين دو تا لينوكس كجا ميتونم اطلاعات جامعي داشته باشم

m a j r i x
26-09-2006, 23:17
برای خرید از تکنوتاکس بگیر
برای دریافت اطلاعات خب معلومه اینترنت گوگل ویکی انجمن. . .

babaghori
27-09-2006, 10:14
ممنون من حواسم نبود حق با شماست من اصلا رفتم خود سايت پارسيكس و عضو شدم اما مطمئنا به سي دي دست پيدا نخواهم كرد چون شركت تكنو تاكس دي روز سي دي ها رو واسم فرستاده و ديگه به صر فه نيست وا سه يه سي دي اين همه هزينه پست و اين چيزا به گردنم بيافته كسي هم نيست كه در راستاي شعار لينوكس يعني اپن سورس سي دي رو به من بده خيلي خوب اماخواستم بگم اگه كسي از قم يا كرمانشاه اينجا هست و از لينوكس سر در مياره لطفا به من بگين با تشكر

babaghori
30-09-2006, 00:45
[با سلام به همه
اقا اینقدر به این صفحه کامپیوتر نگاه کردم تا چیزی از لینوکس سر در بیارم که چشام ضعیف شدن اینو جدی میگم
بالاخره سفارشم از شرکت تکنو تاکس رسید و من صاحب یه دی وی دی زوزه 10.1شدم
اما بار اول که نصبش کردم 14 گیگ بهش دادم خودش تقسیم بندیش کرئ منم کاری به پارتیشن بندیش نداشتم
اما متاسفانه یکی از پارتیشنهایی که خودش ساخته بود پر شد چون من همه پکیجها رو انتخاب کردم واسه همین تو اخرای نصب دچار ارور شدم
دوباره سعی ام رو کردم این بار خودم کمی دست کاری کردم
البته با نرم افزار مخصوص پارتیشن بندی اونم تو ویندوز و اون قسمتی که خود زوزه همه پکیج ها رو اون تو میریزه و نمیدونم اسمش چیه کمی از این طرف بهش جا دادم
راستی بگم که من پارتیشنم رو
reiser
انتخاب کردم اره اقا داشتم میگفتم بعد از این فن ابتکاری دوباره رفتم واسه نصب البته به شکل اپ دیت
بالاخره نصبش کردم واسم محیطش جالب بود اما طولی نکشید که باز اعصابم خورد شد واسم جالب بود که میتونم به درایوهای ویندوز مستقیم دسترسی داشته باشم اما
چه غم انگیز که نه سی دی رامم میخوند نه دی وی دی رامم نه فایلهای ام پی تری اجرا میشد نه فایلهای فلشم تازه نمیدونم ایا نرم افزاری هست که مثل
clone cd
بتونه ایمیجهامو بخونه یا نه چون همه نرم افزارها و فیلمهام تو ویندوز به صورت ایمیجه
جالبه حتی نرم افزار اموزشی لینوکسمم که به صورت دی وی دی هست اجرا نمیشد خلاصه هیچی هیچی
سی دی شماره 6 زوزه که پکیجهای زوزه توشه اومدم نصب کنم بلکه دردم دواشه که باز ارور داد که اون قسمت از پارتیشن زوزه که مخصوص پکیجه پر شده تازه هنوزم واسم سواله که من چطور میتونم این نرم افزارها رو نصب کنم و کدومش به چه دردی میخوره هز کی به زبون ساده بگه منو بنده خودش کرده
این پکیج ها چطور باید نصب شن لطفا به زبون ساده بگین. اتورانم که سی دی کار نمیکنه
اقا همه این درد سرها بود گفتم جهنم یه بار دیگه نصب میکنم!!!!
اومدم از اول نصب کنم این بار طبق اموزه های این سی دی اموزشی مرکز تحقیقات پارتیشن پیشفرض رو قبول نکردم ویه پارتیشن سفارشی ساختم همه 14 گیگ رو با
یه اس لش / تعیین کردم البته بازم به صورت همون پارتیشنی که گفتم چون این اقا مهندس تو سی دی مرکز تحقیقات میگه واسه کامپیوتر خونگی اون خوبه و رفتم واسه نصب همه چیز به خوبی انجام شد وارد محیط شدم و خوشحال اما باز چیزی نگذشت که اعصابم به شدت خورد شد
درایو های ویندوز مشخص بودن اما میخوام واردشون بشم ارور میده حالا قبلا خوب بود حد اقل میتونستم واردشون بشم
بد بختی دیگه اینکه به هیج وجه نمیتونم پکیجی نصب کنم چون ارور میده لا قل دفعه قبل فکر کنم یه چیزایی نصب شد مو قه ای که رو پکیجها کلیک کردم هر چند نفهمیدم چه اتفاقی افتاد و من موندمو یه لینوکس زیبای به درد نخور اقا خواهش میکنم التماس مسکنم با زبون ساده راهنماییم کنین
دارم دیونه میشم ایا باید بازم از اول نصبش کنم این دستوراتی که تو ران میدن چیه که ارورها از بین میره اصلا ران زوزه 10.1 کدومه
تازه اگه مشکل ورود به درایو های ویندوز حل بشه و مشکل خوندن ایمیجهام با یه نرم افزاری شبیه کلون همینطور مشکل فایلهای ام پی تری و فایلهای فلش و فایلهای تصویری مخصوصا با فرمت مدیا مشکل اتوران سی دی ها حل بشه و من بتونم سی دی ها و دی وی دی هامو اجرا کنم و ......
میمونه مشکل اینترنت و تنضیمات مودمو بعدش مسنجرو و..........وای دارم میترکم
اوه راستی یه مشکل بزرگ من تعداد زیادی فایل با نرم افزار افیس ویندوز ذخیره کردم کلی مطلب مخصوصا راجه به لینوکس اما افیس لينوکس فونتهاشو نمیخونه هر چند مو قه نصب زوزه زبان فارسی رو انتخاب کردم و کلمه کلمه ای هم مشخص بوذ اما این افیس ها اجرا نمیشن
کمک کنین

Bayazee
30-09-2006, 03:12
سلام
با عرض تبريك هيچكدوم از اينايي كه گفتي دردسر نيست !! و مشكل يا از تغييراتي بوده كه دادي يا از نبوده يك چيزي ! ئس لينوكس مقصر نيست ! به اندازي كه بهش امكانات بدي برات كار مي كنه ...
در مورد همه كارايي كه گفتي مثل ئخش فايل صوتي ، شناختن سي دي و ... همه بايد بستر سازي بشه ! اگر نرم افزار خاصي نياز بود نصب بشه و ...
اگر مشكلي در نصب ئيش اومده پيشنهادم اينه همه ئارتيشن هاو پاك كن و دوباره نصب كن . هيچ تغييري هم در اندازه يا محل ئارتيشن ها نبايد بدي ! چون سيستم فايلت خراب مي شه . بعد از يه جايي شروع كن ! انجمن رو بخون اكثر مشكلاتت قبلا مطرح و مفصلا روش بحث شده . بازم مشكلي بود اينجا مطرح كن (يكي يكي ..)
با تشكر و آرزوي موفقيت

m a j r i x
30-09-2006, 17:04
سلام
یه چندتا مطلب هست . . . .
۱- اگر شما یک نصب فول و کامل داشته باشید و همه بسته هارو نصب کنید یک چیزی کمتر از ۸ گیگ میشه
۲- برای انتخاب بسته شما بسته‌ های انتخاب کن برای شما مفید باشه من خودم mysql apache و . . . خیلی از بسته ها دیگه نصب نکردم
۳- اگر شما از DVD تکنوتاکس استفاده میکنید بسته‌های CD شش در اون نیست بخاطر کپی رایت
۴-بقیه سوال های شما در همین تاپیک هست و بهش جواب داده شده قبلش یک مرور بکنید
۵- صبور باشید و به دنبال حل مسئله باشید اگر به لینوکس علاقه مندید
۶- بازهم اگر سوالی بود در خدمتیم
موفق باشید

babaghori
01-10-2006, 01:34
[سلام اقاي bayazeeمیتونم باهاتون صحبت کنم

babaghori
01-10-2006, 01:34
اخه میبینم ان هستین

babaghori
01-10-2006, 02:07
[سلام به همه اقا من اين همه مظلب راجع به مودم نصب كردن گفتين اما چيزي نفهميدم من الان زوزه10.1 دارم و ميخوام به اينترنت نصب شم مودم من intel(r)536epهستش من يه ژكيجم از همينجا لينكشو ديدم و با همين اسم مودم دانلود كردم نصبشم كردم اما باز اتفاقي نيفتاد لطفا حوصله به خرج بدين و واسه من مبتدي كامل و قدم به قدم بگين چيكار كنم اگرم قبلا بحث شده لطفا لينك مستقيمشو بدين ممنونم

babaghori
02-10-2006, 15:17
[يعني كسي نبود منو راهنمايي كنه؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

m a j r i x
02-10-2006, 16:57
سلام
پست شماره ۱۵۸ در تاپیک مودم رو لطفا نگاه بکنید

alireza_sh
03-10-2006, 17:53
با سلام
مشكل موس را با option كارت گرافيك حل كردم.الان رنگ را فقط با 16 بيت نشون ميده.و با 24 بيت كار نميكنه.ضمنا رزولوشين هر كاري ميكنم عوض نميشه.جالبه فايلهاي mp3 mpg را هم اجرا نمكنه.
مشخصات سيستم:
VGA=GEFORCE 6600GT
MB=GIGA 8I915P DUO PRO
CPU=3MHz 530J

m a j r i x
03-10-2006, 23:30
سلام
خوشحالم مشکل موس و کارت گرافیک حل شد
در مورد رنگ وقتی که شما داری با SaX2 کارت گرافیک تنظیم میکنی یکی از گزینه تنظیم بیت رنگ هست در مورد روزلوشن باید مطمئن باشی مانیتور ساپورت میکنه ؟ اگر آره گزینه change انتخاب کن بعدش display size تنظیم کن

m a j r i x
03-10-2006, 23:33
جالبه فايلهاي mp3 mpg را هم اجرا نمكنه
باشه در این مورد هم توضییح میدم میشه فعال کرد

alireza_sh
04-10-2006, 17:36
majrix ممنونم

alireza_sh
04-10-2006, 17:42
متاسفانه وقتي عمق رنگ را روي 24 بيت تنظيم ميكنم تصوير نشان داده نميشه.ضمنا مانيتور هم درست شناسايي شده.

alireza_sh
04-10-2006, 17:45
لطفا در مورد نصب درايور كارت گرافيكي nvidia 6600 و فعال نمودن 3D راهنمايي كنيد

m a j r i x
05-10-2006, 21:02
سلام
در مورد بیت رنگ شاید درایور VGA نصب کنید شاید درست باشه
برای فعال کردن 3D باید مراحل زیر رو پیش برید
اول از طریق YaST چک کنید سه بسته gcc - make - kernel source نصب باشه
اگر نصب نکردین نصبش کنید چون لازمه
بعدش لینک زیر رو save as یا save target as کنید
driver nvidia for linux ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بعد که دانلود تموم شد سیستم رو ریبوت کنید
وقتیکه صفحه لاگین اومد با هیچ یوزری لاگین نکنید
همزمان دکمه‌های ctrl+alt+F2 رو بگیرید
اونوقت با یوزر روت root لاگین کنید
دستور init 3 وارد کنید
با اسکریپت sh بعلاوه مسیر ذخیره شدن درایور مثال زیر

Linux:~# sh /home/majrix/package/NVIDIA-Linux-x86-1.0-8774-pkg1.run

بعد نصاب درایور شروع بکار میکنه مراحل نصب که تموم شد دستور زیر بزن

Linux :~# sax2 -r -m 0=nvidia

با اجرا شدن دستور بالا شما کارت گرافیک رو با SaX2 پیکربندی میکنید بعد از اتمام کافیه شما دستور reboot اجرا کنید تا سیستم بعد از بوت مجدد 3D رو فعال کن

WooKMaN
08-10-2006, 12:22
من الان دارم Suse ورژن 10 رو دانلود ميكنم ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

انشالله كه آخرين ورژنه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

m a j r i x
08-10-2006, 14:55
سلام
آخرین نسخه زوزه 10.1 هست یه موقع اشتباه دانلود نکنی
قبلش تاپیک رو یه مروری بکن قبلا درباره‌ش صحبت شده
موفق باشی

WooKMaN
08-10-2006, 19:48
سلام
آخرین نسخه زوزه 10.1 هست یه موقع اشتباه دانلود نکنی
قبلش تاپیک رو یه مروری بکن قبلا درباره‌ش صحبت شده
موفق باشی
عزيزدل حسش نيست 32 صفحه رو بخونم ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بنظرت Suse چطوره نصبش كنم ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

m a j r i x
08-10-2006, 23:22
عزيزدل حسش نيست 32 صفحه رو بخونم ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بنظرت Suse چطوره نصبش كنم ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خب عزیز دل ما که حوصله‌ش داریم به ما میگفتی :biggrin:
حالا بگو چکار کردی دانلود شده یا نشده ؟

WooKMaN
10-10-2006, 05:44
خب عزیز دل ما که حوصله‌ش داریم به ما میگفتی :biggrin:
حالا بگو چکار کردی دانلود شده یا نشده ؟
آره والا خدا بخواد دانلود شد ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از الان ديگه بايد يه عنايت خاصي به ما داشته باشي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چون اصلا تو كار لينوكس نبيدم .. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alireza_sh
10-10-2006, 17:40
با نصب درايور كارت گرافيك همه مشكلات حل شد.هنوز مشكل باز نشدن فايلهاي mp3-mpg باقي هست و پيام no pluging found را ميده.ممنون ميشم راهنمايي كنيد

alireza_sh
10-10-2006, 17:43
با نصب درايور كارت گرافيك همه مشكلات حل شد.هنوز مشكل باز نشدن فايلهاي mp3-mpg باقي هست و پيام no pluging found را ميده.ممنون ميشم راهنمايي كنيد

alireza_sh
11-10-2006, 17:23
با نصب درايور كارت كارت گرافيك مشكلات حل شد.فقط فايلهاي mp3-mpg را اجرا نميكنه و no plugin found پيغام ميده .لطفا راهنمهيي كنيد

alireza_sh
12-10-2006, 15:56
برای اجرای فایلهای mp3-mpg پیغام no plugin found را میده.لطفا راهنمابب کنید

Bayazee
12-10-2006, 16:18
سلام
بسته به نوع برنامت باید پلاگین های مربوطه رو پیدا ، دانلود و نصب کنی
گوگل فراموش نشه !

m a j r i x
12-10-2006, 17:29
برای اجرای فایلهای mp3-mpg پیغام no plugin found را میده.لطفا راهنمابب کنید
سلام
برای اینکه در اوپن زوزه برای استفاده از برنامه‌ها از مجوز GNU/GPL استفاده شده خود اوپن زوزه نمیتونه از کپی رایت استفاده کنه
وحالا چون اکثر فرمتهای مولتی مدیا دارای کپی رایت هستند شما خودتون بشخصه باید این فرمتها اجرا کنید
حتی پلیرها در اوپن زوزه یک جورهای freeze شدن
اولین کار شما کدکهای مدیا را بگیرد بسته مخصوص زوزه هست لینک زیر
مثلا خود من برای فایلهای صوتی از BMP استفاده میکنم چکار میکنم قبلش برنامه BMP که خود زوزه اونو نصب کرده رو پاک میکنم و نسخه جدید اون رو میگیرم از لینک زیر
شاید شما نخواهی از BMP استفاده کنی پس از هر برنامه‌ای که خواستی استفاده کنی اول اون پاک کن بعدش نسخه جدید دریافت کن
و حالا برای فایلهای ویدئویی من از Kaffeine استفاده میکنم برای استفاده از Kaffeine شما اول باید بسته کتابخانه lib-xine پاک کنید و بعد نسخه جدید اونودریافت کنی از لینک زیر
و بعد از این نوبت به سراغ Kaffeine میرسه اول نسخه قبلی پاک کن بعدش نسخه جدید رو از لینک زیر بگیر
این کارهارو انجام بده اگر هم به مشکل Dependenci برخورد کردی اینجا بگو
ببخشید که یه خورده بدقولی کردم
موفق باشی

mohammadhosin1
14-10-2006, 10:21
منظورت از (( بسته کتابخانه lib-xine )) چيه كه اونو پاك كنيم

در ضمن مديران اين تاپيك معمولا در چه ساعاتي در سايت به صورت آنلاين هستند

با تشكر :happy

ma.fardbastani
16-10-2006, 15:33
سلام
من می خوام فایل های asx رو تو زوزه اجرا کنم با چی؟
نکته : mplayer اجرا نمی کنه !

m a j r i x
16-10-2006, 16:59
منظورت از (( بسته کتابخانه lib-xine )) چيه كه اونو پاك كنيم

در ضمن مديران اين تاپيك معمولا در چه ساعاتي در سايت به صورت آنلاين هستند

با تشكر :happy
سلام
برنامه Kaffeine برای اجرا و استفاده از یک موتور پردازشی یا xine-lib استفاده میکنه
xine & wiki ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
xine home page ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

m a j r i x
16-10-2006, 17:10
سلام
من می خوام فایل های asx رو تو زوزه اجرا کنم با چی؟
نکته : mplayer اجرا نمی کنه !
اگر اون بسته کدکها رو نصب کرده باشی باید اجرا بشه و گرنه باید تبدیل کنی

alireza_sh
17-10-2006, 16:45
من کودک را نصب کردم
ولی kafine نصب نشد.هنوز هم فایلهای mp3-mpgاجرا نمیشه.من suse 10.1 را در یک سیستم دیگه نصب کردم همه چی خوب اجرا شد.شاید مشکل ار چیز دیگه ای با شه؟

m a j r i x
17-10-2006, 23:07
سلام
چرا Kaffeine نصب نشد کدوم ورژن نصب کردی به Depency برخورد نکردی
با کدوم نصاب نصبش کردی؟

jianfough
18-10-2006, 14:41
سلام
خسته نباشيد
من هم جديدا به همين مشكل شما برخورد كردم
زوزه رو نصب کردم حتی صدا هم دارم ولی فیلم رو اجرا نمیکنه

بسته هایی که شما گفتید گرفتم

و بسته اول رو نصب کردم
ولی برای نصب بسته دوم و سوم خطای conflict میده از چنیدین مورد یه چیز های هم در مورد Dependenci میگه
شما گفته بودید " اول باید بسته کتابخانه lib-xine پاک کنید " من هر چی جستجو کردم و در مورد xine چیزی بود پاک کردم
ولی بازم با یه چیز دیگه تداخل داره

این بسته کتابخانه lib-xine که میگید رو کامل از کجا باید پاک کنم

یا راه حل دیگه ای بفرمایید

متشکرم

مسعود ژ یان فوق
26-7-1385

info@zhfo.com

m a j r i x
18-10-2006, 16:54
سلام
دوست عزیز چون شما مشکل conflict حل نکردی کتابخانه xine-lib نصب نمیشه شما ایرادش توی اینجا بذار وقتی ایراد رفع شد مسئله حله
راستی برنامه BMP نصب شد فایلهای صوتی اجرا میشه ؟

jianfough
19-10-2006, 13:38
سلام
منظور شما از " برنامه Bmp نصب شد فایلهای صوتی اجرا میشه ؟" يعني چي ؟
براي صوت من چيزي نصب نكردم
خودش بعد از نصب زوزه جواب ميده
فقط مشكل نمايش فيلم دارم

ممنون

m a j r i x
19-10-2006, 14:19
سلام
منظور شما از " برنامه Bmp نصب شد فایلهای صوتی اجرا میشه ؟" يعني چي ؟
براي صوت من چيزي نصب نكردم
خودش بعد از نصب زوزه جواب ميده
فقط مشكل نمايش فيلم دارم

ممنون

دوست عزیز شما که جواب سوال قبلی رو ندادید
خطای که با conflict میشه شما در اینجا بذار با نصب یک بسته پیش نیاز قابل حله

m a j r i x
22-10-2006, 19:42
سلام
دوستانی که مشتاق هستن محیط KDE رو از 3.5.1 به 3.5.5 ارتقا بدن میتونن از مخازن YUM آدرس زیر رو اضافه کن

TitanAD
22-10-2006, 22:35
وقتی می خوام kppp رو باز کنم این پیغام رو میده:
You don't have sufficient permission to run
/usr/sbin/pppd
Please make sure that kppp is owned by root and has the SUID bit set.
چی کار کنم؟

m a j r i x
22-10-2006, 23:29
وقتی می خوام kppp رو باز کنم این پیغام رو میده:
You don't have sufficient permission to run
/usr/sbin/pppd
Please make sure that kppp is owned by root and has the SUID bit set.
چی کار کنم؟

سلام
شما مجوز استفاده Kppp ندارید یخاطر نداشتن حق دسترسی
کافیه که با کاربر روت اجرا کنید
یادمه در زوزه 9.2 بغیر از kppp هم میتونید از Qinternet یا Kinternet استفاده کنید

Programer
24-10-2006, 10:32
با سلام
من suse 10رو با محیط gnome نصب کردم،حالا میخوام محیط رو به KDE تغییر بدم.اگه میشه کمکم کنید
با تشکر

TitanAD
25-10-2006, 00:24
سلام
می دونید فایل های ویندوز مدیا آءودیو رو که دارای حق نشر دی آر ام هستند رو تو لینوکس اجرا کرد؟wma.* DRM protected

نکته : با اون کدک هایی که معرفی کرده بودید اجرا نمی شه با ام انکودر هم تبدیل نمی شه! حالا بگین من چی کار کنم؟

m a j r i x
25-10-2006, 01:45
با سلام
من suse 10رو با محیط gnome نصب کردم،حالا میخوام محیط رو به KDE تغییر بدم.اگه میشه کمکم کنید
با تشکر
سلام
اگر session رو از gnome به KDE میخواهی تغییر بدی قبل از اینکه لاگین کنی گوشه صفحه سمت چپ گزینه session و انتخاب KDE
ولی اگر بخواهی Display manager تغییر بدی که بصورت پیشفرض KDE لود بشه مسیر زیر

YaST/system/etc-sysconfig/displaymanager/
Here you can set the default Display manager (kdm/xdm/gdm/wdm/console).
all changes in this file require a restart of the displaymanager

m a j r i x
25-10-2006, 01:52
سلام
می دونید فایل های ویندوز مدیا آءودیو رو که دارای حق نشر دی آر ام هستند رو تو لینوکس اجرا کرد؟wma.* DRM protected

نکته : با اون کدک هایی که معرفی کرده بودید اجرا نمی شه با ام انکودر هم تبدیل نمی شه! حالا بگین من چی کار کنم؟
سلام
دوتا کار میتونید انجام بدید
اولی فرمت فایلهای صوتی به wma .*DRM تبدیل نکنی بخاطر مجوزش ( مطمئن باش تا چند وقت دیگه کودک اون میاد )
دومی استفاده از فرمتهای دیگه صوتی مثل mp3 -ogg-AAC هست

Programer
26-10-2006, 16:01
سلام
اگر session رو از gnome به KDE میخواهی تغییر بدی قبل از اینکه لاگین کنی گوشه صفحه سمت چپ گزینه session و انتخاب KDE
ولی اگر بخواهی Display manager تغییر بدی که بصورت پیشفرض KDE لود بشه مسیر زیر

YaST/system/etc-sysconfig/displaymanager/
Here you can set the default Display manager (kdm/xdm/gdm/wdm/console).
all changes in this file require a restart of the displaymanager

با اسلام و تشکر از راهنماییتون،چند تا سوال دیگه داشتم که لطف کنین راهنمایی بفرمایید
1-در موقع لاگین در قسمت سشن گزینه kde وجود ندارد
2-برنامه Kintrnet رو از قسمت پنل remove کردم ولی دیگه نمی تونم بیارمش.(دیگه اون علامت سوکت نمیاد)
3-مرورگر firefox رو دانلود کردم و به صورت کد هست ولی بلد نیسنم نصبش کنم
4-کارت صدا نصب هست ولی فایل های mp3رو پخش نمی کنه.(البته xine رو دانلود کردم ولی به دلیل بالا نمی تونم اجراش کنم) همچنین VCD
5-بلوتوث یو اس بی رو چه جوری می تونم نصب کنم؟
6-suse رو روی سیستم celeron 366MHZ با 128MB رم نصب کردم و یه کم گیر داره.آیا امکانی داره که بشه مثلا با حذف گزینه های گرافیکی سرعتش رو بالا برد؟(XP تقریبا روون کار میکنه)
7-میخام اینترنت رو شر کنم.شبکه رو تنظیم کردم همدیگه رو پینگ میکنن ولی کامپیوتر های دیگه نمیتونن به اینترنت دسترسی داشته باشن
بازم ممنون از زحمات شما

m a j r i x
28-10-2006, 23:13
سلام
۱ اگر در سشن KDE نیست شما بسته‌های KDM نصب نکردید خب باید نصب کنید
۲ کافیه که در کنسول تایپ کنی Kinternet دوباره اجرا میشه و بعدش برای startup تنظیم کن
۳ کافیه که فایرفاکس untar بشه وبعد ./firefox اجرا کن
۴ در این مورد در صفحات قبل توضییح داده شده
۵ برای استفاده از بلوتوث اول باید از طریق runlevel تنظیم بشه مسیر زیر
YaST/system/system service/bluetooth(Bluetooth protocol stack services This services is needed to use bluetooth devices) enable
بعد کافیه از Kbluetooth یا bluetooth manager استفاده کنی
۶اگر سرعت سیستم پائین هست باید در پست دیگه بگم
۷ در مورد این قسمت یک کم دیگه بیشتر توضییح میدی

Programer
29-10-2006, 00:36
با سلام و تشکر از راهنمایی های خوب شما

وقتی تو کنسول تایپ میکنم kinternet داخل کنسول پیام زیر رو نشون میده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
و بعد این پنجره رو
اینترنت برقرار میشه ولی علامت سوکت بغل ساعت نیست

برای اشتراک اینترنت هم کامپیوترم دو تا کارت شبکه داره که با یکی به مودم ADSL وصل میشه و با دیگری به یه کامپیوتر دیگه(با os win XP).آی پی ها رو به صورت دستی تنظیم کردم و هرکدوم از دستگاه ها دستگاه دیگه رو پینگ میکنن.ولی دستگاه دوم نمیتونه به نت دسترسی داشته باشه

با تشکر از زحمات شما

Programer
29-10-2006, 12:12
به لطف شما مشکل Kinternet و بلوتوث حل شد حل شد
مشکلاتی که الان دارم:
*شر کردن اینترنت (که در بالا جزییات رو نوشتم)
*برنامه نویسی در لینوکس( اینجا نوشتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) من تازه کارم هنوز نمی دونم \سوند فایل های اجرایی در لینوکس چی هست و برنامه باید چه ساختاری داشته باشه :sad:
*میخوام با برنامه partitioner سایز پارتیشن root رو بالا ببرم ولی خطا میده میگه \ارتیشن در حال استفاده است و وقتی میخوام از مونت در بیارم بازم میگه \ارتیشن busy است.اینم اگه یه راهنمایی بفرمایید
این که فرمودید راه های افزایش سرعت رو توضیح می دید بی صبرانه منتظرم
بازم ممنون از کمک های شما

mohammadhosin1
30-10-2006, 14:21
با سلام
من در Kaffeine و xine براي فيلم هايي با پسوند mpg )dat) تصوير را دارم ولي صدا را ندارم. :happy:

mohammadhosin1
30-10-2006, 16:48
با سلام
اين هم يك سايت خوب براي تمام دوستان لينوكسي
تمام نرم افزارها براي تمام لينوكس ها(suse,fedora,...)

mohammadhosin1
30-10-2006, 17:45
با سلام
اين هم سايت آموزش Cedega

mohammadhosin1
31-10-2006, 17:44
با سلام
اين هم سايت دانلود

باتشكر
(M H M)

Programer
02-11-2006, 21:15
چه سوت و کور!!!

Bayazee
03-11-2006, 03:23
سلام
دوست من سوت و کور نیست ! ساعت ۳:۲۳ شب هست !
منتظرم کسی سوال بپرسه تونستم جواب بدم نتونستم یاد بگیرم !
سوالی نباشه جوابی هم نخواهد بود !

m a j r i x
03-11-2006, 08:24
به لطف شما مشکل Kinternet و بلوتوث حل شد حل شد
مشکلاتی که الان دارم:
*شر کردن اینترنت (که در بالا جزییات رو نوشتم)
*برنامه نویسی در لینوکس( اینجا نوشتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) من تازه کارم هنوز نمی دونم \سوند فایل های اجرایی در لینوکس چی هست و برنامه باید چه ساختاری داشته باشه :sad:
*میخوام با برنامه partitioner سایز پارتیشن root رو بالا ببرم ولی خطا میده میگه \ارتیشن در حال استفاده است و وقتی میخوام از مونت در بیارم بازم میگه \ارتیشن busy است.اینم اگه یه راهنمایی بفرمایید
این که فرمودید راه های افزایش سرعت رو توضیح می دید بی صبرانه منتظرم
بازم ممنون از کمک های شما
سلام
در لینوکس ما پسوند فایل اجرایی نداریم فایلها بدون پسوند هم اجرا میشن
در سوال شما برای برنامه نویسی دستور زیر بزن
man -a gcc
در مورد تغییر اندازه پارتیشن روت شما تا موقعی که سیستم up هست نمیتونید کاری انجام بدید برای این منظور کافیه سیستم رو با cd شماره یک زوزه بوت کنید و در موقع در انتخاب محیط گرافیکی گزینه repair system رو انتخاب و تغییر اندازه پارتیشنها رو انتخاب کنید
در مورد شر کردن اینترنت در سیستم شما میتونی زوزه رو به طریقی تنظیم کنی که مستقیما از کارت شبکه متصل به adsl استفاده کنه مسیر زیر
YaST/network devices/network card/user control/edit/enter you setting

m a j r i x
03-11-2006, 08:41
با سلام
من در Kaffeine و xine براي فيلم هايي با پسوند mpg )dat) تصوير را دارم ولي صدا را ندارم. :happy:
سلام
کارت صدای شما تنظیم نیست
YaST/hardware/sound/other/volume

Programer
03-11-2006, 10:01
ممنون از راهنمایی و تشکر از زحمات تمام شما دوستان

m a j r i x
03-11-2006, 10:18
سلام
سرعت در لینوکس از دو عامل اساسی پیروی میکنه
-۱ نوع سخت افزار
-۲ نوع کاربری سیستم
درباره عامل اول باید شما طیف گوناگونی از سخت افزار میتونید استفاده کنیداز cpu مدل 3p تا athlon64FX-62 بهره ببرید تا دیسکهای sata2 و خیلی از سخت افزارهای جدید و قدرتمند دیگه که مستقیما روی افزایش سیستم موثر هست
عامل بعدی یا نوع کاربری سیستم
که البته به نوع استفاده شما از سیستم در اداره - خانگی یا سرور برمیگرده که با توجه به اینکه برای استفاده از سرور استفاده از محیطهای گرافیگی و X.org الزامی نیست سرعت کافی در پردازش سیستم وجود داره
ولی یرای محیط اداری استفاده از یک محیط گرافیگی سبک و جمع وجور مثل fvwm کافی بنظر میرسه
ولی در مورد استفاده خانگی سیستم قضیه کلی فرق میکنه شما برای محیطهای مانند Xgl یا KDE از سسیستم بالنسبه یکی دو ساله یا کاملا جدید باید برخوردار باشید تا بتونید از تمامی امکاناتون استفاده کنید
=================================
-۱ استفاده از سیستم فایل reiserfs-3.6 هست
-۲ فعال کردن DMA برای هارددیسک
YaST/hardware/IDE DMA mode/type=disk
-۳ اجرا نشدن daemon های اضافی (توضییح شما در این قسمت میتونید از سرویسهای که بصورت پس زمینه در سیستم قرار میگیرن که در صورت فراخوانی اجرا گردند غیر فعال میکنید مانند apache اگر شما بر روی سرور کار نمیکنید احتیاج به فعال بودن اون یا نصبش در سیستم نیست)حالا تصمیم با شماست که چه سرویسهای اضافی در سیستم شما اجرا میشه
برای دیدن لیست سرویسها
linux:/home/majrix # service -s
برای غیرفعال با فعال کردن Daemon مسیر زیر
YaST/system/system service runlevel
-۴ مسئله بعدی انتخاب اشتباه session هست بصورت پیش فرض مثلا سیستم با GDM لود میشه شما با KDE لاگین میکنید بنابراین در این حالت پروسسهای اضافی در حال اجرا هست
موفق باشید

mohammadhosin1
04-11-2006, 10:50
سلام
کارت صدای شما تنظیم نیست

با سلام
در برنامه هاي ديگه صوت را دارم!!!!!
مثل bmp

mohammadhosin1
04-11-2006, 10:53
سلام
کارت صدای شما تنظیم نیست

در برنامه هاي ديگه صدا را دارم
مثل bmp

degree24
09-11-2006, 08:52
سلام
من به این خطا هنگام نصب suse 10.1 برخوردم.لطفا یکی کمک کنه!

No catalog found at 'dvd:///?devices=/dev/hdc'.

m a j r i x
10-11-2006, 01:58
سلام
دیسک‌ های مورد استفاده شما خرابه
یا اگر امکان داره روی یه سیستم دیگه امتحان کنید

degree24
11-11-2006, 09:21
سلام
با تشکر از شما
لطفا کمی بیشتر توضیح بدهید
ممنون

TitanAD
11-11-2006, 11:36
سلام
می دونید چجوری باید تو لینوکس از یه فایل DAT یه Video CD ساخت؟
نکته : با k3b یا nerolinux نمی شه این کار رو کرد!

m a j r i x
11-11-2006, 22:27
سلام
با تشکر از شما
لطفا کمی بیشتر توضیح بدهید
ممنون
اگر از سالم بودن دیسکها مطمئن هستی با تست بر روی یک سیستم دیگه متوجه میشید
و احتمال خرابی دیسکها بیشتر بخاطر md5 هست که قبلا در اینباره در همین تاپیک درباره‌‌ش صحبت شده

m a j r i x
11-11-2006, 22:35
سلام
می دونید چجوری باید تو لینوکس از یه فایل DAT یه Video CD ساخت؟
نکته : با k3b یا nerolinux نمی شه این کار رو کرد!

Programer
11-11-2006, 22:45
سلام دوستان
میشه در مورد جستجوی فایل یه توضیحی بدید.چون وقتی روی گزینه سرچ تو فایل منیجر وزه میزنم و یه نوار باز میشه و از اونجا سرچ میکنم چیز زیادی پیدا نمیکنه.اگه لطف کنین روش GUI و خط فرمانش رو توضیح بدید ممنون میشم
و دوم اینکه یه خلاصه از فولدر های لینوکس بدید مثلetc,bin و ... و اینکه فایل های برنامه های نصب شده کجا قرار دارند
با تشکر از شما

Bayazee
12-11-2006, 00:35
سلام برای جستجو می تونی از دستورات whereis , locate , find و ... استفاده کنی . از دستوری چون grep هم می تونی محدوده جستجو رو کوچکتر کنی یا کلی کار دیگه ... پیشنهاد م یکنم به مستندات دستورات فوق مراجعه کنید .

papiyoon
12-11-2006, 12:11
آقا این قسمت آپدیت سوزه 10.1 کجاست ؟
برای آپدیت کلی

TitanAD
12-11-2006, 12:48
سلام می دونید که چجوری می شه تو لینوکس ویدئو سی دی ساخت؟ البته با یک فایل dat
نکته : نه با k3b می شه این کار رو کرد نه با nerolinux
k3b فقط فایل های mpeg رو تبدیل می کنه.

Programer
12-11-2006, 16:37
سلام برای جستجو می تونی از دستورات whereis , locate , find و ... استفاده کنی . از دستوری چون grep هم می تونی محدوده جستجو رو کوچکتر کنی یا کلی کار دیگه ... پیشنهاد م یکنم به مستندات دستورات فوق مراجعه کنید .
مرسی از راهنمایی.آیا کاراکترهای جایگزین در لینوکس هم ؟ و * هستند؟
یه سوال دیگه داشتم چجوری میشه نمایش فونت ها رو از حالت smooth در آورد؟ تو قسمت کنترل سنتر قسمت فونت زیاد نمیشه تغییرش داد
با تشکر

Bayazee
12-11-2006, 21:39
سلام
در لینوکس هم می شه از الگوی متن استفاده کرد . در مورد فونت و نهوه تنظیمش در سوسه من نمی دونم .

m a j r i x
13-11-2006, 20:03
آقا این قسمت آپدیت سوزه 10.1 کجاست ؟
برای آپدیت کلی
سلام
فرقی با قبل نکرده هم میتونید از YOU استفاده کنی هم از zmd البته قبلش لینک زیر بخون

m a j r i x
13-11-2006, 20:07
برای جستجو از beagle استفاده کنید ولی قبلش runlevel باید چک بشه که فایلها index بشن
برای تنظیم فونت از Kfont استفاده کنید

A_M_IT2005
14-11-2006, 12:08
سلام
نرم افزارهایی که rpm نیستن مثلا پسوند tgz یا tar.gz دارند رو چطوری باید تو suse 10 نصب کنم؟

لطفا کامل راهنمایی کنید.
به تاپیکای دیگم پاس ندین که برو فلان تاپیک بخون .
لطفا کامل جواب بدین.
ممنون.

m2stech
14-11-2006, 17:19
سعي كن tar.gz نگيري چون هر كدومش 1 جور نصب ميشه كه معمولا همونجايي كه داونلود ميكني نوشتن كه چي كار كني ولي در كل خيلي سختتر از rpm هستش

Bayazee
14-11-2006, 19:52
معمولا :
configure/.
make
make install

m a j r i x
15-11-2006, 21:32
سلام
هر برنامه سورسی که میگیرید داخلش فایل راهنما یا نصاب اون برنامه هست از اون توضییح کامل تر فکر نکنم وجود داشته باشه(تازه‌گیها وسواس اینو پیدا کردم هر برنامه‌ی رو خودم کامپایل کنم روح جنتو داره نزدیک میشه )

Programer
18-11-2006, 11:56
با سلام
باز من به مشکل خوردم.اگه لطف کنین راهنمایی کنین
کارت شبکه آنبرد من رو زوزه میشناسه چون در مقابل در آوردن و وصل کردن کابل واکنش نشون میده و newwork manager پیغام اتصال رو میده و اسمش هم درست نشون میده.ولی وقتی دستگاه مقابل رو میکنم پیغام Destination Host Unreachable رو میده!
توضیحات شبکه:
تو دستگاه دو تا کارت شبکه دارم که اون یکی pci هست و درست کار میکنه.البته هر دو تا کارت تو ویندوز مشکلی ندارن
آی پی ها بصورت دستی هستند آنبرد بصورت 192.168.1.10 و کارت دیگر بصورت 192.168.1.20
وقتی کارت شبکه رو پینگ میکنم(192.168.1.10) همه چیز درست است ولی کامپیوتر که به آن وصل است جواب نمیده(اون یکی کارت جواب میده)
سیستم عامل مقابل XP است
وسوال دیگه اینکه معادل دستور IPconfig ویندوز در لینوکس چی هست
با تشکر از زحمات شما

a.toraby
18-11-2006, 13:09
سلام عزیز
دستور ifconfig برای تنظیمات interface شبکه در لینوکس به کار می ره که البته از ipconfig ویندوز خیلی پیشرفته تر است.
در ضمن در هر زمینه ای که می خواستی اطلاعات و دستورات مربوطشو پیدا کنی می تونی از دستور apropos استفاده کنی.
مثلاً دستور زیر تمام دستورات و فایل های مربوط به شبکه در لینوکس مورد نظر رو نشون می ده
apropos network
یا
apropos ip

a.toraby
18-11-2006, 13:16
سعي كن tar.gz نگيري چون هر كدومش 1 جور نصب ميشه كه معمولا همونجايي كه داونلود ميكني نوشتن كه چي كار كني ولي در كل خيلي سختتر از rpm هستش
اتفاقآ نظر من اینه که از سورس اسنفاده کنی چون بعدها راحت تر می تونی با هاشون کنار بیای. مثلاً اگه mysql نصب کرده باشی می تونی بعدش خیلی راحت تر از هدر فایل های اون در برنامه نویسی استفاده کنی.

Programer
18-11-2006, 13:38
سلام عزیز
دستور ifconfig برای تنظیمات interface شبکه در لینوکس به کار می ره که البته از ipconfig ویندوز خیلی پیشرفته تر است.
در ضمن در هر زمینه ای که می خواستی اطلاعات و دستورات مربوطشو پیدا کنی می تونی از دستور apropos استفاده کنی.
مثلاً دستور زیر تمام دستورات و فایل های مربوط به شبکه در لینوکس مورد نظر رو نشون می ده
apropos network
یا
apropos ip

ممنون از کمکتون
در رابطه با مشکل کارت شبکه راه حلی نیست؟

a.toraby
18-11-2006, 14:05
راستش من درست متوجه نشدم که مشکلت چیه.
با دستور ifconfig تست بکن ببین آی پی درست ست شده یا نه.

a.toraby
18-11-2006, 14:06
راستش من درست متوجه نشدم که مشکلت چیه.
با دستور ifconfig تست بکن ببین آی پی درست ست شده یا نه.
فقط کافیه دستور رو بدون هیچ پارامتری وارد کنی تا اطلاعات هر دو کارت شبکه رئ همراه با loopback برات echo کنه.

Programer
18-11-2006, 16:18
سلام
دستور ifconfig کارنمی کنه ولی روی کارت شبکه IP ست میشه
از نظر سخت افزاری مشکلی نیست چون یه سری پکت میگیره (recive > 0kb) , ولی send = 0 !!!!!
فایر وال مربوط به کارت رو هم از کار انداختم ولی هیچ..........
حتی درایور رو هم نصب کردم

a.toraby
18-11-2006, 17:03
مگه می شه ifconfig کار نکنه.تو از چه توزیع و از چه ورژنی استفاده می کنه؟

Programer
18-11-2006, 18:15
از suse 10.1
ممکنه به خاطر 2 تا بودن کارت شبکه باشه؟

m a j r i x
19-11-2006, 06:49
سلام
دستور ifconfig -a با یوزر روت اجرا میشه قبلش su بزن

a.toraby
19-11-2006, 08:23
ببین اگه ip ها درست هستند (حتماً یادت باشه netmask ها هم یکی باشند) شاید icmp نصب نباشه.
با دستور زیر می تونی چک کنی که آیا icmp نصبه یا نه/
rpm -qa icmp
البته شاید مشکل از network manager جدید suse10.1 باشه. من هم وقتی می خاستم دو تا ip برای یک کارت شبکه ست کنم به مشکل برخوردم ولی وقتی غیرفعالش کردم درست شد.

Programer
20-11-2006, 17:38
سلا م بچه ها ممنون از کمکتون
m a j r i x جان ممنون ifconfig اجرا شد و همه چیز درست ست شده بود.
مشکل کارت شبکه حل شد فقط تنها مشکلی که الان هست در هر لحظه فقط یه کارت شبکه میتونه فعال باشه (برای پینگ کردن) یعنی کلاینت هام که یکی آی پی 192.168.0.2 و دیگری آی پی 192.168.1.1 داره باید برای پینگ گردنشون کارت شبکه ای که بهش وصل هستن رو انتخاب کنم
یه زحمت که داشتم همون مشکل قبلی بود که \رسیده بودم ولی به جایی نرسیدم همدن شر کردن اینترنت
ممنون از زحماتتون بچه ها

a.toraby
21-11-2006, 00:09
خوب squid رو باید run کنی دیگه. بهترین انتخاب برای یه ------ squid هستش.
هم تحت ویدوز می تونی نصبش کنی و هم تحت لینوکس

Programer
22-11-2006, 10:52
سلام
ممنون از کمکتون.راه دیگه ای بجز ------ نیست؟ چ.ن ------ دردسرش زیاده

s_rasooli1
23-11-2006, 14:51
سلام.
یه مشکل بزرگ دارم. اینکه (در suse linux 10.1 oss) ابزارYaST باز نمیشه.قبلا همین که رویش کلیک میکردم ازم پسورد ریشه رو می خواست و بعد از وارد کردن باز می شد.اما حالا بعد از کلیک هیچ اتفاقی نمی افته.حتی بعد از اینکه خودم با حساب ریشه وارد میشم.

در ضمن من دی وی دی suse linux 10.1 oss را دارم.

Programer
24-11-2006, 18:34
سلام
بچه ها چجوری میشه برنامه های پیش فرض رو عوض کرد.مثلا تو محیط gnome آهنگ های mp3 با banshee باز میشن یه کاری منیم با xine یا mplayer باز بشن
ممنون

Bayazee
24-11-2006, 19:28
روش راست کلیک کن تو بخش تنظیماتش باید باشه ...

ghmazi
02-12-2006, 19:34
سلام به همگي من تازه عضو شدهام و صفر كيلومتر هستم .لينوكس suse10راباموفقيت كنار ويندوز ايكس پي نصب كردهام (در يك پارتيشن 4 گيگابايتي )و هيچ مشكلي ندارم جز نصب مودم زولتريكس 3 چيپ خودم كه كلافهام كرده است. لطفا يك از آقايون وارد يه كمكي در راه خدا بكند تاما هم راه بيفتيم چاكر همگي
راستي يك مشكل ديگه همدارم .رزوليشن را تغيير دادم و دفعه بعد كه خواست بالا بيايد در صفحه متني بالا آمد و پسورد و يوزر را خواست و بعد به خط فرمان رفت وديگه سلامتي شما گير كرده ام نميدانم چطور و با چه فرماني دوباره به حالت رزوله قبل برگردم...

a.toraby
02-12-2006, 20:55
سلام.
اولاً در مورد مودو باید بگم که بی خیالش شو چون نمی تونی ازش استفاده کنی. برای این مدل که تو گفتی هیچ درایوری نیست.
در مورد رزلوشن هم باید بری تو فایل etc/X11/xorg.conf تو قسمت مونیتور تایپ کنی اینو
Modeline "1280x1024@72"
از این به بعد هم اگه خاستی عوضش کنی باید اول تستش کنی ببینی اون hertz رو مونیتورت ساپورت می کنه یا نه.
موفق باشی.

m a j r i x
03-12-2006, 07:06
سلام به همگي من تازه عضو شدهام و صفر كيلومتر هستم .لينوكس suse10راباموفقيت كنار ويندوز ايكس پي نصب كردهام (در يك پارتيشن 4 گيگابايتي )و هيچ مشكلي ندارم جز نصب مودم زولتريكس 3 چيپ خودم كه كلافهام كرده است. لطفا يك از آقايون وارد يه كمكي در راه خدا بكند تاما هم راه بيفتيم چاكر همگي
راستي يك مشكل ديگه همدارم .رزوليشن را تغيير دادم و دفعه بعد كه خواست بالا بيايد در صفحه متني بالا آمد و پسورد و يوزر را خواست و بعد به خط فرمان رفت وديگه سلامتي شما گير كرده ام نميدانم چطور و با چه فرماني دوباره به حالت رزوله قبل برگردم...
سلام
سوالات مربوط به مودم در تاپیک خودش موجوده دیگه فکر میکنم آرشیوش داره کامل میشه
در مورد تغییر رزولشن کافیه موقع لاگین با یوزر روت وارد شده و دستور sax2 اجرا کنید

ghmazi
05-12-2006, 15:17
باتشكر از مدير محترم از پاسخگوي- سوال ديگر من اينست كه چطور ميتوانم فلش مموري usbرا به لينوكس زوزه بشناسانم هر كاري كردم نشد .

ghmazi
05-12-2006, 15:24
ازa.toraby هم براي پاسخ تشكر ميكنم.ولي بايد بگويم كه بنده مودم را در suse 10 به لينوكس شناساندهام اما چون سريال درايو را ندارم باسرعت 14.4 متصل ميشود .البته اين را در تاپيك مربوطه دنبال خواهم كرد با تشكر

a.toraby
05-12-2006, 16:10
خوب من هم شناسوندم ولی چون با لینوکس compatible نیست کارایی نداره
من درایور رو از این آدرس دانلود کردم.
به هر حال امیدوارم موفق باشی.
البته فکر می کنم چیپ مودو تو hsf باشه

ghmazi
05-12-2006, 21:04
a.toraby عزيز من مودم را فول نصب كرده ام و به اينترنت هم كانكت شده ام اما browser لينوكس كار نميكند پيام سيستم كانكت موفق است اما برنامه كار نميكند بكلي گيج شده ام احتمالا از تنظيمات غلط من است ...اما در مورد حرف شما فكر ميكنم اگر سيستم با هر درايوي سازگار نباشد آنرا نمي شناسد و طبعا كار هم نخواهد كرد اما در اين مورد درايو دارد كار خود را انجام ميدهد.منظور من از در ميان گذاردن اين مطالب اينست كه بلاخره يك چيزي ياد بگيريم.

a.toraby
06-12-2006, 13:12
به نظر من اگه برای اطمینان سعی کنی yahoo رو ping کنی بد نیست. شاید کانکت نمیشی ولی پیغام الکی بهت می ده.
قبول کن که به محیط گرافیکی لینوکس نمی شه اعتماد کرد.
ping [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]، اگه درست کانکت باشی باید جواب بده.

ghmazi
06-12-2006, 13:28
درسته نميشه اطمينان داشت اصلا اين سيستم عامل يك جوري است رواني ويندوز را ندارد و گاهي مبهم است شما راجع به ping كردن گفتي ميشه با جزئيات توضيح بدهي.راستي راجع به طريقه شناساندن usb flash memoryميتواني كمك كني ديگران كه جواب نميدهند.ممنون

ghmazi
09-12-2006, 21:36
دوستان عزيز سلام :
لطفا بگوئيد اين پيامها در لينوكس زوزه مربوط به چيست و چگونه بايد آنها را برطرف كرد .اولي بلافاصله بعد از بالا آمدن ظاهر ميشود.
پيام اول:
The powersave daemon is not running
Starting it will improve performance: /usr/sbin/rcpowresaved start
به آدرس داده شده هم رفتم اما فايدهاي نداشته است.

پيام دوم:
installation sourse not refreshed

باتشكر

m a j r i x
13-12-2006, 07:17
سلام
پیغام اول مربوط به تنظیمات suspend و standby هست برای فعال شدن گزینه powersave باید daemon مربوطه رو اجرا کنی
YaST/system/sytem service runlevel/powersaved yes

supports acpi apm and cpufrequency scaling detects HW support for mentioned systems and optimises power consumption accordingly. Back-end to the YaST2 power management configuration module Additionally this start script loads all needed modules for cpufrequency scaling and acpi support

a.toraby
13-12-2006, 09:41
درسته نميشه اطمينان داشت اصلا اين سيستم عامل يك جوري است رواني ويندوز را ندارد و گاهي مبهم است شما راجع به ping كردن گفتي ميشه با جزئيات توضيح بدهي.راستي راجع به طريقه شناساندن usb flash memoryميتواني كمك كني ديگران كه جواب نميدهند.ممنون
خوب این به خاطره اینه که اطلاعات منو تو کمه. ;) در ضمن این مسئله تا حدی در مورد محیط گرافیکی صحت داره نه در مورد اصل برنامه ها. :cool:
در مورد ping کردن هم باید بگم که اگر به اینترنت وصل باشی خوب قاعدتاً باید بتونی سایتی مثل yahoo یا google رو پینگ کنی. پس در terminal دستور زیر رو تایپ کن:

ping [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خروجی باید یه چیزی شبیه به این باشه:

good luck

s_rasooli1
20-12-2006, 13:07
یه مودم میخام که (بدون نصب درایور) از suse 10.1 oss پشتیبانی کنه.سرچ کردنم در اینترنت فایده ای نداشت(فقط چند تا مودم سازگار با ورژن های 9.3 و 9.2 و 9.1 و 9.0 پیدا کردم) . لطفا کمکم کنید.

a.toraby
20-12-2006, 21:52
تمام مشکلات مربوط به مودم ها در لینوکس در مورد مودم های نرم افزاری مطرح می شه. و استفاده از مودم های اکسترنال یا usb هم به راحتی امکان پذیره. و شناخته می شن.

rootnt
21-12-2006, 00:47
البته تا اونجایی که من می دونم مودمهای اکسترنال usb هم فرقی با winmodemها ندارند
فقط مودمهای اکسترنال با پورت سریال (com)

s_rasooli1
21-12-2006, 09:28
اما آیا همه ی موده های اکسترنال با پورت سریال (بدون نصب درایور) شناخته میشن؟
مثلا مودم زیر فقط با ورژن های 9.0 تا 9.3 کار میکنه:
56k V.92 External modem DC-003 sitecom

تنها مودمی که پیدا کردم و با 10.0 و 10.1 کار میکنه اینه که اگه هم گیر بیاد احتمالا خیلی گرونه
OF-56SERIAL Ovislink External serial modem/fax/voice

sudotux
21-12-2006, 14:32
کسی suse 10.2 رو امتحان کرده ؟

m a j r i x
22-12-2006, 02:03
فعلا که DVD هاش تکنوتاکس داره منتظره CD هاش بگیره یکدفعه تو بخش فروش بذاره احتمالا تو این هفته اینکار میکنه
قراره جنتو و فدورا6 هم بگیرم

m a j r i x
22-12-2006, 02:03
اما آیا همه ی موده های اکسترنال با پورت سریال (بدون نصب درایور) شناخته میشن؟
مثلا مودم زیر فقط با ورژن های 9.0 تا 9.3 کار میکنه:
56k V.92 External modem DC-003 sitecom

تنها مودمی که پیدا کردم و با 10.0 و 10.1 کار میکنه اینه که اگه هم گیر بیاد احتمالا خیلی گرونه
OF-56SERIAL Ovislink External serial modem/fax/voice
سلام
اگر شما مودم اکسترنال با پورت سریال com دارید با هر مارک با هر نوع توزیع لینوکس کار میکنه
خود من یک دی لینک دارم از زوه 9.2 تا 10.1 دارم باهاش کار میکنم با ناپیکس اوبونتو پارسیکس هم جواب داده
اگر توی تهرانی خواستی اکسترنال بگیری یه سر برو پایتخت اونجا میتونی یه دی لینک گیر بیاری

hu016865
05-01-2007, 20:32
سلام.
آقا من از adsl استفاده می کنم و الان هم لینوکس زوزه 10 رو هم روسیستم گذاشتم.ولی نمی تونم باهاش به اینترنت وصل بشم.
مودم lan اکسترنال asus دارم با یه سوییچ یه کارت شبکه هم روی سیستم گذاشتم.
تو قسمت yast تو قسمت هاردور چیزی در مورد مودم نیست.ولی تو قسمت نتورک دیوایس dsl هست ولی باید انگار hp ست کرد که تو لینوکس نمی دونم چطوریه .
البته شنیده بودم که لینوکس مودم های laan رو خودش میشناسه ولی اینجا همچین اتفاقی نیفتاده.

m a j r i x
05-01-2007, 21:23
سلام
دوست عزیز قبلا درباره‌ش صحبت شده همین تاپیک رو جستجو کن
موفق باشی

a.toraby
06-01-2007, 13:33

امتحانش ارزشی نداره.
با همینی که الان داری حال کن. بی خیالش شو

s_rasooli1
08-01-2007, 02:47
سلام
اگر شما مودم اکسترنال با پورت سریال com دارید با هر مارک با هر نوع توزیع لینوکس کار میکنه
خود من یک دی لینک دارم از زوه 9.2 تا 10.1 دارم باهاش کار میکنم با ناپیکس اوبونتو پارسیکس هم جواب داده
اگر توی تهرانی خواستی اکسترنال بگیری یه سر برو پایتخت اونجا میتونی یه دی لینک گیر بیاری

آقای majrix
سلام. واقعا از جواب کاملتون ممنونم.
البته میدونم برای تشکر دیر شده.ولی خب تازه تونستم با لیتوکس به اینترنت وصل بشم که اگه راهنماییم نمی کردین نمیتونستم.

ولی هنوز مشکلاتی دارم.مثلا اینکه وقتی با حساب غیر ریشه میخوام kppp رو اجرا کنم error میده که اجازه ندارم و بعدش هم بجای شماره گرفتن مینویسه can not open the modem

امیدوارم با سوالام شما رو خسته نکرده باشم.

rootnt
08-01-2007, 13:07
شما بايد عضو يكي از گروهها كه فكر مي كنم dialout بود باشيد
اسم گروه رو دوباره يادم نيست
ولي اگر خودتون گروهها رو ببينيد متوجه مي شيد كه كدوم به مودم ربط داره

s_rasooli1
09-01-2007, 04:05
ولی این سوال بیشتر به لینوکس ربط داره.حتی شاید مختص kppp هم نباشه .
یعنی اصلا چطوری میشه تعیین کرد که یه کاربر یه نرم افزار (مثل kppp ) رو بتونه اجرا کنه یا نتونه؟

یه مشکل دیگه:
برای بار دومه به این مشکل برمیخورم که پنجره ی YaST اصلا باز نمیشه.یعنی هیچ اتفاقی نمیافته. دفعه ی پیش هم که پرسیدم کسی جواب نداد تا اینکه بعدا لینوکس رو دوباره نصب کردم.خواهش میکنم بهم کمک کنید.

m a j r i x
09-01-2007, 07:29
آقای majrix
سلام. واقعا از جواب کاملتون ممنونم.
البته میدونم برای تشکر دیر شده.ولی خب تازه تونستم با لیتوکس به اینترنت وصل بشم که اگه راهنماییم نمی کردین نمیتونستم.

ولی هنوز مشکلاتی دارم.مثلا اینکه وقتی با حساب غیر ریشه میخوام kppp رو اجرا کنم error میده که اجازه ندارم و بعدش هم بجای شماره گرفتن مینویسه can not open the modem

امیدوارم با سوالام شما رو خسته نکرده باشم.
سلام
خوشحالم که تنوستید از طریق لینوکس به اینترنت وصل بشید
در رابطه با KPPP این مشکلات هست و کلا KPPP از سرعت کمی برخورداره بخاطر همین توصیه میکنم از Kinternet استفاده کنی خیلی راحتر تنظیمات بهتر و سریعتری داره
موفق باشی

m a j r i x
13-01-2007, 22:52
سلام
لینک بالا رو خوب نگاه کن همه جزئیات این شبیه ساز درش هست ( مایه افتخار که تو این سن دنبال این موضوعات هستی )
در مورد SaX2 خیلی کم پیش این اتفاق بیافته ولی بازهم راهی هست یک شل باز دستور زیر بزن

majrix@linux:~> sax2
SaX: root Password:
SaX: Checking update status for nvidia driver
SaX: initialization already done
SaX: call [ sax2 -r ] if your system has changed !

SaX: startup
SaX: X-Server: :0.0 -> grant
SaX: importing current configuration...

mohammad ashena
14-01-2007, 09:32
سلام
از راهنمایی تون ممنونم .من اون سایت رو خوندم .چیزی که نفهمیدم و منظورم بود اینکه محیط های PATH , LD_LIBRARy ;i که گفتم در suseکجاست و چه جوری میشه از اونا استفاده کرد . و سوال دیگه اینکه چه جوری باید یک share library رو به suse library اضافه کرد.
بازم از راهنمایی تون ممنون

rootnt
14-01-2007, 10:17
اول باید بدونی اسم اون کتابخانه چیه و بعد نصبش کنی :)

mohammad ashena
15-01-2007, 09:21
سلام .من نمی تونم yast از ، graphics card and minotor رو باز کنم وقتی روش کلیک می کنم هیچ اتفاقی نمی افته و پنجره ای باز نی می شه از بقیه جا هم امتحان کردم sax که اصلا باز نمی شه تو شل هم امتحان کردم وقتی شروع می کنه به start up متوقف می شه و به خط فرمان قبلی بر می گرده. از xen امتحان کردم یک خطا می ده میگه یک جا خطا وجود دارد. می خواسم بدونم می شه درستش کرد راهی هست که بالا بیاد یا recovery بشه؟
بازم از راهنمایی تون ممنون

parvin1987
19-01-2007, 18:04
سلام
می شه کس لینک یه ادیتور واسه برنامه نویسی جاوا به من بده (یه چیزی مثل jbuilder)
ضمنا ممنون می شم اگه بگین چطوری می شه تو لینوکس سوزی چیزی نصب کرد و چطور می شه یه برنامه ی جاوا اجرا کرد؟!!!
من تازه لینوکس نصب کردم .چیز زیادی ازش نمی دونم
ممنون می شم کمکم کنین

shahrokhxp
19-01-2007, 20:36
سلام
من در نصب لینوکس مشکلی ندارم فقط لینوکس مودم من رو نمیشناسه مودمم از نوع اینترنال و مارک جنیوس هست
مدلی معرفی کنید که لینوکس بشناسه
ضمنا طریقه ایجاد دیال آپ رو در لینوکس توضیح بدین:rolleye: :rolleye:

m a j r i x
19-01-2007, 22:06
سلام
سوالات مربوط به مشکلات مودم در تاپیک مخصوص مودم

a.toraby
19-01-2007, 22:20
برای جاوا می تونی از اینجا IDE دانلود کنی
netbeans.org
البته خود jbuilder هم تحت لینوکس هستش.

parvin1987
20-01-2007, 19:48
مرسی از جوابی که دادین ولی ممنون می شم اگه لطف کنین و طریقه ی نصبش رو هم بگین

m a j r i x
20-01-2007, 22:06
سلام
روی هر بسته مورد نظر بعد از دانلود راست کلیک کنید بعدش گزینه open with بقیه کار که دیگه واضحه

parvin1987
22-01-2007, 10:41
راستش چیزی که من نمی دونم دقیقا اینه که وقتی open with می یاره با چی باید باز کنم ؟!!

a.toraby
22-01-2007, 17:08
خوب الان چه نرم افزاری رو می خای نصب کنی؟
اسمشو بگو. کروم یکیو می خای نصب کنی؟
اگه تو kde کار می کنی باید از ark استفاده کنی تا فایل های فشرده رو extract کنی. البته باید که نداریم، ark یکی از انتخاب هاست.
امیدوارم مشکلتو درست متوجه شده باشم.:blush:

parvin1987
22-01-2007, 20:14
من الان می خوام یه bluej نصب کنم به عنوان یه ادیتور برای جاوا.اگه ادیتور بهتری لینکشو دارین بدین لطفا من اینو از اینترنت دانلود کردم.یه jdk هم باید نصب کنم واسه اجرای برنامه دیگه

حالا ممنون می شم بگین باید چی کار کنم
ضمنا این ark که گفتین رو باید دانلود و نصب کنم یا لینوکس خودش داره؟!!

a.toraby
22-01-2007, 23:02
مطمئنی این bluej یه IDE برای جاوا هست؟
من فکر کنم یه جایی خوندم که یه نرم افزار آموزش مفاهیم شی گرایی هست.البته با استفاده از جاوا:question: :question:
من فکر می کنم netbeans رو دانلود کنی خیلی بهتر باشه. چون هم تحت ویندوزش هست هم تحت لینوکسش.
البته شنیدم Eclipse هم خوبه ولی ندیدم.
من خودم netbeans رو تا حالا تحت لینوکس نصب نکردم ولی تحت ویندوز باهاش کار کردم محیط جالبی داره.
البته قصد دارم بعد از امتحانا تحت لینوکس هم نصبش کنم. تو حالا دانلودش بکن. اکه نتونستی کار کنی باهاش، باید تا 5 ام صبر کنی دیگه.اما مطمئناً چون خودش هم با جاوا درست شده تحت هر لینوکسی باید به خوبی کار کنه:whistle:
در ضمن ark هم تو خود لینوکس هست. رو هر فایل فشردهای کلیک راست کنی این گزینه رو داره.

parvin1987
23-01-2007, 02:05
سلام
راجع به blueJ مطمئنم
ولی با این حال netbeans رو هم امتحان می کنم
مرسی از لطفتون

ولی ممنون می شم بگین بعد از Extract کردن باید چی کار کنم؟

parvin1987
23-01-2007, 02:07
ضمنا من jbuilder رو تحت ویندوز کار کردم اگه لینک لینوکسش رو بدین ممنون می شم

m a j r i x
23-01-2007, 23:24

a.toraby
24-01-2007, 14:04

shahab_sh
28-01-2007, 20:25
سلام دوستان
داشتم دنبال یه راه حل واسه نصب یه نرم افزار میگشتم که به این اموزش که به صورت فلش و انگلیسیبود برخوردم بهمن که خیلی کمک کرد امیدوارم واسه شما هم مفید باشه

برین yast-- software--installation source
حالا add--http رو کلیک کنید در مستطیل اول ادرس زیر رو تایپ کنید
packman.rsync.zmi.at
در مستطیل دوم نام توضیعی که استفاده میکنید من از سورزه 10 استفاده میکنم پس اینو نوشتم
suse/10.0
حالا رو okکل یک کنید و فینیش رو بزنین بعد برین
software managementاین
البته قبلش به اینترنت وصل بشین
اینبار که software management شروع به باز شدن میکنه ممکنه بیشتر طول بکشه چون میره سایتی که در مرحله ی قبل اضافه شد رو چک کنه بعد از اینکه برنامه باز شد به قسمت سرچ برین و نرم افزار مورد نظر خودتون رو سرچ کنید software management برای پیدا کردن برنامه سایت پک من رو هم سرچ میکنه و به این ترتیب اگه تو اون سایت برنامه ی مورد نظر شما وجود داشته باشه اون رو پیدا میکنه و مستقیم براتون نصبش میکنه

شما با این روش به تموم برنامه های موجود در ان سایت که برای توضع شما نیز مناسب است دسترسی دارید و میتوانید به راحتی ان ها رو نصب کنید
این روش برای من خیلی جالب و به درد بخور بود و یکی از بهترین برتری های لینوکس نصبت به ویندوز رو به من نشان داد

راستی امید وارم تکراری نبوده باشه راستش من ندیدم

سلام:)
مطلب بالا در صفحه 5 نوشته شده. مطلب بسیار بدرد بخوری هست و من هم خیلی بهش احتیاج دارم ولی وقتی خواستم این کار رو بکنم ارور داد.;) فکر کنم چون آدرس packman.rsync.zmi.at قدیمی هست مشکل از اونه. البته این موضوع رو اینجا هم مطرح کردم:
ولی دوستان گفتن بیام اینجا مشکل رو مطرح کنم.
حالا خواهشا راهنمایی بفرمایید که باید چیکار کنم؟ آیا راه دیگه ای هم داره؟
یه مشکل دیگه هم دارم اونم اینه که وقتی میخوام کامپیوتر رو standby کنم (تو suse 10.2) کامپیوتر 3 تا بوق میزنه و بعدشم standby نمیشه یعنی هیچ اتفاقی نمیافته!:sad: به نظرتون مشکل از کجاست؟

Linux Learner
29-01-2007, 15:27
من بدجوری افتادم تو حچل
یکی لطف کنه کمکم کنه
من از دیروز تا العان 6 بار لینوکس و ویستا نصب کردم هر دفعه یکیش از کار افتاد یا هاردم پرید
الآن ویستا نصب کردم بعد برنامه Os Selector رو هم نصب کردم به خوبی کار میکنه
پارتیشنام هم به این ترتیبه:
1 دونه 23.29 گیگ واسه ویستا Primary
2 دونه حدود 32 واسه خودم Extended
16 مگ هم بره Os Selector
30 تا دیگه هم میخوام واسه کارام
و بقیه که حدود 32 گیگ هست ان شا لله برای لینوکس
فقط بگین چطوری لینوکسو نصب کنم که جفت سیستم عامل ها رو با Os Selector داشته باشم

a.toraby
29-01-2007, 16:51
خوب حالا که 6 بار امتحان کردی این 7 امی رو هم امتحان کن
من می گم حالا که bootloader خودت قبلاً نصب کردی (os selector) حالا بیا و این grub رو نصب نکن.
دیگه با وجود osselector نیازی به نصب grub نداری ایشالا.
یا این که تو mbr نصبش نکن چوت صد در صد osselector پاک می شه اون وقت
البته من نمی دونم چرا از خود grub استفاده نمی کنی و چه اصراریه که از osselector استفاده کنی؟ مگه این که grub با ویستا مشکل داشته باشه. آره؟

Linux Learner
30-01-2007, 02:44
خوب حالا که 6 بار امتحان کردی این 7 امی رو هم امتحان کن
من می گم حالا که bootloader خودت قبلاً نصب کردی (os selector) حالا بیا و این grub رو نصب نکن.
دیگه با وجود osselector نیازی به نصب grub نداری ایشالا.
یا این که تو mbr نصبش نکن چوت صد در صد osselector پاک می شه اون وقت
البته من نمی دونم چرا از خود grub استفاده نمی کنی و چه اصراریه که از osselector استفاده کنی؟ مگه این که grub با ویستا مشکل داشته باشه. آره؟

اصلا" grub چی هست؟ میشه بگید
در ضمن اگه میشه منو تو پارتیشن بندی داخل نصب سوزه کمک کنید

a.toraby
30-01-2007, 14:02
os selector چیکار می کنه؟
grub همون کارو می کنه و با نصب لینوکس همراهش نصب می شه
ببین، وقتی ویندوز رو نصب می کنی اصلاً نیازی به osselector نداری که. ریمووش کن. بعد خیلی راحت suse رو نصب کن. براینصب suse هم بهتره که یه قسمت از هارد رو کاملاً خالی رها کنی. البته suse رو می شه توی پارتیشن extended هم نصب کرد ولی به نظر من خیلی کار جالبی نیست
در ضمن برای نصب لینوکس می تونی از دو پارتیشن استفاده کنی. یکی به اسم swap که حجمش بهتره دو برابر حجم ram باشه و دیگری پارتیشن / هستش (بخونش ریشه یا همون root) که 5 گیگ کافیه براش.

s_rasooli1
31-01-2007, 03:20
البته در نسخه های جدید سوزه اگه بخوای همه ی بسته ها رو نصب کنی حجم پارتیشن / باید بالای 6.7 گیگ باشه به علاوه ی حجمی که برای ذخیره ی اطلاعات شخصی نیاز داری.

ولی پیشنهاد میکنم که پارتیشن home/ رو هم جدا کنی.
چون اگه مثل من زیادی کنجکاو باشی احتمال داره بعدا مجبور بشی لینوکست رو دوباره نصب کنی که اگه پارتیشن home/ رو جدا کنی اطلاعاتت از بین نمیره.

a.toraby
31-01-2007, 09:15
البته در نسخه های جدید سوزه اگه بخوای همه ی بسته ها رو نصب کنی حجم پارتیشن / باید بالای 6.7 گیگ باشه به علاوه ی حجمی که برای ذخیره ی اطلاعات شخصی نیاز داری.

ولی پیشنهاد میکنم که پارتیشن home/ رو هم جدا کنی.
چون اگه مثل من زیادی کنجکاو باشی احتمال داره بعدا مجبور بشی لینوکست رو دوباره نصب کنی که اگه پارتیشن home/ رو جدا کنی اطلاعاتت از بین نمیره.

به نظر من بهتره یکی از پارتیشن هایی که تو ویندوز داری با سیستم فایل fat فرمت کنی. ای جوری هم تو لینوکس می تونی ازس استفاده کنی و هم تو ویندوز و دیگه نیازی به یه پارتیشن home نداری. به همچین پارتیشنی اصطلاحاً خورجین هم می گن

shahab_sh
31-01-2007, 16:13
سلام:)
مطلب بالا در صفحه 5 نوشته شده. مطلب بسیار بدرد بخوری هست و من هم خیلی بهش احتیاج دارم ولی وقتی خواستم این کار رو بکنم ارور داد.;) فکر کنم چون آدرس packman.rsync.zmi.at قدیمی هست مشکل از اونه. البته این موضوع رو اینجا هم مطرح کردم:
ولی دوستان گفتن بیام اینجا مشکل رو مطرح کنم.
حالا خواهشا راهنمایی بفرمایید که باید چیکار کنم؟ آیا راه دیگه ای هم داره؟
یه مشکل دیگه هم دارم اونم اینه که وقتی میخوام کامپیوتر رو standby کنم (تو suse 10.2) کامپیوتر 3 تا بوق میزنه و بعدشم standby نمیشه یعنی هیچ اتفاقی نمیافته!:sad: به نظرتون مشکل از کجاست؟
کسی نیست یه لطفی بکنه این مشکل ما رو هم حل کنه :blush:

m a j r i x
31-01-2007, 21:58
سلام
دوست عزیز اگر برای آدرس مخازن به مشکل برخوردی به لینک زیر مراجعه کن
ولی در رابطه راه‌اندازی برنامه‌های مولتی مدیا سعی میکنم تا آخر این هفته راهنماش بنویسم

shahab_sh
01-02-2007, 21:08
آدرسی که میخواستم رو از لینکی که دادید پیدا کردم دستتون درد نکنه ولی یه مشکل دیگه!;)
ببینید وقتی تو قسمت installation source رفتم و اون کارها رو انجام دادم بعدش رفتم تو software management و برنامه mplayer رو سرچ کردم و از اینترنت گرفتم هیچ مشکلی هم نداره و درست کار میکنه ولی وقتی software management رو بستم دفعه بعد که خواستم بازش کنم این پیغام رو داد:
Another process is accessing the package database. Package management cannot be used now.
تو قسمت installation source هم که خواستم برم دوباره همین پیغام رو داد. یک بار هم کامپیوتر رو ریست کردم گفتم شاید درست بشه که نشد:sad:
مشکل از کجاست؟ چه راهی رو پیشنهاد میکنید؟:blush:

m a j r i x
02-02-2007, 11:40
این پیغام خطا موقعی هست که شما باید اول به اینترنت وصل بشید بعدش software management رو چک کنی در ضمن یه نگاهی به refresh بکن

shahab_sh
02-02-2007, 16:51
به اینترنت هم وصل شدم ولی فرقی نکرد! بازم همون پیغام رو میده :sad: اون ریفرش که میگید کجاست؟;)

hushang
05-02-2007, 07:51
خانوما آقایون سوزه کار سلام!
چند وقتیه که یک کامپیوتر با سی پی یو 64 بیت خریده ایم. و به تبع آن مجبور شدیم لینوکسمون رو از فدورا پنج 32 بیت به فدورا شش 64 بیت مثلا ارتقا بدیم! که مثل اسب الان پشیمونم. چون اینقدر دردسر داره این فدورا که به درد کسایی میخوره که بخوان خودکشی روانی کنند! لعنتی نه نرم افزاردرست حسابی داره و اگر هم گیر بیاری پدرت در میاد نصبش کنی. اون از add/remove که اعصاب همه رو داغون کرده. اون از مشکل کرنلش که تو نصب درایور مودم پیدا میکنه. اون از اجرا نشذن xserver در هنگام ورود. اون از احمق بازیاش برای شناسایی درایو ها . اون از مشکل بزرگ مولتی مدیا. اون از وصل نشدنش به اینترنت و........ . شنیدم که سوزه خیلی راحته و مشکل پشکل هم نداره. و برنامه های کاربردیش هم توی سی دیش (بر خلاف فدورا) به اندازه کافی هست. حالا سوال ما اینه که آیا این برنامه ها و این حسن ها در نسخه 64بیت هم هست؟ (چون ما یک نسخه 32 بیت را که داشتیم. بعد از نصب پر بود از اشکال ). اما یک سوال مهم: آیا میشه تو سوزه آپدیت کرد؟ چون ما که نتونستیم. یه بار هم تو روزنامه خوندم که نمیشه. سوال بعدی ما ربطی به اینجا نداره اما... چیز هایی درباره اوبونتو شنیدم. که یکی دو سال پیش بهترین توزیع لینوکس برای کاربرد خونگی بوده و .... نظر شما در مورد اون چیه؟ مثلا آیا بعد از نصب لازمه که برای فعال کردن mp3, vcd, dvd جون بکنیم؟ یا نه همه چی درسته! وآیا مثل سوزه شما برنامه مرنامه به اندازه کافی درش هست؟

m a j r i x
06-02-2007, 23:26
یه موضوعی که بنظرم خیلی مهمه داشتن اینترنت پر سرعت هستش چون داشتن یه اینترنت پرسرعت خیلی از مشکلات رو حل میکنه چرا مثلا برای اجرا شدن مولتی مدیا چون اکثر کدکها دارای کپی رایت هستن و چون اکثر دیستروهای لینوکس GPL هستش منع قانونی دارن برای استفاده کردن خود کاربر مسئول هست حالا میخواد چه فدورا باشه یا سوزه
در مورد مشکلات دیگه فکر کنم با صبر و حوصله و سرچ کردن قابل حله
شما میتونی نسخه 64bit سوزه رو بگیرید یه تست کنید هم فدورا و هم سوزه به اندازه کافی برنامه و مخازن دارن مثلا لینک زیر نگاه کن
بازهم اگر سوالی بود در خدمتیم

shahab_sh
18-02-2007, 20:20
سلام
ببخشید یه مشکلی تو تایپ فارسی در openoffice داشتم. ببینید الان که دارم این مطلب رو مینویسم هیچ مشکلی ندارم ولی وقتی تو openoffice میخوام یه مطلب فارسی بنویسم ببینید چجوری میشه:

همونطور که میبینید بعضی از کلمات به هم دیگه چسبیده اند (رفتند تو هم دیگه!) و علاوه بر اون وقتی کلمات فارسی و انگلیسی رو در یک خط با هم مینویسم جای اونها (ترتیبشون) بهم میخوره مثلا همون پاراگراف دوم رو ببینید (تو همون عکس بالا) در واقع باید اینجوری باشه: "این شرکت گفت که در ششم فوریه، در استکهلم(Stockholm)، نیروی مسلح سوئد تصمیم به مهاجرت..." که اینجوری نیست;) البته باز هم میگم الان که دارم این مطلب رو مینویسم هیچ مشکلی ندارم و این مسئله فقط مربوط به openoffice هست (v2.0.4).
با تشکر...شهاب.:)

m a j r i x
19-02-2007, 07:12
سلام
از چه فونتی داری استفاده میکنی اگر فونت مناسب نداری از لینک زیر بگیر من که از free farsi استفاده میکنم

rootnt
19-02-2007, 10:14
شهاب جان لطف کن این عکسی که گذاشتی رو سریعاْ کوچیک کن یا به صورت لینکش کن
نظم تاپیک رو بهم زده

shahab_sh
20-02-2007, 22:11
سلام
فونت free farsi رو نصب کردم و اون مشکل که کلمات به هم میچسبیدند حل شد (خیلی ممنون:happy: ) ولی هنوز مشکل به هم خوردن ترتیب کلمات فارسی و انگلیسی پابرجاست.:sad:
حالا یه مسٔله دیگه هم هست:biggrin:
ببینید وقتی میخوام کاپیوتر رو stand by کنم صفحه سیاه میشه بعد توی یه محیط متنی یه پیغام میاد که نوشته:

freezing cpus...
cpu 1 is now offline
cpu1 is down
stopping tasks: ============================================|

بعدش هم هیچ اتفاقی نمیافته. کیبرد و ماوس هم کار نمیکنه و تنها راه خلاصی ریست کردن کامپیوتر هست! ولی وقتی چند دقیقه با کامپیوتر کار نکنم بعد از screen saver خودش stand by میشه و هیچ مشکلی هم نداره.
وقتی هم که suspend to disk رو میزنم این پیغام میاد:
preparing hibernate...
suspend: snapshotting system

بعدش هم باز هیچ اتفاقی نمیافته و باز باید ریست بشه;)
کسی میدونه مشکل از کجاست؟ (زیادی سوال میپرسم نه؟:blush:)

قربان شما...شهاب.:)

m a j r i x
22-02-2007, 21:50
یکبار با کاربر root لاگین کن بعدش ببین درست اجرا میشه
در حالت اتوماتیک standby بدرستی اجرا میشه
یه نگاهی به تنظیمات power management در YaST بنداز
فایل لاگ در مسیر زیر هست

/var/log/standby.log
/var/log/pm-suspend.log

Jalal
25-02-2007, 00:24
سلام من تازه زوزه رو كنار ويندوز نصب كردم فعلان..... يه چنتا سوالي دارم
1-چه جوري بايد يه سخت افزار جديد رو نصب كنم
2-راستي حتما بايد درايور سخت افزار لينوكس بايد باشه بعد برنامش چي مثلا اسكنر
3-فايل exeرو چه جوري بايد اجرا كرد
4-چه جوري درايواي ويندوز رو تو لينوكس داشته باشيم
مرسي
شرمنده سرچ نكردم

m a j r i x
25-02-2007, 21:28
سلام
ورود شما رو به دنیای لینوکس و نرم افزار آزاد رو تبریک میگم
۱- ما در لینوکس نصب سخت افزار به اون طریقی که در ویندوز هست رو نداریم شناسایی سخت افزار توسط هسته یا کرنل انجام میگیره و درصورت شناسایی نشدن با کامپایل مجدد یا اضافه شدن ماژول به کرنل انجام میگیره
۲- بعضی از سازندگان اسکنر سطح بالا (HP)یا درایور مخصوص لینوکس ارائه میکنن یا سورس رو در اختیارتوسعه دهندگان کرنل قرار میدن برنامه sane برای کار با اسکنر هست
۳- فایل exe در لینوکس قابل اجرا نیست ( شما دارید از یک سیستم عامل دیگه استفاده میکنید ) هر فایلی در لینوکس میتونه دارای پسوند یا بدون پسوند باشه
۴- برای دیدن دیگر پارتیشنهای هارد دیسک کافیه آنها رو mount کنید
جواب همه سوالها اجمالی بود البته با سرچ جوابهای بهتری پیدا میکنید

Linux Learner
04-03-2007, 13:24
سلام
ببخشيد چطور ميتونيم تو نصب لينوكس حالت اتومات رو انتخاب كنيم تا از پارتيشن دليت شده ويندوز براي نصب استفاده كنه؟
لطفا دقيق كمك كنيد
آخه ما تازه ميخوايم لينوكسي بشيم

meisam_farazmand
07-03-2007, 20:07
با سلام خدمت دوستان عزیز و مخصوصا آقای majrix

من می خواستم هسته لینوکس سیستمم رو مجددا کامپایل کنم
کسی می تونه منو راهنمایی کنه؟

Linux Inside

m a j r i x
07-03-2007, 21:19
سلام
برای کامپایل کرنل باید هدف کار مشخص باشه
۱- از کلیه اطلاعاتی که برای شما مهم هست یک بک آپ بگیرید
۲- از پارتیشن boot/ کپی بگیرید
۳- از pdfهای مسیر زیر استفاده کنید
/usr/src/linuxlinux-2.6.18.2-34/Documentation
/usr/share/doc/kernel
فعلا مستندات رو بخونید

rootnt
08-03-2007, 19:00
با سلام خدمت دوستان عزیز و مخصوصا آقای majrix

من می خواستم هسته لینوکس سیستمم رو مجددا کامپایل کنم
کسی می تونه منو راهنمایی کنه؟

Linux Inside

اولین کار در نصب هسته داشتن اطلاعات کامل از سخت افزارهاست
برناه هایی مثل lspci , lsusb , hwinfo خیلی کمک می کنه (اگر نبود نصبشون کنید)
دوم آشنا بودن با سرویسها و امکاناتیه که در کرنل وجود داره و اینکه بدونید به کدوم احتیاج دارید و ...

meisam_farazmand
08-03-2007, 22:57
مرسی
یه سوال دیگه
اسم فایلها و فولدرهای فارسی رو توی لینوکس به شکل علامت سوال می بینم
واسه تصحیحش باید مجددا هسته رو کامپایل کنم؟

Bayazee
09-03-2007, 00:37
نه ! احتمالا اونا یادگاری ویندوز هست !!‌یعنی تو ویندوز نام گذاری شده ! فونت و زبان فارسی رو نصب کنید و یک فولد تو دسکتاپ با اسم فارسی درست کنید ببینید می شه ...

meisam_farazmand
09-03-2007, 21:54
واسه ساخت فولدر فارسی تو لینوکس مشکلی ندارم
می خوام فولدرهایی که به زبان فارسی با ویندوز درست شدن رو صحیح ببینم
من یه جایی خوندم که باید هسته رو واسه Utf-8 دوباره کامپایل کنم
واسه همین از اساتید سوال کردم که مطمدن بشم غیر از این راه دیگه ای هست یا نه
یه سوال دیگه هم داشتم
چطوری توی لینوکس یه کانکشن Vpn بسازم؟
مرسی

m a j r i x
09-03-2007, 21:58
مرسی
یه سوال دیگه
اسم فایلها و فولدرهای فارسی رو توی لینوکس به شکل علامت سوال می بینم
واسه تصحیحش باید مجددا هسته رو کامپایل کنم؟
نه نه اینکار انجام نده
در زوزه بصورت پیش فرض از یونیکد استاندارد پشتیبانی میشه
همونجور که بیاضی عزیز گفته یه فایل بانام فارسی ایجاد کن تا متوجه بشی
بخاطر مسخره بازیهای ماکروسافت الکی کرنل خراب نکن

m a j r i x
09-03-2007, 22:06
برای استفاده از vpn میتونی از Kvpnc استفاده کنی
یا اگر تحت شل میخواهی pptp یا vpnc
راستی قبلش Ipsec باید ران باشه

shahab_sh
09-03-2007, 22:49
سلامی دوباره:)
ببخشید یه سوال داشتم. وقتی توی قسمت installation source یک دایرکتوری رو انتخاب میکنیم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و بعد توی software management یک نرم افزار رو انتخاب میکنیم خوب خودش همه ی چیزهای لازم رو دانلود و نصب میکنه. (دستش درد نکنه:biggrin: ) ولی حالا چجوری میتونیم فایلهایی رو که دانلود کرده حفظ کنیم؟ مثلا بسته ی shahab.rpm رو دانلود و نصب کرده ولی من میخوام اون بسته ی rpmش و تمامی بسته های وابسته ای که دان کرده رو داشته باشم.
با تشکر...شهاب.

m a j r i x
10-03-2007, 00:11
کافیه با find بسته مربوطه رو سرچ کنی تا بفهمی تو کدوم دایرکتوری ذخیره میشه

meisam_farazmand
10-03-2007, 00:19
majrix جان ببخشید من خیلی توی لینوکس حرفه ای نیستم یه چیزایی بلدم ولی نه زیاد
میشه یه مقدار ساده تر بگی
چطوری ipsec رو فعال کنم و اینکه وقتی تو run می نویسم kvpnc میگه همچین دستوری وجود نداره
من از ناپیکس استفاده می کنم

m a j r i x
10-03-2007, 01:11
سلام
سوالات مربوط به ناپیکس باید توی تاپیک خودش مطرح بشه
در مورد kvpnc باید نصب کنی

meisam_farazmand
10-03-2007, 12:51
چشم majrix جان من هر سوال رو توی تاپیک خودش می پرسم
اما یه سوال دیگه
وقتی می خوای زوزه 10.1 نصب کنی وقتی سیستم رو از رو سیدی بوت می کنی اون لوگو صفحه اولش اگه دقت کرده باشی بعضی وقتا کلمه Welcome به زیانهای مختلفه بعضی وقتا هم یه پنگوئنه که هی میاد و میره
می خواستم بدونم چطوری می تونم لوگو بوت لودر رو به اون پنگوئنه تغییر بدم؟

m a j r i x
10-03-2007, 22:11
اون لوگوی که موقع نصب میاد imageهای فایل بوت isolinux هست
اون پنگوئن فکر میکنم یه بازی باشه دکمه alt+f2 رو بزن xpenguins تایپ کن

meisam_farazmand
11-03-2007, 00:17
majrix جان یه سوال دیگه
اکانت روت لینوکس من خراب شده وقتی لوگین میکنم یه error میده بعدشم signout میشه
راهی نداره من اینو دوباره درستش کنم؟

m a j r i x
12-03-2007, 07:01
سلام
خیلی بعید این اتفاق بیافته ( احتمالا پسورد اشتباه میزنی :biggrin: )
برای تغییر پسورد روت یا از طریق دیسک زنده یا قبل از لود شدن گراب اینکارو باید انجام داد
اگر سرچ کنی توی انجمن قبلا در اینباره صحبت شده

TitanAD
18-03-2007, 19:10
سلام

من openSUSE 10.2 رو تازه نصب کردم.

من درایور کارت گرافیکی انویدیا رو از اینترنت گرفتم ولی موقع نصب نمی تونه منبع (source) کرنل رو بیابه.

خودش نوشته بود که از --kernel-source-path استفاده کن . من استفاده کردم حالا می نویسه که ورژن کرنل رو نمی تونه مشخص کنه.

مشکل چیه؟

a.toraby
19-03-2007, 09:08
ببین، مطمئنی kernel source path رو نصب کردی؟؟
تو yast سرچ بزن ببین تیک خورده یا نه؟
من که نصب کردم مشکلی هم نداره

s.a.h
20-03-2007, 10:58
اقا من مشکلاتی دارم در زوزه
یکی این که وقتی کارت گرافیکمو نصب می کنم یه چیزایی می ریزه بهم یه دفعه دسکتاپ‍هام میشه 5 تا بعد میرم تو تنظیماتش میبینم زده یدونه یا بعضی وقتا دسکتاپ گنوم میاد جای KDE این از این ...
بعدش من نمی دونم برنامه هایی که می خوام دانولود کنم باید i386 باشه یا i 586 ویا ... با دستور uname -a این خرورجی رو بهم داد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بی زحمت راهنمایی کنید
راستی یادم رفت بگم کارت گرافیکتون روی زوزه 10.2 نصب کنید که محیطش فوق العاده میشه و ویستا باید بره بوق بزنه:46:

m a j r i x
20-03-2007, 21:48
سلام
برای نصب برنامه بهتره با توجه به نوع cpu انتخاب کنید uname -p با این دستور نوع cpu معلوم میشه
ولی در حالت معمول بیشترها بسته روها i386 کامپایل میکنن ولی اگر شما تونستی بسته مورد نظرت رو مطابق با cpu پیدا کنی که بهتره
در مورد محیط های گرافیکی که چندتا شدن احتمالا شما xgl راه اندازی کردین
اگر شما با beryl کار کنید با توجه به نوع vga میتونید یک دسکتاپ 3D داشته باشید

SuB
23-03-2007, 10:28
سلام
من يه سوال دارم:
تو سايت خود Suse كه رفتم آخرين نسخه Suse رو براي فروش گذاشته بود پس چرا لينك دانلود اين نرم افزار همين طوري گذاشته كه همه مي تونند دانلود كنند؟
نكنه براي كسانيكه پول ميدند پشتيباني مي كنه و براي اون كسانيكه پول نميدند پشتيباني انجام نميده؟

m a j r i x
23-03-2007, 12:29
بله درسته نسخه‌ ی که شما بخری دارای پشتیبانی هستش
ولی نسخه دانلود شده پشتیبانی رسمی نداره

D@MUN
23-03-2007, 14:46
زوزه ۱۰.۳ کی میاد؟

degree24
28-03-2007, 08:14
سلام
من وقتی SUSE10.2 رو نصب می کنم بعد از اولین reboot ودرست قبل از اینکه
boot loader بالا بیاد سیستم میگه:
missing operating system و تو همون حالت می مونه!
مشکل کجاست؟
ممنون

m a j r i x
29-03-2007, 16:44
سلام
در موقع نصب گراب شما دقت نکردی یا پارتیشن مورد نظر برای نصب گراب پر هستش
مشکل شما متاسفانه راه‌حلی نداره یکبار دیگه مراحل نصب رو طی کنید
برای نصب درست لینوکس مسئله پارتیشن بندی رو دقت کنید

parvin1987
10-04-2007, 08:06
سلام
ببخشید من یه سوال درباره ی نصب لینوکس Suse دارم.دفعه های پیش هم با همین cd نصب می کردم ولی مشکلی نداشت.الان مشکل اینه که وقتی cd رو می ذارم و ریست می کنم ،در مراحل نصب به یه جایی می رسه که دو خط قرمز می نویسه:windows shrink partition /dev/hdb8 to 14.9 gigabytes و یکی دیگه هم مثل همین واسه یه hdb دیگه.بعد که accept می کنم می گه اگه نصب رو ادامه بدین تمام هارد شما فرمت می شه و یه گزینه ی تایید و یه گزینه ی back داره.من ادامه ندادم چون نمی خواستم هاردم فرمت شه.
می دونین مشکل چیه ؟ضمنا من یه هارد بیشتر روی کامپیوترم ندارم و در موقع نصب، هیچ usb ی هم به کامپیوتر وصل نبود.

یه چیز دیگه هم این که من یه درایو خالی دارم که می خوام اونجا واسم نصب کنه .تا این جایی که من پیش رفتم(partitioning( ، چیزی درباره ی این که کجا نصب کنه از من نپرسید .
یه نکته ی دیگه هم این که تو چیزهایی که تو مرحله ی partitioning می نوشت هیچ کدام از درایو ها رو هم به عنوان hda نمی شناخت.همه hdb بودن

ممنون می شم بگین باید چی کار کنم؟

Programer
10-04-2007, 09:45
دوستان suse 10.2 دسکتاپ 3d داره؟

degree24
10-04-2007, 09:46
سلام
من suse10.2 دارم و دو تا سوال:

۱)فایلهای با پسوند chm را به چه طریق باز کنم؟

۲)آیا امکان اتصال موبایل وجود دارد؟

با تشکر بسیار

degree24
10-04-2007, 09:48
دوستان suse 10.2 دسکتاپ 3d داره؟

سلام
بله
من با نصب درایور 3d به همون چیزی که شما می گی رسیدم!
عالیه...

a.toraby
10-04-2007, 09:49
سلام
ببینید، برای نصب suse بهتره که از advansed partitioning استفاده کنید.
راستش من حالشو ندارم تمام مراحل رو اینجا تایپ کنم. ولی search کرد اینجا چند تا لینک به درد بخور براتون گذاشتم.

فقط یه نکته ای رو لازمه یگم اینه که هنگام نصب خودتون به صورت custom پارتیشن ها رو بازید. و برای این کار یک / یک پارتیشن boot و یک swap کافیست

a.toraby
10-04-2007, 09:55
سلام
من suse10.2 دارم و دو تا سوال:

۱)فایلهای با پسوند chm را به چه طریق باز کنم؟

۲)آیا امکان اتصال موبایل وجود دارد؟

با تشکر بسیار

جواب سوال اول:
اینجا رو نگاه کن:

جواب سوال دوم:
والله خوب می شه با یه bluetooth این کار رو کرد. اما برای اتصال از طریق کابل بستگی به گوشیت داره

moslem.b
10-04-2007, 20:55
این ارور مربوط به چیه ؟
چجوری رفعش کنم من تو لینوکس تازه کارم

m a j r i x
10-04-2007, 23:05
سلام
اگر تاپیک رو جستجو میکردی قبلا در اینباره بحث شده
ولی برای اینکه شما برای اجرای مالتی مدیا در لینوکس به مشکل برنخورید کافیه کدکها و کتابخانه اون برنامه مورد نظر نصب کنید
پیشنهاد من به شما استفاده از مدیا پلیر Kaffeine ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست برای راه‌اندازی کافیه
۱- اول کدکها مالتی مدیا رو نصب کنید
۲- بعد کتابخانه xine نصب بشه
۳- بعدش برنامه اصل کاری میرسه
اگر سوالی بود در خدمتیم

a.toraby
11-04-2007, 09:49
خداییش مالتی مدیا در لینوکس هایی مثل سوزه خیلی اعصاب خورد کن هستش. همین kplayer هم که دوستمون گفتن خیلی نرم افزار ابتدایی هست.
اما بعضی توزیع ها مثل mepis در زمینه مالتی مدیا آخرشن. دیگه ترکوندن ;)

moslem.b
12-04-2007, 05:52
با چه دستوری تو ترمینال می تونم به یه پوشه که روی دسکتاپه دسترسی پیدا کنم ؟

m a j r i x
12-04-2007, 07:27
majrix@linux:~> cd /home/majrix/Desktop/
majrix@linux:~/Desktop> ls
dolphin.desktop KControl.desktop kopete.desktop opera.desktop
Home.desktop knetstats.desktop MozillaFirefox.desktop trash.desktop
kaffeine.desktop konsole.desktop myComputer.desktop YaST.desktop
majrix@linux:~/Desktop>

a.toraby
12-04-2007, 18:37
دقیقاً متوجه سوالت نشدم. خوب دستورش cd هست دیگه

moslem.b
12-04-2007, 20:32
همین دستور رو می خواستم ممنونم دوستان یه سوال دیگه

وقتی از این طریق وارده یه پوشه میشم و می خوام برنامه ی داخلش رو نصب کنم ارور میده

a.toraby
13-04-2007, 00:26
همین دستور رو می خواستم ممنونم دوستان یه سوال دیگه

وقتی از این طریق وارده یه پوشه میشم و می خوام برنامه ی داخلش رو نصب کنم ارور میده

عمو
قربون اون مرامت
آخه تست هوش مطرح می کنیا
خوب بگو چه اروری می ده. ما که از فضا نیومدیم که........

sahar_2008
17-04-2007, 18:09
با سلام
اگر بخواهيم محيط gnomeوkdeرو با هم نصب كنيم چي كار بايد انجام بديم؟
(چون وقتي ميخواد نصب كنه فقط ميشه يه گزينه رو انتخاب كرد)

m a j r i x
18-04-2007, 22:01
سلام
انتخاب میزکار پیش فرض ربطی به نصب نداره
شما میتونی gnome را برای پیش فرض انتخاب کنید و هم بسته‌های KDE نصب بشه
بعد از نصب هم میتونید Display manager تغییر بدید

TitanAD
23-04-2007, 07:15
سلام

من هم سوسه 9.2 هم 10.2 رو کامپیوترم نصبه ولی ساعت و تاریخ کامپیوترم هی به هم می ریزه. چی کار باید بکنم؟

ممنون

m a j r i x
24-04-2007, 22:52
سلام

من هم سوسه 9.2 هم 10.2 رو کامپیوترم نصبه ولی ساعت و تاریخ کامپیوترم هی به هم می ریزه. چی کار باید بکنم؟

ممنون

ساعت وتاریخ زوزه شما با سیستم هماهنگ شده از طریق بایوس ساعت و تاریخ صحیح رو تنظیم کنید

TitanAD
27-04-2007, 10:35
ساعت وتاریخ زوزه شما با سیستم هماهنگ شده از طریق بایوس ساعت و تاریخ صحیح رو تنظیم کنید

یعنی دقیقا چی کار کنم؟

tux-world
27-04-2007, 13:09
خوب کامپیوتر رو رستارت کنین بعد برین setup اونجا اریخ و ساعت رو تنظیم کنین . همین