تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: کمک درمورد نوشتن این برنامه !!!!!!!

داره خودمونی میشه khoda2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

14 کمک درمورد نوشتن این برنامه !!!!!!!

سلام دوستان
    من چند تا دیتابییس اکسس از قبل طراحی شده دارم :
    1- این دیتابیس ها اینجوری نام گذاری شدن :
    1- شماره دانشجوئی مثل : البته حدود بیست تا از اینا داره با نامهای مختلف a123456a.MDB
    2 - نام و نام خانوادگی Name.mdb
    3- تعداد و نام واحد vahed.MDB
    این دیتابیس ها یه فیلد به نام A18 با مقادیر مشابه دارن

میخوام وقتی نام یکی از فایلای اکسس شماره دانشجوئی رو وارد کرد و اینتر زد اون دیتابیس لود بشه و مثلا اگه شماره دانشجوئی 1234 بود نام و نام خانوادگی و تعداد واحد های این شماه داشجوئی هم داخل تکسک باکس نمایش داده بشه که کاربر بتونه اونا رو ویرایش و ذخیره و جستجو کنه. اگه دوستان لطف کنن یه نمونه ساده برام طراحی کنن تا با طرز کار آشنا بشم ممنون میشم ( البته اگه کامل بود که چه بهتر).
    با VB.NET
    منتظرم
    ممنون

آخر فروم باز shalineh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    فعلا ایران

پيش فرض

این اونوقت یعنی چه؟ چرا برای هر مشخصه یه دیتابیس درست کردی؟ خب همش شو بریز داخل یه دیتابیس با جداول مختلف ( با Join آنها به همدیگه). اینجوری هم کار جمع و جورتر میشه هم لود دیتا بیس و سرعت برنامه میره بالا. در MSDN برای این کار توصیه شده و چون لود دیتابیس ( چه با OleDb و چه با Ado ) کار زمان بری هست و چنین فرض میشود که لود دیتابیس فقط یکبار در برنامه انجام میشه.
    به هر حال برای لود یک دیتابیس دو راه داری:
    1- استفاده از OleDb و دستورات Sql (سرعت این نوع ارتباط مناسبه ولی ایرادش اینه که حتما برای اجرای برنامه در رایانه مقصد باید Database engine مورد نظر رو سیستم نصب بشه)
    2- استفاده از شی Ado ( سرعتش کمه ولی نیاز به پیش نیازی برای اجرا نداره)
    برای بانکهای بزرگ، اولی رو توصیه میکنم.

داره خودمونی میشه khoda2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    اینائی که گفتم یه مثال بود و اینکه این دیتا بیس ها رو من درست نکردم , درست کردن و به من دادن گفتن الین برنامه رو بنویس . یه چیز دیگه رو هم باید بگم که این دیتابیس ها حدود 100 تا فایل هستش که هر کدوم حدود بیست هزارتا رکورد داره حالا به نظر شما کار راحتیه که بخای همهشونو باز کنی ویرایش کنی ؟ اینا این برنامه رو میخوان تا کارشون راحت بشه و بتونن به راحتی این کارارو انجام بدن . اینکه فرمودین استفاده از روش اول میتونین یه نمونه واسه من درست کنین تا با طرز کار آشنا بشم آخه از دیتابیس ها در vb.net هیچی نمیدونم ( در حد خیلی کم ) . اگه لطف کنین توضیحی هم در مورد جستجو در فایلای اکسس بهم بدین ممنون میشم.
    موفق باشید
    خدا نگهدار

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •