تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 44 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 433

نام تاپيک: فوتبال باشگاهی در ایران | فصل 1389-1390 | پیش فصل

حـــــرفـه ای nw_nk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض فوتبال باشگاهی در ایران | فصل 1389-1390 | پیش فصل

فوتبال باشگاهی در ایران | فصل 1389-1390 | پیش فصل
    ایران

لیگ برتر (Iran Pro League)
    جام خلیج فارس

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    جام حذفی (Hazfi Cup)
    گرامیداشت آزادسازی خرمشهر

کد:
    کد:
    ليگ آزادگان (Azadegan League)

کد:
    کد:
    ...

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

خبر ويژه: نرخ بازيكنان ممتاز در بازار نقل و انتقالات امسال: 500 تا 600 ميليون

بازيكناني مثل سياوش اكبرپور، حسين كاظمي و ... كه ظاهراً قصد پيوستن به استيل آذين را دارند، نرخ نقل و انتقالات امسال را مشخص كردند.

برديا يادگاري

سايت گل - فوتباليست‌هاي ايراني هميشه برنده‌اند. اين واقعيتي تلخ و آزاردهنده است كه ظاهراً‌ راهي براي ايستادگي مقابل آن نيست. مديران باشگاه‌هاي ايران كه اصولاً‌ سياست آنها بر مبناي تحرك در نقل و انتقالات است،‌ براي جذب مهره‌ها سركيسه شل مي‌كنند و با توجه به رقابت بين باشگاه‌ها و البته كمبود ستاره‌هاي درجه اول اين فوتباليست‌ها هستند كه در اين بين به سادگي بازي را مي‌برند. امسال و در حالي كه كارشناسان فوتبال بارها و بارها به فقر بازيكن در فوتبال ايران اشاره كرده و از افت كيفي فوتبال و بازيكنان نسل فعلي ناليده‌اند، قبل از آغاز رسمي فصل نقل و انتقالات بازيكنان فوتبال اعداد خود را به نسبت سال گذشته 200 تا 300 ميليون بالا برده تا از اين راه دنيا و آخرت خود را تضمين كنند. امسال و در شرايطي كه كسادي اقتصادي نقل همه محافل است ستارگان فوتبال ايران در مذاكرات نرخي در حدود 400 تا 500 ميليون را به باشگاه‌ها پيشنهاد مي‌كنند كه در اين ميان برخي مثل محمدرضا خلعتبري يا مهدي رحمتي ارقامي بالاتر را نيز پيشنهاد داده‌اند، مثلا رحمتي به تنهايي 800 تا 900 ميليون مي‌خواهد و خلعتبري نيز در مذاكره با دايي با پيشنهاد 500 ميليون نقد به اضافه 300 ميليون پاداش مواجه شده كه خود به نظر بالاتر از حد شايستگي بازيكني مثل اوست. در حال حاضر يك بازيكن معمولي در بوندسليگا كه در تيم‌هاي ميانه جدول بازي مي‌كند، در همين سطح حقوق مي‌گيرد با اين تفاوت كه ماليات شديدي بر دستمزدها برقرار است و البته يك فوتباليست در آلمان همه وقتش را بايد در اختيار باشگاه بگذارد.

اگر به دنبال نشانه‌هاي ضعف در فوتبال ايران هستيد، اين بخش ماجرا را از ياد نبريد. جايي كه هزينه‌ گزاف خريد بازيكنان مانع از توسعه زيرساخت‌هاي فوتبال مي‌شود.

کد:
    2010/5/22

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

گزارش ویژه: پشت پرده نقل و انتقالات پرسپوليس

اطرافيان كاشاني تماس‌هاي خود را براي جذب نفرات مورد نظرشان آغاز كرده‌اند، بدون اطلاع دايي. رقم‌ها نيز متفاوت است. نزديكان دايي رقم‌هاي بالايي را به بازيكنان پيشنهاد داده و حتي وعده پرداخت 150 تا 200 ميليون را به صورت نقد داده‌اند. از سوي ديگر نزديكان كاشاني نيز با توجه به مراعات حال حبيب كاشاني مبالغ كمتري را پيشنهاد داده‌اند و اين دوگانگي، ستاره‌هاي مورد هدف را دچار دوگانگي و ترديد كرده است.

سایت گل - راه پرسپوليس چندان سر راست نيست. تركستان نه، اما راهي بي‌سرانجام است. دست‌هاي زيادي در فصل نقل و انتقالات در صدد شكار بازيكن‌اند، بدون كوچك‌ترين هم‌صدايي.

حبيب كاشاني از طريق اطرافيانش به خوبي در جريان كار قرار دارد، اما فعلا صبر پيشه كرده. او به خوبي از نام چهره‌هايي كه به اطرافيان دايي شهره‌اند آگاه بوده و ردپاي آنها را در تماس با بازيكنان مختلف نيز رصد كرده است.
    ب. دال و الف . الف، از نزديكان دايي هستند كه با بازيكنان و ستاره‌هاي مختلف ليگ تماس گرفته و به عنوان نماينده علي دايي خود را معرفي كرده‌اند. نفراتي چون ميلاد زنيدپور، خلعتبري، مي‌داوودي، كريم انصاري‌فرد، محمد نوري، مهدي رحمتي، آندرانيك تيموريان، سيدجلال حسيني، حسن اشجاري و چند بازيكن ليگي و دسته اولي، نفراتي هستند كه همگي با تماس‌هاي اين دو چهره مواجه شده‌اند. حبيب كاشاني كاملا در جريان اين تماس‌هاي تلفني و مبالغ بالايي كه به آنها پيشنهاد شده قرار گرفته است.

از سوي ديگر اطرافيان كاشاني نيز بيكار نيستند. اطرافيان كاشاني نيز تماس‌هاي خود را براي جذب نفرات مورد نظرشان آغاز كرده‌اند، بدون اطلاع دايي. رقم‌ها نيز متفاوت است. نزديكان دايي رقم‌هاي بالايي را به بازيكنان پيشنهاد داده و حتي وعده پرداخت 150 تا 200 ميليون را به صورت نقد داده‌اند. از سوي ديگر نزديكان كاشاني نيز با توجه به مراعات حال حبيب كاشاني مبالغ كمتري را پيشنهاد داده‌اند و اين دوگانگي، ستاره‌هاي مورد هدف را دچار دوگانگي و ترديد كرده است.

مسير پيش رو، منظره مناسبي را براي پرسپوليس ترسيم نخواهد كرد. با ادامه اين مسير نبايد ذره‌اي ترديد داشت كه بايد شاهد چالش جديدي بين كاشاني و دايي بود چراكه باشگاه قصد ندارد بازيكنان فصل بعد را با چنين ارقامي جذب كند و پيشنهاد اطرافيان دايي نيز سر به فلك مي‌كشد. از اين روست كه برآورده شدن نظر هر كدام از طرفين، مي‌تواند عواقب وخيمي را به همراه داشته باشد، عواقبي چون دوگانگي در مبلغ قرارداد بازيكنان جديد و قديم در صورت تعميم ديدگاه دايي از يك سو و انداختن توپ توسط دايي به زمين كاشاني در صورت برآورده شدن ديدگاه كاشاني در امر نقل و انتقالات از سوي ديگر. اگر دايي موفق شود با شرايط خود و اطرافيانش ستاره‌هاي ليگ را جذب كند، تكليف پرداخت قرارداد مالي آنها چه خواهد شد و اگر كاشاني از راه خود و از طريق همراهانش موفق به جذب بازيكنان شود، آيا دايي به محض اولين ناكامي كاشاني را مقصر اصلي جذب نشدن نفرات مورد نظرش معرفي نخواهد كرد؟

اين است پشت پرده نقل و انتقالات پرسپوليس.

کد:
    2010/5/22

آخر فروم باز fery joon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

بازار نقل و انتقالات امسال هم تا حدود زیادی دست استیل آذین و سپاهانه.پول دارن دیگه.

استقلال و پرسپولیس که دولتی هستن و بودجه محدودی دارن هم کار سختی در نقل و انتقالات دارن

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

امير گران‌ترين مربي ليگ / قلعه‌نويي: پيشنهادهايي به من مي‌شود كه مغزتان سوت مي‌كشد

ليست مازادي تاكنون به باشگاه نداده‌ام،‌ اما براي فصل آينده سپاهان نياز به شش يا هفت بازيكن جديد دارد و ما بايد در پست‌هاي مختلف نفرات جديدي جذب كنيم.

سايت گل - ‌گفته مي‌شود امير قلعه‌نويي امروز قرارداد خود را با باشگاه سپاهان تمديد خواهد كرد. قلعه‌نويي كه سپاهان را به مقام قهرماني ليگ رسانده در شرايطي پاي مذاكره با اين باشگاه مي‌نشيند كه به نظر مي‌رسد همه چيز براي جلب رضايت او فراهم است. اين مربي با مصاحبه در هفته‌نامه مثلث، از پيشنهادهاي مربيگري روايت جالبي دارد كه با هم مي‌خوانيم.

* در سپاهان مي‌مانيد يا به استقلال برمي‌گرديد يا اينكه به مس كرمان مي‌رويد؟

من دو ماه پيش گفتم كه به استقلال برنمي‌گردم و دوست دارم سپاهان واقعي را فصل آينده به همه نشان دهم. مس كرمان نيز پيشنهاد خوبي به من داده است و هنوز چيزي به صورت قطعي مشخص نيست. علاوه بر مس كرمان پيشنهادهاي زيادي دارم كه خودم نخواستم اسامي تيم‌ها فاش شوند. پيشنهاد مالي برخي تيم‌ها به حدي بالا هستند كه اگر رقم را بگويم عده‌آي شاخ درمي‌آورند.

* رقم بالاي ميليارد است؟

بله. رقم به حدي بالاست كه اگر قبول كنم گرانقيمت‌ترين مربي تاريخ فوتبال ايران خواهم شد.

* استيل آذين در بين گزينه‌هاست؟

شايد استيل آذين هم بين گزينه‌ها باشد.

* آيا براي فصل آينده ليست مازاد و خواهان خود را به مسئولان سپاهان اعلام كرده‌ايد؟

ليست مازادي تاكنون به باشگاه نداده‌ام،‌ اما براي فصل آينده سپاهان نياز به شش يا هفت بازيكن جديد دارد و ما بايد در پست‌هاي مختلف نفرات جديدي جذب كنيم.

* گفته مي‌شود شما براي تقويت سپاهان با خسرو حيدري و جان واريو نيز صحبت كرده‌ايد؟

در عمر ورزشي‌ام تاكنون با هيچ بازيكني به صورت مستقيم صحبت نكرده‌ام چون در شأن و شخصيت خودم نمي‌بينم كه بنشينم و با يك بازيكن صحبت كنم. شايد اين نفرات در فهرست باشند،‌ اما ساكت و ساير مسئولان باشگاه در مورد بازيكنان مورد علاقه‌ام تصميم خواهند گرفت.

کد:
    2010/5/22

آخر فروم باز mahdishata's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    آخر الزمان

پيش فرض

قلعه نویی فردا با سپاهان تمدید می کند
    امیر قلعه نویی خبر مذاکره با استیل آذین را تکذیب کرد.

او با بیا این نکته که فردا به اصفهان می رود گفت:« با هیچ یک از مدیران تیم تهرانی حتی حرف هم نزدم تا اینکه بخواهم قرارداد امضا کنم و چک بگیرم. فردا به اصفهان می روم و به احتمال فراوان قراردادم را برای یکسال دیگر با این تیم تمدید می کنم.»

مهاجم ایرانی تیم الاهلی امارات که به تازگی از این تیم جدا شده است اعلام کرد که دیگر در امارات نمی ماند شاید در یک تیم لیگ برتری بازی کند.

مهرزاد معدنچی در خصوص وضعیت آینده فوتبالی اش می گوید«: من ناخواسته در این فصل به یک تیم اماراتی رفتم و از بد شانسی در اینجا هم چند تیم عوض کردم.

انتظار اماراتی ها از ایرانی ها بسیار بالا است و فکر می کنند که مهاجم طراز اول به تیم آورده اند.بعد از بازی ما در لیگ قهرمانان آسیا و حذف در آن رقابتها مسئولان باشگاه با من لج کردند.»

معدنچی در پایان می گوید« من همچنان منتظر پیشنهاد پرسپولیس هستم ولی هنوز مذاکره ای با هیچ تیمی نداشتم. امسال اگر در یک تیم لیگ برتری بازی کنم نشان می دهم که بسیار پیشرفت کرده ا م و برای آن تیم موثر خواهم بود.»

با استعفای صمد مرفاوی و با وجود اینکه همه می گویند یک سرمربی خارجی هدایت استقلال تهران را بر عهده می گیرد اما نباید از کنار نام هایی چون غلامحسین مظلومی هم گذشت.کسی که به قول خودش همیشه اسم رفتنش به استقلال سر زبان ها می افتد و هیچ وقت این اتفاق به حقیقت تبدیل نمی شود.

با این حال و طبق روال هر سال یک بار دیگر گروهی از پرویز مظلومی به عنوان سرمربی استقلال نام می برند« هیچ تماسی و هیچ بحثی در مورد سرمربیگری من در استقلال تا این لحظه وجود خارجی نداشته است!

فعلا استراحت می‌کنم. اینکه اسم من دوباره برای سرمربیگری استقلال مطرح شده چیز جدیدی نیست. همیشه همینگونه است تا آخرین نقطه مرا می‌برند اما سرمربی‌ام نمی‌کنند!»

مظلومی این را می گوید با اشاره به وضعیت این روز های استقلال ادامه می دهد«استقلال بدشانس بود. به هر حال تیمشان تیم فوق‌العاده‌ای بود و از نظر مهره و بازیکن به جز در یکی، 2 پست عالی بودند اما دچار بدشانسی هم شدند! البته بدشانسی یکی از عوامل ناکامی بود و من فکر می‌کنم دلیل دیگر این بود که استقلال خودش را در حاشیه‌ها اسیر کرد!»

او ادامه می دهد«فراموش نکنید که برای این مردم اسم مدیر یا اسم سرمربی مهم نیست. آن هواداران از تیمشان جام قهرمانی می‌خواهند و بس! اگر فراموش کرده‌اید که در سال 1990 ما قهرمان آسیا شدیم و روی شانه‌های مردم تا میدان آزادی رفتیم اما 4 روز بعد و به دلیل فشردگی بازیها به پاس با نتیجه 4 بر 2 باختیم ودر میان فحش و سنگ بدرقه شدیم.»

khabaronline.ir

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    آخر الزمان

پيش فرض 7 بازیکن در لیست مازاد استقلال

7 بازیکن استقلال تهران در لیست مازاد این تیم برای فصل آینده قرار دارند.

باتوجه به اینکه هنوز کادر فنی استقلال برای فصل آینده مشخص نشده است، مسئولان این تیم 7 بازیکن را برای فصل آینده در لیست مازاد قرار داده‌اند.

چند تن از این 7 بازیکن در این فصل کمتر به میدان رفته‌اند و از بازیکنان تأثیرگذار این تیم به شمار نمی‌روند. قرار است این بازیکنان تا آخر هفته جاری با مجموعه آبی‌پوشان تسویه حساب کنند.

مهدی امیرآبادی، وحید طالب‌لو، حسین کاظمی، سیاوش اکبرپور، کیانوش رحمتی، هاشم بیک‌زاده و میلاد نوری بازیکنانی هستند که در لیست فروش استقلال قرار دارند.البته این در حالی است که کاظمی امروز صبح قرار داد داخلی با استیل آذین امضا کرد و اکبر پور هم قرار است به زدوی به او بپیوندد.

کد:

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    آخر الزمان

پيش فرض

زندی: می خواهم با استیل آذین قهرمانی در لیگ را تجربه کنم
    هافبک چپ پای استیل آذین قراردادش را با این باشگاه تمدید کرد تا با این تیم به مقام قهرمانی لیگ برتر برسد.

فریدون زندی پس از تمدید قرار دادش گفت« تیم ما با توجه به اولین سال حضورش در لیگ برتر، فوتبال خوبی را از خود به نمایش گذاشت و فوتبالدوستان یک قدرت جدید را در فوتبال ایران دیدند. فکر می کنم همه فوتبالدوستان این تیم را تحسین کردند.»
    وی در ادامه افزود:« شرایط خوب و کاملا حرفه ای در باشگاه حاکم است.ستیل آذین در بین باشگاههای ایرانی به معنای واقعی یک باشگاه حرفه ای است من صحبتهای خوبی برای تمدید قرارداد داشتم و بدون هیچگونه مشکل خاصی با مذاکره با مدیرعامل باشگاه قراردادم را تمدید کردم.می خواهم امسال به همراه این تیم به مقام قهرمانی لیگ برتربرسم »

در حالی که این روزها صحبتهای زیادی در خصوص نقل و انتقالات بازیکنان شنیده می‌شود حالا طبق اخبار رسیده گویا باوجود اینکه گفته می‌شود معمارزاده فصل بعد در استیل‌آذین خواهد بود اما قرار است او به تیم شاهین بپیوندد.
    به نظر حالا که پرسپولیس علاقه‌ای به تمدید قرارداد با این بازیکن ندارد و مکانی نیز با استیل‌آذین به توافق رسیده به احتمال زیاد معمارزاده فصل بعد در شاهین خواهد بود.

khabaronline.ir

داره خودمونی میشه goldenm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

راهی برای پولدارتر شدن در فوتبال ایران
    آغاز هياهوي فصل نقل‌ و انتقالات و حضور تيم‌هاي پرتحرك و متمولي مثل استيل‌آذين در اين بازار مكاره، سوژه چندهفته‌اي و قابل اعتناي رسانه‌ها و بنگاه‌هاي شايعه‌‌پراكني است. بازاري كه تجربه ثابت كرده در آن سه نوع داد و ستد انجام مي‌شود:

اول: نقل‌ و انتقالات مرامي كه در آن طرف‌هاي قرارداد به هم قول مي‌دهند فارغ از تمام جوسازي‌هاي رسانه‌اي در سريع‌ترين زمان ممكن با يكديگر قرارداد امضا كنند و جلوي بروز شايعات را به سرعت بگيرند. آنها براي اثبات حسن نيت‌شان دست به بستن قراردادهايي موسوم به «‌قرارداد سفيد» مي‌زنند و به اين وسيله اقدام به اعتمادسازي مي‌كنند.

دوم: نقل و انتقالات حرفه‌اي و كاملا جدي كه در آن طرف‌هاي معامله پشت يك ميز مي‌نشينند و در مورد تمام مسائل، علي‌الخصوص مسائل مالي با هم توافق مي‌كنند. پس از اين توافق قرارداد رسمي همكاري به امضا مي‌رسد. بهترين و معتبرترين نوع قرارداد كه در تمام دنيا هم مرسوم است.

سوم: نقل و انتقالات چندگانه كه البته اين نوع نقل و انتقال بيشتر در فوتبال ايران رويت مي‌شود. دراين نوع قرارداد بازيكن و مربي با باشگاه موردنظر مذاكره مي‌كنند، درظاهر به توافق مي‌رسند، قرارداد داخلي مي‌بندند و چكي هم به عنوان پيش‌قسط دريافت مي‌كنند اما به محض خروج از دفتر باشگاه مزبور و دريافت پيشنهاد مالي بهتر، مسيرشان را كج مي‌كنند و با باشگاه دوم،‌سوم و حتي چهارم قرارداد مي‌بنند‌! صابر ميرقرباني مشهورترين نمونه اين نوع بازيكن‌هاست. او اين سابقه را دارد كه با باشگاه اول مذاكره كند، با باشگاه دوم قرارداد داخلي ببندد،‌از باشگاه سوم چك پيش‌قسط بگيرد و درنهايت قراردادش را با باشگاه چهارم ثبت كند.

نوع دوم و سوم قراردادها موضوع این بحث نيستند، به اين دليل كه نوع دوم اساسا در نقل و انتقالات فوتبال ايران جايگاهي ندارد و به نوع سوم هم پيش از اين به اندازه كافي پرداخته شده اما در مورد قراردادهاي نوع اول كه اين روزها به طرز عجيبي در حال فراگيرشدن است ناگفته‌هاي بسياري وجود دارد. «‌قرارداد‌هاي سفيد» كه كسي از ماهيت قانوني آنها اطلاعي ندارد.

آيين‌نامه: اين قرارداد اعتبار ندارد

در ماده يك آيين‌نامه نقل و انتقالات آمده است:« قرارداد‌هاي استخدام و ثبت‌نام بازيكن و مربي در باشگاه‌ها، تنها در صورتي وجاهت قانوني دارند كه تمام شرايط قرارداد در آن به صورت كامل نوشته شود.»

در ادامه اين ماده در مورد جزئيات اين موضوع به طوركامل توضيح داده شده است:« قرارداد همكاري ميان بازيكن يا مربي با باشگاه بايد با حضور مربي يا بازيكن مورد نظر و همينطور نماينده باشگاه در هيئت فوتبال استان به ثبت برسد. بعد از ثبت در هيات‌فوتبال و تا فاصله هفت روز قرارداد موردنظر به سازمان ليگ فرستاده مي‌شود و براساس ماده 3، بعد از آن است كه اين قرارداد رسميت پيدا مي‌كند.»به عبارت بهتر حتي پس از امضاي قرارداد سفيد هم مربي مي‌تواند با حضور نيافتن در هيئت‌فوتبال از ثبت آن امتناع كند.

نمونه‌هاي صنعتي

طی چند روزی که از پايان رقابت‌هاي ليگ برتر سپری شده خبرهاي بسياري از تمديد قرارداد مربيان با تيم‌هايشان مخابره شده است. مجيد جلالي، منصور ابراهيم‌زاده و اميرقلعه‌نويي اولين مربياني بودند كه دست به امضاي «قرارداد سفيد» زدند و از ماندن در تيم‌هايشان خبر دادند اما درست چند روز پس از اين تمديد قراردادها خبرهاي تازه‌اي منتشر شد.

منصور ابراهيم‌زاده كه فصل گذشته با مبلغ پايه 380 ميليون تومان قراردادش را با ذوب‌آهن امضا كرد، دراين فصل تقاضاي 500 ميليون توماني‌اش را براي تمديد قرارداد به مسئولان باشگاه ارائه داده است. پيشنهادي كه مورد موافقت باشگاه هم قرارگرفته اما شرايط تازه‌اي در اين باشگاه ايجاد شده كه باعث شده ابراهيم‌زاده از صوري بودن قراردادش استفاده كند و مذاكراتي هم با مس كرمان و سپاهان داشته باشد. اوضاع مالي نه‌چندان مطلوب ذوب‌آهن به واسطه قطع كمك 4 ميلياردي كاركنان كارخانه و همينطور افت فروش تير‌آهن‌ به خاطر ركود وضعيت ساخت و ساز در كشور مهم‌ترين عامل اين بحران مالي است.

احتمالا همين موضوع بود كه باعث شد ادبيات ابراهيم‌زاده در مصاحبه‌هايش تغيير كند و تمديد قرارداد خود با ذوب‌آهن را منوط به برخی توافقات لازم بداند. درآنسو اما شرايط سپاهان نسبت به همشهري‌اش چندان بحراني به نظر نمي‌رسد. اين كارخانه به واسطه بازار مناسب‌تر فولاد نسبت به آهن و همينطور محصولات متنوعي كه توليد مي‌كند از نظر مالي شرايط نسبتا ايده‌آلي دارد و به همين دليل توانسته با تعديل پيشنهاد 800 ميليون توماني قلعه‌نويي به 750 ميليون تومان، شرايط تمديد قرارداد با سرمربي موفقش را مهيا كند اما اوضاع پيچيده و گنگ اين روزهاي استقلال باعث شد تا قلعه‌نويي در مقطعي نسبت به تمديد قراردادش مردد شود، او قراردادي بسته بود كه قانونا التزامي به تن دادن به آن نداشت.

در اين ميان تنها مجيد جلالي بوده كه تن به بستن قرارداد سفيد داده و هنوز هم از اقدامي كه انجام داده راضي به نظر مي‌‌رسد:« بستن قرارداد سفيد در واقع يك نوع رفتار اعتمادساز است تا به اين وسيله دوطرف حسن نيت‌شان را نسبت به يكديگر ثابت كنند. در مورد شرايط من و باشگاه فولاد هم همين موضوع تعيين‌كننده بود. آقاي دهكردي برگه قرارداد را آورد، زيرش را امضا كرد و در مقابل من گذاشت. من هم با توجه به اعتمادي كه داشتم زيرش را امضا كردم. البته در اين موضوع شكي نيست كه اگر مبلغ درج شده در قرارداد مورد رضايت طرفين نباشد، حتما در عملكرد آنها در طول فصل تاثيرگذار خواهد بود.»

اصل ماجرا از همين‌جا شكل می گيرد. تجربه ثابت كرده مربيان يا بازيكناني كه قرارداد همكاري خود را با باشگاه‌شان سفيد امضا مي‌كنند، به واسطه همين حسن ‌نيت ظاهري پول بهتري به جيب مي‌زنند. در واقع آنها با اين كار دوهدف را نشانه مي‌روند. اگر پس از امضاي اين قرارداد پيشنهاد بهتري مطرح شد كه مشكل قانوني‌اي وجود ندارد و راه براي هرگونه مذاكره‌اي باز است، اگر هم نشد، مديرعامل باشگاه با مربي يا بازيكن متعصبي مواجه بوده كه قراردادش را با باشگاه سفيد امضا كرده است. عرف موجود در مراودات مالي در اين‌گونه مواقع اينطور ايجاب مي‌كند كه مبلغ قابل‌قبول و حتي بهتري نسبت به آنچه حق طرف قرارداد است در قرارداد به ثبت برسد.

راهي براي فرار از ماليات

اين موضوع هم يكي ديگر از ويژگي‌هاي مثبت قراردادهاي سفيد است. باشگاه و شخص طرف قرارداد مي‌توانند با اين كار كمترين مبلغ ممكن را در آن درج كنند و توافقاتي خارج از آن قرارداد هم داشته باشند. مثل پاداش‌هاي قهرماني، آقاي گلي، تعداد بالاي بازي‌ها در طول فصل، پيروزي‌ها و مواردي از اين دست.

مجيد جلالي در پايان دست به نقد كساني كه تلاش مي‌كنند براي بازارگرمي تا روز پاياني فصل نقل و وانتقالات قراردادشان را امضا نكنند مي‌زند:« اين يك ايده كاملا غلط است. شما ابتدا بايد اولويت‌تان را مشخص كنيد. اين‌كه مي‌خواهيد در فصل پيش رو به فوتبال و پيشرفت فكر كنيد يا پول برايتان اهميت دارد.

اگر خود فوتبال و آينده و پيشرفت برايتان مهم است كه بايد هرچه سريع‌تر فكرتان را از اين هياهوها آزاد كنيد اما اگر دنبال پول هستيد كه قطعا صبركردن تا روز آخر فصل نقل و انتقالات از همه نظر به سود شماست. متاسفانه بازيكنان ما هرسال به همين دليل بهترين روزهاي فصل را از دست مي‌دهند و براساس استعدادي كه دارند پيشرفت نمي‌كنند. روزهايي كه بايد در تمرينات آماده‌سازي تيم‌شان شركت كنند و حتي يك روز را هم از دست ندهند، به همين راحتي تباه مي‌شود. البته در تيم ما از اين خبرها نيست. ما بايد براساس برنامه‌اي كه داريم تا روز 15 خرداد تيم‌مان را ببنديم و از 22 خرداد ماه هم تمرينات‌مان را آغاز كنيم.»

http://www.asriran.com/fa/news/116291/%D8%B1%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D9%88%D9%84%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B1-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D9%88%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

بهادر عبدي به فولاد پيوست

سايت گل ـ بهادر عبدي هافبك سابق پرسپوليس كه سال گذشته در شاهين بوشهر بازي مي‌كردبه عنوان اولین خرید فصل به تيم فولاد خوزستان پيوست.

عبدي كه در پست هافبك، مهاجم و دفاع راست سابقه بازي داشته بعد از فصل خوبي كه در شاهين داشته، مورد توجه جلالي قرار گرفته است.

اين بازيكن در زمان سرمربيگري افشين قطبي در پرسپوليس در نيمي از فصل به عنوان جانشين شيث رضايي بازي كرد.

کد:

صفحه 1 از 44 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •