تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 36

نام تاپيک: برنامه نویسی به زبان Python در موبایل برای موبایل ( سیمبین سری 60 ورژن 3 Ui )

آخر فروم باز بیلچه's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض برنامه نویسی به زبان Python در موبایل برای موبایل ( سیمبین سری 60 ورژن 3 Ui )

Python script _1_3_14_3rd

دوستان علاقه مند اول از همه سلام و بعد از اون فایل زیر رو که 800 کیلوبایت هست را دانلود کنند و دوفایل داخلش رو روی گوشی نصب کنند .
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشین .

برای بار 500 دم این برنامه سیمبین ورژن 3 هست . یعنی گوشی های زیر :
    3250 5500 6110 5700
    N71 N73 N75 N76 N77 N80 N81 N82 N83 N91 N92 N93 N95
    E50 E60 E61 E62 E65 E70 E90
    و چند مدل بسیار محدود از LG و سامسونگ

کتابخانه ها .. ورژنهای جدید .. SDKها و... را از آدرس زیر دانلود کنید.
    کد:

موید باشید.

این برنامه کاملا رایگان می باشد . برای سلامتی نویسنده صلوات .

2. این کاربر از بیلچه بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

با اجازه ی آقای :

bayazee
    کاربر فعال انجمن لینوکس

تاريخ عضويت: May 2006
    محل سكونت: tmp/

پایتون یک زبان سکریپتی و بسیار قدرتمند و گسترده هستش و این روزا می تونید آثاری از نفوذش رو تقریبا همه جا ببیند از پروژه های ساده و بسار کوچک گرفته تا پروژه های عظیم چون برخی از نرم افزار های NASA . شاید بپرسید دلیلش چیه ؟ خوب دلایل زیادی داره . اینم بگم که هر زبانی برای یک استفاده بخصوص طراحی شده و تو همون زمینه بهتر جواب میده . زبانی مثل Pascal برای آموزش برنامه نویسی , زبانهایی چون C و اسمبلی هم واسه برنامه های سیستمی و سیتم عامل و زبانی چون php برای طراحی سایت . و استفاده از هر یک به جای دیگری امکان پذیر ولی نا صحیح می باشد . حالا دیگه کسی نمی یاد gui خودش رو با C کار کنه !! علاوه بر اینکه Python زبانی عملی برای برنامه های کاربردی میباشد یه جورایی میشه ازش تو زمینه هایه دیگه ای مثلا برنامه نویسی سیستمی – رابط کاربری (gui) – کامپوننت – برنامه نویسی اینترنت – برنامه های عددی و محاسباتی – برنامه های پایگاه داده – پردازش تصویر – هوش مصنوعی – اشیا توضیع شده – شبیه سازی – روباتیک – برنامه نویسی موبایل – امنیت و شبکه و ... استفاده کرد !!!!
    و اما چرا باید از پایتون استفاده کنیم ؟؟
    پایتون شی گراست :
    پایتون زاتا یک زبان شز گراست و از ویژگی های پیشرفته شی گرایی چون وراثت – چند شکلی – سربار گزاری عملگر و ... پشتیبانی می کند اگر شما با برنامه نویسی شی گرا آشنایی ندارید پایتون یک راه حل عالی واسه یاد گرفتنشه !!! نکته جالب و یک ویژگی منحصر به فرد پایتون که لقب چسب را بارای پایتون به ارمغان آورده امکان استفاده از کد ها و کلاس های نوشته شده در زبانهای دیگری چون ++ C و Java هستش و یه جورایی کار چسباندن قطعات کد جدا و فقط نوشتن بدنه اصلی به عهده پایتون است .
    پایتون رایگان است !!
    پایتون یک زبان رایگان و باز متن هستش که این روزا بحث اکثر محافل شده . با کمی توجه به این نکته که دیر یا زود قانون کپی رایت (اون طوری که من از منابع موثق شنیدم 2 سال بعد !!)می یاد و فکر نمی کنم تو کشوری مثل ایران و پس از جوی مثل الان کسی حاضر بشه یه نر افزار رو با قیمت واقعی اون بخره ( مثلا 100 هزار تومن واسه ویندوز !!) پس می شه گفت تها گزینه واسه ما نرم افزار های باز متن و رایگان هستش البته تنها دلیل رایگان بودت این دسته از نرم افزار ها نیستش . موضوعات مهم دیگری هم هست که خودشون یه مقاله جدا هستن ...
    پایتون یک زبان پورتابل یا قابل انتقال می باشد :
    چون پایتون با زبان پورتابل C نوشته شده می تواند به صورت مجازی بر روی هر سیستمی کامپایل و اجرا شود . اگه یادتون باشه گفتم این یه زبان اسکریپتی یعنی در حالت معمول به فایل اجرایی تبدیل نمی شه بلکه یک ماشین مجازی فایل کد رو می خونه و همزمان اونارو تفسیر کرده و اجرا می کنه . پس شما می تونید یک برنامه رو تو ویندوز بنویسید و سپس انو بدون تغییر روی لینوکس یا مکینتاش یا هر سیستم عامل و سخت افزار دیگری که پایتون روی آن نصب باشد اجرا کنید .
    پایتون قدرتمند است :
    پایتون یه زبان چند رگه هستش . پایتون از زبانهای اسکریپتی (برای مثال : Tcl , Scheme , Perl) و زبانهای سیستمی (برای مثال : C++ , C و Java ) مشتق شده . بنابراین تمام سادگی و راحتی کار زبان های اسکریپتی و ویژگی ها و قدرت زباهای سطح پایین را داراست .
    پایتون قابلیت استفاده از کد های نوشته شده با سایر زبان ها را دارد :
    این ویژگی یکی از پرکاربرد ترین و قوی ترین ویژگی های پایتون می باشد . شما می توانید قطعه از کد را در زبانی چون C , C++ و Java نوشت اونو تبدیل به فایل اجرایی کرد و سپس ازش در برنامه نوشته شده با پایتون استفاده کرد . و یا از توابع کتابخانه و کامپوننت هایی چون COM API استفاده کرد .
    یادگیری و استفاده از پایتون بسیار راحت می باشد :
    بی شک و حداقل از نظر من و بسیاری از برنامه نویسان پایتون این زبان یکی از آسان ترین زبان ها برای یادگیری و استفاده می باشد و از آن به عنوان یک زبان سریع برنامه نویسی یاد می کنند . این زبان نیازی به کامپایل ندارد و شما مستقما می توانید پس از نوشتد کد و با یک دستور آن را اجرا کنید . دستورات این زبان بسیار نزدیک به زبان انسان می باشد . برای مثال برنامه Hello World را که اولین برنامه ساده می باشد را در دو زبان C و Python مقایسه کنید :
    #include <stdio.h>
    int main()
    {
    printf("Hello World ");
    return 0;
    }
    ابتدا باید این برنامه را بنویسید و آن را یا دستوری چون cc helloworld.c -o hello کامپایل و سپس با دستور hello/. اونو اجرا کنید . اما بوسیله پایتون در یک فایل متنی بنویسید :
    print "Hello World !!"
    و با دستور python hi.py اونو اجرا کنید .
    با کم شدن حجم کد برنامه نویسی راحت تر و رفع اشکال و توسعه آن آسان تر می شود .
    اهمیت پایتون :
    مطمن هستم با اهمیت لینوکس و نرم افزار های باز متن در ایران آشنا هستید همانطور که می دانید سیستم عامل ملی ما بر پایه لینوکس می باشد و این لازمه توسع برنامه نویسی تحت لینوکس را برایمان آشکار می کند . شاید فکر کنید زبان برنامه نویسی و انتخاب اکثر لینوکس کاران C می باشد این تفکر درستی است اما نه برای برنامه هلی کاربردی مانند یک برنامه حسابداری . پایتون در سراسر دنیا از اهمیت ویژهای برخوردار می باشد و رفته رفته به جایگاه اصلی و لایق خود نزدیک می شود . جالب است بدانید مایکرو سافت نیز این زبان را با نام IronPython در تکنولوژی Net. خود گنجانده است !!
    به نظر من وظیفه ما این است که با تلاش و همکاریكشورمون ايران رو نیز به جایگاهی که باید خیلی وقت پیش آنجا می بودیم پيش ببريم .

اطلاعات کاملتر تاپیک زیر :

کد:

آخر فروم باز elendil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    مشاوره، طراحی سازه ، تاسیسات ، تهویه مطبوع

پيش فرض

بیلچه جان ممنون مقدمه خوبی بود

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

مثل اینکه برنامه نویسی طرفدار نداره . لازم به ذکر هست برنامه ی بالا نسخه ی Uiq3 هم داره .

بیلچه جان ممنون مقدمه خوبی بود
    قربان شما . البته نوشتم مقدمه مال من نیست . نوشته ی یکی از دوستان هست توی همین انجمن . البته خودشون آموزش دادن ولی یه مقدار سطح بالا .

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

Python script _1_3_17_3rd

کد:
    ابتدا فایل حجیم را نصب کنید.

کاربر فعال انجمن علوم انسانی PLAΨMID's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سلام .

دمت گرم داداش . من كه قبلا هم گفتم تا آخرش هستم .
    مثل اینکه برنامه نویسی طرفدار نداره . لازم به ذکر هست برنامه ی بالا نسخه ی Uiq3 هم داره .
    داداش اگه صبر كني طرفداراشم پيدا ميشن .

اگه نباشه جاش خالی می مونه GnuHDL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

پایتون زبان اسکریپتی قدرتمندیه ممنون دوست عزیز از این تاپیکت
    آشنا کردن کاربرای ایرانی با این زبان در کنار برنامه های تحت جاوا میتونه هم به خود جامعه کاربران سیستم عاملهای مثل سیمبیان که پایتون رو ساپورت میکنه کمک کنه هم برنامه نویسان پایتون که تحت تاثیر اون روحیه همکاری گنولینوکسی معمولا برنامه ها رو رایگان مینویسن.
    به هر حال ممنون
    اینم یه سایت فارسی زبانه راجع به پایتون واسه اون دسته که شاید کنجکاو شده باشن
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

با تشکر از دوستان

نسخه ی 1.4 این برنامه . این نسخه 5 روز هست که ارزه شده. من این نسخه رو با تمام مخلفاتش براتون گذاشتم . مجموع فایل ها 32 مگ بود . فشرده اش کردم 12 مگ شد.

کد:
    در اولین فرصت هسته و script shell برنامه رو به صورت جدا براتون آپ می کنم . فکر کنم 1 مگ حجمش بشه.

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

دیروز که آمار دانلود رو دیدم خیلی خوشحال شدم . حالا در یکاقدام بی نظیر سایت mobilenin.com که آموزش برنامه نویسی به زبان پایتون برای موبایل هست را دانلود کردم. پایه هاش اعلام آمادگی کنند تا بذارم. حجم فایهال اونقدر نیست مه با dial up بشه دانلود کرد.شما بادانلود این این سایت میتونید مطالاب را به صورت آفلاین در خانه خودتون مطالعه کنید. لینکهای داخل صفحات هم فعال هست .

پس هر چه زودتر پایه هاش اعلام آمادگی کنند.

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

هااااااااااااااااااااا

نمی دونم چه اتفاقی افتاد . کل سایت 4 مگ شد. که البته 35 مگ هم فایل دانلودی داره که اغلبشون همون زبان برنامه نویسی هست.

با این وجود dial up ها هم می تونند دانلودکنند.

خودم هم دایل آپ دارم . برام سخته آپ کنم. ی هچند روز دیگه آپ می کنم.

پایه هاش اعلام حضور کنند.

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •