تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: در کجای هرم مازلو قرار گرفته اید؟

راي دهنده
25. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • طبقه اول : نیازهای فیزیکی

2 8.00%
  • طبقه دوم : نیاز به امنیت

3 12.00%
  • طبقه سوم : نیازهای اجتماعی

5 20.00%
  • طبقه چهارم : عزت و اعتبار

11 44.00%
  • طبقه پنجم : خودشکوفایی

4 16.00%
صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمايش نتايج 21 به 26 از 26

نام تاپيک: در کجای هرم مازلو قرار گرفته اید؟

داره خودمونی میشه JJSIMON's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری_سیاره زمین

پيش فرض

به نظر من در طول عمر هر انسانی نیازهایی داره که هیچ وقت نمیتونه از اون ها جدا بشه مثل خواب آب وغذا پس اکثر نیاز های فیزیکی انسان از بین نمیرن هرچقدر هم که انسان خوب غذا بخوره باز هم بادیدن غذای جدید تر ولذیذ تر به اون علاقه نشون میده پس باز به اون نیاز داره!
    میتونیم بگیم نیاز های فیزیکی همیشه وجود دارن.

در مورد نیاز به امنیت هیچ وقت این نیاز حل نمیشه باتشکیل خانواده امنیت خانواده مطرح میشه
    باثروتمند شدن امنیت پول هایی که داریم مطرح میشه همیشه هر انسانی نگران امنیت وآرامش خودش هست.

در نیازهای اجتماعی هم همین تکرار میشه با زیاد شدن روابط واگر تمامی سطوح اون رو داشته باشه باز هم از اون بابت آرامش یا موفقیتی نداره درسته که هر کدوم نیازه ولی همه اون ها مراقبت ووقت گذاشتن لازم دارن.

در مورد دو شاخه بالایی ولی باید برای اینها تلاش کرد که باز به همه اون ها نمیشه رسید چون عوامل محیطی در اون ها موثره!
    مثلا به فرهنگ و روابط مردم در اون اجتماع خاص بستگی داره که وقتی جهان شمول به قضیه نگاه کنیم میبینیم که اگر توی قفس خودمدن محترم هستیم شاید بیرون از اونجا فردی کاملا بی شخصیت تلقی بشیم.

به نظر من فقط این هرم سطح توقع انسان از خودشو نشون میده.
    واینکه کجا انسان راضی شده!
    انسان راضی از دید خودش خوشبخته چون از دید خودش نیازهاش برطرف شده ولی انسان کمال گرا هر چه پیشرفت میکنه نیازمند تر میشه و هر چه دانا تر میشه به نادانی خودش پی میبره.

انسان برای بینهایت بودن ساخته شده وهیچ وقت بینیاز نمیشه. نیازی رفع نمیشه فقط فراموش میشه!
    ماهمیشه به بیشتر داشتن نیازمندیم در تمامی ضمینه ها.
    انسانی که قانع شده مرده!این هرم فقط محدود کردن خاستن هاست.برای پیشرفت باید بینهایت بود.

2. 2 کاربر از JJSIMON بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن علوم انسانی Motaharri's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

اکنون هرم مازلوی اصلی را که مشاهده کردم، در کمال تعجب متوجه شدم که در هرم مازلویی که در کتاب های ایرانی و سایت های فارسی وجود داره، بخش رابطه جنسی رو به عنوان یکی از نیازهای اولیه که در طبقه اول قرار داره سانسور کرده اند !!!!

شاید همین سانسور رو بشه یکی از عوامل ناهنجارهای اخلاقی جامعه ایرانی در مسائل جنسی دونست.

مازلو در یکی از مقالاتش اشاره کرده بود که انسان ممکن است برخی از این نیازهارا رد کرده و به طبقه بالاتر برود، اما آن نیاز همواره همراهش خواهد بود و جاهایی امنیت روانی او را نشانه میگیرد.

فکر کنم در همین یک مورد سانسور شده وضعیت جامعه ما و اونایی که تو مراحل بعدی هستند مشخص باشه !!!!

اتفاقا درستش این بوده که سانسور بشه.
    خود آقای مازلو متوجه نشده که یک جا رابطه جنسی رو جز نیازهای اولیه میدونه، اما یک جا روابط جنسی صمیمانه رو جز نیازهای مرحله بالاتر !!

این یعنی ایشون مثل خیلی از کسانی که در غرب امروز صاحب قدرت و تریبون هستن، رابطه جنسی رو صرفا یک نیاز غریزی میدونن که باید رفعش کرد.
    حالا هرکسی بود، حتی شده جنس مخالف رو بخریم یا دوست باشیم و ...
    اما در صورتی در روابط جنسی به موفقیت میرسیم که توش صمیمیت و عشق باشه !!!

تناقض پیچیده تر از این؟

4. این کاربر از Motaharri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال فلسفه B.Russell's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

اتفاقا درستش این بوده که سانسور بشه.
    خود آقای مازلو متوجه نشده که یک جا رابطه جنسی رو جز نیازهای اولیه میدونه، اما یک جا روابط جنسی صمیمانه رو جز نیازهای مرحله بالاتر !!

این یعنی ایشون مثل خیلی از کسانی که در غرب امروز صاحب قدرت و تریبون هستن، رابطه جنسی رو صرفا یک نیاز غریزی میدونن که باید رفعش کرد.
    حالا هرکسی بود، حتی شده جنس مخالف رو بخریم یا دوست باشیم و ...
    اما در صورتی در روابط جنسی به موفقیت میرسیم که توش صمیمیت و عشق باشه !!!

تناقض پیچیده تر از این؟

دوست گرامی، s*e*xual intimacy با s*e*xual intercourse خیلی فرق میکنه.

ما چهار نوع intimacy داریم :

1- cognitive or intellectual intimacy

2- experiential intimacy

3- emotional intimacy

4- s*e*xual intimacy

intercourse صرفا شامل آمیزش هست در واقع مورد اول هم همین هست. اما تو بخش intimacy هرگونه رابطه حسی (جسمی و روانی) بین دو جنس رو شامل میشه.

شما به جامعه بدبخت و تابو زده ما نگاه نکنین که اکثر ازدواج هاش به خاطر intercourse (آمیزش) انجام میشه و به سرعت و پس از عادی شدن دو جسم برای هم به طلاق میانجامه.
    اگر دو نفر صرفا حس جنسی به هم داشتن خیلی بهتره که با هم توافقاتی انجام بدن تا برن ازدواج کنن و بچه ای بیارن و اونو بدبخت کنن.

ولی متاسفانه حقیقت جامعه ما این شده که پسر به چنین دختری به چشم یک هرزه نگاه میکنه و دختر به این فکر میکنه که ازش سوء استفاده میشه و خواستگاراش پر میکشن، حالا گویی اگر خواستگار داشت چه عشق رویایی رخ میداد.
    اگر نمیتونن بهتره سرکوبش کنن تا به خاطر آمیزش ازدواج کنن، ازدواج به خاطر آمیزش بزرگترین فاجعه جامعه فعلی ما هست.

در کل من در مورد جامعه ایرانی نمیتونم تحلیل خاصی بدم و خودم هم خیلی جاها به تناقض میرسم.

چون به شدت معتقدم ایرانی ها معلوم نیست با خودشون چند چند هستند، بین سنت و مدرنیته دست و پا میزنن، سرتا پای افکار و عقایدشون هم تابوهای مختلف و سرکوب لذت هاست، بررسی این کیس های استثنایی واقعا مشکله.
    Last edited by B.Russell; 05-08-2014 at 19:34.

6. 8 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Sam.seven's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست گرامی، s*e*xual intimacy با s*e*xual intercourse خیلی فرق میکنه.

ما چهار نوع intimacy داریم :

1- cognitive or intellectual intimacy

2- experiential intimacy

3- emotional intimacy

4- s*e*xual intimacy

intercourse صرفا شامل آمیزش هست در واقع مورد اول هم همین هست. اما تو بخش intimacy هرگونه رابطه حسی (جسمی و روانی) بین دو جنس رو شامل میشه.

شما به جامعه بدبخت و تابو زده ما نگاه نکنین که اکثر ازدواج هاش به خاطر intercourse (آمیزش) انجام میشه و به سرعت و پس از عادی شدن دو جسم برای هم به طلاق میانجامه.
    اگر دو نفر صرفا حس جنسی به هم داشتن خیلی بهتره که با هم توافقاتی انجام بدن تا برن ازدواج کنن و بچه ای بیارن و اونو بدبخت کنن.

ولی متاسفانه حقیقت جامعه ما این شده که پسر به چنین دختری به چشم یک هرزه نگاه میکنه و دختر به این فکر میکنه که ازش سوء استفاده میشه و خواستگاراش پر میکشن، حالا گویی اگر خواستگار داشت چه عشق رویایی رخ میداد.
    اگر نمیتونن بهتره سرکوبش کنن تا به خاطر آمیزش ازدواج کنن، ازدواج به خاطر آمیزش بزرگترین فاجعه جامعه فعلی ما هست.

در کل من در مورد جامعه ایرانی نمیتونم تحلیل خاصی بدم و خودم هم خیلی جاها به تناقض میرسم.

چون به شدت معتقدم ایرانی ها معلوم نیست با خودشون چند چند هستند، بین سنت و مدرنیته دست و پا میزنن، سرتا پای افکار و عقایدشون هم تابوهای مختلف و سرکوب لذت هاست، بررسی این کیس های استثنایی واقعا مشکله.
    ایران مشکلش اینه که نتونسته سنت‌هاشو درست و حسابی نگه داره، نتونسته درست و حسابی مدرن بشه، نتونسته فرهنگ رو از کشور های بیگانه مثل آدم وارد کنه (البته من وارد کردن فرهنگ و الگو گیری از بیگانگان مخالفم، فقط باید چیزای خوب ازشون یاد بگیریم که متاسفانه اینجا فقط چیزای بد ازشون یاد گرفتیم تا چیزی‌هم می‌شه می‌گیم ایران اینجوریه، فلان کشور مردمش با فرهنگ و ...)، نتونسته دین اسلام رو به طور کامل به مردم برسونه
    از هر کدوم یه قسمت‌هاشو داره که با هم تناقض داره

اگه نباشه جاش خالی می مونه miss_ava7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

خوشحال شدم دیدم یه تاپیکی راجع به روانشناسی میبینم..
    یادمه سر کلاس راجع به همین مراحل بحث کردیم، جالب اینکه هیچ کس نمی تونست کامل اینا رو تفکیک کنه و خودشو فقط توی یه مرحله قرار بده. منم الان که خواستم توی نظرسنجی شرکت کنم دیدم بازم بعد این مدت نمیشه بگم توی فلان مرحله هستم.
    در کنار اطلاعاتی که بقیه دوستان دادن خواستم اضافه کنم اگه اشتباه نکنم خود مازلو هم میگه لزوما این مراحل دقیقا و به این ترتیب برای افراد اتفاق نمی افته و خیلی وقتا یه کم هم که از نیازهای یه طبقه ارضا شه میشه به مرحله بعد رسید.
    ضمنا از نظر مازلو افراد کمی به مرحله خودشکوفایی میرسن. اعتماد به نفس هم توی خودشکوفایی مهمه

9. این کاربر از miss_ava7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

خوشحال شدم دیدم یه تاپیکی راجع به روانشناسی میبینم..
    یادمه سر کلاس راجع به همین مراحل بحث کردیم، جالب اینکه هیچ کس نمی تونست کامل اینا رو تفکیک کنه و خودشو فقط توی یه مرحله قرار بده. منم الان که خواستم توی نظرسنجی شرکت کنم دیدم بازم بعد این مدت نمیشه بگم توی فلان مرحله هستم.
    در کنار اطلاعاتی که بقیه دوستان دادن خواستم اضافه کنم اگه اشتباه نکنم خود مازلو هم میگه لزوما این مراحل دقیقا و به این ترتیب برای افراد اتفاق نمی افته و خیلی وقتا یه کم هم که از نیازهای یه طبقه ارضا شه میشه به مرحله بعد رسید.
    ضمنا از نظر مازلو افراد کمی به مرحله خودشکوفایی میرسن. اعتماد به نفس هم توی خودشکوفایی مهمه
    سازگارش باید به اینصورت باشه مثلا هر کسی که در طبقه اول نیازی نداشت بره طبقه دوم، اگه در طبقه دوم چیزی نیاز نداشت بره طبقه سوم، اگه نیاز داشت در طبقه دوم قرار میگیره.

11. این کاربر از Iloveu-ALL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 3 از 3 اولاول 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •