تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 41

نام تاپيک: کابل های HDMI : بررسی تفاوتها

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

من اون مقاله cnet رو خوندم و هر چند توی تاپیک کابل hdmi هم گفتم:

مقاله مقایسه علمی که نتایج اون رو بر طبق اصول گفته باشه نداشت.

اما چیزی که برای من قابل قبول هست و با سواد کسی هم مشکل پیدا نمیکنه پهنای باند کابل های مختلف هست

مانستر سری هزار پهنای باند 15.5 گیگ به شما میده، اتفاقا این ادعای کمپانی مانستر هست:
    Sharpest picture, deepest color and smoothest video

میشه به راحتی فهمید که پارامتر دیگه ای هم علاوه بر تصویر دادن یا ندادن هست اونم میزان جزئیات قابل گذر توسط کابل.
    به قول دوست خوبمون رایان(میبخشی اسمت رو بلد نیستم) به سورس شما بستگی داره.

دلیلی هم که شما بیشتر تفاوت داشتن رو از حرفه ای ها میشنوی همین هست: اونا سورس و پلیر به همراه تلویزیون عالی دارن. به همراه چشمانی که به دیدن و با دقت دیدن عادت کرده.

2. 2 کاربر از yaghini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه aminashtari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون از پژمان عزیز به خاطر اطلاع رسانیه بسیار مفید.
    به نظر من هم دیجیتال در انتقال اطلاعات بسیار صادقانه عمل میکنه و 0 و 1 ها رو با کمترین تاثیر از محیط به مقصد میرسونه( بر خلاف آنالوگ های رده پایین )
    البته باز هم عرض میکنم: با کمترین تاثیر از محیط اطراف. این یعنی حتماً تفاوت هست بین یک کابل HDMI هزار و چند دلاریه Van den Hul و یک کابل 11 هزار تومنی. اما دقیقاً همونطور که دوستان گفتند این برمیگرده به رده های بالای سورس و کامپوننهای صوتی رفرنس ( چون تفاوت فاحشی در خروجیه تصویری روی HDTV های نسل جدید مشاهده نمیشه ). اگر شما یک پلیر رفرنس بلوری و یک سیستم hifi رفرنس که مجموع قیمت اونها میتونه بطور مثال از حداقل 15000 هزار دلار شروع بشه ( بدون احتساب قیمت TV )،داشته باشید اون وقت هست که مسلماً باید برای کابل از برندهای مرغوب استفاده کنید و تازه اون زمان هست که مجموع برآیند خروجی حاصل از بترتیب سورس، پلیر،احتمالاً ----- یاتقویت کننده صوتی و تصویری و در نهایت کابلهای خوب برای انتقال بین دستگاهها، میتونه تفاوتی تقریباً محسوسی رو در نظر بیینده ایجاد کنه و خوب طبیعی هست که فرد علاقه مند به سیستمهای رفرنس البته با جیب پر! به چیزی کمترین از بهترین راضی نمیشه.
    بنابر این من به شخصه خودم وقتی کل سیستمم بدون احتساب تلویزیون به زحمت به 2 میلیون تومان میرسه، هیچ وقت برای یک کابل HDMI، هزینه 1000 دلاری یا حتی 200 دلاری هم نمیکنم. بازهم میگم : این نکته فراموش نشه که ما در دنیای High Definition بسر میبریم و همینکه وارد این مرحله شدیم میتونیم بدون نگرانی از صدا و تصویر لذت ببریم. بهتره که دغدغه Upgrade رو بذاریم برای زمانی که از ارتقا کامپوننتها و دیدن نتیجه کار، واقعاً بهت زده شویم مثلاً ارتقا از HD به 4K( رزولوشن 4 برابر hd فعلی ) که زمزمه بکار گیری اون در بعضی تی وی ها بگوش میرسه.

4. 4 کاربر از aminashtari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

میشه چند تا عکس از کابلهای معمولی و جنس خوب بزارین؟سایتی هست که خرید پستی کابل hdmi داشته باشه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه ata_webmaker's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    north of iran

پيش فرض

سیگنال دیجیتال هیچ زمان نمیتونه افت کیفیت داشته باشه این یه چیز مشخصه، برای مثل شما م ا ه و ا ه رو ببینید یا تصویر دارید یا ندارید و قابل دیدن نیست افت کیفیت معنی نداره
    من کابل 5 تومنی دارم کابل 20 تومنی دارم مثلاً 5 تومنی روی WD TV سیگنال نمیده ولی 30 تومنی مشکلی نداره در صورتی که همون 5 تومنی روی 360 با اون 30 تومنی هیچ فرقی نداره اینم بیشتر فکر میکنم به قدرت ارسال سیگنال دستگاه برمیگرده چون کیفیت کابل پایین هست اگه سیگنال ارسالی قدرتش کم باشه درست نمیره به TV برای همین تصویر نمیده
    برای منم عینا همچین چیزی پیش اومده بود یک کابل اچ دی 20 تومانی با یکی از این هفتومانی ها روی وسترن دیجیتال پلیر اون ارزونه سیگنال نمیده ولی روی سینمای خانگی میده و من از اون گرونه برای ارتباط اچ دی پلیرم استفاده می کنم

7. 2 کاربر از ata_webmaker بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه aminashtari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مطلب جالبی درباره "فلسفه قیمت در برندها" از آقای اکبری عزیز که به نظر من هم کاملاً صحت داره. البته این مطلب نه فقط شامل کابل بلکه کل کامپوننتهای High End رو در برمیگیره بخونید مفیده:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

9. این کاربر از aminashtari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن لوازم صوتی و تصویری mr_rayan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهرون

پيش فرض

میشه چند تا عکس از کابلهای معمولی و جنس خوب بزارین؟سایتی هست که خرید پستی کابل hdmi داشته باشه؟
    به این سایت مراجعه کنید.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

11. 3 کاربر از mr_rayan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

مطلب که خیلی عالی بود اما سورس یعنی چی؟ :-؟

حـــــرفـه ای t_tanhayam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    پيش امام رضا

پيش فرض

مطلب که خیلی عالی بود اما سورس یعنی چی؟ :-؟
    -يعني منبعي {SOURCE }كه ازش خروجي تصوير ميگيرين مثل:XBOX .DVD PLAYER.HD MEDIA PLAYER و يا هر مورد ديگه

14. 2 کاربر از t_tanhayam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Pejman3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

پست اول آپدیت شد.

16. این کاربر از Pejman3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

نظرتون در مورد سرعت انتقال حجم داده ها توی این کابل ها چیه؟ شاید وقتی با حجم بالای داده کار کنی کابل های معروف مثل مانستر قدرت خودشون رو نشون بدهند.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •