تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 32

نام تاپيک: درخواست مشورت و راهنمایی: بررسی حل مشکل css در IE6 - این قسمت: margin و padding ?!؟

کاربر فعال طراحی وب DaRiOuShJh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    تـهران - امانیه

2 درخواست مشورت و راهنمایی: بررسی حل مشکل css در IE6 - این قسمت: margin و padding ?!؟

چه اسمی شد! یاده پسره کوهستان و حنا دختری در مزرعه و .... و اینا افتادم!×!

بگزریم

خوب گفتم یه تاپیک اختصاصی در این مورد داشته باشیم که در کنار کدهای دیگه ای که ie6 چپ و چوله میبینه این کدها از بیشترین حساسیت به نظرم برخوردارن

از مقدمه بگزریم من تا اینجا دو تا راه دیدم برای این موضوع:

1. استفاده از اسکریپتی چیزی که با شناختن browser type بعد از css کلی صفحه اگر ie بود فایل css جداگونه ی این مرورگر رو هم لود کنه و به قولی متغیر های قبلی رو با جدید ها عوض کنه

2. استفاده از روشه من در آوردیه بنده که یه عکس gif به صورت transparent رو به میزانه کافی در مواقع ضروری کش بیاریم! چون سایز عکس ها در تمامی مرورگرها یکسان نشون داده میشه در نتیجه همه جا دقیق در میاد!

ولی یه مشکل داره که اونم اینه که اگه بعد از این کد div باشه دیگه نمیشه ازش استفاده کرد چون div میافته خطه پایین

نظره شما چیه؟

دارم قالبه سایتم رو با ie هماهنگ میکنم گیر کردم مخصوصا تو مورده دوم

حـــــرفـه ای eAmin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Node.js

پيش فرض

سلام.

خوبه، ولی طراحی هر سایتی فرق می کنه، و بسته به محتوایی که داره ممکنه یه جا گیر بده. و نمی شه راه حل 100% در اینباره پیدا کرد.

البته یه راه دیگه هم هست، و اون هم css ---- ه که می شه این بلا رو سر ie در آورد. راههای زیادی وجود داره که می تونیم استفاده کنیم. توی ie6 با اضافه کردن آندرلاین ( _ ) قبل از هر دستور می شه اینکار رو انجام داد،( یعنی به ie می فهمونیم که شما بیا این رو در نظر نگیر و به padding کاری نداشته باش، تو با این سرکاری padding_ شیر فهم شد؟ [ ناراحت نشید، مخاطبم ie بود ] ) برای ie7 هم با استفاده از علامت تعجب ( ! ) یا اینجوری:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    که توی ie جواب می ده و نه مرورگر دیگه ای. و خیلی از موارد دیگه که گفتنشون آدمو بیچاره می کنه

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    تـهران - امانیه

پيش فرض

آخه اینطوری برای هر نوع ie یه چیزی میشه که! حالا یکی با وین 98 اومد IE ش 4.5 بود!×! اون چی؟
    بنده که دارم رو سایت کد میزارم که هر کی با ie میاد راه نده بگه برو FF بگیر بعد بیا! دهه!×!
    اون دو تا روشی که گفتم بنا به قالب ها میشه استفاده کرد ها!×!

من این انجمنه رو که درست میکردم قالبش از اینا داشت:

کوش؟ آهان!:

if($context['browser']['is_ie'])
    echo '
    <link rel="stylesheet" type="text/css" href="', $settings['theme_url'], '/css/template_ie.css?rc2" />';

حالا نمیدونم همه جا جواب میده این یا نه

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Node.js

پيش فرض

آخه اینطوری برای هر نوع ie یه چیزی میشه که! حالا یکی با وین 98 اومد IE ش 4.5 بود!×! اون چی؟
    بنده که دارم رو سایت کد میزارم که هر کی با ie میاد راه نده بگه برو FF بگیر بعد بیا! دهه!×!
    اون دو تا روشی که گفتم بنا به قالب ها میشه استفاده کرد ها!×!

من این انجمنه رو که درست میکردم قالبش از اینا داشت:

کوش؟ آهان!:

if($context['browser']['is_ie'])
    echo '
    <link rel="stylesheet" type="text/css" href="', $settings['theme_url'], '/css/template_ie.css?rc2" />';

حالا نمیدونم همه جا جواب میده این یا نه
    شما بی خیال اونایی شو که وین 98 دارن! ( هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد! ) درصدشون خیلی کمه و مطمئنا نیازی بهشون نداری ;-)
    بیننده های اصلی وبلاگت رو اونایی که از ie6 به بعد دارن قرار بده، بی خیال کسی باش که پایین تر از این ورژنها داره. ( حداقل من یکی که اینجوریم. )
    اونطوری هم که دیگه خیلی تابلو می شه، اگر یکی باشه که عشق ie باشه اونوقته که...
    آره ولی منظور یه چیزه دیگه بود! یعنی یه راهی پیدا کنیم که واسه ی همیشه جواب بده که نیاز به دستکاری نداشته باشه. که چنین چیزی غیر ممکنه، همونطور که گفتم به محتوای داخلش ربط داره، من از این رو این حرفو زدم

اون کدی هم که قرار دادی نه هرجا کار نمی کنه، قبلا یه کاربری بود به نام jandeddy یه کد php قرار داده بود که مرورگرها رو سمت سرور شناسایی می کرد، اگه بگردی پیدا می شه. ولی خب کی می ره این همه راهو اونم تو! با conditional if کارت راه میافته، البته فقط تو ie بازم.

کاربر فعال انجمن موسیقی David.Jn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

ولی امین من هم با این نظر موافقم که چند تا فایل استایل پیش بینی بشه و اگه مرورگر شناسایی شد بیاد بگه اون فایل واسه استایل لود بشه که هم تو ff جواب میده و هم تو ie و هم تو opera
    تا ببینیم نظرات دیگران چیه
    راستی ابنو یکم توضیح میدی منظورت چه جوریه؟(آخه اونوقت ff با این استایل چکار میکنه)
    توی ie6 با اضافه کردن آندرلاین ( _ ) قبل از هر دستور می شه اینکار رو انجام داد،( یعنی به ie می فهمونیم که شما بیا این رو در نظر نگیر و به padding کاری نداشته باش، تو با این سرکاری padding_ شیر فهم شد؟ [ ناراحت نشید، مخاطبم ie بود ] ) برای ie7 هم با استفاده از علامت تعجب ( ! ) یا اینجوری:

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    تـهران - امانیه

پيش فرض

خوب اینطور که پیداس fire fox لود میکنه دیگه!×!
    باید به ترتیب نوشته شن که بعدی ها رو قبلی overwrite شن به قولی!×!
    ولی این روشه اول که گفتم رو خیلی ها ازش استفاده کردن دیدم!
    ولی لنگه کدشم!×!

البته میشه یه گار کرد که کاره قدیمی ای هست

با جاوااسکریپت صفحات رو طبقه نوعه مرورگر مشخص کرد!×!
    همون کاری که من میخوام بکنم

واقعا به بن بست رسیدم سره هماهنگ سازیه IE با سایتم

مشکل اصلی هم همین IE هست

دیگه opera و safari و chrome و FF و ... استاندارداشون خیلی شبیهه همه

کاربر فعال انجمن موسیقی David.Jn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

چند وقت پیش یاسر یه کد بره من نوشت برای تغییر استایل سایت
    فکر میکنم این کارتو راه بندازه.
    و روش خوبی هم به نظر میاد.
    کد:
    مرورگر که شناسایی شد میشه style رو تغییر داد.

8. این کاربر از David.Jn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    تـهران - امانیه

پيش فرض

مرسی

آخه این برای داخله سایته که مثلا لود شد چند تا لینک باشه که استایل رو عوض کنه

برای شناسایی مرورگر نیست

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Node.js

پيش فرض

ولی امین من هم با این نظر موافقم که چند تا فایل استایل پیش بینی بشه و اگه مرورگر شناسایی شد بیاد بگه اون فایل واسه استایل لود بشه که هم تو ff جواب میده و هم تو ie و هم تو opera
    تا ببینیم نظرات دیگران چیه
    راستی ابنو یکم توضیح میدی منظورت چه جوریه؟(آخه اونوقت ff با این استایل چکار میکنه)
    به نظرم راه عاقلانه ای نیست!
    اینجوری که خیلی تابلو می شه، یعنی برای هرمرورگر یه استایل متفاوت بکار ببریم؟ نه اصلا درست نیست! اینجوری که وقت برنامه نویس خیلی تلف می شه.
    ببین همونطور که معلومه، تنها مشکل ما ie هست درست؟ ( توی مرورگرهای دیگه زیاد مشکل ایجاد نمی شه اگه درست کد بزنیم. خب برای ie یه راه هست، یعنی conditional if یا conditional comment خب این خیلی کار مارو ساده تر می کنه، با این راه می تونیم فقط قسمتهایی رو که مشکل داره رو درست کنیم.
    به اینصورت که یه style درست می کنیم، که با همه مرورگرها سازگار باشه خب، بعد اگر جایی از اون مشکل داشت توی ie به وسیله همونهایی که گفتم درستش می کنیم.
    ببینم، شما اصلا سایت یاسر رو دیدید؟ پیشنهاد می کنم حتما یه سری بهش بزنید، اونم از همین راه استفاده کرده که می گم. اطلاعات بیشتر هم اینجاها هست:
    کد:
    یه چیز رو هم بگم، safari و opera زیاد با هم فرقی نمی کنن، یعنی اگه اپرا یه جا گیر بده، دقیقا سافاری هم همونجا گیر می ده! فقط فایرفاکس در بعضی از موارد با این دوتا فرق می کنه.

در مورد css ---- هم، فایرفاکس و بقیه مرورگرها به عنوان یه دستور غلط تلقی می شه. اینو ببین:
    کد:

خوب اینطور که پیداس fire fox لود میکنه دیگه!×!
    باید به ترتیب نوشته شن که بعدی ها رو قبلی overwrite شن به قولی!×!
    ولی این روشه اول که گفتم رو خیلی ها ازش استفاده کردن دیدم!
    ولی لنگه کدشم!×!

البته میشه یه گار کرد که کاره قدیمی ای هست

با جاوااسکریپت صفحات رو طبقه نوعه مرورگر مشخص کرد!×!
    همون کاری که من میخوام بکنم

واقعا به بن بست رسیدم سره هماهنگ سازیه IE با سایتم

مشکل اصلی هم همین IE هست

دیگه opera و safari و chrome و FF و ... استاندارداشون خیلی شبیهه همه
    با جاوااسکریپت که زیاد جلب نیست. سمت سرور باشه باز بهتره از این، ولی بهتر از اون هم روشی که گفتم.

11. این کاربر از eAmin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    تـهران - امانیه

پيش فرض

مرسی امین
    الان دارم اونصفحه ها رو که دادی میبینم
    راهه خوبیه!

در مورده استفاده از چند استایل هم لازم نیست همه ی کدها نوشته شن تو همه!

فقط اون قسمت هایی که مشکل سازن کافیه نوشته بشن

ولی این روشه تو بشه که عالیه

هم ساده تره هم سریعتر!

ولی امین این سایتم رو نمیدونم از کجاش شروع کنم!

دیروز 8 ساعت کار کردم فقط تونستم قسمته header اش رو سازگار کنم

این قد هم div تو همه که آدمه گرگیجه میگیره

مصیبتش هم اینه که چون گرافیکیه حتی یه پیکسل اضافه و کم هم تاثیر میزاره!××$#^$

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •