تبلیغات :
راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 18

نام تاپيک: شما بر چند زبان تسلط دارید؟

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض شما بر چند زبان تسلط دارید؟

سلام، از روی کنجکاوی! شما بر چند زبان تسلط دارید و در چه سطحی؟
    من به ترکی، فارسی،عربی (معیار) مسلط هستم یعنی کاملا میتونم بنویسم بخونم و گفتگو کنم، انگلیسی هم گفتگو در حد مکالمه روزمره و اردو و بلوچی هم صحبت و نوشته رو ولی نمیتونم صحبت کنم.

2. این کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    یاد گرفتن دو علت داره:
    علاقه
    اجبار
    شما کدوم علت باعث شد این چند زبان رو یاد بگیرین ؟

4. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال نرم‎افزار و سیستم‎عامل Pr0m3en's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2016

پيش فرض

درود
    من سمنانی و پارسی و انگلیسی رو بلدم
    برای پیشرفت انگلیسی باید چه کنم؟؟؟؟

فرستاده شده از C2105ِ من با Tapatalk

تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

سلام
    یاد گرفتن دو علت داره:
    علاقه
    اجبار
    شما کدوم علت باعث شد این چند زبان رو یاد بگیرین ؟
    ترکی که زبان مادری ، فارسی هم که زبان رسمی عربی هم بخاطر رفت و آمد زیاد به کشورهای خلیج و همچنین داد و ستد باهاشون ، اردو و بلوچی هم بخاطر مصاحبت با دوستان. انگلیسی هم که از سر اجبار و کلاس های آموزشی و همچنین فیلم و موسیقی.
    درود

انگلیسی باید به موازات پیش رفت یعنی هم گرامر و هم مکالمه ، یه دوره اینترمدیت با کتاب های تاپ ناچ و کتب مشابه ترکیب خوبی از هر دو رو ارائه میده.
    Last edited by Captain_America; 06-04-2016 at 17:32.

7. 3 کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام، از روی کنجکاوی! شما بر چند زبان تسلط دارید و در چه سطحی؟
    من به ترکی، فارسی،عربی (معیار) مسلط هستم یعنی کاملا میتونم بنویسم بخونم و گفتگو کنم، انگلیسی هم گفتگو در حد مکالمه روزمره و اردو و بلوچی هم صحبت و نوشته رو ولی نمیتونم صحبت کنم.
    میگن زبان باعث بزرگ شدن مغز میشه
    با این حساب کله ی شما الان باید اندازه توپ بسکتبال شده باشه

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

9. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

درودمن سمنانی و پارسی و انگلیسی رو بلدم
    سلام

پاسخ بنده در حدِ اطلاعاتم در صفحه زیر

تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

میگن زبان باعث بزرگ شدن مغز میشه
    با این حساب کله ی شما الان باید اندازه توپ بسکتبال شده باشه

هنوز اونقدر نشده، ترکی و فارسی که زبان های مادری بودن عربی هم به قدری لغات مشترک داره با فارسی و ترکی داره یکم فقط رو ضمایر و افعال ثلاثی مجرد و مزید کار کنید دستتون میاد مثلا تو همین سرتیتر لینکی که قرار داد تمام کلمات در فارسی و ترکی کاربرد دارند: تعلم، لغت ،اجنبی ، حجم و دماغ ! بلوچی و اردو هم اونقدر به فارسی نزدیکه که مثل یه گویش هستن مثلا یادگیریشون از لری نباید سختتر باشه واسه یه فارس زبان. میمونه انگلیسی که اون هم یکی با زیاد کردن دایره لغات و یکی با یاد گیری زمان دقیق افعال کار راحتی هست چون گرامرش سادست. جایی خوندم مترجم هایی در اتحادیه اروپا هستند که بالای ده تا بیست زبان رو بلدند. مخصوصا وقتی زبان ها از یه خانواده زبانی باشن مثل اکثر زبانهای اروپایی که ریشه در لاتین دارن.

12. این کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال jahangir1400's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

یه پسر آمـریکایی هست که در 16 سالگی 20 زبان رو بلده (البته 3 سال پیش 16 سالش بوده و خبرش مال اونموقع هست!) [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جالبه که در یه مصاحبه ازش سوال میکنن بین این زبون ها کدوم رو بیشتر دوست داری و میگه فارسی! به دلیل اشعار زیبا و وقتی ازش میخوان که یه شعر بخونه این بیت شعر از حافظ رو میخونه:
    زاهد خلوت نشین دوش به میخانه شد. از سر پیمان برفت با سر پیمانه شد

درود

بر اساس تجربه خودم، یه نکته ای در مورد یادگیری زبان وجود داره اینه که در زمان یادگیری آدم اصلا متوجه نمیشه داره یاد میگیره و چقدر پیشرفت کرده، بعد از گذشت حداقل یکی دو سال وقتی آدم به گذشته نگاه میکنه میبینه الان انگلیسی که گوش میدم یا میخونم متوجه میشم اما پارسال اینجوری نبودم و مثلا نصفش رو اونم به زور میفهمیدم. بنابراین در طول یادگیری اصلا به فکر اینکه چقدر دارم یاد میگیرم نباشید.

در مورد نحوه یادگیری به نظرم هیچ چیز به اندازه اینکه آدم خودش در محیط اون زبان قرار بده باعث یادگیری نمیشه، حالا یا به شکل طبیعی یعنی زندگی در بین مردم اون زبان، یا اگه امکانش نیست آدم خودش رو به شکل مصنوعی در اون محیط قرار بده، برای اینکه اینکار پایدار بمونه باید در زمینه هایی باشه که بهش علاقه دارید. مثلا در زمینه ها و مطالبی که دوست دارید:
    - در اینترنت به زبان انگلیسی تحقیق کنید و کلمات و جملاتی که براتون مفهوم نیست رو ترجمه کنید.
    - فیلم های انگیسی رو با زیرنویس فارسی و انگلیسی همزمان ببنید و هرجا لازمه Pause کنید و به کلمات و طرز بیانوشن دقت کنید.
    - متن یا همون Lyric آهنگ های انگیسی رو در اینترنت به راحتی پیدا کنید و ترجمه شون کنید و گوش کنید.
    - تلویزیون های انگلیسی زیاد ببینید (مخصوصا اخبار و مطالب رسمی چون کتابی هست و فهمش آسونتر).
    و کارهایی از این قبیل.

با استفاده از این کارها به طور مصنوعی خودتون رو در محیط انگلیسی قرار میدید و اگه ادامه دار باشه خیلی خیلی زودتر از کلاس رفتن و کتاب خوندن و این کارها مسلط میشید و پیشرفت میکنید. حتی با همین روش تا حد زیادی به گرامر و نحوه جمله بندی هم به شکل خودکار مسلط میشید، مثل یه بچه که صحبت کردن رو از اطرافیان یاد میگیره و نه از کتاب و درس.

این روش خوبی های دیگه ای هم داره که در کتاب و درس وجود نداره، مثل آشنا شدن با لحجه ها، ضرب و المثل ها، تکیه کلام ها و فرهنگ مردم دنیا و... که به نظرم خیلی خیلی مهم هستن که باعث رشد فکری و باز شدن ذهن و بالا رفتن اطـلـاعات عمومی و فرهنگ فردی و اجتماعی خود آدم هم میشه.
    Last edited by jahangir1400; 06-04-2016 at 20:47.

14. 2 کاربر از jahangir1400 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن زبان pro_translator's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

یه پسر آمـریکایی هست که در 16 سالگی 20 زبان رو بلده (البته 3 سال پیش 16 سالش بوده و خبرش مال اونموقع هست!) [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جالبه که در یه مصاحبه ازش سوال میکنن بین این زبون ها کدوم رو بیشتر دوست داری و میگه فارسی! به دلیل اشعار زیبا و وقتی ازش میخوان که یه شعر بخونه این بیت شعر از حافظ رو میخونه:
    زاهد خلوت نشین دوش به میخانه شد. از سر پیمان برفت با سر پیمانه شد

بر اساس تجربه خودم، یه نکته ای در مورد یادگیری زبان وجود داره اینه که در زمان یادگیری آدم اصلا متوجه نمیشه داره یاد میگیره و چقدر پیشرفت کرده، بعد از گذشت حداقل یکی دو سال وقتی آدم به گذشته نگاه میکنه میبینه الان انگلیسی که گوش میدم یا میخونم متوجه میشم اما پارسال اینجوری نبودم و مثلا نصفش رو اونم به زور میفهمیدم. بنابراین در طول یادگیری اصلا به فکر اینکه چقدر دارم یاد میگیرم نباشید.

در مورد نحوه یادگیری به نظرم هیچ چیز به اندازه اینکه آدم خودش در محیط اون زبان قرار بده باعث یادگیری نمیشه، حالا یا به شکل طبیعی یعنی زندگی در بین مردم اون زبان، یا اگه امکانش نیست آدم خودش رو به شکل مصنوعی در اون محیط قرار بده، برای اینکه اینکار پایدار بمونه باید در زمینه هایی باشه که بهش علاقه دارید. مثلا در زمینه ها و مطالبی که دوست دارید:
    - در اینترنت به زبان انگلیسی تحقیق کنید و کلمات و جملاتی که براتون مفهوم نیست رو ترجمه کنید.
    - فیلم های انگیسی رو با زیرنویس فارسی و انگلیسی همزمان ببنید و هرجا لازمه Pause کنید و به کلمات و طرز بیانوشن دقت کنید.
    - متن یا همون Lyric آهنگ های انگیسی رو در اینترنت به راحتی پیدا کنید و ترجمه شون کنید و گوش کنید.
    - تلویزیون های انگلیسی زیاد ببینید (مخصوصا اخبار و مطالب رسمی چون کتابی هست و فهمش آسونتر).
    و کارهایی از این قبیل.

با استفاده از این کارها به طور مصنوعی خودتون رو در محیط انگلیسی قرار میدید و اگه ادامه دار باشه خیلی خیلی زودتر از کلاس رفتن و کتاب خوندن و این کارها مسلط میشید و پیشرفت میکنید. حتی با همین روش تا حد زیادی به گرامر و نحوه جمله بندی هم به شکل خودکار مسلط میشید، مثل یه بچه که صحبت کردن رو از اطرافیان یاد میگیره و نه از کتاب و درس.

این روش خوبی های دیگه ای هم داره که در کتاب و درس وجود نداره، مثل آشنا شدن با لحجه ها، ضرب و المثل ها، تکیه کلام ها و فرهنگ مردم دنیا و... که به نظرم خیلی خیلی مهم هستن که باعث رشد فکری و باز شدن ذهن و بالا رفتن اطـلـاعات عمومی و فرهنگ فردی و اجتماعی خود آدم هم میشه.
    می‌شناسمش Tim Doner رو... [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو در همین رابطه می‌تونین بخونین...

من زبان مادری فارسی... زبان دوم انگلیسی... زبان سوم آلمانی... زبان چهارم ژاپنی... مقداری هم ترکی بلدم...

16. 3 کاربر از pro_translator بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

احتمالا شما باید زبان اچمی هم بلد باشید، درسته؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •