تبلیغات :
راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: crop دایره

پروفشنال SPIRIT PALST III's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض crop دایره

سلام

چجوری میشه یک تصویر را به صورت دایره crop کرد؟

پروفشنال mtx891's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

نمیشه به صورت دایره کروپ کرد کادر هر تصویر 4 گوشه اما میتونی به شکل دایره ببری و با فرمت های که بک گران ندارند مثل png ذخیره کنی ازش استفاده کنی

3. 4 کاربر از mtx891 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mortezaon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

کراپ در فتوشاپ فقط به صورت مربع مستطیل هست البته تو نرم افزار های دیگه میشه مثل نرم افزار adobe light room

.

5. 2 کاربر از mortezaon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه virtualworld's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    جهان مجازی

پيش فرض

روي ابزار rectangularmarquee tool كليك راست كن بعد اون دايره رو انتخاب كن
    وقتي كه انتخاب كردي كليد شيفت رو نگه دار بعد روي قسمت مورد نظر رو با ابزارت انتخاب كن اينجوري دايره دقيق در مياد
    بعد روي قسمت دايره كه انتخاب كردي كليك راست كن گزينه select inverse رو بزن تا پشت قسمت دايره رو بگيره اونوقت delete رو بزن تا پشت كارت حذف بشه تصويرت ديگه دايره اي شد
    اگه اينجوري ياد نگرفتي بگو تا pdf درست كنم واست

7. 2 کاربر از virtualworld بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال SPIRIT PALST III's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

نمیشه به صورت دایره کروپ کرد کادر هر تصویر 4 گوشه اما میتونی به شکل دایره ببری و با فرمت های که بک گران ندارند مثل png ذخیره کنی ازش استفاده کنی
    روي ابزار rectangularmarquee tool كليك راست كن بعد اون دايره رو انتخاب كن
    وقتي كه انتخاب كردي كليد شيفت رو نگه دار بعد روي قسمت مورد نظر رو با ابزارت انتخاب كن اينجوري دايره دقيق در مياد
    بعد روي قسمت دايره كه انتخاب كردي كليك راست كن گزينه select inverse رو بزن تا پشت قسمت دايره رو بگيره اونوقت delete رو بزن تا پشت كارت حذف بشه تصويرت ديگه دايره اي شد
    اگه اينجوري ياد نگرفتي بگو تا pdf درست كنم واست

با تشکر از همه...

ممنون از توضیحاتتونvirtualworld اما mtx891درست می گن فقط میشه تصویر رو به صورت دایره برشزد نه crop. من تخصصی در گرافیک دو بعدی ندارم اما mtx891به نکته خوبی اشاره کردند، گفتند: کادر هر تصویر 4 گوشه، من هم که به مقدار فکر کردم دیدم دقیقا همینه اصلا تصویری وجود نداره که کادرش به صورت دایره باشه،یک تصویر دایره ای هم یک بک گراند داره که وقتی روی یک تصویر دیگه قرار بگیره که هم رنگ بک گراند تصویر دایره ای باشه اونوقت کادر در واقع دیده نمیشه نه که وجود نداشته باشه. در واقع اصولا کاری که من می خواستم انجام بدم با منطق کار نرم افزار تضاد داشت.

کراپ در فتوشاپ فقط به صورت مربع مستطیل هست البته تو نرم افزار های دیگه میشه مثل نرم افزار adobe light room

.

Lightroom رو نصب کردم ولی امکان کروپ به صورت دایره نداشت با توجه به توضیحات بالا اصولا امکان چنین کاری در هیچ نرم افزاری نیست،فکر کنم شما هم مثل virtualworld منظور من رو متوجه نشدید و فکر کردید که قصد من برش به صورت دایره هستش. البته همونطور که گفتم من تخصصی توی 2d ندارم اگر گفته mtx891 و برداشت من اشتباه هست بگید...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ببینید اصلا بزارید یک جور دیگه مشکلم رو مطرح کنم. اصلا هدف من از این کار این بود که می خواستم بخشی از یک تصویر را به صورت دایره cut کنم و روی یک تصویر دیگه بزارم. تصویر اولیه که دارم اینه:

حالا من می خوام بخشی از یک تصویر دیگه رو به صورت دایره
    cut کنم و روی این تصویر بذارم.به نظرم کار خیلی ساده ای باید باشه. چجوری میشه این کار رو انجام
    ممنون/مرسی...

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت

پيش فرض

شما احتیاجی به کراپ دایره نداری،یه فایل جدید بساز
    cycle selection تو stageایجاد کن،
    بعد ctrl+alt+shift+n و سپس shift+f5
    سپس با چیزی fill کنش
    و سپس یک تصویر رو بالای اون لایه ببر و با نگه داشتن کلید shift فی مابین این دو لایه اونها روclipping mask کن،سپس لایه قفل دار رو حذف کن و برای ذخیره به صورت ترانسپارنت بک گراند با پسون png یا gif ذخیرش کن در این صورت دیگر خبری نیز از چارچوب چهارگوش نیست
    Last edited by santamove; 22-08-2010 at 20:33.

10. 2 کاربر از santamove بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •