تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 24

نام تاپيک: 1090T OR I7 930

اگه نباشه جاش خالی می مونه hossein_0907's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    ESFAHAN

پيش فرض 1090T OR I7 930

سلام به همه دوستان

خیلی وقت بود میخواستم این تایپیک را بزنم ولی صبر می کردم تا ببینم جواب درستی از لا به لای سیستم هایی که دوستان پیشنهاد میدادند به دست میارم یا نه که متاسفانه بدست نیاوردم و مجبور شدم این تایپیک را که مطمئنم سوال خیلی از دوستان هست ایجاد کنم

چند وقت بود که میخواستم یه سیستم جدید بخرم(حدود 2 ماه) ولی هی امروز فردا میکردم تا اینکه سیستم قبلیم مادربردش سوخت و حالا دیگه مجبورم هر طوری شده یه سیستم بخرم که میخوام بعد از ماه رمضان بیام و از تهران بگیرم

حالا که دیگه خرید سیستم قطعیه یه مشکل دیگه ای دارم و اون اینه که نمیدونم سیستم را بر اساس سوکت 1366 (CPU I7 930) بگیرم یا AMD 1090T

حدود 2هفته پیش بود که دوست عزیزم MAGIDIYUM جان وقت زیادی گذاشتند و منو متقاعد کردند که 1090T بگیرم ولی از 2 هفته پیش تا حالا دوستان هر چی سیستم برای کاربردهای مختلف ( گیم - مهندسی و ...) پیشنهاد میدند (البته بودجه های بالا ) بر اساس سوکت 1366 پیشنهاد میدند و به خاطر همین دوباره به شک افتادم

به همین دلیل این تایپیک را زدم تا همه اساتید در این باره نظراتشون را اعلام کنند و منو راهنمایی کنند
    راستی بودجه من برای کیس 1.400.000 هزاره

این کیس را برای : نرم افزارهای مهندسی کامپیوتر ( VISUAL STUDIO 2010 ) ، نرم افزارهای تخصصی مهندسی عمران ، کمی بازی ، روشن بودن زیاد سیستم میخوام

در ضمن میخوام طوری باشه که تقریبا 6-5 سال نیاز به ارتقا کلی(عوض کردن تمامی قطعات) نداشته باشه.

ببخشید که اینقدر زیاد شد چاره ی دیگه ای نداشتم و باید همه این سوالات را میپرسیدم

از همه دوستان و اساتید خواهشمندم این تایپیک را مطالعه کنند و من و کسانی که این سوالات در ذهنشان بود را راهنمایی کنند

با تشکر فراوان از همگی

اگه نباشه جاش خالی می مونه salarhiv's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

خب ببین دوست عزیز هر دوی این سوکت ,سوکت های جدیدی هستن و به این زودی ها تعویض نمیشن.
    شما باید خودتون از بین این دو برند یکی رو انتخاب کنین.واقعا هر دو پردازنده قدرتمند هستن.
    ولی corei7 930 از لحاظ سخت افزاری قابل قیاس با 1090T نیست.
    1090 از 6 هسته با کلاک 3.2 استفاده میکنه و 730 از 4 هسته با کلاک2.8! تنها شباهتشون قیمتشونه.
    برای رندرینگ نرمافزاری هم باز وزنه به طرف هسته های بیشتره.
    بازم اگه اطلاعات بیشتر درباره ی پردازنده یا کل سیستم خواستی در خدمتم.

3. 2 کاربر از salarhiv بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    ESFAHAN

پيش فرض

ممنون دوست عزیز

i7 930 از 4 هسته فیزیکی با کلاک 2.8 بعلاوه 4 هسته مجازی برخوردار است
    در ضمن چون در بعضی سایت ها مطالب زیر را خوندم فکر میکنم سوکت 1366 قابلیت ارتقا بهتری در آینده خواهد داشت

پردازنده های جدید 6 هسته ای کمپانی اینتل شامل Core i7 990X Extreme Edition ساخته شده تحت تکنولوژی ساخت 32 نانو و دارای 12 مگابایت کش سطح سوم به همراه پشتیبانی از ماژول های حافظه سه کانال قابل عرضه برای کوارتر چهارم سال جاری میلادی یا کوارتر اول 2011 .
    دوست عزیزمون اولترا بلک هم میگه که به احتمال زیاد پردازنده های i9 بر اساس سوکت 1366 تولید خواهند شد

اگه نباشه جاش خالی می مونه salarhiv's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

اینکه بله,core i 9 هم با همین سوکت قراره کارکنه.کاری که AMD با 1090T با سوکت AM3 انجام داد.البته 2 سال زودتر!!

اون 4 هسته یمجازی هم در یک تاپیک خیلی بحثشو داشتیم.ببینید هسته های مجازی بیشتر فعلا یک ترفند تبلیغاتیه. پست منم با دقت بخونید میبینین که عرض کردم از لحاظ سخت افزاری!!
    واقعا در کاربرد اندازهی نصف هسته ی فیزیکی هم کاربرد نداره. خیلی سادده ترش میشه این که پردازنده که از خودش 4تا هسته ی اضافی خلق نمی کنه؟! از فرکانس اضافی هسته های فیزیکی میگیره و یک virtual core میسازه.
    که اونم واقعا ناکارامده.چرا؟1 چون همین امروز هم برنامه های کمی هستن که از تمام هسته ای پردازشی استفاده کنن و بیشتر به فرکانس بالاتر نیاز دارن.
    حالا 1090T هم فرکانس بالاتر رو دراختیارتون میزاره و هسته های فیزیکی و کارامد رو. چون نمی خوام از برندی طرفداری کنم اینارو عرض کردم.ولی واقعا اگه 1090T برای اینتل بود الان 1.500 قیمت داشت!
    انتخاب با خودتونه.

6. این کاربر از salarhiv بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Ultra_Black's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Bleu De Chanel

پيش فرض

سلام
    هر کدوم رو بگیرید ضرر نکردید
    تو اکثر کارایی ها نتایج تقریبا مشابهی دارند
    ولی 1090T به علت ارزون بودن وسایل جانبیش ارزش خرید بیشتری داره

8. این کاربر از Ultra_Black بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    ESFAHAN

پيش فرض

پردازنده های جدید 6 هسته ای کمپانی اینتل شامل Core i7 990X Extreme Edition ساخته شده تحت تکنولوژی ساخت 32 نانو و دارای 12 مگابایت کش سطح سوم به همراه پشتیبانی از ماژول های حافظه سه کانال قابل عرضه برای کوارتر چهارم سال جاری میلادی یا کوارتر اول 2011 .
    دوست عزیزمون اولترا بلک هم میگه که به احتمال زیاد پردازنده های i9 بر اساس سوکت 1366 تولید خواهند شد
    با توجه به مطالب فوق قابلیت ارتقا اینتل در آینده بهتر نیست؟

کاربر فعال انجمن بازی های آنلاین و شبکه ای Fusi0n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام یک نظر منم بدم ؟!

ببینید به نظر من سوکت 1366 نمیتونه آینده دار باشه سری CoreI9 هم کلا یک یا دو مدل گران قیمت هستن و این سوک با نسل جدیدی که اینتل داره روانه بازار میکنه با سوک 2011 جایگزین میشه
    ولی شرکت AMD نسل بعدی که واقعا یکی از نسل های طایی، این پردازندهای 8 هسته ای (بولدزر) که تو بررسی ها هم از معاری پیچیده ای برخوردار اشاره شده و سوکت هم از همون سوکت های AM3 پشتیبانی میکنه

نظر من بود جمع بعدی با خودتون

11. این کاربر از Fusi0n بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    ESFAHAN

پيش فرض

ولی شرکت AMD نسل بعدی که واقعا یکی از نسل های طایی، این پردازندهای 8 هسته ای (بولدزر) که تو بررسی ها هم از معاری پیچیده ای برخوردار اشاره شده و سوکت هم از همون سوکت های AM3 پشتیبانی میکنه
    ممنون دوست عزیز

خود amd گفته که نسل بعدی قراره از سوکت am3 استفاده کنه؟

پروفشنال mohsenslr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام.مقایسه با 930 به صورت کامل گیر نیاوردم.
    این یه بنچمارک کامل بین 1090T و i7 920 هست.930 یه خورده از 920 قویتره.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

14. این کاربر از mohsenslr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن بازی های آنلاین و شبکه ای Fusi0n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

بله دوست عزیز
    در این قسمت :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    مشخصات معاری قرار داده شده که در یک خط اشاره شده :
    etain compatiblity with previous Socket AM3
    تمامی سایت های معتبر این اعلام کردن

16. این کاربر از Fusi0n بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •