تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 33 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 329

نام تاپيک: حیوانات خانگی

در آغاز فعالیت sara_sk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض حیوانات خانگی

گفتگو در مورد حیوانات خانگی.

چون خودم چند وقت پیش یه ایگوانا گرفتم پس :

تمام خانواده ایگواناها بر روی خشکی زندگی میکنند به جز ایگواناهای جزایر گالاپاگوس که برای تهیه غذا ( جلبک ) به درون دریا می روند . همه ایگواناها تخم گذار بوده و در هر بار تولید مثل بین 30 تا 50 تخم میگذارند.بچه ایگواناها در بدو تولد در حدود 20 تا 25 سانتیمتر می باشند و از همان ابتدا به مادر نیاز ندارند و خودشان طبق غریزه به دنبال گیاهان برای تغذیه می روند.

رشد این خزنده تا 7 سال به طول می انجامد و تا 1 متر و 80 سانتی متر رشد میکنند . ایگواناها همگی گیاهخوارند و در طبیعت از گیاهان و گلها تغذیه میکنند ولی در اسارت از انواع میوه و سبزیجات تغذیه میکنند .

آنها در حدود 3 تا 4 سالگی به بلوغ میرسند و آماده جفت گیری میشوند . از لحاظ رفتاری ، خزندگانی بسیار آرام و بی آزار میباشند . از معروفترین رنگهای ایگوآناها میتوان به ایگوانای سبز و قرمز اشاره کرد که در دنیا طرفداران بسیاری دارند.

مرجع
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2. 3 کاربر از sara_sk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Comba3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    شاهــــــــــی

پيش فرض

من سگ رو بیشتر میپسندم تا این چیزا رو
    اردکم خیلی دوست دارم ولی حیف که خرابکاریش زیاده

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    021

پيش فرض

حبوون خونگی فقط سگ ... ینی من میمیرم واسه سگ ..
    حیف که ما خونمون آپارتمانیه وگرنه یه سگ واسه خودم میخردم

5. 2 کاربر از Steps-Rap بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Comba3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    شاهــــــــــی

پيش فرض

اره منم سگ رو خیلی دوست دارم
    ولی تو خونه ما مادرم دشمن شدید حیوونات خانگی
    چه برسه به سگ که اسم نجس روی پیشونیشه
    ولی در کل ایشاالله خودم رفتم اونور اب یکدونه واسه خودم میخرم

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    راستش براي اولين باري هست كه اسم ایگوانا رو ميشنوم بعدش فهميدم كه ..........

8. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    021

پيش فرض

ایگوانا هم حیوون جالبیه ... همش عین یه مجسمه یه گوشه میشینه و سالی 1 بار تکون میخوره
    من بیشترین حیونایی که تو کل دنیا بیشتر از همه دوس دارم سگ و دلفین هستش...واقعا حیوونای با محبت و باحالی هستن...

10. این کاربر از Steps-Rap بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

راستش براي اولين باري هست كه اسم ایگوانا رو ميشنوم بعدش فهميدم كه ..........
    البته این عکسی که شما گذاشتید به نظر نوزاد ایگوانا میاد ، بسیار بزرگتر از این اندازه میشه بعد از رشد /

12. 3 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال انجمن نرم افزار shabnam1986's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

در مورد اصول نیگهداری گربه ها میشه مطلب بذارین؟

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

در مورد اصول نیگهداری گربه ها میشه مطلب بذارین؟
    من مطلب علمی ندارم ولی بنا به تجربه 20 ساله خودم تو نگهداری گربه میتونم بگم گربه تنها حیوانی هستش که قابل پیش بینی نیست . در عین حال کاملا آروم و ساکت هستش ولی میتونه بی دلیل کلافه باشه
    نباید زیاد سر به سرش گذاشت تنها زمانی که خودش میخواد باید باهاش بازی کرد .
    بر خلاف تصور هیچ مریضی حادی از جمله آسم رو نداره چون گربه حیوانی هستش که زیاد به تمیزی و پاکیزگی پوستش اهمیت میده .
    در مورد اینکه گربه نر و ماده باشه هم فرق میکنه
    گربه های نر بازی گوشتر کمی شرورتر حساستر هستن . گربه های ماده آروم و ساکت هستن ولی زیاد هم تو قید بند نیستن شاید روزی رفت و ناومد زدینش ناراحت نشد ولی تججربه من نشون میده گربه نر خیلی در مورد بد رفتاری حساس هستش روزها شده قهر کرده و حتی چیزی نخورده . گربه حیوان مغروری هستش اینطوری نیست که صداش کنید زود بیاد هر وقت گرسنه باشه و یا حال و حوصله شما رو داشته باشه میاد .
    خیلی در مورد غذا انتخاب گر هستش . نمیشه گفت چون این گربه از این غذا خوشش میاد پس همشون دوس دارن. گوش انواع مختلفش که جای خود داره ولی شاید یه گربه از شیر خوشش بیاد ولی اونیکی نه و یا یکی ماست بخوره ولی اون یکی نه. گاهی این مورد تو انواع گوشت هم اتفاق میافته مثلا گربه ای داشتم که گوشت پخته نمیخورد ولی گوشت مرغ میخورد (خامشون محبوبتره ) .
    از دادت استوخان بهش خود داری کنید چربی نمیخوره مثلا دنبه بدید لب نمیزنه پوست مرغ رو فقط برای بازی دوس داره .
    و اما نگهداری و تمیزی و بهداشت
    نگران تمیزیش نباشید اون خودش رو میشوره اگه هم دوس دارید ببرید حموم اصلا به صورتش اول آب نزنید از کتفاش شروکنید اول به پاهاش آب نخوره کف پاهاش زیاد حساسه به آب .
    از شاموپو استفاده نکنید و بعد شستوشو تو یه حوله بپیچید فشار ندید و با نوزش کمی خشکش کنید بعد بذارید بره یه گوشه خودش رو بلیسه .
    تازگیا واکسن هم براشون دارن ولی خب من تا حالا احتیاجی ندیدم .
    بهداشت روانی گربه از همه مهمتره
    هیچوقت سرش داد نکشید نزنیدش و حبسش نکنید . شبا سعی کنید بذارید بره بیرون بگرده . بذارید دعوا کنه با گربه های دیگه . و بذارید شکار رو یاد بگیره .
    حبس کردنی نیست بذارید خودش بره و خودش بیاد
    آخریش رو که تا 5 ماه پیش باهام بود و خودش رفت . از وقتی به دنیا اوده بود پیشم بود . گربه نر 3 ساله بود (این نگته رو بگم :گربه های نر تو سه سالکی به سن بلوغ میرسن و درست سال سوم زندگیشون رفتارهای تولید مثلی از خودشون نشون میدن و بیشتر تو ماهای بهمن و اسفند تا اردیبهشت)
    بسیار حساس بود ولی همیشه آزاد بود کمی حسود عادات جالبی داشت وقتی تشنه میشد کیشد فهمید با کارهای ادم رو جلوی شیر آب میکشید آب خنک دوست داشت بخوره گازهای وشحتناکی میگرفت از بغل کردن زیاد خوشش نمی اومد ولی ناز کردن رو دوس داشت بخصوص پشت کردن و گلوش رو . عادت داشت که لازم میشد نصفه شب هم می اومد بیدارم میکرد تا ببرمش بیرون . پشت در مینشست و صدا میکرد تا در رو باز کنم بیاد تو .
    در کل حیوان خوبی هستش بر خلاف تصور خیلی ها اصلا هم وحشی و ترسناک نیست پاکیزه
    راستی بذارید بره بیرون و خودش رو خاک مالی کنه .

15. 11 کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال انجمن نرم افزار shabnam1986's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

من مطلب علمی ندارم ولی بنا به تجربه 20 ساله خودم تو نگهداری گربه میتونم بگم گربه تنها حیوانی هستش که قابل پیش بینی نیست . در عین حال کاملا آروم و ساکت هستش ولی میتونه بی دلیل کلافه باشه
    نباید زیاد سر به سرش گذاشت تنها زمانی که خودش میخواد باید باهاش بازی کرد .
    بر خلاف تصور هیچ مریضی حادی از جمله آسم رو نداره چون گربه حیوانی هستش که زیاد به تمیزی و پاکیزگی پوستش اهمیت میده .
    در مورد اینکه گربه نر و ماده باشه هم فرق میکنه
    گربه های نر بازی گوشتر کمی شرورتر حساستر هستن . گربه های ماده آروم و ساکت هستن ولی زیاد هم تو قید بند نیستن شاید روزی رفت و ناومد زدینش ناراحت نشد ولی تججربه من نشون میده گربه نر خیلی در مورد بد رفتاری حساس هستش روزها شده قهر کرده و حتی چیزی نخورده . گربه حیوان مغروری هستش اینطوری نیست که صداش کنید زود بیاد هر وقت گرسنه باشه و یا حال و حوصله شما رو داشته باشه میاد .
    خیلی در مورد غذا انتخاب گر هستش . نمیشه گفت چون این گربه از این غذا خوشش میاد پس همشون دوس دارن. گوش انواع مختلفش که جای خود داره ولی شاید یه گربه از شیر خوشش بیاد ولی اونیکی نه و یا یکی ماست بخوره ولی اون یکی نه. گاهی این مورد تو انواع گوشت هم اتفاق میافته مثلا گربه ای داشتم که گوشت پخته نمیخورد ولی گوشت مرغ میخورد (خامشون محبوبتره ) .
    از دادت استوخان بهش خود داری کنید چربی نمیخوره مثلا دنبه بدید لب نمیزنه پوست مرغ رو فقط برای بازی دوس داره .
    و اما نگهداری و تمیزی و بهداشت
    نگران تمیزیش نباشید اون خودش رو میشوره اگه هم دوس دارید ببرید حموم اصلا به صورتش اول آب نزنید از کتفاش شروکنید اول به پاهاش آب نخوره کف پاهاش زیاد حساسه به آب .
    از شاموپو استفاده نکنید و بعد شستوشو تو یه حوله بپیچید فشار ندید و با نوزش کمی خشکش کنید بعد بذارید بره یه گوشه خودش رو بلیسه .
    تازگیا واکسن هم براشون دارن ولی خب من تا حالا احتیاجی ندیدم .
    بهداشت روانی گربه از همه مهمتره
    هیچوقت سرش داد نکشید نزنیدش و حبسش نکنید . شبا سعی کنید بذارید بره بیرون بگرده . بذارید دعوا کنه با گربه های دیگه . و بذارید شکار رو یاد بگیره .
    حبس کردنی نیست بذارید خودش بره و خودش بیاد
    آخریش رو که تا 5 ماه پیش باهام بود و خودش رفت . از وقتی به دنیا اوده بود پیشم بود . گربه نر 3 ساله بود (این نگته رو بگم :گربه های نر تو سه سالکی به سن بلوغ میرسن و درست سال سوم زندگیشون رفتارهای تولید مثلی از خودشون نشون میدن و بیشتر تو ماهای بهمن و اسفند تا اردیبهشت)
    بسیار حساس بود ولی همیشه آزاد بود کمی حسود عادات جالبی داشت وقتی تشنه میشد کیشد فهمید با کارهای ادم رو جلوی شیر آب میکشید آب خنک دوست داشت بخوره گازهای وشحتناکی میگرفت از بغل کردن زیاد خوشش نمی اومد ولی ناز کردن رو دوس داشت بخصوص پشت کردن و گلوش رو . عادت داشت که لازم میشد نصفه شب هم می اومد بیدارم میکرد تا ببرمش بیرون . پشت در مینشست و صدا میکرد تا در رو باز کنم بیاد تو .
    در کل حیوان خوبی هستش بر خلاف تصور خیلی ها اصلا هم وحشی و ترسناک نیست پاکیزه
    راستی بذارید بره بیرون و خودش رو خاک مالی کنه .

ممنون خیلی کامل بود

در مورد دستشویی رفتن چه جوری آموزشش بدم؟

صفحه 1 از 33 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •