تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 18 اولاول ... 456789101112 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 175

نام تاپيک: سریال وضعیت سفید

Scientific Moderator farshidshd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ๑۩۞۩๑̴

پيش فرض

دوستان من یه سوال واسم پیش اومده اونجایی که امیر با شرین خیالی صحبت میکنه شیرین بهش میگه اگه بیایی باهات تند برخورد میکنم و همین کارو تو مدرسه کرد بعدش اونجایی که یارو داشت مرثیه میخوند شیرین یه جمله گفت موندم توش گفتش "گفته بودم باهات تند برخورد میکنم " دقیقا همین جمله بود من که متوجه نشدم هر کی فهمیده منو روشن کنه

قبلا بهش گفته بود سره کلاس نیاد ، گفت اگه بیای باهات بد برخورد میکنم

2. این کاربر از farshidshd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای poonel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    زیـر خـط فـقـر

پيش فرض

به بهانه استقبال از سريال "وضعيت سفيد"
    جنگ از نگاه نسل‌هاي مختلف

جنگ تحميلي تنها در جبهه‌ها خلاصه نمي‌شد بلكه در پشت جبهه نيز آدم‌هاي بسياري را به صورت مستقيم يا غيرمستقيم درگير خود كرد بود. تاثيرات پيدا و پنهان جنگ تحميلي در زندگي تك تك افراد سرزمينمان به نوعي تجلي داشته و همه در اين ايام نوعي از زندگي را تجربه كرده‌اند كه لحظه‌هاي مشابه بسياري دارد و خاطرات جمعي زيادي از آن روزها در ذهن‌ها باقي مانده است؛ با اين وجود اما تا به حال بازنمايي اين تاثيرات در توليدات رسانه‌اي بسيار اندك بوده است.

كريستوفر بالس يكي از متفكران حوزه مطالعات ادبي و فرهنگي است كه روي مفهوم ذهنيت نسلي تمركز كرده و به عنوان يكي از حوزه‌هاي مورد علاقه‌اش به پژوهش در اين زمينه پرداخته است.
    او معتقد است نويسندگان، فيلمسازان و هنرمندان دست‌اندركار آنند كه هويت ناخودآگاه يك نسل را به نحوي بسيار جدي و همه جانبه به خودآگاهي تبديل كنند.
    او همچنين هر نسلي را داراي يك سري «ابژه‌هاي نسلي» متمايز از ديگر نسل‌ها مي‌داند و مفهوم اُبژه نسلي را عبارت از شخص، مكان، شيء يا رويدادي تعريف مي‌كند كه از نظر فرد تبيين‌كننده نسل اوست و به يادآوردنش احساسي از نسل خود او را در ذهنش زنده مي‌كند. اين اُبژه‌هاي نسلي همچنين به نحوي ناخودآگاهانه به ايجاد احساس همبستگي نسلي منجر مي‌شوند.
    بالس به عنوان نمونه اشاره مي‌كند كه: «من جنگ جهاني دوم را چندان به ياد نمي‌آورم و نسل متولد 1953 هيچ خاطره‌اي از آن ندارد. آنان زماني به دنيا آمدند كه اين جنگ به پايان رسيده بود. با اين همه، جنگ جهاني دوم يگانه‌اُبژه بسيار مهم و مشترك جواناني است كه در زمان رخ دادن آن بيست و چند ساله شدند و شخصيتشان شكل گرفت.»
    او در بخش ديگري از تبيين اين نظريه به مفهوم هويت نسلي نيز اشاره مي‌كند و مي‌نويسد كه هر نسلي ظرف 10 سال به هويت خود نائل مي‌شود، يعني زماني كه آحاد آن نسل تقريبا 20 تا 30 ساله‌اند.
    مي‌توان با نگاهي به نظريات بالس جنگ تحميلي و حمله نيروهاي بعثي به خاك ايران را به عنوان يك رويداد تاريخي در زمره اُبژه‌هاي نسلي، دو نسل تلقي كرد؛ يك نسل آنهايي كه حوالي 30 سالگي قدم مي‌زنند و خاطرات كودكي‌شان از اتفاقات جنگ پر است؛ يك نسل هم آنهايي كه 40 تا 45 سالگي خود را سپري مي‌كنند و به نوعي كنشگر زمان جنگ بوده‌اند.
    حميد نعمت‌الله نيز در سريالي كه چند وقتي است تحت عنوان وضعيت سفيد روانه آنتن شبكه سه سيما كرده است، با اين دو نسل بيشتر كار دارد؛ هرچند قصد نداريم مخاطبان او را محدود به اين دو نسل كنيم اما با نگاهي به اطرافيان خودمان درخواهيم يافت اين مجموعه بيش از همه با اين دوگروه سني ارتباط برقرار كرده است.
    نعمت‌الله با اين دسته از مخاطبان كه اتفاقا تعدادشان هم كم نيست، از لحظاتي مي‌گويد كه هنوز هم بعد از گذشت اين همه سال برايشان زنده و ملموس است.
    او با نشان‌دادن نشانه‌‌هايي دقيق و نزديك به واقعيت قصد دارد در هر سكانس از سريالش براي آنها خاطره‌اي را زنده كند.
    خاطره‌هايي از نحوه مواجهه افراد با وضعيتي مشابه آنچه با تك‌تك سلول‌هايشان طي آن سال‌ها تجربه كرده‌اند و همچنين خاطره‌هايي از يادآوري اشيايي كه آن روزها همه ما از آنها استفاده مي‌كرديم و چه بسا در گوشه و كنار خانه‌هاي بسياري از ما نمونه‌هايي از آنها هنوز هم وجود داشته باشد.
    با اين اوصاف، ثبت نمايشي رخداد تاريخي موشكباران‌ شهرها در سال‌هاي دفاع مقدس و بازگويي خاطرات آن‌روزها شايد اولين و مهم‌ترين هدف مجموعه وضعيت سفيد باشد اما پيام‌هايي در بطن اين سريال نيز نهفته است كه فارغ از هرگونه شعارزدگي و به‌گونه‌اي ريزبينانه در لحظه لحظه داستان گنجانده شده و به صورتي كاملا غيرمستقيم براي مخاطبان دروني مي‌شود.
    مخاطب اين مجموعه در هيچ يك از بخش‌هاي آن شعار نمي‌شنود بلكه پيام‌هاي اين فيلم را با احساسش درك مي‌كند.
    بازنمايي جذابيت‌هاي داشتن يك خانواده بزرگ نيز يكي ديگر از نكات مورد توجه اين سريال است. خانواده بزرگ وضعيت سفيد را مي‌توان نمادي از يك جامعه بزرگ دانست كه افراد آن هم در نوع جهان‌بيني و هم در نوع سبك زندگي تفاوت‌هاي زيادي با يكديگر دارند اما به واسطه يك تهديد بيروني مي‌توانند در نهايت اين اختلاف سليقه‌ها را در خود هضم كنند و با يكديگر به هر نحوي كه شده كنار بيايند.
    نمايش چگونگي اختلاف افكني افراد سودجو در ميان افراد يك خانواده، همچنين بلوغ تدريجي شخصيت يك نوجوان در مسيري كه از بيهودگي و سرسري گرفتن به سمت توجه و جديت به زندگي سوق پيدا مي‌كند از جمله مواردي‌است كه در لايه‌هاي پنهاني اين سريال به آن پرداخته شده و درواقع در پس‌زمينه حوادثي كه شاهد آن هستيم اتفاقات عميق‌تري در حال رخ دادن است.
    در وضعيت سفيد همچنين سبك زندگي آدم‌هايي نشان داده شده است كه فرسنگ‌ها از جبهه‌هاي جنگ دور بود‌ه‌اند اما اين پديده، زندگي آنها را نيز به ميزان زيادي تحت‌الشعاع قرار داد.
    اين آدم‌ها تا به حال در مجموعه توليداتي كه با مضمون دفاع مقدس ساخته شده‌ است حضور چنداني نداشته‌اند و مي‌توان گفت حميد نعمت‌الله به بهترين شكل آنها را از سايه به بيرون كشيده و هر شب نشانمان مي‌دهد. او با بازنمايي اين قشر از جامعه نشان داد كه تاثيرات جنگ تحميلي به وسعت جغرافياي خاك ايران متفاوت است و هرگوشه از آن هنوز هم مي‌تواند دستمايه توليد يك اثر هنري باشد.
    بايد بپذيريم جنگ به عنوان تجربه زيسته مشترك ايرانيان تنها مختص كساني كه در جبهه‌ها جنگيده‌اند نبوده و جنگ تحميلي تنها در جبهه‌ها خلاصه نمي‌شد بلكه در پشت جبهه نيز آدم‌هاي بسياري را به صورت مستقيم يا غيرمستقيم درگير خود كرد بود.
    تاثيرات پيدا و پنهان جنگ تحميلي در زندگي تك تك افراد سرزمينمان به نوعي تجلي داشته و همه در اين ايام نوعي از زندگي را تجربه كرده‌اند كه لحظه‌هاي مشابه بسياري دارد و خاطرات جمعي زيادي از آن روزها در ذهن‌ها باقي مانده است؛ با اين وجود اما تا به حال بازنمايي اين تاثيرات در توليدات رسانه‌اي بسيار اندك بوده است.
    حميد نعمت‌الله و دست‌اندركاران مجموعه تلويزيوني وضعيت سفيد آغازگر خوبي براي اين راه بوده‌اند و بازخورد رسانه‌اي اين اثر هم نشان مي‌دهد با آغازي قوي مواجهيم. درواقع وضعيت سفيد اهميتش را از همين پرداختن به جزئيات و بازنمايي همين خاطرات جمعي مشترك پيدا كرده است و به عنوان سندي ارزشمند از مردم نگاري آدم‌هاي زمان جنگ باقي خواهد ماند.
    وضعيت سفيد به خوبي توانسته اُبژه‌‌هاي نسلي ما را به يادمان بياورد و حتي خيلي بهتر از آنچه كه به خاطر مي‌آوريم تجربه زيسته ما را به تصوير كشيده؛ استقبال خوبي هم كه از اين اثر صورت گرفته از همين حالا نشان مي‌دهد به عنوان تجربه موفقي در كارنامه كاري كارگردانش ثبت شده است.

مبينا بني‌اسدي - سایت روزنامه جام‌جم سه شنبه 03 آبان 1390

4. 2 کاربر از poonel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال ghermezeteh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

این پرستاره تو درمانگاه چقدر شبیه پوراندخت مهیمن بود حتی صداش هم شبیه اون بود!
    فکر کنم خواهرش بود!

WorkHard / P!ayHard pcforlife's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    S t r e t f o r d   E n d

پيش فرض

فکر کنم خواهرش بود!
    خواهرش چیه... خوده افتخار (مادر امیر) بود... + دو قسمت قبلش هم سر جلسه امتحان امیر، اون مراقبه که میاد عکسش رو تو روزنامه نشونش میده، علی سلیمانی (بهزاد) بودش! گویا بازیگر کم آوردن!!

7. 2 کاربر از pcforlife بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال ghermezeteh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

خواهرش چیه... خوده افتخار (مادر امیر) بود... + دو قسمت قبلش هم سر جلسه امتحان امیر، اون مراقبه که میاد عکسش رو تو روزنامه نشونش میده، علی سلیمانی (بهزاد) بودش! گویا بازیگر کم آوردن!!
    جدی؟؟؟
    آخه خیلی شبیهش بود ولی انگار خودش نبود!

یعنی یه بازیگر یا حتی نا بازیگر که پرستاری که قراره چند تا جمله بگه و بره بازی کنه هم نبوده؟

حـــــرفـه ای poonel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    زیـر خـط فـقـر

پيش فرض

گزارش فارس از نشست «وضعیت سفید» در فرهنگسرای رسانه؛
    نعمت‌الله: ساخت «وضعیت سفید» تمام دردسرهای یک سریال تاریخی را داشت

«حمید نعمت الله» با بیان اینکه ساخت «وضعیت سفید» تمام دردسرهای یک سریال تاریخی را داشت، گفت: «وضعیت سفید» با همدلی تک تک عوامل ساخته شد.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، عصر امروز نشست نقد و بررسی سریال «وضعیت سفید» با حضور «حمید نعمت الله» (نویسنده و کارگردان)، «حمیرا ریاضی»، «سهلا گلستانی» (بازیگران)، «سودابه سعیدنیا» و «خشایار موحدیان» (تدوینگران) و «نیما حسنی‌نسب» (مجری و منتقد) در فرهنگسرای رسانه برگزار شد.
    مراسم راس ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.
    سپس «نیما حسنی‌نسب» از «حمید نعمت الله» در مورد شرایط و روند تولید سریال «وضعیت سفید» سوال کرد که وی در پاسخ، اظهار داشت: بعد از ساخت فیلم سینمایی «بوتیک»، فیلمنامه این کار را با «هادی مقدم دوست» نوشتیم.
    وی در ادامه افزود: قرار بود سال بعد از «بوتیک» این سریال را بسازیم اما شرایط آن فراهم نشد و سال‌ها بعد این امکان فراهم شد. ۸ ماه پیش تولید داشتیم، ۱۸ ماه فیلمبرداری و تا همین امروز هم تدوین سریال ادامه دارد.
    بنا براین گزارش، در ادامه این نشست «نیما حسنی‌نسب» از «سودابه سعید نیا» در مورد نحوه تدوین کار سوال کرد که وی در پاسخ، بیان داشت: من و «خشایار موحدیان» اولین بار نیست که با هم کار می‌کنیم و سال‌ها است که کار مشترک در زمینه تدوین انجام می‌دهیم و این سریال هم روز پخش تدوین می‌شود.
    در ادامه «سهیلا گلستانی» در مورد نقش خود در سریال «وضعیت سفید»، اظهار داشت: در مورد نقش خودم خیلی توضیحی ندارم اما این نقش حاصل یک کشف به طور مشترک توسط کارگردان و بازیگر بود که قبل از شروع فیلمبرداری کار با یک جرقه اتفاق افتاد.
    این بازیگر در ادامه افزود: روزهای اول من و «عباس غزالی» خیلی لهجه نداشتیم اما رفته رفته هر چه که جلوتر رفتیم «حمید نعمت الله» احساس کرد در ما باید یک تغییری ایجاد شود و روزی از من خواست که یک شعر محلی برایش بخوانم و من هم یک شعر به زبان مازندارانی تست زدم و لهجه مازندرانی برای من انتخاب شد اما مشخص نبود که برای کجای مازندران است.
    در ادامه «حمیرا ریاضی» نیز در مورد نقش خود، اظهار داشت: ۳ ماه از کار گذشته بود که به طور ناگهانی به کار دعوت شدم و فراز و نشیب‌هایی را طی کردم و با یک تست جدید وارد بازی در این سریال شدم.
    به گزارش فارس در ادامه این نشست «نیما حسنی نسب» از «حمید نعمت الله» در مورد شیوه روایت فیلمنامه سوال کرد که وی در پاسخ، توضیح داد: من و «هادی مقدم دوست » هیچ وقت سفارشی کار نکردیم و همیشه یک طرح به ذهنمان می‌آید و با همفکری این طرح را مطرح کرده و سپس دنبال موضوع می‌رویم.
    کارگردان «بی‌پولی» ادامه داد: بعد از مطرح شدن طرح حالا موضوع را باز می‌کنیم و در ادامه سعی می‌کنیم با طراحی کاراکترها آن طرح را کمی با مزه‌تر کنیم تا کار جذابیت پیدا کند.
    نعمت الله در ادامه افزود: هیچ وقت کار ما کلاسیک و مدرسه‌ای نبوده بلکه با مرور خاطرات و حرف زدن رفته رفته به یک کار نزدیک و نزدیک‌تر می‌شویم.
    برپایه این گزارش، در ادامه این نشست یکی از حضار از «حمید نعمت الله» در مورد نحوه انتخاب بازیگر سوال کرد که وی در پاسخ، بیان داشت: به هر حال معیارهای زیادی برای انتخاب بازیگر وجود دارد از معیار هنرمندانه یا غیر هنرمندانه یا رنگ آمیزی درست یک بازیگر تا توانایی، معروف بودن، استعداد و ....
    وی در ادامه افزود: به طور مثال در سریال «وضعیت سفید»، «افسانه بایگان» ستاره دهه ۶۰ بود و این برای من خیلی لطف به حساب می‌آمد.
    در ادامه یکی از حضار از «حمید نعمت الله» در مورد اینکه چقدر خاطرات دهه ۶۰ به شما در ساخت سریال رئال «وضعیت سفید» کم کرد سوال کرد که وی در پاسخ، بیان داشت: آنچه مربوط به «هادی مقدم دوست» و من بود اینکه خیلی به خاطرات رجوع کردیم و هنگام نگارش فیلمنامه با خیلی از کسانی در دهه ۶۰ حضور داشتند صحبت کردیم و آنها هم استقبال کردند و یاد و خاطرات آن دوران مدام برای ما مرور شد.
    در ادامه این نشست «حمیرا ریاضی» نیز در مورد خاطرات خود از دهه ۶۰ توضیح داد: من دقیقاً موشک باران آن زمان را به یا دارم. آن زمان بیست سال بیشتر نداشتم و با خانواده به روستاهای اطراف کوچ کردیم و دهه ۶۰ برای من حس نوستالژی دارد.
    وی در ادامه افزود: به نظر من این سریال یک مسئله‌ای را به ما یادآور می‌شود که چقدر از هم دور شده‌ایم و چقدر نسبت به هم احساس غربت داریم.
    در ادامه «سهیلا گلستانی» نیز در پاسخ همین سوال، گفت: درآن زمان من ۷ سال بیشتر نداشتم اما اتفاقات را حس می‌کردم و برای من هم دهه ۶۰ حالت نوستالژی دارد.
    این بازیگر در ادامه افزود: این سریال برای من یک پارادوکس هم ایجاد می‌کند که یکسری به خاطر جنگ و اتفاق بد اما چند خانواده کنار هم جمع می‌شوند و شرایط گذشته یادآوری می‌شود، شرایطی که حالا آن فضا به دست فراموشی سپرده شده است.
    به گزارش فارس، در ادامه این نشست یکی از حضار از «حمید نعمت الله» درباره نحوه نگاه تلخ یا شیرین به جنگ سوال کرد که وی در پاسخ، اظهار داشت: به هر حال جنگ را می‌توان از زوایای مختلف نگاه کرد و درباره آن فیلم ساخت اما نکته‌ای که از همه مهمتر است این است که دهه ۶۰ برای همه ما خاطره انگیز بوده و هست.
    در ادامه «خشایارموحدیان» نیز در مورد تدوین کار، گفت: نحوه تدوین متئاثر از نگاه امروز است و مونتاژ کار همزمان با تصویربرداری آغاز شد و تا به حال همچنان ادامه دارد.
    در ادامه این نشست یکی از حضار از «حمید نعمت الله» در مورد ساختار شکنی با این سریال سوال کرد که وی در پاسخ، بیان داشت: خیلی ها به من گفتند که خلع داستانگویی در سریال وجود دارد اما چون داستان ما پر افت و خیز و استرس زیادی هم ندارد همان طور که قبلاً هم عرض کردم به شیوه کلاسیک و مدرسه‌ای هم کار نکردیم.
    کارگردان «بویتک» ادامه داد: تمام انرژی خود را صرف قصه گویی نکردم و ساخت «وضعیت سفید» تمام دردسرهای یک سریال تاریخی را داشت.
    وی در ادامه در مورد تهیه آکساسوارها نیز گفت: در زمانی که فیلمبرداری تعطیل بود با مدیر طراح صحنه و لباس به دنبال تهیه آکساسوار بودیم و در جنوب شهر این لوازم را یافتیم.
    نعمت الله در ادامه افزود: وقتی که صدای تلویزیون از حیات پخش شود برای من دلپذیر بود و این لحظات ناب را دوست داشتم.
    در ادامه «خشایار موحدیان» در مورد نحوه تدوین کار نیز توضیح داد: یکی از مشکلات ما سر تدوین این سریال این بود که برای پایان‌بندی هر قسمت دچار مشکل بودیم اما مونتاژ این سریال چند لایه انجام شد و در جاهایی که اسلوموشن گرفته شده است این کار دقیقاً سر صحنه فیلمبرداری رخ داده است و حضور «حمید نعمت الله» کنار ما در ارتقای تدوین کار خیلی موثر بوده و هست.
    به گزارش فارس، در ادامه این نشست «نیما حسنی نسب» از «حمیرا ریاضی» در مورد بازخورد این سریال تا به حال سوال کرد که وی در پاسخ، توضیح داد: اکثرا به من گفته‌اند که سریال به شعور مخاطب توهین نمی‌کند و زمانی که سریال از ریتم می‌افتد، تمپوی درونی سریال بالا است و تغییر شخصیت من هم سریع نبود و به تدریج این اتفاق رخ داد.
    در ادامه «سهیلا گلستانی» نیز در پاسخ به همین سوال، اظهار داشت: زیاد نظرات مردم را نمی‌دونم اما بینابینی است یک عده خیلی سریال را دوست دارند و عده‌ای هم اصلاً دوست ندارد.
    نعمت الله نیز در پاسخ به همین سوال، توضیح داد: از ابتدا امیدوار بودم که سریال خوبی باشد، من این سریال را دوست دارم و با تماشای آن لذت می‌برم.
    در ادامه این نشست «نیما حسنی نسب» از «حمید نعمت الله» در مورد میزان اعمال ممیزی و گلایه درباره زنده یاد «علی حاتمی» سوال کرد که وی در پاسخ، اظهار داشت: دوست داشتم در ابتدای کار سریال را به مرحوم «علی حاتمی» تقدیم کنم و در این راستا کپشنی از صدا و پوستر با خط نستعلیق طراحی شد اما نفهمیدم که چرا از آن استفاده نکردند و موافت نشد در صورتی که احساس خوبی بود و در طول سریال از دیالوگ‌های آثار زنده یاد «علی حاتمی» هم استفاده کردم اما در طول کار یا صدا و سیما اشتراک داشتیم و هیچ ممیزی در طول سریال اعمال نشد.
    وی ادامه داد: دوست داشتم حتما یک سریال خوب بسازم اما این فرصت پنج سال به طول انجامید.
    بنابراین گزارش، «حمید نعمت الله» در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: در مجموع کار با همدلی تک تک عوامل ساخته شد اما دوست داشتم زمان پخش سریال کمی بالاتر بود تا همه بتوانند سریال را تماشا کنند و از بازی «عباس غزالی» هم راضی هستم.
    این نشست با اهدای لوح تقدیر به مدعوین به اتمام رسید.

10. 2 کاربر از poonel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز moslem47's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

دوستان اون قسمتی که بهروز ماشین را بار اول از هوشنگ گرفت قسمت چندم بود؟

آخر فروم باز Nocturne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

فکر کنم خواهرش بود!
    اتگار خودش بود. نمیفهمم اینا با این همه بند و بساط چطور یه آدم نداشتن بذارن اونجا؟!
    من گفتم شاید میخواسته قدرت گریمور رو نشون بده! آخه طرف رو جوون کرده بودن

13. این کاربر از Nocturne بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز بی باک بی بال's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

سریال خیلی قشنگی من که عاشقش شدم

15. 3 کاربر از بی باک بی بال بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Nocturne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

همچنان مردها آب زیر کاه.. تنها مردی که در این فیلم آب زیر کاه نیست (از نقشهای اصلی) بابای امیره

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •