تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: از یاد رفتن رمز عبود هارد دیسک اکسترنال و حذف پسورد آن

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض از یاد رفتن رمز عبود هارد دیسک اکسترنال و حذف پسورد آن

سلام.

من یک هارد دیسک اکسترنال silicon power 500 gig دارم.

وقتی که این هارد را خریدم ، یک سی دی همراهش بود. من با این سی دی روی هارد رمز گذاشتم ولی حالا یادم رفته است. با اون سی دی هم برای حذف یا تغییر رمز نیاز به رمز عبور قبلی هست ولی من اون را به یاد ندارم.

حالا هم تنها راه حل اینه که هارد فرمت بشه ولی من نمی خواهم فرمتش کنم.

چه کار کنم که بدون حذف شدن اطلاعات ، پسورد حذف بشه؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام.

من یک هارد دیسک اکسترنال silicon power 500 gig دارم.

وقتی که این هارد را خریدم ، یک سی دی همراهش بود. من با این سی دی روی هارد رمز گذاشتم ولی حالا یادم رفته است. با اون سی دی هم برای حذف یا تغییر رمز نیاز به رمز عبور قبلی هست ولی من اون را به یاد ندارم.

حالا هم تنها راه حل اینه که هارد فرمت بشه ولی من نمی خواهم فرمتش کنم.

چه کار کنم که بدون حذف شدن اطلاعات ، پسورد حذف بشه؟
    سلام
    فكر نكنم راهي باشه ، اگر قرار بود كه بدون داشتن رمز به اطلاعات دسترسي داشت كه اصولا رمزنگاري و مسائل مربوط به encryption چيز بيهوده اي بود !!!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

میتونی ببری جایی که خریدیش خدمات پس از فروش داره

اگه نباشه جاش خالی می مونه MR. Garcia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    یه کشور عقب مونده

پيش فرض

با چه نرم افزاری رمز گذاری شده ؟؟؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

با نرم افزار خود هارد رمز گذاری شده است.

راهی هست که وارد هارد بشیم و اطلاعات را برداریم و هارد را فرمت کنیم تا درست بشه؟

اگه فرمت کنیم ، بعد در ریکاوری مشکلی به وجود نمی آید؟ مثلا فایل ها خراب نمی شوند؟

لطفا بهترین نرم افزار ها برای این کار ها را معرفی کنید.

با تشکر.

پروفشنال shitan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    Hell

پيش فرض

اگه اطلاعات را می خوای فرمتش نکن .ریکاوری همون فایل رمزی را بر می گردونه .
    دقیقا با چه برنامه ای رمز کرد . وقت باز کردن هارد رمز می خواد و مثلا هردتون را داخل ویندوز xp می شناسه یا نه ؟
    در هر صورت اگه هاردتون با bit locker کد شده باشه معمولا یه فایل ریکاوری را ذخیره می کنه .
    اکه فایلهاتون انکریپت شده باشن که معمولا با AES 256bit انجام می شه شکستنش بدون پسورد و فایل ریکاوری غیر ممکنه .
    شما یه را بیشتر نداری اگه حدودی بدونی چه رمزی استفاده کردی یا مثلا رمزتون چندحرفیه . حرفیه یا فقط عدده یا کاراکتر خاص هم استفاده کردید اینا هر کدوم توی زمان شکستن رمز تاثیر داره .
    اگه موارد بالا را می دونین از یه برنامه با الگوریم brute force استفاده کنید . اگه رمز عددی باشه یا رشته کمی داشته باشه و ضعیف باشه می تونید زود پسورد را پیدا کنید در غیر اینصورت باید بی خیال اطلاعاتتون بشید.

7. این کاربر از shitan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

خیلی ممنون.

من با نرم افزار خود هارد رمز گذاشتم.

در ویندوز xp وقتی هارد را وارد می کنیم ، یک پنجره ای می آید و می گوید پسورد را بدهید. و در مای کامپیوتر و دیسک منیجمنت این هارد نیست.

در ویندوز 7 وقتی هارد را وارد می کنیم ، هارد را می شناسد ولی ازمون پسورد نمی خواهد و در مای کامپیوتر نمایش داده نمی شود ولی در دیسک منیجمنت نمایش داده می شود.

یک نرم افزاری نیست که با استفاده از اون وارد هارد بشیم و اطلاعات را کپی کنیم؟

یکی از دوستان می گفت که در سیستم عامل لینوکس ، دیگه پسورد نمی خواهد آیا درست است؟

با تشکر.

پروفشنال shitan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    Hell

پيش فرض

این نوع رمز گذاری را من ندیدم . احتمالا روی دسترسی به هاردتون پسورد هست و اطلاعات بدون محافظته .اگه اینجوری باشه که شما یه تماس با کمپانیه سازنده بگیر ببین چی می گن . ولی اگه اطلاعات با اون الگوریتمی که گفتم کد شده باشه و پسورد هم قوی باشه .دیگه نمیشه به فایلها دسترسی داشت. لینوکس هم نسخه های پرتابلش هست ولی من فکر نمی کنم جواب بده.

10. این کاربر از shitan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

نياز به فرمت نداره، اگر دقت كني وقتي هاردي رو كه رمز داره به رسيور يا تلويزيون usb دار مي زني، فايلها رو مي خونه، پس احتمالا اگر بتوني با سيستمي كه روش ويندوز نصب نيست بالا بياريش بتوني به فايلهات دسترسي پيدا كني و اونا رو جاي ديگه كپي كني، مثلا با لينوكس يا حتي داس، البته نمي دونم با اين سي دي هاي نجات usb شناخته ميشه يا نه ولي اگر شناخته بشه احتملا با اونا هم مي توني.
    يه تست بكن و نتيجه رو هم اينجا اعلام كن كه ساير دوستاني هم كه ممشكل شما رو دارن ببينن چه راه حلي جواب داده؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •