تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 15

نام تاپيک: Rhino(کمک از همه ی دوستان برای یادگیری)

داره خودمونی میشه 3D.ARCHITECTURE's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    دنیای این روزهای من

11 Rhino(کمک از همه ی دوستان برای یادگیری)

سلام به همه ی دوستان
    من تو این فروم تاپیک جامعی در باره Rhino پیدا نکردم
    میخواستم از همه ی دوستانی که این نرم افزارو بلدن یا منابع آموزشی ازش دارن خواهش کنم بذارن تا این جا تاپیکی باشه که بشه این نرم افزار رو از صفر یاد گرفت.
    ممنون از همه ی دوستان.

2. 3 کاربر از 3D.ARCHITECTURE بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز *Forgotten*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    ?What

پيش فرض

بهتره وقتتونو تلف نکنید این برنامه فعلا زیاد مطرح نیست ولی اگه اینترنت پر سرعت دارید منابع آموزشی زیادی وجود داره که دانلود کنید
    در غیر این صورت باید به فکر خریدش باشید

میتونید از اینجا منابع آموزشی زیادی در موردش پیدا و دانلود کنید

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

4. 5 کاربر از *Forgotten* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه mojtaba_14's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    رو ویبره

پيش فرض

اتفاقاً این نرم افزار خیلی هم مطرحه!!!
    از روی اسم دوستمون میشه فهمید که معماری خونده،یا می خونه!
    rinho یکی از مهمترین و قوی ترین نرم افزارهاییه که در مدلینگ معماری،بخصوص طراحی پارامتریک استفاده میشه!حتی تو ایران الان آرشیتکتهای مطرح (نه اونایی که بساز بفروش هستند) تو دفترشون کسایی که rinho و پلاگین grasshopper بلد باشن استخدام می کنن با حقوق بالا.
    تمام دانشگاههای مطرح اروپا هم این نرم افزار رو تو رشته معماری توصیه می کنن،یعنی ویژگی هاش طوریه که باعث میشه همه برن سراغش.
    برای آموزشی هم واسه شروع،آموزشی شرکت لیندا خیلی خوبه،من لینک دانلود ندارم براش.....
    البته یه pdf هم هست که با خود dvd نصبش هست،اونم تمام دستوراتش رو توضیح میده.
    واسه grasshoper هم اینجا خیلی خوبه،گالریشو ببینی دستت مییاد که چقدر قدرتمنده این نرم افزار:
    کد:

6. 8 کاربر از mojtaba_14 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    دنیای این روزهای من

پيش فرض

rinho یکی از مهمترین و قوی ترین نرم افزارهاییه که در مدلینگ معماری،بخصوص طراحی پارامتریک استفاده میشه!حتی تو ایران الان آرشیتکتهای مطرح (نه اونایی که بساز بفروش هستند) تو دفترشون کسایی که rinho و پلاگین grasshopper بلد باشن استخدام می کنن با حقوق بالا.
    تمام دانشگاههای مطرح اروپا هم این نرم افزار رو تو رشته معماری توصیه می کنن،یعنی ویژگی هاش طوریه که باعث میشه همه برن سراغش.
    برای آموزشی هم واسه شروع،آموزشی شرکت لیندا خیلی خوبه،من لینک دانلود ندارم براش.....
    واسه grasshoper هم اینجا خیلی خوبه،گالریشو ببینی دستت مییاد که چقدر قدرتمنده این نرم افزار:
    کد:
    سلام دوست من
    بله من معماری میخونم
    بیشتر کارمامو با مکس و وی ری انجام میدم.تقریبا با تمام نرم افزار های معماری کار کردم .
    اما الان دانشجوهای معماری خیلی به سمت راینو رو آرودن.و دلیلش هم اینه که راینو از رویت توی مدل سازی و رندرینگ قوی تره و چون مدل سازیش پارامتریک و دقیق هست خیلی از مکس واسه معماری بهتره.
    توی سایت این grasshoper هم من رفتم اما نیمتونم هیچ عکسی ببینم.!!!
    این نرم افزار چیه؟اگه میشه بیشتر در بارش توضیح بده
    ممنون

---------- Post added at 02:15 PM ---------- Previous post was at 02:12 PM ----------

آها تمام عکس های سایت ://www.grasshopper3d.com روی api.ning.com آپلود شده که این سایت ف.ی....ر شده.

8. 3 کاربر از 3D.ARCHITECTURE بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز *Forgotten*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    ?What

پيش فرض

کد:
    من منظورم فعلا تو ایرانه که زیاد مطرح نیست

برای عبور از هیتلر میتونید از V***P****N استفاده کنید

10. این کاربر از *Forgotten* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    رو ویبره

پيش فرض

grasshopper هم یه پلاگینه که روی rinho نصب میشه و عملاً یه سری از کارهایی که باید با اسکریپت نویسی انجام بشه رو خیلی ساده تر و سریع تر انجام میده،بدون اینکه نیاز به دونستن اسکریپت نویسی باشه،البته یه سری محدودیتها داره ولی کاملاً فاصله بین مدلینگ کاملاً دستی و اسکریپت نویسی پیشرفته رو پر میکنه....
    من یه سری کار اینجا می زارم،ببین اکثر اینها با rinho مدلسازی میشه
    مثلاً این پروژه،پوسته روی کار رو ببین که بر اساس موقعیتش شکلش تغییر می کنه...این یکی از کارهاییه که هم با مکس اسکریپت میشه،هم با rinho +grasshopper
    کد:
    کد:
    در ضمن برای رندرینگ،راینو نرم افزار کاملی نیست و پلاگین های رندر توش زیاد نتیجه خوبی برای رندر معماری نمی دن...در ضمن مدلهای آماده خوبی هم برای چیزهایی مثل درخت،ماشین یا مبلمان براش نیست...من خودم اگه کاری رو با راینو بسازم،می برم تو مکس و با وی ری رندر می کنم.

12. 3 کاربر از mojtaba_14 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    دنیای این روزهای من

پيش فرض

grasshopper هم یه پلاگینه که روی rinho نصب میشه و عملاً یه سری از کارهایی که باید با اسکریپت نویسی انجام بشه رو خیلی ساده تر و سریع تر انجام میده،بدون اینکه نیاز به دونستن اسکریپت نویسی باشه،البته یه سری محدودیتها داره ولی کاملاً فاصله بین مدلینگ کاملاً دستی و اسکریپت نویسی پیشرفته رو پر میکنه....
    من یه سری کار اینجا می زارم،ببین اکثر اینها با rinho مدلسازی میشه
    مثلاً این پروژه،پوسته روی کار رو ببین که بر اساس موقعیتش شکلش تغییر می کنه...این یکی از کارهاییه که هم با مکس اسکریپت میشه،هم با rinho +grasshopper
    کد:
    کد:
    در ضمن برای رندرینگ،راینو نرم افزار کاملی نیست و پلاگین های رندر توش زیاد نتیجه خوبی برای رندر معماری نمی دن...در ضمن مدلهای آماده خوبی هم برای چیزهایی مثل درخت،ماشین یا مبلمان براش نیست...من خودم اگه کاری رو با راینو بسازم،می برم تو مکس و با وی ری رندر می کنم.
    ممنون دوست عزیز بخاطر توضیحات کاملت
    شما که تو کار با راینو تجربه دارید فکر میکنید چقدر وقت برای یادگیری راینو(در حد قابل قبول)لازمه؟
    در ضمن وی ری توی راینو کار قابل قبولی ارائه نمیده؟؟

---------- Post added at 09:55 PM ---------- Previous post was at 09:52 PM ----------

من منظورم فعلا تو ایرانه که زیاد مطرح نیست

برای عبور از هیتلر میتونید از V***P****N استفاده کنید
    نه دوست من .تا جایی که من از نزدیک تو دانشجوهای معماری میبینم به شدت تب راینو در حال افزایشه
    همینطور توی اموزشگاه ها.میتونم بگم الان راینو داره میشه مطرح ترین نرم افزار تو معماری

14. این کاربر از 3D.ARCHITECTURE بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    رو ویبره

پيش فرض

گفتم،برای رندر معماری معمولاً فقط موتور رندر کافی نیست،چون همیشه به یه سری مدل آماده مثل مبلمان و درخت و اینجور چیزا لازمه که برای راینو خیلی این امکانات محدوده....
    راینو خیلی امکانات داره،اما یاد گرفتنش خیلی وقت نمی بره،چون شما گفتی که با نرم افزارهای دیگه هم کار کردی واسه همین کارت آسون تر میشه..
    من خودم یه حقه کثیف زدم،چون اولین نرم افزاری که یاد گرفتم اتوکد بود و سلول خاکستری به اندازه کافی برای یاد گیری یه سری دستور اضافه دیگه نداشتم...نشستم تمام دستورهای مشترکشون مثل trim,extrude,extend,line ,poliline,move,rotate و اینجور چیزها رو مثل اتوکد کردم واسه همین این دستورهای مشترک رو بدون اینکه کار کنم دستم اومد....
    بقیه دستورها هم خیلی راحت یاد می گیری،اونم بخاطر محیط کاربری فوق العاده راینو هستش که همه چیز خیلی مرتب دسته بندی شده و پیدا کردن یه دستور خاص برای انجام دادن یه کار ،واقعاً آسونه...
    اون آموزشی لیندا که بهت گفتم خوبیش اینه که،اول کاملاً این قضیه رو باز می کنه که چطور یه دستور خاص رو پیدا کنی و اجراء کنی....
    بعد از یه مدت کار کردن هم دستورهایی که بیشتر به کارت میان رو راحت می تونی بیاری جلو دستت و تو منو ها دنبالش نگردی...
    اگه به اتوکد مسلط باشی،یاد گرفتن راینو زیاد وقت نمی بره..من خودم تو عید 3 سال قبل یه هفته وقت گذاشتم،بعدش هم به هر زحمتی بود یه پروژه رو یه هفته ای باهاش مدل کردم تا دستم اومد...
    فقط یه نکته مهم تو کار کردن با راینو هست،اونم اینکه اگه دیدی یه کاری الکی سخت و اعصاب خورد کن شده و طولانی،پس باید بدونی اون کار رو داری اشتباه انجام میدی،اگه تو دستورها بگردی حتماً یه راه سریعتر برای انجام اون کار هست،فقط باید بگردی دنبال دستورش....باور کن!!

16. 2 کاربر از mojtaba_14 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    دنیای این روزهای من

پيش فرض

گفتم،برای رندر معماری معمولاً فقط موتور رندر کافی نیست،چون همیشه به یه سری مدل آماده مثل مبلمان و درخت و اینجور چیزا لازمه که برای راینو خیلی این امکانات محدوده....
    راینو خیلی امکانات داره،اما یاد گرفتنش خیلی وقت نمی بره،چون شما گفتی که با نرم افزارهای دیگه هم کار کردی واسه همین کارت آسون تر میشه..
    من خودم یه حقه کثیف زدم،چون اولین نرم افزاری که یاد گرفتم اتوکد بود و سلول خاکستری به اندازه کافی برای یاد گیری یه سری دستور اضافه دیگه نداشتم...نشستم تمام دستورهای مشترکشون مثل trim,extrude,extend,line ,poliline,move,rotate و اینجور چیزها رو مثل اتوکد کردم واسه همین این دستورهای مشترک رو بدون اینکه کار کنم دستم اومد....
    بقیه دستورها هم خیلی راحت یاد می گیری،اونم بخاطر محیط کاربری فوق العاده راینو هستش که همه چیز خیلی مرتب دسته بندی شده و پیدا کردن یه دستور خاص برای انجام دادن یه کار ،واقعاً آسونه...
    اون آموزشی لیندا که بهت گفتم خوبیش اینه که،اول کاملاً این قضیه رو باز می کنه که چطور یه دستور خاص رو پیدا کنی و اجراء کنی....
    بعد از یه مدت کار کردن هم دستورهایی که بیشتر به کارت میان رو راحت می تونی بیاری جلو دستت و تو منو ها دنبالش نگردی...
    اگه به اتوکد مسلط باشی،یاد گرفتن راینو زیاد وقت نمی بره..من خودم تو عید 3 سال قبل یه هفته وقت گذاشتم،بعدش هم به هر زحمتی بود یه پروژه رو یه هفته ای باهاش مدل کردم تا دستم اومد...
    فقط یه نکته مهم تو کار کردن با راینو هست،اونم اینکه اگه دیدی یه کاری الکی سخت و اعصاب خورد کن شده و طولانی،پس باید بدونی اون کار رو داری اشتباه انجام میدی،اگه تو دستورها بگردی حتماً یه راه سریعتر برای انجام اون کار هست،فقط باید بگردی دنبال دستورش....باور کن!!
    درسته.من پایه نرم افزارم خیلی خوبه(حمل بر خود ستایی نشههههههه)و کلا زود نرم افزارارو یاد میگیرم اما واسه یاد گیری راینو خیلی زمانم کمه و باید زود یاد بگیرم.
    واسه راینو و grassshoper منبع آموزشی فارسی وجود داره؟
    من که یه مقدار سرچ کردم فقط یه سایت یه دی وی دی اموزشی داشت که به زبون فارسی راینو رو آموزش میداد.
    سایتش اینه:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    میخوام ببینم از دوستان کسی این دی وی دی رو تهیه کرده تا به تجربشو در اختیارمون بذاره یا نه
    مرسی

18. این کاربر از 3D.ARCHITECTURE بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز i-like-ddd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Sari

پيش فرض

با آقا حامد صحبت کن برو پیشش کلاس . البته ایشون مشهد تشریف دارن
    من تا دیروز مشهد بودم سرشون شلوغ بود وقت نشد برم پیششون.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •