تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: سوال درباره ی متریال پوست انسان و بدنه ی ماشین

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

6 سوال درباره ی متریال پوست انسان و بدنه ی ماشین

با سلام به همه ی عزیزان
    خواستم بپرسم تو برنامه ی تری دی مکس با موتور رندر منتال ری واسه ساخت متریال پوست انسان و همچنین متریال بدنه ی ماشین از چه موادی باید استفاده کرد؟
    میدونم که مواد مختلفی هست، اگه ممکنه اونایی که مناسبتر هستن رو به ترتیب اسم ببرید.
    اگرم واسه وی ری چیزای بهتری نسبت به منتال ری هست اونا رو هم بگید.
    با تشکر...

اگه نباشه جاش خالی می مونه Animators's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    نایین

پيش فرض

سلام...
    خیلی به فروم و این انجمن خوش اومدی عزیزم(با اجازه آقا هادی)
    برای انسان مهم نوع تکسچره و نوع متریال باید aanisotropic باشه تا براق نباشه. ولی برای ماشین باید blinn را انتخاب کنی که پیش فرضه و اینطوری براقه.

3. 5 کاربر از Animators بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

مرسی از شما
    پس اون متریالهای شِل و انواع اس اس اس چی؟
    همینطور کار پینت رو واسه ماشین نباید به کار برد؟
    اینایی رو که شما گفتید تو منتال ری نیست؟
    البته من بیشتر نظرم رو منتاله، اگه میشه در مورد اون توضیح بدید.
    بازم مرسی.

حـــــرفـه ای SSS_HHH_OOO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

خوب دوست عزیز
    منتال ری یه مدل متریال برای پوست و یه مدل متریال برای بدنه ماشین داره
    این متریالا چند لایه هستن و خیلی کاملن
    نمونه کارایی که ازشون دیدم هم خیلی خوبن
    از متریال پوست منتال ری تو اکثر فیلما استفاده میشه چون خیلی طبیعیه
    از هلپ مکس استفاده کنی میتونی قشنگ با این متریالا آشنا بشی
    برای پوست : sss fast skin
    برای ماشین : car paint shader
    این دو تا رو با تنظیم مناسب و نور خوب استفاده کنی نتیجه عالی میشه

6. 11 کاربر از SSS_HHH_OOO بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

از شما هم ممنونم
    ولی واسه پوست و ماشین فقط از همینا استفاده میشه یا از مواد دیگه هم میشه؟
    بعد اون متریالهای پوست فقط مخصوص پوست آدم و تو این مایه هستن؟ یعنی مثلا اگه بخوایم پوست کرگدن، دایناسور، فیل، قورباغه، مار و ... رو درست کنیم باید از چه ماده ای استفاده کرد؟ بازم همونه با یه سری تغییرات یا یه نوع ماده ی دیگه؟

8. این کاربر از 4dman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

با یه سلام دوباره
    خب من یه تستهای کوچیکی با منتال و وی ری زدم این نتیجه رو گرفتم که اول باید از وی ری شروع کنم.
    قبلا چون فکر میکردم وی ری یه موتور رندر آماده و بدن دردسره، ازش خوشم نیومد و فکر میکردم چون تنظیماتش سادست و با یه دستکاریهای کوچیک، جوابهای خوب میده پس نمیتونه یه موتور قوی، حرفه ای و تخصصی باشه و همینطور چون میدیدم خیلی از فیلمهای مطرح با منتال رندر میشن و کاربر با هر موتور رندری که کار کنه در نهایت اگه بخواد کار حرفه ای کنه باید بره دنبال منتال، منم گفتم وقتمو بذارمو با منتال شروع کنم، که میبینم واسه شروع یه خورده آدم اذیت میشه با منتال کار کنه و وقت گیر هست و وی ری مناسبتره پس نتیجه گرفتم اول با وی ری خوب مفاهیم رندر رو درک کنم و کم کم برم طرف منتال. و فکر میکنم اکثر بچه ها هم تقریبا بخاطر همچین چیزیه که میرن و خیلی ها هم رفتن طرف وی ری.
    حالا نظر شما چیه، آیا واقعا همچین چیزیه؟
    آیا موتورهای دیگه ای هم هستن که باید بریم طرفشون؟( میدونم که هست، منظورم اینه ارزشش رو داره و به کار میان؟!)
    بعد من شنیدم خیلی ها میگن وی ری واسه محیط داخلی مناسبه و منتال واسه خارجی، آیا این حرف درسته و دیگه قدیمی نشده؟!
    حتی شنیدم میگن اگه کاربر تواناییشو داشته باشه میتونه با اسکن لاین هم رندرهای خوبی بگیره، کار به اینش ندارم که میشه یا نمیشه، ولی اگه بشه نشون میده این حرف که وی ری واسه داخلی و منتال واسه خارجیه درست نیست! و هر دو به یک اندازه قدرت دارن.
    منم فکر میکنم که قدرت هر دو خیلی بالاست و ما فعلا نمیتونیم از تمام قدرت هر کدومشون استفاده کنیم، و همینطور یه کاربر حرفه ای باید به هردو و همینطور موتورهای دیگه ای هم مسلط باشه.
    خب با این اوصاف منی که تازه میخوام شروع کنم باید با اونی که راحت ترم شروع کنم که من در اینجا فکر میکنم باید وی ری رو انتخاب کنم.
    حالا میخوام نظر شما دوستان عزیز رو در این باره بدونم...

با سپاس فراوان...

10. این کاربر از 4dman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن فتوشاپ unicef's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    Australia

پيش فرض

سلام

خب دوست من ...شما به سوال خودتون تا یا جاهایی جواب دادین

خب ببینید نمیشه اینجوری مطرح کرد که کدوم بهتره البته Mr یا همون منتال ری بهتر و تخصصی تر و مناسبتره ولی بستگی به شما داره که بخوایی از چی استفاده کنی منظور نوع رندر

ما توی ایران به یکی از اینا گیر میدیم درستم متوجه نمیشم داریم چکار میکنیم بعد که به اون عادت کردیم میگیم اون یکی بهتر نه این بهتره پس خودت بهتر میتونی تصیمیم بگیری هر چند که خیلی بهتر از من جواب سوال خودتم دادی که کدوم بهتره

توی هلپ مکسم خیلی توضیحات خوبی داده

موفق باشید

12. 2 کاربر از unicef بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای SSS_HHH_OOO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

با یه سلام دوباره
    خب من یه تستهای کوچیکی با منتال و وی ری زدم این نتیجه رو گرفتم که اول باید از وی ری شروع کنم.
    قبلا چون فکر میکردم وی ری یه موتور رندر آماده و بدن دردسره، ازش خوشم نیومد و فکر میکردم چون تنظیماتش سادست و با یه دستکاریهای کوچیک، جوابهای خوب میده پس نمیتونه یه موتور قوی، حرفه ای و تخصصی باشه و همینطور چون میدیدم خیلی از فیلمهای مطرح با منتال رندر میشن و کاربر با هر موتور رندری که کار کنه در نهایت اگه بخواد کار حرفه ای کنه باید بره دنبال منتال، منم گفتم وقتمو بذارمو با منتال شروع کنم، که میبینم واسه شروع یه خورده آدم اذیت میشه با منتال کار کنه و وقت گیر هست و وی ری مناسبتره پس نتیجه گرفتم اول با وی ری خوب مفاهیم رندر رو درک کنم و کم کم برم طرف منتال. و فکر میکنم اکثر بچه ها هم تقریبا بخاطر همچین چیزیه که میرن و خیلی ها هم رفتن طرف وی ری.
    حالا نظر شما چیه، آیا واقعا همچین چیزیه؟
    آیا موتورهای دیگه ای هم هستن که باید بریم طرفشون؟( میدونم که هست، منظورم اینه ارزشش رو داره و به کار میان؟!)
    بعد من شنیدم خیلی ها میگن وی ری واسه محیط داخلی مناسبه و منتال واسه خارجی، آیا این حرف درسته و دیگه قدیمی نشده؟!
    حتی شنیدم میگن اگه کاربر تواناییشو داشته باشه میتونه با اسکن لاین هم رندرهای خوبی بگیره، کار به اینش ندارم که میشه یا نمیشه، ولی اگه بشه نشون میده این حرف که وی ری واسه داخلی و منتال واسه خارجیه درست نیست! و هر دو به یک اندازه قدرت دارن.
    منم فکر میکنم که قدرت هر دو خیلی بالاست و ما فعلا نمیتونیم از تمام قدرت هر کدومشون استفاده کنیم، و همینطور یه کاربر حرفه ای باید به هردو و همینطور موتورهای دیگه ای هم مسلط باشه.
    خب با این اوصاف منی که تازه میخوام شروع کنم باید با اونی که راحت ترم شروع کنم که من در اینجا فکر میکنم باید وی ری رو انتخاب کنم.
    حالا میخوام نظر شما دوستان عزیز رو در این باره بدونم...

با سپاس فراوان...

خوب ببین دوست عزیز چندتا مسئله بیان کردی
    اول اینکه بله میشه از هر متریالی استفاده کرد ولی این متریالایی که گذاشته منتال ری خیلی روشون تحقیق شده و کار شده و واقعا حرفه ای هستن من پیشنهادم اینه اینا رو یاد بگیری خوب

من راستش از منتال شروع کردم و خیلی هم دوستش دارم چون کامله
    ولی دلیل استفاده شدنش تو فیلما یکی همین متریال پوستشه
    تو فیلم ماتریکس این متریال رو ساختن برای منتال ری و از اون به بعد هر فیلمی یه انسان میخواستن بذارن توش از این متریال استفاده میکردن

و دلیل دوم اینکه تو رندر انیمیشن خیل عالی و سریع عمل میکنه و مناسبه

ولی من دقت کردم کسایی که خیلی حرفه ای هستن و با منتال کار میکنن تو فیلما و اینا نمونه کارای شخصی زیادی با وی ری دارن

خوب در باره مورد سوم که گفتی موتور های رندر دیگه
    بگم که بله موتور های رندر عالی دیگه ای هم هستن
    یکیش fry render که تازه اومده و فوق العاده است
    این موتور رندر شیوه رندرش با منتال و وی ری فرق داره ویخیلی کنده اما خیلی خیلی طبیعی

بعدیش هم به نظرم brazil رو یاد بگیر
    از این موتور تو کارتونای پیکسار هم استفاده میشه برای بکگراند ها و زمینه هاش

14. 4 کاربر از SSS_HHH_OOO بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

ضمن تشکر از لطف دوستان، فقط اینو بگم که منظور من از این حرفا مقایسه کردن این موتورا و خوب و بد دونستن اونا نیست.
    همونجوری که میدونین واسه حرفه ای شدن در هر زمینه ای نیاز به یه سری ابزار هست و مسلما اگه ما با همه یا بیشتر اون ابزارها آشنایی داشته باشیم خیلی سریعتر به هدفمون میرسم. خب حالا اینکه بگیم این ابزار کمکی خوب نیست و نباید ازش استفاده کنیم، فکر نمیکنم درست باشه چون به هر حال یه ابزار کمکیه و واسه کمک به ما ساخته شده.
    در اینجا اگه هدف ما حرفه ای شدن در زمینه ی تری دی و انیمیشن هست باید تا اونجا که ممکنه ابزارهای این هنر رو باهاش آشنایی داشته باشیم و مسلط بشیم، حالا چه تری دی مکس، چه مایا ، زیبراش و ...
    خب موتورهای رندر هم مطمئنا همچین چیزی در موردشون صدق میکنه که باید خیلیاشون رو یاد بگیریم تا نتیجه ی کارمون بهتر بشه.
    ولی موضوع بر سر اینه که با کدوم یکی باید شروع کرد؟!
    حالا من دیدم با وی ری شروع کنم بهتره و در کنارش منتال رو هم کار میکنم تا قضیه ی رندر دستم بیاد.
    به هر حال بعدا ممکنه یه جایی ازم بخوان با فلان موتور رندر بگیرم، اگه من بگم با این بلد نیستم و با اون یکی کار میکنم که هیچی دیگه، عذرمو میخوان.
    پس من باید حداقل فعلا این دوتا رو تو برنامه ی آموزشیم داشته باشم تا بعد. و اینجور نباشه که فقط یکیشو انتخاب کنم و بعدش هی بگم این بهترینه و قویتره و...

خب از همه ممنونم، اگه دوستان نظر خاصی دارن لطف کنن و حتما بگن، اگرم روش بهتری میدونن هم که خیلی عالی میشه.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

حالا یه سوال هم این آخر بپرسم که وقتی موتور رندر ما وی ری هست حتما باید متریال و نور و دوربین و ... رو هم وی ری انتخاب کنیم یا فرقی نداره ؟ آخه دیدم واسه بعضی متریالها میگن باید مال خود وی ری باشه اما جایی دیگه میبینم از نورهای استاندارد که مخصوص وی ری نیستن هم استفاده میشه، میگم شاید از اونجایی که استانداردن فرقی واسه موتورهای رندر نمیکنن. اگه اینجوریه فرقی واسه متریال استاندارد هم نمیکنه که موتور رندرش چی باشه؟
    اگه ممکنه در این مورد هم یه توضیحی بفرمایید که بعدش یه تاپیک جدید واسه سوالاتم درباره ی وی ری بزنم.

مرسی از همه...

آخر فروم باز /.,mnb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام.

معمولا هر موتور رندر با نور و متریال و ... خودشون بهتر کار می کنن و نتایج بهتری دارن ولی از متریال و نور و ... استاندارد هم میشه همراه هم با موتور دیگه استفاده کرد.
    ولی من پیشتهاد می کنم برای نورها در منتال ری یا از استاندارد استفاده کنید و یا از فوتومتریک ها.

نقل قول از کتاب "3ds max® Lighting"
    Perhaps the most unfortunate thing about photometric lights is that you
    are not supposed to use them together with standard lights. According
    to the documentation, they do not interact correctly and behave very differently.
    I have had some success mixing light types without too much
    trouble, but it is not really advisable to do this. You’ll have to try out the
    different combinations for yourself to see if they work for you. I have
    managed renders using standard, mental ray, and photometric lights
    together with expected results, so don’t forget to try!

موفق باشید.

17. 3 کاربر از /.,mnb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •