تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: مشورت با دوستان برای انتخاب مسیر تحصیل یا ...

اگه نباشه جاش خالی می مونه davood.2008's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    در پناه او...

پيش فرض مشورت با دوستان برای انتخاب مسیر تحصیل یا ...

سلام خدمت دوستان گلم
    امیدوارم حال همتون خوب باشه

مدتی بود میخواستم این سوال رو بپرسم اما نمیدونستم اینجا بگم یا تو انجمن آموزش عالی. بالاخرخ اینجا مطرحش میکنم

مدتیه انتخاب ادامه مسر تحصیل یا بهتره بگم زندگی بدجور فکرم رو مشغول کرده من فوق دیپلم علوم آزمایشگاهی دارم که الان 1.5 ساله درس رو تموم کردمدارم خدمتم رو به صورت امریه میگذرونم و خدمتم تا اردیبهشت سال 91 ادامه داره .
    امسال میخوام کنکور کاردانی به کارشناسی البته امتحانم به صورت فرمالیته هستش چون 10 درصد بیشتر براش نخوندم
    اما چیزی که بیشتر آزارم میده انتخاب ادامه مسیر تحصیل با توجه به گذر زمان شرایط خدمت و موقعیت شغلیه

اول کمی درباره وضیعت فعلیم بگم :
    من الان 22 سالمه دارم خدمتم رو میگذرونم. محل خدمتم حدود شهرستانه و حدوده 120 کیلومتر با خونمون فاصله داره برای همین من هر روز ساعت 6 با ماشین میرم و ساعت 1:30 دقیقه ظهر دوباره با ماشین برمیگردم و حدوده ساعت 3: 15 میرسم خونه البته بگم من بچه اهوازم و خودتون میدونید که وضعیت هوا الان چطوریه . وقتی میرسم بعد خوردن ناهار و یه استراحت ساعت میشه 5 ( الانم که دارم مینویسم تازه از خواب پا شدم) و تا ساعت 11 بیشتر نمیکشم بیدار بمونم و از خستگی دوباره میخوابم با این حساب از 24 ساعت روز تنها 6 ساعت در اختیار خودم هستم ( شام و حمام و اینترنت و خرید و ... بماند)

الان برای ادامه مسیر تحصیلم دوچار وسواس و دودلی شدم و این خیلی بده چون تقریبا تمام روز فکر مشغوله
    بزارین رو راست باشم : من اصلا نمیخوام رو کاردانی بمونم و چون امسال نتونستم برای کنکور خوب بخونم دچار عذاب وجدان شدم. البته مادرم هی بم امید میده میگه اصلا عیب نداره. بخون برای سال دیگه و غصه نخور این ماجراها باعث شده از رشتم که الان دارم توش کار میکنم زده بشم
    الان میخوام با کمک شما یه برنامه کاری تحصیلی برای خ.دم بریزم که اینده دار باشه. اینو بگم مدتیه بدجور گذر زمان و سن عذابم میده هی فکر میکنم از من دیگه گذشته و دیگه راهی ندارم درصورتی که هی مادرم بم میگه اینطور نیست

این فکرها تو ذهن منه اما نمیدونم چطور ساماندهی شون کنم یا کدوم خوبه کدوم بده....

*** بشینم دوباره برای کنکور کاردانی به کارشناسی سال آینده بخونم....

*** دوباره کنکور سراسری شرکت کنم و بختم رو تو یه رشته دیگه بسنجم با توجه به شرایط کاریم و فاصله گرفتن از درسهای دبیرستان ( سال 86) و فراموش کردن ریاضیات و فیزیک به نظرتون برم این دو درس رو کلاس بگیرم میتونم بقیه رو تو خونه بخونم و سال دیگه رو کنکور سراسری حساب کنم

*** وارد شدن به دنیای کامپیوتر: من علاقه شدیدی به کامپیوتر دارم بخصوص میکس و مونتاز اما الا در حد همون ویدیو استدیو بلدم کار کنم . الان من مدارک رایانه کار رو گرفتم ( 2 سال پیش) و بارها خواستم برم اموزش و پروش تا کاراش رو انجام بدم اما فرصت نشد .به نظرتون برم وارد حرفه میکس و مونتاژ بشم آینده داره؟

***تحصیل تو دانشگاه پیام نور...

***پیدا کردن کار برای پرکردن بعد از ظهر در یه آزمایشگاه خصوصی...

حالا چطور بین راهایبالا که جلوم هستن یه برنامه بریزم ؟ کدوم بهتره؟

ممنون از همه شما
    منتظر نضراتتون هستم...
    داود

2. این کاربر از davood.2008 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه rangeeeer's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    هر جا که بخوای

پيش فرض

تصمیم گیری سخته ولی میتونی هر چند راه رو که میخوای بری رو کاغذبیاری
    سود و ضرر هر راه رو بنویس امتیاز بندی کن البته باید قبل از امتیاز بندی باید
    برای علاقه ی خودت یه امتیاز بدی به مسیر مورد نظرت انشا ال..ی موفق میشی

4. این کاربر از rangeeeer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

ببین باید برای خودت اولویت بندی کنی.در ضمن برای درس خواندن هیچ وقت دیر نیست.اگه واقعا رشته ات رو دوست داری از همین دوران سربازی بشین پاش.نگو حالا بذار سربازیم تموم بشه.واسه کنکور از امروز شروع کنی بهتر از فرداست.بعضی ها به زور رشته ای که بهش علاقه نداشتند رو خواندند و حالا ازش بیزارند اگر اینجوری هستی برو از اول کنکور بده.اگر پول برات بیشتر اهمیت داره برو دنبال کسب و کار و یاد گرفتن یه حرفه.به هر حال هر کدام از این کارهایی رو که گفتی انجام بدی خوبه ولی به شرط اینکه قاطعانه انجامش بدی .اگر موکول کنی به روز بعد یا از این شاخه به اون شاخه بپری به جایی نمیرسی

6. این کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز EhsanCPU's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    IRN-ISF

11

سلام دوست عزیز
    به نظر من باید با تحقیق پیش بری
    مثلا همین رشته میکس و مونتاژ که بهش علاقه داری رو از اونایی که تو این کارن و از این راه پول درمیارن یه نظری بگیر یه تحقیقی کن
    تو زندگی و کار هم امیدت به اون بالایی باشه

8. این کاربر از EhsanCPU بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    در پناه او...

پيش فرض

تصمیم گیری سخته ولی میتونی هر چند راه رو که میخوای بری رو کاغذبیاری
    سود و ضرر هر راه رو بنویس امتیاز بندی کن البته باید قبل از امتیاز بندی باید
    برای علاقه ی خودت یه امتیاز بدی به مسیر مورد نظرت انشا ال..ی موفق میشی
    سلام
    مرسی دوست عزیز
    این کارو انجام میدم و نتیجش رو میارم میزارم اینجا تا شب

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    در پناه او...

پيش فرض

ببین باید برای خودت اولویت بندی کنی.در ضمن برای درس خواندن هیچ وقت دیر نیست.اگه واقعا رشته ات رو دوست داری از همین دوران سربازی بشین پاش.نگو حالا بذار سربازیم تموم بشه.واسه کنکور از امروز شروع کنی بهتر از فرداست.بعضی ها به زور رشته ای که بهش علاقه نداشتند رو خواندند و حالا ازش بیزارند اگر اینجوری هستی برو از اول کنکور بده.اگر پول برات بیشتر اهمیت داره برو دنبال کسب و کار و یاد گرفتن یه حرفه.به هر حال هر کدام از این کارهایی رو که گفتی انجام بدی خوبه ولی به شرط اینکه قاطعانه انجامش بدی .اگر موکول کنی به روز بعد یا از این شاخه به اون شاخه بپری به جایی نمیرسی
    سلام دوست عزیز
    یه جوری گذر زمان و یا بهتر بگم بالا رفتن سنم خیلی فکرم رو آزار میده نمیدونم شاید خودم به خودم اینو القا کردم
    من با رشتم مشکلی ندارم و عاشقشم اما از موقعی که میبینم برای ادامه اون مشکل دارم ( پذیرش کم ، متقاضی بالا)
    یه جوری زده شدم هی فکر میکنم راهم بسته شده و همین کاردان موندم یهجور عذاب روحی دارم متاسفانه کسی هم نیست امید بم بده و یه راهی بم معرفی کنه
    البته خیلی یا رو دیدم که هنوز با اینکه سن اونا بالا رفته دارن برای ادامه تحصیل تلاش میکنن
    شما اگه تو شرایط من بودی کنکور مجدد رو یه صلاح میدونستی؟ ایا کشش داری برگردی سمت ریاضیات و فیزیک؟ درصورتی که رشتتون تجربی باشه و جهار سال فاصه گرفتی باشی؟

مرسی از راهنماییت دوست عزیز...

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    یه جوری گذر زمان و یا بهتر بگم بالا رفتن سنم خیلی فکرم رو آزار میده نمیدونم شاید خودم به خودم اینو القا کردم
    من با رشتم مشکلی ندارم و عاشقشم اما از موقعی که میبینم برای ادامه اون مشکل دارم ( پذیرش کم ، متقاضی بالا)
    یه جوری زده شدم هی فکر میکنم راهم بسته شده و همین کاردان موندم یهجور عذاب روحی دارم متاسفانه کسی هم نیست امید بم بده و یه راهی بم معرفی کنه
    البته خیلی یا رو دیدم که هنوز با اینکه سن اونا بالا رفته دارن برای ادامه تحصیل تلاش میکنن
    شما اگه تو شرایط من بودی کنکور مجدد رو یه صلاح میدونستی؟ ایا کشش داری برگردی سمت ریاضیات و فیزیک؟ درصورتی که رشتتون تجربی باشه و جهار سال فاصه گرفتی باشی؟

مرسی از راهنماییت دوست عزیز...

نمیدونم چرا همش فکر میکنی سنت بالا رفته.باور کن اینجوری نیست.من هم اوایل همین احساسو داشتم.بعدها فهمیدم تقریبا همه اینجورین.ادم که به 22 میرسه میگه دیگران میگن 22 اصلش 23 سالمه دارم میشم نزدیک 30 همسن و سالام دوستام الان 24 هستن درسشون تموم شده و.... نتیجه اخلاقیش اینه که من از زندگیم عقب موندم حالا چکار کنم؟

ولی واقعیت اینه که 22 سالته.تازه اول راهی.مگه این همه ادم قبول نشدن.تو هم یکیش.همشون حسابی درس خواندن و موفق شدن.ببین حال درس خواندن داری یا نه.لازم نیست کسی راهی بهت معرفی کنه.تو خودت همه راه ها رو پیدا کردی.لازمه که تصمیم بگیری.من فکر کنم اعتماد به نفست کم شده.پیش یه مشاوره بری رو اعتماد به نفست کار کنی خیلی خوبه.من خودم کنکور مجدد رو صلاح نمیدونم.اینم یادت باشه توی این زمونه هرکی تحصیلاتش بالاتر باشه جلوتر نیست.اصلا زندگی مسابقه دو نیست.اگر هم دوستات بهت پز میدن که ما داریم لیسانس میگیریم یا فلان باهاشون قطع رابطه کن.اگه این احساس که از زندگی عقب موندی رو بذاری کنار خیلی راحت تصمیم میگیری.واسه این احساست سرچ کن (دکتر حبشی) سایت مجتمع فرهنگی شاهدان رو باز کن اونجا از ایشون سوال بپرس.ایشون خیلی مشاور قابلی هستند ولی طول میکشه تا جواب بدن.

12. 2 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه rangeeeer's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    هر جا که بخوای

پيش فرض

سلام
    مرسی دوست عزیز
    این کارو انجام میدم و نتیجش رو میارم میزارم اینجا تا شب
    یه چیز دیگه رو باید بهت بگم اونم اینکه به در تصمیمت یه کم وسواسی باش
    چون یه بار کنکور دادی و رفتی دانشگاه دولتی فقط یه بار دیگه میتونی واسه
    کنکور دانشگاه دولتی شرکت کنی.
    Last edited by rangeeeer; 29-06-2011 at 17:07.

14. این کاربر از rangeeeer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال greena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زیر نور زیبای خدا

پيش فرض

سلام ودرود به داوود عزیز

ببین کلا برای یه پسر دو حالت برای ادامه تحصیلش وجود داره(نظر کاملا شخصی):

اول اینکه رشته ای رو انتخاب کنی که علاقه داشته باشی بهش علاقه واقعی که در اینصورت میتونی موفق باشی و مدارک عالیه رو کسب کنی که البته باید از لحاظ مالی تامیین باشی یا یه کار پاره وقت هم جور کنی ....

دومین حالت اینه که به آینده زندگیت فکر کنی و بازار کار و درآمد رو بسنجی تا رشته ای رو ادامه بدی که درآمدزا باشه تواین حالت هم باید قید علاقتو بزنی ، سود آور هستش و تامیین کننده اما گذران زمان کاری وتحصیل کمی برات سخته...........

با شرایط خودت من میگم اگه به رشته خودت علاقه داری حتما ادامش بده و من میدونم که رشته ای درآمدزایی هستش...........وگرنه که باید رشته ای رو ادامه بدی که مابین این دو حالت باشه هم درآمد زا و هم موردعلاقه..........

16. این کاربر از greena بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    در پناه او...

پيش فرض

نمیدونم چرا همش فکر میکنی سنت بالا رفته.باور کن اینجوری نیست.من هم اوایل همین احساسو داشتم.بعدها فهمیدم تقریبا همه اینجورین.ادم که به 22 میرسه میگه دیگران میگن 22 اصلش 23 سالمه دارم میشم نزدیک 30 همسن و سالام دوستام الان 24 هستن درسشون تموم شده و.... نتیجه اخلاقیش اینه که من از زندگیم عقب موندم حالا چکار کنم؟

ولی واقعیت اینه که 22 سالته.تازه اول راهی.مگه این همه ادم قبول نشدن.تو هم یکیش.همشون حسابی درس خواندن و موفق شدن.ببین حال درس خواندن داری یا نه.لازم نیست کسی راهی بهت معرفی کنه.تو خودت همه راه ها رو پیدا کردی.لازمه که تصمیم بگیری.من فکر کنم اعتماد به نفست کم شده.پیش یه مشاوره بری رو اعتماد به نفست کار کنی خیلی خوبه.من خودم کنکور مجدد رو صلاح نمیدونم.اینم یادت باشه توی این زمونه هرکی تحصیلاتش بالاتر باشه جلوتر نیست.اصلا زندگی مسابقه دو نیست.اگر هم دوستات بهت پز میدن که ما داریم لیسانس میگیریم یا فلان باهاشون قطع رابطه کن.اگه این احساس که از زندگی عقب موندی رو بذاری کنار خیلی راحت تصمیم میگیری.واسه این احساست سرچ کن (دکتر حبشی) سایت مجتمع فرهنگی شاهدان رو باز کن اونجا از ایشون سوال بپرس.ایشون خیلی مشاور قابلی هستند ولی طول میکشه تا جواب بدن.
    سلام دوباره
    بابت تاخیرم عذر میخوام چند روزی کسالت داشتم
    دقیقا زدی تو خال من بیشتر داشتن یه زندگی آروم مهمه تا هل کردن برای جمع کردن مدرک این وسواس از وقتی درست شد که برادرم در اومد آزاد رشته عمران مقطع لیسانس. کلی با خونواده حرفم شد که چرا منو نذاشتین برم بخونم و فلان. اما بعد فهمیدم که تو او موقع وضعیت مالیه پدرم اونطور نبود که ترمی 1200000 تومن بابت شهریه بده همین الانم پدر بابام در اومده با شهریه برادرم . هنوز مادرم میگه مدرکه تو که دولتی ارزش بیشتری داره. درواقع این جلو زدن برادرم کمی رو اعصابمه . قصد حسودیم ندارم.

من زیاد از کنکور مجدد و شروع از صفر خوشم نمیاد اما خب اینم یه تیر تو تاریکیه درواقع من بلد نیستم تو زندگیم برای خودم برنامه بریزم من همیشه با مادرم دردو دل میکنم هی بم میگه تو میخوای همه چی رو باهم اونم زود بدست بیاری که خیلی سخته
    نظرت ورود به بازار کامپیوتر و طراحی چیه؟
    پیام نور رو صلاح میدونی؟
    ممنون از راهنماییت...

---------- Post added at 04:05 PM ---------- Previous post was at 04:04 PM ----------

یه چیز دیگه رو باید بهت بگم اونم اینکه به در تصمیمت یه کم وسواسی باش
    چون یه بار کنکور دادی و رفتی دانشگاه دولتی فقط یه بار دیگه میتونی واسه
    کنکور دانشگاه دولتی شرکت کنی.
    سلام و مرسی بابت نظرت
    کنکور مجدد برای خودم هم هنوز ابهام داره که میتونم یا نه و تو اولویت های اولم نیست
    اما...

---------- Post added at 04:10 PM ---------- Previous post was at 04:05 PM ----------

سلام ودرود به داوود عزیز

ببین کلا برای یه پسر دو حالت برای ادامه تحصیلش وجود داره(نظر کاملا شخصی):

اول اینکه رشته ای رو انتخاب کنی که علاقه داشته باشی بهش علاقه واقعی که در اینصورت میتونی موفق باشی و مدارک عالیه رو کسب کنی که البته باید از لحاظ مالی تامیین باشی یا یه کار پاره وقت هم جور کنی ....

دومین حالت اینه که به آینده زندگیت فکر کنی و بازار کار و درآمد رو بسنجی تا رشته ای رو ادامه بدی که درآمدزا باشه تواین حالت هم باید قید علاقتو بزنی ، سود آور هستش و تامیین کننده اما گذران زمان کاری وتحصیل کمی برات سخته...........

با شرایط خودت من میگم اگه به رشته خودت علاقه داری حتما ادامش بده و من میدونم که رشته ای درآمدزایی هستش...........وگرنه که باید رشته ای رو ادامه بدی که مابین این دو حالت باشه هم درآمد زا و هم موردعلاقه..........
    سلام مرسی دوست گلم
    من ترکیبی از هر دو راه رو دارم
    هم به رشتم علاقه دارم و دوست دارم ادامه بدم هم دوست دارم دستم زودتر بره تو جیبه خودم اما نمیدونم پرا تو دوران سربازی اینقدر وسواسی شدم از این فکرا که داره عمرم بیهوده فنا میشه میترسم در صورتی که دارم خدمتم رو میگذرونم و این یه مرحله از زندگیه
    بعضی وقت ها که تو محل کارم سربازا میان برای تست گروه خون میبینمشون با اینکه دارن سختی میکشن اما انگار از من فکرشون راحتتره

نمیدونم بخدا نمیدونم کدوم کار درسته و کدوم غلط

18. این کاربر از davood.2008 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •