PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : :::چطور میتونم User های ویندوز رو محدود کنم؟::: لطفا کمکم کنید!!!!!!!

Razel
19-11-2006, 14:08
سلام
من می خوام کاری بکنم تا user هایی که برای ویندوز xp درست کردن محدود باشن و نتونن برای خودشون پسورد تعریف کنن یا پسورد موجود رو نتونن تغییر بدن. کلا اون صفحه ای که برای مدیریت کاربران هست غیر فعال بشه و فقط admin بتونه بهش دسترسی داشته باشه.

اگه برنامه ای لازم داره تا تغییری تو رجیستری باید بدم ،لطفا کمکم کنید که خیلی ضروریه.

دمتون گرم. :rolleye:

asd
19-11-2006, 16:05
برو تو قسمت تنظيمات كاربران يه يوزر بساز و دسترسي اون رو ليميت كن روي يوز ادمين هم پسور بزار

Razel
19-11-2006, 16:24
برو تو قسمت تنظيمات كاربران يه يوزر بساز و دسترسي اون رو ليميت كن روي يوز ادمين هم پسور بزار
دوست عزیز می شه بیشتر توضیح بدی که دقیقا باید چیکار کنم؟ من برای ادمین پسورد گذاشتم هر کدوم از یوزر ها هم پسورد دارن. فقط نمی دونم چه تغییری توشون باید بدم تا نتونن یوزر خودشون رو دستکاری کنن.

خیلی ممنون

Razel
20-11-2006, 01:25
از دوستان کسی نیست کمکم کنه؟
آقا خیلی حیاتیه لطفا به دادم برسید :sad:

MAXXX
20-11-2006, 08:27
سلام
وقتی میخوای یوزر بسازی وقتی رو creat new accountکلیک کردی مرحله بد اسم رو میپرسه و مرحله بداون بالا دو تا گزینه داره که یکی نوشته limit و یه دونه هم computer administrator شما limit رو انتخواب کن

metax
20-11-2006, 10:33
من برای ادمین،پسوردهم گذاشته ام ولی بعضی ازکاربرها ازاون هم ردمیشند.چاره کارچیه؟

MAXXX
20-11-2006, 17:18
آخه از safe mod استفاده میکنن از البته من خودم تا حالا احتیاج نداشتم پسورد بزارم واسه همین زیاد نرفتم تو نخش ولی فکر کنم اگه از syskey استفاده کنی کسی نتونه رد شه

Razel
21-11-2006, 02:12
سلام
وقتی میخوای یوزر بسازی وقتی رو creat new accountکلیک کردی مرحله بد اسم رو میپرسه و مرحله بداون بالا دو تا گزینه داره که یکی نوشته limit و یه دونه هم computer administrator شما limit رو انتخواب کن
دوست عزیز می شه بگید که کاربری که limit میشه،چه امکاناتی براش محدود می شه؟

ای کاش یه روشی بود که کاربر اصلا نتونه به قسمت ویرایش اکانت خودش بره،اگه اینجوری بود خیلی عالی می شد. چون من می خوام کاربر از تمام امکانات ویندوز استفاده کنه فقط نتونه وارد قسمت ویرایش یوزر خودش بشه.

ممنون می شم اگه کمکم کنید. :rolleye:

MAXXX
21-11-2006, 13:39
سلام
شاید مهمترین محدودیت های لیمیت این باشه که نمیتونه نرم افزار نصب کنه و هم چنین نمیتونه یه یوزر دیگه رو بسازه و یا ویرایش کنه اما چون شما میخوای تمام امکانات رو داشته باشه مناسب نیست...بنا بر این میتونی از راه رجیستری این گزینه رو از قفل یا مخفی کنی که مشکل این حالت اینه که برای تمام یوزر ها قفل و یا مخفی میشه ....البته از اونجایی که زیاد کاربرد نداره به نظر من مشکل چندانی پیش نمیاد و شمامیتونی هر وقت خواستی استفاده کنی اون روبرگردونی ودوباره حذف کنی اگه خواستی بگو تا راهش رو بگم
ولی یه سوال دارم ..کاربری که تمام امکانات ویندوز رو داره چرا باید بخواد یوزرش رو دست کاری کنه؟شاید اگه مشکلت رو دقیق بگی راه بهتری پیدا شد

رويا خانوم
21-11-2006, 13:53
دوست عزيز
براي يوزها بايد در قسمت Local Security Policy ، محدوديت ها را اعمال كني.

MAXXX
22-11-2006, 02:43
بله از اون راه هم میشه ولی بازم برای تمام یوزر ها محدودیت ایجاد میشه

AK1
22-11-2006, 13:53
برين تو كنترل پنل و Administrative Tools كنسولComputer Management رو اجرا كن(البته راه هاي ديگه هم باي امدن به اينجا هست) بعد به local user and grous برو و روي كاربر مورد نظر كليك كن گزينه ser cannot chang password رو علات دار كن

تصوير زير:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Razel
23-11-2006, 02:22
برين تو كنترل پنل و Administrative Tools كنسولComputer Management رو اجرا كن(البته راه هاي ديگه هم باي امدن به اينجا هست) بعد به local user and grous برو و روي كاربر مورد نظر كليك كن گزينه ser cannot chang password رو علات دار كن

تصوير زير:
موفق باشي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
akmfad1 عزیز بسیار ممنون هستم از پاسخی که دادید. این روش یکی از چیزهایی بود که من می خواستم و بخش اعظم مشکلات من رو حل کرد ولی من می خوام کاری کنم که کاربرها نتونن به یوزر همدیگه دسترسی داشته باشن (از طریق آدرس document and setting) و یوزر همدیگر رو حذف کنن ،در عین حال که بتونن برنامه نصب کنن و به کلیه امکانات ویندوز دسترسی داشته باشن.
اگر در این مورد هم کمکم کنید بسیار ممنون میشم.

سلام
شاید مهمترین محدودیت های لیمیت این باشه که نمیتونه نرم افزار نصب کنه و هم چنین نمیتونه یه یوزر دیگه رو بسازه و یا ویرایش کنه اما چون شما میخوای تمام امکانات رو داشته باشه مناسب نیست...بنا بر این میتونی از راه رجیستری این گزینه رو از قفل یا مخفی کنی که مشکل این حالت اینه که برای تمام یوزر ها قفل و یا مخفی میشه ....البته از اونجایی که زیاد کاربرد نداره به نظر من مشکل چندانی پیش نمیاد و شمامیتونی هر وقت خواستی استفاده کنی اون روبرگردونی ودوباره حذف کنی اگه خواستی بگو تا راهش رو بگم
ولی یه سوال دارم ..کاربری که تمام امکانات ویندوز رو داره چرا باید بخواد یوزرش رو دست کاری کنه؟شاید اگه مشکلت رو دقیق بگی راه بهتری پیدا شد
max عزیز خیلی ممنون که نظر دادید.
واقعیتش من دوتا خواهر زاده دارم که برای استفاده از کامپیوتر مدام با هم دعوا می کنن.
من برا هر کدوم یه یوزر درست کردم ولی بزرگتره که یوزر اصلی بود برای اذیت کردن داداشش می رفت یوزرش رو حذف می کرد یا فایل هاش رو از دسکتاپش پاک میکرد.
مشکل من با اون بزرگتره هست که در عین حال که می خوام محدودیتی براش نباشه ، نتونه یوزر داداششو حذف کنه یا پسوردشو عوض کنه و یا به دسکتاپش دسترسی داشته باشه. و این کارا رو فقط من که یوزر ادمین هستم بتونم انجام بدم.

خیلی ممنون میشم اگر شما روش رجیستری رو بفرمایید .
در ضمن این خواهرزاده های من زیاد از کامپیوتر اطلاعات ندارن.

خیلی ممنون از شما :happy:

MAXXX
23-11-2006, 20:19
سلام
به نظر من این کارو بکن :
اول برو توی کنترل پنل و از روی user accounts کلیک راست کن ویه شورتکات بساز که مستقیم توی دسکتاپ ساخته میشه و اونو یه جایی برای استفاده خودت بزار حالا:
توی runبنویس gpedit.msc و توی اون پنجره ای که باز میشه این مسیر رو دنبال کن :

user configuration>administrative tempelate>control panel

وحالا از سمت چپ روی گزینه : hide specified control panel applets کلیک کن از پنجره جدیدی که باز میشه گزینه enabled رو تیک زده و در زیر اون show رو انتخواب میکنی حالا add رو زده ودر کادری که باز میشه اسم اون آیتمی رو که میخوای از توی کنترل پنل پاک بشه رو دقیقا بنویس اصلا از همینجا کپی کن: user accounts

حالا اگه به کنترل پنل بری و refresh کنی میبینی که یوزر اکانت نیست و از طریق اون شرت کات میتونی ازش استفاده کنی

البته این روش برای اونایی که زیاد وارد نیستن وگرنه میشه توی run و یا یک خط دستور توی داس یه یوزر رو پاک یا پسوردش رو عوض کرد که فکر نمیکنم خواهرزاده های شما بلد باشن
اگر دیدی که بیشتر از اینا بلدن باید از روش های کافی نتی استفاده کنی یعنی run و داس رو قفل کنی که فکر نمیکنم کار به اونجا بکشه اگه مشکلی داشتی من در خدمتم

Razel
23-11-2006, 21:11
سلام
به نظر من این کارو بکن :
اول برو توی کنترل پنل و از روی user accounts کلیک راست کن ویه شورتکات بساز که مستقیم توی دسکتاپ ساخته میشه و اونو یه جایی برای استفاده خودت بزار حالا:
توی runبنویس gpedit.msc و توی اون پنجره ای که باز میشه این مسیر رو دنبال کن :

user configuration>administrative tempelate>control panel

وحالا از سمت چپ روی گزینه : hide specified control panel applets کلیک کن از پنجره جدیدی که باز میشه گزینه enabled رو تیک زده و در زیر اون show رو انتخواب میکنی حالا add رو زده ودر کادری که باز میشه اسم اون آیتمی رو که میخوای از توی کنترل پنل پاک بشه رو دقیقا بنویس اصلا از همینجا کپی کن: user accounts

حالا اگه به کنترل پنل بری و refresh کنی میبینی که یوزر اکانت نیست و از طریق اون شرت کات میتونی ازش استفاده کنی

البته این روش برای اونایی که زیاد وارد نیستن وگرنه میشه توی run و یا یک خط دستور توی داس یه یوزر رو پاک یا پسوردش رو عوض کرد که فکر نمیکنم خواهرزاده های شما بلد باشن
اگر دیدی که بیشتر از اینا بلدن باید از روش های کافی نتی استفاده کنی یعنی run و داس رو قفل کنی که فکر نمیکنم کار به اونجا بکشه اگه مشکلی داشتی من در خدمتم
maxxxعزیز دستت درد نکنه.
واقعا لطف کردی.
این درست همون چیزی بود که من می خواستم.
همین الان امتحانش کردم و جواب داد.

دمت گرم

بازم ممنونم :happy:

MAXXX
23-11-2006, 21:25
سلام
همون راهو برگرد و اونجا که enabled رو انتخواب کردی اون تیک رو بر دار و جلوی not configued بزار