اپل، اپلیکیشنی را بر روی گوشی های آیفون و آیپد نصب کرده که ممکن است تا به حال از آن استفاده نکرده باشید. این اپلیکیشن، یکی از بهترین اپلیکیشن هایی است که اپل تا کنون تولید کرده است. اپلیکیشن ذکر شده، Apple News نام دارد و به یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های اپل تبدیل شده است.

در بالای صفحه این اپلیکیشن، مهمترین رویدادها ذکر می شوند و هر چه قدر که صفحه را به سمت پایین می کشید می توانید رویدادهای مهم تری را از سایر منابع خبری مشاهده کنید.

شما به عنوان کاربر گوشی اپل می توانید در قسمت دیگری از این اپلیکیشن خبری، یک مقاله را به اشتراک بگذارید و یا آن را لایک و یا رد کنید. به این ترتیب اپل نیوز می تواند مقالاتی که شما تمایل به خواندن آنها دارید را از سایر مقالات، متمایز کند.

اگر بر روی نوار Explore، در انتهای صفحه نمایش کلیک کنید می توانید موضوعاتی را انتخاب کنید که به دنبال خبرهای بیشتری درباره آنها هستید.

شما در این اپلیکیشن جدید اپل، می توانید خبرها را در جایی از گوشی آیفون خود ذخیره کنید تا بعدا آنها را بخوانید. حتی اطلاعاتی از مقاله ای که خوانده اید، ذخیره می شود تا به این طریق بتوانید منبع این خبر را نیز به یاد آورید. البته اپلیکیشن اپل نیوز، در iOS 11 نیز تغییراتی پیدا کرده است.