تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 14

نام تاپيک: برنامه چت در اينترنت

داره خودمونی میشه Reza_mostafavi63's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

14 برنامه چت در اينترنت

برنامه چت در اينترنت

با سلام من ميخوام يه برنامه چت در شبكه اينترنت بنويسم قبلا برنامه مشابه رو تو شبكه محلي كار كردم ولي مشكلي كه دارم اينه كه در شبكه محلي ، IP و پورت كامپيوتر مبدا و مقصد مشخص بود .ولي تو اينترنت مشخص نيست .يعني IP valid وجود نداره .

به عنوان مثال ip محلي من 192.168.2.1 هستش در حالي كه ip اي كه isp با اون به اينترنت وصل ميشه 2.178.176.13 هستش كه به صورت broadcast بين سؤيچ ها هست . يعني ip سرور هستش . تازه پورتي هم وجود نداره و اگه باشه هم بره isp هستش .

چه راه حلي پيشنهاد ميكنين . ميخام بدونم راهي هست كه بدونه دخالت چت سرور يا هر نوع ديتا بيسي اين كار رو بكنم ؟ منظورم اينه كه ارتباط مستقيم بين دو كامپيوتر در اينترنت بدونه هيچ واسطه باشه ...!!!!!!!

کاربر فعال انجمن دات نت عــــلی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

سلام دوست عزیز....
    مثال ها و نمونه های بسیاری در اینترنت وجود داره....
    در مورد آی پی باید بگم که یا شما باید آی پی استاتیک بگیرید....
    یا اینکه به روش زیر عمل کنی:
    چون آی پی شما بعد از قطع ارتباط عوض میشه شما میتونی آی پی خودتو توی یه هاست مورد نظر توی یه فایل متنی اپلود کنی سپس با برنامه خودت از اون فایل متنی آی پی رو دریافت کنی..هر وقت هم که آی پی تغییر کرد فقط کافیه آی پی جدید رو در یک فایل متنی جدید جای گزین همون فایل متنی کنی....

راستی شما بدون پورت نمیتونی رو هوا با آی پی متصل بشی...باید یه پورت رو رزرو کنی...
    ربطی هم به آی اس پی نداره این کار بین دو کامپیوتر شخصی برقرار خواهد بود...

موفق و سربلند باشید در پناه حق......

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام دوست عزیز....
    مثال ها و نمونه های بسیاری در اینترنت وجود داره....
    در مورد آی پی باید بگم که یا شما باید آی پی استاتیک بگیرید....
    یا اینکه به روش زیر عمل کنی:
    چون آی پی شما بعد از قطع ارتباط عوض میشه شما میتونی آی پی خودتو توی یه هاست مورد نظر توی یه فایل متنی اپلود کنی سپس با برنامه خودت از اون فایل متنی آی پی رو دریافت کنی..هر وقت هم که آی پی تغییر کرد فقط کافیه آی پی جدید رو در یک فایل متنی جدید جای گزین همون فایل متنی کنی....

راستی شما بدون پورت نمیتونی رو هوا با آی پی متصل بشی...باید یه پورت رو رزرو کنی...
    ربطی هم به آی اس پی نداره این کار بین دو کامپیوتر شخصی برقرار خواهد بود...

موفق و سربلند باشید در پناه حق......

حتي اگه ip من تغيير هم نكنه اين ip ، ماله من تنها نيست مثلا وقتي توي يه كافي نت هستي همه سيستم ها يك ip دارن مثلا 27.55.127.13 كه تازه اين ip محدود به سيستم هاي كافي نت نيست و ممكنه بين 1000 تا خط به فرض adsl ، شر (share ) شده باشه .
    اينو خودمم ميدونم كه بدونه پورت نميشه كاري كرد . منظورم اينه كه پورتي كه من انتخاب ميكنم ماله سيستم من نيست بلكه بره سرور هستش . همونطور كه كه ip ماله من نيست .
    در ثاني اگه من آي پي استاتيك داشتم كه ديگه مشكلي وجود نداشت .

يه سوال ميپرسم : آيا اگه من ip فعليمو به شما بدم آيا شما ميتوني با mstsc به من ريموت بشي ؟؟؟ نه . چون ip valid نداري .

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

سلام.
    بله امکان کانکت شدن وجود داره...شما یک سیستم اصلی سرور داری که به اینترنت وصله(کافی نت) بقیه سیستم ها فقط از Share دارن استفاده میکنن یعنی اگه اینترنت این سیستم قطع بشه بقیه سیستم ها اینترنت ندارن پس فقط یک سیستم در حال حاضر میتونه سرور باشه و شما وقتی با TCP/IP درخواست کانکت میدی فقط به یک سیستم کانکت میشی اونم کامپیوتر اصلی سرور هستش....
    وقتی adsl دارید فقط یک آی پی و فقط هم به شما اختصاص داده میشه مثل شماره تلفن..

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

بله امکان کانکت شدن وجود داره
    وجود نداره . اگه ميگي نه امتحان كن . ip من 2.127.170.129 هستش و رمز admin هم 123 هست . لطفا به من كانكت بشين .

شما یک سیستم اصلی سرور داری که به اینترنت وصله(کافی نت) بقیه سیستم ها فقط از Share دارن استفاده میکنن یعنی اگه اینترنت این سیستم قطع بشه بقیه سیستم ها اینترنت ندارن پس فقط یک سیستم در حال حاضر میتونه سرور باشه و شما وقتی با TCP/IP درخواست کانکت میدی فقط به یک سیستم کانکت میشی اونم کامپیوتر اصلی سرور هستش....
    اولا من اصلا سرور ندارم و همه سيستم ها اينترنت رو از مودم وايرلس ميگيرن و با خاموش شدن همه كامپيوتر ها هم هيچ اتفاقي بره اينترنت نميفته .

وقتی adsl دارید فقط یک آی پی و فقط هم به شما اختصاص داده میشه مثل شماره تلفن..
    اين هم كاملا اشتباهه . اگه همسايتون هم خط adsl داشته باشه و هر دو تون از يك شركت خط گرفته باشين با احتمال 80 درصد ip اون هم با مال شما يكي هستش . امتحان كنين . از سايت زير ميتوني بره بدست آوردن ip كه باهاش به اينترنت وصلي ، استفاده كني .

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

---------- Post added at 12:54 AM ---------- Previous post was at 12:49 AM ----------

دوستان راهي به نظرشون نميرسه كه بشه بدون چت سرور يا هر نوع ديتا بيسي اين پروژه رو پياده سازي كرد . چون هزينه هاست و سرور با اين حجم ترافيك بسيار گرون تموم ميشه .

اگه كسي سرس كدي يا برنامه اي داره بزاره كه ديگه محشره .
    Last edited by Reza_mostafavi63; 16-10-2011 at 00:56.

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

كسي نيست اينجا جواب بده

داره خودمونی میشه Mr Mohabat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

سلام
    این علی آقا ( hamishebahar ) به سیستم من وصل شد
    داشتیم یه مسینجر می نوشتیم همین توضیحاتی که اینجا دادن رو هم دربارش به من دادن
    ولی فقط یه کم این فایوروال سیستمش یه کم اذیت می کرد
    ولی درست کرد که کار هم کرد متنها به سمت من میومد و من هم کدام رو براش می فرستادم
    سرورش هم سیستم خودش بود
    موفق باشید
    یا علی

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام
    این علی آقا ( hamishebahar ) به سیستم من وصل شد
    داشتیم یه مسینجر می نوشتیم همین توضیحاتی که اینجا دادن رو هم دربارش به من دادن
    ولی فقط یه کم این فایوروال سیستمش یه کم اذیت می کرد
    ولی درست کرد که کار هم کرد متنها به سمت من میومد و من هم کدام رو براش می فرستادم
    سرورش هم سیستم خودش بود
    موفق باشید
    یا علی
    آخه چطوري . امكان نداره . شما آي پي كه با اون به اينترنت وصل ميشي رو از كجا آوردين .؟ من با روش بالا آ پي سيستم هاي كافي نت روو در آوردم . ولي همش يكي بود .

کـاربـر بـاسـابـقـه god of war 2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

دوستان راهي به نظرشون نميرسه كه بشه بدون چت سرور يا هر نوع ديتا بيسي اين پروژه رو پياده سازي كرد . چون هزينه هاست و سرور با اين حجم ترافيك بسيار گرون تموم ميشه .

اگه كسي سرس كدي يا برنامه اي داره بزاره كه ديگه محشره .

چرا از سرور های IRC استفاده نمیکنید؟ رایگان هستند و مخصوص این کار پیاده سازی شدند.
    میتونید از mIRC استفاده کنید و یا اگر وقتشو داشته باشید میتونید خودتون یک کلاینت سفارشی بنویسید.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

آخه چطوري . امكان نداره . شما آي پي كه با اون به اينترنت وصل ميشي رو از كجا آوردين .؟ من با روش بالا آ پي سيستم هاي كافي نت روو در آوردم . ولي همش يكي بود .
    دوست عزیز یه بار توضیح دادم شما یک آی پی منحصر بفرد خواهی داشت...حالا چرا نمیتونید اتصال پیدا کنید باید سوالاتتون رو مطرح کنید...من از خودم که به خودی خود حرف نمیزنم شما منکرش میشید..
    اگه اطلاعات کافی در مورد آی پی شبکه اینترنت ندارید به اینجا نگاه بیاندازید:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    بنده فقط قصدم کمک کردن به شماست نه گمراه کردن شما....پس اگر سوال میکنید جواب را با پاسخ خود رد نکنید.
    موفق و سربلند باشید.
    Last edited by عــــلی; 19-10-2011 at 22:56.

11. این کاربر از عــــلی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •