تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 2 از 2

نام تاپيک: اندازه بهينه كلاستر براي درايو ويندوز چقدر هست؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض اندازه بهينه كلاستر براي درايو ويندوز چقدر هست؟

درايوي كه ميخوام روش ويندوز xp نصب كنم 10 گيگ حجم داره و طبق پيش فرض براي ntfs اندازه كلاستر 4K هست ولي من ميخواستم اندازه كلاستر رو بكنم 16k چون اگه ويندوز حداكثر 100هزار فايل داشته باشه و با اندازه كلاستر 16K مثلا بطور متوسط هر فايل 10K رو هدر بده مجموعا چيزي حدود يك گيگا بايت هدر ميره كه براي يه درايو 10 گيگا بايتي زياد مهم نيست. ولي جايي خوندم كه اندازه هاي پيش فرض براي كلاستر رو تغيير نديم بهتره. آيا اينطوره؟ حالا بنظر شما كدوم بهتره 4k يا 16K ؟ آيا كسي تالا اندازه كلاستر 16K رو تست كرده كه تاثير در افزايش سرعت داشته؟

ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

برای فایلهای بزرگ اندازه کلاستر بزرگ خوبه اما برای فایلهای کوچک(که معمولا تعدادشون خیلی زیادتر از فایلهای بزرگه فضا رو بیشتر به هدر میده) در هر حال مقدار 4k یه جور میانه روی عاقلانه است.اگر نگران به هدر رفتن فضای ذخیره سازی هستید از خاصیت فشرده سازی ntfs استفاده کنید بهتره تا بخواید اندازه کلاسترها رو تغییر بدید.در هر حال موقعی که از خیلی از نرم افزارها مثلا نرم افزارهای بازیابی اطلاعات استفاده میکنید مقادیر پیشفرض نتایج بهتری ارایه میدند پس عاقلانس که دست بهش نزنید.تغییری که خطرناکه تغییر اندازه سکتوره.برای بالا بردن کارایی تغییر اندازه سکتور بسیار بسیار موثره ولی نیازه کل هارد low level فرمت بشه و خیلی از نرم افزارها با مقدار 512 بایت برای اندازه سکتور اصطلاحا hardcode شدند و میتونه مشکل ساز بشه.اینه که نشنیدم کسی جرات اینکارو داشته باشه.اگر یه هارد دیگه دارید برای آزمایش اینکارو روش بکنید. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نصب xp پارتیشن رو با فرمت ntfs و پشتیبانی از فشرده سازی فرمت کنید و فقط فایل ntldr که به صورت مخفی تو ریشه درایو قرار میگیره رو از حالت فشرده خارج کنید(حتما).من خودم از سرچ ویندوز کم استفاده میکردم و خاصیت indexing رو روی پارتیشن غیر فعال میکنم که هم کارایی رو میبره بالا هم خواندن و نوشتن بی مورد رو روی هارد کم میکنه.اگر رم کافی دارید(3 گیگ به بالا) هم حتما pagefile رو غیرفعال کنید.ضمنا system restore رو هم غیر فعال کنید تا حجم درایو به هدر نره.نرم افزار tuneup utilities گزینه ای داره که هسته به هیج وجه page نشه که باز کارایی میره بالاتر.من از hibernation هم استفاده نمیکنم اگر فعال باشه حجم دیسک بی خودی اشغال میشه اونم غیرفعال کنید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •