تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 32

نام تاپيک: معرفي نرم افزارهاي جايگزين و كم حجم براي استفاده در ويندوز

حـــــرفـه ای M.R.M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

11 معرفي نرم افزارهاي جايگزين و كم حجم براي استفاده در ويندوز

سلام دوستان عزيز.
    من قصد دارم در اين تاپيك نرم افزارهايي را به شما معرفي نمايم كه همگي ميتوانند به عنوان جايگزين مناسب برخي از نرم افزارهاي سنگين و پر حجم استفاده شوند.
    همان طور كه ميدانيد دنياي نرم افزار روز به روز در حال گسترش است و روند توليد نرم افزارهاي مفيد بسيار جالب و پر هياهو ميباشد. شركت هاي نرم افزاري بزرگ مانند Adobe و ULEAD و Microsoft و ... كم كم شاهد نگراني هايي در روند توليد نرم افزارهاي خود خواهند بود. زيرا شركتهاي نه چندان نامي و مشهوري اقدام به توليد نرم افزارهايي كرده اند كه نه تنها حجم بسيار كمتري از نرم افزارهاي اين شركتهاي بزرگ دارند ، بلكه بسيار كاربردي تر و كاربر پسند تر و با محيط كاري ساده تر نيز ميباشند !
    بسياري از كاربران ممكن است فقط براي نياز كوچكي مجبور باشند نرم افزاري را بر روي سيستم خود نصب كنند كه نه تنها حجم زيادي از فضاي سيستم آنها را اشغال ميكند ، بلكه به مرور سرعت سيستم را نيز كاهش داده و مشكلات بعدي را براي كاربر به وجود مي آورند.
    براي مثال در مورد نرم افزار پر حجم Adobe Acrobat Reader ، خود شما واقعا براي چه كاري از اين نرم افزار استفاده ميكنيد؟
    پاسخ شما و شايد بسياري از كاربران ديگر اين است كه تنها براي مشاهده فايل هاي PDF !!!
    متاسفانه مشكل اغلب اين كاربران اين است كه به درستي از نرم افزارهاي موجود با خبر نيستند و تنها نامي كه براي ديدن فايلهاي PDF در دنياي نرم افزار ميشناسند نرم افزار Acrobat Reader ميباشد و اين همان نكته اي است كه من ميخواهم به آن خاتمه دهم !
    در اين تاپيك تمام سعي خودم را انجام ميدهم تا شما را با نرم افزارهايي آشنا نمايم كه ميتوانيد به سادگي از آنها براي كارهاي اداري و عمومي خود استفاده نماييد. ويژگي اصلي اين نرم افزارها حجم كم و كارايي بالاي آنها خواهد بود كه مطمئن هستم خود شما نيز از اين حجم كم و كارايي بالا تعجب خواهيد كرد و به مرور شاهد بالا رفتن بازدهي سيستمهاي كامپيوتري خواهيم بود ، چرا كه شما به جاي نصب Acrobat Reader 20 تا 30 مگابايتي ، ميتوانيد نرم افزاري را نصب نماييد كه نهايتا 5 تا 6 مگابايت حجم داشته و كارايي تقريبا مشابهي را ارائه ميدهد و حتي ميتوانيد چندين نرم افزار مفيد ديگر را نيز در كنار آن نصب نماييد و از حجم سيستم خود نهايت استفاده را ببريد.
    ممكن است در ذهن بعضي از افراد اين سوال پيش آيد كه آخر چطور ممكن است بشود يك نرم افزار 30 مگابايتي را با يك نرم افزار 6 مگابايتي عوض كرد و كارايي مشابهي بدست آورد ؟؟؟
    براي يافتن پاسخ سوال خود فقط كافي است يكي از آنها را استفاده كنيد و نتيجه را با چشم خودتان ببينيد !!!
    اميدوارم اين تاپيك بتواند براي شما عزيزان مفيد باشد و بتوانيد نهايت استفاده را از آن ببريد.
    تنها نكته باقي مانده اين است كه من تمام نرم افزار هاي جديد را در همين تاپيك قرار ميدهم تا بعد از مدتي آرشيو كاملي از نرم افزارهاي جايگزين را داشته باشيم.
    از دوستان عزيز هم خواهش ميكنم اگر مايل هستند چنين نرم افزارهايي را معرفي نمايند در همين جا اين كار را انجام دهند فقط در هر موردي كه معرفي ميكنند تصويري از محيط برنامه و قابليتهاي آن و نام نرم افزار قياس شده براي جايگزيني نيز ارائه دهيد تا ساير دوستان در انتخاب و دانلود نرم افزار مورد نظر خود دچار سردگمي و اشتباه نشوند.
    با تشكر از تمام شما دوستان عزيز.

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض Foxit Reader Pro جايگزين مناسب برنامه Adobe Acrobat Reader

سلام دوستان عزيز.
    نرم افزاري كه معرفي ميكنم ميتواند يكي از بهترين جايگزينهاي برنامه Adobe Acrobat Reader باشد.
    با كمك اين برنامه كم حجم ( 3.293 مگابايت ) شما ميتوانيد به سادگي فايلهاي PDF را مشاهده و مديريت نماييد.
    اين برنامه كم حجم و مفيد تقريبا تمام امكانات برنامه Acrobat Reader را دارا ميباشد و به خوبي امتحان خود را در اين زمينه پس داده است. اين برنامه چند قابليت جالب دارد كه براي مثال ميتوانم به TextView در آن اشاره كنم.
    اين قابليت متن PDF شما را در صورتي كه تبديل به يك فايل Text شود به صورت پيش نمايش به شما نشان ميدهد. حال شما با هر نرم افزار تبديل PDF به Text و يا Doc كه ميخواهيد اين كار را انجام دهيد ، قبل از هر اقدامي ميتوانيد پيش نمايش نتيجه كار را در اين برنامه مشاهده نماييد.
    در اين تصوير محيط برنامه نشان داده شده است :

اين برنامه مفيد را ميتوانيد از آدرس زير دريافت و نصب نماييد :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    براي كسب اطلاعات بيشتر و دريافت نرم افزارهاي مفيد ديگر اين توليد كننده ميتوانيد به آدرس زير مراجعه نماييد ( توصيه ميكنم حتما به اين آدرس سر بزنيد زيرا نرم افزارهاي جالبي را مشاهده خواهيد كرد ) :

شاد و پيروز و موفق باشيد.

پروفشنال ALIBOZORG's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

ممنون
    Last edited by ALIBOZORG; 28-10-2005 at 18:59.

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام دوست عزيز ،
    از اينكه اين برنامه را معرفي كرديد ممنونم ، اما اصل هدف من نرم افزارهاي جايگزين با ساير نرم افزارهاي ويندوز ميباشد ، نه ابزارهاي ويندوز.
    ابزار NotePad يك عضو جدايي ناپذير ويندوز است و نيازي به جايگزين ندارد. البته شايد شما يا افرادي با نرم افزارهاي مشابه آن راحت تر عمل نماييد اما اين موضوع از هدف تاپيك من خارج ميباشد.
    در هر حال از توجه شما بسيار سپاسگذارم.
    با تشكر.

پروفشنال ALIBOZORG's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

ممنون
    Last edited by ALIBOZORG; 28-10-2005 at 19:00.

داره خودمونی میشه daryoosh4's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    آتورپاتكان

پيش فرض

Foxit Reader Pro واقعا برنامه‌ي خوب و مفيدي است. ممنون كه اين برنامه را معرفي كرديد.
    اما براي رجيستر كردن آن چه كار بايد كرد؟

پروفشنال bahareh_bus's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

لطفاً يه برنامه جايگزين واسه ويندوز معرفی کنيد.
    ما که برنامه رو به خاطر حجمشون استفاده نميکنيم
    خوب اونی که معروف تر و پر حجم تره کاراييش هم بيشتره!
    حداقل اسم تايپيک رو عوض کنيد.
    ممنون

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام دوستان عزيز ،
    در پاسخ به سوال شما داريوش عزيز ، اگر به سايت نرم افزار سر زده باشيد خواهيد ديد كه نسخه ساده برنامه كاملا رايگان ميباشد و تنها تفاوت آن با نسخه Pro قابليت Text View و چند قابليت ديگر ميباشد كه آنها را ميتوانيد با دانلود ساير برنامه هاي موجود در سايت ( كه البته براي همگي آنها كرك وجود دارد ) تكميل نماييد ، ضمنا توجه داشته باشيد محدوديت موجود در نسخه بتاي برنامه Pro عدم Upgrade شدن ميباشد كه هنوز كركي براي آن وجود ندارد ( البته بنده نتوانستم كركي برايش بيابم و شايد دوستان ديگر بتوانند ).
    و اما در مورد سوال شما دوست عزيز ( bahareh_bus ) ، در مورد درخواست شما براي جايگزيني براي ويندوز ، ببينيد دوست عزيز شماو بسياري از كاربران دنيا خيلي خوب ميدانيد كه جايگزين هاي بسياري براي سيستم عامل ويندوز وجود دارد ، جايگزين هايي مثل سيستم عاملهاي UNIX و LINUX و ORACLE و FREEBSD و ... اما هر فردي بنا به نياز خودش از اين سيستم عاملها استفاده ميكند . براي مثال در مورد خود شما كه به نظر ميرسد در كار هكري مهارت داريد سيستم عامل لينوكس بهترين گزينه ميتواند باشد و در مورد ساير افراد نيز سلايق متفاوت است.
    اما ويندوز در حال حاضر بهترين سيستم عامل براي كارهاي روزمره افراد است و اغلب افراد حاضر نيستند آن را از دست بدهند و به صورت مطلق براي مثال فقط از لينوكس استفاده نمايند ، به همين خاطر اغلب از هر دو سيتم عامل در كنار هم استفاده ميكنند.
    بنابراين من به اين خاطر بود كه ويندوز را هدف قرار دادم.
    و اما در مورد اين جملات شما :
    "ما که برنامه رو به خاطر حجمشون استفاده نميکنيم
    خوب اونی که معروف تر و پر حجم تره کاراييش هم بيشتره!
    حداقل اسم تايپيک رو عوض کنيد"
    ببينيد دوست عزيز ، شما در اين جملات كاملا وضعيت خودتان را در نظر گرفتيد و ساير كاربران را ناديده گرفتيد. هدف تاپيك من عمومي بوده نه شخصي ! شما فكر ميكنيد تمام سيستمهاي اداري داراي يك پردازنده قدرتمند و حافظه بالا و حجم هارد بالا و ... ميباشند كه بتوانند به راحتي هر نرم افزاري را نصب و استفاده نمايند ( آن هم براي كارهايي كه شايد فقط يكي از عملكردهاي يك نرم افزار سنگين ميباشد ) ؟؟؟
    و منطق شما در مورد هر چه معروف تر و پر حجم تر كاراييش بيشتر !!! من تا حدودي با اين جمله شما موافق هستم ، اما من هم در مقالاتم نگفتم براي مثال Foxit PDF Reader تمام قابليتهاي Acrobat Reader را دارد !!! اگر چنين گفتم شما عين جمله را به من نشان دهيد تا من قبول كنم.
    ضمنا شما باز هم فقط خودتان را در اين مورد مثال زديد ، شايد شما از Acrobat Reader براي مثال 100 استفاده مختلف انجام دهيد ! اما آيا واقعا تمام كاربران هم از آن 100 استفاده را ميبرند ؟؟؟ غير از اين است كه اكثرا تنها و تنها براي ديدن يك فايل PDF از آن استفاده ميكنند ؟
    در مورد نام تاپيك هم من هيچ مشكلي در آن نميبينم ، زيرا در آن ذكر كرده ام كه نرم افزارهاي كم ححم و جايگزين براي استفاده در ويندوز ( به لغت استفاده توجه كنيد )، من نامي از جايگزين براي ويندوز نبردم كه شما چنين فكري كرديد. بنابراين نام تاپيك نيز كوچكترين مشكلي را در بر ندارد.
    از اين كه قدري زياد توضيح دادم و ممكن است شما را خسته كرده باشم جدا معذرت ميخواهم .
    از شما هم ميخواهم كمي عمومي تر به قضيه نگاه كنيد.
    با تشكر از توجه شما عزيزان.

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض ABI World جايگزيني مناسب براي Microsoft World

سلام دوستان عزيز.
    نرم افزار ABI World يكي از جايگزينهاي بسيار مناسب براي نرم افزار MS World ميباشد كه با حجم كم و كارايي بالا آينده بسيار خوبي را پيش رو دارد.
    اين نرم افزار با حجم 5.153 مگابايت قابليتهايي دارد كه نميتوان از آن ها به سادگي چشم پوشي كرد. يكي از مزيتهاي بسيار خوب اين نرم افزار قابليت اضافه نمودن گزينه هايي است كه شركت توليدي در اختيار كاربران قرار ميدهد. اين قابليتها به صورت پكيج هاي مختلف در اختيار كاربران قرار ميگيرد و آنها ميتوانند بنا به نياز خود برنامه را قدرتمند نمايند.
    اين برنامه بسياري از قابليتهاي عمومي نرم افزار MS World را دارا ميباشد و حتي ميتوانم بگويم كار با آن به قدري ساده و دلنشين است كه بعد از مدتي ممكن است شما حتي ديگر از نرم افزار MS World استفاده نكنيد و آن را فراموش كنيد ! پس حداقل براي يك بار امتحانش كنيد و لذت كار با آن را تجربه كنيد.
    اين برنامه علاوه بر پشتيباني از پسوندهاي رايج فايلهاي متني ، فايلهاي خاص خود را نيز پشتيباني ميكند كه قابليتهاي ويژه اي را در اين پسوندها خواهيد يافت ! پسوندهايي از قبيل abw و awt و zabw و... كه مختص خود برنامه ميباشند.
    اين برنامه كاملا رايگان ميباشد و حتما توصيه ميكنم آن را براي يك بار هم كه شده امتحان نماييد.
    اين برنامه از بيش از 100 زبان دنيا پشتيباني ميكند كه زبان فارسي را نيز شامل ميشود :

اين هم تصويري از محيط برنامه :

اين برنامه مفيد را ميتوانيد از آدرس زير دانلود نماييد ( حجم 5.153 مگابايت ) :
    از آدرسهاي زير هم ميتوانيد قابليتهاي جديد ساخته شده براي اين برنامه را دانلود و نصب نماييد :
    يك سري Plugins براي برنامه ( حجم 642 كيلوبايت ) :
    اضافه كردن قابليت Import و Export به برنامه ( حجم 596 كيلوبايت ) :
    ديكشنري كامل British براي برنامه ( حجم 613 كيلوبايت ) :
    ديكشنري كامل American براي برنامه ( حجم 616 كيلوبايت ) :

براي اطلاعات بيشتر در مورد اين برنامه مفيد ميتوانيد به سايت زير مراجعه كنيد :
    اميدوارم از اين برنامه مفيد نهايت استفاده را برده و از استفاده از آن لذت ببريد.
    شاد و پيروز و موفق باشيد.

اگه نباشه جاش خالی می مونه ali.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    www.Myprosoft.net

پيش فرض

موضوع جالبيه
    موفق باشي

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •