تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 16

نام تاپيک: مشکل در نصب Xp هنگام بوت

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض مشکل در نصب Xp هنگام بوت

سلام
    وقتی می خوام XP رو از طریق boot کامپیوتر نصبش کنم نمیشه! یعنی اون نوشته ی اول میاد اما نمیره تو صفحه آبی! تو یه کامپیوتر دیگه هم امتحان کردم تو صفحه آبی میره اما وقتی می خوای نصب کنی می گه هارد نداری یعنی هارد رو نمیشناسه. هارد هر دوی این کامپیوتر ها SATA هست. فکر کنم یه تنظیمی تو بایوس داشته باشه. کسی می تونه کمکم کنه؟

حـــــرفـه ای ***Spring***'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    ♠♠♠♠♠♠♠

11

سلام ... مشکل سیستم اول با دوم فرق داره ... در مورد سیستم اول ، تنظیمات بایوس درسته؟ ... پیغام خاصی ندارید ؟...

در مورد سیستم دوم درایور SATA لازم دارید ... یعنی با استفاده از CD مادربورد ( برای کامپیوتری که استفاده میکنید ) باید اول درایور SATA اون مادربرد رو روی یه فلاپی دیسکت کپی کنید ... بعد زمانیکه که برای نصب XP آماده شدید ، در همون مراحل اول ، درایور رو به برنامه نصب معرفی کنید تا هارد شناخته بشه ، و امکان ادامه مراحل نصب رو داشته باشید...

همون اولی که صفحه آبی میآد ( پایین صفحه یه کادر نواری مستطیل شکلی هست که پیغامها و مراحل نصب رو توضیح میده ) همون اول جایی که پیغام Press F6 رو دیدید بلافاصله کلید F6 رو بزنید ... در ادامه نصب یه مرحله جدیدی رو دارید که از شما چند تا سوال میپرسه ... فقط زمان نصب درایور حتمآ آدرس دیسکت رو بفرمایید و اون رو از روی دیسکت بخونه ( نه از روی ویندوز ) ... بعد از نصب درایور ( بدرستی ) هارد شناخته میشه ... نکته آخر : تا پایان نصب کامل ویندوز ، فلاپی رو بیرون نیآرید ...

.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

منم اين مشكل و با لپتاپم دارم. ولي فلاپي درايو ندارم.بايد چه كنم؟

تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    ♠♠♠♠♠♠♠

11

سلام ... لپ تاپ با PC توی خیلی از برنامه ها ، نصب اونها و داریورها تفاوت داره ... برای نصب درایور هم احتیاج به فلاپی درایو ندارید ... کلآ تمام این مراحل نصب لپ تاپ با کامپیوترهای خونگی فرق داره ...انجمنش هم اینجاست :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حتمآ ببینید ... دوستان زیادی هم اونجا هستند ... حتمآ مشکلتون حل میشه ...

.

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام ... مشکل سیستم اول با دوم فرق داره ... در مورد سیستم اول ، تنظیمات بایوس درسته؟ ... پیغام خاصی ندارید ؟...

در مورد سیستم دوم درایور SATA لازم دارید ... یعنی با استفاده از CD مادربورد ( برای کامپیوتری که استفاده میکنید ) باید اول درایور SATA اون مادربرد رو روی یه فلاپی دیسکت کپی کنید ... بعد زمانیکه که برای نصب XP آماده شدید ، در همون مراحل اول ، درایور رو به برنامه نصب معرفی کنید تا هارد شناخته بشه ، و امکان ادامه مراحل نصب رو داشته باشید...

همون اولی که صفحه آبی میآد ( پایین صفحه یه کادر نواری مستطیل شکلی هست که پیغامها و مراحل نصب رو توضیح میده ) همون اول جایی که پیغام Press F6 رو دیدید بلافاصله کلید F6 رو بزنید ... در ادامه نصب یه مرحله جدیدی رو دارید که از شما چند تا سوال میپرسه ... فقط زمان نصب درایور حتمآ آدرس دیسکت رو بفرمایید و اون رو از روی دیسکت بخونه ( نه از روی ویندوز ) ... بعد از نصب درایور ( بدرستی ) هارد شناخته میشه ... نکته آخر : تا پایان نصب کامل ویندوز ، فلاپی رو بیرون نیآرید ...

.
    خیلی ممنون که جواب دادید
    در مورد اول نمیدونم تنظیمات بایوس درسته یا نه. من روی حالتی گذاشتم که از CD بوت کنه و این کار رو هم می کنه اما نمیتونه وارد صفحه آبی بشه و صفحه سیاه می مونه. موقع نصب XP اولش باید یه نوشته بیاد بعد میره تو صفحه آبی مال من فقط اون نوشته میاد و بعد صفحه سیاه میشه. یادمه قبلا یه کاری تو بایوس کردم درست شد اماالان نمیدونم چیه!!
    در مورد دوم هم نمیشه با همون CD مادربورد این کار رو کرد؟ این درایور تو بایوس نصب میشه؟

تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    ♠♠♠♠♠♠♠

11

سلام ... خواهش میکنم ... در مورد اول که برمیگرده به تنظیمات بایوس کامپیوتر ... تنظیمات بوت اول و دوم و بقیه قسمتها رو هم نگاه بفرمایید ... این تنظیمات بایوس رو درست کنید ، باید مشکل حل شه ...

Cd مادربورد مجموعه تمام درایورها و برنامه های مورد نیاز شما رو داره ...البته اونهایی که سازندگان مادربرد لازم دونستند و شما لازم دارید ... این برای وقتیکه سیستم عامل شما نصب شده ، حالا به درایور یا برنامه خاصی احتیاج دارید ...

شما گفتید هارد Sata دارید و زمان نصب ویندوز ، هارد شناخته نمیشه ، یعنی ویندوز نمیشناسه... در زمان نصب سیستم عامل ،این دو حالت داریم ( برای هاردsata یا موارد مشابه ) :

1- یا Cd برنامه اجرایی نصب ( ویندوز ) از قبل خوش درایور اون قطعه مورد نیاز شما رو داره ( Sata ) و توانایی تشخیص اون رو هم داره...

2- یا باید داریور اون برنامه در زمان خاص به برنامه نصب معرفی بشه ...

اگه ویندوز شما نصب بود ( مثلآ روی هارد Ide ) ، بله اونوقت میشد از Cd مادربورد استفاده کرد و هر درایوری رو که میخواستید ، نصب میکردید ...

ولی الآن باید Cd مادربورد رو توی یه سیستم سالم اجرا کنید ، با توجه به منوها و گزینه هایی که Cd مادربورد داره ، درایور Sata رو پیدا و اون رو روی فلاپی کپی و نصب کنید ...

.

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام ... خواهش میکنم ... در مورد اول که برمیگرده به تنظیمات بایوس کامپیوتر ... تنظیمات بوت اول و دوم و بقیه قسمتها رو هم نگاه بفرمایید ... این تنظیمات بایوس رو درست کنید ، باید مشکل حل شه ...
    .
    من که گفتم بوت میشه CD رو قشنگ می خونه اون نوشته اولش هم میاد اما وارد صفحه آبی نمیشه!! به نظر مشکل مربوط به SATA میشه!

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

Cd مادربورد مجموعه تمام درایورها و برنامه های مورد نیاز شما رو داره ...البته اونهایی که سازندگان مادربرد لازم دونستند و شما لازم دارید ... این برای وقتیکه سیستم عامل شما نصب شده ، حالا به درایور یا برنامه خاصی احتیاج دارید ...

شما گفتید هارد Sata دارید و زمان نصب ویندوز ، هارد شناخته نمیشه ، یعنی ویندوز نمیشناسه... در زمان نصب سیستم عامل ،این دو حالت داریم ( برای هاردsata یا موارد مشابه ) :

1- یا Cd برنامه اجرایی نصب ( ویندوز ) از قبل خوش درایور اون قطعه مورد نیاز شما رو داره ( Sata ) و توانایی تشخیص اون رو هم داره...

2- یا باید داریور اون برنامه در زمان خاص به برنامه نصب معرفی بشه ...

اگه ویندوز شما نصب بود ( مثلآ روی هارد Ide ) ، بله اونوقت میشد از Cd مادربورد استفاده کرد و هر درایوری رو که میخواستید ، نصب میکردید ...

ولی الآن باید Cd مادربورد رو توی یه سیستم سالم اجرا کنید ، با توجه به منوها و گزینه هایی که Cd مادربورد داره ، درایور Sata رو پیدا و اون رو روی فلاپی کپی و نصب کنید ...

.
    خیلی ممنون از توضیحات خوبتون. میرم امتحان کنم.

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

آقا من رفتم از تو اینترنت درایور مادربورد رو دانلود کردم اما درایور Sata توش نداره. چی کار کنم؟

تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    ♠♠♠♠♠♠♠

11

سلام ... به انجمن [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... و یا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] , تشریف ببرید ، دوستان زیادی هستند ... حتمآ سریع به نتیجه میرسید ...

اسم کامل و مشخصات دقیق مادربردی که دارید با مدل اون ، و درایوری رو که لازم دارید حتمآ برای دوستان تو اون انجمنها بنویسید ...

.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •