PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : محلي براي عنوان كردن سوالات و يا مطالب جزيي

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

saghy
11-08-2005, 01:32
سلام
راستش اين تاپيك را ايجاد كردم تا جلوي تاپيك هاي بيهوده البته از نظر فني گرفته بشه .
دوستاني كه به سوال يا مشكلي برخورد ميكنن و ميدونن ارزش باز كردن موضوع جديد را نداره همين جا مطرح كنن ..... با سپاس

Soshiant
15-08-2005, 18:03
سلام
میخواستم بدونم چه طوری میشه یک لپتاپ با یک کامپیوترو با پورت usb به usb به هم متصل کرد
اخه من این کارو انجام دادم ولی هیچ کدوم نتونست اون یکی کامپیوترو تشخیص بده
اگر کسی جواب بده ممنون میشم :mrgreen:

30naa
15-08-2005, 20:31
نوت بوکا که اوصولا ریدیفه ببین اگه مین بردت کارت شبکه ی آنبرد داره برو و کابل لن بگیر و لن کن چون به نظر من بهترین روشه
بازیم میتونی باهاشون بکنی

saghy
16-08-2005, 01:13
سلام
دوست عزيز براي اتصال دو يو اس بي بعضي وقتا بايد ويندوزهات يكي باشن.
بعضي از اين كابل هاي لينكي كه به اسم يو اس بي 2 در بازار فروخته ميشن در حقيقت 1.1 بوده و بايد با درايور 1.1 نصبشون كني تا دوتا سيستم همديگر را شناسايي كنن.

Soshiant
16-08-2005, 11:57
ممنونم که جواب دادید :mrgreen:
هردوتا ویندوز xp هستند
درايور 1.1 باید از کجا پیدا کنم :?:

Ali_k
16-08-2005, 13:29
آقا منم یه سوال دارم شاید مسخره به نظر برسه ولی میخواستم ببینم این مانیتورهای LG چه جوری تمیز میشن؟
چون من هر چی میخوام تمیز کنم باز کثیف تر میشن (اگه خنده دار سوالم ببخشید) :oops:

Navid
16-08-2005, 18:54
Ali_k جان خود شرکت lg اینو پیشنهاد داده :
- یک دستمال نخی
- 90% مایه شیشه پاک کن
- 10% الکل صنعتی ( این مقدار رو می تونی بیشتر هم بکنی )

البته این دستورالعمل فقط برای CRT هست و نباید برای LCD استفاده بشه

Ali_k
16-08-2005, 22:59
مرسی نوید جان ولی این روش بازم کثیفش میکنه نمیدونم چشه :roll:

mpsjavad
17-08-2005, 02:54
مرسی نوید جان ولی این روش بازم کثیفش میکنه نمیدونم چشه :roll:
با ســـلام ..

مانيتور هاي جديد LG مدل Flatron كه داراي صفحه كاملا مسطح :wink: هستن به خاطر داشتن خاصيت حذف نور اضافه از محيط عموما لكه هاي چربي حاصل شده از تماس پوست دست رو خيلي بد به نمايش ميزارن .. براي خلاصي از اون بهترين پيشنهاد رو اقا نويد دادن و اما بعد از اينكه شما با استفاده از پارچه بدون پرز و به كمك درصد خاصي از الكل و مايع شيشه پاك كن مانيتور رو تميز كرديد لكه هايي از رد عبور پارچه بر روي مانيتور ميمونه كه شما ميتونيد با استفاده از يك پارچه مرطوب تميز ( يك پارچه خشك بدون پرز كه با كمي اب نمناك شده باشه ) رد ها رو پاك كنيد و كمي صبر كنيد تا رد اب هم خشك بشه .. بعد از حدود 15 دقيقه ديگه مانيتور شما حتي يك لكه هم نداره :mrgreen: اگر لكه اي بود روش ها رو يك بار ديگه تكرار كن اما دقت كن كه زياد به سطح مانيتور فشار نياري ...

Soshiant
17-08-2005, 10:02
saghy جان کجا رفتی
من چی کار کنم :roll:

saghy
18-08-2005, 02:31
سلام
HolySooshiant جان درايور 1.1 را معمولا توي سي دي هاي خود كابل ميذارن .
البته بعضي وقتا تنظيمات ست اپ هم مهمه .
البته من براي اين لينكها خيلي مشكل ديدم و معمولا اذيت ميكنن . اگر كارت شبكه روي هر دو هست يك كابل شبكه PC2PC بده برات درست كنن خيلي بهتر و راخت تر كارت راه ميفته . براي تنظيمات يو اس بي هم بهتره كسي كه وارد هست يه كمكي بگيري چون بايد يه كم روي سيستم ها كار كرد . !

Ali_k
18-08-2005, 05:39
جواد جان از راهنماییت ممنون برم ببینم چی میشه :mrgreen:

Soshiant
18-08-2005, 10:55
ساقی جان ممنون :mrgreen:
ولی این کابلی که من خریدم هیچ سی دی با اون نبود فروشندش هم بلد نبود از اون استفاده کنه
توی اینترنت هم فقط یک برنامه به نام Windows XP SP1 USB 1.1 and 2.0 Update
:?: پیدا کردم منظورت همونه

بهاره
19-08-2005, 07:03
سلام
يه کارت رسيور خوب چه مشخصاتي بايد داشته باشه؟ :?:

بهاره
19-08-2005, 07:03
سلام
يه کارت رسيور خوب چه مشخصاتي بايد داشته باشه؟ :?:

که کپچر هم بکنه

saghy
20-08-2005, 01:11
سلام
بهاره جان در انجمن هاي ماهواره دوستان مباحث مفصلي در اين باره دارن .
به اونجا مراجعه كن

HamidFULL
20-08-2005, 20:58
بايد Sky Star 2 D باشه!!!!!!!

siavash alavi
22-08-2005, 22:32
با سلام
از روزي كه براي اولين بار به اين تايپيك سرزدم دو سه تا مشكل برام پيش اومده
ولي مهمترينش اينه:
رايتر تي دي ك من اصلا رايت نميكنه اما موقعي كه سي دي داخلش ميگزارم اطلاعات رو ميخونه و وقتي ميخوام سي دي رو از درايو خارج كنم درب درايو كه باز ميشه سي دي با سرعت بسياري در حال چرخيدن است
چكار كنم
تعمير كار خوب رايتر سراغ دارين؟
نمايندگي جوابمو ميده؟
TDK تعميرگاه اختصاصي داره ؟ اگر داره كجاست؟
ببخشيد خيلي سوال كردم

30naa
22-08-2005, 22:59
مگه میشه؟
چیشد که اینجوری شد؟

HamidFULL
24-08-2005, 17:47
سياوش علوي جان اينجری که من خبر دارم شما امروز رايتر رو بردی تعمير گاه لطفاً نتيجه رو بگو که چی
بهت گفتن البته اونجا بايد فرم پر ميکرديا! :wink:

siavash alavi
28-08-2005, 03:01
حميد جان
فرم پر نكردم فقط يه رسيد دادن و گفتن تا 10 روز ديگه بيا

Alireza_Shafaei_PCworld
05-09-2005, 15:23
يك مشكل خيلي مهم با كارت شبكه هاي مادربود Asus
من بعد از نصب درایور کارت شبکه ایسوس با پیغام زیر مواجه میشمه
"Device Cannot Start"
چی کار باید بکنم تا درست نصب شه
من دو کارت شبکه یکی دی لینک وی یکی آن بورد ایسوس دارم
مشکل بالا را چجوری حل کنم؟ :roll:
فوری لطفا

fatemeh malekan
24-10-2005, 01:40
:blush: سلام ببخشيد مي خواستم درباره نوارمغناطيسي بيشتر(( magnetic tape))بدونم واينكه در حال حاضر در چه كارهايي براي ذخيره سازي استفاده
مي شود؟

Rashidahwazian
24-10-2005, 10:41
همونطور كه مي دونيد اين نوار براي ذخيره سازي استفاده مي شه. از يه نوار پلاستيكي نازكي درست شده كه روي اون روكشي از يه ماده مغناطيس شونده قرار دارد. تمام نوارها ساختارشون همينه . نوارهاي صوتي و يا ويديويي و نوارهايي كه در كامپيوتر استفاده مي شده.
استفاده الانشون رو نمي دونم.

Sina
24-10-2005, 12:55
اين تاپيك رو ببينيد :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehdiney navaz
04-11-2005, 17:22
سلام .من 2تا سوال دارم اوليش مبتديانه است..وقتی سیستم رو روشن میکنم ..یه سری نوشته میاد تا ویندوز بیاد بالا چیکار کنم تامستقیم ویندوز بیاد..؟دومی من وقتی سیستم رو خاموش میکنم .موس روشن باقی میمونه .وخاموش نمیشه..؟

Rashidahwazian
04-11-2005, 21:01
دوست عزيز در مورد سوال اول بايد بگم كه نمي توني كاري بكني كه اون مراحل انجام نشه و مستقيم وارد ويندوز بشه. تنها كاري كه مي توني بكني اينه كه بعضي از تست ها رو حذف كني يا بعضي Feature های غیر ضروری رو حذف کنی . مثلا می تونی کاری کنی که تست Memory دیگه انجام نشه.

در مورد سوال دوم هم باید بگم که احتمالا موس شما از طریق Port USB به کامپیوتر متصله. اگر این طور باشه کاملا طبیعیه که موست روشن بمونه.مشکلی هم نیست.

mehdiney navaz
05-11-2005, 00:19
سلام اقا رشيد ممنون از پاسختون ..چطوري اين تست هارو حذف كنم..(ايا از setupهم ميشه تغيراتي انجام داد؟؟)

HamidFULL
05-11-2005, 14:18
mehdiney navaz عزيز بله ميشه ولی فايده نداره فقط شايد 5 ثانيه سيستم اتن زودتر بلا بياد که نميسرفه!

Rashidahwazian
06-11-2005, 01:11
حميد جان يعني شما مي گي مي شه همش رو حذف كرد؟ مي شه بگي چطور ؟ آخه لازمه كه اول قطعات يه تست خيلي ساده بشن كه اشكالات سخت افزاري مشخص بشه. نمي شه كه كارت گرافيك يا رم حداقل وجودشون بررسي نشه ... مي شه؟؟

HamidFULL
07-11-2005, 15:10
Rashidahwazian عزيز منظور من دقيق مشخص نشد من در تکميل حرف شما گفتم فقط تعداد کمی رو ميشه حذف کرد که سيستم سريع تر بالا بياد مثلاً Raid و HDD S.M.A.R.T و ... که اون هم زياد فايده نداره

zonealarm
07-12-2005, 12:33
يه سوال داشتم اين عبارت منظورشون چيه؟ 512KB, external chips on CPU module at 50% of CPU-speed وهمين طور اين 256KB, fullspeed در مورد L2-Cache

zonealarm
08-12-2005, 11:53
باز كسي جواب ما رو نداد! :sad:

roohoravan
14-12-2005, 00:52
با سلام وعرض ادب.من يك لپ تاپ مدل مگسونتb2400a دارم كه وقتي استند باي ميكنيم.براي روشن كردن دوباره بايد كليد پاور را زد.آیا راه دیگری دارد که هی دکمه پاور را نزد؟ با سپاس بیکران ازشما

mozhgan
16-12-2005, 12:59
سلام
من اطلاعاتي را با word pad در ديسكت ريخته ام اما ديسكت باز نميشودميخواستم كمكم كنيد تا ببينم اشكال كار كجاست؟
ممنون

mozhgan
17-12-2005, 15:15
تا كي بايد صبر كنم تا جواب سوالم رو بگيرم؟

Rashidahwazian
18-12-2005, 00:42
mozhgan_61f ممکنه اشکال از دیسکت درایور شما باشه. روی همون کامپیوتری که SAVE کردی می خوای باز کنی یا جای دیگه؟

zonealarm
19-12-2005, 21:21
يه سوال داشتم اين عبارت منظورشون چيه؟ 512KB, external chips on CPU module at 50% of CPU-speed وهمين طور اين 256KB, fullspeed در مورد L2-Cache
يعني بين 20000 نفر عضو سايت 1 نفرم نميدونه؟

mozhgan
20-12-2005, 10:52
سلام
با تشكر از اقا رشيد
ديسكت در سيستم خودم باز ميشه ولي در سيستمي كه ميخواد پرينت بگيره باز نميشه

babitech
21-12-2005, 00:33
سلام
مي خواستم بپرسم از كجا مي تونم ebookهاي مدار منطقي،معماري كامپيوتر،ريزپردازنه وvlsi بگيرم (البته free)

Rashidahwazian
22-12-2005, 02:27
mozhgan_61f عزيز اين طبيعيه و اشكال خاصي نيست كه نگران باشي. احتمال زياد فرمت ذخيره اطلاعات روي درايوهاتون فرق مي كنه.
شما بهتره از وسيله ديگه اي براي انتقال اطلاعات استفاده كني.

Rashidahwazian
22-12-2005, 02:32
babitech جان شما به اين آدرس برو و روي لينك "كتاب الكترونيك" در پايين صفحه كليك كن. اونجا ممكنه يه چيزايي پيدا كني. :

Renjer Babi
01-01-2006, 10:13
لطفا روش هارد به هارد كردن را توضيح دهيد

ebivamp
02-02-2006, 03:39
کارت گرافیک کامپیوتر من (آن بورده) حالا میخوام روش یه کارت گرافیک 64ای تی ای بذارم اما وقتی قطعه رو می کنم تو ای جی پی بعد کامپیوترو روشن میکنم اصلا واکنش نشون نمیده یعنی رم بوق نمی زنه ناگفته نماند رم من (256دی دی ار اس دی رمه که میره تو اسلات دی دی ار)
حالا چیکار کنم تا سیستم کارت گرافیک و بخونه؟

alaodin1
13-03-2006, 01:19
آيا اين حرف درست است كه اگر كيس كامپيوتر مشكلي داشته باشد كامپيوتر مي تواند روي وسايل صوتي و تصويري ديگر پارازيت بيندازد وكار يك فرستنده را انجام دهد يا به اصطلاح عام وقتي سيستم در حال كار است مانند ويديو سي دي روي سيستم يا دستگاههاي صوتي وتصويري پارازيت بيندازد واطلاعات داخل سيستم در آنها مشاهده شود اين حرف تا چه حد صحت دارد.

alaodin1
20-03-2006, 05:11
چي شد هيچكس جواب ما رو نميده

radepa
26-03-2006, 02:52
سلام
من يك مشكل خيلي مهم دارم . منوقتي كامپيوتر رو به حالت hibernate ياstand by مي برم وقتي دوباره به ويندوز ميام فرمتهاي تصويري كار نمي كنه.وقتي restart مي شه درست مي شه.ضمنا وينوز مديا سنتر است و در sp2 اين مشكل ندارم.

Rashidahwazian
28-03-2006, 12:37
ebivamp جان نمي دونم مشكلت حل شده يا نه ولي براي حلش بايد بري تو Setup سیستمت و گرافیک آنبورد رو غیر فعال کنی. اونقت نباید مشکلی پیش بیاد.

alaodin1 جان مطمئن نیستم این جوابی بت می دم درسته یا نه ولی تا جایی که من می دونم تمام وسایل الکتریکی یه میدان مغناطیسی دور خودشون ایجاد می کنن و می تونه این میدان روی سایر لوازم الکتریکی نزدیک پارازیت بندازه ولی از نظر من این میدان اونقدرها هم قوی نیست که پارازیت ناجور بندازه. در ضمن اطلاعات کامپیوتر به سایر لوازم وارد نمی شه آخه باید مفصر اون میدان تو سایر وسایل باشه تا بفهمه این میدان یعنی چی ...

renjer_babi جان شما برای هارد به هارد برو اینجا :

galaxy_110
08-04-2006, 22:24
با سلام به دوستان عزيز

متاسفانه چند وقت پيش سيستمم دچار مشكل شد. مجبور شدم نرم افزار Alcohol رو كه واسه درايو مجازي هست پاك كنم و دوباره نصب. بعد از نصب مجدد متوجه شدم كه اون درايو مجازي قبليه رو پاك نكرده و يه درايو ديگه ايجاد كرده. :puke:

حالا ميخوام بدونم چه طوري ميتونم از شر درايو قبلي خلاص شم؟ تو Device Manager داخل systemهم رفتم و از اونجا يي كه مال درايو ها هست remove كردش ولي دوباره كه سيتم . روشن ميكنم اين درايو و شناسايي مي كنه. :sad:

ممنون

EHSANRF
11-04-2006, 07:58
آقا من سيستمم يه هويي خاموش شد
بعد فهميدم علت از پاورشه
حالا يه پاور نو گرفتم. وقتي نصبش مي كنم سيستم روشن ميشه ولي حدود 3 ثانيه بعد دوباره خاموش ميشه

اگه سريعتر لطف كنين ممنون مي شم!

Rashidahwazian
11-04-2006, 11:30
galaxy_110 عزيز شما تو options خود نرم افزار Alcohol باید اون درایو رو غیر فعال کنی ... در ضمن اگر image تو اون درایو گذاشتی باید اول ورش داری بعد غیر فعال کنی ...

doctorehsan شما هم این سوالت رو به صورت یه تاپیک مجزا مطرح کن ... اطلاعات بیشتری هم بده. با توجه به چیزی که گفتی معلوم می شه که از پاورت نیست چون عوض کردی نتیجه نداد.

galaxy_110
11-04-2006, 15:42
رشيد جون ممنون

ولي يه مشكل هست. من alcohol رو پاك كردم و دوباره نصب كردم واسه همينم ديگه روي اون درايو قبليه هيچ كنترلي نداره و الان يه درايو جديد ساخته كه خوبم كار ميكنه.

اما او درايو قبليه عملا بي استفاده شده و حتي كارم نميكنه .عكسشم شده مثل ايكون سي دي درايو و وقتي هم روش كليك مي كنم ميگه ديسك رو وارد كنيد. :puke:

armanp
12-04-2006, 18:02
سلام.هنگامي كه كامپيوتر را روشن مي كنم كيبوردم كار مي كند ولي هنگامي كه ويندوز بالا مي آيد موس در جاي خود ثابت است و كيبورد هم كار نمي كند لطفا من را كمك كنيد

sepehr_f2004
27-04-2006, 19:25
سلام
من میخوام تابستون برم کلاس شبکه میخواستم ببینم باید پیش نیازی رو بلد باشم؟
ممنون میشم که جواب بدین.

enigma.
23-05-2006, 02:53
سلام
من دنبال یک تلویزیون 29 با قیمت حدود 700ت می گردم.ممنون میشم اگه راهنمایی کنید تو بهترین انتخاب.اگه میشه قابلیتهای تلویزیونی رو که معرفی میکنید هم بگید.

J A V I D
24-05-2006, 13:12
سلام
من پارسال هاردم یه صدا های خر خر از توش در می اومد بعد از یه مدت ترکید البته خوشبختانه اطلاعات مورد نیازم رو به موقع از توش در آوردم الان یه هارد جدید خریدم ولی از اون موقع نسبت به هر صدایی که از سمت هارد شنید ه می شه حساس شدم این هارد جدیدم وقتی با هاش یه برنامه تقریبا سنگین مثل فتوشاپ باز می کنم یه صدایی مثل بوق می ده می خواستم ببینم این طبیعیه ؟؟

avahia
04-06-2006, 17:40
سلام
من يكبار مودمم رو سوزوندم. يعني زدمش به برق. بعد يك مودم ديگه خريدم چند روزي كار كرد ولي بي دليل (بدون زدن به برق) پيغام no dial tone ميده. بازم از رو نرفتم و يك مودم external گرفتم ولي اونم مرتب dc ميشه. حالا به من بگوييد چه كنم؟

Mezzo
04-06-2006, 22:30
سلام
من يكبار مودمم رو سوزوندم. يعني زدمش به برق. بعد يك مودم ديگه خريدم چند روزي كار كرد ولي بي دليل (بدون زدن به برق) پيغام no dial tone ميده. بازم از رو نرفتم و يك مودم external گرفتم ولي اونم مرتب dc ميشه. حالا به من بگوييد چه كنم؟
خوب هردو مودمي كه خريدي ببر گارانتي نشون بده اگه سالم بودن يا مادربردت اشكال داره يا خط تلفن.

avahia
05-06-2006, 20:34
خوب هردو مودمي كه خريدي ببر گارانتي نشون بده اگه سالم بودن يا مادربردت اشكال داره يا خط تلفن.

نمي تونم اين كارو بكنم چون مودم لپتاپمه و اونو از دوبي خريدم. مي تونم خودم تست كنم ببينم اشكال از كجاست؟

padisar1364
13-06-2006, 17:03
سلام
من يه دسته جويستيك دارم كه اصلا" نمي تونم نصبش كنم اگه كمكم كنيد ممنون ميشم
اسم دسته:generous اگه امکان داشت جواب رو به ایمیلم بفرستیدpadisar1364@yahoo.com

باتشکر

rasol43
28-06-2006, 19:44
با سلام
مي تونيد در مورد قفل سخت افزاري به زبان اسمبلي منو راهنمايي كنين؟

ممنون مي شم
به اين صورت كه روي يه برنامه كاربردي قفل سخت افزاري بزاريم كه برنامه Eeprom به زبان اسمبلی کد شده باشه

EMPERATOUR
11-07-2006, 23:18
آقا من طرز شار‍‍‍ز پرينتر 7760 اچ پي را ميخام يكي توضيح بده
راستي بهترين دستگاه براي چاپ فتو گلاسه چيه در خونه؟
اين كه خودم دارم گرون در مياد جوهرش
پيشنهاد بديد؟ ميخام با كيفيت باشه ولي بيشتر از قيمت مغازهها در ني

siamak_kh
23-07-2006, 11:09
سلام به همگی
آقا من میخواهم یک dvd ram به کیس کامپیوترم اضافه کنم اما سیم power دیگه ندارم.آیا راهی هست بدون اینکه یک power دیگه بخرم این کار رو انجام بدهم.
توضیحاتی که اگر بدونین شاید بیشتر بتوانید کمکم کنید:
power=400 v
وسایل داخل کیس هم مانند کیسهای معمول است ، فقط از یک هارد اضافی و یک فن اضافه برخوردار است.

babibell
23-07-2006, 21:36
من يه CD-Writer داشتم حالا يك DVD-writer با همون مارك به سيستمم اضافه كردم .
اما سيستم اين دو تا رو با هم قاطي كرده و هر دو رو با يك آيكون و اسم نشون ميده .
وقتي هم كه Eject مي كنم جفتشون باهم عمل ميكنن هيچي رو هم نميشناسن.
براي DVD-writer از انشعاب همون فيشي استفاده كردم كه به CD-Writer رفته بود .چون مادر بورد من پورت اضافي ديگه اي نداره كه حرومش كنم .

حالا چيكــــــــــــــــــــــ ــــار كنم ؟ :sad:

andyan
30-07-2006, 09:10
آقا من طرز شار‍‍‍ز پرينتر 7760 اچ پي را ميخام يكي توضيح بده
راستي بهترين دستگاه براي چاپ فتو گلاسه چيه در خونه؟
اين كه خودم دارم گرون در مياد جوهرش
پيشنهاد بديد؟ ميخام با كيفيت باشه ولي بيشتر از قيمت مغازهها در نياد
اگه ميخواي هزينه جوهر گرون درنياد ميتوني ليزري بگيري. اگه ميگه گرونه من ميگم جوهر افشان اپسون بخر. البته اپسون بازي درمياره. اگه چند روز باهاش پرينت نكني هد پرينتر مشكل پيدا ميكنه و 50هزار تومان ميگذاره رو دستت. اصلا با همين پرينترت پرينت كن وقتي هم كه جوهرش تموم شد شارژش كن. كيفيت عكس مياد پايين ولي زياد بد نميشه. پرينتر 5150 من با يك كارتريج 27000توماني رنگي ميتوني باهاش حدود 40 صفحه پرينت كني.

m654
31-07-2006, 11:02
اگر تهران هستيد و پرينتر چند كاره ليزري ميخواين كه صرفه جويي مناسبي داشته باشه سامسونگ انتخواب مناسبيه

shahedi
08-08-2006, 20:19
سلام
ويندوز اكس پي را نصب مجدد كردم ولي مادربرد را درست حسابي نشناخت (مادربرد من gigabyte technolo co;ltdمدل s651mprzاست )كارت گرافيك و ويديو را هم همچنين البته درايورهايش را هم كه مي خوام نصب كنم erprمي ده چاره چيست؟ ببرمش پيش متخصص

Ali Alizadeh Mansouri
08-08-2006, 21:32
براي DVD-writer از انشعاب همون فيشي استفاده كردم كه به CD-Writer رفته بود .چون مادر بورد من پورت اضافي ديگه اي نداره كه حرومش كنم .

سلام،
به احتمال زیاد مشکل شما به خاطر Master/Slave نبودن درایوها است.
وقتی دو درایو را با یک کابل به یک پورت مادربورد وصل می کنید باید حتما یکی نقش Master(ارباب) و دیگری نقش Slave (برده) را عهده دار شوند.
در مادربوردهای فعلی معمولا یک پورت اولیه Primary و یک پورت ثانویه Secondary وجود دارد که هر یک می تواند یک Master و یک Slave را پشتیبانی کند. به این ترتیب می توان از چهار درایو استفاده نمود.

اما برای این کار در دو جای مختلف باید تنظیمات صورت گیرد:
1- ست کردن جامپرهای پشت درایوها که برای اطلاعات دقیقتر می توانید به دفترچه راهنمای آنها هم مراجعه کنید.
2- تنظیم مستر/اسلیو در بایوس مادربورد که دفترچه راهنمای مادربورد در قسمت تنظیمات ست آپ توضیحات بیشتری را می دهد.
اگر هنوز مشکلی داشتید همین جا اعلام کنید.

eastern
09-08-2006, 15:42
سلام..

كسي مي دونه كه يه كامپيوتر و مانيتور روشن ف مصرف برقش چقدره؟

يعني اگه كامپيوتر و مانيتور روشن باشه ( ولي كار خاصي انجام نشه) چقدر برق مصرف مي كنه؟ مثلا معادل چند لامپ 100؟

faghat AMD
18-08-2006, 19:36

با تغيير جامپرها يك درايو را به حالت مستر وديگري را به حالت اسليو دربياريد. شايد حل شه.

faghat AMD
18-08-2006, 19:40
سلام به همگی
آقا من میخواهم یک dvd ram به کیس کامپیوترم اضافه کنم اما سیم power دیگه ندارم.آیا راهی هست بدون اینکه یک power دیگه بخرم این کار رو انجام بدهم.
توضیحاتی که اگر بدونین شاید بیشتر بتوانید کمکم کنید:
power=400 v
وسایل داخل کیس هم مانند کیسهای معمول است ، فقط از یک هارد اضافی و یک فن اضافه برخوردار است.

بله راهي هست.
تشريف ببريد يك مركز خدمات كامپيوتري و كابل مخصوص انشعاب پاور را تهيه كنيد.

zarei677
18-08-2006, 22:23
دوستان من دو روز پیش یه مین برد گیگا مدل GA-8I945GZME-RH خریدم که لینک مشخصاتش اینه

یه کارت گرافیک 6200 PCIE هم خریدم که تربو کش با 256 مگا رم هست

حالا یه مشکل اساسی پیش اومده وقتی کارت رو نصب میکنم و کامپیوتر رو روشن میکنم مانیتور چشمک میزنه و هیچ سیگنالی نیست البته این مین گرافیک آنبورد داره که وقتی فیش مانبهش وصل میکنم قشنگ سیستم بالا میاد و لی با کارت گرافیک نه
کارت گرافیک رو رو یه سیستم دیگه امتحان کردم کار میکنه و مشکلی نداره ولی نمیدونم چرا رو این یکی تصویر نمیده
راستی هر کاری کردم نتونستم گرافیک آنبورد مین غیر فعال بشه آخه تو قسمت Integrated pipeline گزینه وی جی آی نداره
یکی کمک کنه اگه راهی داره یا فکر میکنید مین برد مشکل داره کمکم کنید که سریع برم یه کاری کنم --

byta_1
18-08-2006, 22:34
با سلام
دوستان عزیز چند روزه که سیستم بنده دچار یک مشکل شده و اون اینکه سیستم ما فقط با اینترنت مشکل داره!!! مشکل اینه که وقتی ما با اینترنت متصل می شیم بعد از مدتی سیتم خود به خود ریست می شه(البته بعضی مواقع به محض اینکه می خوایم کانکت شیم، هنوز شماره نگرفته سیستم ریست می شه و بعضی مواقع بعد از اینکه کانکت می شیم یه 45 دقیقه که می گذره ریست می شه و بعضی مواقع 10 دقیقه که هستیم ریست می شه و عجیب تر از همه اینکه بعضی موقع ها هیچ مشکلی پیش نمیاد) ...من خودم هم موندم جریان چیه، سخت افزار مشکل داره؟ مودم مشکل داره؟ یا ...
اگر تا بحال کسی با این مشکل روبرو شده یا می دونه قضیه چیه ممنون می شم بنده رو راهنمایی کنه

موفق باشید

Mirage
19-08-2006, 15:11
دوستان من دو روز پیش یه مین برد گیگا مدل GA-8I945GZME-RH خریدم که لینک مشخصاتش اینه

یه کارت گرافیک 6200 PCIE هم خریدم که تربو کش با 256 مگا رم هست

حالا یه مشکل اساسی پیش اومده وقتی کارت رو نصب میکنم و کامپیوتر رو روشن میکنم مانیتور چشمک میزنه و هیچ سیگنالی نیست البته این مین گرافیک آنبورد داره که وقتی فیش مانبهش وصل میکنم قشنگ سیستم بالا میاد و لی با کارت گرافیک نه
کارت گرافیک رو رو یه سیستم دیگه امتحان کردم کار میکنه و مشکلی نداره ولی نمیدونم چرا رو این یکی تصویر نمیده
راستی هر کاری کردم نتونستم گرافیک آنبورد مین غیر فعال بشه آخه تو قسمت Integrated pipeline گزینه وی جی آی نداره
یکی کمک کنه اگه راهی داره یا فکر میکنید مین برد مشکل داره کمکم کنید که سریع برم یه کاری کنم --احتمال زياد مشكل از تنظيمات بايوسه ولي نگاهي بكن ببين تمامي فيش‌هاي برق وصله.

با سلام
دوستان عزیز چند روزه که سیستم بنده دچار یک مشکل شده و اون اینکه سیستم ما فقط با اینترنت مشکل داره!!! مشکل اینه که وقتی ما با اینترنت متصل می شیم بعد از مدتی سیتم خود به خود ریست می شه(البته بعضی مواقع به محض اینکه می خوایم کانکت شیم، هنوز شماره نگرفته سیستم ریست می شه و بعضی مواقع بعد از اینکه کانکت می شیم یه 45 دقیقه که می گذره ریست می شه و بعضی مواقع 10 دقیقه که هستیم ریست می شه و عجیب تر از همه اینکه بعضی موقع ها هیچ مشکلی پیش نمیاد) ...من خودم هم موندم جریان چیه، سخت افزار مشکل داره؟ مودم مشکل داره؟ یا ...
اگر تا بحال کسی با این مشکل روبرو شده یا می دونه قضیه چیه ممنون می شم بنده رو راهنمایی کنه

موفق باشیدشايد ويروسيه ويندوز رو دوباره نصب كن ببين درست نمي‌شه.

soliman
20-08-2006, 22:25
با عرض سلام
میخواستم بگم که کیبورد من از کار افتاده یعنی حتی در قسمت hardwar هم اثری از نا کیبوردم نیست.لطفا من را راهنمایی کنید چون این مطالب را هم به زحمت به وسیله ی برنامه on-screen keyboard نوشته ام .
با تشکر فراوان...

MaFia
21-08-2006, 05:56
با عرض سلام
میخواستم بگم که کیبورد من از کار افتاده یعنی حتی در قسمت hardwar هم اثری از نا کیبوردم نیست.لطفا من را راهنمایی کنید چون این مطالب را هم به زحمت به وسیله ی برنامه on-screen keyboard نوشته ام .
با تشکر فراوان...
سعي كن بييني علايم حياتي داره يا نه
فيش رو هم چك كن
اگه نه
18 الي 25 تومن فراسو
زير 10 تومن مارك هاي متفرقه

lovergod14amorousand
22-08-2006, 15:46
سلام مومناي خدا...يه سوال يه بازي به اسم راش فور برلين گرفتم...ازون بازي هاست كه بايد كابل برق سيدي درايو رو در آورد البته بعد نصب و وقتي سيم كابل رو در ميارم وسيستم رو بازم روشن ميكنم ويندوز بالا نمياد و پايين صفحه اول روشن شدن گزينه ديليت و اف 9 مياد و هر كاري ميكني بالا نمياد توي سيستم ستاپ هم نگاه كردم مشكلي نداره...از يه نفر پرسيدم گفت امكان داره كه مشكل سخت افزاري باشه كه بالا نمياد چون حتما بالا مياد...لطفا كمك كنيد... :sad:

eastern
22-08-2006, 21:47
سلام..

كسي مي دونه كه يه كامپيوتر و مانيتور روشن ف مصرف برقش چقدره؟

يعني اگه كامپيوتر و مانيتور روشن باشه ( ولي كار خاصي انجام نشه) چقدر برق مصرف مي كنه؟ مثلا معادل چند لامپ 100؟

كسي جواب سوال منو نمي دونه؟ :sad:

lovergod14amorousand
22-08-2006, 22:01
كسي جواب سوال منو نمي دونه؟ :sad:
يه چيزي شنيدم از يه مهندس كامپيوتر اما نميدونم درسته يا نه اما ميگم...كل برقي كه كامپيوتر مصرف ميكنه البته خانگي اون اندازه لامپ 50 وات هستش...

eastern
23-08-2006, 12:08
مرسي از پاسخت ..

Lord_theOne
23-08-2006, 21:13
فقط مانيتور 60 وات مصرف مي كنه
كيس هم كه پاور نوشته كه چندتا البته در حين فشار مثلا از 500 واتش استفاده مي كند
رزياد تو فكرش نباش پول برقت زياد نمي ايد

eastern
23-08-2006, 23:36
ممنون

راستش خودم هم تعجب مي كنم چون از 24 ساعت حداقل 12 ساعتش روشنه .. بيشتر هم الكي !

ولي قبض برقم زياد نمياد ..

يه كم با اين اعدادي كه گفتين عجيب نيست؟

Lord_theOne
24-08-2006, 02:04
ببين عزيز كولر آبي 7000 وات هست در روز چقدر روشنه ولي پول برق زياد ني ايد حالا زورت رسيده به كامپيوتر بيچاره

alirafaat
27-08-2006, 16:43
سلام

دوستان ادرس اینترنتی از فرو شگاههای کامپیوتری( سخت افزار) امارات دارن لطف کنند

lovergod14amorousand
27-08-2006, 18:26
سلام

دوستان ادرس اینترنتی از فرو شگاههای کامپیوتری امارات دارن لطف کنند
مومن خدا فكر نميكني اين پست رو بايد توي انجمن وب وايترنت در بخش وبلاگه و وب سايتها ميدادي...از همكارا ميخوام انتقالش بدن ممنونم....

alirafaat
27-08-2006, 23:57
سلام
با جابه جایی مشکلی نیست
ولی منظورم از خواستن این ادرس اطلاع از وجود یا عدم وجود انواع خاص سخت افزار در امارات و مقایسه قیمت انها با داخل ایران بود که ارتباط مستقیم با این تاپیک داره

(مثلا تو ایران cor dou e6600 395000 تومنه تو امارات چقدره)

uu99
01-09-2006, 13:47
سلام
من يك مادربرد با مشخصات زير دارم و 2 تا هارد ساتا . هر وقت فقط يكي از هاردها نصب باشه ، همه چيز خوب عالي كار ميكنه و هيچ مشكلي نيست ولي وقتي كه هارد دوم رو نصب ميكنم ، ديگه همه چيز بهم مي ريزه . كامپيوتر مرتب هنگ ميكنه و حتي اگه بخوام ويندوز نصب كنم ، نميشه .
GiIGABYTE
K8 Triton series
GA-K8NSC-939
nForce 250Gb chipset
CPU: AMD Athlon64 939
اگر كسي ميدونه چطور بايد هارد دوم رو اضافه كنم تا مشكلي پيش نياد به من بگه .

قبلا از دوستاني كه جواب منو محبت ميكنند ، تشكر ميكنم

Mirage
01-09-2006, 23:21
سلام
من يك مادربرد با مشخصات زير دارم و 2 تا هارد ساتا . هر وقت فقط يكي از هاردها نصب باشه ، همه چيز خوب عالي كار ميكنه و هيچ مشكلي نيست ولي وقتي كه هارد دوم رو نصب ميكنم ، ديگه همه چيز بهم مي ريزه . كامپيوتر مرتب هنگ ميكنه و حتي اگه بخوام ويندوز نصب كنم ، نميشه .
GiIGABYTE
K8 Triton series
GA-K8NSC-939
nForce 250Gb chipset
CPU: AMD Athlon64 939
اگر كسي ميدونه چطور بايد هارد دوم رو اضافه كنم تا مشكلي پيش نياد به من بگه .

قبلا از دوستاني كه جواب منو محبت ميكنند ، تشكر ميكنم
احتمال زياد منبع تغذيه كم مياره.

مشخصات كامل سيستم، بخوصوص منبع تغذيه رو بنويس.

MOH333EN
03-09-2006, 02:26
سلام دستان کمک کنید

من یک سیستم جمع کردم مادربرد ایسوزه و سی پیو 3000 ای ام دی ویندوزو نصب کردم و خیلی عادی نصب شد بعد نصب درایورها صدا شناخته شد و سیستم صدا داشت ولی خود به خود سیستم رسیت شد و وقتی دوباره اومد داخل ویندوز دیگه هیچ خبری از صدا و اون علامت باند کنار ساعت نبود حتی داخل ستاپ سیستم هم رفتم ببینم شاید از اونجا خاموش شده اونم نبود فعال بود یه چیز جالب وقتی اتوران سی دی مادر بورد بالا میامد نصب داریور صدا هم از تو لیستش حذف شده مشکل از چیه حتی ویندوزم عوض کرم نشد ممنون میشم راهنمایی فرمایی؟

Lord_theOne
03-09-2006, 05:08
شما روي سيستمتون يك كارت صدا داريد؟

MOH333EN
03-09-2006, 12:58
سلام دوست عزيز بله كارت صداي اصلي خود مادر برده آنبرد ه مشكل از چيه من تازه خريدم مادر بردو

Mehdi_Full
03-09-2006, 20:46
دوستان بعد از اينكه از كاركرد پاور يه مدتي ميگذره فنهاي داخلش به صدا مي افتن با اين حال كه گارانتي داره چه راهي پيشنهاد ميكنين كه صداش بي افته چون فكر ميكنم كه فنش كثيف شده و اينكه مال مه 400 وات دو فن هشتش
شما چي پيشنهاد ميكنين ؟؟

MOH333EN
04-09-2006, 01:50
با اينكه كسي جوابم نداد ولي من نظرمو ميگم

بهتر اول ببري گارانتي

2 اگه پشت كيس و باز كني مشكل نداره اون گارانتي برچسب همش كشكه و شما خودتون ميتونيد قطعاتو گارانتي كني

Lord_theOne
04-09-2006, 05:19
محسن جان اينجوري نمي تونم برات بگم خودت كه مي دوني خراب شدن بايد ببيني تا درستش كني و كمي سخته تا خودت دست نزني
ولي مادربردت رو روي تنظيمات اوليه انجام بده يعني اون دوتا گزينه DEfuait را بزن و SAVE كن بيا بيرون يا 5 دقيقه باطري مادربردت را عوض كن
از يك ويندوزي كه ميدوني سالم است استفاده كن چون بعضي از ويندوزها مشكل دارند
و اينكه اگر درست نشد بايد ببريش گارانتي

مهدي شما هم اگر مطمئن هستيد مشكل دارد بازش كن و روغن كاريش بكن وسط فنت برچسب است و شما كمي روغن داخل بكن و دوباره چسب رو روش بزن

MOH333EN
04-09-2006, 20:49
سلام آقا مرسی مشکل از درایور کارت صدا بوده ظاهرا ریمارکه خیلی جالبه مادربرد نو با سی دی خودش نصب نشه :laughing:

Game maker
07-09-2006, 16:29
من ميخواستم دو تا كامپيوتر رو با هم Lan كنم.دو تاشون هم كارت شبكه غير آن بورد دارند(D-Link) سيم Lan را هم دارم.- و اين دو تا به هم وصل نميشن(نميدونم شايد من اشتباه ميكنم لطفا از اول تا آخر توضيح بدهيد).از سالم بودن كارت شبكه و سيمش هم مطمئنم چون مودم ADSL م External و با كارت شبكه به كامپيوترم وصله مي خواستم بدونم چي جوري اين دوتا رو به هم وصل كنم.(اون كامپيوتري كه ويندوز ايكس پي داره 98 هم روش نصبه).لطفا كامل توضيخح دهيد چون تو تاپيكش رفتم و چيزي نفهميدم

metax
08-09-2006, 19:34
من ميخواستم دو تا كامپيوتر رو با هم Lan كنم.دو تاشون هم كارت شبكه غير آن بورد دارند(D-Link) سيم Lan را هم دارم.- و اين دو تا به هم وصل نميشن(نميدونم شايد من اشتباه ميكنم لطفا از اول تا آخر توضيح بدهيد).از سالم بودن كارت شبكه و سيمش هم مطمئنم چون مودم ADSL م External و با كارت شبكه به كامپيوترم وصله مي خواستم بدونم چي جوري اين دوتا رو به هم وصل كنم.(اون كامپيوتري كه ويندوز ايكس پي داره 98 هم روش نصبه).لطفا كامل توضيخح دهيد چون تو تاپيكش رفتم و چيزي نفهميدم

مطمئنی سیمLan که داری ازنوع Cross هستش؟

mahak_biseda
15-09-2006, 05:19
سلام دوستان
مي خواستم اگه ميشه يك مهندس سخت افزار به من معرفي كنيد
اگه آشنايي داريد userبه من معرفي كنيد

Arash_K7
30-09-2006, 22:08
اقا من هروقت بازي مي كنم بعد از 5 6 دقيقه يكدفعه صفحه آبي ميشه يك اروري نوشته كه رمزي اقا من چه كار كنم كه اين ارور دست از سر كچل ما برداره!!! مرسي

Lord_theOne
01-10-2006, 10:13
ویندوزتو عوض کن اگر بازم مشکل داشتی رمت مشکل دارد

metax
01-10-2006, 11:39
برو مو بکار ولی جدای ازشوخی بنویس ارورت چی هست؟

avahia
02-10-2006, 18:48
سلام .چطوري ميشه تعيين كرد كدوم نرم افزارها به اينترنت دسترسي داشته باشن؟

avahia
02-10-2006, 19:37
چطوري ميشه محل ذخيره كردن اطلاعات رو كه بطور پيش فرض my document هستش رو عوض كرد؟

avahia
02-10-2006, 19:51
ميشه روي درايوها پس ورد گذاشت؟ بدون نرم افزار

ملت
02-10-2006, 21:38
سلام
ما يه سيستم داريم كه دچار مرض شده يكي به من كمك كنه
عرض كنم وقتي سيستم ميخواد بوت بشه ريست ميكنه يه وقت ميشه 2-3 روز خوب بعد يه وقت هم 3-4 بار ريست ميكنه بعد مياد بالا البته اين بالا اومدن متفاوت يه وقت قبل از لوگوي ويندوز يه وقت بعد از لوكوي ويندوز يه وقت هم ميبيني ويندوز كامل مياد بالا بعد ريست ميشه
در ضمن گفتم شايد بايوس باگ پيدا كرده بايوس رو هم آبديت كردم بازم در ضمن.. هاردم تو درايو سي خيلي بد سكتور داره
ميتونه از اون باشه اگه وينوز رو تو يه درايو ديگه بريزم بهتر ميشه......... يا نه؟؟؟
پاور چي ا زاون ميشه يا نه؟؟؟ كمك كنيد
راستي ويندوز رو هم چند بار عوض كردم(با ورژن هاي متفاوت)

Lord_theOne
03-10-2006, 12:15
1- از رم مي تونه باشه
2- گرافيك
3- پاور
تستشون كن با يكي ديگه

ملت
03-10-2006, 22:49
1- از رم مي تونه باشه
2- گرافيك
3- پاور
تستشون كن با يكي ديگه
به نظرم از رم نباشه ولي پاور و گرافيك چرا

soroush_mi
04-10-2006, 00:44
می خواستم بدون چطوری می شه سی پی یو رو از مادر بورد جدا کرد

Mehdi_Full
06-10-2006, 11:28
راهنمايي
يه سي پي يو 3 گيگا Lga دارم و سيستمم رو تازه يكهفته هست كه جمع كردم ولي صداي فن سي پي يوم خيلي زياده وقتي كه در كيس رو ميبندم صداش خيلي بيشتر ميشه و اعصابمو خورد ميكنه و اينكه سي پي يوي قبلي كه داشتم (2.5 سلرون) اصلا اينطور نبود يعني اصلا صدا نميداد حالا ميخواستم بدونم كه آيا باسه Lga ها فرق ميكنه يا اينكه طبيعيه و يا اينكه مشكل داره ؟!!
در ضمن اولش كه سيستم رو روشن ميكنم صداش زياد نيست ولي وقتي يه نيم ساعتي كه كار ميكنه صداش ميره بالا !!!

ملت
06-10-2006, 15:05
سلام
خوب معمولا دور فن سي پي پو مستقيما باحرارت سي پي يو د رارتباطه هر چه حرارت بالا بره در فن هم بالا ميره خوب هر چه دور فن بالا بره زوزه هم زياد ميشه اما چاره چيه روبروي فن سي پي يو روي در كيس يه فن جديد نصب
نصب كن مشكلت حله در ضمن يه برنامه هست به نام speed fan نصب كن تا كل ماجرا دستت بياد.
با آرزوي موفقيت

Actros
07-10-2006, 12:42
[INDENT]سيستم من تو پخش موزيم مشكل داره. يعني از آهنگها رد ميكنه .مثلا داره پخش ميكنه يك دفه 2 ثانيه رد ميكنه.
ولي فقط با برنامه windos media plyer اینجوریه. با برنامههایی مثل: winamp -jet audio -real playerمشکل نداره.خوب میخونه.
به نظره شماایراد از چیه. این سیست م من
asus p5pl2 intel 945pl chipset
intel p4 2.66 1mb cashe
ram Kingston 512 ddr2 533 [asyy in china]
Vga ati x 550 256 asus
hdd maxtor160 gb sata2
case elegance
power 450 watt
به نظره شما ایراد سخت افزاریه یا نرم افزاری
اگه سخت افزاریه ماله چیه
مال ram نیست؟ فک کنم تقلبیه.

Actros
07-10-2006, 12:58
سيستم من تو پخش موزيك مشكل داره. از آهنگها رد ميكنه .مثلا داره ميخونه يك دفه 2 ثانيه رد ميكنه .توهر آهنگ چند بار اينجوري ميشه.فقط با برنامه windos media player هینجوریه.با برنامههیی مثل winamp -jet audio- real player مشکلی نداره. مشکل از چیه .اینم مشخصات سیستم.
Main: Asus p5pl2 Intel 945PL Chipset
Cpu: InTEL P4 2.66 1mb Cash
Ram :Kingston 512 DDR2 [533 [assy in china
Vga: Ati 256 Asus ax 550
Hdd: Maxtor 160 Sata2
Case Elegance 450 Watt Power
به نظره شما مشکل سخت افزاریه.
از رم نسیت فککنم تقلبه.
هرکی می دونه کمک کنه.

Actros
07-10-2006, 12:59
سيستم من تو پخش موزيك مشكل داره. از آهنگها رد ميكنه .مثلا داره ميخونه يك دفه 2 ثانيه رد ميكنه .توهر آهنگ چند بار اينجوري ميشه.فقط با برنامه windos media player هینجوریه.با برنامههیی مثل winamp -jet audio- real player مشکلی نداره. مشکل از چیه .اینم مشخصات سیستم.
از رم نسیت ؟فککنم تقلبه.
هرکی می دونه کمک کنه.

Mehdi_Full
07-10-2006, 21:16
سلام
خوب معمولا دور فن سي پي پو مستقيما باحرارت سي پي يو د رارتباطه هر چه حرارت بالا بره در فن هم بالا ميره خوب هر چه دور فن بالا بره زوزه هم زياد ميشه اما چاره چيه روبروي فن سي پي يو روي در كيس يه فن جديد نصب
نصب كن مشكلت حله در ضمن يه برنامه هست به نام speed fan نصب كن تا كل ماجرا دستت بياد.
با آرزوي موفقيت
پس اينطور كه شما ميگين يه امر طبيعيه اگه اينجور باشه خيلي بده چون واقعا صداش رو نميشه تحمل كرد :sad:
راستي ميشه يه فن فابريك ديگه با همين دور از يه مدل سي پي يوي ديگه براش تهيه كرد و روش بست ؟ :)

ملت
07-10-2006, 23:03
پس اينطور كه شما ميگين يه امر طبيعيه اگه اينجور باشه خيلي بده چون واقعا صداش رو نميشه تحمل كرد :sad:
راستي ميشه يه فن فابريك ديگه با همين دور از يه مدل سي پي يوي ديگه براش تهيه كرد و روش بست ؟ :)
حالا خوبه صبر كن تابستون به جاي زوزه عربده ميكشه من يكي داشتم ما رو ........ يادمه هميشه درب كيس رو باز ميكردم يك كم بهتر ميشد وقتي كه ميبستم هيچي نعره ميكشيد البته تو بازار فن هاي متفاوتي وجود داره كه ميتوني مشكلت رو حل كني ولي من خودم يه فن رو روبروي درب كيس گذاشتم حل شد يعني خيلي بهتر شد

ملت
07-10-2006, 23:07
از رم نسیت ؟فککنم تقلبه.
هرکی می دونه کمک کنه.
ويندوز مديا پليرت كدوم ورژنه
احتمال داره مديا پليرت باگ داشته باشه اگه از نسخه 9 استفاده ميكني 10 رو بريز اگه 10 رو داري يه بار آنيستال
بعد نصبش كن بعيد ميدونم رم باشه احتمالا نرم افزاريه

Mehdi_Full
08-10-2006, 20:06
ممنونم از راهنماييت فقط نميدوني فن بهتري كه باشه چه قيمتي داره تا اگه نتونستم ديگه تحملش كنم يكي ديگه براش بگيرم ؟ ممنون

Actros
08-10-2006, 23:42
ويندوز مديا پليرت كدوم ورژنه
احتمال داره مديا پليرت باگ داشته باشه اگه از نسخه 9 استفاده ميكني 10 رو بريز اگه 10 رو داري يه بار آنيستال
بعد نصبش كن بعيد ميدونم رم باشه احتمالا نرم افزاريه
windos media pelayer من 10 هست .حتی 11 هم استفاده کردم .بازم اینجوری بود. نمی دونم مالچیه .دیوونم کرده.

مومن خدا
09-10-2006, 09:51
windos media pelayer من 10 هست .حتی 11 هم استفاده کردم .بازم اینجوری بود. نمی دونم مالچیه .دیوونم کرده.
يا آبديتش كن يا ديليتش و بعد دوباره نصب...

Manager_66
10-10-2006, 05:29
با عرض خسته نباشيد خدمت همه بر و بچ خوب p30WORLD

من يك مشكل دارم كه نميدونم نرم افزاريه يا سخت افزاري حالا هر كي ميدونه لطفا راهنماييم كنه - مدتيه كه هر وقت
دوربين يا mp3 Player به USB وصل ميكنم كامپيوترم سريع Reset ميشه (موقع ري استارت شدن صفحه آبي ويندوز نمياد ) حالا لطفا كمكم كنييييييييييييييييييييييي يييييييييييييييييييد كه بايد چي كار كنم :ohno:

مومن خدا
10-10-2006, 07:49
با عرض خسته نباشيد خدمت همه بر و بچ خوب p30WORLD

من يك مشكل دارم كه نميدونم نرم افزاريه يا سخت افزاري حالا هر كي ميدونه لطفا راهنماييم كنه - مدتيه كه هر وقت
دوربين يا mp3 Player به USB وصل ميكنم كامپيوترم سريع Reset ميشه (موقع ري استارت شدن صفحه آبي ويندوز نمياد ) حالا لطفا كمكم كنييييييييييييييييييييييي يييييييييييييييييييد كه بايد چي كار كنم :ohno:
شما جوابت رو توي اون تايپك تو زير بخش دوربين و ام پي 3 گرفتي...يا حق.

Manager_66
11-10-2006, 04:26
شما جوابت رو توي اون تايپك تو زير بخش دوربين و ام پي 3 گرفتي

اگه من تو اون تاپيكي كه شما مي گي اين سوال رو مطرح كرده بودم كه آخه مومن خدا مريض نبودم كه باز بيام اينجا و دوبار ه بپرسم شما هم بهتره اول يوزرها رو بخوني بعد بگي شما قبلا اين سوال رو مطرح كردي ;)

hamedgibson
11-10-2006, 21:10
سلام ميخواستم يه دي وي دي رايترر بگيرم از همين 40 يا 50 توماني كدومش بهتر با چه ضمانتي

Actros
11-10-2006, 23:31
سلام ميخواستم يه دي وي دي رايترر بگيرم از همين 40 يا 50 توماني كدومش بهتر با چه ضمانتي
PIONEERبگیر یا PLEXTOR
ASUS بد نیست

hamedgibson
12-10-2006, 09:20
PIONEERبگیر یا PLEXTOR
ASUS بد نیست
قيمتس چند مدلش چي ممنون

Manager_66
14-10-2006, 04:45
شما جوابت رو توي اون تايپك تو زير بخش دوربين و ام پي 3 گرفتي

اگه من تو اون تاپيكي كه شما مي گي اين سوال رو مطرح كرده بودم كه آخه مومن خدا مريض نبودم كه باز بيام اينجا و دوبار ه بپرسم شما هم بهتره اول يوزرها رو بخوني بعد بگي شما قبلا اين سوال رو مطرح كردي ;)

Lord_theOne
14-10-2006, 06:36
فكر كنم از ويندوز باشد

:..:galiver:..:
16-10-2006, 05:36
سلام
من يك مقاله توپ درباره شبكه, انواعش و ..... مي خوام ولي سطحش بالا نباشه (اگر داخلش يه توضيح كوتاه درباره lan , wan ,man و فرقاشون و كاربردشون و..... كافيه )
ممنون

Lord_theOne
16-10-2006, 06:40

jabr
03-11-2006, 10:00
سلام
می خواستم بدونم که هاب سوییچ با هاب چه فرقی داره؟

lovergod14paramourand
03-11-2006, 10:54
آقا به شدت از شما عذر میخوام امیدوارم که بنده رو بخشیده باشید....

shahin_Danger_Virus
04-11-2006, 15:27
سلام من تازه عضو شدم (همين امروز) چرا وقتي Ac 97 رادر كامپيوتر نصب ميكنم نصب ميشود ولي صدا بيرون نميايد

lovergod14paramourand
04-11-2006, 16:55
سلام من تازه عضو شدم (همين امروز) چرا وقتي Ac 97 رادر كامپيوتر نصب ميكنم نصب ميشود ولي صدا بيرون نميايد
سلام عضويت شمارو تبريك ميگم...احتمالا سيم هاي مربوطه رو درست نزدي يا قطعي ازون هستش در هنگام نصب اخطاري بوجود نيومد اينو كنترل كن آيكن هاي مختلف باز هستش اينم يه نيگا كن...

Mirage
04-11-2006, 19:39
اينجا رو يك نگاهي بكن ببين جلوي قسمت‌ها علامت زرد داره يا نه

Control Panel > System > Hardware > Device Manager > Sound, video and game controllers

smagh2004
06-11-2006, 01:16
fbftjhrjytjhareuyr6jfnsfnfsه؟

stilator
06-11-2006, 09:31
دیروز که کامپیوترم رو روشن کردم از همون لحظه اول صدای تق تق تق ازش شنیده می شد. در ضمن کامپیوتر بوت نمی شد ولی تمام فن ها روشن می شد.
کیس کامپیوتر رو روشن کردم. دیدم صدا از فلاپی درایو هستش. سوکت تغذیه و دیتای فلپی درایو رو در آوردم و دوباره روشن کردم. صدا قطع شد ولی کامپیوتر باز هم بوت نمی شه. در ضمن وقتی کامپیوتر روشنه دکمه Cd Drive ها رو هم که می زنم Eject نمی شه چراغش هم روشن نمی شه و به خاطر همین احتمال دادم که ایراد از پاور باشه.
تمام سوکت های تغذیه رو به جز سوکتی که روی مادربرده و سیگنال های مربوط به پاور مثل Power Good و ... (سوکت دوردیفه روی مادر برد) در آوردم. سوکت دوردیفه باید سرجاش باشه تا پاور روشن بشه. با ولت متر که اندازه می گیرم، ولتاژ 12 و 5 ولت ثابت نیست. به خصوص 12 ولتی که تا 9 ولت هم می افته. البته چک کردن با ولت متر شاید زیاد اعتباری بهش نباشه ولی به هر حال نشون می ده که اوضاع پاور خوب نیست.
1.صدای فلاپی درایو چه ربطی به پاور داره؟
2.بلا ملایی سر مادر برد اومده که مثلا خیلی جریان بکشه (از طریق همون سوکت دوردیفه) و باعث افت ولتاژ بشه؟ البته هیچ داغی یا بویی که احساس نمی شه.
3.پاور من Porsche 400w هستش. کارت گرافیک Onboard، سی پی یو 2.4، دو سالی هم هست که هیچ مسئله ای باهاش نداشتم.
4.ممنون که راهنمایی می کنین.

lovergod14paramourand
06-11-2006, 11:43
ميخواستم بدونم آداپتور (يا چيزي شبيهش) واسه تبديل خروجي Dvi به Tv كارت گرافيك هست يا نه؟اگه هست چنده؟
فکر کنم چنین چیزی رو توی بازار دیدم و احتمالا قیمتش دوروبر 5500 بود...

lovergod14paramourand
06-11-2006, 11:47
دیروز که کامپیوترم رو روشن کردم از همون لحظه اول صدای تق تق تق ازش شنیده می شد. در ضمن کامپیوتر بوت نمی شد ولی تمام فن ها روشن می شد.
کیس کامپیوتر رو روشن کردم. دیدم صدا از فلاپی درایو هستش. سوکت تغذیه و دیتای فلپی درایو رو در آوردم و دوباره روشن کردم. صدا قطع شد ولی کامپیوتر باز هم بوت نمی شه. در ضمن وقتی کامپیوتر روشنه دکمه Cd Drive ها رو هم که می زنم Eject نمی شه چراغش هم روشن نمی شه و به خاطر همین احتمال دادم که ایراد از پاور باشه.
تمام سوکت های تغذیه رو به جز سوکتی که روی مادربرده و سیگنال های مربوط به پاور مثل Power Good و ... (سوکت دوردیفه روی مادر برد) در آوردم. سوکت دوردیفه باید سرجاش باشه تا پاور روشن بشه. با ولت متر که اندازه می گیرم، ولتاژ 12 و 5 ولت ثابت نیست. به خصوص 12 ولتی که تا 9 ولت هم می افته. البته چک کردن با ولت متر شاید زیاد اعتباری بهش نباشه ولی به هر حال نشون می ده که اوضاع پاور خوب نیست.
1.صدای فلاپی درایو چه ربطی به پاور داره؟
2.بلا ملایی سر مادر برد اومده که مثلا خیلی جریان بکشه (از طریق همون سوکت دوردیفه) و باعث افت ولتاژ بشه؟ البته هیچ داغی یا بویی که احساس نمی شه.
3.پاور من Porsche 400w هستش. کارت گرافیک Onboard، سی پی یو 2.4، دو سالی هم هست که هیچ مسئله ای باهاش نداشتم.
4.ممنون که راهنمایی می کنین.
سلام دوست عزیز مشکل میتونه از فن باشه که شاید محکم سر جاش نیست منظورم فن سی پی یو هستش یا البته همین مشکل در مورد فن ها خود کیس باشه...شاید هم مشکل واقعا از پاورت باشه...بیشتر ازین دیگه مغزم نمیکشه...اما مشکل پاور و یا فن روجدی بگیر...

rbd_24
15-11-2006, 03:17
هر موقع كامپيوتر به خط تلفن وصل است. موقع روشن شدن كامپيوتر اتوماتيك به اينترنت وصل مي شود!!!!!!چكار كنم تا مشكل حل شود تا مجبور نشوم خط تلفن را از كامپيوتر جدا كنم!!!!!!!!!!1

Mr.Ponics
23-11-2006, 13:39
يه سوال از شما دوست عزيز rbd_24 دارم شما برنامه فكس گيري داريد ؟ يعني كامپيوتر رو به عنوان يه فكس قرار داديد يا نه ! به هيچ وجه از برنامه هاي فكس و ... استفاده نمي كنيد ؟

hr7
02-12-2006, 06:41
سلام .
میخواستم بدونم رم 512 روی این سیستم جواب میدهد یا نه .
cpu: 1800 motherboard: giga 533

Lord_theOne
02-12-2006, 11:25
برای چی جواب نده

oonjaweb
02-12-2006, 11:38
آره مي ده ميده يعني جواب ميده

AKBAR132
13-12-2006, 08:26
سلام
موقع تایپ با کیبوردم وقتی یه کلیدی رو فشار میدهم چندتا کارکتر بعدش رو هم تایپ مکنه مثلا وقتی عدد 1رو فشار میدم اعداد1و2و3و4روتایپ می کنه:blink:
لطفا کمکم کنید خیلی خیلی ممنون می شم:biggrin:

Mirage
13-12-2006, 14:08
سلام
موقع تایپ با کیبوردم وقتی یه کلیدی رو فشار میدهم چندتا کارکتر بعدش رو هم تایپ مکنه مثلا وقتی عدد 1رو فشار میدم اعداد1و2و3و4روتایپ می کنه:blink:
لطفا کمکم کنید خیلی خیلی ممنون می شم:biggrin:

مشكلت نرم‌افزاريه

yam78
25-12-2006, 00:34
1- اگه لپ تاپ رو هر روز و روزی چند بار خاموش روشن کنیم سخت افزارش آسیب می بینه؟ چه آسیبی؟

2- اگه Cd تو درایوش باشه و کامپیوتر رو خاموش و بعدا روشن کنیم چه طور؟ چه مشکلی پیش می آد؟

Mirage
25-12-2006, 01:19
1- اگه لپ تاپ رو هر روز و روزی چند بار خاموش روشن کنیم سخت افزارش آسیب می بینه؟ چه آسیبی؟

2- اگه Cd تو درایوش باشه و کامپیوتر رو خاموش و بعدا روشن کنیم چه طور؟ چه مشکلی پیش می آد؟
در هر 2 صورت مشكلي پيش نمياد

نكته جالبي كه برام پيش امده، چرا فكر مي‌كني صدمه بزنه؟

yam78
25-12-2006, 11:39
ممنون
من از چند نفر غیر متخصص اینو شنیده بودم و اونها خیلی مطمئن بودن رو حرفشون
واسه همین سوال کردم

nestor
30-12-2006, 20:17
با سلام

موفق باشید

با سلام
احتمالا مشکل نرم افزار مودم هست
1 بار درایور مودمت رو پاک کن دوباره نصب کن و سیستم رو ریست کن
اگه درست نشد باید ویندوزت رو دوباره نصب کنی
این اختلالی هست که بین نرم افزار مودم و سیستم عامل پیش میاد
خوش وخرم باشید:)

nestor
30-12-2006, 20:50
ممنون

راستش خودم هم تعجب مي كنم چون از 24 ساعت حداقل 12 ساعتش روشنه .. بيشتر هم الكي !

ولي قبض برقم زياد نمياد ..

يه كم با اين اعدادي كه گفتين عجيب نيست؟

با سلام
اصلا عجیب نیست درست هم هست
فکر میکنید چرا حالت استند بای رو تولید کننده های لوازم برقی توی محصولشون لحاظ میکنن؟
1 کی از دلایلش مصرف کمتر برق هستش
توی کشور ما هستش که بودجه ای رو که باید صرف عمران و ابادانی بشه به اسم سو بسید یا همون یارانه:laughing:
به برق و اب و سوخت و ........ میدن(البته واسه لاپوشونی دزدی های خودشون)
ولی توی کشورهای خارجی به مسئله صرفه جویی درست و علمی... خیلی اهمیت میدن

شما هم سعی کن سیستمت الکی روشن نباشه به 2 دلیل
1 اسراف نکردن ...که خدا اسراف کارا رو دوست نداره :)
2 قطعات الکترونیکی کامپوترت خیلی دیرتر مستهلک میشن:sad:

(قسمت اول عجب تیکه باحال اخلاقی شدااااااا:laughing: :happy: )

البته جسارت منو ببخشید

خوش وخرم باشید

nestor
30-12-2006, 21:12
سلام .چطوري ميشه تعيين كرد كدوم نرم افزارها به اينترنت دسترسي داشته باشن؟

با سلام
منظور شما از دسترسی چیه؟
معمولا نرم افزارها جهت اپدیت کردن به سایته سازندشون لینک میشن( اگه تروجان یا اسپای ویر باشن ماجرا جور دیگه ای میشه)
ولی در نرم افزارها 1قسمت به اسم ستینگ یا اپشن هستش که توی این قسمت تنظیماتی وجود داره که شما وقتی به اینترنت وصل میشید برنامه بتونه اتوماتیک خودش اپدیت بشه میتونید تیک این قسمت رو بردارید تا دیگه موقع کانکت شدن اتو اپدیت فعال نشه در مورد خود ویندوز هم به این شکل هست

حتی شما میتونید برنامه زون الارم رو نصب کنید تا کاملا به نحوه فعالیت نرم افزارتون چه در ریجستری ویندوز در
هنگامیکه اف لاین هستید وچه در هنگام انلاین بودن احاطه داشته باشید

خوش و خرم باشید:)

nestor
30-12-2006, 21:51
لطفا روش هارد به هارد كردن را توضيح دهيد

با سلام
اما در مورد هارد به هارد کردن
ما هارد اول رو به عنوان هارد اصلی یا master (همون هاردی که با اون میخوایم ویندوز بالا بیاد
خودش master هست ونیازی به تغییر نداره) و هارد دوم که باید slave باشه
هارد اول که نیازی به تغییر نداره ولی هارد دوم رو چطور slave کنیم؟
پشت هارد جندتا جمپر هست( کنار همون جاییکه کابل برق به هارد وصل میشه) که موقع هارد به هارد باید اونو تغییر بدیم هاردهای قدیمی 2 تا جامپر داشتن و باید 2 تا رو جابجا میکردی جدیدا 1 دونه دارن
شما روی هاردتون 1 لیبل هست که روی اون نشون داده که وضعیت جمپرها رو در حالتهای مختلف
توی حالت عادی که باید مستر باشه وهست ولی واسه هارد به هارد .. هارد دوم رو از روی همین راهنما
به slave تغییر میدیم یعنی نگاه میکنیم ببینیم در حالت slave جامپر در کجا قرار میگیره (طبق اون راهنمایی
که روی بدنه هارد مارک شده) و جای جامپر رو تغییر میدیم

حالا دیگه کاری به هاردامون نداریم و باید کابل ide سی دی رام رو به هارد دوم وصل کنیم اگه کابل برق اضافی توی کیس بود اون به هارد دوم وصل میکنیم اگرم نبود کابل برق سی دی رام رو جدا میکنیم به هارد دوم وصل میکنیم
(البته همه این موارد زمانی انجام میدیم که سیستم کاملا خاموشه:laughing: :laughing: )
وقتی کابل برق رو وصل کردیم سیستم رو روشن میکنیم
در ویندوز ایکس پی گاهی اوقات توی بار اول که ویندوز بالا میاد هارد دوم رو به خوبی نمیشناسه
و باید 1 بار سیستم رو ریست کرد

بعد از اینکه ویندوز بالا اومد درایوهای هارد دوم درقسمت my computer به درایوهای هارد اول (هارد اصلی)
اضافه میشه که باید توی کپی کردن اطلاعات حواستون جم باشه که اشتباهی توی درایو دیگه کپی نکنید..

وقتی که کار هار د به هارد تموم شد یادتون نره که جامپر هارد دوم رو به حالت اولیهmaster تغییر بدید..

خسته شدمم:laughing:
تا حدی که میتونستم ابتدایی گفتم که واسه دوستان تازه کارتر قابل فهم تر باشه:)

خوش وخرم باشید

nestor
30-12-2006, 21:56

سلام
در مورد سی دی مشکلی پیش نمیاد
ولی اگه بیش از حد لپ تاب رو خاموش روشن کنید به اون صدمه میزنه بیشتر روی باطریش تاثیر میذاره

yam78
03-01-2007, 21:33
چطوری می تونم اطلاعات سخت افزاری کامپیوترم رو به دست بیارم؟

البته به جز system properties

Rashidahwazian
04-01-2007, 04:14
مثلا چه اطلاعاتی؟

ببین اگر اطلاعات خیلی ساده ای مثل مقدار حافظه و کلاک سی پی یو و ... بخوای در موقع بالا آمدن کامپیوتر (به اصطلاح Post ) اطلاعات کارت گرافیک ، cpu ، رم و هاردت رو می تونی ببینی ... و یا می تونی در device manager همین اطلاعات رو تو ویندوز ببینی ...

Lord_theOne
04-01-2007, 07:04
yam78 شما مي توانيد برنامه هاي مفيدي در اين تاپيك پيدا كنيد
يكي از برنامه ها SIW هست

yam78
04-01-2007, 11:15
متشکر از همگی

re181za
04-01-2007, 15:50
با سلام من مادربوردم گيگاس سي دي را هم گم كردم گرافيكش را هم ميدونم اس تيريه كسي مي تونه كمكم كنه درايورش را گير بيارم ممنونم

Lord_theOne
05-01-2007, 07:46
عزيز با برنامه CPU z در سربرگ مادربرد اسم دقيق مادربردت را مي توني پيدا كني و بعد برو داخل سايت گيگابايت اونجا اسم مادربردت را سرچ كن پيدا مي كني

6600
13-01-2007, 01:45
سلام
یه مدتیه که سیستم الکی الکی خودس روشن میشه اما نه خیلی الکی چه طوری ؟
این که اگه کسی گوشیه تلفن رو بر داره یا نه تلفن زنگ بزنه سیستم روشن میشه حالا غیر از این جالب اینه که هر وقت می خوام وارد اتاق بشم به محض این که کلید مهتابی رو میزنم کامپیوتر هم باهاش روشن میشه
در مورد قطعات هم این که مین من گیگا هست مدله :8ig-100 Pro و مودمم Aztech V 92 هست
و همچنین تنظیمات هم یه گزینه ای مین های گیگا دارن به اسم Modem On By Ring که البته اون رو هم غیر فعال کردم در ضمن دیگه فکر نمی کنم به لامپ مهتابی ربطی داشته باشه حالا نمی دونم اشکال چیه
راستی پاور رو هم عوض کردم و یه گرین گرفتم ولی این مشکل هنوز هست کست هست که مشکله منو بدونه

Lord_theOne
13-01-2007, 06:49
احتمال زياد در مادربردتون دست كاري كرديد يا برنامه اي وصل كرديد كه اينطوري شده
ويندوز را عوض كن و باطري مادربرد را 5 دقيقه در بياور

6600
14-01-2007, 01:38
احتمال زياد در مادربردتون دست كاري كرديد يا برنامه اي وصل كرديد كه اينطوري شده
ويندوز را عوض كن و باطري مادربرد را 5 دقيقه در بياور

سلام
خدمتتون باید عرض کنم که این کارها رو کردم اما درست نشد

shir farshad
14-01-2007, 11:16
سلام
می خوام بدونم وقتی سیستم داغ بشه چه مشکلی ممکنه پیش بیاد؟
آخه
وقتی دمای اتاقی که کامپیوترم توشه گرم می شه و کام‍پیوترم یکدفعه وسط کار خاموش می شه روشن هم نمی شه
هر چقدر دکمه پاور رو می زنم روشن نمی شه
و چاره کارش فقط اینه که دوشاخه کیس رو از پریز بیرون بکشم و دوباره بزنم توی پریز تا کار کنه
حالا می خوام بدوننم شما فکر می کنید مشکل از چیه ؟ پاور - cpu یا ...؟
تا برم عوضش کنم
متشکرم

Mr.Ponics
18-01-2007, 19:45
سلام
می خوام بدونم وقتی سیستم داغ بشه چه مشکلی ممکنه پیش بیاد؟
آخه
وقتی دمای اتاقی که کامپیوترم توشه گرم می شه و کام‍پیوترم یکدفعه وسط کار خاموش می شه روشن هم نمی شه
هر چقدر دکمه پاور رو می زنم روشن نمی شه
و چاره کارش فقط اینه که دوشاخه کیس رو از پریز بیرون بکشم و دوباره بزنم توی پریز تا کار کنه
حالا می خوام بدوننم شما فکر می کنید مشکل از چیه ؟ پاور - cpu یا ...؟
تا برم عوضش کنم
متشکرم
سلام ! دوست عزيز دما روي سي پي يو مي تونه دخالت داشته باشه ! و مشكل ساز بشه كيس بايد يه فن اضافه داشته باشه كه بتونه به راحتي تهويه كنه ! بهتره يه فن اضافه براي كيس بندازي ! كيستون چيه ؟ همچنين سي پي يوتون چيه ؟

M.C.
22-01-2007, 12:57
دوستان عزیز کسی هست بدونه مشکل ما چیه؟

مشکل من با H.D.D هست
یه مدت داشتم باهاش فایل ها رو جابه جا می کردم
یا به عبارتی هارد به هارد می کردم
که BadSector گرفت
با MaxBlast کار کردم و Full Fill Zero ش کردم و خوب نشد
بعد با HDD Regenerator 1.51 کار کردم البته تا نصفه چون خیلی طول کشید
فضای هارد 40gig هست
حالا درایور نمی سازه و فضاشم شده 5MB

اگه روشی هست , ترفندی هست که نا بلد نیستیم
بگید ممنون میشیم

:) :)

Mr.Ponics
23-01-2007, 22:34
والا بيشتر بد سكتور ها رو نميشه حذف كرد ! من خودم با يه هارد 40 خيلي سعي كردم نه تنها كه كم نشد ! اضافه تر هم شد ! البته دوستان واردتر شايد راحي بلد باشند !

Lord_theOne
24-01-2007, 05:44
چاره درد برنامه Hd tune هست توي تب آخريش Scan كن بعد از Scan ريستارت كن حالشو ببر
بعضي موقعها اگر درست نشد دوبار Scan بگير حل است

M.C.
26-01-2007, 16:54
سلام Lord Of The جان
ممنون
خدا کنه همین جور که می گید بعد از
Scan حالشو بتونم ببرم

برم برنامه رو دانلود کنم:)

titanium_zarin
27-01-2007, 14:13
سلام
من یه مشکل داشتم اگه کسی می تونه کمکم کنه ممنون میشم
من تقریبا یک ماه پیش سیستمم رو ارتقا دادم .
مشخصات سیستم قبلی اینا بود :
1. mainboard : giga 8ir2003
2. کارت گرافیک : radeon 7500ati 64
3. cpu : 2 intel
4. ram : 512 DDR
که من سه تای اول رو عوض کردم به شرح زیر
1. MAINBOARD : ALBATRON
2.CPU : 3 AMB SEMPRON
3. کارت گرافیک : G FORC FX5200 ( به این اسم خریدم ...) ولی در قسمت اطلاعات سیستم GFORC 6200 LE می نویسه !!!

بعد از ارتقا سیستم ، سرعت عملکرد سیستم خیلی کند شده . این نکته هم باید بگم که RAM همون قبلی است و عوض نشده ... حالا می خوام بدونم که اگه یه RAM DDR2 بگیرم کنار این RAM 512 قرار بدم مشکل حل میشه یا نه؟؟
در کل نظرتون چیه ؟؟؟ مشکل اصلی سیستم از کجاست؟؟

titanium_zarin
27-01-2007, 14:14
سیستم بالا رو در نظر بگیرید با همون مشخصات ( قبل و بعد از ارتقا ) یه مشکل دیگه هم ایجاد شده ... اونم اینکه وقتی برای مدتی از کامپیوتر استفاده نمی کنم و کاملا خاموش می مونه و از برق خارج می کنم ... وقتی که می خوام اونو روشن کنم بلافاصله بعد از اینکه اونو به برق متصل می کنم و دکمه Power رو می زنم روشن نمی شه .. اینجوری بگم که چراغش یه لحظه روشن میشه و بلافاصله خاموش میشه و از کار می افته ( به بوق Cpu نمیرسه ) !! ولی اگه بزارم برای مدتی( تقریباً 15 تا 20 دقیقه ) بمونه ( البته بدون زدن کلید Power ) بعد روشن کنم ...شروع به کار می کنه ... اگه کسی می دونه علتش چیه ممنون میشم بهم بگه... (اینم بگم که وقتی سیستم رو ارتقا دادم تا مدتی خوب کار می کرد ولی حدوداً 2 ماه بعد از عوض کردن قطعات این مشکل ایجاد شد !!!)

javidpq
31-01-2007, 23:12
doostane mohtaram man ye laptaop daram ke mikham vaslesh konam be DVD RECORDERAM vali motasefane in dvd recordere ma s/video nadare vali laptope man khoshbakhtane yeki dare dar natije man har chi fek mikonam mjijbinima joor dar nemiad mikhastam bebinam chejoory mise inkaro kard mamnoon misham age javab bedin mer30

dr.bronx
10-02-2007, 13:56
سلام دوستان
ببينين من يه مشكل دارم البته تا حدودي فهميدم ماله چيه
من هارد خودم رو وقتي برمي دارم و به يه سيستم ديگه وصل مي كنم ( هارد به هارد نه ها ) بعد قبل از اين كه لوگوي ويندوز بالا بياد اون ارور صفحه آبيه كه ماله سخت افزار هست رو نشان ميده و ريست ميشه من همه كار كردم
جامپر ها رو عوض كردم ديگه بوت رو تغيير دادم نميشه ولي وقتي هارد به هارد مي كنم درسته تازه رو سيستم خودم هم جواب ميده دليلش چيه

Balrog
10-02-2007, 16:19
كسى مى‌تونه در مورد اين نوشته‌ توضيح بده؟

عكس مربوط به صفحه‌ى اول سايت AcBel هست.

arash the archer
10-02-2007, 16:50
سلام دوستان
ببينين من يه مشكل دارم البته تا حدودي فهميدم ماله چيه
من هارد خودم رو وقتي برمي دارم و به يه سيستم ديگه وصل مي كنم ( هارد به هارد نه ها ) بعد قبل از اين كه لوگوي ويندوز بالا بياد اون ارور صفحه آبيه كه ماله سخت افزار هست رو نشان ميده و ريست ميشه من همه كار كردم
جامپر ها رو عوض كردم ديگه بوت رو تغيير دادم نميشه ولي وقتي هارد به هارد مي كنم درسته تازه رو سيستم خودم هم جواب ميده دليلش چيه

dr.bronx جان ؛ نبايد هم بتوني اين کار رو انجام بدي چون وقتي که ويندوز رو روي يک سيستم نصب ميکني ؛ ويندوز رجيستري خودش رو با قطعات اون سيستم ست ميکنه مگر اينکه هر دو سيستم از هر نظر يکي باشن حتي در ورژن bios هاشون ؛ اگر هم بتوني از طريق safe mode هم سيستم رو بالا بياري در نهايت وقتي رو سيستم خودت که بر ميگردوني با مشکل مواجه ميشه

شاد و پيروز باشي

Balrog
11-02-2007, 02:24
تبديل Ata به Sata وجود داره بچه‌ها؟!

Lord_theOne
11-02-2007, 06:54
احتمالا وجود دارد يك كارت بايد باشد

dr.bronx
11-02-2007, 19:29
che jaleb pass hich rahi nadre?

shahin_Danger_Virus
16-02-2007, 01:58
سلام
من كاربري تقريبا مبتدي هستم و علاقه بسياري به هوش مصنوعي و ميكرو كنترلر دارم و كتابهاي زيادي در اين روابط خريده ام اما از خواندن اينها سردر نمي اورم لطفا يك كتاب يا يك مقاله ساده و روان به من معرفي كنيد تا شروعي در كار خود داشته باشم
متشكرم

yam78
20-02-2007, 02:34
وقتی دارم با لپ تاپ تو editor از نوعی که باشه، تایپ میکنم
یه دفعه کرسر از محلی که دارم تایپ میکنم میره به جایی که پوینتر موس هستش
یه سرچ که کردم و درست هم نفهمیدم!!! نوشته بود انگار مربوط به مادربرد هست... ممکنه؟!!!!
اصلا چه ربطی داره؟
در ضمن من از زمانی که یادمه، یعنی از همون اوایلی که لب تاپ نو بود این مساله بوده...
حالا کسی می تونه این مشکل رو برای من حل کنه چون واقعا اعصاب ادم خرد میشه موقع تایپ

Lord_theOne
20-02-2007, 07:26
ببين ويندوز را عوض كن و اگر مشكل مادربرد باشد برو داخل Setup مادربردت Load Default را بزن و ريستارت كن
اگر بازهم مشكل حل نشد باياس را آپديت كن

yam78
20-02-2007, 12:14
setup مادربرد کجاست؟
و همچنین آپدیت کردن بایوس رو هم اگه میشه توضیح بده
ممنون

Gabana
20-02-2007, 12:24
setup مادربرد کجاست؟
و همچنین آپدیت کردن بایوس رو هم اگه میشه توضیح بده
ممنون

Setup مادربورد رو وقتي سيستم تازه روشن شده و مشخصات كلي رو مي نويسه اون پايين نوشته كليد Del رو بزنيد تا وارد Setup بشيد .
در مورد آپديت بايوس هم در بخش پردازنده و مادربورد تاپيك در موردش هست .

sherlock_Holmes
22-02-2007, 03:19
سلام
بچه ها من ميخوام از روي سي دي مادر برد agp رو آپديت كنم كه از من ميپرسه Chipset مادر برد چيه. من تو دفترچه ديدم چيپستم اينتل هست اما يه چيپست هم دارم كه براي هارد ساتا ديسكت رو با اون ساختم و چيپست VIA بود.
حالا بالاخره ما چيپستمون چيه؟
ممنون

Lord_theOne
23-02-2007, 06:59
چيپست شمالي شما اينتل هست كه با Cpu و گرافيك و رم سروكار دارد
چيپ Via شما با هارد Usb و ... بقيه سروكار دارد

Balrog
23-02-2007, 12:34
چيپست شمالي شما اينتل هست كه با Cpu و گرافيك و رم سروكار دارد
چيپ Via شما با هارد Usb و ... بقيه سروكار دارد
پس VIA رو بايد جنوبى‌حساب كرد؟ اصلا از كجا مى‌شه فهميد كدوم شمالى هست و كدوم جنوبى‌؟ وظيفه‌ى هر كدوم دقيقا چيه؟ مى‌شه در اين مورد يه توضيحى بدى؟

yam78
24-02-2007, 01:19
اگر pc نتونه bootable cd رو تشخیص بده(البته من فقط cd ویندوز رو امتحان کردم)
ولی بقیه سی دی ها رو بخونه... آیا مشکلش سخت افزاریه؟ یا نرم افزاری؟

adamhesaby
24-02-2007, 02:44
من یه رم 256 دارم می خوام یه 512 هم بهش اضافه کنم . میشه؟
برای اینکه بتونم رم جدید و به قبلیه اضافه کنم رم جدید چه ویژگیی باید داشته باشه؟
رم قدیمیم کینگ استونه (نمیدونم اصل یا تقلبی) اگه رم جدیدم هم کینگ ستون باشه میشه به قبلیه اضافش کرد یا نه؟
با باید پهنای باندش و یا چیز دیگه ایش هم مثل قبلی باشه؟!
امیدوارم سوالمو کامل پرسیده باشم .
ممنون میشم اگه جواب بدین

Balrog
24-02-2007, 08:39
راه تشخيص رم‌هاى اصل كينگ‌استون چيه؟

Doyenfery
05-03-2007, 16:52
پس VIA رو بايد جنوبى‌حساب كرد؟ اصلا از كجا مى‌شه فهميد كدوم شمالى هست و كدوم جنوبى‌؟ وظيفه‌ى هر كدوم دقيقا چيه؟ مى‌شه در اين مورد يه توضيحى بدى؟
1-اگه مادر بورد رو به همون وضعیتی که تو کیس هست در نظر بگیری ..چیپست پل جنوبی پایین تر از چیپست پل شمالی قرار می گیره
2-پل شمالی نسبت به پل جنوبی بیشتر گرم میشه و بزرگتر هم هستش
3-پل شمالی همونطور که Lord هم گفت با رم ,کارت گرافیک وسی پی یو سرو کار داره و پل جنوبی با کل درگاه ها (Usb, ide , sata serial ,printer,...) سرو کار داره و البته pci ها

Doyenfery
05-03-2007, 16:56
من یه رم 256 دارم می خوام یه 512 هم بهش اضافه کنم . میشه؟
برای اینکه بتونم رم جدید و به قبلیه اضافه کنم رم جدید چه ویژگیی باید داشته باشه؟
رم قدیمیم کینگ استونه (نمیدونم اصل یا تقلبی) اگه رم جدیدم هم کینگ ستون باشه میشه به قبلیه اضافش کرد یا نه؟
با باید پهنای باندش و یا چیز دیگه ایش هم مثل قبلی باشه؟!
امیدوارم سوالمو کامل پرسیده باشم .
ممنون میشم اگه جواب بدین

اولین شرط برابر بودن باس هاشونه(فرکانس رم)
دومین که اگه می خوای دوال چنل استفاده کنی یکی بودن مارک وحجمشون و تایمینگشونه
سومین شرط هم که دیگه کاملا مشخصه .. ماژول هایه رم باید از لحاظ DDR-DDR2 -SD بودن یکی باشن.

Doyenfery
05-03-2007, 16:58
اگر pc نتونه bootable cd رو تشخیص بده(البته من فقط cd ویندوز رو امتحان کردم)
ولی بقیه سی دی ها رو بخونه... آیا مشکلش سخت افزاریه؟ یا نرم افزاری؟
احتمالا از سی دی باشه
ضمن اینکه باید تو بایوس First boot رو CD rom تعریف کنی (که حتما کردی دیگه)؟

yam78
05-03-2007, 19:20
نه آخه سی دی رو تو کامپیوتر دیگه امتحان کردم و درست بوده!

Doyenfery
05-03-2007, 21:18
نه آخه سی دی رو تو کامپیوتر دیگه امتحان کردم و درست بوده!

ببین تو پست 181 پرسیدی که Setup مادر برد چیه.. درسته؟
اگه تا حالا اونجا نرفتی پس احتمالا از تو ّfirst boot devic,Setup هم Cd rom تعریف نشده .
بنابراین مشکل همینه (که اصلا مشکلی نیست:biggrin: ) -فقط برو تو SEt up درستش کن
(ّبسته به مدل مادر بوردت البته) باید اول بوت شدن سیستمت دکمه DEL رو بزنی تا وارد Setup شی بعد این تنظیمی که گفتمو انجام بدی
موفق باشی

yam78
06-03-2007, 01:47
بله درسته... من سعی کردم ولی ,قتی موقع بالا اومدن سیستم delete رو می زنم هیچ اتفاقی نمی افته و ویندوز به طور معمول بالا می آد... شاید باید دکمه دیگه ای رو بزنم مثلا F2 یا...؟؟ اگه هر کی می دونه یاری برسونه :-)

در مورد سی دی هم اتفاقا روی سیستم من جواب میده و مشکلی که گفتم تو کامپیوتر دیگه است که البته ممکنه setup مادربرد اون هم تنظیماتش به هم خورده باشه

Doyenfery
06-03-2007, 09:35
بله درسته... من سعی کردم ولی ,قتی موقع بالا اومدن سیستم delete رو می زنم هیچ اتفاقی نمی افته و ویندوز به طور معمول بالا می آد... شاید باید دکمه دیگه ای رو بزنم مثلا F2 یا...؟؟ اگه هر کی می دونه یاری برسونه :-)

در مورد سی دی هم اتفاقا روی سیستم من جواب میده و مشکلی که گفتم تو کامپیوتر دیگه است که البته ممکنه setup مادربرد اون هم تنظیماتش به هم خورده باشه

بالاخره سیستم شما مشکل نصب ویندوز داره یا اون یکی سیستم؟!:blink:
بهر حال فرق نمی کنه حالا هر سیستمی
مدله مادر بوردتو بگو تا کسی بتونه کمکت کنه.

Oracle_Eldorado
06-03-2007, 12:30

منم همین مشکل رو دارم . اعصابی از من خورد کرده که نگو و نپرس !

yam78
07-03-2007, 16:33
بالاخره سیستم شما مشکل نصب ویندوز داره یا اون یکی سیستم؟!:blink:
بهر حال فرق نمی کنه حالا هر سیستمی
مدله مادر بوردتو بگو تا کسی بتونه کمکت کنه.

سیستم من فقط دو مشکل کوچک داره که راه حل اولی اینه که باید ستاپ مادربرد رو تنظیم کنم و مشکل دوم ورود به همون setup هست

سیستم دوم کلا مشکل داره و می خوام ویندوزش رو عوض کنم اما اصلا سی دی ویندوز رو نمی خونه

مدل مادربردم رو هم نمی دونم از کجا باید بفهمم!!!:sad:

Doyenfery
09-03-2007, 02:17
مدل مادربردم رو هم نمی دونم از کجا باید بفهمم!!!:sad:
از رو کاتالوگ مادر بورد, از رو نوشته هایی که اول بوت شدن سیستم نوشته میشه,از رو کارتنه مادر بورد.
در ضمن معمولا پایین صفحه اولیه بوت شدن سیستم میاد که چه دکمه ای باید زده بشه برای ورود به ست آپ

geforce_LYA
09-03-2007, 10:11
سلام دوستان
من تازه وارد این فروم شدم و امیدوارم که یکی اینجا مارم تحویل بگیره
یه سؤال داشتم که می پرسم:
کامپیوتر من با وجود اینکه سخت افزارهاش (به نظر من) بد نیست ...بعضی وقت ها خیلی کند عمل میکنه...مخصوصاً وقتی ویندوز رو شروع میکنم ....
اطلاعات سیستم هم می نیویسم شاید به دردتون بخوره:

Motherboard: Asrock P4 Combo
Ram: 512 Mb DDR Kingstone Orginal
CPU: Intel celeron 2.80 GHz
Graphic: 64 Mb NVidia Geforce4 MX 4000
Hard: 160 Gb Maxtor

Balrog
09-03-2007, 15:10
سلام دوستان
کامپیوتر من با وجود اینکه سخت افزارهاش (به نظر من) بد نیست ...بعضی وقت ها خیلی کند عمل میکنه...مخصوصاً وقتی ویندوز رو شروع میکنم ....

مطمئنى ويروسى، چيزى به جونش نيفتاده؟!

geforce_LYA
09-03-2007, 18:01
مطمئنى ويروسى، چيزى به جونش نيفتاده؟!

فکر نکنم ویروسی شده باشه چون علاوه بر اینکه چندبار با آنتی ویروس های جدید چکش کردم، چندبار هم هاردو کلاً پاک کردم و دوباره پارتیشن بندی کردم!!...
بعضی وقتها مثل یه کامپیوتر P3 کار میکنه...

Doyenfery
09-03-2007, 23:29
سلام دوستان

خوب بود حجم و مدله رمتو هم می نوشتی
به احتمال زیاد رمت کمه
برنامه زیاد نصب کردی , اینطوری شده(با توجه به پایین بودن مشخصات سیستمت)
منم با سیستم قبلی همین مشکلو داشتم
البته راه داره (اگه نمی خوای ارتقا بدی) ...

geforce_LYA
10-03-2007, 09:53
خوب بود حجم و مدله رمتو هم می نوشتی
به احتمال زیاد رمت کمه
برنامه زیاد نصب کردی , اینطوری شده(با توجه به پایین بودن مشخصات سیستمت)
منم با سیستم قبلی همین مشکلو داشتم
البته راه داره (اگه نمی خوای ارتقا بدی) ...

رمو که نوشتم....

شما گفتین شاید برنامه زیاد نصب کرده باشم در حالی که 60 تا 70 درصد از هاردم خالیه...

Doyenfery
10-03-2007, 15:23
رمو که نوشتم....

شما گفتین شاید برنامه زیاد نصب کرده باشم در حالی که 60 تا 70 درصد از هاردم خالیه...

حق با شماست
اون موقه ها که سرعت سیستمت پاین میاد Alt+Del+Ctrl بگیر , از تب پرفورمانس ببین چقدر از حافظه رمت درگیره
اگه نزدیک یا بیشتر از 512 بوده که مشکل از همینه

Arash_K7
11-03-2007, 15:58
سلام
خسته نباشی
من هروقت هوس بازی کردن به سرم میزنه!این کامیپوتر بعد از چند وقت don't send میده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif
بعد هم که دیگه بی خیال بازی میشم میام پی سی ورد اینترنت اکسپلور don't send میده!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تازه بعضی وقتا ریست میکنه
ولی بعضی وقتا هم راحت میشینم pes6 بازی می کنم!!!!منظور همیشگی نیست!!
کامپیوتر خوبی هم دارم رمش 640 هست گرافیک 128 جیفرس
سی پیو هم 2.4 هست

Doyenfery
11-03-2007, 17:11
سلام
خسته نباشی
من هروقت هوس بازی کردن به سرم میزنه!این کامیپوتر بعد از چند وقت don't send میده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif
بعد هم که دیگه بی خیال بازی میشم میام پی سی ورد اینترنت اکسپلور don't send میده!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تازه بعضی وقتا ریست میکنه
ولی بعضی وقتا هم راحت میشینم pes6 بازی می کنم!!!!منظور همیشگی نیست!!
کامپیوتر خوبی هم دارم رمش 640 هست گرافیک 128 جیفرس
سی پیو هم 2.4 هست
با نصب مجدد بازی یا ویندوز حل می شه - یعنی بازی یا ویندوزت ارور پیدا کرده.

Arash_K7
11-03-2007, 18:14
با نصب مجدد بازی یا ویندوز حل می شه - یعنی بازی یا ویندوزت ارور پیدا کرده.

یک بار ویندوز رو فورمت کردم اما درست نشد!

siyanor
11-03-2007, 18:24
سلام
اقا ارش شما فورمت کردید تمام درایو ها رو فورمت کردید یا فقط درایو ااصلی رو در ضمن شما اون رو باک کردید یا نه روی همون دوباره زدید در ضمن شما یه رجیستری باک کن هم همیشه باید در ویندوز داشته باشید خیلی موثره

دوست عزیز geforce من فکر کنم مشکل شما (در صورتی که انتی ویروس و ضد جاسوس دارید) با ررجیستری باک کن حل بشه

موفق باشید

geforce_LYA
12-03-2007, 15:28
سلام
اقا ارش شما فورمت کردید تمام درایو ها رو فورمت کردید یا فقط درایو ااصلی رو در ضمن شما اون رو باک کردید یا نه روی همون دوباره زدید در ضمن شما یه رجیستری باک کن هم همیشه باید در ویندوز داشته باشید خیلی موثره

دوست عزیز geforce من فکر کنم مشکل شما (در صورتی که انتی ویروس و ضد جاسوس دارید) با ررجیستری باک کن حل بشه

موفق باشید

این کارو هم کردم ولی همچنان .....

Doyenfery
13-03-2007, 10:22
سیستمتو Over clock کن

geforce_LYA
13-03-2007, 14:13
سیستمتو Over clock کن

over clock چیه؟
اگه میشه بگین چطوری باید این کارو بکنم...
ممنون
البته اگه با من بودین:biggrin:.....

Lord_theOne
14-03-2007, 03:19

Doyenfery
14-03-2007, 13:16
ممنون از شما
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Geforce جان بله با شما بودم
با توجه به چیزایی که گفتی این آخرین راه حله

azh
14-03-2007, 14:49
آقا سلام من یک مودم D-link دارم برای ADSL ولی هر چند دقیقه یکبار این خطا رو میده او قطع می کنه:
The network is unplugged
تو رو خدا کمک کنید من ADSL گرفتم تا بتونم درست استفاده کنم...

siyanor
14-03-2007, 19:00
سلام دوست عزیز
شما از کجت این اشبراک رو گرفتید (جای مطمانیه )؟ بعد از چه کابلی در بین مودم و کامبیوتر استفاده میکنید باید کابل مستقیم باشه (straight)

azh
14-03-2007, 19:16
من اشتراكم مال شركت صبانت هست كه از اون بابت مطمئنم...كابل هم كابل Usb مستقيم كه با خود مودم بود رو استفاده مي كنم...حالا مي خوام بدونم ايراد از مودمه يا چيزه ديگه؟...

siyanor
14-03-2007, 19:48
دوست عزیز فکر کنم با اونها یه کابل نتورک هم میاد اگه نداره میتونی خریداری کنی فقط برای اینکه مطمان شید که از کابل نیست
اگه همین مشکل رو داستید 90٪ احتمال داره که مودم مشکل داشته باشه

azh
14-03-2007, 22:24
یه بنده خدایی گفت ممکنه Cpu و Ram من نکشه...(2.4 و 256)

siyanor
14-03-2007, 22:41
سلام
دوست عزیز فکر نکنم (100٪ ) هیچ ربطی به رم و این چیزا نداره بنتیوم 2 هم داشته باشی باید قشنگ کار کنه اکه سیستم خاموش میشد یه چیزی ولی اینجوری اصلا ربظی نداره

azh
14-03-2007, 23:36
حالا چی کار کنم شما راه حل بدین...حالا فردا با یک کامپیوتر دیگه امتحان کنم ببینم چی میشه...

Doyenfery
15-03-2007, 11:03
یه بنده خدایی گفت ممکنه Cpu و Ram من نکشه...(2.4 و 256)

امکانش هست
من سیستم قبلیم همین بود ram256-cpu2.4 باور کن با همون دیال آپم مشکل داشتم

azh
15-03-2007, 11:40
من تا به حال با ram256-cpu2.4 مشکلی نداشتم حالا می خوام با یک کیس دیگه امتحان کنم شاید شد...

shahyad
24-03-2007, 15:48
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر، سیستم کامپیوتر من دارای مادر بورد KX400-8xv series مدل آلباترون میباشد و الان مدت یک هفته میباشد که پورت 1
(com1 ) کار نمیکند ولی پورت 2 کار میکند هر کاری کردم درست نشد حتی ویندوز رو کامل فرمت کردم و مجددا نصب کردم ولی باز درست نشد وارد setup هم که شدم همه چیز درست است
ولی کار نمیکند لطفا مرا راهنمائی کنید که دیگه امانم رو بریده آیا احتمال دارد مشکل سخت افزاری باشد و اگر اینگونه باشد آیا قابل ترمیم میباشد یا خیر خواهشا سریع جواب منو بدین قربان شما

Doyenfery
25-03-2007, 21:38
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر، سیستم کامپیوتر من دارای مادر بورد KX400-8xv series مدل آلباترون میباشد و الان مدت یک هفته میباشد که پورت 1
(com1 ) کار نمیکند ولی پورت 2 کار میکند هر کاری کردم درست نشد حتی ویندوز رو کامل فرمت کردم و مجددا نصب کردم ولی باز درست نشد وارد setup هم که شدم همه چیز درست است
ولی کار نمیکند لطفا مرا راهنمائی کنید که دیگه امانم رو بریده آیا احتمال دارد مشکل سخت افزاری باشد و اگر اینگونه باشد آیا قابل ترمیم میباشد یا خیر خواهشا سریع جواب منو بدین قربان شما

احتمالا سخت افزاریه
بده گارانتی
قابل تعمیر هست.

ashitaka
30-03-2007, 02:30
سلام من کارتریج سیاه پرینتر hp ام رو شارژ کردم اما وقتی که پرینت می گیرم خیلی کم رنگ چاپ می کنه
مشکل کجاست ؟

anna_eng
30-03-2007, 13:56
سلام .من یک تحقیق دارم با عنوان (بررسی ساختار پردازنده های جدید) و (معرفی دستورات پردازنده های پنتیوم 4).از تمام دوستان خوبی که کمکم می کنند ممنونم. و عجله دارم....چون اگه این تحقیق رو واسه استادم نبرم حذفم می کنه.
منتظر پاسخ هاتون هستم.
مر30

Doyenfery
31-03-2007, 22:44
سلام .من یک تحقیق دارم با عنوان (بررسی ساختار پردازنده های جدید) و (معرفی دستورات پردازنده های پنتیوم 4).از تمام دوستان خوبی که کمکم می کنند ممنونم. و عجله دارم....چون اگه این تحقیق رو واسه استادم نبرم حذفم می کنه.
منتظر پاسخ هاتون هستم.
مر30
درخواستتوتنو اینجا مطرح کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اینو ببینید قبلش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Pejman3
03-04-2007, 21:57
دوست عزیز فکر کنم با اونها یه کابل نتورک هم میاد اگه نداره میتونی خریداری کنی فقط برای اینکه مطمان شید که از کابل نیست
اگه همین مشکل رو داستید 90٪ احتمال داره که مودم مشکل داشته باشه

بهترین کمک رو خود صبانت می تونه به شما بکنه.

من شنیدم که مودم ADSL های D-link تو ایران خوی جواب نمیده!!! ولی خودم به این موضوع اعتقادی ندارم.

2

avahia
07-04-2007, 10:01
سلام.
من يك كامپيوتر داشتم كه تا ديروز سالم كار مي كرد. ولي امروز كه روشنش مي كنم مرتب بوق هاي ممتد ميزنه به مدت 10 ثانيه قطع مي شه بعد از دو ثانيه دوباره همين آش و همين كاسه. روي مانيتور هم چيزي ظاهر نمي شه. مشكل از چيه؟

Lord_theOne
08-04-2007, 04:31
ببين رمت را چي كن و گرافيكت با يك رم و گرافيك ديگه ببين از اين دو نيست

avahia
08-04-2007, 10:44
ببين رمت را چي كن و گرافيكت با يك رم و گرافيك ديگه ببين از اين دو نيست

رمش رو جابجا كردم بازم مشكل داره. درضمن رم رو خيلي سخت رو مادربورد جا گذاشتم. پس مشكل از رمه؟

mass
09-04-2007, 05:51
سلام
میخواستم ببینم که علت صدای Beep که موقع انجام بازی از کیس کامپیوتر میاد چیه؟ قبلا اینجوری نبود ، از وقتی که کارت گرافیک رو به FX 6200 256 DDR و RAM رو به 512 ارتقا دادم اینجوری میشه،اونم فقط وقت بازی مخصوصا موقع نمایش Demo.

somebody please help me, anybody

Lord_theOne
10-04-2007, 02:33
اگر دوبار Shift را پشت سر هم بزنی صدای بی÷ در می آورد یا چند بار پشت سر هم دکمه Shift را بزنی البته توی بازی دکمه های دیگه ای هم هست که صدا بدهند

Doyenfery
11-04-2007, 04:15
رمش رو جابجا كردم بازم مشكل داره. درضمن رم رو خيلي سخت رو مادربورد جا گذاشتم. پس مشكل از رمه؟

رم ها معمولا سخت رو سخت مین جا میرن - پس از این نیست
از روش آزمون خطا استفاده کن
رمتو رو یه مینه دیگه امتحان کن
اگه سالم بود با گرافیکت هم همین کارو بکن
بوق (ممتد یا مقطع زدن) نشونه سالم کار نکردن یا سالم نبودن یکی از قطعاته.
موفق باشی

psycho
12-04-2007, 00:40
سلام،
من چند تا سئوال داشتم پیرامون سخت افزار کامپیوتر که اگر دوستان لطف کنند و جواب دهند ممنون می شوم.
1-با پردازنده AMD 3200 چجور مادربوردی بهتر جور در می آید؟ اگر جواب ASUS است کدام مدل؟
2-آیا یک رم 512 با دو رم 256 تفاوت دارد. اگر دارد کدام بهتر است؟(برای همان سیستم کذایی)
3-با قطعات بالا گرافیک Geforce 7600 256mb چطور خواهد بود؟
4-برای کارت صدای Creative Blaster چجور اسپیکری مناسب است؟ گفته می شود که اسپیکرهای های کریتیو خوب جواب نمی دهد.
5-ما آخر نفهمیدیم مانیتور سامسونگ (جادوی سبز) بهتر است یا ال جی.

دوستان توجه داشته باشند که برای سیستم گفته شده کمتر از ششصد تومان بودجه در نظر گرفته شده.
ممنون

Doyenfery
16-04-2007, 07:36
1. اینطور نیست که سی پی یو با مین درست ست نشن و درست کار نکنن , خوب بودن مین و سی پی یو وکلا خصوصیتاشون جدا بررسی میشه(مین برای خودش Cpu هم همینطور)
2.بله , رو کارایی سیستم تاثیر داره - اگر مین از ویژگی دوال چنل برای رم پشتیبانی کنه شما با استفاده از دو رم پهنای باندی دو برابر یک رم خواهید داشت (مثلا با استفاده از دو رم با باس 667 به صورت دوال چنل پهنای باندی در حدود 10-11 Gb/sec خواهید داشت که اگر از یک رم استفاده شه این مقدار به نصف تقلیل پیدا می کنه.
3.جواب (1) - 7600gt Geforce جی پی یو عالی هستش .
4.مارشال مارک خوبیه

alfred88
24-04-2007, 15:02
با سلام .من براي فروشگاه پوشاك ميخواستم يه سيستم حسابداري بخرم از اينرو با چندتا از همكارهاي تهراني صحبت كرديم و اونها شركتي به ما معرفي كردن والبته شركت به ما نماينده ي توي اهواز معرفي كرد بعد ما با نماينده صحبت كرديم و قطعاتي كه ميخواستيم به ما قيمت داد چون ظاهرا قيمتها غير واقعي ميباشد از دوستان كمك ميخواستم كه در خريد اين سيستم به ما كمك كنند.
سيستم توليد باركد اصطلاحا باركد رايتر 520,000 تومن.
بار كد خوان با مارك زبرا 240,000 تومن.
بار كد فيش يا صادر كننده ي قبض مشتري 500,000 تومن.
از دوستان اگه كسي از بازه ي قيمتي اين وسايل اطلاع داره به من اطلاع بده چون فروشنده به صورت سفارشي كار ميكنه .
در ضمن من با توجه به قيمتها با شركت تهران تماس گرفتم و اونها به من گفتن كه ما فقط نرم افزار تهيه ميكنيم.

peyman_nn
24-04-2007, 18:22
سلام من کارتریج سیاه پرینتر hp ام رو شارژ کردم اما وقتی که پرینت می گیرم خیلی کم رنگ چاپ می کنه
مشکل کجاست ؟

سلام
به قسمت تعیین مقدار پر رنگی و کم رنگی برو
وقتی می خواهی پرینت بگیری، وقتی اون پیغام میده که بگیرم یا نه ،
اون موقع همه تنظیمات چاپ دست خودته
منم اینجوری شدم و همون جا تنظیم کردم
:46:

hojjat_game_carbon
24-04-2007, 19:30
سیستم من یه مش کل داره که وقتی یه چیز فول سکرین مثل بازی کامپیوتر ریست میشه چرا؟

peyman_nn
26-04-2007, 18:05
سیستم من یه مش کل داره که وقتی یه چیز فول سکرین مثل بازی کامپیوتر ریست میشه چرا؟

دوست عزیز
اینو تو تاپیک بازیها هم زده بودی
مشخصات سیستمت رو بگو ( مخصوصا پاور )
اینجا اساتید به شما کمک می کنند:5:

hojjat_game_carbon
27-04-2007, 01:11
دوست عزیز
اینو تو تاپیک بازیها هم زده بودی
مشخصات سیستمت رو بگو ( مخصوصا پاور )
اینجا اساتید به شما کمک می کنند:5:
مشخصات سیستم اینه:
CPU: P4 3000 MHZ
RAM: 512 DDR
VGA:Realtek 128 Onvord
H.D.D:80 GB SATA2
POWER:P4 20 PIN
Moderbord:Gigabyte 8i915ME

ehsan0259
27-04-2007, 08:37
سلام
من یک مادر بورد خوب و ست واسه Amd5000 می خواستم لطفا پیشنهاد خودتون رو بگید

peyman_nn
28-04-2007, 13:31
گیگا مدل 965g-ds4

peyman_nn
28-04-2007, 13:33
مشخصات سیستم اینه:
CPU: P4 3000 MHZ
RAM: 512 DDR
VGA:Realtek 128 Onvord
H.D.D:80 GB SATA2
POWER:P4 20 PIN
Moderbord:Gigabyte 8i915ME
حجت جان پاورتو عوض کن
راحت میشی

hojjat_game_carbon
28-04-2007, 18:14
حجت جان پاورتو عوض کن
راحت میشی
پاور با چه مدلی بگیرم؟

Lord_theOne
29-04-2007, 05:43
براي شما يك پاور ACbel 400 خوب هست حدود 50 تومان قيمت دارد
يا يك پاور گرين 300ِA پاورهاي خوبي هستند حدود 30 به پايين هست

ehsan0259
29-04-2007, 07:22
گیگا مدل 965g-ds4

این مدل در سایتamd پیشنهاد نشده بود :41:

این مدلها برا amd5000 پیشنهادشده بود

Abit KN9 SLI
Asus M2N-SLI Deluxe
MSI K9N Platinum MS-7250
Asus M2N32-SLI Deluxe
Asus M2N4-SLI
Asus M2N-VM DH
Asus M2R32-MVP
Asus M2N-E SLI

به نظر شما بهترین انتخاب من از بین این مادربوردها چی میتونه باشه؟

peyman_nn
29-04-2007, 21:34
این مدل در سایتamd پیشنهاد نشده بود :41:

این مدلها برا amd5000 پیشنهادشده بود

Abit KN9 SLI
Asus M2N-SLI Deluxe
MSI K9N Platinum MS-7250
Asus M2N32-SLI Deluxe
Asus M2N4-SLI
Asus M2N-VM DH
Asus M2R32-MVP
Asus M2N-E SLI

به نظر شما بهترین انتخاب من از بین این مادربوردها چی میتونه باشه؟
سلام
این نظر من بود چون این محصول گیگا جدیده
از بین اینها هم
Asus M2N32-SLI Deluxe

peyman_nn
29-04-2007, 21:37
پاور با چه مدلی بگیرم؟

سری به لینک پاور و کیس بنداز
پاور و کیس استاندارد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
:46:

ARASH BAHAL
29-04-2007, 21:47
--------------------------------------------------------------------------------

خواهش می کنم یه سری بزنید