PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث در مورد انتخاب رشته و شرایط و ضوابط جدید آن در کنکور 89

صفحه ها : [1] 2 3 4

Amir_oscar
09-07-2010, 13:03
نکات و ضوابط کلی انتخاب رشته برای سال 89 و معرفی رشته ها ی پرطرفدار و بحث و بررسی در مورد نحوه ی انتخاب رشته، مواردی است که توی این تاپیک دنبال می کنیم.
ضوابط جدید که در دفترچه ی شماره ی 2 اعلام خواهد شد به پست اول تاپیک اضافه خواهد شد.
به امید قبولی همگی در رشته ی دلخواهشون...

دفتر چه های انتخاب رشته ی کنکور 89:

ریاضی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتجربی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدانسانی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهنر و زبان:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اصلاحیه ی دفترچه های انتخاب رشته:

این ها لینک های دانلود یادگار ماندگار قلم چی هستش که به قبولی های پارسال اعضای قلم چی مربوط می شه:

مهندسی های رشته ی ریاضی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسایر رشته های رشته ی ریاضی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدپزشکی های تجربی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسایر رشته های تجربی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدعلوم انسانی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهنر و زبان:

Amirdb
09-07-2010, 13:25
ممنون امیر جان بابت ایجاد تاپیک
وجود چنین تاپیکی در p30 احساس میشد

Farshid72
09-07-2010, 17:22
این تایپک خیلی کمکمون خواهد کرد.
باتشکر از از شما دوسته عزیز.
__________________________________________________ _________________________
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shabeashegha
09-07-2010, 18:34
امیر جان بابت تاپیک خوبی که زدی ممنون. فکر کنم بهتره همگی به حالت قهر اون تاپیک کنکور 89 رو خالی کنیم بیایم اینجا تا قبل از اینکه مدیر قفلش کنه خودمون با این کارمون قفلش کنیم:31:

Amir_oscar
09-07-2010, 19:13
خب تا دفترچه انتخاب رشته سال 89 بیاد، این 88 رو یه نگاه بندازین:(دفترچه 89 با این فرق داره و رشته های جدیدی اضافه شده)

Amirdb
09-07-2010, 19:40
به نظر من هم همین جا بیایم بحث کنیم!
میگم به نظرتون اگه کنکور ازاد قبل از سراسری برگزار میشد چی میشد؟؟
همه تک رقمی میشدن:31:بس که این کنکور آزاد روحیه میده!

shabeashegha
09-07-2010, 20:27
به نظر من هم همین جا بیایم بحث کنیم!
میگم به نظرتون اگه کنکور ازاد قبل از سراسری برگزار میشد چی میشد؟؟
همه تک رقمی میشدن:31:بس که این کنکور آزاد روحیه میده!
روی من که خاصیت شل کنندگی داره . من بعد از کنکور دولتی تا امروز یه کلمه هم نخوندم:31: حالا حساب کن اگه امروز عوض کنکور آزاد/ کنکور دولتی برگزار میشد چه بلایی سر نتیجه کنکورم میومد

mortezaon
09-07-2010, 20:41
سلام
یکی از دوستام پارسال یه نرم افزار تخمین رتبه برای انتخاب رشته گرفته بود که خیلی خوب بود
توش آدرس تمام رشته محل ها ظرفیت پذیرش و ... بود
تو فامیلم چند تا از بچه ها باهاش انتخاب های موفقی داشتن
کسی لینک این نرم افزار را داره ؟

.

dehtoday
09-07-2010, 21:00
سلام
یکی از دوستام پارسال یه نرم افزار تخمین رتبه برای انتخاب رشته گرفته بود که خیلی خوب بود
توش آدرس تمام رشته محل ها ظرفیت پذیرش و ... بود
تو فامیلم چند تا از بچه ها باهاش انتخاب های موفقی داشتن
کسی لینک این نرم افزار را داره ؟

.

اسمش نميدونيد چي بود ؟!! يا اگه ميشه يه كم بيشتر توضيح بديد شايد تونستم پيداش كنم !!! :20:

mortezaon
09-07-2010, 21:15
نه اسمش یادم نیست فقط می دونم ماله سازمان سنجش بود مثلا شما ترازتو وارد می کرذدی یه سری اطلاعات از شما می خواست مثلا نام شهر های انتخابی و ...
بعد خودش درصد قبولی شما را با توجه به اطلاعات سال قبل تخمین میزد و پیشنهاد خودشو هم اعلام میکرد
پارسال خیلی از دفاتر انتخاب رشته از همین نرم افزار اتفاده می کردند

.

dehtoday
09-07-2010, 21:40
نه اسمش یادم نیست فقط می دونم ماله سازمان سنجش بود مثلا شما ترازتو وارد می کرذدی یه سری اطلاعات از شما می خواست مثلا نام شهر های انتخابی و ...
بعد خودش درصد قبولی شما را با توجه به اطلاعات سال قبل تخمین میزد و پیشنهاد خودشو هم اعلام میکرد
پارسال خیلی از دفاتر انتخاب رشته از همین نرم افزار اتفاده می کردند

.

فكر كنم سامان رشته بوده ! اگه آره كه من ميتونم لينكشو بزارم !

mortezaon
09-07-2010, 22:08
نه مطمئن هستم لوگوی سازمان سنجش را توش دیدم
ولی ممنون

.

Amir_oscar
09-07-2010, 22:29
نه مطمئن هستم لوگوی سازمان سنجش را توش دیدم
ولی ممنون

.
خب پس همون سامان رشته بوده. سامان رشته مال خود سازمان سنجش بود.
اما این نرم افزار انتخاب رشته نمی کرد! اطلاعات شهرها و این که پارسال کسایی که توی فلان دانشگاه قبول شدن رتبه کشوری اشون چقدر بوده رو داشت...

seyyedi
09-07-2010, 22:46
دوستان سلام

پارسال خیلی از دفاتر انتخاب رشته از همین نرم افزار اتفاده می کردند.

دست عزیز هیچ کدوم از نرم افزار ها درست و خوب نیستن به هیچ وجه
حتی همین سامان رشته
این تجربه ای هست که من دارم

بهترین چیزی که تا 70% قابل اطمینانه و خوبه یادگار ماندگار کانون هست
سعی از اون استفاده کنی

علی علی

dehtoday
09-07-2010, 23:17
دوستان سلام

دست عزیز هیچ کدوم از نرم افزار ها درست و خوب نیستن به هیچ وجه
حتی همین سامان رشته
این تجربه ای هست که من دارم

بهترین چیزی که تا 70% قابل اطمینانه و خوبه یادگار ماندگار کانون هست
سعی از اون استفاده کنی

علی علی

سلام دوست عزيز ! ولي من كلا اعتقادي به يادگار ماندگار ندارم ! يعني كلا ادم رو از زندگي نا اميد مي كنه :31: من خيلي از رشته ها رو ديدم كه آخرين رتبه قبولي اختلاف فاحشي با رتبه داخل يادگار ماندگار داره !!! يعني همه پذيرفته شدگان كانوني نيستن كه !!! :46: كلا هيچ كدوم از نرم افزارا تاييد نميشه ! نرم افزاري كه ميشه بهش اعتماد كرد فقط عقله و بس !!!

seyyedi
13-07-2010, 17:41
دوستان سلام

سلام دوست عزيز ! ولي من كلا اعتقادي به يادگار ماندگار ندارم ! يعني كلا ادم رو از زندگي نا اميد مي كنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] من خيلي از رشته ها رو ديدم كه آخرين رتبه قبولي اختلاف فاحشي با رتبه داخل يادگار ماندگار داره !!! يعني همه پذيرفته شدگان كانوني نيستن كه !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] كلا هيچ كدوم از نرم افزارا تاييد نميشه ! نرم افزاري كه ميشه بهش اعتماد كرد فقط عقله و بس !!!
من هم گفتم که تا 70% قابل اطمینانه
درسته که عقل بهترینه ولی مشورت هم خوبه و این هم نوعی مشورت محسوب میشه
اصلا اگه عقل نباشه که دیگه هیچ

ولی کلا یادگار ماندگار از بقیه خیلی بهتره
در مورد اون اختلاف فاحش هم باید حواسمون باشه که این مربوط بچه های کانونه نه همه کنکوریها
توی خود یادگار ماندگار هم یه جاهایی دیده میشه که آخرین نفر رتبش خیلی از بقیه بدتره
توی این اختلاف های باید توجه داشته باشیم که افرادی هستن که سهمیه دارن(مثلا طرف باباش هیئت علمی بوده و رتبش هم خوب نبوده ولی قبولش کردن)

من پارسال با توجه به یادگار ماندگار و با توجه سهمیه هایی که بعضی ها دارن انتخاب رشته کردم و الان راضیم

توی یادگار ماندگار اگه دیدید آخرین رتبه قبولی با قبلی ها خیلی فرق داره اون رو در نظر نگیرید
حالا توی آخرین رتبه ها رو که نگاه می کنید با توجه به موقعیت دانشگاه نسبت به پارسال رنج آخرین رتبه رو میتونید برای دانشگاه های نه چندان خوب بین 1000 تا 2000 متغیر در نظر بگیرید

علی علی

Amir_oscar
13-07-2010, 20:01
قبل از آشنايي با رشته مهندسي مكانيك لازم است درباره يك نكته توضيحي ارائه گردد و آن ذهنيت غلطي است كه درباره اين رشته وجود دارد. معمولا با شنيدن كلمه مكانيك، تمامي اذهان متوجه مكانيكي اتومبيل و مشاغل جانبي آن مي‌گردد، در حالي كه رشته مهندسي مكانيك، به جز يك درس يك واحدي، تقريبا هيچ ارتباطي با اين مشاغل ندارد. البته شايان ذكر است كه دانشجويان اين رشته در دروس خود با اصول طراحي و نحوه عملكرد دستگاهها و بخشهاي مختلف به كار رفته در اتومبيل آشنا مي‌شوند و اصولا مي‌توان اتومبيل را مظهر مجسم مهندسي مكانيك دانست.

اين رشته در طول تاريخ حيات خود، مسيري طولاني را پيموده، اما همواره دو اصل اوليه خود، يعني كوشش براي ابداع ابزارهاي جديد و افزايش توانايي آنها را در نظر داشته است.در حال حاضر مكانيك را مي‌توان بخشي از علم فيزيك و دانست كه با استفاده از مفاهيم و اصول علوم فيزيك و رياضي، به بررسي حركت اجسام و نيروهاي وارد بر آنها مي‌ پردازد.
در مورد تاريخچه پيدايش اين رشتـه مي‌توان گـفت كه در ابتـدا رشتـه‌اي تحت عنـوان ‹‹ بـرق و ماشين ›› يا ‹‹ الكترومكانيك ›› به وجود آمد كه تركيبي از دو رشته برق و مكانيك بود. بعدها با توجه به پيشرفت علوم و فنون، اين دو رشته از هم جدا شدند.
رشته‌هاي متعدد ديگري مانند مهندسي شيمي، مهندسي مواد، هوا فضا و كشتي سازي نيز در ابتدا جزء مجموعه مهندسي مكانيك بودند كه آنها هم با توجه به پيشرفت و تخصصي شدن علوم، از مجموعه مهندسي مكانيك جدا شدند. رشته مهندسي مكانيك در ابتدا به صورت رشته مكانيك عمومي ارائه مي‌شد كه كلياتي از گرايش‌هاي مختلف اين رشته ـ در حال حاضر ـ را در برداشت، ولي با پيشرفت و نياز صنعت به تخصصهاي مختلف در اين زمينه، از درون مكانيك عمومي، دو گرايش طرحي جامدات و حرارت و سيالات، و كمي بعد از آن، گرايش ساخت و توليد بيرون آمد.

درس های رشته:

Amir_oscar
14-07-2010, 11:53
بطور خلاصه كامپيوتر دستگاهي است كه قدرت خارق العاده‌اي براي محاسبه دارد و مي‌تواند بوسيله ابزارهاي جانبي با محيط بيرون ارتباط برقرار كند.
جايگاه كامپيوتر در دنياي امروز همين بس كه عصر حاضر عصر كامپيوتر است.هدف اين قسمت معرفي مهندسي كامپيوتر است و از سه بخش تشكيل شده است.
در اول كه آشنايي با كامپيوتر است، قدري درباره دستگاه كامپيوتر، جايگاه آن در دنياي امروز و روحيات افرادي كه با آن كار مي‌كنند صحبت خواهد شد.
در بخش اول ما به سه سؤال جواب كوتاهي مي‌دهيم اول اينكه كامپيوتر چيست؟ دوم اينكه جايگاه كامپيوتر در دنياي امروز كجاست؟ سوم اينكه چه كساني با كامپيوتر كار مي‌كنند؟
اينك به اين سؤال پاسخ مي‌دهيم كه چه كساني با كامپيوتر كار مي‌كنند؟ مسلما شما دانش‌آموزان، هر رشته‌اي را كه براي تحصيل انتخاب كنيد با كامپيوتر به عنوان يك كاربرد سرو كار خواهيد داشت ولي در اين رشته علاوه بر كاربر بودن سازنده سيستم‌هاي كامپيوتري نيز خواهيد بود.
اگر رشته مهندسي كامپيوتر را به عنوان رشته تحصيلي انتخاب مي‌كنيد بايد انسان ماجراجويي باشيد و با طبع هميشه در حال پيشرفت اين رشته سازگار باشيد.
مطلب مهم ديگر آنكه چون تقريبا تمام كتب و منابع موجود در اين رشته به زبان انگليسي است و اين منابع و اطلاعات به سرعت در حال تغيير هستند و امكان سريع ترجمه آنها نيز به فارسي وجود ندارد از اين رو تسلط كافي به زبان انگليسي در اين رشته بسيار مهم است.
دروس رياضي و فيزيك نيز همانند ديگر رشته‌هاي مهندسي در اين رشته كاربرد وسيعي دارد.

دروس رشته:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید</b>

Amir_oscar
14-07-2010, 11:59
اگر نگاهي به اطرافمان بيندازيم، انبوهي از وسايل برقي را خواهيم ديد. امروزه زندگي بدون وسايل الکتربکي غير ممکن شده است. پس براي استقلال و همگامي با رشد جهاني نيازمند متخصصاني هستيم که با اندوختن توشه علمي به کسب تکنولوژيهاي جديد اقدام کنند. با نگاهي اجمالي به صنعت در مي يابيم که در ابتدا (از رنسانس با قرن بيستم) تمام ابزارها و صنايع، مکانيکي بوده اند و مهندسي عموماً به طراحي و ساخت اين وسايل مکانيکي اطلاق مي شد، اما با به کارگيري الکتريسيته در صنايع، از حجم ابزارها و دستگاهها کاسته شد و صنايع پيچيده تر گرديد. رشته برق در آغاز با مکانيک همراه بود و الکترو مکانيک خوانده مي شد، اما با رشد و پيشرفت چشمگير اين رشته، رشته برق راه خود را از مکانيک جدا کرد و به عنوان يک رشته مستقل مطرح گرديد. با توجه به وسعت صنعت برق و پيشرفت زياد آن، اين رشته خود به چند گرايش تقسيم شده است. به دليل استقبال بي نظير از اين رشته در 30 سال اخير، برجسته ترين استعدادها به اين رشته جذب شده اند. اين به نوبه خود باعث ارتقاي سطح علمي و پژوهشي و اعتبار روز افزون دانشگاه هاي ايران در جهان شده است.

هم اکنون، دانشکده هاي برق کشور به لحاظ کادر علمي و امکانات، در حدي قابل مقايسه با دانشگاه هاي معتبر دنيا هستند. کامپيوتر به عنوان يک وسيله الکتريکي، از مصنوعات و توليدات رشته برق است. در گذشته، مسايل مربوط به کامپيوتر در رشته برق مطرح مي گرديد، اما با گسترش روز افزون آن، اينک از رشته برق جدا شده است و به عنوان يک رشته مستقل مطرح گشته است. با اين حال، دانشگاه هايي هنوز اين دو را يک رشته حساب مي کنند که يک دانشکده به آن اختصاص مي دهند. رشته کامپيوتر از دو بخش تشکيل مي شود، سخت افزار و نرم افزار، گرايش سخت افزار، به مسايل الکترونيکي و فني کامپيوتر توجه دارد، اما گرايش نرم افزار، به برنامه نويسي و نحوه کاربرد و استفاده از کامپيوتر در مصارف مختلف مربوط مي گردد. از اين تعريف معلوم مي شود که بخش سخت افزار، بيشترين شباهت را با رشته برق دارد و دانشجويان رشته برق از تبحر خاصي در مسايل مربوط به آن بهره مند هستند. بدين رو کساني که به جنبه سخت افزار کامپيوتر علاقه مند هستند، مي توانند با انتخاب دروس اختياري خود (ضمن تحصيل در رشته برق)، با اين حوزه نيز آشنا گردند. رشته برق در مقطع کارشناسي به چهار گرايش؛ مخابرات، کنترل، قدرت و الکترونيک تقسيم مي شود. دانشجويان در ابتدا بدون تعيين گرايش و همگي تحت عنوان رشته برق به تحصيل مي پردازند. متقاصيان هر گرايش پس از گذراندن دروس پايه و اصلي، با توجه به معدل دروس گذرانده شده و ظرفيت و توان علمي هر دانشکده به انتخاب گرايش مي پردازند.

دروس رشته:

Amirdb
14-07-2010, 17:18
یه سایت خوب برای تخمین رتبه:

shabeashegha
14-07-2010, 17:49

امیر این سایت واسه تجربی تخمین رتبه نداره؟

Amir_oscar
14-07-2010, 17:59

فکر نکنم این درست کار بکنه! یعنی امیدوارم درست نباشه!:31:

Amirdb
14-07-2010, 18:16
امیر این سایت واسه تجربی تخمین رتبه نداره؟

نه سینا جان.فقط ریاضی رو داره!

فکر نکنم این درست کار بکنه! یعنی امیدوارم درست نباشه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

به نظر من هم چندان قابل اعتماد نیست!

Mahmood_N
14-07-2010, 18:45
به نظر من اصلا این جور مقایسه ها درست نیست ، همه چیز عوض شده ، داوطلبها ، سطح سئوالات و ...
88 اگه کسی فیزیک رو 40 یا 50 هم میزد زیاد نزده بود ولی امسال کسی فیزیک رو بالای 40 یا 50 زده باشه خیلی خوبه براش ، و همینطور ریاضی ، فیزیک و ریاضی پارسال به مراتب آسونتر بودن ، میانگین فیزیک و ریاضی امسال به نظر خیلی کمتر میاد ! ( خیلی ها رو دیدم که از فیزیک و ریاضی ناراضی بودن )
به هر حال ، این جور موارد هم می تونه روحیه ی کاذب بده که بعدا حال آدم گرفته میشه و هم می تونه حداقل تا موقع اومدن نتایج بعضیها رو حسابی نا امید کنه ، اگه چند هفته ی دیگه تحمل کنیم جواب نهایی میاد ...

جامعه ی آماری این سایت هم درست نیست ...

به هر حال ، موفق باشید ...

farzaneh*f
14-07-2010, 20:15

می تونین لطف کنین بذارینش :20:

farzaneh*f
14-07-2010, 20:51
فکر نکنم این درست کار بکنه! یعنی امیدوارم درست نباشه!:31:

می تونین این تاپیکو ببینین به درد می خوره کلا خلاصه ش اینه که میانگین ریاضی رو 8 درصد و مال فیزیکو 4 درص بیارین پایین :31:

در ضمن با همون اطلاعات 88 (بدون تغییر میانگین درصدای 88) رتبه ی منو 1000 تا بهتر از تخمین رتبه ی قلم چی بهتر نشون داد به نظرم به دردبخورتره حداقل واسه دلخوش کردن:20:

dehtoday
15-07-2010, 01:10
می تونین لطف کنین بذارینش :20:

دوست عزيز شرمنده مثه اينكه سامان رشته 88 از رو سيستمم حذف شده !!! ولي خب تو سيستمم فقط

تونستم سامان رشته 87 رو گير بيارم كه اميدوارم به كارتون بياد !

حجم : 13 مگابايت

:11:

sh_r_rad
15-07-2010, 16:27
کسی دانشگاه امیرکبیر این 2 روز رفته؟

Amir_oscar
15-07-2010, 16:42
کسی دانشگاه امیرکبیر این 2 روز رفته؟
این یکی از جزواتیه که بهشون دادن و radbehnam لطف کرد و برای ما هم گذاشتش:

Amir_oscar
17-07-2010, 09:53
توی کتاب کنکورت را قورت بده، گفته 5 تا رشته انتخاب بکند فقط و روی اون ها توی شهرهای مختلف مانور بدین. این 5 تا هم باید هم سقف داشته باشه و هم کف! یعنی هم رشته ی عالی توش باشه و هم رشته ای که شانس قبولیش زیاده! نظر شما چیه؟!

farzaneh*f
17-07-2010, 10:21
توی کتاب کنکورت را قورت بده، گفته 5 تا رشته انتخاب بکند فقط و روی اون ها توی شهرهای مختلف مانور بدین. این 5 تا هم باید هم سقف داشته باشه و هم کف! یعنی هم رشته ی عالی توش باشه و هم رشته ای که شانس قبولیش زیاده! نظر شما چیه؟!

من خودم تقریبا این کارو کردم تا الان 43 تا انتخاب دارم که شاید بعد اومدن دفترچه به 50 برسه البته من رشته ی پایین انتخاب نکردم ولی در مورد دانشگاه زیاد حساس نیستم چون ارشد می شه جبرانش کرد کلا دلم نمی خواد عجله برای 1 سال زودتر دانشگاه رفتن 50 سال باقی زندگیمو خراب کنه و این حرفایی که می گن طوری بزنین همین امسال حتما قبول شین رو من قبول ندارم هر چی دلم بخواد می زنم تو انتخاب رشته قبول شدم شدم نشدم سال بعدو که ازم نگرفتن :46:

مهسا.ش
17-07-2010, 10:39
من خودم تقریبا این کارو کردم تا الان 43 تا انتخاب دارم که شاید بعد اومدن دفترچه به 50 برسه البته من رشته ی پایین انتخاب نکردم ولی در مورد دانشگاه زیاد حساس نیستم چون ارشد می شه جبرانش کرد کلا دلم نمی خواد عجله برای 1 سال زودتر دانشگاه رفتن 50 سال باقی زندگیمو خراب کنه و این حرفایی که می گن طوری بزنین همین امسال حتما قبول شین رو من قبول ندارم هر چی دلم بخواد می زنم تو انتخاب رشته قبول شدم شدم نشدم سال بعدو که ازم نگرفتن :46:

منم پارسال همینو می گفتم... از تجربه های دیگران استفاده کن.....خیلی سخته 1سال بشینی تو خونه فقط بدرسی... خیلی خسته کننده میشه مخصوصا بعد از عید..... تازه خانواده هم انتظارشون بیشتر میشه....

mohammadds
17-07-2010, 10:40

100% موافقم:5:

farzaneh*f
17-07-2010, 11:09
منم پارسال همینو می گفتم... از تجربه های دیگران استفاده کن.....خیلی سخته 1سال بشینی تو خونه فقط بدرسی... خیلی خسته کننده میشه مخصوصا بعد از عید..... تازه خانواده هم انتظارشون بیشتر میشه....

احتمالش زیاده همین امسال برم کلا گفتم
خوشبختانه مشکل دومو که ندارم چون به خاطر شرایط خاصی که دارم هیچ کس ازم انتظار نداشت امسال حتی مجاز شم از بهمن فکر می کردم برای سال بعد باید بمونم که خوشبختانه بعد عید تونستم دوباره شروع کنم ولی کلا خودم انتظارم بالاتره :13:

Alireza SM
17-07-2010, 11:16
بچه ها من سوم رياضي هستم و امسال دي ماه قراره برم پيش تجربي و فقط بخاطر رشته هاي پزشكي و دندانپزشكي ميخوام اينكارو بكنم نظر شما چيه ؟

mohammadds
17-07-2010, 11:28
بچه ها شنیدم 15 مرداد نتیجه ها رو میزنن!!:41:

Amirdb
17-07-2010, 11:38
بچه ها من سوم رياضي هستم و امسال دي ماه قراره برم پيش تجربي و فقط بخاطر رشته هاي پزشكي و دندانپزشكي ميخوام اينكارو بكنم نظر شما چيه ؟
چرا دی؟؟:18::18:
خوب سعی کن همین شهریور تمام درساتو پاس کنی و اول مهر بری پیش تجربی!
کار زیاد سختی هم نیست پاس کردن درسای مدرسه.
چاره اش فقط یه کتاب دوسالانه قلم چی یا یه پرسمان گاج

Alireza SM
17-07-2010, 11:47
چرا دی؟؟:18::18:
خوب سعی کن همین شهریور تمام درساتو پاس کنی و اول مهر بری پیش تجربی!
کار زیاد سختی هم نیست پاس کردن درسای مدرسه.
چاره اش فقط یه کتاب دوسالانه قلم چی یا یه پرسمان گاج

اينطوري نميشه كه آخه بايد ديپلم رو كامل بگيرم و بعد برم پيش :20: متاسفانه وقتي بزرگسال ميخوني تو تابستون فقط 7 واحد درس ميتوني برداري :41: وگرنه همين تابستون ميگرفت ديپ رياضي رو و ميرفتم پيش تجربي

فكر كنم اين باعث بشه بعضي درس ها رو به كنكور نرسونم ولي سعيم رو ميكنم كه دروس تخصصي رو خيلي خوب بزنم .

melody70
17-07-2010, 13:34
2 تا بحث رو بگم : خسته کننده بودن پشت کنکوری بودن جداست اما من به شخصه دیدم کسایی که سال اول هم رتبه ی خوبی داشتن اما وایسادن و سال دوم خیلی بهتر نتیجه گرفتن! اگه سال دوم یه چند تا هم درد داشته باشید و از طرفی چند تا رقیب فکر کنم همه چی حل بشه! موندنش بهتر از رفتنشه(تجربه ی شخصی نیست! خودم قبولیده شدم !)
راجع به تغییر رشته هم اگه آدم قراره یه عمر حسرت یه رشته ی دیگه رو بخوره بهتر تغییر رشته بده اما این مستلزم اینه که حتی آدم حساب اینو بکنه که توی این وضعیت ممکنه حتی بیشتر از یه سال هم پشت کنکوری بشه! چون اونایی که از اول هم تجربی بودم نمیتونن به این آسونیا پزشکی شهرهای خوبو قبول بشن!
موفق باشید همگی

farzaneh*f
17-07-2010, 15:58

چقدر زود!!!:13::13::13:
یعنی دیرتر از این دیگه نمی شد؟؟؟:19::19::19:

Alireza SM
17-07-2010, 16:50
پزشكي تقاضاش الان بيشتره يا دندانپزشكي ؟

shabeashegha
17-07-2010, 18:16
پزشكي تقاضاش الان بيشتره يا دندانپزشكي ؟
بستگی به شهر و دانشگاه داره. مثلا دندونپزشکی بهشتی تقاضاش بیشتر از پزشکی تهرانه. در مجموع چون دندونپزشکی ظرفیتش کمتره قبولی توش سختره

shabeashegha
17-07-2010, 18:38
اخبار تلویزیون گفت 10 روز اول مرداد نتیجه هارو میدن

Mostafa NBA
17-07-2010, 18:46

پس چیزی تا دپرست شدنمون نمونده :41:

shabeashegha
17-07-2010, 18:56
چقدر زود!!!:13::13::13:
یعنی دیرتر از این دیگه نمی شد؟؟؟:19::19::19:
ااااا؟ چرا مگه چه فرقی میکنه؟چه الان چه 3ماه دیگه بالاخره نتیجه ها میاد دیگه . من که باور کن همون روز کنکور عصرش دوست داشتم نتایج رو بدن من ببینم چکار کردم تکلیفم مشخص شه . هرچی میگذره بیشتر استرس میگیرم که نکنه خراب کردم . اطرافیانمم ماشالا همه درس خون. درصد پایینشون 70. آدم استرس میگیره اینارو میبینه:27:

پس چیزی تا دپرست شدنمون نمونده :41:
یه دوستی دارم حرف قشنگی زد چند روز پیش. میگفت ما هر کاری تونستیم کردیم . اعلام نتایج فرمالیته است. اغلبمون از الان میدونیم چکار کردیم لا اقل حدودی میدونیم. اهمیت نده . نمیخوام شعار بدم ولی اینم جزئی از کله (یعنی جزئی از زندگی) شاید برخلاف تصورت رتبه خوبی بیاری شاید یه سال بمونی و رشته خیلی خوبی بیاری. آدم که از فرداش خبر نداره

mohammadds
17-07-2010, 19:01
این آخرین خبره!! هر روز 1چیزی میگن

---------- Post added at 06:59 PM ---------- Previous post was at 06:56 PM ----------

با امضای دوستمون (mostfa NBA) کاملا موافقم!:13:

---------- Post added at 07:01 PM ---------- Previous post was at 06:59 PM ----------

با امضای دوستمون (mostfa NBA) کاملا موافقم!:13:

eman619rv
17-07-2010, 19:18
هیشکی حاله منو نداره :whistle::whistle:
وقتی ادم عربی رو 0 درصد ول کنه به امان خدا فکر میکنین نتیجه اش چی میشه:41:
من که رفتیم تا ساله بعد :10: خدا شما رو از شر این کنکور نجات بده

Amir_oscar
17-07-2010, 19:23
دوستان به نظرم از همین حالا بریم سراغ انتخاب رشته هامون! بعد اعلام نتایج تا آخرین فرصت انتخاب رشته فقط 5 تا 7 روز فرصته!

shabeashegha
17-07-2010, 19:42
دوستان به نظرم از همین حالا بریم سراغ انتخاب رشته هامون! بعد اعلام نتایج تا آخرین فرصت انتخاب رشته فقط 5 تا 7 روز فرصته!
فکر بدی نیست. اتفاقا منم بعد از کنکور پزشکی آزاد دفترچه پارسال رو دانلود میکنم شرایط دانشگاهها و رشته ها ظرفیتهارو دقیق بررسی میکنم و یه لیست میزنم هرچند هنوز دقیقا از رتبمون خبر نداریم ولی به قول شما 1هفته وقت واسه تصمیم گیری واسه 4تا 7 سال دانشجویی و یه عمر کار کردن زمان زیادی نیست

Masoud-Susa
17-07-2010, 20:04
یکی بیاد این وسط توضیح بده ببینیم چی انتخاب کنیم؟چجوری انتخاب کنیم؟اونم از بین این همه رشته و شهر... من که 100 تا انتخاب کممه! :31:

2 SHAHROOZ
17-07-2010, 20:04
دوستان با این درصدا فکر میکنید چه رتبه ای بیارم .
ادبیات : 52
عربی : 18
دین : 50
زبان : 53
ریاضی : 15
فیزیک : 20
شیمی : 25

farzaneh*f
17-07-2010, 20:16
ااااا؟ چرا مگه چه فرقی میکنه؟چه الان چه 3ماه دیگه بالاخره نتیجه ها میاد دیگه . من که باور کن همون روز کنکور عصرش دوست داشتم نتایج رو بدن من ببینم چکار کردم تکلیفم مشخص شه . هرچی میگذره بیشتر استرس میگیرم که نکنه خراب کردم . اطرافیانمم ماشالا همه درس خون. درصد پایینشون 70. آدم استرس میگیره اینارو میبینه:27:

یه دوستی دارم حرف قشنگی زد چند روز پیش. میگفت ما هر کاری تونستیم کردیم . اعلام نتایج فرمالیته است. اغلبمون از الان میدونیم چکار کردیم لا اقل حدودی میدونیم. اهمیت نده . نمیخوام شعار بدم ولی اینم جزئی از کله (یعنی جزئی از زندگی) شاید برخلاف تصورت رتبه خوبی بیاری شاید یه سال بمونی و رشته خیلی خوبی بیاری. آدم که از فرداش خبر نداره

فکر کنم سوءتفاهم شد منم از دیر اومدن نتایج ناراحت بودم می گفتم دیرتر از این دیگه نمی تونستن بدنش یعنی دیگه دیرترین زمانو انتخاب کردن و اگه می تونستن دیرتر از اونم می دادنش...این یه اصطلاح کنایی توی ترکی بود من فکر می کردم تو فارسیم کاربرد داره :31:

farzaneh*f
17-07-2010, 20:22
دوستان با این درصدا فکر میکنید چه رتبه ای بیارم .
ادبیات : 52
عربی : 18
دین : 50
زبان : 53
ریاضی : 15
فیزیک : 20
شیمی : 25

بین 10 تا 20 هزار ممکنه زیر 15 هزار هم باشه :20: من خودم با یه ذره بهتر از اینا به 10 تا 15 هزار فکر می کنم :41:

behnam_roli
17-07-2010, 20:25
بین 10 تا 20 هزار ممکنه زیر 15 هزار هم باشه :20: من خودم با یه ذره بهتر از اینا به 10 تا 15 هزار فکر می کنم :41:

شما یه سری ترازتون 7500 نشده بود؟!!!

2 SHAHROOZ
17-07-2010, 21:05
حالا کجا میشه قبول شد .
منطقه 2

dehtoday
17-07-2010, 21:31
یکی بیاد این وسط توضیح بده ببینیم چی انتخاب کنیم؟چجوری انتخاب کنیم؟اونم از بین این همه رشته و شهر... من که 100 تا انتخاب کممه! :31:

يه درخواست بنويس كتبا بده به سازمان سنجش شايد يه 300-200تاي ديگه هم بهت اجازه انتخاب دادن !!! :31:

farzaneh*f
18-07-2010, 08:29
حالا کجا میشه قبول شد .
منطقه 2

واسه شهرستان ها مهندسی متوسط می شه قبول شد
9 تا 11 هزار عمران مکانیک شبانه محقق اردبیلی - 12 هزار نرم افزار روزانه همونجا اینا مال شهر ما بود مثلا :46:

---------- Post added at 09:29 AM ---------- Previous post was at 09:27 AM ----------

شما یه سری ترازتون 7500 نشده بود؟!!!

اونی که اینجا گذاشتم 7600 بود فکر کنم :5: تا قبل از بهمن بالای 7000 بودم معمولا رو 7200-300 گاهی بالاتر گاهی پایین تر...بهمن اسفند نخوندم بعد عیدم پایین تر اومدم کلا کنکورم گند زدم :13:

mohammadds
18-07-2010, 09:46
من با دوستمون موافقم.بهتره از الان در باره انتخاب رشته بحث کنیم....

---------- Post added at 09:46 AM ---------- Previous post was at 09:44 AM ----------

کسی میدونه شبانه خوابگاه میدن یا نه؟؟؟؟؟

Amirdb
18-07-2010, 09:49

نه اکثر شبانه ها نمیدن
من دفترچه پارسال رو که میدیدم اکثرا نوشته بود برای شبانه خوابگاه نمیدن

shifter
18-07-2010, 09:54
اصلا شبانه هيچكدوم از امكاناتي كه تو روزانه ميدن رو نداره...مثل خوابگاه..وام دانشجويي و...!
هرچند كه روزانه هم بيشترشون خوابگاه نميدن:13:

بچه ها تو انتخاب رشته اگه مثلا من مهندسي يه شهرو تو انتخاب 50 بزنم و يكي تو ديگه تو انتخاب دهمش و درصورتي كه جفتمون امكان قبولي تو اون رشته رو داشته باشيم اوني كه انتخاب 10 زده زودتر پذيرفته ميشه ديگه؟

behnam_roli
18-07-2010, 09:56

من پارسال یه تاپیک زدم درباره خوابگاه... فکر کنم کمکتون کنه:

بچه ها تو انتخاب رشته اگه مثلا من مهندسي يه شهرو تو انتخاب 50 بزنم و يكي تو ديگه تو انتخاب دهمش و درصورتي كه جفتمون امكان قبولي تو اون رشته رو داشته باشيم اوني كه انتخاب 10 زده زودتر پذيرفته ميشه ديگه؟

اگه جفتتون تو انتخاب های قبلیتون قبول نشید اونی که رتبش بهتره زودتر پذیرفته

نمیدونم منظور سوالت رو درست گرفتم یا نه...

mohammadds
18-07-2010, 10:05
نه اینجوری نیست. مثلا شما اگه رتبه 10 بیاری تا تمام انتخابایی که کردی تموم نشه(یا قبول بشی یا نشی) نوبت اون که رتبش 11 شده نمیشه:19:

shifter
18-07-2010, 10:13
من پارسال یه تاپیک زدم درباره خوابگاه... فکر کنم کمکتون کنه:

اگه جفتتون تو انتخاب های قبلیتون قبول نشید اونی که رتبش بهتره زودتر پذیرفته

نمیدونم منظور سوالت رو درست گرفتم یا نه...
خوب حالا اگه رتبه من بهتر باشه ولي من اون رشته رو تو انتخاب 50 زده باشم من زودتر پذيرفته ميشم يا اوني كه رتبه بدتري داره ولي تو انتخاب هاي پايين تر اون رشته رو زده!؟؟

behnam_roli
18-07-2010, 10:22
خوب حالا اگه رتبه من بهتر باشه ولي من اون رشته رو تو انتخاب 50 زده باشم من زودتر پذيرفته ميشم يا اوني كه رتبه بدتري داره ولي تو انتخاب هاي پايين تر اون رشته رو زده!؟؟

خوب معلومه تو

سیستم پذیرفته شدن اینجوریه که سازمان سنجش میاد از نفر 1 کنکور شروع میکنه به برسی انتخاب رشته طرف
بعد رتبه 2 بعد 3 الی آخر... پس اگه تو رتبت بهتره زودتر اون انتخاب رشته ای که کردی بررسی میشه حالا اگه انتخاب صدمت هم زده باشی

البته سراسری با آزاد فرق داره...

mohammadds
18-07-2010, 10:29
من هم همین گفتم که!!!!:10:

mohammadds
18-07-2010, 10:40
دوستان کسی از آزاد خبری نداره؟!!

Amirdb
18-07-2010, 10:40
آقا من درست نگرفتم
مثلا من رتبم میشه n و یکی دیگه میشه n+1
مثلا من رشته X رو میذارم تو انتخاب صدم ولی اون میذاره تو انتخاب اول
حالا اول منو قبول میکنه یا اونی که شده n+1 ولی زودتر اون رو انتخاب کرده؟

mohammadds
18-07-2010, 10:42
توی سراسری مهم نیست انتخاب چندم گذاشتی.شما N شدی قبول میشی
اینجوری بگم که تا شما تکلیفت معلو نشه نوبت نفر بعدی نمیشه

behnam_roli
18-07-2010, 10:44
آقا من درست نگرفتم

تو زودتر قبول میشی، چون رتبت بهتر شده

2 SHAHROOZ
18-07-2010, 11:00
دوستان مهندسی صنایع تا همون حدود رتبه کجا فکر میکنید بشه قبول شد.

behnam_roli
18-07-2010, 11:01
توی امیر کبیر یه سری cd پخش کردن که معرفی تمام رشته هاس

البته به صورت نرم افزار بود ولی من فقط فایل های pdf اون رو میزارم. چون نرم افزارش به درد نمیخوره. اون جزوه شیمی که گفتم تو همین هم هست به اضافه کلی رشته دیگه

بفرمایید:

2 SHAHROOZ
18-07-2010, 11:13
توضییحات مهندسی صنایعش برگزار شد ؟

دوستان مهندسی صنایع تا همون حدود رتبه کجا فکر میکنید بشه قبول شد.

shifter
18-07-2010, 11:21
عاليه! ممنون بهنام![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بچه ها نيمدونين جلسه قلمچي درمورد انتخاب رشته كي هست؟

mohammadds
18-07-2010, 11:35
عالی بودددددد

این هم به من کمک کرد شاید واسه شما مفید باشه...

mohammadds
18-07-2010, 11:41
دوستان هر سال 1سری نرم افزار هست واسه انتخاب رشته.امسال هم اومده ولی پولیه! و نمیصرفه! اگه کسی میتونه کرک کنه 1 کمکی کنه!
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید . . .

hes_violin
18-07-2010, 14:57
آقا من درست نگرفتم

آگه شما در 99 انتخاب اولت قبول نشی بله شما در انتخاب 100 پذیرفته میشی اما اگه نه مثلا در انتخاب 55 امت قبول بشی دیگه دستگا بقیه رو چک نمیکنه شما میشی قبول شده در رشته ی 55 ام و اون رتبه ی بعدت تو انتخاب اولش قبول میشه .

hes_violin
18-07-2010, 15:06

داداش من خودم رشته ریاضی بودم و کنکور تجربی دادم .

اول اینکه اگه دلت نمیخواد دلیل نداره حتما" تغییر رشته بدی میتونی ریاضی بخونی کنکور تجربی بدی کاری که من کردم ... اون 15 درصد درس هایی مثل زیست رو هم که پاس نکردی با همون درصد کنکورت حساب میشه ... یعنی کنکور بزنی 81 درصد کلت میشه 81 .

البته من پیشنهادم اینه که تغییر رشته بده چون هم مجبوری زیست رو تابستون بخونی و پاس شی هم اینکه تو پیش لازم نداره کلی ریاضی که به دردت نمی خوره رو وقت بذاری واسه پاس شدن بخونی .

در کل اگه ریاضی فیزیکت خوبه توصیه میکنم این کارو بکنی ولی اگه ریاضی فیزیکت ضعیفه اگه بری رشته تجربی زیستت رو خوب نمیتونی بزنی فیزیک ریاضی هم کمکت نمیکنه . رتبت داغون میشه ... به ویژه اینکه حجم زیست خیلی زیاد و فراره .

در هر صورت امیدوارم موفق باشی

hes_violin
18-07-2010, 15:17

کاملا" حرف ایشون درسته.

دوستان بهتون صمیمانه پیشنهاد میکنم که فقط اگه رتبتون طوری شد که واقعا" از انتظارتون دوره رو یه سال دیگه موندن فکر کنین چون سال دوم واقعا" فاجعه هست .

اصلا به این که حتما فلان شهر قبول بشم یا نشم فکر نکنین . مهم براتون رشته باشه . درسته شهر بهتر قبول شدن بهتره ولی ارزش یه سال دیگه خوندن رو نداره.

مثال میزنم ... بعضی از دوستای من پارسال رتبشون در حدی بود که مثلا برق روزانه دانشگاه بابل قبول میشدن اما خزیت کردن و فقط تهران زدن و قبول نشدن خوب امسال هم خوندن بعضیاشون امسال رو از پارسال هم بدتر دادن .

به طور کلی پیشنهاد میکنم تمام سعیتون باشه که امسال دیگه کتاب کنکور نخونین و دانشگاه باشین ... مگر این که واقعا اوضاع فاجعه بار باشه .

البته این پیشنهاد هست از طرف کسی که تجربشو داره تصمیم نهایی با شماست.

یا علی

farzaneh*f
18-07-2010, 17:35
آقا من درست نگرفتم

اگه رتبت بهتر شده باشه که همون طور که بچه ها گفتن تو قبولی چون تا انتخابای تو تموم نشن برگه ی اونو اصلا نگاهم نمی کنن ولی اگه با 1 یا چند نفر رتبه تون یکی شده باشه همه تونم یه رشته رو زده باشین ولی ظرفیت باقی مونده رشته کمتر از تعداد باشه اونایی قبول می شن که اون رشته رو زود تر انتخاب کرده باشن مثلا : 3 نفر 500 آوردن هر 3 شون میم شیمی شریف زدن ولی میم شیمی شریف فقط 2 تا صندلی خالی داره اون 2 نفری انتخاب می شن که زودتر انتخاب کردنش :5:

Amir_oscar
18-07-2010, 19:32
9 صفحه از کتاب کنکورت را قورت بده که راجع به تکنیک انتخاب رشته توضیح داده:

mohammadds
18-07-2010, 20:01
دوستان کسی میدونه رشته های نیمه متمرکز و نیمه حضوری یعنی چی؟؟؟

Amir_oscar
18-07-2010, 20:09
دوستان کسی میدونه رشته های نیمه متمرکز و نیمه حضوری یعنی چی؟؟؟
نیمه متمرکز رشته هایی هستن که نیاز به آزمون عملی،علمی،مصاحبه یا معاینه دارن. و اسامی قبولی ها جدا اعلام می شه و آزمونش آخرای مهر تا آذره معمولا و اعلام نتایجش دی میاد.
یه نکته راجع به این رشته ها:
اگه توی این رشته ها قبول بشی، انتخاب های بعدی فرم انتخاب رشته رو هم بررسی می کنن و اگه قبول بشی می تونی رشته ی بعدی رو بری و توی آزمون نیمه متمرکز هم شرکت بکنی. اگه قبول بشی، "باید" متمرکز رو ول بکنی و بیای نیمه متمرکز رو بخونی. اگر هم قبول نشی می تونی توی متمرکزه ادامه بدی...
نیمه حضوری: بعضی از درس ها دو روز آخر هفته کلاس دارن و شهریه هم داره.

Amir_oscar
18-07-2010, 20:49
یادم رفت بگم که می تونی توی آزمون عملی شرکت نکنی که در این صورت ادامه تحصیل توی رشته ی متمرکزی که قبول شدی موردی نداره...

Amirdb
19-07-2010, 18:59
امروز در رابطه با چند تا رشته داشتم تحقیق میکردم و به همین خاطر هم به چند تا از اساتید دانشگاه شیراز ایمیل زدم تا سوالام رو ازشون بپرسم

چند تاشون علاوه بر راهنمایی ازم خواستن برای اطلاعات بیشتر در مورد رشته ها در مراسم open day دانشگاه هم شرکت کنم

طبق تحقیق هم که از طریق دانشگاه شیراز کردم کردم مراسم open day مربوط میشه به معرفی رشته ودانشگاه و محصل تحصیل وهزینه ها و... هست.

گفتم گوش به زنگ باشید و کسانی که تهران زندگی نمی کنند(چون تهران دانشگاه امیر کبیر برگزار میکنه) از طریق سایت دانشگاه شهرشون اطلاعات مربوط به این مراسم رو پی گیری کنند

طبق اطلاعاتی که از سایت دانشگاه شیراز متوجه شدم معمولا این همایش ها موقع اعلام نتایج سازمان سنجش صورت میگیره
پس گوش به زنگ باشید.
خودم رشته های دکترا(پزشکی،دندان پزشکی،دارو سازی،دامپزشکی) رو حتما میرم.

mohammadds
19-07-2010, 19:05
امیر جان پارسال بعد از اعلام نتایج بود 3 روز
خیابان ساحلی...
بد نبود ولی مثل تهرانی ها کیک و آب میوه ندادن:grrr: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Amirdb
19-07-2010, 19:07
امیر جان پارسال بعد از اعلام نتایج بود 3 روز
خیابان ساحلی...
بد نبود ولی مثل تهرانی ها کیک و آب میوه ندادن:grrr: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ممنون محمد جان
رشته های تجربی هم همون جا برگزار میشد؟
چه طور بود؟هر روز یه رشته؟یه کم توضیح میدی؟
فقط فنی مهندسی ها بود؟

mohammadds
19-07-2010, 19:12
من که همین جوری رفتم خیلی تو عمق وارد نشدم:27:
آره تجربی هم بود
این جوری بود که گروه گروه از هر رشته و دانشگاهی 1 قسمت زده بودند بعد میرفتی ازشون سوالات میپرسیدی این هم بگم همشون از دانشجوهای اون رشته بودن
خوب بود و هر رشته ای که فکر کنی هم بود از جانور شناسی بگیر تا رباتیک!
نه هر روز همه رشته ها بودن...

Amirdb
19-07-2010, 19:20
من که همین جوری رفتم خیلی تو عمق وارد نشدم:27:
آره تجربی هم بود
این جوری بود که گروه گروه از هر رشته و دانشگاهی 1 قسمت زده بودند بعد میرفتی ازشون سوالات میپرسیدی این هم بگم همشون از دانشجوهای اون رشته بودن
خوب بود و هر رشته ای که فکر کنی هم بود از جانور شناسی بگیر تا رباتیک!
نه هر روز همه رشته ها بودن...
با هم برگزار میشد همه رشته ها؟؟؟:18:
تداخل زمانی نداشت؟؟
یعنی اگه یکی میخواست همه رو شرکت کنه باید چی کار میکرد؟:19:

mohammadds
19-07-2010, 19:24
مثل تهرانی ها حالت کنفرانس نداره
مثل نمایشگاه بود.قسمت قسمت هست بعد میرفتی ازشون هرچی میخواستی میپرسیدی بهت سی دی هم میدادند!!

Amir_oscar
20-07-2010, 12:57
اول دفترچه ی انتخاب رشته ی ریاضی رشتهی حقوق رو همم جزو رشته ها نوشته ولی هر چی گشتم توی رشته های روزانه ندیدم دانشگاهی داشته باشه! چرا؟!

bahador2009
20-07-2010, 13:21
دوستان فکر میکنید دانشگاه صنعتی کرمانشاه مهندسی رو تا چند بگیره ؟

dokhtarak_e_darya
20-07-2010, 14:03
ممنون از اطلاعاتی که در این ضمینه دوستان دادن ...

Amir_oscar
22-07-2010, 02:58
دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی برای آشنایی بیشتر داوطلبان کنکور سراسری اقدام به برپایی همایش "درهای باز" با هدف معرفی رشته‌ های دانشگاه برای دانش آموزان کرده است.
این جلسات روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه 2، 3 و 4 مردادماه از ساعت 9 تا 12 در دانشکده های مهندسی عمران ، مهندسی مکانیک و مهندسی برق و کامپیوتر و با حضور مسئولین دانشگاه برگزار خواهد شد.
دانشگاه خواجه نصیر رشته های متعددی در 7 دانشکده مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی هوافضا، مهندسی نقشه برداری، مهندسی صنایع، مهندسی برق و کامپیوتر و علوم دارد.

Amir_oscar
22-07-2010, 03:04
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره کاهش ظرفیت دوره کارشناسی در دانشگاههای کلانشهرها گفت: دانشگاههای تهران و کلانشهرها که شامل 10 دانشگاه برتر کشور می شود برای پذیرش در سال تحصیلی جدید به این روش عمل می کنند.
محمدحسین سرورالدین افزود: ظرفیتهای کنکور سراسری تا کنون به طور دقیق مشخص نشده است اما به طور قطع می توان گفت که ظرفیت کارشناسی در کشور به هیچ وجه کم نخواهد شد بلکه در کل افزایش نیز می یابد.
وی اظهار داشت: تنها تفاوت در ظرفیت ها توزیع آنها بین دانشگاهها است.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: از دانشگاههای مادر که امکانات و استعداد خوبی برای توسعه تحصیلات تکمیلی دارند خواسته شده که از امکانات خود در زمینه تحصیلات تکمیلی استفاده کنند و ظرفیت کارشناسی را کاهش دهند.
وی اظهار داشت: دانشگاههای تهران و کلانشهرها که شامل 10 دانشگاه برتر کشور می شود برای پذیرش در سال تحصیلی جدید به این روش عمل می کنند.

iman0007
22-07-2010, 09:49
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره کاهش ظرفیت دوره کارشناسی در دانشگاههای کلانشهرها گفت: دانشگاههای تهران و کلانشهرها که شامل 10 دانشگاه برتر کشور می شود برای پذیرش در سال تحصیلی جدید به این روش عمل می کنند.
محمدحسین سرورالدین افزود: ظرفیتهای کنکور سراسری تا کنون به طور دقیق مشخص نشده است اما به طور قطع می توان گفت که ظرفیت کارشناسی در کشور به هیچ وجه کم نخواهد شد بلکه در کل افزایش نیز می یابد.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: از دانشگاههای مادر که امکانات و استعداد خوبی برای توسعه تحصیلات تکمیلی دارند خواسته شده که از امکانات خود در زمینه تحصیلات تکمیلی استفاده کنند و ظرفیت کارشناسی را کاهش دهند.
وی اظهار داشت: دانشگاههای تهران و کلانشهرها که شامل 10 دانشگاه برتر کشور می شود برای پذیرش در سال تحصیلی جدید به این روش عمل می کنند.

سلام...
منظورش از سال تحصیلی جدید،89 ٍ یا 90؟
اگه 89 باشه که خیلی بد میشه....هر چی بلا بود امسال سر ما آوردن...

Amir_oscar
22-07-2010, 09:57
سلام...
منظورش از سال تحصیلی جدید،89 ٍ یا 90؟
اگه 89 باشه که خیلی بد میشه....هر چی بلا بود امسال سر ما آوردن...
منظورش همین 89 هستش! ای خدا...!!!:13:

behnam_roli
22-07-2010, 09:59

غلط کردین شما!!

میان ظرفیت دانشگاههای خوب رو میارن پایین عوضش ظرفیت دانشگاههای غیر انتفاعی و پیام نور رو چند برابر میکنند تا پول بیشتری به جیب بزنند

farzaneh*f
22-07-2010, 10:26
غلط کردین شما!!

میان ظرفیت دانشگاههای خوب رو میارن پایین عوضش ظرفیت دانشگاههای غیر انتفاعی و پیام نور رو چند برابر میکنند تا پول بیشتری به جیب بزنند

:41::41::41:

منظورش همین 89 هستش! ای خدا...!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:19::19::19:

رئیس سازمان سنجش :2: آموزش کشور درباره کاهش ظرفیت دوره کارشناسی در دانشگاههای کلانشهرها گفت: دانشگاههای تهران و کلانشهرها که شامل 10 دانشگاه برتر کشور می شود برای پذیرش در سال تحصیلی جدید به این روش عمل می کنند.

:13::13::13:

new life
22-07-2010, 10:28
این قضیه ی حذف تکمیل ظرفیت هم به خاطر همین بود !!! جالب اینجاست خیلی راحت هم اومد رئیس سازمان سنجش اعلام کرد
غیر انتفاعی و پیام نورامون خالی میشه اگه تکمیل ظرفیت بذاریم !!!! نهایت نامردی!!!
فقط نمی دونم ازاد که این همه پول میگیره این وسط برای چی تکمیل ظرفیت برداشت!!!!!!تازه به نفعشم بود که !!!
این همه اعلام کردن ما ریزشا رو حساب کردیم دیدیم چقدر پیش بینی هاشون درست بود !!! چقدر پارسال موندن پشت کنکور
پارسال 50 درصد پیام نور قبول شدن 23 درصد غیرانتفاعی 15 درصد سراسری !! بقیه هم ....

shifter
22-07-2010, 10:58
به جاش فكر كنم ميخوان ظرفيت كارشناسي ارشدو ببرن بالا!:41:

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره کاهش ظرفیت دوره کارشناسی در دانشگاههای کلانشهرها گفت: دانشگاههای تهران و کلانشهرها که شامل 10 دانشگاه برتر کشور می شود برای پذیرش در سال تحصیلی جدید به این روش عمل می کنند
فقط ظرفيت دانشگاهاي تاپ رو كم ميكنن!! :19:
دستشون درد نكنه!:13:

هر چی بلا بود امسال سر ما آوردن...
نگران نباشين همه با هم ميريم شهرستان!:31:

BossX
22-07-2010, 10:58
سلام
در رابطه با کاهش ظرفیت من شنیده بودم دانشگاههای مادر کاهش ندارن !
یعنی اونایی که تقاضا توشون زیاده همون جوری باقی میمونن !
در هر صورت اگه این کار رو بکنن فکر کنم مثل 2 سال پیش که کنکوریا رفتن جلو مجلس ما هم باید بریم!
ولی در کل بعید میدونم ظرفیت اصلیا رو کم کنن!

امیر خان بخاطر اعلام همایش خواجه نصیر ممنونم:10::40:

shabeashegha
22-07-2010, 11:09
.

سلام
در رابطه با کاهش ظرفیت من شنیده بودم دانشگاههای مادر کاهش ندارن !
یعنی اونایی که تقاضا توشون زیاده همون جوری باقی میمونن !
در هر صورت اگه این کار رو بکنن فکر کنم مثل 2 سال پیش که کنکوریا رفتن جلو مجلس ما هم باید بریم!
ولی در کل بعید میدونم ظرفیت اصلیا رو کم کنن!

امیر خان بخاطر اعلام همایش خواجه نصیر ممنونم:10::40:
اتفاقا من شنیدم قراره دانشگاههای مادر ظرفیتشون کم شه!!! توی خبر هم که رسما گفته دانشگاه های تهران و 10 دانشگاه برتر!!!

BossX
22-07-2010, 11:39
اتفاقا من شنیدم قراره دانشگاههای مادر ظرفیتشون کم شه!!! توی خبر هم که رسما گفته دانشگاه های تهران و 10 دانشگاه برتر!!!

بله ... اتفاقا منم پست امیرخان رو دیدم و گفتم من شنیده بودم که ... :20:
فکر کنم تو سایت کانون نوشته بود
ولی در کل اگه همچین اتفاقی افتاد جلوی سازمان سجنش یادتون نره :21:

shabeashegha
22-07-2010, 16:55
بله ... اتفاقا منم پست امیرخان رو دیدم و گفتم من شنیده بودم که ... :20:
فکر کنم تو سایت کانون نوشته بود
خداییش هر چی بدشانسیه ما اوردیم . اون از فیزیک و ریاضی امسال اینم از کاهش ظرفیت دانشگاههای مادر. خدا وکیلی هدف از این طرح چیه؟میشه یکی منو روشن کنه؟!:13:

farzaneh*f
22-07-2010, 17:22
خداییش هر چی بدشانسیه ما اوردیم . اون از فیزیک و ریاضی امسال اینم از کاهش ظرفیت دانشگاههای مادر. خدا وکیلی هدف از این طرح چیه؟میشه یکی منو روشن کنه؟!:13:

خلوت کردن تهران به خاطر زلزله :31:

behnam_roli
22-07-2010, 18:24

آخه تو این مملکت کی اعتراض کردن نتیجه داده که این بخواد دفعه دومش باشه:27:

خلوت کردن تهران به خاطر زلزله :31:

10 تا دانشگاه برتر که فقط تو تهران نیست!

shabeashegha
22-07-2010, 19:33
خلوت کردن تهران به خاطرزلزله:31:
لابد بقیه دانشگاهها هم قراره شهاب سنگ بخوره!:31:

new life
22-07-2010, 20:10
یه سوال داشتم قضیه ی انتقال دانشجوها که توی محل سکونت خودشون قبول نشدن به شهر خودشون چیه ؟؟
خیلی غیر منطقیه !!! مثلا یه نفر سراسری شهرستان قبول بشه محل سکونتش تهران باشه میفرستنش دانشگاه تهران ؟!:eh:

behnam_roli
22-07-2010, 20:41
یه سوال داشتم قضیه ی انتقال دانشجوها که توی محل سکونت خودشون قبول نشدن به شهر خودشون چیه ؟؟
خیلی غیر منطقیه !!! مثلا یه نفر سراسری شهرستان قبول بشه محل سکونتش تهران باشه میفرستنش دانشگاه تهران ؟!:eh:

این قضیه رو از کجا شنیدی؟

البته به نظر من کاملا منطقیه! من دست کسی که بخواد این طرحو اجرا کنه رو میبوسم:31:

arisa
22-07-2010, 20:49

در مورد استانهای کوچک و بیشتر اونها طبق شرایط اعلامی که مطابق شرایط بالاست گویا قرار هست اقدام بشه ولی در همون طرح عنوان شده بود که با توجه به داشتن شرایط خاص توسط تهران و جمعیت متقاضی زیاد و دانشگاه های مادر پرطرفدار قرار هست مکانیسمی تعریف بشه که البته اولویت نخست را هم به خانمها خواهد داد تا طبق اون برای مثال خانواده ای محل اقامت خودش را بدین منظور تغییر نده هرچند مطمئنا سوابق زندگی چندین ساله در شهر مورد نظر احتمالا بررسی خواهد شد و جوانب خاص تهران و دانشگاههاش هم در نظر خواهد گرفته شد

new life
22-07-2010, 21:07
این قضیه رو از کجا شنیدی؟

البته به نظر من کاملا منطقیه! من دست کسی که بخواد این طرحو اجرا کنه رو میبوسم:31:
توی روزنامه و اخبار
نوشته بود البته دختران در اولویت هستند :31:

shabeashegha
22-07-2010, 22:05
این طرح در مورد تهران نیست . واسه تهران یه شیوه نامه خاصی قراره تعریف بشه. تازه قرارم هست که اولویت با خانما باشه تازه انتقال به دانشگاه مادر تعریف نشده . شما فرض کنید روی این حساب مثلا یه خانمی رشته دندونپزشکی شیراز رو نمیاره میزنه دندونپزشکی زابل قبول میشه بعد انتقالی میگیره شیراز . بنظر شما در حق بقیه ظلم نیست؟
بنظرم کلا طرحش غیر منطقیه. وقتی ظرفیتها محدوده و قراره محدودتر شه این طرحا در حد حرف میمونه مگه مثلا کسی بخواد از تهران بره شهرستان میفرستنش:41:

Amir_oscar
23-07-2010, 10:57
اینا اصلا نمی دونن دانشگاه چیه! یه مشت بی سواد می خوان واسه ی ما تصمیم بگیرن! همش هم به موارد "چیز" فکر می کنن تا آموزشی. یعنی اینا نمی فهمن سطح دانشگاه ها با هم فرق داره؟ جناب دانشجو می گه: می خوایم کاری کنیم که خانواده ای که بچه هاشون توی شهرهای مختلفن دور هم جمع بشن!!! یعنی دریغ از یه تیکه شعور!!!

pooyahacker
23-07-2010, 11:29
اینا اصلا نمی دونن دانشگاه چیه! یه مشت بی سواد می خوان واسه ی ما تصمیم بگیرن! همش هم به موارد "چیز" فکر می کنن تا آموزشی. یعنی اینا نمی فهمن سطح دانشگاه ها با هم فرق داره؟ جناب دانشجو می گه: می خوایم کاری کنیم که خانواده ای که بچه هاشون توی شهرهای مختلفن دور هم جمع بشن!!! یعنی دریغ از یه تیکه شعور!!!

لازم به ذکره ، چیز مذکور به رنگ سبز می باشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bahador2009
23-07-2010, 14:27
بچه ها یه سایت باحال برای انتخاب رشته .:

Amir_oscar
23-07-2010, 14:45
بچه ها یه سایت باحال برای انتخاب رشته .:

ممنون. ولی این که انتخاب رشته نیست! رتبه که نمی خوادش! همین جوری هر رشته و شهری بزنی برات میاره!

sinasalar2007
23-07-2010, 16:48
زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره اعلام نتیجه اولیه کنکور و صدور کارنامه اولیه برای داوطلبان گفت: امیدواریم بتوانیم نتایج اولیه کنکور سراسری را در روز 10 مرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش در دست داوطلبان قرار دهیم.

محمد حسین سرورالدین در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: یک هفته پس از اعلام نتیجه اولیه انتخاب رشته داوطلبان مجاز به انتخاب رشته به صورت اینترنتی آغاز می شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج نهایی نیز نیمه شهریورماه اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نرم افزار تقلب یاب کنکور موارد غیر معمول وغیرآماری را تشخیص می دهد، گفت: این نرم افزار با مشاهده پاسخنامه هایی که 70 درصد و بالاتر مشابه هستند، تقلب را شناسایی می کند و نتیجه در کمیته های مربوط مورد بررسی قرار می گیرد.

سرورالدین گفت: امسال 755 هزار نفر ظرفیت پذیرش وجود دارد که در صورت محاسبه داوطلبان شرکت کننده نسبت افراد به پذیرش 55 درصد است در واقع بیش از نیمی از شرکت کنندگان در آزمون سراسری پذیرفته می شوند.
وی همچنین گفت: اگر پشت کنکوری نداشته باشیم در واقع برای 450 هزار نفر دانش آموز که می خواهند به آموزش عالی وارد شوند ظرفیت وجود دارد.

کنکور سراسری سال 1389 با رقابت تعداد یک میلیون و 286 هزار و 813 شرکت کننده از صبح پنجشنبه 10 تیر ماه با رقابت داوطلبان گروه آزمایشی فنی و ریاضی آغاز به کار کرد که در این آزمون 320 هزار و 362 نفر شرکت کردند. کنکور گروه هنر نیز بعدازظهر این روز با شرکت 25 هزار و 19 داوطلب برگزار شد.

آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی نیز با شرکت 464 هزار و 629 شرکت کننده صبح روز جمعه 11 تیرماه برگزار شد. 18 هزار و 229 داوطلب نیز بعدازظهر این روز در کنکور زبانهای خارجی به رقابت پرداختند.

آخرین آزمون امسال نیز با رقابت 460 هزار و 830 نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی صبح شنبه 12 تیر ماه شد تا به این ترتیب ماراتن کنکور سال 1389 به پایان برسد.

Amir_oscar
23-07-2010, 17:02
زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره اعلام نتیجه اولیه کنکور و صدور کارنامه اولیه برای داوطلبان گفت: امیدواریم بتوانیم نتایج اولیه کنکور سراسری را در روز 10 مرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش در دست داوطلبان قرار دهیم.

محمد حسین سرورالدین در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: یک هفته پس از اعلام نتیجه اولیه انتخاب رشته داوطلبان مجاز به انتخاب رشته به صورت اینترنتی آغاز می شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج نهایی نیز نیمه شهریورماه اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نرم افزار تقلب یاب کنکور موارد غیر معمول وغیرآماری را تشخیص می دهد، گفت: این نرم افزار با مشاهده پاسخنامه هایی که 70 درصد و بالاتر مشابه هستند، تقلب را شناسایی می کند و نتیجه در کمیته های مربوط مورد بررسی قرار می گیرد.

سرورالدین گفت: امسال 755 هزار نفر ظرفیت پذیرش وجود دارد که در صورت محاسبه داوطلبان شرکت کننده نسبت افراد به پذیرش 55 درصد است در واقع بیش از نیمی از شرکت کنندگان در آزمون سراسری پذیرفته می شوند.
وی همچنین گفت: اگر پشت کنکوری نداشته باشیم در واقع برای 450 هزار نفر دانش آموز که می خواهند به آموزش عالی وارد شوند ظرفیت وجود دارد.

کنکور سراسری سال 1389 با رقابت تعداد یک میلیون و 286 هزار و 813 شرکت کننده از صبح پنجشنبه 10 تیر ماه با رقابت داوطلبان گروه آزمایشی فنی و ریاضی آغاز به کار کرد که در این آزمون 320 هزار و 362 نفر شرکت کردند. کنکور گروه هنر نیز بعدازظهر این روز با شرکت 25 هزار و 19 داوطلب برگزار شد.

آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی نیز با شرکت 464 هزار و 629 شرکت کننده صبح روز جمعه 11 تیرماه برگزار شد. 18 هزار و 229 داوطلب نیز بعدازظهر این روز در کنکور زبانهای خارجی به رقابت پرداختند.

آخرین آزمون امسال نیز با رقابت 460 هزار و 830 نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی صبح شنبه 12 تیر ماه شد تا به این ترتیب ماراتن کنکور سال 1389 به پایان برسد.

پس چیزی تا سکته زدنمون نمونده!:31:
امسال با این شرکت کننده ها زیاد شدن ولی پذیرفته شدگان کمترن...

jadoogar5422
23-07-2010, 17:34

قضيه کاملا سياسيه.ولي خوب طبق مقررات نميشه اينجا در موردش حرف زد.

behnam_roli
23-07-2010, 17:50
اه چه زود!!

تازه داشتیم زندگی میکردیما....

یعنی 10 روز دیگه دوباره باید دپرس شم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](89).gif

bahador2009
23-07-2010, 18:15
بچه ها شما درصداتون رو بگید ببینیم امسال کنکور تو چه سطحی بوده .

new life
23-07-2010, 21:23
بچه ها شما درصداتون رو بگید ببینیم امسال کنکور تو چه سطحی بوده .
شما برو تاپیک کنکور 89 ببین .هرچند زیاد تا اعلام نتایج نمونده :13:

این طرح در مورد تهران نیست . واسه تهران یه شیوه نامه خاصی قراره تعریف بشه. تازه قرارم هست که اولویت با خانما باشه تازه انتقال به دانشگاه مادر تعریف نشده . شما فرض کنید روی این حساب مثلا یه خانمی رشته دندونپزشکی شیراز رو نمیاره میزنه دندونپزشکی زابل قبول میشه بعد انتقالی میگیره شیراز . بنظر شما در حق بقیه ظلم نیست؟
بنظرم کلا طرحش غیر منطقیه. وقتی ظرفیتها محدوده و قراره محدودتر شه این طرحا در حد حرف میمونه مگه مثلا کسی بخواد از تهران بره شهرستان میفرستنش:41:
موافقم خیلی غیر منطقیه . فکر نمیکنم همچین کاری بکنن . شما جدی نگیرید !یه حرفی زدن :27:
امسال جمعیت کنوری ها به خاطر مسائل......سال پیش و یک سری افتضاحاتی که پارسال اتفاق افتاد
کم که نشده هیچ بیشترم شده بعد اومدن ظرفیتم کم میکنن !!!!!!!!!! نکردن بندازن سال بعد که جمعیت کمتر میشه !!!!!!
.................................................. ............
چرا رتبه ها رو زود تر اعلام میکنن :weird:چه کاریه خوب تو زحمت میفتن این طوری که !!!!!!!!
امسال چقدر تز دادن دستشون درد نکنه

Mahmood_N
23-07-2010, 23:55
زیاد غصه ی این طرحها و ... رو نخورید ! ، اینجا قوانین فقط نوشته میشن ... !

Amir_oscar
28-07-2010, 09:35
معاون سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به اعلام نتايج اوليه كنكور سراسري 89 در نيمه اول مرداد ماه به تشريح تسهيلات سازمان براي انتخاب رشته مجازين پرداخت.
دكتر ابراهيم خدايي با اشاره به تسهيلات در نظر گرفته شده براي انتخاب رشته مجازين كنكور، گفت: سازمان سنجش امسال براي تسهيل انتخاب رشته مجازين چهار بسته راهنماي انتخاب رشته در نظر گرفته است.
وي با تشريح ويژگي‌هاي بسته‌هاي مورد نظر، اظهاركرد: مجازين با تهيه بسته اول و پرداخت حق‌الزحمه اندكي به سازمان سنجش، مشخصات خود به آن نرم‌افزار را وارد مي‌كنند و سپس سيستم 250 رشته كه بالاترين شانس قبولي براي آن داوطلب با توجه به رتبه كسب شده وجود دارد را به آن پيشنهاد مي‌كند.
معاون سازمان سنجش افزود: بسته دوم راهنماي ويژه انتخاب رشته با عنوان سامان رشته است كه اين نرم‌افزار آشنايي با رشته‌هاي دانشگاهي است و به صورت ويژه نامه ارائه مي‌شود.
خدايي انتشار كتاب راهنماي انتخاب رشته را از ديگر تسهيلات مورد نظر در بسته سوم عنوان كرد و افزود: اين كتاب داراي چهار بخش است كه داوطلب با تهيه آن از وضعيت آينده شغلي رشته‌ها و دانشگاهها آشنا مي‌شود.
وي با بيان اينكه بسته چهارم دفترچه راهنماي انتخاب رشته است، تصريح كرد: در اين دفترچه ظرفيت‌ها، ضوابط و ديگر موارد عنوان شده است.
معاون سازمان سنجش با بيان اينكه مجازين كنكور امسال مي‌توانند 100 كد رشته محل را انتخاب كنند، خاطرنشان كرد: در قبولي داوطلبان اولويت رشته‌ها تاثير ندارد، بنابراين داوطلبان بايد بر اساس علاقه‌مندي خود انتخاب رشته كنند.
================================================== ====================
رئيس سازمان سنجش آموزش کشور درباره اعلام نتيجه اوليه کنکور و صدور کارنامه اوليه براي داوطلبان گفت: اميدواريم بتوانيم نتايج اوليه کنکور سراسري را در روز 10 مرداد ماه از طريق سايت سازمان سنجش در دست داوطلبان قرار دهيم.
محمد حسين سرورالدين افزود: يک هفته پس از اعلام نتيجه اوليه انتخاب رشته داوطلبان مجاز به انتخاب رشته به صورت اينترنتي آغاز مي شود.
رئيس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتايج نهايي نيز نيمه شهريورماه اعلام خواهد شد.
وي با اشاره به اينکه نرم افزار تقلب ياب کنکور موارد غير معمول و غيرآماري را تشخيص مي دهد، گفت: اين نرم افزار با مشاهده پاسخنامه هايي که 70 درصد و بالاتر مشابه هستند، تقلب را شناسايي مي کند و نتيجه در کميته هاي مربوط مورد بررسي قرار مي گيرد.

behnam_roli
28-07-2010, 10:07
وي با تشريح ويژگي‌هاي بسته‌هاي مورد نظر، اظهاركرد: مجازين با تهيه بسته اول و پرداخت حق‌الزحمه اندكي به سازمان سنجش، مشخصات خود به آن نرم‌افزار را وارد مي‌كنند و سپس سيستم 250 رشته كه بالاترين شانس قبولي براي آن داوطلب با توجه به رتبه كسب شده وجود دارد را به آن پيشنهاد مي‌كند.

پرداخت حق‌الزحمه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2).gif

اگه بخوان همون برنامه مزخرف پارسال رو دوباره بدن پول هم بهم بدم عمرا امتحانش نمیکنم!

ننه بزرگ منم بلد بود اونجوری انتخاب رشته کنه!!

shabeashegha
29-07-2010, 12:05
موسسه آموزشی فرهنگی گزینه دو با توجه به اهمیت انتخاب رشته برای داوطلبان آزمون سراسری و خانواده های گرامی آنان ، " مشاوره و راهنمایی انتخاب رشته گزینه دو " را ویژه داوطلبان آزمون سراسری سال 89 به صورت اینترنتی و بر روی پایگاه اینترنتی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اجرا می نماید .
هدف از اجرای این طرح کمک به داوطلبان و خانواده ها درانجام یک انتخاب رشته صحیح و منطقی بر اساس علائق داوطلب می باشد .
این طرح همزمان با اعلام نتایج آزمون سراسری 89 و از روز چهارشنبه 13 مرداد ماه آغاز و تا پایان مهلت انتخاب رشته ادامه خواهد داشت .
کلیه داوطلبان آزمون سراسری می توانند بصورت رایگان در این طرح شرکت نمایند .
این طرح با استفاده از تجربه های ارزشمند مشاوران و کارشناسان انتخاب رشته که بیش از 15 سال در این زمینه فعالیت می نمایند آماده شده است و برای اولین بار بصورت اینترنتی اجرا می گردد .
همچنین، برنامه تلویزیونی گزینه جوان از روز شنبه 9 مرداد ماه 89 ، تا روز چهارشنبه 20 مرداد 89 ، ویژه برنامه های خود را با همین موضوع از حدود ساعت 13:45 هر روز از شبکه سه سیما ارائه خواهد کرد.
معرفی رشته های تحصیلی، معرفی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و کلیاتی پیرامون انتخاب رشته و برخی آمار و اطلاعات مفید برای داوطلبان 89 نیز به صورت همزمان بر روی پایگاه اینترنتی گزینه دو ارائه می گردد.
لازم به ذکر است که انتخاب رشته اینترنتی گزینه دو ویژه گروه های آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی می باشد.

behnam_roli
29-07-2010, 12:47
برگزاری سومین همایش تخصصی معرفی رشته‌ها

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، سومین همایش تخصصی معرفی رشته ها در اواسط مرداد ماه، در فرصت اعلام نتایج و مهلت انتخاب رشته در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.
هدف از برگزاری این همایش، آشنایی داوطلبان ورود به دانشگاه با رشته‌های دانشگاهی و محیط دانشگاه صنعتی شریف است. همایش در ۳ روز متوالی برای رتبه های زیر ۵۰۰۰ کشوری در نظر گرفته شده است که در هر روز، کلیه رشته‌ها توسط اساتید مجرب دانشگاه ارائه می‌شوند. جهت ثبت نام و شرکت در همایش، پس از اعلام نتایج، به بخش ثبت نام همایش در پایگاه ارتباط با دانش آموزان دانشگاه (student.sharif.ir) مراجعه نمایید.

---------
من که زیر 5000 نمیشم بقیه برید بیاید تعریف کنید اینجا

saeedsamiri
29-07-2010, 14:12
به غیر از رشته های روزانه دیگه چه رشته هایی هست که اگر بزنیم و قبول شویم و نرویم محروم میشویم؟
آیا مجازی و بین الملل شامل این محرومیت می شوند؟

doost4
29-07-2010, 16:08
به غیر از رشته های روزانه دیگه چه رشته هایی هست که اگر بزنیم و قبول شویم و نرویم محروم میشویم؟
آیا مجازی و بین الملل شامل این محرومیت می شوند؟

نه مشکلی نداره . فقط روزانه

saeedsamiri
29-07-2010, 23:19
هر وقت نتایج اومد همون موقع انتخاب رشته هم شروع میشه؟یا چند روز بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته را شروع میکنند

BossX
30-07-2010, 09:54
برگزاری سومین همایش تخصصی معرفی رشته‌ها

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، سومین همایش تخصصی معرفی رشته ها در اواسط مرداد ماه، در فرصت اعلام نتایج و مهلت انتخاب رشته در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.
هدف از برگزاری این همایش، آشنایی داوطلبان ورود به دانشگاه با رشته‌های دانشگاهی و محیط دانشگاه صنعتی شریف است. همایش در ۳ روز متوالی برای رتبه های زیر ۵۰۰۰ کشوری در نظر گرفته شده است که در هر روز، کلیه رشته‌ها توسط اساتید مجرب دانشگاه ارائه می‌شوند. جهت ثبت نام و شرکت در همایش، پس از اعلام نتایج، به بخش ثبت نام همایش در پایگاه ارتباط با دانش آموزان دانشگاه (student.sharif.ir) مراجعه نمایید.

---------
من که زیر 5000 نمیشم بقیه برید بیاید تعریف کنید اینجا

یعنی بعد از اعلام نتایجه دیگه؟

behnam_roli
30-07-2010, 11:03
هر وقت نتایج اومد همون موقع انتخاب رشته هم شروع میشه؟یا چند روز بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته را شروع میکنند

یه هفته بعد از اعلام نتایج

یعنی بعد از اعلام نتایجه دیگه؟

آره دیگه
وقتی میگه زیر 5000 کشوری یعنی بعد از مشخص شدن نتایج

saeedsamiri
30-07-2010, 11:55
گفتن دهم نتایج میاد
معمولا یه شب قبل از روزی که اعلام میکنند نتایج میاد
یعنی فردا شب نتایج رو سایته؟

mashaheeer
30-07-2010, 12:13
آخرین خبر 15 ه اعلام نتایج :31:

dehtoday
30-07-2010, 12:35
آخرین خبر 15 ه اعلام نتایج :31:

منبعت چيه ؟!!

mashaheeer
30-07-2010, 13:02
والا منم از خودم نمی گم به خدا،از خدام هم هست 10 باشه ولی:

saeedsamiri
30-07-2010, 13:03
خدا کنه این درست باشه:31:

dehtoday
30-07-2010, 13:21
كلا رئيس سازمان سنجش گفته 10 ام و توكلي هم گفته 15 ام ! ولي احتمالش زياده كه 10 ام باشه چون اگه بخوان 15 ام اعلام كنن اونوقت انتخاب رشته از 22 ام شروع ميشه كه نهايتا تا 30 مرداد طول ميكشه و با وجود اينكه گفتن نيمه دوم شهريور نتايجو اعلام ميكنيم (معمولا 20 ام به بعد) ميشه اين احتمالو داد كه همين 10 ام اعلام بشن نتايج !
ولي بازم هيچي از اينا بعيد نيست ! ممكنه همين 15 ام هم اعلامش كنن :31:

مهسا.ش
30-07-2010, 13:23
کاش همون 10 بیاد...اگه 15 بیاد انتخاب رشته میفته تو ماه رمضون ...سخت میشه...

masud-000000
30-07-2010, 13:49
کاش همون 10 بیاد...اگه 15 بیاد انتخاب رشته میفته تو ماه رمضون ...سخت میشه...
مگه میخوایم کوه بکنیم که سخت باشه :31:
منم دوست دارم دهم اعلام بشه تا سریعتر از این فلاکت خارج شیم :27::31:

bahador2009
30-07-2010, 14:25
آره دیگه همون 10 ام بیاد خیلی خوبه .
ولی فعلا که از زمان دقیق خبری نیست .

dehtoday
30-07-2010, 16:11
دانلود دفترچه انتخاب رشته 89 :5:

farzaneh*f
30-07-2010, 16:13

آخه با دهن روزه که نمی تونیم مسئولین سازمان سنجشو فحش بدیم :31:
منم دلم می خواد نهم دهم بیاد:5:....اصلا کاش همین الان بیاد:19:

officer
30-07-2010, 16:25
پارسال که رتبه های برتر رو چند روزی جلو تر اعلام کردن !

امسال یا این برنامه رو برداشتن و همه رو با هم اعلام میکنن یا اعلام نتایج عقب میوفته :-SS

این تاپیک چقد استرس زا هست ، بالاش میزدین ورود بیماران قلبی ممنوع : دی

shabeashegha
30-07-2010, 19:01
علائم ظهور نتایج مشخصه من که بنظرم قبل از 15 میاد. یکی از علائمشم اینه:

دانلود دفترچه انتخاب رشته 89 :5:

mashaheeer
30-07-2010, 21:00
آخه با دهن روزه که نمی تونیم مسئولین سازمان سنجشو فحش بدیم :31:

به نکته بسیار جالبی اشاره فرمودن!:31:

Amir_oscar
31-07-2010, 11:48
گلاب به روتون تا چند ساعت دیگه نتایج میاد! :دی
دوستان اگه می شه مثل همیشه کارنامه هامون رو بذاریم این جا...

masud-000000
31-07-2010, 11:52
گلاب به روتون تا چند ساعت دیگه نتایج میاد! :دی
دوستان اگه می شه مثل همیشه کارنامه هامون رو بذاریم این جا...
فکر نکنم بیاد...چون به قول دوستان قبل اعلام نتایج رتبه های برتر رو اعلام می کردند...که هنوز این کارو نکردند.:41:

masud-000000
31-07-2010, 12:51
برنامه ویژه انتخاب رشته گزینه 2 شروع شده...از امروز تا 20 مرداد هر روز ساعت 13:45...
الان داره پخش میشه...

mashaheeer
31-07-2010, 13:42
به نظرم اول برنامه همین گزینه 2 ،مجری تو صحبت هاش گفت،فردا نتایج میاد...:19:

dehtoday
31-07-2010, 13:45
آره گفت منم شنيدم !
ولي شايد همينجوري گفته باشه ... :31:

Amir_oscar
31-07-2010, 15:16
بچه ها اگه نتایج اومد، لینک صفحه اش رو لطفا بذارید این جا.
(کارنامه هاتون فراموش نشه!)

Amirdb
31-07-2010, 16:34
بچه ها اگه نتایج اومد، لینک صفحه اش رو لطفا بذارید این جا.
(کارنامه هاتون فراموش نشه!)

امیر جون خودت این قدر استرس نده:31:

mohammadds
31-07-2010, 18:38
متله اینکه 12هم میدن....

shabeashegha
31-07-2010, 21:49
اخبار تلویزیون گفت 15ام میاد بریم چند روز دیگه خوش باشیم:31:

AmiIin
31-07-2010, 21:55
اخبار تلویزیون گفت 15ام میاد بریم چند روز دیگه خوش باشیم:31:

چه ساعتی ؟ کدوم کانال ؟

saeedsamiri
31-07-2010, 22:09
نتایج نیامده؟

MORINIO
31-07-2010, 22:22
اه ! جون مادرشون جمعه ندن نتایجو!

AmiIin
31-07-2010, 22:24
اه ! جون مادرشون جمعه ندن نتایجو!

مطمئنا از دوازدهم دیرتر نمیدن .... .

پ.ن : کسی امشب تو اخبار شنید بگن پونزدهم اعلام میکنن ؟!

mashaheeer
31-07-2010, 22:30
مطمئنا از 12 دیرتر نمیدن .... .

من تقریبا نیم ساعت اولش رو دیدم،هیچی نگفت!

MORINIO
31-07-2010, 22:31
مطمئنا از دوازدهم دیرتر نمیدن .... .

منم اخبار 22 رو دیدم .. هیچی نگفت !

iman0007
31-07-2010, 22:45
شاید این یکشنبه بیاید...شاید

AmiIin
31-07-2010, 23:15
تا الان که خبری نشده. یکی میگفت اگه امروز بخوان بزنن ساعت 8 صبح میزنن . همیشه صبحا بوده ؟!

dehtoday
31-07-2010, 23:17
اين روزها بازار شايعات داغه ...
بابا هر موقع كه نفرات برتر رو اعلام كردن يكي دو روز بعدش نتايج مياد !!!

shabeashegha
31-07-2010, 23:19
چه ساعتی ؟ کدوم کانال ؟
من خودم ندیدم. داداشم گفت اخبار ساعت 9 شبکه 1 گفته

AmiIin
31-07-2010, 23:19
اين روزها بازار شايعات داغه ...
بابا هر موقع كه نفرات برتر رو اعلام كردن يكي دو روز بعدش نتايج مياد !!!

پس این ضیا چی گفت امروز تو گزینه ی جوان ؟ یعنی همین جور الکی یه چیزی پروند ؟؟!

من خودم ندیدم. داداشم گفت اخبار ساعت 9 شبکه 1 گفته

من اخبار ساعت 9 رو کامل دیدم . هیچی نگفت . فکر کردم شما اخبار ساعت 10 رو میگی که دوستان از اونم چیزی نشنیدن ..... .

shabeashegha
31-07-2010, 23:25
تا الان که خبری نشده. یکی میگفت اگه امروز بخوان بزنن ساعت 8 صبح میزنن . همیشه صبحا بوده ؟!
سالای پیش معمولا شب قبلش حول و حوش 12 شب روی سایت بود.
خودمم شک داشتم فردا باشه چون معمولا قبلش نفرات برتر رو اعلام میکنن ولی تا الان که این کارو نکردن....

---------- Post added at 01:25 AM ---------- Previous post was at 01:22 AM ----------

پس این ضیا چی گفت امروز تو گزینه ی جوان ؟ یعنی همین جور الکی یه چیزی پروند ؟؟!

من اخبار ساعت 9 رو کامل دیدم . هیچی نگفت . فکر کردم شما اخبار ساعت 10 رو میگی که دوستان از اونم چیزی نشنیدن ..... .
شایدم شبکشو داره اشتباه میکنه ولی خبرش مطمئنه . از تلویزیون اعلام کردن. من خودم ساعت 10 رو دیدم خبری نبود. 11 شبکه 6 هم خبری نبود

MoJtaBa.R
31-07-2010, 23:27

البته : این خبر مال 9 روز پیشه !

AmiIin
31-07-2010, 23:37
توكلي: نتايج اوليه كنكور 15 مرداد اعلام مي‌شود

خبرگزاري فارس: معاون سازمان سنجش آموزش كشور گفت: نتايج اوليه كنكور سراسري 15 مرداد از طريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور اعلام مي‌شود.

حسين توكلي، معاون سازمان سنجش آموزش كشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاري فارس با بيان اين‌كه نتايج اوليه كنكور سراسري 15 مرداد اعلام مي‌شود، افزود: ظرفيت اعلام شده در مرحله اوليه كنكور سراسري 2 برابر ظرفيت انتخاب رشته است.

وي با بيان اين‌كه در كنكور سراسري امسال 500 هزار داوطلب در دانشگاه‌هاي كشور پذيرش مي‌شوند، گفت: داوطلباني كه در اين مرحله از كنكور قبول مي‌شوند، مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه‌هاي كشور مي‌شوند.

معاون سازمان سنجش آموزش كشور با تأكيد بر اين‌كه كنكور 89 در كمال آرامش برگزار شده است، اظهار كرد: تاكنون هيچ شكايتي از كنكور 89 به مجلس و سازمان سنجش گزارش نشده است.

دوشنبه 4 مرداد 1389

Amir_oscar
01-08-2010, 01:06
سالای پیش معمولا شب قبلش حول و حوش 12 شب روی سایت بود.
خودمم شک داشتم فردا باشه چون معمولا قبلش نفرات برتر رو اعلام میکنن ولی تا الان که این کارو نکردن....

پارسال گفتن 15 مرداد، اما ساعت حدودا 16:30 روز 14 مرداد اعلام شد.

setayesh89
01-08-2010, 07:30

نه پارسال که عصر اومد

Amirdb
01-08-2010, 09:13
آقا من میگم پارسال که کنکور 5 روز نسبت به امسال زودتر برگزار شد نتایج رو دهم زدن
امسال که 5 روز دیرتر (نسبت به پارسال) برگزار شد دیگه پونزدهم میدن

mohammadds
01-08-2010, 09:29
موسسه آموزشی فرهنگی گزینه دو با توجه به اهمیت انتخاب رشته برای داوطلبان آزمون سراسری و خانواده های گرامی آنان ، " مشاوره و راهنمایی انتخاب رشته گزینه دو " را ویژه داوطلبان آزمون سراسری سال 89 به صورت اینترنتی و بر روی پایگاه اینترنتی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اجرا می نماید .
هدف از اجرای این طرح کمک به داوطلبان و خانواده ها درانجام یک انتخاب رشته صحیح و منطقی بر اساس علائق داوطلب می باشد .
این طرح همزمان با اعلام نتایج آزمون سراسری 89 و از روز چهارشنبه 13 مرداد ماه آغاز و تا پایان مهلت انتخاب رشته ادامه خواهد داشت .
کلیه داوطلبان آزمون سراسری می توانند بصورت رایگان در این طرح شرکت نمایند .
این طرح با استفاده از تجربه های ارزشمند مشاوران و کارشناسان انتخاب رشته که بیش از 15 سال در این زمینه فعالیت می نمایند آماده شده است و برای اولین بار بصورت اینترنتی اجرا می گردد .
همچنین، برنامه تلویزیونی گزینه جوان از روز شنبه 9 مرداد ماه 89 ، تا روز چهارشنبه 20 مرداد 89 ، ویژه برنامه های خود را با همین موضوع از حدود ساعت 13:45 هر روز از شبکه سه سیما ارائه خواهد کرد.
معرفی رشته های تحصیلی، معرفی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و کلیاتی پیرامون انتخاب رشته و برخی آمار و اطلاعات مفید برای داوطلبان 89 نیز به صورت همزمان بر روی پایگاه اینترنتی گزینه دو ارائه می گردد.
لازم به ذکر است که انتخاب رشته اینترنتی گزینه دو ویژه گروه های آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی می باشد.

mohammadds
01-08-2010, 10:10
گزینه 2 گفته از روز 4شنبه (13) انتخاب رشتش شروع میشه پس این نشون میده 3شنبه میدن...

shabeashegha
01-08-2010, 10:29
گزینه 2 گفته از روز 4شنبه (13) انتخاب رشتش شروع میشه پس این نشون میده 3شنبه میدن...
بچه ها میگفتن توی برنامه دیروز گزینه 2 گفته امروز نتایج میاد. ولی خوب گزینه 2 هم مثل بقیه مردم فقط خبرهارو دنبال میکنه سازمان سنجش رسما گفته 15 مرداد. خیلی ارفاق کنه عصر 14ام میاد

raminrad
01-08-2010, 10:33
با سلام

رييس سازمان سنجش:
نتايج كنكور از 8 صبح فردا اعلام مي‌شود
سرويس: آموزشي
1389/05/10
08-01-2010
10:51:20
8905-05116: كد خبر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: آموزشي
رييس سازمان سنجش آموزش كشور از اعلام نتايج اوليه كنكور فردا دوشنبه از ساعت 8 صبح خبر داد.
به گزارش خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر محمد حسين سرورالدين صبح امروز در نشست مطبوعاتي با حضور خبرنگاران با بيان اينكه در كنكور سراسري سال 89 ، يك ميليون و 187 هزار داوطلب شركت كردند، تصريح كرد: براين اساس 984 هزار نفر از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته شده‌اند كه در فاصله زماني 16 تا 17 مرداد ماه فرصت دارند كه انتخاب رشته كنند.
گفتني است؛ كنكور سراسري 89 با رقابت يك ميليون و 187 هزار از10 تير ماه در 399 شهرستان و 21 كشور خارجي در گروه آزمايشي پنجگانه برگزار شد.
انتهاي پيام

كد خبر: 8905-05116

لینک

mashaheeer
01-08-2010, 10:36

mohammadds
01-08-2010, 10:42

فردا میدن!!!
بد بخت شدیم رفتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت تتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت ت
:41:

Amir_oscar
01-08-2010, 12:02
رييس سازمان سنجش آموزش كشور از اعلام نتايج اوليه كنكور فردا دوشنبه از ساعت 8 صبح خبر داد.
به گزارش خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر محمد حسين سرورالدين صبح امروز در نشست مطبوعاتي با حضور خبرنگاران با بيان اينكه در كنكور سراسري سال 89 ، يك ميليون و 187 هزار داوطلب شركت كردند، تصريح كرد: براين اساس 984 هزار نفر از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته شده‌اند كه در فاصله زماني 16 تا 17 مرداد ماه فرصت دارند كه انتخاب رشته كنند.

================================================== =========
اسامي نفرات برتر كنكور سراسري 89 اعلام شد

اسامي ده نفر اول گروه‌هاي آزمايشي علوم انساني، علوم رياضي و فني، علوم تجربي و 3 نفر اول گروه‌هاي آزمايشي هنر و زبان اعلام شد.
به گزارش خبرنگار صنفي آموزشي ايسنا، رتبه‌هاي اول تا دهم درگروه آزمايشي علوم رياضي و فني در كنكور سراسري امسال را به ترتيب رتبه اول اشكان اسمعيلي از تهران، نفر دوم حميدرضا عباسپور آزاد از تهران، نفر سوم فريبرز صالحي از تهران، نفر چهارم حميدرضا احمدي نيا از تهران، نفر پنجم محمد سعيد آقا محمد حسين تجريشي از شميرانات، نفر ششم رسول شفيع پور كنگايي از تهران، نفرهفتم محمد صالح نيكورو از كرمانشاه، نفر هشتم علي يكه خواني از بيرجند، نفر نهم مريم فرحناك رازاني از تبريز ونفر را دهم آيدين يوسف زاده فرد از تهران كسب كرده‌اند.
درگروه آزمايشي علوم تجربي هم نفر اول كنكور 89 را راضيه خزائي از همدان و نفر دوم مهرناز شهسواري پور از سيرجان، نفر سوم داوود جهانسوز از نوشهر، نفر چهارم پگاه خالو از شميرانات، نفر پنجم سيد نيما عبدالتاج الديني از كرمانشاه، نفر ششم سيد سپهر كاظمي از شيراز، نفر هفتم بابك اسعد پور بهزادي از كرمان، نفر هشتم پروين كلهر از قم، نفر نهم بهاره صفي خاني از تهران و نفر دهم را بنفشه شكيبايي جهرمي از شيراز بدست آوردند.
به گزارش ايسنا، نفرات برتر اول تا دهم كنكور سراسري 89 درگروه آزمايشي علوم انساني را به ترتيب، پگاه پزشكي قهفرخي از همدان، سارا تراب از بهبهان، سيده فاطمه زبرجد از شيراز، زهره تيموري از تهران، مريم احمدي از تهران، نيوشا دورانديش از تهران، الهه لطفعلي زاده مهرآبادي از تهران، آرش گودرزي از تهران، رويا رحماني از ساوه و طاهره عليزاده معلم از تهران كسب كرده‌اند.
درگروه آزمايشي هنر هم نفر اول كنكور پگاه واعظي از تهران، نفر دوم پريسا عرب محقي از تهران و نفر سوم عليرضا احمدي ساعي از تهران بوده است.
در گروه آزمايشي زبانهاي خارجه نيز نفر اول بابك اسعد پور بهزادي از كرمان، نفر دوم سيد محمد كاظم پور از تهران و نفر سوم سينا شيعه‌يان از سبزوار اعلام شده است.

================================================== ==========

انتشار پاسخنامه‌هاي60هزارتن از داوطلبان
آغاز انتخاب رشته مجازين از16 مرداد

رييس سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به مجازين كنكور سراسري امسال، گفت: 89 درصد از شركت كنندگان كنكورامسال براي انتخاب رشته مجاز شدند و مهلت انتخاب رشته از 16 مرداد ماه آغاز مي‌شود.
به گزارش خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر سرورالدين در نشست مطبوعاتي با اشاره به يك ميليون و 300 هزار داوطلب كنكور سراسري 89، گفت: 60 درصد از متقاضيان كنكور خانم‌ها بوده‌اند.
وي با بيان اين كه تعداد داوطلبان زن در كنكور امسال نسبت به سال گذشته دو درصد كاهش داشته است، اظهاركرد: از آنجايي كه بعضي از داوطلبان در بيش از يك گروه آزمايشي شركت كرده‌اند، براي يك ميليون و 460 هزار داوطلب كارت ورود به جلسه صادر شده است كه در مقايسه با سال گذشته اين رقم30 هزار نفرافزايش داشته است.
رييس سازمان سنجش آموزش كشور با بيان اين كه 175 هزار نفر در آزمون امسال غايب بوده‌اند، به تفاوت‌هاي اين دوره از آزمون نسبت به دوره گذشته اشاره كرد و افزود: در آزمون امسال كليه فرايند به صورت اينترنتي انجام شده است، همچنين شخصي سازي در كليه گروه‌هاي آزمايشي براي اولين بار انجام گرفت.
وي با اشاره به مجاز شدن 984 هزار داوطلب در كنكور امسال، گفت: 89 درصد شركت كنندگان در اين دوره از آزمون مجاز به انتخاب رشته شده‌اند.
به گفته سرورالدين داوطلباني كه براي ورود به دانشگاه‌هاي پيام نور و غير انتقاعي اظهار تمايل كرده بودند ، همگي مجاز به انتخاب رشته شده‌اند و نتايج اوليه آزمون ساعت 8 صبح فردا اعلام مي‌شود.
وي با تاكيد بر اين كه مشكلات اين دوره آزمون نسبت به دوره قبل كمتر از10 درصد بوده است، خاطرنشان كرد: داوطلبان تا 15 مرداد ماه مهلت دارند كه رشته‌ها و دانشگاه‌هاي مورد علاقه خود را بررسي و در طي روزهاي 16 تا 18 مرداد ماه انتخاب رشته انجام دهند.
سرورالدين با اشاره به تمهيدات سازمان سنجش براي سهولت انتخاب رشته داوطلبان، گفت: با توجه به تمهيدات انديشيده شده توسط سازمان نيازي نيست كه داوطلبان براي انجام انتخاب رشته به موسسات تبليغاتي انتخاب رشته مراجعه كنند.
وي با اشاره به انتشار دفترچه راهنماي انتخاب رشته تصريح كرد: به منظور كمك به داوطلبان كنكور 89 كتاب«انتخاب رشته، انتخاب آينده» همراه با سي دي سامان رشته تهيه شده است كه مجازين مي‌توانند از كتابفروشي‌ها آن را تهيه كنند.
رييس سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به جزئيات انتخاب رشته مجازين، اظهاركرد: اين نرم‌افزار 250 رشته را به مجازين بر اساس رتبه و نمره كسب كرده، پيشنهاد مي‌دهد كه بيش از90 درصد پيشنهادهاي آنها درست پيش‌بيني مي‌شود و اين نرم‌افزار 12 مرداد ماه بر روي سايت سازمان سنجش قرار مي‌گيرد.
وي از انتشار تصوير پاسخنامه‌هاي50 هزار نفر اول گروه‌هاي آزمايشي علوم تجربي، علوم رياضي و فني، علوم انساني و10 هزار نفر اول گروه‌هاي آزمايشي زبان و هنر خبر داد و افزود: سازمان سنجش براي انتخاب رشته داوطلبان كارگا‌ه‌هاي آزمايشي براي كاركنان سازمان و مشاوران دبيرستان‌ها برگزار مي‌كند.

Amir_oscar
01-08-2010, 12:09
به جان خودم با این شرایط امشب یا امروز عصر نتایج میاد! من نمی دونم چرا دستم می لرزه!:31:

pooyaabi
01-08-2010, 12:16
بله
واسه ما هم پارسال يادمه قرار بود مثلا 15 مرداد بياد نتايج
روز قبلش دقيقا ساعت 7 شب نتايج اومد رو سايت

masud-000000
01-08-2010, 12:16
به جان خودم با این شرایط امشب یا امروز عصر نتایج میاد! من نمی دونم چرا دستم می لرزه!:31:
آره 100% امروز عصر نهایتا تا شب نتایج اعلام میشه...ترو خدا بچه ها خودتون کنترل کنین! :31:

Reza31001
01-08-2010, 12:28
بابا چقدر بچه ها اينجا استرس دارن :5:
فوقش ساله بعد مي خونين ديگه :21:

ولي جدا از شوخي .................................................. . من چيكار كنمممممم با اين نتايج:37:

masih eia
01-08-2010, 12:39

================================================== =========
اسامي نفرات برتر كنكور سراسري 89 اعلام شد

اسامي ده نفر اول گروه‌هاي آزمايشي علوم انساني، علوم رياضي و فني، علوم تجربي و 3 نفر اول گروه‌هاي آزمايشي هنر و زبان اعلام شد.
به گزارش خبرنگار صنفي آموزشي ايسنا، رتبه‌هاي اول تا دهم درگروه آزمايشي علوم رياضي و فني در كنكور سراسري امسال را به ترتيب رتبه اول اشكان اسمعيلي از تهران، نفر دوم حميدرضا عباسپور آزاد از تهران، نفر سوم فريبرز صالحي از تهران، نفر چهارم حميدرضا احمدي نيا از تهران، نفر پنجم محمد سعيد آقا محمد حسين تجريشي از شميرانات، نفر ششم رسول شفيع پور كنگايي از تهران، نفرهفتم محمد صالح نيكورو از كرمانشاه، نفر هشتم علي يكه خواني از بيرجند، نفر نهم مريم فرحناك رازاني از تبريز ونفر را دهم آيدين يوسف زاده فرد از تهران كسب كرده‌اند.
درگروه آزمايشي علوم تجربي هم نفر اول كنكور 89 را راضيه خزائي از همدان و نفر دوم مهرناز شهسواري پور از سيرجان، نفر سوم داوود جهانسوز از نوشهر، نفر چهارم پگاه خالو از شميرانات، نفر پنجم سيد نيما عبدالتاج الديني از كرمانشاه، نفر ششم سيد سپهر كاظمي از شيراز، نفر هفتم بابك اسعد پور بهزادي از كرمان، نفر هشتم پروين كلهر از قم، نفر نهم بهاره صفي خاني از تهران و نفر دهم را بنفشه شكيبايي جهرمي از شيراز بدست آوردند.
به گزارش ايسنا، نفرات برتر اول تا دهم كنكور سراسري 89 درگروه آزمايشي علوم انساني را به ترتيب، پگاه پزشكي قهفرخي از همدان، سارا تراب از بهبهان، سيده فاطمه زبرجد از شيراز، زهره تيموري از تهران، مريم احمدي از تهران، نيوشا دورانديش از تهران، الهه لطفعلي زاده مهرآبادي از تهران، آرش گودرزي از تهران، رويا رحماني از ساوه و طاهره عليزاده معلم از تهران كسب كرده‌اند.
درگروه آزمايشي هنر هم نفر اول كنكور پگاه واعظي از تهران، نفر دوم پريسا عرب محقي از تهران و نفر سوم عليرضا احمدي ساعي از تهران بوده است.
در گروه آزمايشي زبانهاي خارجه نيز نفر اول بابك اسعد پور بهزادي از كرمان، نفر دوم سيد محمد كاظم پور از تهران و نفر سوم سينا شيعه‌يان از سبزوار اعلام شده است.

================================================== ==========

انتشار پاسخنامه‌هاي60هزارتن از داوطلبان
آغاز انتخاب رشته مجازين از16 مرداد

رييس سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به مجازين كنكور سراسري امسال، گفت: 89 درصد از شركت كنندگان كنكورامسال براي انتخاب رشته مجاز شدند و مهلت انتخاب رشته از 16 مرداد ماه آغاز مي‌شود.
به گزارش خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر سرورالدين در نشست مطبوعاتي با اشاره به يك ميليون و 300 هزار داوطلب كنكور سراسري 89، گفت: 60 درصد از متقاضيان كنكور خانم‌ها بوده‌اند.
وي با بيان اين كه تعداد داوطلبان زن در كنكور امسال نسبت به سال گذشته دو درصد كاهش داشته است، اظهاركرد: از آنجايي كه بعضي از داوطلبان در بيش از يك گروه آزمايشي شركت كرده‌اند، براي يك ميليون و 460 هزار داوطلب كارت ورود به جلسه صادر شده است كه در مقايسه با سال گذشته اين رقم30 هزار نفرافزايش داشته است.
رييس سازمان سنجش آموزش كشور با بيان اين كه 175 هزار نفر در آزمون امسال غايب بوده‌اند، به تفاوت‌هاي اين دوره از آزمون نسبت به دوره گذشته اشاره كرد و افزود: در آزمون امسال كليه فرايند به صورت اينترنتي انجام شده است، همچنين شخصي سازي در كليه گروه‌هاي آزمايشي براي اولين بار انجام گرفت.
وي با اشاره به مجاز شدن 984 هزار داوطلب در كنكور امسال، گفت: 89 درصد شركت كنندگان در اين دوره از آزمون مجاز به انتخاب رشته شده‌اند.
به گفته سرورالدين داوطلباني كه براي ورود به دانشگاه‌هاي پيام نور و غير انتقاعي اظهار تمايل كرده بودند ، همگي مجاز به انتخاب رشته شده‌اند و نتايج اوليه آزمون ساعت 8 صبح فردا اعلام مي‌شود.
وي با تاكيد بر اين كه مشكلات اين دوره آزمون نسبت به دوره قبل كمتر از10 درصد بوده است، خاطرنشان كرد: داوطلبان تا 15 مرداد ماه مهلت دارند كه رشته‌ها و دانشگاه‌هاي مورد علاقه خود را بررسي و در طي روزهاي 16 تا 18 مرداد ماه انتخاب رشته انجام دهند.
سرورالدين با اشاره به تمهيدات سازمان سنجش براي سهولت انتخاب رشته داوطلبان، گفت: با توجه به تمهيدات انديشيده شده توسط سازمان نيازي نيست كه داوطلبان براي انجام انتخاب رشته به موسسات تبليغاتي انتخاب رشته مراجعه كنند.
وي با اشاره به انتشار دفترچه راهنماي انتخاب رشته تصريح كرد: به منظور كمك به داوطلبان كنكور 89 كتاب«انتخاب رشته، انتخاب آينده» همراه با سي دي سامان رشته تهيه شده است كه مجازين مي‌توانند از كتابفروشي‌ها آن را تهيه كنند.
رييس سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به جزئيات انتخاب رشته مجازين، اظهاركرد: اين نرم‌افزار 250 رشته را به مجازين بر اساس رتبه و نمره كسب كرده، پيشنهاد مي‌دهد كه بيش از90 درصد پيشنهادهاي آنها درست پيش‌بيني مي‌شود و اين نرم‌افزار 12 مرداد ماه بر روي سايت سازمان سنجش قرار مي‌گيرد.
وي از انتشار تصوير پاسخنامه‌هاي50 هزار نفر اول گروه‌هاي آزمايشي علوم تجربي، علوم رياضي و فني، علوم انساني و10 هزار نفر اول گروه‌هاي آزمايشي زبان و هنر خبر داد و افزود: سازمان سنجش براي انتخاب رشته داوطلبان كارگا‌ه‌هاي آزمايشي براي كاركنان سازمان و مشاوران دبيرستان‌ها برگزار مي‌كند.

پس چرا از اصفهان یک نفرم نیست امسال حق ما را خوردن!!!!!:19::19::19:

M . Sayid
01-08-2010, 12:52
همین الان دکتر توکلی تو تلویزیون گفت اعلام رتبه ها روز 14 و از 16 تا 18 فرصت برای اتخاب رشته

mohammadds
01-08-2010, 12:55
توکلی چیکارست! رییس گفته فردا...

Amirdb
01-08-2010, 13:01
همین الان دکتر توکلی تو تلویزیون گفت اعلام رتبه ها روز 14 و از 16 تا 18 فرصت برای اتخاب رشته

کی گفت؟کجا گفت؟تو کدوم کانال گفت؟
غلط کرد گفت:13:
اخبار 13 شبکه خبر که گفت فردا

masud-000000
01-08-2010, 13:05
کی گفت؟کجا گفت؟تو کدوم کانال گفت؟
غلط کرد گفت:13:
اخبار 13 شبکه خبر که گفت فردا

توکلی هم که همونجا بود خب :31:
ولی این دوستمون اشتباه شنیده منم داشتم میدیدم...گفت فردا اعلام نتایج و 16 تا 18 هم فرصت انتخاب رشته.

saeed_h1369
01-08-2010, 13:09
واقعا کههههههههههههه چرا اینقدر تهرانیییییییییییییی؟ پس بچه ها ی اصف چیکار میکردن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پارسال 3 4 تا از 10 تا اصفی بودن 11 هم اصفی بود آبرومونو بردییییییییییین که....

dehtoday
01-08-2010, 13:10
اخبار ساعت 14 شبكه يك هم خدايي رو آوردن گفت فردا اعلام نتايجه !!!

Amirdb
01-08-2010, 13:14
خوب الان اخبار ساعت 14 قائم مقام سازمان سنجش گفت فردا

saeed_h1369
01-08-2010, 13:16
بچه ها اگه گفتن فردا صبح ساعت 8 یعنی امشب ساعت 10 11 12 میاد.

setayesh89
01-08-2010, 13:18
من قلبم با باتری کار میکنه ها :18:
تجربه ثابت کرده وقتی میگن فردا یعنی امروز میاد

officer
01-08-2010, 13:32
من میزارم همون 8 صب فردا ،به همراه خونواده رو میشینم پای سیستم نشونشون میدم : ))

مرگ یبار شیون یبار : دی

Amirdb
01-08-2010, 14:58
میگم بچه ها به نظرتون غیرانتفاعی شهر محل سکونت(شیراز) بهتره یا شبانه یه شهری مثل بوشهر،کرمان،یزد؟

---------- Post added at 03:58 PM ---------- Previous post was at 03:57 PM ----------

خودم نظرم بیشتر روی غیرانتفاعی شهر محل سکونته
نظر شما چیه؟

iman0007
01-08-2010, 15:05
بیچاره اون یارویی که 11 ام شده...الان چه دپرسه :21:

میگم بچه ها به نظرتون غیرانتفاعی شهر محل سکونت(شیراز) بهتره یا شبانه یه شهری مثل بوشهر،کرمان،یزد؟

---------- Post added at 03:58 PM ---------- Previous post was at 03:57 PM ----------

خودم نظرم بیشتر روی غیرانتفاعی شهر محل سکونته
نظر شما چیه؟

شک نکن همون شیراز بهتره...

saeed_h1369
01-08-2010, 15:17
بیچاره اون یارویی که 11 ام شده...الان چه دپرسه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هم مدرسه ای من پارسال 11 ام شد اما به دلایلی که نمیشه گفت زیادم ناراحت نبود :دی

kambiz18
01-08-2010, 15:36
بچه ها هنوز دفترچه دوم واسه انتخاب رشته تو سایت نزده سازمان ؟

masud-000000
01-08-2010, 15:44
بچه ها هنوز دفترچه دوم واسه انتخاب رشته تو سایت نزده سازمان ؟
هنوز نزده ولی اینجا هست میتونی دانلود کنی..

jadoogar5422
01-08-2010, 17:45
پس فردا نتيجه ها مياد.
امشب و فردا ايران اسلامي يکپارچه غرق در ماتم و عزاست:21:

dehtoday
01-08-2010, 18:02
فقط 5 ساعت ديگه تا اعلام نتايج ...(شايدم كمتر) :31:

mohammadds
01-08-2010, 18:03
بچه ها سایت سنجش بسته شده دارن نتیجه ها رو میزنن
البه سایت جدیدش

من میترسمممممممممممممممممممم :41:

AmiIin
01-08-2010, 18:09
بچه ها سایت سنجش بسته شده دارن نتیجه ها رو میزنن
البه سایت جدیدش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمگه سایتی که نتایج رو توش میزنن اینه ؟!!
مگه این نیست ؟:

kambiz18
01-08-2010, 18:10
هنوز نزده ولی اینجا هست میتونی دانلود کنی..

معتبره ؟ :دی
خود سایتش کی میزنه ؟

masud-000000
01-08-2010, 18:15
معتبره ؟ :دی
خود سایتش کی میزنه ؟
نه دیگه این الان از نظر من معتبر نیست....
خود سایت سنجش زده دفترچه ها رو ..الان سایتش بالا نمیاد که دفترچه ها رو براتون بزارم.:11:

maryam_freeze
01-08-2010, 18:40
سلام من خودم پارسال کنکور دادم اما دوستم امسال کنکور داشت
می خواستم بدونم کسی یادگار ماندگار قلمچی واسه امسال رو داره؟ واسه کمک بهش احتیاج دارم!!
اگه کسی داره می تونه آپلود کنه اینجا ؟ ممنون میشم!

shifter
01-08-2010, 18:50
سلام من خودم پارسال کنکور دادم اما دوستم امسال کنکور داشت
می خواستم بدونم کسی یادگار ماندگار قلمچی واسه امسال رو داره؟ واسه کمک بهش احتیاج دارم!!
اگه کسی داره می تونه آپلود کنه اینجا ؟ ممنون میشم!
بفرمايين:
يادگار ماندگار سال 86:

يادگار ماندگار سال 87:

مال امسال هنوز نيومده!

kambiz18
01-08-2010, 18:59
هیجان به اوج خود می رسد :دی
اه نتیجه بیاد راحت بشیم بابا

mohammadds
01-08-2010, 19:08
تیک تاک...تیک تاک...

babak_eivazi
01-08-2010, 19:09
هیجان به اوج خود می رسد :دی
اه نتیجه بیاد راحت بشیم بابا

واسه خیلی ها بعد نتایج استرس تازه شروع می شه !:40:
امید وارم از اونا نباشیم !
خوش به حال اونایی که امروز صبح رتبه شون رو گرفتن الان دارن پوز میدن !:8:

kambiz18
01-08-2010, 19:59
بچه ها نتایج اومد :دی

Amir_oscar
01-08-2010, 20:11
آی قلبم!!! از اونی که فکر می کردم بهتر شدم!

kambiz18
01-08-2010, 20:12
آی قلبم!!! از اونی که فکر می کردم بهتر شدم!
رتبه کل در سهمیه چقدر آوردی ؟

Amir_oscar
01-08-2010, 20:17
زیرگروه 1: 5806

Amir_oscar
01-08-2010, 20:57
بچه ها خوب بگید رتبه هاتون رو!!!

---------- Post added at 09:57 PM ---------- Previous post was at 09:53 PM ----------

گویا بروبچ اینجان:

fm992
01-08-2010, 21:05

Reza31001
01-08-2010, 21:05
1311 منطقه يك

Amir_oscar
01-08-2010, 21:14
بیا این جا:

Amirdb
01-08-2010, 22:30
کی دفترچه رو توزیع میکنند؟
فردا صبح برم پست مرکزی داره؟

---------- Post added at 11:30 PM ---------- Previous post was at 11:30 PM ----------

یکی میتونه برای من توضیح بده کار این مراکز انتخاب رشته دقیقا چیه؟
مثلا چی کار میخوان بکنند که باید 15 هزار تومن بریزم تو جیب آقای مدیر مدرسه؟

Amir_oscar
01-08-2010, 22:34
کی دفترچه رو توزیع میکنند؟
فردا صبح برم پست مرکزی داره؟

---------- Post added at 11:30 PM ---------- Previous post was at 11:30 PM ----------

یکی میتونه برای من توضیح بده کار این مراکز انتخاب رشته دقیقا چیه؟
مثلا چی کار میخوان بکنند که باید 15 هزار تومن بریزم تو جیب آقای مدیر مدرسه؟
دفترچه دوشنبه ساعت 4 بعدازاظهر از طریق پست مرکزی توزیع می شه.
رتبه ات رو توی نرم افزار وارد می کنن و یه لیست رشته می دن دستت. خیلی هم چرته! نرو، پشیمون می شی!

Antonio Andolini
01-08-2010, 22:35
سلام ... 3420منطقه2 شدم .... کامپیوتر شیراز قبول میشم؟ .. سهمیه بومی هم دارم (استان فارسی هستم)
خودم قصد نداشتم جایی جز شیراز و تهران برم ولی خانواده میگن همین امسال برو هرجا قبول شدی ... نظر شما چیه؟

Amir_oscar
01-08-2010, 22:39
سلام ... 3420منطقه2 شدم .... کامپیوتر شیراز قبول میشم؟ .. سهمیه بومی هم دارم (استان فارسی هستم)
خودم قصد نداشتم جایی جز شیراز و تهران برم ولی خانواده میگن همین امسال برو هرجا قبول شدی ... نظر شما چیه؟
به نظرم با توجه به رتبه ات حتما حتما امسال برو!

Ali-ch
01-08-2010, 23:30
سلام
من 3352 شدم معماری تهران هم دوست دارم به نظر شما شبانه قبول میشم؟

Tarannom_
01-08-2010, 23:57
بچه ها امکان داره دانشگاهی که تا پارسال پذیرش یک رشته ای رو داشته، امسال پذیرش نداشته باشه؟
من نمایش دانشگاه هنر رو می خواستم که وقتی دفترچه رو دانلود کردم تو لیست رشته هاش نبود...ممکنه تو دفترچه ای که از پست می خریم این مورد تصحیح شده باشه یا واقعا عدم پذیرش هست؟!

unlife
02-08-2010, 00:43
بچه ها امکان داره دانشگاهی که تا پارسال پذیرش یک رشته ای رو داشته، امسال پذیرش نداشته باشه؟
من نمایش دانشگاه هنر رو می خواستم که وقتی دفترچه رو دانلود کردم تو لیست رشته هاش نبود...ممکنه تو دفترچه ای که از پست می خریم این مورد تصحیح شده باشه یا واقعا عدم پذیرش هست؟!

دانشگاه شریعتی که تو جنوب تهران ِ اصلن تو دفترچه اسمش نیست.
من با رتبه ای که دارم میتونم معماری اونجا قبول بشم.دو سه خیابون پایین تر از خونمون ِ.همه چیز عالی ِ
اما بدبختی نیست تو دفترچه.
چیکار کنم؟

Tarannom_
02-08-2010, 01:04
آره الان دفترچه رو دیدم اثری از دانشگاه شریعیتم نیست!!
شاید اشتباهی شده و فردا تو دفترچه تصحیح شه...چون نبودن دانشگاه شریعتی تو لیست عجیب تر از عدم پذیرش 2 رشته تو دانشگاه هنره!!

slabber
02-08-2010, 01:22
در مورد هنر اگه کسی اطلاع داره خواهش می کنم منو راهنمایی کنه.

عنوان درس ترتيب 38/7 زبان و ادبيات فارسي 1 14/7 زبان عربي 2 40/0 فرهنگ و معارف اسلامي 3 69/4 زبان خارجي 4 8/9 درک عمومي هنر 5 42/3 درک عمومي رياضي - فيزيک 6 16/7 ترسيم فني 7 23/4 خلاقيت تصويري و تجسمي 8 10/0 خلاقيت نمايشي 9 -1/6 خلاقيت موسيقي 10 5/0 خواص مواد 11

پنج چهار سه دو يک [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2006 1092 1091 1036 1447 نفر 14491 رتبه در سهميه بين 3955 2072 2006 1894 2763 نفر 44577 رتبه کشوري (بدون سهميه) بين 6755 7237 7297 7381 7093 نمره کل من شانس قبولی دارم؟؟؟؟؟منطقه یک هم هستم

ase_pase
02-08-2010, 02:00
سلام

مدیریت بازرگانی نیمه حضوری دانشگاه علامه طباطبائی چه رتبه ای میخواد ؟ (واسه رشته ریاضی )

mahmoodonline
02-08-2010, 06:52
سلام فكرش رو هم نمي كردم با اون كنكور مسخره اي كه داده بودم ولي خدارو شكر :31:
ادبيات 72
عربي 58.7
ديني 65.4
زبان 57.4
رياضي 37.1
فيزيك 46
شيمي 41
منطقه (2) 1760
كشوري 4907
نرم افزار تو تهران قبول مي شم؟

mohammadds
02-08-2010, 09:46
بچه ها اسامی قبولی های رشته های خاص میگن زدن ولی من هرچی میگردم نیست.شما دیدین؟

navid_ir
02-08-2010, 09:52
سلام ... خوب مهندسی شیمی شیراز قبول میشی..برو اونجا

DrXoX
02-08-2010, 11:36
سلام
دوستان کسی کتاب انتخاب رشته رو گرفته؟ بدرد می خوره ؟
منظورم این کتابه

Amir_oscar
02-08-2010, 12:19
کسی خبر نداره که دانشگاه هایی که توی دفترچه زدن فاقد خوابگاه، کلا هیچ خوابگاهی ندارن یا خوابگاه خصوصی زیر نظر دانشگاه دارن؟!

Lady Negar
02-08-2010, 12:27
کسی خبر نداره که دانشگاه هایی که توی دفترچه زدن فاقد خوابگاه، کلا هیچ خوابگاهی ندارن یا خوابگاه خصوصی زیر نظر دانشگاه دارن؟!
نه وقتي مينويسه فاقد خوابگاه يعني اصلا خوابگاه ارائه نميشه.اگه دوست داري مطمئن تر بشي ميتوني با شماره تماس دانشگاه سوالتو مطرح كني

rima123
02-08-2010, 13:07
خواهش میکنم یکی کمکم کنه
رتبه ی کلم شده 44349
رتبه ی سهمیه م شده 19000
منطقه1 هستم
حالا چیکار کنم؟
مهندسی روزانه یا شبانه قبول میشم؟
کجاها؟
پیام نور و غیر انتفاعی نمیتونم برم یعنی خانواده م نمیذارن تازه اصلا شرکت نکردم
باید فقط مهندسی روزانه شایدم شبانه بخونم.
میشه؟
خواهش میکنم کمکم کنید:19::19::18::18::42::42::45::45:

Amir_oscar
02-08-2010, 15:13
سایت سنجش لینک دفترچه رو گذاشته، برای کسی باز می شه؟ گویا خرابه!

masud-000000
02-08-2010, 15:18
سایت سنجش لینک دفترچه رو گذاشته، برای کسی باز می شه؟ گویا خرابه!
آره دفترچه ها رو گذاشته...ولی باز نمیشه سایتش...من دیروز دانلود کردم..واینجا قرارش دادم..بفرمایید:11:

Amir_oscar
02-08-2010, 15:19
این قلم چی هم که می گه برای سی دی انتخاب رشته و مشاوره با پشتیبان خودت باید 12000 تومن بدی!!! اگر هم عضو قلم چی نباشی 15000!
سنجش هم که برای انتخاب رشته مجازی 4000 می گیره!
چرا امسال همه پولکی شدن؟!

new life
02-08-2010, 15:30
این قلم چی هم که می گه برای سی دی انتخاب رشته و مشاوره با پشتیبان خودت باید 12000 تومن بدی!!! اگر هم عضو قلم چی نباشی 15000!
سنجش هم که برای انتخاب رشته مجازی 4000 می گیره!
چرا امسال همه پولکی شدن؟!
این که خوبه اینجا مشاورا 100 هزارتومن یا یشتر برای انتخاب رشته میگیرن!!!!!!
قلم چی رو پیشنهاد نمی کنم مخصوصا اگر پشتیبان براتون انتخاب رشته بکنن تجربه ی ان چنانی ندارن سعی کنید از مشاورای باتجربه استفاده کنید
من خیلی ها رو میشناسم رفتن قلم چی برای انتخاب رشته نهایتا مردود شدن .....

BossX
02-08-2010, 15:37
دوستان کسی شماره این مشاور تلویزیونی ها(نیکخو ، دیبازر و ..) رو نداره؟

amin khan
02-08-2010, 15:45
سلام
آقا این رفیقمون حدودا چه رشته ای و کجا قبول میشه؟
حقوق مثلا جایی میتونه قبول شه ؟
شهرش مهم نیست براش؟
شمال چه رشته ای میتونه قبول شه؟

John Cena723
02-08-2010, 15:55
مسخرست واقعا . تو دفترچه تمام دانشگاه ها زدند تعهدی نسبت به دادن خوابگاه ندارند . پس تعهد نسبت به چی دارید..

behnam_roli
02-08-2010, 15:57
مسخرست واقعا . تو دفترچه تمام دانشگاه ها زدند تعهدی نسبت به دادن خوابگاه ندارند . پس تعهد نسبت به چی دارید..

میگن تعهد نداریم ولی اکثرا میدن...

majid.khaledi
02-08-2010, 16:00
درسته خوابگاه میدن

اگه مال خود دانشگاه نباشه 100% خود گردان بهتون میدن

واسه این نوشتن که فردا یه موقع کسی خوابگاه بهش نرسید شاکی نشه!

البته این چیزا عادی تو این مملکت...

Amir_oscar
02-08-2010, 16:37
این که خوبه اینجا مشاورا 100 هزارتومن یا یشتر برای انتخاب رشته میگیرن!!!!!!
قلم چی رو پیشنهاد نمی کنم مخصوصا اگر پشتیبان براتون انتخاب رشته بکنن تجربه ی ان چنانی ندارن سعی کنید از مشاورای باتجربه استفاده کنید
من خیلی ها رو میشناسم رفتن قلم چی برای انتخاب رشته نهایتا مردود شدن .....
اگه برا ی مشاور بود می ارزید، این برای cd هستش که پارسال 2 هزار تومن بود!!!
سنجش هم پارسال مفتی بود!

AmiIin
02-08-2010, 16:46
اگه برا ی مشاور بود می ارزید، این برای cd هستش که پارسال 2 هزار تومن بود!!!
سنجش هم پارسال مفتی بود!

امسال تا الان کانون واسه انتخاب رشته چه چیزایی منتشر کرده و به چه قیمتی ؟! از کجا باید سفارش داد ؟

Amir_oscar
02-08-2010, 16:49
امسال تا الان کانون واسه انتخاب رشته چه چیزایی منتشر کرده و به چه قیمتی ؟! از کجا باید سفارش داد ؟
گویا فقط cd یه دفترچه+مشاوره با پشتیبان ها داره که قسمتش هم همون جور که گفتم برای غیرکانونی ها 15000 و برای کانونی ها 12000.

AmiIin
02-08-2010, 16:50
گویا فقط cd یه دفترچه+مشاوره با پشتیبان ها داره که قسمتش هم همون جور که گفتم برای غیرکانونی ها 15000 و برای کانونی ها 12000.

این دفترچه همون یادگار ماندگاره دیگه ؟ درسته ؟

Amir_oscar
02-08-2010, 16:51
این دفترچه همون یادگار ماندگاره دیگه ؟ درسته ؟
آره به احتمال خیلی زیاد...
بچه ها امروز کسی رفته کانون؟

BossX
02-08-2010, 17:31
دوستان برای انتخاب رشته باید اون کارت اعتباری رو که برای کنکور گرفتیم رو داشته باشیم؟؟