تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 4 اولاول 1234
نمايش نتايج 31 به 39 از 39

نام تاپيک: نقش جنسیتی / Gender role

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

تعریف ساختگی ازادی رفتار یعنی:
    هیچ چیز حقیقت ندارد.و هیچ بد و خوبی در دنیا نیست.
    تعریف حقیقیش اینه:
    هر کسی هر غلطی خواست بکنه کسی هم حق نداره چیزی بگه!
    کلا وقتی اینقدر دنیا الکی باشه که هر کی بیاد برا خودش تعریف بسازه مطمینن نتیجش ساخت همچین تفکرای کاذبی هست.
    مردم چیزی جز حقیقت نمیگن.اگه یه زمانی نا حق گفتن شما یا هر کس دیگه ای میتونه اعتراض کنه.....شاید بشه جلو زبون مردم رو گرفت ولی حرف تو دلشون تغییر نمیکنه هر چند بیان نکنند.وقتی میگن فلان دختر حیا نداره حتما یه چیزی ازش دیدن.حتی اگه بیان هم نکنن تو دلشون میدونن چی به چیه.
    بعدشم اینجور نیست که فقط مربوط به خودش باشه.افراد از هم الگو میگیرن.یه ادم دیوانه اگه چیزیش نگن جامعه رو به گند میشکه!
    شما در پست قبلیتون دم از اخلاقیات مطلق و خوبی و بدی می زدید در حالی که در این پست خودتون به نسبیت اخلاقی روی آوردید، ذهنیتی که میگه حرف مردم همیشه حرف صحیح است، حالا در جامعه ای که مردم نژادپرست هستند حتما چیزی جز حقیقت رو نمیگن، در جامعه ای که مردم برده داری می کنند هم حتما چیزی جز حقیقت رو نمیگن، و ...

اگه میخواید با این ذهنیت پیش برید که "مردم چیزی جز حقیقت نمیگن"، باید قبول کنید وقتی اکثریت مردم در جامعه چیزی میگن که شما خوشتون نمیاد (مثل جوامع غربی)، حرف اونها هم چیزی جز حقیقت نیست. ولی در عمل در ذهن شما حرف مردم فقط وقتی حقیقت است که شما باهاش موافق باشید!

2. 5 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

!!!

جدا از شوخی ،

اگر این مسئله برعکس بود یعنی تعداد این افراد خیلی بیشتر از تعداد افرادی بود که رفتارشون مورد قبول شماست به نظرتون این افراد حق دارن شما رو تحت فشار قرار بدن تا دیگه جرات نکنید طبق طبیعتی که دارین رفتار کنید و مجبور بشین تغییری رو تو رفتارتون ایجاد کنید و مطابق میل گروه دیگر بشین ؟
    طبق اصل بقای اصلح چنین چیزی اتفاق نمیوفته و افراد نابهنجار در اقلیت خواهند بود نهایت امر این میشه که افرادی که بهنجار هستند قدرت تحملشون در خصوص این افراد بالاتر بره .

پروفشنال green-mind's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2015
    محل سكونت
    Www.

پيش فرض

طبق اصل بقای اصلح چنین چیزی اتفاق نمیوفته و افراد نابهنجار در اقلیت خواهند بود نهایت امر این میشه که افرادی که بهنجار هستند قدرت تحملشون در خصوص این افراد بالاتر بره .
    طبق این اصل که فرمودین به گواهی تاریخزمانی به مکتب رفتن دخترها جرم محسوب میشد در اواخر دوره قاجار دخترها تو استارا به مکتب خونه میرفتند و با ت.جه به مرزبندی این شهر اون زمان جز اردبیل بوده والی اردبیل به دلیل تعصبات شدید به شدت با این مساله مخالفت میکنه تا جایی که توی گردنه حیران جنگ میشه که تعدادی از اهالی این شهر شهید میشوند با توجه به این موضوع که تا چند دهه بعدش هنوز دختران اجازه تحصیل نداشتند تو کشور و با توجه به امار قبل از انقلاب اسلامی که استارا رکورددار باسوادی در کشور با امار صد در صد در کشور بود حالا با توجه به مستندات و تعریفتون واز هنجار میشه بفرمایید چگونه ناهنجار تبدیل به هنجار شد ؟ و این چه ناهنجاری بود که عرف شده ؟ شاید در حقیقت مساله بالعکس هست و اون چیزی که ازنظر شما نابهنجاره دقیقا هنجاره !!!

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

آزادی: رفتار سایرین - هر چقدر هم که برای شما چندش آور باشه - ربطی به شما نداره. سایرین قرار نیست رفتارشون در چارچوبی باشه که شما چندشتون نشه.
    همین خودت که داری سعی میکنی خوشگل حرف بزنی اگه یه توهین کوچیک بهت بشه تو خیابون یا هرجایی سریع گارد می گیری و تا حد توان سعی میکنی از خودت دفاع کنی! بعد میایی پشت PC و کیبورد به امثال ما میگی حق نداریم با چیزهایی مخالفت کنیم که ازش بیزاریم! من نمیخوام دنیایی که درش هستم رو امثال شما به گند بکشن پس هرکاری بتونم واسه جلوگیری از این کار میکنم شما هم هی بیا بگو داری آزادی همجنس بازها و افراد منحرف رو سلب میکنی! آره چون شدیدا حال میده آزادی این افراد رو سلب کرد که مثل سرطان به قسمت های دیگه آسیب نزنن

یه سری انحرافات مثل سرطان پخش میشه و دنیا رو به گند میکشه ما هم که بیزار از این سرطان هستیم تا حد توان باهاش مخالفت می کنیم
    تا زمانی که خیر و شر به صورت مساوی تو دنیا هست آزادی کامل معنی نداره و باید تعادل جای آزادی رو بگیره

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

همین خودت که داری سعی میکنی خوشگل حرف بزنی اگه یه توهین کوچیک بهت بشه تو خیابون یا هرجایی سریع گارد می گیری و تا حد توان سعی میکنی از خودت دفاع کنی! بعد میایی پشت PC و کیبورد به امثال ما میگی حق نداریم با چیزهایی مخالفت کنیم که ازش بیزاریم! من نمیخوام دنیایی که درش هستم رو امثال شما به گند بکشن پس هرکاری بتونم واسه جلوگیری از این کار میکنم شما هم هی بیا بگو داری آزادی همجنس بازها و افراد منحرف رو سلب میکنی! آره چون شدیدا حال میده آزادی این افراد رو سلب کرد که مثل سرطان به قسمت های دیگه آسیب نزنن

یه سری انحرافات مثل سرطان پخش میشه و دنیا رو به گند میکشه ما هم که بیزار از این سرطان هستیم تا حد توان باهاش مخالفت می کنیم
    تا زمانی که خیر و شر به صورت مساوی تو دنیا هست آزادی کامل معنی نداره و باید تعادل جای آزادی رو بگیره
    1. بحث ما ربطی به توهین کردن به اشخاص نداشت، درباره نحوه لباس پوشیدن و ظاهر افراد بود. من هیچ جا نگفتم اگه کسی بهتون توهین کرد از خودتون دفاع نکنید.

2. بله من سعی می کنم از حقوق خودم دفاع کنم، ولی نحوه لباس پوشیدن و ظاهر دیگران جزو حقوق من نیست.

7. 4 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

طبق این اصل که فرمودین به گواهی تاریخزمانی به مکتب رفتن دخترها جرم محسوب میشد در اواخر دوره قاجار دخترها تو استارا به مکتب خونه میرفتند و با ت.جه به مرزبندی این شهر اون زمان جز اردبیل بوده والی اردبیل به دلیل تعصبات شدید به شدت با این مساله مخالفت میکنه تا جایی که توی گردنه حیران جنگ میشه که تعدادی از اهالی این شهر شهید میشوند با توجه به این موضوع که تا چند دهه بعدش هنوز دختران اجازه تحصیل نداشتند تو کشور و با توجه به امار قبل از انقلاب اسلامی که استارا رکورددار باسوادی در کشور با امار صد در صد در کشور بود حالا با توجه به مستندات و تعریفتون واز هنجار میشه بفرمایید چگونه ناهنجار تبدیل به هنجار شد ؟ و این چه ناهنجاری بود که عرف شده ؟ شاید در حقیقت مساله بالعکس هست و اون چیزی که ازنظر شما نابهنجاره دقیقا هنجاره !!!
    خلط مبحث نفرمایید، اینها دو مبحث جداگانه هستند درس خواندن بچه ها چه دختر و چه پسر از حقوق اولیه بهحساب میایند، ولی طبق اصل بقای اصلح سازگارترین موجودات و آنهایی که قدرت انتقال ژن به مسل بعدی رو دارند غالب خواهند بود.

1. بحث ما ربطی به توهین کردن به اشخاص نداشت، درباره نحوه لباس پوشیدن و ظاهر افراد بود. من هیچ جا نگفتم اگه کسی بهتون توهین کرد از خودتون دفاع نکنید.

2. بله من سعی می کنم از حقوق خودم دفاع کنم، ولی نحوه لباس پوشیدن و ظاهر دیگران جزو حقوق من نیست.
    هر کسی این حق مدنی و قانونی رو داره که ازکسانی که او و جامعه رو تهدید میکنن ابراز برائت کنه. اتفاقا لباس پوشیدن و کد لباس تو همه جای دنیا رعایت میشن ، مثلا دانشجویان حقوق باید لباس رسمی بپوشند یا پزشکان و نیروهای انتظامی و ... همونجوری که تاکسی هر شهر هم یه رنگی داره.
    حتی هر ساحلی هم تو دنیا یه کد پوشش داره ساحل بیکینی و تاپلس و نود از هم جدا هستند.

9. این کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

هر کسی این حق مدنی و قانونی رو داره که ازکسانی که او و جامعه رو تهدید میکنن ابراز برائت کنه. اتفاقا لباس پوشیدن و کد لباس تو همه جای دنیا رعایت میشن ، مثلا دانشجویان حقوق باید لباس رسمی بپوشند یا پزشکان و نیروهای انتظامی و ... همونجوری که تاکسی هر شهر هم یه رنگی داره.
    حتی هر ساحلی هم تو دنیا یه کد پوشش داره ساحل بیکینی و تاپلس و نود از هم جدا هستند.
    بله ولی اون مسائل وابسته به مکان خاصی هستند، و محدوده معقول دارند. چیزی که شما دنبالش هستید (دیکته کردن پوشش خاص بر اساس جنسیت) اصلا ربطی به اینکه پزشک و پلیس چطور لباس می پوشند و ... نداره.

اینکه یک نفر حق این رو داشته باشه که فرضا لباسی بپوشه که من خوشم نمیاد تهدیدی برای من نیست. اگه بخوایم اینطور فکر کنیم هر چیزی برای هر کسی تهدید است چون بالاخره برای هر چیزی یک نفر پیدا میشه که ازش خوشش نیاد.

11. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

بله ولی اون مسائل وابسته به مکان خاصی هستند، و محدوده معقول دارند. چیزی که شما دنبالش هستید (دیکته کردن پوشش خاص بر اساس جنسیت) اصلا ربطی به اینکه پزشک و پلیس چطور لباس می پوشند و ... نداره.

اینکه یک نفر حق این رو داشته باشه که فرضا لباسی بپوشه که من خوشم نمیاد تهدیدی برای من نیست. اگه بخوایم اینطور فکر کنیم هر چیزی برای هر کسی تهدید است چون بالاخره برای هر چیزی یک نفر پیدا میشه که ازش خوشش نیاد.
    طبق گفته خودتون محدوده معقول، این محدوده در فرهنگهای مختلف متفاوته. تا وقتی تحمیلی صورت نگرفته این حق اعتراض کماکان پابرجاست. ضمن اینکه در قانون مدنی ما اخلاق حسنه هم پیش بینی شده .

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

طبق گفته خودتون محدوده معقول، این محدوده در فرهنگهای مختلف متفاوته. تا وقتی تحمیلی صورت نگرفته این حق اعتراض کماکان پابرجاست. ضمن اینکه در قانون مدنی ما اخلاق حسنه هم پیش بینی شده .
    محدوده معقول یعنی بعضی جاها فرضا فقط پلیس و پزشک و ... لباس فرم خاصی دارند، حالا جای دیگه مدرسه هم داره و جای دیگری نداره، این محدوده هیچ وقت تعمیم پیدا نمی کنه به اینکه کل مردها یا زن ها در جامعه باید طور خاصی لباس بپوشند (یا نپوشند). اگه میخواید از دومی دفاع کنید، آوردن دلیل برای اولی کافی نیست.

حق اعتراض همیشه برای همه باید باشه (برای هر چیزی، تحت آزادی بیان)، اما این شانه به شانه است با حقوق افراد به زندگی شخصی خودشون. مثلا آزادی بیان یعنی شما بتونید بطور کلی بگید فلان لباس نباید پوشیده بشه (که به نظر من هم شما این حق رو باید داشته باشید همونطور که سایرین هم این حق رو باید داشته باشند که بگند چیزی که شما می پوشید نباید پوشیده بشه)، ولی ایجاد مزاحمت برای افراد (که شما در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ازش دفاع کردید)، اینها Harassment حساب میشه و قابل قبول نیست.

صفحه 4 از 4 اولاول 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •