تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمايش نتايج 21 به 22 از 22

نام تاپيک: کشف سیستم عصبی نیم میلیارد ساله

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی Saeed Dz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض

همینطور هم هست ...آفرینشگراها چاره ای جز پذیرش فرگشت ندارند ولی نه بصورتی که در حقیقت تعریف شده..اونها ( دانشمندان آفرینشگرا) سعی دارن علم فرگشت رو جوری با تعصبات دینی و اونچه که در کتابهای مقدس اومده مخلوط کنند تا بتونن هم از این خطری که که تهدیدشون میکنه خلاص شن و هم به خاسته های شخصی خودشون برسن..مثال اینکه اونها هفته آفرینش رو اینبار به صورت استعاره در نظر میگیرن یعنی منظور از هفته همون 14 میلیارد سال عمر جهان هست! ( البته این ربطی به فرگشت نداره) در واقع با اینکارشون دارن علم رو مسموم میکنند و تحویل مردم میدن.
    البته دیر یا زود انسان قادر خواهد بود مرده رو هم زنده کنه و یا اینکه اصلن جلوگیری کنه از مرگ که این یکی از صفات کلیدی ذکر شده برای وجودی به نام خدا در ادیان مختلف مخصوصن ابراهیمی هستش. در رابطه با افرینش جهان هم باید گفت در اکثر کتب مذهبی به 6-7 روز اشاه شده و هر روز مد نظر هم در اون کتب 1000 سال تعیین شده که میشه 6000 یا 7000 سال و این در حالی هستش که قدمت تمدن (و نه ایجاد انسان در نتیجه تکامل) در برخی از قسمت های زمین (آفریقا، استرالیا و ...) به بیش از 13000 هم میرسه.

2. این کاربر از Saeed Dz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای shabe.saket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Lost Island

پيش فرض

اين توضيحي که شما از فکت و رياليتي ميديد براي من واضح نيست. يک رفرنس ارائه مي کنيد که تفاوت هاي اينها در بحث هاي علمي (نه لغوي) رو بررسي کرده باشه؟ و اينکه يکم توضيح بديد چرا کليات پروسه فرگشت در ديد شما هنوز به "بالاترين مرحله ممکن" (حالا اسمش رو فکت يا ريالتي يا نظريه يا قانون يا ... بگذاريم) نرسيده.
    اين قضيه فکت و رياليتي رو تعليق کنيد، اين يه بحث بسيار طويل فلسفي و نگرشي هست، زيادم توي داروينيسم دخالت نداره و آسيب رسان نيست تعليقش...اگه خواستيد توي علوم انساني مفصل و ريزتر بحث ميشه کرد.....بخوايم اينجا بازش کنيم تماميت تاپيک و بحث فلسفي ميکنه...چون اینجا بحثمون علمی هست شما ریالیتی = فکت مورد نظر بگیرید.....چون بحث علمی تجربی هست نه نگرشی.....

در مورد پله فرگشت...

از نظر من فرگشت، همواره ساري و جاري در طبيعت کره زمين است.....و اظهار نظر در مورد داروينيسم فقط و مطلقآ از جنبه علمي، در انحصار زيست شناسان ( و رده هاي مربوطه، مثل ديرينه شناسي و بيوشيمي و...) جهان بايد قرار بگيرد.....

من زياد ديدم از داروينيسم تعابير گسترده و با فاصله انجام ميشه.....

در هر صورت:
    فرگشت بهترين توضيح طبيعت است ولي چون در درونش خلآ دارد من منتظر پر شدن خلآ هستم تا فرگشت را به پله نهايي اعتقاد خودم برسانم.....

خلآ:
    چرا حلقه خشک بيني، کشف نشده است؟ haplorrhines

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در صورتيکه اين حلقه کشف شود ديگه بنوعي واژه تئوري از تئوري فرگشت مي افتد و فرگشت بعنوان پروسه در خواهد آمد.....

چرا من بايد کمي انتظار نکشم تا تئوري تبديل به پروسه شود؟

بنظرم نمياد بيولوژيستها و ديرينه کاوان، از الان تئوري داروين رو پروسه بدونند...چون بعضی اتفاق ها باعث ایجاد شور میشود.....لینک رو قبلآ هم گزاشتم.....

و شور، سکوت می آورد.....

بنظرم میرسه اگه قضیه در حد نهایت باشه، نباید این شور پیدا بشه.....

بنظرم منطقي اينه که منتظر آيدا بمونيم.....
    Last edited by shabe.saket; 28-10-2013 at 23:38.

صفحه 3 از 3 اولاول 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •