تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 47

نام تاپيک: ارتقا سیستم تا سقف 250 تومان

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

مرسی نیکان جان از این نظر گفتم سایت که میخواستم با قطعات قیمتها آشنا بشم تا دودی وگرنه برای خرید میرم پاساژ ایران .

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

مرسی نیکان جان از این نظر گفتم سایت که میخواستم با قطعات قیمتها آشنا بشم تا دودی وگرنه برای خرید میرم پاساژ ایران .
    معمولا قیمت هاشون بالا تر از بازار هست .. پیشنهاد می کنم به پاساژ های ایران و رضا مراجعه کنید ...

3. این کاربر از Corei7_980X بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

hmd

تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

یک سوال فرق سی پی یوهای amd و intel چقد جدیدا ؟ مثلا قبلا 78 سال پیش سی پی یو amd زد بود 3000 روی 2000 مگابایت بود ولی اینتل دقیقا همون 3000 بوذ میخواستم ببینم این سی پیوهای جدیدم همینطور ؟ مثلا نوشته سه هسته ای 3000 یعنی 3 تا 2000 یا نه توی amd .

تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

یک سوال فرق سی پی یوهای amd و intel چقد جدیدا ؟ مثلا قبلا 78 سال پیش سی پی یو amd زد بود 3000 روی 2000 مگابایت بود ولی اینتل دقیقا همون 3000 بوذ میخواستم ببینم این سی پیوهای جدیدم همینطور ؟ مثلا نوشته سه هسته ای 3000 یعنی 3 تا 2000 یا نه توی amd .

آخر فروم باز pasargadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من نمیدونم منظورتون چیه و شما با خیال راحت بگیر.و مطمئن باش هیچ مشکلی نداره.

7. این کاربر از pasargadd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

hmd

داره خودمونی میشه l36320's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

منظور دوستمون اینه که مدل های قدیمی مثلا اسمش +athlon 3500 بود ولی فرکانس هسته روی 2.2 بود، اون صرفا اسم مدل بود و اون عدد نشان دهنده ی فرکانس هسته نیست

9. این کاربر از l36320 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

hmd

تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

منظور دوستمون اینه که مدل های قدیمی مثلا اسمش +athlon 3500 بود ولی فرکانس هسته روی 2.2 بود، اون صرفا اسم مدل بود و اون عدد نشان دهنده ی فرکانس هسته نیست
    دقیقا اون فقط مدلش هست و ربطی به مشخصاتش نداره.

11. این کاربر از pasargadd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

hmd

تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

منظورم همین دقیقا حالا توی این مدلهای جدیدم اینگونه است ؟ من مثلا 2000 داشتم فرکانس کارش روی 1.8 بود رفتم 2600 گرفتم فقط شد 1.92 اون چیزی نبود که روش نوشتن . میخواستم ببینم فرکانس کار سی پیوهای جدیدم اینگونه است .

تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کدوم cpu مدنظرتون هست؟

آخر فروم باز nikaan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

منظورم همین دقیقا حالا توی این مدلهای جدیدم اینگونه است ؟ من مثلا 2000 داشتم فرکانس کارش روی 1.8 بود رفتم 2600 گرفتم فقط شد 1.92 اون چیزی نبود که روش نوشتن . میخواستم ببینم فرکانس کار سی پیوهای جدیدم اینگونه است .
    سلام

ببینید شما منظورتون پردازنده های amd (سوکت 939) هست مربوط به سال 85

من هم اولین سیستمی که داشتم با همین پردازنده بود

اون موقع یکی از دوستام همین فرکانس رو تو سرم می زد ولی من براش جوابی نداشتم چون بلد نبودم( اونم اینتل داشت)

تا اینکه بعده ها فهمیدم در اون زمان پردازنده ها رو بر اساس فرکانس نامگذاری می کردن

به این معنی که پردازنده ی پنتیوم 4 3000 اینتل دارای فرکانس 3 گیگاهرتز بود

اما بعد از اینکه به محدودیت بالا بردن فرکانس برخوردن مثلا دیگه نمی تونن از 4 گیگاهرتز فرکانس رو بالا ببرن

مجبور شدن به سمت تغییر معماری و تعداد هسته ی بیشتر بر روی یه ویفر برن

این کار رو amd زودتر انجام داد و برای همین بود که پردازنده ای با فرکانس مثلا 1.8 گیگاهرتز دارای نامگذاری athlon 3000+ بود

حتی با + که گذاشته نشون می داد از 3000 هم تا حدودی قویتره

من جدیدا توی تامزهاردوار دیدم در مورد اینکه جدیدا اپل قصد داره به سمت استفاده از پردازنده های AMD در

محصولات خودش بره(می خواد از نسل بولدوزر و مابقی پلتفورم های جدید AMD در محصولاتش استفاده کنه و

از سمت محصولات اینتل به سمت محصولات AMD حرکت کنه {قابل توجه که اپل بزرگترین پارتنر اینتل بود})

نوشته بود که در همون سال ها که سوکت 939 رو AMD به بازار عرضه کرده بود اپل می

خواست این کار رو انجام بده چون اون موقع این پردازنده ها از پردازنده ای اینتل کم مصرف تر و قیمت پایین تری

داشتن و در قیمت برابر پردازنده ی AMD قویتر از پردازندهای اینتل بود اماتامز میگه که که چون اون موقع

AMD نمی تونست پردازنده رو در قالب یک پلتفورم ارائه بده یعنی خود پردازنده بعلاوه ی چیپ مادربرد(چون اون

موقع AMD چیپ مادربرد رو نمی تونست تولید کنه ولی اینتل این قدرت رو داشت) ، در نتیجه اپل به سمت

پردازنده ای AMD نرفت .

ولی بعد از نسل پنتیوم4 و تازه در نسل پردازنده ای CORE2DUE بود که اینتل هم به سمت تغییر معماری

و تغییر روش نامگذاری پیش رفت برای همین می بینید که پردازنده ی Q6600 اینتل که دارای نام 6600 هست

دارای فرکانس 6600 مگاهرتز نیست

اون پردازنده ی دوستتون هم با مدل 3 گیگا هرتز پنتیوم 4 اینتل در زمان خودش واقعا برابر بود چون معماری به کار رفته در این نوع پردازنده ها ، این کم بودن فرکانس رو جبران می کرد

دقیقا مثل پردازنده های امروزی از سوی اینتل و AMD که دارای گاها فرکانس پایین تر نسبت به پردازنده ای پنتیوم 4 هستن ولی بسیار قویتر از اون می باشن

نمونه ی بارزش پردازنده ی COREI 5 اینتل با فرکانس عملیاتی 2.66 گیگاهرتز و پردازنده ی

ATHLON II X4 620 AMD با فرکانس عملیاتی 2.6 گیگا هرتز هست که هر دو فرکانسی کمتر از 3 گیگا هرتز

پنتیوم 4 دارن ولی بسیار قویتر از اون هستن

15. این کاربر از nikaan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •