تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 60

نام تاپيک: نصب d-link 2640u

آخر فروم باز starn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض نصب d-link 2640u

سلام دوستان مو Adsl از صبا نت دارم که او زمانی که خریدم واسم مودم Fast link اوردم بدون وایرلس
    حالا یه مودم dlink 2640 u خریدم میخواستم جایگذین کنم
    میخواستم ببینم قضیه چطوره؟
    چند روز پیش زنگ زده بودم مرگز فروش صبا در مورد تعویض مودم پرسیدم که گفت مشکلی نداره میتونی عوض کنی فقط برا نصب باید 15 بدی که ما بیاید نصب کنیم
    حالا این dlink نصبش خیلی آسونه فقط میترم نصب کنم بعد تنظیمات مودم قبلیم به هم بخوره (اگه نصب کنم مشکلی پیش نمی اد؟)
    کلا دوستان دی این ضمینه خیلی اطلاعات ندارم می شه راهنمایی کنید در مورد تنظیمات وایرلس طریقه ی روشن و حاموش کردن و پسورد گداشتن هم لطف کنید بگید
    که ما بتونیم خودمون نصب کنیم پول مفت به اینا ندیم
    با تشکر

آخر فروم باز sayanermia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

درود
    مبارکت باشه!! اتفاقا منم از صبانت دارم و مودمم Dlink 2640 هستش!!

اول اینکه اگر بخوای از هردو لن و وایرلس استفاده کنی باید تنظیمات روی اتوکانکت باشه!!

توی پست بعدی به صورت تصویری کامل برات توضیح میدم چیکار باس بکنی

3. 2 کاربر از sayanermia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

خبریم سر کانفیگ مودم برای تنظیمات اتوکانکت و وایرلس با تعیین رمز عبور

1- مرورگر و باز کن و این آدرس وارد کن و اینتر بزن تا وارد بشی : 192.168.1.1

وقتی وارد شدی ازت یوزرپسورد میخواد به صورت پیشفرض یوزر و پسورد هر دو عبارت admin هستش

2- حالا وارد صفحه تنظیمات مودم شدید. مطابق عکس زیر روی Advanced Setup کلیک کنید

3- حالا مثل عکس روی دکمه ی add کلیک کنید

4- گزینه هارو مطابق عکس پر کنید. یعنی vpi =0 و vci = 35 حالا دکمه ی next بزنید تا وارد مرحله ی بعد بشیم

5- حالا باید گزینه ی PPOE انتخاب کنید. دقت کنید مابقی گزینه ها مثل عکس باشند. ( در حالت پیشفرض همین ها هستند ) next بزنید.

6- در این مرحله باید یوزر پسورد اکانت اینترنت خودتونو وارد کنید. سپس next بزنید.

7- صفحه ی بعدش را هم بدون هیچ تغییری next بزنید تا برسید مرحله ی آخر. اکنون باید روی دکمه ی save کلیک کنید.

بعد از کلیک کردن روی save هدایت میشید به صفحه ی اول advanced setup مثل عکس دوم. حالا باید گزینه ی save/reboot بزنید. پیغامی میده مبنی بر اینکه نزدیک به دو دقیقه طول میکشه تا مودم ریست بشه! چراغ های مودمتونم خاموش روشن میشن!! وقتی اون پیغام اومد مرورگرو ببندید صبر کنید تا مودم ریست شه بیاد بالا و چراغ هاش روشن بشه!! وقتی مودم کامل بالا اومد باید به اینترنت وصل شده باشید!!

حالا باید بریم سراغ تنظیم وایرلس!

دوباره ادرس 192.168.1.1 بزنید و یوزر پس وارد کنید

1- اینبار روی گزینه ی Wireless کلیک کنید ( مثل عکس زیر ) تیک گزینه ی Enable Wireless و بزنید و در مقابل SSID یک اسم بنویسید! دقت کنید این SSID همون اسم وایرلس شما خواهد شد که دستگاه ها و کامپیوترهای دیگه اونو با این اسم شناسایی میکنند! من برای خودمو همونطور که توی عکس می بینید نوشتم Dlink
    خب حالا دکمه ی save/apply بزنید

2- اکنون برید به تب Security . در قسمت Select SSID همون اسمی که در مرحله ی 1 نوشتید انتخاب کنید.

قسمت Network Authentication و بذارید روی Open ( دقت کنید حالت های دیگه اش هم شامل انواع مختلف کدگذاری میشه که این حالت Open ساده ترینشه و برای یک شبکه ی خونگی کافیه )

قسمت WEP Encryption رو Enable بذارید تا حالت رمزگذاری فعال بشه.

Encryption Strength هم می تونید 64 انتخاب کنید هم 128 که من 64 انتخاب کردم طبیعتا رمزی که براش تعیین میشه نسبت به 128 ساده تره ( ولی دلیل نمیشه راحتترم حدس زده بشه )

Current Network Key روی عدد 1 تنظیم بشه و در مقابل Network Key 1 هم رمز عبور خودتونو وارد میکنید!! دقت کنید الگوی رمز عبور برای این حالت 64 بیتی میشه اینطوری : ABCDEF1234 که شما می تونید اینارو جا به جا کنید و عددشم هرچی دلتون میخواد بذارید!

حالا save/apply کنید.

به همین راحتی تنظیمات وایرلس هم انجام شد! حالا باید با لپتاپ یا هر دستگاه دیگه ای شروع به جستجوی اینترنت کنید و موقع کانکت که ازتون رمز میخواد اون رمزی که تعیین کردید وارد کنید!

نکته : این مراحلی که من گفتم تنظیمات دستی بودند!! خود مودم 2640 سی دی اتوران نصب به زبون فارسی داره که همه این کارهارو با زدن چند کلیک براتون انجام میده و دیگه نیازی به این مراحل نیست!! ولی من اینارو براتون نوشتم و عکس گرفتم تا کامل در جریان تنظیمات قرار بگیرید!!

سوالی بود درخدمتم

5. 17 کاربر از sayanermia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

سلام.مرسی از توضیحات خوبتون.
    مودم منم 2640u هنوز اینترنتم وصل نشده. دو تا pc وصل کردم به مودم میخوام از وایرلس واسه موبایل استفاده کنم.
    کارهایی که گفتید دقیقا باید رو هر دوتا pc انجام بدم یا فرق میکنند؟
    بخوام همرمان شعر کردن هم بین این سه وسیله داشته باشم چه تنظیماتی لازمه،با تنظیمات اینترنت فرق میکنه؟الان هم میتونم این کارو بکنم؟

7. این کاربر از mohsenmas بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

رفیق من همه از طریق همون اتو رانی که به صورت اتوماتیک گفتید خودش نصب میکنه رفتم ولی در آخر باز به اینترنت وصل نشد (این عکس زیر ببینید بهتر متوجه می شید

مشکل از چی؟؟؟

====
    این چراغ Status روی مودم نشانگر چیه؟؟
    Last edited by starn; 09-12-2010 at 15:01.

9. این کاربر از starn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

آقا این ok رو که زدم مشکل حل شد و به اینترنت کانکت شد بدون هیچ مشکلی
    ولی مشکلم با وایرلس با لپ تاپ کانک می شم به وایرلس ولی هیچ سایتی رو باز نمی کنه چرا؟با موبایل هم تست کردم نشد
    اینم عکس

فقط قسمت رمز گذاری رو من اون 64 انتخاب نکردم (خودتون عکس زیر ببینید ) فکر نکنم به خاطر این باشه!!! مشکل از چی دوستان ؟؟؟

درضمن خودش به صورت اتوماتیک هم کانکت نمی شه اینجور که شما گفتی باید وقتی به سیستمی وصل می شه خودش کانکت بشه ولی اینجور نیست !!!!

=========
    رفتم قسمت دستی رو هم خودم یه نکاهی کردم ولی این قسمت با عکسی که شما گذاشتی تفاوت داشت (خودم دستی نصب نکردم با اتوران)

-------
    یه بار هم از روش دستی که شما گفتی اعملیات روانجام داد ولی کانکت نمی شد به اینترنت واسه همین Remove کردم و باز از همون نصب خودکار سی دی استفاده کردم
    ولی این مشکلاتی که بالا گفتمو دارم
    دوستانی که اطلاع دارن راهنمایی کنن

راستی این چراغ internet و Status روی مودم نشانگر چیه؟؟
    با تشکر
    Last edited by starn; 09-12-2010 at 22:06.

11. این کاربر از starn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

آقا این ok رو که زدم مشکل حل شد و به اینترنت کانکت شد بدون هیچ مشکلی
    ولی مشکلم با وایرلس با لپ تاپ کانک می شم به وایرلس ولی هیچ سایتی رو باز نمی کنه چرا؟با موبایل هم تست کردم نشد
    اینم عکس

فقط قسمت رمز گذاری رو من اون 64 انتخاب نکردم (خودتون عکس زیر ببینید ) فکر نکنم به خاطر این باشه!!! مشکل از چی دوستان ؟؟؟

درضمن خودش به صورت اتوماتیک هم کانکت نمی شه اینجور که شما گفتی باید وقتی به سیستمی وصل می شه خودش کانکت بشه ولی اینجور نیست !!!!

=========
    رفتم قسمت دستی رو هم خودم یه نکاهی کردم ولی این قسمت با عکسی که شما گذاشتی تفاوت داشت (خودم دستی نصب نکردم با اتوران)

-------
    یه بار هم از روش دستی که شما گفتی اعملیات روانجام داد ولی کانکت نمی شد به اینترنت واسه همین Remove کردم و باز از همون نصب خودکار سی دی استفاده کردم
    ولی این مشکلاتی که بالا گفتمو دارم
    دوستانی که اطلاع دارن راهنمایی کنن

راستی این چراغ internet و Status روی مودم نشانگر چیه؟؟
    با تشکر
    توی لپتاپ به کنترل پنل برید سپس به قسمت Network and internet و سپس به بخش network and sharing center برید. حالا از قسمت سمت راست ، گزینه ی manage wireless network کلیک کنید. پنجره ای براتون باز میشه که عنوان اسم شکبه ی وایرلسی که توی تنظیمات مودم تعیین کردید نوشته! روش دوبار کلیک کنید تا پراپرتیزش باز بشه! حالا به تب security برید و حالت کدگذاری شو همونی کنید که توی تنظیمات مودم وارد کردید!! یعنی هر حالتی که برای وایرلس در تنظیمات مودم انتخاب کردید اینجا هم عین همونو انتخاب کنید و رمز عبوری هم که تعین کردید وارد کنید! سپس اوکی کنید و لپتاپو یکبار ری استارت کنید!
    طبیعتا باید براحتی به اینترنت وصل بشد

---------- Post added at 02:11 AM ---------- Previous post was at 02:06 AM ----------

سلام.مرسی از توضیحات خوبتون.
    مودم منم 2640u هنوز اینترنتم وصل نشده. دو تا pc وصل کردم به مودم میخوام از وایرلس واسه موبایل استفاده کنم.
    کارهایی که گفتید دقیقا باید رو هر دوتا pc انجام بدم یا فرق میکنند؟
    بخوام همرمان شعر کردن هم بین این سه وسیله داشته باشم چه تنظیماتی لازمه،با تنظیمات اینترنت فرق میکنه؟الان هم میتونم این کارو بکنم؟
    درود
    خواهش میکنم
    این تنظیمات فقط برای یک سیستم کافیه!! یعنی شما اگر یک desktop دارید که با لن وصلش کردید ( و قاعدتا لن شماره یک ) کافیه با همون سیستم تنظیمات ذکر شده در پستم رو انجام بدید! سپس مودم سیو و ریست میشه و این تنظیمات برای همیشه در مودم ذخیره میشه و فقط و فقط با ریست سخت افزاری و یا نرم افزاری مودم این اطلاعات و تنظیمات از بین خواهد رفت! پس نیازی با سیستم های دیگه هم این تنظیماتو انجام بدید!!

اگر برای سه وسیله میخواهید از این مودم اینترنت بگیرید که باز هم مشکلی ندارید و همون تنظیمات لازمه!! حالا ممکنه دوتا از دستگاها desktop باشه که اکثرا با لن وصل میکنن که این مودم هم 4تا خروجی لن داره!! و دستگاه سوم هم که لپتاپ یا موبایل با وایرلس وصل میشه که اونم تنظیماتضو عرض کردم!!

فقط برای اینکه نتیجه بگیرید حتما حالت Network Authentication روی Open و Encryption Strength روی 64 باشه تا هم کدگذاری ساده باشه هم ست کردنش روی دستگاه میهمان آسون تر!!

13. 2 کاربر از sayanermia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

توی لپتاپ به کنترل پنل برید سپس به قسمت Network and internet و سپس به بخش network and sharing center برید. حالا از قسمت سمت راست ، گزینه ی manage wireless network کلیک کنید. پنجره ای براتون باز میشه که عنوان اسم شکبه ی وایرلسی که توی تنظیمات مودم تعیین کردید نوشته! روش دوبار کلیک کنید تا پراپرتیزش باز بشه! حالا به تب security برید و حالت کدگذاری شو همونی کنید که توی تنظیمات مودم وارد کردید!! یعنی هر حالتی که برای وایرلس در تنظیمات مودم انتخاب کردید اینجا هم عین همونو انتخاب کنید و رمز عبوری هم که تعین کردید وارد کنید! سپس اوکی کنید و لپتاپو یکبار ری استارت کنید!
    طبیعتا باید براحتی به اینترنت وصل بشد
    بعد از کلیک بر روی manage wireless network صفحه ای که باز می شه برام متاسفانه هیچ چیزی داخلش نیست !!!
    خودتون ببینید عکس زیر)

---------
    اینم یه عکس از قسمت Diagnostics که بعضی از گدینه ها رو Fail زده نمی دونم چرا!!!!

Last edited by starn; 11-12-2010 at 01:31.

15. این کاربر از starn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

در خواست راهنمایی.
    من از مخابرات کرج ADSL گرفتم.می خواستم ببینم با همچین مشکلی برخورد کردید و راه حلش چیه ؟
    تو حالت عادی ارتباط ندارم اما وقتی از تلفن با جایی تماس بگیرم ارتباط اینترنت تا پایانه مکالمه فعال میشه و میتونم استفاده کنم.از اسپلیتر هم استفاده کردم.امروز کلی با مرکز مخابرات تماس گرفتم هنوز به نتیجه نرسیدم.

تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

عکسا باز نشد دوست من!

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •