تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 7 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 68

نام تاپيک: موتور دو بعدی Quick2D

کـاربـر بـاسـابـقـه god of war 2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام.
    بنده هم با اجرای فایل با پیغام کرش مواجه شدم.
    اما طبق تست هایی که من گرفتم کرش مربوط میشه به استفاده از ماژول scintillanet.dll که این اتفاق دقیقا زمان بارگزاری این فایل توسط برنامه شما میفته.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    خودتون کدهایی که به استفاده از این فایل مربوط میشوند رو بررسی کنید انشاالله مشکل پیدا میشه.
    و متاسفانه من بیشتر از این نمیتونم کمک کنم چون میونه خوبی با Net. ندارم
    تصویر زیر هم یک تست کارایی هست از برنامه شما. همونطور که میبینید برنامه شما حدودا 17 ثانیه از زمان CPU رو برای یکدوره اجرا مصرف کرده و این برای یک انجین ساده اصلا مناسب نیست و دلیل عمدش هم استفاده از Net. هست و در تصویر میبینید که بیشترین مصرف زمان مربوط به توابعی هست که در Net. برای بارگزاری یک برنامه فراخانی میشوند.
    در کل این اطلاعات چیزی بود که فکر میکنم دونستنش فقط برای شما مفید باشه و هیچ تاکید و پیشنهادی در اون نیست. اینو گفتم چون قصد بحث کردن با طرفدارن Net. رو ندارم.(البته منظورم از طرفداران Net. هیچکدام از بچه های عزیز این فروم نیستند.)

2. 2 کاربر از god of war 2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه dark_dragon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Germany

پيش فرض

ممنون. اطلاعات خیلی خوبی بود.
    بررسی می کنم ببینم چرا ارور میده !
    در مورد بهینه نبودنش نمی تونم حرفی بزنم. به نظر من اگه انقدر دات نت بد بود خب چرا OpenTK رو ساختن(OpenGL مخصوص دات نت). البته این فقط نظر منه

باز هم خیلی تشکر می کنم که تست کردید.
    راستی میشه بگید چطوری خودم می تونم این اپتیمایز بودنش رو چک کنم ؟ البته اگر ساده هست.
    Last edited by dark_dragon; 02-09-2012 at 19:58.

4. 3 کاربر از dark_dragon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Germany

پيش فرض

سیستم جدید مدیریت صحنه اضافه شد و FPS از 65 به 11000 رسید

داره خودمونی میشه Expert32's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    جزیره!

پيش فرض

راستی میشه بگید چطوری خودم می تونم این اپتیمایز بودنش رو چک کنم ؟ البته اگر ساده هست.
    میتونید از پروفایلر ها استفاده کنید که برای Net. فکر میکنم زیاد هم باشند. پروفایلر ها برنامه ها ایی هستند که پروژه های شما رو از جهات مختلف(کارایی, حافظه, سرعت, ...) تست میکنند و نتیجه رو به شما نمایش میدهند.
    (برنامه ایی که تصویری از خروجی هاش در بالا هست Intel Parallel Studio XE 2011 هست- البته این برنامه کار باهاش کمی پیچیده هست و پروفایلر های ساده تر و دم دست تر هم وجود دارد)

7. 2 کاربر از Expert32 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه god of war 2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

میتونید از پروفایلر ها استفاده کنید که برای Net. فکر میکنم زیاد هم باشند. پروفایلر ها برنامه ها ایی هستند که پروژه های شما رو از جهات مختلف(کارایی, حافظه, سرعت, ...) تست میکنند و نتیجه رو به شما نمایش میدهند.
    (برنامه ایی که تصویری از خروجی هاش در بالا هست Intel Parallel Studio XE 2011 هست- البته این برنامه کار باهاش کمی پیچیده هست و پروفایلر های ساده تر و دم دست تر هم وجود دارد)
    درسته.
    +
    پروفایلر های معروف Net.
    (ANTS, vTune, OptimizeIt, DevPartner, YourKit)

9. 2 کاربر از god of war 2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Germany

پيش فرض

ممنون.

کلاس تشخیص برخورد با ورودی آبجکت اضافه شد.

آخر فروم باز M0hsen3D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

به نظر من هم دات نت اونقرا تو گیم بدردنخور نیست ... به دلیل لایبرری ها و انجین های نسبت خوبه ساخته شده باهاش.

12. 2 کاربر از M0hsen3D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Germany

پيش فرض

xna هم روی دات نته. خود مایکروسافت داره میگه واسه کنسول هم با دات نت بنویسید. سند از این بهتر
    Last edited by dark_dragon; 03-09-2012 at 13:34.

14. این کاربر از dark_dragon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Germany

پيش فرض

شات از پروژه نمونه:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اطلاعات جدید ورژن 1.0.1 :

نسخه جدید آپلود شد.
    شما در این نسخه می تونید خروجی exe بگیرید. البته uncompressed . در آینده compress میشه. پنجره دیباگ جداگانه داخل بازی هم اضافه شد و فقط زمانی نمایش داده میشه که شما از تابع debug استفاده کنید. پروژه آزمایشی هم تغییر کرده و همچنین هسته انجین هم دچار تغییرات زیاده شده. لیست کامل توابع به همراه مثال رو می تونید در منوی Help مشاهده کنید. ضمناً توجه داشته باشید، زمانی که اسکریپتی رو تغییر میدید، دکمه save رو بزنید در غیر اینصورت تغییرات شما ذخیره نخواهد شد. پس دقت کنید همیشه دکمه save رو بزنید تا کد هاتون از دست نره. (گرچه چیز جدیدی نیست). امکان ساخت کلاس به انجین اضافه شده. شما می تونید هر نوع کلاسی رو بنویسید. حتی انواع پیشرفته برخورد به راحتی قابل پیاده سازی هستند. سیستم برخورد خود انجین Box Collision هست فعلاً. در مورد تکسچر ها یک نکته لازم به ذکره. سعی کنید تکسچر هاتون رو با یک اسم ثابت و اعداد در پوشه Images قرار بدید. مثلاً img1, img2, img3 تا اگر دوباره تصویری رو به این پوشه اصافه کردید، نظم کدهاتون بهم نخوره. البته فعلاً اینطوری هست تا بعد که الگوریتمش رو تغییر بدم. جلوی هر تصویر، یک عدد قرار داره که اون عدد، آدرس تصویر مربوطه در حافظه هست که شما در بازی ازش استفاده میکنید. در تابع draw_sprite شما باید آدرس تصاویر رو بصورت رشته وارد کنید. مثلا "12" . در زمان ساخت یک پروژه جدید، یک اسکریپت main با قالب ثابت و یک کلاس system به شما داده میشه. کلاس system و فایل اصلی project غیر قابل باز کردن هستند. شما فقط می تونید از توابع تعبیه شده داخل این فایل ها استفاده کنید که در Scripting Reference توضیح داده شده. هنوز امکان FullScreen وجود نداره. در مورد پروژه آزمایشی هم که با نام Example برای شما قرار داده شده، فقط کافیه از منوی File گزینه Open Project رو کلیک کرده و پوشه Example رو انتخاب کنید. بعد از باز شدن پروژه با کلیک روی دکمه Run یا فشردن F5 بازی رو اجرا کنید. یک نکته مهم: پنجره نمایش بازی، دکمه خروج نداره. پس قبل از اجرای بازی، مطمئن بشید که برای خودتون یک روش خروج بسازید. میتونه با کیبورد یا ماوس باشه یا هر چیز دیگه ای.
    فکر کنم همش همین باشه. البته مطمئن نیستم.

اگر کسی تمایل داره و وقت بذاره و کلاسی رو بنویسه که بتونه از کاستی های انجین کم کنه (به نوعی addon ساختن) می تونه کلاسش رو برای من بفرسته تا در نسخه های بعدی انجین، بصورت کد شده و با credit به اسم خودش در reference قرار بگیره.

ضمناً یک فایل با نام Run me First داخل پکیج وجود داره. کافیه یک بار اون رو اجرا کنید و دیگه نیازی به اجراش ندارید. این فایل یکسری فایل های مورد نیاز برای اجرا شدن انجین رو در windows/system32 کپی می کنه. توصیه می کنم که بصورت Run as Administrator اجراش کنید.
    Last edited by dark_dragon; 03-09-2012 at 14:20.

16. 2 کاربر از dark_dragon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن توسعه و ساخت بازی lord arthas's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

کرش نمایید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •