تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 15 از 15

نام تاپيک: حذف کنکور و عواقب آن

آخر فروم باز M A M M U T's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

اگه منظورت انجمن اسلامی دانشگاها هستش عملا هیچگونه قدرتی ندارن و فقط هم تو سری خور هستن و حتی آبدارچی داشکده هم به خودش اجازه میده هر وقت عشقش کشید مطالبی رو که براش زحمت کشیدن و تو بورد زدن برداره.
    مسلما بعدها هم با حذف کنکور هیچ امتیازی به اینا اضافه نمیشه چون اساسا انجمن اسلامی محل جمع شدن یه عده آدم خاص هستش که مخالف جریان gov فعلی هستن.

حالا اگه منظورت یه انجمن اسلامی دیگه هستش من نمیدونم
    انجمن اسلامی دانش آموزی رو میگه....اینا تو مدرسه ی ماهم فعالیت میکنن....تقریبا همون بسیج هست....
    و مطمئنم که خیلی به ضرر کسایی میشه که وارد بسیج نشدن....
    اگه کنکور حذف بشه یه سود داره و هزاران ضرر....
    سودش اینه که دانش آموزای بیچاره تو یه آزمون تستی پدرشون درنمیاد و مدرسه جنبه ی رسمی تری پیدا میکنه و ملاک فقط کنکور نیست....
    اما بدیش توایناس:
    اولا شیوه ی تصحیح کردن سوالا تو حوزه بستگی به فرد تصحیح کننده داره.اگه حالش خوب باشه یه مدل تصحیح می کنه و اگه حالش بد باشه یه مدل دیگه.... اون وقت هزاران نفر در کشور مدلش بیست میشه و اتفاقا همه هم یک دانشگاه رو میخوان.....سوما تیزهوشان و غیره هم میشه کشک..... چهارما باعث پایین اومدن کیفیت دانشگاه ها میشه....(یه نکته قبلا دانشگاه مثل یه قیف بود که وارد شدن بهش خیلی سخت بود اما از اون ور بیرون اومدن ساده بود.اما با حذف کنکور داخل شدن و بیرون اومدن آسونه)

2. 3 کاربر از M A M M U T بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

به نظر من برداشتن آزمون تستي كنكور كه به اين شيوه فعبي برگزار ميشه كار مناسبيه ولي اينكه معدل رو ملاك قرار بدن كاملا غلطه
    از بين داوطلبان كنكور ؛ يه درصد بالاي 90% اونها به اميد قبول شدن تو دانشگاه هستن نه قبول شدن در يك رشته مخصوص و يك دانشگاه خوب . مثلا از بين داوطلبان آزمون تجربي نهايتا 5% از اونها اميد به قبول شدن تو پزشكي و دندانپزشكي و داروسازي دارن ! بقيه تو اين رشته هاي كارشناسي و مديريت و كارداني و پيام نور و ... قبول ميشن .
    به نظر من بايد براي رشته ها و دانشگاه هاي پرطرفدار ؛ رقابت كنكوري باشه ولي منتها با يه كنكور اصلاح شده . مثلا داوطلب تجربي نبايد چندهفته از وقتش رو بزاره روزي فيزيك سال اول دبيرستان تا فرمول هاي نور و بازتاب نور رو حفظ كنه ! يا دانش آموز رياي بياد فرمول اسيدها و واكنش هاي شيميايي رو حفظ كنه . خيلي كتابها و مباحث باي از كنكور حذف شن و كنكور اصلاح بشه .
    كنكور سراسري تنها آزمون كشور هست كه توش امكان هيچگونه تغلبي نيست و سالم برگزار ميشه ( هر چند برخي سهيه ها هم وجود دارن منتها مربوط به بعد از كنكور ميشن ) پس بنابراين از نظر من همين كنكور براي دانشگاه ها و رشته هاي پرطرفدار بايد باشه سرجاش .
    امتحانات نهايي قطعا درست برگزار نميشن و تو تحصيح ها سليقه اعمال ميشه ؛ خودم خردادماه زبان رو شده بودم 13.75 ‌!! اعتراض دادم و بهم دادن 16.25 و بعدشم بازم اعتراض كردم و شدم 17 . بعدا هم معلوم دش ده ها نفر از اون دبير اعتراض دادن و من چندنفر رو جمع كردم و عليهش شكايتنامه نوشتيم به سازمان بازرسي كل كشور ( خوشبختانه اينجور كارها رو خوب ياد گرفتم از بابام ) . هرچند ما حقمون رو گرفتيم ولي مطمعنم خيلي ها هستن كه يه نمره و حتي چند نمرشون به خاطر سليقه مصححين عزيز ضايع شده !

پروفشنال vahid-p's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    دانشكده مهندسی کامپیوتر امیرکبیر-نرم افزار ( سابقا م.پز

پيش فرض

نوشتم که :
    سیستم جدید در صورتی جوابگوست که :
    1- تستی باشد 2- مطابق مطالب و سطح کتاب درسی باشد 3- درصد تقلب در حوزه ها به صفر میل کنه مثل کنکور 4- امکان جبران نمره های بد کسب شده در نوبت های سه ماهه متوالی وجود داشته باشه.
    و یه خورده هم ظرفیت دانشگاههای سراسری روزانه و شبانه بره بالا.
    Alireza_SM وقتی آزمون تستی باشه و سطح سوالات یه خورده از کنکور آسون تر بشه، اونوقت تصحیح هم با دستگاه باشه، خیلی راحت و سریع و دقیق این کار انجام می شه و عواقب بعدی در پی نخواهد داشت!

ناظر فوتبال خارجی و مسابقه و سرگرمی Reza31001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

به نظر من برداشتن آزمون تستي كنكور كه به اين شيوه فعبي برگزار ميشه كار مناسبيه ولي اينكه معدل رو ملاك قرار بدن كاملا غلطه
    از بين داوطلبان كنكور ؛ يه درصد بالاي 90% اونها به اميد قبول شدن تو دانشگاه هستن نه قبول شدن در يك رشته مخصوص و يك دانشگاه خوب . مثلا از بين داوطلبان آزمون تجربي نهايتا 5% از اونها اميد به قبول شدن تو پزشكي و دندانپزشكي و داروسازي دارن ! بقيه تو اين رشته هاي كارشناسي و مديريت و كارداني و پيام نور و ... قبول ميشن .
    به نظر من بايد براي رشته ها و دانشگاه هاي پرطرفدار ؛ رقابت كنكوري باشه ولي منتها با يه كنكور اصلاح شده . مثلا داوطلب تجربي نبايد چندهفته از وقتش رو بزاره روزي فيزيك سال اول دبيرستان تا فرمول هاي نور و بازتاب نور رو حفظ كنه ! يا دانش آموز رياي بياد فرمول اسيدها و واكنش هاي شيميايي رو حفظ كنه . خيلي كتابها و مباحث باي از كنكور حذف شن و كنكور اصلاح بشه .
    این مشکلاتی که شما گرفتین به کنکور بر نمیگرده

در مورد اول خوب باید دانشگاه ایجاد بشه و ظرفیت ها بالا بره تا داوطلب به رشته ای که می خواد برسه
    در مورد دوم هم نظام آموزشی باید کتاب های درسی رو اصلاح کنه چون حالا فرض کنیم توی کنکور تجربی سوالی در مورد تور و آینه نیاد بالاخره دانش آموز دبیرستانی رشته تجربی باید این مباحث رو تو دبیرستان بخونه و وقتش تلف شه ( البته ممنکه نامربوط هم نباشن)

آخر فروم باز M A M M U T's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

نظام آموزشی ایران به طور کلی مشکل داره و با برداشتن کنکور درست نمیشه بلکه بدتر هم میشه.
    نظام آموزشی ایران طوری هست که کنکور قسمتی از اونه و اگه بخوان سیستم آموزشی رو عوض کنن باید همه ی سیستم رو تغییر بدن نه بخشی از اون رو.
    من مطمئنم که کنکور برداشته نمیشه و اگر هم بشه فاجعه ای به بار میاد که خدا میدونه.فرض کن دیگه چه کسی حاضره پولش رو بریزه به جیب قلم چی و امثالش؟در نتیجه بساط تمامی این افراد برچیده میشه.و بعدش شروع میکنن به حاشیه سازی و این حرفا که
    دیگه بقیش رو خودتون میدونید.
    اگه هر دانشگاهی برا خودش آزمون برگزار کنه فوق العاده بهتره

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •