تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: مشکل هییت سینک کارت گرافیک

كاربر فعال انجمن آفيس kalantarahura's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    T E H R A N

پيش فرض مشکل هییت سینک کارت گرافیک

سلام. چند وقتی بود که وقتی کتمپیوتر رو روشن میکردم بعد از مدتی تصویر خاموش و روشن میشد. گاهی خاموش میشد و روی مانیتور Power saving میزد و گاهی میزد که مثلا 20Hz و از این قبیلا و مجبور بودم ریست کنم.به نظر من افت هرتز داشت که تصویر خاموش روشن میشد. کمی توی انجمن خوندم و دیدم که بعضی از اساتید احتمال دادند که از کارت گرافیک باشه. خلاصه ما کارت گرافیک رو که مدل Nvidia FX 5200 هست رو در آوردیم و بررسی میکردیم که ناگهان یکی از بستهای پلاستیکی هیت سینک (کلا دو تا داشت) از جاش در رفت. حالا میخواستم اول بپرسم که به نظر شما علت مشکل من چی بود؟ دوم این که این بستهای پلاستیکی گیر میان.سوم این که چسب سیلیکونی بزنم یا خمیر و هزینه تقریبیش چقدره.ممنون از دوستان

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام یک علتش میتونه از گرافیک و دمای بالای گرافیک باشه و کثیف بودن اسلات گرافیک علت بعدی میتونه از کابل دیتا و خود مانیتور باشه

باید بین هیت سینک و gpu چسب سیلیکون بزنید بسطهاشم بگردید پیدا میشه در مورد هزینش اطلاعی ندارم متاسفانه

3. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    T E H R A N

پيش فرض

ممنون از راهنماییتون. چسب سیلیکونی زدم و به سیستم وصل کردم ولی بازم ریستارت میشد. یعنی یک کم سیستم که بالا میومد تا کروم را اجرا میکردم یا نرم افزاری اجرا میکردم ریستارت میشد. رفتم توی حالت Safe Mode و اونجا مشکلی نیود. اومدم Restore کنم ولی تا 80 درصد که میرفت دیگه جلوتر نمیرفت. هر کاری کردم نشد. یه باز وسط ریستور میگفت که رجیستری هم ریستور میشه ولی نمیشد. اررور عجیبی بود.روی حالت عادی که میاوردم بالا ریست میشد. بایوس رو دیفالت کردم بازم فاید نداشت. حدس زدم شاید گرافیک مشکل داشته باشه. یه گرافیک دیگه با همون مدل گیر اوردم. دیشب روی سیستم سوارش کردم و روشن کردم. ویندوز بالا اومد. تا کروم رو زدم ریست شد. دیگه داشتم قاطی میکردم. سری دوم که بالا اومد فایرفاکس رو اجرا کردم مشکلی خاصی نبود فضولیم گل کرد کروم رو بالا اوردم ریست شد (عجب گیری دادم به کروم). حدس زدم یه نصب ویندوز افتادم. ولی سری اخر ویندوز هنوز روی صفحه Log in بود ریست شد. موندم مشکل از چی میتونه باشه.میترسم بخوام ویندوز عوض کنم وسط نصب ریست بشه. لازم به ذکر که کامل مادربرد رو تمیز کردم.اسلاتها رو همچنین. پاور رو هم حسابی فوت کردم. از گرافیک که قطعا نیست چون یه دونه سالمشو گذاشتم.به CPU هم که دست نزدم. میتونه مشکل از ویندوز باشه؟

پروفشنال amin_947's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

رم تون رو هم چک کنید و در صورت امکان با یه رم دیگه امتحان کنین ببینین مشکل پابرجاست یا نه

6. این کاربر از amin_947 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

پس مشکل از گرافیک نیست چون با یک گرافیک دیگه تست شده اگه با نصب ویندوز هم درست نشده و سیستم هم ویروسی نیست باید رم ها رو به طور کامل چک کنید هم جاشو عوض کنید هم اسلاتشو تمیز کنید و هم با یک رم دیگه تست کنید با یک پاور دیگه هم سیستم رو تست کنید ضرر نداره بایوس مین هم آپدیت باشه

8. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    T E H R A N

پيش فرض

ممنون.سعی میکنم این کارا رو انجام بدم و خبرشو بدم

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    T E H R A N

پيش فرض

با تشکر از دوستان عزیز.اسلات ها رو تمیز کردم و ویندوز رو هم عوض کردم. خدا رو شکر مشکل شد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •