تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: مکث بی دلیل در مراحل نصب ویندوز 7

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض مکث بی دلیل در مراحل نصب ویندوز 7

سلام دوستان. من سالهاست از ویندوز 7 استفاده میکنم (البته سیستم عامل اصلیم لینوکسه) و بارها این سیستم عامل رو روی سیستمم نصب کردم. مشکلی که باهاش برخورد کردم اینه که در شروع مراحل نصب روی سیستمم دو مکث حدود 5 دقیقه ای دارم که نمیدونم در اون مراحل سیستم داره چیکار میکنه. یکی درست موقع وارد شدن به مرحلهء نصب و قبل از نمایش پنجرهء اول (همون پنجره که دکمه Install رو نشون میده) و مکث بعدی درست بعد از زدن دکمهء Install و در اون مرحله که نوشته Setup is Starting... در این دو مرحله سیستم حدود 5 دقیقه بدون علائم خاصی ثابت میمونه و بعد مرحله رد میشه. هیچ مشکل یا ارروری هم نمایش داده نمیشه و بعد از نصب هم مشکلی در ویندوز 7 نیست.

دوستان تجربه مشابه دارند؟ فقط دلیل این تاخیرهای اعصاب خورد کن رو میخوام. مرسی پیشاپیش

کـاربـر بـاسـابـقـه saeed_136915's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    The Land of Skyrim

پيش فرض

سلام
    یعنی هاردتون هم بیکار میمونه؟

3. این کاربر از saeed_136915 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن های سخت افزار و لپ تاپ afshin b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

من مشکلی مشابه داشتم با این فرق که نصب در یه مرحله گیر میکرد. با جدا کردن کارت شبکه وایرلس از مادربرد، مشکل حل شد. به شما هم پیشنهاد میکنم هرچیزی رو که میشه از سیستم جدا کرد، جدا کنین و بعد ویندوز نصب کنین

5. این کاربر از afshin b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    یعنی هاردتون هم بیکار میمونه؟
    سلام. بله چراغش چشمک نمیزنه . خیلی اعصاب خورد کنه

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من مشکلی مشابه داشتم با این فرق که نصب در یه مرحله گیر میکرد. با جدا کردن کارت شبکه وایرلس از مادربرد، مشکل حل شد. به شما هم پیشنهاد میکنم هرچیزی رو که میشه از سیستم جدا کرد، جدا کنین و بعد ویندوز نصب کنین
    سلام دوست من هیچ قطعه اضافی به سیستم وصل نیست به جر کابل لن مودم. که البته سالها پیش که این کابل هم وصل نبود این مشکلو داشتم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

سی دی ویندوزت شاید مشکل داره کابل شبکه رو هم دربیار

9. این کاربر از nero360 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سی دی ویندوزت شاید مشکل داره کابل شبکه رو هم دربیار
    مرسی دوست من از پاسخت.

همونطور که گفتم چندین ساله این مشکل رو دارم و با چند سی دی مختلف همین مشکل بوده. ضمن اینکه همون سی دی روی نت بوکم مشکلی نداره. اتفاقا امروز بیدون کابل لن هم امتحان کردم ولی باز مشکل پا برجا بود. با اینکه مساله مهمی نیست ولی کنجکاوی زیادی دارم که بدونم این مکث برای چیه.

بازم ممنون

11. این کاربر از vahidmir2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز roya.rashidi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2014
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مرسی دوست من از پاسخت.

همونطور که گفتم چندین ساله این مشکل رو دارم و با چند سی دی مختلف همین مشکل بوده. ضمن اینکه همون سی دی روی نت بوکم مشکلی نداره. اتفاقا امروز بیدون کابل لن هم امتحان کردم ولی باز مشکل پا برجا بود. با اینکه مساله مهمی نیست ولی کنجکاوی زیادی دارم که بدونم این مکث برای چیه.

بازم ممنون
    اولش اینجوریه .( موقع کپی ) ؟
    یکی از سیستم های دسکتاپم دقیقا اینجوری بود . یه سی دی ویندوز داشتم با یکی از سی دی رامام متچ نبود انگار .انگار باهم لچ بودن .
    جالب اینجاس رو سی دی رام هر ویندوزی رو تست کردم اوکی بود .
    و
    همون ویندوز رو بقیه سی دی رامام تست کردم بدون مشکل بود .

13. این کاربر از roya.rashidi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن مباحث عمومی نرم افزار و ویندوز
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    شـهــرکــرد

پيش فرض

سلام دوستان. من سالهاست از ویندوز 7 استفاده میکنم (البته سیستم عامل اصلیم لینوکسه) و بارها این سیستم عامل رو روی سیستمم نصب کردم. مشکلی که باهاش برخورد کردم اینه که در شروع مراحل نصب روی سیستمم دو مکث حدود 5 دقیقه ای دارم که نمیدونم در اون مراحل سیستم داره چیکار میکنه. یکی درست موقع وارد شدن به مرحلهء نصب و قبل از نمایش پنجرهء اول (همون پنجره که دکمه Install رو نشون میده) و مکث بعدی درست بعد از زدن دکمهء Install و در اون مرحله که نوشته Setup is Starting... در این دو مرحله سیستم حدود 5 دقیقه بدون علائم خاصی ثابت میمونه و بعد مرحله رد میشه. هیچ مشکل یا ارروری هم نمایش داده نمیشه و بعد از نصب هم مشکلی در ویندوز 7 نیست.

دوستان تجربه مشابه دارند؟ فقط دلیل این تاخیرهای اعصاب خورد کن رو میخوام. مرسی پیشاپیش

سلام

این مشکل مربوط به Floppy controller می باشد.

در واقع در سیستم های قدیمی حتی اگر از فلاپی درایو استفاده نکنید ؛ تنظیمات فلاپی و مدار فلاپی در مینبورد وجود دارد !

برای حل این مشکل باید floppy controller را در تنظیمات بایوس غیرفعال نمایید (disabled)

در سیستم های جدید مراحل اولیه نصب ویندوز در کمتر از 2 دقیقه انجام می شود که به دلیل حذف کامل مدار و تنظیمات

مربوط به فلاپی در مینبورد می باشد.

در سیستم های مختلف تنظیمات floppy controller فرق می کند و باید با جستجو آن را پیدا کنید.

در سیستم خودم این تنظیمات در مسیر زیر قرار دارد

integrated peripherals>>>>super IO configuration >>>>onboard floppy controller >>>>disabled

در برخی سیستم ها تنظیمات مربوط به فلاپی در چند قسمت وجود دارد که اگر مشخصا floppy controller را پیدا نکردید

؛ به صورت کلی به دنبال تنظیمات فلاپی بگردید و همه آنها را غیرفعال کنید.

ممکن است سیستم اجازه غیرفعال کردن فلاپی کنترلر را ندهد .

می توانید بدون این که ویندوز را نصب کنید ؛مراحل اولیه نصب ویندوز را انجام دهید ببینید زمان آن کمتر می شود یا خیر .

موفق باشید.

15. این کاربر از vissoto بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •