تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 17

نام تاپيک: خرید لپ تاپ یا کیس ! چه مشخصاتی بهتره ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض خرید لپ تاپ یا کیس ! چه مشخصاتی بهتره ؟

سلام.من کلی جستجو کردم و نتیجه اون شد سردرگمی بیشتر ! این شد که مجبور شدم یک تاپیک ایجاد کنم و نظر اساتید رو بپرسم.

بودجه من 4.5 ملیون هستش.
    کارهایی که میخوام بکنم با کامپیوتر :
    -اول از همه کارای گرافیکی هستش. فتوشاپ،پریمیر،افترافکت،در یم ویور،فلاش،تری دی مکس و ...
    کار های تبدیل هم انجام میدم البته خیلی فکر نمیکنم مهم باشه سرعت کار توی این قضیه... (convert فایل های ویدئویی و موسیقی)
    -بازی هم میکنم ولی نه بصورت حرفه ای ! فقط میخوام بتونم بازی های روز رو با کیفیت خوب بازی کنم و این رویه تا چند سال اینده به راحتی قابل انجام باشه.
    -کار من بسیار طولانی هستش و تقریبال 24 ساعته کامپیوتر روشنه...

سوال اول بنده در مورد لپ تاپ و کیس هستش.

من با توجه به قیمت های درج شده در سایتها متوجه شدم لپ تاپ با مشخصات سخت افزاری مثل کیس قیمتش مثل کیس هستش ! چطور ممکنه ؟
    مثلا یه سیستم جم کردم core i5 و رم مثلا 8 گیگ و گرافیک 2 گیگ و ... شد 3 تومن برای مثال ! حالا با همین 3 تومن لپ تاپ هستش با گرافیک 2 و رم 16 سی پی یو i7 !!!!!!! و شایدم بیشتر.
    اینا توی جنس متفاوت هستن ؟
    کیس بصرفه تره یا لپ تاپ ؟

مانیتور 24 اینچ به بالا و یک هارد اکسترنال و اینترنال 4 ترا هم باید بگیرم با این 4.5 تومن.
    که البته اسکنر،پرینتر،اسپیکر، کارت --- هم هستش !

فکر میکنم پولم خیلی کم باشه...
    بهترین قیمت و جا برای خرید کجاست ؟ ولیعصر تهران میخوام برم.

حـــــرفـه ای m.beh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

سلام من خیلی صاحب نظر نیستم اما الان چیزی که به ذهنم می رسه اینه که کیس با یه مانیتور به اندازه کافی بزرگ و مناسب بگیرید حتما. شما که می گید ساعا زیادی پای کامپیوترید باید حتما شرایط مناسب کار کردن رو داشته باشید و با توجه به توصیه ها در این موارد کیس و مانیتور مناسب ترند.
    اسکنر و پرینتر چه کیفیتی می خوای. به نظرم لوازم جانبی یعنی غیر کیس و مانیتور اگر کیفیت قابل قبول بخوای فکر کنم نزدیک 1 ملیون باید بزاری کنار البته از این چند کاره ها با قیمت کمتر هم هست مثلا شاید در بهترین حالت تا 500 تومن اما باید ببینی چقدر برات مهمه. پیشنهاد من اینه که کیستو ببند و یه مانیتور خوب بگیر بعدا ببین جقدر می مونه برات که بقیه رو در چه حدودی بگیری. شما یک کارت گرافیک خوب غیر رم و مادربودر و سی پیو خوب می خواهید که قیمتش برای همین میره بالا.
    کیس از یه نظر دیگه هم بهتره و اون هم اینه که به نظرم از نظر خنک کنندگی بهتره. داغ کمتر می شه فن قوی می شه گذاشت.
    کلا برای کار کردن حرفه ای کیس مناسب تره حتی از نظر سخت افزاری کیس معمولا از مشابه لپ تاپ قوی تره.

3. این کاربر از m.beh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن ریاضیات *M!L4D*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    The Hell

پيش فرض

سلام
    شما اگه مشکل جابجایی و فضا ندارین حتما کیس بگیرین. چون لپتاپ ها ( تو این رنج ) برای استفاده 24 ساعته طراحی نشدن و نمی تونن زیاد جوابگو باشن.
    در مورد مشابه بودن سخت افزار هم قطعات Desktop با لپ تاپ فرق داره . مثلا Core i7 ــی که شما میگی ( برای لپتاپ) پسوند MQ یا HQ داره و از سری پردازنده های موبایل هست و
    مصرف و توان کم تری نسبت به پردازنده ای دسکتاپ داره و از لحاظ ماندگاری و اینا هم اصلا قابل قیاس نیستن.

برای مانیتور 24 اینچ دیگه حداقل شما 600.000 تومان رو در نظر بگیرید. برای پرینتر و ... هم مشخص کنید چقدر میخواهید هزینه کنید تا بودجه ی شما برای خرید کیس مشخص بشه.
    ضمن اینکه اگه عجله ای برای خرید این وسیله های جانبی ندارید به نظرم اول یه کیس خوب بخرید و بعد به این ها فکر کنید.

5. این کاربر از *M!L4D* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

خیلی ممنون دوستان.
    خوب من توی سایت های بروز در این زمینه که میبینم یک کیس مثلا با core i5 و رم 8 و گرافیک 2 و ... قیمتش حدود 3 تومن میشه ! بدون مانیتور و باند و موس و کیبورد !
    حالا یه لپتاپ لنوو هستش 2.6 میلیون ولی با مشخصات 16 گیگ رم !!!! سی پی یو Core i7 و گرافیک 2 گیگ gtx خلاصه با مشخصات خیلی بهتر !
    خیلی بصرفه تر بنظر میرسه ! با اینکه گفتید مشخصات لپ تاپ خیلی فرق داره با کامپیوتر ! ولی حداقل core i7 لپ تاپ در حد core i5 کیس هست ! نیست ؟
    چطور همچین چیزی ممکنه ؟ لپ تاپ بصرفه تره ؟!

اینکه 24 ساعته روشن هستش صرفا برای تاکید استفاده بنده هستش ... بیشتر موقع ها کامپیوتر روشنه ولی ممکنه کار زیادی نکشم ! و فقط واسه وبگردی و فیلم دیدم باشه اکثر اوقات... ولی روزانه کار های سنگین هم انجام میدم... مثل بازی و نرم افزار های گرافیکی...

لطفا اگه سیستم پیشنهادی دارید بگید...
    یک کیس تا 3 تومن بدون هارد و پرینتر و باند و اسکنر و ماوس کیبورد.

ممنون.

- - - Updated - - -

یک چیز دیگه ! بنظرتون اگه کمی صبر کنم قیمت ها ممکنه بیاد پایین ؟ بخاطر تحریم ها و ... میگم..

آخر فروم باز sayanermia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوست عزیزم سخت افزارهای لپتاپ جزو سخت افزارهای mobility حساب میشند! رم گوشی سونی اکسپریا z2 هم سه گیگابایته ولی ایا با سه گیگابایت لپتاپ یا دسکتاپ یکیه؟ دقیقا همین مقایسه در برابر لپتاپ با دسکتاپ هم هست. توان مصرفی قطعات لپتاپ خیلی خیلی پایینتر از دسکتاپه ، به همین دلیل سرعت پردازش هم در عمل ( و نه روی کاغذ ) پایین تره ، همینطور چون بردهای لپتاپ باید جمع و جور و مختصر باشند با استفاده طولانی مدت زودتر از دسکتاپ داغ می کنند! اینم بدونید کارت گرافیک 2 گیگابایتی دسکتاپ خیلی بیشتر از کارت گرافیک 2 گیگابایتی یا 3 گیگابایتی موبیلیتی های لپتاپ بازدهی داره!

سرعت پردازنده cor i3 دسکتاپ از cor i5 لپتاپ هم بیشتره و کاراییش بالاتره! شما یک کیس متناسب با بودجه تون جمع کنید بهمراه یک خنک کننده مناسب برای پردازنده! من الان برای مغازم کیس جمع کردم cor i5 با خنک کننده macho green که خنک کننده متوسطیه! بعد از 12 ساعت کار که توی مغازه روشنه وقتی دست میزنم به برد یا خنک کننده انگار نه انگار روشن بوده! کیس مناسب با قابلیت تهویه هوا و فن های روان و سرعت بالا می تونه شدیدا کیس شمارو برای استفاده 24 ساعته خنگ نگه داره و از راندمان و کارایی بالای کیستون لذت ببرید!

اصلا دسکتاپ رو با لپتاپ مقایسه نکنید که فقط ظاهرا در کاغذ باهم برابری دارند ولی در عمل و بازدهی لپتاپ از دسکتاپ کم میاره!

8. 3 کاربر از sayanermia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار
    تاريخ عضويت
    May 2014

پيش فرض

خیلی ممنون دوستان.
    خوب من توی سایت های بروز در این زمینه که میبینم یک کیس مثلا با core i5 و رم 8 و گرافیک 2 و ... قیمتش حدود 3 تومن میشه ! بدون مانیتور و باند و موس و کیبورد !
    حالا یه لپتاپ لنوو هستش 2.6 میلیون ولی با مشخصات 16 گیگ رم !!!! سی پی یو Core i7 و گرافیک 2 گیگ gtx خلاصه با مشخصات خیلی بهتر !
    خیلی بصرفه تر بنظر میرسه ! با اینکه گفتید مشخصات لپ تاپ خیلی فرق داره با کامپیوتر ! ولی حداقل core i7 لپ تاپ در حد core i5 کیس هست ! نیست ؟
    چطور همچین چیزی ممکنه ؟ لپ تاپ بصرفه تره ؟!

اینکه 24 ساعته روشن هستش صرفا برای تاکید استفاده بنده هستش ... بیشتر موقع ها کامپیوتر روشنه ولی ممکنه کار زیادی نکشم ! و فقط واسه وبگردی و فیلم دیدم باشه اکثر اوقات... ولی روزانه کار های سنگین هم انجام میدم... مثل بازی و نرم افزار های گرافیکی...

لطفا اگه سیستم پیشنهادی دارید بگید...
    یک کیس تا 3 تومن بدون هارد و پرینتر و باند و اسکنر و ماوس کیبورد.

ممنون.

- - - Updated - - -

یک چیز دیگه ! بنظرتون اگه کمی صبر کنم قیمت ها ممکنه بیاد پایین ؟ بخاطر تحریم ها و ... میگم..
    نظر بنده این کانفیگه

Gigabyte GA-H97-Gaming 3: 490,000
    CPU: Intel Core i5-4460: 590,000
    RAM: GSkill RipjawsX 2×8GB=16GB DDR3 1600MHz CL10: 460,000
    VGA: Zotac GTX 960 OC AMP! Edition 2GB: 880,000
    PSU: Cooler Master Thunder 600W: 260,000
    Internal DVD Writer: Liteon 24X iHAS324: 60000
    Monitor: BenQ Full HD DL2215: 470,000
    Case: Green Magnum Pro: 140,000

با توجه به این که کار رندر انجام میدی اگه بتونی یه SSD اضافه کنی واقعا توی performace تفاوت زیادی داره .

SSD: Samsung 850 EVO 120GB: 280,000

در ضمن بر خلاف اون چیزی که تصور میکنی توی کانورت منابع رم و خصوصا سی پی یو به شدت اشغال میشه و هرچقدر منابع آزاد داشته باشی کارت سریعتر انجام میشه .
    راجع به تفاوت قیمت کیس و لپتاپ باید بهت بگم که فقط i5 یا i7 بودن cpu و یا 8G بودن رم و . . . مهم نیست . شما باید تفاوت ها را خیلی ریزتر مقایسه کنی . مثلا راجع به cpu کش رو باید ملاک قرار بدی و هزار رو یک جور پارامتر دیگه
    Last edited by kaveh-gh; 19-08-2015 at 09:41.

10. 2 کاربر از kaveh-gh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای m.beh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

دوستان کاملا فرق دسکتاپ و لپ تاپ رو از نظر سخت افزاری توضیح دادند اما من گفتم دوتا نکته دیگه هم بگم
    اولا که فقط :ور ای 5 و 7 بودن نیست که فرق داره این سی پی یو ها یه سری عدد و حرف دیگه هم به عنوان اسم یدک می کشند که نشان دهنده نسل اونا و تکنولوژی ساخت اوناست. خوب همین هم باعث می شه که حتی بین دوتا سی پی بو کور ای 5 از یه جنس اما ساخته شده در دو سال یا حتی با اختلاف چند ماه اختلاف قیمت به وجود بیاد. یعنی ممکنه مثلا دوتا لپ تاپ عین هم با امکانات یکسان ببینی که نوشته سی پی یو کور آی 7 اما قیمتاش متفاوت باشه به خاطر احتلاف در تکنولوژی ساختشون که بر می گرده به همون عدد ها و حروفی که در ادامه نام سی پی ویشون هست که باهم تفاوت داره. پس غیر ممکنه شما دارید قیمت نسل جدید سی پی یو ها رو برای دسکتاپتون در نظر می گیرید اما لپتاپی هست که نسل قبل تر سی پی یو ها رو داره غیر اختلاف قیمت سی پی یو لپ تاپی و دسکتاپی اختلاف قیمت نسل اون ها هم وجود داره.
    اینکه قدرت سخت افزار دسکتاپ ها بیشتره مقداری از پولی که برای لپتاپ ها می دی به خاطر اینه که یه سری سخت افزار سبک و جمع و جور داشته باشی اما بیشتر پولی که برای سخت افزار دسکتاپ می دی می ره برای پردازش بهتر.

اما کلان در آخر یهحرفی دارم

ببین دقیقا قراره با سیستمت چی کار کنی؟ مثلا اگر می گفتی من یه کسی هستم که کار اصلیم گرافیکه و قراره همه کارهامو با این سیستم بکنم مثلا مثل شرکت ها 8 ساعت در روز و بعدم خوب سرگرمیم فیلم و بازی می گفتم 100 درصد دسکتاپ

اما اگر بگی من مثلا دانشجوی یاکاراموزی چیزی در زمینه گرافیکم قراره یه سری پروژه درسی باشه و یه سری حالا کارای خورده ریز اما می خوام بازی و فیلمم باشه حالا بعد اینکه تموم درسم تموم شه شاید سیستم عوض کنم یا کارم بره تو یه شرکتی که خوب خودشون امکانات دارند و اینا و ممکنه به خاطر شرایط همین حور زندگی مجبور شم جا به جا هم بکنم سیستمو می گفتم لپتاپ بگیر حتی می تونی از یه سری امکانات هم صرف نظر کنی چون مثلا ممکنه از سیستم دانشگاهم بشه استفاده کرد.

خوب این پارامتر ها مهمه در ضمن برخی موارد پول آخرین سیستمی رو می دیم که اصلا استفاده نمی کنیم. مثلا کور آی 7 پول می دیم اما همون کار رو شاید حتی با کور آی 3 هم بشه کرد اما پولشو مثلا صرف گرافیک بهتر کنیم. اینای یه سریشم برای جلب مشتریه دیگه فرآیند های تبلیغاتی و جذب مشتری.
    اگر می تونستی مثل خارج سفارش لپتاپ رو با تغییرات در آپشناش بدی بازم بهتر بود اما تو ایران یه سیستم می آد با یه سری مشخصات غیر قابل تغییر بنابراین برای لپتاپ دستت بسته است.

اینکه صبر کنی بهتر می شه اوضاع یا نه که بهتر می شه اما اینکه چقدر طول می کشه مسله هست شما چقدر کارتون اورژانسه؟ ممکنه قیمتها پایین نیاد اما امکانات بهتر بشه.

12. 2 کاربر از m.beh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

ممنون دوستان بابت مشاوره ای که دادین...

با توجه به چیز هایی که گفتید نظرم به desktop جلب شد.
    سیستمی که دوستمون گفت هم قیمت مناسبی داشت...

یک سوال داشتم برای موقع خرید. قطعات باید با هم به قولی مچ باشن ایا ؟ منظورم صرفا ddr3 یا مثلا 4 برای رم نیستش.
    منظورم اینه که ممکنه یک سی پی یو با یک گرافیک خاصی بهتر کار کنه ؟ یا یک رم با یک مادربورد خاص بهتر باشه ؟
    باید به این نکات توجه کرد یا خیر ؟ مثلا توی لیستی که دادید میشه من یک سی پی یو ی بهتری نصب کنم یا یک رم یا یک گرافیگ ؟ مشکلی پیش میاد ؟

در جواب دوست عزیز ممنون بابت توضیحاتت.
    من دانشجو هستم ولی لپ تاپ بدرد دانشگاهم نمیخوره بنظرم ! لپ تاپ رو بنظرم خیلی خوبه وقتی میرم مسافرت با خودم ببرم ! فقط همین نکته منو وسوسه میکرد... چون کار من با اینترنته بیشتر و وقتی میرم مسافرت کارم تعطیل میشه !
    در کل با این توضیحات دیگه دستکاپ میگیرم خودمو راحت میکنم.

منظور از اینکه قیمت میاد پایین بخاطر اینه که نرم یه سیستم بدون فکر جم کنم بعد بیام خونه 2 ماه بعد سیستمم قیمتش نصف بشه !
    در کل سیستمم ممکنه قدیمی بشه و کم کم قیمتش بیاد پایین ! ولی نه به این سرعت ! چون وضعیت داخل کشور مشخص نیست از این رو میگم...
    قیمت های سخت افزار هم بنظرم خیلی زیادن ! یادمه با 600 تومن بهترین سیستم رو جم میکردم ! خدابیامرزه

حـــــرفـه ای امير موسر's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون دوستان بابت مشاوره ای که دادین...

با توجه به چیز هایی که گفتید نظرم به desktop جلب شد.
    سیستمی که دوستمون گفت هم قیمت مناسبی داشت...

یک سوال داشتم برای موقع خرید. قطعات باید با هم به قولی مچ باشن ایا ؟ منظورم صرفا ddr3 یا مثلا 4 برای رم نیستش.
    منظورم اینه که ممکنه یک سی پی یو با یک گرافیک خاصی بهتر کار کنه ؟ یا یک رم با یک مادربورد خاص بهتر باشه ؟
    باید به این نکات توجه کرد یا خیر ؟ مثلا توی لیستی که دادید میشه من یک سی پی یو ی بهتری نصب کنم یا یک رم یا یک گرافیگ ؟ مشکلی پیش میاد ؟
    سیستم پست 6 عالیه ، متونید قطعات بهتری هم بردارید ولی همون سیستم با توجه به نیاز شما مچ شده ، بخوای از یه چیزیش کم کنی بزاری برای قطعه دیگه شاید مناسب کاربردت ، جوابتو نده سیستم .

15. 2 کاربر از امير موسر بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

GPU-VGA:Zotac GTX 960 OC AMP! Edition 2GB: 880,000
    CPU:Intel Core i5-4460 610,000
    RAM:GSkill RipjawsX 2×8GB=16GB DDR3 1600MHz CL10 460,000
    MotherBoard:Gigabyte GA-H97-Gaming 3 490,000
    POWER:Cooler Master Thunder 600W 260,000

خوب این سیستم دوست عزیزی که لطف کرد و نوشته
    اینا مد نظرمه : البته سی پی یو یکم گرون در میاد اگه پول باشه میخوام اینو بگیرم در غیر اینصورت همون سی پی یو بالا ...
    Intel Core i5-4690 700,000
    GSkill RipjawsX 2×8GB=16GB DDR3 2400MHz CL11 390,000 (این رم بنظر میاد قوی تره ؟ قیمتش هم کمتره قضیه چیه؟)
    HDD:Seagate Barracuda 2TB 250.000
    Samsung Full HD S27D590 Plus PLS 900.000

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •