تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 5 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 46

نام تاپيک: کمک در خرید سیستم مختص کار با 3D MAX

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

14 کمک در خرید سیستم مختص کار با 3D MAX

باسلام خدمت همه دوستان عزیز.

یه مشاوره در مورد یه سیستم مختص کار با 3D MAX میخواستم .کل بودجه:>>>>>>>>( 4 الی 4.5 نهایت 5 میلیون.)

کار با 3d max رو تازه شروع کردم با سیستم فعلی(مربوط به 5 سال پیشه )فقط آموزشش .حتی نرم افزار 3D max رو هم نصب نکردم.ولی خیلی جدی دارم بهش فکر میکنم/

حالا میخوام یه سیستمی جمع کنم که حداقل برای 2-3 سال خوب پاسخگو باشه و مختصص کار با 3d max باشه.(یه هفته در گیر مایا یا 3dmax بودم)

حالا برای من تازه کار یه سیستم 2 میلیونی یا 5 میلیونی فرقی میکنه؟اصلا ارزش داره من هزینه ایی به این مقدار کنم؟

یا فعلا تا راه بیافتم یه سیستم ارزون نهایت تا 1 الی 1.5 تومن ببندم. در ضمن بین pc , نوت بوک موندم.کمک
    Last edited by yahyaqazmis3; 08-12-2013 at 14:22.

ناظر انجمن سخت افزار
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام.
    تهیه و انتخاب سیستم بستگی به نیاز و نوع کاربرد و بودجتون داره.
    قاعدتا چون دارین آموزش میبینین و در ابتدای راه هستین ممکنه سیستم متوسط 2/3 میلیونی هم براتون کفایت کنه. ولی به هرحال تهیه سیستم قدرتمند آینده نگر هم هست و در صورتیکه در آینده رندرینگهای حرفه ای انجام بدین نیازتون میشه که در صورتیکه پردازهای سنگین و گرافیکی هم داشته باشین حتی ممکنه سیستم 5 میلیونی هم پاسخگوتون نباشه !!
    مانیتور هم میخواین؟

3. 2 کاربر از Ali*Reza بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال animsprite's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

برای تری دی مکس هر سیستمی تو ایران ج.اب میده یعنی منظورم سیستم زیر 2تومن نیست بالای 2 شما میتونید هر سیستمی متناسب با بودجتون ببیندید
    3dmax هم که برنامه ای هست که نیاز به رندرینگ و یک گرافیک مخصوص داره ولی با همین گرافیک های سریه گیمینگ هم میشه این نیازو بر طرف کرد که بهتره از سری گرافیکای انودیا باشه که دارای فیزیک و کودا هستن که ای ام دی فاقد این موارد هست گر چه برای کارایی هایی که در ایران صورت میگیره این موارد فقط یک برتری برای کارت های انودیا محسوب میشه و به صورت حر فه ای بهش پر داخته نمیشه در این چند ساله هم که برای بچه ها هم از سریه انودیا و هم از سریه ای ام دی پیشنهاد دادیم و همچنان دارن به کارشون ادامه میدن چون در ایران با تو جه به نو ع بازار همه در کنار این کار ها به گیم هم میپردازند
    در مورد کارت های انودیا سریه جدید یعنی 600 و700 یه جورایی تمرکزش رو روی گیمینگ برده ونسبت به سریه 500 از کودا و فیزیک پایینتری بر خوردارن ولی با تو جه به تو ضیحات بالا باز میشه چشم پوشی کرد و به مشکل هم نخورید
    خرید ssd ورم با باس بالا میتونه در کانگفینگ کلی سیستم هم کمک خوبی باشه واین خود هزینه رو به شدت بالا میبره
    Last edited by animsprite; 08-12-2013 at 15:37.

5. این کاربر از animsprite بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

پيش فرض

سلام.
    تهیه و انتخاب سیستم بستگی به نیاز و نوع کاربرد و بودجتون داره.
    قاعدتا چون دارین آموزش میبینین و در ابتدای راه هستین ممکنه سیستم متوسط 2/3 میلیونی هم براتون کفایت کنه. ولی به هرحال تهیه سیستم قدرتمند آینده نگر هم هست و در صورتیکه در آینده رندرینگهای حرفه ای انجام بدین نیازتون میشه که در صورتیکه پردازهای سنگین و گرافیکی هم داشته باشین حتی ممکنه سیستم 5 میلیونی هم پاسخگوتون نباشه !!
    مانیتور هم میخواین؟
    سلام .
    والا نیاز که شما بزار روی حساب کار دوم.یعنی درآمد زایی. یعنی از روی شکم سیری و الافی نبوده.
    الان هم واقعا هدف خیلی مهمی برام شده برای همین نمیتونم نسبت بهش بی خیال باشم.
    میگه طی این مرحله بی همرهی خضر مکن.برای همین تا میتونم نیاز به کمکی دوستان خوبی مثل شما هستم.
    فقط به فقط کیس/
    مونیتر 21 سامسونگ led دارم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

پيش فرض

برای تری دی مکس هر سیستمی تو ایران ج.اب میده یعنی منظورم سیستم زیر 2تومن نیست بالای 2 شما میتونید هر سیستمی متناسب با بودجتون ببیندید

3dmax هم که برنامه ای هست که نیاز به رندرینگ و یک گرافیک مخصوص داره ولی با همین گرافیک های سریه گیمینگ هم میشه این نیازو بر طرف کرد که بهتره از سری گرافیکای انودیا باشه که دارای فیزیک و کودا هستن

که ای ام دی فاقد این موارد هست گر چه برای کارایی هایی که در ایران صورت میگیره این موارد فقط یک برتری برای کارت های انودیا محسوب میشه و به صورت حر فه ای بهش پر داخته نمیشه در این چند ساله هم که برای
    بچه ها هم از سریه انودیا و هم از سریه ای ام دی پیشنهاد دادیم و همچنان دارن به کارشون ادامه میدن چون در ایران با تو جه به نو ع بازار همه در کنار این کار ها به گیم هم میپردازند

در مورد کارت های انودیا سریه جدید یعنی 600 و700 یه جورایی تمرکزش رو روی گیمینگ برده ونسبت به سریه 500 از کودا و فیزیک پایینتری بر خوردارن ولی با تو جه به تو ضیحات بالا باز میشه چشم پوشی کرد و به مشکل

هم نخورید

خرید ssd ورم با باس بالا میتونه در کانگفینگ کلی سیستم هم کمک خوبی باشه واین خود هزینه رو به شدت بالا میبره

گیمو خوب اومدی.واقعا وسوسه کردی.مخصوصا الان که 6-7 ساله دستم به بازی نخورده.
    .به نظر شما رم رو 8 اوکی هست؟یا نه حداقل چند باشه؟

بعد عذر میخوام میشه بگین کودا چیه؟در ضمن گرافیکی که مخصوص 3dmax باشه چیه>؟و چه میزان قیمت داره.

اگه نباشه جاش خالی می مونه eshraghi2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    استان فارس

پيش فرض

سلام .
    والا نیاز که شما بزار روی حساب کار دوم.یعنی درآمد زایی. یعنی از روی شکم سیری و الافی نبوده.
    الان هم واقعا هدف خیلی مهمی برام شده برای همین نمیتونم نسبت بهش بی خیال باشم.
    میگه طی این مرحله بی همرهی خضر مکن.برای همین تا میتونم نیاز به کمکی دوستان خوبی مثل شما هستم.
    فقط به فقط کیس/
    مونیتر 21 سامسونگ led دارم.
    سلام عزیز ! همون طور که علیرضا جان فرمودند ممکنه الآن که در اول راه هستید یه سیستم ارزون هم جوابتون رو بده اما پس از مدتی که حرفه ای شدید ممکنه دیگه جوابگو نباشه و چون که بحث درآمد زایی از این طریق و با استفاده از این سیستم مطرح هست در آینده سرعت انجام کار و به حداقل رسوندن زمان مورد نیاز براتون اهمیت پیدا می کنه ! پس سعی کنید سیستم خوبی ببندید ! چیز عالی بخواید ببندید که هزینش خیلی بالا میره !! میره روی 10 تومن به بالا !
    این یه سیستم هست توی رنج 5 تومن :
    توی این رنج بهتر از این نمیشه بست واقعاً !

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

گیمو خوب اومدی.واقعا وسوسه کردی.مخصوصا الان که 6-7 ساله دستم به بازی نخورده.
    .به نظر شما رم رو 8 اوکی هست؟یا نه حداقل چند باشه؟

بعد عذر میخوام میشه بگین کودا چیه؟در ضمن گرافیکی که مخصوص 3dmax باشه چیه>؟و چه میزان قیمت داره.

به طور خیلی خلاصه و مفید هسته کودا توی پردازش های گرافیکی به پردازنده اصلی کمک می کنه و بخشی از بار رو به دوش می گیره !
    کارت گرافیک های اختصاصی 3D MAX کارت های صنعتی Nvidia Quardo هستند که بعضاً قیمت های بسیار بالایی دارند !
    از ضعیف ترین مدلش که 700 تومن قیمتشه شروع میشه تا قویترینش که 15-20 میلیون تومن قیمت داره !!!
    Last edited by eshraghi2010; 08-12-2013 at 17:14.

9. 2 کاربر از eshraghi2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری amir200812's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

منظوردوستمون Nvidia quadro و AMD firepro هست که برای نرمافزار هایی مثل 3dmax و اتوکد و ... مهینه شدن و کلا روش پردازششون متفاوت هست.
    البته برای سیستم 4 5 میلیونی نمیشه از اینا استفاده کرد، چون این گرافیک ها خیلی قیمتشون بالا هست.

با بودجه 5 میلیون فکر کنم میتونید به سوکت 2011 هم فکر کنید! بنظر من در نبود Nvidia quadro و AMD firepro باید پردازنده رو پرقدرت انتخاب کنید!

11. 2 کاربر از amir200812 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه eshraghi2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    استان فارس

پيش فرض

منظوردوستمون Nvidia quadro و AMD firepro هست که برای نرمافزار هایی مثل 3dmax و اتوکد و ... مهینه شدن و کلا روش پردازششون متفاوت هست.
    البته برای سیستم 4 5 میلیونی نمیشه از اینا استفاده کرد، چون این گرافیک ها خیلی قیمتشون بالا هست.

بله ! درسته !

با بودجه 5 میلیون فکر کنم میتونید به سوکت 2011 هم فکر کنید! بنظر من در نبود Nvidia quadro و AMD firepro باید پردازنده رو پرقدرت انتخاب کنید!

میشه یه سیستم با سوکت 2011 پیشنهاد بدید توی رنج 5 تومن ؟!!!
    برادر من ! 3820 از نسل قبل و 4820K از نسل جدید به ترتیب حدود 900 و 1100 قیمت دارند ! 4930K هم 1840 تومن تقریباً قیمت داره ! ارزون ترین مادربرد سوکت 2011 هم حدوداً 850 تومن قیمتشه !!!
    از طرفی برای این سوکت نمیشه گرافیک پیشنهاد نداد چون گرافیک آنبرد ندارند !
    نمیشه هم گفت « وقتی نمیشه کارت سری کواردو بست سری گیمینگ هم نمی بندیم و هزینشو صرف CPU و مادربرد از سوکت 2011 میکنیم و با گرافیک 100 تومنی تصویر می گیریم از سیستم ! » چون هسته های کودا توی پردازش کمک می کنند !
    از طرفی هم تا 4770K هست کسی سراغ 4820K نمیره ! چون بودجه که اصلاً به 4930K نمیرسه ! و خرید 4820K هم توجیح منطقی نداره !
    من یه سیستم از سوکت 1150 پیشنهاد دادم بودجه رفت روی 5140 ! شما با 5 تومن چطور میخوای از سوکت 2011 پیشنهاد بدی سیستم ؟!!!

اگه بودجه روی 6.5 تومن به بالا بود من همون اول 4930K پیشنهاد می دادم !
    از هیچ قطعه دیگه ای هم نمیشه زد که به زور از سوکت 2011 با 4930K پیشنهاد داد !
    Last edited by eshraghi2010; 08-12-2013 at 17:43.

13. این کاربر از eshraghi2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال animsprite's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

همون طور که دوستمون یعنی استارتر گفتن به نظرم با محدودیت بودجه روبرو هستن از طرفی سیس پیشنهادی بسیار سیس جامع و کاملیست نه تنها برای 3dmax بلکه برای یه جورایی همه موارد کاربرد از گیم گرفته تا .... جوابگوست یعنی ته تمام قطعات ممکن در بازار ذکر شده برای کارایی دوستمون سیس زیر کاملا کفایت میکنه
    cpu i5 4670k
    main asus z87 -k
    ram G.skill 2*4 2133mhz
    در مورد گرافیک با gtx 760 کاملا موافقم وولی اگر باز بودجه امکاننمیده به gtx650 هم میتونید فکر کنید و جوابگوی کارایی شما در گیم و 3dmax خواهد بود با این اوصاف دورو بر 1 تومن در کل سیس صرفه جویی میشه ولی به همون صورت از کانگفینگ هم کاسته میشه ولی همین سیس تمام کارایی شمارو جواب میده بودن کسانی که یا سیستم
    cpu i5 2500k
    وگرافیک
    gtx 560ti همین کارایی شما رو داشتن و تا الان هم به خوب داره کار میکنه

15. این کاربر از animsprite بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن سخت افزار
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

در تکميل صحبتهاى دوستان به نظر من هم در اين رنج قيمت از سوکت 1150 انتخابهاى منطقى ترى ميشه کرد.
    پيشنهاد ميکنم در صورتيکه قصد کاربرى گيمينگ ندارين ، فعلا گرافيک تهيه نکنين و از گرافيک داخلى پردازنده استفاده کنين و در آينده گرافيک متناسب با کاربريتون تهيه کنين.
    همچنين همونطور که گفته شد به نظر من هم صرفا براى استفاده از قابليت هسته کودا ، سريهاى قبلى از انويديا تا حدودى مناسبترن. هرچند که ممکنه خريدشون منطقى بنظر نياد!

17. 3 کاربر از Ali*Reza بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •