PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه مشکل در فارسی کردن Tuneup 2006 و برنامه های دیگر

K A R I M I
03-11-2006, 02:16
سلام
من به فارسی کردن برنامه ها علاقه خاصی دارم ( نمی دونم چرا ) ولی با بعضی از برنامه ها مشکل دارم .
یکیش همین تن آپ خودمون . عکس زیر رو ببینید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همان طوری که ملاحظه می کنید من قسمت پایینی این عکس رو به راحتی فارسی کرده ام ولی هر کاری که کردم نتونستم قسمت بالایی رو فارسی کنم .
به نظر شما اشکال کار از کجاست؟

AK1
03-11-2006, 10:11
اشكال از نوع فونت بايد باشه تو تنظيمات بايد نوع فونت رو عوض كنين و فونت براي مثال TAHOMA.TTF رو براي اون قسمت مشخص كنين (فقط بايد تو برنامه رسورس دنبال بخشي كه اون فونت رو كنترل مي كنه باشي) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

K A R I M I
04-11-2006, 05:30
ممنون akmfad1 جان
میشه لطف کنی و بگی در کجای برنامه Restorator باید فونتشو عوض کنم ( آدرس دقیق )
هر چی دنبالش گشتم نبود

MB_Danger
05-11-2006, 14:23
ممنون akmfad1 جان
میشه لطف کنی و بگی در کجای برنامه Restorator باید فونتشو عوض کنم ( آدرس دقیق )
هر چی دنبالش گشتم نبود
سلام کریمی جان ...
امیدوارم حالت خوب باشه .
این فایل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو دانلود کن و بعد فارسیش کن ...
موفق باشید .

K A R I M I
07-11-2006, 06:22
MB_Danger جان سلام !!!!!!!!!!!!!!
باز هم با یاری شما مشکلات ما یکی پس از دیگری در حال رفع شدن هستند.
ممکنه لطف کنید و بگید که چه کاری انجام داده اید که این برنامه به راحتی فارسی شد ( چون تنها این برنامه نیست من در فارسی کردن برنامه های دیگه هم چنین مشکلی رو دارم )
راستی پست مدیریتتان رو به شما تبریک میگم !

MB_Danger
07-11-2006, 12:22
MB_Danger جان سلام !!!!!!!!!!!!!!
باز هم با یاری شما مشکلات ما یکی پس از دیگری در حال رفع شدن هستند.
سلام عزیزم .
از اینکه مشکلتون حل شده ، خوشحالم ... :happy:

ممکنه لطف کنید و بگید که چه کاری انجام داده اید که این برنامه به راحتی فارسی شد ( چون تنها این برنامه نیست من در فارسی کردن برنامه های دیگه هم چنین مشکلی رو دارم )
اگه یه مقداری با زبان اسمبلی آشنایی داشته باشید ، این کار خیلی آسونه !
فقط کافیه فونت اون قسمت رو تغییر بدید !

راستی پست مدیریتتان رو به شما تبریک میگم !
ممنون ...
امیدوارم بتونم مدیر خوبی باشم :blush:
همیشه سبز ...

K A R I M I
08-11-2006, 06:25
اگه یه مقداری با زبان اسمبلی آشنایی داشته باشید ، این کار خیلی آسونه !
فقط کافیه فونت اون قسمت رو تغییر بدید !
ممکنه یه لطفی کنید و یه توضیح کوچولو درباره چگونگی کارتان بدید؟

MB_Danger
13-11-2006, 06:22
ممکنه یه لطفی کنید و یه توضیح کوچولو درباره چگونگی کارتان بدید؟
سلام دوست من ...
امیدوارم حالتون خوب باشه .
از اینکه دیر جواب میدم ، معذرت میخوام ...
من برای اینکار از یک نرم افزار Disassembler استفاده کردم ، اما راه آسون تر رو به شما آموزش میدم .
و اما اصل مطلب :
ابتدا باید حدس بزنید که فونت برنامه چیه ؟
مثلا برنامه ی Tuneup 2006 نام فونتش Verdana بود و زبان عربی ( فارسی ) رو پشتیبانی نمی کرد !
بعد از اینکه فونت برنامه رو حدس زدید ، در کادر محاوره ای Run عبارت Edit را تایپ کنید و از روی کیبرد کلید Enter را فشار دهید .
به منوی File رفته و روی گزینه ی Open کلیک کنید تا کادری ظاهر شود .
تیک گزینه ی Open Binary را بزنید .
در قسمت Line Width هم عدد 70 رو تایپ کنید .
حالا فایل اجرایی مورد نظرتون رو Open کنید .
به منوی Search بروید و روی گزینه ی Find کلیک کنید .
در قسمت Find What نام فونت مورد نظرتون ( مثلا Verdana ) رو تایپ کنید و سپس دکمه ی OK را فشار دهید .
اگر فونت برنامه رو درست حدس زده باشید ، خواهید دید که عبارت Verdana به صورت Highlight نمایش داده می شود .
فرض کنید ما می خواهیم فونت برنامه را به Arial تغییر بدیم ...
بــرای ایـنـکـار باید عـبـارت Verdana را پاک کنید و به جای آن Arial را تایپ کنید .
منتهی باید به این نکته ی بسیار مهم و کلیدی توجه داشته باشید که اگر یک کلمه کم یا زیاد بشه ، فایل اجرایی خرابه میشه !!
بنابراین اگر مثلا 5 تا کاراکتر پاک کردید ، باید 5 تا کاراکتر جایگزین آن کنید .
پس با این اوصاف 5 کاراکتر از ابتدای کلمه ی Verdana حذف می کنید و به جای آن ها عبارت Arial را تایپ می نمایید و دو کاراکتر بعد را هم پاک می کنید و به جای آن ها 2 تا Space می زنید .
سپس به منوی فایل رفته و روی گزینه ی Save کلیک کنید .
اگر از فایل اجرایی خود نسخه ی پشتیبان نگرفته اید ، از گزینه ی Save As استفاده کنید .
این آموزش رو جایی ندیدم ! :biggrin: ;)
موفق باشید .

K A R I M I
13-11-2006, 06:49
دستت درد نکنه محمد باقر جان .
واقعا که پست مدیریت شایسته شماست !
من این کارها رو روی یه برانمه دیگه امتحان می کنم و اگه اشکال داشتم اینجا مطرح می کنم.
بازم ممنون

K A R I M I
14-11-2006, 06:18
مثلا برنامه ی Tuneup 2006 نام فونتش Verdana بود و زبان عربی ( فارسی ) رو پشتیبانی نمی کرد !
سلام
میشه راهنمایی کنید که چه جوری باید فونت برنامه را بفهمیم؟

MB_Danger
14-11-2006, 08:17
سلام
میشه راهنمایی کنید که چه جوری باید فونت برنامه را بفهمیم؟
سلام عزیزم ...
گفتم که !
باید حدس بزنید و جستجو کنید .
همین ! :biggrin: :blink:

K A R I M I
15-11-2006, 06:48
سلام
من این برنامه زیر رو ادیت کرم اینم فونتش verdana بود و به جای همه آنها Arial با دوتا اسپیس نوشتم.ولی بازم یه قسمتهاییش به درستی فارسی نمی شد!!!!!!!!
میشه بگید مشکل از کجاست؟

tmaster.rar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Mehran NZ
15-11-2006, 07:38
ببخشيد karimi جون ميشه بگيد چجوري برنامه هارو فارسي ميكنيد ؟ من يه برنامه به اسم recourcehacker دارم ولي مي خوام بدونمبا برنامه ديگه اي هم ميشه اينكارو كرد?

AK1
15-11-2006, 12:19
ببخشيد karimi جون ميشه بگيد چجوري برنامه هارو فارسي ميكنيد ؟ من يه برنامه به اسم recourcehacker دارم ولي مي خوام بدونمبا برنامه ديگه اي هم ميشه اينكارو كرد?

به نظر من برنامه هاي شركت Heaventools قويتره مثل Resource Tuner كه فوق العادست

اينم تاپيك تاپيك ريسورسرها ;)

Mehran NZ
15-11-2006, 14:34
اينم تاپيك تاپيك ريسورسرها
بابا کارت خیلی درسته دمت گرم

MB_Danger
15-11-2006, 18:47
سلام
من این برنامه زیر رو ادیت کرم اینم فونتش verdana بود و به جای همه آنها Arial با دوتا اسپیس نوشتم.ولی بازم یه قسمتهاییش به درستی فارسی نمی شد!!!!!!!!
میشه بگید مشکل از کجاست؟

tmaster.rar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام ...
این فایل هنگام اجرا شدن پیغام میده که فایل language.ENG وجود نداره و بعد بسته میشه !
من یه تغییراتی در اون انجام دادم ...
نمی دونم درست شده یا نه ؟!
در هر صورت شما از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دانلود کنید و به من اطلاع بدید .
موفق باشید .

K A R I M I
16-11-2006, 01:15
سلام مهرناز جون
قبلا یه جایی تو همین فروم آموزشش رو گذاشته بود یه سرچی کن , اگه چیزی گیرت نیومد بگو تا آموزشش رو بذارم .

K A R I M I
16-11-2006, 01:56
سلام ...
این فایل هنگام اجرا شدن پیغام میده که فایل language.ENG وجود نداره و بعد بسته میشه !
من یه تغییراتی در اون انجام دادم ...
نمی دونم درست شده یا نه ؟!
در هر صورت شما از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دانلود کنید و به من اطلاع بدید .
موفق باشید .
نه محمد باقر جان درست نشد .

همه قسمت های مشابه با اونجایی که دورش خط کشیدم همین مشکل رو دارند.ممکنه اونجاها یه فونت دیگه داشته باشند؟

K A R I M I
16-11-2006, 01:59
بله محمد باقر جان .درصورت نبودن این فایل برنامه ارور میده (برنامه باید روی کامپیوترتان نصب باشه )

Mehran NZ
16-11-2006, 03:28
سلام مهرناز جون
:ohno: بابا دمت گرم ديگه حالا ماشديم مهرناز جون اگه يخورده بيشتر دقت ميكردي نوشته مهران نه......

قبلا یه جایی تو همین فروم آموزشش رو گذاشته بود یه سرچی کن , اگه چیزی گیرت نیومد بگو تا آموزشش رو بذارم .
ولي من منظورم اموزش نبود فقط معرفي برنامه بود

K A R I M I
16-11-2006, 03:57
بابا دمت گرم ديگه حالا ماشديم مهرناز جون اگه يخورده بيشتر دقت ميكردي نوشته مهران نه......
ببخشید . شرمنده !
mehraNz جون ( آخ ) مهران ز جون ( تقصیر این ز هستش )

Mehran NZ
16-11-2006, 04:15
ببخشید . شرمنده !mehraNz جون ( آخ ) مهران ز جون ( تقصیر این ز هستش )
مهم نیست عزیزم اشتباهه دیگه پیش میاد میدونی چیه در واقع N جای دوتا n رو گرفته میشه mehrannz ولی شما همون مهران صدام کن

Mehran NZ
17-11-2006, 03:41
ببخشید بچه ها من تو برنامه Restorator گیر کردم مثل اینکه این برنامه کلا با فارسی مشکل داره چونکه من برنامه ای رو که با
recource hacker فارسی کردم با این برنامه نمی تونم می خواستم ببینم اصلا راهی نداره با این برنامه فارسی تایپ کنیم؟

K A R I M I
17-11-2006, 09:19
ببخشید بچه ها من تو برنامه Restorator گیر کردم مثل اینکه این برنامه کلا با فارسی مشکل داره چونکه من برنامه ای رو که با
recource hacker فارسی کردم با این برنامه نمی تونم می خواستم ببینم اصلا راهی نداره با این برنامه فارسی تایپ کنیم؟
سلام مهران جان
ببخشید ولی اینجا محل مناسبی برای رسیدگی به مشکل شما نیست.
لطفا مشکل خود رو در جای دیگر مطرح کنید.
با تشکر

Mehran NZ
18-11-2006, 03:42
سلام مهران جانببخشید ولی اینجا محل مناسبی برای رسیدگی به مشکل شما نیست.لطفا مشکل خود رو در جای دیگر مطرح کنید.با تشکر
:sad:چشم یه جای دیگه مطرح می کنم چونکه سوال شمام یه چیزی توهمین مایها بود اینجا مطرحش کردم شایدم اشتباه از من بوده به هر حال شما ببخشید

K A R I M I
18-11-2006, 05:18
سلام
MB_Danger جان کجایی !!!!!!!!!!!!! من منتظر راهنمایی های شما هستم.

اشتباه از من بوده به هر حال شما ببخشید
ای بابا این چه حرفیه ! خدا خودش باید ببخشه !

omidi85
01-06-2007, 19:23
سلام دوست من ...
امیدوارم حالتون خوب باشه .
از اینکه دیر جواب میدم ، معذرت میخوام ...
من برای اینکار از یک نرم افزار Disassembler استفاده کردم ، اما راه آسون تر رو به شما آموزش میدم .
و اما اصل مطلب :
بعد از اینکه فونت برنامه رو حدس زدید ، در کادر محاوره ای Run عبارت Edit را تایپ کنید و از روی کیبرد کلید Enter را فشار دهید .
به منوی File رفته و روی گزینه ی Open کلیک کنید تا کادری ظاهر شود .
تیک گزینه ی Open Binary را بزنید .
در قسمت Line Width هم عدد 70 رو تایپ کنید .
حالا فایل اجرایی مورد نظرتون رو Open کنید .
به منوی Search بروید و روی گزینه ی Find کلیک کنید .
در قسمت Find What نام فونت مورد نظرتون ( مثلا Verdana ) رو تایپ کنید و سپس دکمه ی OK را فشار دهید .
اگر فونت برنامه رو درست حدس زده باشید ، خواهید دید که عبارت Verdana به صورت Highlight نمایش داده می شود .
فرض کنید ما می خواهیم فونت برنامه را به Arial تغییر بدیم ...
بــرای ایـنـکـار باید عـبـارت Verdana را پاک کنید و به جای آن Arial را تایپ کنید .
منتهی باید به این نکته ی بسیار مهم و کلیدی توجه داشته باشید که اگر یک کلمه کم یا زیاد بشه ، فایل اجرایی خرابه میشه !!
بنابراین اگر مثلا 5 تا کاراکتر پاک کردید ، باید 5 تا کاراکتر جایگزین آن کنید .
پس با این اوصاف 5 کاراکتر از ابتدای کلمه ی Verdana حذف می کنید و به جای آن ها عبارت Arial را تایپ می نمایید و دو کاراکتر بعد را هم پاک می کنید و به جای آن ها 2 تا Space می زنید .
سپس به منوی فایل رفته و روی گزینه ی Save کلیک کنید .
اگر از فایل اجرایی خود نسخه ی پشتیبان نگرفته اید ، از گزینه ی Save As استفاده کنید .
این آموزش رو جایی ندیدم ! :biggrin: ;)
موفق باشید .

دست گلت درد نکنه آموزش جالبی بود
ولی میتونی بگی چرا به محض تغییر وذخیره کردن دیگه نرم افزار کار نمیکنه
این رو هم بگم که من تمام مسایل مربوط به کراکتر رو هم رعایت کردم حتی فونت خودش رو پاک کنیم دوباره بنویسیم بازم نرم افزار باز نمیشه
یه جایی تو همین فروم دیدم باید آنپک بشه همینه یا جور دیگه ای باید باشه

omidi85
01-06-2007, 19:51
ببخشید راستی یک سوال دیگه

اگه فونت 5 کارکتری رو به 6 کارکتری بخواهیم تبدیل کنیم اون یک کارکتر اضافی رو چیکار باید بکنیم