تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 22

نام تاپيک: درباره سیستم عامل گیج شدم

اگه نباشه جاش خالی می مونه truman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض درباره سیستم عامل گیج شدم

دوستان من میدونم که سیستم عامل آندروید از سیمبین خیلی شکیل تر هستش. ولی این رو میشه کوتاه اومد. فقط میخواستم بدونم از لحاظ نرم افزاری هم از سیمبین سرتر هستش یا اینکه همونه؟ یعنی من اگه سیمبین بخرم کلی نرم افزار رو از دست دادم؟ یا اینکه همون نرم افزارها به همون کیفیت و خوبی در سیمبین هم هستش؟

آخر فروم باز maziarzar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تهران ....... ... ..... بهترین تیم دنیا: CHELSEA FC

پيش فرض

تعدد سیمبین فعلا تو ایران خیلی بیشتره و تمرکز مردم تو ایران بیشتر جاوا و سیمبین هست

آخر فروم باز Mig33's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

دوستان من میدونم که سیستم عامل آندروید از سیمبین خیلی شکیل تر هستش. ولی این رو میشه کوتاه اومد. فقط میخواستم بدونم از لحاظ نرم افزاری هم از سیمبین سرتر هستش یا اینکه همونه؟ یعنی من اگه سیمبین بخرم کلی نرم افزار رو از دست دادم؟ یا اینکه همون نرم افزارها به همون کیفیت و خوبی در سیمبین هم هستش؟
    نه تنها شکیل تر بلکه قدرتمند تر و در عین حال انعطاف پذیرتر...پایدارتر... امن تر و دارای پشنیبانی بهتر
    اگر قصد خرید گوشی سیستم عامل دار دارید و خوره نرم افزار و درگیر شدن با گوشی هستید اندروید انتخاب بر تر است.
    اندروید حتما تو اخبار شنیدید که در فروش سمبیان را کنار زد و رشدی 600 درصدی رو داشته است ....آینده از آن اندروید است .

منبع رشد 886 درصدی :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by Mig33; 27-02-2011 at 15:08.

تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

خب این انعطاف پذیرتر بودن و پایدارتر بودن یعنی چی؟

تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

خب این انعطاف پذیرتر بودن و پایدارتر بودن یعنی چی؟
    Android به زبان ساده سیستم عاملی است برای دستگاه های موبایل و گوشی های هوشمند که توسط بیش از 30 کمپانی معروف پشتیبانی می شود . آندروید اوپن سورس است و توسعه دهندگان می توانند با استفاده از Android SDK برنامه های مختلفی برای این سیستم عامل بنویسند . در واقع آندروید بستری را فراهم می کند تا برنامه نویسان بتوانند هرچه سریعتر و بهتر برنامه هایی بسازند که از تمام ویژگی های یک گوشی هوشمند استفاده کند . آندروید به معنای واقعی “ باز” (Open) است ، یعنی برنامه نویس می تواند از تمام قدرت یک تلفن همراه استفاده کند . آندروید امکان استفاده از توابع داخلی گوشی موبایل همچون شماره گیری ، فرستادن SMS یا استفاده از دوربین گوشی را به برنامه نویسان می دهد تا بتوانند اپلیکیشن های قدرتمند و کاربردی برای کاربران بسازند . تمام برنامه ها برای آندروید یکی اند . آندروید فرقی میان یک برنامه third-party و توابع هسته سیستم عامل در اجرا نمی گذارد و هر دو می توانند دسترسی مساوی به قابلیت های گوشی داشته باشند . گوشی هایی که سیستم عامل آندروید را خواهند داشت به کاربرشان اجازه می دهند تا از تمام قابلیت های یک گوشی هوشمند بهره ببرند . کاربران این گوشی ها به معنای واقعی می توانند دستگاه خود را بر اساس سلیقه ی خود تغییر دهند و محیط سیستم عامل گوشی خود را سفارشی و شخصی سازی کنند . حتی کاربران می توانند برای گوشی تعیین کنند که عکس هایشان با چه برنامه ای باز شود .

ویژگی ها و خصوصیات آندروید : 10 آندروید تمامی تکنولوژی های اتصال (Connectivity) شامل GSM/EDGE ، CDMA ، EV-DO ، UMTS ، Bluetooth و Wi-Fi را پشتیبانی می کند . 20 آندروید از فرمت های مختلف فایل های مالتی مدیا مثل MPEG-4 ، H.264 ، MP3 ، AAC ، AMR ، JPEG ، PNG GIF پشتیبانی می کند . 3 SMS ، MMS و XMPP فرم هایی هستند که آندروید برای ارسال پیغام های متنی یا همان SMS از آنها پشتیبانی می کند . 40 مرورگر موجود در آندروید بر اساس فریم ورک اوپن سورس WebKit توسعه یافته است . 50 SQLite نرم افزاریست که برای ذخیره داده ها و مدیریت بانک های اطلاعاتی سبک در آندروید در نظر گرفته شده است . 60 ماشین مجازی جاوا (Java Virtual Machine) در آندروید به صورت پیش فرض تعبیه شده است . تمام برنامه های آندروید باید به زبان جاوا نوشته شوند . البته این نسخه از JVM برای دستگاه های موبایل بهینه شده است . 70 ابزارهای مختلف آندروید برای توسعه دهندگان به راحتی در دسترس است و توسط شرکت گوگل پشتیبانی می شوند . این ابزارها شامل کتابخانه ها ، خطایاب ، شبیه ساز گوشی و یکم پلاگین برای اکلیپس است . 80 آندروید از سخت افزارهای مختلف همچون GPS و دوربین های متنوع پشتیبانی می کند . 90 تصاویر و فایل های گرافیکی بوسیله OpenGL پردازش می شوند که کیفیت بالاتری خواهند داشت . توسعه برنامه های کاربردی در آندروید سریع ، راحت و لذت بخش است . گوگل دسترسی آسان به ابزارهای سودمند و کتابخانه های بسیاری را برای توسعه و تولید برنامه های کاربردی مبتنی بر آندروید فراهم کرده است ، که برنامه نویسان می توانند با استفاده از آن ها هرچه سریع تر و راحت تر برای آندروید برنامه تولید کنند . این ابزارها شامل خطایاب ، شبیه ساز گوشی ، کتابخانه ها ، اسناد ، کدهای نمونه و یک پلاگین برای اکلیپس است . برنامه نویسی برای آندروید به زبان جاوا انجام می گیرد . توابع خود آندروید نیز با استفاده از جاوا پیاده سازی شده اند . آندروید فقط قادر است کدهای مدیریت شده (Managed Codes) را اجرا کنید و قادر به اجرای کدهای Native نخواهد بود . آندروید سیستم عاملی بر اساس لینوکس : این سیستم عامل بر اساس هسته سیستم عامل لینوکس توسعه یافته است . در واقع مدیریت و بهینه سازی حافظه ، ارتباط با سخت افزار و سرویس های سیستم ، امنیت ، مدیریت پردازش ها و مدیریت منابع دستگاه موبایل را هسته لینوکس انجام می دهد و آندروید فقط لایه ایست که ارتباط میان کاربر و سیستم عامل را برقرار می کند . این لایه نرم افزاری بوسیله جاوا پیاده سازی شده است و به همین علت قادر به اجرای کدهای Native نخواهد بود . آندروید همانند لینوکس اوپن سورس خواهد بود و توسعه دهندگان بیشماری بر روی آن کار می کنند .

منبع:ایران تکنولوژی

چون لینوکس بیس هست بیشمار برنامه نویسانی آزاد از سرتاسر دنیا جهت توسعه اون به شما کمک خواهند کرد و شما پشنیبانی اونها رو خواهید داشت آزاد و متن باز بودن آن بر انعطاف آن جهت برنامه نویسان در جهت توسعه نرم افزاری و رفع اشکال آن را در سریع ترین شکل و مطمئن ترین شکل خواهد داد قطعا شما با داشتن پشتیبانی فکری انسان های آزاد در سرتاسر دنیا به سیستمی پایدار دست خواهید یافت که رور به روز از مشکلات آن کاسته خواهد شد و دیگر لازم نخواهد بود منتظر عزم شرکت های فاشیستی و انحصار طلبی همچون اپل ، مایکروسافت و نوکیا باشید تا برای شما آستین بالا بزنند و رفع اشکال کنند .
    شما قدرت و پایداری سیستم عامل لینوکس را در دیوایس خود خواهید داشت برای اینکه ببینید انجمن های اندروید چقدر فعال هستند برید اینجا :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

6. این کاربر از Mig33 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

نکته ی دیگه ای که به ذهنم رسید در مورد سمبیان اینه :
    هر چند که گفته میشه اپن سورس شده ! سوالی که مطرحه اینه اگه این سیستم عامل قدرتمند بود و دارای چنان پشنیبانی از طرف برنامه نویسان آزاد در سرتاسر جهان بود و اگر دارای بیس قدرتمندی بود که قابلیت توسعه فوق العاده ای را می توانستند برایش متصور شوند پس چرا :
    - صرفا شرکت فراملیتی نوکیا نسبت به نصب آن روی دیوایس های خود اقدام میکند و نه شرکت دیگری؟
    - چرا نوکیا در حرکت اخیرش دست همکاری به مایکروسافت داد تا ویندوز فون 7 رو در گوشی های خود به کار بگیرد ، به گفته رئیس ارشد شان برای مبارزه با اندروید !!!
    پس مطمئن باشید این قابلیت ها که گفتم در سمبیان دیده نشده آنها از هر جهت به آینده سیستم عاملشان و توانائی آن آگاه هستند.

آخر فروم باز گرافيكار's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

دوست من مهندساي نوكيا سيمبين رو فراموش كردن شما نميخواي اين سيستم عامل خشك و سنگين رو فراموش كني
    سيمبين با هيچ مقياسي و معياري در حد آندرويد نيست

تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

آخه گوشی مورد علاقه من نوکیا هستش و نه سامسونگ و ال جی ( توی اون رنج نمی تونم سراغ اچ تی سی برم ) . حالا باید بین گوشی مورد علاقم و سیستم عامل خوب آندروید یکی رو انتخاب کنم.من اهل نرم افزار و بازی هستم. اما سامسونگ و ال جی و سونی اریکسون به جونم نمیچسبه. نوکیا اصیل تر هستش . حالا واقعا گیج شدم که چیکار کنم

تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

توی کدوم رنج دوست عزیز ؟؟؟ شما رنجی رو مشخص نکردید
    اینجا تعصبی رو چیزی نیست نوکیا دوست داری ...نوکیا بگیر .. ببین با هزینه شما جور در میاد؟
    کدوم گوشی نوکیا مد نظرتونه؟

پروفشنال vista7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    ذهنم...

پيش فرض

دوست عزیز منظورتون از اصیل تر چیه؟
    اصیل بودن به درد شما میخوره؟!
    اندروید 100 % برای اجرای برنامه بهتره چون هسته لینوکس داره و یه برنامه نویس میتونه از تمام توان دیوایس استفاده کنه و مطمئنا بهتره
    مثلا شما یه بازی رو مثل NFS توی جفتشون امتحان کن قطعا از این جهت اندروید بهتره.
    باز تصمیم با خودتونه ولی با توجه به این معیار ها من میگم اندروید براتون بهتره

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •