تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: با ازدواج پسر با دختر بزرگتر از خودش موافقید؟

راي دهنده
63. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • بله

30 47.62%
  • خیر

33 52.38%
صفحه 1 از 5 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 42

نام تاپيک: ازدواج پسر با دختر بزرگتر (از نظر سن)؟

کاربر فعال انجمن علوم انسانی Motaharri's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض ازدواج پسر با دختر بزرگتر (از نظر سن)؟

یک اتفاقی که من این روزها زیاد شاهدش هستم مخصوصا در بین دوستانم، ازدواج پسرها با دخترها یا خانم هایی هست که این خانم ها اختلاف سنی خیلی کمی با پسر دارند و یا از او بزرگتر هستند.

از طرفی اگر پسری از همان اول با شک و تردید در مورد بزرگ‌تر بودن خانمش بیندیشد، آمادگی دارد که بعدا با دخالت یا کنایه یا سرزنش یا حرف و حدیث یا دخالت مستقیم و غیرمستقیم اطرافیان، به هم بریزد.

اگر هم دچار تعارض‌های طبیعی زناشویی با همسر هم شود، احتمالا آنها را بزرگ‌نمایی می‌کند و سایر تفاوت‌های فرهنگی، اجتماعی و خانوادگی هم برایش پررنگ‌تر می‌شود و این مساله را مرتب به رخ همسرش می‌کشد.
    گاهی هم مرد به‌‌ علت فرسودگی جسمی‌‌ و جنسی زودرس زن، مخصوصا در یائسگی، احساس ضرر می‌کند.

البته اگر پسری نگاه مثبتی به این قضیه داشته باشد، شاید به سادگی از کنار این مساله بگذرد. همچنین دختری که به این مساله (بالاتر بودن سن زیاد خودش) حساس باشد، یا حساسش کرده‌ باشد، بعدا هر مساله‌ای در رابطه‌اش را به خودش و سن بالاترش نسبت می‌‌‌دهد.

با توجه به شناختی که از خودتون و جامعه دارین، چنین ازدواجی رو به صلاح میدونین؟
    (چه به عنوان خانم چه به عنوان آقا)
    Last edited by Motaharri; 01-06-2014 at 14:24.

2. 8 کاربر از Motaharri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

خیر اصلا مفید نیست یه موردایی پیش میاد که اینجا نمیتونم بگم
    بر اساس تجربه دوستان گفتم نه خودم

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

لطفا دوستانی که نظر بله یا خیر میدن، دلیلش رو هم بگن.
    چون مجموع دلایلی که تو این تاپیک بهش برسیم خیلی میتونه مفید باشه.
    برای ما و نزدیکان ما هم حتما پیش اومده یا ممکنه پیش بیاد.
    راه حل هاش رو هم لطفا بگین.

مثلا پسر عموی من با یک دختری که 5 سال ازش بزرگتره میخواد ازدواج کنه چون دختره مقیم سوئد هستو وضع مالیش هم خوبه.
    هیچ روشی برای منصرف کردنش جواب نداده.
    و واقعا 10 سال دیگه اینا کنار هم راه برن مثل مادر و پسر میشه.

5. این کاربر از Motaharri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Mr.Pooya's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

راستش به نظر من خود این مسئله بد نیست چطوری نگاه کردن بهش مهمه ! شما ( منظورم شخص خاصی نیست) اگر خودت و طرف مقابلت راضی باشی خیلی هم خوبه اما خب باید انقدر نسبت به حرف دور و بری ها بی خیال باشی که خیلی ها فکر کنند کر ی !

من خودم خیلی نمی پسندم شاید به خاطر اینکه اینجوری بار اومدم ولی نمیگم که 100% هم مخالفم.

این که به خاطر اقامت یک کشور دیگه یا سو استفاده از موقعیت یک نفر باهاش ازدواج کنی بحث ش جداست و خودش کلی بحث داره ولی خیلی هم کار خوبیه
    Last edited by Mr.Pooya; 01-06-2014 at 14:56.

7. این کاربر از Mr.Pooya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

راستش به نظر من خود این مسئله بد نیست چطوری نگاه کردن بهش مهمه ! شما ( منظورم شخص خاصی نیست) اگر خودت و طرف مقابلت راضی باشی خیلی هم خوبه اما خب باید انقدر نسبت به حرف دور و بری ها بی خیال باشی که خیلی ها فکر کنند کر ی !

من خودم خیلی نمی پسندم شاید به خاطر اینکه اینجوری بار اومدم ولی نمیگم که 100% هم مخالفم.
    این که به خاطر اقامت یک کشور دیگه یا سو استفاده از موقعیت یک نفر باهاش ازدواج کنی بحث ش جداست و خودش کلی بحث داره ولی خیلی هم کار خوبیه
    مخالفت هارو فقط از جنبه مخالفت های دور و بر و اقوام نگفتم.
    شما قبول ندارین دختران خیلی زودتر از پسران هم به بلوغ جسمی و هم بلوغ فکری میرسن؟

یک دختر 23 ساله اصلا قابل قیاس با یک پسر 23 ساله نیست، اون پسر ممکنه هنوز فکر بچه بازی باشه ولی دختره اون مراحل کودکی رو هم پشت سر گذاشته.
    از نظر جسمی هم زن ها زودتر از مردها شکسته میشن.
    مخصوصا توی سن 40 سال رو که رد میکنی، مرد در 40 سالگی تازه جا میوفته اما خانم 40 ساله چطور؟

9. 4 کاربر از Motaharri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Mr.Pooya's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مخالفت هارو فقط از جنبه مخالفت های دور و بر و اقوام نگفتم.
    شما قبول ندارین دختران خیلی زودتر از پسران هم به بلوغ جسمی و هم بلوغ فکری میرسن؟

یک دختر 23 ساله اصلا قابل قیاس با یک پسر 23 ساله نیست، اون پسر ممکنه هنوز فکر بچه بازی باشه ولی دختره اون مراحل کودکی رو هم پشت سر گذاشته.
    از نظر جسمی هم زن ها زودتر از مردها شکسته میشن.
    مخصوصا توی سن 40 سال رو که رد میکنی، مرد در 40 سالگی تازه جا میوفته اما خانم 40 ساله چطور؟
    درسته ولی من این جنبه نظرم رو بیان کردم. راستش بلوغ رو قبول دارم ولی همیشه هم اینطوری نیست تو خیلی از افراد می بینید یک پسر 20 ساله از یک دختر 30 ساله هم شاید جا افتاده تر باشه (اعداد رو مثال عرض می کنم)

مثالی که می زنم اینه که خیلی وقت ها دیدید خانم های سن بالا (دیگه حقیقت همینه) مثلا 40 سال با پسر 20 ساله دوست میشن من کاری به روابط شون و اینها ندارم ولی از لحاظ عقلی و بلوع اجتماعی و بلوغ ... به هم نزدیک نیستند اما به هر حال در ارتباط هستند چه خوب چه بد.

در کل ه نظر من تا 2-3 سال اشکال نداره ولی بیشترش ...

11. 10 کاربر از Mr.Pooya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

من همون قدری که با ازدواج فقیر و ثروتمند مخالفم با ازدواج با اختلاف سنی طرفین هم مخالفم.
    چرا که ازدواح پسر با دختر بزرگ از خودش یقینا عقلانی نیست و تنها از روی هوس زود گذره و ضررش هم برای دختره چرا که اونها به زودی به مشکل بر میخورن و بعد حتما پسر میگه، من میتونستم با دخرای هم تراز خودم ازدواج کنم، و برو خدا رو شکر کن اومدم تورو گرفتم.

13. 6 کاربر از Demon King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

چندتا بحث وجود داره اگر فقط دوستی مطرح باشه بنظرم با هرفاصله سنی امکان پذیر هست چرا که دوستی ها معمولا از چندهفته تا چندماه یا نهایتا یکی دوسال طول میکشه و خب مسائلی که در ادامه بیان میکنم ممکنه هرگز پیش نیاد

من به بحث های علمی و تایید و ردشون کاری ندارم حرفام همه برحسب تجربه و دیده هام در اطرافم هست

1-متاسفانه یا خوشبختانه اقایون از لحاظ بلوغ فکری عموما با خانومها فاصله زیادی دارند
    به این معنی که تقریبا یک دختر 20 ساله در سطح یک پسر 24 از لحاظ بلوغ فکری قرار داره البته استثنا هم وجود داره قاعدتا
    ولی روند کلی به این صورت هست که بیان کردم

2-یک قضیه دیگه اینه که اقایون براشون مسئله جوانی و زیبایی همسرشون یکی از اولویت ها هست ! خب چناچه فاصله سنی مرد و زن خیلی زیاد باشه اگرچه در سنین جوانی ممکنه این اختلاف زیاد دیده نشه اما کمی که سنشون بالا رفت دیگه خانوم از اون جذابیت و زیباییش کاسته میشه و اونوقت هست که مرد احساس شکست و کمبود بهش دست میده وخدا میدونه اتفاقهای بعدی...

3-خانومها به دلیل هورمون های خاصی که دارند و این هورمون ها تا بازه سنی خاصی کشش داره در یک سن مشخص دیگه میشه گفت طراوت و شادابی خودشون رو به شدت از دست میدن و این برای اقایون قابل قبول نیست حالا اگر با هم همسن باشن یا مرد بزرگتر باشه بهتر کنار میاد ولی برای یک مرد جوون تحمل همچین قضیه ای خیلی سخته .و این امر اوایل به چشم نمیاد تنها کمی اینده نگری این مسائل رو اشکار میکنه

با قطعیت رای من خیر هست

پ.ن: کلیه صحبت های من شامل حال کسانی نمیشه که به قصدهای غیراخلاقی مثل چاپیدن پول و اموال یک خانوم یا استفاده از شرایط موقیعتی((پذیرش برای زندگی خارج از کشور)) و امثالهم میرن با یک خانوم بزرگتر ازدواج میکنن
    Last edited by Atghia; 02-06-2014 at 09:04. دليل: افزودن پ.ن

15. 12 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

من هم مخالف ازدواج پسر با یک دختر بزرگتر از خودش هستم

البته انکار نمیکنم که برای بعضی از اقایان و خانم ها اوایل ازدواج خیلی هم شیرین و دلچسبه
    چون خانم از لحاظ فکری بالاتر از مرد هست و مرد هیچ نگرانی ندارد و به راحتی میتواند اختیار تصمیم گیری کامل در همه ی زمینه ها را به خانم بدهد
    خانم ها هم که اصولا بچه دوست هستند با همسرشان مثل فرزندشان برخورد میکنند
    خب طبیعیه هر دو راضی هستند

ولی بعد از چند سال خانم که نیاز به یک تکیه گاه دارد از مرد خسته میشود
    مرد هم که از مادر دوم داشتن خسته شده به دنبال عشق و شور جوانی میگردد

البته اینها برای اختلاف سنی بالای 10 سال هست.
    من در بزرگتر بودن دختر در حدود 1 یا 2 سال مشکلی نمیبینم

17. 12 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن آموزش عالی Rossin's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    NeveRLanD

پيش فرض

عوامل متعددی وجود داره که من جوابم نخیر باشه.
    همطور که دوستان گفتن خانوما تا یه سنی از نظر قیافه و پوست و ظاهر و چه از نظر ج ن سی توانایی دارند.تازه این هم بستگی به شرایط خانوم داره،مورد بوده توی 35 سالگی مثل زن 60 ساله بوده و برعکس و اینا به سبک زندگیشون برمیگرده.

مورد دیگه که میخوام بگم صدرصد درست نیست همون قضیه پسرا از دخترا 5 سال دیرتر به بلوغ عقلی و ج ن سی میرسن هست.در ظاهر این درسته چون دخترها از پسر ها زودتر به بلوغ فیزیکی میرسن اما این قضیه بی ربط به بلوغ عقلی است. بلوغ عقلی دختر و پسر ممکنه سالها بعد از بلوغ فیزیکی پیش بیاد.(این بحث مفصله )

یه چیزه دیگه ایم که هست اینکه من توی اقوام نزدیک دو مورد دیدم که دختر از پسر دو تا سه سال بزرگتره و بدون مشکل دارن زندگی میکنند.
    بنظرم موضوع فاصله سنی چه برای دختر چه پسر از یه حدی که بگذره (عمدتا بیش از 10سال) طرفین رو دچار مشکل میکنه.

19. 7 کاربر از Rossin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •